Hlavná

Dermatitída

Čo masti z svrabu pomáhajú lepšie pri liečbe choroby?

Kúra je infekčné ochorenie, ktoré sa prenáša roztočmi a prenáša rukami. Na liečbu je veľmi dôležité ihneď vyhľadať lekársku pomoc a urýchlene dezinfikovať veci a priestory pacienta.

Hlavným cieľom lekára je zničiť patogén. Čím skôr sa pacient obrátil k nemu, tým menšia je oblasť kože. V tomto prípade môže byť liečba krátkodobá, účinná a eliminuje recidíva infekcie.

Keď je veľké množstvo lézií, potom predpísať špeciálne lieky, hlavne - masti zo svrabu. Sú vtierané do kože celého tela okrem hlavy a krku. V noci sa zvyšuje aktivita klinca. Z tohto dôvodu by mali byť večerné postupy najintenzívnejšie. Pozrime sa podrobnejšie na to, ktoré masti pre človeka sú najpopulárnejšie a najužitočnejšie na liečbu tejto choroby.

Príčiny tejto choroby

Škrabanie poškodených miest nechtami, osoba ďalej podporuje šírenie parazitov. Choroba môže pokrývať celé telo, s výnimkou tváre a hlavy, kde sú paraziti menej ochotní usadiť sa. Títo paraziti spravidla vyberajú teplé miesta a také rohy nášho tela ako kožu medzi prstami, v slabinách, v páse, okolo pupka alebo pod prsia.

Viditeľné príznaky sú pruritus, ktorý sa zvyčajne prejavuje jeden mesiac po tom, ako sa parazity usadia v našom tele. Existuje mnoho spôsobov infekcie a nie sú obmedzené na pobyt v špinavých podmienkach. Najjednoduchší spôsob je infikovanie inou osobou. Zvyčajne počas dôverného vzťahu, spolužitia alebo spánku v posteli osoby infikovanej týmto parazitom. Veľmi často táto choroba postihuje deti prostredníctvom spoločnej hry alebo kvôli nedostatku hygieny. Zmeny v malom tele a dôsledky ochorenia môže byť pre dieťa veľmi únavné.

Stručný opis prípravkov zo svrabu - masti, spreje, pleťové vody

Dobrý účinok je sírová masť. Aplikuje sa na lézie prísnym dodržiavaním pokynov. Roztoč veľmi rýchlo zomrie a zotavenie príde za týždeň. Jeho podstatnou nevýhodou je zlý zápach a možný vývoj alergickej reakcie. V tomto prípade musí lekár zrušiť a nájsť náhradníka. Môže to byť benzylbenzoát. Táto masť má silnejší účinok a je dostatok dvoch dní na zotavenie. Pred aplikáciou lieku sa pacient umyje mydlom a oblečením v čistom oblečení. Dospelým pacientom je predpísaný koncentrovanejší liek. V tomto prípade existuje aj možnosť vyvinúť alergiu. Je prísne zakázané používať túto masť počas tehotenstva a laktácie.

Existuje niekoľko ďalších prostriedkov na ošetrovanie svrabu vo forme spreja a vody. Ale všetci sú vymenovaní len odborníkmi. Pretože majú svoje vlastné vedľajšie účinky. Po stanovení diagnózy je veľmi dôležité vykonať kompletnú dezinfekciu. Oblečenie a lôžko pacienta by mali byť varené desať minút. Klíšťadlo zomrie pri vysokej teplote. Po tom všetkom suché je potrebné dôkladne žehliť na oboch stranách, najmä švy a vrecká. Ak existujú veci, ktoré sa nedokážu dostať do kontaktu s vodou, umiestnia sa do polyetylénu na štyri dni.

Izba je denne dezinfikovaná špeciálnym liekom a mokré čistenie.
Keď choroba postihuje dieťa, všetci dospelí musia prejsť dezinfekciou. Prsia sa dajú na rukavice tak, aby nemohli infekciu priviesť do úst. Pri sledovaní všetkých odporúčaní lekára sa môžete skryť zo svrabu veľmi rýchlo počas dňa. Najnepriaznivejšie je svrbenie, ktoré môže trpieť ešte viac ako týždeň. Je dôležité zabezpečiť, aby nedošlo k žiadnym novým prejavom ochorenia.

Kaučukovým činidlom svrabu je kliešť, ktorý postihuje hornú vrstvu epidermis. Zbaviť sa ho nie je tak jednoduché. To pomôže použiť vonkajšie masti, ktoré prispievajú k zničeniu roztočov. Masť môže byť lekáreň alebo doma. Použitie každého lieku má svoje výhody a nevýhody, ktorých hlavným cieľom je boj proti kožnému ochoreniu. Pred použitím lieku vždy vyhľadajte lekára. Pozrime sa podrobnejšie na každú prípravu.

Sírna masť z mange

Na liečbu svrabových liekov sa lieky na báze síry už dlho používajú. Dnes je použitie takýchto liekov obmedzené, pretože ich terapeutický účinok je spochybňovaný. Masty na báze síry majú tiež niekoľko negatívnych vlastností:

 • Nepríjemný zápach;
 • Škvrny na oblečenie a spodná bielizeň;
 • Nežiaduce účinky na pokožku atď.

Masť založená na koncentrácii síry 33% sa používa na liečbu dospelých. Pre deti používajte 10-15%. Aplikujte masť na týždeň, ktorá sa rovnomerne rozširuje po celej koži. Po ukončení liečby by mal pacient dôkladne umyť, zmeniť posteľnú bielizeň a dezinfikovať oblečenie, uteráky a iné predmety pre domácnosť.

Wilkinsonova masť

Táto masť je v zložení síry a používa sa v prípadoch nekomplikovaných svrabov. tj keď nie sú žiadne prejavy dermatitídy, ekzémosti, pyodermy atď. Táto masť sa má používať po dobu 3 dní, taví sa pred spaním v tele, s výnimkou pokožky hlavy a tváre. Venujte zvláštnu pozornosť interdigitálnym záhybom, miestam lakťov a záhybov zápästia, axilárnych dutín, pupku, zadku, pohlavných orgánov atď.

Liečte len tie miesta, kde sú vyrážky možné len v počiatočných štádiách vývoja svrabu. Ďalej je potrebné úplné spracovanie mastí. Po ukončení liečby sa pacient počas dňa nesmie umyť, potom dôkladná sprcha s mydlom, povinná výmena posteľnej bielizne, uterákov, dezinfekcia oblečenia hračiek atď.

Vedľajšie účinky tejto masti sú podráždenie kože, takže táto masť je predpísaná iba na liečbu dospelých. Tiež Wilkinsonova masť je kontraindikovaná pre ľudí, ktorí sú náchylní na akýkoľvek typ dermatitídy, seborrických procesov atď.

Nevýhodou tejto masti je nepríjemný zápach a škvrny pokožky a oblečenia. Ak roztierate masť na veľké plochy, existuje možnosť intoxikácie a podráždenia obličiek. Dôvodom je decht obsiahnutý vo formulácii.

