Hlavná

Ateróm

Masti, krémy a gély sa týkajú lokálnej liečby dermatitídy

Dermatitída sa nazýva zápal kože - orgán, umiestnený v ľudskom tele najjednoduchšie a napájaný obrovskou sieťou ciev. Keď nie je narušená celistvosť kože a má kyslé pH, dobre splní bariérovú funkciu a neumožňuje absorpciu látok, ktoré sa dostanú na povrch. Je potrebné vyvinúť mikrobiálny alebo alergický zápal alebo zápal, ktorý je dôsledkom pálenia - koža sa stáva priepustnou pre rôzne látky. Táto vlastnosť a použitie dermatológov, zdvihol mast z dermatitídy.

Treba povedať, že aj keď sú všeobecné procesy, ktoré sa vyskytujú so zápalom kože, podobné, mechanizmus ich spúšťania je iný. Preto je veľmi dôležité, aby sa správne vybral lokálny liek na jeho liečbu a aby sa zohľadnili aj zmeny, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú v tkanive. Budeme analyzovať, aké účinné masti a krémy môžu byť použité pre každý typ dermatitídy.

Niektoré terminológie

Atopická dermatitída - nastáva v reakcii na styku s kožou s jedným z faktorov (čistiace prostriedky pre domácnosť výrobky, kozmetika, lokálne podávané lieky, kovy, rastlinná šťava). V tomto prípade sa v reakcii na tento kontakt ihneď uvoľní niekoľko imunoglobulínov a na koži sa objavia začervenanie a pľuzgiere sprevádzané svrbením. Ide o alergickú kontaktnú dermatitídu. Častejšie sa to nazýva jednoducho "kontakt".

Existuje tiež alergická atopická alebo jednoducho atopická dermatitída. Ide o ochorenie s chronickým priebehom, ktoré sa vyskytuje v reakcii na požitie látky, ktorá spôsobuje uvoľňovanie protilátok, do potravy, do dýchacích ciest alebo priamo do krvi. Podporovať výskyt atopickej dermatitídy zápalu, genetického predispozície, chronických infekcií, patologického priebehu tehotenstva, ochorení tráviacich orgánov. Stránky sčervenania a svrbenia sa objavujú na ľubovoľnej časti tela, častejšie na tvári a dlani, ale môžu sa nachádzať v tele.

Ak začervenanie, opuch jeho vzhľad povlak, bublinky naplnené priehľadnou alebo krvavé tekutiny, spojený s nálezu krycích agresívnych chemických ultrafialového žiarenia, tepla alebo za studena látok, ktoré - príliš dermatitída. Jeho názov bude odrážať povahu zápalového faktora (napr. Slnečné svetlo).

Keď zápal pokožky vznikol na pozadí zvýšenej práce mazových žliaz, v produkte ktorého sa množili baktérie Malassassia, je to seboroická dermatitída. Jeho prejavy sú osobitné. To je jasne naznačené červené ohniská, pokryté slabo odnímateľnými tukovými šupinami žltej farby. Lokality zápalu majú tendenciu postupne rásť a vzájomne sa zlúčiť. Koža bohatá na mazové žľazy je postihnutá: tvár, chlpatá časť hlavy, prsia a chrbta; v ťažkých prípadoch - axilárna fossa a inguinálne záhyby.

Princípy lokálnej liečby alergickej dermatitídy

Pozrime sa, na základe čoho je lekársky výber tohto alebo toho miestneho lieku proti dermatitíde založený.

Ak sa zápal prejavuje opuchom a vlhkým povrchom

Miestna úprava spočíva v tom, že sa uskutočňujú kompresie so slabým roztokom manganistanu draselného alebo vodným roztokom kyseliny boritej. Používané aj v lekárni pripravili chatters.

Po kompresiu alebo kašou v zapálenej oblasti prekrytia gély dermatitídy, vztiahnuté na - antihistaminiká. Toto je "Fenistil-gel" alebo "Psychalzamzam". Keď je zapálená plocha oveľa dlhšie namočiť, na urýchlenie hojenia jeho použitie takého smotanovej dermatitídy ako "Bepanten" ( "D-panthenolom"), ktorý bol namočeným kože, a je premenený na vitamín podieľajúce sa na normálny metabolizmus kožných buniek, stimuluje ich delenie. Gél "Aktovegin" môže byť použitý namiesto dekspantenolovyh prostriedkov alebo "Solkoseril". Tieto nehormonálne lieky zlepšujú výživu kožných tkanív postihnutých dermatitídou.

Liečba hormonálnymi prostriedkami

-Li alergická dermatitída postihuje veľké plochy, alebo lokálne antihistaminiká mať žiadny efekt (vládne ľud vplyv na kožné alergie), menovaný steroid masti. Obsahujú laboratórne analógy hormónov - glukokortikosteroidov, ktorých "originály" produkujú nadobličkové žľazy. Tieto lokálne lieky majú výraznú antialergickú, protiedematóznu a protizápalovú aktivitu.

Kortikosteroidné masti používané na alergickú dermatitídu sú rozdelené podľa ich účinku na:

 1. Slabé: hydrokortizón a prednizolónová masť.
 2. Stredná sila: Afloderm, Dermatop, Fliksotid, Lokoid.
 3. Silné stránky: "Kutiveyt", "flutsinar" masť a krém "Advantan", "Triamcinolon" masť, masť a krém "Elokim" a "Celestoderm-B».
 4. Veľmi silná: "Dermoveit" vo forme krému alebo masti, "Halciderm".

Tieto masti by mali predpisovať lekári. Načrtol koľko dní môžete použiť (zvyčajne silný liek používaný nie dlhšie ako 3 dni, zatiaľ čo drogovej "slabú" aktivitu - až týždeň), vám povie, ako by malo byť vyradené, aby nedošlo k poškodiť vlastnej koži náhle odvolaný lokálne kortikosteroidy.

Ak sa infekcia dostala do dermatitídy

Keď začal zo zapálenej časti hnisu, alebo sa obsah bublín stal belavý krém pre lokálne liečenie atopickej dermatitídy sa združenú sekundárnej infekcie musia pridelí dermatológ, pretože tam môže byť tri možnosti:

 1. Liek obsahujúci len antibiotikum (erytromycín, tetracyklínová masť);
 2. Lokálne kombinovaný liek podľa antibiotiká alebo antiseptiká v kombinácii s ne-hormonálne činidlá "Levomekol" (+ antibiotikum zlepšuje hojenie prípravku) "Oflokain" (+ antibiotikum anestetikum);
 3. Kombinácia antibiotickej, antifungálnej zložky a hormónu: Triderm, Pimafukort.

Liečba atopickej dermatitídy

Vzhľadom na to, že táto patológia spôsobuje väčšiu úzkosť v detstve, zvážime, ktorá z masti z dermatitídy sa používa na liečbu detí.

Kombinácia hormónov a hormónov

Takéto lokálne lieky začnú liečiť deti s exacerbáciou atopickej dermatitídy. S rovnakými prostriedkami môže začať liečba, ak je ochorenie ťažké.

Výpočet na vymenovanie je nasledovný:

 • Pri zhoršení choroby, kedy malá lézie začervenanie objaví len na trupe a končatinách, zoznam hormonálne masti dermatitídy sa skladá z týchto prípravkov ako 1% krém hydrokortizón " masti "prednizolónu". Ak tomu tak nie je namočiť - masť "Afloderm" alebo "Lokoid", keď zvlhne zapálená plocha, je lepšie použiť fondov za Flixotide, 'Afloderm "vo forme krému.
 • V prípade, že zhoršenie je ťažšie (závažnosť určuje dermatológ), a zápal je lokalizovaný na koži trupu, tvári a končatinách, začínajú náklady na liečbu pomocou liekov, ako je "Advantan" (keď zvlhnúť - vo forme emulzie alebo smotany, ak to tak nie je - vo forme masti ) "Celestoderm B», «Elokim" (s namáčanie - "mometazonfuroátu" na mlieko alebo smotanu), "triamcinolón", "Polkortolon",

Množstvo aplikácie zvolí lekár. Zvyčajne "Advantan" pre deti s pol rokom sa môže aplikovať raz denne, "Afloderm" - dvakrát denne, "Lokoid" - až trikrát denne. "Elokom" je možné používať iba od 2 rokov, denne raz, kurz - až do 1 týždňa.

