Hlavná

Ovčie kiahne

Čo masť z úľov na koži je lepšia a účinnejšia na liečbu?

Žihľavka - pomerne časté ochorenie kože, najzložitejšie v diagnostickom pláne, ako jeho charakteristické príznaky sú podobné pre väčšinu kožných patológií. Náhle začervenanie kože a výskytom pľuzgierov sprevádza väčšinu kožných ochorení, takže niekedy mylne považované za žihľavky alebo alergickej dermatitídy. Na vyšetrenie, lekár by mal stanoviť správnu diagnózu a predpísať adekvátnu liečbu včas. To vám pomôže vyhnúť sa zbytočným komplikáciám a zaručí rýchle zotavenie.

Zvláštna úloha pri komplexnej liečbe urtikárie sa podáva lokálnym liekom určeným na odstránenie symptómov kože. Ide o rôzne masti, gély a krémy, z ktorých mnohé majú hormonálny základ. Ale pre úplné zotavenie nestačí len zbaviť sa viditeľných symptómov, je dôležité odstrániť základnú príčinu spôsobujúcu žihľavku. Pomôže to vybrať správne lieky.

Príčiny urtikárie

Urtikaria, ktorá sa objavuje na tele, nie bez rozumu, má také meno. Výskyt jej príznakov pripomína stopu po spálení žihľavy. V závislosti od faktorov spôsobujúcich chorobu sa rozlišuje niekoľko typov žihľavky:

 • Alergický (kontakt). Kožné reakcie sa objavia po kontakte s akýmkoľvek alergénom. Môžu to byť chemikálie pre domácnosť, zvieracie chlpy, potravinové výrobky s vysokým indexom alergickej aktivity.
 • Dávkovanie. Po užití liekov sa objavia príznaky urtikárie (antibiotiká, antidepresíva, NSAID, kortikosteroidy).
 • Slnko. Charakteristické reakcie sa vyskytujú v dôsledku vystavenia slnečnému žiareniu otvoreným oblastiam tela.
 • Chlad. Reakcie tela sa vyvíjajú v reakcii na vplyv studeného vzduchu, vody a vetra. Niekedy takéto prejavy môžu byť dosť závažné a ovplyvňujú stav mnohých systémov tela (respiračné, srdcové, obehové). V niektorých prípadoch sa vyskytujú závažné komplikácie (edém Quincke, anafylaktický šok).
 • Dermograficheskaya. Tento typ žihľavky sa objavuje ako reakcia na mechanické podráždenie kože.

Výber liekov a masti na liečbu urtikárie bude závisieť od základnej príčiny, ktorá spôsobila symptómy kože. V niektorých prípadoch môže pomôcť iba zložitá liečba, v iných stačí použiť miestne prípravky (masti, krémy).

Hlavné príznaky

Ako vyzerajú typické príznaky urtikárie a akými kritériami sa dá odlíšiť od iných ochorení kože?

 • Vyrážky. V celom tele sa na krátky čas objavujú červeno-ružové blistre rôznych veľkostí. Najväčší priemer môže dosiahnuť 10 cm. Vyrážky majú jasné hranice a mierne sa zdvíhajú nad povrchom kože. Po stlačení blednú a zmiznú na niekoľko sekúnd. Na rozdiel od iných dermatologických patológií takéto pľuzgiere zvyčajne zmiznú bez stopy v priebehu jedného dňa, pričom za nimi nie sú žiadne stopy a pigmentové škvrny.
 • Svrbenie. Výskyt vyrážky je sprevádzaný slabým svrbením. Svrbivé pocity sa zvyčajne zosilňujú smerom k večeru a rušia pacienta v noci.
 • Na rozdiel od iných ochorení kože, s úľovami sa nevyskytuje pocit pálenia alebo syndróm bolesti.
 • Rýchlosť reakcie. Zvyčajne sa príznaky urtikárie prejavujú pod vplyvom provokačných faktorov na krátky čas (až 15 minút).

Ak máte vážne príznaky, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc. Lekár si vyberie najlepší spôsob liečby a predpíše lieky, vrátane nevyhnutne pre vonkajšie použitie.

Masť z žihľavky na koži by mala účinne eliminovať nepríjemné príznaky (sčervenanie, vyrážky, svrbenie) a pomôcť zmierniť tento stav. Lieky na urtikáriu je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni, ale stojí za to pochopiť, že je lepšie, aby sa nezúčastňovali samovzdelávania a kupovali lieky po konzultácii s lekárom. Všetky prostriedky na vonkajšie použitie sú rozdelené na dve veľké skupiny: hormonálne a nehormonálne. Aké masti dávajú prednosť dosiahnutiu najlepšieho terapeutického účinku? Pokúsme sa odpovedať na túto otázku.

Výhody a nevýhody mastí z urtikárie

Aby sme pochopili, čo sa dá rýchlo vyrovnať s nepríjemným stavom, zamyslite sa nad výhodami a nevýhodami hlavných skupín masti z urtikárie.

Hormonálne prípravky

Hlavnou výhodou hormonálnych mastí je ich účinnosť a rýchlosť expozície. Sú schopní v krátkom čase odstrániť najťažšie prejavy ochorenia. V dôsledku ich aplikácie sa zaznamenáva rýchle zlepšenie stavu a zmiznutie kožných symptómov. Hormonálne lieky sa najčastejšie používajú ako masť pre žihľavku u dospelých. Deti sa snažia nepredpisovať takéto lieky. Zároveň sú výhody vyplývajúce z použitia hormonálnych látok vyrovnané významnými nedostatkami.

Účinok použitia masti na báze hormónov, vo väčšine prípadov sa jedná o krátkodobé, ako sa na ne adaptovať prebiehalo rýchlo a pokračujúce užívanie tejto drogy bude k ničomu. Ďalším dôležitým nevýhoda - obrovské množstvo kontraindikácií a systémových nežiaducich účinkov. na základe hormonálne lieky môžu spôsobiť vážne poškodenie pečene, obličky, narušenie endokrinné, kardio - cievny systém, spôsobujú kožné atrofie. Preto môžu byť použité iba v krátkych kurzov a dokončiť liečbu, postupné znižovanie dávky liekov, ktoré nespôsobuje abstinenčné príznaky.

Nehormonálne prostriedky

Nehormonálne masti nespôsobujú závislosť a abstinenčné príznaky, takže je možné ich dlhodobo používať bez poškodenia zdravia. Takéto lieky neinterferujú s endokrinným systémom a nemajú negatívny vplyv na pečeň alebo obličky. Pri liečbe nehormonálnych masti sa nemôžete obávať vývoja vedľajších účinkov, sú to úplne bezpečné a dostupné lieky. Ich jedinou nevýhodou je pomerne slabý terapeutický účinok. Zoznámime sa s najobľúbenejšími liekmi na liečbu urtikárie.

Hormonálne masti z urtikárie

Všetky hormonálne masti sú rozdelené do niekoľkých skupín podľa intenzity ich účinkov:

 1. Slabé. Do tejto skupiny patria lieky ako: Hydrokortizón, Prednisolón, Sinaflanc, Flucinar
 2. Priemerná sila nárazu. Patria medzi ne hormonálne masti Afloderm, Fluorocort
 3. Strong. Najpopulárnejšie prostriedky sú Elokom, Advantan, Lokoid, Celestoderm
 4. Veľmi silná. Do tejto skupiny patria Dermoveit a Cloveit.

