Hlavná

Kliniky

Ako si vybrať najlepšiu masť z akné a akné na tvári?

Akné, akné, akné je zápalový proces, ktorý sa deje vo vreckách s vlasovými folikulmi a mazovými žľazami. Toto ochorenie kože je jedným z najčastejších ochorení.

liečba akné by mala byť vykonávaná prostredníctvom komplexu patrí strava, lieky (ak je to potrebné), masti proti akné a akné na tvári, čističi a rôznych masiek (na báze medu, aspirín, uhorka, mrkva).

Antibakteriálne masti

antibiotiká v zložení masti sú povolaní bojovať s baktériami, ktoré spôsobujú tvorbu komedónov.

Masť s antibiotikami z akné a akné:

 • Tetracyklínová masť z akné (tetracyklín). Má antibakteriálny účinok, kontraindikovaný počas tehotenstva a laktácie.
 • Zinerit (erytromycín a zinok). Erytromycín pôsobí ako protizápalový a antimikrobiálny prostriedok, zinok - vysušuje pupienky.
 • Dalacin a Dalacin T (Klindamycín). Ovplyvňuje voľné mastné kyseliny v oblastiach aplikácie.
 • Baneotsin (zinok bacitracín a neomycín sulfát). Má antibakteriálny účinok na pokožku.
 • Synthomycínová masť z akné (levomecitín). Protizápalový a analgetický účinok.
 • Linia sintomycínu (Levometsitin).
 • Erytromycínová masť z akné (erytromycín). Antibakteriálny a protizápalový účinok.
 • Levomekol masť z akné na tvári (chloramfenikol). Antibakteriálny a regeneračný účinok.

Ostatné masti lokálne ovplyvňujú pokožku a prenikajú do najhlbších vrstiev.

Protizápalové masti

Protizápalový účinok masti zabraňuje tvorbe zápalových procesov, antiseptický a baktericídny účinok - dezinfikuje pokožku a priestor, v ktorom sa nachádza vlasový folikul.

Baktericídne, antiseptické a protizápalové masti proti akné a akné:

 • Ichthyol masť proti akné (ichtyol). Má výbornú tažnú vlastnosť.
 • Zinok masť proti akné a akné sa používa na vysušenie zápalu.
 • Masť Višnevského z pupienkov a akné na tvári. Vlastnosť ťahania.
 • Masť heparínu. Rozpúšťa subkutánne tesnenia a hrbole.
 • Salicylová masť sa aplikuje z akné. Protizápalové a antiseptické účinky.
 • Sírna masť z akné. Dráždi kožné receptory, zvyšuje zásobovanie krvi a metabolizmus v bunkách.
 • Retinická masť z akné (kyselina retinová - vitamín A). Protizápalové účinky. Neodporúča sa používať počas tehotenstva a laktácie s nadbytkom vitamínu A zlyhanie pečene.
 • Salicylic-zinková masť z akné. Kyselina salicylová pôsobí ako antiseptický, zinok - vysušuje zápal.

Hormonálne masti

Použitie hormonálnych mastí rýchlo a účinne odstraňuje pokožku od akné, akné, akné, ale súčasne spomaľuje obnovu pokožky. Neodporúča sa pre tehotné ženy a počas laktácie. Prijatie počas gravidity je možné pod dohľadom lekára.

Hormonálne masti proti akné na tvári:

 • Sinaflan (fluocinolón acetonid).
 • tselestoderm (betametazón 17-valerát).
 • Advantan (metylprednizolónaceponát).

Vedľajšie účinky a kontraindikácie:

Pri aplikácii všetkých masti proti akné, pocity pálenia, svrbenie, olupovanie kože v miestach, kde sa používajú. Masti, ktoré obsahujú antibiotiká, neodporúča sa používať na veľkých plochách kože. Takisto nie je možné použiť akýkoľvek nástroj, ak je k dispozícii citlivosť na komponenty alebo individuálna neznášanlivosť.

Na vyhnutie sa alergiám alebo nekompatibilite komponentov používajte len jeden prostriedok.

Masti z škvŕn a stopy akné

Účinne pomáha vyrovnať sa s problémom tvorby škvŕn po akné salicylová, zinok, sintomitsinovaja, ichthyol masť a masť Višnevsky.

Jedna z týchto masti sa nanáša na miesta, ktoré zostávajú z akné a akné, tenkou vrstvou. Nezabudnite použiť tenká vrstva, ak je na nejakej časti kože dostatočne silná vrstva masti, koža na tomto mieste sa odlupuje a zčervená. Po 60 minútach opláchnite teplou vodou.

masť Kontraktubeks pomáha pri bielení pokožky z čerstvých škvŕn. Aplikácia chronických škvŕn z akné je neúčinná.

Masť na báze striebra Agrosulfan liečí dobre zápaly, ale neodstraňuje škvrny. Potom sa odporúča chemický peeling tváre.

rôzny masti založené na badyagi účinne bojovať proti škvrnám od akné.
Môžete mast vyrobiť sami: zmiešajte 1 polievkovú lyžičku. lyžicu prášku badyagi a 5 čiapky. peroxid vodíka 3% alebo varená voda, dôkladne premiešajte. Ak chcete dať alebo urobiť presne (na všetkých maculae zo škvŕn) po dobu 10 minút. Umyte teplou vodou.

Zoznam účinných a nenákladných mastí

Najefektívnejšie a najlacnejšie mastí na akné a akné v zozname tvárí:

Efektívne a lacné masti na akné

Nič tak nezhoršuje vzhľad, ako je koža, posiate pupienkami. Dokonca aj najkrajší človek stráca veľa príťažlivosti v dôsledku stale, zapálenej kože. Ale nie vždy pre liečbu akné a presné vyrážky, je potrebné použiť veľmi drahé kozmetické výrobky alebo kontaktovať kozmetiku. Ak situácia ešte nedosiahla klinickú formu, jednoduché a lacné chemické masti z akné pomôžu vyrovnať sa s kožnými defekty. Rýchlo uvedú pleť do poriadku, podliehajú správnej a pravidelnej aplikácii a budú sa riadiť lekárom.

Hlavné zložky masti z akné

Aby bola účinná masť proti akné, mala by vykonávať nasledujúce funkcie:

 • Dezinfikujte pokožku.
 • Vyhoďte zápal.
 • Majú protizápalové vlastnosti.
 • Má baktericídny a bakteriostatický účinok.
 • Urýchliť hojenie rán a regeneráciu tkanív.
 • Nevyvolávajte alergie.
 • Je dobre znášaný telom.
 • Nemajte toxický účinok.

Dobrá masť má celý rad takých užitočných vlastností. Masť pozostáva zo základne, ktorá je vyrobená tak, že nie je úplne absorbovaná pokožkou, ale zostáva na jej povrchu dlhú dobu. To je dôvod, prečo terapeutické lekárske masti nikdy nie sú aplikované na tvár a telo spojitou vrstvou, ako je krém. Obsahuje hlavnú aktívnu zložku a ďalšie zložky.

Vo všeobecnosti sa na liečbu akné používajú lieky s antibakteriálnymi vlastnosťami založenými na protizápalových látkach, antibiotiká a sulfónamidy.

Recenzia populárnych mastí

Najlepšie masti na akné dokážu perfektne zvládnuť problém, nemajú pri správnom použití žiadne vedľajšie účinky, majú minimálny počet kontraindikácií a sú dokonale vnímané pokožkou bez toho, aby vyvolávali alergie a upchali póry. Je žiaduce, aby také masti mali stále prijateľnú cenu. Zvláštne, ako sa môže zdať, teraz je veľa jednoduchých a lacných liekov proti akné na predaj, ktoré majú vynikajúcu účinnosť a zároveň stojí doslova cent. Takže nie je potrebné tráviť šialené prostriedky, pretože boj proti akné by sa mal vždy uskutočňovať komplexne, a to aj zvnútra, takže použitie externých prostriedkov je nevyhnutné len na odstránenie dôsledkov vnútorných príčin.

1 Zinok a salicylová zinková masť

Toto je najslávnejšia lacná masť z červených škvŕn od akné. Účinnou zložkou je oxid zinočnatý, ktorý pôsobí ako dezinfekčný prostriedok a dobre vysušuje hnisavé pupienky. Pod jeho vplyvom sa stopy akné rozptýlia oveľa rýchlejšie a pustuly vysušia bez toho, aby zanechali jazvy.

