Hlavná

Ateróm

Kožná mykóza

Všetkých kožných mykóz zvanej Tine (ochorenie plesňové kožné a dermatofytóza) zobrazujúci polohu výskytu lézií na kožné lézie (napr., Tine corporis, mykóz kože na hlave, fúzy oblasť kože, mykóza, mykóza kefy koža, noha atléta, a tak ďalej).

Existuje niekoľko foriem mykózy kože:

 • kožné záhyby;
 • ruky a nohy;
 • klince na ruky a nohy;
 • oblasti hladkej pokožky hlavy;
 • oblasti pokožky hlavy (taká porážka mykózy je pomerne zriedkavá).

Kožné typy mykózy zahŕňajú napr

 • tinea - Infekčné choroby spôsobené dermatofytmi (plísňové huby). V súčasnosti vede veda 44 druhov dermatofytov.
 • Keratomikozy - to sú hubové choroby, pri ktorých patogény ovplyvňujú najviac povrchnú časť stratum corneum a kutikuly vlasov. Keď dermatomykóza ovplyvňuje epidermis, dermis a prídavné látky pokožky (vlasy, nechty), existuje iná miera zápalovej kožnej reakcie.
 • kandidóza - ochorenia slizníc, kože a vnútorných orgánov spôsobené príležitostnými kvasinkami huby rodu Candida.

Keratomykóza je najčastejšie Viacfarebný (pityriasis) versicolor. Príčinou tohto ochorenia je antropofilná huba Malassezia furfur, ktorá patrí k kvasinkovým hubám a je súčasťou normálnej ľudskej flóry. Pod vplyvom exogénnych a endogénnych predispozičných faktorov sa huba transformuje na patogénnu formu. Choroba je rozšírená po celom svete, častejšie v krajinách s horúcim, vlhkým podnebím, kde je postihnuté až 50% obyvateľstva. V krajinách s miernym podnebím je choroba 4-6% všetkých dermatologických pacientov. Oni sú chorí najmä v mladom veku, menej často deti.

Porážka kože prispieva k niekoľkým ďalším faktorom, napríklad môže byť zvýšené potenie alebo mikrotrauma na koži, jej opotrebovanie. Vzhľadom na to, že celé ľudské telo je pokryté kožou a druhy húb sa líšia v mieste, je ťažké identifikovať určité príznaky huby.

Príčiny kožných mykóz

Dermatofytóza - mykózy spôsobené patogénnymi hubami, ovplyvňujú pokožku (zvyčajne v epidermis) a jej prídavné látky: vlasy a nechty. Tieto huby, bežne nazývané dermatofyty, patria do rodov Trichophyton, Microsporum a Epidermophyton. Tieto mikroorganizmy nemôžu používať oxid uhličitý na ich výživu zo vzduchu a preto potrebujú pripravené organické látky. Optimálny živný substrát pre tieto huby je keratín, ktorý sa nachádza vo veľkom množstve v stratum corneum a jeho prídavných látkach. Niektoré druhy dermatofytov môžu parazitizovať len na človeka, iní - na ľudí a zvieratá. Z tohto hľadiska sa odlišujú antropofilné a zoofilné huby. V súčasnosti je opísaných asi 500 druhov patogénnych húb - patogény pokožky a jej prídavných látok (vlasy a nechty).

Príznaky kožných mykóz

Symptomatológia ochorení je spôsobená lokalizáciou lézie. Samotná choroba môže začať prejsť bez povšimnutia, napríklad s miernym olupovaním v blízkosti záhybov prstov, potom sa vyvinie intertrigo. Čoskoro sa primárne symptómy degenerujú do zrejmých, menovite malých a veľkých vezikúl alebo vyrážok, ktoré môžu byť narušené svrbením (poškriabaním) a dokonca aj bolesťou, najmä pri česaní.

Izolujte formy mykóz na pokožke:

 • mykóza pokožky hlavy;
 • mykóza hladkej pokožky hlavy;
 • kožné záhyby mykózy;
 • mykóza rúk a nôh;
 • mykóza nechtov rúk a nôh.

Liečba kožných mykóz

Bežné liečebné postupy dermatophytosis by mali byť odoslané k skorému odstránenie príčinný faktor - patogénne huby postihnutých kože a nechtov oblastiach, ako aj, pokiaľ je to možné, eliminácia predispozíciou (nadmerné potenie, traumatické, sprievodné ochorenia, atď.). V súčasnosti existuje veľké množstvo prostriedkov a spôsobov liečenia plesňových ochorení.

Iba však etiotropickej liečby - jediný účinný prístup k liečbe plesňových infekcií. Môže sa uskutočňovať zvonku, keď sa aplikuje antifungálne liečivo na postihnutú oblasť pokožky alebo nechtovej platne, a tiež systémovo, keď sa liek podáva perorálne.

Systémová terapia je predpísaná na poškodenie nechtov, vlasov, ako aj rozsiahlych oblastí pokožky pri podmienkach blízkych čiastočnej alebo úplnej erytrodermii. Systémová terapia zabezpečuje penetráciu a akumuláciu antimykotik v nadýchaných látkach krvou. Systémové lieky sa hromadia na miestach dislokácie plesňových infekcií v koncentráciách, ktoré ďaleko prekračujú minimálne inhibičné koncentrácie rastu húb a sú schopné zostať tam po ukončení príjmu liečiva.

V modernej medicínskej praxi sú lieky široko používané:

 • griseofulvín - väčšinou v detskej praxi, ako najbezpečnejšia;
 • terbinafín (lamizil);
 • ketokonazol (Nizoral);
 • itrakonazol (orálna).

Voľba lieku je určená predovšetkým typom hubovej infekcie (ak nie je stanovený druh patogénu, predpísané je širokospektrálne liečivo). Dôležitými kritériami sú lokalizácia, prevalencia a závažnosť ochorenia.

Používanie systémových antimykotik sú spojené s rizikom toxických a vedľajších účinkov spojených s dlhotrvajúcim, dlhším mesiacom užívania lieku.

Veľmi dôležitým kritériom výberu je bezpečnosť liečby, t.j. čo minimalizuje riziko vedľajších účinkov a toxických účinkov.

Preto tehotné a dojčiace matky, rovnako ako osoby so sprievodnými ochoreniami pečene a obličiek, prejavy alergie na lieky, systémová liečba nie je indikovaná.

Lokálna liečba je neoddeliteľnou súčasťou terapie akéhokoľvek fungálneho ochorenia. Vonkajšie protiplesňové prípravky obsahujú veľmi vysoké koncentrácie účinných látok proti mykóznym patogénom, ktoré sa vytvárajú na povrchu lézií, kde sa nachádzajú najživšie huby. Pri lokálnej liečbe dochádza len zriedkavo k vývoju nežiaducich účinkov aj pri dlhodobom používaní antimykotik.

Účel externej terapie nie je obmedzený na sprievodnú somatickú patológiu, vek pacienta, možný vývoj interakcií pri užívaní iných liekov. Vo väčšine prípadov, lokálne antimykotiká majú širokú škálu nielen protiplesňovou, ale aj antibakteriálne a protizápalové účinky, čo je veľmi dôležité, pretože bakteriálnej flóry je veľmi často spojená s hubovým a komplikuje priebeh mykózy.

V súčasnosti je v arzenále praktických lekárov bohatý výber topických antifungálnych látok vo forme roztokov, krémov, masti, práškov. Najnáročnejšie sú oficiálne lieky používané hlavne vo forme krémov a roztokov:

 • klotrimazol;
 • ketokonazol;
 • terbinafín;
 • bifonazol;
 • oxikonazol;
 • mikonazol;
 • ekonazol (Ecodax).

V praxi je každý z týchto liekov má vysokú aktivitu väčšiny foriem mycosis činidiel a koncentrácie antifungálne látky, vyrobenej na povrchu lézie je dostatočná pre potlačenie životné aktivity huby patogénov.

Liečba sa má vykonať pomerne dlho (v priebehu 3-4 týždňov) v režime dvojnásobnej aplikácie denne.

