Hlavná

Ovčie kiahne

Preskúmanie najlepších mastí z varu

Vzhľadom k bakteriálnej infekcie, ktorá sa dostala do vlasového folikulu (korienka) môže vyvinúť variť alebo chiro (variť). Problém vzniká najmä u ľudí so slabou imunitou.

Pacient zároveň cíti bolesť a brnenie v oblasti hnisavosti. Vzhľadom k tomu, že vývoj furuncle symptómov sa stáva väčším. Medzi nimi dochádza k zníženiu chuti do jedla, bolesti hlavy a všeobecnej slabosti. Pomoc pri riešení tohto problému môže byť lokálne, napríklad mast z vriec a chirii. Zvyčajne má takýto účinok:

 • antibakteriálne;
 • regeneráciu;
 • vstrebateľné;
 • sať.

Antibiotiká sa používajú na furunkulózu ihneď po prelomení abscesu. Až do tohto okamihu sú dobré mastné mastí s antiseptickým účinkom. Prostriedky na resuscitáciu a regeneráciu sa používajú na hojenie po prelomení.

absces prielom by malo dôjsť k ich vlastné, a ako dlho to bude trvať, závisí na mieste infekcie a jednotlivého pacienta. Oblička zvyčajne trvá týždeň a telo môže dozrieť viac ako 14 dní.

Masť z chiria

Kuracu masť vyberá ošetrujúci lekár-dermatológ. Vo všeobecnosti sa takéto odrody používajú:

 • Masť Višnevského;
 • Tetracyklín.

Balsamic liniment

Višnevskina masť je tiež nazývaná balsamickým mazom. Je známy svojimi baktericídnymi a regeneračnými účinkami. Wisniewski používa masť pred prielom a absces dutinu po vyčistení nahromadeného hnisu.

Masť Višnevskij s furunklemi sa používa v počiatočných štádiách vývoja. Aplikuje sa na absces vo forme kompresie, ktorá sa musí uchovávať 12 hodín. Pred použitím náradia, postihnutá oblasť by mali byť liečené s antiseptiká, ako je peroxid, aby sa zabránilo infekcii šíreniu ďalej.

Keď sa otvorí absces, bude potrebné dôkladne opláchnuť hnisom. Liečba Následne furunkul masti Wisniewski budú kombinované s antibakteriálnou masťou, napríklad, levomikol až do úplného zotavenia.

tetracyklín

Tetracyklínová masť je v dopyte kvôli jej prevalencii a účinnosti pri liečbe chirii. Je založený na antibiotiku (tetracyklíniumchlorid), ktorý má široké spektrum účinkov. Masť sa používa hlavne po prelomení abscesu.

Na ošetrenie furuncle s takým prípravkom je možné ho aplikovať na postihnutú oblasť 3 krát denne. Trvanie liečby je 1 týždeň. Kontraindikácie pre toto topické činidlo sú nasledujúce:

 • leukopénia;
 • tehotenstvo a laktácia;
 • deti do 8 rokov;
 • hepatálna insuficiencia.

Masť z varu

Masť proti kožušinám je veľmi účinná, ak je riadne vybraná a používa sa striktne podľa pokynov. Najobľúbenejšie lieky sú:

heparín

Masť heparínu patrí do skupiny liekov s absorbovateľnými, analgetickými a antimikrobiálnymi účinkami. Po aplikácii sa cievy rozšíria, takže sa liek lepšie absorbuje do zamerania zápalu.

Aplikujte výrobok na varenie tenkou vrstvou bez silného tlaku. Musíte ju používať týždenne až trikrát denne. Zvyčajne sa liečba ukončí po úplnom zastavení zápalového procesu. Ak chcete zbaviť jaziev, použite liek asi 2-3 týždne.

salicylová

Salicylová masť zmierňuje zápal a dezinfikuje rany. Medzi jeho špeciálne vlastnosti je možné rozlíšiť keratolytický efekt. Jej podstatou je lúpanie pokožky a zrýchlenie regenerácie tkaniva.

Ako prostriedok na ošetrenie vriacej látky sa kyselina salicylová používa dvakrát denne. Pred aplikáciou musí byť poškodený priestor vyčistený. Kurz terapie trvá približne 3 týždne. Ak má pacient veľmi suchú pokožku, potom sa má liečivo najskôr riediť vazelínou, a to nemá výrazný účinok pri sušení.

zinok

Zinková masť pozostáva len z zinku a vazelíny, ale má silný protizápalový účinok. V skutočnosti nemá žiadne kontraindikácie okrem intolerancie kompozície, preto sa vo väčšine prípadov používa.

Naneste masť zinku s tenkou vrstvou na povrchu varu 3 krát denne. Je veľmi slabo absorbovaný, preto je pred každou aplikáciou potrebné odstrániť zbytky bavlnenej vlny. V závažných prípadoch akútneho hnisavého procesu sa môže namiesto činidla na báze zinku použiť Višnevskı liek.

vstrebateľné prostriedky

Prostriedky na vonkajšie použitie, predpísané na liečbu furunulózy, majú zložky, ktoré pomáhajú stimulovať proces resorpcie. Medzi masťami, ktoré majú podobný účinok, možno identifikovať heparín. Zlepšuje tok krvi a metabolické procesy v poškodených bunkách.

Po úplnom vstrebaní výrobku s resorpčným účinkom odporúčajú odborníci mierne pokrčiť poškodenú oblasť, aby sa znížil edém. Avšak, ak je zápal zameraný, je lepšie, aby ste to neurobili, aby ste nezhoršili priebeh ochorenia.

Antibiotická terapia

Antibiotiká sú základom liečby bakteriálnej infekcie. Musia byť bezpodmienečne predpísané, keď sa na hlave a tvári objavia kožušiny. Pri inej lokalizácii a pri nedostatočnom priebehu sa antibakteriálna terapia používa po prelomení abscesu. Ak použijete masť s antibiotikom na neformované varenie, existuje riziko šírenia infekcie do susedných tkanív. To je spôsobené jeho zmierňujúcim účinkom na zápalové zaostrenie.

Masty z varu s antibiotikami je možné vybrať z tohto zoznamu:

 • levomekol;
 • ofloxacín;
 • Tetracyklínová masť;
 • Baniotsin;
 • Kloritromazol.

Gély na furunkulózu

Medzi činidlami na báze gélu možno izolovať C-dermický prípravok. Už po pol hodine po aplikácii na povrch varu môžete zaznamenať výrazné zníženie bolesti. C-dermic nemá žiadne špeciálne kontraindikácie, pretože sa vytvára na báze dechtu, vitamínu D, ceramidov a kyseliny mliečnej.

Gél sa používa ráno a večer. Pred aplikáciou by mala byť postihnutá oblasť očistená. Tried sa C-dermic do kože s ľahkými pohybmi.

Najlepšie masti

Zo všetkých topických činidiel na ošetrenie vriacej vody sú najefektívnejšie:

 • Levomikol sa týka látok s protizápalovým, antibakteriálnym a hojivým účinkom. Vďaka svojmu účinku vstupuje do zápalového zaostrenia, podporuje odstránenie hnisu a regeneráciu tkanív. Používa sa vo väčšine prípadov kvôli malému počtu kontraindikácií.
 • Levosin je podobný svojim účinkom na Levomikol, ale má látku s anestetickým účinkom - trimekaín. To je dôvod, prečo sa používa častejšie, ak je furunkulóza sprevádzaná silnými pocitmi bolesti.
 • Oflokain je založený na ofloxacíne a lidokaíne, takže má antibakteriálne a analgetické účinky. Používa sa v závažných prípadoch, napríklad ak sa na tvári objavil chiri.
 • Ichthyolová masť na liečbu vredov sa používa veľmi často kvôli nízkej cene a výraznému antiseptickému účinku. Použite to pred prelomom abscesu. Z mínok agenta je jasne viditeľný silný zápach.
 • Synthomycínová masť podporuje rýchly prienik abscesu a urýchľuje regeneráciu tkanív. Aplikuje sa až do úplného zotavenia.
 • Solkoseryl zlepšuje výživu tkanív, obnovuje poškodené cievy a pomáha urýchliť proces hojenia.

