Hlavná

Kliniky

Salicylová masť - návod na použitie

Populárny liek na liečbu popálenín, psoriázy, odstránenie mozgov, bradavice je acetylsalicylová masť vyrobená na báze kyseliny salicylovej. Bojuje nielen s chorobou, ale aj so zameraním jej výskytu, má analgetické a protizápalové účinky. Agent sa používa iba externe. Pokiaľ máte špalda salicylová masť - návod na použitie, dermatológovia radu, najmä účinky na rany a plesne - to všetko sa bude hodiť pri liečbe.

Salicylová masť

Tento farmakologický liek patrí do skupiny keratolytických látok. Hlavná účinná látka - kyselina salicylová pomáha pri rôznych zápaloch, kožných ochoreniach, hubách nechtov. Droga sa už dlho usadila na trhu ako cenovo dostupný a vysokokvalitný liečebný prostriedok, ktorý má antiseptický účinok. Je dôležité ho aplikovať jasne podľa pokynov.

Na predaj môžete nájsť sírovú salicylovú masť. Vzhľadom na obsah síry sa výborne stará o dospievajúce úhory, seborrheu a psoriázu. Salicylová-zinková pasta je tiež obľúbená. Oxid zinočnatý pomáha pri liečbe akné, dermatitídy a pigmentačných škvŕn. Táto pasta zvyšuje elasticitu pokožky, znižuje zápal, je asistentom pri liečbe popálenín.

Zloženie a forma uvoľnenia

Krém dostal svoje meno z hlavnej zložky - kyselina salicylová. Vyzerá ako antiseptický ako hustá tučná hmotnosť bielej alebo šedej. Stáva sa to pri koncentrácii kyseliny 2, 3, 5 a 10%. Aj v masti sa nachádza vazelína, ktorá podporuje rovnomerné rozpustenie kyseliny a pohodlnú aplikáciu na poškodenú oblasť. Možné formy uvoľnenia lieku sú uvedené v tabuľke:

Výška nápravy, gramy

Farmakologické vlastnosti

Kyselina salicylová je výborná antiseptická látka, aktívne bojuje proti kožnej vyrážke, dehydruje mastnú pokožku a lieči psoriázu. Urýchľuje proces hojenia furuncles, rôzne rany, odstraňuje mozoly a iné rastliny, bojuje proti akné, je vhodný na liečbu ekzému. Ovplyvňuje kožu, masť prispieva k kvalitatívnemu odlupovaniu kože, čo je dobré pre proces regenerácie tkaniva.

K dnešnému dňu, farmaceutické spoločnosti tiež vyrábajú roztok kyseliny salicylovej na báze alkoholu. Vlastnosti masti a tekutiny sú rovnaké. Riešenie je vhodnejšie použiť pri liečbe bradavíc (ukladanie obväzu) a otitis (kvapkajúce v uchu pre 4-6 kvapiek pred spaním). Je súčasťou mnohých liekov syntetického pôvodu, pretože má silnejšie spektrum účinkov.

Čo je salicylová masť

Pred začatím užívania lieku by ste mali vždy konzultovať s terapeutom alebo dermatológa. Pokyny, ktoré sú pripojené k masti obsahujú základné indikácie používania lieku. Zahŕňajú:

 • rany, škrabance;
 • popáleniny;
 • akné, vyrážky;
 • bradavice;
 • psoriáza, ekzém, ichtyóza;
 • seborrhea (reguluje činnosť žliaz);
 • kukurica;
 • potenie nohy;
 • Červený krúžok.

Ako používať salicylovú masť

Lekár určí metódy aplikácie a potrebnú dávku. Podľa pokynov, zmes sa má aplikovať na ohniská zápalového ochorenia kože 2-3 krát denne s tenkou vrstvou - 0,2 g na 1 cm kože. Výrobok je neškodný, ale pri výraznom nadbytku dávky môže dôjsť k alergickej reakcii. Po ošetrení antiseptikom na koži musíte vložiť sterilnú tkaninu, aby ste sa zbavili zvyškov masti. Liečivo sa používa až do úplného zotavenia a obnovenia poškodených krytov. V priemere je to od 3 do 10 dní.

Špeciálne pokyny

Veľmi opatrne používajte salicylovú masť pre ľudí, ktorí majú príliš citlivú a suchú pokožku - čo môže spôsobiť zápal. Droga je zakázané aplikovať na bradavice (najmä chlpaté), ktoré sa nachádzajú v slabín a na tvári, rovnako ako tie, ktoré sú pokryté znakmi. Nedovoľte, aby sa masť dostala na sliznicu tela. Ak k tomu dôjde, miesto by sa malo ihneď opláchnuť dostatočným množstvom čistej vody, kým sa nehrozí horenie a produkt sa úplne vymyje.

Liekové interakcie

Je povolené používať masť spolu s inými liekmi v prípadoch, keď nemá podobný účinok alebo zloženie. Kyselina salicylová, ktorá vstupuje do tela, zvyšuje vedľajšie účinky metotrexátu a derivátov sulfonylmočoviny. Nesmie sa umožňovať interakcia s resorcinolom a oxidom zinočnatým. Pri súčasnom používaní dvoch prostriedkov miestneho významu (nevstupujte do krvného riečišťa) sa vždy musí poradiť s lekárom.

Salicylová masť

Salicylová masť je liek, ktorý nie je určený na liečbu slizníc a na požití. Používa sa na liečbu kožných ochorení spojených so zápalovým procesom a nadmernej sekrécie potu a mazových žliaz.

Masť má výrazné protizápalové vlastnosti, a preto sa v medicíne a kozmeteológii stala tak rozšírená.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú salicylovú masť, vrátane návodu na použitie, analógov a cien tejto drogy v lekárňach. REÁLNE PRIPOMIENKY ľudí, ktorí už použili masti salicylu, si môžete prečítať v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Lieková forma - masť pre externé použitie 2, 3, a 5%: hustá hmota svetlo žltej až bielej farby s jednotnou štruktúrou (25, alebo 40 g v bankách tmavého skla alebo plastu, v papierovej zväzok 1 banky, 10, 20,, 25, 30 alebo 50 g v hliníkových rúrach, v krabici z lepenkového zväzku 1).

 • Zloženie masti ako aktívnej zložky zahŕňa kyselinu salicylovú v množstve 10 mg, 20 mg, 30 mg alebo 50 mg na 1 g.

Ako pomocná látka sa používa iba lekárska čistiaca ropová vazelína, ktorá je fázou pre rovnomerné rozdelenie a rozpustenie kyseliny salicylovej. Vzhľadom na rovnomerné rozloženie kyseliny v tukovom skupenstve bude v rovnakej koncentrácii v akejkoľvek oblasti, do ktorej bola aplikovaná, čo sa nedá dosiahnuť s použitím roztokov.

Čo pomáha salicylovej masti?

Salicylová masť sa používa ako monoterapia alebo súčasne s inými liekmi na liečbu infekčných, zápalových a iných kožných lézií, vrátane:

 • ichtyóza, hyperkeratóza, psoriáza, popáleniny, akné vulgaris, ekzémy, dyskeratóza, choroba šupinatá koža, bradavíc, kurích ôk, mastná seborrhea, kalu.