Lieky na vnútornú liečbu

Ketokonazol (Nizoral) v našej krajine sa používa od roku 1985, liečivo je účinné pri onychomykóze a kandidóze, ale kvôli vedľajším účinkom a potrebe mesačnej štúdie pečeňovej funkcie je jeho použitie obmedzené. V 90. rokoch sa začali používať vysoko účinné a bezpečné antimykotiká systémového účinku flukonazol, terbinafín a itrakonazol. V posledných rokoch bolo reprodukovaných množstvo analógov pôvodných prípravkov.

flukonazol (Diflucan) - originálne liek analógy - forkan, mikosist, fljukostat, medoflyukan atď.) - triazol derivát, syntetizovaný v polovici 80. rokov, má široké spektrum účinku. Širšie sa používa na kandidózu a hlboké infekcie hubami. V posledných rokoch sme vyvinuli optimálne indikácie pre liečbu pacientov s onychomykóz (plesňové infekcie nechtov). Vzhľadom k vysokej hydrofilnosti Fluconazole rýchlo preniká klinec do úložnej dosky klinec nechty a pokožku sú vysoké koncentrácie lieku. Flukonazol keratinofilen a pomalé extrakcie z rohovitej vrstvy, než z plazmy.

V štúdii biochemických indikátorov pečeňovej funkcie v dynamike pacientov s onychomykózy, flukonazol, liečených po dlhú dobu, nedošlo k žiadnym významným zmenám vo funkcii pečene, obličiek, krvných lipidov a krvného systému, čo znamená, bezpečnostný profil vysokým obsahom liečiva.

itrakonazol sa tiež týka derivátov triazolu (orungal - pôvodný prípravok, analógy - irunin, rumikoz, rinit), má široké spektrum fungicídnych účinkov. Liečivo je účinné pri liečbe onychomykózy spôsobenej dermatomycetmi, kvasinkami a plesňami, ako aj zmiešanou flórou.

Výhodou itrakonazolu je pulzná metóda terapie, pri ktorej sa liek vylučuje z krvnej plazmy po 7 dňoch. Pri požití sa rýchlo dostane do nechtov, po 7 dňoch sa nachádza v nechtoch kefiek a po 14 dňoch - s nechtami nohy. Po troch liečebných cykloch sa vysoká koncentrácia lieku uchováva v nechtoch nožičiek a štetcov na 6 mesiacov a po 4 kúrach až do 9 mesiacov.

Itrakonazol je dobre znášaný u pacientov aj v prítomnosti patológie hepatobiliárneho systému a diabetes mellitus.

terbinafín (Lamisil - originálny liek analógy - ekzifin, terbizil, fungoterbin, onihon, binafin, lamikan a kol.) - alylamín zlúčenina syntetizovaná v roku 1983, v má nielen fungistatický ale fungicídny účinok proti dermatomitsetami, niektoré kvasinky a huby.

Domáci výskumníci pozorovali dobrú znášanlivosť lamiliku pri liečbe onychomykózy. Vedľajšie účinky boli pozorované u 2,5 až 5,8% pacientov a spravidla sa ukončenie liečby nevyžadovalo.

Lieky na vonkajšiu liečbu

Z antimykotických činidiel na vonkajšie použitie sa všeobecne používajú azolové a alylamínové zlúčeniny, prípravky zmiešanej skupiny s natamycínom, cyklopyroxalomínom, tolnaftátom.

Mykóza kože - fotografie, príznaky a liečba lokalizácie, lieky

Rýchla navigácia na stránke

Čo je to mykóza kože? Poškodenie plesňou je mykóza. Medzi obrovské množstvo hubových zástupcov nachádzajúce sa v prírode, len málo z ich počtu (Aspergillus, Mucor a penetsilly) sú pre ľudský oportunistický (nepatogénny).

A to preto, že pre ich vývoj a prejav choroby sú potrebné osobitné podmienky. Takéto podmienky zahŕňajú:

 • poruchy endokrinných funkcií;
 • reaktivita imunitného systému;
 • prítomnosť akútnych alebo chronických ochorení pozadia;
 • vek, a niekedy sexuálny faktor.

Všetky tieto poruchy majú určitý účinok na ochrannú kožnú bariéru - vodný tuk a kyselinu, na celkový stav pokožky, vlasov a nechtov.

Obzvlášť infekčné pre ľudí sú huby povinné-patogénny charakter - takmer 16 odrôd mikrospórov, viac ako 22 druhov trichophytonov a hubových parazitov - epidermophyton.

Príznaky mykózy kože + fotky

Mykóza hladká pleť (foto) - charakteristický červený rám

Všetky infekčné (patogénne) ľudské mykózy pozostávajú zo štyroch veľkých skupín:

 1. Keratomykóza, vrátane viacfarebných (pityriazis) lišajníkov, erytrázmy, nodálnej trichosporie a trichomykózy axilárnej.
 2. Skupiny dermatomykózy - epidermofytóza, rumbomykóza, trichofytóza a mikrospóry.
 3. Patológie kandidózy.
 4. Hlboké mykózy systémovej povahy.

Manifestácia keratomykózy

Patológia skupiny často diagnostikovaný u mužov a mladších žien, prejavujúce patologické zmeny iba v hornej rohovej vrstve epidermis a v ústach vlasových folikulov (pórov).

 • Infekčnosť je dosť nevýznamná a závažnosť zápalových procesov je neštandardná.

Symptomatické prejavy lézií kožných oblastí krémovo-hnedé a ružové škvrny bez príznakov zápalu nezvyšujú nad celkovú hladinu kože. Farba škvŕn sa môže zmeniť, pričom sa získa tmavohnedá alebo ľahká farba kávy (farebné šindle).

Schopné obsadiť veľkú oblasť pokožky, postupne sa zväčšuje a spája sa do jedného celku. Lokalizácia škvŕn je zaznamenaná na celom povrchu trupu. Niekedy sa prejavuje mykózou pokožky hlavy, bez viditeľného poškodenia vlasov.

U pacientov je mierny svrbenie a mucovidnoe peeling so škrabaním (pityriáza). Liečba choroby je veľmi dlhá, s častými recidivami. Expozícia slnečnému žiareniu môže urýchliť zotavenie, čo zanecháva biele pseudoleukodermálne znaky (pigmentáciu) v léziách.

Ďalší typ lišajníka, ružový, je charakterizovaný výskytom kosoštvorcových alebo oválnych ružových škvŕn s lúpaním v strednej časti škvrniteľa, ktorý má podobný vzhľad ako medailón.

Symptómy ľudskej kože s príznakmi mykózy erythrasma zjavne svetlohnedej alebo tehlovo červené škvrny s odlišnými ložísk, alebo krajkové okraje, hladký, mäkký alebo šupinatý povrch. Foci sa môžu zlúčiť do veľkých formácií.

Lokalizované vo veľkých záhyboch kože - pod prsiami, v podpazuší, oblasti pupka u žien v oblasti miešku a trieslovinové, stehenné oblasť - mužov, sprevádzaný miernym svrbením.

Symptómy dermatomykózy

mykóza kožná stopka foto + charakteristický svrbenie

Infekcia s dermatomykózou sa vyskytuje jeden týždeň po kontakte s chorým zvieraťom alebo s chorou osobou. Príznaky ochorenia sú spôsobené umiestnením procesu. Zdá sa, že:

1) Mykóza hladkej kože je zriedkavým javom, pretože infekcia je možná len pri blízkom kontakte s infikovaným zdrojom. Vyzerá to, že sú sfarbené svrbivé škvrny rôznych farieb (od svetla po tmavo hnedé), obklopené červeným okrajom. Obvyklá lokalizácia - chrbát, ramená alebo krk. Škvrny sú náchylné k šíreniu a fúzii, čo rozširuje oblasť lézie.

Ak lézia pokrýva oblasť hlavy a postihuje vlasový folikul, vlasy na tomto mieste sa stanú krehké a vypadnú. Vlasy v susednej časti sú pokryté šedivým povlakom - spóry húb.

2) Kožné lézie v oblasti slabín je sprevádzaná zápalovú reakciu v slabinách, na koži zadku a stehien. Spočiatku sa objavia šupinatý červené škvrny, podobné Šošovka zrná obilnín, rozlohou v budúcnosti, vo veľkých zapálených miest oval nadutú zdvihnuté okraje na valec a sa šíril do oblasti brucha.

Niekedy sú kortikálne, šupinaté a bublinkové formácie. Ich zlúčenie predstavuje obrovskú porážku podobnú geografickým obrysom. Po určitej dobe fokálne zóny blednú a spadajú a tvoria vlhký valček pozdĺž okraja krbu.