Lekár môže po vyšetrení pacienta vybrať ten najlepší variant lokálnej liečby. Zvyčajne sú masti zvyčajne potrebné na urýchlenie pustulovej pitvy. Ďalším krokom je predpísať lieky na vysávanie hnisu. Po otvorení varu sa odporúča vykonať antibiotickú liečbu, aby sa zabránilo kontaminácii okolitých tkanív. Na urýchlenie regeneračného procesu sa v liečebnom štádiu používajú liečivé prípravky s regeneračným a absorbčným účinkom.

Účinné masti z varu na povrchu tela

Účinným prostriedkom na liečbu furunkulózy masti nasledujúce: tetracyklín, sintomitsinovoy, Levomekol, Wisniewski a ichtamol. Posledné dva majú špecifický zápach, ktorý nie každý toleruje. Avšak, tieto lieky neobsahujú časť škodlivých karcinogénov alebo teratogény, tak oni majú dovolené predpisovať v priebehu tehotenstva, dojčenia a dokonca aj malé deti. Antibiotiká majú vedľajšie účinky, v dôsledku ktorých je ich použitie prísne obmedzené. Nemôžu byť použité tehotnými a dojčiacimi ženami.

Na ošetrenie vriec používajú masti, ktoré majú adsorpčnú kapacitu, ktorá môže "vytiahnuť" hnis. Patria medzi ne:

 • Masť Višnevský - domáca droga, ktorá zahŕňa brezový decht. Má výraznú protizápalovú aktivitu a znižuje veľkosť varu v priebehu niekoľkých dní.
 • Ichthyolová mast sa vzťahuje na rozpočtové a lacné prostriedky. Neobsahuje antibakteriálne zložky.
 • Levomekol - antibakteriálna masť, ktorá sa používa na liečbu akýchkoľvek hnisavých kožných ochorení: furunkulóza, absces.
 • Synthomycínová masť je tiež antibakteriálnym činidlom. Vyrába sa na báze širokospektrálneho antibiotika.
 • Tetracyklín je k dispozícii ako bežná masť na vonkajšie použitie a ako špeciálna sterilná oftalmová masť. Preto je vhodné aplikovať na furunkulózu v oblasti očí.

Masť Višnevský alebo balzamová vazelina má silné protizápalové a antimikrobiálne účinky. Zloženie liečiva zahŕňa brezový decht, oxid bizmutu a ricínový olej. Prostriedok má hustú štruktúru tmavohnedej farby, ktorá sa vyznačuje nepríjemným ostrým zápachom. Vyrobené v skúmavkách rôznych objemov.

Birch decht pri styku s povrchom tela sa viaže na receptory kože a začne ich dráždiť. Výsledkom je stimulácia rôznych procesov: aktivácia imunitného systému, zlepšenie trofizmu a mikrocirkulácie, zvýšenie syntézy kolagénu a elastínu. V niektorých lekárňach si môžete kúpiť liniment, ktorý zahŕňa Shostakovský balzam. Táto látka zvyšuje terapeutický účinok dechtu a ricínového oleja. Pri vonkajšom používaní masti sa jeho hlavné zložky neabsorbujú do systémového krvného obehu a nespôsobujú vznik nežiaducich reakcií.

Vishnevsky masť sa používa na liečbu mnohých purulentných procesov:

 • flegmón, lymfadenitída;
 • absces, boils alebo carbuncles;
 • trofické poruchy: vredy, záchvaty;
 • kožné prejavy pri sepse alebo pulmonárnom empyse;
 • zložité tepelné popáleniny;
 • flebitida žíl dolných končatín s hnisom;
 • ochorenia osteoartikulárneho systému: osteomyelitída, osteoartritída atď.

Niekedy sa liek používa na liečbu hemoroidov a purulentných procesov v sliznici močového systému. Preto je potrebné vopred konzultovať odborníka.

V kozmetike lekári odporúčajú používať liniment ako prostriedok proti akné alebo akné. Kontraindikáciou pre vymenovanie lieku je alergická reakcia na niektorú zložku masti, ktorá sa prejavuje opuchom, návalom horúčavy, žihľavkou alebo svrbením.

Ako prostriedok k furunkulózy Wisniewski masti, ktoré majú byť aplikované lokálne v sterilným obväzom (zvyšuje miestna teplotu a pomáha pri hnis doma). Mal by sa aplikovať na postihnutú oblasť 3 krát denne počas 2 týždňov. Potom by mal pacient požiadať o ďalšie stretnutie s ošetrujúcim lekárom. Tento liek sa vydáva z lekární bez lekárskeho predpisu. Cena sa pohybuje od 50 do 150 rubľov.

Ichthyol masť je účinný protizápalový liek, ktorý vo formulácii obsahuje ihtamol a petrolatum. Vyrába sa vo forme masti 10% a 20% - koncentrácia závisí od pomeru zložiek lieku. Ihtammol je chemická látka, ktorá má antiseptické a keratolytické účinky. Pri kontakte s pokožkou dráždi povrchové receptory v dermis a zvyšuje ich citlivosť. Výsledkom je aktivácia reflexu, ktorý zlepšuje trofizmus epidermis. Ihtammol tiež ovplyvňuje proteín - spôsobuje jeho deštrukciu. To má priaznivý účinok pri liečbe kongestívnych hnisavých procesov, ktoré viedli k vývoju vnútorných kontrakcií alebo adhezí. Okrem toho ichthyolová mast má anestetický účinok.

Mechanizmus protizápalového účinku činidla je spojený s inhibíciou syntézy zápalových mediátorov (cytokínov, interleukínov) tvorených z kyseliny arachidónovej. Antibakteriálny účinok súvisí s potlačovaním syntézy bunkovej steny, najmä so stafylokokmi a streptokokmi. Indikácie pre použitie masti sú:

 • bakteriálne kožné infekcie: erysipela, akné, streptoderma, akné na chrbte;
 • artritída, neuralgia akejkoľvek etiológie;
 • alergické ochorenia: ekzém, dermatitída;
 • trauma a abscesy;
 • choroby močového systému atď.

Kontraindikáciou pre použitie ichtyolu je neznášanlivosť ktorejkoľvek zložky činidla. Ako nežiaduce reakcie u pacientov sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, ktoré sa po ukončení používania masti odstránia. Pacienti s ochorením žalúdka a dvanástnika by mali byť starostlivo upraviť dávku a trvanie liečby, pretože ihtammol môže vyvolať vývoj vnútorné krvácanie.

Pre terapiu furunkulózy ichtamol masti sa aplikuje každých 10 hodinách tenkú vrstvu. Prostriedok má zvláštny zápach a môže špinavé prádlo, takže by to malo pokrývať časť tela bavlnenej gázy obväz. Priebeh liečby trvá asi 2 týždne, ak je to potrebné, môže byť zvýšená na základe odporúčania ošetrujúceho lekára. Ak je absces nachádza na odľahlom mieste alebo v prirodzených záhyboch (na nohy, do slabín, pápež) - by mal požiadať o pomoc sestier na obliekanie správne nainštalovaný. Je povolené používať masť počas tehotenstva a počas dojčenia. Približná cena trubice je 100-150 rubľov.