Masť zo svrabu benzylbenzoátu

Benzylbenzoát sa používa na liečbu svrabu. Táto droga sa používa aj pri liečbe rosacey, demodikózy, pityriázy, pedikulózy atď. Účinná látka preniká hlboko do pokožky a má deštruktívny účinok na kliešte a ich larvy.

Benzylbenzoát musí byť pred použitím dobre pretrepávaný a potom dôkladne vtieraný do kože. Liečte všetky oblasti s výnimkou hlavy a tváre, opatrne roztierajte medzigitálne záhyby, axilárne dutiny, záhyby ulnarov a zápästia, zadky a pohlavné orgány. Tieto miesta sú najviac náchylné na napadnutie roztočom.

Liečba svrab s benzylbenzoátom môže byť dvoma spôsobmi. V prvej metóde sa pokožka ošetrí do 2 dní. Liečivo sa tretí do pokožky pacienta počas 10 minút, potom sa nechá 10 minút sušiť a po dobu 10 minút sa emulzia rozotrie. Rovnaký postup sa opakuje nasledujúci deň. Po liečbe liekom je potrebné vymeniť posteľnú bielizeň a dezinfikovať oblečenie. Po dvojdňovej liečbe sa pacient dôkladne vymyje. Je potrebné vymeniť posteľnú bielizeň a oblečenie znova. V obzvlášť ťažkých prípadoch, keď sa svrbenie nezastaví po 2 dňoch a pacient sa sťažuje na novú vyrážku, odporúča sa predĺžiť priebeh liečby na tri dni. Dvojdňový kurz môžete zopakovať o tri dni neskôr.

Druhý spôsob liečby trvá 6 dní. Benzylbenzoát sa tretí iba v prvý a štvrtý deň. Pred každým trením musíte starostlivo očistiť pacienta. Druhý a tretí deň sa liek nepoužíva, počas tohto obdobia môžete použiť spreje alebo masti na odstránenie podráždenia a svrbenia. Posteľná bielizeň sa dvakrát mení: prvý a štvrtý deň.

Deti sú povzbudzované, aby ľahko trieť drogu do vlasov, zatiaľ čo potrebujete konať opatrne, aby nedošlo k zasiahnutiu oka.

Nevýhody tohto lieku sú:

 • Nepríjemný zápach;
 • Burning počas aplikácie;
 • Po nanesení drogy je potrebné dať na palčiaky ruky dieťaťa, aby sa zabránilo dostaniu drogy do očí;
 • Tritovanie drogy si vyžaduje veľa času a trpezlivosti;
 • Postup je pre dieťa únavný;
 • Nízke náklady;
 • Po aplikácii sa svrbenie uvoľní a objaví sa pocit chladu.
 • Liečivo sa ľahko aplikuje;
 • Emulzia nezanecháva škvrny na oblečení a posteľnú bielizeň;
 • Ľahko sa umyje vodou.

Tento liek sa neodporúča používať v prípadoch precitlivenosti na látky obsiahnuté v lieku av prítomnosti pustulárnych ochorení. Taktiež sa neodporúča používať u detí mladších ako 3 roky, tehotných a dojčiacich.

Priemerná cena lieku je 20 rubľov.

Masť z mäsa na báze zinku

Zinková masť je spôsob, ako bojovať proti svrabom bez zápachu. Zvyšok liekov má výrazne zlý zápach. Môžete ho zakúpiť v akejkoľvek lekárni bez lekárskeho predpisu. Tento prípravok má zmäkčujúce a ochranné vlastnosti. Zinková masť má antiseptický a sušivý účinok.

Hlavnou nevýhodou tejto drogy v boji proti svrabom je to, že nemá škodlivý účinok na roztoče svrabu. Zinoková masť sa môže zbaviť iba vonkajších príznakov ochorenia: svrbenie, hojenie podráždenej kože a antiseptický účinok.

Pri boji s svrabom sa masť zinku používa ako doplnok k hlavnému lieku.

Krotamin ako prostriedok proti svrabom

Krotamion je masť, ktorá má deštruktívny účinok na roztoče a rozčuľuje, podráždený svrbením, kožou. Tento liek je dostupný vo forme 10% krému. Môže byť použitý dvoma spôsobmi. Prvý spôsob. Masť masť dvakrát denne s 24 hodinovou prestávkou až do nasledujúceho postupu. Druhý spôsob. Prejdite liečebnou procedúrou pozostávajúcou zo 4 šupiek masti. Medzi postupmi by mali dodržiavať interval najmenej 12 hodín. Pri liečbe svrabovej masti možno masť umyť len dva dni po začiatku liečby.

Krotamin nie je najsilnejším nástrojom v boji proti svrabom, preto je potrebné ho používať aspoň 5 dní. Vedľajším účinkom tohto lieku je podráždenie pokožky a dermatitída.

MediFox v boji proti tejto chorobe

MediFox sa používa ako liek proti svrabom. Je k dispozícii vo forme 5% krému alebo ako roztok. Keď je liek podávaný s medikáciou, musíte si tŕňať liek po celom tele, zapnúť pokožku nohy. Deti musia starostlivo spracovať whisky a pokožku hlavy.

Pre jednu kôru bude trvať asi 30 g krému. Krém sa môže odstrániť po 14 hodinách, po ktorom sa má postup opakovať po štyroch dňoch. Fľaša lieku je určená na trojdňovú liečbu.

Ak sa liečivo používa ako roztok na liečbu, je potrebné pripraviť vodnú emulziu na predbežnú mletie. Na to potrebujete 8 ml lieku a 100 ml ochladenej prevarenej vody. Výsledný roztok sa vlieva do kože pred spaním, vyhýba sa tváre, krku a vlasovej oblasti hlavy. Po 4 dňoch ošetrenia sa emulzia premyje. Po sprchovaní musíte zmeniť posteľnú bielizeň, dezinfikovať oblečenie a opäť liečbu zopakovať.

Aké ďalšie lieky sa používajú na liečbu svrabu?

Existuje iný spôsob boja proti svrabom, ktorý je na objednávku pod lekárskym predpisom, nazýva sa to riešenie Demjanoviča. Toto liečivo je šesť percentný roztok kyseliny chlorovodíkovej a 60% roztoku hydrosulfitu sodného.

Liečba je nasledovná. Po prvé, pokožka sa tretí s hyposulfitom sodným, potom sa telo pretreje šesť percentným roztokom kyseliny chlorovodíkovej. Postup by sa mal vykonať v teplej miestnosti, ktorá by mala byť po tretení dôkladne vetraná.

Pred použitím musí byť prvé riešenie mierne zahriate, po aplikácii na ruky, ruky, trup a nohy. Postup trvá asi 15 minút. Po 10 minútach musíte tretie druhé riešenie vymazať na rovnakom princípe ako prvý. Postup sa opakuje 4 krát s prerušením 5 minút. Nasledujúci deň je potrebné zopakovať všetky rovnaké kroky, ktoré sa uskutočnili v predchádzajúci deň.