Pri významnom znížení závažnosti vyrážky pri atopickej dermatitíde sa neodporúča rýchle zrušenie lokálnej liečby. Je lepšie prejsť na kurz, mazanie postihnutých oblastí 2 krát týždenne počas 1-2 týždňov, v ostatných dňoch používať zvlhčovače a živiny.

Drogy "Dermoveyt", "Galtsinonid", "Haltsiderm", "diflukortolon valerát," má silný, dlhotrvajúci efekt a maximálnu hĺbku prenikania - je masť používa pre dermatitídy u dospelých a detí nad 14 rokov predpísané lekárom.

Kontraindikované hormonálne masti s akné, plesňovými a bakteriálnymi kožnými ochoreniami, svrabom, herpesom a šindelmi, tuberkulózou. Nemôžu sa použiť, ak sa objaví alergická dermatitída po očkovaní. Pre deti mladšie ako jeden rok a počas tehotenstva takéto prostriedky nie sú predpísané. Deti vo veku do 7 rokov majú predpísať steroidnú masť a krém.

 • ak sa dermatitída vyvíja na rukách, na každú ruku sa použije najviac 3 jednotky lieku (1 jednotka je suma umiestnená na falancii ukazováka tej istej osoby);
 • na chodidle - maximálne 1 jednotka;
 • v oblasti slabín - 1 jednotka na stranu;
 • na tele - maximálne 14-15 kusov.

Na tvári sa nezaobchádza s hormonálnymi masťami. Odporúča sa používať len zvlhčovače a kalcineurínové inhibítory.

Pri spájaní podozrení plesňové alebo bakteriálne flóra sú priradené k častiam dermatitída masti, v ktorom je antibiotikum a antifungálne "trider", "pimafukort".

hydratačný

U detí je až 7 rokov hormonálnej krém aplikovať priamo do zapáleného kožu, zatiaľ čo pre-tukom Emolienciá - látka má dostatočný obsah tuku, ktoré po nanesení vytvára film na koži. Dobrými zmäkčovačmi sú Emolium, Topicrem, La Roche-Pose a Cream Mustela Stelatopia.

Posledná z nich je krémová emulzia vyrobená z prírodných zložiek, ľahko sa šíri cez pokožku dieťaťa a niekoľko minút vysychá. Možno ho použiť nielen ako "základňu" pre hormonálnu činidlo, ale v prestávkach medzi aplikáciou lokálnych steroidov, a pred odchodom von, a to najmä v chladnom období. Krémová emulzia Mustelu tiež pomáha eliminovať svrbivú kožu, ku ktorej dochádza pri atopickej dermatitíde.

Aplikácie Stelatopie je možné nahradiť Fiziogel AI, môžete ich alternatívne. Fyziogel tiež pozostáva z lipidov tvoriacich membrány, ktoré sú identické s tými, s ktorými je neporušená koža chránená pred vonkajšími vplyvmi. Odstraňuje malé prejavy atopickej dermatitídy, zmierňuje podráždenie a svrbenie.

Podobné prípravky - zmäkčovadlá - najlepšie masti z dermatitídy počas tehotenstva. Sú vynikajúcou alternatívou, ak existujú kontraindikácie liečby hormonálnymi masťami.

Aplikujte zmäkčovadlá najmenej 3 krát denne a po kúpaní. Každých 3-4 týždňov sa odporúča zmeniť, aby sa zabránilo zníženiu terapeutického účinku.

Ďalšie nehormonálne lieky

Pri tejto chorobe sú u detí, dospelých, tehotných žien predpísané nehormonálne masti spôsobené dermatitídou. Môžu byť odlišné:

 1. "Eplan". Liečivo je glykolan, ktorý má hojenie rán, baktericídne a analgetické účinky. Neexistujú žiadne indikácie o tehotenstve a kŕmení.
 2. "Bepanten" (Pantoderm, Dexpanthenol, D-panthenol). Absorbovaný bunkami pokožky sa mení na kyselinu vitamín-pantoténovú, čo urýchľuje hojenie kože. Môže sa používať počas gravidity a laktácie.
 3. Masť dermatitída so zinkom ( "Zinc masť" a "Desitin" oxid zinočnatý "Tsinokap" na báze pyritiónu zinočnatého) má dobré protizápalové, antibakteriálne a protiplesňové účinky. Dobre sa používa na zmáčanie. Počas tehotenstva a kŕmenia používajte podľa pokynov dermatológa.
 4. Inhibítory kalcineurínu (krém "Elidel" a "Protopik"). Potlačujú uvoľňovanie látok, ktoré vyvolávajú alergické prejavy na koži, znižujú závažnosť zápalu. Používajú sa na liečbu krku, vrások a tváre. "Protopik" je optimálna antipruritická masť na dermatitídu. Tieto prípravky sa nepoužívajú pri herpetických erupciách, na pokožke genitálnych bradavíc alebo bradavíc pri liečbe ultrafialového žiarenia. Neodporúča sa počas tehotenstva a kŕmenia.
 5. "Radevit" - masť na báze vitamínov (D2, E a A), ktorá má protizápalový, zmäkčujúci účinok, eliminuje svrbenie.
 6. "Gistan" je miestny doplnok stravy založený na rastlinných extraktoch, dimetikone a betulíne.
 7. "Fenistil gél", ktorý je založený na antihistaminickej látke Dimethinden maleát. Má antipruritické a miestne anestetické vlastnosti.
 8. "Losterin". Vo svojom základe - dexpanthenol (o tom - vyššie), močovina (zmäkčuje pokožku), kyselina salicylová (zmäkčuje pokožku, eliminuje zápal).
 9. "Naftaderm" je farbiaci olej na báze naftalánu. Má analgetický, zmäkčujúci, antiseptický účinok.
 10. Pri infikovanej dermatitíde a jej prevencii pre deti od 3 mesiacov liečby sa liek "Dermazin" používa na základe sulfanilamidového antiseptického - sulfadiazínového striebra. Je účinný proti veľkému množstvu mikróbov, eliminuje slabé namočenie. Aplikuje sa na gázovú vložku, ktorá sa aplikuje na miesto dermatitídy až potom, čo sa zapálená koža umyje vodou a vysuší sterilnou gázou.

Predtým široko odporučil krém na liečbu dermatitídy ako "Skin-Cap" umiestnený ako non-hormonálne komplexu liečivo, majúci protizápalové, antifungálne a antibakteriálne aktivitu. Až doteraz neboli vykonané spoľahlivé štúdie, ktoré neobsahujú glukokortikoidový hormón, clobetasol propionát.

Liečba seboroických kožných lézií

Hlavným masť seboroická dermatitída - proti plesniam "ketokonazolom viac", "Nizoral", "Sebozol", "Nizoreks", "Mikozoral". Odporúča sa liečiť postihnutú kožu keratoregulačnými látkami (napríklad "Mustela Stelacer"). Vo zvláštnych prípadoch sa pasta "Sulsen", hydrokortizónová masť, ale preferencia pri liečbe tohto typu dermatitídy podáva fyzioterapeutickým metódam.

Terapia slnečných zápalov

Od slnečnej dermatitídy určenej masti na báze glukokortikoidov: "Ftorokort", "Polkortolon", "Beta-Metazon". Po zmierňovaní zápalu sú postihnuté oblasti ošetrené krémom "Bepanten" alebo jeho analógmi.