Na liečbu urtikárie môže lekár predpísať masť na hydrokortizón, Sinaflan, Afloderm. Lieky so silným účinkom (Elok, Celestoderm) sú predpísané krátkymi kúrami len s ťažkými léziami a prísne podľa indikácií. Hovorme o najbežnejších hormonálnych liekoch:

 • Prednizolónová masť spôsobená žihľavkou. Základom lieku je hormón prednizolón, ktorý má silný protizápalový a antialergický účinok. Pri vonkajšej aplikácii masť rýchlo eliminuje príznaky žihľaviek. Zároveň s dlhodobou liečbou môže liek spôsobiť vznik erytému, pálenia a svrbenia. Stojí za to zvážiť a vedľajšie účinky. Napríklad masť s prednizolónom môže spôsobiť zvýšený rast vlasov.
 • Advantan. Tento produkt sa vyrába vo forme mastnej masti a krému, ktoré sú určené pre rôzne typy pleti. Advantan patrí medzi najnovšiu generáciu steroidných liekov, takže má minimálne vedľajšie účinky. Hlavnou výhodou masti je jej rýchlosť. Tento liek účinne odstraňuje všetky prejavy úľov. Medzi vedľajšie účinky hormonálneho lieku je pálenie, svrbenie, výskyt akné.
 • Söder. Účinná látka lieku betametazón môže mať silný protizápalový účinok. Použite liek len v obmedzených oblastiach pokožky, na liečbu rozsiahlych lézií tento nástroj nie je vhodný. Počas aplikácie môžu byť zaznamenané vedľajšie účinky, ako je nadmerná suchosť pokožky, vznik trhlín a podráždenie.
 • Elokim. Tento produkt sa vyrába vo forme masti a krému, ktorý sa vyznačuje ľahšou štruktúrou. Liek má široké spektrum účinku a vysokú účinnosť. Aby sa dosiahol pozitívny výsledok, postačí sa aplikovať na postihnutú kožu raz denne. Elokom rýchlo zastaví zápal, eliminuje svrbenie, začervenanie a opuch kože. Ale pri dlhodobom používaní môže spôsobiť pocit pálenia a svrbenie.
 • Lorinden S. Základom lieku je látka clioquinolu, ktorá vykazuje vysokú účinnosť vo vzťahu k symptómom žihľavky. Liečivo má protiplesňové a antibakteriálne účinky, rýchlo odstraňuje opuch, svrbenie, znižuje zápal. Hlavnou nevýhodou lieku je riziko rozvoja atrofie kože počas dlhodobého užívania.
 • Ftorokort. Účinnou látkou masti je glukokortikoid triamcinalón. Výborne sa vyrovná so zápalom, eliminuje hlavné príznaky žihľavky. Pri použití vo veľkých oblastiach môže liek spôsobiť systémové vedľajšie účinky: svalovú slabosť, výskyt edému, atrofiu kože.
 • Kloveyt. Veľmi silná a silná hormonálna droga Jeho účinok prichádza za niekoľko minút. Odstráni všetky kožné prejavy urtikárie (sčervenanie, svrbenie, zápal, opuch). V rovnakej dobe, čím silnejšie je hormonálna masť, tým viac vedľajších účinkov má. Dlhodobé užívanie môže spôsobiť infekcie kože, suchosť, zníženú elasticitu, atrofiu kože, prírastok hmotnosti, svalovú slabosť.

Keď používate hormonálne masti, nezabudnite, že ich nemožno použiť, ak sú na koži zranenia, otvorené rany a vredy, pretože účinná látka môže ľahko vstúpiť do krvného obehu a mať neželaný systémový účinok na telo. Prípravky by mali byť aplikované na pokožku tenkou vrstvou s frekvenciou uvedenou v anotácii. Dávkovanie a trvanie liečby určuje ošetrujúci lekár.

Nehormonálne masti z urtikárie

Nehormonálne lieky neobsahujú látky škodlivé pre telo a nespôsobujú nežiadúce vedľajšie účinky. Takéto prostriedky je možné použiť ako masť pre deti a dospelých.

Zvláštnu úlohu pri liečbe urtikárie tvoria prípravky na báze zinku (zinok, zinok-salicylová masť). Takéto lieky majú vysušujúci, protizápalový a antibakteriálny účinok, rýchlo eliminujú podráždenie a svrbenie. Okrem toho existuje mnoho ďalších nehormonálnych liekov, ktoré umožňujú bojovať proti hlavným príznakom urtikárie. Uvádzame najobľúbenejšie z nich:

 • Fenistil gél. Účinný a bezpečný nástroj, ktorý možno použiť na liečbu detí, tehotných a dojčiacich žien. Základom lieku je dimetinden (blokátor histamínových receptorov). Gél začne pôsobiť niekoľko minút po aplikácii, rýchlo odstraňuje svrbenie, opuch a sčervenanie. Vo veľmi zriedkavých prípadoch spôsobuje použitie lieku suchú pokožku a pocit pálenia.
 • Psilo - balzam. Keďže účinná látka obsahuje difenhydramín. Pri aplikácii na pokožku má príjemný chladivý účinok, zmierňuje zápal, opuch a svrbenie. V zriedkavých prípadoch môže spôsobiť reakcie z precitlivenosti.
 • La Cree (smotana). Vďaka svojmu prirodzenému zloženiu na báze bylín rýchlo zvládne zápalové symptómy, eliminuje podráždenie a pocit svrbenia. Prípravok obsahuje extrakt z reťazca, sladkého drievka, fialky, avokádový olej, pantenol. Činí jemne a nepoškodzuje telo.
 • Gystan (smotana). V srdci tejto drogy sú len prírodné zložky: obrat, konvalinka, bříza, nechtíka, atď. Krém má mierny protizápalový a zmäkčujúci účinok, eliminuje nepohodlie a podráždenie. Môže byť použitý v akejkoľvek vekovej kategórii. Jediným obmedzením použitia je individuálna citlivosť na zložky krému.
 • Nezulin. Tento krém obsahuje len bezpečné prírodné zložky: harmanček, celandín, plantain, sladkého drievka, éterické oleje, pantenol. Liečivo zmäkčuje a upokojuje podráždenú pokožku, má chladiaci účinok. Okrem toho krém podporuje zlepšovanie bunkového metabolizmu, zabraňuje alergickým prejavom, eliminuje podráždenie, poskytuje antipruritický a antiseptický účinok.

Na policiach lekární existuje široká škála liekov určených na boj proti urtikárii a ďalším kožným ochoreniam. Nezabudnite sa stratiť v mori ponúk a vyzdvihnúť spoľahlivý, prístupný a efektívny variant, ktorý pomôže ošetrujúci lekár.

Pamätajte, že samoliečba je nebezpečná, nesprávne vybraný liek môže spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky a nežiaduce komplikácie. Vyhnite sa tomuto vývoju pomôžete osloviť skúseného odborníka.

Recenzia o mastich spôsobených žihľavkou

Referenčné číslo 1

S urtikáriou nie je známe, že z toho vyplýva, že sa často vyskytuje nepríjemná reakcia na užívanie drog alebo detergentov. Doslova za pár minút sa celé telo môže pokryť malou červenou vyrážkou, ktorá svrbenie a svrbenie.

V takýchto situáciách sa zachováva masť Sinaflan. Ale používam ho len na otvorených miestach tela, vyrážam na mojich rukách a na krku. Celé telo nie je riskantné, pretože je to hormonálny prostriedok, ktorý môže spôsobiť nepríjemné vedľajšie účinky. Zvyčajne nasledujúci deň vyrážka zmizne a všetko sa vráti do normálu.

Referenčné číslo 2

Nedávno tam boli príbuzní a dcéra na večeru s dortom. Rád zjedla celý kúsok a čoskoro bola pokrytá červenými škvrnami. Práve tu mi tento koláč vyzeral podozrievavo, príliš nerozumné boli jeho ruže. Ale každý, kto ju zjedol, nemal žiadne dôsledky, ale dcéra mala žihľavku.

Okamžite šla navštíviť lekára, ktorý predpísal antihistaminikum a odporučil prípravky na ošetrenie pokožky. Kúpili sme v lekárni Fenistil gél a spracované vyrážky, ktoré sú silne poškriabané. Čoskoro začalo zmiznúť začervenanie, vyrážka bledla, dieťa sa zlepšilo. Spala pokojne a ďalšie ráno z prejavov urtikárie nebola stopa. Teraz musíte byť obzvlášť opatrní pri všetkých druhoch sladkostí a cukroviniek, kde je veľa konzervačných látok a farbív.

Masť z úľov na koži: odrody a účinnosť, recepty ľudovej medicíny

Urtikaria sa týka polyetologických ochorení (dermatóz). Toto ochorenie sa môže vyvinúť u dospelých aj detí. Údy sú tretím najčastejším alergickým prejavom po astme a alergiách na lieky. Ochorenie sa vyznačuje výskytom vyrážky na koži (pľuzgiere) a angioedému na koži. Výpadky sa objavujú náhle. Charakteristickým znakom patológie je rýchle a úplné vymiznutie vyrážky.

Primeraná a včasná terapia prispeje k rýchlej eliminácii nepríjemných symptómov, ako aj k prevencii výskytu nežiaducich komplikácií.

V boji proti ochoreniu pomocou rôznych prostriedkov vnútorného a vonkajšieho použitia - tablety, masti, gély, krémy. Zvláštna úloha v komplexnej terapii je priradená topickým látkam, ktoré sú určené na elimináciu vyrážok a svrbenia dermy. Existuje veľa rôznych masti z úľov na koži. Avšak výlučne kvalifikovaný lekár môže predpísať tento alebo ten liek a až po vyšetrení a objasnení presnej príčiny kožnej vyrážky a iných nepríjemných prejavov.