Používa sa presne, môže spôsobiť alergiu. Je zakázané používať príliš veľa času a pre veľké časti pokožky, pretože môže vyvolať škaredú, neprirodzenú cyanózu.

Často sa používa s kyselinou salicylovou v kompozícii. Tento liek zvyšuje exfoliáciu pokožky, čo prakticky eliminuje tvorbu drsných jaziev.

Liek je kontraindikovaný v prípade alergickej reakcie na ne.

Predané vo všetkých lekárňach bez lekárskeho predpisu a stojí iba 30 - 40 rubľov.

2 Synthomycinová emulzia

Táto masť obsahuje antibiotikum synthomycín a je antibakteriálnym činidlom na vonkajšie použitie. Vďaka svojmu pôsobeniu sa dobre vyrovná s hojivým, zapáleným akné, najmä ak sú na veľkej ploche a vyvolávajú akútnu reakciu pokožky. Emulzia synthomycínu rýchlo preniká do pokožky a eliminuje aj staré ložiská infekcie.

Avšak, telo sa zvykne na používanie drogy a baktérie sa im vyvíjajú imunitou, takže by sa nemali zneužívať.

Výrobok je zakázaný v nasledujúcich prípadoch:

 • Alergia k zloženiu.
 • Pre novonarodené deti.
 • S problémami s krvou.
 • Pri akútnej porfýrii.

Pre tehotné a ošetrovateľské použitie masti je možné so súhlasom lekára.

Náklady na liek je až 50 rubľov, v závislosti od objemu balenia.

3 masť Višnevského

Táto účinná a lacná masť z akné v lekárni nie je márna nesie názov liniment balsamik. Jeho prirodzená kompozícia má výrazný účinok proti hnisavým pichlamkám a vrie. Urýchľuje dozrievanie už zrelého "dozrievaného" pupa a pomáha vyriešiť iba novo vytvorené.

V centre finančných prostriedkov sú prírodné látky:

 • Dechtová breza je dobre známym antiseptickým a resorpčným prípravkom.
 • Xeroform - má antiseptický efekt.

Ricínový olej hrá úlohu vodiča a zmäkčuje pokožku, pomáha jej hojiť sa rýchlejšie a rovnomernejšie.

Individuálna intolerancia je kontraindikáciou. Napriek popularite lieku je nežiaduce používať ho na tvári bez kontroly a povolenia lekára, pretože to môže zhoršiť situáciu.

Stojí to asi 40 rubľov.

4 Ichthyolová masť

Toto je ďalší starý a osvedčený liek založený na prírodnej zložke - ihtamol. Liečivo má špecifický rozpoznateľný zápach, takmer čiernu farbu a viskóznu hustú konzistenciu.

Používa sa na urýchlenie dozrievania abscesov s keratoplastickým účinkom. Aj ichtyol ovplyvňuje streptokoky a stafylokoky, má baktericídny a protizápalový účinok.

Aplikujte prípravok v tenkej vrstve lokálne až dvakrát denne.

Stojí to od 20 do 50 rubľov v závislosti od objemu kontajnera.

5 Erytromycínová masť

Je to stará osvedčená masť pre akné s antibiotikami. Jeho hlavnou účinnou látkou je erytromycín, antibiotikum z makrolidovej skupiny. Ide o dobre preukázateľný liek proti akné, ktorý má výrazný protizápalový a antibakteriálny účinok.

Liečivo vyžaduje lokálnu aplikáciu najtenšej vrstvy, iba ak je známe, že pacient nemá alergie na tento typ antibiotika. Zvyčajne sa liek používa až trikrát denne, liečba trvá až 2 mesiace.

Liečivo môže spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú najmä suchosťou, odlupovaním a sčervenaním kože na miestach aplikácie. Pri alergickej reakcii môže byť svrbenie a vyrážka podobná vyrážka.

Cena lieku je od 20 rubľov.

6 Streptocidová linia

Ďalšie známe antibakteriálne liečivo s dobrým účinkom proti hnisavému akné a akné. Pri veľkých abscesoch sa používa bodovo, s veľkými plochami poškodenia - s tenkou, čistou vrstvou.

Liek môže mať množstvo kontraindikácií:

 • Precitlivenosť na zloženie lieku.
 • Tehotenstvo.
 • Dojčenie.
 • Porfýria.
 • Chudokrvnosť.
 • Azotémiou.
 • Renálna a hepatálna insuficiencia.

Ak je aplikácia príliš dlhá a odporúčaná dávka je prekročená, môžu sa vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Alergické vyrážky.
 • Bolesti hlavy.
 • Nevoľnosť.
 • Zvracanie.
 • Leukopénia.

Cena lieku vo forme linimentu je asi 60 - 70 rubľov.

7 Sledocid

To nie je celkom masť zo stopy akné, ale skôr prostriedok s vlastnosťami liečebnej masti. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, výťažky čarodejnice, arniky a zeleného čaju, ako aj kvasinkový polysacharid. Jeho hlavnou činnosťou je odstránenie stopových čiernych hláv na koži, škvŕn a jaziev s názvom postacne.

Pod jej pôsobením zmizne hyperpigmentácia, tesnenia sa rozpúšťajú a zvyšujú sa účinky po akné.

Naneste ako krém na postihnuté miesta dvakrát až trikrát denne, tenkú vrstvu až do úplného vstrebania pokožkou.

Absolútna kontraindikácia je iba alergická reakcia na nápravu.

Cena je 100 rubľov.

8 Regecín

Tento liek je založený na zinok hyaluronáte, má dezinfekčný prostriedok, sušenie a protizápalový účinok.

Aplikuje sa na akné až 4 krát denne, kým nezmizne úplne, je určený špeciálne na liečbu akné u adolescentov. Jeho výhodou je jednoduché zloženie bez antibiotík a hormonálnych zložiek.

Jedinou kontraindikáciou je alergia. Nemá žiadne vedľajšie účinky a veľmi dobre znáša pokožku - akné zmizne bez vzniku jaziev a škvŕn.

Cena drogy je 150 rubľov.

9 Dimexidový gél

Tento účinný liek sa používa v prípade, že s ním nie je možné liečiť iné lieky proti akné. Najčastejšie sa používa ako "nosič" pre antibiotikum a pomáha mu preniknúť hlboko do vrstiev kože. Má anestetický, antimikrobiálny a hojivý účinok.

Aplikuje sa na postihnuté oblasti vo forme aplikácií, roztok by nemal byť v koncentrácii viac ako 30%, gél sa aplikuje v tenkej vrstve. Trvanie liečby je približne dva týždne.

Používajte opatrne na tvári, vyhýbajte sa kontaktu s sliznicami pier a očí. Pri požití vypláchnuť postihnuté miesta veľkým množstvom tečúcej vody. Ak sú v očiach nepríjemné pocity, poraďte sa s očným lekárom.

 • Alergie.
 • Závažné ochorenie pečene a obličiek.
 • Kardiovaskulárna patológia.

Ak počas aplikácie dôjde k pádu, svrbeniu a začervenaniu, prípravok sa musí okamžite umyť a liečiť antihistaminikom.

Gél stojí 130 - 150 rubľov.

Spätná väzba na aplikáciu

V mnohých ohľadoch môže byť účinnosť použitých liekov posúdená spätnou väzbou našich čitateľov:

Pre mňa bolo najefektívnejším liekom na liečbu akné zvyčajná penivá shintomycínová emulzia. Na mňa pomáha alebo pomáha aj pri bolestivých hypodermických abscesoch na brade. Je potrebné iba niekoľkokrát rozmazať boľavé miesto, pretože pupienok jednoducho vyrieši. Rovnako dobre ovplyvňuje liek a zapálené pupienky, len potrebujú mazať častejšie.

Keď som mal moje prvé akné, moja babička, farmaceutka, mi ukázala, ako používať zinkovú pastu. S jej pomocou som veľmi rýchlo vyviedol všetko akné. Iba ak si umyte tvár a vyčistite pokožku po masti, akné bude ešte viac - póry sa upchajú. Je dobré kombinovať zinkovú masť s alkoholickým roztokom kyseliny salicylovej. Nie je potrebné trieť celú tvár, postačí, aby sa pupienky ošetrovali vaty, ktorá bola presne vyčistená. Táto metóda umožňuje správne vysušovanie a dezinfekciu pupienkov a pokožku v pergente nemožno otočiť.

