Hlavná

Kliniky

Masť s širokospektrálnym antibiotikom proti akné

Antibiotiká sú lieky, ktoré účinne zabíjajú alebo zastavujú rast a vývoj patogénnej mikroflóry. Existujú 4 hlavné formy uvoľňovania liekov na báze antibakteriálnych molekúl: perorálne, intravenózne, intramuskulárne a vonkajšie. Posledne uvedené zahŕňajú masti, krémy a gély, ktorých charakteristickým znakom je možnosť získať lekára v lekárni bez lekárskeho predpisu. V porovnávacom aspekte je táto forma uvoľňovania najvýhodnejšia pri zápalových procesoch na koži ako tablety a kapsuly.

Zoznam masti s širokospektrálnym antibiotikom

Voľba masti nevyžaduje povinný test na izoláciu infekčného agens a určenie citlivosti na širokú škálu antibiotík. Táto skutočnosť je spôsobená skutočnosťou, že masti sú vyvinuté na báze antibiotík s rozsiahlym zoznamom citlivých mikroorganizmov.

Okrem toho sú charakterizované menším zoznamom vedľajších účinkov, ktoré sú vo väčšine prípadov obmedzené len na individuálnu intoleranciu (alergickú reakciu bezprostredného typu).

Medzi najobľúbenejšie masti s aktívnymi baktericídnymi molekulami patria:

Zaradená do zoznamu základných liekov - hloramfinekol účinnú látku, ktorá zabíja stafylokoky, streptokoky, Neisser, enterobaktérie, Shigella, Klebsiella, Yersinia, rickettsiálních a niektoré skupiny veľkých vírusov. V humánnej medicíne sa používa na liečbu dekubitu, patologických lézií horných vrstiev ľudskej kože vrátane nekrózy pokožky. Navyše táto masť s antibiotikom je účinná v kozmetike a oftalmologickej praxi.

Účinná látka je tetracyklín. S bakteriostatickým mechanizmom pôsobenia na patogénne kmene. Aktívne vo vzťahu k väčšine predstaviteľov oportunnej mikroflóry, ktoré ukazujú svoju aktivitu so znížením imunity. Neprijateľné účel pre liečbu plesňových infekcií, vírusová (herpes) a ochorení spôsobených Streptococcus skupiny A. rozšírený masti získaných v dôsledku zavedeného bezpečnosti a účinnosti pre liečbu zápalových procesoch oka.

Účinná látka - kombinované činidlo, ktoré má antibakteriálne (grampozitívne a gramnegatívne aeróbne / anaeróbne mikroflóry), protizápalový a analgetický účinok. Používa sa na purulentné lézie povrchov rany vrátane stupňa nekrózy. Tiež masť s antibiotikom je vhodná pre akné a akné. Určenie tehotných žien pod dohľadom lekára je prijateľné. Na pozadí 2-3-dňového použitia liečebnej masti sa rana vyčistí a opuch ustúpi.

Na základe erytromycínu z makrolidovej skupiny. Je považovaná za liek voľby pri diagnostikovaní alergickej reakcie na penicilíny a tetracyklíny. Baktericídny účinok na gram + a gram-mikroflóru, tiež na intracelulárne parazity. Masť s erytromycínom je predpísaná pre závažné hnisavé kožné lézie, akné, popáleniny prvého stupňa a trofické vredy.

Jeden z najpopulárnejších a najdôležitejších prostriedkov boja proti kožným vyrážkam. Masť s antibiotickým erytromycínom proti akné inhibuje procesy vitálnej aktivity baktérií v dôsledku nezvratného porušenia bunkového metabolizmu. Zloženie je navrhnuté tak, aby komplexne ovplyvňovalo problém: na jednej strane - na patogénne baktérie, na druhej strane - dochádza k poklesu hladiny tvorby kožného mazu.

Je potrebné poznamenať, že liek má dostatočne mierny účinok a nízku úroveň toxicity pre ľudské bunky, takže je prijateľné vymenovať pacientov mladších ako 14 rokov.

Ako masti pracujú s antibiotikami

Charakteristickým znakom lokálnych liekov je nižší stupeň absorpcie v porovnaní s intravenóznymi alebo intramuskulárnymi injekciami. Napriek miestnemu účinku sa malá dávka účinnej látky difunduje do krvného obehu a šíri sa cez ľudské telo. Táto skutočnosť si vyžaduje zohľadnenie sprievodných ochorení (poruchy pečene, obličiek, CCC a metabolizmu).

Infekcie, ktoré ohrozujú život pacienta, vyžadujú výlučne lôžkovú starostlivosť pod dohľadom lekára. Po dlhú dobu príjmu môže spôsobiť rozvoj nežiaducich účinkov oragnizma: poruchy trávenia, zmätené vedomie, bolesť, vývoju kandidózy a disbióze.

Dôležité: masti s antibiotikami majú podobnú úroveň antimikrobiálnej aktivity pre pokožku ako tablety a injekcie. Okrem toho, ak existuje individuálna intolerancia k tabletám, alergická reakcia sa prejaví aj z vonkajších prostriedkov. Podobne aj rezistencia patogénov na všetky formy liekov. Je to spôsobené podobnou účinnou látkou vo všetkých formách uvoľňovania.

Je nevyhnutné prísne dodržiavať trvanie kurzu predpísaného lekárom a nepoužívať masť s antibiotikom iba na symptomatickú liečbu. Je zakázané samo prerušiť chod, ako aj prechádzať ranou na viac ako 12 hodín a zmeniť obväz. Takáto taktika vedie k tvorbe bakteriálnych foriem odolných voči antibiotikám, ktoré vyvolávajú recidívy chorôb. Rozširovanie prokaryotickej rezistencie je globálnym problémom ľudstva, ktorý vyžaduje každú osobu starostlivú pozornosť.

Krémy a gély s antibiotikami

Krém sa líši od masti tým, že sa vyrába na báze olejov a vody. To je dôvod, prečo je krém vhodný na liečbu mokrých kožných vyrážok a masti na suché a vločkovité. V tomto prípade krém má nižší stupeň absorpcie. Voľba krému závisí od hlavnej aktívnej zložky a spektra jej činnosti. Zoznam krémov s antibakteriálnymi zložkami:

Založené aminoglykozidy účinné proti Pseudomonas aeruginosa, Enterobacteriaceae, Proteus, Klebsiella, rovnako ako stafylokoky a streptokoky. Neovplyvňuje anaeróbne baktérie, mikroskopické huby a vírusy. Je predpísaný na liečbu alergickej a jednoduchej dermatitídy, psoriázy, detských vredov a ichtyózy.

Odporúča sa obmedziť používanie mladých pacientov s ohľadom na preukázané potlačenie krému rastového hormónu rastového hormónu s krémom s aceridom.

Krém na akné s antibiotikami, ktorý vykazuje antibakteriálne účinky na pokožku človeka. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, pred aplikáciou krému, vyčistite a vysušte pokožku, aplikujte bodovo, aby ste sa vyhli zasahovaniu do zdravých oblastí. Je dôležité správne dokončiť kurz. Prudké prerušenie povedie k relapsu akné, zatiaľ čo oblasť poškodenia môže byť vo veľkom meradle. Je potrebné postupne znižovať koncentráciu antibakteriálnych látok až do úplného zastavenia.