Často je príčinou choroby alergická reakcia tela na určitú potravu, liek, prach alebo peľ, zvieracie chlpy, hmyz. Okrem toho výskyt ochorenia môže signalizovať prítomnosť patológií pečene a obličiek, helminthickej invázie, ako aj poškodenia CNS.

Aby sa vyvinula vyrážka na dermis, čo naznačuje urtikáriu, telo by malo hromadiť veľké množstvo látok, ako je histamín. Vyvolávajú expanziu kapilár a zvyšujú priepustnosť cievnych stien. Výsledkom je, že vzhľadom na edém papilárnej vrstvy kože je známy výskyt pľuzgierov na dermis.

V prípade nervu prebudenia (pod napätím), v tele sa uvoľní acetylcholín, čo spôsobí reakciu, ktorá je podobná histamínu, čo vedie k výraznému rozvoju cholinergný žihľavka. Vzhľad kožných lézií môže byť spôsobené tým, ultrafialovým žiarením, pôsobením vysokých a nízkych teplôt, rovnako ako dermálnej traumy alebo veľkého stresu.

Vhodná a včasná liečba prispieva k rýchlej eliminácii vyrážky, svrbenia, začervenania a opuchu. Na modernom farmaceutickom trhu existuje veľa rôznych masti z úľov na koži. Telo každej osoby je individuálne a nie skutočnosť, že liek, ktorý niekomu pomohol, bude účinný a bezpečný.

Úrazy sa môžu vyskytnúť v akútnej a chronickej forme. Trvanie chronickej formy je v priemere päť rokov. Čo sa týka akútnej formy, je to okamžitá reakcia trvajúca jeden a pol mesiaca.

Masty z urtikárie u dospelých a detí sú prezentované dnes v obrovskom rozsahu.

Hlavným spôsobom liečby patológie je použitie liekov na vonkajšie použitie. Malo by sa však chápať, že na úplné uzdravenie bude len málo užívať samotné lieky.

Komplexná liečba zahŕňa:

 • odhaľuje hlavnú príčinu kožných vyrážok;
 • dodržiavanie hypoalergénnej výživy;
 • veľké pitie;
 • vylúčenie kontaktu s podnetom;
 • obmedzenie používania liekov na urtikáriu liekov;
 • eliminácia stresu;
 • dodržiavanie optimálneho teplotného režimu.

Masti pre urtikáriu sú predpísané v kombinácii s užívaním antihistaminík, uvoľňovaním liekov a enterosorbentov (Polysorb, Enterosgel, Activated Carbon).

Prostriedky na vonkajšie použitie (masti, gély, krémy) sú rozdelené do niekoľkých skupín: lieky, ktoré obsahujú a neobsahujú hormóny v ich zložení. Prípravky sa líšia v zložení, účinnej látke, trvaní účinku a cene. Sú však účinné, pretože prispievajú k eliminácii nepríjemných prejavov v čo najkratšom čase. Používanie akéhokoľvek lieku vrátane masti by malo byť správne.

Spôsob použitia masti z urtikárie

Aplikujte akúkoľvek masť z úľov na pokožku tenkou vrstvou. Je potrebné aplikovať nápravu výlučne na lézie. Použitie finančných prostriedkov na zdravé oblasti je prípustné, ale nie je žiaduce. Nepoužívajte hormonálne masti na dermis, ak má rany, škrabance alebo iné menšie otvorené lézie. Je potrebné liečiť postihnuté oblasti kože trikrát denne.

Môžete si kúpiť finančné prostriedky v každej lekárni.

Medzi hlavné výhody hormonálnych liekov patria:

 • účinnosť a rýchlosť konania;
 • odstránenie nepríjemných symptómov a zlepšenie pohody v čo najkratšom čase.

Pokiaľ ide o nedostatky mastí s hormónmi, sú dostupné aj:

 1. Drobnosť konania.
 2. Hormonálne masti sú návykové. Ďalšie použitie finančných prostriedkov môže byť zbytočné.
 3. Veľké množstvo kontraindikácií.
 4. Obrovský počet vedľajších účinkov. Použitie hormonálnych masti je plné vážneho poškodenia pečene, obličiek, porúch fungovania SS a endokrinného systému, ako aj atrofie kože.

Takéto lieky sú často predpísané dospelým. Deti používajú masti s hormónmi, ktoré sú veľmi zriedkavé. Nedoporučuje sa používať takéto lieky s dlhodobými kurzami. Dávkovanie lieku, aby sa zabránilo vzniku účinku odobratia, by sa malo postupne znižovať.

Medzi hlavné výhody nehormonálnych masti patria:

 • absencia závislosti a abstinenčného syndrómu;
 • možnosť dlhodobého používania;
 • neprítomnosť vedľajších účinkov vo forme poškodenia obličiek, pečene a endokrinného systému;
 • Cenovo dostupná cena.

Jedinou nevýhodou nehormonálnych masťov je mierny terapeutický účinok.

Masť z úľov na koži bez hormónov neobsahuje škodlivé látky pre telo, preto sa veľmi zriedkavo vyskytujú nežiaduce vedľajšie účinky. Masti bez hormónov sa používajú na liečbu žihľavy, a to u dospelých i detí.

Populárne masti

Lekári často predpisujú použitie nasledujúcich topických hormonálnych liekov:

 • Kloveyta. Vzťahuje sa na silné a silné hormonálne lieky. Terapeutický účinok nastáva po niekoľkých minútach po aplikácii lieku. Pomáha odstraňovať všetky prejavy pokožky (nadýchanie, hyperemia, začervenanie, svrbenie). Dlhodobé používanie masti je plné sucha, zníženej elasticity a atrofie dermis, prírastku hmotnosti a svalovej slabosti.
 • ftorokort. Jeden z najúčinnejších mastí pre úľ. Účinnou látkou činidla je glukokortikoidný triamcinalón. Pomáha v čo najkratšom čase odstrániť nepríjemnú symptomatológiu ochorenia. Použitie na veľkých plochách je plné svalovej slabosti, edému a atrofie dermy.
 • Lorindena C. Účinnou zložkou je clioquinol. Liečivo je účinné pri liečbe urtikárie. Je známe antibakteriálne a antifungálne vlastnosti liečiva. Prispieva k odstráneniu opuchov, svrbenia, ako aj k znižovaniu zápalových procesov. Hlavnou nevýhodou masti je riziko atrofie dermis pri dlhodobom používaní.
 • Elokoma. Výrobok je vysoko účinný. Pomáha pri rýchlej eliminácii príznakov. Použitie sa odporúča nie viac ako raz denne. Dlhodobé užívanie lieku je plné horenia a svrbenia.
 • Soderma. Aktívnou zložkou lieku je betametazón. Masť má výrazný protizápalový účinok. Hlavnou výhodou lieku je rýchlosť účinku. Náprava v čo najkratšom čase odstráni všetky prejavy ochorenia. Pri dlhodobom používaní lieku sa môže vyskytnúť svrbenie, pálenie a akné.
 • Advantan. Liečivo zahŕňa prednizolón. Liek má silné protialergické a protizápalové vlastnosti. Dlhodobé užívanie lieku je plné erytému, pálenia a svrbenia. Navyše masť s prednizolónom môže spôsobiť zvýšený rast vlasov.

Osobitnú úlohu v terapii patológie majú lieky so zinkom (zinok, zinok-salicylová masť). Takéto lieky majú výrazné antibakteriálne, sušiace a protizápalové vlastnosti. Prispievajú k rýchlej eliminácii podráždenia a svrbenia. Okrem prostriedkov s obsahom zinku existuje mnoho ďalších masti, ktoré nie sú menej účinné v boji proti urtikárii.