Tiež je liek indikovaný na potenie nohy a vypadávanie vlasov.

Terapeutické pôsobenie

Terapeutický účinok salicylovej masti sa stanovuje, ako už bolo spomenuté, hlavnou zložkou v jej zložení - kyselinou salicylovou. Nasledujúce terapeutické účinky lieku sú zaznamenané:

 • antiseptikum;
 • protizápalový;
 • keratolytické;
 • zníženie sekrécie potu;
 • anti-seborrického účinku.

Používanie salicylovej masti môže dôjsť k zničeniu patogénnych mikroorganizmov, zbaviť akné, zastaviť zápalové procesy prebiehajúce v potu a mazových žliaz. Vzhľadom k antiseptického účinku lieku znižuje vytvorený zápalové akné pustuly a použitia masti zlepšuje závažných ochorení kože, popálenín, neurodermitis, ekzémy, lupienka.

Návod na použitie

Liečba mastí obsahujúca zložky síry sa vykonáva len zvonka, to znamená na koži. Ak sa masť nedopatrením dostane do očí alebo sliznice, ako ústa, nos, konečníka a pošvy, naliehavú potrebu dôkladne vypláchnite čistou vodou. Zinok masť je zvolený jeho koncentrácie v závislosti od závažnosti patologických procesov a kožných lézií.

Výborná pomoc pri odstraňovaní akné masky na báze salicylovej masti:

 • Pre kombinovanú pleť: 2 lyžice zelenej hliny zmiešané s vriacou teplou vodou, kým sa nedosiahne konzistencia hustého kyslého krému. Do tejto hmoty pridajte 1 čajovú lyžičku masti a dôkladne premiešajte. Maska by sa mala rozšíriť po celej ploche, aby sa zabránilo zóne okolo očí. Odporúča sa uchovávať po dobu 15 minút, potom opláchnite masku a naneste akýkoľvek krém na pokožku.
 • Pre mastnú pleť: musíte vziať jednu čajovú lyžičku ružovej a čiernej hliny, zriediť vodou a vstreknúť 1 čajovú lyžičku salicylovej masti. Zmiešajte všetky prísady a pošlite ich na predparené pokožku po dobu 15-20 minút.

Použitie pri psoriáze:

 • Pred rozmazaním salicylovej masti v postihnutých oblastiach psoriatických papulov sa musia predtým pripraviť: jemne odstráňte mŕtve váhy. Potom sa naniesla tenká vrstva masti. Urobte to pohodlne pomocou bavlnených púčikov. Táto metóda aplikácie sa odporúča v počiatočnom štádiu ochorenia, keď sa pozoruje drobný peeling. Na začiatku môžete uložiť sterilný obväz, ktorý zlepší účinok užívania lieku. Ak sú psoriatické plaky husté a rozsiahle, môžete vytvoriť kompresie z masti.
 • Z bradavíc sa použilo 60% salicylovej masti. Látka je silným kauterizačným činidlom a preto ju nemožno aplikovať na krtky, ako aj na bradavice v genitálnej oblasti.
 • Na odstránenie kukurice a keratínu pokožky sa môže liečba vykonať až do dosiahnutia očakávaného účinku, ale nie dlhšie ako tri týždne. Na odstránenie týchto kožných lézií sa používa 10% salicylová masť.
 • Salicylová masť z huby a koža nechtov môže byť použitá ako externý prostriedok v kombinácii s povinným príjmom antifungálnych liekov.
 • Pred aplikáciou salicylovej masti na nechty alebo pokožku postihnutú plesňou sa musia pripraviť vo vode s manganistanom draselným. Potom aplikujte 5% salicylovej masti na postihnuté oblasti bavlneným tampónom. Optimálna aplikácia masti 2 krát denne - ráno a večer. Nad masťou môžete použiť kompresiu. Po 2 - 3 dňoch by ste mali urobiť mydlový kúpeľ a potom odstrániť odlupovanú vrstvu pokožky alebo nechtu. Liečba pokračuje až do úplného rastu zdravého nechtu alebo odstránenia príznakov huby v koži.
 • Pamätajte, že len použitie salicylovej masti na vyliečenie huby nechtov alebo kožu je nemožné.

Nájdené prísaha nepriateľské huby hubu! Nechty budú vyčistené za 3 dni! Vezmite si to.

Návod na použitie salicylová masť na ochorenie kože

Salicylová masť je medicínsky výrobok široko používaný na liečbu všetkých druhov kožných ochorení, ako sú papilómy, akné, natoptavshi, huby. Často určený s psoriázou.

Je určený výlučne na vonkajšie použitie, patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov. Liek je k dispozícii bez lekárskeho predpisu. Je to lacné, vysoko efektívne a bezpečné.

Forma vydania a zloženia

Salicylová masť - liek vo forme husto homogénnej pasty svetlo žltej alebo bielej.

Zloženie liečiva zahŕňa:

 • Kyselina salicylová - hlavná účinná látka;
 • Vyčistená vazelína Je voliteľnou súčasťou.

V závislosti od množstva obsiahnutých kyselín salicylovej sa rozlišuje 1%, 2%, 3%, 5%, 10%, 40% alebo 60% masti.

Vyrába sa hlavne v tmavých sklenených nádobách s hmotnosťou 25 a 40 g alebo v hliníkových nádobách od 10 do 50 g. Tiež šesťdesiat percent salicylových ceruziek.

Užitočné vlastnosti a akcie

Hlavné liečebné vlastnosti liečiva sú stanovené jeho aktívnou zložkou - kyselinou salicylovou.

Liečivá masť založená na tejto látke má rôzne terapeutické účinky:

 • Má výrazný antiseptický účinok, kvôli ktorému liek zabije patogénne mikroorganizmy, ktoré vyvolávajú zápalové procesy na koži, potu alebo mazových žľazách;
 • Má keratolytický účinok, ktorého podstatou je uvoľňovanie pórov z tukových zátok. Kyselina salicylová súčasne zriedi mazu a otvára póry tým, že znižuje rýchlosť tvorby nových horných šupín a zmäkčuje tie staré. V dôsledku toho pokožka čistí. Tento účinok pomáha zbaviť sa akné a keratinizovaných útvarov na koži;
 • Má protizápalový účinok, na základe prerušenia zápalového procesu, znižuje jeho prejav a šírenie. Tento liek rýchlo odstraňuje opuch a sčervenanie v poškodených oblastiach pokožky;
 • Má anti-seboroický účinok, na základe zníženia aktivity mazových žliaz. V dôsledku toho sa koža stáva suchou, koža seborea klesá, akné a akné zmiznú;
 • Znižuje potenie, ktorý prispieva k hojeniu horieť rany, mozoly, má pozitívny účinok v liečbe ekzému.