3) Dermomykózy nohy majú rôzne formy prejavu, schopné kombinovať Najnebezpečnejšia forma je svamoznaya, pretože môže dlho pretrvávať pre pacienta nepostrádateľne. Je charakterizovaná miernou hyperémiou kože, príznakmi olupovania a miernym svrbením na prvom mieste, potom druhým členkom.

Medzigeneračná lézia je spôsobená vývojom interdigitálnych trhlín, ktorých okraje sú obvodovo pokryté bielou vrstvou exfoliovaných šupinatých epiteliálnych buniek. Charakteristické je tvorba mokasínov, erozívne bolestivé ložiská a symptómy svrbenia.

4) Dihydratová symptomatológia mykózy ľudskej kože sa prejavuje skupinami malých bublinkových zón v končatinách končatín. Malé bublinové zóny sú schopné spojiť sa do komôr s viaccestnými vezikuly. Po otvorení vytvorte erozívny povrch.

Infekciu je možné pripojiť k tvorbe hnisavého substrátu vo vezikuloch dutiny. Akútny priebeh spôsobuje vysokú horúčku, migrénu, celkovú slabosť a lymfadenitídu v inguinálnej zóne.

5) Pri mykóze kože nechtov začínajú patologické zmeny na všetkých končatinách z kože valčeka umiestneného na klincovej platni, zahŕňajúcej patologický proces a samotný klinec. Dosky nechtov sú pokryté belavými pásikmi, riedené a rozdrvené, je zaznamenaný vývoj hyperkeratózy, zatiaľ čo nechty sa stávajú šedo-špinavým odtieňom.

Patológie kandidózy

Objavujú veľké, mokré, jasne červená erozívnym formácie s odlišnými hraníc vo veľkých záhybov trieslová-femorálne, medzi gluteus maximus a podpazušia, v záhyboch pod prsiami a brucha. Charakteristické je exfoliácia epidermy pozdĺž okrajov ohniskov, tvorba drobných drobných burín okolo hlavného miesta.

Existujú interdigitálne erózie, paronychia a onychia, často a dlhodobo recidivujúce, sprevádzané svrbením a pálenie. Infekčné lézie môžu zahŕňať záhyby v oblasti uší, pupka, konečníka a predkožky. Vývoj keratózy sa prejavuje znečistenými hnedými vránami na koži.

Komplikovať patologické lézie na slizniciach, balanopostitída u mužov a vulvovaginitída v ženy - erózne útvary, obmedzené lézie, belavý epidermis a ťažkú ​​svrbenie.

Vlastnosti hlbokých kožných mykóz

Clinic hlboká mykóza prejavuje deštruktívne procesy v hlboko položených tkanív, ktoré ovplyvňujú ich granulačné formácie a papilómy, voľné, mäkké vredy, naplnenými hnisom zažltnuté zrna a priateľov.

Vývoj tuberkulárnych novotvarov, rýchlo vystavený nekróze a ulcerácii, fúzia s infiltráciou a vývoj fistulóznych pasáží s purulentným obsahom.

Charakteristické je poškodenie tkanív tváre a krku, hrudníka a brucha. Infekcia kože je sekundárna. To sa prejavuje červenými papulárnymi vyrážkami, tvorbou podkožných uzlín a abscesov s lokalizáciou na tvári, hýždňach a končatinách. Fúzia vyrážky tvorí pustulárne vredy s hnisavými kôrkami a veľkými ulcerovanými plakmi s granuláciou a jazvami v strede.

Ako vidíme, kožné mykózy sa prejavujú rôznymi príznakmi, ktoré sa nevyvíjajú v jedinom okamihu. A ak telo vykazuje príznaky exfoliácie pokožky a svrbiace symptómy, môže to znamenať vývoj počiatočného štádia kožnej mykózy, čo si vyžaduje okamžité vyšetrenie a liečbu.

 • V tomto štádiu ochorenie stále dobre reaguje na liečbu a nespôsobuje komplikácie.

Liečba kožných mykóz, prípravkov a mastí

Liečba kožných mykóz je založená na integrovanom prístupe s použitím rôznych liekov. Zbaviť sa hubovej infekcie je možné len s pravidelným používaním antimykotických liekov dlhú dobu.

1) Liečba začína sanáciu postihnutú kožu 2% jódu tinktúrou nasleduje aplikácia vonkajších činidiel, ktoré majú fungicídne vlastnosti (krémy a masti) pre svrbenie a šupinaté plochy 2 / deň. Masti zo série - "Ifenika", "Lamizila", "Exifin" alebo "Mikoseptín".

Pri rozsiahlom poškodení alebo pri zahrnutí do hubových lézií vlasov sa predpisujú antibiotiká, napríklad "Griseofulvin".

2) Ak je infekcia akútna, liečba začína zatváraním zápalových procesov a vysušením mokrých postihnutých oblastí ošetrením ohniska roztokmi Clotrimazolu a Castellani. Po vysušení sa aplikuje na pokožku antibakteriálne antiseptiká Masť "mikoseptin", "Mikozolona", "Esulana", "síra-tar" alebo "salicylová".

Liečba mykózy bude účinnejšia, ak spojíte rôzne lieky - to neumožní, aby pôvodca spôsobil vznik rezistencie voči lieku.

3) S hnisavosťou v oblasti vlasov sa liečba začína postupom odstraňovania kôrov sušeného hnisu. Prečo je oblasť lézie zmäkčená pomocou utierok impregnovaných masťou salicyl, ktoré sa aplikujú na jednu, dve hodiny.

Mäkčené kôra a ovplyvnený vlasy sú odstránené a vyčistené vrecká použité utierky napustené antiseptiká - "manganistan draselný", "furatsilina" alebo "chlórhexidín". Na konci všetkých čistiacich postupov pokračuje liečba antimykotickými masťami.

4) Pri liečení oblastí kože na rukách a nohách sa predpisujú antimykotické lieky (roztoky, masti, krémové spreje). Najefektívnejšie sú prípravky zo série Nizorala, Lamizila, Exifin. Činidlá sa aplikujú na sušené a čistené ohniská 1 denne.

V prípade, že ochorenie je komplikovaná ekzemopodobnye prejav liečba začína za účelom zníženia citlivosti a antihistaminík -. "Tiosíranu sodného", "glukonát vápenatý", ", "Tavegilum Claritine" alebo "Eden" Ďalší krok spočíva v aplikácii antiseptické pleťovej vody "fukortsinom" alebo roztok "metylénová modrá", načo nasleduje spracovanie s fungicídne masťou.

5) Na ošetrenie lišajových procesov sa používa krém - Nizoral, Mikozon, Exificin a Mycosoril. S rozsiahlou léziou určite interný príjem liekov "Itrakonazol" alebo "Flukonazol".

6) Pri liečení kandidózy, použiteľné kombinačné terapiu zahŕňajú antiseptík a fungicídnych "trider" typu masti jednotlivo vybrané zo skupiny antibiotík, hormonálnych drog a systémový charakter prostriedky vo forme "Terbizila" ekzifin " Kandidoma, alebo 'Orungal ".

Prognóza liečby

Prognóza ochorenia závisí od stupňa kožných lézií a dodržiavania všetkých predpisov a vymenovania lekára. Vo všeobecnosti je to priaznivé, ale dlhodobé zaobchádzanie si vyžaduje vytrvalosť a trpezlivosť. Neprerušujte ju do polovice s viditeľným zlepšením stavu, pretože patológia je náchylná k relapsu.

Mykóza hladkej kože - spôsob infekcie, prvé príznaky, symptómy, liečivá a ľudová liečba

Ochorenie, nazývané mykóza hladkej kože, sa vyskytuje na tele v dôsledku zvýšenej aktivity hubovej infekcie. Ide o nepríjemné utrpenie, ktoré je sprevádzané ťažkým svrbením a potrebou včasnej konzervatívnej liečby. Účinná liečba hubových ochorení kože sa vyskytuje doma, ale odporúča sa výlučne ošetrujúci lekár prísne zo zdravotných dôvodov.

Čo je mykóza hladká pokožka

Táto plesňová infekcia hornej vrstvy epidermis, ktorá je sprevádzaná zápalom, opuchom, závažným svrbením. Najbežnejšie sú nasledujúce diagnózy: microsporia keratomikoz, pityriasis versicolor, trihofitia, kandidóza, plesňové infekcie pokožky rúk a nôh. Lokalizácia lézie - horná vrstva epidermis, hladká koža, záhyby, interdigitálny priestor. Ak sa liečba nezačne včas, patogénne mikroorganizmy prenikajú do pľúc a postihujú ostatné vnútorné orgány.