Lekári často predpisujú žiadosť:

 • Nezulina. Prípravok obsahuje úplne bezpečné zložky. Prostriedok je obdarený takými prírodnými zložkami: celandín, harmanček, plantain, esenciálne oleje, sladovica, pantenol. Liek pomáha zmäkčiť a upokojiť kožu, vylúčiť vyrážky, zlepšiť metabolizmus buniek. Liečivo má silný antipruritický, antiseptický a chladiaci účinok;
 • Fenistil gél. Je známe o výrazných protialergických a antipruritických účinkoch. Zvlášť účinné pri vyrážkach a svrbení. Nepostačujúci nástroj je plný vzhľadu bolesti hlavy, hnačky a vracania, čím sa znižuje krvný tlak. Neodporúča sa užívať lieky počas tehotenstva a laktácie;
 • Skin-cap. Zloženie lieku zahŕňa sladkého drievka, sláčik a pantenol. Pomáha pri rýchlej eliminácii svrbenia a vyrážky;
 • La Cree. Tento prostriedok je úplne bezpečný a vhodný na dlhodobé používanie;
 • Psili Balm. Zloženie liečiva zahŕňa difenhydramín. Má protizápalové a chladiace vlastnosti.

Lekár môže vybrať ten správny liek. Vhodná a včasná liečba pomôže pri normalizácii blaha a stavu.

Recenzie ľudí na masti z úľov - priame potvrdenie ich účinnosti:

Элеонора, парикмахер, 38 rokov

"Môj syn mal pľuzgiere na svojom tele. V nemocnici bola diagnostikovaná žihľavka. Lekár predpísal používanie kožného uzáveru. Len rozmazané s vyrážkami. Použil som ho trikrát, ďalšie ráno nebolo stopy vyrážok. Teraz je tento prostriedok vždy v domácej medicíne. "

Dmitrij, taxikár, 41 rokov

"Moja dcéra (11) jedla kus koláča (v škole oslavovala narodeniny spolužiaka). Domáci prišli všetci zafarbení, sťažovali sa, že všetko je poškriabané. Šli sme do nemocnice, diagnostika - žihľavka. Alergia sa vyvinula na bobule, s ktorými bol koláč zdobený. Lekár vymenoval Fenistil. Asi dve hodiny po aplikácii zmizli vyrážka a začervenanie. "

Príprava masti doma

Ľudia často používajú alternatívnu liečbu na liečbu urtikárie. Masť, pripravená podľa predpisu a ktorá sa používa správne, pomôže len pri liečbe ochorenia. Hlavnou vecou nie je zneužívanie lieku a neprekračovanie dávok uvedených v predpisoch.

 1. Aplikácia cesnakovej masti. Pri príprave lieku musíte vziať jednu hlavu cesnaku, odlupovať a rozdrviť. Potom sa surovina naleje do vriacej vody - 500 ml a varí sa až do zníženia objemu o polovicu. Výsledný produkt sa musí filtrovať a zmiešať s ohriatym olivovým olejom alebo iným rastlinným olejom - 200 ml. Potom pridajte včelí vosk a dôkladne premiešajte. Mala by mať veľa krémovej konzistencie. Prijatá príprava sa odporúča spracovať stránky s vyrážkou trikrát denne. Hotová masť sa má skladovať v tesne uzavretej nádobe v chladničke.
 2. Použitie masti s celandínom. Sušená tráva v množstve 20 gramov sa rozdrví a zmieša so 100 ml masla alebo roztaveného tuku. Na zasiahnutú oblasť sa musí aplikovať horúce činidlo a jemne sa trenie.

Prostriedky z prírodných zložiek sú účinné a pomôžu minimalizovať výskyt alergií. Okrem toho sú úplne neškodné. Použite akékoľvek tradičné alebo alternatívne lieky, najlepšie po konzultácii s lekárom.

Bezpečné a účinné masti z urtikárie pre deti a počas tehotenstva

Liečba urtikárie tradične zahŕňa podporu pre hypoalergénne menu, použitie liekov a vonkajšie prostriedky na svrbenie.

Masti a krémy dobre uvoľňujú opuchy, zvlhčujú pokožku a uvoľniť neprípustné svrbenie postihnutých častí tela.

Aké prostriedky sú najlepšie a najefektívnejšie - tento materiál chápeme.

klasifikácia

Všetky prostriedky, s ktorými si môžete rozmazať kožu s úľovou, rozdeľte na dve veľké skupiny: hormonálne a nonhormonálne. Odlišujú sa v zložení a majú rôzne aktívne účinné látky.

Nehormonálna skupina obsahuje veľké množstvo rôznych produktov, masti, krémy a gély, z ktorých mnohé sú povolené na použitie v tehotenstve a malé deti.

Hormonálne prípravky efektívnejšie, ale majú množstvo vedľajších účinkov. Ich použitie je prísne obmedzené a vyžaduje predchádzajúcu konzultáciu lekára. Deti do 3 rokov týchto liekov sú kontraindikované.

Okrem iných skupín drog je potrebné zdôrazniť glukokortikosteroidy externá aplikácia. Sú vymenovaní lekárom za závažné a rozsiahle kožné lézie, ale majú veľa vedľajších účinkov. Ich použitie by malo byť krátkodobé.

z skupiny sorbentov, osobitná pozornosť sa venuje gelu na interné použitie - Enterosgel. Odťahuje alergény a toxíny z tela, normalizuje činnosť tráviaceho traktu, čo je dobré na liečbu urtikárie.

Existujú krémy a masť na báze tuku, ktoré nespadajú do vyššie uvedených skupín, ale majú účinok na ochranu proti vlhkosti v dôsledku vytvorenia tenkého ochranného filmu na povrchu kože. Oni sa nazývajú emócie a používajú sa pred chôdzou alebo po kúpaní.

Gely na hydrofóbnej báze tiež pomáhajú zmierniť svrbenie kvôli ich schopnosti preniknúť hlboko do kože.

Hormonálne lieky

Hormonálne masti na topické použitie majú svoje názvy kvôli obsahu aktívnych prvkov podobne ako ľudské hormóny, ale umelo vytvorené v laboratóriu.

Sú rozdelené do niekoľkých skupín:

 1. silný;
 2. mierna akcia;
 3. Mierne aktívny.

Viac aktívnych zložiek hormonálnych liekov, tým viac ich kontraindikácií a vedľajších účinkov. Vo všeobecnosti sa takéto prostriedky používajú iba na predpis lekára, ak iné lieky neposkytujú správny účinok.

Masti z prvej skupiny sa nevzťahujú na citlivé oblasti pokožky a tvár, sú určené pre ruky a telo. Medzi ne patria: Dermovate, Celestoderm, Elokom, Advantan.

Sú určené na liečbu urtikárie u dospelých a deti môžu byť predpísané na ťažkú ​​chorobu a po 6 rokoch.

Mierne a mierne lieky obsahujú hormóny, ktoré sú veľmi podobné tým, ktoré sú produkované v nadobličkách, takže sú bezpečnejšie a môžu sa používať na tvár a očné viečka.

zvážiť vlastnosti populárnych hormonálnych masti:

 • prednizolón.

Účinnou zložkou je prednizolón, ktorý dokonale eliminuje alergiu a zápal. Koná rýchlo, ale má nevýhody.

Často existuje neznášanlivosť na prednizolón u ľudí, dlhodobé užívanie môže spôsobiť a zintenzívniť svrbenie. Nepoužívajte liek počas tehotenstva.

 • Advantan.

  Moderný liek, ktorý je k dispozícii v rôznych formách: krém na báze tuku so stredne ťažkým tukom alebo vodou.

  Je potrebné zvoliť vhodnú možnosť, v závislosti od suchosti kože a iných príznakov.

  Z vedľajších účinkov možno pozorovať zvýšený rast vlasov, akné, svrbenie.

 • Elokim.

  Liečivo má širokú škálu účinkov s antihistaminikami a protizápalovými účinkami. Platí iba raz za deň.

  Môže to nepriaznivo ovplyvniť prirodzenú produkciu hormónov počas obdobia rastu u detí, spôsobiť alebo zintenzívniť svrbenie.

 • Loriden.

  Antifungálny a antibakteriálny krém, ktorý rýchlo odstraňuje opuchy pokožky a symptómy žihľavky. Účinnou zložkou je clioquinol.

  Kontraindikované pre použitie u detí a môže spôsobiť atrofiu pokožky s veľmi dlhou aplikáciou.

  Nehormonálne prostriedky

  Tieto krémy a masti majú menej vedľajších účinkov a sú široko používané na liečbu urtikárie u detí a dospelých.

  • Zinok masť.

  Populárny liek na mnohé ochorenia kože.

  Oxid zinočnatý má protizápalový účinok a antibakteriálny účinok.

  Môže sa aplikovať niekoľkokrát denne na postihnuté miesta pokožky.

  Existujú analógy s podobnou činnosťou: Zinokap a Desitin. Všetky lieky tejto skupiny sa používajú od narodenia, jedinou kontraindikáciou je, že by nemala byť aplikovaná priamo na pustuly.