Indikácie na použitie

Liek je predpísaný ako terapia a prevencia rôznych patologických stavov kože, ako napríklad:

 • Akné vyrážka;
 • lupienka;
 • Mastná seborrhea;
 • ekzém;
 • bradavice;
 • popáleniny;
 • kukurica;
 • kurie oká;
 • zoster;
 • Zvýšené potenie;
 • Nesprávny vývoj epidermálnych tkanív;
 • Ichtióza je ochorenie vyjadrené objavením sa šupinatých nových rastov na koži;
 • Infekčné a zápalové kožné procesy;
 • Hyperkeratóza - patológia kože s hnedými vyčnievajúcimi náplasťami pripomínajúcimi krtky;
 • Strata vlasov.

Ako ho používať správne?

Salicylová masť sa používa výlučne na vonkajšie použitie. Na liečbu rôznych kožných ochorení sa používa liek s potrebnou koncentráciou.

Liečba akné

Salicylová masť pomáha bojovať proti symptómom akné, ale neovplyvňuje príčinu ich vzniku. Ak chcete úplne zbaviť akné, musíte vidieť lekára.

Na liečbu akné sa používa slabo koncentrovaná 2% salicylová masť, menej často 1%. Pre najjemnejšiu pleť sa prípravok zmieša s vazelínou v pomere až 1: 4.

Pred použitím je potrebné pripraviť pokožku:

 • Dôkladne umyte postihnuté miesto;
 • Vysušte uterák alebo utierku;
 • V prítomnosti otvorených rán alebo purulentných procesov sa ošetria peroxidom vodíka alebo chlórhexidínom.

Použitie lieku:

 • Namažte poškodenú oblasť alebo aplikujte bod na každý pupienok.
 • Pri silnej bolesti pri dotyku sa činidlo aplikuje na sterilný obväz, ktorý sa aplikuje 10-15 minút.
 • Naneste na poškodenú oblasť 2-3x denne v závislosti od množstva vyrážok.

Je dôležité mať na pamäti, že droga vysušuje pokožku.

Použitie pri psoriáze

Salicylická masť je najdôležitejším liekom na liečbu psoriázy. Pri tejto chorobe sa používa liek s 2% kyselinou salicylovou.

Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok masti pred použitím, potrebujete:

 • Očistite pokožku a chráňte pred baktériami;
 • Zmäkčiť póry kože, pre lepšiu absorpciu salicylovej masti;
 • Teplo zlepšuje krvný obeh a následne zvyšuje tok kyslíka do tkanív pokožky.

Maximálny účinok salicylovej masti možno dosiahnuť, ak sa aplikuje po kúpeli alebo horúcom kúpeli.

Aplikujte salicylovú masť na psoriázu:

 • Predtým, ako sa uvoľníte doma na predpripravenú pleť.
 • Vzhľadom k tomu, že masť je veľmi mastná, musíte vopred pripraviť špeciálnu pyžamu a posteľnú bielizeň, čo nie je škoda.
 • Ak sa pokožka poškodená psoriázou vytvorila krvácavá trhlina, potom sa liek pred použitím zmiešal s vazelínou.
 • Naneste drogu na problémové oblasti nie viac ako 3 krát denne.

Aplikácia z bradavíc

Salicylová masť je vynikajúcim prostriedkom na liečbu bradavíc, pre toto použitie 40% alebo 60% lieku. Pri liečbe by sa mali dodržiavať určité pravidlá.

Miesto, kde sa nachádza bradavica, musí byť:

 • Para v teplých kúpeľoch;
 • Vyčistite čo najviac z keratinizovanej pokožky;
 • Dôkladne vysušte.

Salicylická masť sa ponechá na poškodenej oblasti pokožky po dobu 12 až 48 hodín. Len pozdĺžne zistenie lieku na bradavice môže mať pozitívny účinok.

Použitie masti z bradavíc:

 • Liečivo, ľahko trenie, sa aplikuje priamo na postihnutú oblasť, snaží sa dostať na zdravú pokožku, niekedy za týmto účelom okolo miesta lokalizácie patológie sa aplikuje tučný krém;
 • Po pokrytí povrchu gázou a aplikáciou obväzu.

Na konci konania:

 • Zložte obväz;
 • Opatrne s mydlom umyte problém a priľahlé oblasti epidermis;
 • Mŕtve bunky sú vyčistené.

Počas celej terapie sa monitoruje stav kože. Či už sú sčervenanie, pocit pálenia, svrbenie alebo iné alergické reakcie. Ak dôjde k najmenšiemu podráždeniu, potrebujete prestať liečiť.

Aplikácia z papilómov

V boji proti papilómom, ako pri boji s bradavicami, sa používa najkoncentrovanejšia salicylová masť. Na dosiahnutie pozitívneho účinku z užívania liekov s nízkym obsahom účinnej látky môže dôjsť až po dlhom časovom období.

Problémová oblasť je vopred pripravená:

 • Čistenie pleti;
 • Vysušte dobre;
 • Okolo papilómu sa aplikuje tukový krém.

Použitie salicylovej masti z papilómov:

 • Malé množstvo liečiva sa aplikuje na pripravenú oblasť pokožky a škvrna sa vloží na dobu 12 hodín.
 • Buď impregnujte kompozíciu bavlneným alebo gázovým diskom a naneste ho na postihnutú oblasť pokožky a pripevnite ju obväzom. Zmena 2-3 krát denne.
 • Po ukončení procedúry sa vyžaduje, aby pokožka dôkladne umyla teplou vodou a mydlom.

Použitie kukurice

V závislosti od typu múčnatok používa salicylovú masť s rôznymi koncentráciami.

Suché mozoly a kukurice

Z suchých kalusov a kukurice sa používa prípravok s obsahom kyseliny salicylovej 5 až 10%. Procedúra sa musí vykonať večer pred spaním, aby liečivý účinok neinterferoval s ničím.

V tomto prípade sa jednoznačne dodržiavajú tieto opatrenia:

 • Parné kúsky s horúcimi miestami s horúcim mydlom a mydlom sú rozptýlené;
 • Osušte čistou utierkou alebo utierkou;
 • Naneste tenkovrstvovú masť salicylovej masti;
 • Zbaliť pracovnú oblasť plastovým obalom, položiť ponožky a ísť spať.
 • Ráno sa kompresia odstráni a nohy opäť zaparenú.
 • Po škrabaní zmäkčených tvarov s pemzou alebo špeciálnym pilníkom na nechty.
 • Naneste zvlhčovač alebo mlieko.

Nezabudnite, že denné užívanie salicylovej masti je možné len 3 týždne, po prestávke je potrebné. Ak po trojtýždňovom používaní lieku na odstránenie kalusu zlyhalo, mali by ste požiadať o pomoc lekára.

Wet Corns

Na ošetrenie vlhkých plevelov je potrebná 2-5% salicylová masť. Je najúčinnejšie používať liek na vykrvené kalusy, z ktorých kvapalina unikla.

Je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • Pred použitím sa problémová oblasť umyje a zablokuje sterilnou handričkou;
 • Dezinfikujte chlórhexidínom alebo peroxidom;
 • Liečivo sa aplikuje v rovnomernej tenkej vrstve, zhora sa aplikuje utierka alebo gázový disk;
 • Urobte obväz alebo lepidlo s pomôckou.

