Hlavná

Bradavice

Gél Metrogil z akné: recenzie, zloženie a inštrukcie

Metrogilový gél (medzinárodný názov lieku - metronidazol) pre tvár je externým prostriedkom na liečbu bakteriálnych kožných lézií. Používa sa pri liečbe dermatologických ochorení, akné v dospievaní, ako aj anaeróbnych infekcií (spôsobená poškodením spojivového alebo svalového tkaniva).

Metrogylový gél sa týka antimikrobiálnych a antiprotozoálnych farmakologických skupín.

Antimikrobiálne vlastnosti lieku v dôsledku obsahu prvkov nitroskupiny, ktoré inhibujú tvorbu vírusov na úrovni DNA.

Mechanizmus účinku gélu na choroby spôsobené protozoálnymi infekciami (vyvolané parazitickými mikroorganizmami) a akné nie je úplne pochopený. Účinnosť lieku v liečbe akné a demodikózy sa však preukázala v praxi.

Liečivo obsahuje aktívne antibakteriálne látky, ktoré neutralizujú nepriaznivú mikroflóru. Umožňuje krátko sa zbaviť hubových infekcií, akné, akné, demodektických a iných ochorení s akútnou a chronickou formou prúdu.

Pri externom používaní sa gél Metrogil neabsorbuje do krvi. Z tohto dôvodu prípravok nemá prakticky žiadne kontraindikácie a vedľajšie reakcie.

Zloženie a vlastnosti prípravku

Metrogyl gél je bezfarebný alebo žltý homogénny gél.

Hlavnou aktívnou zložkou lieku je metronidazol. Pomocné látky v zložení lieku:

 • propylparahydroxybenzoát (konzervačné činidlo);
 • metylparahydroxybenzoát (antiseptický a konzervačný prostriedok);
 • karbomér (štrukturátor);
 • hydroxid sodný (lúh sodný, má schopnosť korodovať organické zlúčeniny);
 • edetát disodný (má antioxidačné vlastnosti);
 • propylénglykol (zvlhčovadlo a emulgátor).

Ako súčasť prípravy týchto látok prenikať abnormálne prostredia, neutralizuje mikroorganizmy prispievajú k liečbe demodectic svrabu, akné, dospievania kožné problémy a ďalších kožných ochorení.

Antibakteriálne vlastnosti Metrogilu sú dôležité pre infekčné lézie kože, purulentný zápal alebo demodikózu.

S antioxidačnými vlastnosťami liek chráni pokožku pred škodlivými účinkami vonkajších faktorov.

Podľa pokynov môže byť Metrogil gél kombinovaný s inými liekmi určenými na topickú aplikáciu. Môže sa použiť ako súčasť komplexnej terapie kožných ochorení spolu s analógmi alebo tradičnou medicínou.

Indikácie na použitie

Lekárske indikácie na vonkajšie použitie lieku Metrogil sú prítomnosť takýchto ochorení:

 • seboroická dermatitída - zápal pokožky v oblastiach s intenzívnymi mazovými žľazami;
 • demodekóza - porážka mikroskopického roztoča;
 • akné - ochorenie, ktoré sa vyvíja v dôsledku intenzívnej práce mazových žliaz a zablokovania ich kanálikov;
 • trofický vred - dlhodobá dermatologická porucha, ktorá vznikla v dôsledku problémov s obehom na koži;
 • ružové akné je chronické ochorenie vlasových folikulov a mazových žliaz tváre;
 • dlhé nehojajúce rany a spánky;
 • iné zápalové alebo infekčné ochorenia kože tváre.

Liek môže predpísať lekár ako nezávislý agent alebo ako súčasť komplexnej terapie.

Kedy sa odporúča použitie Metrogylového gélu?

Okrem priamych indikácií na použitie lieku, ktoré sú uvedené v príručke, odporúča sa používať na zvetrávanie pokožky tváre (aby sa predišlo vážnemu poškodeniu) a aby sa zabránilo infekcii otvorených rán.

Gél účinne bojuje proti kožným problémom spôsobeným hormonálnymi zmenami v tele. Preto sa odporúča používať ju pre dospievajúcich a tehotné ženy (po porade s lekárom).

Liečivo je účinné proti anaeróbnym baktériám, aktívne sa používa na liečbu zápalov rôznych typov.

Na rozdiel od analógov sa Metrogil môže používať v oblastiach s citlivou pokožkou.

Dávkovanie a podávanie

Metrogylový gél je určený len na vonkajšie použitie. Naneste ho na postihnuté miesta pokožky v rovnomernej, tenkej vrstve dvakrát denne (ráno a pred spaním). Pred aplikáciou je oblasť pokožky očistená teplou vodou, sušená. Ak je to potrebné, po ošetrení gélom sa na kožu aplikuje okluzívny (vzduchotesný) obväz.

Pri aplikácii sa vyhýbajte tomu, aby sa liečivo dostalo na povrchy slizníc. Pri kontakte sliznice by mali byť opláchnuté vodou.

Priebeh liečby je individuálny, závisí od charakteristík organizmu a zložitosti choroby. V priemere trvá 3-4 mesiace. Počas tejto doby dochádza k úplnému zničeniu nepriaznivej obnovy mikroflóry a tkaniva.

Ale prvé výsledky liečby sa stávajú viditeľnými po 3-4 týždňoch užívania.

Metrogil Denta

Metrogil Denta je gél určený na použitie v zubnom lekárstve. Vďaka kombinácii antiseptických látok a antibiotík vo svojom zložení má dobrý antimikrobiálny účinok. Napriek tomu, že je to zubná droga, umožňuje vám eliminovať akné.

Pred aplikáciou lieku sa má pokožka ošetriť antiseptikom. Môžete použiť Miramistin alebo Chlorhexidine. Aplikujte drogu na postihnuté oblasti ráno a večer.

Pokračujte v liečbe počas troch týždňov. Po začatí liečby môže liečba trvať až tri mesiace.

Použitie lieku počas tehotenstva

Miestne podanie Metrogilu spôsobuje malú koncentráciu účinnej látky - metronidazolu v krvi. Pri správnej aplikácii gélu podľa pokynov je riziko nežiaducich účinkov minimálne. Z tohto dôvodu má liek prakticky žiadne kontraindikácie.

Ale s opatrnosťou a až po konzultácii s lekárom môžete ženu aplikovať gél v prvom trimestri tehotenstva a počas laktácie. V prípade potreby si lekár zvolí bezpečné analógy.

Ak trpíte akné, pokúste sa liečbu začať užívaním kapsúl "Bifiform from acne"

Ako používať darsonval z akné, dozviete sa z tohto článku.

kontraindikácie

Metrogylový gél je liek, ktorý nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Okrem individuálnej neznášanlivosti jednotlivých zložiek, ktoré tvoria jej zloženie.

Použitie lieku v septických léziách pokožky môže spôsobiť bolesť a podráždenie. Ale tieto symptómy prechádzajú nezávisle a bez následkov.

V niektorých prípadoch je súčasné použitie Metrogil a antikoagulanty (lieky nepriamo ovplyvňujú zrážanie krvi) sa môže zvýšiť protrombirovannoe čas (mierka v krvnej plazme rýchlosti koagulácie).

Použitie veľkého množstva gélu na nepripravenú, nevyčistenú pleť môže spôsobiť začervenanie, hypertermia, mierne pálenie, zvýšenie výskytu vyrážky. Preto je veľmi dôležité aplikovať výrobok podľa pripojených pokynov.

Počas prvej aplikácie môže pacient pocítiť pocit napätia a mierny olupovanie.