 • Psili Balm.

  Gél má antihistamínový účinok, uľahčuje alergickú reakciu pokožky a celého organizmu vďaka schopnosti preniknúť do obehového systému.

  Kontraindikované počas gravidity a deti do 6 rokov.

 • Fenistil gél.

  Má podobný účinok ako predchádzajúci gél, rovnaká aktívna zložka - difenhydramín. Koža môže byť rozmazaná až 4 krát denne.

  Je prijateľné používať počas tehotenstva a deti do jedného roka s opatrným použitím iba na miestach s poškodenou kožou.

  Prostriedky rastlinného pôvodu, ktoré majú protizápalové, protiplesňové, antiseptické účinky.

  Vzhľadom na prítomnosť vlákna, sladkého drievka, harmančeka, fialky a iných užitočných rastlín prípravok zlepšuje regeneráciu pokožky, upokojuje ju a zmierňuje svrbenie.

  Ak nie sú žiadne jednotlivé neznášanlivosti zložiek lieku, môžete ho užívať ihneď po narodení.

 • Gistan.

  Viacnásobná zložka lieku. Obsahuje ako účinné syntetické látky, tak rastlinné extrakty.

  To zmierňuje svrbenie a zmierňuje symptómy kvôli polysacharidy Abyssinia 657. dexpanthenol, ako súčasť drogy, bol regeneráciu buniek a bisabolol - dezinfikuje a redukuje zápal.

  Vitamíny a minerály rastlinného pôvodu dobre vyživujú pokožku a urýchľujú proces obnovy.

  Môže sa používať u detí a počas tehotenstva.

  Existuje aj hormonálny liek Gestan-H, ktorého použitie musí byť dohodnuté s lekárom.

  Pravidlá uplatňovania

  Tam sú všeobecné odporúčania o používaní masti a krémy, ktoré sa môžu v každom konkrétnom prípade mierne líšiť.

  1. pozorne prečítajte návod na použitie - uvádza sa spôsob aplikácie, dávkovanie a kontraindikácie;
  2. Zvyčajne je potrebné rozmazávať poškodené oblasti pokožky 2 až 4 krát denne použitím krému alebo masti s tenkou vrstvou;
  3. zdravé oblasti pokožky sa neodporúčajú rozmačknúť, ale môžete uchopiť priľahlé oblasti okolo postihnutej kože;
  4. Po aplikácii je potrebné dôkladne opláchnuť zvyšky lieku z rúk.

  Pre hormonálne prípravky existujú Odporúčania pre dávkovanie, vypočítané pomocou ukazovateľa ETUC. Ide o špeciálnu jednotku na meranie množstva krému alebo masti, ktorá sa hodí na špičku ukazováka.

  V závislosti od časti tela je dávka nasledovná:

  • pre ruku - 3 ЕКП;
  • pre osobu - 2.5 ЕКП;
  • kefa - 1 EKP;
  • noha - 6 ЕКП;
  • chrbát alebo hrudník - 7 EKP.

  Iné metódy liečby

  Samozrejme, nie všetky existujúce lokálne prípravky boli rozobrané v článku. Farmaceutický sortiment je pomerne široký a Každý rok sa objavujú čoraz sofistikovanejšie prostriedky s minimálnymi vedľajšími účinkami.

  Ak vás zaujíma Iné metódy liečby urtikária, potom odporúčame, aby ste si prečítali materiály na nižšie uvedených odkazoch.

  Ako si vybrať masť na liečbu urtikárie: hormonálna, nonhormonálna, pre dospelých a deti

  Keď koža objaví vyrážky vo forme ružových svrbivých škvŕn, ktoré sú nad úrovňou zvyšku kože, nazýva sa urtikária. Vyskytuje sa, keď sa v dermálnych cievach vyskytuje veľké množstvo histamínu a iných látok charakteristických pre alergie. Takáto reakcia vyvoláva imunitný systém v reakcii na rôzne podnety: pre niektorých to môžu byť určité druhy potravín, pre ostatné - kontakt s prostriedkami priemyselnej alebo domácej chemikálie. Niektorí ľudia zaznamenajú výskyt žihľavy, dokonca aj z chladného alebo zvyčajného tlaku na pokožku.

  Na vyliečenie choroby potrebujeme integrovaný prístup: zastavenie príjmu alergénu, zablokovanie toho, ktorý už vstúpil do tela, posilnenie bunkových membrán, ktoré uvoľňujú histamín a ďalšie látky. Výrazné zmiernenie priebehu ochorenia a odstránenie svrbenia pomôže lokálnej terapii - špeciálnej masti na liečbu urtikárie. V článku sa budeme zaoberať hlavnými typmi, výhodami a nevýhodami, vedľajšími účinkami.

  Klasifikácia miestnych fondov

  V závislosti od hlavnej účinnej látky sú miestne prípravky na liečbu alergickej vyrážky rozdelené na hormonálne (na základe analógov hormónov ľudských nadobličiek) a nehormonálne. Druhá kategória pozostáva z veľkého množstva rôznych liekov. Väčšina z nich obsahuje aktívne molekuly zinku, ktoré poskytujú odstránenie zápalu, podráždenia, majú baktericídny účinok.

  Oddelenou kategóriou liekov, ktoré sa musia používať v úľoch, sú zmäkčovadlá - tukové látky, ktoré tvoria na pokožke ochranný film a neumožňujú odparovanie nadmernej vlhkosti z povrchu. Jednotlivé prípravky ("Mustela Stelatopia", "Physiogel AI" a ďalšie) sa aplikujú na zapálené miesta pred vychádzaním na ulicu a po kúpeli. U detí mladších ako 3 roky sa hormonálne masti aplikujú iba na zvlhčovače, aby nedošlo k zriedeniu už tenkej a jemnej pokožky.

  Nie všetky lokálne lieky v tube sa nazývajú masti: z úľov môžete používať lieky a na menej tučných základoch. Napríklad krém, v ktorom bola lieková látka rozpustená nie v olejovej báze, ale v tej, ktorá sa skladá z polovice vody.

  Je dobré odstrániť svrbenie a zápal bude a bude mať formu gélov. Jedná sa o dávkovacie formy, ktoré pomôžu hlavnému účinnému lieku preniknúť do pokožky vďaka svojej hydrofilnej báze z celulózy, akrylových polymérov, želatíny alebo iných látok.

  Ak chcete povedať, ktorá masť pomôže vo vašom prípade, môže len alergik. Jeho výber bude založený na niekoľkých faktoroch:

  • na príčine úľov;
  • schopnosť eliminovať faktor, ktorý "spustil" výskyt vyrážky;
  • prevalencia voľných prvkov;
  • závažnosť svrbenie;
  • výskyt samotnej žihľavky: či sú oblasti sčervenania suché, či sú šupinaté alebo okolo vlhkej vlhkosti;
  • na koži v čase nástupu ochorenia. Zvlášť dôležité sú chronické ochorenia kože (psoriáza, neurodermatitída, ekzém), ktoré "diktujú" použitie tohto alebo toho lokálneho lieku.

  Nehormonálne masti

  Vymenujme hlavné miestne fondy, ktoré nemajú hormóny.

  Zinok masť

  Hlavná účinná látka, oxid zinočnatý, má niekoľko druhov účinkov. Kvôli denaturácii bielkovín v kožnej zápalovej tekutine sa vykonáva adstringentný a antiseptický účinok.

  Masť zinku sa aplikuje niekoľkokrát denne na zápalové oblasti; môžu byť použité pre deti od narodenia, rovnako ako tehotné a laktujúce. Jedinou podmienkou nie je aplikácia masti na oblasti, kde je hnisavý zápal.

  Podobne ako masť zinku fungujú iné lieky: "Desitin" masť, krém na úľ "Cynocap" a "Skin-cap". Posledné dva produkty obsahujú zinok, ktorý nie je vo forme oxidu, ale vo forme pyritiónu, ktorý zvyšuje ich antifungálny účinok.

  Fenistil gél

  Liečivo obsahuje antihistaminikum dimethinden maleát, ktorý blokuje histamínové receptory v pokožke a poskytuje ľahký lokálny anestetický účinok, znižuje výskyt svrbenia.

  Aplikujte produkt na zapálenú pokožku 2 až 4 krát denne. Môže sa používať v tehotenstve - od druhého trimestra, ako aj u detí do jedného roka. Jedinou podmienkou je, aby sa plocha považovala za malú.

  Psili Balm

  Rovnako ako predchádzajúci gél, tento liek je založený na lokálnom antihistaminikálnom lieku - difenhydramín. Pomáha zmierniť svrbenie úľovou, ale preniká cez neporušenú kožu a vstupuje do krvného obehu so systémovým účinkom.

  "Psilo-balzam" u detí vo veku 6 rokov a starších, s tehotenstvom a laktáciou sa nepoužíva.

  Nezulin

  Tento krém, ktorý sa skladá z niekoľkých rastlinných extraktov: harmanček, plantain, celandín, sladkého drievka, niektoré éterické oleje, rovnako ako silná protizápalová zložka - D-panthenol. Zameriava sa na odstránenie sčervenania, svrbenia a pálenia.

  Liečivo sa môže používať v akomkoľvek veku v neprítomnosti individuálnej neznášanlivosti.

  La Cree

  Je to rastlinný prípravok založený na extraktoch:

  • orech, ktorý má protizápalové a antimikrobiálne účinky;
  • s protizápalovou a antipruritickou aktivitou;
  • sladkého drievka - rastlina, ktorá zlepšuje regeneráciu;
  • heřmánek - rastliny s protizápalovým účinkom;
  • fialová, ktorá zmäkne pokožku, eliminuje začervenanie a svrbenie na tele.

  Krém obsahuje avokádový olej a pantenol. Používa sa dvakrát denne, vhodný pre deti do jedného roku, ak nemajú alergie na jeho zložky.

  Gistan

  Je to krém, ktorý sa skladá z niekoľkých rôznych látok. Hlavným je bisabolol, antimikrobiálna látka, ktorá odstraňuje podráždenie a zápal. Druhou v zozname je Abyssin 657, bakteriálny polysacharid, ktorý má protizápalové, protialergické a ochranné vlastnosti. Treťou je dexpanthenol, látka vitamínového pôvodu, ktorá aktivuje obnovenie zdravého pokoženia. Okrem toho je liečivo obsahuje rôzne rastlinné extrakty: levanduľa antiseptické, regeneračné a výstužná stena Sophora extrakt, extrakt z púčikov brezy s antipruritika vlastnosťami a extrahovať série, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti.

  Na rozdiel od "Histan-H", ktorý obsahuje hormonálnu zložku, môže byť Gistan podávaný deťom za predpokladu, že sú tolerované všetky zložky.

  Nehormonálne lieky na úľ

  Hormonálne prípravky

  Hormonálne lokálne lieky obsahujú analógy hormónov produkovaných v laboratóriu, ktoré sa produkujú v našich nadobličkách. Jedná sa o najsilnejšie protialergické a antipruritické lieky. Hormonálne masti sú delené silou ich protizápalového účinku do 4 skupín:

  1. Slabá sila pôsobenia. Tento krém a masť "Hydrokortizón" s koncentráciou hydrokortizónu 0,1%, 0,25%, 1%, 5%.
  2. Stredná sila. Táto masť "prednizolón", "Emoveyt", "deperzolon", "ftorokort", "Lorinden", "sinaflana", "flutsinar", "Ultralan", "Dermatop".
  3. Strong. Toto je "Celestoderm-B", "Lokoid", "Elokom", "Advantan".
  4. Veľmi silné: Dermovayt, Halciderm.

  Prípravy prvých dvoch skupín sú dokonca viac podobné štruktúre ako prírodné nadobličkové hormóny a majú slabší účinok. Poslednými 2 skupinami sú modifikované hormóny, v ktorých sú atómy halogénu (chlór alebo fluór) v množstve 1 alebo 2 kusy. Tieto atómy a aby viac hormónov, ale tiež poskytujú ďalšie závažné vedľajšie účinky: pri aplikácii na veľké plochy tela sa môže vyvinúť atrofiu kože, opuch, rozšírenie malých podkožných ciev, zvýšený krvný tlak a hladiny glukózy v krvi.

  Posledné dva javy súvisia s absorpciou hormónov do krvi, ktorá sa vyskytuje zvlášť rýchlo na tvári, kde sú cievy umiestnené obzvlášť blízko povrchu kože. Preto sa hormonálne krémy a masti 3 a 4 skupiny aplikujú v podstate na ruky a kmeň. Naneste ich na tvár a hlavne očné viečka môžu byť, ak je to absolútne nevyhnutné. Prípravky 3 a 4 sú masti, ktoré sa používajú na urtikáriu u dospelých au detí starších ako 6 rokov - v prípade závažného ochorenia.

  Akékoľvek miestne hormonálne liečivo sa aplikuje prísne podľa dávky, čo závisí od liečenej oblasti. Dávkovanie sa meria v množstve, ktoré je umiestnené na špičke ukazováka (toto sa nazýva jednotka prsta - EKP):

  • 2.5 EKP sa aplikuje na tvár a krk;
  • na hrudi alebo chrbte je 7 jednotiek;
  • na jednej strane - asi 3 jednotky;
  • jedna kefa - jedna EKP;
  • jedna noha - 6 jednotiek;
  • jedna zastávka - 2 ETUC.

  Často kladené otázky

  Ktorá z masti je najlepšia?

  Na túto otázku nemožno odpovedať bez skúmania vyrážky a nevedomosti o vlastnostiach pokožky a celého organizmu. Existuje veľa dobrých recenzií o prípravách krémov "Skin-cap", "Fenistil-gel" a "La Cree". Hormonálne lieky zvyčajne pomáhajú veľmi dobre, ale vyžadujú lekárske stretnutie, pretože je potrebné brať do úvahy nielen ich prínosy, ale aj riziko.

  Poradiť masť pre svrbenie s úľovou?

  Dobrý "Fenistil-gel" pomáha vďaka svojmu dvojitému antihistaminiku a anestetickému účinku. Tiež chvália pokožku, Nezulin a La Cree. Hormonálna účinne eliminovať svrbenie, ale poznamenal, návykové k nim, keď po ich vysadení na už zdanlivo zdravú kožu cíti svrbenie, čo pravdepodobne súvisí s atrofiou krycou tkaniny.

  Čo masť používať pri studenej alergii?

  V tomto prípade je hlavnou liečbou stabilizátory membrán žírnych buniek (Ketotifen, Zaditen, Intal), ktoré sa musia užívať dlho. Ovplyvnené oblasti sa odporúčajú liečiť Fenistil-gélom, Protopicom vo forme masti alebo gélu, Psylo-balzam. V závažných prípadoch sú predpísané hormonálne lieky.

  Čo je masť vhodná pre deti?

  "Zinok mast", "Desitin", "Zinokap" možno použiť od narodenia, "Fenistil-gel", "La Cree," Gistan "," Nezulin "- od 1 mesiaca. Kožná uzáver sa neodporúča deťom mladším ako 2 roky, hormonálne masti "Prednisolón" a "Hydrokortizón" - pre deti mladšie ako 2 roky. "Psilo-balzam" a hormóny triedy 3 a 4 sa aplikujú od 6 rokov podľa lekára.

  Preto z urtikárie vynašiel veľký počet masti - hormonálnych aj nehormonálnych. Ktorý z nich je lepšie vybrať v konkrétnom prípade, lekár by sa mal rozhodnúť - alergik alebo dermatológ.

  Prehľad najpopulárnejších a účinnejších mastí z úľov na koži

  Moderný farmaceutický priemysel ponúka veľa masti z úľov. Rôzne názvy a zloženia, farmakologické vlastnosti a ceny - výber najlepšieho lieku na vlastnú päsť je veľmi ťažký.

  Povedzte, čo si kúpiť masť na úľ u dospelých a detí, aby ste zabudli na svrbenie, vyrážky a sčervenanie.

  Podmienečne môžu byť externé lieky na liečbu urtikárií rozdelené na:

  hormonálne, obsahujúcich hormóny zo skupiny glukokortikosteroidov alebo ich kombinácií;

  nehormonálnu.

  Nehormonálne masti z urtikárie

  Patria sem lieky na báze zinku, liečivé extrakty, blokátory H1-antihistamínových receptorov.

  Možnosť použitia u dojčiat;

  Neprítomnosť závažných vedľajších účinkov pri aplikácii na veľké plochy kože a citlivé oblasti (tvár, krk).

  Psili Balm

  Gél na liečbu urtikárie a kožných alergií od ruského výrobcu.

  Vhodné pre dospelých a deti.

  Liečivo zahŕňa dimedrol (difenhydramín).