Ako vyzerá kožná huba?

Ak sa patogénna huba objaví v horných vrstvách epidermis, koža zmení svoju štruktúru, má vonkajšie zmeny. Na alarmujúce myšlienky na hubové ochorenie, prítomnosť malých škál, ružové škvrny, nadýchanie. Ohniska nákazy sú lokalizované na stehná, nohy, horných a dolných končatín (nohy, ruky dlaňami), majú viditeľné hranice. Trichofytóza pokožky hlavy nie je vylúčená.

príznaky

Prítomnosť kruhových škvŕn nie je jediným príznakom charakteristického ochorenia, pozorujú sa radikálne zmeny vo vzhľade a vnútornom zdravotnom stave pacienta. Existujú preto nepríjemné sťažnosti pacienta na:

 • hojivá kožná vyrážka;
 • prítomnosť štipľavých škvŕn;
 • návaly hladkej kože;
 • zhutňovanie viditeľných ložísk;
 • tvorba kôry a lúpanie;
 • opuch, sčervenanie hladkej dermy.

Mykóza hladkej kože u detí

Charakteristická choroba sa môže u dieťaťa vyvinúť, čo spôsobuje nervozitu a podráždenosť, narušuje bežnú fázu spánku. Často sa v tele dieťaťa rozvíja mikrosporia, vyvolaná zvýšenou aktivitou načuchaného mikrosporia. Dieťa je infikované z infikovaného zvieraťa, kontaminovaného spórami patogénnych húb. Vyjadrené príznaky tejto choroby v detstve sú uvedené nižšie:

 • škvrny kruhového alebo oválneho tvaru majú jasné hranice;
 • Povrch hladkej kože sa vyznačuje prítomnosťou bublín, v nasledujúcich prípadoch kôry;
 • veľkosť ohniskov patológie sa pohybuje od 1 do 2 cm;
 • centrálna časť miesta sa líši pri lúpaní;
 • na okraji kožnej vyrážky sa nachádza valec.

Príčiny vývoja

Ochorenie hladkej kože je infekčného pôvodu, mykóza môže byť spôsobená priamym kontaktom so spórmi patogénnych húb, ich insemináciou. Povrchová mykóza nastáva, keď:

 • kontakt s infikovanými zvieratami, domácimi predmetmi;
 • návšteva verejných kúpeľov a saní;
 • nedodržiavanie pravidiel osobnej hygieny;
 • kontakt s ľuďmi, ktorí majú chronické ochorenie hubovej povahy;
 • oslabená imunita.

Druhy mykózy

V počiatočnom štádiu je ťažké odlíšiť charakteristické ochorenie. Pri všeobecných ťažkostiach je pacient povinný okamžite konzultovať dermatológa, podrobiť sa komplexnej vyšetreniu. Existujú nasledujúce odrody mykózy, ktoré možno určiť metódou diferenciálnej diagnostiky:

 1. Microsporia: okrúhle škvrny, s priemerom do 2 cm, ružová alebo nasýtená červená. Na povrchu zaoblených škvŕn je peeling, s časom spojenia patológie patológie, môžu byť lokalizované v skalpe.
 2. Trichophytosis hladkej kože. Patníky patológie sú lokalizované na tvári, krku, predlaktia, majú kruhový alebo oválny tvar s nedefinovanými hranicami. V centre je koncentrovaný peeling, viditeľné uzly.
 3. Mykóza kože rúk a nôh. Najbežnejšia diagnóza, v ktorej sa v patologickom procese podieľa dermis dlane (podrážka), prsty, interdigitálny priestor. Najprv sa objavuje viditeľné začervenanie týchto zón, svrbenie, dermálna embólia, olupovanie.
 4. Viacfarebný lichen. Hladká pokožka sa objaví na hladkej pokožke na krku, hrudníku, chrbte a končatinách. Na začiatku sú centrá ružovej farby, ale v pravý čas zčervenal, dostať presné hranice, tvrdnúť a sú škrupiny.
 5. Kandidóza hladkej kože. Patologický proces je lokalizovaný nielen na epiderme, ale aj na slizniciach, sprevádzaný svrbením a začervenaním. Často sa vyskytuje u dieťaťa, vyžaduje diferenciálnu diagnostiku.

diagnostika

Na spoľahlivé určenie typu mykózy a povahy patogénu dermatológ alebo mykológ vizuálne kontroluje postihnutú hladkú pokožku pacienta, zhromažďuje údaje o anamnéze s vážnym svrbením pokožky. Z laboratórnych metód lekári odporúčajú:

 • mikroskopické vyšetrenie;
 • škrabanie z nechtov, iné ložiská patológie;
 • výskum pod fluorescenčnou lampou.

Liečba mykózy kože

Mykóza nôh a ramien sa úspešne ošetrí konzervatívnymi metódami za účasti antifungálnych činidiel na aplikáciu vo vnútri aj vonku. Jedná sa o krémy, masti, gély, tablety a kapsuly, ktoré individuálne odporúča ošetrujúci lekár. Okrem externých antimykotických činidiel sú všeobecné odporúčania špecialistov uvedené nižšie:

 • pravidlá osobnej hygieny sa vyžadujú;
 • oddeliť ich domáce predmety, odevy, riad a príslušenstvo do kúpeľa;
 • Ak chcete vylúčiť z dávky sladké a slané pokrmy, dodržiavajte terapeutickú výživu;
 • s častými recidivami mykózy je povinné používanie systémových liekov;
 • používať vitamíny na posilnenie imunity.

prípravky

Liečba hladkej kože s otrepidovými a šupinovými škvrnami zahŕňa nevyhnutne lokálne použitie gélov, masti a krémov s výrazným antifungálnym účinkom (Zalain, Pimafucin). To je základ pre intenzívnu liečbu zapálenej hladkej kože. Okrem toho, mykológovia menujú zástupcov nasledujúcich farmakologických skupín:

 • protiplesňové prípravky na perorálne podávanie: flukonazol, Orungal, Levorin, pimafucin;
 • probiotiká na obnovu črevnej flóry: Linky, Bifidumbacterin, Normobakt;
 • lokálne antiseptiká: 1% roztok jódu, Castellani tekutá, sírová alebo salicylová masť.

Miestne prípravky

Zabezpečte kvalitatívnu liečbu ohniskových patológií antifungálnych gélov a krémov, ktoré môžu prísne používať podľa pokynov. Najúčinnejšie, ak prebieha mykóza húb, sú nasledujúce farmakologické polohy:

 1. Nizoral (krém). Úspešne uzdravuje mykózu pokožky tváre, robí dermis hladkou a rovnomernou. Je potrebné naniesť tenkú vrstvu až 2-3x denne po dobu 3 až 4 týždňov. Výhody - mäkká akcia a rozumná cena. Nevýhodou je selektívny účinok, citlivosť na aktívne zložky.
 2. Lamisil. Krém so slabým zápachom a stabilným terapeutickým účinkom. S mykózou sa táto kompozícia vyžaduje, aby sa nanášala v tenkej vrstve na očistenú a sušenú pokožku, jemne sa trusla a zachytávala priľahlé oblasti dermis. Stačí 1 príjmu denne, kurz je 7 - 10 dní. Výhody - výrazný účinok, nedostatok - cena, vedľajšie účinky.

Antifungálne masti

Na liečbu hladkej pokožky v mykóze používajte masti s antibakteriálnym, antifungálnym a baktericídnym účinkom. Účinok liečebných prípravkov tejto formy uvoľňovania je lokálny, penetrácia aktívnych zložiek do systémového krvného obehu je minimálna alebo úplne eliminovaná. Pri progresívnej mykóze sú dobre známe nasledujúce farmakologické polohy:

 1. Klotrimazol. Masť so špecifickým zápachom, ktorý môže bezpečne zaobchádzať s pokožkou bokov, zadok a iných ložísk patológie na tele. Terapeutickú kompozíciu je potrebné naniesť tenkú vrstvu na oblasť mykózy ráno a večer a po použití masti sa hladká pokožka nesmie umyť. Trvanie intenzívnej starostlivosti je 2 týždne. Výhody - rýchla akcia, rozumná cena. Nevýhoda nie je vhodná pre všetkých pacientov.
 2. Ekzifin. Masť s výrazným antifungálnym účinkom sa má aplikovať zvonka na predtým očistenú hladkú pokožku ráno a večer. doba liečby - 1 - 2 týždne, môže byť dlhšia. Výhody - rýchly výsledok, minimálne vedľajšie účinky. Nevýhoda - selektívne pôsobenie v tele.