Zloženie antibakteriálnej masti Levomecol zahŕňa dioxometyltetrahydropyrimidín a chloramfenikol. Prvá sa týka účinných liekov na hojenie rán. Liečivo je dostupné ako prostriedok na vonkajšie použitie s rôznymi objemami. Levomekol je kombinácia antimikrobiálne činidlo, ktoré má baktericídne aktivitu proti Staphylococcus, Streptococcus, Pseudomonas a Escherichia coli. Chloramfenikol týka skupiny antibiotík amfenikoly ktorí začali vykonaného medzi prvými mikrobicídy.

Chloramfenikol pri aplikácii na povrch tela ľahko preniká do hlbokých vrstiev dermis a vedie k zničeniu baktérií v dôsledku infekcie. Jeho aktivita sa nemení ani v prítomnosti hnisových alebo nekrotických proteínov. Výrobok má silný antimikrobiálny účinok, znižuje zápal, odstraňuje hnis z dutiny a uľahčuje stav pacienta. Levomekol sa používa na liečbu:

 • trofické poruchy: vredy, kompresia;
 • furunkulóza, vrie, zložité kukurice;
 • akné, akné, akné;
 • hemoroidy.

Liečivo sa používa v gynekológii, urológii a otorinolaryngológii. Trvanie liečby abscesu a spôsob aplikácie lieku je indikované lekárom odborníkom. Kontraindikácie pre prideľovanie prostriedkov je alergia, plesňové ochorenia kože (psoriáza, ichtyóza, lupienka) a alergická dermatitída. Ak sa použije nesprávne levomekol sa môžu objaviť vedľajšie účinky, ako je dráždenie pokožky, svrbenie, prekrvenie, hypertermia, edém, vyrážku a t. D. V prípade vyššie uvedených príznakov pacient by mal okamžite zastaviť použitie masti pacienta, plákanie prostriedku z povrchu tela a lekársku pomoc.

Pri liečbe furunulózy sa liek môže používať len u detí starších ako 3 roky, pretože chloramfenikol má hepatotoxicitu a ototoxicitu. Levomekol by mal byť aplikovaný na poškodenú oblasť a rovnomerne rozložený po celej ploche rany, potom by mal byť pokrytý obväzom z bavlnenej gázy. Trvanie liečby by nemalo byť dlhšie ako 5 dní, pretože pri dlhodobom užívaní existuje riziko vzniku plesňových lézií. Piateho dňa sa má pacient poradiť s lekárom. Náklady na masť sa pohybujú od 100 do 300 rubľov.

Synthomycínová masť je domáce antibakteriálne liečivo, ktoré obsahuje chloramfenikol. Pomocnými zložkami sú emulgátory, kyselina sorbová, ricínový olej a voda. Masť má silnú protizápalovú a antibakteriálnu aktivitu.

Chloramfenikol je antimikrobiálne činidlo so širokým spektrom baktericídneho účinku. Liek je obzvlášť účinná proti gram-pozitívnym baktériám:. Staphylococcus, Streptococcus, pneumokokom, atď mechanizmu účinku antibiotík je spojená s potlačením syntézy patogénu enzýmov podieľajúcich sa na tvorbe bunkovej steny. Chloramfenikol je schopný preniknúť dokonca do buniek, zatiaľ čo potláča syntézu bakteriálnych proteínov. Sintomitsinovaja masť je indikovaný na liečbu hnisavých kožných ochorení, nehojacich žilovej lézie a popáleniny. Znamená tiež účinné proti baktériám, ktoré získali v dôsledku vývoja rezistencie na penicilíny alebo cefalosporíny.

Sintomitsinovaja masť je kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace ženy, malé deti pri zhoršení alergických ochorení systémové glykogenóze, obličkách a pečeni. Tiež nie je odporúčané použiť prostriedok na vlhkosť, nadmerné potenie (na ošetrenie rán v podpazuší) a vyjadrí sa mäkké tkanivá opuch v okolí rany. K liečbe furunkulózy mazanie nanáša v tenkej vrstve na povrchu kože, cez ktorý je prekrýva sterilným obväzom. Ak je dutina s kmeňom alebo má hrot, potom musíte vytvoriť bavlnené tampóny. Mali by byť namočené v lieku a vyplniť dutinu rany a zabezpečiť zhora čistým obväzom. Kurz terapie trvá nie viac ako týždeň, po ktorom je potrebná opakovaná konzultácia ošetrujúceho lekára. Odporúča sa meniť každých 8 hodín.

Ako nežiaduce nežiaduce reakcie sú možné vyrážky, hyperémia, opuchy a abnormality krvných testov (zníženie počtu krvných doštičiek a erytrocytov). V prípade predávkovania alebo dlhodobého užívania lieku môže mať pacient známky agranulocytózy v rôznych štádiách a závažnosti. Nie je nutné používať masť spolu s inými antibakteriálnymi masťami, pretože je pravdepodobné, že dôjde k vzniku krížovej alergickej reakcie. A takisto počas liečby by malo byť vylúčené používanie nápojov obsahujúcich alkohol, pretože ich spoločné prijatie vedie k sčervenaniu povrchu tela, zvýšeniu srdcovej frekvencie a kŕčom. Približná cena synthomycínovej linky je 80-200 rubľov.

Tetracyklín sa vyrába vo forme bežnej 3% a sterilnej oftalmickej masti. Liečivo zahŕňa antibiotikum tetracyklín, petrolatum a lanolín. Prvá sa týka širokospektrálnych antibiotík, ktoré sú najaktívnejšie proti patogénom trachómu a rickettsióze. Mechanizmus jeho účinku je spojený s inhibíciou syntézy proteínov baktérií - uskutočňuje sa blokovaním ribozómového patogénu. To znamená, že tetracyklín je schopný preniknúť do bunky mikróbu, ku ktorému nie je schopných mnoho antibiotík. Nesterilná 3% masť, ktorá navyše obsahuje disiričitan sodný a parafín, má dobrý účinok na hojenie rán.

Naneste tetracyklínu masť pre liečbu mnohých kožných chorôb:.. akné, ekzémy, vredy, tromboflebitída komplikovaný s hnisavých rán, trachóm, jačmeň, atď Je možné liečiť liek u pacientov s nepernosimostyu ktorúkoľvek zložku, hubovým chorobám povrchu tela, alergické dermatitída, zníženie počtu leukocytov vo všeobecnom krvnom teste. Tetracyklíny majú vyslovene teratogénne, takže sú kontraindikované pre tehotné a dojčiace ženy. Nástroj tiež nemožno použiť u detí mladších ako 8 rokov ako jeden z vedľajších účinkov znamená vyplavovanie vápnika a fosforu z krvi. Medzi ďalšie nežiaduce účinky sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy, svrbenie, pálenie, horúčka, poruchy prehĺtania, zvýšenie pečeňových enzýmov v biochemickej analýze, zlyhanie obličiek, a tak ďalej.

Na liečbu chiriya tetracyklín Masť sa aplikuje len na povrchu rany s tenkou vrstvou čistých pohybov by rovnomerne lieky v koži a upevnenie čistej bavlnenej gázy obväz. Odporúča sa meniť každých 12 hodín počas dvoch týždňov. Podľa pokynov ošetrujúceho lekára sa môže trvanie liečby líšiť. V prípade, že sa varí sú na tvári (čelo, nos, líca), potom oblasti sa rany by mali byť mazané s bodkou a nepokrýva obväzy. Počas liečby sa má monitorovať hladina elektrolytov a počet červených krviniek v testoch. Cena za balenie masti je od 50 do 100 rubľov.

