Hlavná

Ovčie kiahne

Vodnaté akné na tele: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Akékoľvek vyrážky na tele trápia ľudí, obsahujú vodnaté pupienky na tele, ktoré sa môžu náhle objaviť a zmiznúť. Takýto problém nielen prináša nepríjemné bolestivé pocity, ale tiež zabraňuje tomu, aby osoba viedla obvyklý spôsob života, najmä ak sa akné objavilo na tvári alebo rukách. Organizmus pomocou vodnatých vyrážok signalizuje rôzne porušenia, preto je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Príčiny vodnatých pupienkov

Často je veľmi ťažké vysvetliť, prečo boli vnútri tela prítomné tuberkulózy s tekutinou. Presná diagnóza je stanovená až po dôkladnom vyšetrení pacienta a po podaní potrebných testov. Medzi hlavné príčiny vodnatých vyrážok patria:

 • alergie;
 • dyshydrosis;
 • podráždenie pokožky;
 • sudamen;
 • hubové infekcie;
 • infekčné choroby.

Dyshidróza, ako napríklad ovčie kiahne, sa považuje za ochorenie dieťaťa av dospelosti je oveľa ťažšie. Huba infikuje pri chôdzi naboso na nakazenom povrchu. Každý človek má vodnaté vyrážky z rôznych dôvodov a potrebuje individuálny prístup k problému. Osobitnú pozornosť je potrebné venovať pľuzgierom na pokožke dieťaťa, pretože dokonca aj úmrtia sa vyskytnú bez včasnej liečby.

Ako rozpoznať vyrážku

Kôry na koži, vo vnútri ktorých je umiestnená vodnatá kvapalina, prichádzajú v rôznych veľkostiach. Na hornej časti formácie je malá hlava.

Vyrážky môžu byť sprevádzané svrbením v závislosti od príčiny ochorenia. Vo vnútri pupienkov nie je tekutina nevyhnutne transparentná, ale je ľahké odlíšiť sa od purulentného obsahu.

Niekedy sa v strede tuberkulózy nachádza čierna bodka, napríklad keď je postihnutá molluscum contagiosum. Je zakázané pokrývať vodnaté pupienky.

Vnútorné príčiny

Porušenie hladiny hormónov a poruchy fungovania vnútorných orgánov vedú k kožným ochoreniam. Problémy s nervovým systémom, stres a depresia môžu vyvolať vyrážky. V takýchto prípadoch je veľmi nebezpečné, samoliečba, pretože akné je len známkou vážnejšej choroby. Plesňové infekcie postihujú najprv hornú časť chodidla alebo rúk a potom pri absencii liečby preniknú hlboko do vnútra. Vezikuly na rukách často znamenajú prerušenie endokrinnej žľazy u dospelých a detí.

Ak sú pupínky s vodnatou tekutinou lokalizované v rohoch pier, na nosolabiálnej chrupke pacient má pravdepodobne herpes. Hoci sa tento vírus nachádza vo väčšine ľudí v tele, objavuje sa len v prípadoch zníženej imunity. Takéto pupienky sa objavujú aj po bežnej zimnici.

Ďalší typ herpesu je oveľa zložitejší, je to herpes zoster. Vyrážky sprevádzajú silné bolesti a nepohodlie, lokalizácia sa vyskytuje v zadnej časti. Malé pupienky sa zmenia na papuly. Choroba vedie k poškodeniu nervového systému.

Preniknutie infekcie do tela tiež spôsobuje vezikuly na tele. Najbežnejšou príčinou vyrážok je ovčie kiahne, ktorá začína nárastom teploty, najčastejšie sa vyskytuje v detstve. Vodnaté formácie s touto chorobou pokrývajú takmer celé telo.

Externé príčiny

Silné potenie, podchladenie môže zapríčiniť podráždenie a pichnutie na koži. Akné na tele môže byť spôsobené kontaktom s alergénom, použitím určitých potravín, hmyzom. Potom alergia môže prechádzať do dyshidrózy, stavu, keď vnútorné kvapaliny neprasknú a sú silne svrbiace. Ochorenie kože je nebezpečné pri výskyte ekzému, ktorý je veľmi ťažko liečiteľný. Ďalšou príčinou vyrážok je roztoč svrabu. Získanie na pokožke z vonkajšieho prostredia spôsobuje vážne svrbenie a malé pupienky, ktoré sa nachádzajú na rukách a nohách.

Lokalizácia vodnatých pupienkov

Najčastejšie malé pupienky sú umiestnené na chrbte, rukách a nohách, na prstoch, v tvári. Na slizniciach sa objavujú pupienky v prípade pemfigu. Táto komplexná choroba je ťažké liečiť a na mieste vyrážok sa vyskytujú vredy. S kuracím kiahňam sa vyskytujú hrbole na celom tele, vrátane pokožky hlavy. Pre herpes zoster charakteristické akné na chrbte. Lokalizácia vyrážok závisí od štádia ochorenia a faktorov jeho vývoja.

Liečba vyrážok

Ak sa zbavíte vodnatých vyrážok, pomôže dermatológ, ale až potom, keď vznikne príčina ochorenia kože. Akné bez výrazného svrbenia a v malom množstve nenesú také nebezpečenstvo ako tie, ktoré neprestávajú svrbieť a sú sprevádzané horiacim. Bez pomoci lekára môžete odstrániť iba vonkajšie príznaky vyrážok, ale nie príčinu ochorenia.

Liečba vyrážok závisí výlučne od faktorov, ktoré postihli chorobu. Ak sa majú alergické reakcie užívať nadmerne, diazolín alebo tavegil. Antihistaminiká pomôžu zbaviť sa svrbenia, ale prvý alergén by sa mal vylúčiť. Správna výživa v rovnakom čase ako lekárska liečba vám pomôže rýchlo zbaviť vodnatých tuberkul.

Užívanie liekov proti alergiám pomáha aj pri svraboch. V tomto prípade je Pryshchiki rozmazaný účinnou sírovou masťou. Huby na koži vo forme vodnatých vyrážok sa ošetrujú len pomocou antifungálnych liekov a masti pod prísnym dohľadom lekára.

Pri poruchách nervového systému užívajte sedatíva, antidepresíva. Je dôležité vylúčiť vplyv vonkajších podnetov, normalizovať každodennú rutinu, ísť spať včas.

Čo robiť, keď sa objavia

Je dôležité okamžite konzultovať s lekárom s vodným vyrážkou. V počiatočných štádiách ochorenia má človek malé množstvo pupienkov na koži, ale do jedného dňa sa nachádza v celom tele a je ťažšie liečiť. V žiadnom prípade by sa nemal dotýkať vzdelávania, preraziť alebo poškriabať. Dokonca aj silné svrbenie je lepšie vydržať, pretože pri česaní môžete dať infekcie a pimples sa stane ešte viac.

Dôležitosť kontaktovania lekára

Dermatológ pomôže vybrať správny priebeh liečby a najdôležitejšie je, že určí, prečo sa objavili pupienky. Mnoho ľudí, kvôli nedostatku času, nechodí k lekárovi, ale snaží sa odstrániť kožné vyrážky nezávisle pomocou roztoku manganistanu draselného a iných produktov, ktoré neodstraňujú základnú príčinu ochorenia. Dokonca aj vtedy, keď sú pupienky zmiznuté, nakoniec sa prejavia ešte väčšou silou. Dermatológ nielenže správne diagnostikuje diagnózu, ale predpíše aj príjem potrebných vitamínových komplexov s výnimkou liekov a rôznych masti.

Ako vyliečiť známe choroby doma?