Liekové analógy

Ak niektoré okolnosti pacient nemôžu použiť Metrogschil gél, lekár pomôže vybrať rovnako efektívny analóg. Najbežnejšie lieky na vonkajšie použitie pri ochoreniach kože sú:

 1. Rozamet. Antimikrobiálne liečivo určené na topické použitie. Vyrába sa vo forme krému. Má tiež účinnú látku ako metrogilový gél. Účinne sa používa pri liečbe akné a rosacey.
 2. Viosept. Liečivo s antipruritickým, kapilárno-ochranným, antibakteriálnym a fungicídnym účinkom. Vyrába sa vo forme masti.
 3. Oflokain-Darnitsa. Kombinovaný liek na topické použitie. Má antimikrobiálne, analgetické a dekongestujúce vlastnosti. Vyrába sa vo forme masti.

Všetky lieky sú k dispozícii bez lekárskeho predpisu a sú dostupné.

recenzia

Svetlana

Dva dni pred plesom mala moja dcéra na hlave tri veľké červené pupienky. Šaty, ktoré sme pripravili na loptu, sú veľmi otvorené, celý chrbát je viditeľný. Môžete si predstaviť, čo sa stalo. Moja dcéra je v panike, až do tej miery, že nechce ísť na ples. Nemôžeme si kúpiť nové šaty, akné krém to skrýva. Pozíciu zachránil sused, ktorý priniesol gél Metrogil. Smrdí akné každú hodinu. Za jeden deň bol výsledok. Zhoršené sčervenanie a jeden pupok významne klesli. Počas druhého dňa nebolo možné často rozmazávať. Druhý deň sa päťkrát rozmazali. V dopoludňajších hodinách v deň absolvovania zostali na chrbte iba dve malé škvrny a jeden pupienok sa úplne vytratil. Bezpečne sme zamaskovali to, čo zostalo s hlasovým krémom. Najskôr aplikovali gél a keď trochu pohltil základ.

Po tejto udalosti sme doplnili našu domácu kanceláriu s Metrogilom. Teraz odporúčam túto drogu tým, ktorí potrebujú rýchlo vyriešiť problémy na pokožke.

rozrazil

Pred nástupom mesiaca na čelo sú vždy malé vyrážky, ktoré ma dráždia a poškodzujú môj život. Aby som sa ich zbavil, vyskúšal som dve kozmetické krémy, rôzne značky (neuvádzam, ktoré z nich). Jeden krém nedal žiadny výsledok a druhý odstráni len veľmi malé vyrážky. Aj keď som to dlho používal, všetko sa vrátilo v nasledujúcom mesiaci. Potom mojej sestry poradila Metrogil denta. Zasmála som sa a povedala som, že naposledy som si v letnom tábore rozmazal zubnú pastu. Ale moja sestra ma dokázala presvedčiť, študuje pre lekára a podrobne mi rozprávala o celkovom zložení krému a vlastnostiach jeho zložiek. Môžete povedať, že som skúsil drogu kvôli smiechu.

Nanila ráno a večer iba na čelo. Spočiatku sa umyla, potom sa na ňu zaobchádzala s Chlorhexedinom a potom rozmazala Metrogila. Po 15-20 minútach sa umyje teplou vodou. Po niekoľkých dňoch sa koža stáva čistejšou a hladšou. Teraz používam krém niekoľko dní pred mesiac a prvé dni mesačne. Výsledok je spokojný. Odporúčam použitie Metrogyl denta nielen pre zuby.

marina

Pred rokom som začal používať Metrogil. Predtým som sa príležitostne stretol s malou vyrážkou na tvári. Keď bol požiadaný lekár, predpísal liečbu niekoľkými liekmi, medzi ktorými bol Metrogil. Spočiatku ma neuvedomil. Oblasť vyrážok neklesla, ale nezvyšovala sa. Rozhodol som sa prejsť celým kurzom predpísaným lekárom a po 10-12 dňoch som si všimol, že pupienky začali vysychať a vystupovať. A po nejakom čase po ukončení liečby sa vyrážka opäť vrátila, musel som opakovať liečbu. Tiež som použil Metrogila na liečbu svojej dcéry. Bola veľmi poškriabaná mačkou.

Liek bol aplikovaný na ranu, ako je uvedené v návode. Jej škrabance sa rýchlo uzdravili a nezostali žiadne jazvy. Tento gél sa používa aj pri problémoch s neplnoletými pokožkami jej neterom. On ju úplne vyhovuje, s výsledkom je spokojná. Takže účinok používania Metrogilu vo všetkých odlišných a podľa môjho názoru závisí od zložitosti ochorenia a všeobecného stavu ľudského zdravia.

Vždy majte Metrogil gél v mojom kozmetickom vrecku. Používam ho pri prvých príznakoch akné. Vždy pomáha, nikdy sa nepodarilo. Neviem, aký účinný je pri liečbe závažných stavov kože, ale ľahko odstraňuje malé vyrážky.

Gél je ľahko použiteľný a prístupný pre každého. Predaná v každej lekárni, nie je drahá. Jedna trubica je dosť dlhá. Hlavnou vecou nie je porušenie pravidiel ukladania, ktoré sú uvedené v inštrukcii.

Gél Metrogil z akné na pokožku - návod na použitie

Metrogil - účinný prostriedok nápravy na liečbu zápalových procesov. Používa sa ako kurz na prevenciu akné.

Bojuje s patogénnymi baktériami, ktoré vyvolávajú akné. teda prvé zmeny prísť po nejakej dobe konštantnej aplikácie.

Môžem ju použiť pre tvár?

Liek má niekoľko foriem uvoľňovania.

Každý liek sa používa na liečbu určitých ochorení.

druh:

 • Metrogylový gél na vonkajšie použitie;
 • Metrogil Denta;
 • Metrogilový gél je vaginálny;
 • vo forme tabliet;
 • injekčný roztok.

Na liečbu akné na tvári sa aplikuje špeciálny gél pre pokožku. Je určený na boj proti akné a nákazlivým ochoreniam kože.

Metrogil Denta má iné indikácie. Liečia infekčné a zápalové ochorenia ďasien a ústnej dutiny. Prostriedky sa líšia v zložení a konzistencii, preto sa musia používať na ich zamýšľaný účel.

Aké látky obsahuje?

Účinná látka gélu Metrogil - metronidazol.

Je to antibiotikum a má antiprotozoálny, antimikrobiálny a baktericídny účinok.

Zničí baktérie, ktoré sú zatrasené do pórov a zapálené mazové potrubie.

Produkt je dostupný vo forme bezfarebného gélu, ktorý sa rýchlo vstrebáva do pokožky. Nemá žiadny zápach.

Masť Metrogil Denta obsahuje metronidazol benzoát. Táto súčasť má antibakteriálny účinok. Používa sa na liečbu ružovej a vulgárnej akné, zle hojivých rán.

Výrobok má biele odtiene a má ľahkú krémovú konzistenciu. Má výrazný zápach mentolu.

Spôsoby aplikácie

Lekári predpisujú Metrogyl gél na vonkajšie použitie, aby zabránili vzniku akné a zmierňovali zápal. Liečba trvá jeden až štyri mesiace v závislosti od stavu kože. Trvanie aplikácie je určené odborníkom.

Gél sa nanáša v tenkej rovnej vrstve ráno a večer denne. Účinnosť bude vyššia, ak sa umyte predtým dechtové mydlo. Existujú aj iné spôsoby využitia finančných prostriedkov na báze metronidazolu.