Vyberte najlepšiu masť z varu

Lak na vlasy a okolité tkanivá, ktoré sú zapálené prítomnosťou hnisu, sú vriec (chiri, varenie). Furunky sa nezobrazujú ako iné zápaly kože, na miestach, kde nie je rast vlasov. Najčastejšie miesta na tele, v ktorých sa vyskytujú furuncles: nohy, ruky, zadok, slabiny, pás, krk, krk (za), tvár.

V závislosti od druhu baktérií je varu: streptokoka; Stafylokokové (sykóza, karbunka, folikulitída, hydradenitída) a zmiešané.

Príčiny výskytu furuncle a príznakov

Varenie je v dôsledku výskytu baktérií, najčastejšie stafylokoky. Dôvody môžu byť rôzne, napríklad: česanie a dostávanie do rany baktérií alebo traumy na pokožke.

Ľudia so slabým imunitným systémom sú vystavení väčšiemu riziku vzniku furuncles.

Tiež môže byť kožušina vyvolaná nasledujúcimi faktormi:

 • podráždenie chemikáliami;
 • trvalá kontaminácia kože;
 • dlhodobé fyzické vyčerpanie;
 • nedostatok vitamínu;
 • zvýšená aktivita potu a mazových žliaz;
 • prehriatie alebo ťažká hypotermia;
 • porucha nervového systému, nedostatok správneho odpočinku.

Hlavné znaky varu sú:

 • prejav hnisu v strede a vyčerpanie krvi;
 • žltá škvrna v strede varu;
 • zvýšená teplota;
 • Bolesť sa postupne zvyšuje, ale klesá, keď hnis vytiekne a stonka sa oddelí.

Typy masti na ošetrenie vredov

Pri liečbe varu musíte kontaktovať špecialistu, ktorý vám pomôže pri výbere správneho liečebného postupu a povedať vám, ktorú masť by ste mali lepšie liečiť, alebo v prípade potreby vykonať chirurgický zákrok. Vo väčšine prípadov je liečba len masťou.

Na ošetrovanie furuncles na rôznych miestach tela (tvár, pod paží, slabiny atď.) Aplikujte veľa masti. V závislosti od etapy, v ktorej je furuncle umiestnená, je vybratá potrebná náprava. V prvých štádiách vývoja furuncle sa odporúča vybrať antiseptické masti a extrahovať hnis z húb.

Masť s antibiotikami bude najúčinnejšia, ak dôjde k spontánnej disekcii abscesu, a tiež ak existuje riziko infekcie baktériami. Po hlavnom procese liečby sa odporúča použiť liečivé masti na obnovenie pokožky.

Masti s antibiotikami

Proti varenie zvyčajne skúšajte antibakteriálne masti. Používajú sa, keď sa furuncle nachádza v uchu, nosu alebo tvári, keď dochádza k opakovanej furunkulóze a keď má človek slabú imunitu. Po odstránení povrchu abscesu roztokom s antiseptickým účinkom sa má aplikovať masť na báze antibiotika.

Najobľúbenejšie lieky: Levomekol, Oflokain, Dioxysol, Tetracycline masť a iné.

levomekol - Zabíja mikróby a čistí ohnisko z hnisu, ktorý sa hromadí. Je vhodný na použitie v domácej liečbe. Masť má nielen protizápalovú vlastnosť, ale aj antibakteriálnu a má liečivý účinok. Liečivo pôsobí na základe zničenia proteínovej syntézy samotných baktérií, ktoré nakoniec zomrú.

Masť prispieva k rýchlej regenerácii tkanív v dôsledku stimulácie intracelulárnych metabolických procesov. Sterilná gázová bandáž je impregnovaná masťou a aplikovaná na ranu. Zmeniť obväzy denne.

Odoberanie masti

V počiatočnom štádiu sa používajú masti s ťahovým účinkom, pretože prispievajú k tvorbe pustuly - hlavou varu. Keď sa tvorí hlava - kožušina sa najčastejšie otvára a z nej prúdi hnis. V žiadnom prípade nemôžete vytláčať absces, pretože je pravdepodobnejšie šírenie infekcie.

Ichthyol masť - používa sa v počiatočnom štádiu liečby, kedy furuncle ešte nie je zrelé. Ale bude účinná v každom štádiu dozrievania abscesu.

To je dôvod, prečo masť je všeobecne známa svojou účinnosťou a lacnosťou. Má antiseptický a dezinfekčný účinok.

Aplikujte vo forme obkladov s ihlou masť, ktoré potrebujú častú výmenu a mali by pracovať minimálne 2-3 hodiny.

Masť heparínu - antiseptické, protizápalové a antimikrobiálne. Keď sa masť aplikuje na postihnutú oblasť, nádoby expandujú a zložky prípravku sú veľmi dobre absorbované. Jednou z hlavných zložiek tejto drogy je anestetikum. Masť nie je žiaduca pre tehotné ženy.

Synthomycínová masť - je zahrnutý ricínový olej, ktorý robí masť jemnou, nezakrýva ranu, ale veľmi dobre čerpá hnis, zatiaľ čo suší a hojuje poškodené povrchy. Ak sa situácia zhorší (s furunkulózou), liek sa používa pod obväzom. Naneste sintomitsinovuyu masť pred zmiznutím príznakov infekcie. Aplikujte na varenie a upravte obväzy denne.

Liečivé masti

Po ukončení hlavnej liečby sa odporúča použiť špeciálne formulované na liečenie liečivých oblastí. Najpopulárnejšie: masť Višnevsky masť a zinok.

Masť Višnevského - Je široko používaný pri liečbe vredov, má protizápalové vlastnosti a je vhodný na použitie doma. Má tiež antibakteriálne vlastnosti a dobre optimalizuje proces opravy tkaniva.

Masť Višnevský má dobrý liečebný účinok. Aplikujte vo forme pleťových vody, tampónov, obkladov. Na miesto infekcie naneste silnú vrstvu a opravte ju.

Tento postup sa vykonáva 3-4 krát denne, pred každou dezinfekciou rany. V žiadnom prípade nepoužívajte masť počas prasknutia alebo dozrievania varu, pretože zmäkčuje steny abscesu a podporuje hrozbu vzniku hypodermického abscesu.

Zinok masť - liek na vonkajšie použitie, ktorý pozostáva len z dvoch zložiek: petrolatum a oxid zinočnatý v pomere 10: 1. V tomto prípravku je oxid zinočnatý, ktorý má protizápalový účinok.

Jedná sa o jednu z masti, ktorá nemá žiadne vedľajšie účinky. To je hlavná výhoda, ktorá umožňuje používanie výrobku aj počas tehotenstva a laktácie.

Okrem toho má masť zinku hygroskopickú vlastnosť, v dôsledku ktorej sa miesto zápalu oveľa rýchlejšie vysuší a rýchlejšie sa obnovia pokrývky pokožky.

Na záver odporúčame, aby ste sa oboznámili s tým, ako používať masť na ošetrenie varu. To povedal Valeriy Afanasyevich Mitish - vedúci oddelenia rany a infekcie rany Ústavu chirurgie. AV Vishnevsky:

Aká masť z furuncles je lepšia a účinnejšia na liečbu?