Niektoré typy vodnatých útvarov podliehajú liečbe doma, ale až po konzultácii so špecialistom. Hrby na ovčie kiahne sú dlho mazané zeleňou a keď sa zvýši horúčka, odoberajú sa antipyretiká. Špeciálne masti proti svrabom a oparu môžu byť použité aj samostatne, ale ak sa vyrážka objavila z vnútorných dôvodov, je nemožné bez pomoci lekára.

Odporúčania lekárov

Pri liečbe vodnatých vyrážok je dôležitý integrovaný prístup k problému. Zmena stravy, životného štýlu, dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny má vplyv na kožné ochorenia. Diéta musí obsahovať vitamíny a minerály. Potrava bude potrebovať zdravé a rozmanité.

Pomáha zbaviť sa vyrážok opaľovania. V lete je potrebné opaľovať sa častejšie na slnku, aby sa zabránilo kožným ochoreniam. Užitočné sú špeciálne kroviny na čistenie tela, ale mali by byť použité len na čistú pokožku, aby sa zabránilo chorobám. Z prírodných surovín môžete mletú kávu, tukovú kysanku s morskou soľou. Počas čistenia sprchy sa vykonávajú pohyby s ľahkým masážom.

Pryshchiki sa často objavujú v dôsledku nekvalitného oblečenia, takže si musíte vybrať prírodné, nie syntetické tkaniny. Ľudia náchylní na alergie by mali nielen dodržiavať správnu výživu, ale vyhýbať sa kontaktu s domácimi chemikáliami alebo ich znížiť na minimum.

Existuje toľko spôsobov, ako odstrániť vodnaté akné, ale nezabúdajte, že je najlepšie poradiť sa so svojím lekárom skôr, než začnete akúkoľvek liečbu. Takéto vyrážky sa rýchlo šíria po celom tele a predstavujú nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, takže ich ignorujte. Kompetentná liečba, zmena stravovania a životného štýlu povedie k trvalému výsledku vo forme krásnej a zdravej pokožky.

Vodnaté bubliny na koži

Vodnaté pľuzgiere na koži sa môžu objaviť z mnohých dôvodov. V niektorých prípadoch ich prejavy nie sú príčinou choroby, v iných je to istý znak veľmi vážnej choroby. Žiadny príznak, ktorý jasne naznačuje telo, by nemal zostať bez pozornosti.

V každom prípade musíte kontaktovať špecialistu na stanovenie správnej diagnózy a výberu vhodných liekov.

Na pokožke sa objavili vodnaté bubliny: príčiny

Keď si prajete poznať základné príčiny ochorenia, stojí za to starostlivo sledovať sprievodné príznaky. Ak sa na koži objavia vodné bubliny, príčiny a symptómy, ktoré ich sprevádzajú, môžu byť vo svojej manifestácii a charakteristikách veľmi rôznorodé. Ak je to možné, mali by ste sa poradiť so špecialistom, ktorý podrobne opisuje celý obraz priebehu ochorenia.

Vo väčšine prípadov sa nič netrápi. Pravda niekedy, bez toho, aby venovala dostatočnú pozornosť tomuto prejavu, môže spôsobiť zhoršenie situácie a vývoj komplikácií. A nikto nemá rád tento druh rozvoja.

Dôvody pre vznik vodných blistrov na koži:

Slnečné popáleniny. V letnej sezóne vodné bubliny na koži nie sú zriedkavými hosťami. V tomto prípade každá osoba, ich vzhľad je sprevádzaný predpokladom tej istej chyby - nadmerné nadšenie pre opaľovanie. Stojí za zmienku, že prvé opaľovanie by malo byť prijaté veľmi starostlivo. Ale iba 35% ľudí, ktorí chcú dostať všetko hneď, dodržiavajú základné opatrenia. Výsledkom je, že pokožka je vystavená najsilnejšiemu vystaveniu ultrafialovému žiareniu, čo spôsobuje nenapraviteľné poškodenie povrchu dermis. Prirodzená reakcia na takýto agresívny účinok je sčervenanie, horúčka, svrbenie a vodnaté pľuzgiere na koži po 5-8 hodinách po užití "slnečných kúpeľov".

Kuracie kiahne. Nie vždy v detstve človek toleruje túto chorobu. Preto pre väčšinu dospelých sú takéto "prekvapenia" príčinou paniky. V tomto prípade, ak sa na koži objavia vodné bubliny, ich príčiny sú veľmi bežné - vírusy prenášané vzdušnými kvapôčkami. Charakteristickou črtou je výskyt vyrážok v končatinách. Pokožka rúk a nôh je ovplyvnená. Malé pupienky sú rýchlo premenené na vredy plnené hnisavým výlučkom, na vrchole ktorého sa tvorí kôrka pomerne rýchlo. Pri správnej a najdôležitejšej včasnej liečbe z takých vyrážok nezostáva stopa. Treba poznamenať, že vedľajšie príznaky choroby sú okrem vodnatých pupienkov vysoká horúčka, zimnica a slabosť.

Herpes. Vírusy sú skôr zákerné a vyberajú si tie najpriaznivejšie oblasti pokožky pre ich pohodlnú existenciu. Herpes vírusy postihujú hlavne sliznice. V tomto prípade sa môžu prejaviť ako lokálne vyrážky a sólo. Špeciálne príznaky, okrem sčervenania a pocitu pálenia v lézi, s ďalšou tvorbou abscesov, tieto vodnaté pľuzgiere nemajú.

Pásový opar. Vodné vezikuly na koži sú sprevádzané ťažkým svrbením, horúčkou a miernym bolestivosťou postihnutých oblastí. Hlavnou príčinou sú nervové zakončenia, ktoré boli vírusom ovplyvnené. Bez návštevy špecialistu a absolvovania liečby to nemôžete urobiť.

Kontaktná alergia. Po kontakte s alergénom môžete na koži dostať vodu na doslova 5 minút. V rovnakom čase je povrch dermis silno sčervenaný, svrbený a doslova "začína byť blistrovaný". Antihistaminiká vám môžu pomôcť.

Hubové lézie. Často sa objavujú v súvislosti s nekvalitnou obuvou alebo na verejných miestach bez obuvi. Plesňové infekcie sa zaznamenávajú pomerne rýchlo. Treba poznamenať, že vodnaté pľuzgiere na koži často degenerujú do hrubších útvarov, o ktoré sa oveľa ťažšie zbaviť. Preto akonáhle sa objavia, je potrebné ihneď spracovať postihnutú oblasť, aby sa zabránilo zhoršeniu dermis.

Nech sú príčiny vzniku vodných pľuzgierov na koži, väčšina z nich má vírusovú povahu. Bojujte rýchlo a správne, aby sa zabránilo ich šíreniu do iných oblastí kože.

Odstraňuje vodné pľuzgiere na koži

Dokonca aj dieťa vie: ak sú vodnaté pľuzgiere na koži svrbiace, potom sa v žiadnom prípade nesmú dotýkať, natož vystaviť povrch dermis mechanickému pôsobeniu. Bohužiaľ, netolerovateľné svrbenie vedie k tomu, že vírusy, ktoré sa nachádzajú pod povrchom kože, sú oveľa aktívnejšie. V dôsledku toho lokality lokalizácie vyrážky výrazne rozširujú svoje hranice. Výsledkom je komplikácia kože a možnosť infekcie. Na odstránenie svrbenia (v závislosti od ochorenia) lekári predpisujú masti, roztoky alebo tablety. Niekoľko dní trpezlivosti a pokožky získa pôvodný vzhľad. Pre tých, ktorí chcú experimentovať a pokrčiť postihnutú oblasť s nepríjemným prekvapením, budú nevyhnutne malé jazvy a dlhotrvajúce liečenie rany.