O tom, ako aplikovať liečivo Panthenol z akné na tvári, môžete sa naučiť z nášho článku.

masky

Odporúča sa Metrogyl vo forme tabliet na masky na varenie.

 1. Rozdrviť tri Metronidazolové tablety a zmiešajte s jednou lyžicou bielej hliny. Zrieďte vodou s mäkkou konzistenciou. Rozložte rovnomerne pokožku a odíďte počas 15 minút. Opakujte dvakrát týždenne. V prípade závažného zápalu urobte masku každý druhý deň na 1-2 týždne na vysušenie pupienkov.
 2. Rozdrvte 2-3 tablety levomycetínu a metronidazolu. Zmieša sa s 20 ml tinktúry nechtíka. Aplikujte na zápalové oblasti, snažte sa nedotýkať sa zdravého kože. udržať po dobu 10-15 minút. Opakujte 1-2 krát týždenne. Po aplikácii je potrebné pokožku zvlhčiť. Možno sčervenanie.
k obsahu ↑

obklady

Je potrebné pripraviť odvar z liečivých bylín. Najlepšia možnosť - infúzia celandínu. Nalejte dve polievkové lyžice sušených alebo čerstvých listov so sklenenou vriacou vodou. Nastreknite asi dve hodiny. Dekorácie bylín môžu byť nahradené tinktúrou nechtíka.

Aplikujte gél Metrogil na kožu a potom naneste rúno alebo obväz nasiaknutý do odvaru alebo tinktúry. Zaistite lepiacou páskou. udržať počas 30 minút.

kontraindikácie

Metroglyl nemá takmer žiadne kontraindikácie.

Ale má sa používať podľa predpisu lekára.

Stojí to za to zdržať sa používania prostriedkov:

 • s individuálnou neznášanlivosťou komponentov;
 • počas tehotenstva a dojčenia.

Počas prvého trimestra gravidity sa používa Metrogil je zakázané. Avšak v druhom a treťom trimestri sa môže používať podľa lekárskych predpisov.

Pri aplikácii do očí môže dôjsť k roztrhnutiu. Opatrne skombinujte s inými protizápalovými látkami.

Pomáha to?

Metrogil je vysoko účinný pri kontrole akné. Tiež platí v komplexnej terapii na boj proti demodexu (subkutánny roztoč).

Prvé zmeny sa prejavia po 2-3 týždňoch denného užívania. Je však potrebné pokračovať v používaní gélu Opravte výsledok. Odporúča sa absolvovať kurz v dĺžke jedného mesiaca.

Gél má ľahkú štruktúru, rýchlo vstrebáva do pokožky a preniká do hlbokých vrstiev epidermis. Pôsobí priamo na miesta infekcie.

Stojí za to zvážiť, že gél bojuje len s ružovými a vulgárnymi pupienkami. Nie je efektívne pri riešení uzavretých komedónov a čiernych bodiek.

Ak výskyt akné nie je spojený s aktivitou baktérií, môže to byť výsledok dočasný.

Aj v tomto prípade nemôže byť liečba účinná.

Metrogyl pomáha vyrovnať sa s pupienkami.

Potrebujete však preštudovať kontraindikácie a pred použitím sa poraďte s lekárom. tiež určiť trvanie kurzu. Pri správnom používaní poskytuje Metrogil dobré výsledky a zlepšuje stav problematickej pokožky.

Odporúčania kozmetička o používaní Metrogilu na liečbu akné v tomto videu:

Metrogyl denta z akné

Výrobcovia pri príprave pokynov pre konkrétnu drogu často obmedzujú rozsah svojej činnosti.

Dôvody sú odlišné - neboli vykonané žiadne klinické štúdie, úzkopásmové lieky stáli viac ako široké spektrum, úzko špecializované drogy znižovali sadzbu dane a tak ďalej. Jedným z týchto liekov je dentálny gél

Metrogil Denta. Okrem parodontitídy, stomatitídy, zápalu ďasien a iných ochorení v ústnej dutine sa tiež dobre vyrovná s akné na pokožke.

Gél Metrogil Denta - popis, zloženie, forma uvoľnenia

Metrogil Dent - biely gél vyrába rúry 5, 10, 20 a 50 g sa ponornom Puncher a hliníkovou membránou s bežným krytom a fólie na trubke, ktorá sa ľahko odstráni. Najbežnejší variant v skúmavke je 20 gramov s dierovačom a hliníkovou membránou.

Táto možnosť je najpraktickejšia. Používateľ potrebuje len prepichnúť membránu pomocou zadnej časti krytu.

Gél obsahuje nasledujúce zložky:

 • 20% roztok chlórhexidín diglukonátu;
 • benzoát Metronidazol;
 • propylénglykol;
 • edetát sodný;
 • sacharín;
 • levomentol sodný;
 • karbomér.

Účinné látky - chlórhexidín diglukonát a metronidazol benzoát. Zvyšok je pomocný.

Čas použiteľnosti gélu je 3 roky. Skladujte pri teplote vzduchu maximálne 25 ° C na tmavom mieste, inak sa koncentrácia chlorhexidínu zníži.
Po otvorení trubice sa odporúča použiť Metrogil Denta 3 dni.

Uložte nenabalenú hadičku na teplotu, ktorá nie je vyššia ako + 10 ° C, na tmavom mieste.

Farmakologické vlastnosti

 • chlórhexidín, Dent Metrogil zloženie, je v chemickej kombinácii s glukózou, čo značne zmierňuje pôsobenie chlóru a tuhé hexyl benzenovému kruhu uhľovodíkové štruktúry v hornej vrstve dermis.
 • Benzoát metronidazol, tiež zahrnutá do formulácie benzénovým radikálom, a to niekoľkokrát zvyšuje jeho antiseptické vlastnosti.

Metronidazol spomaľuje zápalové procesy vyskytujúce sa v oblasti furunkulózy alebo tvorby gumy. Chlórhexidín a metronidazol nie sú hormóny!

To je možno hlavnou výhodou gélu na iné prostriedky na boj proti akné, čo je účinná látka, aj keď je pomalší, ale nemajú žiadny vplyv na endokrinný systém.

 • Keď sa oboznámime so zložením lieku, oko sa preháňa nadmernou dostupnosťou acetáty a sacharíny.

Skutočnosť, že čisté aktívne zložky gélu spolu s pozitívnym účinkom, by to oveľa väčšie škody exoderm, počas hlbokého preniknutia koreňov varu alebo úhor, stredná vrstvy kože - mesoderm.

Sacharíny, uhličitany a acetáty zjemňujú účinok účinných látok a zabraňujú absorpcii metronidazolu do spojivového tkaniva.

A čo farmakokinetika?

V prípade aplikácie Metrogil Dent na určený účel - aplikovať na ďasná, do drážok realizovaných zubára v zubnej skloviny alebo dentínu, na vnútornom povrchu dentogingivalovej kapsy potom účinná látka vstupuje do krvi, pretože počet kapilár v ústnej dutine je väčší ako v koži.

Preto sa neodporúča prehĺtať sliny pri použití gélu. A kde sú uhľohydráty a radikály kyseliny octovej? Rozpadajú oveľa rýchlejšie, najmä keď sa dostanú do žalúdka.

Koža má stabilný acidobázickej rovnováhy, 5,5 notoricky známy teda sacharidy sa rozpadne pomaly, poskytujúca upokojujúci vplyv na kožu, kým časového rozpadu účinnej látky pod vplyvom svetla alebo UV žiareniu. Pri aplikácii na kožu sa koncentrácia účinných látok v krvi aj v žalúdku nezvyšuje.