Furuncle (varenie) je akútny purulentný zápal vlasovej banky (folikulu) a okolitého spojivového tkaniva. Patogény (stafylokoky, streptokoky) sú patogény, ktoré vyvolávajú zápalový proces. Vývoj furuncles spôsobuje hlavne Staphylococcus aureus. Špecialisti sa nedoporučujú, aby sa pokúsili vyrovnať sa s abscesom. Na to, aby liečba bola účinná, je potrebné určiť typ patogénu. Na základe laboratórneho výskumu si lekár zvolí najlepšiu masť z varu a v prípade potreby predpíše lieky na perorálne podanie, čo zvýši účinnosť liečby a zabráni ďalšiemu šíreniu purulentnej infekcie.

Furunky sa môžu objaviť na akejkoľvek časti tela: na krku, chrbte, v oblasti tkaniva alebo pazúry. Najväčšie nebezpečenstvo predstavuje chiri tvorená na tvári alebo v oblasti nasolabiálneho trojuholníka, pretože môžu spôsobiť vážne komplikácie (infekcia krvi alebo infekcie v mozgu). Preto je potrebné začať boj proti infekcii včas, po vyšetrení a konzultácii so špecialistom. Poďme zistiť, ktoré masti z varu lepšie a účinnejšie pomôcť vyrovnať sa s problémom.

Prečo sú furuncles?

Hlavnou príčinou vredov na koži je oslabenie imunity. Existuje mnoho dôvodov na vyvolanie porúch v imunitnom systéme:

 • Chronické infekčné a zápalové choroby;
 • Dlhodobé a nesystematické podávanie liekov;
 • Prítomnosť ložísk infekcie v tele;
 • Nevyvážená výživa, nedostatok dôležitých vitamínov a stopových prvkov;
 • Škodlivé návyky (fajčenie, alkohol);
 • Chladenie alebo prehriatie tela
 • Stresujúce faktory, nervové poruchy;
 • Fyzické a psychoemonálne preťaženie

Príčinou vzniku chiri môžu byť také nepriaznivé faktory, ako je trauma kože (stláčanie, trenie oblečenia), nedostatočná hygienická starostlivosť, nadmerné potenie alebo zvýšená činnosť mazových žliaz.

Všetky tieto procesy podporujú reprodukciu patogénnych baktérií, ktoré prenikajú do tela, začínajú deštruktívnou prácou. Oslabená imunita nie je schopná odolávať násobeniu patogénnej mikroflóry, čo vedie k tvorbe pupienkov na koži a vyvíja sa zápalový proces.

Ako sa vyvíja?

Ak chcete bojovať proti infekciám, potrebujete vedieť, ako sa to prejavuje. Vo svojom vývoji prechádza vriec cez tri stupne:

Štádium infiltrácie začína sčervenaním kože okolo vlasového folikulu. Potom dochádza k opuchu a bolestivému zhutneniu, infiltrát sa rýchlo zväčšuje a dosahuje priemer 4-5 cm.

V štádiu hnisania sa tvorí nekrotický kmeň, ktorý sa nad kožou zdvíha vo forme purulentnej pustuly. V tomto prípade sú príznaky intoxikácie, horúčka, horúčka, keď sa dotýka oblasti okolo chirje reaguje s ostrými bolesťami. Na vrchole vývoja abscesu prebieha pitva s uvoľnením hustého hnisu a odchodom nekrotického stonky, po ktorom začína liečebná fáza.

Počas liečenia sa zaznamenáva bodnutie bolestivých pocitov, zmiznutie sčervenania a opuchu. V rane, ktorá zostala po otvorení varu, začína tvoriť granulačná tkanivá a nakoniec tvorí jazvu.

Liečba liekov počas vývinu hnisavého procesu by mala smerovať k urýchleniu zrenia chirya, jej otvoreniu a čisteniu z nekrotických masy. Dôležitým aspektom terapie je prevencia ďalšieho šírenia infekcie do blízkych tkanív. So všetkými týmito úlohami funguje masť na ošetrenie vredov veľmi dobre. Predstavujeme vám prehľad najpopulárnejších a najpopulárnejších liekov.

Najlepšia mast z varu

Pri liečbe vriec sa použili rôzne typy masti. V počiatočnom štádiu sa používajú činidlá, ktoré urýchľujú zrenie a disekciu abscesu. V budúcnosti používajte masť, ktorá čerpá hnis z vajíčok.

V záverečnej fáze lekár predpíše lieky s antibakteriálnym zložením, ktoré zabraňujú ďalšiemu šíreniu infekcie. Obzvlášť účinné antibiotické masti po otvorení abscesu, pretože existuje riziko infekcie okolitých zdravých tkanív.

Na urýchlenie obnovy pokožky sa používajú lokálne prípravky s liečivým účinkom, ktoré aktivujú regeneračné procesy. Zoberme si podrobnejšie informácie o vlastnostiach liečiv z každej skupiny.

Odoberanie masti

Višnevská masť na varenie. Najbežnejšia a najlacnejšia antiseptická látka na prirodzenom základe. Zloženie masti zahŕňa decht, ricínový olej a xenoform. Vishnevskina masť sa používa v počiatočnom štádiu zápalového procesu, pomáha urýchliť proces dozrievania a tvorby hnisavé hlavy s následným otvorením abscesu.

Mechanizmus účinku lieku je založený na zrýchlení metabolických procesov a na zvýšení prietoku krvi do zamerania lézie v dôsledku lokálneho podráždenia tkaniva. Výsledkom je, že absces dozrieva rýchlejšie a otvára sa pri uvoľňovaní necrotických masy. Ďalšie použitie masti odstraňuje reziduálne prejavy zápalového procesu a dezinfikuje okolité tkanivá.

Aplikujte masť podľa pokynov, ktoré sa vzťahujú na predbežne ošetrené antiseptické kožušiny. Masť sa odporúča používať pod obväzom. Za týmto účelom sa gázová obrúska s hrúbkou vrstvy liečiva aplikuje na absces, fixuje sa lepiacou náplasťou a necháva sa 8 až 12 hodín.

Po odstránení obväzu sa pokožka ošetrí roztokom alkoholu a v prípade, že sa nevylieča, potom sa postup opakuje. Po otvorení formácie pomáha masť pomáhať vytiahnuť zvyšný hnis a urýchliť hojenie. Jedinou nevýhodou lieku je nepríjemný a špecifický zápach.

Ichthyolová masť z furuncles sa používa po disekcii abscesu. Liečivo obsahuje produkt bridlicového spracovania - ichtyol, ktorý je najsilnejším antiseptikom, účinný proti širokému spektru patogénov.

Masť Ichthyol má dezinfekčný, baktericídny a analgetický účinok, eliminuje zápalový proces, čerpá hnis a podporuje rýchle hojenie lézií. Charakteristickým rysom masti je špecifický zápach z dechtu, čo mnohí odmietajú používať. Ale tento negatívny dopad je do značnej miery vyrovnaný účinnosťou drogy a prijateľnou cenou.

V niektorých prípadoch môže použitie ichtyolu masti spôsobiť alergické reakcie (sčervenanie kože, pálenie a svrbenie), takže pred procedúrou sa má vykonať kožný test ošetrením oblasti pokožky na lakte. Ak po 20 minútach nie sú žiadne nežiaduce reakcie, môžete bezpečne užívať liek.

Pri liečbe furuncles sa používa ichthyolová masť, keď už absces vyspel. Liečba liekom urýchli prelomenie varu a vytiahne jej obsah. Masť sa používa vo forme aplikácií. Za týmto účelom je stlačený na bavlnenú podložku alebo gázovú podložku a nanesený na absces, zaistený pomôckou na pás.