Po trojdňovej prestávke, po ktorej sa pacient môže sprchovať. Posteľná bielizeň a oblečenie sa musia nahradiť čistými predmetmi.

Tento liek má nepríjemnú vôňu a spôsobuje svrbivú kožu, ale napriek uvedeným nevýhodám vám tento nástroj umožňuje rýchlo a efektívne zbaviť sa chrapavky.

Liečba svrabu s ľudskými prostriedkami

S krátkymi príznakmi a jeho symptómami možno riešiť aj prostredníctvom alternatívnej medicíny. Vynikajúce esenciálne oleje: čaj, levanduľa alebo škorica, ktoré sa musia pridávať do kúpeľa alebo sa aplikujú priamo na kožu vo forme roztoku spolu s vodou a medom.

Tiež užitočné sú bylinky ako tymian, plantain, palina, z ktorých môžete pripraviť infúzie na umývanie povrchu tela. Kúpanie škrobu alebo kukuričných vločiek je známe od boja s kiahňou a v tomto prípade prináša úľavu a zníženie túžby poškriabať pokožku.

Svrab - je to veľmi vážna choroba, ktorá je dostatočne ľahká na infikovanie. Treba mať na pamäti, že je potrebné bojovať proti parazitom pre všetkých členov rodiny, pretože je veľmi pravdepodobné, že sa objaví u všetkých, iba v rôznych fázach vývoja.

Je tiež potrebné dôkladne očistiť: umyť pri vysokej teplote všetky oblečenie a posteľnú bielizeň a obliečky na vankúše a dôkladne umyť sanitárne vybavenie a zásoby dezinfekčnými prostriedkami.

Masť na mange: benzylbenzoát alebo spragal

Masť zo svrabu - hlavný prostriedok na zničenie svrbenia svrbenia v mozgových kožných mozgách, rozpustenie lariev, vajec. Najlepšie nástroje obsahujú síru.

Tento mikronutrient má nepríjemnú vôňu, ale má sa používať dlho. Aromatické vlastnosti - jediný nepríjemný moment v liečbe svrabovej soľnej masti. Nevýhodou je odôvodnené výhodami: lacná cena, pohodlné používanie.

Typy masti

Síra masť nie je jediný účinný prostriedok. Existujú analógy, ktoré sú zbavené nepríjemného zápachu. Existuje zoznam ďalších krémov a masti:

 • Krotamion;
 • Benzylbenzoát;
 • Wilkinsonova masť;
 • Zinková masť;
 • Permetrinová masť.

Krotamion je zbavený nepríjemného zápachu. Aby ste sa zbavili svrbenia svrbenia, liek sa aplikuje na pokožku dvakrát denne. Interval liečby je 5-6 dní.

Benzylbenzoát - bežná droga pre svrab. Bojuje s akoukoľvek kožnou chorobou. Nemá nepríjemný zápach. Nevýhoda - môže spôsobiť pocit pálenia pri použití.

Zinková masť je produkt bez zápachu. Okrem antifungálneho účinku má regeneračné vlastnosti (obnovuje poškodené epiteliálne bunky). Použitie masti je racionálne pri kombinácii s inými liekmi, pretože zinok nezabije roztoč.

Permetrín masť pri aplikácii na pokožku s tenkou vrstvou po dobu 5 dní môže zničiť roztoče roztoče. K dispozícii v 50, 30 gramov. Nepoužíva sa u detí mladších ako 2 mesiace. Dieťa mladšie ako 3 roky má dostať permethrinovú masť aspoň raz za 12 hodín.

Zvážte spôsoby liečenia svrabu s týmito zlúčeninami.

Sírna masť

Účinnosť aplikácie sírovej masti zo svraba sa určuje spôsobom aplikácie lieku:

 1. Klasická metóda zahŕňa aplikáciu produktu na pokožku počas 5 dní. Liek sa užíva večer pred spaním. Aby sa dosiahol terapeutický účinok, má byť koža starostlivo ošetrená, dezinfikovaná oblečením, posteľným oblečením;
 2. V druhej metóde sa ošetrená koža nepremyje počas 4 dní. Na konci tohto obdobia je potrebné dezinfikovať oblečenie, posteľnú bielizeň. Trvanie liečby 5 dní.

Obe možnosti sú účinné. Voľba metódy určujú pacienti podľa rozvrhu dňa, preferencie. Ženy sú vážne choré počas 4 dní pod vplyvom sírnej masti, takže pre nich je vhodnejšia prvá metóda.

Pozor prosím! Sérová masť sa nemôže používať na liečbu pokožky hlavy, tváre. Výrobok starostlivo vtierajte na tenkú pokožku. S neznášanlivosťou zložených zložiek, chronických ochorení, je lepšie používať iné alternatívne lieky.

Uvoľnenie formy - 33, 10, 5% tuba. Mechanizmus pôsobenia sírnej masti - tvorba sulfidov pri väzbe na organické látky pokožky, ktoré ničia patogénnu flóru, kliešte. Síra masť pomáha zbaviť poškodenú pokožku pokožky, zmäkčuje pokožku.

Krémový krém sa aplikuje po umytí pokožky v dávke 10%. Priebeh liečby 2 krát do 24 hodín. Druhá schéma zahŕňa používanie masti 4 krát počas 48 hodín. Krotamion sa vyznačuje pomalým účinkom proti bunkám, preto by sa mal používať najmenej 5 dní. Len v takom čase môžete zaručiť úplné zničenie kliešťov.

Liek má škodlivý účinok na kliešte, eliminuje svrbenie. Kontraindikované počas tehotenstva, dojčenia, individuálnej neznášanlivosti.

Ako používať benzylbenzoát

Benzylbenzoát je navrhnutý tak, aby zabíjal akékoľvek kožné parazity. Aktívne zložky lieku ovplyvňujú akýkoľvek parazit. Nedostatok pocitu pálenia v oblasti aplikácie masti.

Prevalencia tohto lieku proti svrabom je spôsobená nízkou cenou a vysokým terapeutickým účinkom. Výrazný pocit pálenia v oblasti aplikácie liekov je jedinou nevýhodou. Kúpiť benzylbenzoát môže byť v akejkoľvek lekárni za prijateľnú cenu.

Benzylbenzoát je dostupný v 2 dávkach. Pre deti sa odporúča nižšia koncentrácia.

Spôsoby liečenia benzylbenzoátovej svety:

 1. Pred použitím sa sprchujte, aby ste sa zbavili roztočov na povrchu pokožky, zlepšili zásobovanie krvi pokožkou.
 2. Liečte drogu rovnomerne na celý povrch tela. Odstrániť tvár a hlavu;
 3. Po 2 dňoch aplikácie sa odporúča prestávka 3 dni. Potom sa liečia ďalšie dva dni;
 4. Dezinfekcia lôžka a šatstva sa vykonáva pred ukončením liečby.

Špecialisti na kožu sa domnievajú, že emulzia benzylbenzoátu je účinnejšia. V porovnaní s masťou sa pozoruje vyšší terapeutický účinok. Emulzia je dobre absorbovaná.

Zinok masť

Zinoková masť je predpísaná na zmiernenie účinnosti iných liekov. Prostriedok nie je charakterizovaný nepríjemným zápachom. Môžete ho zakúpiť v lekárni za nízku cenu, pretože účinné zložky sú jednoduché. Ak je to žiaduce, masť zinku sa môže vyrábať doma.

Nepoužívajte liek ako jediný prostriedok proti svrabom. Iba pri kombinovanej liečbe s inými antipsychotikami je dosiahnutý výsledok. Zloženie zinkovej masti neobsahuje zložky schopné ničiť roztoče svrabom. Zinková masť je predpísaná na zmäkčenie kože, rýchle hojenie kliešťov, rany.

Spregal

Aerosólový "spragal" neovplyvňuje vajcia kliešťa, takže je rozumné uplatňovať iba prvý a piaty deň. Použitie lieku je spôsobené nízkou toxicitou v porovnaní s inými analógmi predpísanými lekármi na liečenie patológie. Nemá žiadny zápach. V praxi existujú alergické reakcie na spranál.

MediFox je koncentrát na prípravu emulzií. Je to jeden z najnovších vývojov. Forma uvoľnenia - fľaša s objemom 24 ml. Na ošetrenie pokožky by tretia časť fľaše mala byť zriedená v teplej vode. Emulzia sa trení do pokožky hlavy, krku, tváre. Štvrtý deň sa človek musí sprchovať. Zmena spodnej bielizne. Priemerná cena koncentrátu je 120 rubľov.

Kombinovaná masť proti poškriabaniu

Kombinovaným liekom proti svrabom je Wilkinsonova masť. Obsahuje nasledujúce komponenty:

Vďaka viacnásobnému zloženiu poskytuje antifungálny, antibakteriálny, antiparazitárny, protizápalový, antimikrobiálny účinok. Roztoč roztočov pri použití Wilkinsonovej masti je zničený sírou, takže liek má nepríjemnú vôňu. Všetky ostatné zložky sú určené na prevenciu bakteriálnej infekcie, urýchľujú hojenie kože.

Wilkinsonova masť absorbovala všetky negatívne vlastnosti analógu kyseliny sírovej:

 • Slabá absorpcia pokožkou;
 • Nepríjemný zápach;
 • Po aplikácii sa epitel stáva hrubým, mastným.

Nízka cena a dobrá účinnosť liečby odôvodňujú existenciu drogy na farmaceutickom trhu.

Na ošetrovanie kože sa používa roztok piperonyl a esdepaltrín. Aplikuje sa na pokožku, prechádza cez deň a umyje sa. Pred aplikáciou piperonilu, liečby impetigo je potrebný ekzém (ak sú pozorované u pacienta).

Riešenie sa používa aj na spracovanie odevov, posteľnej bielizne. Esdepalentrin-peretroid zničí kliešte v dôsledku paralytického účinku na nervový systém hmyzu. Keď sa liek kombinuje s proteínmi obálky nervových buniek, prestane vodivosť katiónov. Účinok pyretroidov sa zvyšuje s použitím piperonylbutoxidu. Liečivo je vysoko účinné nielen vo vzťahu k kliešťom. Zničí ploštice, blchy, iné parazity.

Zmes Demjanovich sa predáva na lekársky predpis. Obsahuje nasledujúce zložky:

 1. Kyselina chlorovodíková (6%);
 2. Hyposulfit sodný.

Ošetrenie roztokom zahŕňa Demjanová riešenie prvej stieracie listy №1 (ditioničitan sodný) a potom kompozície №2 (kyselina chlorovodíková). Použitie Demjanovičova riešenia si vyžaduje splnenie určitých povinných štandardov. Postup sa vykonáva v teplej miestnosti. Trenie sa vykonáva zhora nadol: od rúk, horných končatín až po nohy. Hyposulfit sodný sa tretí do každej oblasti počas 3 minút. Po manipulácii sa trenie uskutočňuje druhým roztokom (kyselina chlorovodíková). Celková dĺžka trvania procedúry nepresiahne 25 minút. Druhý deň sa manipulácia opakuje. Nasledujúce 3 dni sa človek nemôže umyť. Po ošetrení je nepríjemný zápach, a tak pred rozhodnutím o liečbe svrab riešení Dem'yanovich lepšie, aby odísť z práce. Keď sa však diagnóza nosológie vydá, vystaví sa lekársky list alebo osoba hospitalizovaná v nemocnici.

Na pozadí liečby môže dôjsť k zvýšeniu svrbenia kvôli reaktivite imunitného systému vo vzťahu k mŕtvym roztočom.

Masť zo svrabu bez zápachu

Liečba svrabu bez zápachu je najlepšou voľbou. Výber liekov sa uskutočňuje v nasledujúcom zozname:

 1. Hypo-sulfit sodný;
 2. Kyselina chlorovodíková;
 3. Sulfidová masť;
 4. Medifoks;
 5. Benzylbenzoát;
 6. Spregal.

Medzi týmto zoznamom iba zápachu a sodíka, ktoré sú bez zápachu. Nemôžu sa používať ako monoterapia, pretože neovplyvňujú všetky formy vitálnej aktivity svrbenia. Napríklad spragál sa používa v prvý a štvrtý deň liečby v kombinácii s benzylbenzoátom alebo masťou s obsahom síry.

Pri vykonávaní liečby by mali byť založené nasledujúce zásady:

 • Uistite sa, že ste celý povrch tela utrieť. Nenechávajte prázdnu oblasť (s výnimkou pokožky hlavy);
 • Liečba by mala byť zameraná na prevenciu opakovanej infekcie.
 • Používanie drog je lepšie vo večerných hodinách.
 • Trenie sa vykonáva rukami na hlboké prenikanie lieku;
 • Spragal je optimálny produkt bez zápachu na liečbu tehotných žien;
 • Umývanie rúk je povinné pred a po ošetrení;
 • Zmena odevov a bielizne sa vykonáva pred a po začiatku liečby;
 • Liečivá lymfoplázia je liečená imunomodulátormi.

Liečba dysplázie po zdržanlivosti je dlhodobá. Po použití akýchkoľvek činidiel proti vyrážaniu v škrabkách epidermis nie je detekcia kliešťa. V papuli zmiznú látky na alergickú reakciu.

Pri post-závratnej lymfoplázii sa majú používať antihistaminiká:

Pod okluzívnym obväzom je dobré použiť fotografie a fonoforézu, diatermokokuláciu, fyzioterapiu, laserovú terapiu.

Postskabiosnyj a svrbenie vznikajúce po terapii je výsledkom zvýšenej aktivity imunitného systému na produkty schopnosť žiť kliešť, na stratených bunkách. Pri výraznom svrbení, niekoľko týždňov po liečbe sa vyžaduje opakované podávanie antihistaminík.

Prostriedky voľby sú scabicidy, ktoré majú neurotoxíny. Neutralizujú nervový systém svrbiaceho pruritu. Príkladom prostriedku tejto kategórie je spregal, prípravok aerosólovej formy. Je kombinovaný s inými liekmi na zabitie vajíčok parazita.

Prostriedky na svrab - najúčinnejšie masti, spreje, tablety a recepty tradičnej medicíny

Existujú dve hlavné kategórie fondov zo svrabu, ktoré pomáhajú rýchlo vysporiadať sa s chorobou: farmaceutické prípravky vo forme mastí alebo krémov a liečivých prípravkov pripravených podľa ľudových receptov. Niektoré z nich nedávajú požadovaný účinok, ak pacient nedodržiava osobitné hygienické predpisy počas liečby a po nej. Okrem toho je dôležité vybrať správny liek. Liek by mal nielen zničiť kliešte, ale tiež pôsobiť na jeho larvy a vajíčka. Zoznam účinných zariadení pre ľudovú a farmáciu je uvedený nižšie.

Čo je svrab?

Tzv. Jedna z najbežnejších infekčných ochorení, ktorej príčinným činiteľom je mikroskopický parazit - svrbivá svrbenie, inak nazývaná roztočom. Charakteristickým príznakom infekcie je svrbenie, ktoré sa zintenzívňuje ráno a večer. Potom sa vyskytujú vyrážky a kliešte bielych odtieňov. Na česaných miestach sa objavujú blistre pokryté v strede s krvavou kôrkou. Tieto znaky sú viditeľné v nasledujúcich častiach tela:

 • na lakte;
 • v zadnej zóne;
 • na dlaniach,
 • medzi prstami, na rukách;
 • na zápästiach a nohách;
 • v iných záhyboch pokožky.

Špecifická lokalizácia je spôsobená tenkou vrstvou kože a akumuláciou potných žliaz v týchto oblastiach. S progresiou ochorenia môžu byť pľuzgiere a pupienky. Ak sú pripojené sekundárne infekcie, na pokožke dochádza k hnisaniu. Často sú infikovaní členovia rodiny, sexuálni partneri, susedia v hosteli. choroba je prenášaná kontaktom od osoby k osobe. Inkubačná doba nemá jasné hranice. V priemere je to 7-10 dní.

Ako liečiť svrab v domácnosti

Pri diagnostikovaní svrabovej svrbenia nespôsobujú problémy. Ťažkosti môžu byť v atypických prípadoch, keď je patológia sprevádzaná inými dermatologickými ochoreniami. Hlavnou metódou diagnostiky je škrabanie kože z ohniska infekcie. Okrem toho je pacientovi pridelený laboratórny krvný test na zistenie zápalového procesu v tele.

Liečba svrabu sa predpisuje až po diagnóze. Terapia je zameraná na zničenie kliešťa a všetkých foriem jeho života. Na tento účel sa používajú antiparazitické prípravky na vonkajšie použitie: masti, krémy, balzamy, spreje. Prijatie systémových liekov je indikované len na zmiernenie svrbenia a bolesti. Miestne drogy sa používajú s niekoľkými pravidlami:

 • Pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť posteľné prádlo, opäť sa môže vykonať po rekonvalescencii;
 • Pred použitím osprchujte mydlom a tvrdým želatinou;
 • Pred spaním odporúčame použiť masť (kvôli aktivite kliešťa v nočných hodinách);
 • Je potrebné mazať nielen ohniská zápalu, ale celé telo úplne, počínajúc rukami a vylučujúc pokožku hlavy;
 • ošetrite pokožku na svrab len suchými rukami, je povolená huba na kvapalné formy;
 • počas postupu by ste sa mali vyhýbať podávaniu liekov v očiach, ústach, nosu a pohlavných orgánoch (inak by ste mali okamžite umyť miesto vodou);
 • pri prvom mazaní rúk je žiaduce, aby nebolo ich umyť po dobu 3 hodín a po umytí opäť naneste masť.

Zásady a pravidlá liečby

Ak sa choroba zistí, niekoľko pacientov v prípade výskytu svrabu by malo súčasne liečiť všetkých pacientov súčasne, inak je riziko opätovného infikovania vysoká. Existujú prípady, keď zdrojom choroby je kontaktná osoba, ktorá nemá klinické príznaky. Cesta je zabrániť tomu, aby všetci zdraví ľudia boli obklopení pacientom. Nemôžete samoliečiť. Choroba môže ustúpiť len na chvíľu, potom sa znova prejaví. Základné princípy liečby svrabu:

 • pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť nielen posteľnú bielizeň, ale aj spodnú bielizeň, ako aj lufa;
 • Pred použitím antiparazitárneho lieku proti svrabom musíte urobiť sprchu;
 • Počas celej terapie sa nemôžete umyť;
 • po ukončení terapie opäť vymeňte oblečenie, dezinfikujte varením alebo umývaním v práčke pri maximálnej teplote;
 • na 5 dní udržiavať vankúše a prikrývky vonku;
 • matrac a nábytok na ošetrenie špeciálnymi aerosólmi;
 • ak sa po liečbe objaví svrbenie, začnite užívať antihistaminiká.

drog

Na liečenie rakoviny človeka potrebujete lieky. Účinnosť pre každého pacienta môže predpísať liek iba lekár po kompletnej diagnóze. Všetky akaricídne prípravky sú určené na vonkajšie použitie. Pri výbere lekára berie do úvahy lokalizáciu vyrážok, závažnosť priebehu ochorenia a ceny liekov, aby mal pacient možnosť ich kúpiť. Na lieky platia tieto požiadavky:

 • absencia reakcie podráždenia pokožky;
 • nízka toxicita;
 • absencia alergénov vo formulácii;
 • expozície v mieste aplikácie a nie po vstupe do krvného riečišťa.

Síra alebo sulfátová pasta

Efektívne proti roztočom je sírová masť a Wilkinsonova masť, ktorá navyše obsahuje decht. Účinnou látkou v oboch prípadoch je síra. Tieto lieky sú lacné. Dospelý muž ukazuje sírovú masť 33% a dieťa - 10%. Celý kurz bude trvať 50-100 g drogy. Hlavné nevýhody: nepríjemný zápach, kontaminácia oblečenia pacienta počas liečby. Hlavné charakteristiky týchto masti:

 1. Mechanizmus účinku. Majú antiparazitárne, antiseptické, protizápalové a dezinfekčné účinky.
 2. Efektivitu. Pomáha rýchlo vyliečiť svrab, ak sa pravidelne vrie do suchých koží.
 3. Návod na použitie. Po dobu 5-7 dní sa liek na svrab s tenkou vrstvou trení do pokožky celého tela.
 4. Nežiaduce účinky. Svrbenie sa stáva silnejšou, žihľavka je možná, ľahké pálenie.
 5. Kontraindikácie. Medzi nimi, precitlivenosť, vek menej ako 3 roky, alergie.