Krém a masť na dermatitídu pre deti

Atopická dermatitída u dieťaťa je vo väčšine prípadov alergická, takže liečba choroby by mala byť komplexná a komplexná. Dominantnú úlohu zohrávajú drogy lokálneho pôsobenia - krém, masti, emulzie atď., Ktoré pomáhajú zbaviť sa vonkajších klinických prejavov. Krém na atopickú dermatitídu u detí musí spĺňať mnohé požiadavky - bezpečnosť, neškodnosť, vysoká účinnosť, minimálne kontraindikácie, žiadne vedľajšie účinky.

Nehormonálne masti z atopickej dermatitídy

Liečba mastí na atopickú dermatitídu pre deti je súčasťou komplexnej liečby. Ak používate iba vonkajšie činidlá, dosiahnutie požadovaného výsledku je takmer nemožné. Keď klinické prejavy nie sú silné, lekári odporúčajú lieky, ktoré neobsahujú hormonálne látky.

Dôležité: krémy a emulzie nepreniknú do celkového krvného obehu, takže sú pre malých pacientov bezpečné.

Eplan

Detský krém so širokým spektrom účinkov. Je charakterizovaná redukciou vlastností, podporuje rýchlu regeneráciu poškodeného epitelu a dezinfikuje. Dobre zvlhčuje pokožku a škodí mnohým patogénnym mikroorganizmom.

Odstraňuje pocity svrbenia, urýchľuje hojenie trhlín. Neexistujú žiadne vekové obmedzenia, je povolené používať pre deti. Nie sú žiadne kontraindikácie. Droga nie je návyková, je prípustné používať dlhší čas.

ekzoderil

Antifungálny liek, ktorý rýchlo eliminuje negatívne príznaky dermatitídy. Účinné látky majú škodlivý účinok na všetky známe huby. Môže byť použitý pre deti staršie ako 7 rokov. Ak sa vyžaduje používanie pre dieťa mladšie ako sedem rokov, liečba sa vykonáva pod lekárskym dohľadom. Niekedy vedie k menším vedľajším účinkom, ale nie sú dôvodom na zrušenie terapeutického kurzu.

Radevit

Lieky kombinovaného pôvodu. Obnovuje poškodený epitel, má protizápalovú vlastnosť. Po aplikácii zmizne pocit svrbenia a pálenia. Niekedy sa používa ako profylaxia alergickej vyrážky u detí. Má prísne obmedzenia času skladovania, stráca svoje vlastnosti pri znížení teploty. Nie je možné aplikovať súčasne s hormonálnymi prípravkami.

Gistan

Krém z atopickej dermatitídy, ktorý obsahuje prakticky všetky látky rastlinného pôvodu. V zložení liečivých rastlín, éterické oleje, extrakt z brezovej kôry. Hlavnou látkou je dimetikón. Zložka vytvára tenký pás, ktorý chráni poškodenie pred účinkami alergénov, ale nezasahuje do výmeny vzduchu. Dĺžka trvania liečby sa pohybuje od 1 do 4 týždňov. Môže byť použitý pre deti od 2 rokov.

Elidel

Masť z atopickej dermatitídy na vonkajšie použitie. Používa sa na liečbu alergických vyrážok u detí od troch mesiacov veku. Aplikujte až do úplného obnovenia pokožky. Môžu byť použité dlho, nie návykové. Má dobré interakcie s inými liekmi. Neaplikujte na miesto očkovania.

Fenistil

Liečivo je dostupné vo forme gélu a kvapiek. Povolená aplikácia pre malé deti od 1 mesiaca. Použite dvakrát denne po kúpeli. Môže byť aplikovaný na tvár.

Upozornenie: Pri aplikácii v záhyboch a kožných záhyboch počkajte, kým sa pred sušením úplne nevyschnú.

Neuchovávajte liek na horúcom mieste. Kontraindikáciou je patológia dýchacieho systému.

Ďalšie nehormonálne lieky

V skutočnosti je sortiment farmaceutického priemyslu dosť rozsiahly a mnohé zariadenia spĺňajú také požiadavky ako bezpečnosť, účinnosť a neškodnosť. Napriek tomu nie je možné vylúčiť fyziologické znaky, ktoré môžu spôsobiť alergie, čo zhorší priebeh dermatitídy.

Lekári často odporúčajú malým pacientom nasledujúce lieky:

 1. Koža má rôzne formy uvoľnenia. Podáva antifungálny, antimikrobiálny, protizápalový účinok. Krém zbavuje atopickú a plienkovú dermatitídu, ekzém, psoriázu a iné kožné patológie.
 2. Masť Protopik sa používa na liečbu detí, má protizápalové vlastnosti, nevyvoláva atrofické zmeny pokožky. Povolená liečba dieťaťa od 2 rokov.
 3. Timogen - moderný imunomodulátor, eliminuje svrbenie, sčervenanie, podráždenie, podráždenie. Deti sú vymenovaní s mimoriadnou opatrnosťou.
 4. Desitin. Hlavnou zložkou je oxid zinočnatý. Odporúča sa na liečbu akéhokoľvek druhu dermatitídy.
 5. Uvidíme. Indikácie na použitie: atopická dermatitída, ekzém, psoriáza, odreniny, trhliny. Dáva stimulačný účinok, urýchľuje regeneráciu.
 6. Naftaderm sa vyznačuje protizápalovým, antiseptickým, zmäkčujúcim a absorbovateľným účinkom v atopickej forme dermatitídy. Zjemňuje a hydratuje pokožku.

Počas liečby je potrebné dať deťom špecializované zmesi ako "Alfare", rovnako ako absorpčné lieky, napríklad Enterosgel.

Hormonálne krémy na liečbu atopickej dermatitídy

Masti a krém s obsahom hormonálnych látok sa odporúčajú v prípadoch, keď nehormonálne lieky nepriniesli požadovaný výsledok. Ich použitie je koordinované s ošetrujúcim lekárom.

Stojí za to vedieť: hormonálne krémy spôsobené dermatitídou sa aplikujú iba krátkodobými postupmi s postupným odňatím lieku.

Masť s atopickou dermatitídou s hormónmi:

 • Celestoderm má výrazný antibakteriálny účinok, poskytuje vazokonstrikčný a protizápalový účinok. Používa sa na liečbu malých detí od šiestich mesiacov. Odporúča sa určiť, či sa spojila sekundárna infekcia. Dlhodobé užívanie je plné systémových nežiaducich reakcií tela;
 • Advantan. Liek je zameraný na potlačenie zápalových a alergických klinických prejavov. Forma uvoľnenia - mastná tuk, emulzia a krém. Zvýšiť účinnosť kombinácie s inými antifungálnymi liekmi. Pre deti je povolené používanie od 4 mesiacov;
 • Fucicort je predpisovaný na liečbu atopickej dermatitídy u detí starších ako jeden rok. Dáva protizápalový a antibakteriálny účinok. Biologicky aktívna proti grampozitívnym mikroorganizmom. Aplikuje sa v tenkej vrstve, priebeh terapie nepresahuje 2 týždne;
 • Acryderm bojuje proti klinickým prejavom alergickej povahy. Neutralizuje zápalové procesy, podporuje rýchlu regeneráciu poškodeného epitelu, zmierňuje svrbenie a pálenie. Priraďte deti od jedného roka. Vyrába sa vo forme mastnej masti a krému;
 • Flucinar je topické hormonálne liečivo, ktoré bojuje proti hubám, baktériám a vírusom. S mimoriadnou opatrnosťou sa odporúča pre dojčatá. Kombinácia s inými liekmi. Nemôže sa používať počas puberty.

Je prísne zakázané používať hormonálne lieky na samoliečbu. Ich nebezpečenstvo je, že môžu spôsobiť oneskorené nežiaduce reakcie, ako je hyperpigmentácia kože, strihy, atrofické zmeny.

Prostriedky na urýchlenie liečenia

Na pozadí atopickej dermatitídy, koža trpí deficitom vlhkosti, takže sa začína odlupovať, niekedy praskne. Vo väčšine prípadov dochádza k pocitu napätia, tvoria sa kôry a škrabky.