Obliekanie sa mení 2-3 krát denne, aplikáciu môžete nechať na noc. Po ukončení abscesu liečba masťou pokračuje niekoľko dní, pomôže to odstrániť zvyšné nekrotické hmoty, zabrániť pripojeniu sekundárnej infekcie a rýchlo sa uzdraví rana po otvorení chrlí. Liečba liekom zvyčajne trvá od 3 do 5 dní, zlepšenie stavu príde deň po aplikácii.

Pri používaní akejkoľvek masti sa snažte dodržiavať preventívne opatrenia. Nenechávajte liek na slizniciach a po každej liečbe dôkladne umyte ruky, aby ste predišli ďalšiemu šíreniu infekcie.

Antibakteriálne masti z varu

Masť z varu s antibiotikami pôsobí priamo na zápalové zameranie, umožňuje zničiť patogénnu mikroflóru a zastaviť ďalšie šírenie zápalového procesu. Aplikujte vonkajšie antibakteriálne činidlá po ošetrení povrchu chýb antiseptickými roztokmi (peroxid, vodík, zelenka, chlórhexidín, salicylalkohol).

 • Tetracyklínová masť. Najvhodnejšia a najlacnejšia droga používaná pri liečbe varu. Antibiotikum, ktoré je súčasťou masti, účinne ničí patogénnu mikroflóru na bunkovej úrovni. Lepšie používajte masť pod obväzom. Za týmto účelom sa na gázovú podložku aplikuje silná vrstva liečiva, ktorá sa aplikuje na varenie a fixuje sa na telo, pričom sa nechá niekoľko hodín.
 • Synthomycínová masť. Obsahuje antibiotikum chloramfenikol, ktorý má široké spektrum antibakteriálnych účinkov. Použite liečivo podľa pokynov, ošetrujte miesto lézie niekoľkokrát denne. Dlhodobé užívanie lieku sa neodporúča, pretože mikroorganizmy môžu vyvinúť závislosť od účinnej látky.
 • Levomekol (masť). Kombinácia lieku obsahujúceho antibiotikum levomitsetín a látku metyluracil, stimulujúci imunitu a podporu rýchlej regenerácie tkanív. Masť rýchlo zastaví zápalový proces, prispieva k vyriešeniu abscesov a zničí patogénne baktérie. Aplikujte podľa pokynov niekoľkokrát denne, aplikujte priamo na pokožku. Predpokladá sa, že Levomekol je skvelý na ošetrenie vredov na tvári, pretože nemá zápach a prakticky nie je absorbovaný do kože, čo vylučuje vznik vedľajších účinkov. Keď sa použije na telo, liek sa môže aplikovať pod obväz.
 • Bactroban (masť) - účinný antibakteriálny prostriedok so širokým spektrom účinku. Je to moderný a bezpečný liek, ktorý možno použiť v rôznych vekových kategóriách, pretože prakticky nemá žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky. Základom masti je antibiotikum mupirocín, ktorý nielen spomaľuje množenie patogénnej mikroflóry, ale aj aktívne ničí. Liečivo sa aplikuje na kožušinu s tenkou vrstvou pod obväz.
 • Baneocin (masť). Antibakteriálne liečivo založené na dvoch antibiotikách, navzájom dopĺňajúce a zvyšujúce vzájomný účinok. Masť je účinná proti širokému spektru patogénnych baktérií. Má dlhotrvajúci účinok, efektívne zvládne pustulárnu infekciu, má minimálne kontraindikácie a vedľajšie účinky. Liečivo sa aplikuje priamo na varenie niekoľkokrát denne alebo sa aplikuje pod obväz.
 • Oflokain (masť). Liečivo, ktoré má výrazný antibakteriálny, protiedematózny a analgetický účinok. Vzhľadom na obsah antibiotika ofloxacínu sa zastavuje reprodukcia patogénnej mikroflóry a zápalový proces sa zastaví. Anestetikum lidokaín, ktorý je súčasťou masti, rýchlo zmierňuje bolesť a zmierňuje stav. Masť sa aplikuje na varenie niekoľkokrát denne podľa pokynov k prípravku.
Liečivé masti

Po vypuknutí varu a jej obsahu vyšlo, odporúča sa používať vonkajšie prostriedky, ktoré podporujú rýchle hojenie a obnovu pokožky. Liečivá masť by mala mať vysušujúci a antiseptický účinok, urýchliť regeneračné a epiteliálne procesy.

Na tieto účely môžeme použiť už spomenutý Levomekol alebo Vishnevsky liniment, ktoré majú dobré antiseptické a hojivé vlastnosti. Okrem toho môžete použiť nasledujúce lieky:

 • Zinok masť. Skladá sa z oxidu zinočnatého a vazelíny, má suchý, antiseptický a ľahký protizápalový účinok. Vďaka svojim hygroskopickým vlastnostiam urýchľuje hojenie kože a podporuje regeneráciu tkanív. Je to jedna z najbezpečnejších masti, ktorá nemá vedľajšie účinky a kontraindikácie. Môže byť bezpečne aplikovaný na liečbu detí a tehotných žien.
 • Solkoseryl (masť). Má výrazný regeneračný a hojivý účinok, stimuluje tvorbu kolagénu a urýchľuje rozdelenie buniek. Aktivuje priebeh metabolických procesov v tkanivách, čo pomáha rýchlejšie obnoviť poškodenú pokožku. Základ lieku je hydrolyzovaný z krvi mliečnych teliat. Liečivo je úplne bezpečné, prakticky nemá žiadne kontraindikácie, s výnimkou individuálnej neznášanlivosti zložiek. Masť možno aplikovať priamo na ranu ponechanú po otvorení varu, ktorá je predbežne ošetrená peroxidom vodíka. Liečivo sa používa 2-3 krát denne, po aplikácii tvorí ochranný film na povrchu kože, čo vylučuje opätovnú infekciu a napomáha hojeniu.
 • Záchranca (masť-balzam). Liečivo je založené na prírodných rastlinných zložkách, ktoré majú silné liečivé a antiseptické vlastnosti. Zloženie masti zahŕňa:
 1. Olej z olivového a rajčatového mora, ktorý má zmäkčujúci a regenerujúci účinok.
 2. Výťažok z nechtíka, ktorý má baktericídne a protizápalové vlastnosti.
 3. Esenciálne oleje z ruží, čajovníka a levandule, ktoré majú silné antimikrobiálne a hojivé vlastnosti. Tieto zložky pomáhajú eliminovať zvyškové zápalové javy, zmierňujú opuch, svrbenie, eliminujú podráždenie, zmäkčujú a upokojujú pokožku.
 4. Včelí vosk zabraňuje opätovnej infekcii a vytvára ochrannú vrstvu na povrchu rany.
 5. Naftalanový olej, ktorý je súčasťou balzamu, dokonale dezinfikuje, anestetizuje, zmierňuje svrbenie, zlepšuje metabolické procesy v kožných bunkách.
 6. Terpentín pôsobí ako antiseptikum a pomáha vyrovnať sa s bolesťou.
 7. Vitamíny A a E sú najsilnejšie antioxidanty, prispievajú k obnoveniu, hojeniu a regenerácii tkanív.

Prírodný prípravok má silný baktericídny, analgetický a protizápalový účinok, ktorý je zvlášť potrebný v štádiu hojenia a zotavenia. Okrem urýchlenia regeneračných procesov masť zabraňuje vytváraniu jaziev na mieste prielivového furunku a podporuje resorpciu už vytvoreného jazvového tkaniva.