Vodné bubliny na pokožke dieťaťa

Väčšina rodičov si je vedomá toho, že vodnaté pľuzgiere na koži dieťaťa naznačujú vírusovú chorobu. Slepičie kiahne pomaly zasiahne nedospelé telo dieťaťa. Charakteristickou črtou tejto choroby je lokalizácia kože rúk a nôh v malom množstve na tvári a krku. Bohužiaľ, v prvých dňoch ochorenia môže teplota stúpnuť na 38 stupňov.

Vodné vezikuly na koži dieťaťa môžu tiež znamenať kontaktnú alergiu. Často hrať na neznámom mieste a dotýkať sa jedovatých rastlín, môžete získať malé popáleniny, ktoré sa prejavujú vodnými bublinami. Ak je dieťa alergické na vlasy alebo na chemické prípravky, malo by byť chránené pred kontaktom s alergénmi, aby sa vodné pľuzgiere na koži nestali častými hosťami.

Vodné bubliny na koži rúk

Nepredpokladajte, že vodné bubliny na koži rúk sa objavili bez príčiny. Hlavné príčiny a predpoklady pre ich aktívnu lokalizáciu môžu byť mnohé. A musia sa s nimi zaobchádzať osobitne.

Príčiny vzniku vodných pľuzgierov na koži rúk možno pripísať:

 • rôzne ochorenia vnútorných orgánov;
 • ekzém;
 • lokálne infekcie;
 • alergie;
 • bakteriálne alebo vírusové účinky;
 • ochorenia nervového systému;
 • porážka endokrinného systému;
 • kardiovaskulárnych ochorení.

Prečo sú na koži ruky bubliny, povedal dermatológ. Preto nezanedbávajte návštevu a nechajte chorobu bežať divoko.

Vodné vezikuly na koži sa objavujú kvôli desiatkam a možno aj stovkám dôvodov. A v každom prípade sú čisto individuálne. Včasná starostlivosť o vaše zdravie a preventívne opatrenia pomôžu zbaviť sa problému a dlhodobo obnoviť zdravú a krásnu pokožku.

Vodné bubliny na koži, foto

1. Vodnaté vezikuly na koži dieťaťa, foto

Čo mám robiť, ak sa na mojej koži objavia vodné bubliny?

Vodné vezikuly sa môžu objaviť na koži, a to ako u dospelých, tak u detí počas celého života. Tento jav nie je vždy príznakom akejkoľvek choroby, pretože aj malé popáleniny môžu spôsobiť bublinu naplnenú kvapalinou. Vo väčšine prípadov sa prasknú, zakryjú sa kôrou a nakoniec zmiznú bez stopy. Existuje však aj množstvo infekčných a vírusových ochorení, pričom jedným z prvých príznakov je výskyt vodných vezikúl na tele.

Príčiny a možné choroby

Dôvody pre vzhľad bublín na kožu naplnené tekutinou, môže byť veľa, od najbežnejších (alergické reakcie) na riedky (bulózne pemfigoid). Takmer vo všetkých prípadoch sú vyrážky sprevádzané sprievodnými symptómami a môžu to znamenať nasledujúce ochorenia:

 1. Žihľavka. Niektoré formy žihľavky môžu vyvolať výskyt vyrážok naplnených zakalenou tekutinou. Vyskytuje sa u všetkých pohlaví v akomkoľvek veku. Charakteristický náhly vzhľad a rovnaké zmiznutie. Alergická reakcia môže spôsobiť mechanické poškodenie aj chemické látky, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou.
 2. Molluscum contagiosum. Vírusová kožná choroba, hlavným príznakom je výskyt vodných vezikúl na tvári, trupu av slabín. Veľkosť má priemer 0,3 až 0,6 cm. Farba je takmer vždy telesná, hladkosť je hladká a lesklá. Veľmi často sa vyskytujú u detí vo veku 4-11 rokov. U dospelých sa v 90% prípadov lokalizujú vyrážky v svaloch a na pohlavných orgánoch.
 3. Kuracie kiahne. Vírusová choroba, ktorá sa vyskytuje najčastejšie u detí vo veku od šiestich mesiacov do siedmich rokov. Môžete sa nakaziť vzdušnými kvapôčkami alebo po fyzickom kontakte s chorým človekom. Inkubačná doba trvá priemerne 1-2 týždne. V počiatočnej fáze kiahňami prejavuje vo forme červených škvŕn na 2-4 mm, ktoré sú transformované do niekoľkých hodín do fľaštičiek naplnené priehľadnou kvapalinou a obklopených charakteristické metla. Vznikli vezikuly, na ich mieste sa objavili hnedé kôrky, ktoré po 1-2 týždňoch padali. Trvanie akútnej periódy je 2 až 6 dní. Komplikácie vo forme myokarditídy a encefalitídy sú zriedkavé.
 4. Slnečné popáleniny. Najčastejšou príčinou vodných pľuzgierov na tele u dospelých a detí. To platí najmä pre ľudí, ktorí majú citlivú pokožku a sú náchylní na rôzne formy fotodermatózy. Dlhé vystavenie slnku môže viesť k popáleninám, ktoré sa prejavujú v myšlienke mnohých malých vezikúl naplnených bezfarebnou tekutinou. Spolu s vyrážkou môže byť závrat, slabosť a nevoľnosť.
 5. Hubové lézie. Hlavnými príznakmi väčšiny hubových ochorení sú peeling, hnedé alebo červené škvrny, silné svrbenie a vlhkosť. Ale niektoré formy mykózy nohy môžu na nohách vyvolať výskyt vodnatých pľuzgierov. Najčastejšie sa tento jav pozoruje pri dyshidrotickej forme epidermofytu. Trezory a bočné plochy nohy sa zdajú byť bublinami s veľkosťou malého zrna. Veľmi často sú zoskupené a zlúčené do jednej veľkej lézie. Vezikuly môžu byť naplnené sérovou, zakalenou alebo hnisavou tekutinou.
 6. Pásový opar. Nedostatočne študované ochorenie postihujúce centrálny a periférny nervový systém. Najčastejšie sa vyskytuje u dospelých, deti do 10 rokov sú zriedka ochorené. Charakterizovaný akútnym nástupom so zvýšenou telesnou teplotou a pocitom pálenia v oblasti postihnutých nervov. Na tom istom mieste sa začervenal a počas jedného dňa sa vytvorili bubliny s veľkosťou 0,2 - 0,4 mm, naplnené transparentným obsahom. Existuje tendencia k vzájomnému prepojeniu bublín. Poslednou etapou je expresia vezikúl a tvorba svetlohnedých kôr na ich mieste.
 7. Ekzém. Veľmi časté ochorenie neuro-alergickej povahy. K dnešnému dňu existuje veľa klinických foriem a prejavov, ktoré postihujú takmer všetky oblasti ľudského tela. Charakteristické rozdiely - sčervenanie kože v počiatočnom štádiu a výskyt malých bublín, z ktorých neustále prúdi serózna kvapalina. Ekzém je tiež charakterizovaný dlhodobým opakujúcim sa priebehom. V dôsledku konštantného namočenia a prítomnosti mnohých malých rán sa môže spojiť sekundárna infekcia.
 8. Epidermolýza bulózna. Veľmi zriedkavé dedičné ochorenie, ktoré sa prejavuje bezprostredne po narodení alebo v prvom roku života dieťaťa. Názov "bulla" znamená z latinskej "vodnej bubliny", ktorá sa objavuje na miestach vystavených tlaku alebo treniu. Dokonca aj menšie poškodenie môže spôsobiť veľké pľuzgiere na rukách, nohách alebo sliznici úst. Existujú prípady smrti v prvých rokoch života dieťaťa s niektorými formami epidermolysis bulóznych.
 9. Kontaktná dermatitída. Ďalšou častou príčinou výskytu vodných pľuzgierov na tele u detí a dospelých. Najčastejšími alergénmi sú syntetické bielizeň, plasty, rastliny a iné predmety, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou. Vo väčšine prípadov sa v mieste kontaktu s alergénom objavuje niekoľko bublín, naplnených bezfarebnou kvapalinou. Veľkosť je od 0,1 do 0,5 mm. Sú sprevádzané silným svrbením, kvôli čomu sa môžu vytvoriť veľké hrebene, rany pokryté váhami a krustami.