Ľudové metódy

Recepty alternatívnej medicíny tiež pomáhajú zbaviť sa mykózy kože, odporúča sa však používať ľudové lieky súčasne so zástupcami úradnej medicíny. Dobre dokázali nasledujúce lieky:

 1. Tinktúra z borovice. Trvá 250 g borovicových ihiel a kužeľov, nalejeme 1 l liečebného alkoholu a potom trváme na zloženie alkoholu v sklenenej nádobe po dobu 2 týždňov. Pripravená namotaná tinktúra sa uchováva v chladničke a používa sa iba externe - 2 krát denne na namazanie postihnutých oblastí.
 2. Zmes cesnaku a soli. Je potrebné rozomeliť pár strúčikov cesnaku, pridať štipku soli do kalu a zamiešať. Potom kompozíciu stlačte niekoľkými vrstvami gázy. Do filtrovaného koncentrátu pridajte štipku soli, použite ďalších 12 hodín. Pripravená formulácia vyžaduje mazanie hladkej kože 2 až 3 krát denne.

Prevencia hubových infekcií

Aby vlastné telo vždy potešilo svoju vonkajšiu krásu a zdravie, lekári odporúčajú včasné preventívne opatrenia v domácnosti. Všeobecné odporúčania ošetrujúceho lekára sú uvedené nižšie:

 • nosiť len osobné oblečenie;
 • Umývanie rúk po kontakte so zvieratami (dokonca aj s domácimi zvieratami);
 • používanie výrobkov osobnej hygieny;
 • obmedzenie komunikácie s infikovanými pacientmi s mykózou;
 • kvalitná intímna hygiena vnútorných oblastí, záhyby na tele;
 • posilnenie oslabenej imunity.

Foto z poškodenia kože plesní

video

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Kožná mykóza: príznaky a liečba

Mykóza kože - hlavné príznaky:

 • Červené škvrny na koži
 • slabosť
 • Svrbivá koža
 • Zvýšená teplota
 • Zápal pokožky
 • Pleťový peeling
 • Syndróm bolesti
 • Vzhľad kukurice
 • Zhrubnutie kože nôh
 • Stratifikácia nechtov
 • Peeling postihnutej kože
 • Bolestné purulentné vezikuly na koži
 • Zlomeniny medzi prstami
 • Hnedá koža
 • Dutina vlasov
 • Žltnutie nechtov
 • Oslabenie vlasov

Kožné mykózy sú hubové choroby, ktoré spôsobujú infekčné mikroorganizmy. Ovplyvňujú kožu a podkožné tkanivo, prenikajú cez škrabance a mikrotrauma. Potom sa spóry húb dostanú cez sliznicu do dýchacích ciest a hromadia sa v pľúcach. Štádium choroby závisí od zdroja infekcie a špecifickej huby. Vývoj tejto choroby môže vyvolať akúkoľvek chorobu, ktorá oslabuje imunitný systém tela.

Z miesta poškodenia sa mikróby rozšírili do iných častí kože a infikovali mukóznu membránu, genitálie, tráviaci systém a pľúca. Človek, vlasy, trup, paže, nohy a dokonca aj nechty trpia touto chorobou.

Nebezpečenstvo tejto choroby spočíva v tom, že má často chronickú formu. Čím skôr sa obrátite na lekársky ústav pre pomoc s mykózou, tým skôr bude liečba a čoskoro príde oživenie. Toto ochorenie môže znetvoriť pokožku tváre, rúk, nôh a ďalších častí tela, postihnúť akékoľvek orgány a spôsobiť sprievodné ochorenia (alergie, mykidy). Rizikovou skupinou pre mykózu sú deti a ľudia v pokročilom veku, aj keď človek akéhokoľvek pohlavia a veku môže infikovať.

Druhy mykózy kože

Mykóza je veľká skupina ochorení. Rôzne poddruhy patológie sa líšia v lokalizácii a stupni lézie. Existujú dve hlavné skupiny. Hlboké mykózy - oportunistické a subkutánne, sporotrichóza, chromoblastomykóza. Povrch - kandidóza, dermatomykóza a keratomykóza.

 • keratomikozy. väčšinou z tejto skupiny sa stretne farebné lišajníky, ktorého charakteristickým rysom je výskyt škvŕn na tele, osoba, ktorá s progresiu patologického procesu, začnú odlupovať;
 • pásový opar. Táto skupina spája niekoľko typov ochorení kože. Výskyt dermatomykózy sa vyskytuje v prípade, keď sa na tele objavia charakteristické červené škvrny, kožné ochorenia sa zapália, dochádza k ich aktívnemu odlupovaniu;
 • kandidóza Sú choroby spôsobené kvasnicovými hubami. Ochorenia tohto typu sa šíria cez tkanivá všetkých orgánov a častí tela, s výnimkou vlasov. Infekcia sa často vyvíja v záhyboch pokožky. Najnebezpečnejšie miesta sú v podpazuší, v medzipodnikových priestoroch;
 • histoplazmóza, chromomykóza, kryptokokóza a ďalšie. Táto skupina infekčných chorôb sa vyznačuje infekciou hlbokých vrstiev kože, a preto sú najnebezpečnejšie a najťažšie, ale sú zriedkavé. V tomto prípade je potrebné vykonať včasnú a dôkladnú diagnózu a predpísať primeranú liečbu. Spravidla je veľmi ťažké liečiť tieto patológie.

Mykóza kože je akútna a chronická, hlboká a povrchná, ohnisková a rozšírená.

dôvody

Hlavnou príčinou všetkých mykóz na pokožke je huba, ktorá sa vyvíja a postihuje tkanivá orgánov a častí tela. Nebezpečenstvo choroby spočíva v tom, že všetci pacienti trpia inak. Niektorí sa nakazia naraz, iní majú skryté ochorenie, zatiaľ čo v iných, prítomnosť infekcie v tele nespôsobuje vývoj patológie a stávajú sa nosičmi hubových spór.

Mechanizmus vývoja ochorenia závisí od ochranných faktorov organizmu konkrétnej osoby. Ak má človek slabú imunitu alebo infekciu HIV, užíva antibiotiká alebo má poškodenie kože, zlá hygiena, je riziko vzniku tejto plesňovej choroby veľmi vysoké. K tomu môžete stále pridávať kŕčové žily a trofické vredy. Najlepšia huba sa množí a rastie vo vlhkom a teplom prostredí.

Infekčné mikroorganizmy môžu počas lekárskeho zákroku preniknúť. Keď sa obranyschopnosť tela znižuje, objavia sa podmienky na rast invazívnych húb.

Vzhľadom k tomu, hubové infekcie kože, rúk, nôh a iných častí tela vyvíjať v oslabené telo, táto infekcia môže postupovať pri diabete alebo imunodeficiencie, ak je malígne ochorenie alebo po svrchovanosť príjmu antibiotík, steroidov.

Ak je infekcia zanedbateľná, potom mykóza nemusí byť sprevádzaná mnohými príznakmi. Ale systémové mykózy sú široko rozšírené a mať vplyv na všetky časti tela, z pokožky hlavy a tváre od hlavy až k päte. Systémová patrí kandemiyu a viscerálny kandidóza, meningitída dojčiat, strap zápal pľúc a diseminovanú kandidóza, aspergilóza, mozgu, pľúc a stredného ucha.

Rôzne huby, ktoré spôsobujú mykózu pokožky, postihujú ľudí i zvieratá. Vstupujú do tela rôznymi spôsobmi. Hlavnými spôsobmi sú mikrotrhly a výrazné poškodenie kože, lekárska manipulácia. Faktory, ktoré prispievajú k ich ďalšiemu rozvoju v ľudskom tele, sú ožarovanie, chronické ochorenia a rôzne poruchy procesov tela.