Ak včasné použitie salicylovej masti, bude liečba pomôže v týždni, v pokročilých prípadoch so silným zápalom a hnisajúce musieť požiadať o pomoc v zdravotníckom zariadení.

Aplikácia z huby

Salicylová masť v bežných ľuďoch "salicilka" ukazuje pôsobivý výsledok v boji proti hubám. Môžete ho zakúpiť v akejkoľvek lekárni za nízku cenu a ľahko sa používať doma.

Pri boji proti hubám pred aplikáciou lieku potrebujete:

 • Opláchnite problémovú oblasť v mydlovej vode;
 • Rozkrojte keratinizované oblasti v soda vane;
 • Pokúste sa odstrániť kalenú kožu a bolesť nechtov;
 • Vysušte problémové oblasti dobre.

Iba po týchto krokoch môžete použiť salicylovú masť:

 • Na plochách postihnutých plesňou sa pomocou liečiva aplikuje tenká vrstva, ktorá používa bavlnené tampóny alebo disky;
 • Cez mazané plochy zabalené v celofánnom vrecku;
 • Noste čisté ponožky alebo sterilné obväz a choďte do postele.

Trvanie liečby je 10 dní, liečivo aplikujte 5% alebo 10% kyselinou salicylovou. Počas liečby sa môže pozorovať silné oddelenie epidermy a nechtov.

Použitie na vypadávanie vlasov

Lishay je skupina neinfekčných ochorení kože, ktoré sa prejavujú šupinatými vyrážkami. Nemožno úplne vyliečiť. Na odstránenie príznakov používajte salicylovú masť 2% alebo 5%.

Pred aplikáciou je poškodená oblasť epidermis pripravená obvyklým spôsobom:

 • premyje;
 • dezinfikovaná;
 • Sucho do sucha.

Použitie salicylovej masti v prípade nedostatku:

 • Tenká vrstva liečiva sa aplikuje na poškodenú kožu;
 • Prilepte každé miesto so sterilným obväzom namočeným v lieku;
 • Zmeňte bandáže v období od 12 do 48 hodín.

Burns application

Salicylová masť, v závislosti od stupňa popálenín, sa aplikuje rôznymi spôsobmi.

Pri popáleninách 1 a 2 stupňov sa používa masť s nízkou koncentráciou kyseliny salicylovej 1 až 2%.

Pred aplikáciou spáleného miesta:

Použitie salicylovej masti na popáleniny:

 • Liečivo sa jemne aplikuje na popáleniny ručne alebo pomocou vatových podložiek;
 • Zakryte sterilnou utierkou alebo obväzom.
 • Ľahko fixujte obväz;
 • Trvanie liečby trvá od 3 do 9 dní.

Pri spaľovaní 3 a 4 stupňa salicylovej masti sa používa kvôli svojim keratolytickým vlastnostiam.

Žiadosť o seborrheu

Seboroická dermatitída je liečená 2%, 3% alebo 5% salicylovou masťou.

Pred aplikáciou lieku potrebujete:

 • Určte koncentráciu kyseliny salicylovej v lieku:
  • pre mastnú pokožku naneste 3-5%;
  • 2-3% sýtosť je potrebná pre normálnu pokožku;
  • suchá koža sa ošetrí 1-2%, navyše sa môže zmiešať s vazelínou;
 • Umyte problémovú oblasť roztokom mydla alebo špeciálnym prostriedkom;
 • Je dobré sušiť pokožku sterilnou utierkou.

Spôsob aplikácie salicylovej masti v seboreu:

 • Aplikujte prípravok na pripravenú suchú plochu s tenkou vrstvou;
 • Obalte gázovým obväzom a nechajte 30 minút;
 • Umyte mydlom alebo šampónom.

A taktiež je dovolené nerozmazávať ranu a aplikovať utierku impregnovanú "salicylovou" na problémovú oblasť a po obväzu.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Kyselina salicylová sa môže dostať do systémovej cirkulácie, a preto sa neodporúča používať lieky na jej báze počas tehotenstva a laktácie.

Ak je absolútne nevyhnutné používať salicylovú masť s nízkou koncentráciou do 2%, môže byť:

 • kurie oká;
 • kurie oká;
 • akné;
 • nadmerné potenie.

Obmedzenia používania lieku:

 • Môže byť aplikovaný iba na bodové účely bez použitia na veľkých problémových oblastiach;
 • Nie je možné aplikovať na miestach s rôznymi poškodeniami a zápalovými procesmi, absorpcia kyseliny salicylovej je oveľa vyššia;
 • Pri jednej liečbe by sa nemalo používať viac ako 1 gram salicylovej masti;
 • Doba použitia nesmie byť dlhšia ako 14 dní.

Aplikácia v detstve

V detstve sa salicylová masť používa podľa pokynov:

 • Pred aplikáciou prípravku je potrebné dôkladne umyť problémovú oblasť;
 • Ak nedôjde k poškodeniu integrity pokožky, stačí jemne utrieť poškodenú oblasť;
 • Ak na koži dochádza k rôznym poraneniam, popáleninám, poškriabaniu, hnisu, je potrebné dezinfikovať antiseptickým roztokom (furacilín, peroxid vodíka, mangán atď.);
 • Aplikujte masť ručne alebo pomocou vatových tampónov alebo tyčiniek bez trenia, alebo impregnujte gázový obväz a naneste ju na ranu;
 • Po zakrytí ošetrenej plochy sterilnou handričkou.

Liečivo v detskej terapii sa používa z:

 • Všetky druhy vyrážok;
 • popáleniny;
 • lupienka;
 • Kusy rôznych hmyzu;
 • strúhaný;
 • Zaparenín.

Vlastnosti aplikácie v detstve:

 • Deti sa môžu liečiť liekom iba dvakrát denne;
 • Deti mladšie ako 12 rokov môžu používať salicylovú masť, ktorá neobsahuje viac ako 2% účinnej látky;
 • Deti používajú len 1% lieku;
 • Množstvo salicylovej masti používané naraz nesmie byť väčšie ako 1 g;
 • Plocha povrchu v danom čase by nemala presiahnuť 10 cm;
 • Pri veľkej oblasti poškodenia sa má liečivo zmiešať s vazelínou a aplikovať v intervaloch najmenej jednej hodiny.