Najbežnejšou príčinou vzniku vodnatých pľuzgierov na perách je jednoduchý herpes. To je tiež nazývané vesicourea kvôli špecifickým príznakom. Najčastejšie sa prejavuje po prenesených infekčných ochoreniach, hypotermii alebo prudkom znížení imunity.

Vodnaté bubliny na tele

liečba

Ak si prečítajte tento článok pred oddielom "Liečba", môžete pochopiť, že neexistuje jediný správny variant lekárskych opatrení pre vodnaté vezikuly, pretože môžu byť spôsobené rôznymi patogénmi. Preto ak Vaša vyrážka nezmizne do 3-5 dní a stav sa zhorší a pridajú sa ďalšie príznaky, neodporúča sa odložiť návštevu lekára.

Napríklad s prejavmi herpes simplex a herpes zoster sú zvyčajne predpísané tieto lieky:

Avšak molluscum contagiosum u väčšiny ľudí s dobrou imunitou prechádza bez toho, aby užíval akékoľvek lieky alebo odstránil vyrážky (v niektorých prípadoch trvá oživenie trvá niekoľko rokov). Väčšina lekárov (najmä v zahraničí) trvá na tom, že odstránenie mäkkýšov je indikované len vtedy, ak sú lokalizované na genitáliách. A tento postup sa považuje za kozmetický, pretože neodstraňuje vírus, ktorý je vnútri tela.

Z pľuzgierov na nohách spôsobených plesňovou infekciou sa môžete zbaviť len pomocou správne vybraných antifungálnych liekov. Dokážu ich odborne zvládnuť len dermatológ na základe mikroskopického vyšetrenia šupín z lézií a hubovej kultúry. V počiatočnom štádiu sa snažte získať externými prostriedkami a len v prípade relapsu alebo chronických foriem sa predpíše príjem antifungálnych liekov vo vnútri. Najefektívnejšie sú:

Pri manifestácii kontaktnej dermatitídy v mnohých prípadoch stačí vylúčiť alergén, v závažných situáciách je indikovaný príjem antihistaminík.

Prečo sa na koži objavujú vodnaté bubliny a ako sa ich zbaviť

Vodnaté vezikuly na koži, prekryté sčervenaním, sa môžu vyskytnúť bez zjavného dôvodu. Ale mali by byť považované za signál tela o tejto chorobe. To je vážny dôvod na to, aby ste sa stretli s lekárom.

Druhy vodnatých bublín

Blister je dutina, ktorá vzniká v dôsledku akútneho zápalu kože. Celý priestor je naplnený priehľadnou sérovou tekutinou (sérum), niekedy s prídavkom krvi.

V závislosti od základnej príčiny sa bubliny zobrazujú jednotlivo alebo v skupinách. Môžu vylievať lokálne v určitej oblasti a generalizovať - ​​od hlavy až po nohy.

Blistre s tekutinou na ľubovoľnej časti tela sa vyznačujú typmi:

 • vezikuly - malé formácie do 5 mm;
 • Býky - veľké bubliny s jednou alebo viacerými dutinami 10 mm alebo väčšie;
 • pustuly - dutiny s hnisavým obsahom.

Vynikajúca vyrážka so zaobleným tvarom, veľká bulla môže byť asymetrická.

príčiny

Vyrážky na koži vo forme bublín s tekutinou sa objavujú u dospelých ako reakcia na vplyv negatívnych faktorov z tela alebo z vonkajšieho prostredia. Dôvodom môže byť trenie s odevmi, kuchynským riadom, záhradným náradím; tepelné a chemické popáleniny. Ale najzávažnejšou skupinou je porušenie činnosti orgánov a systémov imunitnej, metabolickej, nervovej povahy. Vnútorná nerovnováha sa stáva pozadím chorôb rôznej etiológie.

Kontaktná dermatitída

Podráždenie pokožky sa vyskytuje v dôsledku kontaktu s určitými látkami, napríklad:

 • chemikálie pre domácnosť, najmä alkalické;
 • hygienické, kozmetické prostriedky;
 • lieky;
 • kovy;
 • syntetické;
 • rastliny;
 • zvierat, hmyzu.


Dokonca aj nepríjemná teplota vzduchu alebo vody môže spôsobiť pľuzgiere na citlivej pokožke. Sčervenanie, opuch, svrbenie, pálenie pokožky sú prvými príznakmi hroziaceho vyrážky. Malé priehľadné bubliny rastú do veľkých búliak. Rýchlo prasknú a vysušia. Ak dôjde k rýchlemu prerušeniu kontaktu s podnetom, všetko sa obmedzí na miernu sčervenanie, čo sa čoskoro vyrieši. V ťažkých prípadoch sa vytvárajú vlhké, zle liečiteľné oblasti erózie.

Alergická dermatitída

Zlyhanie v práci imunitného systému vedie k tomu, že telo vníma neškodné konvenčné chápanie potravín, nápojov a drog ako nebezpečných pre zdravie. V dôsledku toho dochádza k reakcii odmietnutie - zápal kože, hojné vodnatá a suchú vyrážkou na typu včelstiev na tvári, rukách, záhyby na nohy.

toksikodermiya

Príčinou toxicko-alergického zápalu kože sa považujú lieky, potraviny, chemické dráždidlá, ktoré osoba jedla, vdychovala, dostala injekciou.

Individuálne neznášanlivosť vo forme reaktívneho vyrážky, ekzémy môže dôjsť k akejkoľvek skupine Pharmaceuticals, 120 druhy potravinových alergénov na kovy Výroba (nikel, kobalt, chróm). Symptómy toxikodermy zmiznú pri absencii pôsobenia stimulu a rýchlo sa vrátia, keď sa požije najmenšia dávka.

Bakteriálna infekcia

Baktérie ako streptokoky, stafylokoky vyvolávajú ochorenia s vezikulom a pustulóznou vyrážkou:

 • pyoderma - purulentný zápal pokožky;
 • vulgárne zmiešané impetigo - spláchnuté vyrážky (bubliny) s purulentnou náplňou a hrubými kôrkami, zakrytie erózie;
 • ektýma je zápalovo hnisavý proces, pri ktorom kvety prehlbujú eróziu v celej hrúbke kože.

Vírusová infekcia

Placer malé bubliny sú často prejavom herpetických infekcií - kiahne, šindle. Herpetické virióny sa zvyčajne prenášajú vzdušnými kvapôčkami.

Slepačie kiahne, ktoré deti ľahko zažívajú, prinášajú veľa starosti v dospelosti. Reproduktory v prvom štádiu ružových škvŕn sú pokryté svrbivými a bolestivými vezikuly. Bubliny vybuchnú a odhaľujú mokré vredy. Nemáte čas kryť rany s kôrkami, pretože existujú nové a nové podsypaniya. Kuracie kiahne prinášajú vysokú horúčku, triašku, zhoršený chuť do jedla a spánok. Kombinácia môže viesť k vstupu purulentných baktérií do rany.

Obzvlášť ťažké je herpes zoster. Husté pľuzgierové vyrážky sú umiestnené pozdĺž línie nervových vlákien postihnutých herpes virions. Silné neuralgické bolesti prenasledujú pacienta nielen v akútnej fáze patogenézy, ale aj o mnoho mesiacov neskôr.

Plesňová infekcia

Rôzne huby sú na ľudskej koži neustále parazitické. Ich patogénna aktivita je obmedzená imunitou. Vyčerpanie ochranných prostriedkov, zranenia kože vytvárajú priaznivé podmienky pre aktiváciu ochorení mykózy. Huba trichophytonu spôsobuje malé pľuzgiere medzi prstami silných, spotených nôh, ktoré rýchlo rastú do bullee.

Mykóza rýchlo reaguje na liečbu, pretože lézie sú povrchné, lieky pôsobia priamo na hubu.

Choroby nervového a endokrinného systému

Depresia a stres, dysfunkcia štítnej žľazy, diabetes mellitus narúšajú prechod elektrických impulzov a metabolizmu a hormonálny manažment všetkých procesov v tele. To všetko negatívne ovplyvňuje stav ochrannej bariéry pokožky. Epidermia mení fyzickú a chemickú štruktúru, v dôsledku ktorej je pokrytá rôznymi druhmi vodných bublín.

Autoimunitné patológie

Choroby vyplývajúce z agresie ochranných telies proti proteínovým spojeniam tela sa nazývajú autoimunitné ochorenia.

 • V starobe trpia chronickým bulóznym pemfigoidom. Koža na rukách, nohách a bruchu je pokrytá pľuzgiermi naplnenými do medzery. Stredy ich zoskupenia sú umiestnené symetricky.
 • Opakovaná choroba herpetiform dermatitída produkuje vysokú teplotu, narušuje črevnú funkciu, vedie k depresii. Polymorfná vyrážka (heterogénna podľa obrysov, veľkosti) sa objavuje na kolenách, lakte od nosa po zadok. K netolerovateľnému svrbeniu sa spája pocit pálenia, mravčenia, plazenia. Duhringova dermatitída môže naznačovať malígny nádor vo vnútri tela.
 • Pemfigus je menej častý, ale je to závažnejší. Jej multiformové vezikuly sa telo rozpadajú a rýchlo sa spájajú do obrovských miest.

Možné komplikácie choroby

Pri absencii riadneho ošetrenia a hygieny sú vodnaté vezikuly akéhokoľvek charakteru kontaminované hnisavými baktériami. Hlboké, mokré, nezdravujúce vredy tvoria.

Infekčné vyrážky majú tendenciu sa šíriť po celej koži, ísť do slizníc úst, očí, pohlavných orgánov, preniknúť do uší. Pacient nie je schopný jesť, piť, správne spať. Nalievanie bublín dehydruje tkanivo. Toxíny vírusov, baktérií, húb otrávia krv a vnútorné orgány.

Pri ťažkej patogenéze je telo vyčerpaná, nervový systém je depresívny a imunita je do značnej miery znížená. Medicína v tomto prípade je bezmocná.

Spôsoby liečby

Mnoho typov bublinových vyrážok je idiopatická, to znamená, že ich príčiny nie sú známe. Preto neexistujú prakticky žiadne špecifické drogy. Liečba sa vyberá podľa symptómov, berúc do úvahy všeobecný stav tela.

Lieky na liečbu vyrážok

Najprv sa povrchové prípravky používajú vo forme masti, gélov, krémov.

 1. Masť s oxidom zinočnatým dezinfikuje, zabraňuje hnitiu, vysychá vlhkosť, zjemňuje zapálenú pokožku.
 2. Lamisil, Clotrimazol, Diflucan vo forme masti, Krém Pimafucin majú depresívne účinky na huby.
 3. Liečiť streptodermiu pomôcť antibakteriálnym mastiam Triderm, Baneocin.
 4. Na neutralizáciu silnej alergie na kontaktnú dermatitídu používajte toxikémy hormonálne masti Advantan, Sinaflan.

Je veľmi ťažké liečiť herpes vredy. Komplex analgetík, antihistaminík, protizápalových liekov je vybraný.

Základ liečby - antivírusové lieky širokého profilu:

Pri závažných ochoreniach zahŕňa priebeh liečby imunomodulátory.

Ľudové opravné prostriedky

Domáca liečba pľuzgierov na koži, ako jedna z metód komplexnej liečby, by mala zvoliť lekár.

 1. 15 minútovej kúpeľa s prídavkom teplej vody odvar z harmančeka, nechtíka, lastovičník trávy, Hypericum, psyllium sa očistí, podsushat, urýchľujú hojenie pľuzgiere na rukách a nohách. Sú vyrobené v noci. Na prípravu vývaru 4 lyžice rastlinnej suroviny sa naleje s litrom vriacej vody, udržuje sa vo vodnom kúpeli 10-12 minút. Po ochladení sa filtruje a pridá sa do vody.
 2. Zapálená pokožka je upokojená čerstvým stlačeným džúsom z aloe, zeleru, hrozna.
 3. Prírodné oleje z broskyne, marhule, mandlí, olív kŕmia chorú pokožku vitamínmi, mikroelementmi, zmäkčujú jej štruktúru.

Nemenej dôležité v procese liečby je ťažký nápoj, diéta, odmietanie zlých návykov.

Čo robiť, ak má telo vodnaté pupienky

Akné sa môže objaviť na akejkoľvek časti našej pokožky a ich vzhľad môže byť veľmi odlišný.

Vodnaté pupienky na tele by mali byť upozornené.

Tento druh vyrážok môže znamenať vážnu chorobu.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Prečo sa objavujú a ako konať v prípade nájdenia takejto akné?

Príčiny vzhľadu

Vodnaté pupienky - čo to je?

Sú to vznikajúce tuberkulózy na koži s vodnatou hlavou.

 • Obsah bubliny môže byť číry alebo zakalený, ale je to kvapalina a vo vzhľade sa ľahko líši od purulentného obsahu iných odrôd akné.
 • Vodnaté pupienky môžu mať rozdielne veľkosti - malé a dostatočne veľké.
 • Niekedy sa dokonca spájajú do veľkých entít.

Ale všetky tieto znaky závisia od faktora, ktorý spôsobil ich vzhľad.

A príčiny vodnatých pupienkov sa oplývajú:

 • alergické reakcie;
 • infekčné choroby;
 • sudamen;
 • porušovanie metabolických procesov;
 • dyshydrosis;
 • porušenie hormonálnej rovnováhy.

Zoberme do úvahy rysy vodnatých vyrážok pri rôznych chorobách.

alergie

Príčinou alergických reakcií tela môžu byť potraviny, chemikálie pre domácnosť, oblečenie.

V prvom prípade sa pupienky objaví na citlivej oblasti pokožky, zvyčajne na vnútornej strane predlaktia a stehien, krku, zápästí, lakťa a pod kolenom. V iných prípadoch vyrážka indikuje miesto kontaktu s alergénom.

 • Alergické pupienky sú malé, červené, miesto ich lokalizácie sa rýchlo stane opuchnuté.
 • V tomto prípade sú samotné vyrážky veľmi svrbiace.

V prípade, že telo rýchlo reaguje na alergén na povrch akné možno rozoznať vodnatý vershinku ktorý praskne pri česaní alebo kontakte s oblečením a uvoľnených tekuté formy kôrku.

Infekčné choroby

Niektoré infekcie sú tiež sprevádzané bublinovou vyrážkou.

Najznámejšie z nich sú herpes a ovčie kiahne.

Obidve infekcie sú vírusové a ich pôvodca patrí do toho istého druhu.

 • Ale herpes je zvyčajne prejavuje vo forme vodnatej vyrážky na tvári (na perách a okolo úst), rovnako ako v oblasti genitálií.
 • Ovčie kiahne pľuzgieriky začínajú objavovať v hornej časti tela - hlavy, krku - a potom "down" nižšie, zachytávať vo obrátiť žalúdok, chrbát, paže, nohy.

Bubbles silne svrbí, ale zlomiť ich integrita sa neodporúča, pretože umiestnenie týchto lézií zostávajú jazvy.

 • Ľudia z ovčích kiahní sa zvyčajne ochoria raz, najčastejšie ešte v detstve, a získavajú trvalú imunitu. Ak sa po prvý raz prejaví ochorenie u dospelého, potom jeho priebeh môže byť závažnejší. Vyvinutá imunita tiež spoľahlivo chráni pred opätovnou infekciou.
 • Herpes sa môže objaviť znova, keď je oslabená imunita. Stačí stačiť zachytiť nádchu a na perách sa objavia svrbivé bubliny - prvé známky exacerbácie. Preto sa u ľudí tieto príznaky nazývajú "prechladnutia na perách", hoci neexistuje priamy vzťah k bežnému nachladnutiu.

Existuje ešte jeden príbuzný týchto chorôb - šindle.

Vodné pupienky sa v tomto prípade objavujú okolo pása, niekedy so širokým pásom, ktorý pokrýva spodnú časť chrbta. Dôkazom tohto ochorenia je stres, silné skúsenosti.

Ďalšie kontaktné infekcie sprevádzané bublinovou vyrážkou:

 • molluscum contagiosum - bubliny sa objavujú v mieste infekcie, keď sú vytlačené, infekcia sa šíri cez kožu, čierna bodka vo vnútri každého vodného pupienka pomáha vizuálne rozoznať túto chorobu;
 • svrab - zvané svrab, že "cestovanie" pod kožu, ale to sa zdvihne k povrchu dýchať, na tomto mieste, a malé červené bubliny vznikajú, čo spôsobuje intenzívne svrbenie.

Video: "Ekzém: príznaky, príčiny a liečba"

neprenosných

Medzi neinfekčné dôvody patrí:

 • potničky - v kožných záhyboch sa objavuje červená malá bublinová vyrážka v dôsledku nadmerne teplého alebo syntetického oblečenia s prehriatím tela;
 • chiropompholyx - ochorenie spojené s upchaním potných žliaz, sa prejavuje na dlaniach a chodidlách chodidiel.

Hormonálne poruchy

Hormonálne poruchy môžu byť spojené s ochoreniami, dysfunkciou orgánov vnútornej sekrécie alebo dočasnou nerovnováhou hormónov v tele (napríklad u tehotných žien).

Takéto pupienky sa môžu objaviť v celom tele a ich liečba si vyžaduje povinné predbežné vyšetrenie.

Aký druh ochorenia spôsobil výskyt vodnatých pimples, nezávisle stanoviť nie je vždy možné. Samozrejme, môžete porovnať svoju situáciu s fotografiou s vysvetleniami.

Ako sa zbaviť malých akné na nohách? Zistite si tu.

Avšak len lekár určí konečnú diagnózu, a to ako názov choroby, tak metódy jej liečby.

Prečo na tele dieťaťa sú vodnaté pupienky

Vodnaté pupienky na tele dieťaťa sa môžu objaviť aj z rôznych dôvodov.

Je veľmi dôležité, aby rodičia konzultovali s lekárom včas, aby sa nestretlo s nástupom infekčnej choroby.

Fotografia: Milies na tvári dieťaťa

Dieťa môže mať malé škvrny na tvári v prvých mesiacoch života.

Sú biele alebo takmer priehľadné. Toto sú útrapy, ktoré vznikajú pri zablokovaní mazových žliaz a nič s nimi nie je potrebné. Nie sú nebezpečné ani pre dieťa, ani pre iných, a čoskoro prejdú nezávisle.

Ďalšie stavy, ktoré môžu spôsobiť vodnatú vyrážku:

Foto: prejavy diatézy na tvárich dieťaťa

 • alergie - často sa objavuje na tvári, na lícach, na záhyboch krku a rukách;

Foto: malé dieťa na pápežovi

 • sudamen - vyrážka sa vyskytuje v kožných záhyboch a pápežovi;
 • dermatitída - zvyčajne u malých detí, takéto vyrážky sa nachádzajú v oblasti plienky, vyplývajú z podráždenia kože produkciou vitálnej aktivity dieťaťa a narušením dýchania kože;

Foto: dermatitída v tichej oblasti

 • streptoderma - často začína tvárou a rukami, objaví sa červené škvrny, ktoré sa potom transformujú do injekčnej liekovky;
 • ovčie kiahne - prvé bubliny sa vždy objavujú na tvári, krku, bruchu;

Foto: kurací kiahní u dieťaťa

 • chiropompholyx - zvyčajne sa prejavuje v horúcej sezóne vo forme vodnatých erupcií na dlaniach a nohách.

Pri prvých príznakoch je veľmi dôležité konzultovať s lekárom.

Pri niektorých ochoreniach (ovčie kiahne, streptoderma) by malo byť dieťa izolované od detského tímu až do zotavenia.

liečba

Odporúčania na to, ako liečiť vodnaté pupienky, môžu poskytnúť iba lekárovi.

Foto: lekár by mal predpísať liečbu

Koniec koncov, výber spôsobu liečby je úplne určený príčinou vzniku vyrážok na tele.

Samotný pacient môže len mierne znížiť závažnosť príznakov, napríklad znížiť svrbenie alebo zápal. Hlavná vec nie je ublížiť sa.

A kvôli tomu sa v žiadnom prípade nemôžete zbaviť pupienkov tým, že vytlačíte ich obsah.

liečenie

V závislosti od príčiny vyrážok lekár vyberie potrebné lieky.

Môže to byť:

Foto: Acyclovir je účinný pri herpetických léziách

 • antivírusové činidlá, napríklad s herpes a ovčím kiahňam, Acyclovir, Panavir je účinný;
 • antihistaminiká - v prípade, že lekár potvrdí prítomnosť alergickej reakcie, v závislosti na jeho závažnosti môže byť priradená iba k vonkajšiemu masti alebo paralelne odporúča užívať orálne prípravky (Suprastin, Tavegil, Zodak, DES);
 • hormonálne prípravky - môžu to byť masti (napríklad Elokom, Advantan) alebo prípravky na orálne podanie;
 • na zmiernenie príznakov svrbenia a pálenia oparu Môžete použiť gél Panavir, masť Bonafont, masť Zovirax;
 • na liečenie pľuzgierov s kuracími kiahňami a zmiernenie svrbenia Použite Kalamin, Tsindol, masť zinku, salicylový alkohol;
 • so svrabom aplikujte sírovú masť, benzylbenzonát, Spragal sprej, Lindanové mlieko.

Je tiež možné presne použiť slabý roztok manganistanu draselného, ​​roztoku Fukorcinu, zelenki nad vodnými pupienkami.

Foto: vyrážky môžu byť ošetrené zeleňou

Ale pred návštevou u lekára Fukortsin a zelenej diamant je lepšie nepoužívať, pretože vytrvalo zafarbené kože a vyrážky, takže je ťažké diagnostikovať ochorenie špecialistu.

V niektorých prípadoch (sudamen, dermatitída u detí) je dostatočná na vytvorenie zodpovedajúcu starostlivosť o pleť, na zabezpečenie prístupu vzduchu k miestu lézií (vzduchové kúpele) k vyrážka šiel sám.

nekonvenčné

Vnútroštátna lekáreň vie aj spôsoby liečenia vodnatých pupienkov. Ale tieto recepty by mali dopĺňať liečbu predpísanú lekárom a nemali by ho nahradiť.

