Hlavná

Opar

Masť pre alergie na kožu - zoznam najefektívnejších hormonálnych a nehormonálnych látok pre deti alebo dospelých

So zvýšenou citlivosťou tela na určité látky čelí viac ako 70% ľudí na zemi. U niektorých sa alergia prejavuje v miernej forme, zatiaľ čo iní trpia vážnym svrbením a vyrážkou. Antialergické masti pomôžu vyrovnať sa s kožnými prejavmi imunopatologického procesu. Môžu obsahovať hormóny, antibiotiká, liečivé a antiexudatívne (dekongestujúce) zložky.

Typy masti z kožných alergií

Na zastavenie imunopatologického procesu u dospelých užívajte lieky obsahujúce hormóny a antibiotiká. Lekár predpisuje konkrétnu drogu na základe stavu pacienta. Keď sa prejavujú príznaky imunopatologického procesu, je rozumné používať kortikosteroidy a pri miernom svrbení sa môžete dostať s blokátorom histamínových receptorov. Masť z alergií na kožu môže mať nasledujúcu formu:

 • Hormón. Používa sa na liečbu alergií v stredných a neskorých štádiách, keď sú príznaky veľmi závažné a spôsobujú vážne ťažkosti pacientovi. Lieky tohto druhu sa môžu používať najviac 10 dní, pretože silne ovplyvňujú lokálnu imunitu.
 • Nehormonálnu. Určite na zastavenie imunopatologického procesu ľahkého stupňa. Liečivo ihneď začne pracovať na koži, ale viditeľné výsledky sa objavia 1-2 hodiny po aplikácii.
 • S antibiotikami. Je predpísaný pri výskyte príznakov hojenia a progresie zápalového procesu. Liečivo obsahuje antiseptiká, ktoré sušia a dezinfikujú pokožku.
 • Pre určité časti tela. Prostriedky tejto kategórie sa vyznačujú špeciálnym zložením. Komponenty, ktoré sú v ňom obsiahnuté, nemajú agresívne vplyv na pokožku a sliznice, takže tieto masti môžu byť použité na liečbu očí, tváre, nosu atď.

Nie všetci pacienti môžu používať masti; majú hydrofóbny základ a vyznačujú sa vysokým obsahom tuku. Ľudia s malými pórmi a citlivou pokožkou by si mali kúpiť gél v lekárni. Jeho báza je vodná, takže sa absorbuje okamžite a nevedie k zablokovaniu a zápalu najmenších potných žliaz. Masť rýchlo preniká do pokožky a gél tvorí ľahko poškodený ochranný film na povrchu pokožky, takže nie je tak účinný pri liečbe závažných alergií.

Hormonálna masť z alergií

Prostriedky tejto kategórie rýchlo prenikajú do kože a pomáhajú rýchlo zvládnuť príznaky alergií. Na potlačenie lokálnej imunity sa pridávajú umelo získané kortikosteroidy. Prípravy tohto typu sú prezentované v lekárňach za stredné a vysoké náklady. Kúpiť hormonálne masti z alergie je možné výlučne pod lekársky predpis. Výhody fondov zahŕňajú:

 • vysoká účinnosť proti širokému spektru alergénov;
 • pomôcť vyrovnať sa s recidívami choroby;
 • výkon.

Pri dlhodobom používaní spôsobujú hormonálne prípravky mnohé nežiaduce vedľajšie účinky. Po preniknutí do krvi sa začnú hromadiť syntetické hormóny v obličkách, čo zvyšuje riziko vzniku hypertenzie a rôznych abnormalít v endokrinnom systéme. Ďalšou nevýhodou liekov tohto spektra je abstinenčný syndróm. Vyskytuje sa pri liečbe vysoko koncentrovaných liekov. Stav pacientovej pokožky sa silne zhoršuje v dôsledku prudkého zastavenia užívania lieku.

Advantan

Prostriedky sa týkajú hormonálnych liekov novej generácie, t.j. môže sa použiť na ošetrenie pokožky po dobu 12 týždňov. Priemerná cena masti v lekárni je 540 rubľov. Liečivo by sa malo aplikovať na zapálenú oblasť tenkou vrstvou a rozotrieť s ľahkými masážnymi pohybmi. Ak dôjde k odlupovaniu, zvyšuje sa množstvo aplikovaného činidla. Pri alergii na slnečné žiarenie sa Advantan používa dvakrát denne av ostatných prípadoch raz. Výhody tohto nástroja:

 • Liečivo je vhodné pre všetky typy pleti.
 • V lekárni si môžete kúpiť masť z alergie pre deti tejto značky. Z jeho štruktúry sú hormóny vylúčené, ale možno ich liečiť najviac 1 mesiac.
 • Tento liek obsahuje zvlhčujúce zložky, takže účinne bojuje s peelingom a suchou pokožkou.
 • Masť obsahuje alkohol, takže má výrazný antipruritický účinok.
 • Liečivo sa môže kombinovať s antihistaminikami.

Tento liek by nemal byť aplikovaný na mliečne žľazy počas dojčenia dieťaťa. Tak ako všetky kortikosteroidy, Andvantan môže spôsobiť záchvat hypertenzie, folikulitídy, hypertrichózy. U menej ako 1% pacientov sa po aplikácii lieku Advantan pozoruje svrbenie a vodnaté akné. Nemôžete používať prípravok na liečbu alergií pri tuberkulóznych alebo syfilítických kožných léziách, infekciách, vírusoch, individuálnej intolerancii jeho zložiek.

Lokoid

Liečba sa vzťahuje na ľahké syntetické glukokortikosteroidy. Lokoid odstraňuje svrbenie, eliminuje opuch. Priraďte liek na dermatitídu, ekzém, psoriázu. Počas tehotenstva a dojčenia je zakázané použitie Lokoidu. Liek je možné zakúpiť v lekárni za 300 rubľov. Lakoid sa aplikuje na pokožku 1-3 krát denne. Štandardná dĺžka trvania liečby je jeden týždeň, maximálna doba trvania je 3 týždne. Lokoid je kontraindikovaný, ak:

 • hypersenzitivita organizmu na hydrokortizón alebo iné zložky kompozície;
 • bakteriálne, vírusové, plesňové infekcie;
 • tuberkulóza, syfilitické lézie kože;
 • parazitárne kožné infekcie;
 • benígne a zhubné nádory kože;
 • akné, rosacea, periorálnej dermatitídy;
 • s ranami a vredmi.

sinaflana

Liek sa týka lacných a účinných glukokortikosteroidov. Sinaflánu si môžete kúpiť v lekárni za 80 rubľov. Liečba je predpísaná na zmiernenie akútnych a závažných zápalových lézií pokožky a pokožky hlavy. Tento liek je vhodný na zmiernenie svrbenia po uhryznutí hmyzom. Sinaflán sa môže používať na liečbu popálenin prvého stupňa. Liek sa nesmie použiť, ak:

 • trofický vred spodnej časti nohy spôsobený kŕčovými žilami;
 • vírusové, plesňové, bakteriálne kožné lézie;
 • rozsiahle psoriatické vyrážky;
 • ružové a bežné akné.