  Liek je iný silný antialergický a antipruritický účinok. Princíp účinku je podobný lokálnemu anesteziku, takže bolestivosť, začervenanie, opuch, podráždenie, svrbenie a ďalšie príznaky charakteristické pre urtikáriu rýchlo zmiznú.

  Výhody liekovo-gélovej základne, ktorá nezanecháva žiadne stopy, nespôsobuje pokožku a oblečenie.

  Gél je účinný pre úľ akéhokoľvek pôvodu:

  Potravinová a drogová alergia;

  Reakcia na slnečné žiarenie a solárium;

  Kontakt s chemikáliami a rastlinami.

  Treba venovať pozornosť - vystavenie slnku môže spôsobiť fotosenzibilizáciu.

  Jedinou kontraindikáciou je individuálna intolerancia zložiek dávkovej formy.

  Odporúča sa rozmazať 3-4 krát denne alebo podľa potreby.

  Cena trubice je 250 rubľov.

  Tsindol

  Suspenzia založená na oxide zinočnatom.

  Pred použitím dôkladne pretrepte fľašu a použite bavlnenú podložku na ošetrenie oblasti vyrážkou.

  Odstraňuje zápalovú reakciu, svrbenie, podráždenie;

  Vysušuje pľuzgiere s exsudátom.

  Je povolené používať u detí od narodenia, tehotných a dojčiacich žien.

  Jedinou kontraindikáciou je precitlivenosť na zlúčeniny zinku.

  Náklady na fľašu 115 rubľov.

  Zinok masť

  Jeho farmakologické vlastnosti sú podobné ako Tsindol.

  Nevýhoda - základ masti niektorých výrobcov vyžaduje uskladnenie v chladničke.

  Priemerná cena v lekárňach je 50 rubľov.

  Desitin

  Krém obsahujúci 40% oxidu zinočnatého.

  Na rozdiel od zinkovej masti nevyžaduje špeciálne skladovacie podmienky a je vhodnejší na použitie.

  Pri balení liek bude musieť poskytnúť 300 rubľov.

  Fenistil

  Línia dermatologických produktov s antialergickou aktivitou, široko používaný na liečbu urtikárie od prvého mesiaca života.

  Výrobca ponúkol dve formy výstupu:

  Emulzia s valčekovým aplikátorom;

  Neškodné pri používaní počas dojčenia (HB) a tehotenstva.

  Použite na postihnuté miesta až 4 krát denne.

  Kompatibilný s vnútornými dávkovacími formami Fenistil (kapsuly a kvapky).

  Znižuje intenzitu alergickej reakcie.

  Má výrazný lokálny anestetický účinok;

  Eliminuje svrbenie, zápal, podráždenie.

  Prípravky by sa nemali používať, ak:

  Neznášanlivosť na emulzné alebo gélové zložky;

  Adenóm prostaty.

  Náklady na liek závisia od konkrétnej dávkovej formy, balenia. Minimálna cena je 314 rubľov.

  Iricar

  Homeopatický prostriedok od nemeckého výrobcu vo forme krému a masti.

  Liek účinná pri urtikárii, ktorá nie je vhodná na liečbu inými liekmi alebo prítomnosť kontraindikácií pre ich použitie.

  Liečivo zmierňuje zápal, svrbenie a ďalšie príznaky žihľavky.

  Je povolené aplikovať na pokožku dojčiacich matiek a tehotných žien, detí starších ako 1 rok.

  Liek je možné používať súbežne s inými látkami, vrátane tých, ktoré sa aplikujú aj na miesto s patologickým procesom.

  Ak sú zložky neznášané, liek je kontraindikovaný.

  Priemerná cena je 800 rubľov.

  biopin

  Prírodný produkt na báze boritej živice.

  So žihľavkami a inými alergickými prejavmi používajte 5% alebo 10% masť.

  V niektorých prípadoch sú možné lokálne reakcie z precitlivenosti - hyperémia, svrbenie, pocit pálenia, opuch.

  Povolené používanie v praxi detí, počas tehotenstva a laktácie.

  Cena za skúmavku je asi 150 rubľov.

  Flotseta

  Rastlinný gél a sprej na báze extraktu z harmančeka a nechtíka.

  Rýchle pôsobenie proti zápalu a odbúravanie;

  Bezpečnosť pre všetky kategórie pacientov (výnimka - osoby s individuálnou precitlivenosťou);

  Chýbajúce stopy na pokožku a oblečenie.

  Cena gélu je asi 250 rubľov, sprej je 420 rubľov.

  Prostriedky pre deti Flocat Baby, ktorý navyše obsahuje extrakt z čarodejnice so sušiacimi a adstringentnými vlastnosťami, ktorý je užitočný na zvlnenie so zvlhčovaním.

  Gistan

  Krém obsahuje zeleninové zložky - alternatívy ekraty, břízy, fialky, nechtík, mliečnica, veronika koliformná, kvapkanie.

  Je povolené používať v pediatrickej praxi, v budúcich a dojčiacich matkách;

  Nelepivá konzistencia, dobre absorbovaná.

  Pre drogu bude musieť zaplatiť 220 rubľov.

  Venujte pozornosť! Okrem rastlinného krému sa vyrába hormón Gistan-H, ktorý sa vyznačuje jeho farmakologickými vlastnosťami.

  Eplan

  Originálny ruský prostriedok na báze glykolanu.

  Vyrába sa vo forme linimentu (kvapalná masť) a krému.

  Bezpečné použitie pre deti od narodenia, staršie osoby, ženy v pozícii s laktáciou.

  Okrem antipruritických a skorých účinkov má anti-mikrobiálne a derkoprotektívne vlastnosti.

  Je neškodný pri aplikácii na citlivé oblasti a veľké plochy pokožky.

  Náklady v lekárňach sú asi 200 rubľov.

  Hormonálne prostriedky pre úľ

  V niektorých prípadoch sa na liečbu úľov odporúčajú lieky s hormónmi nadobličiek (glukokortikosteroidmi).

  Odlišujú sa silnejšie protizápalové a protipruritické vlastnosti.

  Obmedzenia používania mastí obsahujúcich hormóny:

  Infekcie bakteriálnej, plesňovej, bakteriálnej alebo vírusovej povahy (herpes, syfilis, tuberkulóza, kiahne, mykózy atď.);

  Neoplazmy na koži alebo podozrenie z nich;

  Vulgárne a ružové akné;

  Dojčenie a tehotenstvo;

  Reakcie po očkovaní na pokožke;

  Neznášanlivosť na ktorúkoľvek zložku obsiahnutú v lieku.

  Použite krátke kurzy (nie viac ako 2 týždne), aby ste sa vyhli systémovým vedľajším účinkom, ktoré ovplyvňujú hormonálnu reguláciu organizmu.

  Množstvo masti a počet aplikácií by malo byť minimálne.

  flutsinar

  Poľská masť a gél na báze fluocinolón acetonidu.

  Výkonný liek, ktorý pôsobí na všetky mechanizmy, ktoré spôsobujú urtikáriu:

  Znižuje syntézu induktorov zápalu - prostaglandínov a leukotriénov;

  Potláča imunitnú odpoveď v zóne aplikácie (inhibuje syntézu interferónu);

  Stabilizuje štruktúru bunkových membrán a intracelulárnych organelov;

  Znižuje zápal a oblasť vyrážok;

  Znižuje exsudáciu a sčervenanie;

  Rýchlo odstráni svrbenie.

  Ako rozmazať kožu - gél alebo masť - závisí od symptomatológie ochorenia a lokalizácie patologických procesov:

  Keď sa odporúča suchá epidermis masť - mastné zložky základne masti vyživujú a obnovujú kožné bunky;

  Keď vyrážka vo vlasových oblastiach používa gél.

  Výhodou gélu je neprítomnosť mastného filmu. Nemá pokaziť oblečenie a nezanecháva žiadne stopy, preto bude vyhovovať tým, ktorí nepohodlne používajú masť kvôli tukom a nepríjemnostiam, ktoré sú spojené s týmto javom.

  Aplikoval 1-2 krát denne.

  Maximálna dĺžka liečby je 1 týždeň.

  Pri aplikácii lieku na tvár alebo pri aplikácii na deti (opatrne nepoužívajte obväzy) je potrebná opatrnosť.

  Cena drog je 259 rubľov.

  Podobné zloženie a vlastnosti majú sinaflana (Rusko). Cena masti je oveľa lacnejšia - 70 rubľov.