Indikácie na použitie

 1. Ružové a vulgárne akné.
 2. olejová seborrhea.
 3. vrie.
 4. Sepsa, ktorá nesúvisí s akné, napríklad hnisavosť po neúplne extrahovanej štiepke.
 5. Komedóny.
 6. Ekzém.
 7. demodikóza.

Tu nájdete podobný článok o čiernych hlavách na ženskej brade, o dôvodoch.

Pomáha gél s akné?

Aký je najjednoduchší spôsob, ako sa vysporiadať s furuncle a inými veľkými podobnými formáciami ľudovými metódami?

Utesnite malú oblasť pokožky 2 × 2 cm, bežnú baktericídnu omietku. Zmeňte náplasť 2 krát denne, až k prelomu alebo útlmu pupienka. V niektorých dňoch prechádza furuncle a na svojom mieste vzniká niekoľko ďalších.

Faktom je, že táto metóda bojuje iba s aeróbnymi baktériami. Ale pri tvorbe väčšiny akné sa podieľajú aj anaeróbne baktérie, ktoré sú dokonale ovládané bez kyslíka.

Počas prelomu sa puzdro obopla.

Baktérie môžu buď opustiť telo v pupočnej tekutine, alebo sa dostať do krvi a spôsobiť veľa ďalších formácií.

Metronidazol zabije ako aeróbne, tak aj anaeróbne baktérie, odstraňuje zápaly, dezinfikuje oblasť pokožky v blízkosti formácie. Chlórhexidín vytvrdzuje perzistentné gramnegatívne baktérie.

Tieto procesy sa vyskytujú pod filmom bez prístupu kyslíku. Chlórhexidín je tiež antioxidantom. A to zbavuje aeróbne baktérie životného prostredia okvetných lístkov. Ako výsledok, po prelomu, na mieste bývalého zapáleného pustulu zostáva úplne sterilné miesto.

Samozrejme, žiadne baktérie nevstupujú do krvného riečišťa. V návode na použitie v obale na liečivo sa spomína, že metronidazol inhibuje rast baktérií tým, že ovplyvňuje ich DNA. A čo je vírus? Je to DNA a bunková membrána. V dôsledku toho gél inhibuje vývoj vírusov.

Tak, že na indikácie je možné pridať a liečbu papilómu.

Ale to nie je všetko! Levomentol sodný podporuje rýchle hojenie rany a má ľahký anestetický účinok. Rovnaký chlórhexidín vysušuje miesto predchádzajúceho vzdelávania, čo znižuje prideľovanie cukru.

Pokiaľ ide o vyrážky a seborrhea, proces je oveľa jednoduchší. Napriek veľkému počtu útvarov je ovplyvnená len horná vrstva dermis. A to výrazne znižuje trvanie liečby a dávkovanie lieku.

Návod na použitie akné

 • Metrogil Denta sa aplikuje na predpranú pokožku 30 minút po umytí.
 • Pred prvou aplikáciou je žiaduce použiť mydlo, ktorá zahŕňa krém, pretože nie je známe, ako bude koža vnímať zložky lieku. Neodporúča sa používať baktericídne mydlo alebo mydlo na mastnú pokožku, pretože takéto prostriedky sušia pokožku.
 • Pred aplikáciou sa neodporúča používať pleťové vody a iné výrobky na starostlivosť o pokožku obsahujúce alkohol. Gél naneste s vatovým tampónom alebo tampónom, ktorý je dodávaný s prípravkom, s ľahkými kruhovými masážnymi pohybmi.
 • Ak chcete použiť Metrogil Dent, je potrebné, aby sa pri takomto výpočte vykonalo spracovanie miesta pokožky aspoň v okruhu 1 cm od vzniku alebo od stredu vyrážky. Aplikujte gél 2-3 krát denne pre dospelých a nie viac ako 2 krát denne pre deti vo veku od 6 do 14 rokov.

kontraindikácie

Prvá kontraindikácia uvedená v pokynoch výrobcu je citlivosť na jednu alebo viac zložiek.

A ako poznať citlivosť pokožky na Metronidazol, ak sa táto látka používa iba v niekoľkých liekoch? Chlórhexidín sa široko používa vo svojej čistej forme, je voľne predávaný v lekárňach, ale v syntéze glukózy je zriedkavý.

Ale pretože v géli sú zmäkčujúce sa uhľohydráty a sodíkové zložky!

Preto neznášanlivosť jednej alebo viacerých zložiek v čistej forme vôbec neznamená, že organizmus na ne bude mať negatívny vplyv v zložení Metrogil Denta. Výnimka - hypoalergénna pleť.

V takomto prípade budete musieť použiť iné prostriedky alebo analógy.

Preto nepoužívajte Metrogil Dent na celé miesto vzdelávania, stačí ľahko rozmazať a čakať 15-20 minút. V medicíne sa to nazýva rozpad alergických prejavov.

Druhou kontraindikáciou je tehotenstvo. Mimochodom, počas tehotenstva môže vyrážka a akné byť reakciou imunitného systému tela na plod. Takže počas tohto obdobia, bez povolenia lekára, nie je možné použiť nielen Metrogil Denta, ale aj zdanlivo neškodný aspirín.

Nežiaduce účinky

Na rozdiel od kontraindikácií sú vedľajšie účinky čisto farmakokinetické, to znamená, že vznikajú len vtedy, keď je prekročená prípustná koncentrácia lieku v krvi, kostiach, svalových tkanivách tela alebo dermis.

Väčšina vedľajších účinkov uvedených v pokynoch pre Metrogil Denta sú bolesti hlavy, pálenie záhy, nevoľnosť atď. Čo sa týka priameho užívania lieku - v ústnej dutine.

Ak používate Metrogil Dent na liečbu akné a iných kožných ochorení, môže to byť len svrbenie a podráždenie kože vo forme sčervenania, v niektorých prípadoch aj pľuzgierov.

Tieto prejavy prejdú 1-3 dni po zastavení používania Metrogilu Dent a neovplyvňujú endokrinný systém tela.

Cena, analógové

Metrogil Denta sa zvyčajne uvoľňuje v skúmavkách s hmotnosťou 20 gramov. Cena gélu sa pohybuje od 190 do 290 rubľov, v závislosti od regiónu a lekárne. V komplexných formáciách môže byť potrebných viac ako 50 gramov gélu. Vo väčšine prípadov postačí 1 trubica. V každom prípade, náklady na liečbu neprekročí 600 rubľov.

analógy

Analógy akéhokoľvek liečiva sú rozdelené do dvoch skupín: lieky, ktoré majú podobné vlastnosti a sú určené na liečbu jednej alebo viacerých podobných chorôb; generiká - lieky, ktoré majú rovnaké alebo podobné vlastnosti účinných látok, ktoré vyrábajú konkurenčné spoločnosti.

Generiky môžu mať podobné názvy a môžu sa nazývať úplne inak.

Ak sa liek nazýva aktívnou látkou, neznamená to jej pôvodnosť, napríklad najskôr tam bol ortofen a potom liečivo, ktoré bolo nazývané ako účinná látka, diklofenak sodný.

Ale s metrogil trochu iná situácia. Ale prečo by ste mali liečiť pupienky metragil denta, ak pre akné existuje samostatný liek vyrobený tou istou indickou spoločnosťou "YunikFapmasyutikal" UniquePharmaceuticalLaboratories?