Špeciálne pokyny

Je zakázané používať masť na:

 • materské znamienka
 • Vlasy bradavice,
 • Pohlavné orgány.

kontraindikácie

Nepoužívajte tento liek, ak:

 • Bolesť obličiek bola diagnostikovaná;
 • Existuje anémia;
 • Existuje individuálna intolerancia komponentov;
 • Nedávno sa uskutočnila operácia obličiek;
 • Žalúdočný vred.

preventívne opatrenia

Pri používaní drogy by sa mali brať do úvahy bezpečnostné opatrenia:

 • Masť sa používa len ako externý liek;
 • U dospelých nie je možné použiť viac ako 2 g liečiva na jeden postup;
 • Maximálna denná dávka salicylovej masti je 10 ml;
 • Ak sa masť dostala na sliznice alebo do očí, potom je potrebné ich čo najskôr opláchnuť čistou vodou;
 • Pri kožných léziách a zápalových procesoch je absorpcia významne zvýšená, čo sa musí brať do úvahy pri dávkovaní;
 • Dĺžka liečby môže trvať najviac 21 dní. Po tomto období sa koža pacienta zvykne na aktívnu látku kyseliny salicylovej, účinnosť terapie sa značne znižuje, alergia sa často prejavuje;
 • V prípade prehltnutia lieku je potrebné ihneď vyvolať zvracanie a čo najskôr umyť žalúdok, bez toho, aby ste vyhli pomoc od lekárskej inštitúcie.

Nežiaduce účinky

Ako dokazujú klinické štúdie, tolerancia lieku je veľmi dobrá. Alergia na kyselinu salicylovú je veľmi zriedkavá.

Môže sa prejavovať ako:

 • svrbenie,
 • pálenie,
 • kožné vyrážky,
 • suchosť
 • peeling,
 • podráždenie,
 • kontaktná dermatitída,
 • žihľavka;
 • mierny nárast teploty.

Je možné predávkovanie?

Nebolo predávkované žiadne lieky. Avšak vylúčenie tejto možnosti nestojí za to.

Ak je prípustná dávka prekročená, sú možné alergické prejavy, bolesť a zvýšenie teploty. V týchto prípadoch musíte masku z ošetrenej oblasti oprať a poraďte sa s lekárom.

Liekové interakcie

Zvýšená priepustnosť pokožky po použití salicylovej masti sa má zvážiť s použitím iných liekov.

Okrem toho sa liek nemôže používať s:

 • resorcinol, interagujúce, tvoria plávajúcu zmes;
 • oxid zinočnatý, rovnaký účinok;
 • metotrexát;
 • perorálne hypoglykemické deriváty sulfonylmočovín.

Podmienky ukladania

 1. Na uloženie salicylovej masti sú potrebné určité podmienky. Teplota by nemala byť vyššia ako 20 ° C, ale liečivo by sa nemalo umiestňovať do chladničky.
 2. Po otvorení sa má liek skladovať na teplom, suchom mieste, v tme.
 3. Prístup detí k liekom by mal byť obmedzený.
 4. Trvanlivosť salicylovej masti je za primeraných podmienok 2 roky.

náklady

Cena salicylovej masti je príjemne prekvapivá vzhľadom na širokú škálu použití tohto lieku.

Priemerná cena je:

 • 2% masť 25 g - 25 rubľov ;
 • 3% masť 25 g - 30 rubľov ;
 • 5% masť 25 g - 35 rubľov.

Možné analógy

Existujú lieky podobné v terapeutickom účinku so salicylovou masťou.

Možné analógy:

 • Collomak (Nemecko) - liek je k dispozícii v tekutej forme. Zloženie: kyselina salicylová, kyselina mliečna, polidokanol. Má zmäkčujúci účinok. Priemerná cena 350 rubľov ;
 • Acriderm genta (Rusko) - je k dispozícii vo forme krému a masti. Účinná látka betametazóndipropionát. Účinné pri boji proti infekciám kože, ale má množstvo kontraindikácií. Cena za 15 g sa líši od 200 do 260 rubľov. Priemerné náklady na 3 g lieku sú 350 rubľov ;
 • Nemozol (Rusko) - kozmetika vo forme krému na odstránenie mozgov. Obsahuje kyselinu salicylovú, síru, vazelínu a parafín. Priemerná cena za 5 ml 50 rubľov, pre 10 ml 100 rubľov ;
 • Duofilm (Írsko) - tekutý liek na boj proti bradavíc a papilómom. Zloženie: kyselina salicylová, kyselina mliečna. Priemerná cena za 10 ml je 350 rubľov ;
 • KERASAL (Švajčiarsko) - masť s zmäkčujúcim účinkom. V zložení kyseliny salicylovej a močoviny. cena z 1650 rubľov.

Salicylová masť

Popis je aktuálny 04/27/2015

 • Latinský názov: Salicylová vazba
 • ATX kód: D01AE12 Kyselina salicylová
 • Účinná zložka: Kyselina salicylová (kyselina salicylová)
 • výrobca: TVERSKAYA FARMACEUTICAL FACTORY (Rusko)

štruktúra

Zloženie 1 gram liečiva obsahuje 20 mg (2%) alebo 10 g (10%) kyseliny salicylovej.

Forma vydania

Vyrába sa v hliníkových tubách s objemom 30, 40 g (10% masť) a plechoviek oranžového skla pre 25 a 50 g (2% masť). V balení kartónu je inštrukcia a jedna banka alebo trubica.

Zriedkavo v predaji je koncentrovaná 35% salicylová masť (pripravená v špeciálnych oddeleniach v lekárňach).

Farmakologický účinok

Aktívna zložka je kyselina salicylová, má antiseptické a protizápalové účinky. Účinná látka urýchľuje proces hojenia kožušín, zranenia poranenia, podporuje zmäkčenie opuchov a rastu, pomáha bojovať akné erupcie.

Liečivý prípravok má nielen protizápalový účinok, ale tiež pôsobí ako protizápalový účinok keratolytický účinok, zlepšenie exfoliácie kože, ktoré pozitívne ovplyvňuje regenerácia.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Opis farmakodynamiky a farmakokinetiky v príslušnej literatúre sa nenašiel.

Salicylová masť, aplikácia

Prečo salicylová masť a čo pomáha?

Liek má výrazný protizápalový účinok, má antiseptický účinok, ktorý umožňuje použitie lieku v nasledujúcich ochoreniach a ochoreniach:

kontraindikácie

 • individuálna precitlivenosť;
 • alergické reakcie;
 • Dospelý vek.

Vedľajšie účinky

 • pálenie;
 • kožné vyrážky;
 • alergické reakcie;
 • svrbenie kože.

Salicylová masť, návod na použitie (metóda a dávkovanie)

Pokyny na používanie salicylovej masti odporúčajú, aby ste pred začatím liečby konzultovali s dermatovenerológom a lekárom.

Salicylová masť na psoriázu

Liečivo sa aplikuje v tenkej vrstve vo forme aplikácií, pričom sa nanáša sterilný obväz na vrch. Očistenie kože pred aplikáciou a spracovaním s antiseptikom zvyšuje účinok lieku, čo umožňuje lieku účinne pôsobiť na psoriázu.

Salicylová masť na akné

Početné recenzie používateľov potvrdzujú účinnosť liečiva pri liečbe zápalových procesov kože. Odporúča sa denné ošetrenie postihnutých povrchov. Salicylická masť pre akné pomáha pri pravidelnej aplikácii.

Salicylická masť z bradavíc

Liečba postihnutých oblastí pomocou linimentu vám umožní zbaviť sa bradavíc. Predpokladá sa dlhá a pravidelná liečba. Masť sa aplikuje až trikrát denne s použitím obväzov, ktoré posilňujú farmakologický účinok lieku.