Na liečbu detí mladších ako 2 roky sa Sinaflane nepoužíva. S opatrnosťou používajte lieky počas puberty u dievčat. Sinaphlane sa môže kombinovať s antimikrobiálnymi látkami. Aplikujte lieky 2-3 krát denne na postihnuté miesto tela. Ak sa vyskytne závažné svrbenie, akné, melasma, sekundárna infekcia kože, liečba Sinaflanou by sa mala prerušiť. Trvanie liečby - 10 dní.

Elidel

Liek sa týka vysokorýchlostných hormónov kortikosteroidov. Elidel zvládne krk, hlavu, viečko. Trvanie liečby určí lekár. Prostriedok sa aplikuje na pokožku 2 krát denne s tenkou vrstvou. V prípade predávkovania dochádza k zvýšeniu alergickej reakcie. Ak sa po niekoľkých hodinách zvýraznia nepríjemné pocity, je potrebné poradiť sa s lekárom. Dávkovanie liekov sa postupne znižuje, aby sa nevyvolal abstinenčný syndróm. Elidel je možné zakúpiť za 940 rubľov. Liek nemôže byť aplikovaný s:

 • vysoká citlivosť na pimekrolimus;
 • prítomnosť akútnej vírusovej, bakteriálnej, plesňovej infekcie.

Nehormonálne masti z alergií

Prípravy tejto kategórie pozostávajú z prírodných zložiek, ktoré jemne zastavujú príznaky imunopatologického procesu. Antihistaminové masti pre deti nie sú hormonálne. Použite tento typ liekov pre tehotné a dojčiace ženy, ale len po konzultácii s lekárom. Výhody nehormonálnych mastí zahŕňajú:

 • chýbajú závažné kontraindikácie;
 • vynikajúce regeneračné vlastnosti;
 • Vysoká účinnosť s miernou alergiou.

Hlavnou nevýhodou týchto nástrojov je pomalá akcia. Po aplikácii masti by ste mali počkať až 2-3 hodiny, kým sa symptómy alergie nestanú menej výrazné. Úplne zbaviť svrbenie pomocou takýchto liekov nebude fungovať. Keď účinné látky nehormonálnych masti prenikajú do krvi, u niektorých pacientov je alergia na kožu silnejšia. To je spôsobené tým, že lieky sú pridané bylinky, ktoré sa môžu vyskytnúť alergické reakcie. Všetky nehormonálne lieky sa používajú až do úplného vymiznutia príznakov alergie.

zinok

Produkt má adsorbent, sušenie, adstringentný účinok. Môžete si ho kúpiť v lekárni za 20 rubľov. Liečba sa môže použiť na liečbu dermatitídy, trofických vredov, vredov atď. Naneste krém 2-3 krát denne na miesta, kde je podráždenie. Kontraindikované liečivo so zvýšenou citlivosťou na oxid zinočnatý. Jedným z najbližších analógov zinkovej masti z alergií na pokožku je Desitin. Môže sa použiť na liečbu vyrážok u detí od 6 mesiacov. Cena lieku je 260 rubľov.

Bepanten

Náprava je absolútne neškodná pre všetky kategórie pacientov. Môže sa používať na liečbu alergií u dojčiat a tehotných žien. Bepanten sa používa na zvlhčenie, chladenie a hojenie pokožky so stredne ťažkou dermatitídou, ľahkými popáleninami, bolestivými prasklinami. Liek je kontraindikovaný v prípadoch precitlivenosti na zložky. Bepanten sa vyznačuje ľahkou textúrou. Aplikuje sa 1-2 krát denne na zapálenú oblasť. Priemerná cena spoločnosti Bepanten je 550 rubľov.

Masti, krémy z alergií na pokožku tváre, ruky u dospelých. Nehormonálna, antihistaminiká

Alergia sa môže vyskytnúť kedykoľvek počas roka av akomkoľvek veku. Je však zrejmé, že alergická reakcia sa najčastejšie prejavuje v jarnom období kvôli veľkému počtu dráždivých látok. Preto by mal každý vedieť, čo môže pomôcť v tejto situácii.

Čo je to alergia?

Alergia sa nazýva imunitná choroba, ktorá zvyšuje citlivosť tela na látky rôzneho pôvodu. Príčinou prezentovanej choroby sú alergény, ktoré sú rozdelené na chemické, bakteriálne, hubové, liečivé, epidermálne, potravinové, peľové a domáce látky.

Stojí tiež za zmienku, že alergia je často zdedená, ale existujú aj ďalšie dôvody pre jej vývoj. Napríklad jesť veľké množstvá potravy s konzervačnými látkami, s použitím chemikálií alebo zlej ekológie.

Príznaky alergie

Existuje veľa druhov alergií a ich príznaky sú samozrejme odlišné. Existuje však niekoľko bežných známok, ktoré sú známe alergikom.

Pre nich je nepochybne:

 • pravidelné kýchanie;
 • svrbenie a vodnatý výtok z nosa;
 • sčervenanie kože a očných svalov;
 • zalievanie;
 • olupovanie kože;
 • mierny opuch ramien, tváre, nôh alebo hrdla;
 • možnú podráždenosť, zlú náladu, ospalosť a stratu sily.

Často sú tieto symptómy pripisované bežnej chlade, bežnej chlade, bronchitíde alebo ARI. Ale je lepšie byť v tomto prípade bezpečný a prejsť potrebné testy, ktoré pomôžu potvrdiť alebo poprieť prítomnosť alergénov v tele.

Masť na alergiu na kožu u dospelých, ktoré sú

Tieto prostriedky na alergiu sú dva typy - hormonálne a nonhormonálne. Prvá z nich obsahuje vo svojom zložení glukokortikoidy, to znamená hormóny, ktoré sú vylučované nadobličkami. Vďaka nim sa kožné vyrážky môžu vyliečiť pomerne rýchlo, ale nemali by sme zabudnúť na nedostatky takéhoto ošetrenia.

Napríklad, Časté používanie hormonálnych mastí môže mať za následok:

 • na výskyt akné;
 • na spomalenie hojenia rán a rezov;
 • na subkutánne krvácanie;
 • na urýchlenie alebo retardáciu rastu vlasov na ošetrenom mieste pokožky;
 • k atrofii kože.
Masti, krémy z alergií na pokožku tváre, ruky u dospelých. Nehormonálne a antihistaminiká spravidla nemajú vedľajšie účinky

Nehormonálne masti sa považujú za bezpečné, nemajú toľko vedľajších účinkov, nie sú návykové a sú kombinované s inými antialergickými liekmi.

Aj keď nedávajú také rýchle výsledky, ale na samom začiatku ochorenia, lekári predpisujú masť bez hormónov v jej zložení, pretože umožňujú telo prispôsobiť a pripraviť sa na vážnejšie liečbu.

Pokiaľ ide o cenu, náklady na hormonálne lieky sa pohybuje od asi 250 až 360 rubľov, a non-hormonálne drogy - 165 až 930 rubľov.

Hormonálna masť z alergií

Moderné alergia masť, ktorá obsahuje vo svojom zložení kortikosteroidných hormónov, takmer neprenikajú do tela a sú bezpečné pre nadobličky. Zloženie tohto lieku vám umožňuje rýchlo odstrániť nepríjemné svrbenie, opuch a zablokovať ďalší vývoj protilátok.

Vzhľadom na to, že masť má protizápalové vlastnosti, riziko vývoja podráždenia klesá, čo umožňuje, aby sa človek cítil oveľa lepšie a pokojne spal v noci.

Dôležité! Keďže hormonálne lieky majú veľký zoznam vedľajších účinkov, liečba dospelého človeka by nemala presiahnuť 12 týždňov a liečba detí by nemala trvať dlhšie ako 4 týždne.

Pamätajte tiež, že len tieto masti sú zakázané aplikovať na tvár, a dokonca aj s povolením lekára - s veľkou starostlivosťou.

Masť pre alergiu Sinaflanc

Často sa pri liečbe alergickej reakcie na pokožku používa masť Sinaflan. To sa vzťahuje na imunosupresívami a pomáha v prípadoch, kedy pacient trpí diskoidní lupus erythematosus, plochý lišaj, suché seborrhea, lupienka, neurodermatitída, ekzém, svrbenie kože a bodnutí hmyzom.

Mylná predstava je, že prezentovaná masť sa môže použiť na akné alebo akné.

Spôsob používania Sinaflany je dosť jednoduchý a obsahuje len niekoľko bodov:

 1. Opatrne, ale dôkladne spracujte potrebnú časť epidermis s vodou pri izbovej teplote. Mydlo a ostatná kozmetika sa najlepšie nepoužívajú.
 2. Použitie mäkkého uteráka alebo papierové obrúsky, osušte pokožku.
 3. Ďalej tenká vrstva dať masť. Nezabudnite, že by sa mali vzťahovať iba na postihnuté oblasti!
 4. V kruhovom pohybe utrite drogu, ale neočakávajte úplnú absorpciu - to nie je nutné.

Tento postup by sa mal opakovať dvakrát denne, najlepšie bezprostredne po sprchovaní. Pri psoriáze sa počet opakovaní môže zvýšiť až trikrát.

Ďalšie hormonálne masti versus alergie

V prípade, keď je Sinaflan z nejakého dôvodu nedostupný, možno použiť lieky s podobným účinkom. Sú to lokálne prípravy ako Flucar, Mometasone, Momat, Elozon a mnoho ďalších.

Tiež pomáhajú dobre zvládnuť alergiu na kožu a môžu sa vyrábať v rôznych formách. Napríklad vo forme gélu alebo pleťovej vody, ktorá je najlepšia pre mastnú pokožku, pretože sa rýchlo vstrebáva a nemá v jej zložení petrolát.

Nehormonálne masti z alergií

Nehormonálne lieky sa používajú, keď sa objavia kožné alergie v počiatočných štádiách alebo ako ďalšia liečba. Predložené masti dobre liečia už objavené rany a zabraňujú vzniku nových zranení, zmierňujú zápal a výrazne znižujú bolesť.

Existuje niekoľko typov masti na alergie a ktorá z nich je najlepšia na použitie, môže to povedať iba ošetrujúcemu lekárovi.

Bepanten masť na alergie

Táto droga je pomerne populárna, pretože môže byť použitá nielen vo vzťahu k dospelým, ale aj k novorodencom. Aj na Bepantene by sa mala venovať pozornosť tehotným ženám, pretože po ich použití nie sú vedľajšie účinky a neexistujú žiadne kontraindikácie. Používajte ho, keď na bradavky sú trhliny alebo podráždenie.

Je veľmi výhodné, aby táto masť mohla byť použitá ako na liečbu, tak na prevenciu chorôb a spôsob aplikácie nespôsobí žiadne ťažkosti.

Takže, čo musíte urobiť:

 1. Ľahko umyte Prsia teplou vodou a posypte ručníkom.
 2. krmivo dieťaťa s mliekom.
 3. platiť tenká vrstva masti na postihnutých miestach a pri ľahkých pohyboch ju rozotrite do kože.
 4. odstrániť znamená, že s prsníkom nie je potrebné, ale je potrebné umývať ramená alebo ruku starostlivo, aby masť nemala sliznice.

Pokiaľ ide o priebeh liečby a trvanie obdobia prevencie - všetko sa odhalí výlučne individuálne po vyšetrení skúseným odborníkom.

Hydrokortizónová masť pre alergie

Masť Hydrokortizón sa používa na liečbu alergií na oči. Všetko, čo potrebujete, je aplikovať pruh mastí na dolné viečko na 1 cm. Trvanie liečby by nemalo presiahnuť dva týždne bez vyhlásenia lekára.

Zákaz používania hydrokortizónovej masti je v prípade, že sa vykonala nedávna operácia oka, pacient trpí precitlivenosťou alebo glaukómom prvej fázy.

Masť zinku pre alergie

Vďaka tejto masti sa na pokožke objaví ochranná vrstva, ktorá nespôsobuje poškodenie kože, podporuje ich rýchle hojenie, zmierňuje sčervenanie a svrbenie.

Zinková masť je považovaná za neškodnú, takže ju možno aplikovať na tvár. Čisté by mali byť ľudia s citlivou pokožkou a veľmi silné prejavy alergie - bez konzultácie s lekárom v tomto prípade nemôže urobiť.

Ak hovoríme o spôsobe aplikácie, to všetko závisí od stavu pacienta, znakov choroby v mieste výskytu poškodenia.

Fenistil gél z alergií

Vyššie spomínaný liek potýka s alergickou svrbenie a pomáha zbaviť sa negatívnych účinkov bodnutí hmyzom, rovnako ako žihľavka a vyrážky na tvári. Je veľmi výhodné, že pri nákupe zákazníka dostanete nielen samotný gél, ale aj špeciálnu trysku so zrkadlom pre pohodlné použitie v akýchkoľvek podmienkach.

Spôsob aplikácie je pomerne jednoduchý, ale má niekoľko dôležitých odtieňov:

 1. Použije sa gél výlučne na postihnuté oblasti kože, ktoré sú očistené od prachu, nečistôt a potu.
 2. Po aplikácii výrobok sa jemne trení, až kým sa úplne neabsorbuje. Okrem toho, že po tomto postupe, nebude mať stopy na rukách alebo oblečení.
 3. V závislosti od sily alergie, Fenistil sa aplikuje 2 až 4 krát denne.
 4. Po týchto akciách Za udržanie terapeutického účinku stojí za to chrániť pred priamym slnečným žiarením.
 5. Tiež zakázané Tento gél použite, ak miesto postihnuté alergickou reakciou začne krvácať alebo má otvorené rany.

Použite Fenistil 2-krát denne počas dvoch týždňov. Ale predtým by ste mali konzultovať špecialistu, najmä pacientov, ktorí majú dieťa.

Ďalšie známe masti bez hormónov z alergií

Nemenej slávnych "light" anti-alergia drog, samozrejme, patrí masti na báze dechtu, pretože je to súčasť vedie k vymiznutiu silné svrbenie, odlupovanie a zápal. Najslávnejšie lieky s dechtom sú masť Berestin, antipsorín a antrasulfón.

Venujte pozornosť! Ak chcete použiť tento spôsob samotnej liečby je prísne zakázané, pretože to nie je účinný vo všetkých štádiách ochorenia, v tomto prípade nie je príliš príjemná vôňa, ktoré možno uzavrieť na víkend doma.

Tiež môžu byť použité alergie nehormonálnu prípravky na báze oleja (Neftesan, Naftalan masti Losterin) a indiferentný priechodu, ktoré majú antiseptické účinky a sú vhodné pre liečenie chorobu pokročilých fázy.

Krémy z alergie na kožu u dospelých - kosmetologicheskie prostriedky

Krém nazýval druh masť, ktorý má vo svojom zložení často bielu farbu a kozmetické oleje. Pre mnohých je to lepšie, pretože niektoré typy krémov sa aplikujú na vlhkú pokožku, lepšie sa vstrebávajú, majú príjemnú vôňu a dokonca sa vyrábajú bez lekárskeho predpisu.

Ale to nezbavuje pacienta s alergiou povinnosť navštíviť lekára na radu, aby si bol istý, že zvolený krém pomôže zvládnuť tento problém v konkrétnom prípade.

Emoliumový krém na alergie

Tento prípravok je charakterizovaný svojou schopnosťou vyživujú svojej hornej epidermálnej vlhkosť a zabraňuje vysúšaniu, ktorý nastane, keď alergie, psoriázy a ichtyóza.

Použite ju nie viac ako 2 krát denne, po čistení kože kontaminácie. Je pozoruhodné, že krém v skutočnosti nemá žiadne kontraindikácie a môže byť aplikovaný na ktorúkoľvek časť tela podľa potreby. Priebeh liečby pokračuje až do vymiznutia príznakov príznakov alergie na kožu.

Krém na alergie Advantan

Advantan sa tiež považuje za bezpečné liečivo, ale nemôže sa aplikovať na kožu v prítomnosti infekčných ochorení, syfilitov alebo tuberkulózy v mieste aplikácie. Používajú to raz denne a nie viac ako 12 týždňov za sebou.

La Cree krém na alergie

Tento krém je určený na ochranu kože tváre a rúk. Ak je to potrebné, môžu sa použiť iba raz alebo sa podrobia celému liečeniu. Len za pár hodín úplne odstráni alergické svrbenie, sčervenanie, silný peeling a "vymaže" škvrny od hmyzu.

Nestačí naniesť na zasiahnutú oblasť pokožky tenkú vrstvu a jemne ju rozotrieť. V prípade potreby opakujte ešte raz. Postup liečby bez konzultácie s odborníkom by nemal presiahnuť 14 dní.

Masti pre alergiu na lokalizáciu problému

Lieky z alergií sa môžu podmienene rozdeliť na zóny, v ktorých sa používajú. Existujú samozrejme univerzálne masti, ale ak sú prejavy alergie dostatočne silné, je najlepšie použiť "úzkeho špecialistu". A tu sú len niektoré z nich.

Masť z alergie na tvári

Zbavte sa vyrážky na najcitlivejších miestach pokožky pomôže takým liekom, ako sú:

Môžu sa používať počas tehotenstva a liečebné obdobie je vždy určené individuálne.

Masť pre alergiu na oči

Pri aplikácii masti v tejto oblasti by ste mali byť veľmi opatrní a jednoznačne dodržiavať pokyny.

Väčšina liekov nesmie používať deti a tehotné ženy:

Masť z alergií v rukách

Docela dobré masti na ruky, ktoré sa v najkratšom čase zbavia prvých príznakov alergie:

Masť z alergie na pokožku

Z vážneho svrbenia, začervenania a sucha môže naliehavo pomôcť:

Posledná príprava je veľmi silná, preto je zakázané ju používať samostatne a dokonca aj s povolením lekára - s veľkou starostlivosťou.

Lacná masť z kožných alergií, meno, cena

Dobrý výsledok za malú cenu ukazuje masť ako Sinaflan. Jeho cena nepresahuje 60 rubľov. na celom území Ruska.

Tiež užitočné pre alergie bude:

 • Fluorocort z 200 rubľov;
 • Levomikol z 21 rubľov;
 • Zinok masť, stojí 13 rubľov.

Masť na alergie podľa ľudových receptov

Stáva sa však, že lekárske lieky nie sú k dispozícii. V tomto prípade by sa malo obrátiť na ľudovú medicínu. Ak sa na tvári objavia príznaky alergie, mali by ste vytvoriť maskovačku.

K tomu budete potrebovať:

 1. 2 lyžice sušených listov zmiešané s 30 ml vody pri izbovej teplote.
 2. Jemne premiešajte výslednú zmes a dajte na malý oheň. Počkajte, kým voda varte a vypnite horúcu platňu.
 3. Nechajte mätu vychladnúť a jemne ju naneste na tvár.
 4. Po 15 minútach všetko vyprať troškou studenej vody.

Ale ďalšia bylinná infúzia môže byť aplikovaná na poškodené oblasti pokožky.

Pri príprave nie je nič ťažké:

 1. zmiešať jedna čajová lyžička celandínu, harmanček, ľubovník bodkovaný, strúhanka, žihľava a valerián. Zmiešajte ich a pridajte 10 malých lyžíc teplej vody.
 2. dať Misochku preč od okien a prievanu a nechajte infúziu podať asi jednu hodinu.
 3. Po tom Môžete naliať zmes do fľaše pre pohodlie a trieť ju na tvári trikrát denne počas ťažkých nepohodlia. To je tajomstvo čistej a zdravej pokožky.

Ako môžete vidieť, existuje dosť spôsobov, ako sa zbaviť alergií a tým uľahčiť svoj život. Čo je najdôležitejšie, nezabudnite na bezpečnosť a výhody komplexnej liečby. Potom sa nepríjemné príznaky len ustupujú.

Pre masti na alergie a kožné vyrážky si pozrite toto video:

Pre masti na alergie a ľudové lieky na alergie si pozrite toto video:

Aká masť pre alergie je lepšia?

Masť z alergií je liečebný a profylaktický liek, ktorého účelom je odstrániť príznaky alergie na koži. Výber tohto lieku závisí od alergickej patológie pacienta, jeho charakteristík a prítomnosti sprievodných ochorení. Všetky masti z alergií sú klasifikované ako hormonálne a nehormonálne, zatiaľ čo prvé sú považované za účinnejšie, zatiaľ čo iné sú bezpečné.

Čo je kožná alergia?

Po prvýkrát v súvislosti s alergickými kožnými erupciami mnohí veria, že sú to mory, ktoré vznikajú z krému s nízkou kvalitou, tepelného popálenia alebo iného, ​​úplne pochopiteľného dôvodu. Okrem toho príznaky tohto ochorenia najčastejšie vyzerajú veľmi neškodné, napríklad vo forme mierneho napučania kože alebo malých vyrážok vo forme vezikúl.

Táto svrbenie bude aj naďalej obťažovať, kým sa nezmení alergia, a odstrániť ju niektorými improvizovanými prostriedkami nebude fungovať. V tomto prípade môžu pomôcť masti a špeciálne krémy.

Kožná alergia sa rozdeľuje na dva typy:

 1. KONTAKTUJTE ALERGIU. Vykazuje sa výlučne lokálne v dôsledku zvýšenej citlivosti organizmu na jednotlivú dráždivú látku. Pri kontaktných alergiách sa imunoglobulíny neuvoľňujú do celkového krvného obehu, celý proces sa objavuje lokálne pod vplyvom lymfocytov, ktoré sú lokalizované v koži. Preto s týmito alergickými reakciami na antihistaminiká na interné použitie nie je zmysluplné, je potrebné masť z alergie na kožu.
 2. ZMIEŠANÁ ALERGIA (systémová manifestácia). Môže zahŕňať vnútorné orgány v patologickom procese, napríklad priedušiek a pľúc. Zmiešavú alergiu však sprevádza aj lokálna reakcia.

Prečo liečiť alergie?

Alergická vyrážka poskytuje človeku aspoň neatraktívny vzhľad, maximálne - stáva sa zdrojom neprípustného svrbenia a zakrýva vysoké riziko infekcie. Pretože hlavnou funkciou pokožky je bariéra, ktorej úlohou je zabrániť vstupu patogénnej flóry a látok z prostredia do interiéru. Zdravá koža úspešne plní túto úlohu, čo sa nedá povedať o poškodenej koži, poškodenej v dôsledku zápalu a poškriabania.

Má negatívny vplyv na alkalickú rovnováhu pokožky, spôsobuje jej nadmerné vysušenie, tvorbu rán, cez ktoré môžu patogény vstúpiť do tela.

Ak nechcete liečiť lokálnu alergiu, úplne ignorovať tento proces, koža z neustáleho svrbenia a podráždenia sa stáva ešte suchšie a existujú oblasti odlupovania. Epidermálne bunky zároveň nemôžu byť obnovené kvôli negatívne zmeneným funkciám kože, v súvislosti s ktorými sa začínajú tvoriť škaredé jazvy a jazvy. Súčasne sa na úrovni buniek zachovávajú "spomienky na patologický proces" a pretrváva transformácia antigénov na alergické faktory. Tak sa ľahká lokálna reakcia môže vyvinúť do rozsiahleho problému s respiračnými a intestinálnymi prejavmi - systémovou alergiou.

Masti z alergií majú nielen antialergické vlastnosti, ale tiež zabraňujú nadmernej suchosti pokožky. Takéto prípravky okrem základnej látky obsahujú pomocné zložky - zvlhčovanie, zmäkčenie, výživu pokožky.

Nehormonálne masti

Nehormonálne masti z alergií sú založené na antialergickej zložke alebo zložkách, ktoré majú podobný účinok expozície. Použiť ich proti existujúcej alergii bez hormónov môže byť v akomkoľvek veku, pretože zriedkavo majú nežiaduce účinky a neovplyvňujú orgány a systémy tela zo systémového hľadiska. Môžete si ich kúpiť v akejkoľvek lekárni bez predpisu.

Masť Ichthyol. Má antiseptické a dezinfekčné vlastnosti. Obsahuje 10% ichtyolu ako bázy. Má upokojujúci a rušivý, ako aj výrazný antiseptický účinok. Ichthyol má schopnosť prenikať do tela bariéry kože a slizníc, čo spôsobuje lokálny dráždivý účinok. Navyše Ichthyol masť má tonický účinok na steny krvných ciev a urýchľuje regeneračné vlastnosti pokožky.
Pri alergiách miestnej povahy sa liek používa ráno a večer v miernom množstve. Oprava je povolená počas obdobia nosenia dieťaťa a dojčenia. Náklady na 130 rubľov.

Masť zinok. Hlavnou látkou je oxid zinočnatý. Masť nevysycháva zapálených častí tela a vytvára antimikrobiálny účinok. Znižuje prejavy alergického edému, tvorí ochrannú bariéru na epidermis. Okrem alergie na kožu sa zinková masť úspešne používa na tepelné poškodenie kože.

S alergiami sa liek používa až 5-krát denne. Je povolené v pediatrii, od detstva. Náklady na 45 rubľov.

Fenistil gél. Účinnou zložkou je dimetinden. Gél pôsobí zvonka, eliminuje príznaky svrbenia a vyrážok. Agent začne "pracovať" ihneď po kontakte s poškodenou pokožkou. S miestnymi alergiami je dovolené podávať až štyrikrát denne.

Indikácie sú kousnutie hmyzu, žihľavka, ekzém, dermatitída, sprevádzané ťažkým svrbením. Kontraindikované sa aplikujú počas tehotenstva a dojčenia, novorodencov, adenómu prostaty a glaukómu. Náklady na 360 rubľov.

Psili balzam. Hlavnou látkou je difenhydramín. Liek má antipruritický a protiedematózny účinok, zmierňuje hyperémiu, má anestetický účinok.

Psilo-balzam sa nanáša na pokožku až 4 krát denne. Predpísaná pre alergickú dermatitídu akejkoľvek patogenézy. Je nežiaduce používať počas tehotenstva a laktácie. Náklady na 260 rubľov.

Vundehil. Viaczložková masť, ktorej účinnými zložkami sú rastlinné zložky: rašelina, propolis, cinquefoil, sophora. Činidlo sa vyznačuje regeneračnými, antimikrobiálnymi a adstringentnými účinkami.

Aplikuje sa v malom množstve na poškodenú pokožku 3 krát denne. Ukazuje sa, že sa používa na dermatitídu, psoriázu a iné ochorenia. Náklady na 160 rubľov.

Hormonálne masti

Hormonálna masť z alergií sa považuje za účinnejšiu a silnejšiu liekovú látku, schopnú zvládnuť takmer všetky príznaky ochorenia. Je založená na glukokortikosteroidoch - hormonálnych látkach, v dôsledku ktorých sa zápalové prejavy významne znižujú a citlivosť kože na mediátor alergie na histamín klesá.

Okrem toho majú ďalšiu významnú nevýhodu - vyvolávajú vznik závislosti, to znamená, že po prerušení liečby na hormonálnom základe dochádza k celkovému zhoršeniu stavu pokožky poškodenej alergiami.

Všetky tieto lieky môžu mať tiež imunosupresívny účinok, ktorý môže predstavovať vážne nebezpečenstvo pre deti a dospelých s oslabeným imunitným systémom.

Hydrokortizónová masť. Účinnou látkou je hydrokortizón. Liek úspešne odstraňuje zápal a opuch, výrazne zjemňuje svrbenie. Je určený na atopickú dermatitídu a psoriázu.

Je zakázané používať hydrokortizónovú masť pre deti do dvoch rokov, pre budúce matky, dojčiace ženy, pre infekčné a zápalové ochorenia kože a zhubné nádory.

Liečivo sa používa lokálne 2 krát denne. Cena 26 rubľov.

Masť s prednizolónom. Liečivo je prednizolón. Účinok masti je podobný hydrokortizónu, ale trvá dlhšie. Kožné kryty sa liečia liekom až dvakrát denne. Priebeh liečby trvá až 2 týždne.

Je predpísané pre alergické a zápalové ochorenia kože, zbavené. Je zakázané používať pre deti do jedného roka a budúce matky. Cena je 30 rubľov.

Sinaflana. Liečivo je fluocinolón acetonid. Liečba sa aplikuje až štyrikrát denne, nie dlhšie ako 5 dní. Pred aplikáciou sa vyžaduje predbežná liečba antiseptikom.

Indikácie: abnormálne stavy kože, vyvolané alergiou alebo zápalom. Kontraindikované v tehotenstve a laktácii, ako aj deti v ranom veku. Náklady na 45 rubľov.

Elokim. Liečivo je mometazón. Má antipruritický účinok a odstraňuje opuch, rýchlo eliminuje miestne reaktívne reakcie. Aplikuje sa na ohniská zápalu nie viac ako 2 krát denne.

Indikácie: dermatózy alergického pôvodu. Je zakázané používať liek u detí mladších ako 2 roky so syfilisom, rosaceou. Náklady na 350 rubľov.

Kombinované masti

Tieto lieky, vytvorené proti alergiám na koži, majú kombinované zloženie založené na glukokortikosteroidoch a antialergickej účinnej látke. Niektoré z týchto liekov obsahujú antibakteriálne a antifungálne látky.

Trider. Účinnými zložkami sú betametazón, gentamycín a klotrimazol. Účelne bojuje proti zápalu a svrbeniu a súčasne ničí hubovú a patogénnu flóru. Produkt sa aplikuje ráno a večer. Priebeh liečby nie je dlhší ako mesiac.

Indikácie: dermatitída, ekzém, dermatomykóza. Tento liek by sa nemal používať u malých detí, ak nosia infekciu kože detí, herpesu a tuberkulózy. Náklady na 729 rubľov.

Oksikort. Hlavnými zložkami sú hydrokortizón a oxytetracyklín. Vďaka svojmu zloženiu Oxycorte rýchlo odstraňuje opuchy a zápaly, zničí patogénnu flóru. Použite trikrát denne.

Indikácie: urtikária, seborrhea, uhryznutie hmyzom. Je zakázané používať Oxycorta v mykózach a patologických procesoch vyvolaných vírusmi, malígnymi patologickými ochoreniami kože. Náklady na 420 rubľov.

Hormonálne činidlo v čo najkratšom čase účinne eliminuje všetky klinické prejavy a zabraňuje pripojeniu infekčných faktorov. Zvyčajne to trvá maximálne 48 hodín.

Po zhoršení silných prejavov ochorenia môžete odložiť hormonálne delostrelectvo a použiť finančné prostriedky bez nich. Môžu byť použité až po vymiznutie všetkých známok problémov. V budúcnosti je potrebné obnoviť pokožku, pričom na ňu použijete prostriedok na upokojenie a regeneráciu prírody, ktorý neobsahuje žiadne agresívne liečivé zložky počas 2-3 týždňov (Zinková masť, Bepanten).

Masti pre alergie na tvár

Alergia môže byť diagnostikovaná na akejkoľvek časti tela a človek nemôže byť výnimkou z tohto pravidla. Jemná koža čela, tváre a očných viečok je veľmi citlivá na rôzne cudzie látky a lieky, takže štandardné masti na alergie na kožu nie sú pre ňu vhodné.

Vymenujme, aké masti na alergie na tvári je možné použiť.

Lorinden. Účinnými zložkami sú kyselina salicylová, flumethason. Nie je to antialergický krém na tvár, ale skôr mierne protizápalové mlieko, ktoré bojuje s bolestivým svrbením, opuchom a inými nestrannými prejavmi alergie.

Lorinden sa odporúča na úľovanie, psoriázu, alergie okolo očí a ďalších častí tváre, okrem toho s rôznymi dermatitídami. Možné použitie počas tehotenstva. Nemožno ju použiť na novotvary rôzneho pôvodu, plesňové a vírusové patológie, precitlivenosť na jednotlivé zložky lieku. Náklady na 370 rubľov.

Ftorokort. Liečivo je triamcinolón. Masť z alergie na tvári, ktorá dokáže bojovať nielen s precitlivenosťou, ale aj na odstránenie zápalových procesov.

Indikácie pre jeho použitie môžu byť urtikária, vyrážky na tvári a oveľa viac. Nepoužívajte počas dojčenia, dojčenia, vírusových a plesňových infekcií. Náklady na 229 rubľov.

Flutsinar. Účinnou zložkou je fluocinolón acetonid. Krém na alergie na tvári a pokožke hlavy, ktorý sa môže pochváliť širokou škálou účinkov. Kvalitívne znižuje bolestivé svrbenie, eliminuje zápal, preukazuje úspešný antialergický účinok.

Aplikuje sa externe s dermatitídou, psoriázou a ekzémom. Tehotné ženy nemôžu používať. Náklady na 185 rubľov.

Masti na liečbu alergií v detstve

Masť z alergie na kožu pre deti by mala byť vybraná spolu so špecialistom. Základný princíp výberu tohto lieku by mal byť založený na zásade "neškodí". Skutočnosť, že väčšina liekov vrátane vonkajšieho použitia má obrovský zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov, ktoré môžu spôsobiť komplikácie.

Bepanten. Liečivo je dexapanténol. Liečivo podporuje regeneráciu poškodenej kože, odstraňuje nadmerné vysušenie, má liečivý účinok na mikrotrhlinky, rýchlo obnovuje kožné oblasti postihnuté alergiami.

Bepanten sa odporúča pre rôzne alergické ochorenia súvisiace s poškodením kože a slizníc, plienkovými vyrážkami, popáleninami a inými podráždeniami pokožky. Liek je bezpečný v každom veku, môže sa bezpečne použiť ako prvá kozmetika pre novorodencov. Náklady na 400-700 rubľov, v závislosti na množstve kúpených peňazí.

Skin-Cap. Liečivo je zinočnatý pyritión. Ďalší krém na alergie na pokožku, ktorý sa odporúča pre deti. Produkt má antimikrobiálny a antialergický účinok.

Kožný uzáver sa používa na atopickú dermatitídu, psoriázu, nadmerné vysušenie pokožky. Môže byť použitý na alergie na tvári, vrátane oblasti očí, pre dojčatá v priebehu roka. Neodporúča sa používať výrobok s citlivosťou tela dieťaťa na jednotlivé zložky lieku.

Nezulin. Prevádzkové látky - rastlinné extrakty chemického heřmánku a rakoviny, celandín, sladkého drievka, mäty, dexpanthenolu. Liečivo sa odporúča ako krém na alergie, určený špeciálne pre deti, ktorý rýchlo upokojuje pokožku a eliminuje nepríjemné symptómy alergie po uštipnutí hmyzu, potravín a reakcií na liek.

Nezulin ako detský krém možno použiť ako pre deti do jedného roka, tak pre staršie vekové skupiny. Cena je 100 rubľov.

Čo iné môžu masti na alergie deti zvážiť v tabuľke.

Balzam alebo masť určená na alergiu pre deti by sa mala vybrať so zreteľom na zložitosť existujúcej choroby podľa predpisov lekára dieťaťa.

Masť počas tehotenstva

Počas tehotenstva dieťaťa dochádza k zmenám ženského tela. Po prvé ovplyvňuje imunitný systém ženy, ktorá je počas tehotenstva depresívna. V takomto prípade je závažnosť klinických prejavov alergie trochu znížená, pretože imunita už nemôže poskytnúť násilnú odpoveď na kontakt s potenciálnymi stimulmi.

Napríklad v prípade, že v poslednej dobe isté, bodnutie hmyzom na koži dal významná reakcie opuchy, svrbenie a začervenanie, pri prenášaní intenzity dieťa alergické reakcie trochu zníži, ale nikde priepasť ochorenie nemôže. To znamená, že počas tehotenstva bude alergia u ženy trochu slabá. Napriek tomu, zoznam antihistaminík, ktoré sú povolené pre mamičky použitie značne zúžil od prvých týždňov tehotenstva až do pôrodu a obdobia dojčenia. Takže aké je liečba alergie na budúcu matku?

Masť z alergií počas tehotenstva spoľahlivo eliminuje nielen príznaky patológie, ale aj kvalitatívne zlepšuje blaho žien. ako pred začiatkom tehotenstva, alergia na kožu v budúcej matke má presne rovnaké klinické prejavy - svrbenie, opuch, vyrážky, návaly tepla, oslabenie, pravdepodobnosť sekundárnej infekcie. Miestna liečba alergií u budúcej matky by mala byť povinná.

Hormonálne prostriedky. Hormonálny krém obsahujúci glukokortikosteroidy sa môže použiť na liečbu alergií na tehotné ženy po lekárskej konzultácii. Je veľmi nežiaduce využívať tieto finančné prostriedky počas prvých 12 týždňov tehotenstva, kedy dochádza k aktívnej tvorbe plodových orgánov ak vzniku placenty.

Zakázané lieky v prvom trimestri - Hydrokortizónová masť a Flucinar. Oba tieto lieky sú zakázané nielen na začiatku tehotenstva, ale je žiaduce, aby ich použitie v budúcnosti, pretože bolo preukázané, že tieto lieky majú ba teratogénne účinky na vyvíjajúci sa plod (Štúdia bola vykonaná na zvieratách).

Môžete použiť Advantan a Elokom, ale z princípu - tým menej je množstvo použitého lieku, tým lepšie. Je to spôsobené tým, že neexistuje plnohodnotná dôkazová základňa, ktorá by preukázala bezpečnosť týchto finančných prostriedkov tehotnej žene a jej dieťaťu. Lieky sa môžu používať s lekárskym predpisom v minimálnych množstvách (pokiaľ je to možné) a na obdobie nepresahujúce dva týždne.

Nehormonálne prostriedky. Cream Elidel - lokálny liek s protizápalovým a antialergickým účinkom, ktorý úspešne blokuje mediátory alergií. Je povolené počas tehotenstva a dojčenia, pretože boli vykonané špeciálne štúdie na potvrdenie bezpečnosti tejto drogy.

Prostriedky Fenistil a Psilo-balzam sa môžu používať počas tehotenstva, za predpokladu, že prospektívny prínos pre očakávanú matku prekročí možné riziko vzniku plodu.

Môžete tiež použiť prípravky Drapolen, Bepanten, Lanolin, ale musíte brať do úvahy, že nebudú schopní mať správny účinok na samotnú alergickú reakciu. Tieto lieky fungujú lokálne bez toho, aby prenikli do krvného obehu a nepredstavovali žiadnu hrozbu pre nenarodené dieťa. Ich hlavnou úlohou je normalizovať stav pokožky, znížiť nepohodlie spojené s nadmernou suchosťou a odlupovaním povrchov poškodených zápalom.

Bohužiaľ, lokálne protizápalové a antiseptické látky pre budúce matky sú kontraindikované. To znamená, že príliš málo variantov masti na alergie, ktoré sú povolené pre tehotné ženy, ale napriek tomu sú stále k dispozícii. Ich použitie vyžaduje lekársku pomoc.

Masti pre alergie na chlad a slnko

Špecifická skupina alergénov je fyzický stimul - chlad a teplo. Pod vplyvom týchto faktorov v organizme s nedostatočne silným imunitným systémom sa štruktúry tkanivového proteínu navzájom viažu a vytvárajú cudzie látky, ktoré sa stávajú fyzikálnymi alergénmi.

Alergia na chlad je spôsobený vystavením nízke teploty a vysokej vlhkosti, napríklad pri mraze v chladnom a veternom počasí, pri kúpaní alebo vo voľnej vode po studenou sprchou. U niektorých alergikov sa alergia na chladu vyvíja aj pri chladných nápojoch a potravinárskych výrobkoch.

Alergia na slnko alebo fotodermatitída je patologický fenomén, rozšírený medzi obyvateľmi. Najčastejšie postihuje ľudí s tenkou svetlou kožou a vlasmi, prevažne ženy. Príznaky alergie na kožu na slnku sú podobné klinickým prejavom kontaktných alergií.

To znamená, že po krátkom pobyte na slnku v lete, kožné alergie zahrnuté hyperemické vyrážka a pľuzgiere o rôznych veľkostiach, potom príznaky pálenia a svrbenia. Extrémne zriedkavé ochorenie sprevádzané opuch kože a slizníc a závažnými komplikáciami v podobe respiračného zlyhania, arytmie, kŕče, kým synkopy.

Zoberme si do úvahy tabuľku, ktorá umožňuje vybrať alergiu na chlad a slnko.

Aká masť z alergie je najefektívnejšia?

Masť z alergií je pomerne účinný nástroj, ktorý pomôže odstrániť nadýchanosť a začervenanie kože.

Výber konkrétneho lieku bude závisieť od individuálnych charakteristík pacienta a od závažnosti sprievodného ochorenia. Všetky gély z alergií sa dajú rozdeliť na hormonálne a nehormonálne. Prvý z nich je účinnejší a druhý je bezpečnejší.

Hormonálne lieky na alergie

Aká masť z alergie na pokožku u dospelých je najúčinnejšia? Lekári hovoria, že najlepší hormonálny gél je Dermovayte. Tento liek obsahuje kortikosteroid, ktorý má najsilnejší protizápalový účinok a zastavuje produkciu histamínových látok. Dermovate sa má aplikovať na pokožku najmenej 2-3 krát denne. Po aplikácii lieku Dermovate na pokožku môže dôjsť k miernemu pocitu pálenia. Použiť túto masť proti alergiám môže byť v priebehu 3-4 týždňov. Treba poznamenať, že Dermoveit má množstvo kontraindikácií. Zahŕňajú:

 1. Dermatitídu.
 2. Kožné lézie.
 3. Bakteriálne kožné lézie.
 4. Tehotenstvo.

Lekári hovoria, že najlepším hormonálnym génom je Dermovayt

Dobrým liekom na alergie je Elokom. Zloženie liečiva zahŕňa glukokortikosteroid, ktorý má najsilnejšie protizápalové a antihistaminové účinky. Použitie Elokom je povolené len raz za deň. Doba trvania používania krému závisí od závažnosti ochorenia. Kontraindikácie Elokoma, okrem tehotenstva, nie. Pri systematickom používaní lieku sa však môžu vyskytnúť nasledujúce komplikácie:

 1. Parestézia.
 2. Burning v oblasti aplikácie.
 3. Nevoľnosť.
 4. Odreniny.
 5. Suchosť kože.

Dobrým liekom na alergie je Elokom

Dobrá masť alergií na pokožku je Loriden. Účinnou látkou činidla je flumethason. Táto zlúčenina pôsobí priamo na bunkové membrány a prispieva k zúženiu ciev. V dôsledku toho pýcha a začervenanie kože vypadáva. Loriden tiež obsahuje antibiotikum, ktoré ničí grampozitívne baktérie a plesňové infekcie. Ak je alergická reakcia akútna, naneste gél na kožu 2-3 krát denne. Loriden môžete používať maximálne 2 týždne. Tento krém nesmie používať na tuberkulózu kože, tehotenstvo, syfilis, trofické vredy. Je prísne zakázané vykonávať Loridenovu liečbu u detí. V prípade systematického užívania liekov sa môže objaviť pálenie na pokožke, folikulitída, kožná atrofia, steroidné akné alebo pigmentačné poruchy.

Nehormonálne masti z alergií

Podľa odborníkov je najefektívnejšou a bezpečnejšou masťou na alergie na tvári Aktovegin. Tento liek zlepšuje bunkový metabolizmus a rýchlo zastavuje alergiu. Actovegin tiež zlepšuje krvný obeh v mieste začervenania alebo opuchu. Naneste gél na pokožku 2-3 krát denne. Odporúča sa používať Actovegin nie viac ako 4 týždne. Kontraindikácia užívania lieku môže byť tehotenstva alebo dojčenia. Po aplikácii lieku Actovegin sa môže objaviť pocit pálenia v mieste aplikácie a zvýšené potenie.

Podľa odborníkov je najefektívnejšou a bezpečnejšou masťou na alergie na tvári Aktovegin

Pri neuro-alergických zápaloch kože môžete použiť Radevit. Tento liek pomáha hydratovať pokožku, odstrániť svrbenie a zlepšiť regeneráciu pokožky. Na rozmazanie Radevit na mieste sčervenania je potrebné 2-3 krát denne. Pred aplikáciou krému je žiaduce ošetriť pokožku pomocou antiseptických látok. Použitie Radevit sa neodporúča na hypervitaminózu a tehotenstvo. Neexistujú žiadne vedľajšie účinky lieku.

Pri neuro-alergických zápaloch kože môžete použiť Radevit

Dobrým nehormonálnym liekom je Videstim. Liečivo obohacuje pokožku vitamínom A a znižuje aktivitu histamínu. Pred aplikáciou VideStime sa odporúča ošetriť pokožku antiseptikom. Na štekanie gél je potrebné 1-2 krát denne. Štandardný priebeh liečby týmto liekom je 4 až 12 týždňov. Nepoužívajte Videstim s hypervitaminózou vitamínu A a počas prvého trimestra tehotenstva. Po aplikácii lieku sa môže vyskytnúť svrbenie.

Aké masti je možné použiť na liečbu detí?

Lekári hovoria, že najlepšou masťou alergií pre deti je Skin-Cap. Tento výrobok má protizápalový, protiplesňový a antibakteriálny účinok. Naneste pokožku 2-3 krát denne. Trvanie liečby je zvyčajne 4 týždne. Použitie tohto gélu nie je možné pri súčasnom používaní akýchkoľvek glukokortikosteroidov. Vedľajšie účinky po aplikácii Skin-cap sa zvyčajne nevyskytujú.

Najlepšou masťou pre alergie pre deti je Skin-Cap

S ťažkou dermatitídou odporúčajú lekári používať Elidel. Liek zastavuje alergický záchvat a má protizápalový účinok. Je potrebné poznamenať, že Elidel je kontraindikovaný u detí mladších ako 3 roky. Krém sa musí trieť 2 krát denne. Je žiaduce použiť gél počas 4-5 týždňov. S stavmi imunodeficiencie alebo syndrómom Netherton, Epidel nemožno použiť. Po aplikácii krému sa môžu vyskytnúť nasledujúce komplikácie:

 1. Hyperémia kože.
 2. Suchosť na mieste aplikácie.
 3. Vyrážka.
 4. Odreniny.
 5. Nedostatočná pigmentácia kože.

Elidel lieči alergický záchvat a má protizápalový účinok

Ak sa alergická reakcia objavila na pozadí neurodermatitídy alebo dermatitídy, môžete použiť Vundehil. Tento gél má antiseptický a protizápalový účinok na postihnutú oblasť pokožky. Odporúča sa použiť Vundehil 2-3-krát denne po dobu 2-7 dní. Kontraindikácie a vedľajšie účinky, ktoré tento krém nemá.

Ak sa u dieťaťa vyskytne dermatitída, odporúča sa použiť Bepanten

Ak sa vyskytne dermatitída u dojčiaceho dieťaťa, odporúča sa použiť Bepanten. Tento liek možno tiež použiť na preventívne účely. Liečivo má mierny protizápalový účinok a zlepšuje regeneráciu poškodených tkanív. Naneste krém na pokožku 2-3 krát denne. Trvanie liečby sa stanoví individuálne. Jedinou kontraindikáciou pre Bepantin je neznášanlivosť dexpanthenolu. Vedľajšie účinky lieku úplne chýba.