Tu je niekoľko spôsobov, ako pomôcť vyrovnať sa s príznakmi (ale nie vyliečiť samotnú chorobu):

Foto: odvar z bylín odstráni zápal a utíši pokožku

 • kúpele alebo kompresie s odvarom heřmánek, nechtíka, náhradníkov zníži zápal a s odvarmi mäty alebo tymiánu uklidní silnú svrbenie;

Foto: odvar z dubovej kôry upokojuje pokožku

 • odvar z dubovej kôry tiež uľahčí symptomatológiu postihnutých oblastí kvôli jej adstringentnému účinku;
 • trenie vyrážok s aloe šťavou bude tiež mať protizápalový účinok a pomôže kožné pokožky obnoviť rýchlejšie po vyrážky;

Foto: aloe šťava zmierňuje zápal

 • marhuľový olej bude mať regeneračný, protizápalový účinok, zabráni suchým kožiam;
 • varíme hustú kašu z polovice pohára ovsa, pridáme cibuľu drvenú v mixéri, premiešame a naneste na miesto vyrážok na 15 minút;
 • Spotový olej na pupienky čajovníka;
 • Hygienické postupy pre oblasti s vyrážkami by sa mali vykonávať s dechtovým alebo sírovým mydlom.

prevencia

Špecifická prevencia vodného akné neexistuje.

Existujú len všeobecné odporúčania, ktoré pomôžu predísť riziku ich výskytu:

 • dôsledné dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny, pretože takéto choroby, ako je svrab alebo molluscum contagiosum, sa prenášajú prostredníctvom kontaktu;
 • zdravej výživy, monitorovania kožných reakcií po konzumácii nových produktov;
 • starostlivosť o imunitu, správny oddych;
 • starostlivá voľba oblečenia, uprednostňovanie toho, čo je vyrobené z prírodných tkanín, najmä pokiaľ ide o oblečenie alebo oblečenie, ktoré sú v priamom kontakte s pokožkou;
 • Dávkovaný účinok ultrafialového žiarenia má antimikrobiálnu vlastnosť, takže je potrebné opaľovať sa, ale dodržiavať opatrenie.

Odborné poradenstvo

Ak sa na vašom tele objavia pupienky s vodnatým obsahom, odborníci odporúčajú:

 • nevymažte ich obsah, môže spôsobiť nárast vírusovej aktivity alebo šírenie infekcie;
 • Obmedzte kontakt s ostatnými, kým nie je objasnená skutočná príčina takýchto vyrážok.
 • viac odpočinku, telo potrebuje silu na prekonanie infekcie (ak je v nej dôvod);
 • Dodržiavať strave, vylúčiť možné alergény a tiež tuky, vyprážané, ostrú potravu;
 • nezúčastnite sa samoliečby a ihneď navštívte lekára, aby ste určili príčinu vodnatých vyrážok.

Vodnaté pupienky na tele sa môžu objaviť v akomkoľvek veku a na akomkoľvek mieste.

Nemusíte špekulovať o príčine ich výskytu a skúšať všetky možné prostriedky na ich spálenie alebo zbaviť sa týchto vyrážok iným spôsobom.

Aké vitamíny pije z akné na tvári? Zistite si tu.

Pomáha česnek s akné? Čítajte ďalej.

Vodnaté vezikuly na tele - možné príčiny vzniku

Deti i dospelí sú náchylní k výskytu nezvyčajných pľuzgierov na koži, ktorých priestor je naplnený tekutinou. Dôvody pre vznik takýchto bublín, je veľa.

Ak na tele pozorujete taký blister (vezikula), stojí za to navštíviť lekára. Možno je to známka prítomnosti závažnej infekcie v tele.

rysy

Tekutina vnútri injekčnej liekovky nie je nič iné ako lymfatická. Keď sa tvorí bublina, horné vrstvy pokožky sa odlupujú. V vytvorenom priestore je nahromadená lymfa. Môže byť priehľadná alebo zakalená, niekedy sa lymfa smieša s krvou.

Často sú vodné bubliny silne svrbiace, čo je dôsledkom uvoľnenia histamínu. Spôsobuje podráždenie nervových zakončení, čo vedie k svrbeniu aj v intímnej zóne.

lokalizácia

Vezikuly sa môžu objaviť na tele na každom mieste, ale najčastejšie sa objavujú na rukách, nohách a tvári.

Veľmi často sú na rukách lokalizované vodnaté vezikuly. To možno uľahčiť z nasledujúcich dôvodov:

 • Chronické ochorenia vnútorných orgánov.
 • Alergie.
 • Choroby nervového systému.
 • Poruchy v činnosti srdca a krvných ciev.
 • Hormonálne zlyhanie.
 • Ochorenia kože.
 • Burns.

Na fotografii vodnatý kukurica

Vezikuly na nohách sa objavujú z týchto dôvodov:

Aby ste sa vyhli vzhľadu vodných pľuzgierov na nohách, noste "priedušné" topánky, nechodte bosí v bazéne a saune, nepoužívajte žiadne prostriedky, ktoré spôsobujú alergickú reakciu.

Vzhľad vezikúl na tvári môže hovoriť o prítomnosti v tele chorôb, ako sú:

Hygienické výrobky sa zlepšujú každý rok, ale ľudia sú stále citliví na rôzne erupcie na tvári. Nikto nie je poistený proti tomuto javu, čo značne zhoršuje vzhľad.

dôvody

Vezikuly na koži sa môžu vyskytnúť z rôznych dôvodov. Tu sú niektoré z nich:

Slnko a solárium

Niekoľko dní po tom, čo ste si vzali slnečné kúpele alebo navštívili solárium na tele, môžu tvoriť vodnaté bubliny. Takže koža môže reagovať na prebytok ultrafialového žiarenia. Ak nechcete dostávať svrbivé pľuzgiere namiesto nádherného opálenia, postupujte podľa týchto pravidiel:

 1. Nepoužívajte veľa kozmetiky na slnku. Používajte len produkty na ochranu pred spálením a fotografickým spracovaním.
 2. Pred umytím slnečného kúpeľa sa neperte. Dodávka vody a mydla umyje hornú vrstvu buniek kože a znemožňuje ju.
 3. Neždete priamo na solárium alebo na pláž.
 4. Nechajte sa opaľovať v čase, keď je slnko obzvlášť nebezpečné.
 5. Použite hydratačný krém alebo pleťovú vodu na obnovenie opálenej kože.

zranenia

Pri vystavení žiarovkám sa môže vytvoriť bublina s kvapalinou. Pálenie sa dlho uzdravuje, aby urýchlilo proces aplikácie masti alebo iných prostriedkov.

Pri neustálom pretrepaní dlane vznikajú pľuzgiere na pracovných nástrojoch alebo mechanizmoch na rukách. Chráňte sa pred ich výskytom rukavicami.

Nosenie pevnej alebo nepohodlnej obuvi môže viesť ku kukurici. Často sú tieto formácie silne svrbiace a dokonca bolesť. Na ochranu kukurice pred náhodnou disekciou je zapečatená lekárskou omietkou.

Chemické popáleniny sprevádzané vyrážkami sa dajú získať nedbanlivým zaobchádzaním s chemikáliami. V niektorých prípadoch môžu vezikuly viesť k infekcii.

uhryznutie

Bezstarostné prechádzanie parkom v lete vám riskuje, že dostanete hmyz. Čepieky, komáre, vosy, gadflies zanechajú kousky na koži, ktoré môžu byť veľmi svrbiace a bolestivé. Choďte na prechádzku po lese, kde je veľa hmyzu, zbraň sa odpudzujú.

kúpanie

V prírodných nádržiach, na prvý pohľad, ktoré nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo, môžu žiť tisíce mikróbov a baktérií a dokonca aj kliešte, ktoré žijú na kryte vtákov. Blistre s kvapalinou sa objavia ihneď po uhryznutí týchto malých krviprevádzkov alebo po chvíli. Hovoria o infekcii tela infekciou.

Sčervenanie a vyrážka vo forme pľuzgierov sú stopy pre medúzy. Horieť dlho nezdravuje a nevyžaduje liečbu antiseptikom.