Salicylová masť z kukurice

Liečivý prípravok podporuje zmäkčovanie a rýchlu likvidáciu kukurice s pravidelným používaním v postihnutých oblastiach pomocou špeciálnych obväzov.

predávkovať

interakcie

Aktívna zložka zvyšuje priepustnosť pokožky, zvyšuje penetráciu a ďalšiu absorpciu iných topických liekov. Vniká do systémového krvného obehu kyselina salicylová zvyšuje závažnosť negatívnych reakcií liečivých derivátov sulfonylmočoviny, hypoglykemických látok na perorálne použitie, metotrexát.

Farmaceutická nezlučiteľnosť sa zaznamenáva vo vzťahu k oxid zinočnatý (vzniká nerozpustná forma salicylátu Zn) a rezorcinol (vytvárajú sa zmesi tavenia).

Obchodné podmienky

Podmienky skladovania

Preprava a skladovanie rúr a plechoviek vyžaduje špeciálny teplotný režim - až 20 stupňov.

Dátum vypršania platnosti

Špeciálne pokyny

Lieky sa nemôžu aplikovať na chlpaté bradavice, materské znamienka, bradavice umiestnené na tvári a oblasti pohlavných orgánov. Pri použití v pediatrickej praxi sa neodporúča súčasná liečba viacerých oblastí kože.

Liečba mozgov a mozgov v tehotenstve tehotenstva je povolené v obmedzených priestoroch (nie viac ako 5 ml). Ak dostanete lieky na slizniciach, vyžaduje sa dôkladné opláchnutie vodou.

Absorpcia účinnej zložky je zosilnená krémovou liečbou pokožky so zápalom, návalom, zvlhčujúcimi léziami (vrátane erytrodermy vzniku psoriatickej genézy).

analógy

 • Salinická masť zinku (5%);
 • Urgocor Cornice.

Recenzia o salicylicovej masti

Používatelia aktívne zdieľajú svoje dojmy o lieku, ponechávajú pozitívnu spätnú väzbu na salicylovú masť a potvrdzujú účinnosť lieku proti lupienke a kukuricu.

Salicylová masť pre akné, recenzie

Pravidelná liečba postihnutých oblastí môže znížiť závažnosť zápalových reakcií, čo dokazuje pozitívna spätná väzba od pacientov.

Cena salicylová masť, kde kúpiť

Koľko stojí v Moskve? Náklady na liečbu akné závisia od koncentrácie účinnej látky, siete lekárov, oblasti predaja.

Cena salicylovej masti na Ukrajine je 30 UAH.

Salicylová masť na psoriázu - vlastnosti a účinky, indikácie a návod na použitie

Psoriáza je vážna, zle liečiteľná kožná choroba. Na korekciu sa používa veľa rôznych liekov, sú neúčinné bez použitia salicylovej pasty a krému. Prostriedky založené na 2% kyseliny sú často predpisované dermatológmi v prípade problémov s kožou.

Čo pomáha salicylovej masti

Dokázalo sa, že účinná salicylová masť pomáha zbaviť sa platní a chrasty, podporuje hojenie mikrotrhlín a rany, čím pripravuje pokožku na účinky liekov. Často sa tento liek odporúča pri rôznych zápaloch, pupienkach, pred odstránením bradavíc a pri liečbe dermatitídy. Niekedy salicylový krém s oxidom zinočnatým je predpísaný na liečbu hlbokej akné a akné. Recenzie hovoria o účinnosti mastí pri riešení problémov, ale nezúčastňujte sa na nich, pretože samošetrenie je nebezpečné.

Zloženie salicylovej masti

Hlavnou aktívnou zložkou salicylovej masti je kyselina rovnakého názvu, jej koncentrácia sa môže pohybovať od 1 do 5%. V úlohe pomocnej prísady sa používa vazelína, ktorá sama o sebe rozpúšťa kyselinu a podporuje rovnomerné rozloženie lieku na kožu. Produkt je k dispozícii v skúmavkách rôznych objemov alebo v tmavých pohároch. Každý balík je sprevádzaný podrobným pokynom, ktorý treba dodržiavať.

V niektorých prípravkoch sa môžu vyskytnúť aj iné aktívne a pomocné zložky, ako sú prírodné extrakty rastlín (harmanček, struna, žihľava), oxid zinočnatý a soli. Existujú všetky druhy kombinovaných liekov, ktoré obsahujú túto kyselinu, ale ich cena je o rád väčšia a tento účinok je často horší ako pri samostatnom použití.

Ako funguje salicylová masť z psoriázy

Hlavný účinok salicylovej masti je antiseptický. Ale to nie je jediný účinok, ktorý dáva. Okrem boja proti mikróbom má tieto vlastnosti:

 • keratolytické;
 • protizápalové;
 • keratoplastike.

Liečba nevylieči chorobu, ale čistí len pokožku, zlepšuje savosť a pripravuje ju na aplikáciu kortikosteroidných krémov a hormonálnych liekov predpísaných lekárom. Liečba sa vykonáva v priebehu jedného až troch týždňov, v závislosti od závažnosti ochorenia a hĺbky kožných lézií. V niektorých prípadoch je ako preventívny prostriedok predpísaný krém s kyselinou salicylovou.

Salicylová masť - návod na použitie pri psoriáze

Ak si myslíte, že recenzie a fotografie, ktoré poskytujú, používanie salicylovej masti pri psoriáze výrazne zlepšuje a uľahčuje liečbu tejto choroby. Je potrebné dodržiavať odporúčania pre aplikáciu, aby účinná látka mala maximálny účinok na telo. Cena a pokyny sa zvyčajne nachádzajú v obale alebo na internetovej stránke akejkoľvek on-line lekárne. Ich odporúčanie môže poskytnúť lekár, ktorý predpisuje predpis na lieky.

Spôsob aplikácie salicylovej masti

 1. Správne aplikovaná kyselina salicylová pri psoriáze je zárukou dobrého výsledku liečby. Pred aplikáciou vrstvy výrobku na poškodenú pokožku musíte najprv vyčistiť. Najlepšou možnosťou je ísť na horúcu sprchu. Voda rozdrví kôry, zmäkčuje najhústejšie pláty, pomáha odplaviť výtoky kože a nečistoty, čím pripravuje postihnuté oblasti na procedúru.
 2. Po sprchovaní nedávajte krém ani pleťové vody, ale antiseptické roztoky, ktoré je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni, budú veľmi užitočné. Ak sa pokožka vytvorila bublinami, mali by sa mierne otrieť, snažiac sa nepoškodiť tenkú vrstvu. Dávkovanie alebo otváranie sa neodporúča, pretože môže dôjsť k zápalovému procesu, ktorý komplikuje liečbu.
 3. Po očistení sa odporúča vytvoriť svetelné obväzy z čistého handričkou alebo lekárskej gázy namočenej v lieku, musí sa meniť jedenkrát denne.
 4. Priebeh takejto liečby trvá maximálne 3 týždne. Dlhšie užívanie sa neodporúča vyhýbať sa možným vedľajším účinkom

Salicylová masť na psoriázu pilarovej časti

Menej bežne používaná salicylová masť na psoriázu pokožky hlavy. Hlavnou výhodou tohto lieku je to, že zmierňuje svrbenie a podráždenie, ktoré sa starajú o pacientov, a je tiež lacné. Je pravda, že liečba hlavy je o niečo ťažšia kvôli hojnosti vlasov, ale môžete použiť nápravu. Na túto časť tela nie je nutné robiť obväz, je lepšie len trieť náplasť do poškodených oblastí a vyhnúť sa aplikácii na zdravú pleť. Opakujte postup 1-2 krát denne, na základe odporúčaní a závažnosti ochorenia.