Nezávisle vyvinúť adekvátnu liečbu a vypočítať načasovanie / dávkovanie je veľmi ťažké, preto odporúčame konzultovať s lekárom a kozmetikom.

Krém na liečbu bakteriálnej vaginózy. Vytvára stabilné komplexy s veľkou ribozomálnou podjednotkou patogénnych baktérií, v dôsledku čoho dochádza k narušeniu translačných procesov a zomrie mikrobiálna bunka. Baktérie odolné voči krému: gardnerelles, bacteroides a mycoplasmas.

Prípustné je predpisovať tehotným ženám iba na základe absolútnych indikácií a pod dohľadom lekára. Hlavným vedľajším účinkom aplikácie je vývoj drozdov. Preto sa odporúča komplexná terapia kombinujúca dalacin, antimykotiká a imunostimulanty.

Gél s antibiotickým erytromycínom proti akné a akné na pokožke. Synergický účinok antibiotiká a izotretinoín je súčasné pôsobenie na mazových žliaz a inhibícia rastu patogénnych mikroorganizmov. Charakteristickým rysom gélu - nutnosť dlhodobú liečbu (6 až 8 týždňov) od nízkej absorpciu aktívnych zložiek. Použitie gélu môže vyvolať vznik senzibilizácie - zvýšenú citlivosť na UV žiarenie. Je prijateľné vymenovať pacientov od 12 rokov veku.

Je dôležité si uvedomiť, že masti, krémy a gély založené na antibakteriálnych liečivách nie sú kozmetické výrobky, ale lieky. Preto je dôležité pamätať si na správne dávkovanie, trvanie kurzu a venovať osobitnú pozornosť prejavu nežiaducich reakcií tela na užívanie lieku. Nepoužívajte lieky bez naliehavej potreby a rady dermatológa.

pokyny pripravené
odborný mikrobiológ Martynovič Yu.I.

Zverte svoje zdravie odborníkom! Urobte stretnutie za najlepšieho lekára vo vašom meste práve teraz!

Dobrý lekár je všeobecný lekár, ktorý na základe vašich symptómov dá správnu diagnózu a predpíše účinnú liečbu. Na našom portáli si môžete vybrať lekára z najlepších kliník v Moskve, Petrohrade, Kazane av ďalších mestách Ruska a získať zľavu až 65% na vstup.

* Kliknutím na tlačidlo sa dostanete na špeciálnu stránku stránky s vyhľadávacím formulárom a záznamom pre špecialistu profilu, ktorý vás zaujíma.

* Dostupné mesta: Moskva a Moskovská oblasť, Petrohrad, Jekaterinburg, Novosibirsk, Kazan, Samara, Perm, Nižnij Novgorod, Ufa, Krasnodar, Rostov na Done, Čeľabinsk, Voroneži, Iževsk

Masť na hojenie rán antibiotikami - čo je lepšie

Normálny ľudský mikroflóra sa skladá hlavne z non-patogénnych mikroorganizmov, ktoré inhibuje metabolizmus rast a vývoj tranzitu baktérie: Staphylococcus, Streptococcus, vplyvu na kožu z vonkajšieho prostredia.

Pri poškodení integrity kože v dôsledku odreniny, rezné rany, popáleniny, ekzémy, podmienené patogénne mikroflóra preniká do hlbších vrstiev epidermis, kde nie je kožné odolnosť a vysoká vlhkosť a teplo aktívne prispievať k jeho reprodukcii.

Ak lekár predpísal rozsiahle rany prijímajúci systémová antibiotiká vo forme tabliet alebo injekcií v kombinácii s lokálnymi prípravkami.

Antibakteriálne masti sa používajú samostatne, s malými poškodeniami a ako preventívne opatrenie. Tieto prostriedky neprenikajú do krvi, a preto nevykazujú nepriaznivé účinky na celý organizmus, inhibujú rast škodlivých mikroorganizmov, zníženie zápalu a podporí lepšie hojenie rán.

Princíp antibiotík na hojenie rán

Antibakteriálne lieky na vonkajšie použitie sa uvoľňujú vo forme masti, gélu alebo krému. Účinná zložka je antibiotikum, aktívne proti gramnegatívnym a grampozitívnym kmeňom baktérií.

Princíp antibakteriálnych mastí je schopnosť jednotlivých skupín biologických alebo syntetických látok, ničí bunky mikroorganizmov alebo ovplyvňuje schopnosť rozdeliť sa a reprodukovať, čím sa zabráni vzniku infekcie.

Lieky s baktericídnym účinkom rozpúšťajú stenu bunkovej membrány, čo vedie k smrti baktérií. Takéto masti sú založené na účinných látkach skupiny antibiotik penicilínu, ako aj vankomycínu a cefalosporínoch.

Bakteriostatický účinok mastí na báze tetracyklínov, makrolidy, aminoglykozidy, a linkozamidy, vzhľadom k vlastnostiam týchto antibiotík, inhibujú produkciu proteínov patogénov, to znemožňuje zastavenie reprodukcie a rast populácie.

Pri hubových infekciách sa používajú masti s fungicídnym účinkom na báze nystatínu, amfotericínu alebo levorinu.

Okrem odstránenia infekcie antibakteriálne látky majú protizápalový, analgetický účinok na hojenie rán, v závislosti od zloženia.

Pri určovaní lokálnych antibakteriálnych liekov sa lekár riadi takými indikátormi:

 1. Lokalizácia, hĺbka a rozmernosť rán, ako aj ich pôvod.
 2. Účelom aplikácie je odstrániť patogén pri purulentnej infekcii alebo zabrániť rastu patogénnej mikroflóry počas liečenia.
 3. Výsledky bakteriózy na stanovení bakteriálneho kmeňa a výber liečiva s antibiotikom účinným proti ich pomeru. Pred získaním výsledkov analýzy je predpísané širokospektrálne antibiotikum.
 4. Použitie jedného typu antibiotika vedie k necitlivosti mikroorganizmov na jeho pôsobenie. Z tohto dôvodu lekár vykoná prieskum pacienta alebo skúma lekársku históriu na určenie voľby. Ak vlastnej liečbe, u pacientov užívajúcich dlhodobo rovnaký dekontaminačné masť poznamenať, zníženie účinnosti, čo možno pripísať k vzniku rezistentných mikroflóry v súvislosti s týmto antibiotikom.
 5. Zlučiteľnosť účinnej látky s inými liekmi pri komplexnej liečbe.
 6. Individuálna citlivosť pacienta na niektoré skupiny antibiotík, ktoré môžu sprevádzať alergické reakcie a dokonca spôsobiť anafylaktický šok.

Pri individuálnej intolerancii k zložkám lieku sú možné alergické reakcie vo forme úľov, sčervenania a svrbenia, odlupovanie kože v oblasti aplikácie antibakteriálnych masti. V zriedkavých prípadoch sa vyvíja angioedém. Pri prvých príznakoch alergie je potrebné zrušiť prípravok a podať antihistaminikum.

Prehľad populárnych masti s antibiotikami

linkomycín

Antibakteriálna masť s aktívnou zložkou lincomycín hydrochlorid zo skupiny linkozamidov. Má bakteriostatický účinok a so zvýšeným dávkovaním môže eliminovať infekciu.