Vždy využívam zvyčajnú erytromycínovú masť, ak sa náhle objaví pupienok. Počas dňa som na ňu niekoľkokrát dal a obvykle druhý deň všetko už prechádza. A ak je pupienok už hnojený, najlepšie je prilepiť na ňu silnú vrstvu zubnej pasty a na ňu si ju pretrepávať erytromycínovou masťou. Potom prechádza niekoľkokrát rýchlejšie, niekedy do rána zostáva len červené škvrny.

V mojom arzenáli fondov na akné je vždy streptokid. V prášku, som trieť do exponované akné, a dať na zapálené masť. Účinok je úžasný, všetko prechádza bez stopy. Aplikujte na tvár a telo (niekedy mám vyrážku na chrbte, zvlášť po tom, ako som urobila fitnes v hale).

Pre mňa nie je nič lepšie od akné ako umývanie dechtovým mydlom a použitím salicylovej zinkovej masti. Tento liek vysušuje zápal a nezanecháva žiadne akné. Je to všetko veľmi lacné!

Jednoduché a cenovo dostupné masti z lekárne môžu slúžiť ako vynikajúci účinný prostriedok proti akné za predpokladu, že sú správne a primerane aplikované. V ideálnom prípade pred použitím akéhokoľvek lieku stojí za to konzultovať s lekárom, dermatolómom alebo aspoň s dobrým kozmetikom. Ak masť spôsobuje nepríjemné pocity, vysušenie pokožky alebo upchatie pórov, musíte ju zrušiť a vyskúšať inú drogu z bohatého sortimentu liekov.

Čo masť z akné vybrať?

Keď sú mazové žľazy zablokované, zapríčiní sa zápalový proces, ktorý vedie k vzniku akvárií na koži. Bez ohľadu na umiestnenie, kožné vyrážky výrazne kazí vzhľad.

Hlavnou úlohou je zistiť príčinu, ktorá vyvolala výskyt akné. Pre rýchle zotavenie musíte použiť lieky určené na topickú aplikáciu, dobrou voľbou je terapeutická masť.

Foto 2 - Liečivé masti na akné je potrebné zakúpiť v lekárni

Efektívna masť z akné

Existuje veľa rôznych variantov masti proti akné. Nie je potrebné kupovať drahé prostriedky, pretože môžete aplikovať lacné a nie menej kvalitatívne verzie liekov rýchlej akcie.
Ak hľadáte odpoveď na otázku, ktorá masť pomáha rýchlo vrátiť zdravý typ pleti, stojí za to vedieť, že pre každého je lepšia masť.

Foto 3 - Najlepšia mast pre každého má svoju vlastnú

Dôležité! Lieky na akné a akné si môžete zakúpiť v lekárni.

Populárne a účinné masti sú znázornené nasledujúcim zoznamom:

 • zinok;
 • Vishnevsky;
 • ihtiolovaya;
 • salicylová;
 • sírová;
 • sintomitsinovaja;
 • tetracyklín;
 • retinová;
 • streptocidal;
 • erytromycín;
 • levomekol;
 • Baneotsin;
 • acyklovir;
 • Záchranca;
 • Eplan;
 • klotrimazol;
 • chloramfenikol;
 • masť s antibiotikami.

Ako šíriť pupienok na jeho rýchle zmiznutie?

Ak chcete rýchlo prejsť pupienok, musíte vykonať antiseptické ošetrenie špeciálnou masťou. Dnes existuje široká škála takýchto nástrojov, z ktorých väčšina sa ukázala ako účinná.

Pozor prosím! Voľba dobrej drogy sa vykonáva individuálne, pretože koža každej osoby reaguje inak na konkrétny liek.

Ak je zapálená pokožka pomazaná s prípravkom vo forme masti, penetrácia zložiek bude dostatočne hlboká. To je rozdiel medzi masťami a inými podobnými liekmi. Existuje však nevýhoda - slabá absorpcia. V súvislosti s prítomnosťou takejto chyby je potrebné obväz. Nadbytočné masti by mali byť odstránené tkanivom.

Masť z akné na tvári

Ak potrebujete vybrať nápravu na odstránenie akné na tvári, potom zoznam liekov uvedených vyššie, nájde najvhodnejšiu možnosť.
Dobrým prostriedkom na hnisavé akné je Višnevskina masť. Jedná sa o lacnú masť, ktorej účinok je zosilnený v kombinácii s liekom obsahujúcim antibiotikum. Strečte hnis Sulfur masť, Ichthyol, Shintomycin. Aká masť je lepšia, každý sa rozhodne pre seba. Ktorákoľvek z uvedených možností je efektívnou masťou.

Keď sú pupienky vyčistené z hnisu, liečba by mala pokračovať. Ako pomaľovať tvár po odstránení hnisu? Po otvorení abscesov na liečenie sa odporúča použiť Levomecol alebo Baneotsin.

Foto 6 - sírová masť pomáha pri akné Foto 7 - ihtiolovaya masť pomáha akné dozrieť Foto 8 - Sintometsinovaya masť lieči pupienkov Foto 9 - Po odstránení hnis smear akné levomekol

Z dospievajúcich pimples je potrebné sa zbaviť použitím špeciálnych prípravkov. Ako rozmazať pokožku, aby ste sa zbavili škvŕn a akné teenagerovi? Môžete použiť také prostriedky proti akné, ktoré obsahujú prírodné zložky, majú regeneračné a obnovovacie vlastnosti, napríklad retinovú, zinkovú alebo salicylovú masť.

Zinoková masť ako populárny liek na liečbu akné u dospievajúcich

Znamená to, že tento liek permanentne zabudne na pupienky? S akné je nedostatok zinku, potom dobrý účinok na telo je použitie masti, ktorá ako hlavná zložka obsahuje zinok. To je jeden z drog, ktorý pomáha akné z mnohých dospievajúcich. Hlavná zložka vysušuje pupienky na tvári, chráni pokožku pred negatívnymi účinkami. Výsledkom použitia tohto lieku proti akné je inhibícia zápalového procesu, ktorý prebieha v tele. Pokyn obsahuje informácie, na ktorých sa môžete naučiť používať liek. Masť sa nanáša dvakrát alebo trikrát tenkou vrstvou, ktorá predtým vyčistila pokožku.

Foto 11 - Účinok zinkovej masti Foto 12 - Zinok masť Foto 13 - Zinok masť pomáha zbaviť sa akné

Pozor prosím! Je povolené používať masť zinku maximálne šesťkrát denne.

Masť Višnevský z purulentných pupienkov

Na tvári sa môžu objaviť pupienky obsahujúce hnis. Pomáha im táto liečivá? Je možné rozmazávať vyrážky s pokožkou, keď je zapálená pokožka? Áno môžete, pretože účinok lieku je špecificky zameraný na inhibíciu zápalového procesu, čistenie pokožky a jej prípravu na hojenie. Linzový balzam podľa Vishnevského z akné obsahuje xeroform, ricínový olej a decht. To je dobrý prostriedok pre akné, ktoré sú plné hnisu.

Masť sa používa:

 1. bodovo - aplikujte na postihnutú pokožku tenkou vrstvou, podržte 30-40 minút, potom - opláchnite teplou vodou; Foto č. 16 - Spotová aplikácia masky Višnevského masti
 2. vo forme kompresie - na bavlnenom kotúči (niekoľkokrát zloženú gázu) vytvorte vrstvu s hrúbkou 1-2 mm, naneste ju na postihnutú oblasť, zafixujte lepiacou páskou a nechajte ju cez noc. Foto 17 - Vishnevsky masť môže byť aplikovaná ako kompresia
 3. masky - v gázach alebo obväzových strižných otvoroch pre oči a ústa, výsledná báza je impregnovaná masťou a aplikovaná na tvár; umývajte masku teplou vodou, odporúčanú frekvenciu postupu - trikrát týždenne.

Dôležité! Kompresia z masti môže zabrániť vzniku abscesu. Maska je najvhodnejšia pre viacnásobné lézie, aby sa dosiahol požadovaný výsledok, musí sa uchovávať najmenej dve hodiny.