Kontraindikácie salicylovej masti

Pred aplikáciou lieku sa odporúča starostlivo prečítať kontraindikácie salicylovej masti. V niektorých prípadoch je jeho používanie povolené opatrne, napríklad počas tehotenstva, počas laktácie alebo s individuálnou neznášanlivosťou na zložky. Pre deti nie je liek vhodný, potrebujú špeciálny prostriedok na liečbu detí. Je zakázané používať tieto príznaky a ochorenia:

 • zlyhanie obličiek;
 • anémia;
 • vredové choroby;
 • vek detí;
 • zvýšená citlivosť pokožky.

Cena salicylovej masti

Cena salicylových masťov je pomerne nízka, kvôli čomu osoba s akoukoľvek úrovňou bohatstva si môže dovoliť objednať tento liek v najbližšej lekárni alebo v internetovom obchode. Nízke náklady neovplyvňujú účinnosť lieku, pretože zloženie je vo väčšine prípadov totožné. Predstavujeme Vám výber cien za najefektívnejšie masti na základe tejto zložky:

Salicylová masť - najlepšie spôsoby použitia, ktoré by ste mali vedieť

Salicylová masť je vonkajší prípravok, ktorý sa dlhodobo používa v medicíne. Tento nástroj je vhodný na uloženie v domácom lekárni, pretože môže pomôcť s rôznymi zraneniami domácností, bežnými kožnými léziami. Prečítajte si viac o akcii a použití tejto masti v článku.

Ako funguje salicylová masť?

Vzhľadom na nízke náklady, dostupnosť a vynikajúci terapeutický účinok salicylová masť sa stala jednou z populárnych liekov, ktoré sa často používajú na domácu terapiu. V súčasnosti existuje možnosť zakúpiť toto zariadenie výrobnej výroby alebo objednať na predpisovom oddelení lekárne potrebné množstvo čerstvo pripravenej masti podľa predpisu lekára. Ak chcete pochopiť, ako funguje salicylová masť, mali by ste zvážiť jeho zložky a ich farmakologické vlastnosti.

Salicylová masť - zloženie

Predmetným liekom je hustá, homogénna, mastná hmotnosť bielej-šedej farby, zabalená v plastových a sklenených nádobách alebo v kovových skúmavkách. Hlavnou zložkou, ktorá obsahuje masť, je kyselina salicylová, ktorá pôsobí účinne na tkanivá pri aplikácii lieku. Táto látka sa používa v mnohých medicínskych a kozmetických výrobkoch. Po prvýkrát ho v 19. storočí pridelil taliansky chemik R. Piria z prírodných surovín - vrbová kôra a neskôr kyselina bola syntetizovaná priemyselnou metódou.

Kyselina salicylová, ktorá v masti môže byť v koncentrácii 2, 3, 5, 10 alebo 60%, patrí do triedy nesteroidných protizápalových liekov. Ako doplnková zložka (tuková báza) v zložení masti sa používa čistená lekárska vazelína, ktorá zaisťuje rovnomerné rozloženie a rozpustenie kyseliny salicylovej. Stojí za zmienku, že stále existujú odrody salicylovej masti: masti s obsahom salicylu a zinku obsahujúcich oxid zinočnatý, sírovú salicylovú masť so zahrnutím zrážanej síry.

Čo pomáha salicylovej masti?

V závislosti od toho, na čo sa používa salicylová masť, predpíšte tento liek s nižším alebo vyšším obsahom kyseliny salicylovej. V podstate sa tento liek používa v oblasti dermatológie na aplikáciu na povrch pokožky s mechanickým, tepelným, infekčným poškodením. Pri významnom stupni zápalovej lézie a pri potrebe liečenia veľkých oblastí sa často používa masť s nízkou koncentráciou aktívnej kyseliny. Uvádzame hlavné účinky vyvolané aktívnou zlúčeninou lieku:

 • výrazný protizápalový účinok;
 • keratolytická (vo vysokých koncentráciách);
 • antiseptikum;
 • lokálne dráždivý;
 • sušenie;
 • vazokonstriktor;
 • protisvrbivé;
 • jednoduché anestetikum;
 • normalizácia sekrécie mazových a potných žliaz.

Navyše druhá zložka masti, vazelína, má ďalší účinok:

 • zmäkčuje tkanivá;
 • zabraňuje strate vlhkosti;
 • chráni pokožku pred vonkajšími negatívnymi faktormi.

Salicylová masť - vedľajšie účinky

Napriek tomu, že sa v zriedkavých prípadoch prejavujú vedľajšie účinky salicylovej masti a pre väčšinu pacientov sú charakterizované dobrou znášanlivosťou, mali by sa zistiť jeho možné negatívne reakcie:

 • svrbenie;
 • opuch;
 • sčervenanie kože;
 • vyrážka.

Salicylová masť - indikácie na použitie

Vymenujme, aké salicylátové masti majú indikácie na použitie:

 • ekzém;
 • ľahké popáleniny (tepelné, chemické);
 • bakteriálne, plesňové lézie kože;
 • zaparenín;
 • lupienka;
 • odreniny;
 • rany, rezy;
 • akné;
 • olejová seborrhea;
 • kukurica;
 • ichtyóza;
 • hyperkeratóza;
 • vyrážka;
 • bradavice;
 • kurie oká;
 • pityriazis lichen.

Salicylová masť - kontraindikácie

Masť obsahujúca kyselinu salicylovú by sa nemala používať v nasledujúcich prípadoch:

 • individuálna intolerancia zložiek liečiv;
 • intolerancia na iné nesteroidné protizápalové lieky;
 • výrazné funkčné zlyhanie obličiek;
 • skoré tehotenstvo (len so súhlasom lekára).

Salicylová masť - použitie

Pred použitím salicylovej masti stojí za zváženie viacerých odtieňov:

 1. Dlhodobá liečba týmto drogovej závislosti vyplýva, tj. Koža prestáva reagovať, a je ťažké dosiahnutie terapeutického účinku, takže by aplikačná dávka mala byť vyššia ako 6-12 dní (ďalej vyžaduje interval dvojtýždňovej).
 2. Nemôžete súčasne aplikovať na poškodenú oblasť iných externých liekov (môžete iba striedať ich aplikáciu).
 3. Pozornosť by mala byť použitá súbežne s masťovým činidlom zo skupiny sulfonylmočovín, a metotrexát a hypoglykemických činidiel, pretože kyselina salicylová je schopný amplifikovať vedľajšie účinky týchto liečiv.
 4. Nepoužívajte masť s kyselinou salicylovou na materské znamienky, krtky.