Ako pomocné prostriedky na vlhké použitie:

 1. Bepanten-Plus, Bepanten, Panthenol. Všetky tieto lieky kombinujú účinnú látku - pantenol. Komponent účinne lieči povrchy rany, pomáha hydratovať pokožku, zabraňuje tvorbe nových trhlín a rán. Približne 0,001% prípadov aplikácie vyvoláva alergickú reakciu. Ak vo všeobecnosti droga dobre delí deti, nevyvoláva vedľajšie účinky. Bepanten je vhodný na terapiu detí od prvých dní života.
 2. La Cree je krém pre deti. Eliminuje svrbenie, odstraňuje závažnosť zápalového procesu, urýchľuje proces opravy tkaniva, zabraňuje sekundárnej infekcii. Používa sa na liečbu atopickej dermatitídy u detí, žihľavky, ekzémy, psoriáza a tak ďalej. Skladba zložky prírodného pôvodu, rovnako ako substancia panthenol. Kontraindikácie: neznášanlivosť rastlinných látok v kompozícii.
 3. Stelatopia je emulzia. Odporúča sa pre dojčatá a staršie deti. Zloženie iba prírodných zložiek:. Extrakt slnečnice, glukózy, mastných kyselín a inými prostriedkami úplne bezpečný pre deti, vynikajúce hydratuje a vyživuje pokožku, znižuje začervenanie a podráždenie.

Všetky tieto fondy môžu byť klasifikované ako "kozmetika" pre starostlivosť o pleť pre deti. Odporúča sa používať ho nielen počas exacerbácie, keď sa objavia príznaky chronického ochorenia, ale aj ako udržiavacia terapia počas remisie.

Liečba atopickej dermatitídy je predpisovaná lekárom. Neoprávnené použitie krémov a masti je plné vedľajších účinkov, komplikácií, ktoré vedú k zhoršeniu blahobytu a ovplyvňujú priebeh základnej choroby.

Krémy a masti pre deti: od alergií, od dermatitídy, ochrany, recenzie

V súčasnosti je ťažké nájsť osobu, ktorá netrpí nejakou alergickou reakciou. A každý deň každý z nás zvyšuje alergénnu záťaž, ale schopnosť tela účinne sa s ňou vyrovnávať, je malá, najmä u detí.

Dokonca aj veľa zdravých ľudí sa nedokáže vyrovnať s pravidelnými chemickými útokmi na telo. V priebehu dňa sa dospelí a deti stretávajú s množstvom:

chemické farbivá vo veciach;

priemyselné alergény vo vzduchu;

umelé farby, príchute, konzervačné látky v potravinách;

jesť ovocie a zeleninu, plnené pesticídy, chemikálie - to všetko výrazne zvyšuje riziko nežiaducich účinkov, a to najmä v imunitnom systéme krehkú dieťaťa.

denné používanie chemikálií pre domácnosť.

Deti, obyvatelia veľkých priemyselných miest a megacities sú najviac vystavení alergii.

Ako si vybrať ten správny krém pre Vaše dieťa vo videu:

Ako znížiť alergický prejav u dieťaťa? Najprv je potrebné určiť, ktorá látka, liek alebo potravinový výrobok spôsobuje v jeho tele nevhodnú reakciu. Okrem hypoalergénne diétu, aby sa zabránilo kontaktu s alergénom, kožné prejavy alergií vo forme dermatitídy, žihľavky a ekzému eliminovať tým, deti krémy a masti alergie.

Keďže telo dieťaťa je silne ovplyvnené drogami, aj použitie krému z alergií by malo byť sprevádzané odporúčaniami špecialistov. Paradox, ale aj krémy a masti z alergií môžu spôsobiť rôzne alergické prejavy.

Krémy na alergie u detí sú rozdelené do 2 hlavných skupín:

Nehormonálne masti a alergický krém pre deti

Nehormonálne masti a krémy z alergií majú protizápalové účinky - mnohé lieky, ktoré sa môžu používať na alergie u detí od útleho veku.

Medzi tieto prostriedky patrí:

Fenistil - gél, ktorý má antipruritický účinok na pokožku, lokálny anestetický účinok, znižuje podráždenie alergických reakcií na pokožku. Dimethindén maleát je hlavnou účinnou látkou.

Indikácia: svrbivá koža s kousnutiami hmyzom, žihľavkami, dermatózami a ekzémami, slnkom a inými popáleninami.

Vekové obmedzenia: je zakázané používať pre novorodencov, pretože sa používa iba pre deti od jedného mesiaca.

Možné vedľajšie účinky: rôzne alergické reakcie, ako je vyrážka, svrbenie, suchosť a pálenie kože.

Špeciálne pokyny: gél nepoužívajte na veľkých plochách pokožky u novorodencov a detí mladších ako šesť rokov, najmä s ťažkým zápalom a krvácaním. Pri používaní je dôležité vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu.

Gistan - doplnok stravy pre miestnu aplikáciu, non-hormonálne krémom, ktorý obsahuje výťažky z púčikov brezy, milkweed, rozrazil láskavec ohnutý, lupiny, nechtíka, fialiek, otočí, konvalinky oleja a betulínu a dimethikonu.

Indikácie: vonkajšie činidlo použité v alergickými prejavmi na koži - svrbenie, pľuzgieriky, žihľavka, rovnako ako v úlohe miestneho protizápalového činidlá pre atopickej dermatitídy a ekzému, bodnutie hmyzom.

Možné vedľajšie účinky: výskyt alergických prejavov na zložkách tejto biologicky aktívnej prísady.

Kožný uzáver - gél a krém na topické použitie, antiproliferatívne, antimikrobiálne a antifungálne, je účinný v pyritióne zinku. V prípade, že krém predpísal lekár, mali by ste vedieť, že jeho štruktúra (nie je uvedené v návode na obsluhu) obsahuje klobetasol propionát, čo je syntetická látka, ktorá umožňuje glokokortikosteroid krém pripisovať do kategórie hormonálnej. Odmietnuť alebo potvrdiť informácie, ktoré nebudeme, ale takéto informácie sú a skôr alebo neskôr budú buď vyvrátené alebo dokázané.

Indikácia: atopická, seboroická dermatitída, psoriáza, suchá koža.

Vekové obmedzenia: povolené používať pre deti vo veku od 1 roka.

Vedľajšie účinky: veľmi zriedkavo spôsobujú alergie.

Lieky, ktoré sa môžu použiť pri ťažkej dermatitíde u detí

Elidel - krém, hlavnou aktívnou zložkou je pimekrolimus.

Indikácie: protizápalový lokálny účinok s ekzémom, atopická dermatitída.

Vekové obmedzenia: používa sa na liečbu dermatitídy a detí vo veku od 3 mesiacov.

Vedľajšie účinky sú často v počiatočnej fáze liečby je pocit pálenia v mieste ošetrenia, začervenanie, svrbenie a podráždenie kože, folikulitídy. Je tiež možné prejavovať alergie, zmeny farby pokožky, zlepšenie jej stavu atď. Pre použitie je potrebné zaobchádzať veľmi opatrne, niektoré efekty nie sú úplne objasnené, predpokladá sa, že sa môže znížiť aktivitu imunitného systému, a v niektorých prípadoch vedie k rozvoju rakoviny kože a lymfómu.

Špeciálne pokyny: Počas liečby vylúčte prirodzené alebo umelé ožarovanie ultrafialovým žiarením.

Desitin - masť používaná na vonkajšie použitie (oxid zinočnatý - hlavná účinná látka).

Indikácie: popáleniny, dermatitída, potenie u detí, vyrážka plienky, ekzém v akútnom štádiu, vredové kožné lézie. Takisto v zložení produktu je vazelín-lanolínová báza, tvoriaca ochrannú bariéru, ktorá zabraňuje šíreniu vyrážky, znižuje účinok dráždivých látok na problémové oblasti.

Špeciálne pokyny: Výrobok sa nemá aplikovať na infikované miesta pokožky.