Ichthyolová masť z akné

Pri hľadaní odpovede na otázku, či je táto masť pomáha pri kožných problémoch, ak existuje pupienky na tvári, je potrebné pripomenúť, že zabíja baktérie, a preto nevyvíja zápalový proces. Použitie akné na základe ihtiola produkt vám umožní zabudnúť na existujúci problém rýchlo, tj. To. Je upokojujúce, upokojujúce, čistiace a dezinfekčný účinok.

Foto 19 - Ichthyol mast, účinok

Dôležité! Najskôr použite lieky jedenkrát denne, aby ste vylúčili možnosť vedľajších účinkov, ako je farbenie kože v tmavej farbe, vznik alergickej reakcie.

Liečivo čerpá obsah pupienky von. Pokyny odporúčajú nasledujúce spôsoby použitia: pomocou bavlneného tampónu naneste masť na bod, udržiavajte pokožku 30 - 60 minút.

Dôležité! Pred použitím masti s ichtiolom proti akné sa vyžaduje dezinfekcia kyselinou salicylovou. Odporúčaná frekvencia užívania lieku je dvakrát denne. Po zotavení používajte masť dvakrát týždenne, aby ste mohli výsledok opraviť.

Salicylová masť z akné na pokožku tváre

Liečivo pozostáva z dvoch účinných zložiek - kyseliny salicylovej a vazelíny. Návod na použitie odporúčame použiť náplasť proti akné pomocou obväzu. Používa masť na báze kyseliny salicylovej? Masť je účinná pre akné a na použitie na mastnú pleť. Postihy na tvári s týmto liekom je možné odstrániť do 1-3 týždňov.

Pozor prosím! Ak máte v úmysle používať výrobok dlhšie ako jeden týždeň, stojí za to konzultovať so svojím lekárom.

Vyčistená a sušená koža je potiahnutá liekom, ponechaná cez noc a ráno sa umyje teplou vodou. Odporúčame trikrát používať masť.

Foto 21 - Salicylová masť, účinok

Dôležité! Je zakázané používať masť na bradavice a krtky! Mali by sa zvážiť kontraindikácie - precitlivenosť na zložky lieku, zlyhanie obličiek, tendencia k rozvoju alergických reakcií.

Sérová masť pre akné - rýchle riešenie nepríjemného problému

Táto masť proti akné môže byť použitá v mnohých prípadoch, pretože vyhovuje takmer všetkým. Jeho použitie je sprevádzané antiseptickým účinkom. Pomáha droga, keď sa na tvári nachádza veľa akné? Masť nielen pomáha eliminovať problém, ale aj urýchľuje proces regenerácie buniek.

Dôležité! Napriek skutočnosti, že po každom veku viditeľného výsledku možno pozorovať už piaty deň, nie je nato, aby ste okamžite zrušili liek.

Foto 23 - Sulfurická masť, účinok

Synthomycin masť - účinná ochrana proti akné

Synthomycínová linka uvoľňuje pupienky z hnisu. Použitie lieku antibiotickým levomiketínom vám umožňuje odstrániť syndróm bolesti kvôli prítomnosti novokaínu. Masť sa aplikuje na očistenú, suchú pokožku, keď sú zistené prvé príznaky zápalu.

Dôležité! Masť proti akné s levomitsetinom je zakázané aplikovať na otvorené rany. Pri správnom používaní bude Sintomycín vyliečiť dokonca pokročilý purulentný zápal.

Synthomycín - masť z akné, ktorá nielen vysuší zapálené oblasti, ale tiež zničí baktérie, bráni zápalovému procesu. Pokyn svedčí o tom, že Syntomycín z akné sa aplikuje na kurz - dva týždne, dvakrát denne.

Foto 25 - Synthomycínový masť, účinok

Pozor prosím! Prípravky s levomitsetinom sa nepoužívajú na liečbu tehotenstva a kŕmenia dieťaťa prsníkom!

Tetracyklínová masť pomáha pri akné

Tetracyklín - masť, ktorá vám umožňuje odstrániť akné a vrie. Pomáha liečivo s hnisavými léziami a bežnými vyrážkami? V takýchto prípadoch je účinná aj tetracyklín-akos.
Ako používať liek na rýchle čistenie kože? Masť sa má aplikovať na malú vrstvu dvakrát denne. Pred použitím lieku sa vyžaduje čistenie kože a sušenie. Táto liečivá proti akné vám umožňuje dosiahnuť požadovaný výsledok asi za jeden mesiac, ale iba ak sa používa pravidelne.

Foto 27 - Tetracyklínová masť, účinok

Pozor prosím! Existujú určité kontraindikácie - nosenie dieťaťa, kŕmenie prsníkom, citlivosť na zložky, problémy v práci pečene, poškodenie tela hubou. Liek sa môže používať nie viac ako šesťkrát denne.

Masť vysuší zapálené oblasti a uzdravuje a tiež odstraňuje zápaly, obnovuje pokožku a chráni. Aplikuje sa v malej vrstve alebo v polohe a necháva sa cez noc.

Pozor prosím! Počas obdobia liečby nie je potrebné používať make-up, pretože v tomto prípade bude účinok lekárskych opatrení minimálny.

Retinická masť - spoľahlivý asistent v zbavení akné

Masť obsahuje karotén, takže sekrécia mazu je potlačená. Liek znižuje množstvo akné na pokožke, má obnovujúci účinok. Zvyčajne masť s karoténom sa používa na akné, aplikuje sa dvakrát denne, po 20-25 minútach sa umyje. Liečba sa vykonáva jedným mesiacom.

Dôležité! Príliš časté používanie masti znižuje priaznivý účinok. Liek úplne neodstraňuje pupienky, ale iba znižuje ich počet. Kontraindikácie zahŕňajú zlyhanie pečene, hyperlipidémiu, obdobie nosenia, dojčenie, presýtenie tela vitamínom A.

Erytromycín ako účinný liek na akné

Erytromycínová masť pre akné je antibiotikum, ktoré pôsobením silného účinku ničí patogénne baktérie. Činidlo proti akné sa aplikuje dvakrát alebo trikrát denne počas dvoch až troch týždňov.

Dôležité! Keďže je možné sa zvyknúť, neodporúča sa používať liek dlhšie ako predpísané obdobie! Masť môže spôsobiť vedľajšie účinky - kožný peeling, sčervenanie.

Masť s antibiotikom proti akné

Takéto lieky sú vhodné na odstránenie akné na tvári, čo je spôsobené ich schopnosťou ničiť baktérie a zabraňovať šíreniu patogénnych mikroorganizmov a ďalšiemu poškodeniu kože.

Pozor prosím! Antibiotiká môžu mať negatívny vplyv na telo, preto by ste mali starostlivo prečítať návod na použitie lieku antibiotikami.

Levomekol pomáha vyliečiť pokožku akné

Pomáha akné lieku Levomekol. Medzi jeho činy - antibakteriálne, obnovovacie a protizápalové. Tento liek je účinný proti akné, ktorá je zapálená. Chloramfenikol - antibiotiká, takže odpoveď na otázku, či mazatpryschi, sú v tejto fáze vývoja, je pozitívny. Ako používať drogu, rýchle pokyny.

Pozor prosím! Prečítajte si kontraindikácie.

Levomekol ako liek na akné na tvári

Táto masť z akné, ak sa používa na tvári, vám umožňuje vyčistiť zapálené miesta hnisu. Liečivo sa aplikuje obväzom alebo obrúskom nasiaknutou v masti. Obväzy sa menia denne, zatiaľ čo masť, ktorá čerpá hnis z pupienka, úplne nevyčisti oblasť lézie.

Foto 35 - Levomecol pomáha bojovať proti akné

Dôležité! Kontraindikácie: tehotenstvo, laktácia, plesňové lézie, precitlivenosť.

Baneocín z akné

Liek Baneocin je k dispozícii ako prášok a masť na akné, čím eliminuje vyrážky na tvári. Liek zabíja baktérie a je účinný proti akné. Masť (2-3 krát) alebo prášok (2-4 krát) sa aplikuje na postihnutú oblasť a pokryje sa obväzom. Pred začatím liečby je dôležité vziať do úvahy kontraindikácie.

Foto 37 - Baneocín, masť pre akné, účinok

Pozor prosím! Denná dávka nesmie presiahnuť 1 g liečiva.

Acyclovir zmierňuje nudné akné

Tento liek pomáha pri boji proti akné na pokožke. Akcia nástroja je zameraná na boj proti vírusom. Masť umožňuje odstránenie herpesových vyrážok. Ovplyvnené oblasti sa lubrikujú s liekom v intervaloch 3 až 4 hodiny.

Dôležité! Kontraindikácie: alergia, gravidita, laktácia. Dávka lieku Acyclovir má zvoliť lekár.

Záchranca z akné

Tento produkt patrí medzi najpopulárnejšie produkty, ktoré vám umožňujú odstrániť akné. Liečivo sa aplikuje hojne s použitím obväzu. Mala by sa uchovávať na koži minimálne niekoľko hodín.

Pozor prosím! Záchranca sa nepoužíva na poškodenú pokožku a oblasti, kde sa vyskytujú trofické procesy.

Foto 40 - masť plavčík, účinok

Eplan z akné

Je to antiseptická masť, ktorá liečí a regeneruje pokožku. Liečivo sa aplikuje v silnej vrstve punkcie, ponecháva sa až do úplného vstrebania. Používanie lieku sa má vykonávať niekoľkokrát denne, a to jeden až dva mesiace.

Pozor prosím! Nepoužívajte Eplan na postihnutú pokožku v noci.

Streptocid - účinná masť pre akné

Akné na tvári pomôže Streptotsidovaya masť. V zásade sa používa v prítomnosti abscesov, často vo forme kompresií. Masť má antiseptické a regeneračné vlastnosti. Používa sa dvakrát denne, nie dlhšie ako jeden týždeň. Tento liek eliminuje alergie a zápaly.

Dôležité! Použitie lieku dlhšie ako jeden týždeň hrozí vysušenie kože. Kontraindikácie: tyreotoxikóza, ochorenie pečene a hematopoéza.

Clotrimazol z akné, tvorený na tvári

Liečivo sa aplikuje na malú vrstvu dvakrát alebo trikrát denne. Po zotavení sa odporúča pokračovať v liečbe ešte o jeden mesiac.

Dôležité! Kontraindikácie: dojčenie, dojčenie, citlivosť na zložky.

Levomycetin - masť na akné

Akné na tvári je možné odstrániť pomocou lieku Levomycetin, ktorý obsahuje antibiotikum a má antiseptický účinok. Ošetrenie sa odporúča meniť 1-2 krát denne, doba liečby je 2-5 dní.

Pozor prosím! Predávkovanie je možné. Liek sa má používať striktne v predpísanej dávke. Malo by sa vylúčiť prítomnosť kontraindikácií.

Masti na akné na tvári

Zápal na tvári sa vyskytuje z rôznych dôvodov. Môže to byť alergická reakcia, dospievajúci vyrastal. V každom prípade sa vyhýbajú vyrážky v ťažkých prípadoch liečby. Použite masti. Vitamíny môžu byť použité ako doplnok. Posilnenie imunity, zbavte sa akýchkoľvek ochorení. Vyrážky by nemali zostať bez povšimnutia.

Čo spôsobuje pupienky na tvári

Akné na tvári nie je vzácny výskyt medzi zástupcami ľubovoľného veku. Najčastejšie trpíte dospievajúcimi počas puberty. Malé percento detí trpí obdobie puberty bez následkov. Akné, rôzne vyrážky - prirodzené obdobie rastu.

Niekedy sú prejavy príliš kruté. Zdá sa hnisavé nahromadenie uprostred vzdelávania. Keď strácajú, ponechajú silné jazvy, jazvy. Skryť účinky dospievania je nemožné.

Nemôžete eliminovať akné sám. Použite lekárske rady, používanie liekov. Riešenie problému môže spôsobiť otravu krvi, ďalšie šírenie vyrážok, nahromadenie hnisu uprostred. Môže sa zmeniť na furuncle - bolestivú formu, ktorá je plná hnisov. Dlhá, bolestne prechádza. Na elimináciu je potrebné použiť liekové, chirurgické prostriedky.

Masti na odstránenie akné

Existuje množstvo liekov, ktoré pomáhajú eliminovať vyrážku. Masti neobsahujú zložitosť v aplikácii, sú ľahko dostupné. Sú to prídavok k tabletám.

 • zinok;
 • beneatsin;
 • ihtiolovaya;
 • hormón;
 • nechtík;
 • sírová;
 • heparín;
 • tetracyklín;
 • Zener;
 • vishnevskogo;
 • kyselina salicylová;
 • levomikol;
 • sintomitsinovaja.

Zinoková masť z akné eliminuje vyrážky na tvári v krátkom čase. Produkuje antibakteriálny účinok, hlboko sa vstrebáva do pokožky a poskytuje najlepší výsledok. Nasýti pokožku potrebnými látkami. Vysychá zápal, čo zjednodušuje elimináciu. Vzdelávanie vysuší, prejdite sami. Extruda by nemala byť. Používa sa v bežných prípadoch. Nezanecháva jazvy. Liečba sa vykonáva spolu s tabletami, ktoré zvyšujú určité enzýmy v tele. Zinkovou masť pre akné je adjuvans. Má prijateľnú cenu, pomáha zbaviť sa zápalu.

"Beneacin" - masť z akné na tvári, obsahujúca antibiotiká. Žiadosť má právo vymenovať lekára. Vlastné použitie, neznalosť zloženia môže viesť k negatívnym dôsledkom. Budú nové, bolestivé erupcie, objaví sa alergická reakcia. Môže sa vyskytnúť alergický šok charakterizovaný smrteľným výsledkom. Neužívajte antibiotiká sami. Na základe konzultácie s kvalifikovaným odborníkom sa môžete naučiť používať uvedenú masť z akné na tvári. Liečivo prináša dobré výsledky pri liečbe, pričom nezostáva žiadne stopy. Kontraindikované u gravidných malých detí. Môžete sa prihlásiť, keď dosiahnete dvanásť rokov.

Ichthyol masť z akné je veľmi účinná. Používa sa na odstránenie hnisu z varu. Má špecifický zápach, prináša viditeľný výsledok. Na odstránenie malých zápalových ochorení sa má ichthylová masť proti akné používať dvakrát denne. Použitie na miesto vzdelania by malo byť pokryté bavlneným kotúčom, obyčajnou vatou, lepiacou s náplasťou. Odporúča sa aplikovať ráno na celý deň, v noci. Medzi aplikáciami by mala koža odpočívať, dýchať. Ichthyol masť pre akné sa používa pomerne často. Má lacnú cenu. K dispozícii všetkým. V aplikácii buďte opatrní. Aplikácia veľkého množstva môže spôsobiť alergickú reakciu na zložky lieku. Vyskytuje sa v prípade odchýlky od pokynu k aplikácii.

Existuje masť proti akné hormonálneho typu. Vyrába sa podľa typu hormonálnych mastí z dermatitídy. Nemôžu byť použité deťmi, tehotnými ženami. Výrazne zlepšuje stav pokožky a poskytuje prirodzený vzhľad bez zápalových procesov. Hormonálna masť proti akné nasýti pokožku potrebnými enzýmami, vitamínmi. Môžete si kúpiť na lekársky predpis. Nie je vhodné rozhodnúť nezávisle od žiadosti. Nesprávne dávkovanie môže viesť k zvýšeniu určitého hormónu v ľudskom tele, čo prináša nepríjemné výsledky.

Môžete použiť tinktúru nechtíka. Má len prírodné zložky, poskytuje jemnú starostlivosť o pleť. Tinktura lacná. Ktokoľvek v krajine si to môže dovoliť. Je užitočné vymazať malé zápaly. Vynikajúce vysušenie pokožky, ktoré spôsobuje červenanie. Kompozícia je vhodná pre akýkoľvek typ kože. Byliny, ktoré sú v kompozícii, nepoškodia. Výhody aplikácie budú viditeľné počas týždňa. Aplikujte trikrát denne. Naneste malé množstvo tinktúry na vaty, utrite postihnutú oblasť bez vyplachovania vodou. Na pokožku trvá určitý čas. Počas aplikácie je zakázané používať kozmetiku. Prášok, nadácia zabudne na póry. Efekt nie je dosiahnutý. Potrebujeme otvorené póry na ľahké odstránenie prebytku zo zápalových útvarov.

Výborným liekom je sírová masť na akné. Hlavnou zložkou je síra. Nízka koncentrácia pozitívne ovplyvňuje epidermis bez toho, aby priniesla nepríjemné pocity. Síra masť z akné má antiseptický charakter. Dezinfikuje lézie odstránením baktérií. Vyčistí póry a zbytočne eliminuje. Obnovuje mŕtvu kožu dermy. Použitie je potrebné do jedného týždňa. Terapeutická metóda aplikácie sa nazýva. Následne aplikujte pokyny. Aplikujte prípravok na čisté, umývané oblasti pokožky. Prostriedok musí byť nanesený tenkou vrstvou v noci. Aplikácia po dlhú dobu poskytne efektívny výsledok bez prítomnosti vedľajších účinkov.

Masť heparínu na akné je účinnejším prostriedkom boja. Základom lieku je heparín. Látka, ktorá odstraňuje akékoľvek infekčné infekcie. Predáva sa vo forme rúr, najviac päťdesiat gramov. Heparínová masť z akné zbavuje bolesť, s komplikovanou formou vyrážky. Nanášaním lieku masážnymi pohybmi zastavte výskyt krvných zrazenín. Látky obsahujúce pomoc rozptýliť krv v celom tele. Najlepšia masť heparínu z akéhokoľvek prejavu ochorenia kože. Pomáha nielen zbaviť sa vyrážok na epidermis, ale zabrániť kŕčové žily. Rozšírenie žíl je nebezpečné v dôsledku tvorby krvných zrazenín, ktoré sú komplikované chôdzou. Vyskytuje sa u žien, ktoré nemajú pohodlnú obuv s vysokými podpätkami. Droga môže byť oprávnene považovaná za univerzálnu. Pomáha pri veľkom počte chorôb, vytvára život bez problémov, chorôb, obáv.

Mala by sa aplikovať trikrát denne počas jedného týždňa. Manifestácia ochorenia zmizne po dvoch týždňoch užívania. Hlavná vec je sledovať pokyny priložené k nákupu. Odchýlka, nadmerná aplikácia na oblasť lézie prinesie vedľajšie účinky vo forme horiacej, alergickej reakcie. Budeme musieť liečiť nielen existujúcu chorobu, ale vedľajšie účinky. Obnova bude trvať dlho, prinesie veľa nepohodlia, bolestivých pocitov.

Tetracyklínová masť z akné a akné na tvári je lacný, účinný liek, ktorý prináša úľavu koži. Použitie by malo byť vo forme obväzu. Miesto dislokácie na tvári je lepšie liečiť, byť doma celý deň. Vzhľad na zadnej strane umožní dvanásťhodinový obväz v pracovných a pracovných dňoch. To nebude znateľné. Čas, ktorý neumožňuje použitie obväzu počas dňa, umožňuje používanie v noci. Pred spaním, na štyri hodiny, obliecť obväz, pokojne ísť do postele. Je potrebné dať tenkú vrstvu, kryt s náplasťou. Jednoducho nezmrazujte. Aplikujte pleťový krém na týždeň. Obnova bude nasledovať ihneď. Môžete si kúpiť v akejkoľvek lekárni. Žiadna aplikácia nemá žiadne obmedzenia.

"Zinerit" je liek v jednom. Ak chcete získať masť, musíte zmiešať dve prísady, ktoré sa spoja, keď si kúpite: lotion, prášok. Miešanie prísad, pripravte masť. Musíte podať žiadosť dvakrát denne.

Masť Višnevský z akné na tvári - nástroj, ktorý sa objavil na začiatku dvadsiateho storočia vďaka chirurgovi Višnevskému. Používa sa dodnes. Skladá sa z jednoduchých prvkov, ktoré pomáhajú odstrániť hnis z rany: decht, xerób, ricínový olej. Podobne bolo vykonaných mnoho príprav. Vôňa je veľmi žiaduca. Účinok je ohromujúci. Napriek času vynálezu zostáva najobvyklejším kúpeným liekom. Môžete požiadať o akýkoľvek zápal kože, rany. Pomáha utiahnuť ranu, zobrazuje zbytočné, nie je potrebné. Masť Višnevského z akné na tvári pomáha zbaviť sa malých zápalových útvarov. Pomáha masť z jaziev, ktoré zostávajú po dlhodobej liečbe. Po každom použití dezinfikujte léziu. Po odstránení reziduálnych mastí sa po niekoľkých hodinách pokoja môže použiť nasledujúci obväz.

Salicylová masť z akné sa často používa ako odstránenie hnisu z rany. Má antiseptické vlastnosti. Sušuje pokožku a odstraňuje z kopca. Rýchlo odstraňuje zápaly bezbolestne. Vo veľkom počte nebezpečných alergických reakcií, popáleniny pokožky.

Ako riešenie kožných ochorení možno použiť Levomekol. Je preventívny nástroj. Aplikuje sa na švy, rany ako stimulant kontrakcie. Nedovoľuje, aby baktérie prenikli do stredu. Existuje masť z jaziev, ktoré vznikajú po zotavení. Pomaly, s istotou uvoľňuje dermu z účinkov ochorenia a nezanecháva žiadne stopy. Liečba by nemala trvať menej ako šesť mesiacov.

Synthomycín masť z akné na tvári má antibakteriálny charakter. Čistí epidermis a eliminuje veľké množstvo baktérií. Vyrába sa na základe predchádzajúcich mastí. Zloženie: chloramfenikol, ricínový olej. S týmto zložením sintomitsinovaya masť z akné na tele prináša efektívne výsledky liečby. Hlboko preniká do hornej vrstvy pokožky a umožňuje vám pôsobiť na zápalové procesy zvnútra. Odstránenie individuálneho akné vyžaduje aplikáciu len na mieste. Neaplikujte na celú tvár. Veľké lézie môžu byť úplne rozmazané. Odporúča sa aplikovať procedúru v noci. Výrobok absorbuje, preniká hlbšie do kože, výsledok mnohonásobne zlepšuje. Urobí tvár čisté, zdravé.

záver

Vyššie uvedený zoznam liekov zmierňuje formácie na tvári v každom veku. Obmedzenia existujú len pre hormonálnu látku. Pred použitím vyhľadajte lekára. Špecialista by mal predpísať liečbu. Zoznam obsahuje masť na akné a akné na tvári, čo pomáha zbaviť sa nepríjemných následkov dospievania, ktoré vyrastajú.

Niektoré lieky pôsobia ako masť proti jaziev, aplikované na obväzy počas rany. Masť z jaziev zmierňuje nepríjemné spomienky po poškodení. Stopy škvŕn od poškodenia - kozmetická ošklivosť. Recenzie hovoria o dokonalom odstránení jaziev po akné.

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.

Hodnotenie lacných, ale účinných mastí na akné

S akné nielen dospievajúci, ale aj starší ľudia. Akné sa zvyčajne objavuje na tvári, ale môže postihnúť iné časti tela - pokožku hlavy, ramená, nohy alebo dokonca aj zadok. Ak chcete očistiť pokožku, použite krémy, roztoky alebo masti z akné. Kvôli obsedantnej reklame má každý vypočutie na názvy drahých produktov, ako je Zenerit alebo Basiron AC. Avšak v každej lekárni si môžete kúpiť lacné a účinné lieky, ktoré pomôžu vrátiť pokožke atraktívny zdravý vzhľad.

Pri kúpe masti alebo krému z akné a akné môžete dôverovať lekárnikovi a kúpiť lieky, ktoré odporúča. Ale je lepšie študovať inštrukcie a zloženie, spôsob aplikácie, možné vedľajšie účinky a kontraindikácie nezávisle.

Že liek pomohol odstrániť zápal a vyčistiť pokožku vyrážky, mal by mať niekoľko vlastností:

 • dezinfekčné prostriedky;
 • baktericídne;
 • bakteriostatický;
 • sušiace;
 • protizápalové;
 • uzdravenie.

Kvalitná masť zvyčajne obsahuje niekoľko účinných látok, ktoré spoločne poskytujú dobrý terapeutický účinok. Takéto zložky zahŕňajú:

 • síra;
 • zlúčeniny zinku;
 • kyselina salicylová;
 • gáfor;
 • mentol;
 • decht;
 • výťažky a výťažky z liečivých bylín;
 • antibiotiká a sulfónamidy.

V lekárňach existuje dostatok liekov na vonkajšie použitie, ktoré zodpovedajú týmto parametrom. Takmer všetky z nich sú vyrábané v domácom farmaceutickom priemysle a sú lacné.

Masť Višnevský bol vynájdený asi pred sto rokmi a pôvodne bol určený na liečbu hnisavých rán, vredov a popálenín. V dnešnej dobe sa používa na problémy s kožou: hnisavé pupienky, abscesy a bolesti. Liniment zahrieva oblasť lézie, urýchľuje "zrenie" zapáleného akné a uľahčuje uvoľnenie hnisu von. V niektorých prípadoch sa tvoriace akné pod vplyvom masti rozpúšťajú a nezostávajú žiadne stopy.

Základom prípravku sú prírodné zložky:

 • Birch decht - dezinfikuje a absorbuje tesnenia na koži;
 • xeroforma - má stierací, sušivý a antiseptický účinok;
 • ricínový olej - zmäkčuje hornú vrstvu epidermis, urýchľuje hojenie a opravu tkanív.

Višnevská masť sa má aplikovať bodovo na oblasť jedného pupienka alebo ich klastra. Lepšie je použiť obväz, ktorý pokrýva miesto zápalu s bavlneným kotúčom alebo gázou zloženou z niekoľkých vrstiev. Na fixáciu by ste mali používať pomôcku na bandáž a nechať bandáž na noc.

Linzový balzamik (podľa Višnevského) môže spôsobiť mierne sčervenanie a podráždenie pokožky tváre alebo tela. To nie je dôvodom na stiahnutie lieku. Účinné látky, ktoré tvoria liečivo, zvyšujú mikrocirkuláciu a spôsobujú spúšťanie krvi na povrch kože.

Ichthyol masť je pomenovaná hlavnou liečivou zložkou, ktorá sa získava z prírodných živíc. Ichthyol (ihtammol) má takmer rovnaké vlastnosti ako masť Višnevského:

 • odstraňuje zápal;
 • znižuje bolesť;
 • dezinfikuje a suší hornú vrstvu epidermis;
 • zmäkčuje tkanivá a uľahčuje stiahnutie hnisu;
 • aktivuje cirkuláciu krvi a lymfy;
 • obnovuje štruktúru kože a urýchľuje jej hojenie.

Ichthyol masť sa môže používať na liečbu subkutánnych pupienkov, komedónov a čiernych bodiek: ihtamol rozpúšťa kožný tuk a pomáha vyčistiť upchaté póry. Aby sa dosiahol požadovaný účinok, liek by sa mal aplikovať bod po bode na tvár, ktorý bol predtým vyčistený z kozmetiky. Je užitočné vytvoriť ochranný obväz, nechať ho aspoň pár hodín, najlepšie v noci.

Vypustený z infiltracie pupienka by sa mal umyť teplou vodou a miesto na preniknutie ošetriť chlórhexidínom. Toto riešenie je užitočné ako dezinfekčný a čistiaci prostriedok. Dekontaminácia rany môže byť a 3% peroxidu vodíka.

Levomekolová masť obsahuje antibiotikum Levomycetin, ktorý má antimikrobiálnu vlastnosť a ničí patogénne baktérie. Methyluracil, ktorý je súčasťou lieku, odstraňuje zápal, obnovuje tkanivovú štruktúru, urýchľuje hojenie. Dodatočná zložka polyetylénoxidu zvyšuje účinok účinných látok a urýchľuje vylučovanie hnisu.

Levomecol sa odporúča aplikovať bodovo, bez ovplyvnenia zdravých oblastí pokožky. Nepoužívajte liek s ekzémami, psoriázou a hubovými chorobami. V zriedkavých prípadoch môžu byť príznaky alergie: vyrážka, svrbenie, podráždenie. Ak sa objavia príznaky individuálnej neznášanlivosti, liek sa musí nahradiť iným liekom.

Namiesto lieku Levomecol môžete bezpečne používať Levometyl masť. Jeho zloženie je totožné a cena je takmer rovnaká.

Synthomycín, ktorý sa bežne nazýva syntetizujúca masť, je ďalším liekom, ktorý obsahuje antibiotikum s rovnakým názvom. Synthomycín dobre preniká do pokožky, neutralizuje a zabraňuje reprodukcii baktérií, odstraňuje staré a nové ložiská zápalu, čistí pokožku akné a post-akné.

Synthomycín sa môže aplikovať len naopak: aj keď sa na povrchu kože vytvára skupina vnútorného akné, každá z nich sa má rozmazávať oddelene. Treba mať na pamäti, že antibiotikum ničí nielen chorobné, ale aj "užitočné" baktérie, čo má za následok zníženú ochrannú funkciu pokožky a lokálnu imunitu. Nesmiešajte pokožku s žiadnymi kozmetickými výrobkami na starostlivosť o pokožku alebo nepoužívajte na otvorené rany.

Liečivo so sintomycínom je kontraindikované pri ochoreniach pečene, zlyhaní obličiek, porfýrii, krvných problémoch a individuálnej intolerancii. Tehotné a dojčiace ženy, rovnako ako tie, ktoré trpia ekzémom a psoriázou, by mali pred začatím liečby konzultovať s lekárom.

Antibiotikum erytromycín zo skupiny makrolidov je hlavnou zdravotnou zložkou tejto lacnej masti. Používa sa na kožné ochorenia, vrátane akné a mladistvej akné. Liečivo má antibakteriálny a protizápalový účinok a môže sa aplikovať až trikrát denne.

Liečba erytromycínovou masťou môže trvať niekoľko týždňov. Na zvýšenie terapeutického účinku sa liek môže kombinovať s inými vonkajšími prostriedkami, ale v tomto prípade by interval medzi užívaním rôznych liekov proti akné mal byť aspoň 1 hodinu.

Erytromycín nezlučiteľné s klindamycín, linkomycín a chloramfenikol (chloramfenikol), a to tiež znižuje účinok penicilínov a cefalosporínov. Ak máte vedľajšie účinky v podobe silného vysúšaniu pokožky, peeling, začervenanie, vyrážka alebo svrbenie o použití masti sa musí zlikvidovať.

Každá masť z akné, ktorá obsahuje antibiotikum, sa nesmie používať dlhšie ako 2-3 týždne. V opačnom prípade sa patogénne mikroorganizmy "používajú" na antibiotikum a liek stratí svoju účinnosť. Aby nedošlo k vyvolaniu rezistencie na liek, mal by sa používať v krátkych cykloch a striedať s masťami alebo krémami založenými na iných účinných látkach.

Masť so streptokidom je výborným antimikrobiálnym činidlom. Môže byť použitý pre:

 • purulentný zápal kože;
 • vulgárne akné;
 • impetigo;
 • varí;
 • carbuncles;
 • popáleniny;
 • infikovaných rán na tvári a tele.

Mazanie sa odporúča aplikovať obväz 1-2 krát denne. Medzi nežiaduce účinky sa môžu vyskytnúť nevoľnosť, vracanie, závraty, tachykardia, modrá kože a slizníc, znížená citlivosť končatín, zníženie počtu bielych krviniek v krvi. Je neprijateľné, aby drogu v prípade vážneho ochorenia obličiek a štítnej žľazy, precitlivenosťou na sulfónamidy.

Kyselina salicylová je vhodná na liečbu rôznych kožných ochorení:

 • čierne škvrny (komedóny);
 • biele a ružové akné;
 • pustuly a papuly;
 • varí;
 • kurie oká;
 • bradavice;
 • olejová seborrhea;
 • odrezkov lichen;
 • ekzém, psoriáza, ichtyóza.

Má antiseptický, protizápalový, čistiaci, sušivý a bieliaci účinok, takže sa často pridáva do kozmetiky určenej na starostlivosť o mastnú a problémovú pokožku.

Na lekárňových poliach môžete vidieť lieky s kyselinou salicylovou vo forme alkoholického 1- alebo 2% roztoku alebo hustého bieleho masti s iným obsahom hlavnej látky (2, 5 alebo 10%). Odporúča sa použiť bod po bode a pokryť oblasti s viacerými klastrami akné s tenkou vrstvou.

Alkoholický roztok kyseliny salicylovej môže byť použitý ako pleťové vody: čistí upchaté póry, ničí patogénne baktérie, normalizuje mazových žliaz a mazových sekréty znížiť. Neodporúča sa používať u pacientov so zlyhaním obličiek a individuálne neznášanlivosti, v priebehu tehotenstva a dojčenia.