Salicylová masť na akné - použitie

Aktívne používaná salicylová masť z akné na tvári a tele, vrátane komplexnej liečby. Okrem toho, že aplikácia tohto lieku podporuje skoré dozrievanie a zmiznutie pupienkov, slúži ako vynikajúca profylaxia po akné vo forme pigmentových škvŕn, jaziev. Šalicylová masť na akné sa odporúča s obsahom účinnej látky 2-3%.

V čistej forme sa má činidlo aplikovať v polohe na zápalové prvky, čo je pohodlnejšie s vatovým tampónom. Procedúra sa opakuje až trikrát denne niekoľko dní, až kým pupienok nevyjde. Existuje ďalšia možnosť liečby rozsiahlych erupcií akné v kombinácii so zvýšenou mäsitosťou. Aby ste to dosiahli, mali by ste v rovnakom pomere kombinovať salicylovú masť, zinkovú masť a Bepanten plus krém. Získaná kompozícia sa musí aplikovať v noci na oblasť lézie počas 7 až 10 dní. Potom sa náprava používa rovnakým spôsobom, ale každé 3-4 dni.

Salicylová masť z čiernych škvŕn

Vďaka exfoliačnej činnosti sa príslušná droga dobre vyrovná s komedónmi, z ktorých trpia trpiaci problémová koža. Je dôležité vedieť, ako používať salicylovú masť na správne vyriešenie tohto problému. Odporúča sa aplikovať výrobok lokálne na miesta s okludovaným pórom po predbežnom čistení a v pare raz denne v noci počas týždňa. Súbežne by ste mali používať mäkký obličej 2-3 krát týždenne. Salicylická masť na tvár z čiernych bodiek sa používa 2%.

Salicylová masť - žiadosť o psoriázu

S psoriázou na tele sa objavujú zvýšené vyrážky vo forme ružových a červených škvŕn, ktoré sú pokryté belavými suchými šupinami. Pre patológiu sú charakteristické obdobia exacerbácie a remisie charakterizované závažnosťou a závažnosťou symptómov. Salicylová masť pri psoriáze sa často odporúča ako súčasť komplexnej liečby a považuje sa za jeden z najefektívnejších liekov zo skupiny nesteroidných liečiv. Zároveň sa počas exacerbácie používa masť s koncentráciou 1-2% a so zánikom symptómov 3-5%.

Liečivo sa má aplikovať v tenkej, rovnomernej vrstve na psoriatických plátoch, pokryté gázou alebo obväzom a nechať sa úplne absorbovať. Množstvo aplikácie - 2 krát denne, liečba by mala byť od 7 do 20 dní v závislosti od hĺbky lézie. Výrobok pomáha výrazne zlepšiť stav pokožky a pripraviť ju na účinok iných liekových foriem. Ak salicylová masť vyvoláva zvýšenie zápalu, mala by sa zlikvidovať.

Salicylová masť z lišajníka

Finančné prostriedky na báze kyseliny salicylovej, ktorý nielen inhibovať patogény, ale tiež pomôže vyčistiť pleť chrást a peeling môže byť použitý u niektorých typov herpes - otrubevidnom a ružové. Ak je pred lišejnikom predpísaná salicylová masť, ako ju aplikovať a čo s ňou kombinovať, lekár by mal určiť, berúc do úvahy typ pôvodcu kožných lézií. Často sa na postihnuté oblasti dvakrát denne aplikuje 5% liečiva.

Keď otrubevidnom (rôznofarebné) šindle, tzv kvasinkami, často na pozadí nadmerného potenia a vystavenie slnečnému žiareniu počas letných mesiacov, môže byť salicylová masť používaná ako preventívne opatrenie. Aby ste to dosiahli, mali by ste aplikovať lieky 2-3 krát týždenne v oblastiach, kde sa často vyskytujú lézie (vyhnite sa pokožke hlavy a inguinálnej oblasti).

Salicylová masť z papilómov

Nie je to zlé salicylové masti z bradavíc (papilómy) akéhokoľvek typu - ploché, plantárne, špicaté. V tomto prípade sa má použiť náplasť s koncentráciou 60%, ale táto vysoko koncentrovaná masť sa nemôže aplikovať na pokožku tváre a krku, kde je vysoké riziko popálenia. Liečivo sa aplikuje v bode po dobu 8-12 hodín vo forme aplikácie, pre ktorú môžete použiť náplasť. Postupy by sa mali vykonávať denne, kým nezmizne.

Salicylová masť z kukurice

Odporúča sa salicylová masť z kukurice a suché tvrdené kalusy na nohách a rukách ako zmäkčovadlo. Na odstránenie týchto foriem by sa mala použiť masť s koncentráciou 3-5%. Pred aplikáciou lieku by ste mali pokožku dobre opláchnuť, urobiť teplý kúpeľ a starostlivo ju vysušiť. Masť sa aplikuje v tenkej vrstve a pokryje sa gázovým obväzom. Tento postup sa má opakovať dvakrát alebo trikrát denne po dobu 3-4 dní. Po ukončení kurzu je možné kukuricu ľahko odstrániť pemzou po varení.

Navyše, masť sa môže použiť s novo sa objavenými mozgami, ktoré prispievajú k dezinfekcii tkanív a rýchlemu hojeniu. V takom prípade by ste mali užívať 2% lieku a aplikovať na poškodenú oblasť pokrytú obväzom alebo náplasťou. Použitie masti na liečbu mulov je odporúčané denne, kým sa tkanivo úplne nezhorela.

Salicylová masť z huby nechtov

Malo by sa okamžite konštatovať, že salicylová masť z huby, ktorá zasiahla klinček na nechty, nie je najefektívnejším prostriedkom a je veľmi ťažké zbaviť sa patológie niektorými externými prostriedkami. Preto by ste sa mali rozhodne poradiť s lekárom, ktorý predpíše liečebný režim s použitím systémových antifungálnych liekov. Masť s kyselinou salicylovou sa môže použiť okrem základnej terapie, ktorá pomôže zbaviť sa postihnutých tkanív.

Masť s koncentráciou päť percent, je nutné spracovávať denné nechtu a okolitej kože v noci alebo za deň po dobu 8-10 hodín, čo spôsobuje, že silná vrstva obväzu krytiny a obväz. Predbežne je potrebné urobiť teplý mydlový kúpeľ, ponoriť prst s infikovaným nechtom na 10-15 minút a potom sušiť uterákom. Dĺžka trvania kurzu je 2 týždne, po uplynutí ktorej je potrebné prestávku na 10-14 dní a opätovné zopakovanie.

Salicylová masť - analógy

Vymenujme, aké iné masti na báze kyseliny salicylovej existujú: