Hlavná

Kliniky

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Dermatitída na tvári detí alebo dospelých - príčiny a prejavy. Liečba choroby krémami a masťami

Príznaky ochorenia, ktoré sa objavujú v oblasti tváre, spôsobujú veľa problémov. Červené škvrny, svrbenie, olupovanie spôsobujú nepríjemné fyzické stavy. Oveľa horšie je psychologická situácia - ťažkosti s komunikáciou počas pracovného času, doma, neschopnosť zostať na verejných miestach. Aký je príčinou tejto choroby, ako ju zbaviť - je potrebné ju pochopiť.

príznaky

Vzhľad nepríjemných znakov na tvári naznačuje vážne problémy. Symptómy signál - došlo k dermatitíde - zápal kože. V závislosti od formy ochorenia majú znaky znaky. V období sú tieto prejavy:

 • úprava stupňovitých šupín, šupiek, vážneho svrbenia;
 • akútne - pýcha, pálenie, bolesť, pľuzgiere, vzhľad nekrotických oblastí.

Pri absencii včasnej liečby dochádza k rýchlej progresii ochorenia a jeho premenou na chronickú formu. Môžete vidieť fotografiu, ktoré príznaky dermatitídy na tvári v tomto prípade. Charakteristické črty tohto obdobia:

 • výskyt zápalových oblastí;
 • vyrážka na čele, ústa, nos;
 • kožný peeling;
 • závažné svrbenie;
 • hypersenzitivita epidermy;
 • bolesť kĺbov, hlava, koža;
 • dýchavičnosť;
 • slabosť;
 • dýchavičnosť;
 • závraty;
 • trhanie.

dôvody

Nie je úplne pochopené s pôvodom tejto choroby - existuje veľa otázok. Lekári-dermatológovia zaznamenajú také príčiny dermatitídy:

 • dedičnosť;
 • hormonálne poruchy;
 • nervové šoky;
 • kontakt so zvieratami;
 • rastliny, ktoré spôsobujú alergickú reakciu;
 • stres;
 • popáleniny;
 • nevhodné potraviny;
 • užívanie liekov;
 • nevhodnej stravy.

Dermatológovia berú na vedomie hlavné faktory, ktoré môžu vyvolať vývoj ochorenia. Patria medzi ne:

 • používanie kozmetiky s alergénmi;
 • dlhodobé užívanie hormonálnych liekov;
 • používanie krémov obsahujúcich vonné látky, vazelína;
 • Gastrointestinálne ochorenia;
 • nezdravý životný štýl;
 • chronické infekcie;
 • nedostatočná starostlivosť o pleť;
 • dlhodobá únava;
 • zneužívanie alkoholu;
 • aplikácia zubnej pasty s fluoridom.

Dieťa

Malé deti, na rozdiel od dospievajúcich, sú náchylnejšie k tejto chorobe. Je strašné, že dieťa môže trpieť a nemôže o tom hovoriť. Dermatitída tváre sa objavuje z rôznych dôvodov. Existujú vonkajšie faktory, ktoré vyvolávajú chorobu:

 • nevhodná detská kozmetika;
 • plynný vzduch;
 • pôsobenie chemických prípravkov;
 • nedodržiavanie hygieny;
 • zvieracie chlpy;
 • nedostatok spánku;
 • stavebné materiály;
 • rastlinné alergény;
 • vplyv dospelých kozmetických výrobkov.

Dermatitída u dieťaťa môže spôsobiť a vnútorné príčiny. V dôsledku toho vzniká patológia:

 • oslabenie imunity;
 • používanie potravinových alergénov;
 • diabetes mellitus;
 • užívanie liekov;
 • genetická predispozícia;
 • nesprávne liečenie dermatózy;
 • nesprávne zavedenie doplnkových potravín;
 • Gastrointestinálne ochorenia;
 • nedostatok vitamínov;
 • endokrinné ochorenia;
 • infekcie.

V závislosti od charakteru kurzu, príčin vzhľadu, charakteristické črty liečby, typy ochorení sa líšia:

 • Kontakt - dochádza pri interakcii s alergénmi. Je charakterizovaný lokálnym zápalom - kde bol kontakt s podnetom.
 • Seborrhoeic - dôvod pre nadmernú sekréciu kožného mazu v dôsledku hormonálnych porúch.

Dermatológovia klasifikujú tieto odrody choroby:

 • Orálne - ochorenie, ktoré sa vyvíja v ústach. Dermatitída na perách spôsobuje príjem hormónov, patológiu gastrointestinálneho traktu. Symptómy sa často vyskytujú počas tehotenstva.
 • Alergická je chronické ochorenie, ktoré začína niekoľko dní po infekcii. Vývoj spôsobuje opakovaný kontakt s podnetom.
 • Atopická - najkomplexnejšia forma liečby, často má chronickú formu.

seborrheal

Toto ochorenie vyvoláva zvýšenie aktivity huby-saprofyt. On je u osoby, je neškodný, zatiaľ čo pre jeho reprodukciu nebudú prísť priaznivé podmienky. Je ťažké predpokladať nástup ochorenia. Rýchly rast huby a seboroickej dermatitídy na tvári sú schopné:

 • znížená imunita;
 • problémy endokrinného systému;
 • nadmerne mastná koža;
 • stresové situácie;
 • diabetes mellitus;
 • chronický nedostatok spánku;
 • nedostatok vitamínov;
 • zlé návyky.

Seborrhea na tvári začína sčervenaním, škálovaním jednotlivých oblastí kože. Vývoj choroby je charakterizovaný týmito symptómami:

 • pustulárne erupcie - s mastnou formou;
 • biele, žlté šupinaté, svrbiace váhy - keď sú suché;
 • fúzia jednotlivých bodov v oblasti nosa, obočia, lícnych kostí a čela do papule;
 • neustále svrbenie;
 • pocit pálenia;
 • podráždenie nervov;
 • porušenie spánku.

atopický

Ochorenie má ďalšie známe meno - ekzém. Presné dôvody, prečo sa môže vytvoriť, nie sú známe lekárskej vede. Choroba je schopná dlho trpieť v tele a jeden deň sa prejavuje. Takéto faktory môžu vyvolať dermatitídu:

 • dedičnosť;
 • alergické príčiny;
 • nepriaznivá ekológia;
 • stres;
 • patológia zažívacieho traktu;
 • umelé kŕmenie detí.