Liečivo je účinné proti grampozitívnym baktériám odolným voči penicilínom, cefalosporínom a erytromycínom. Z tohto dôvodu sa Lincomycin započítava medzi zásobné prípravky, ktoré sa neodporúčajú predpísať v prvom rade.

Linkomycín sa používa na purulentné lézie kože a mäkkých tkanív infikovaných mikroorganizmov rezistentných na lieky s penicilínovou skupinou. Hlboké rany sa najskôr umyjú antiseptickými roztokmi a potom masť nanášajú. Násobnosť príjmu 2-3 krát denne.

Pri komplexnej liečbe antibiotikami je masť nekompatibilná s erytromycínom, ampicilínom, novobiocínom, kanamycínom. Zvyšuje antibakteriálny účinok aminoglykozidov.

Oflokain

Liek s kombinovaným zložením má výrazný baktericídny, protizápalový a analgetický účinok. Pri zložení antiseptickej masti dve aktívne zložky:

 • Lidokaín - znižuje citlivosť nervových zakončení, pričom lokálna aplikácia má anestetický účinok.
 • Ofloxacín je antibiotikum prvej generácie skupiny fluórochinolónov. Dezinfikuje infikovanie rán hlavnými predstaviteľmi patogénnej mikroflóry a nevylučuje anaeróbne baktérie.

Masť Oflokain používa pri liečbe popálenín, trofických vredov, preležanín, maxilofaciálnej abscesy, a tiež ako prevenciu hnisavých zápalov v traumatológii a v pooperačnom období.

Dezinfekcia masti nie je predpísaná pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

levomekol

Masť je predpísaná na hojenie rán, odstránenie opuchy a zápalu, odstránenie infekcie rôznych etiológií. Antibiotický levomitsitín odstraňuje rôzne typy patogénnych mikroorganizmov, ktoré sú často príčinou hnisavého zápalu v miestach poškodenia kože.

V kombinácii s imunostimulátorom metyluracilová masť podporuje rýchlu granuláciu rany.

Vedľajšie účinky zahŕňajú alergické reakcie sprevádzané svrbením, začervenaním a suchosťou kože, ktoré prechádzajú po ukončení liečby. Levomekol sa nepoužíva na liečbu detí mladších ako jeden rok.

Baneotsin

Antiseptické masti, ktorých dezinfekčné vlastnosti sú dosiahnuté vďaka obsahu bacitracínu a neomycínu, zlepšujú vzájomné pôsobenie a majú baktericídny účinok. Liek je vhodný na liečbu takýchto kožných ochorení:

 • varí;
 • folikulitída;
 • paronychie;
 • infekčné impetigo;
 • stafylokoková sykóza;
 • nekrotické vredy.

Antiseptická masť sa používa v prípade výskytu sekundárnych infekcií popáleninových ran, ekzému, ako aj na prevenciu infekcií s rezmi, abráziami, keď sa chirurgické obväzy aplikujú.

Gentamycínová masť

Antibiotikum aminoglykozidovej skupiny, ktorá má baktericídny účinok na aeróbne grampozitívne a gramnegatívne organizmy. Niektoré typy streptokokov a anaeróbnych baktérií vykazujú rezistenciu voči gentamicínu.

 1. Masť na hojenie rán sa používa na odstránenie primárnej infekcie a prevenciu sekundárnej infekcie popáleninami, dermatózami, vredmi, uhryznutím hmyzu a hlbokými ranami.
 2. Liek je kontraindikovaný v tehotenstve a dojčení, rovnako ako u ľudí s patologickými stavmi obličiek, s ochoreniami pečene, neuritída sluchového nervu.
 3. Kontraindikované zdieľanie s antibiotikami, ktoré majú nefrotický a ototoxický účinok.

Fastin

Vonkajší prípravok na hojenie rán má bakteriostatické vlastnosti a má analgetický účinok vďaka benzokaínu.

Antibiotikum sintomitsina časť lieku eliminuje patogénne mikroflóru, jej zvyšuje účinok furatsilin - antiseptiká, používajú na dezinfekciu popálenín, hlbokých poranenia mäkkých tkanív, septikov útvary na koži. Liek sa používa vo forme aplikácií na ranu, gázy obväzy, namočeným v masti.

Fastin je kontraindikovaný pri hubových infekciách, alergickej dermatitíde a dermatóze a lišajových ochoreniach s autoimunitným pôvodom.

Bactroban

Krém Antibiotikum muprotsin použité na dezinfekciu rán sa stehy sekundárnou infekciou, a tiež pre dekontaminačné odreniny, tržné rany, povrchové poškodenie kože.

Spôsob aplikácie - krém sa aplikuje tenkou vrstvou na postihnuté miesta pokožky 3 krát denne. Trvanie liečby závisí od zložitosti úrazu a nepresahuje 10 dní. Liek Bactroban sa môže používať u detí od 2 rokov, u žien počas laktácie a tehotenstva v prípade, že terapeutický účinok prekročí možnú ujmu.

Tyrosurský gél

Prostriedky na hojenie popálenin, plytkých rán, dermatóz a erózií, pre ktoré je charakteristické vytvorenie malého množstva exsudátu.

Terapeutický účinok sa dosiahne vďaka obsahu tirotricínu, ktorý má antimikrobiálny účinok. Je aktívny vo vzťahu k veľkému spektru patogénnych baktérií, húb a prvokov.

Gélová báza poskytuje jednoduchú aplikáciu a netvorí fóliu, kvôli čomu dochádza k rýchlej regenerácii epitelu. Liečivo má analgetický, antiseptický a hojivý účinok na rany. Z možných vedľajších účinkov sa zaznamenalo pálenie, v zriedkavých prípadoch alergická reakcia.

Odporúčame:

Fuziderm

Antibakteriálne činidlo pre vonkajšie použitie je vo forme masti, gélu a krému. Antiseptický efekt je v dôsledku pôsobenia kyseliny fusidovej, ktoré v malých koncentráciách zabrániť šíreniu infekcie a vo vysokých dávkach môže zabiť väčšinu kmeňov Staphylococcus, meningokoka, korinobaktery, Neisseria, Bacteroides.

Liečivo tretej generácie sa v týchto prípadoch používa, ak sa pacient vytvoril necitlivý na antibiotiká prvej línie: erytromycín, penicilín.

Fusiderm obsahuje betametazón, ktorý zmierňuje zápal, odstraňuje svrbenie a horúčku, má antialergický účinok.

Liečivo sa bežne používa pri liečbe kožných ochorení, infekčného pôvodu:

 • paronychie;
 • impetigo;
 • sekundárna infekcia rán a popálenín;
 • erythrasma;
 • Akné vulgaris;
 • folikulitída.

Vedľajšie účinky zahŕňajú suchú pokožku a pálenie, zriedkavo alergické reakcie s neznášanlivosťou na kyselinu fusidovú.

masť sa vyznačuje jednoduchosťou aplikácie, praktickou absenciou kontraindikácií a rýchlymi výsledkami liečenie rany.. masti pre liečenie rany s antibiotikami - čo je lepšie.

Pediatri sú predpísané pre liečba deti od 6 mesiacov. Špecialisti sú zakázaní počas prvého trimestra tehotenstva.. masti, vytiahnutím hnisu rany - Čo je lepšie. 10. september 2017 | Neexistujú žiadne pripomienky.