Masť z mangánu Benzylbenzoát

Emulzia a masť Benzylbenzoát je založený na rovnakej zložke. Táto látka má antiparazitický účinok. Okrem roztočov je aktívny proti vši. Kompozícia obsahuje antimikrobiálnu konzervačnú látku, ktorá poskytuje bakteriostatický účinok. Pred použitím je potrebné študovať nasledujúce charakteristiky benzylbenzoátu:

 1. Efektivitu. Zabíja iba dospelých jedincov, neovplyvňuje vajíčka roztočov.
 2. Ako používať. Prvým dňom musíte večer skľúčiť kožu a potom dôkladne umývať pod sprchou. Po ukončení procedúry musíte dať čisté oblečenie. Opakujte postup po dobu 4 dní. Nasledujúci deň sa náplasť na svrab úplne umyje.
 3. Nežiaduce účinky. Pocit pálení, kontaktná dermatitída, alergie, začervenanie, podráždenie.
 4. Kontraindikácie. Liečba je zakázaná pred dosiahnutím veku 3 rokov, s tehotenstvom, kožnými léziami, pustulami.

Aerosol Spregal

Aktívnou zložkou v aerosóle Spragal je esdepalletrín, ktorý paralyzuje nervový systém roztočov. Liečivo okrem toho obsahuje piperonylbutoxid, synergickú látku, ktorá zabraňuje vzniku rezistencie hmyzu. Sprej zo svrabu Sprag použitý s nasledujúcimi vlastnosťami:

 1. Spôsob aplikácie. Pretrepte a rozstrekujte pokožku vo vzdialenosti 20 cm od jej povrchu. Nedotýkajte sa tváre ani pokožky hlavy. Po 12 hodinách dôkladne opláchnite telo. Príznaky môžu pretrvávať ďalších 8-10 dní. Ak po tom, čo príznaky ochorenia zostanú, musíte opakovať aplikáciu aerosólu.
 2. Nežiaduce účinky. Pálenie, ktoré po chvíli prechádza.
 3. Kontraindikácie. To znamená, že svrab fajčiarske bronchiálna astma, obštrukčná bronchitída, dojčené vysoká citlivosť na liečivá.

Permetrinová masť

Medzi najbezpečnejšími antipsychotikami je masť Permetrine vylučovaná. Má terapeutický účinok, bez toho, aby spôsoboval toxické účinky na telo. Charakteristika prípravku:

 1. Mechanizmus účinku. Spôsobuje smrť dospelých roztočov, narúša rast a vývoj lariev po preniknutí do epidermis.
 2. Ako podať žiadosť. Akonáhle budete musieť trieť drogy pred spaním. Po 12 hodinách musíte spláchnuť a zmeniť svoje spodné prádlo. Ak príznaky nezmiznú po 10 dňoch, postup sa musí zopakovať.
 3. Nežiaduce reakcie. Po aplikácii sa môže vyskytnúť necitlivosť, svrbenie, erytém alebo alergia.
 4. Kontraindikácie. Patria medzi vek do 3 rokov, laktácia, tehotenstvo, individuálna intolerancia.

Medifoks

Tento liek patrí do kategórie moderných liekov - pyrethrínov, ktoré tvoria skupinu prírodných insekticídov. MediFox je indikovaný nielen na liečbu, ale aj na prevenciu svrbenia. Tento liek je dostupný vo forme emulzie a gélu. Obe formy sú účinné v miernej a ťažkej forme tejto parazitickej choroby. Použitie lieku sa vykonáva s ohľadom na nasledujúce charakteristiky:

 1. Účinnou látkou je permetrin.
 2. Princíp činnosti. Účinná látka rýchlo preniká do vonkajšieho plášťa parazitov a paralyzuje nervový systém.
 3. Efektivitu. Väčšina hmyzu sa zničila po prvej aplikácii.
 4. Ako podať žiadosť. Zrieďte 8 ml koncentrátu v 100 ml vody. Pomocou tampónu naneste lieky na svrab na celé telo. Po 4 dňoch vymeňte oblečenie a spodné prádlo.
 5. Nežiaduce reakcie. Niektorí pacienti majú pocit pálenia, ale rýchlo prechádzajú.
 6. Kontraindikácie. Je zakázané počas tehotenstva a laktácie.

lindán

Náprava na svrab Lindane patrí do kategórie pesticídov. Pre hmyz je to neurotoxický jed. Látka sa hromadí v podkožnom tuku, preniká do placentárnej bariéry, vstupuje do krvi. Pre správne použitie je potrebné poznať nasledujúce charakteristiky prípravku:

 1. Liečivo je lindán.
 2. Efektivitu. V európskych štátoch je Lindane zakázaný, pretože mnohé prípady vývoja rezistencie na túto drogu boli zdokumentované.
 3. Ako podať žiadosť. Lotion musí raz kožu mazať, opláchnuť teplou vodou po 6 hodinách. Po 24 hodinách musíte urobiť sprchu bez mydla a povrchovo aktívnej látky.
 4. Nežiaduce reakcie. Možný hnačka, nevoľnosť, podráždenie, aplastická anémia, duševné poruchy, začervenanie.
 5. Kontraindikácie. Zahŕňa atopickú dermatitídu, ekzém, vek menej ako 2 roky, dojčenie, silné čistenie, tehotenstvo.

crotamitonu

Liek Krotamiton je dostupný vo forme krému a vody. Posledne menovaná je bezfarebná olejovitá kvapalina svetložltej farby so slabým zápachom.

 1. Liečivo je krotamitón.
 2. Mechanizmus účinku. Má skabicídny účinok, eliminuje svrbenie, nie je spojené so svrabom.
 3. Indikácie. Odstránenie svrbenia proti poškriabaniu.
 4. Efektivitu. Pomáha eliminovať svrbenie počas 5-6 hodín. Antiparazitárna aktivita je nízka.
 5. Návod na použitie. Mala by sa aplikovať po kúpaní alebo sprchovaní na pokožku od hrdla po špičku 2 krát v intervale 24 hodín alebo 4 krát s prerušením 12 hodín. Po ošetrení sa vykoná zmena oblečenia.
 6. Nežiaduce účinky. Alergické reakcie a podráždenie sú zaznamenané.
 7. Kontraindikácie. Zahrňte vysokú náchylnosť k lieku, tehotenstvo vo veku 12 rokov.

Tablety Ivermectinu

Hlavnou metódou liečby svrab je lokálna liečba. Použitie systémových liekov je nepraktické vzhľadom na ich toxicitu, veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Tablety sú radikálnou možnosťou liečby, takže na ich vymenovanie sú potrebné vážne dôvody. Jedným z používaných liekov je ivermektín, ktorý má nasledujúce charakteristiky:

 1. Liečivo je ivermektín.
 2. Efektivitu. Je aktívna proti škrkavcom, svrabom, ascariázam, všiam a škvrnám.
 3. Ako podať žiadosť. Jedna dávka 12 mg je indikovaná. Opakujte užívanie tablety po 1-2 týždňoch.
 4. Nežiaduce reakcie. Existuje zvýšenie počtu lymfatických uzlín, hnačka, ospalosť, tachykardia, bolesť kĺbov a svalov, závraty, edém oka, mdloby.
 5. Kontraindikácie. Ivermektín je zakázaný počas tehotenstva, mladšieho ako 5 rokov, dojčenia, ochorenia pečene a obličiek.