Takže najčastejšie príčiny infekcie plesňovými spórami:

 • oslabený imunitný systém;
 • chronické ochorenia;
 • zlá hygiena;
 • dlhodobé užívanie liekov;
 • zlá diéta a nekvalitné výrobky;
 • zlé návyky;
 • znehodnotené lieky atď.

symptomatológie

Pri mykózach má koža rôzne príznaky, ale nezobrazujú sa okamžite. Symptomatológia v mnohých ohľadoch závisí od toho, akú časť tela bola postihnutá touto infekčnou chorobou. Ak sa na tvári, ramenách, žalúdku, chrbte, nohách vyskytne svrbenie a šupinatá koža, ide o prvé príznaky mykózy. Pacient by mal okamžite konzultovať kvalifikovaného odborníka na diagnostiku a liečbu. Táto fáza ochorenia je veľmi vhodná na liečbu antifungálnych liekov a spravidla nespôsobuje komplikácie.

Potom sú červené nafúknuté škvrny oválneho alebo okrúhleho tvaru. Koža sa stáva hnedastým odtieňom a začína sa odlupovať, pripomínajúca malé škatule. Môžu sa vyskytnúť červené folikulárne formácie.

Mykóza hladkej kože folikulárnej uzlovej formy je charakterizovaná pustulóznou vyrážkou. Infekcia môže dokonca ovplyvniť aj vlasy psov. Často existujú intertrigutions medzi prstami. Takto začína mykóza kože rúk a nôh. Keď sa objaví progresia patológie, koža sa stáva drsnou a koža sa na nohách zhoršuje. Okrem odlupovania sa môžu objaviť príznaky ako sú bolestivé hnisavé vezikuly, nechty sa začínajú oddeľovať, žltnúť a môžu byť výrazne zničené.

Mykóza pokožky hlavy sa prejavuje nielen odlupovaním, ale aj slabosťou, oslabením vlasov. Obzvlášť nepríjemné je ochorenie kože. Vo všeobecnosti môže pacient zvýšiť telesnú teplotu, bolesť a celková slabosť.

Problém spočíva v tom, že primárne príznaky sú také zanedbateľné, že im samotná nevenuje pozornosť a nekonzultuje s lekárom. V tomto čase choroba postupne postupuje a potom je ťažšie ju vyliečiť. Ak je ochorenie zistené v počiatočnom štádiu, potom existuje viac šancí na liečbu mykózy úplne bez možnosti recidív. Ale bez kompetentnej a včasnej liečby ochorenie môže spôsobiť veľké množstvo komplikácií.

Diagnóza a liečba

Dermatológovia alebo lekári z mykológie môžu diagnostikovať túto chorobu. Najprv musíte navštíviť lekára. Mal by skúmať ohniská na koži tváre, končatín a iných oblastiach tela, mať povrchové váhy pre laboratórne vyšetrenie pod mikroskopom. Ak chcete priradiť správnu liečbu, musíte určiť príčinu ochorenia pomocou kultúrnych metód výskumu.

Pokiaľ ide o samotnú liečbu, neexistuje jednosmerná metóda, pretože musí byť komplexná a zameraná nielen na zotavenie, ale aj na odstránenie príčin, ktoré spôsobili chorobu. Preto sa priebeh liečby vyvíja v závislosti od týchto faktorov:

 • trvanie choroby;
 • druh infekčnej huby;
 • sedadlo krbu;
 • úroveň infekcie;
 • stav organizmu ako celku;
 • možnosť alergickej reakcie na akékoľvek lieky;
 • vek a charakteristiky tela pacienta.

Liečebnú terapiu vyberá vysoko špecializovaný lekár (dermatológ alebo mykológ). Liekové lieky sa hromadia v krvi a pomáhajú obnoviť pokožku. Najčastejšie lekári menujú "Griseofulvin". Je to bezpečné a prakticky nedáva vedľajšie účinky. Preto je najčastejšie predpisovaná na liečbu detí. Nemenej účinnými sú nasledujúce lieky:

Ak chcete určiť drogu, najprv musíte zistiť vzhľad huby. Potom lekár predpíše najefektívnejší liek.

Stále lekári môžu predpisovať lieky širokého spektra účinku. Všetky z nich by mali mať antifungálny účinok. Aby sa zabránilo vedľajším účinkom, pacient musí byť neustále pod dohľadom lekára. Počas tehotenstva a laktácie je ženám zakázané užívať antifungálne lieky. Je veľmi opatrné vybrať liečbu u pacientov, ktorí majú ochorenie pečene alebo alergie.

Okrem liekov, je nutné použiť liečbu s anti-hubových zložiek masti, spreje a krémy, "ekonazol" "Mikonazol", "oxikonazol". Užitočné látky prenikajú do ohniska reprodukcie infekčných baktérií a zabíjajú ich. Masť sa tiež vyberá pri zohľadnení individuálnych charakteristík pacienta. Niekedy je potrebné držať hot spot s band-aid. Ak sa infekcia rozšírila na psie vlasy, musia byť odstránené epiláciou.

Po absolvovaní celého trvania liečby musíte vykonať testy na prítomnosť huby. To pomôže lekárovi zistiť, či pacient úplne vyliečil mykózu. Ak je výsledok negatívny, liečba bola úspešná. V prípade, že je výsledok pozitívny - lekár potrebuje vyvinúť nový plán liečby, ktorý bude účinnejší. Vzhľadom na to, že kožné mykózy sa môžu znova objaviť, je potrebné poskytnúť prevenciu.

Liečba ľudovými prostriedkami

Ak má osoba príznaky kožnej mykózy, musíte najprv ísť do nemocnice na konzultáciu s lekárom, ktorý vykoná diagnózu a predpíše liečebný postup. Ale výrazne zmierniť tento stav pomôže tradičnej medicíne. Nezaručujú úplné zotavenie, ale budú len pomocnou možnosťou. Všetky postupy musia byť vykonávané v noci.

Ovplyvnené miesto je dobre umyté tečúcou vodou. Potom sa má liečiť bavlneným tampónom s jódom alebo zeleňou. Tiež poškodené oblasti pokožky môžu byť ošetrené bylinami - bielym šoférom alebo tízom, nočná čierna alebo klematis. Môžete tiež použiť masti na báze bravčového tuku, vazelíny a bylín. Ale výber suchých kvetov, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Imunomodulačné vlastnosti majú také rastliny, ako sú veronika, sladovica, celandín, kačicovité. Aj v ľudovej medicíne sa často používa horčica, mäta, rašelina, chmeľ, púpava a jašta. Antifungálne vlastnosti sú celandín, jesenné, thix. Použitie ľudových prostriedkov pomôže odstrániť nepríjemné príznaky ochorenia. Ale môžu byť použité na liečbu len so súhlasom ošetrujúceho lekára.

prevencia

Existuje šanca na recidívu mykózy kože. Ak má osoba prvé príznaky, čo naznačuje mykózu, to znamená začervenanie a svrbenie, okamžite navštívte lekárske zariadenie. Aby sa nezačali infikovať spóry huby, mali by sa prijať preventívne opatrenia, hlavne je zlepšiť dodržiavanie hygieny. Pri návšteve sauny, bazénu, spoločnej sprchy musíte nosiť vymeniteľnú obuv. Potom sa odporúča ošetriť topánky salicylalkoholom. Treba tiež spomenúť na to, že v zdravom tele nemožno zakoreniť hubovú infekciu, preto je potrebné každý deň posilniť imunitný systém.

Ak si myslíte, že máte Kožná mykóza a symptómy charakteristické pre túto chorobu, lekári vám môžu pomôcť: dermatológ, mykológ.

Tiež odporúčame použiť našu on-line diagnostickú službu, ktorá na základe príznakov vyberá pravdepodobné ochorenia.

Pyoderma je bežný názov pre množstvo pustulóznych kožných ochorení vyvolaných stafylokokmi a streptokokmi (ktoré sa vyskytujú o niečo menej často). Pyoderma, ktorej symptómy sa prejavujú v hnisavých kožných léziách, je jednou z najčastejších ochorení kože.

Lyellov syndróm je alergická dermatitída, pri ktorej dochádza k bulóznej lézii kože a sliznice. Okrem toho sa všeobecne zhoršuje celkový stav osoby. Lyellov syndróm sa tiež nazýva malígny pemfigus alebo toxická epidermálna nekrolýza.