Najlepšie nehormonálne masť z psoriázy. Nehormonálne lieky pre liečba psoriáza, nemožno nazvať vysoko účinnou.. masti, vytiahnutím hnisu rany - Čo je lepšie.

Regenerácia masti s obsahom antibiotík

Hnisavé choroby sú bežné u detí a dospelých. Ich hlavným patogénnym účinkom je excízia okrajov zdravých tkanív a výskyt hrubých jaziev po uzdravení. Lekári na prevenciu vzniku jaziev a jaziev odporúčajú používať regeneračné činidlá, ktoré obsahujú masti s antibiotikami: Levomekol, Baneocin, Erythromycin, Lincomycin. Majú aktivitu proti mnohým patogénom kožných ochorení.

Poranenia môžu byť umiestnené na ľubovoľnej časti tela a v akomkoľvek orgáne. Po zranení by ste sa mali poradiť s lekárom o potrebnej liečbe. Zvyčajne je liečba obmedzená na sterilné obväzy s nasledujúcimi krémami alebo masťami:

 • Baneocín je liek zo skupiny aminoglykozidových antibiotík. Má širokú škálu akcií.
 • Levomekol patrí zástupcom levomycetínu.
 • Erytromycínová masť je jedným z rozpočtových prostriedkov na liečbu rán.
 • Linkomycínová masť sa týka liečiv skupiny linkosamidov.

Masť obsahujúca antibiotiká sa má používať iba na liečbu hnisavých rán, pretože ich časté používanie vedie k vzniku rezistencie baktérií. To znamená, že pri dlhodobom používaní nebudú mať potrebný terapeutický účinok.

Hnisavé rany na končatinách.

Baneocin sa vyrába vo Švajčiarsku a je k dispozícii vo forme regeneračnej masti a prášku. Hlavnými aktívnymi látkami sú zinok bacitracín a neomycín sulfát - jeden z najefektívnejších antibakteriálnych látok. Baneocin je kombinovaný prípravok používaný na vonkajšie použitie.

Bacitracín má vysokú aktivitu proti grampozitívnej mikroflóre, najčastejšie perzistentnej na povrchu kože. Zahŕňa: Staphylococcus aureus, hemolytický streptokok, klostridiu. Tiež látka bojuje s bledým treponémom - pôvodcom syfilisu. Proti gram-negatívnym baktériám má bacitracín menej výraznú aktivitu, ale je schopný zvládnuť Neisseria a Haemophilus influenzae. Bacitracín má antifungálny účinok a pôsobí na aktinomycety.

Neomycín má široké spektrum účinku a má škodlivý účinok na grampozitívne a gramnegatívne mikróby. Látka usmrtí nasledujúce mikroorganizmy:

 • Proteus;
 • Enterobacteriaceae;
 • Klebsiella je častým patogénom zápalu pľúc;
 • Salmonella;
 • Shigella;
 • Neisseria je jedným z pôvodných činiteľov meningitídy;
 • tyčinka cholery;
 • Kochov prútik je príčinou tuberkulózy.

Pohodlné formy uvoľňovania Baneocinu umožňujú aplikovať ho lokálne na poškodené oblasti pokožky. Lekári odporúčajú používať sterilné gázové obväzy nad aplikovaným krémom. Indikácie na predpisovanie lieku sú: bakteriálne kožné infekcie, prevencia infekcie z pupočnej rany u novorodencov a infekcia chirurgických poranení.

Baneocín v práškovej forme sa používa v detskej praxi, pretože ide o najvýhodnejšiu formu uvoľňovania, ktorá sa môže aplikovať na malé povrchy rany. U novorodencov sa prášok používa na prevenciu alebo liečbu infekcie v pupočnej rane s výskytom atopickej vyrážky u malých detí. Použil som nápravu po tom, ako som dostal popáleniny s 2 alebo viacerými stupňami, a tiež pri liečbe akejkoľvek hnisavé rany u detí. Prášok sa má aplikovať až 3 krát denne v malom množstve priamo na ranu - rýchlo sa absorbuje. Priebeh liečby trvá najviac 3 týždne a po prvej aplikácii okraja rany sa výrazne zužuje. Približná cena prášku Baneocin je 412 rubľov.

Baneocin masť sa používa u starších detí a dospelých. Používa sa na liečbu ohniskových infekcií na koži: absces, karbunky alebo vredy. Baneocin sa tiež používa na liečbu obmedzených kožných ochorení: impetigo, kŕčové vredy, infekcia dermatitídy, prevencia infekcie počas transplantácie oblasti kože. Masť sa odporúča aplikovať až dvakrát denne pokrývajúcu pokožku sterilným obväzom. Liečba trvá približne mesiac. Závislosť sa vyvíja s každodenným užívaním počas šiestich mesiacov. Približná cena lieku Baneocin masť je 352 rubľov.

Kontraindikácia používania Baneocinu znamená tehotenstvo. Je to spôsobené schopnosťou neomycínu preniknúť do transplacentárnej bariéry a mať teratogénny účinok na plod vo forme poškodenia sluchového a vestibulárneho aparátu. Medzi vedľajšími účinkami pozorujú pacienti svrbenie a odlupovanie pokožky, čo sa však zriedka vyskytuje. Lekári odporúčajú používať dlhodobé lieky tejto skupiny na užívanie antifungálnych liekov, aby zabránili ich rastu na koži. Tiež je dokázané, že súčasné používanie slučkových diuretík (furosemid, kyselina etakrynová) vedie k zvýšeniu patogénneho účinku na sluchový pomôcok u detí.

Levomekol je kombinovaný ruský liek, ktorý obsahuje metyluracil a chloramfenikol. Produkt je dostupný ako masť, ktorá má charakteristický neutrálny zápach a bielej farby.

Levomekol je univerzálny antivírusový a liečebný prostriedok.

Chloramfenikol má široké spektrum účinkov a zabíja tieto typy patogénov kožných ochorení:

 • Staphylococcus aureus - spôsobuje dermatitídu a výskyt purulentných furuncles a absces;
 • Hemolytický streptokok je príčinou vzniku erysipela a streptodermy;
 • pseudomonády vedú k vzniku hnisavých vezikúl a vezikúl na koži;
 • Escherichia coli je povinný mikroorganizmus pre črevo, ale na povrchu tela môže spôsobiť rôzne zápalové procesy.

Methyluracil pri požití je odoslaný do periférnych orgánov imunitného systému (týmus, slezina) a stimuluje tvorbu nových buniek, čím sa zlepší nielen lokálne, ale aj systémovú imunitu. Vzhľadom na zvýšenú syntéze syntézy interferónu začína kožné bunky, ktorá vedie k urýchleniu regenerácie a uzdravenie. Methyluracil má tiež protizápalový účinok, ktorý znižuje tvorbu cytokínov.

Liek Levomecol sa môže používať u dospelých a detí starších ako 14 rokov. Spôsob aplikácie je štandardný: nanášajte tenkú vrstvu na postihnutú plochu až trikrát denne. Postup by sa mal vykonať až 10 dní, po ktorom sa odporúča urobiť prestávku, pretože veľmi často existuje rezistencia mikroorganizmov na antibiotikum. Na zavedenie levomekolu do dutiny s hnisom lekári používajú gumovú hadičku, ktorú nemožno inštalovať samostatne. Počas 10 dní od použitia masti by sa rana mala epitelizovať a pokryť ružovým granulačným tkanivom. Pri používaní výrobku na povrchy, ktoré prichádzajú do styku s odevom alebo s tvrdými predmetmi, je potrebné použiť sterilné obväzy.