Ak je rybník nie je ďaleko od továrne alebo továrne, s najväčšou pravdepodobnosťou vo vode sú škodlivé chemikálie. Môžu spôsobiť alergie a rôzne ochorenia kože. Po kúpaní v takom rybníku sa pokožka vyráža a vločky.

Použitie chlórovanej vody z kohútika môže viesť k tvorbe bublín s tekutinou v tele. Okrem toho môže voda s chlórom spáliť sliznicu.

Pitná voda s vysokým obsahom fluoridu môže viesť k vyrážkam vo forme vezikúl, poškodeniu zubov, kostí a kože.

opar

Najčastejšie s oparom sa objavujú pupienky na tvári alebo medzi hýždami. Tento vírus žije v tele neustále a niekedy sa javí ako vyrážka. Väčšina ľudí nepovažuje za potrebné konzultovať s lekárom, ale jednoducho počkajte, kým príznaky zmiznú. To je zlé, pretože herpes má veľmi nebezpečné odrody. Ak zistíte túto chorobu, poraďte sa s lekárom.

Ak neviete, prečo máte vodné bubliny, obráťte sa na špecialistu. Bolesť a svrbenie často sprevádzajú všeobecnú nevoľnosť, horúčku. Vezikula sa môže veľmi vyčarovať, môže obsahovať krv, hnis. Aby ste predišli takýmto príznakom, musíte začať liečbu včas.

Vodné bubliny na pokožke dieťaťa

Krehká pokožka dieťaťa je veľmi citlivá. Všetky negatívne dôsledky vplyvu prostredia a vnútorných ochorení sa odrážajú v dermis dieťaťa. Existuje množstvo ochorení, pri ktorých sa koža objavuje vo forme vezikúl:

 1. Alergická reakcia. Vyliata na tvárach, krku a rukách. Je to spôsobené alergénmi v potravinách, pracích prostriedkoch, prachu v domácnostiach atď.
 2. Sudamen. Ak niečo zabraňuje odparovaniu potu z pokožky dieťaťa, vznikne potenie. Príčinou môže byť teplo alebo vysoká vlhkosť.
 3. Ovčie kiahne. Choroba prenášaná vzdušnými kvapôčkami. Sú sprevádzané mnohými ďalšími nepríjemnými príznakmi, s výnimkou vodných pupienkov.
 4. Milii. Vyskytujú sa, keď sú mazové žľazy dieťaťa upchaté. Zvyčajne prejdú sami.
 5. Dyshydrosis. Vezikuly sa objavujú v jarných a letných mesiacoch na dlaniach, rukách a nohách.

Vezikuly počas tehotenstva

Počas tehotenstva je imunita očakávanej matky oslabená a často sa telo nedokáže vyrovnať s účinkami infekčných agens. Na koži sa objaví vyrážka. K zhoršeniu dermis môže viesť a hormonálne zmeny.

V lete môže byť výskyt mláďat. Kozmetika, krém, syntetické šaty rušia normálne potenie. Vznikajú vyrážky vo forme vodnatých vezikúl. Ak nemáte v počiatočnom štádiu chorobu, vyrážka sa môže vyvinúť na infekčnú chorobu.

Vezikuly na tele tehotnej ženy môžu hovoriť o problémoch s žlčníkom, žlčovými cestami alebo s pečeňou.

Ako sa liečiť

Neotvárajte žiadne tekutiny! To neuloží proces obnovy. Prostredníctvom poškodenej kože v tele sa môže dostať do mikróbov a vírusov, čo povedie k infekcii vírusovými ochoreniami.

Než začnete liečiť, musíte zistiť skutočnú príčinu vyrážok. Ak sú vezikuly spôsobené vírusom, mali by sa použiť antivirotiká. Pri užívaní liekov musíte piť dostatok vody na odstránenie toxínov z tela.

Vyrážka spôsobená alergiou je liečená masťami alebo tabletami. Okrem toho sa musíte zbaviť alergénu, inak liečba bude zbytočná.

Plesňové vyrážky sa ošetrujú masťami, tabletami, lotionami. Bubliny sú ošetrované antiseptickými látkami. Po liečbe je potrebné obnoviť imunitu.

Liečba vodných vezikúl s ľudskými prostriedkami

Mnoho ľudí bolo vynájdených z vezikúl. Mnohé z nich sú dosť účinné.

 • Grass. Pripravte si kúpeľ. Nalejte plantajnu alebo ľubovník bodkovaný vriacou vodou. Litr chladného odvaru odvaru nalejte do kúpeľa s pohodlnou teplotou. Kúpanie potrebuje tretinu hodiny. Opakujte postup každý druhý deň po dobu desiatich rokov.
 • Hrozno. Rozdrvené bobule musia byť aplikované na pľuzgiere. Nechajte tretinu hodiny. Hrozno by malo byť liečené počas 12 dní s prerušením za desať rokov. Liečba týmto spôsobom je v zime veľmi nerentabilná.
 • Oranžová kôra. Používa sa, ak bubliny prešli, ale sú suché kôrky. Aplikujte kožu na postihnuté miesta po celú noc. O pár dní neskôr všetko prebehne.
 • Matka a nevlastná matka. Z listov a kvetov s mixérom urobte kašu. Pridajte do nej malé mlieko a premiešajte. Dajte na kožu, obal s potravinovým obalom, obal s uterákom. Udržujte kompresiu celú noc. Za 7 dní všetky bubliny zmiznú.
 • Birch listy. Nalejte lyžicu listov s vriacou vodou. Infúzia na hodinu, odtok. Pred jedlom vypite vývar 4x denne. Namiesto brezových listov môžete použiť čakanku, zimnú zeleninu, labazník.

Ak chcete zvládnuť svrbenie, môžete použiť jeden z týchto nástrojov:

 1. Rúk a slon. Korene rastlín varia štvrťhodinu, trvajú na tom a trpia. Zlomené miesta sa tretia vatovou vatu nasiaknutou v odvaru. Pre väčšiu účinnosť môžete pripraviť čaj z týchto rastlín. Prostriedky na podanie žiadosti na 2 týždne.
 2. Ledvinky a borovicové ihly. 100 g zložky bude vyžadovať liter vody. Varenie surovín za štvrť hodiny, trvať na tom a vychladnúť. Ak chcete odstrániť svrbenie, musíte sa kúpať s prídavkom tohto odvaru.
 3. Listy periwinkle. 1 nalejte veľkú lyžicu listov so sklenenou horúcou vodou. Počkajte na chladenie a potom naplňte blistre infúziou.
 4. Jalovec. 100 gramov rastlín naliať liter vriacej vody. Varíme 30 minút. Bujón sa pridá do kúpeľa alebo sa otreje pokožkou.
 5. Soda. Studená handrička s roztokom sódy na pokožke po dobu pol hodiny. Prípravok je účinný proti svrbeniu od hmyzu.

Ako sa vyhnúť výskytu vodných bublín

Táto choroba je jednoduchšie zabrániť, než vyliečiť. Starajte sa o svoje zdravie pomocou jednoduchých preventívnych opatrení:

 1. Choďte na šport, choďte na čerstvom vzduchu.
 2. Jedzte viac mliečnych výrobkov, zeleniny a ovocia.
 3. Odstráňte z potravy rýchle občerstvenie, mastné, ostré a slané jedlá.
 4. Pite veľa vody každý deň.
 5. Odmietnuť alkohol a cigarety.

záver

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.

Vodnaté vezikuly na koži nielen výrazne zkazia vzhľad, ale aj príznaky desiatok ochorení. Ich náhly vzhľad by vás mal upozorniť. Ak nemôžete určiť príčinu, obráťte sa na odborníka. Pamätajte, že "skutočná krása je zdravie".