Podľa pokynov sa masť záchranca aplikuje na miesto lézie niekoľkokrát denne. Ošetrovanú oblasť môžete zatvoriť obväzom, ale musíte ju pravidelne meniť. Obväz by nemal byť tesný a vzduchotesný, kyslík by sa mal poskytnúť na ranu.

Navyše mastí a krémy Bepanten, Dekspantenol, Eplan, Pantoderm, Gentaksan majú dobrý liečebný a obnovujúci účinok. Lekár vám pomôže vybrať najoptimálnejšiu možnosť, ktorá pomôže rýchlo obnoviť pokožku.

Aby ste zabránili vzniku jaziev, môžete použiť lieky, ktoré majú resorpčné vlastnosti (napríklad masť heparínu). V prípadoch, kedy po vyriešení veľké vredy jazvy zostanú v otvorených častiach tela (tvár, krk), ktoré sa stávajú estetickým problémom, môžete využiť služby na kozmetičky. Moderné minimálne invazívne metódy (napríklad laserové brúsenie) vám pomôžu zbaviť sa zmien z cvikov a znova obnoviť hladkosť a zdravý vzhľad pokožky.

Pripomienky týkajúce sa použitia masti z vriacej zóny naznačujú, že lokálne lieky urýchľujú ich zrenie, uľahčujú stav pri akútnom zápalovom procese a znižujú riziko možných komplikácií na minimum.

Recenzie o liečbe vredov

Referenčné číslo 1

Vazhnevskina masť mi pomohla zbaviť sa varu. Pod lopatou vyskočil obrovský variť, zdravotný stav bol strašný. Trápila som sa, teplota sa zhoršovala, koža na zádech bola zapálená, bolestivý edém sa objavil okolo varu. Kúpil alebo kúpil masť Višnevskij, skôr som ho nikdy nepoužíval kvôli silnému špecifickému vôňu a tu som bol pripravený na všetko, len ke mne to bolo jednoduchšie.

Vo večerných hodinách do vznikajúceho kožušiny vložila obväz na masť, pevne ju a nechala na noc. Ráno som si uvedomila, že sa cítim oveľa lepšie. Keď sa obväz odstránil, ukázalo sa, že masť v noci vytiahla hubu z kurčiat, na jeho mieste zostala pomerne hlboká rana. Umyla som ho peroxidom vodíka a čoskoro sa rana uzdravila. Je to naozaj veľmi efektívny nástroj, neočakával som ani taký rýchly a efektívny výsledok.

Referenčné číslo 2

Na nohe nedávno vyskočil obrovský vrie. Predtým som dostala nohy mokré a mala som zima. Koža bola zapálená, nemožno sa dotknúť škrabancov, bol veľmi chorý. Toto trvalo dva dni. Po celú dobu som sa necítil dobre, občas sa teplota zvýšila nad 38 °. Varenie bolo už zrelé, ale nebolo to otvorené, obával som sa, že to vymaže, pretože to môže mať za následok komplikáciu. Priateľ odporúčal ichthyol mast z varu.

Jedná sa o penny drogu, ktorý sa predáva v akejkoľvek lekárni. Na noc som si dal na ichtyol obväz. Bezprostredne po procedúre som pocítil pocit tepla a ľahkého pálenia. Nasledujúce ráno sa prebudil zdravý, na noc sa rozbil vriec a vyšiel hnis. Hneď po tom začal klesať zápalový proces, niekoľko dní liečil ranu peroxidom vodíka a zinkovou masťou a čoskoro sa všetko uzdravilo.

Recenzia №3

Po výlete na juh sa na jeho chrbte vytvorilo obrovské kurča. Zdá sa, že sa zmenilo podnebie a telo zlyhalo. Zatiaľ čo bol zrelý, nemohol som nájsť miesto, nemohol ma vztýčiť kvôli silnej bolesti a prakticky nespal. Navyše sa to zhoršilo, teplo sa zvýšilo a v pare narástol do obrovských rozmerov.

Musel som ísť na lekára na stretnutie. Urobil anestéziu, otvoril absces a umyl ranu antiseptikmi. Povedal, že sa obrátil včas, inak by infekcia mohla spôsobiť otravu krvi. Potom som šiel k obväzu, kým sa rana neohreje.

Masť z kožušín sťahujúca, s antibiotikami a hojenie - najefektívnejšie s popisom a cenami

Pre efektívnu liečbu potrebujete masť z vriec a číry, ktorá účinne čerpá hnis, zmierňuje zápal, urýchľuje hojenie poškodených tkanív. Pri výbere liekov je dôležité kontaktovať dermatológa včas, vybrať účinný liek s minimálnym zoznamom vedľajších účinkov. Ak je to masť s antibiotikom proti abscesom, je dôležité nezabudnúť na kontraindikácie, liekové interakcie. V každom prípade by liečba varu mala byť včasná, inak v komplikovaných klinických obrázkoch pacient bude musieť podstúpiť operáciu.

Čo sú varené

Tento akútny hnisavý zápal, pri ktorom patologický proces zahŕňa vlasovú žiarovku a okolité spojivové tkanivo. Furuncle je nielen vnútorná choroba, ale aj vonkajšia estetická vada, viditeľná voľným okom. Proces zápalu vlasových folikulov je vyvolaný zlatým stafylokokom alebo streptokokom. Na urýchlenie zotavenia je prvým krokom spoľahlivé určenie typu patogénu. V počiatočných štádiách s purulentným zápalom je možné poskytnúť pozitívnu dynamiku lokálnou liečbou.

Liečba Chirie

V dôsledku šírenia infekcie a pod vplyvom provokačných faktorov sa lokálne formuje zameranie patológie, náchylné na rýchle dozrievanie. Čoskoro na povrchu epidermy sa stáva zjavný absces, prítomnosť hlavy furuncle naznačuje potrebu rýchlej likvidácie hnisavých hmôt v tyči. Klinický obraz je doplnený prítomnosťou bolestivých pocitov a hyperémie kože na pozadí progresívneho zápalu. Nižšie sú odporúčania dermatológov v diagnostike furunkulózy:

 1. Nútená pitva abscesu je kategoricky kontraindikovaná, pretože je možné iba zhoršiť klinický obraz, vyvolať pripojenie sekundárnej infekcie.
 2. Všeobecné symptómy intoxikácie, ktoré sprevádzajú vriec, by mali byť konzervatívne liečené v závislosti od konkrétnych sťažností pacienta.
 3. Drogová terapia by mala byť zameraná nielen na produktívne odstránenie nekrotických masy, ale aj na urýchlenie procesu dozrievania chii.

Masť z chiria

Pri purulentnom zápale pôsobí lokálne na mieste - priamo na mieste patológie. Keďže aktívne zložky takýchto liekov nepreniknú do systémovej cirkulácie, zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov je minimálny. Avšak, pre produktívne integrity obnovu pokožky po varu je dôležité venovať osobitnú pozornosť farmakologických vlastností a chemického zloženia týchto mastí, uchýliť sa k kombinovanej terapie v domácom prostredí, získať podporu dermatológa.

Typy masti na ošetrenie vredov

Ak má masť zápalového ochorenia z abscesov mať protizápalové, regeneračné, antiseptické, antimikrobiálne, analgetické, antipruritické a protiedémové účinky účelne v patológii. Pretože nie vždy je možné kombinovať takéto farmakologické vlastnosti v jednej skúmavke, je nižšie uvedená klasifikácia masti, ktoré predpisujú dermatológovia s neočakávaným výskytom furuncles.