Aplikujte masť Levomecol na povrch rany.

Po použití masti v odporúčaných množstvách vedľajších účinkov ani u detí, ani u dospelých. Príznaky predávkovania sa tiež neodhaľujú, pretože pri lokálnej aplikácii antibakteriálne látky nepreniknú do systémového prietoku krvi a nemajú patogénny účinok na telo. Čas použiteľnosti masti po otvorení a pri zohľadnení podmienok skladovania je 3,5 roka a cena je okolo 121 rubľov.

Erytromycínová masť ako hlavná zložka obsahuje erytromycín - to je silné antibiotikum z makrolidovej skupiny. Výrobok sa vyrába v Rusku, je k dispozícii vo forme očných a vonkajších mastí. Medzi pomocné látky v lieku patria: lanolín, disiričitan sodný a vazelína.

Erytromycín má silný baktericídny aktivitu proti rade patogénov: Staphylococcus aureus a dermálnej, Streptococcus, Clostridium, Corynebacterium, Neisseria, Bordetella, Haemophilus influenzae, bledo Treponema, legionely. Ale kompozícia obsahuje len jedno antibiotikum, tak veľa patogénov vyvinul odpor. Patria medzi ne: E. coli, Shigella a Salmonella. Najčastejšie v tejto skupine kožných ochorení spôsobuje E. coli, najmä u starších ľudí. Erytromycín sa používa u pacientov s alergiou na lieky s penicilínom.

Indikácie pre vymenovanie erytromycínovej masti sú:

 • hnisavé infekcie kože a mäkkých tkanív (absces, furunculosis, carbuncles);
 • vulgárne a mladé akné;
 • infikovaných rán;
 • tepelné a opálenie s pľuzgiermi (2 alebo 3 stupne);
 • dekubit a ulceratívne lézie.

Na liečbu kožných ochorení sa odporúča aplikovať tenkú vrstvu očistenej pokožky na pokožku 2 krát denne, pokrývajúca obväz s gázou. To je potrebné pre lepšiu absorpciu produktu do kože. Dĺžka liečby by nemala trvať dlhšie ako 2 týždne. Aj pri systémovom používaní preniká erytromycín do krvného obehu a metabolizuje sa v pečeni. Preto sa liek nemá používať u detí, počas tehotenstva a laktácie. Takisto je zakázané používať masť na ľudí s žltačkou alebo inou patogéziou pečene. Kontraindikáciou je tiež súčasné užívanie astemizolu a terfenadínu.

Liečba akné s erytromycínovou masťou.

Medzi vedľajšími účinkami pacienti zaznamenali výskyt alergickej reakcie v mieste aplikácie masti vo forme svrbenia, spláchnutia, odlupovania a podráždenia. Keď sa objavia tieto príznaky, musíte nahradiť liek iným liekom. Náklady na tubu s liekom 15 g je 96 rubľov. Čas použiteľnosti lieku je až 2 roky.

Linkomitsinovaya masť je domáca antibakteriálne liečivá, ktorá je vypúšťaná v rúrkach 10 a 15 V účinnej látky do mastí, obsiahnutých linkomycín hydrochlorid, ktorý sa do tela, je premenená na aktívnu linkomycínu. Má baktericídne aktivitu proti mnohým gram-pozitívne baktérie: Staphylococcus.., streptokoky, pneumokoky, záškrt, apod vzhľadom k anaeróbne Clostridium a Mycoplasma má slabý patogénne účinok.

Na urýchlenie procesu hojenia kože sa odporúča aplikovať až 2 krát denne počas 2 týždňov. Potom, čo je potrebné podstúpiť druhé vyšetrenie u lekára. Vedľajšie účinky sa vyvíjajú s nárastom trvania liečby a dávky lieku. Patria medzi ne:

 • dyspeptické javy: nevoľnosť, vracanie, hnačka, bolesť brucha, flatulencia;
 • kožné lézie vo forme alergickej reakcie: vyrážka, dermatitída, žihľavka, angioedém;
 • poškodenie pečene s vývojom žltačky a zvýšenie bilirubínu v krvnom sére;
 • zmeny krvných testov: neutropénia, trombocytopénia, leukopénia - tieto stavy sú reverzibilné.

Linkomycín je doporučený pre terapiu závažné hnisavých kožných ochorení (vrátane erysipel), ak je pacient kontraindikované antibakteriálne činidlá zo skupiny penicilínov. Kontraindikáciou pre vymenovanie masti je prvý mesiac života, tehotenstvo, obdobie laktácie, ochorenie pečene a akútne zlyhanie obličiek. Liek nemôžete používať súčasne s týmito liekmi:

 • narkotické analgetiká (morfín, tramadol), keďže sa zvyšuje riziko vzniku ochorení dýchacích ciest;
 • svalové relaxanciá (Relanium Seduxen) ako linkomycínu relaxancium zlepšuje komunikáciu s určitý receptor, a je tu nebezpečenstvo zastavenie dýchania alebo srdcový tep;
 • spazmolytiká, majúci antiemetický a proti hnačke účinok (Motilak, domperidón, Stopdiar): príznaky konkurenčné vzťahy linkomycínu sa črevnej receptory boli v priebehu celej štúdie.

Masť sa vydáva v lekárni bez lekárskeho predpisu a uchováva sa po pitve až do 2 rokov. Náklady na antibakteriálne činidlo sú približne 50 r.

Existuje obrovské množstvo antibakteriálnych liekov, ktoré majú schopnosť urýchliť regeneráciu kožných buniek. V žiadnom prípade nemožno samostatne kúpiť v lekárňach bez súhlasu lekára, ako vedľajší účinok antimikrobiálnych látok je vývoj mikrobiálnej rezistencie lieku. Po objavení sa rany alebo pustuly na koži, mali by ste sa najskôr obrátiť na dermatológa alebo chirurga.

Patológia v rôznych častiach tela si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Na pokožke tváre sú stafylokoky alebo streptokoky, na koži dolných končatín - klebsiella a pneumokoka. V oblasti trupu je bežnejšie poškodenie spôsobené hemolytickým streptokokom. Najčastejšie však dochádza k zmiešaným infekciám, preto je potrebné použiť kombinované prostriedky širokého spektra akcií.

Masť s antibiotikami

Mnoho chorôb súvisí s aktivitou baktérií, ktoré prenikli do tela. Boj proti zápalu a iným prejavom aktivity mikroorganizmov je nevyhnutný pri zahrnutí antimikrobiálnych látok do terapie. Masť s antibiotikami je najefektívnejšia dávková forma v boji proti zápalu, hnisavosti, popáleninám a iným kožným léziám. Taký liek vám umožňuje urýchliť proces hojenia a zabrániť tvorbe jaziev.