  Nevýhodou Sinaflanu je potreba uchovávať ho v chladničke (výnimkou je výrobca spoločnosti Nizhpharm, ktorej základňa nevyžaduje skladovanie pri nízkych teplotách).

  Advantan

  Línia dermatologických produktov, vrátane masti, krému a emulzie na vonkajšie použitie s metylprednisolón aceponátom.

  Lieky tejto značky účinne bojujú proti symptómom charakteristickým pre žihľavku:

  Podráždenie a vyrážka.

  Liek je neškodný pre malé deti (je dovolené používať od 4 mesiacov), a to aj pri dlhodobom používaní.

  Najlepšou voľbou na liečbu urtikárie je emulzia. Aplikuje sa raz denne.

  Ak je choroba sprevádzaná suchosťou, odporúča sa použiť prostriedok na báze tuku - krém alebo masť (pri neprítomnosti mokrých oblastí).

  Liečivo sa aplikuje raz denne.

  Počas gravidity a gravidity Advantan dovolil mazať malé časti tela, krátke kurzy, prísne s vymenovaním lekára.

  Nepoužívajte viac ako 1 mesiac u detí a 3 mesiace u dospelých.

  Priemerné náklady na lekárne - 550 rubľov.

  Komfoderm

  Liečivo obsahujúce metylprednizolón aceponát od domáceho výrobcu.

  Je to ruský analóg Advantanu.

  V závislosti od formy uvoľňovania je povolené používanie u detí vo veku od 4 mesiacov.

  Nevýhodou je nedostatok emulzie v pravítku s ľahkou textúrou.

  Cena je od 250 rubľov až po 490 rubľov. v závislosti od dávkovej formy a balenia.

  Afloderm

  Jedinečné činidlo glukokortikosteroidov od chorvátskeho výrobcu Belupo. Nemá v Rusku žiadne analógie.

  Vyrába sa vo forme krému a masti.

  Účinnou látkou je alklometazóndipropionát.

  Možnosť použitia na tvári, pohlavných orgánov, hrudníka, krku, veľkých kožných oblastí;

  Je neškodný počas liečby počas laktácie a tehotenstva dieťaťa v pediatrii;

  Pohodlné textúry - absencia mastného lesku a škvŕn na oblečení.

  Používajte 2 krát denne.

  Náklady na minimálne balenie (20 g) - 430 rubľov, 40 gramov - od 520 rubľov.

  Akriderm

  Séria domácich mastí a krémov obsahujúcich betametazóndipropionát.

  V závislosti od písmen, ktoré sa pridajú na konci slova Acriderm, sa líšia v zložení a farmakologických účinkoch.

  pre eliminuje urtikáriu pomocou Acriderm SK (kombinácia s kyselinou salicylovou) alebo jednoducho Acriderm.

  Kyselina salicylová má exfoliačné vlastnosti, zmäkčuje pokožku a podporuje lepšiu penetráciu účinnej látky.

  Betametazón sa vyznačuje účinkami:

  Množstvo použitia 1-3 denne.

  Maximálne trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 týždne.

  Je povolené používať od 12 rokov.

  Nedoporučuje sa mazanie veľkých plôch pokožky.

  Cena za minimálny balík (15 g) 100 rubľov.

  Beloderm

  Chorvátsky krém a masť na báze betametazónu.

  Je schválená na použitie u detí od 6 mesiacov na malých častiach tela.

  Použiť 1-2 krát denne. V oblastiach, kde je pokožka v kontakte s oblečením, pokožkou a životným prostredím, je možná častejšia aplikácia.

  K dispozícii je sprej Beloderm Express, ktorý sa vyznačuje rýchlejšou činnosťou.

  Tiež funguje dobre pri procesoch lokalizovaných v oblastiach s vlasovými folikulmi.

  Cena za masť a krém je asi 200 rubľov, na sprej - od 300 rubľov.

  tselestoderm

  Dermatologické prípravky vo forme krému a masti obsahujúce betametazón od belgického výrobcu.

  Princíp účinku, kontraindikácie a preventívne opatrenia sú podobné ako iné lieky na báze glukokortikosteroidov.

  Je schválená na použitie u detí od 6 rokov veku.

  Kontraindikované počas tehotenstva a dojčenia.

  Náklady v lekárňach od 300rub.

  Diprosalik

  Pôvodná belgická masť, ktorá okrem betametazónu obsahuje aj kyselinu salicylovú, ktorá zlepšuje penetráciu účinnej látky.

  Princíp účinku, obmedzenia pri používaní sú podobné s inými liekmi obsahujúcimi hormóny.

  Je povolené používať u detí od 2 rokov veku.

  Kontraindikované pri dojčení a tehotenstve.

  Náklady v lekárňach od 600rub.

  Reder

  Ruský analóg Diprosalik.

  Pri aplikácii na veľké plochy miestnych nežiaducich účinkov sú možné: folikulitída, akné, kontaktná dermatitída, suchosť kože, poruchy pigmentácie, atď.

  Povolené pre deti od 2 rokov.

  Minimálna cena je 150 rubľov.

  Betaderm

  Je to poľský analóg Redermy.

  Neodporúča sa na dlhodobé používanie.

  Náklady v lekárňach - 250rub.

  Elokim

  Turkish originálny liek na základe mometazónfuroát vo forme masti, krému, riešenie pre aplikáciu na chlpatých oblastiach.

  Terapeutické účinky na žihľavku sú podobné iným glukokortikosteroidom.

  Je povolené používať od 2 rokov veku.

  Tiež vyrobené Elokim-C - masť, navyše obsahujúcu kyselinu salicylovú.

  Cena riešenia je 250 rubľov, masť - 600 rubľov.

  Uniderm

  Domáci generický Elokoma, obsahuje mometazón.

  Na roztiahnutej ploche tela je možné rozmazať tk. absorpcia hormónu do krvi je minimálna.

  Liečivo je kontraindikované pre dlhodobé aplikácie na veľké oblasti pokožky:

  Pri dojčení a tehotenstve;

  Deti do 6 rokov.

  Vyžaduje aplikáciu raz denne.

  Cena je asi 350 rubľov.

  Momata

  Indický liek s účinnou látkou mometazón.

  Vlastnosti sú podobné zvyškom glukokortikosteroidov.

  Možné použitie u detí vo veku dvoch rokov.

  Náklady v lekárňach sú asi 300 rubľov.

  Avekort

  Ruský liek založený na mometazone.

  Cena za skúmavku je asi 250 rubľov.

  Gistan-H

  Liečivo je založené na mometazóne vyrobenom v Indii.

  Nevýhodou je ťažké nájsť v lekárňach.

  Balík liekov stojí asi 280 rubľov.

  ftorokort

  Maďarská masť na báze acetonidu.

  Účinok lieku:

  Stabilizácia stavu kože;

  Zbavuje sa svrbenia, zápalu, opuchu a podráždenia.

  Nedoporučuje sa používať dlhú dobu na rozsiahlych miestach tela.

  Kontraindikácie sú podobné ako iné lieky glukokortikosteroidy na liečbu urtikárie.

  Nedostatok masti - vyžaduje skladovanie v chladničke.

  Pre trubičku musíte zaplatiť 250 rubľov.

  Lokoid

  Rakúska dermatologická látka založená na hydrokortizóne.

  Vlastnosti sú podobné zvyškom glukokortikosteroidov.

  Je možné ich používať v detskej praxi za predpokladu, že mazajú malé oblasti s krátkymi liekmi.

  Používanie v období dojčenia a tehotenstva si vyžaduje opatrnosť.

  Náklady v lekárňach sú asi 300 rubľov.

  záver

  Sortiment masti na liečbu urtikárie je rôznorodý. Najviac neškodné nehormonálne prostriedky. Mali by byť lieky prvej voľby pri problémoch s pokožkou.

  Ale glukokortikosteroidy budú fungovať v prípade, že iné lieky nepomáhajú. Väčšina liekov sú bezpečné masti poslednej generácie - Afloderm, Advantan, Komfoderm, na rozdiel od predchádzajúcich finančných prostriedkov schválených pre použitie u detí, tehotných žien a dojčenie (vrátane rozsiahlych traktov).

  Rozhodnite sa, aké úľavky aplikujte skúseným dermatológom, kto môže určiť príčinu svrbivého vyrážky a ktoré masti budú najefektívnejšie. V niektorých štátoch, miestne médiá je vhodné kombinovať s prípravkami pre orálne podanie, napríklad antihistaminiká či sorbentov.

  Iba pre kompetentné ošetrenie pokožka povie poďakovať!