Zvláštnosťou prejavu atopickej formy choroby je neprípustná svrbivosť, ktorá sa zintenzívňuje večer. Je sprevádzané poškriabaním kože, nezhoršuje účinok lieku. Dermatitída sa vyskytuje pri výskyte:

 • mokré škvrny;
 • ťažké začervenanie;
 • bubliny;
 • lúpanie;
 • zriedenie obočia;
 • prehĺbenie záhybov očných viečok;
 • pálenie;
 • opuch;
 • nespavosť.

Krém na dermatitídu na tvári

Symptómia a stručný opis

Symptómy dermatitídy - fenomén, ktorý môže človek venovať pozornosť nie okamžite. Môžu sa stretnúť, ako naraz, a niekoľko z nich:

 • svrbenie;
 • návaly tepla;
 • vyrážka;
 • lúpanie;
 • zápal s výtokom (v akútnej forme).

Typy dermatitídy:

 • fotodermatitis - to je prípad, keď sa objavia vyrážky po vystavení slnečnému žiareniu na pokožke;
 • Atopická dermatóza spôsobená potravinovými alergénmi alebo zo životného prostredia;
 • kontaktná forma je tvorená priamym kontaktom s podnetom, trením proti tkanivu;
 • Seborrheic spôsobuje nadmernú sekréciu kožného mazu, reprodukciu kožných húb.

Príčiny kožnej dermatitídy

Zistite príčiny dermatitídy na tvári, môžete sami, aj pred návštevou lekára. Ak máte podozrenie z tejto choroby, pozrite sa bližšie na vlastné zdravie a životný štýl, ktorý vedie.

Možno je to provokujúci faktor práve v nich. Medzi najčastejšie príčiny dermatológov sú nasledujúce.

Kožná patológia:

 • poruchy v práci žliaz vonkajšej sekrécie;
 • používanie neštandardných, oneskorených, nevhodných pre tento typ kozmetiky.
 • slabá dedičnosť;
 • poruchy hormonálneho pôvodu;
 • nedostatok čerstvého vzduchu.
 • fajčenie;
 • zneužívanie alkoholu;
 • nevyvážená výživa;
 • sedavý životný štýl;
 • syndróm chronickej únavy;
 • konštantné napätie;
 • nervosa;
 • časté záchvaty paniky.

Ak človek vedie nezdravý životný štýl, často podlieha stresu, nesprávne používa kozmetiku, kožná dermatitída na tvári vás nenechá čakať.

Takíto ľudia sú ohrození. Sa chrániť pred touto pohromou, je nutné dodržiavať pravidelné preventívne opatrenia: čas liečený akúkoľvek chorobu, rozsah prác a odpočinkom, chodiť viac a cvičenia.

To platí pre všetky typy dermatitídy na tvári, a v skutočnosti je veľa z nich, a každá z nich je charakterizovaná svojimi vlastnosťami.

Podľa najnovších údajov, ak pred dermatitídou na tvári bola veľa malých detí, dnes trpí 12 chorých zo 100 zo 100 jedincov.

Typy vyrážok a spôsoby liečenia

Existujú rôzne typy dermatitídy na tvári, ktoré majú rôzne príčiny, symptómy a spôsoby liečby. Môžete len odhadnúť, ktorý typ ochorenia máte.

Ale špecifickú diagnózu môže vykonať iba kvalifikovaný lekár v laboratóriu. V medicíne sa rozlišujú nasledujúce typy dermatitídy kože.

Alergická dermatitída

Alergická dermatitída na tvári je individuálna, špeciálna reakcia tela na nejaký vonkajší stimul, alergén.

 1. Symptómy: slabé začervenanie, vyrážka, slzenie, výtok z nosa, opuch (na začiatku), bolesti hlavy, zhoršenie celkového stavu, jazvy na tvári (s bežnou formou).
 2. Príčiny: prach, peľ, vlna, potraviny, kozmetika, chemikálie pre domácnosť.
 3. Skryté obdobie: 4-5 dní.
 4. Mechanizmus účinku: alergén vstupuje do krvného obehu a viaže sa na jeho proteíny.
 5. Liečba: odstránenie alergénu z prostredia.
 6. Predpoveď: vývoj atopickej formy.

Medzi každou dermatitídou na tvári je alergická jedna z najbežnejších.

Atopický pohľad

Atopická dermatitída na tvári (ekzém) je neošetrená, zanedbávaná alergická forma ochorenia.

 • Symptómy: svetlé, svrbiace, vlhké červené škvrny na tvári, pokryté kôrou.
 • Príčiny: dedičnosť, alergény, hormonálna splash, nesprávna starostlivosť o pleť, stres;
 • Skryté obdobie: od 3-4 dní do niekoľkých rokov.
 • Liečba: odstránenie alergénu.
 • Prognóza: rýchly prechod na chronickú fázu.

Atopická dermatitída, postihujúca tvár, sa môže liečiť niekoľko mesiacov. Preto je potrebné liečiť alergický typ ochorenia včas.

Kontaktovať chorobu

Kontaktná dermatitída na tvári je reakciou pokožky na vonkajší kontakt s dráždivým, keď prichádza do priameho kontaktu s alergénom.

Mnoho faktorov prispieva k rozvoju dermatitídy. Preto sa choroba prejavuje rôznymi spôsobmi a objavuje sa na rukách, nohách, hlave atď. Hlavné príznaky manifestácie sú zvyčajne podobné, ale terapia je iná.

Odborník odporúča, ako liečiť chorobu, v závislosti od individuálnych charakteristík pacienta, ako aj od charakteru prejavu ochorenia.

Difúzna neurodermatitída alebo alergická dermatitída je bežnejšia u detí predškolského veku. Ak nie je liečená včas, ochorenie sa stane chronickým.

Príčinou vzniku ochorenia je nadhodnotená citlivosť organizmu na rôzne alergény, ktoré sa čítajú približne 3000. Takáto patológia sa prenáša geneticky.

Nemoc nie je možné infikovať chorou osobou, pretože nie je prenášaná.

Liečba choroby je zložitá. Hlavná schéma terapie nevyhnutne zahŕňa topické prípravky. Pravidelne lekári odporúčajú masť na alergickú dermatitídu. Najpopulárnejšie a účinnejšie lieky sú popísané nižšie:

 • Advantan, Elokom;
 • Elidel, Fenistil;
 • Téma, masť so zinkom;
 • Kerotalan, Skin-up;
 • Bepanten, Panthenol;
 • Klotrimazol, kureosin;
 • Dropalen.

Všetky masti spôsobené dermatitídou ovplyvňujú kožu inak (liečia, zmierňujú, zmierňujú zápal). Lieky možno aplikovať na akúkoľvek oblasť pokožky a dokonca aj na tvár. Nezúčastnite sa samoliečby, rovnako ako v prípade liečby nekvalitnej kvality, ochorenie sa len zhorší.

Kontaktná dermatitída - liečba, masti

Kontaktná dermatitída je zápal kože, ktorý sa vyvíja v dôsledku priameho kontaktu s alergénom alebo pod vplyvom agresívnych chemických látok. S touto chorobou zasiahne postihnutá oblasť červená, zväčšuje, svrbenie a bolesť. Ak osoba našla takéto nepríjemné zmeny na svojom tele, je potrebné okamžite požiadať dermatológa. Lekár preskúma pacienta a predpíše, aby vykonal testy, ktoré pomôžu určiť príčinu ochorenia kože. Na základe zistení lekár zvolí najlepší liečebný režim. Zvyčajne sa odporúča použiť lokálnu terapiu (masti, krémy, gély). V závislosti od povahy vyrážky môže špecialista predpisovať rôzne lieky. Nižšie je uvedený zoznam účinných liekov na kontaktnú dermatitídu:

 • hydrokortizón;
 • Ultralan;
 • Dermatop;
 • Latikord;
 • Sikorten;
 • Haltsererm;
 • Sinalar;
 • Dermoveyt.

Seboroická dermatitída

Seboroická dermatitída je zápal kože, ktorý je sprevádzaný zvýšenou aktivitou mazových žliaz. V tejto látke sa rýchlo rozvíjajú rôzne mikroorganizmy, ktoré tiež spôsobujú nepríjemné symptómy.

Zvyčajne sa choroba objaví na chrbte, tvári, hrudníku a pokožke hlavy. Keď je masť ochorenia zo seboroickej dermatitídy jednoducho potrebná, pretože bez nej nebude možné dosiahnuť dobré výsledky.

V závislosti od charakteru prejavu ochorenia je pacient vybraná terapia, ktorá umožňuje elimináciu vyrážky.

Ak je postihnutá pokožka hlavy, neodporúča sa používať masť zo seboroickej dermatitídy, ale liečebných šampónov. Zahŕňajú aktívne zložky, ktoré môžu eliminovať patogény (ketokonazol, pyritión zinku, cyklopyrox).

Pre liečenie dermatitídy na tvári by mali byť použité špeciálne kozmetiky, ako aj účinnú masť na dermatitídy na tvári (Nizoral, Ketodin pimekrolimus, Elokim, Lamisil, Elidelu, Takolimus, Bifisam).

Atopická dermatitída

Atopická dermatitída alebo detský ekzém je ochorenie kože spôsobené alergénmi a toxínmi. Zvyčajne sa u detí objavuje už v ranom veku, ak nie je liečený, choroba sa stáva chronickou. Vždy sa zhoršuje na jar a na jeseň, ako aj pri kontakte s alergénmi. Liečba atopického vyrážky sa vykonáva vždy v komplexe, pretože tieto lieky zamerané na obnovu, hydratuje a zmäkčuje pokožku, rovnako ako odstránenie zápalového procesu. Obvykle dermatológovia odporúčajú účinnú masť pre atopickou dermatitídou (všetky lieky môžu byť použité v ranom veku, pre deti do jedného roka):

Všetky lieky musia byť predpísané lekárom. Špecialista zohľadňuje individuálne vlastnosti pacienta, jeho vek a zložitosť choroby.

Symptómy dermatitídy

Existujú tri hlavné formy vývoja tejto choroby:

 1. Akútny je jasný prejav zápalového procesu, charakteristický svrbenie, tvorba vezikúl, ktoré sa postupne naplnia tekutinou.
 2. Subakútna - v akútnom štádiu sa akútna liečba neposkytla, začína sa tvorba kôr a odlupovanie kožných šupín.
 3. Tretia forma je chronická. Na jeho začiatku dochádza k výraznému zhrubnutiu kože, ako aj k zafarbeniu.

Hlavnou vecou je rozpoznať dermatitídu na tvári v čase: jej symptómy sa môžu veľmi podobať bežnej alergii alebo zápalu, ako aj lupienke alebo psoriázisu.

Toto je nebezpečenstvo: zmätenosť jednej choroby s druhou, chýbajúci drahocenný čas a liečba môže byť oneskorená niekoľko týždňov a dokonca aj niekoľko mesiacov.

Dávajte pozor na tie vyrážky a nádory, ktoré sa objavujú na koži. Ak ich porovnáte s typickými príznakmi dermatitídy, budete schopní podozrenie na túto chorobu včas.

V medicíne existujú tri štádiá vývoja ochorenia v závislosti od stupňa prejavu jeho symptómov.

Akútna forma ochorenia:

 • samotný začiatok ochorenia sa vyznačuje prejavom malého, ale viditeľného podráždenia tváre vo forme červených škvŕn;
 • opuch;
 • blistre naplnené seróznou tekutinou;
 • okolo úst, v blízkosti nosa, na čele a tváre vzniká vyrážka;
 • koža začne veľmi ostré reagovať na akékoľvek vonkajšie faktory, hoci pred tým, než sa taká citlivosť nezaznamenala.

Subakútna dermatitída na tvári:

 • tam sú ostrovy peeling, ktoré svrbenie a svrbenie;
 • chrasty;
 • váhy;
 • môžete pocítiť bolesti hlavy alebo bolesti kĺbov;
 • zriedka, ale stále boli také prípady zaznamenané, teplota stúpa;
 • v posledných štádiách dermatitídy dochádza k keratinizácii kože tváre s tvorbou hrubých, cyanotických jaziev.

Chronická fáza:

 • všetky vyššie uvedené príznaky postupne začínajú ustupovať;
 • Avšak sezónne sa všetky tieto znaky prejavujú novou, ešte väčšou silou;
 • chronická dermatitída na tvári je veľmi ťažké liečiť a môže prenasledovať pacienta po celý život.

Že takéto nepríjemné a skôr bolestivé symptómy prejavujú dermatitídu kože tváre, ktorá spôsobuje veľa problémov. Ak existujú prvé príznaky tejto nebezpečnej choroby, musíte sa pokúsiť nájsť jej príčinu. Koniec koncov, bez jeho odstránenia, terapia môže byť úplne k ničomu.

Na názov choroby

Slovo "dermatitída" je gréckeho pôvodu, tvoreného dvomi výrazmi - derma, čo znamená kožu a itis, čo sa prejavuje ako zápal.

Ľudové lieky vám pomôže zbaviť sa doma na biele bodky na tvári >> Ako sa zbaviť pieh domáce opravné prostriedky možno nájsť tu: http://beautiface.net/lechenie/kozha/kak-izbavitsya-ot-vesnushek-na-lice.html

Príznaky dermatitídy uvedené na fotografii sú podobné ako alergie, lupus erythematosus alebo psoriáza. Bolo to

Ako liečiť

Aby sa vylúčila možnosť komplikácií a prechod choroby do chronického štádia, účinná liečba by sa mala vykonať včas. Spravidla je liečba komplexná, závisí od formy ochorenia a stupňa prejavu.

Príkladom je prípad alergickej dermatitídy, keď sa symptómy prejavujú v dôsledku kontaktu s určitými látkami. Problémy môžete vyriešiť iba vtedy, ak dodržiavate určitú diétu.

Aby sa znížil prejav symptómov, mali by ste venovať pozornosť možnosti použitia rôznych druhov mastí. Sú rozdelené do niekoľkých skupín. Správna voľba masti závisí od toho, ako dlho trvá liečba.

Hormonálne masti

Samostatná skupina zahŕňa masti, ktoré obsahujú glukokortikosteroidné hormóny. V tomto prípade sú masti tejto skupiny predpísané len ako posledná možnosť, pretože tieto lieky majú komplexný účinok na telo.

 1. Nemožno ju použiť počas tehotenstva.
 2. Nepoužívajte v čase dojčenia.
 3. S hormonálnym posunom je tiež zakázané používať drogy z tejto skupiny.

Nevýhody možno pripísať tomu, že hormonálne masti majú silný účinok na telo a majú celkom veľa vedľajších účinkov. Preto je použitie povolené len pod dohľadom lekára.

Nehormonálne masti

Masti nehormonálneho typu majú lokálny účinok na ľudské telo. Ich účinnosť je o niečo nižšia ako u hormonálnej skupiny, ale nedostatok veľkého množstva vedľajších účinkov robí masť v niektorých prípadoch nenahraditeľnou.

Masť pre atopickú dermatitídu

Ako už bolo uvedené, najčastejšie sa uvažuje o ochorení v ranom veku. Preto je liečba určená špeciálnym znakom detského tela. Atopická dermatitída je spravidla liečená nehormonálnymi masťmi, pretože nie je možné vyvinúť silný účinok na detský organizmus.

Masť pre seboroickú dermatitídu

Ako bolo uvedené vyššie, seboroická dermatitída je reprezentovaná výrazným zvýšením počtu húb na povrchu kože. Tento proces sa môže vyskytnúť v dôsledku určitých metabolických porúch, oslabenia imunitného systému.

Najpopulárnejšie mastí v danom prípade sú:

 1. Koncentrácia serno-salicylovej masti 5% pomáha v prípade suchej dermatitídy. V prípade, že sa na povrchu hlavy vyskytne alergická reakcia, masť sa aplikuje 3 hodiny pred umytím vlasov.
 2. Naftalénová masť s koncentráciou 2%. Vlastnosti zloženia liečiva určujú významné zvýšenie hladiny aminokyselín, čo vedie k zrýchleniu metabolizmu.
 3. Zinok alebo ichtyolová masť. Posledná uvedená látka je silná antiseptická látka.
 4. Mikoket. Predpísaná je v prípade vážneho svrbenia.
 5. Hormonálne prípravky.

Môžete tiež vyrobiť masť sami, pre ktorú používate vaječné biele, šťavu žiarovky, ricínový olej. Všetko sa mieša a nanáša na povrch pokožky.

Masti pre alergickú dermatitídu

Pri alergickej reakcii sa môžu použiť nasledujúce lieky:

 1. Prostriedky protizápalového účinku. Tieto lieky môžu odstrániť svrbenie kvôli prítomnosti kortikosteroidov.
 2. Hydratačné krémy a masti. Alergická reakcia sa v mnohých prípadoch prejavuje suchosť a desquamation.
 3. Antipruritická masť sa zvyčajne skladá z antihistaminických zložiek. Sú vhodné na odstránenie svrbenia a vyrážky.
 4. Sušený krém.

Akonáhle máte podozrenie, že ste sa stali rukojemníkom tejto choroby, musíte v blízkej budúcnosti požiadať o pomoc dermatológov. Tento odborník zistí typ lézie kože a predpíše vhodnú liečbu dermatitídy na tvári, ktorá bude zahŕňať množstvo komplexných opatrení.

drog

Lekár by mal najprv povedať, ako liečiť dermatitídu na tvári pomocou externých činidiel (masti, krémy) a prípravkov na interné použitie. Zvyčajne sa menuje

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam".

Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie.

Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer").

Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Táto forma ochorenia je všeobecne známa ako "ekzém". Presné príčiny jeho prejavu nie sú stanovené, a preto je atopická dermatitída chronická. Najčastejšími príznakmi ochorenia sú príznaky ako:

 • sčervenanie kože tváre;
 • pocit pálenia;
 • svrbenie;
 • lúpanie;
 • tvorba bublín;
 • znižovanie rastovej zóny obočia, ich zriedenie;
 • záhyby na očných viečkach sa stávajú hlbšími a výraznejšími.
Symptómy atopickej dermatitídy u detí

Ovplyvnené oblasti pokožky sú obzvlášť zraniteľné mechanickým poškodením. Z tohto dôvodu dochádza k rozvoju zápalu tkanív, koža sa stáva hrubšou. Otvorené rany prispievajú k pripojeniu sekundárnej infekcie, čo komplikuje liečbu a symptómy.

Na liečenie atopickej dermatitídy by špecialista mal predpisovať antihistaminiká špecifickej povahy. Často sa stávajú:

 • Elokom, ktorý pomáha znižovať nadýchanlivosť a má antipruritický účinok;
 • Afloderm, ktorý sa používa tri týždne na zmiernenie opuchu, zníženie zápalu a pocitu svrbenia;
 • Trikzera, používaný na zníženie precitlivenosti pokožky tváre;
 • Solkoseryl, ktorý je schopný mať liečivý účinok.

Zároveň dermatológovia odporúčajú užívať lieky, ktoré podporujú normálne fungovanie gastrointestinálneho traktu a tabletky, ktoré ovplyvňujú obnovenie stability emocionálneho prostredia človeka.

Zirtek - jedna z populárnych antihistaminík, ktorú lekári predpisujú pri liečbe alergickej dermatitídy na tvári

Akékoľvek mechanické účinky na poškodené oblasti vedú k zápalovému procesu, ktorý spôsobuje hrubnutie kože a hlboké rany. Kombinácia postihnutých oblastí pokožky môže viesť k infekčným léziám. Z tohto dôvodu sa klinický obraz stáva výraznejším. Ak chcete odstrániť dermatitídu ťažkej formy, mali by ste použiť špeciálne antihistamínové krémy a masti. Patria medzi ne:

 1. "Ecolum" je liek, ktorý odstraňuje opuchy a poskytuje antipruritický účinok. Masť odstraňuje odlupovanie a krémovú zápalovú infiltráciu.
 2. "Afloderm" - antipruritická masť s protizápalovým účinkom. Takáto liečba zužuje krvné cievy a znižuje opuch. Môžete liečiť jej pokožku po dobu troch týždňov.
 3. "Trikzera" je krém, ktorý môže znížiť precitlivenú kožu tváre. Na zvlhčenie alebo obnovenie lipidovej vrstvy sa má látka aplikovať najmenej dvakrát denne. Pred zahájením procedúry sa musí koža predtým očistiť.
 4. "Solcoseryl" - masť alebo gél, ktorý môže vyliečiť podráždenie tkanív a tiež urýchliť proces obnovy vo vnútri zapálených oblastí. Koža môže byť spracovaná až dvakrát denne.

Na normalizáciu imunitného systému odporúčajú dermatológovia používať tablety "Persen" alebo "Ataraks". Ak chcete obnoviť prácu v zažívacom trakte, odporučil použitie "Smekty", "Hilaka Forte".

Medzi liečivami, ktoré liečia dermatitídu, možno identifikovať napríklad ekolom, afloderm, trikzera, solkoseril

Moderná farmakológia ponúka pomerne širokú škálu nápravných opatrení pre túto kožnú chorobu pre dospelých a deti. Môžu to byť hormonálne a nehormonálne masti, krémy a tiež gély.

Stojí za zmienku, že použitie len jedného druhu liekov nemôže účinne pomôcť pri riešení problému, a preto je potrebné konať komplexným spôsobom, a tak navrhnúť liečebný režim vrátane detí.

Do tejto kategórie liekov patria rôzne možnosti krémov, mastí a gélov a všetky sú nehormonálne:

"Eplan". Liečba sa môže použiť na odstránenie vredov, trhlín, psoriázy, oparu, akné, popálenín, mikrobiálneho ekzému.

Okrem toho je krém je dosť dobre vyrovnať sa s opuchmi, svrbenie v rôznych formách dermatitídy na tvári alebo na ruky, na hmyzie uhryznutie, a môžu byť tiež použité pre prevenciu chemickú povahu podnety ;.

"Bepanten", ako aj kvalitatívne analógy "Panthenol", "d-panthenol" a "Pantoderm" vynikajúce masť na dermatitídy na tele, na tvári alebo na ruke. Tieto činidlá sa môžu formulovať vo forme krému alebo masti a sú indikované pri liečbe rôznych kožných problémov.

Patria sem sucho, dermatitída rôznej povahy, praskliny, odreniny, erytém. Krém možno použiť na zabránenie vyrážky plienky u novorodencov, starostlivosti o pokožku na tvár a ruky, pretože sa môže stať spoľahlivou ochranou pred vonkajšími dráždivými faktormi a tiež podporovať regeneráciu pokožky;

Skin-Cap je celá séria liekov a hygienických produktov s jasnými antimikrobiálnymi, antiproliferatívnymi a protizápalovými vlastnosťami. Môžu to byť gély, aerosóly alebo šampóny na vlasy.

Pokiaľ ide o masť, je Skip-Cap, ktorý je považovaný za najúčinnejší a najbezpečnejší pre ľudí. Krém bude celkom účinný pri liečbe dermatitídy: plienka, atopická, seboroická.

Liečba sa môže použiť na ekzém, psoriázu, suchú pokožku, seborrheu. Dokonca aj deti vo veku od 1 roka môžu používať túto smotanu;

Lekári varujú, že samoliečenie môže byť pre vaše zdravie nebezpečné. Samoliečenie by sa malo vylúčiť.

Každá choroba si vyžaduje vážny a najdôležitejšie profesionálny prístup. V opačnom prípade sa môžu vyvinúť závažné komplikácie.

Takže dermatitída môže spôsobiť vážne klinické prejavy, ktoré spôsobujú nepríjemné nepríjemné symptómy. Masť uľahčuje symptómy a brzdí vývoj.

Komplikáciou. Nepoužívajte samoliečbu, konzultujte odborníka a buďte zdravý!

Alergická alebo seboroická dermatitída je liečená masťami, ako aj množstvo sprievodných

lekárske prípravky. Aké presné dodatočné prostriedky použije, rozhodne ošetrujúci lekár.

Ak hovoríte o mastiach spôsobených dermatitídou, tradične používali tieto typy:

 • Masť zinku.
 • Indometacín.
 • Solkoseril.
 • Trikzera.
 • Radevit.
 • Afloderm.
 • Elokom a ďalšími.

Liečba dermatitídy na tvári pomocou masti a krémov sa odporúča začať s použitím prípravkov obsahujúcich zinok. Recenzia sa odporúča používať zinkovú masť na liečbu zápalu kože u detí a dospelých.

Vzhľadom na obsah zinku má tento výrobok vysušujúci, protizápalový, protipriečinný účinok. Zinková masť zo seboroickej dermatitídy na tvári, ktorú vidíme na fotografii, vám umožňuje rýchlo eliminovať nepríjemné symptómy.

Tento typ ochorenia sa rozvíja okolo úst, a to z rôznych dôvodov. Najčastejšie,

dôsledkom prerušenia práce v zažívacom trakte. Na liečbu u dospelých sa používajú antibiotiká, vitamíny, protizápalové, antipruritické masti.

Je možné použiť iné nehormonálne lieky. Výborný účinok poskytuje použitie krému Radevit.

Skladá sa z vitamínov A, E, D, ktoré priaznivo ovplyvňujú pokožku.

Radevit neobsahuje hormonálne zložky a preto sa môže používať na liečbu dermatitídy u detí. Po nanesení výrobku pokožka nadobudne jemnosť, stane sa zvlhčená, takže zmizne svrbenie a pocit napätia.

Lekársky kurz

Aby sa vyvinula terapeutická liečba proti tejto forme dermatitídy, je potrebné vykonať kožný test. S touto analýzou dokážu lekári identifikovať alergény, ktoré vyvolávajú reakciu na tvári.

Takáto patológia ako alergická dermatitída na tvári, jej liečba by sa mala začať už pri prvej symptomatológii.

Môžete liečiť ochorenie rôznymi liekmi. Krém by mal mať antihistamínové účinky, aby boli postupy účinné. Masť je vybraná tak, aby sa zbavila hlavných symptómov a posilnila lokálnu imunitu. Koža tváre je veľmi citlivá, preto nadmerné užívanie liekov môže vyvolať sekundárnu alergickú reakciu.

Z desenzibilizujúcich látok lekári odporúčajú vybrať 10% roztok glukonátu vápenatého, ktorý sa podáva intravenózne. Lekári odporúčajú chorým prejsť na stravu, ktorá vylučuje výrobky obsahujúce potenciálny alergén.

Okrem toho všetky kozmetické výrobky vyberá špecialista. Mala by byť umývaná špeciálnym roztokom, ktorý stanoví lekár, v závislosti od stavu kože tváre.

Nehormonálne prípravky

Sú považované za najpopulárnejšie pri používaní, ale slabé akcie. Predpísané pre mierne formy kožných ochorení.

K takýmto prostriedkom majú:

 • "Celestoderm". Jedná sa o glukokortikosteroidnú masť, ktorá sa môže použiť na liečbu dermatitídy: atopická, kontaktná, seborrická, radiačná, solárna, intertriginózna a exfoliačná. Navyše má liek pozitívny účinok na psoriázu, neurodermatitídu, senilné a anogenitálne svrbenie;
 • "Flucinar" - masť, ktorá sa môže použiť na rôzne ťažké neinfikované kožné zápalové ochorenia. Patria k nim: ekzém, seboroická a atopická dermatitída, psoriáza, plochý a erytematózny lišaj, kontaktný a multiformný erytém. Tento gél môže byť preukázaný dospelým a deťom starším ako 2 roky;
 • "Advantan" - masť je v textúre dostatočne mastná. Používa sa na liečbu zápalových procesov na koži.

Hormonálne masti

Masť sa používa hlavne na poškodenie škrabancov, má číru farbu a mastnú textúru, pomalú absorpciu. Krém má ľahkú štruktúru, rýchlo sa vstrebáva, ale po sušení môže dôjsť k olupovaniu.

Dĺžka účinku je poskytovaná aplikáciou lokálnych terapeutických činidiel. Výsledok závisí od antihistaminík a sedatív, ktoré majú antipruritický a protizápalový účinok.

V modernej lekárskej praxi existuje obrovská škála všetkých druhov krémov, gélov, masti na odstránenie takého nepríjemného problému, ktorý dnes čelia dospelí aj deti.

Nezabúdajte však, že liečba vonkajšieho prejavu choroby nie je všeliekom. Pokiaľ nie je zistená skutočná príčina a nie sú zistené vhodné terapeutické opatrenia, môžu sa opäť vyskytnúť vyrážky. Čo robiť:

 • absorpcia dostatočného množstva vody pomôže rýchlejšie zvládnuť dermatitídu;
 • sorbenty, typom bieleho uhlia, atoxylom alebo aktívnym uhlím - nebudú nadbytočné;
 • užite antihistaminikum;
 • odstránenie kontaktov s patogénmi - povinné;
 • hypoalergénna diéta.

Rozdiely medzi hormonálnymi a nehormonálnymi masťami sú dôležitým aspektom, na ktorý je potrebné venovať pozornosť.

 1. Nehormonálna masť spôsobená dermatitídou. Hlavnou výhodou aplikácie je, že môže byť dlhodobo používaný, a to ako pre dospelých, tak pre deti bez poškodenia zdravia. Nemajú vplyv na hormonálnu rovnováhu tela. Nevýhodou je, že pri veľmi dlhodobom používaní môžu spôsobiť alergie a účinok bude úplne chýbať.
 2. Hormonálna masť. Priraďte k akútnemu prejavu dermatitídy, keď liečba nehormonálnymi prostriedkami nefunguje. Sú rozdelené podľa typu akcie do štyroch typov: od slabých až po najsilnejšie. V prvých dvoch typoch liečby je proces pomerne pomalý, ale riziko vedľajších účinkov je veľmi nízke. Účinok je krátkodobý, aj keď rýchly, keď sa organizmus stáva závislým na lieku. Majú negatívny vplyv na všetky systémy orgánov. A existuje takzvaný abstinenčný syndróm. Drogy nemožno náhle prevrátiť.

Naftaderm - masť bez hormónov

Nehormonálnu krém dermatitída, rovnako ako formulácia pre tablety, liek, ktorého príjem je bez súhlasu lekára nemôže poskytnúť len efekt, ale aj skomplikovať situáciu.

 1. Začnite liečiť najslabšími prostriedkami, v prípade potreby hladko prejdite na agresívne prípravky.
 2. Masť sa aplikuje ľahko na čistý, suchý povrch pokožky dvakrát až trikrát denne.
 3. Masti netrnú do kože, ale čakajú na úplnú absorpciu.
 4. Ak sú lézie na pokožke hlavy, odporúča sa použiť pleťové mlieko alebo tampón s podobným zložením.
 5. Ak sa zrazu začne rozvinúť dermatitída, musíte liečbu zrušiť a poradiť s lekárom.

Príčiny detskej dermatitídy sú nasledovné:

 • potravinové alergény;
 • predčasná náhrada plienky, nevhodná hygiena pokožky dieťaťa;
 • syntetické odevy, posteľná bielizeň, nevhodná detská kozmetika;
 • lieky;
 • plynný vzduch;
 • infekčné choroby;
 • tesné otáčanie.

Na liečbu detskej dermatitídy stačí použiť masti a prášok bez hormónov. Pri výbere liekov uprednostňujú antihistaminické antiseptiká. Tu sú niektoré z nich:

 1. Bepanten a jeho analógov. Môže sa používať od narodenia.
 2. Koža a Radevit.
 3. Naftaderm.
 4. Desitín nepredpokladá liečbu infikovaných oblastí pokožky.
 5. Timogénový krém alebo Sudocream.
 6. Zinková masť.
 7. Gystan - masť na báze prírodných bylín. Má protizápalový účinok.
 8. Exodermil je predpísaný na sekundárnu infekciu.
 9. Epidel sa má používať s mimoriadnou opatrnosťou. Počas používania sa vyhýbajte pôsobeniu ultrafialového žiarenia. Jedna z zložiek lieku môže spôsobiť vznik rakovinového nádoru.
 10. Vundehil je ďalší prípravok založený na prírodných extraktoch. Hemostatický, hojivý, baktericídny liek.

Exodermil pomáha pri sekundárnej infekcii

Zoznam krémov a masti, ktoré neobsahujú hormóny, je jednoducho obrovský - pod nimi sa môžete zoznámiť s najobľúbenejšími z nich a vybrať si niečo vhodné pre váš konkrétny prípad.

cap kože. Je určený na odstránenie nepríjemných symptómov kožných ochorení vrátane dermatitídy. Liečivo je široké spektrum účinku. Forma uvoľňovania nie je len v krému, ale aj v aerosóle, šampóne. Vyrába sa v Španielsku.

Actovegin - krém bez zápachu. Podporuje urýchlenie regeneračného procesu, aktivuje metabolické procesy v tkanivách, zlepšuje krvný obeh.

Zinocap je protizápalový, antibakteriálny prostriedok miestnej činnosti.

Desitín je masťový dermatoprotektor, ktorý sa používa na zápaly a podráždenie kože. Zabraňuje vzniku vyrážky plienky.

Eplan má hojenie rán, baktericídny účinok. Vytvára takzvanú ochrannú fóliu, ktorá trvá 8 hodín.

Liek Bepanten je určený na liečbu dermatitídy u dojčiat a tiež na liečenie rany na bradavkách u dojčiacich matiek.

Naftaderm je protizápalový, protizápalový prostriedok.

Gystan chráni pokožku pred baktériami

Hormonálne masti s atopickou a seboroickou dermatitídou sú predpísané bez zbytočného odkladu. Používajú sa v určitej postupnosti av kombinácii s inými liekmi v systéme. Dlhodobé používanie týchto látok vedie k stabilnej expanzii nádob. Takéto lieky poskytujú pomerne rýchly účinok pri akútnych prejavoch vyrážky, čo odstraňuje najbolestivejšie príznaky. Na základe závažnosti dermatitídy sa môžu používať kortikosteroidy:

 • lokálne;
 • (v kompozícii sú okrem hormónov zahrnuté aj antibiotiká)

Druhý typ je jemný účinok s nižším obsahom hormónu. Zoznam hormonálnych liekov:

 • Mometazón glukokortikosteroid je syntetický. Má antihistaminikum, antipruritický, protizápalový účinok.
 • Dermoveyt. Znížením tvorby kolagénu v pokožke nemá špecifický antibakteriálny a antialergický účinok.
 • Tridermový kortikosteroid s lokálnym antibiotikom. Ukazuje antibakteriálne, protiplesňové pôsobenie, odstraňuje opuch.
 • Pimafukort. Je to indikované pre dermatózy komplikované sekundárnou alebo hubovou infekciou, vipsogal určený na liečbu psoriázy, má všeobecný terapeutický účinok na pokožku.
 • Aurobin. Je uvedené v ochorenie slizníc v anorektálny oblasti a pokožku celého tela - antipruritika, anestetiká, protizápalové činidlo, lorindel vybitá alergické dermatózy s keratínovú kôry.
 • Tselestoderm. Priradenie na odstránenie príznakov dermatitídy kože citlivej na kortikosteroidy je fukicort indikovaný na zápalovú dermatitídu spôsobenú baktériami citlivými na kyselinu fusidovú.
 • Lokoid, lipocream. Po dlhú dobu si zachováva pozitívny výsledok po zastavení, ftorokort - vazokonstrikčné protizápalové, anti-histamínu akcii - na odpovediach pacientov tolerovali skôr to nie je zlé.
 • Betametazónvalerát. Decongestants, protisvrbivé liek má nízku nasiakavosť v koži, čo znižuje riziko vedľajších účinkov, znižuje pulkortolon kapiláry prestupu, znižuje opuchy, svrbenie, zápal.
 • Diflukortolon. Znižuje počet lymfocytov a eozinofilov - u detí sa používa pod prísnym dohľadom lekára, nie viac ako päť dní.
 • Diprosalik. Je určený na liečbu dermatitídy na pokožke hlavy a iných častí tela, dezinfekcie a keratolytov.

Hormonálne masti by mali byť v prísnom poradí predpísané na použitie len lekárom. Hormonálne masti na liečbu dermatitídy na tvári sú uvedené v krátkom kurze s následným zrušením.

Výhodou je vysoká účinnosť, mínus možné hyperpigmentácia, preťahovanie kože, ako aj jej smrť. Môže tiež spôsobiť akné.