Masť na hojenie rán antibiotikami

Akékoľvek malé zníženie a malé poškodenie kože sa stáva potrubím pre infekcie. Aby sa predišlo prenikaniu baktérií, je potrebné liečiť rany antiseptikmi. Po troch dňoch je možné aplikovať špeciálne antimikrobiálne látky, ako sú:

 1. Levomekol. Najznámejšia antibakteriálna masť, ktorá sa rýchlo vyrovná so zdrojom infekcie, vytiahne celý hnis, eliminuje zápal, aktivuje rast buniek a urýchľuje regeneráciu tkanív.
 2. Baneotsin. Liečivo založené na dvoch antimikrobiálnych látkach (neomycín a bacitran). Výkonný baktericídny účinok masti je účinný pri ošetrovaní hlbokých rezov, popálenín a tiež pri dekontaminácii pooperačných stehov.
 3. Dioxidine. Je to iná masť s antibiotikom používaným na liečbu a liečenie hnisavých rán. Dioxydín je tiež účinný pri poranení horíka. Liečivo je účinné proti radu patogénov (stafylokokov, Pseudomonas aeruginosa a iných organizmov), s ktorými sa iné lieky nedokážu vyrovnať.

Účinné látky masti s antibiotikami z abscesov a rany hlboko prenikajú pod kožu, takže nie je žiadny resorpčný účinok. Trvanie terapeutického účinku môže trvať až desať hodín. Pretože tieto lieky sa aplikujú až trikrát denne.

Masť s antibiotikami z varu

Hnusný zápal, ktorý preteká vo vlasovom folikulu a tkanivách okolo neho, sa nazýva furuncles. Táto choroba je dôsledkom aktivity stafylokokov. Na potlačenie ich aktivity sú pacientom predpísané antibiotiká vo forme tabliet a masti.

Mazanie mastí je povolené len vopred ošetrených antiseptických problémových oblastiach. Prostriedok sa aplikuje na obrúsok, ktorý je pripevnený omietkou na varte.

Najobľúbenejšie lieky sú:

Masť s antibiotikom proti akné

Použitie masti s antibakteriálnymi zložkami umožňuje normalizovať stav epidermis už druhý deň. Najefektívnejšie sú kombinované činidlá, ktoré majú okrem iných antimikrobiálnych látok aj iné účinné zložky:

Masť s antibiotikom proti streptoderme

Ochorenie sa tvorí v procese penetrácie do rany a odreniny mikróbov. Preto je pri komplexnej terapii dôležité používať lieky, ktoré sú účinné proti streptokokom. Medzi nimi sú:

 • Baneocín, ku ktorému sú vnímavé strepto - a stafylokoky;
 • Piolizín, súčasne inhibuje aktivitu baktérií a zmierňuje zápal.

Očné masti s širokospektrálnym antibiotikom

Na boj proti patologickým stavom, ktoré sú výsledkom infekcie patogénmi, sú priradené masti, ktorým sú tieto baktérie náchylné:

 • tetracyklín;
 • erytromycín;
 • Torbex je účinný pri keratitíde, jačmeni, konjunktivitíde;
 • Eubetal je účinný proti amébám, mykoplazmám, chlamýdiám;
 • Colbiocil sa používa proti rickettsii, améby s purulentnou a katarálnou konjunktivitídou.

Masti obsahujúce širokospektrálne antibiotiká

Veľa ľudí vie, aké antibiotiká sú a prečo sú potrebné. Často sa však ich vedomosti obmedzujú na všeobecné informácie o tabletkách, avšak v niektorých prípadoch môžu pomôcť len špeciálne masti obsahujúce širokospektrálne antibiotiká.

V modernej lekárskej praxi sa táto konkrétna dávková forma stále viac využíva z rôznych dôvodov, z ktorých hlavným je efektívnosť účinku.

Antibiotiká sú prípravky prírodného alebo syntetického pôvodu, určené na prevenciu životnej činnosti živých buniek, väčšinou prokaryotov.

Antibiotiká účinne ovplyvňujú mnoho typov baktérií, pričom sú absolútne bezradní proti vírusom (s výnimkou tetracyklínov a niektorých iných skupín liekov). Antibiotiká so širokým spektrom účinku sú také prípravky, ktoré môžu súčasne ovplyvňovať rôzne druhy mikroorganizmov.

Širokospektrálne antibiotiká, je veľmi univerzálny a veľmi jednoduché používať, pretože znižuje čas a neurčujú pôvodcu (ak všetky možné patogény môžu byť odstránené pomocou jeden liek), ktorý, pretože je liečba zahájená rýchlejšie.

Najčastejšie sa používajú antibiotiká v nasledujúcich prípadoch:

 • nie je možné určiť patogén, pretože je nevyhnutné urgentne určiť liečbu;
 • prítomnosť superinfekcie, ktorá sa vyskytuje v dôsledku aktivity niekoľkých baktérií;
 • s preventívnym účelom po vyčerpaných chirurgických zákrokoch.

K dnešnému dňu existujú tieto typy širokospektrálnych antibiotík:

 1. Karbapenémy.
 2. Penicilíny.
 3. Fluorochinolóny.
 4. Tetracyklíny.
 5. Aminoglykozidy.
 6. Amfenikoly.

Každá z týchto široko pôsobiacich antibiotík má svoj vlastný mechanizmus účinku, ktorý je napriek ich univerzálnosti obmedzený na niekoľko typov mikroorganizmov, ktoré spadajú pod ich vplyv.

Používanie masti s antibiotikami v klinickej praxi

Existujú prípady, keď tabletová forma antibiotík je nevhodná alebo jednoducho zbytočná. Najčastejšie sa to stane, keď sa objavia kožné choroby.

Napríklad v abscesu vyčerpania účinku antibiotík (pri príjme tabliet alebo suspenzií), významne znížená v dôsledku skutočnosti, že chorá tkanivo oddelený od zdravého pyogénne kapsule.

Táto kapsula nedovoľuje, aby látka úplne postihla postihnutú oblasť. V tomto prípade sú špeciálne vyvinuté masti, ktoré obsahujú aj túto látku, dobre podporované, ale aplikované z vonkajšej strany, ktoré účinne ovplyvňujú zameranie.

Aj masti s antibiotikami sa často používajú v nasledujúcich prípadoch:

 • s infekciami očí vrátane zložitých prípadov po operáciách.
 • v prítomnosti kožných ochorení vrátane hnisavých a zranení (uhryznutie, popáleniny atď.);
 • otitis externa;
 • iné klinické prípady, v ktorých je účinné len externé používanie antibiotík.

Použitie masti má niekoľko výhod, najmä:

 • masti sú pomerne jednoduché na použitie;
 • lepšie než iné formy priamo ovplyvňujú postihnutú oblasť;
 • zloženie masti môže obsahovať rôzne liečivé látky - tu pre masti existuje relatívne málo obmedzení.

Preto je táto dávková forma často predpísaná v klinickej praxi.