Aktinická dermatitída sa vyskytuje na pozadí ožiarenia kože vo forme dermatitídy, ktorá je charakteristická pre priebeh - vo forme zápalu. Medzi takéto účinky patrí slnečné žiarenie, ionizujúce žiarenie, umelé zdroje ultrafialového žiarenia. Aktinická dermatitída, ktorých príznaky sú založené na dĺžke vystavenie určitého faktoru, a intenzita tohto vplyvu, najmä definuje zvárača expozície, poľnohospodárov, rádiológov, zlievarenské pracovníkmi a hút atď

Mykózy nohy sú ochorenia akejkoľvek povahy, ktoré postihujú kožu a nechty človeka. V lekárskych kruhoch sa mykóza na nohy označuje aj ako dermatofyt. Najčastejším miestom primárnej lokalizácie patologického procesu sú interdigitálne záhyby (existujú zriedkavé výnimky). Ak v tomto štádiu nepodliehajte mykóze, zastavte medikamentóznu liečbu alebo liečbu ľudovými prostriedkami, potom postupne prejde za nimi.

Parapsoriáza je ochorenie kože, charakterizované chronickým priebehom. Klinickí lekári odkazovať na tento termín špecifické dermatózy, ktorý súčasne kombinuje symptómy plochého lichen, ružová lišajníkov, konvenčné lupienky a seboroickej dermatitídy. Navonok sa choroba prejavuje výskyt červených škvŕn alebo papuly s nezreteľné hranice.

Pomocou fyzických cvičení a sebakontroly môže väčšina ľudí robiť bez medicíny.

Mykóza kože, chodidiel a rúk: fotografické príznaky a liečba

Ochorenia kože - častý výskyt u dospelých a detí. Vyrážky a iné reakcie ovplyvňujú pokožku lokalizovanú na rôznych miestach, takže musíte starostlivo premýšľať o programe liečby, aby ste predišli komplikáciám. Jednou z vážnych chorôb je mykózy. Fotografie, príznaky a liečba bude v materiáli zvážený.

Mykóza hladké fotografické príznaky a liečba


Mykóza hladkej kože je výskyt hubovej infekcie v oblasti pokožky. Najrozšírenejší výskyt fenoménu mikrosporie, trichofytózy a farebných lišajníkov.

Symptomatológia ochorenia

Zjavenie choroby má závislosť na rôznych ochoreniach, ale existuje niekoľko.

microsporia

Zvyčajne sa choroba prenáša zo zvieraťa, ktoré bolo predtým infikované. Často sú to mačky. Manifestácia sa vyskytuje vo forme kruhových lézií na koži. Majú priemernú hodnotu až 2 cm, sú vybavené obrysmi s jasnými hranicami, ktoré majú ružovú farbu. V centre pozornosti sa objavuje olupovanie, postihnuté oblasti môžu vytvárať fúzie, rozširujú sa do veľkých oblastí tela a vlasov.

trihofitia

Táto mykóza hladkej kože môže byť prenášaná z hlodavcov, ale najčastejšie zdrojom lézie je chorá osoba. Veľké ohniská ovplyvňujú a spôsobujú vyrážka na tvári, oblasť krku, predlaktia. Na mieste sa vytvára oválne alebo okrúhle miesto s nodulami alebo šupinatými časticami v strede. Chronické odrody choroby sú menej časté, ale najčastejšie postihujú lokty a kolená. Na vlasoch prevažuje hnisavá forma choroby sprevádzaná vzhľadom na jasné kôrky a peeling.

Mykóza chodidiel a kefiek

Táto choroba je najčastejšou zo všetkých takýchto javov, prenos intoxikácie sa uskutočňuje od chorého nakazeného človeka. Zvyčajne "vyzdvihnúť" chorobu môže byť v saune, v saune, v posilňovni. Ako hlavné prejavy choroby - vznik malého lúpania medzi prstami.

Ak dôjde k vážnej forme tohto procesu, môžu sa vyskytnúť vážnejšie vredy, lymfangitída. Vyrážka u dieťaťa zvyčajne ako olúpanie malých taniere, môžu sa medzi prsty objaviť trhliny. Diferencuje ochorenie detí s lupusom, ekzémom.

Viacfarebný lichen

Takéto ochorenia sa môžu vyskytnúť aj na koži zdravého človeka. A v prípade vzniku určitých podmienok dochádza k rýchlemu množeniu húb, čo vedie k vzniku patológie. Ako príznaky - malé škvrny, lokalizované v krčných, hrudných a chrbtových oblastiach, na končatinách. V prvých štádiách ochorenia majú škvrny ružový odtieň, ale potom sa stávajú hnedými formáciami.

kandidóza

Ovplyvňuje v tomto prípade telové a kožné huby CANDIDA. Obývajú celý povrch, vrátane slizníc. Skutočnými podmienkami vývoja choroby sú nízka imunita, ťažké patologické procesy štítnej žľazy a žalúdka. Ako prejavy je možné vyčistiť tvorbu malých bubliniek v vráskách zápästia, zatiaľ čo koža je viditeľne červenejšia. Od momentu progresie ochorenia dochádza k olupovaniu.

Terapeutický proces mykózy na hladkej pleti

 1. Microsporia sa ošetruje ošetrením ohniska pomocou roztoku jód, alternatívne v receptoch s masťou alebo krémom proti tvorbe húb.
 2. Ak sa pozoruje viac ložísk, odborníci odporúčajú používať antifungálne antibiotiká (napríklad, grizeofulvín).
 3. Keď sa ochorenie prenesie na vlasy, musia sa odstrániť kyselina salicylová, liečba pokračuje až do odstránenia všetkých symptómov, po čom sa vyšetrí plocha hlavy na prítomnosť "zvyškov" patológie.
 4. Keď trihofitii lézie zmieša s roztokom jódu v prípade terapie hnisavú procesu začína odstránením inkrustácií s hnisu cez uloženia obrúsky, mazaný salicylová masť. Udržujte takéto "kompresie" odporúčané niekoľko hodín. Po odstránení chĺpkov sa pleťové vody s antiseptickými zložkami (furacilín, chlórhexidín). V ďalekých fázach sa masti používajú proti hubám na zamýšľaný účel.
 5. Keďže bežné lieky na liečbu vyrážok a hnačenia používajú osvedčené prostriedky - lamisil, exifin, nizoral. Pre aplikáciu je potrebné pokožku umyť a vysušiť, aplikácia sa vykonáva raz denne.
 6. Liečba v rôznofarebnej forme lišajníka zahŕňa použitie nizoral, exifín, mykosezón. Ak existujú bežné varianty ochorenia, je zvyčajné liečiť flukonazol a intrakonazol dovnútra.
 7. Kandidóza sa dobre vylučuje kombináciou antiseptických látok miestneho vplyvu (brilantne zelené riešenie) a antifungálne formulácie - trider a ďalšie.

Hlavnou úlohou je včasnosť a rýchlosť krokov, možnosť úplného zotavenia závisí od tohto faktora.

Mykóza chodidiel a zastavenie fotografických príznakov a liečby


V posledných rokoch sa tabuľka mykózy stala fenoménom epidémie, pretože podľa štatistiky jedna tretina krajiny trpí týmto javom. Populárnou chorobou civilizovaného sveta je huba na nohách. Hubové inkubátory - topánky a iné topánky nekvalitnej kvality, ktoré nie sú za poveternostných podmienok. V skupine rizika - absolútne všetci ľudia, najmä ľudia s pracovnými profesiami.

Symptómy ochorenia

Symptomatológia procesu závisí od klinickej formy ochorenia a rozlišujú sa tri (klasifikácia je ešte väčšia, ale tu sa uvádzajú najobľúbenejšie druhy).

Vymazaná fáza ochorenia

Minimalita znakov spôsobuje, že tento variant choroby je zákerný. Ľudia majú tendenciu veriť, že zmenšenie kože nôh a malé vyrážka na nohách - normu a medzery medzi prstami, ktoré sú skorodované - len senilné intertrigo. Výsledkom je, že ochorenie zostáva neliečené a narastá do vážnejších patológií.

"Moccasin foot"

Ide o starý variant ochorenia, v 86% sa prejavuje u ľudí nad 60 rokov, ktorí sa obrátia na špecialistu. Forma je charakterizovaná mimoriadne zanedbaným a živým prejavom symptómov. Koža sa znečistí šedou, silnou a hrubou. Trhliny sa tvoria na chodidle a nakoniec sa vytvára zápach. Farba a štruktúra celej dolnej nohy sa mení.

"Mokrý" typ ochorenia

Vezikulárna forma je zhluk pľuzgierov na nohe, pokrytý hrubým viečkom stratum corneum. Po prasknutí bublín opustiť škaredé ulcerózna lézie, diagnostikovať fenomén celkového silno, ako diferenciácia môže byť vykonaná s "vôňou" kožných ochorení - psoriáza, dermatitída, ekzém. Zhoršujte obraz bakteriálnych organizmov, ktoré súčasne prenikajú do vredov.