Ak sa bublina s roztokom kyseliny salicylovej pridá jednou rozdrvenou tabletu streptocidu a levomiketínu, dostanete hovorca, ktorý nie je menej účinný voči známym drahým liekom.

Tento kopecký znamená, že kombinuje niekoľko zdravotníckych prvkov, s každodennou starostlivosťou vráti osobnosť čistotu a atraktívnosť. Len pred každým použitím sa musí injekčná liekovka s paličkou dobre pretrepať.

Záver Tsindol vyrába mnoho domácich farmaceutických spoločností. Skladá sa z jednoduchých a lacných zložiek, hlavnou účinnou látkou je oxid zinočnatý. Pred každým použitím sa suspenzia musí pretrepať tak, aby boli liečebné zložky rovnomerne rozložené v kvapaline.

Liek má priaznivý účinok na pokožku tváre a tela:

 • odstraňuje zápal;
 • zmäkčuje podráždené tkanivá;
 • dezinfikuje;
 • vysuší;
 • zabraňuje vzniku nových bolestivých útvarov.

Tsindol je absolútne bezpečné: môže byť použitý aj na liečbu detí s plienkovou vyrážkou, kurčaťom alebo dermatitídou. Jedinou kontraindikáciou je alergia na zlúčeniny zinku alebo iné zložky suspenzie. Kompozícia sa môže aplikovať na miesto zápalu až 4-6 krát denne, ponechať niekoľko hodín, potom opláchnuť teplou tečúcou vodou.

Tieto dve známe lieky sa používajú na liečbu akné po niekoľko desaťročí. Terapeutický účinok masti je spôsobený prítomnosťou oxidu zinočnatého a kyseliny salicylovej uvedenej vyššie.

Výsledkom je, že aplikácia masti zabraňuje rastu patogénnych baktérií, príznaky zápalu a podráždenie miznú, akné vymiznú bezo rany na tvári a hrubých jaziev. Spôsob aplikácie - trikrát denne.

Osvedčená sírová masť má vysokú antimikrobiálnu a antiparazitickú aktivitu. Jednoduchá síra, ktorá je jej hlavnou zložkou, odstraňuje zápaly, uscháva, urýchľuje regeneráciu a opravu tkaniva, odstraňuje po akné.

Liečivo je vhodné na liečbu akné, seborrhy, mykózy a psoriázy. Napriek skutočnosti, že účinná látka prakticky nevstupuje do systémového krvného riečišťa, je pre deti do 3 rokov zakázaná kyselina sírová.

Pre tvár s mastnou a problematickou kožou bude užitočné mydlo s mydlom z dechtu. Hnedá mydlo s charakteristickým zápachom alebo drahšou tekutou formou sa dá kúpiť v každej lekárni alebo v kozmetike a voňavkárni.

Antiseptické, antimikrobiálne, protizápalové a omladzujúce vlastnosti podsushivayuschee mydlo prikladá brezový decht - unikátny produkt suchou destiláciou kôry. To zlepšuje pleť s akné, a vyčistí póry, znižuje zápal a začervenanie čistí, reguluje sekréciu kožného mazu, urýchľuje hojenie drobných rán, má mierny analgetický účinok.

Keď sa mastná pokožka umyje dechtovým mydlom, odporúča sa denne ráno a večer, keď je suchá - raz denne alebo každý druhý deň, aby nedošlo k vysušeniu kože. Po každom umývaní je potrebné aplikovať na obličej výživný alebo zvlhčujúci krém.

Ruský balzam na gél obsahuje prírodný prebiotikum Biolin, ktorý neutralizuje patogény a vytvára priaznivé podmienky pre reprodukciu prospešných baktérií. Okrem biolínu obsahuje zloženie liečiva:

 • alantoín;
 • vitamín E;
 • zlúčeniny zinku;
 • oleje a výťažky z liečivých rastlín (levanduľ, čaj, strom, mlok, smrek, heřmánok, nechtík, aloe vera).

Úspešná kombinácia rastlinných a syntetických zložiek má dobrý terapeutický účinok:

 • normalizuje činnosť mazových žliaz;
 • očisťuje póry;
 • odstraňuje zápal;
 • uzdravuje rany;
 • vráti pokožku zdravý vzhľad.

Gél-balzam bude účinný pre mierne alebo stredne závažné akné, s ťažkou formou, budete potrebovať vymenovanie ďalších liekov vonkajšie alebo systémové akcie. Na dosiahnutie požadovaného výsledku musí byť Uricsept 911 aplikovaný na lézie 2 krát denne.

Krém indického farmaceutického priemyslu pomáha s rôznymi patologickými stavmi na koži, vrátane vysokého tuku a čiernych hláv. Vďaka prítomnosti rastlinných extraktov používaných v tradičnej indickej medicíne je zapálená pokožka dezinfikovaná, ochladená, zmäkčená a zvlhčená. Prírodné zložky odstraňujú svrbenie a podráždenie, normalizujú činnosť mazových žliaz, urýchľujú hojenie a obnovu štruktúry pokožky.

Pre mastnú pokožku je krém Boro Plus najvhodnejší na fialovú alebo zelenú. Môže sa aplikovať tenká vrstva až trikrát denne v problémových oblastiach a tiež sa používa v zdravých oblastiach namiesto bežnej kozmetiky.

Zoznam lacných liekov na akné bude nekompletný bez krémového gélu Sledotsid. Je určený nielen na liečbu akné, ale aj na odstránenie jej účinkov - stopy, škvrny a jazvy po akné, ktoré sa nazývajú pošva.

Krém sa skladá z kyseliny hyalurónovej, vitamíny E a C, sa ióny striebra a rastlinných extraktov - arniky, Hamamelis, magnólie kôry, tea tree, oranžovej a zelenej riasy. Vďaka kombinácii prírodných zložiek sa tulene rozpúšťajú, pigmentácia zmizne, pokožka sa rýchlo obnoví, získa zdravú textúru a farbu.

Sledotsid by sa mal aplikovať na zvyšné miesta po zápaloch s tenkou vrstvou 2-3 krát denne a nechať sa až do úplného vstrebania krému.

Kozmetická čistiaca koža 3 v 1 od spoločnosti Garnier sa dá zakúpiť nie v lekárni av obchode. Zahŕňa:

Kombinácia liečivých a starostlivých zložiek umožňuje používať výrobok ako čistiaci drôt alebo masku. A v tomto prípade a v inom prípade naneste liek na čistú vlhkú tvár a opláchnite po 3-5 minútach.

Výrobca tvrdí, že 3-v-1 môže byť použitý ako gél na pranie, ale podľa mnohých recenzií to nie je najlepšia voľba. Ale ako sú výrobky masku alebo kefovanie dostatočne účinné. Vďaka systematickému použitiu je pokožka očistená od čiernych škvŕn, mastného lesku a akné.

Pokožka vysušuje, takže po každom použití sa odporúča na tvár použiť hydratačný alebo výživný krém.

Krémová gélová línia "Pred a po" je určená na starostlivosť o problémovú pokožku a boj proti akné. Čistí dobre hornú vrstvu epidermis, eliminuje vyrážky, reguluje produkciu žliaz v sebu, zabraňuje objaveniu sa nového akné. Zloženie anti-akné krému "Pred a po" obsahuje vitamín E, kyselinu citrónovú a tradičné rastlinné výťažky (sekoj, arnica, aloe vera, nealkohol, zelený čaj).

Ďalší lacný anti-akné krém nazývaný Priztin, ktorý vyrába indický farmaceutický priemysel, dokáže poraziť akné a eliminovať akné na tvári. Vo svojom zložení je zinok, gáfor, oleje a extrakty z liečivých rastlín. Droga nemá žiadne kontraindikácie a nie je návyková, takže sa môže uchádzať dlhšie.

Koža okamžite reaguje na poruchy v práci ľudských orgánov a systémov. Výskyt akné v dospievaní alebo počas tehotenstva je znakom hormonálnej úpravy. Keď vyrastie alebo po narodení dieťaťa, pokožka sa očistí od akné a vráti sa do normálu. Pomôžte jej v tomto môže byť pomocou cenovo dostupných liekov alebo kozmetiky.

Ak liečba neprinesie hmatateľné výsledky, je potrebné konzultovať s dermatológa a podrobiť sa testu, lebo príčinou akné môžu byť vážne ochorenia, ktoré ľudia ani nehádajú.