Zoznam často pridelených prostriedkov

Nižšie je uvedený zoznam masti s antibiotikami, ktoré sú najčastejšie predpísané pre ochorenia kože:

 1. Tetracyklín masť - je jedným z najčastejších mastí, sa používa najčastejšie pre ochorenie oka, ako aj pri liečbe abscesov, ekzémov a vredov.
 2. Terramycin masť - obsahuje oxytetracyklín, ktorý sa nejakým spôsobom blíži k predchádzajúcej masti. Najčastejšie sa však používa pri liečbe infikovaných rán.
 3. Erytromycínová masť sa používa na liečbu infekčných ochorení očí, kože a slizníc vrátane prípadov podvýživy tkanív.
 4. Polymyxínová mast inhibuje rast patogénnych baktérií, hoci nie je toxický pre vonkajšie aplikácie. Najčastejšie je tento masť vymenovaný v komplexe, v kombinácii s inými liekmi proti mikróbom.
 5. Levomekolová masť - predpísaná na hlboké kožné lézie, vrátane hnisavých rán a popálenin. Tento liek funguje komplexne: má antibakteriálne a imunostimulačné účinky.
 6. Bactroban - masť používaná na liečbu ochorení nosových dierok. Veľmi účinný proti stafylokokom a proti kmeňom rezistentným na meticilín.
 7. Gentaksan je univerzálny prípravok určený na hojenie rôznych ran vrátane hnisavého a traumatického.
 8. Oflokain - obsahuje širokospektrálne antibiotikum a anestetikum. Používa sa hlavne na purulentné zápaly kožných ochorení rôznych stupňov. Predpísaná je v závislosti od prítomnosti a množstva purulentného obsahu rany a jej veľkosti.
 9. Baneocin - tento liek s antibiotikom dokonale zvládne zápalové a purulentné procesy pokožky a ďalších subkutánnych mäkkých tkanív. Vhodné pre dospelých a deti.
 10. Fastin - táto droga, obsahujúca antibiotiká, je často predpísaná na liečbu nedávnych popálenin s purulentným zápalom kože. Prípravok obsahuje aj antiseptickú látku.
 11. Levosin - je považovaný za jeden z najlepších činidiel pri liečbe hnisavých kožných ochorení rôzneho pôvodu. Vo svojom zložení majú okrem antibiotika aj zložky, ktoré majú protizápalový, imunostimulačný a anestetický účinok.
 12. Metrogil je gélová masť, ktorá pomáha vyrovnať sa s akné, análnymi trhlinami, peptickými vredmi pokožky a slizníc. Má výrazný antiprotozoálny a antimikrobiálny účinok.
 13. Clenzite C je tiež účinný pri liečbe akné.
 14. Isotrexín je masť, ktorá pomáha bojovať proti akné rôznych foriem. Počas používania tohto výrobku sú povolené dekoratívne kozmetické prípravky.
 15. Dalatsin je masť používaná gynekológmi na liečbu vaginitídy spôsobenej infekciami. Liečivo funguje veľmi dobre na anaeróbnych baktériách, ktoré nie sú spóry, koky, mykoplazma a aktinomycety.
 16. Fuziderm je protizápalový a protialergénny liek používaný na dermatitídu infekčného pôvodu, erytrázmu a podobne. V závislosti od dávky má bakteriostatický a baktericídny účinok. Je veľmi efektívna v boji proti niektorým typom kokov a corymbank.
 17. Sanguirytrin je masť obsahujúca antibiotiká, ktorá sa používa na dermálne (napr. Pyoderma) a zubné ochorenia. Tento liek je predpísaný na kontrolu grampozitívnych a gramnegatívnych baktérií, kvasinkových a vláknitých húb.
 18. Synthomycín je masť s antibiotikom, ktorý je definovaný ako antimikrobiálny a antiparazitický a používa sa na liečbu hnisavých kožných ochorení.
 19. Neomycín, Neosporin je masť s baktericídnym účinkom a používa sa na liečbu infekčných ochorení očí.
 20. Oxycorte je hormonálna masť obsahujúca antibiotiká, ktorá má protizápalový, protialergický a baktericídny účinok. Používa sa pri chronických purulentných ochoreniach.
 21. Akriderm Genta - toto liečivo je určené na elimináciu alergie a zápalu, je to skvelé na liečbu dermatitídy a psoriázy.
 22. Pimafukort - má protiplesňové, antipruritické a antibakteriálne účinky a používa sa na infekčné kožné ochorenia, najmä ako otomykóza a dermatóza. Vhodné pre deti staršie ako jeden rok.

Existuje teda dostatočne veľký počet masti, ktoré obsahujú antibiotikum so širokým rozsahom účinkov.

Podmienky skladovania

Masť obsahujúca širokospektrálne antibiotiká sa musí skladovať nasledovne:

 • na tmavom mieste;
 • pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov alebo v prípade inštrukcií - pri teplote 4 až 10 stupňov;
 • čo najviac od detí;
 • droga nemôže byť zahrievaná alebo zmrznutá, kvôli tomu môže stratiť svoje vlastnosti;
 • Neotvorený prípravok sa môže skladovať 2 - 3 roky; Po otvorení sa má používať po dvoch mesiacoch;
 • ak sa liek uchováva v špeciálnej fľaši, má sa užívať s kozmetickým bavlneným tampónom alebo čistou kávovou lyžicou, inak sa masť môže kvôli kontaktu s pokožkou rýchlejšie zhoršiť.

Preto prípravky vo forme masti majú svoje vlastné skladovacie charakteristiky, v prípade nedodržania sa môže liečivo zhoršiť.

Čo sú očné ochorenia predpísané oftalmické masti s antibiotikami? Najlepšie nástroje

Antibiotiká sú skupina syntetických alebo polosyntetických látokv ktorom sú aktívne proti baktériám rôznych druhov.

V oftalmológii v podstate platiť antibiotiká v podobe kvapky a masti (menej často - vo forme injekcií). Masti sú považované za jeden z najefektívnejších prostriedkov.

Ale pri výbere je dôležité správne identifikovať patologický činiteľ patológie a zistiť všetky možné kontraindikácie - potom bude liečba čo najrýchlejšia a najpôsobivejšia.

Vlastnosti očných mastí s antibiotikami a princíp ich pôsobenia

Zároveň je koncentrácia účinných látok v takýchto prípravkoch dostatočne vysoká, že by sa dalo hovoriť o bakteriostatickom účinku.

To je po ošetrení liekom po dlhú dobu sa stávajú nepriaznivými pre reprodukciu patogénnej mikroflóry.

V takýchto prípravách sú hlavne obsiahnuté antibiotiká širokého spektra účinku, ktoré umožňujú hovoriť o účinnosti pri kontrole väčšiny patogénov infekčných očných ochorení.

Tento gonokok, Pseudomonas aeruginosa, Streptococcus, Staphylococcus, Chlamydia, Mycoplasma a iné mikroorganizmy.

Pred oftalmickými roztokmi majú masti nasledujúce výhody:

 • možnosť prísne uplatňovať na určitú oblasť a nedostatok rozptýleného účinku v dôsledku hrubého súladu;
 • pretože masti sa rozpúšťajú dlhšie a sú absorbované - trvanie ich pôsobenia je dlhšie ako trvanie kvapiek;
 • tieto lieky sú absorbované pomalšie, takže vysoké množstvo antibakteriálnych zložiek vždy zostáva na ošetrenom povrchu oka.
  To spôsobuje vysoký bakteriostatický účinok.

Ale hlavné mínus takýmto prostriedkom je dočasné poškodenie zraku po ich aplikácii.

Na aké ochorenia sú predpísané?

Čím závažnejšia je patológia - tým je pravdepodobnejšie, že špecialista predpíše masť, ale nie kvapka.

Niekedy sú tieto oftalmické lieky spoločne predpísané na zvýšenie účinku.