Liečba mykózy nohy a nôh


Vyrážka u dospelých a mladí ľudia by mali byť vyliečení, inak dôjde k vážnym následkom. Všeobecné metódy terapie môžu byť mono alebo kombinované. Mono technikami je použitie základnej možnosti liečby, zatiaľ čo kombinované postupy naznačujú kombináciu interných a externých prostriedkov vrátane netradičných metód liečby.

 • Ak sledujete výskum, najefektívnejšia liečba pre zastavenie - fungicídny lamigil, aktívne sa podieľať na odstraňovaní hubových lézií všetkých druhov.
 • Prostriedky na vonkajšie použitie - gély, peny, krémy, roztoky, emulzie. Efektívne a preukázané lieky sú: Mycosoril, nizoral, cannison, bifozín, mifungar. Lekársky obraz je určený lekárom, ale všeobecné zásady sa vzťahujú na suché a čisté lieky na kožu raz za 24 hodín až pol mesiaca.
 • Antimykotiká sú tiež účinné: to je ekalin, mikozolón, travogén, mykoseptín, Musia sa aplikovať každých 12 hodín pred okamihom úplnej straty symptómov. Následná preventívna liečba trvá dva týždne, ale počet aplikácií sa zníži na polovicu.

Pred terapeutickými opatreniami je potrebné odlepiť oblasť s hrubým povrchom a odstrániť nehty, ktoré boli postihnuté. Potom, zapaľovanie noh do kúpeľa a uvoľnenie z mŕtvych vrstiev, môžete rozdeliť prostriedky.

Mykóza na rukách fotografických príznakov a liečby


Mykóza kože na rukách je vážne ochorenie koňovitých spôsobené pôsobením húb. Patológie sa tvoria u približne 10% pacientov po 60 rokoch. Prenos sa môže vyskytnúť od osoby k osobe prostredníctvom kontaktu s akýmikoľvek predmetmi a trasením rúk.

Príčiny tejto choroby

Medzi príčinnými faktormi, ktoré spôsobili vznik choroby, existuje niekoľko bodov.

 • Problémy s fungovaním imunity;
 • metabolické ťažkosti;
 • ochorenia endokrinnej funkcie;
 • problémy s hygienou;
 • ťažké omrzliny rúk;
 • choroby z povolania.

Symptómy ochorenia

Trvanie ochorenia je niekedy niekoľko mesiacov vyrážka na rukách môže trvať až šesť mesiacov, čo ohrozuje život a celkový obraz o zdraví pacienta. Obrázok zhoršuje skutočnosť, že vzhľadom na praktickým prejavom symptómov v skorých štádiách ochorenia je ťažké odhaliť, takže liečebná terapia tradične začína v silných škody, ak je prípad stratený. Začiatok manifestácie ochorenia je spravidla záhyby medzi prstami, potom sú ovplyvnené palmy a nechty.

Súčasne koža získava hrubý a nadmerne suchý povlak, je šialene svrbivá a šupinatá. Na doskách sa môžu vytvoriť škvrny nažltlého alebo bieleho sfarbenia, ktoré zachytia celú oblasť nechtov a ruky.

Má mykóza poškriabaniu?

Mnoho ľudí, ktorí majú podozrenie na ochorenie, sa zaujíma o otázku, svrbivá mykóza alebo nie? Všetko závisí od miesta lokalizácie, formy ochorenia, imunity pacienta a dokonca aj od externých faktorov. Je to možné vyrážka na tele alebo na rukách vydáva svrbenie a svrbenie, zatiaľ čo túžba pacienta na jeho poškriabanie bude šialene silná. Mykóza - svrbenie a svrbenie!

Formy choroby a znaky

Existujú 4 formy prejavu ochorenia v oblasti rúk:

 • Skvostná fáza: tu je peeling a ostré hrubnutie kože prstov, paliem.
 • Dyshidrotická forma zahŕňa tvorbu vezikúl medzi prstami a dlaniami.
 • Skvamo-hyperkeratotický typ predpokladá peeling a zhutnenie krytu po celom povrchu.
 • Intertriginous forma naznačuje peeling a sčervenanie prstov, erózie a trhliny môžu objaviť.

Kompetentný prístup k liečbe ochorenia poskytne vynikajúce zdravie a najlepšie predpovede.

Liečba choroby

Metóda užívania drog je najdôležitejšia, zatiaľ čo, podobne ako v iných situáciách, sa široko používajú miestne a všeobecné finančné prostriedky. V skorých štádiách vyhovoval miestnych médiách celkový vplyv (terbinafín ekodaks mikonazol), a ak je nástup neskorších foriem používaných drogy zvyšujúce výkonnosť - ketokonazol, itrakonazol, Diflucan. Opatrenia na použitie sú dôležité pre dodržiavanie predpisov, sú opísané v iných častiach ("mykóza na nohách").

Inguinálna mykóza: inguinálne záhyby u mužov a vo svaloch žien, liečba


Táto choroba "nevyzerá" na sexuálnu identitu a vek, zasahuje všetkých ľudí.

Táto huba sa vyvíja v dôsledku banálnych jemnosti zanedbania hygieny, pri dotyku triesla s neumytými rukami, pohlavnom styku s nosičom huby. Ako obete človeka sú najčastejšie zástupcovia silnejšieho pohlavia.

Symptómy ochorenia

Niekedy sa môžu zamieňať s prejavmi STD, ale vo všeobecnosti sú veľmi typické:

 • silný pocit svrbenia, uľavený po návšteve kúpeľa;
 • tvorba škvrnitých škvŕn červenej farby;
 • postupné zvyšovanie výskytu vyrážky;
 • praskanie, kožný peeling, nenapraviteľná bolesť.

Liečivé opatrenia

Vyrážka, fotka ktoré sú uvedené v článku, by mali byť naliehavo vyliečené. Boli použité bežné protiplesňové masti (mycosoril, nisoral - spôsoby použitia popísané vyššie). Uprednostniť by sa mali fondy s obsahom jódu, ak nie sú problémy so štítnou žľazou. Komplex terapeutických opatrení na liečbu vyrážok v citlivej oblasti môže predpisovať len kompetentný dermatológ.


Liečba mykózy s ľudskými prostriedkami

Hubová mykóza: ľudové prostriedky

Podľa klinického obrazu môže byť choroba zamenená s inými ochoreniami, ale na rozdiel od iných problémov.

Táto choroba je vhodná pre širšiu škálu ľudových liečiv, najmä s miernou závažnosťou ochorenia.

 1. Maslo + kuracie vajce. Prejsť výrobky s ocotom, pošlite ich do chladničky. Po 1,5 týždni by sa liek mal odstrániť, zmiešať s lyžičkou a rozmazať v postihnutej oblasti.
 2. Odvar na vnútorné použitie na prázdny žalúdok: na prípravu čerstvých listov pelyňa, plantain, lopúch. Nalijte vodu a trvajte na ďalšiu noc. Vezmite to na prázdny žalúdok namiesto čaju.
 3. Lotion "bylinné" pre postihnuté oblasti. Zmes bylín (ostružina, praslina, dub, verbena, nechtíka) sa vaje v kúpeli s vodou. Po infúzii a perkolácii môžete dotknutú oblasť vymazať.

Inguinálna mykóza: ľudové prostriedky

Tieto metódy sú použiteľné v počiatočných štádiách choroby, ktoré neboli zahájené.

 1. Infúzia brezové lístie a vodka udržiava v tme po dobu piatich dní, potom sa používa na očistenie zloženie dotknutých lokalít.
 2. Prostriedky na všeobecné posilnenie imunity sú obzvlášť cenné. Je potrebné užívať infúziu liečivých rastlín. Horúca voda sa naleje z náboja 15 g brusnicového listu, 20 g eukalyptu, 10 g Hypericum, 15 g rebríčka a 5 gramov gerbery kvetenstvo. Vezmite si 100 g trikrát denne. Trvanie kurzu je 20-25 dní.
 3. Domáca kaša na aplikáciu na lézie. Je vyrobená z divého cesnaku a reďkovky. Nakrájaním prísad je potrebné ich zmiešať a používať ich na určené účely.

Mykóza, fotografie, symptómy a liečba čo je jednoduché, vyžaduje okamžitý zásah. Tým sa zlepší celkový zdravotný stav a zabráni sa následkom.