Metrogil na akné suší kožu. Vo svojom zložení nie je žiadny chlórhexidín, preto niektoré gramnegatívne baktérie nie sú zničené. A čo hnis, pretože nie je divu, že medzi lekárnikmi, chlórhexidín získal titul mistrovského purulentného výtoku! Okrem iných analógov je možné rozlíšiť "Rosex", gél Nidazea. Metronidazolové tablety.

recenzia

Andrew

No, už som získal túto lupu! Aký šampón sa nepokúšal! Jedného dňa sa na hlave objavili nejaké pupienky. Ako šťastie by malo, mám krátky účes. Vlasy 6 mm.

A ako sa dostať do práce, a mám vlastné podnikanie a tam povedia... šiel som do polykliniku. Metragil denta bol informovaný, hoci zubných chorôb, ale on mi pomohol za 12 dní.

Alevtina

Na lícach bola nejaká skládka. Vyskúšali sme všetky druhy krémov, kozmetické baktericídne mydlá, všetko márne. Prítelkyňa odporučila metragil stomatologic - prešiel alebo sa uskutočnil niekde na 10 dní.

Valery

Práca vyžaduje, aby ste boli na ulici po celú dobu.

A sibírske mrazy sa každý deň cítia. Keď boli pery stále vzdušné, pomohol zvyčajný krém. A nedávno sa na perách začali objavovať obrovské pupienky. Jeho pery začali prasknúť a krvácať. Šiel som k dermatológovi. Odporúčané metrahil dent. 1 tubu máme 230 rubľov.

Dosť na odstránenie akné a liečenie trhlín. Ak rozmazate dvakrát denne - 20 gramov stačí na 5-6 dní. Hlavná vec, ktorú treba udržať v tme.

Metrogyl gél pre tvár od akné: zloženie, vlastnosti, aplikácie, analógy + spätná väzba

Jedným z najúčinnejších liekov určených na veľké vyrážky na pokožke je gél "Metrogil". Nepoškodí obálku, jemne ich ovplyvňuje a bojuje so škodlivými mikroorganizmami.

obsah:

Zloženie a vlastnosti gélu "Metrogil"

Gél je hustá biela hmotnosť s aktívnou zložkou metronidazol. Hlavným účelom lieku je liečiť kožné lézie, akné, vyrážky a ochorenia, ako sú ekzémy, trofické vredy, demodikóza.

Gél je rýchlo absorbovaný, môže sa aplikovať na dekoratívnu kozmetiku, pretože reakcia "Metrogil" neprichádza. Okrem hlavnej látky obsahuje liečivý prípravok edetát a hydroxid sodný, karbomér.

Metronidazol pomáha zbaviť sa komedónov, akné a akné, pomocné zložky prispievajú k eliminácii vyrážok, ktoré ovplyvňujú patogénnu mikroflóru.

Hodnotenie gél kvôli jeho prístupné hodnotu, vynikajúce výsledky z používania (asi 150 str.): Rýchle odstraňovanie zápalov, dezinfekčné, zabraňujúci šíreniu bakteriálne ochorenie. Liek nepreniká do obehového systému, preto je úplne bezpečný.

Metrogylový gél: indikácie na použitie

Gél je schválený pre použitie osobami staršími ako 12 rokov, je predpísaný v rôznych stupňoch kožných lézií.

Metrogil sa môže použiť na zvetrávanie tváre, aby sa zabránilo infekcii prostredníctvom otvorených rán.

Hlavné indikácie:

 • Zápal na koži infekčnej povahy;
 • demodikóza;
 • výskyt akné spojený s hormonálnymi zmenami v tele;
 • ružové akné a akné;
 • tlakové vredy;
 • dermatitída;
 • kožné defekty pri cukrovke;
 • vredy trofického typu;
 • kŕčové žily.

Gél je povolený deťom počas dospievania a tehotenstva, ak neexistujú žiadne zákazy zo strany lekára. Liečivo aktívne bojuje proti najsilnejším anaeróbnym baktériám, takže produkt maximálne chráni aj najcitlivejšie oblasti tváre pred škodlivými mikroorganizmami.

Ako používať Metrogyl Gél - inštrukcie

Zapálené zóny sa spracovávajú 2 krát denne (všetky závisia od charakteru problému). Vplyv škodlivých mikroorganizmov sa eliminuje počas 60 dní.

Počas tejto doby majú postihnuté tkanivá čas na úplné zotavenie.

Návod na použitie:

 • Očistite pokožku a dôkladne utrite uterák.
 • Na postihnutú oblasť naneste tenkú vrstvu. Ak má vyrážka bodový charakter, gél sa mierne trení pohybmi.
 • Pri rozsiahlej kožnej lézii musíte urobiť kompresiu (naneste liek na gázu).
 • Očistite zlúčeninu veľkým množstvom vody, ak sa dostane na sliznicu.

Používanie gélu Metrogil by sa malo prerušiť, ak dôjde k závažnému pádu, alergiám alebo nadmernému odlupovaniu.

Gély "Metrogil Denta" a "Metrogil plus"

Výrobok má veľa rôznych foriem uvoľňovania, ktoré sa líšia nielen konzistenciou, ale aj účelom.

Metrogil Denta

Je to nástroj na riešenie mnohých zubných problémov (stomatitída, paradentóza, gingivitída), ale niektorí dermatológovia odporúčajú gél "Metrogil Denta" na liečbu akné.

Jediným negatívom, kvôli ktorému nie je používanie kompozície tak populárne - nepohodlné pocity pri aplikácii na postihnuté miesto z dôvodu mentolu obsiahnutého v géli. Dĺžka liečby je približne 20 dní, ak je forma akné závažnejšia, terapia sa predlžuje na 3 mesiace.

Metrogil Plus

Prostriedok Metrogil Plus, ktorého účinnou látkou je aj metronidazol, sa používa na gynekologické účely.

Ide o vaginálny gél bielej farby, ktorý je k dispozícii v skúmavke s rôznymi hmotnosťami s aplikátormi v súprave. Druhou účinnou látkou je klotrimazol, ktorý má antimikrobiálny účinok. Použitie lieku - liečba trichomoniázy, kandidózy vulvitidy, ako aj bakteriálnej vaginózy.

Analógy gélu "Metrogyl"

"Metrogil" Cena gél na tvár začína na 150 p, jeho ďalšie formy. - 200 str. Existuje veľa analógov drogy, niekoľko z nich je uvedené nižšie.

"Mederma"

Používa sa na odstránenie akné, akné a silných známok z nich. Dobre bojuje o strihy a kozmetické akné.

Gél môže byť použitý na citlivú detskú pokožku, pretože má pomerne mierny účinok. Frekvencia aplikácie - trikrát pri klepaní. Kompozícia sa aplikuje na problémové oblasti masážnymi pohybmi.

"Rozamet"

Zloženie sa vyznačuje vysokou účinnosťou a pomerne rýchlym terapeutickým účinkom. Pozitívna dynamika sa pozoruje po 2 týždňoch.

Určenie antimikrobiálne masť - liečenie zápalových papuly, akné a akné. Účinnou látkou je metronidazol.

"Effezel"

Tento gél sa môže použiť ako na liečivé, tak na preventívne účely. Používa sa raz denne.

Liek je predpísaný na boj s podkožnými komedónmi, akné. Výborne odstraňuje zápal a podráždenie, odstraňuje opuch.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Negatívne javy z používania gélu s metronidazolom zahŕňajú olupovanie, sčervenanie obalu a tiež pocit pálenia. Aby ste predišli vedľajším účinkom, musíte presne sledovať dávkovanie a poraďte sa s dermatológa.

Kontraindikácie použitia gélu "Metrogil":

 • hepatálna insuficiencia;
 • alergia na zložky v kompozícii;
 • prvý trimestr gravidity;
 • epilepsie;
 • deti do 12 rokov ("Metrogil Denta" sa neodporúča deťom do 6 rokov).

Pri liečbe liekom je zakázané piť alkoholické nápoje.

Recenzie a výsledky

Metrogyl pomáha rýchlo a účinne zbaviť najčastejšie kožné problémy - akné a akné. Populárny a cenovo dostupný gél šetrí v prípade ťažkých kožných ochorení infekčnej povahy, má protizápalové a antibakteriálne účinky.

Metrogil pre akné: podrobné pokyny a odporúčania pre použitie krému a gélu, analógov a recenzií

Pre mnohých našich krajanov sú čierne bodky a akné už dlho transformované z ľahko odstrániteľnej vonkajšej defekty na symbol nepretržitého, aktívneho boja o svoju vlastnú krásu. Podľa štatistík má tento nepríjemný kozmetický problém 75% teenagerov a 30% dospelých. Aby sa ochorenie zbavilo, vyvinuli sa mnohé špecializované metódy, kozmetické postupy a lieky.

Dermatológovia tvrdia, že zhoršenie priebehu kozmetických ochorení môže mať trvalý stres, ako aj príjem niektorých vitamínov (A, B). Nesprávne samošetrenie je plné tvorby červeno-modrých škvŕn a jaziev na koži.

Napriek tomu, že niekoľko desiatok liekov sa objavuje každý rok v lekárňach na odstránenie akné a akné, nie všetky sú rovnako účinné. To nie je prekvapujúce, pretože príčiny akné u všetkých ľudí sú odlišné. Preto by sme nemali byť prekvapení tým, že pre niektorých pacientov je gél metrogil z akné účinnejší ako drahá kozmetika. Ale prečo sa to stane, budeme sa snažiť pochopiť rámec dnešného článku.

Ako liečiť pupienky metrogilom

Výskyt akné v 80% prípadov je spôsobený poruchou mazových žliaz alebo vysokou koncentráciou patogénnych baktérií na koži. Často pri výrobe mazu sú póry jednoducho upchaté. Namiesto zjemňujúceho účinku na pokožku a zlepšenia jej ochranných vlastností sa pozoruje opačný účinok - epidermis sa zapáli, vzniká akné a čierne škvrny.

Akumulácia baktérií, keratinizovaných častíc epitelu a kožného mazu je ideálnym "živným" médiom na vývoj patogénnych mikroorganizmov.

Nie je prekvapujúce, že v kozmetike je metrogilový gél často používaný 1%. Jedná sa o jeden z najbezpečnejších a najefektívnejších liekov na báze metronidazolu. Liečivo má výrazné baktericídne a protizápalové vlastnosti vo vzťahu k anaeróbnym baktériám a najjednoduchším jednobunkovým.

Liek bojuje proti patogénnym mikroorganizmom, ktoré vyvolávajú vyrážky, pupienky a podkožné zápaly. Ako sa liečiť pupienky metrogil? Na terapiu je postačujúce manipulovať s problémovými oblasťami plošne, bodovo. Pri pravidelnej aplikácii sa môžete rýchlo zbaviť nielen vyrážky, ale aj dôvodov jej výskytu, čo je oveľa dôležitejšie.

Užitočné vlastnosti

Metrogyl gél pre tvár sa používa z niekoľkých dôvodov. Na rozdiel od antibiotík nie je droga návyková, má minimálne kontraindikácie, vedľajšie účinky. Ako už bolo uvedené, toto farmaceutické činidlo má výrazné antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti.

Argumenty v prospech užívania lieku:

 1. Rýchlo odstráni zápal. Pri penetrácii pokožky potláča životne dôležitú aktivitu patogénnych mikroorganizmov, obnovuje sekréciu mazových žliaz a pomáha čistiť póry.
 2. Eliminuje príčiny akné.
 3. Po aplikácii prípravku na povrch pokožky sa vytvorí ochranná bariéra, ktorá zabraňuje aktívnemu rastu baktérií. Vzhľadom na to, čo je možné sa zbaviť nielen akné, ale aj iných kožných ochorení.
 4. Po vysušení gélu sa eliminuje škaredý mastný lesk (v dôsledku matovacieho účinku kompozície).

Na účinné liečenie dermatologických ochorení je dôležité poradiť sa s lekárom, dermatológa. V niektorých prípadoch môžu byť príčinou exacerbácie hormonálne poruchy zhoršené vonkajšími faktormi. Presná diagnóza umožní špecialistovi vyvinúť efektívnu schému a liečebný kurz.

Opis prípravku

Krém (gél) metrogil vyrába niekoľko ruských a zahraničných farmaceutických spoločností. Je známy po celom svete pod názvom "metronidazol" v súlade s hlavnou aktívnou zložkou lieku. Liečivo sa aplikuje lokálne a iba externe. Liečivo bolo vyvinuté na odstránenie dermatologických ochorení zápalovej etiológie. V posledných rokoch sa v kozmetike rozšírila.

Účinky na pokožku:

 • odstraňuje zápal;
 • blokuje schopnosť množenia baktérií (inhibíciou syntézy DNA);
 • dezinfikuje;
 • vyschne.

Dôležité! Metrogil Denta - sa používa výhradne na liečbu ochorení ústnej dutiny a ďasien. Pre vonkajšie použitie (vrátane akné), nezodpovedá!

Farmakologický účinok

Hlavná účinná látka gélu (masť) z akné je derivátom nitroimidazolu - metronidazolu. Je charakterizovaný výrazným antiprotozoálne aktivitu proti jednobunkových (Trichomonas VAG., Entamoeba histolytica), anaeróbne baktérie.

Mechanizmus účinku na patogénne mikroorganizmy:

 • zložky lieku obnovujú 5-nitro skupinu metronidazolu vďaka transportným proteínom patogénnych prvokov;
 • 5-nitroskupina neumožňuje množenie DNA štruktúr mikroorganizmov, ktoré inhibujú produkciu nukleových kyselín;
 • potlačila syntézu imunitných buniek, čo spôsobuje nedostatok peroxidu vodíka;
 • hlorgeksadin prispieva k deštrukcii štruktúry membrány (katióny pri disociácii antiseptické soli pôsobí na bunkovú stenu, rozčlenenie ju).

Prirodzeným výsledkom vyššie uvedených procesov je smrť patogénnych mikroorganizmov.

Forma vydania a zloženia

Metrogil Denta z akné sa vyrába hlavne v Indii. Ide o gél s bielou farbou stredne hustou konzistenciou. Uvažovaná forma sa považuje za najvýhodnejšiu pre aplikáciu na lokálnej ploche. Dodáva sa v plastových tubách s priemerom 20, 10 a 5 g. Primárne obaly z lepenky.

Existujú aj iné formy liekov:

 • krém (1%) - na vonkajšie použitie;
 • gél (1%) vaginálny - je predpísaný na liečbu gynekologických ochorení;
 • tablety - sa používajú vnútorne podľa lekára (hlavne na liečbu infekčných patológií, terapia trichomonádami).

Najbežnejšou formou uvoľnenia je transparentný gél pre vonkajšie použitie. Používa sa na riešenie dermatologických problémov bakteriálnej etiológie.

Vlastnosti metrogila vzhľadom na vlastnosti metronidazolu (hlavný aktívny prvok), ktorý je súčasťou lieku. Jeho koncentrácia nepresahuje 10 mg na 1 g látky.

 1. Carbomer 940. Hlavné použitie v prípravku - stabilizátor a zahusťovadlo.
 2. Paraben E218. Stanovia sa fungicídne a baktericídne vlastnosti.
 3. Disodná soľ. Zjemňuje gél, masť
 4. Propyléter E216. Inhibuje bunkové delenie, zabraňuje rastu baktérií.
 5. Propylénglykol. Charakterizované baktericídnymi a konzervačnými vlastnosťami.

Nespornou výhodou metrogylového gélu je, že minimálne množstvo účinných látok preniká do krvného obehu a vylučuje sa z tela za 3-4 hodiny.

Návod na použitie

V súlade s pokynmi sa metrogil z akné aplikuje na čistenie pokožky 2 krát denne. Ráno po sprchovaní a večer pred spaním. Kompozícia sa rozkladá na problémovej zóne tenkou vrstvou. Trvanie užívania - 3-4 mesiace, terapeutický účinok sa pozoruje po 3 týždňoch aplikácie lieku. Pokiaľ ide o kozmetiku, používa sa 10 minút po nanesení aplikácie alebo gélu.

Indikácie a kontraindikácie

V anotácii k lieku sú uvedené diagnózy, podľa ktorých lekár môže predpísať metrogylový gél (masť).

Naneste ho s takými dermatologickými problémami:

 • růžovka;
 • akné;
 • seboroická dermatitída;
 • poststeroidnye akné;
 • Akné vulgaris.

Na otázku, či metrogil pomáha v boji proti akné, dermatológovia dávajú kladnú odpoveď. Ale aj tu sú určité kontraindikácie, ktoré obmedzujú používanie liekov:

 • Individuálna intolerancia na metronidazol alebo iné zložky lieku.
 • Patológia systému hematopoézy.
 • Renálna alebo hepatálna insuficiencia.
 • Dojčenie dieťaťa, tehotenstvo (1 trimester).

Je bezpečnejšie konzultovať so svojím lekárom a dostať od neho menovanie metrogylového gélu.

Dávkovanie a podávanie

Pred aplikáciou metrogylového gélu z akné by mala byť problémová oblasť pokožky starostlivo očistená od kozmetiky ošetrená antiseptikom (chlórhexadínom). Pokiaľ ide o malú oblasť, môžete obmedziť pranie v teplej vode pomocou čistiaceho gélu. Potom starostlivo utrite pokožku uterákom, vysušte.

 1. Gél na pokožku sa nanáša na povrch tenkou vrstvou s rovnomerným rozložením na plochu lézie. Na ošetrovacom mieste 5 x 5 cm postačuje 2-3 g prostriedkov.
 2. Pri ťažkých patologických léziách sa kompresie aplikujú na základe masti (3-4 g na základe 1 kompresie).
 3. Malé plochy sa ošetrujú bodovo (0,5-1 g).

Postupy sa vykonávajú denne 2 krát denne. Trvanie liečby je 1,5 - 2 mesiace. Je dôležité vylúčiť súčasné použitie gélu a iných antibakteriálnych látok. Je potrebné vylúčiť kontakt ošetrovaných oblastí pokožky priamym slnečným žiarením.

Zvláštnosti použitia pre akné

Napriek tomu, že liek nie je určený na boj proti akné, často sa používa na iné účely, v kozmeteológii - na liečbu akné. Použite lieky na liečbu demodikózy, zatiaľ čo liek je rozložený a na malých miestach zdravej pokožky.

Liečba trvá až 2 mesiace. Toto obdobie postačuje na odstránenie patogénnych mikroorganizmov, na obnovenie úľavu tkanív. Je dôležité vylúčiť možnosť dostať gél na sliznicu úst, oka.

Nežiaduce účinky

Metrogil z akné má minimálne kontraindikácie na použitie, čo sa výhodne líši od iných antibakteriálnych liekov. V prípade predávkovania sú možné lokálne alergické prejavy:

Aby sa zabránilo takýmto problémom, malo by sa prísne dodržiavať predpísané dávkovanie dermatológa a frekvencia aplikácie. Ide o antibiotiká a antiseptiká, preto je dôležité dodržiavať odporúčaný režim liečby. To sa rýchlo a účinne zbaví problému bez toho, aby došlo k najmenšiemu poškodeniu zdravia.

analógy

Gél pre metrogil nemá priamu náhradu tváre. Existuje však veľký počet liekov založených na metronidazole s podobným mechanizmom účinku. Dermatológovia dôrazne odporúčajú používať gély ako "Metroseptol", "Roseks", "Rosamet". Majú mierny účinok na pokožku, vysokú účinnosť.

recenzia

Účinnosť používania metrogylového gélu je tiež používaná u pacientov, ktorí používali tento liek.

Marina, 26 rokov, Kursk

Veľmi odporúčam tento liek, aby som sa zbavil abscesov nielen na tvári, ale aj na iných miestach tela. 6 týždňov. Dôsledky z použitia metrogylového gélu sú mimoriadne pozitívne - počet akné výrazne klesol, spolu s nimi "preč" začervenanie. Dermatológ povedal, že za 1,5 mesiaca budú výsledky ešte pôsobivejšie. Pre mňa ide o takéto prístupy alebo obleky, v skutočnosti je moderným opatrením lacno.

Ника, 22, Тюмень

Vždy nosím tento nádherný gél v mojej kabelke. Dávala som na kožu zriedka, tk. pimples "singles" sú zriedkavé. Priehľadný Metrogil však raz nezlyhal. Ale pre sestru, ktorá už nemá 2 roky akné, je to skutočná hůlka. Jeden kurz postačuje na odstránenie až 70% vyrážky.

Gél Metrogil pre akné: návod na použitie, spätnú väzbu od špecialistov a spotrebiteľov

Gél Metrogil - vyhľadávaným nástrojom v boji proti akné a akné. Miestna droga má antimikrobiálny účinok, účinne zastavuje zápal. Popularita je založená na nízkych nákladoch a pozitívnu spätnú väzbu od ľudí, ktorí ho užívajú pri liečbe kožných chýb.

Zloženie a účinok gélu Metrogil

Aktívna zložka v kompozícii gélového - metronidazol v dôsledku vlastností liečiv, ktorá účinne bojuje s rôznymi patogénne baktérie rýchlo sa rozvíjajúce s oklúziou mazových žliaz v koži zápalových ložísk. Metronidazol, ktorý interaguje s mikrobiálnymi bunkami, preniká do svojej DNA a ničí štruktúru zvnútra.

Medzi pomocné komponenty patria:

 • hydroxid sodný;
 • Carbomer 940;
 • edetát disodný;
 • vyčistená voda a ďalšie.

Antibakteriálne vlastnosti gélu sa zastaví Metrogil zápal tým, že bráni šíreniu infekcie. Ako antioxidačný prostriedok zabraňuje aktívnemu poškodeniu pokožky postihnutých oblastí.

Lokálne použitie gélu minimalizuje absorpciu účinnej látky do krvi, ktorá povrchne ovplyvňuje akné vulgaris. V tomto prípade je liek kompatibilný s inými liekmi na kožu a kozmetické výrobky.

Je potrebné poznamenať, že gél Metrogil akné a Metrogil Dent - to sú dva rôzne liečivá. Jedným z nich je použitý na liečbu akné a akné, druhý - do zápalových procesov v ústnej dutine.

Kontraindikácie a možné vedľajšie účinky: či sa dá použiť počas tehotenstva na očistenie kože tváre

Absolútnou neznášanlivosťou používania gélu Metrogil je individuálna intolerancia účinnej látky - metronidazol. Pravdepodobnosť negatívnych prejavov pri lokálnej liečbe je minimalizovaná. Nízka absorpcia lieku v krvi znižuje riziko vedľajších účinkov, ale ich úplne nevylučuje. Zriedkavo sa pozorujú alergické kožné reakcie: odlupovanie a suchosť, svrbenie a pálenie v mieste aplikácie gélu. Veľmi zriedkavo sú údy a kožné vyrážky. Použitie výrobku v oblasti očí môže spôsobiť roztrhnutie.

Počas tehotenstva a laktácie nie je použitie Metrogil gélu kontraindikované, ale má sa používať s opatrnosťou.

Pokyny na použitie gélu pri liečbe akné

Externá liečba lieku sa vykonáva 2 až 4 mesiace, gél sa aplikuje dvakrát denne (ráno a v noci). Pred ošetrením pokožky tváre je potrebné dôkladne umyť všetky kozmetické výrobky a naniesť lieky do tenkej vrstvy s ľahkými masážnymi pohybmi. V prípade náhodného kontaktu s sliznicami očí a úst, opláchnite ju tečúcou vodou.

Svetlá štruktúra vodného gélu sa rýchlo absorbuje, bez toho, aby sa vytiahla pokožka a zanechala mastný lesk. Po úplnom vyschnutí na tvári je možné kozmetiku dať, avšak počas liečby sa odporúča znížiť jeho množstvo na minimum.

Prvý účinok sa prejaví po mesiaci pravidelného používania gélu, zatiaľ čo komplexná terapia v kombinácii s inými liekmi z akné zvýši účinok.

Treba poznamenať, že súčasné užívanie lieku metronidazolom a warfarínom môže spôsobiť nežiaduce prejavy spojené so zvláštnosťami tvorby trombov.

Názor dermatológov na účinnosť gélu Metrogil

Lekári berú na vedomie vysokú účinnosť lieku na základe potlačenia vývoja a rastu anaeróbnych baktérií. Klinické údaje ukazujú dobré výsledky pri liečbe akné metrogilovým génom. Súčasne neexistuje žiadny dôkaz závislosti a imunitná odpoveď kože nie je oslabená.

Dermatológovia odporúčajú používať gél po konzultácii s lekárom s cieľom zistiť skutočnú príčinu kožných vyrážok a predpísať komplexnú terapiu, ktorá ovplyvňuje akné na všeobecnej a miestnej úrovni.

V tomto prípade odborníci poznamenajú, že liečba Metrogilom je dlhá a vo výnimočných prípadoch môže byť terapia účinná.

Zákaznícke recenzie

Každý byaka Facial začínajúcich vylazit rokoch 12. Maza a drahé, a nie príliš dobré, a ľud, a kozmetiky, ale márne! Trvalo to asi 3-4 roky a všetko zostalo na rovnakých miestach, ešte horšie! Rozhodol som sa poradiť s dermatológom, a nakoniec mi napísal niečo na pitie, a to "metrogil gél".I, bez rozmýšľania, šiel do lekárne, kúpil za 83 rubľov! Úprimne si nemyslím, že mi pomôže... Ale... to zázrak! O týždeň neskôr sa pupienky zmenili na ružové a mesiac alebo dva neskôr boli preč! Teraz som rozmazaný, na profylaxiu.

Chcem ísť na MSU

http://otzovik.com/review_43800.html

Asi pred dvoma rokmi sa začalo objavovať na tvári akné, ktoré niekoľko mesiacov neprešlo. Skúšal som rôzne spôsoby, nie naozaj pomôcť, v prípade, že pupienok sa rozhodol, že sa objaví vedľa drugoy.Za pomoc určená doktora kosmetologu.Mne bola diagnostikovaná a predpísaný liečebný demodekoz: metrogil gélu (metronidazol) - aplikované na tvár ráno a večer, a ako metronidazol užívať tablety 3krát denne po dobu mesyatsa.Nachitavshis pozitívne recenzie som dúfal, že pre dobrý výsledok. Použil som gél 3 mesiace, za tú dobu mi trvalo takmer dve rúrky, a ja chcem povedať, že som absolútne nemajú gél pomog.V začiatku aplikácie, myslel som si, že akné začala vysychať a červená je preč, ale to netrvalo dlho, čoskoro bolo všetko späť, ale nezastavil som používanie gélu. Po troch mesiacoch som si nevšimol žiadne zlepšenie. Keby som nepracoval, neznamená to, že vám to nepomôže, vyskúšajte, každý má svoje vlastné reakcie na lieky.

kubarus

http://irecommend.ru/content/polzovalas-tri-mesyatsavse-pryshchi-ostalis-na-meste

Mám druhý stupeň akné, t.j. 10 až 40 akné na tvári. Liečba je nevyhnutná interne aj externe. Interne sa rozhodol som sa má liečiť, pretože je nutné piť antibiotiká, a už problémy s trávením, ale na externé spracovanie som sa na metrogil gélu. Po prvé, za cenu... je k dispozícii pre každého, pretože jeho maximálnej cene 160 rubľov, a za druhé, že má rovnaký účinok ako drahých liekov. Po prvom použití mojej akné zaschnúť a pokryté plyonochku, sa stali po 3 krát v poriadku menej dobre, a po týždni sa nachádza len pár vecí) Hlavná vec - aby ho používať pravidelne. Nezabudnite ju používať až do vymiznutia akné, vždy 2 krát denne! A budete mať čistú a dobre upravenú pokožku)

katerina93

http://otzovik.com/review_1454186.html

Tento nástroj mi odporučil môj kozmetológ v boji proti zápalu. Predáva sa iba v lekárňach. A cena za to príjemné, stojí Metrogil neďaleko 120 rubľov. Konzistencia: číra, hrubá. Všeobecne bez zápachu. Presne leží. Rýchlo vstrebáva, ale opúšťa akýsi film. Ako používať: kozmetička odporúčané, aby vatový tampón navlhčite vodou a opatrne utrite tvár. Potom bez stierania, priamo na mokrej (nie mokrej) pokožke, aby ste vložili metrogil. Dosť a hrach. 1-2 krát denne. V boji proti akné: v prvých dňoch bol efekt, odstraňuje začervenanie, bojoval s malými pupienky, ale nie je vhodný pre veľké alebo podkozhnikov. Ale používam to ďalej a poviem vám prečo. Účinok: Vôbec nevysuší pokožku, veľmi mäkká. Len trochu tesný. Nečakaná vlastnosť: raz som sa rozhodol použiť nie v noci, ale ráno. Neskôr som začal nosiť make-up a bol som veľmi prekvapený! Ukazuje sa, že je to tak dobrý základ pre make-up! Tónový krém padá veľmi plynulo, ako strojček. Absolútne nekĺzne. Neviditeľný ani peeling, ani nič iné. Tu je jeho "film", ktorý opúšťa a prišiel vhod. Iba nutne naniesť a počkajte, kým úplne nevyschne, asi 10 minút, inak sa bude hodiť.

Melissssa

http://irecommend.ru/content/sredstvo-kotoroe-posovetoval-moi-kosmetolog-neozhidannoe-svoistvo

Ako sa zbaviť akné - video

Efektívny a dostupný gél Metrogil je možné zakúpiť v každej lekárni. Tento liek sa osvedčil v liečbe akné a akné, ale terapia by sa mala začať po konzultácii s lekárom. V tomto prípade by sa nemali zabúdať na jednotlivé znaky kože a alergické reakcie tela.