Ako príprava monoterapie s masťou predovšetkým predpísané nasledujúcich ochorení:

 1. Jačmeň.
  Akútne hnisavé ochorenie očných viečok s tvorbou abscesu v oblasti ciliárnych folikulov.
  Pri patológii sa vyskytuje výrazný zápal očných viečok a silná bolesť.
 2. Zápal spojiviek.
  Najčastejšia infekčná oftalmologická patológia, ktorá je spôsobená hlavne stafylokokmi a streptokokmi.
  Avšak iné baktérie a dokonca aj vírusy a huby môžu byť patogény.
  Choroba sa môže rozvinúť iba na jednom oku, ale takmer vždy infekcia zasiahne a druhý orgán videnia maximálne za deň.
 3. Ulcerácia rohovky.
  Toto poškodenie rohovky môže byť spôsobené rôznymi mikroorganizmami, ale najčastejšie to sú baktérie.
  Pri takejto chorobe je pacient znepokojený bolesťou a zníženou zrakovou ostrosťou.
  Je tiež možné pravidelne oddeľovať hnis, zvýšené slzenie a strach z jasného svetla.
 4. Blefaritída.
  Ochorenie očných viečok, ktoré vznikajú na pozadí stafylokokov, streptokokov a ďalších škodlivých baktérií.
  Patológia sa rozširuje hlavne na vonkajší okraj horného alebo dolného viečka, na ktorom sa vytvárajú purulentné a šupinaté formácie.
 5. Keratitída.
  Zápal rohovky, ktorý môže byť ovplyvnený v rôznych hĺbkach, v závislosti od patogénu a závažnosti ochorenia.

Masť sa nemusí nevyhnutne používať iba pri patologických ochoreniach. Takéto prostriedky dobre zavedené a ako preventívne prostriedky.

Často sa používajú aj na povrchovú úpravu počas rehabilitačného obdobia po oftalmických operáciách.

Zoznam najlepších nástrojov

Takéto lieky sa líšia v zložení, cene a mechanizme účinku a môžu mať viac alebo menej vedľajších účinkov.

S bakteriálnymi léziami oka, ktoré môžete použiť z tohto zoznamu:

 1. Tobrex.
  Dnes sa považuje za jeden z najpopulárnejších liekov, pretože je veľmi účinný a môže sa z roka na rok používať na liečbu dospelých a detí.
  Náklady na takúto drogu sú asi 200 rubľov.
  Liečivo sa zastaví 2 až 5 krát denne v závislosti od ochorenia a odporúčania lekára.
 2. Tetracyklínová masť.
  Jedno z najlacnejších liekov (asi 70 rubľov).
  Vyrába sa na základe antibiotického tetracyklínu.
  Používa sa na liečbu blefaritídy, keratitídy, konjunktivitídy a na liečbu jačmeňa.
  Liečivo je umiestnené pod viečkom tenkým pásom až trikrát denne.
 3. Ofloxacín.
  Masť priemernej účinnosti, ktorá sa používa dvakrát alebo trikrát denne počas dvoch týždňov alebo kým nezmizne príznaky ochorenia.
  Cena jednej tuby masti je 170 rubľov.
 4. Erytromycínová masť.
  Lacné (110 rubľov) a účinný prostriedok proti akýmkoľvek bakteriálnym poškodeniam orgánov zraku a očných viečok.
  Pri zvýšenej citlivosti na erytromycín nie je predpísaný žiadny liek.
  Trvanie liečby určuje lekár, počet liekov denne je tiež regulovaný špecialistom v závislosti od choroby.
 5. Eubetal.
  Prostriedky na liečbu chorôb spôsobených mykoplazmami a chlamýdiami.
  Z kontraindikácií je možné zaznamenať ochorenia rohovky a zvýšený intrakraniálny tlak.
  Liečivo sa aplikuje dvakrát až trikrát denne, až kým sa príznaky ochorenia neodstránia.
  Náklady na eubetal v lekárňach sa pohybujú medzi 190-200 rubľov.
 6. Kolbiotsin.
  Náklady na takýto nástroj sú 100 rubľov na tubu.
  Liečivo sa vyrába na základe dvoch antibiotík - chloramfenikolu a tetracyklínu.
  Zvyčajne je na ošetrenie postačujúce dvojnásobné zastavenie na týždeň, ale v prípade potreby sa môže rozšíriť priebeh liečby.
 7. Gentamycínová masť.
  Liečivo, ktoré možno použiť aj na liečbu malých detí (od jedného roka).
  Je však potrebné súhlasiť s dávkovaním ošetrujúceho lekára.
  Tento liek je založený na širokospektrálnom antibiotiku, ktoré pôsobí priamo na bunkovú štruktúru patogénov.
  Tým dochádza k narušeniu fungovania ich RNA reťazcov, v dôsledku čoho prestane reprodukcia takýchto organizmov.
  Cena drogy je len 60 rubľov.

kontraindikácie

Pretože tieto zlúčeniny sa môžu absorbovať do systémového krvného obehu a vstúpiť do tela dieťaťa materským mliekom alebo priamo do plodu.

Kontraindikácie sú a pacientov do troch rokov veku, hoci niektoré takéto nástroje môžu byť použité pre deti staršie ako 1 rok (takéto vlastnosti by sa mali starostlivo preskúmať v návode na použitie).

Kontraindikácie sú zvážené individuálna intolerancia a precitlivenosť na akékoľvek zložky lieku.

Zvyčajne sa to prejavuje v zhoršení blahobytu po použití lieku. V tomto prípade by ste mali ukončiť liečbu a kontaktovať špecialistu, ktorý si vyberie vhodnú náhradu.

Pri používaní týchto liekov je potrebná opatrnosť porucha funkcie obličiek.

recenzia

"Pri konjunktivitíde u detí Vždy som pokúšali sa používať iba očné kvapky a dokonca úplne vynechali ľudové lieky.

Podľa môjho názoru majú lekárske výrobky príliš veľa vedľajších účinkov, najmä pre deti. Dnes sa mi táto dôvera otriasla veľkým množstvom informácií o mastiach, ktoré sú účinné a neškodné.

Jedna z týchto masti - tetracyklín - musel som používať na liečbu konjunktivitídy v mojej dcére naposledy.

Musím povedať, že príznaky zmizli rýchlejšie ako pri použití domácich receptov a už Po 4 dňoch ochorenie úplne prešlo".

Galina Vladimirova, Perm.

"Nečakal som, že v mojom veku (40) rokoch jačmeň vyskočí.

Lekár okamžite povedal, že ide o bežný fenomén, hoci zriedkavý a s najväčšou pravdepodobnosťou bol spôsobený hypotermiou (to sa stalo len v zime).

Od liečby ku mne určil len zahriatie a vonkajšie použitie masti tobrebs.

Použil som agent trikrát denne a po piatich dňoch došlo k roztrhnutiu vredov a o dva dni neskôr sa uzdravil a zranil a nezanechal stopy".

Igor Prokhorov, Novgorod.

Užitočné video

Toto video obsahuje prehľad o antibiotických mastiach:

Antibakteriálne masti - bezpečný a účinný spôsob liečenia infekčných ochorení očí.

Ak vyberiete takéto lieky sa musia skontrolovať bez kontraindikácií a pri ich účinnosti v špecifickej patológii.

Ak to chcete urobiť, je lepšie konzultovať s príslušným špecialistom, čo pomôže vybrať optimálnu drogu a vysvetliť, ako ju správne používať.