Ak sa masť s hormonálnym zložením správne vyberie a zvolí sa správne dávkovanie, liečba je úspešná a bez komplikácií a rýchlo dosiahne stanovený cieľ. Existuje však množstvo ochorení, pri ktorých je absolútne nemožné používať tento druh drog:

 • akné;
 • plesňové infekcie;
 • herpes, ovčie kiahne, šindle;
 • svrab;
 • pohlavné choroby;
 • tuberkulóza;
 • plienkovú dermatitídu u dojčiat.

Najdôležitejšou vecou nie je zabudnúť, že len odstránením hlavného problému môžete zabudnúť na dermatitídu raz a navždy.

Na liečbu akéhokoľvek druhu dermatitídy lekári často odporúčajú hormonálnu liečbu. Je predpísané v prípade, že nehormonálne masti nie sú schopné poraziť túto chorobu.

Avšak tento liek by mal byť vybraný len lekárom, pretože má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov. Moderná farmakológia produkuje hormonálne lieky, ktoré nemajú prakticky žiadne vedľajšie účinky, pretože nie sú absorbované do krvi (ich mená sú Advantan, Elokom).

Všetky takéto lieky sú účinné, ale nemôžu byť použité dlho, pretože sú návykové. Medzi bežnými hormonálnymi masťami a krémami sa spotrebitelia usilujú:.

V závislosti od miesta dermatitídy sa používanie masti môže trochu líšiť. Pozrime sa na tieto odporúčania podrobnejšie.

Na rukách

Dermatitída na rukách spôsobuje vážne svrbenie, ktoré sa v noci zvyčajne zhoršuje. Pacienti sa môžu prebudiť zo závažného svrbenia a potom nemôžu zaspať.

Glukokortikosteroidy účinne odstraňujú akútny zápal. Odstránenie akútneho zápalového procesu je však len začiatkom terapeutickej "cesty".

Akýkoľvek liek, ktorý je súčasťou tejto skupiny liekov, sa môže používať dlhší čas bez obáv z vedľajších účinkov. Niektoré z týchto liekov môžu používať deti, dojčiace a tehotné ženy.

Eplan - rozmazáva sa na svrbivú pokožku. Táto antiseptická látka, liečí a chráni epidermis, podporuje regeneráciu poškodených oblastí epidermis.

Aplikujú kožu na alergické ochorenie. Pred aplikáciou sa má koža očistiť a vysušiť.

Bepanten - tento krém vylieči suchú pokožku tela a tváre, regeneruje ju. Vhodné aj pre novorodencov.

Obsahuje dexpanthenol, ktorý sa po aplikácii rýchlo premieňa na kyselinu pantoténovú, z nej sa vyrába koenzým A. Používa sa na alergické a iné typy ochorení.

Kožný uzáver - lieči hubami, odstraňuje zápal, má antimikrobiálne, antiproliferatívne účinky, to znamená, zabraňuje tvorbe a reprodukcii nádorových buniek.

Používa sa tiež pri ekzémoch, seboroických, alergických, plienkových ochoreniach. Môžu skopírovať deti vo veku 1 roka.

Medzi krémami sa považuje za najúčinnejšiu a najbezpečnejšiu. Exoderil - lieči z huby, je predpísaný, ak povaha dermatitídy nie je známa.

Deti sú vymenovaní opatrne. Pri laktácii a tehotenstve jej bezpečnosť nie je definovaná.

Radevit - pomáha pri alergických, atopických, kontaktných ochoreniach kože. Odstraňuje zápal, znižuje svrbenie, zvyšuje ochranu pokožky tela a tváre a vykonáva reparačné pôsobenie.

Môže byť použitý pre deti od 7 rokov. Gystan - vo svojom zložení brezové puky, reťazec, japonské mydlo, levanduľa, dimetikón a betulín.

Aplikoval pri ekzémoch. Elidel - zmierňuje zápal pri atopickej, alergickej dermatitíde.

Hlavnou látkou v jej zložení je pimekrolimus. Môžu rozmaznať trojmesačné dieťa.

Protopik - jeho hlavná látka takrolimus, slúži k vyliečeniu atopickej, alergickej dermatitídy na tvári a tele, znižuje zápal, nevedie k suchu a zriedeniu pokožky.

Môže sa používať od veku dvoch detí. Je uvoľnená ako masť.

Stalatopia je vyrobená výhradne z prírodných zložiek, vhodná aj pre novorodencov. Losterin - v jeho zložení sú: salicylová masť, D-pantenol, japonské mydlo, močovina, mandľový olej, demineralizovaný naftalan.

Má rozlišujúci účinok, ničí baktérie, zmierňuje zápaly, bolesti, odstraňuje svrbenie. Vhodné pre dojčatá od 3 mesiacov.

Timogén - oslabuje svrbenie, odstraňuje sčervenanie, je imunomodulátor, pomáha pri ekzémoch. Môžete sa prihlásiť od narodenia.

Naftaderm je liek, ktorý je vyrobený z naftalanového oleja, odstraňuje zápal, zmierňuje bolesť, odstraňuje vyrážky. Videstim - stimuluje regeneráciu kože, spomaľuje keratinizáciu buniek.

Aisida krémový gél, ovplyvňuje procesy imunity a metabolizmu, zvyšuje odolnosť pokožky. Používajte ju jemne.

Liečuje seboroické ochorenie kože a ekzém, akné. Solkoseryl - masť je vyrobená z krvi ešte malých teliat, používa sa na zlé hojenie rán.

Desitinový krém - používa sa, ak existujú rany, so seboréznymi a inými typmi chorôb, zmäkčuje pokožku, vysuší a zmierňuje zápal. Zinocap - obsahuje bezfarebný pevný zinok pyritión, lieči zápal, zničí huby, baktérie.

Používa sa na ekzém. Liečia seborickú kožnú chorobu, psoriázu.

"Zorka" alebo "Forest Power" je krém obsahujúci biotín, antioxidanty, fosfolipidy, aminokyseliny, vitamíny A, D3 a E. Zlepšujú metabolizmus, zvyšujú regeneráciu tkanív, liečia rany a trhliny.

Sú to veterinárne lieky, ale sú pre ľudí bezpečné.