Protopik - masť, ktorej hlavnou aktívnou zložkou je tacrolimus. Používa sa na liečbu atopickej dermatitídy u detí. Masť môže byť použitý iba s vekom dvoch a koncentráciu iba 0,03%, pretože to má výrazný protizápalový účinok v porovnaní s hormonálnymi činidlami v alergických reakcií a atopickej dermatitídy nemusí viesť k atrofii kože.

Vundehil - krém, ktorý zahŕňa tinktúry sophora, rašeliny, propolisu, bavlneného dreva a kardofilu. Má hemostatický, baktericídny, hojivý, protizápalový účinok na sliznicu a pokožku.

Je indikovaný na použitie: na alergické reakcie, psoriázu, trofické vredy, neurodermatitídu, popáleniny.

Minimálny priebeh liečby je 7 dní, najviac 1 mesiac.

V tých prípadoch, ktoré vyžadujú používanie antibakteriálnych mastí, vyznačujúci sa tým, antimikrobiálneho pôsobenia, ktoré sú určené odborníkom nasledujúce masť môže byť použitý: Sulfargin, Dioksidin. Tiež protizápalové účinky sú rôzne staré, preukázané masti, ako je masť zinku a ichtyolová masť.

Krémy, ktoré zlepšujú regeneráciu tkanív, majú hojivý účinok, eliminujú suchosť pokožky

 • Bepanten, De-pantenol, Bepanten plus

Bepanten - masť a smotana, stimulujúca regeneráciu tkanív, hlavná účinná látka Dexpanthenol.

Indikácia: používa sa na hojenie kože v prípade poranení, dermatitídy plienky, podráždenia pokožky, ako aj na liečbu suchosti s dermatitídou.

Vedľajšie účinky: možné alergické reakcie vo forme svrbenia, žihľavky.

La Cree je krém, ktorý je protizápalový, protizápalový a antialergický. Skladá sa z výťažkov: vlašské orechy, broskyne, sladkého drievka, avokádový olej, pantenol a bisabolol.

Indikácie: používajú sa na zníženie zápalových a alergických reakcií na pokožku - vyrážka, svrbenie očí, podráždenie, začervenanie, zvlhčujúci a regeneračný účinok.

Vedľajšie účinky: alergia, keď netoleruje niektoré liečivé rastliny.

 • Mustela StelAtopia (Mustela Stelatopia)

Krém je emulzia pre detskú pokožku, vynikajúci liek pre dieťa od detstva. Obsahuje prírodné zložky - komplex cukrov, slnečnicové extrakty, bioceramidy, procholesterol, mastné kyseliny.

Indikácie: starostlivosť o pokožku u detí náchylných na atopickú dermatitídu.

Pomocné masti, ktoré podporujú zlepšenie a hojenie regenerácie tkanív:

Solkoseril, Actovegin - s gemoderivatom teľacou krvou.

Videestim, Radevit - Vitamín A.

Hyaluronát zinku (Kuriozínový gél).

Methyluracilová masť (imunostimulant).

Hormonálne krémy a masti pre alergie u detí

Sú to masti a krémy, ktoré zahŕňajú hormóny kortikosteroidov. Použitie týchto liekov by malo byť, keď iné lieky, ktoré neobsahujú steroidy, sú neúčinné.

Takéto krémy dobre zbavujú alergický pruritus, zápal, ale aj použitie týchto liekov, najmä u detí, je potenciálne riziko vzniku Cushingovho syndrómu a adrenálnej insuficiencie. Obzvlášť nebezpečné sú hormonálne masti, ktoré sa vstrebávajú cez kožu do krvi, pôsobia účinne na telo dieťaťa, znižujú imunitu a vedú k negatívnym následkom. Neodporúča sa používať lieky Flucinar, Celestoderm, Fluorocort, hydrokortizón na liečbu alergií u detí.

Dokonca aj relatívne bezpečný krém, ktorý obsahuje hormóny, ktoré predstavujú nebezpečenstvo pre deti, rovnako ako na pokožku imunosupresívne účinok dieťaťa, zatiaľ čo veľké oblasti zranenia alebo dlhodobé užívanie môže mať systémový účinok.

Je lepšie, aby sa zabránilo ich použitia, ale ak ste už začali liečbu, nemôže byť náhle opustiť jeho použitie je nutné znížiť dávku postupne, za stáleho miešania s jednoduchým hormonálnou krém detský krém, inak to môže byť takzvané abstinenčné príznaky, a po určitej dobe - recidívy ochorenia.

 • Ecole-kortikosteroidov

Krém, ktorý má antipruritický, protizápalový účinok.

Indikácia: používa sa na alergické dermatózy. Je potrebné vyhnúť sa dlhodobému používaniu hormonálnych liekov, najmä vo veľkých dávkach na veľkých plochách kože.

Vekové obmedzenia: používanie u detí od 6 mesiacov.

Možné vedľajšie účinky: vzhľad svrbenie, pálenie, suchosť, podráždenie, miliaria, vývoj orálny dermatitída, alergická kontaktná dermatitída.

Základné pokyny: používať krém s hormonálnymi prípravkami je možné výlučne krátke kurzy - päť až sedem dní. Ak zrušíte dávku, postupne znížte dávku a zmiešajte masť s bežným detským krémom.

Zloženie masti zahŕňa nehalogénovaný syntetický steroid, menovite metylprednizolón.

Indikácia: detský ekzém, atopická dermatitída, slnečná dermatitída, jednoduchá kontaktná dermatitída, nairodermit, alergická dermatitída. Používa sa len na účel špecialistu.

Vekové obmedzenia: povolené používať pre deti od štyroch mesiacov.

Možné vedľajšie účinky: erytém, vyrážka, pálenie, svrbenie.

Špeciálne pokyny: pri dlhodobej a intenzívnej liečbe existuje možnosť vzniku kožnej atrofie.

Nižšie je uvedený zoznam všetkých hormonálnych krémov a masti tak, aby rodičia mali predstavu o tom, čo znamená, že je lepšie nepoužívať bez vymenovania špecialistu na liečbu alergií u dieťaťa a ktoré je zakázané vôbec používať:

Hydrokortison - nemôžu byť použité pre deti, medzi ne patrí Korteid, Sopolkort, Latikort, gioksizon, Sibikort, Lokoid, Kortef, Sulfodekortem, Fucidinum, Daktakort, Oksikort, hydrokortizon masť.

Flumethason - použitie nie je žiaduce - Flukort, Flunolo, sinaflana, Sinalar, lokakortena, Lokasalen, Ultralan, Lorinden, flutsinar.

Triamcinolon - majú zakázané používať Polkortolon, Berlikort, Triakort, Ftoderm, nazakort, Kenakort, Kenalog, ftorokort.

Betametazón - nie je žiaduce aplikovať Triderml, Belosalik, Betasalik, Diprophos, Vipsogal, Diprosalik, Betakortal, Beloderm, Kuterid, Belogent, Flosteron, Betnoveyt, Futsikort, Betazon, Akriderm, Tseleston, Dayvobet, Diprogent, Celestoderm.

Mometazón - tieto lieky môžu byť použité len na určený účel, a riadiť Skinlayt odbornej Mon, Momata, Avekort, Momederm, Uniderm, Silkaren, Gistan H, Elokim.

Clobetasol - masti Cloveit, Dermoveit, Skin-Cap, Paurkort.

Pri tvorbe alergie u dospelých a detí zásadný výhry späť na množstvo alergénu, to znamená, že čím viac sa ľudské telo dostane do kontaktu s alergénom, alebo preniknúť do tela látky-alergén, tým výraznejšie bude reakcia. Aby sa znížilo riziko tvorby alergií, je vhodné minimalizovať prebytok chemických prísad v strave, ako aj:

Kupovať fondy starostlivosti o deti a domácnosť Spotrebný tovar, dávať pozor na ich zloženie, hojnosť vôní, prítomnosť metylakrylátu, formaldehyd, propylénglykol (všetci výrazne zvyšujú riziko vzniku alergií u detí).

Dávajte si pozor na nákup práškového prášku, ktorý budete používať na detské oblečenie. Ak má vysoký obsah povrchovo aktívnych látok (30-40% v našej krajine), negatívne sa to prejaví na zdraví dieťaťa. Oblečenie hromadí také látky, ktoré negatívne ovplyvňujú stav kože. Použite prášky na pranie, ktoré majú obsah povrchovo aktívnej látky najviac 5%.

Snažte sa kupovať výrobky s malým množstvom chutí, farbív, konzervačných látok, chutí.

Dodržiavanie pravidiel pri kŕmení dieťaťa - zavádzanie exotických alebo nových výrobkov stojí jeden za jedno jedlo a malé množstvo.

Masť pre deti s atopickou dermatitídou

Použitie masti pri atopickej dermatitíde zohráva dôležitú úlohu pri liečbe choroby. V súčasnosti používa detská prax obrovské množstvo rôznych liekov. Požiadavky na takéto lieky sú pomerne vysoké. Tieto lieky by mali mať výrazný klinický účinok a tiež nespôsobujú nežiaduce vedľajšie účinky u detí.

Mechanizmus účinku

Aktívne látky, ktoré sú súčasťou moderných mastí, majú výrazné protizápalové vlastnosti. Sú schopní zastaviť zápal, ku ktorému došlo v dôsledku účinku provokujúceho faktora, ktorý spôsobuje atopickú dermatitídu.

Olejovitá štruktúra masti umožňuje jej aktívnym zložkám ľahko preniknúť do všetkých vrstiev kože a vyvíjať výrazný terapeutický účinok. Najčastejšie sa odporúča, aby sa tieto dávkové formy používali na suché poškodené miesta.

Udržujte masť na pokožke by mala dosiahnuť maximálnu absorpciu. Pri suchom a zapálenej pokožke je doba expozície zvyčajne 30 minút až 1 hodina.

Masti, medzi ktoré patria hormóny, sa používajú na liečenie ťažších foriem atopickej dermatitídy alebo dlhodobého priebehu ochorenia. Zahrnuté do zloženia lieku sú glukokortikosteroidy schopné potlačiť syntézu zápalových reakcií v tele a podporiť rýchle hojenie. Pri lokálnom podávaní liekov neexistujú prakticky žiadne nepriaznivé systémové účinky.

Všetky masti je možné rozdeliť do niekoľkých skupín, v závislosti od zloženia a účinku.

Zloženie masti môže byť:

Hormón. Zahrňte hlavne hormóny gortikosteroidov. Používajú sa u detí s ťažkým ochorením. Dlhodobý predpis môže spôsobiť niektoré vedľajšie účinky, najmä lokálne účinky. U malých pacientov, často používajúcich hormonálne masti, existujú oblasti s riedením kože. V takýchto prípadoch, aby sa tieto prejavy odstránili, používanie masti sa po určitý čas zastaví, aby sa úplne odstránili nepriaznivé účinky.

nehormonálnu. Skladá sa zo zinku, panthenol, rovnako ako selektívne imunomodulačné prípravky, ktoré sú schopné zlepšiť lokálnu imunitu. Takéto lieky sú najúčinnejšie na použitie v počiatočných štádiách ochorenia a exacerbácia sa vyskytuje v pomerne miernom stave.

O mechanizme činnosti:

Prípravky, ktoré zmierňujú svrbenie. Vo svojom zložení obsahujú hlavne antihistaminiká. Používajú sa na liečbu difúznych foriem atopickej dermatitídy, ktorá sa vyskytuje pri výraznom vyčerpávajúcom svrbení. Podľa mnohých matiek používanie takýchto liekov pomáha vyrovnať sa s elimináciou svrbivých kožných vyrážok u dojčiat.

Protizápalové lieky. Najčastejšie sú deťom predpísané masti ako "Eplan", "Protopik" a mnoho ďalších. Použitie takýchto liekov môže znížiť zápal a obnoviť poškodenú pokožku rýchlejšie. Účel protizápalových masťov sa zvyčajne predpisuje na celé akútne obdobie ochorenia. Kurz sa zvyčajne aplikuje od 10 do 14 dní. Aplikujte masť spravidla 2-3 krát denne, až kým sa úplne nezabudne.

Antibakteriálne. Obsahujú vo svojom zložení rôzne antibiotiká. Tieto prostriedky sú určené na boj proti sekundárnej bakteriálnej infekcii, ktorá sa spojila. Lieky na báze klotrimazolu môžu tiež odstrániť patogénne huby. Použitie kombinovaných liečiv, ako je "Advantan", pomáha súčasne liečiť bakteriálnu infekciu na koži a eliminovať nepriaznivé symptómy alergickej reakcie.

Účinné masti na dermatitídu pre deti

Výskyt dermatitídy u detí a dospelých je spojený s mnohými faktormi. Takže to môže byť vonkajšie, vnútorné, dedičné problémy. Výskyt dermatitídy môže byť lokálny aj všeobecný a má určitý charakter, znaky, dôsledky.

Dermatitída u detí môže mať vonkajšie alebo vnútorné príčiny

Stručný opis choroby

Dermatitída zahŕňa rôzne kožné lézie, ktoré sa vyskytujú z rôznych dôvodov. Liečba ochorenia u detí by mala byť pod dohľadom lekára a starostlivo analyzovaná. Ďalej sa dozviete, prečo dieťa vyvíja dermatitídu a ako sa s týmto problémom vyrovnať. Prečo sa vyskytuje dermatitída? Dôvody pre vznik kožných ochorení nemožno počítať. To zahŕňa:

 • stav stresu;
 • oslabenie imunitného systému;
 • chemické, tepelné, spálenie a omrzliny.

Takáto choroba, ako je kožná dermatitída, je vyvolaná dvoma typmi faktorov. Do externej pozície:

 • trenia;
 • používanie kontaktných alergénov (kozmetika, oleje);
 • alergia na mráz;
 • poškodenie ultrafialovými lúčmi;
 • účinok röntgenového žiarenia;
 • vystavenie chemikáliám;
 • začiatok kvitnúcich kvetov.

Vnútorné faktory zahŕňajú:

 • akékoľvek hormonálne poruchy;
 • metabolické poruchy;
 • nedostatok vitamínov;
 • zneužívanie čokoládových výrobkov a kávy;
 • príjem antibiotík.

Niekedy výskyt chorôb nie je spojený s žiadnym z vyššie uvedených faktorov. Je to spôsobené dedičnosťou, genetickou predispozíciou. Malé deti sú postihnuté dermatitídou častejšie, ak je jeden z rodičov alergický. Vzhľadom na individuálnu citlivosť a stabilitu tela je možné vyhnúť sa dermatitíde. Určiť príčinu je urobiť prvý a najdôležitejší krok na ceste k účinnej liečbe.

Zneužívanie čokolády môže vyvolať dermatitídu

Ako určiť dermatitídu?

Spojenie dermatitídy so zápalom a alergiami je silné, pretože ochorenie sa niekedy zhoršuje v určitej sezóne a prebieha v akútnej forme. Existujú dva typy symptómov ochorenia. Trvalé príznaky sú tie, ktoré sa objavujú na koži, bez ohľadu na príčinu. Napríklad tento výskyt:

 • svrbenie, ktoré môže byť buď intenzívne, alebo slabé: ak dôjde k trvalému svrbeniu a slabým vyrážkam, je to príznak atopickej dermatitídy, kontaktnej dermatitídy - korešpondencia symptómu a vyrážky;
 • vyrážka / ekzém: dermatitída sa v určitej lokalizácii líši - najčastejšie ide o pokožku tváre, hlavy, bokov, slabín;
 • začervenanie - vysoký krvný výplň kapilár: akútna forma choroby - je nejasný a opuch začervenanie, chronická dermatitída niekedy zvláštne začervenanie, tlačí na ako červená škvrna, uvidíte, ako to bledne;
 • lúpanie;
 • exudatívny zápal;
 • zhrubnutie kože;
 • trhliny.

Nekonzistentné ďalšie príznaky zahŕňajú jednotlivé sťažnosti, ktoré sa odhalili po prieskume, analýze, výskume.

Dermatitída u dieťaťa môže byť zjavne svrbivá

Typológia dermatitídy

Formy dermatitídy v modernej medicíne nemožno počítať na prstoch. Nižšie sme zhromaždili najbežnejšie typy ochorení a ich stručný opis.

 1. Suchá dermatitída je charakteristická pre vzhľad v zime alebo na chladnom jeseň. Choroba je u detí zriedkavá, ale jej výskyt prispieva k prítomnosti suchého vzduchu v dome, účinku mrazu na telo a dedičnosti. Nájdené na nohách. Má suchú pokožku a praskliny.
 2. Alergická dermatitída je typická pre deti i dospelých. Na odstránenie príznakov, ako sú sčervenané škvrny, vzhľad slz, svrbenie, stačí identifikovať alergén. Medzi alergény patrí peľ, jedlo, kozmetika, domáce zvieratá.
 3. Kontaktná dermatitída sa vyznačuje podobnosťou s predchádzajúcim druhom v dôsledku prítomnosti alergénu alebo dráždivého materiálu, ako aj kontakt s ním. Môže sa určiť miestnym začervenaním, miernym svrbením, olupovaním.
 4. Seboroická dermatitída sa vyznačuje silným olupovaním, výskytom suchých "šupín", purulentných erupcií.
 5. Orálna dermatitída sa vyznačuje výskytom červených škvŕn okolo pier. Sú vyvolávané kozmetickými a domácimi prostriedkami.
 6. Atopická dermatitída sa vyznačuje manifestáciou v dôsledku dedičnosti alebo oslabenia imunitného systému. Symptómy zahŕňajú prítomnosť jasne červených škvŕn, výskyt netolerovateľného svrbenia. Tento druh sa často mení na chronické ochorenie. Liečia sa mastimi.
 7. Infekčná dermatitída sa vyznačuje výskytom nielen zvonka, ale aj v hĺbke kože. Ochorenie sa objavuje po kiahňach, osýpkach, šarlach. Vyzerá to ako vyrážka vo forme abscesov.
 8. Plesňová dermatitída je charakterizovaná vzdelaním na pozadí zníženej imunity, zvýšenej vlhkosti, nízkej odolnosti voči pokožke.
 9. Dermatitída uší sa vyznačuje silným akútnym svrbením a možnosťou úniku v chronických formách. Je charakterizovaný silným svrbením, odlupovaním uší, vzhľadom na kôru.

Alergická dermatitída je veľmi bežný jav

Čo znamená "úspešná liečba dermatitídy"?

Úspešná liečba dermatitídy u detí sa dosahuje len použitím kvalitných a správne vybraných mastí. Stabilita výsledku je úzko spojená so sedatívami a antihistaminikami, ktoré odstraňujú akýkoľvek zápal a brnenie. Dermatitída masť pre deti môže byť použitá až po odhalení provokujúceho faktora. Hlavným problémom pri výbere masti je, že každý lekár má vlastný názor na riešenie problému. Niektorí z nich dávajú prednosť nehormonálnym prostriedkom deťom. Iní si vyberajú nebezpečnejšie, ale účinné hormonálne lieky, považujú ich za bezpečné a nespôsobujú vedľajšie účinky. Každá pozícia je oprávnená a má svoje odôvodnenie. Berte na vedomie, že vymenovanie hormonálnych liekov pre použitie na tvári, vykonal veľmi opatrne.

Čo potrebujete vedieť pri výbere masti?

Správna masť je šikovná kombinácia vlastností, ktoré zastavujú zápalové procesy a zabraňujú svrbeniu a páčeniu. Po zistení faktora choroby môžete správne vybrať liek. Pri konzultácii s lekárom vám môže odporučiť nehormonálny alebo hormonálny liek. Odporúča sa navštíviť niekoľko lekárskych zariadení, študovať informácie o každej masti a urobiť záver o tom, čo je najlepšie pre vás alebo vaše dieťa. Pamätajte, že hormonálne masti môžu byť použité, keď sa dermatitída dostane do akútnych foriem, relapsu atď. L

Liečba prechádza rýchlo, ale existuje určité riziko. Každá nehormonálna masť, ktorú môžete dlhodobo používať bez katastrofických následkov, ale nerešpektuje efekt a správny výsledok.

Elokom je hormonálna masť, ktorú možno použiť pre deti

Esencia hormonálnych liečiv

Liečba vírusovej alebo kontaktnej dermatitídy sa vykonáva nielen pomocou masti, ale aj antibiotikami. Aby ste lepšie pochopili výhody a nevýhody jednotlivých masti, mali by ste ich zvážiť podrobne. Kedy môžu predpisovať používanie hormonálnych liekov:

 • s akútnymi zápalovými procesmi na pokožke, čo spôsobuje ďalšie typy ochorení;
 • pri relapse;
 • Keď účinnosť nehormonálnych prostriedkov je nula;
 • s neurodermatitídou;
 • keď existuje riziko ekzému;
 • s erytémom;
 • s alergickou vyrážkou.

Pomocou vonkajších prostriedkov pamätajte na dôležitú charakteristickú vlastnosť: vzhľad trhlín na pokožke signalizuje použitie masti a ak je pokožka vlhká, krém pomôže. Každý hormonálny prípravok sa môže klasifikovať nasledovne:

 • môže byť silné alebo slabé;
 • mať priemerný alebo maximálny účinok.

Slabé hormonálne lieky majú množstvo výhod:

 • neprispievajú k vzniku vedľajšieho účinku;
 • liečba prebieha hladko.

Bez ohľadu na to, koľko hormonálnych prostriedkov máte, každý doktor vám môže povedať o svojich hlavných problémoch, o ktorých budeme diskutovať nižšie.

 1. Vzhľad závislosti na lieku. Výsledkom toho je, že pôvodca dermatitídy nebude "vystrašiť" liečbu a očakávaný účinok nedôjde. Lekári ju spájajú s nervóznym snažením pacienta o ideálnu a zamatovú pleť. Nemocní zabúdajú na dôležitosť prerušenia liečby a neustále používajú prostriedky. Niekedy taká bezohľadnosť vedie k vážnym následkom.
 2. Výskyt vedľajších účinkov, ktorý sa nachádza v akýchkoľvek inštrukciách. Akcia podľa pravidiel nebude viesť k negatívnym dôsledkom, preto je povinná dôkladná štúdia.
 3. Výskyt abstinenčného syndrómu je spojený s prudkým prerušením využívania finančných prostriedkov. Je to zakázané, pretože dávka hormonálneho prípravku sa musí opatrne znižovať. Niekedy môže byť hormonálna masť denne zmenená detským krémom.

Používanie fluórovaných hormónov pre dojčatá mladšie ako jeden rok je kontraindikované.

Pre ostatných sú mimoriadne účinné, ale ich použitie na tvári, pohlavných orgánoch a kone je plné. Existujú prípady, keď je použitie hormonálnej masti kontraindikované a nie je predmetom diskusie. Takéto prípady zahŕňajú:

 • alergia na akúkoľvek zložku masti;
 • prítomnosť pohlavných chorôb;
 • prítomnosť herpes, ovčie kiahne atď.
 • tuberkulózna choroba;
 • porážka hubou;
 • počas tehotenstva (čiastočne).

Použitie liekov "Advantan", "Elokoma" ako kvalitatívnych hormonálnych mastí je pre liečbu detí najviac priaznivé, pretože vedľajšie účinky sa vyskytujú v ojedinelých prípadoch.

Masť Advantan zriedkavo vedie k vedľajším účinkom

Charakteristika nehormonálnych liekov

Nehormonálne masti sú vhodné na liečbu detí viac ako vyššie uvedené. Niekedy, napriek ich šetriacim účinkom, je účinnosť podobná hormonálnemu činidlu. Použitie masti zinku, Fenistila, Bepanthene pomáha vyrovnať sa s kožnými ochoreniami u detí bez poškodenia tela. Hlavné nedostatky týchto liekov môžu byť uvedené:

 • Často spôsobujú alergické reakcie, prítomnosť bezpečnej kompozície nebráni orgánu reagovať.
 • Väčšinou nedosahujú požadovaný výsledok. Takéto nehormonálne masti hydratujú, zmäkčujú, vyživujú kožu, nasýtia ju vitamínmi, ale nekonajú s patogénom. Ak nie je dostatočná kontaktná dermatitída externého prípravku.

Masti bez hormónov sú rozdelené do nasledujúcich typov:

 • Antiseptikum: podľa typu Dermatolu, Furacilinu, Dioxydinu masť, to isté sa pripisuje liekom s antibiotikami.
 • Protizápalové lieky a antizudnye podľa typu ihtiolovaya masť Fenistil, zinok masti - tieto lieky sú úspešné v liečbe tváre, rúk a nôh u detí, ich dôstojnosť v neprítomnosti "pobochek" a nízke náklady: použitie antihistaminikami masti pomáha zastaviť vyrážka.
 • Liečivé a regenerujúce masti s vitamínmi. Používanie lieku Actovegin a Bepanthene je bežné u pediatrov. Na liečbu kontaktnej dermatitídy rúk a nôh sa používa masti Solcoserilovoy a Metiluratsilovuyu.
 • prípravky zamerané na hydratáciu a zmäkčenie: vhodný je prírodný krém pre deti, ale lieky ako Videstim a Keratolan sú účinnejšie.

Treba poznamenať, že vzhľadom na nehormonálne masti sa zvyšuje trvanie liečby. Masť zinku sa môže používať na boj s detskou dermatitídou po dobu jedného mesiaca.

Okrem toho, zrušiť použitie masti sami nemôžete - liečbu preruší lekár, keď pozoruje zmiznutie najmenších príznakov a zápalu.

Fenistil účinne odstraňuje svrbenie a zápal

Ako používať masti z dermatitídy

Ak chcete dosiahnuť účinok v čo najkratšom čase, preštudujte si, ako správne používať krém alebo masť.

 • Ihneď po ukončení lekárskych štúdií preskúmajte navrhované nápravné opatrenia a vyberte tie najslabšie. Použite masť niekoľko týždňov, sledujte kožné reakcie - pri absencii účinku, prejdite na silné lieky. Koniec liečby by mal sprevádzať slabý liek.
 • Naneste krém / masť úhľadne, nie silnou vrstvou, bez trenia. Koža by mala byť čistá a suchá. Zabráňte kontaktu s ošetrenou pokožkou, pretože môže dôjsť k poškodeniu oslabených oblastí.
 • So zápalom na pokožke hlavy, nepoužívajte masti a nahraďte ich lotion. V tomto prípade sú účinnejšie pre vlasové folikuly.
 • Ak sa váš stav náhle začal zhoršovať, došlo k podozreniu na infekciu - okamžite zastavte používanie všetkých prostriedkov a kontaktujte svojho lekára.
 • Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, nevychovávajte s antihistaminikami. Stačí zmeniť masť iného.

V mnohých prípadoch je liečba detí sprevádzaná antibiotikami. Pomáhajú pri komplexnej liečbe chorôb rúk, chodidiel. Každý prípad je individuálny, a preto samoliečba je smrteľná a neodporúča sa, najmä pre neformovaný organizmus dieťaťa.

Antibiotiká sa používajú striktne podľa lekárskeho predpisu

Známe a účinné mastí z dermatitídy

Veľký sortiment lekární často neumožňuje nájsť ten správny výrobok. Nižšie sú uvedené všetky lieky z dermatitídy - bez hormónov, ktoré sú známe svojou účinnosťou a popularitou u lekárov a pacientov. Odporúča sa, aby sa takéto lieky používali, pretože boli testované mnohými.

 • Bepanten, ktorý je masťou alebo krémom, sa používa na liečbu odrenín, trhlín, prevencie ochorení kože tváre, alergických reakcií. Vhodné pre batoľatá a dospelých.
 • Skinkap, ktorý je zastúpený ako gél, šampón alebo krém. Vďaka svojim antimikrobiálnym a protizápalovým vlastnostiam je účinný pri potláčaní dermatitídy, psoriázy, ekzému.
 • Gystan, ktorý je biologicky aditívny, môže pomôcť vyliečiť ekzém, dermatitídu a neurodermatitídu. Pomáha liečiť uhryznutie.
 • Elidel, ktorého použitie je obľúbené kvôli jeho protizápalovému účinku. Krém znižuje imunitu a nie je úplne pochopený, preto lekári zriedka predpisujú takýto liek.
 • Protopik, ktorý má silný účinok proti zápalu. Vhodné pre deti od dvoch rokov.
 • Losterin, ktorý vykazuje protizápalový, antibakteriálny, absorbujúci účinok. Liečia sa psoriáza, dermatitída, ekzém.
 • Ichthyol masť, ktorá má resorpčný účinok. Masť nemá dostatočný protizápalový účinok, ale je účinná pri akomkoľvek druhu dermatitídy, pretože zmierňuje svrbenie a začervenanie.
 • Vidíme, spomaľuje keratinizáciu kože. Liečivo lieči ekzém, trhliny, odreniny, dermatitídu.
 • Actovegin, ktorý podporuje hojenie ťažkej formy dermatitídy a obnovu pokožky.
 • Naftaderm, ktorého použitie na dermatitídu, vredy, akékoľvek popáleniny, je mimoriadne účinný. Jeho protizápalové, analgetické, zmäkčujúce vlastnosti sú zarážajúce.
 • Cynocap, ktorý má antibakteriálny účinok a má protizápalové vlastnosti. Účinné v boji proti seboroickej dermatitíde a psoriáze.
 • Destin, zinkový základ, ktorý liečí popáleniny, rany, rany, herpes, dermatitídu.

Cynocap sa používa na seboroickú dermatitídu a psoriázu

Ďalej nájdete zoznam hormonálnych mastí, ktoré sú silnými drogami. V zriedkavých prípadoch ich dlhodobé užívanie vedie k nepríjemným následkom: dochádza k hyperpigmentácii, atrofii, nedostatočnosti nadobličiek. Odporúča sa používať:

 • tselestoderma - masť, účinná pri rôznych dermatitídách, ekzémoch, psoriázach, sucho, znamená lacné prostriedky;
 • flutsinar sa odvádza vo forme gélu a masti - vhodné pre liečbu suché, atopickej, seboroickej dermatitídy, psoriázy, lichen: štruktúra obsahuje jednu látku - acetonid, sa vzťahuje na s nízkym drog;
 • Advantan sa odvádza vo forme masti alebo emulzie: bojuje s akýmikoľvek zápaly kože, je účinný v ekzém, alergická dermatitída, popáleniny, atď, sa vzťahuje k priemernej cenovej kategórie;
 • fucicorta, boj so všetkými druhmi dermatitídy a podobných ochorení, ako lupus, zbavenie sa, ekzém - patrí do strednej cenovej kategórie;
 • akrydermu, ktorá je určená na boj proti mnohým typom dermatitídy, psoriázy, ekzému.

Dermatitída v modernom svete je takmer každý, je to preto, že z týchto pultoch lekární "roj" rôzneho tovaru v rôznych cenových kategóriách, účinnosť, dosah. Aké atraktívne by ste sa nepovažovali za drogu, konzultácia s lekárom je povinná, pretože samošetrenie poškodzuje vaše zdravie.

Nebuďte leniví tráviť nejaký čas, aby sa v budúcnosti dostávať jasné pokyny od špecialistu, ako výsledok, a bude prvým krokom k odstráneniu tohto problému.