Charakteristiky používania liekov

Najefektívnejším liekom je ten, ktorý má najrýchlejší účinok, má minimálne kontraindikácie a nežiaduce reakcie. Nie všetky vyššie uvedené lieky sú povolené v detstve a počas tehotenstva. Okrem toho sa ceny rôznych liekov výrazne líšia. Je dôležité poznať vlastnosti všetkých uvedených zariadení, ktoré sa pre prehľadnosť odzrkadľujú v tabuľke:

Masť na svrab bez pachu pre dospelých a deti

Na liečbu svrabu u dospelých a detí sa používajú rôzne masti a krémy. Niektoré z nich nemajú nepríjemný zápach. Patria medzi ne masti Krotamínu, zinok a permetrín, benzylbenzoát. Moderné a pohodlnejšie prostriedky na zbavenie sa kliešťa je aerosól Spregal. Ako nežiaduca reakcia po použití mnohých liekov sa objavuje alergia, ktorá sa prejavuje svrbením, odlupovaním, návalom atď.

Na liečbu svrabovej choroby sa používa niekoľko typov liekov, mnohé z nich majú nepríjemný zápach. Medzi ne patria sírová masť, Višnevská masť a iné. Existujú lieky, ktoré pri aplikácii nespôsobujú nepríjemné pocity:

 • Zinok masť - jeden z najviac rozpočtových a klasických liekov na liečbu svrabu. Neobsahuje škodlivé chemické látky, je slabo absorbovaný do systémového krvného riečišťa, takže ho môžu používať tehotné ženy.
 • Krotamin tiež nemá žiadny nepríjemný zápach, ale má malú aktivitu proti svrabom (klíšťat). Musí sa používať nepretržite po dobu jedného týždňa.
 • Masť na báze benzylbenzoátu sa vyrovná s akoukoľvek patológiou kože, vrátane svrabu a psoriázy. Prostriedok má široké spektrum účinku, aj napriek nízkej absorpcii lokálneho použitia.
 • Permethrin masť sa používa na liečbu svrabu u malých detí. Terapeutický účinok sa prejaví až po 5 dňoch použitia.
 • Aerosol Spragal má baktericídnu aktivitu len vo vzťahu k dospelým roztočom. Nemôže ničiť vajíčka a larvy patogénu, takže spektrum jeho aplikácie je výrazne užšie ako zvyšok.

Kliešte, ktoré spôsobujú svrab

Zinková masť má výraznú protizápalovú a dezinfekčnú aktivitu. Vyrábaný vo forme krémovej bielej, má tukovú štruktúru. Vyrába sa v Rusku a predáva sa vo fľašiach rôznych objemov. Zinok je prírodný sorbent, ktorý je schopný odstrániť škodlivé zložky z tela. Keď sa používa lokálne, má silný účinok pri sušení, pokrýva pokožku fóliou a zabraňuje vstupu vzduchu do kožných úsekov roztočov. Masť má tiež dezinfekčný účinok, ktorý je spojený s aktiváciou imunitného systému a zvýšenou tvorbou granulocytov. Zinok znižuje vlhkosť pokožky a inhibuje sekréciu v mazových žľazách.

Zinok masť je široko používaný v medicíne, je predpísaný pre liečbu vyrážky malých plienok u detí, liečbu potenie alebo suchú dermatitídu. Tiež sa látka používa v zápalových formáciách na koži tváre: akné, akné, akné. Ako symptomatickú liečbu možno použiť na popáleniny počas obdobia zotavenia, ekzému a erytému.

Na ošetrovanie svrabu sa masť zinku aplikuje na celý povrch tela bez toho, aby sa zabránilo zastaveniu a dlane. Procedúra by sa mala vykonať 15-20 minút pred spaním - táto doba je potrebná na impregnáciu masťou horných vrstiev epidermis. Môžete uložiť sterilné obväzy, najmä na povrchy, ktoré prichádzajú do styku s odevom. Postup sa musí vykonať do 7-10 dní, po uplynutí tejto lehoty sa má pacient poradiť s lekárom.

Počas liečby svrabky by mal pacient starostlivo sledovať osobnú hygienu, denne meniť posteľ. Nová bielizeň pred pokrytím by sa mala žehliť a dobre spracovať šnúra švíkov. Ak je dom obývaný inými rodinnými príslušníkmi, osoba so svrabom by mala použiť samostatnú posteľ a individuálny uterák.

Ako nežiaduce reakcie u pacientov sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, najmä po dlhodobom používaní. Patria sem údy, rinitída, konjunktivitída, toxický erytém v oblasti aplikácie masti. Prípady predávkovania zinkovou masťou neboli pozorované. Neodporúča sa používať prípravok na liečbu svrabu u ľudí s alergickou chorobou vo fáze exacerbácie (bronchiálna astma, pollinóza, alergická rinitída). Približná cena liekovky s masťou sa pohybuje od 20 do 40 rubľov.

Krotamion je masť, ktorá sa dobre vyrovná so svrbením, ku ktorému dochádza v prípade svrabu as samotným patogénom. Má silné antipruritické a antiparazitické účinky. Mechanizmus látky je spojený s tým, že pri aplikácii na pokožku prenikne masť do tela roztočov a hromadí sa v ňom. V tomto prípade spôsobuje toxické účinky, ktoré vedú k smrti parazita. Navyše masť pôsobí na nervové zakončenia epidermis a znižuje svrbenie po dobu 6 hodín.

Krotamin sa používa na liečbu nielen svrabu, ale aj iných chorôb. Napríklad toxická žltačka so svrbením, kontaktná nealergická dermatitída a iné. Kontraindikácie pre predpisovanie masti sú deti mladšie ako 12 rokov, precitlivenosť a prítomnosť otvorených vredov a rany na povrchu.

Masť sa má používať s opatrnosťou pri liečbe dermatitídy s vlhkosťou a eróziou. Nedovoľte, aby sa Krotamin dostal na sliznicu, pretože to môže vyvolať vznik chemického popálenia. Vo forme nežiaducich reakcií sa u pacientov môže vyskytnúť podráždenie, zápal, hyperémia alebo lokálne zvýšenie telesnej teploty. V prípade kontaktu s jazykom alebo orgánmi gastrointestinálneho traktu môže u pacienta dôjsť k dyspepsii (vracanie, hnačka). Ak je množstvo masti, ktoré je potrebné aplikovať na kožu, nesprávne zvolené, môže sa vyskytnúť syndróm intoxikácie. Vyjadruje sa v podobe konvulzívneho záchvatu, ktorý je zastavený antikonvulzívami. Ak sa objaví príznak, musíte odstrániť masť z kože a opláchnuť žalúdok.

Krotamin sa v Rusku nevyrába

Ak chcete liečiť svrab, musíte najprv očistiť pokožku pracími prostriedkami, potom starostlivo vysušiť a potom použiť masť. Krotamin sa má aplikovať na všetky časti tela, s výnimkou oblasti tváre. Na liečbu svrabov u novorodencov musíte najskôr podstúpiť alergický test: rozložte malé množstvo krému na oblasť kože a sledujte reakciu počas 2 hodín. Ak sa dieťa nedrží podráždením, erytémom alebo vredmi, potom sa náprava môže použiť na veľké plochy krytu. Náklady na drogu sa líšia od 1300 do 1400 rubľov.

Prostriedky na báze benzylbenzoátu sú dostupné ako emulzie a masti. Benzoát je antiparazitické činidlo, ktoré preniká do patogénu a stlačí jeho dýchacie centrum. Liečivo je tiež schopné usmrtiť nedospelú larvu roztočov, a vajcia nemá vplyv na vajcia. Benzylbenzoát sa odporúča používať na liečbu vší, blch a kliešťov. Zloženie masti zahŕňa cetylpyridíniumchlorid, ktorý má silnú antibakteriálnu aktivitu.

Po nanesení výrobku na povrch tela zomreli dospelí jedinci patogénu po 30 minútach. Masť sa vyrába na báze vodno-emulzného roztoku, takže nepreniká do systémového prietoku krvi. Benzylbenzoát je predpísaný pre:

 • liečba svrabov spôsobených patogénmi rodu demodekoz;
 • deprivačná liečba, ktorá je vyvolaná hubami;
 • vzhľad rosacey, seborrhea u dospievajúcich a dospelých;
 • hlavičky vši a blechy v slabín.

Kontraindikáciou pre použitie lieku je vek menej ako 3 roky, alergická intolerancia lieku, prítomnosť hnisavých alebo otvorených rán na koži, tehotenstvo a laktácia. Po dlhodobom používaní masti sa u pacientov môžu vyskytnúť vedľajšie účinky: svrbenie, hyperémia v oblasti aplikácie, dermatitída, konjunktivitída a iné alergické reakcie. Tieto symptómy sú nezávisle odstránené po prerušení benzylbenzoátu.

Pred aplikáciou lieku sa dieťa musí kúpať do sprchy. Použitie masti by malo byť prísne pred spaním a po kŕmení. Na ošetrovanie svrabu ju opatrne otrepte do pokožky, uistite sa, že sa produkt nedostane na sliznicu. Pri liečbe detí mladších ako 10 rokov sa odporúča použiť 10% masť, pre dospelých je vhodná s obsahom aktívnych zložiek 20%. Prostriedok sa aplikuje v prvý a štvrtý deň ochorenia, a na 5. mieste je potrebné urobiť všeobecné čistenie v miestnosti, zmeniť posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň. Vlasy detí mladších ako 6 rokov nie sú manipulované, mastné vlasy starších pacientov musia byť odstránené pod vreckom alebo jednorazovým lekárskym uzáverom.

V prípade kontaktu benzylových slizníc alebo rany sa odporúča umiestniť dôkladne opláchnuť pod tečúcou teplou vodou. Potom budete musieť zavolať lekára alebo symptomatickú liečbu doma: sorbentov (aktívnym uhlím, Polisorb Enterosgel), vyvolať zvracanie, ak je to potrebné, prijať anti-záchvatov tabletky (diazepam). Priemerná cena za masť je 51 rubľov.

Permetrinová masť označuje prostriedky svrabu bez zápachu. Permethrin je súčasťou lieku. Ide o zmes izomérov, ktoré majú výrazný antiparazitárny účinok. V tomto prípade má masť účinok proti dospelým jedincom, larvám a vajíčkam roztočov svrabov. Kompozícia produktu okrem toho zahŕňa etylalkohol, karbomér, purifikovanú vodu a makrogol. Mechanizmus antiparazitárneho účinku je podľa pokynov na použitie založený na inhibícii príjmu sodíka do parazita, čo spôsobuje jeho poruchu - roztoč je zabitý paralýzou. Permethrin je neškodný ľuďom a iným cicavcom.

Permetrická masť sa v Rusku nevyrába

Náplasť sa používa na liečbu pedikulózy, svrabu, demodekózy. Medzi kontraindikáciami pre vymenovanie masti, neznášanlivosť jednej zložky lieku, vek detí mladších ako 3 roky, tehotenstvo a obdobie dojčenia sú izolované. Po nesprávnom používaní sa môžu pacienti vyskytnúť nežiaduce reakcie, ktoré sa prejavujú nepríjemným svrbením, návalom horúčavy, horíkom alebo necitlivosťou. V prípade týchto príznakov je potrebné urýchlene zrušiť používanie lieku, opláchnuť oblasť aplikácie, vyvolať zvracanie alebo opláchnuť žalúdok.

Na odstránenie roztoče svrabov sa masť permetrínu aplikuje iba raz (pred spaním) - tenká vrstva na celom povrchu tela. Opatrne pohyby musia produkt otlakovať, kým sa úplne nezabudnú do pokožky. Nasledujúci deň sa pacient dôkladne umyje mydlom v domácnosti, zmení všetku posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň. Opakovanie aplikácie krému na pokožku je potrebné po ukončení jedného cyklu životnosti v kliešťoch, to znamená po 28 dňoch. Zlepšenie (strata svrbenia a pálenia) sa zaznamenáva 5. deň liečby. Náklady na liek je 577 rubľov.

Spragal je dostupný vo forme aerosólu, ktorý je vhodný na aplikáciu počas liečby parazitických ochorení. Hlavnou aktívnou zložkou lieku je esdepalletrín, ktorý sa týka neurotoxikantov. Posledne uvedené sú jedy, ktoré spôsobujú inhibíciu nervového systému a vedú k smrti tela. Mechanizmus účinku esdepalletrinu je spojený s prerušením metabolizmu v neurónoch, čo vedie k uškrteniu parazita.

Aerosol je indikovaný na liečbu svrabu, spôsobené pretrvávanie v koži roztoča Demodex rodu. To nemôže byť použitý u pacientov s alergickým ochorením v akútnej fáze (bronchiálna astma, polinóze, alergickú nádchu, zápal priedušiek) a netolerantné zložiek liečiv.

Na ošetrovanie svrabu sa odporúča sprejovať aerosól vo večerných hodinách, najmä 2-3 hodiny pred spaním. To je potrebné na zvýšenie účinku esdepalletrinu v noci - počas tohto obdobia dochádza k zvýšeniu aktivity kliešťa. Pacient by mal byť po užití lieku, ktorý sa nemôže umyť, vo vzdialenosti 20 cm od aerosólu. Najprv sa Spregal aplikuje na brucho, potom sa posunie na končatiny. Liek by mal byť jemne rovnomerne rozložený medzi prsty a prsty, v oblasti perinea, prirodzené záhyby a ohyby. Po 12 hodinách môže byť pacient umývaný alkalickým roztokom mydla.

Spragal sa môže používať pre tehotné a dojčiace ženy, ale len po konzultácii s ošetrujúcim lekárom. Medzi nežiaducimi reakciami užívania lieku je uvoľnený nepríjemný pocit pálenia, ktorý sám prechádza niekoľko minút. Neboli pozorované žiadne prípady predávkovania aerosólom. Cena 150 g fľaše je 1055 rubľov.