Masť z varu s antibiotikom

Pretože príčinou výskytu furuncle je zvýšená aktivita stafylokokov a streptokokov, úspešná liečba vyžaduje vyhladenie patogénnej flóry. V opačnom prípade bude konzervatívna liečba neúčinná alebo priemerná. Môžete používať antibiotiká v počiatočnom a neskoršom štádiu ochorenia, ale je lepšie začať lokálnu liečbu včas. Aj po otvorení abscesu sa infekcia ďalej rozširuje a nasledujúce lieky s antimikrobiálnym a protizápalovým účinkom to môžu zničiť:

 • Tetracyklín so širokospektrálnym antibiotikom;
 • Okrem toho s antimikrobiálnymi, analgetickými a dekongestívnymi vlastnosťami;
 • Levomekol s levomiketínom v chemickom zložení;
 • Baneocín proti všetkým typom stafylokokov, streptokokov;
 • Bactroblant založený na mupirocíne.

Masť, ktorá čerpá hnis z varu

Takéto lieky sa častejšie odporúčajú v počiatočnom štádiu intenzívnej starostlivosti, keď sú prítomné bolesti a zápaly, ale hnisavá hlava ešte nie je viditeľná. Chiumrium pod vplyvom syntetických zložiek dozrieva a otvára rýchlejšie, proces ďalšieho regenerovania tkanív sa tiež zrýchľuje. Proces dozrievania furuncles môže byť zrýchlený. Predbežne získajte podporu dermatologa. Keď si vyberiete masť, aby ste vytiahli hubu z varu, odporúča sa vybrať:

 • sintomycínovú masť s ricínovým olejom a špecifický zápach;
 • ichtyolová masť s kyselinou sírovou v chemickom zložení;
 • sírová masť na regeneráciu kože;
 • Masť heparínu s antiseptickým a protizápalovým účinkom;
 • línie Vishnevsky, aby unnoticeably kresliť hnis, znížiť veľkosť ohniská patológie.

Liečivé masti

Keď nepotrebujete kresliť hnis, je dôležité zabezpečiť produktívny proces regenerácie poškodených tkanív. Ak aplikujete liek na zameranie patológie, liečivá fáza je krátka, jazvy sa na epiderme netvoria. Je dôležité vylúčiť riziko povrchovej samošetrenia, a preto pred začiatkom kurzu je povinné vybrať spolu s dermatológiou liečivú masť na varenie. Alternatívne to môžu byť nasledujúce lieky:

 • masť Višnevský;
 • zinková masť;
 • solkoseril;
 • aktovegin;
 • D-panthenol.

Prehľad účinných mastí na zbavenie sa varu

Skutočné recenzie pacientov a dermatológov pomáhajú vytvoriť prehľad najlepších liečebných prípravkov vo forme masti, ktoré vám umožnia zbaviť sa takého nepríjemného nádoru ako varu v čo najkratšom čase. Liek by mal kresliť hnis, zabiť zárodky, zmierniť zápal a podporiť rýchle hojenie tkaniva. Ak vykonávate ošetrenie furuncle, zdravotný problém sa vyrieši do 7 až 10 dní bez možných komplikácií.

Liečba furuncle s masťou Levomekol

Medzi antimikrobiálnymi látkami ide o časovo testované lokálne antibiotikum, pri liečbe ktorých nie sú vedľajšie účinky, ale proces zotavovania sa výrazne zrýchľuje. Aktívne zložky - levomitsetín a metyluracil, ktoré v komplexe stimulujú imunitu, utiahnu otvorené rany, zmierňujú bolesť a zápal. Nielen abscesy zmiznú produktívne, ale aj infekcie, ktoré vyvolali ich vzhľad. Zloženie lieku Levomecol sa musí aplikovať na očistenú a suchú pokožku ráno a večer po dobu 7-10 dní. Plus - nízky, mínus - selektívny efekt.

Masť Višnevského

Pri chemickom zložení masti z varu prevládajú aktívne zložky, ako je ricínový olej, xerób a decht. Ich zvýšená aktivita poskytuje cieľavedome protizápalový, sušivý a hojivý účinok na problémovú oblasť. Aplikovať kompozíciu na varenie môže byť použitý ako gáza kompresie, ktoré sa s účinkami obväzov je potrebné aplikovať na zameranie zápalu. Náklady na drogu sú cenovo dostupné a môžu sa použiť na rôznych miestach tela s výskytom furuncle. Mínus - kompozícia vo svetle hospodárskej súťaže sa považuje za "morálne zastaralú".

Baneocín vo vriacej vode

Medzi antimikrobiálnymi látkami sa tento liek považuje za najprogresívnejší, pretože s minimálnym zoznamom kontraindikácií sa terapeutický účinok ukazuje takmer okamžite po pomazaní varu. V srdci sú dve širokospektrálne antibiotiká, ktoré aktívne vyhubia hnisavú infekciu. Liek nie je lacný, takže je oveľa výhodnejšie objednať si ho z katalógu a kúpiť ho z internetového obchodu. Spôsob aplikácie - externé odporúčané dávky - až 2 - 3 prístupy denne. Na liečbu je potrebné v komplexe s perorálnymi antibiotikami 5 - 7 dní.

Tetracyklínová masť

Je to najlacnejšie antibiotikum vo forme masti, ktoré je aktívne predpísané na varenie. Je lacná, pôsobí rýchlo a ničia patogénnu flóru aj na bunkovej úrovni. Je potrebné preložiť gázu na niekoľko vrstiev, na ktoré sa nanáša hrubá vrstva liečiva a prilepí sa k varu po dobu 3 až 4 hodín. Potom zmeňte obväz. Odporúča sa denne 2 - 3 procedúry a je potrebné liečiť do 7-14 dní. Výhody - nízka cena lieku, nevýhoda - nie každý pomáha od varu.

Ichthyol masť

V chemickom zložení dominuje čistý ihtiol a lekárske vazelína. Liečivo vykazuje protizápalové, antiseptické, antipruritické a protiedematózne vlastnosti, pôsobí lokálne. S furunkulózou sa ichtyolová kompozícia používa ako prípravok na kreslenie hnisu a požadovaný terapeutický účinok môže byť doplnený Ilonovou masťou Baneoocin. Liek sa vyžaduje, aby bol na léziu aplikovaný tenkou vrstvou, aby sa nevyplachoval. Procedúra by mala byť vykonaná ráno a večer. Výhody liečby sú rýchla akcia a prijateľná cena, nie sú žiadne nedostatky v ichthyolovej masti.

Masť heparínu

Tento lokálny antikoagulant je priamy typ účinku, ktorý zabraňuje tvorbe a vývoju trombov, účinne odstraňuje zápal. V chemickom zložení prevažuje aktívna zložka benzokaínu, ktorá sa môže použiť na disekciu zrieďujúceho abscesu, ale nie na hojenie po oslobodení od hnisavých hmôt. Na pokožke naneste tenkú vrstvu, uistite sa, že nie sú lokálne a alergické reakcie. Liečba trvá až 2 týždne, ale pri absencii pozitívnej dynamiky môže byť liek nahradený skôr (v dňoch 5 až 7).

Miestne prípravky s alkoholom z postupujúceho varu kvôli jeho miestnym účinkom sú povolené aj počas tehotenstva a detí. Predbežne získajte podporu znalého odborníka, musíte ísť do lekárne a kúpiť lieky na predpis, ktoré sa často predávajú bez lekárskeho predpisu. Ceny takýchto farmakologických produktov sú odlišné, ale s konečnou voľbou je ešte lepšie sa riadiť lekárskymi predpismi a nie inak. Tu sú približné ceny pre Moskvu: