Hlavná

Bradavice

Venereológ - online konzultácia

Autor otázky: Anna, Glazov (11.30.2015)

Musíte mať na pamäti, že tieto informácie sú len informačné. Ak chcete objasniť diagnózu a výber individuálneho liečebného režimu, poraďte sa so špecializovaným lekárom so skúsenosťami úspešnej liečbe HPV.

otázka:
Zdrastvujte, nie dlho na mňa zistili VPCH. Venereológ neposkytol žiadne pokyny, ale jednoducho povedal, že to nie je užitočné a to všetko závisí od mojej imunity. Mám 2-ročné dieťa a veľmi sa bojím nakaziť ho. Povedzte mi, čo robiť v mojej situácii, komu chcete ísť? Nachalechenie ak na mňa to nejakým spôsobom pproyavlyaetsja? Existuje jedna formalita v mojom erózii krčka maternice a môže to nejako ovplyvniť HPV?

Anna. HPV, na rozdiel od herpes vírusu, sa úplne vylučuje z tela buď spontánne, alebo pod vplyvom terapie. Uvádzate liečbu, obráťte sa na gynekológa. S HPV na pozadí erózie maternicovej utero - antivírusovej terapie a povinnej lokálnej liečby. Ak sa zistí hygiena, domáca metóda infikovania HPV je nepravdepodobná (rôzne bielizeň, uteráky atď.).

Metódy prenosu vírusu HPV: všetky možné cesty infekcie

Každý by mal vedieť o tom, ako sa prenáša ľudský papilomavírus. Viac ako polovica svetovej populácie je už nositeľmi papilomavírusu. HPV je špeciálny mikroorganizmus schopný množiť sa v bunkách epitelu a zabrániť ich rozdeleniu. Často sa aktivuje v tele u žien. Sú ľudia infikovaní vírusom a existujú spôsoby, ako ho prenášať? Len vedomie úplných informácií o tom, aké sú spôsoby prenosu vírusu, môžete varovať sami a tých, ktorí sú blízko k infekcii. Hlavným zdrojom infekcie je nosič vírusu HPV.

Spôsoby prenosu

Medzi mechanizmy, pod vplyvom ktorých sa môžete nakaziť, sú:

 • pin;
 • vertikálne (od matky k dieťaťu v procese práce).

Implementácia kontaktného mechanizmu sa uskutočňuje prostredníctvom spôsobov sexuálnej komunikácie a kontaktov s domácimi. HPV sa teda môže prenášať prostredníctvom:

 • handshake a bozk;
 • používanie iných hygienických prostriedkov, ktoré zahŕňajú holiaci strojček, lyžicu, mydlo, uterák a kozmetiku;
 • nosenie oblečenia, ktoré patrí nositeľovi infekcie;
 • návšteva verejných kúpeľov, sauny a bazény.

Onkogénne typy vírusu sa prenášajú presne sexuálnym spôsobom. Riziko uzatvárania zmlúv sa niekedy zvyšuje u tých ľudí, ktorí sú nerozvážni vo svojich partneroch. Čím častejšie sa menia, tým väčšia je pravdepodobnosť infekcie, a dokonca aj pomocou kondómu nemôže byť istá ich bezpečnosťou.

Môžete sa tiež nakaziť homosexuálnym stykom, pretože je typické, že zrania epitel a sliznicu. A v tomto prípade aj kondóm nepomôže. Prítomnosť genitálnych bradavíc v sexuálnom partnerovi tiež signalizuje možnosť získavania HPV prostredníctvom mikrotramu na tele.

Tehotné ženy, ktoré sú nositeľmi HPV, by si mali byť vedomé možnosti infikovania dieťaťa pri prechode cez pôrodný kanál.

Infekcia sa vyskytuje iba vtedy, ak sú v genitáliách a krčku maternice charakteristické výrastky. V tomto prípade sa infekcia papilomavírusu u dieťaťa prejavuje vo forme výrastkov v hrtane, ktoré nesú zvláštne nebezpečenstvo. Bude pre dieťa ťažké dýchať a jesť, možno aj udusenie.

Podmienky vedúce k infekcii

Kontakt s osobou, ktorá je nosičom HPV, nemusí nutne znamenať infekciu. Iba ak na koži a sliznici papilomavírusu dochádza k léziám, môže vstúpiť do tela. Preto je HPV omnoho ľahšie infikovať, ak je koža:

Pri sexuálnych vzťahoch je potrebné vziať do úvahy, že rôzne druhy traumatik komplikácií môžu byť na tkanivách v blízkosti genitálií. Pri použití kondómu môže dôjsť k infekcii.

Sliznica sa stáva nezabezpečenou infekciou v depresívnom imunitnom systéme. Vzhľad papilómov a genitálnych bradavíc v genitálnej oblasti je často vyvolaný prítomnosťou iných infekcií v tele. V prípade zistenia takéhoto rastu by ošetrenie malo byť vykonávané nielen nosičom HPV, ale aj jeho partnerom.

Porušenie mikroflóry pošvy u žien a dokonca aj v čreve na obidvoch podlažiach môže tiež viesť k zníženiu imunity a v dôsledku toho sa papilomavírus uľahčí v organizme.

Aktivácia HPV

Aj keď je infekcia papilomavírusu už prítomná v tele, nemôžete si všimnúť žiadne z jej prejavov. Nie nevyhnutne na tele by sa mali objaviť výrastky. Často sa papilomavírus vyskytuje v latentnom štádiu a absolútne bez symptómov.

HPV môže byť porovnávaný s vírusom herpes, ktorý je prítomný aj v tele väčšiny populácie, ale nie vždy na jeho prítomnosti naznačujú charakteristické symptómy na tele. Pri silnom imunitnom systéme sa papilomavírus nemusí množiť.

Iba vtedy, keď sa začnú zhoršovať podmienky priaznivé pre vývoj infekcie HPV. Existuje aktívne násobenie viriónov v jadrách buniek, čo vedie k poruchám násobenia buniek. Pomocou ľudských buniek vytvára papilomavírus svoje vlastné kópie. V dôsledku toho nekontrolované množenie buniek a výskyt novotvarov na tele.

Podmienky, ktoré aktivujú vírus:

 • exacerbácia akýchkoľvek ochorení, ktoré možno nazvať chronickými;
 • nedávno prenesené infekčné choroby;
 • prítomnosť črevnej infekcie;
 • vrodená imunodeficiencia;
 • nedodržanie stravovania a stravovania;
 • práce vo výrobe, ktorá je klasifikovaná ako škodlivá;
 • časté stresujúce situácie.

Aktivácia vírusu môže byť spôsobená rôznymi faktormi, ktoré vo väčšej alebo menšej miere ovplyvňujú stav imunitného systému. Iba s depresívnou imunitou sú na tele prítomné neoplazie.

Preventívne opatrenia

Existuje množstvo preventívnych opatrení, kvôli ktorým sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevráti do tela infekcia papilomavírusom.

 • všetky kožné lézie musia byť ošetrené antiseptickými látkami;
 • Mali by sa používať iba výrobky osobnej hygieny;
 • vo verejných saunách, kúpeľoch a bazénoch je potrebné používať papuče z gumy;
 • všetky choroby sa musia liečiť včas;
 • vernosť jednému sexuálnemu partnerovi, ktorému možno dôverovať;
 • používajte kondóm na akékoľvek sexuálne styky. Aj keď to nezaručuje bezpečnosť, cez kondóm sa papilomavírus dostane do tela oboch žien a mužov s menšou pravdepodobnosťou;
 • pravidelné cvičenie;
 • vytvrdzovanie tela;
 • dodržiavanie spánku a výživy.

Takéto opatrenia by sa mali prijať nielen na zabránenie infekcie HPV, ale aj iných pohlavne prenosných infekcií. Prezident poskytuje záruku na infekciu mnohými chorobami, ktoré vyvolávajú aktiváciu vírusu HPV.

V prípade vírusu tela u tehotných žien a jej prejavov v genitálnej oblasti je potrebné dôkladné vyšetrenie a odstránenie takýchto nádorov. Ak sú na pohlavných orgánoch papilómy, ženu sa odporúča cisársky rez, aby sa zabránilo infekcii dieťaťa pri prechode cez pôrodný kanál.

Z vírusov vysoko rakovinových kmeňov existuje špeciálna očkovacia látka, ktorá sa odporúča predovšetkým ženám mladším ako 26 rokov a dospievajúcim. Dokonca aj v prípade vakcinácie nosiča HPV je jeho imunita značne zlepšená a vírus prechádza do neaktívnej fázy.

V tomto prípade je potrebné vziať do úvahy, že vírus nezmizne z tela, a preto človek zostáva nositeľom infekcie. Pre bezpečnosť musí používať kondóm počas pohlavného styku a používať iba výrobky osobnej hygieny.

výhľad

Viac náchylné k takýmto prejavom HPV ako rastov na telo žien. Ich imunitný systém je omnoho slabší a zle odoláva vírusu. Ale nie je dôvod domnievať sa, že človek sa nemôže obávať prítomnosti vírusu. Takisto predstavuje hrozbu ako zdroj infekcie.

Akékoľvek neoplazmy na tele nemožno odstrániť sami. Všetky akcie sa musia vykonávať len pod dohľadom ošetrujúceho lekára.

Infekcia sa dá vyhnúť. Stačí stať sledovať osobnú hygienu, používať kondómy počas sexuálneho styku, pozorne sledovať svoju vlastnú pleť a venovať pozornosť prítomnosti rastu na tele blízkych.

Narodenia s papilomavírusom: čo má robiť žena?

Mnoho žien infikovaných ľudským papilomavírusom sa pýta, či je možné porodiť s HPV. Aby sme na túto otázku správne odpovedali, je potrebné mať predstavu o tomto víruse, o spôsoboch jeho prenosu ao spôsoboch liečby.

Vo väčšine prípadov je HPV asymptomatický a človek nemusí pred ukončením života podozrievať, čo je nosičom. V tomto ohľade je táto choroba veľmi častá - okolo tretiny populácie na svete sú nositeľmi tohto vírusu. Hlavným spôsobom prenosu je sexuálny kontakt. Zo všetkých známych typov vírusov sú HPV typy 16 a 18 nebezpečné. Toto ochorenie často končí rakovinou pohlavných orgánov.

HPV v "pozícii"

Papilómy môžu byť infikované sexuálnym kontaktom, takže existuje riziko prenosu vírusu z matky na dieťa počas pôrodu. Dieťa, ktoré prechádza cez pôrodný kanál, môže dostať vírus s krvou matky. Ak chcete túto možnosť vylúčiť, odporúča sa žena s diagnostikovaným HPV porodiť cisárskym rezom.

Okrem toho, v priebehu tehotenstva žena by mala podstúpiť pravidelné biopsiu a colposcopy postup monitorovať situáciu s progresiou ochorenia, najmä v prípade zistených vírusov 16 a 18 typu, pretože sú stále v priebehu tehotenstva, kedy je ženské telo oslabené, sa môžu vyvinúť v rakovinu.

HPV typov 16 a 18 sú zobrazené vo forme nízkej novotvary okrúhle škvrny na koži alebo sliznice pohlavných orgánov, maternice a vajíčkovodov.

Boj s kondylómami sa vykonáva iba vtedy, ak naozaj ohrozujú život matky alebo nenarodeného dieťaťa. Procedúra na odstránenie genitálnych bradavíc s papilomavírusom je trochu:

 1. Laserová prevádzka. Počas tohto postupu sú kondylómy spálené silným laserovým lúčom.
 2. Vysokofrekvenčný elektrický prúd. Táto metóda tiež umožňuje spálenie kondylómov na pokožku a sliznicu.
 3. Zmrazenie kondylómov kvapalným dusíkom. V tomto prípade sa rast na pokožke rozptýli do prachu pri pôsobení ultra nízkych teplôt.
 4. Odstránenie novotvarov chirurgicky. Condylómy sú jednoducho odrezané skalpelom z povrchu kože.

Plánovanie tehotenstva s HPV

Prítomnosť ľudského papilomavírusu v tele ženy nezbavuje jej schopnosti počať a nosiť dieťa. Avšak detekcia vírusu v krvi pred tehotenstvom vyžaduje, aby žena urobila určité opatrenia.

Po prvé, pred koncepciou sa musí podrobiť kompletnému vyšetreniu, ktorého úlohou je určiť typ vírusu. Po druhé, gynekológ by mal byť vyšetrený na genitálne bradavice na sliznici.

Po tretie, musí podstúpiť liečbu až do okamihu počatia, pretože užívanie rôznych liekov počas tehotenstva môže nepriaznivo ovplyvniť stav embrya. Možno teda dospieť k záveru, že s HPV môže žena plánovať tehotenstvo, ale iba za istých preventívnych podmienok.

Vplyv HPV na vývoj detí

Moderný vedecký výskum ukázal, že matka s HPV môže mať úplne zdravé dieťa bez papilomavírusu v tele alebo iných patológií. Môže infikovať vírus len pri prechode cez pôrodný kanál, ale táto pravdepodobnosť je extrémne nízka.

Pokiaľ ide o vplyv vírusu na vyvíjajúci sa plod a výskyt akýchkoľvek odchýlok od normy, takéto informácie momentálne nie sú k dispozícii, takže sa nemusia starať o budúcu matku.

Aj keď je imunitný systém oslabený imunitným systémom a ľudský papilomavírus spôsobuje výskyt condylomata na koži, dieťa je v tejto dobe stále dobre chránené imunitou. Jeho protilátky sa môžu ľahko vyrovnať s HPV.

Liečba tehotných žien

Zvyčajne sú na boj proti vírusu predpísané množstvo antivírusových liekov. Takéto nápravné opatrenia však mimoriadne zhoršujú telo budúcej matky, žena môže dokonca začať tvoriť drozd, čo len zhorší situáciu s infekciou. Odstránenie zdanlivých kondylómov rôznymi spôsobmi sa takisto neodporúča, pretože prenesené vzrušenie počas postupu môže nepriaznivo ovplyvniť zdravie dieťaťa.

Z tohto hľadiska sa používa iba imuno-posilňujúca terapia. To znamená, že telo je napomáha v boji proti vírusu, a akonáhle sa narodí, môžete začať liečiť ženu s inými liekmi. Ak však chce dojčiť svoje dieťa dojčiacim, potom je potrebné liečbu liekom čakať.

Prevencia ochorenia

Aby HPV počas pôrodu nezasahovala do výskytu dieťaťa a neohrozovala jeho matku riziko onkologických ochorení, je potrebné aplikovať preventívne opatrenia. Keďže vírus môže byť infikovaný počas nechráneného pohlavia, takýmto kontaktom by sa malo zabrániť, najmä preto, že môže skončiť s inými nebezpečnými chorobami, ako je napríklad herpes, syfilis alebo AIDS. Najlepšie je mať trvalý vzťah s jedným dôveryhodným partnerom.

Navyše nikdy nepoužívajte produkty osobnej starostlivosti iných osôb: holiace strojčeky, zubná kefka, hrebeň, nožnice, uterák atď. To isté platí pre nádoby, najmä na verejných miestach.

A aby ste posilnili imunitný systém, potrebujete:

 1. Správne jesť, vylúčiť zo strava ostrý, tučný a vyprážané jedlo. Hoci sa odborníci na výživu domnievajú, že smažené mäso môže byť, je to naozaj len vtedy, ak je štíhlé a varenie nevyžaduje veľa oleja. Do stravy by ste mali zahrnúť čerstvé ovocie, zeleninu, orechy, med a čerstvé šťavy.
 2. Odmietnuť od zlých návykov - fajčiť, piť alkohol a najmä drogy.
 3. Pravidelne sa venujte športu, chodíte častejšie vonku, chodíte, navštívte prírodu.

K vyššie uvedenému môžete pridať pravidelné lekárske vyšetrenia - aspoň raz ročne, bez ohľadu na to, či je plánované tehotenstvo alebo nie. Buďte zdraví!

Ľudský papilomavírus (HPV): účinky na deti

HPV je jednou z najčastejších sexuálne prenosných infekcií; Počas života s týmto vírusom čelí 50 až 70% sexuálne aktívnych ľudí (13% svetovej populácie). HPV môže spôsobiť vývoj genitálnych bradavíc, rovnako ako rakovinu krčka maternice, vulvy a vagíny.

HPV infekcie riziká sú najviac zraniteľné ženy v ich mladistvom veku a ženy 20-30 rokov (vedci odhadujú, že pre väčšinu ľudí je vírus je prenášaný v prvých 2-3 rokoch sexuálnej aktivity). Vírus tiež postihuje mužov, ale vzhľadom k tomu, že sú menej ovplyvnené chorôb súvisiacich s HPV, ako aj vzhľadom na ich aktívnejšie sexuálneho správania (väčší počet sexuálnych partnerov v ich života) mužov často nazývaný nosiča vírusu.

Je prenos HPV z rodičov na deti?

Infekcia slizníc genitálií a horných dýchacích ciest je možná len pri sexuálnom kontakte alebo u dojčiat pri prechode cez pôrodný kanál infikovanej matky. Prípady, keď tehotná žena s genitálnym ľudským papilomavírusom prenáša infekciu jej dieťaťu pri narodení, je zriedkavá, ale dôsledky, ktoré HPV ohrozuje dieťa, sú veľmi závažné. [1]

Rekurentná respiračná papilomatóza (RRD) je zriedkavý, ale závažný klinický prejav HPV infekcie, potenciálne život ohrozujúci. RRP je benígny nádor hrtanu alebo priedušnice. Toto ochorenie postihuje obe novorodencov aj dospelých. RRS sa môže vyvinúť v akomkoľvek veku, ale najvyšší výskyt postihuje deti vo veku 1 až 2 roky.

Hlavnou metódou eliminácie papilómov je endolaryngeálna chirurgia s použitím mikroinštrumentov a / alebo chirurgických laseri v celkovej anestézii. Väčšina pacientov vyžaduje opakované chirurgické zákroky; v najvážnejších prípadoch počet operácií za celé obdobie liečby dosahuje 100 alebo viac.

Permanentná remisia papilomatózy s použitím iba chirurgickej liečby môže byť dosiahnutá u menej ako tretiny pacientov. V tomto ohľade sa v praxi používa široko používaná kombinovaná terapia, ktorá spolu s chirurgickým ošetrením zahŕňa rôzne metódy antirepresívnej liečby.

Aby sa zabránilo infekcii dieťaťa, infikovaná žena musí pred narodením liečiť a najskôr odstrániť genitálne bradavice zo sliznice vagíny alebo vonkajších genitálií. Je rozumné očkovanie proti HPV vytvoriť ochranu proti iným typom vírusu, ktorého infekcia sa ešte nevyskytla. Veľmi dôležité sú opatrenia zamerané na obnovenie imunitných odporúčaní imunoterapeutických látok, ktoré sa majú adresovať virológovi alebo imunológovi.

Môžem byť očkovaná počas tehotenstva a laktácie?

Nie sú k dispozícii údaje o tom, že podávanie očkovacej látky má negatívny vplyv na graviditu alebo na plod. Táto droga je klasifikovaná ako "B", čo znamená, že aj keď neboli vykonané žiadne špeciálne štúdie, nevznikli žiadne nežiaduce účinky zavedenia očkovacej látky do tehotných žien. Napriek tomu toto očkovanie nie je indikované tehotným ženám. Ak žena otehotnie počas očkovania, nie je dôvod na prerušenie tehotenstva. V očkovaní je potrebné prerušiť prestávku a pokračovať v ňom po narodení dieťaťa.

Očkovacia látka sa môže podávať dojčiacim ženám (vek dieťaťa nezáleží).

Ako chrániť dieťa pred inými typmi HPV infekcie?

Vírus nereaguje na liečbu, takže najlepší spôsob, ako ho chrániť, je prevencia. Vakcína štvormocná HPV pomáha telu odolávať ľudského papilomavírusu typu 6, 11, 16 a 18, ktoré spôsobujú genitálne bradavice, rakovinu krčka maternice, vulvy a vagíny.

Po prvé, vakcína je určená pre dievčatá a mladé ženy vo veku od 9 do 26 rokov (nedávne štúdie v Spojených štátoch preukázali svoju účinnosť aj vo vyššom veku, u žien do 45 rokov). Najvyššia účinnosť sa dosiahne očkovaním pred nástupom sexuálnej aktivity.

Chlapci a mladí muži 9 až 17 rokov môže byť tiež zaočkovaní - HPV dôsledky pre mužov nie sú o nič menej nebezpečné, a dnes, v niektorých krajinách, kde je vakcína úradne povolených na použitie, otázka povinného očkovania nielen dievčatá, ale aj chlapci.

Počas klinických skúšok s očkovacou látkou sa zabránilo vzniku ochorenia krčka maternice v takmer 100% prípadov. Očkovacia látka, zavedená v Rusku od novembra 2006, bola zaregistrovaná vo viac ako 100 krajinách a mnohé z nich sú zahrnuté do štátnych očkovacích kalendárov.

Pri očkovaní by ste sa mali poradiť s lekárom. Kurz pozostáva z troch injekcií v ramennom svale: prvý v deň liečby, druhý v 2 mesiacoch a tretí šesť mesiacov po prvej inokulácii. Tento postup podporuje ľudské telo, aby vyvinul imunitu voči určitým typom ľudského papilomavírusu a pomáha predchádzať nebezpečným následkom HPV.

Očkovanie sa vykonáva v špecializovaných zdravotníckych zariadeniach. Ak potrebujete ďalšie informácie, kontaktujte svojho lekára, navštívte stránku www.hpv-vaccine.ru alebo volajte na číslo 8-800-555-8888.

Môžem sa očkovať proti HPV, ak má dieťa zdravotný výtok z očkovania?

Každý lekár musí byť potvrdený vyšetrením v závažnom zdravotnom stredisku. Dnes sa reviduje mnoho kritérií a aktívna pozícia lekárov je nasledujúca: väčšina detí, dokonca aj s chronickými ochoreniami, môže byť očkovaná určitým tréningom. Jedinými výnimkami sú alergické reakcie (napr anafylaktickej alebo svrbivé vyrážky až dýchavičnosti), čo je kontraindikáciou k očkovaniu.

Odborná poznámka

Marina Gennadyevna Galitskaya

Vedúci oddelenia prevencie očkovania Vedeckého centra detského zdravia RAMS

pediatr-neonatológ, imunológ, doktor najvyššej kategórie, Ph.D.

"Pediatrickí lekári čelia týmto prejavom HPV u detí ako recidivujúca respiračná papilomatóza (RRS). Táto choroba je zriedkavá, ale v skutočnosti diagnóza RRP je vetou pre dieťa. Vývoj vírusu v tele dieťaťa sa uskutočňuje 1-2 roky. Papilómy, ktoré sa tvoria v hrtanu a horných dýchacích ciest, sú benígne nádory, ale potenciálne ohrozujú život a vyžadujú chirurgické odstránenie. Hlavným problémom je, že táto choroba nie je liečená - to je prejav jej opakujúcej sa povahy. Po odstránení sa môžu znovu objaviť papilómy, ak je oslabená celková imunita dieťaťa: v dôsledku iných ochorení, zvýšeného nervového pozadia atď.

Ak je dieťa už infikované ľudským papilomavírusom vo forme RRP, rodičia musia venovať osobitnú pozornosť zlepšeniu imunity. Ale najefektívnejší spôsob ochrany proti vírusu, samozrejme, je prevencia.

Rovnako ako každá očkovacia látka, očkovanie proti HPV je najúčinnejšie pred splynutím vírusu - to znamená pred nástupom sexuálnej aktivity. Vychádzajúc z toho, v našej krajine je vek 12-13 rokov považovaný za optimálny na očkovanie.

Moja rada rodičom je spěchať! Deti pod vplyvom sexuálnej revolúcie vyrastajú oveľa rýchlejšie. A bohužiaľ, veľmi často sa matky dozvedia o svojom prvom sexuálnom zážitku príliš neskoro. Je dôležité poznamenať, že prenos HPV postačuje na akýkoľvek kontakt slizníc, samotný prenikavý akt nie je potrebný - to zvyšuje riziko infekcie v mladom veku. Na druhej strane rakovina krčka maternice - jedna z najvážnejších následkov HPV, sa rýchlo stáva mladšou. V Rusku sú dievčatá vo veku 20-22 rokov čoraz viac postihnuté touto chorobou. Vopred urobte očkovanie a chráňte svoje dieťa vo vašich rukách! "

[1] Pozri nižšie komentár experta Marina Gennadyevna Galitskaya

12 mýtov o ľudskom papilomavíruse

Ľudský papilomavírus (alebo HPV - ľudský papilomavírus) sa prenáša iba z človeka na človeka. Podľa štatistík v našej krajine je 60% populácie infikovaných týmto vírusom. A dôvodom tak širokej prevalencie tejto vírusovej infekcie sú rôzne spôsoby jej prenosu.

Podľa mnohých ľudí sa HPV prenáša iba cez pohlavný styk s vaginálnymi, análnymi a pohlavnými sexuálnymi kontaktmi. Existuje však pravdepodobnosť spôsobu prenosu tejto infekcie prostredníctvom kontaktov v každodennom živote a na verejných miestach.

Infekcia týmto vírusom spôsobuje výskyt charakteristických výrastkov na koži a slizniciach. Teraz je známe asi 130 kmeňov HPV a väčšina z nich vyvoláva výskyt nádorov na určitých miestach. To znamená, že výskyt bradavíc na koži rúk nespôsobí infekciu pohlavných orgánov.

Porážka pohlavných orgánov môže byť vyvolaná 30 kmeňmi vírusu a asi 20 z nich je onkogénnych. Väčšina ľudí vie, že prítomnosť ľudského papilomavírusu v tele môže spôsobiť rakovinu pohlavných orgánov, ale aj táto informácia nie vždy spôsobuje, že lekár hľadá a liečí infekciu. Obvinení z tohto postoja k ich zdraviu sú početné mýty o HPV. V tomto článku vás oboznámime s 12 z nich a budete môcť urobiť správne rozhodnutie o potrebe liečby.

Mýtus č. 1: používanie kondómu eliminuje riziko kontrakcie s HPV

Sex pohlavne chránený výrazne znižuje riziko sexuálne prenosných chorôb, ale nie je 100% zárukou bezpečnosti. Vírus papilómu sa môže prenášať pri akomkoľvek kontakte slizníc - bežných polievok, pohlavných pohlavných pohlavných stykoch alebo používaní bežných hygienických predmetov.

záver: kondómy by sa mali používať na bezpečný sex, ale nezrušiť pravidelné vyšetrenia u lekára na včasné zistenie sexuálne prenosných chorôb (vrátane HPV).

Mýtus číslo 2: HPV je častejšie infikované ženami

Podľa štatistík sa HPV častejšie zisťuje u žien, ale u mužov a detí hrozí infekcia. Výsledky hromadných skríningových testov ukazujú, že infekcia je diagnostikovaná u 40-50% žien a mužov, sexuálne aktívnych, a pravdepodobnosť nákazy vírusom cez nechránený pohlavný styk, je 60-66%.

záver
Pravidelné vyšetrenie na detekciu infekcie papilomavírusu by mali vykonávať ženy aj muži v akomkoľvek veku.

Mýtus č. 3: detekcia HPV v monogamnom páre indikuje zradu jedného z partnerov

Práve tento mýtus spôsobil nesprávne závery o zmenách párov a viedol k rozpadu mnohých rodín. Avšak detekcia HPV nie je vždy spojená s nevěrou partnera. Infekcia genitálneho papilomavírusu môže byť v tele dlho skryté. Tento prúd možno pozorovať mnoho týždňov, rokov a desaťročí.

záver
Identifikácia HPV nie je vždy skutočnosťou zradenia partnera. Infekcia sa už niekoľko rokov vôbec nedá správať a môže sa zistiť náhodne počas bežných vyšetrení alebo pri liečbe iných ochorení. Pomocou analýzy je možné určiť typ HPV, ale žiadna metóda vyšetrovania neumožňuje určiť trvanie vírusu v tele alebo určiť, ktorý z partnerov sa stal "vinníkom" svojho vzhľadu. Infekcia vírusom sa môže vyskytnúť kedykoľvek v živote (vrátane až po vytvorenie páru).

Mýtus č. 4: ženy vo veku nemusia robiť testy HPV

Mnoho žien po nástupe menopauzy nielenže nevykonáva testy na HPV, ale veľmi zriedkavo navštevuje gynekológa. Avšak štatistiky ukazujú vysoké riziko fatálnych chýb: 41% pacientov s karcinómom krčka maternice zomiera vo veku 65 rokov a starších, a jeden zo štyroch prípadov je choroba zistená v tomto veku.

záver
Onkogénne typy ľudského papilomavírusu sa môžu začať znovu prejavovať po dlhých časoch latentného zistenia v tele. Ženy v akomkoľvek veku by mali pravidelne navštevovať gynekológa na preventívne vyšetrenia a testy na detekciu HPV sa majú vykonať raz za 3-5 rokov vo veku 30-65 rokov.

Mýtus č. 5: Všetky typy HPV môžu spôsobiť vývoj rakoviny pohlavných orgánov

Vedci dokázali identifikovať viac ako 130 typov HPV a asi 30 z nich je schopných infikovať genitálie. Existujú dve hlavné skupiny HPV:

 • vysoko onkogénne - medzi ne patrí kmeňmi 16, 18,31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68, 73 a 82, ktoré sú zaznamenané v 95-100% rakoviny krčka maternice ;
 • nizkoonkogennye vírusy - medzi ne patrí kmeňmi 6, 11, 36, 42, 43, 44, 46, 47 a 50, sú s väčšou pravdepodobnosťou vychádzať na svetlo na plochých a genitálne bradavice, počiatočných fázach dysplázia a veľmi zriedka v invazívnej rakoviny krčka maternice.

záver
Mnoho kmeňov vírusu papilómu nespôsobuje žiadne problémy a samovznietenie niekoľko mesiacov po nástupe symptómov a 90% z nich sa po 2 rokoch odstráni. A len niektoré kmene HPV sú onkogénne a sú schopné vyvolávať degeneráciu buniek do rakovinových kmeňov.

Mýtus č. 6: Vzhľad genitálnych bradavíc spôsobí rakovinu krčka maternice

Bradavice na genitáliách sa objavujú v dôsledku infekcie rôznymi druhmi vírusu papilómu. Nie všetky sú onkogénne, a preto sa rakovina krčka maternice vo všetkých prípadoch nevyvíja.

záver
Ak chcete predpovedať pravdepodobnosť vzniku rakoviny pri detekcii infekcie papilomavírusom, je potrebná analýza na určenie typu vírusu. Karcinóm krčka maternice je možné vyvolala iba jeho onkogénne kmene - 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 a 68. V 94% prípadov vzniku rakoviny spôsobuje kmeň 16 alebo 18.

Mýtus č. 7: detekcia onkogénneho vírusu v testoch naznačuje vývoj rakoviny krčka maternice

HPV môže dlho zostať v tele a nevykazuje sa v žiadnom prípade. Jeho detekcia v analýzach nie je vždy príznakom vývoja rakoviny alebo prekancerózneho stavu. Výskyt HPV vždy indikuje zníženie imunity.

záver
Potvrďte diagnózu "rakoviny krčka maternice" môžu len výsledky histologického vyšetrenia tkanív biopsie. Detekcia onkogénnych alebo iných kmeňov HPV v neprítomnosti takého potvrdenia naznačuje zníženie imunity a zvýšenie počtu vírusov. V takýchto prípadoch by žena mala venovať pozornosť stavu imunitného systému a vykonávať liečbu zameranú na jej podporu.

Mýtus č. 8: HPV sa nemôže vakcinovať kvôli nedostatku údajov o účinnosti vakcíny

Tento mýtus sa objavil, pretože HPV vakcíny skutočne nemôžu chrániť osoby pred infekciou všetkými druhmi vírusu. Avšak vakcíny Cervarix a Gardasil môže zabrániť infekcii s najviac onkogénnymi typmi 16 a 18 vírusu a Gardasil môže zabrániť infekcii a iné druhy, ktoré spôsobujú vývoj genitálnych bradavíc.

záver
Očkovanie proti HPV by sa malo uskutočniť, pretože vakcíny môžu chrániť pred najnebezpečnejšími typmi vírusu, ktoré vyvolávajú rakovinu. Je najúčinnejšie uskutočňovať takéto očkovania dospievajúcim pred nástupom sexuálnej aktivity. Avšak v inom veku účinnosť očkovania zostane vysoká. Dokonca aj keď žena bola počas svojho života infikovaná niektorým z HPV kmeňov, vakcína bude schopná chrániť pred infekciou inými typmi.

Mýtus č. 9: Účinnosť nánosu papiera je vyššia ako očkovanie

Pap smear a očkovanie proti HPV sú rôzne postupy a ich účinnosť sa nedá porovnať. Roztok môže odhaliť už objavujúce sa mutácie alebo prekancerózne zmeny v cervikálnych bunkách. A uskutočňovanie očkovania umožňuje zabrániť infekcii onkogénnymi typmi HPV a rozvojom rakoviny.

záver
Očkovanie proti HPV je účinné a pomáha predchádzať vzniku rakoviny krčka maternice. Je oveľa účelnejšie vykonať tento postup ako čakať na začiatok degenerácie buniek do rakovinových buniek.

Mýtus č. 10: Po odstránení genitálnych bradavíc nemôže osoba nakaziť sexuálneho partnera

Niektorí odborníci sa domnievajú, že po odstránení kondylómov je riziko sexuálneho partnera znížené. Pri chirurgickej liečbe HPV-indukovaných lézií sa vyrezáva len väčšina infekčných tkanív. Avšak vírus zostáva v ľudskom tele a ľudia s odobratými alebo nepokrytými kondylómami môžu byť zdrojom infekcie.

záver
Okolo vzdialených bradavíc tkanivo obsahuje vírus a chirurgická liečba týchto nádorov neznižuje riziko infekcie HPV na nulu. Vo väčšine prípadov sa zbavuje genitálnych bradavíc, aby sa vylúčilo fyzické a morálne utrpenie zo života pacienta, ale po operácii zostáva vírus v tele a riziko infekcie sexuálneho partnera zostáva.

Mýtus č. 11: HPV možno úplne vylúčiť

Zatiaľ čo vedci nemohli vytvoriť liek, ktorý dokáže úplne odstrániť vírus z ľudského tela. Moderná medicína môže ponúknuť účinné spôsoby liečenia chorôb, ktoré sú spôsobené HPV. Pomocou minimálne invazívnych alebo chirurgických techník sa môžete zbaviť bradavíc, bradavíc genitálií alebo cervikálnej dysplázie. Za týmto účelom sa používa chemická koagulácia, elektrokoagulácia, laserová liečba, kryokonštrukcia, rádiový vlnový nôž alebo chirurgický skalpel. Ale "zabiť" vírus je úplne nemožné pomocou operácie alebo predpisovania farmakologických liekov.

V mnohých prípadoch môže stačiť chirurgická liečba a opatrenia zamerané na zvýšenie imunity na deaktiváciu vírusu. Vitamínová výživa, aktívny životný štýl, vonkajšie prechádzky a nedostatok stresu môžu pomôcť normalizovať funkcie imunitného systému a vírus nebude v analýzach zistený. Ale v mnohých prípadoch sa pacientom odporúča terapia zameraná na zlepšenie imunity. Na tento účel možno použiť interferónové prípravky, nešpecifické imunomodulátory, indinol a určité špecifické protivírusové činidlá.

záver
Dokonca aj po liečbe ochorení spôsobených HPV zostáva vírus v tele. Pri jeho dekontaminácii sa odporúča vykonať liečbu a opatrenia zamerané na zlepšenie imunity. Pacienti, u ktorých bola diagnostikovaná infekcia papilomavírusom, by mali byť pravidelne vyšetrovaní a mali by sa riadiť všetkými odporúčaniami lekára.

Mýtus číslo 12: tehotné ženy s HPV sa vždy narodia s deťmi s respiračnou papilomatózou

Riziko napadnutia HPV počas pôrodu existuje, ale nie je vysoké. Pri prekročení infekcie pri narodení kanála je možné iba dva špecifické typy vírusu - 6 a 11. Zisťujú sa u žien s genitálnymi bradavicami. Keď dieťa dostane tieto HPV a infekcia sa začne, môže sa vyvinúť respiračná papilomatóza. Táto choroba zasahuje do normálneho dýchania, ale je liečiteľná.

Vykonávanie pôrodu cisárskym rezom zvyšuje šancu predchádzať infekcii, ale nedáva 100% záruku. Okrem toho pri vykonávaní takejto operácie pre dieťa je vždy hrozia komplikácie, ktoré môžu byť spôsobené chirurgicky, a to je vyšší než riziká spojené s možným vznikom respiračnej papilomatóza.

záver
Tehotná s HPV, genitálne bradavice a mal by byť v dostatočnom predstihu pred dodávka diskutovať s lekárom možnosť nákazy dieťaťa a zvoliť vedenie pôrodu.

Ktorému lekárovi sa môžete prihlásiť

Na včasné zistenie HPV infekcie by každá žena mala pravidelne vyšetrovať gynekológ a muž by mal vyšetrovať androlog alebo urológ. Genitálne bradavice vyžadujú liečbu venereológa.

TV kanál "Rusko 1", program "Na najdôležitejšie", problém na tému "HPV": "

Charakteristiky manifestácie papilomatóznej infekcie u detí

Neformovaný organizmus malého dieťaťa je ľahko vystavený ochoreniam a infekciám. V dôsledku vonkajších faktorov sa môžu vyvinúť ochorenia vnútorných orgánov a kože.

Ľudský papilomavírus sa môže vyskytnúť aj u detí. Vysiela sa veľmi jednoducho. Vírus papilómu u detí sa objaví, keď príde do styku s osobou, ktorá prejavila všetky príznaky.

S osobou, ktorá nemá podozrenie, že je nositeľom ľudského papilomavírusu. Keď je infikované, dieťa vyvíja papilómy na tele.

Sú to rastliny, ktoré sa vyskytujú na rôznych miestach tela. Dieťa môže mať papilóm a na rukách, na nohách, na tvári a tiež na slizniciach.

Tento vírus sa rozširuje na každú osobu bez ohľadu na pohlavie a vek. Riziko infekcie u dospelých je nižšie ako u detí.

Deti trpia touto infekciou častejšie ako dospelí, pretože sú na verejných miestach a vstupujú do hmatového kontaktu s inými deťmi a dospelými.

Plavecký bazén, detské ihrisko, verejná doprava, materská škola, vzdelávacia inštitúcia, kde sa pravdepodobnosť infekcie vírusom papilómu niekoľkokrát zvyšuje.

Rôzne spôsoby infikovania vírusom papilómu

Papilómy u detí vznikajú nielen z dôvodu spoločenského života a používania verejných objektov.

Existujú aj iné varianty infekcie HPV:

 • Vertikálna infekcia dieťaťa. Tento typ infekcie sa vyskytuje vo fáze vývoja dieťaťa. Zatiaľ čo plod je v matkin maternici, je oplotený z akéhokoľvek typu infekčných stimulov špeciálnou placentárnou bariérou. Proces doručenia je pre novorodenca ťažkou etapou. Najprv pre jeho telo. Pri narodení dieťaťa sa chránené prostredie mení na inú, v ktorej je mnoho nových faktorov ovplyvňujúcich novorodenca. Proces pôrodu je zmesou prostredia, ktorá sa nazýva kontaminácia. Dieťa v tejto chvíli môže prijať vírus papilómu. Papilómy u novorodencov sa môžu vytvoriť na tvári, na slizniciach v ústach a nosu a tiež v očiach. Tento typ HPV u detí je vrodený, nie je získaný.
 • Najbežnejší spôsob prenosu vírusu je domáci, ako aj úzky kontakt s inými ľuďmi. Môžete sa nakaziť tým, že sa dotknete domácich objektov, na ktoré sa dotyčná osoba dotkla. Prostredníctvom bozkov a objímania z matky na dieťa.
 • Existuje faktor vlastnej otravy. Ak má dieťa papilóm, vírus sa môže rozšíriť do iných oblastí tela. Deti radi skompletizujú miesto alebo sa pokúšajú žuvať. Vírus preniká do tkanív, ktoré sú zdravé a vyvíjajú sa tam. Môže preniknúť do rany a odreniny, dokonca aj malých.

Čo môže vyvolať HPV u detí?

Ľudský papilomavírus sa nie vždy objavuje na koži a slizniciach. Stáva sa, že v tele sa nerozvíja a nevykazuje.

Je to preto, že telo bojuje proti vírusovej infekcii a potláča ju. K tomu dochádza v prípadoch, keď je ľudská imunita silná a môže pôsobiť ako ochranná bariéra.

Pri zlom fungovaní imunitného systému je skutočnosť, že sa vírus skôr alebo neskôr prejaví takmer 100%.

Čo môže vyvolať vývoj HPV u dieťaťa?

 • často opakujúce sa ochorenia bežnej chladu, ako aj ochorenia dýchacích ciest;
 • so zvýšeným umiestnením organizmu dieťaťa na rôzne druhy alergií;
 • helminthická invázia. Choroby majú slabý vplyv na imunitný systém detí.
 • problémy so žalúdkom, pečeňou, konečníkom alebo poruchou trávenia dieťaťa;
 • narušené fungovanie endokrinného systému;
 • predĺžená liečba drogami;
 • porucha spánku, zvýšená úzkosť, nervozita.

Typy ľudského papilomavírusu, ktoré sa vyskytujú u detí

U infikovaného dieťaťa sa príznaky tejto vírusovej infekcie nemusia ihneď objaviť. Doba inkubácie papilomavírusu u dospelých je dva až päť alebo šesť mesiacov.

U detí môže inkubácia vírusovej infekcie trvať dlhšie. Zvyčajne je to od niekoľkých mesiacov do roka, ale vírus môže byť v režime "spánku" v tele dieťaťa a až desať rokov.

V prípade nepriateľskej infekcie vírusom papilómu alebo pri infekcii v ranom veku sa vírus prejavuje v štyroch alebo šiestich mesiacoch.

Vzhľad tohto vírusu u dieťaťa sa vždy vyskytuje postupne. Existuje veľké množstvo druhov tejto infekcie - papilómy, bradavice, kondylómy, všetky druhy vzdelávania.

Môže postihnúť celé telo: kožný kryt na ktoromkoľvek mieste, povrch sliznice, tenké črevo. U malých detí je vírus lokalizovaný a rastie na viečkach, v blízkosti rohov v ústach, v hrtanu, priedušiek alebo na koži rúk.

Farba rastlín závisí od ich typu a typu. Rasty môžu byť buď samostatné alebo skupinové, umiestnené na jednom mieste alebo rozptýlené na rôznych miestach tela.

Ak sa vírus papilomu prejaví, dieťa by malo okamžite konzultovať s lekárom.

Väčšina detí už je v dospievaní, má vzdelanie na svojej tvári alebo na nejakom inom významnom mieste, začína sa cítiť v rozpakoch. Z tohto dôvodu existujú komplexy a nervové poruchy.

Vedci majú približne 100 typov ľudského papilomavírusu.

Existujú presne tie, ktoré sa vyskytujú u malých detí alebo dospievajúcich:

 • Jednoduché bradavice. Sú to rastliny, ktoré majú malý rozmer a okrúhly tvar. Ich korene sú hlboko v koži a na vrchole tvorby keratinizovaných tkanív. Farba bradavice je tmavšia ako koža. Lokalizované takéto rastu na koži paží, nôh, bokov. Existujú však prípady, keď sa objavili na iných miestach.
 • Rovinné splošťovanie. Prakticky neviditeľné, vyčnievajú mierne nad povrchom pokožky dieťaťa. Farba je rovnaká ako pokožka. Napriek tomu, že nie sú viditeľné, môžu priniesť veľké nepohodlie dieťaťu alebo dospievajúcemu. Takéto rastu zapálenia, svrbenie, prinášajú nepríjemné bolestivé pocity.
 • Filiformný papilóm (bradavica). Vzdelanie je malé na tenkej stonke. Sú predĺžené a na konci sú nasmerované. Podľa farby sa nelíšia od zdravého kože, niekedy sú ružové. Vyskytujú sa na tvári, viečkach, rohoch ústach, aj v oblasti tkaniva a pazúry. Z dôvodu lokalizácie sú vystavené konštantnému treniu s oblečením a podráždením. Z tohto dôvodu je tvorba poškodená a krváca, čo vedie k šíreniu infekcie do iných oblastí kože.
 • Wart na podrážke nohy. Sú umiestnené na chodidle pod prstami. Majú hnedo-žltý odtieň, rovnako ako zhutnená štruktúra. Tento typ bradavíc prináša nepríjemné pocity a bolesť pri chôdzi.
 • Kukurica na podrážke. Vonkajšie ako plantárne bradavice, ale má vnútorné tmavé znaky.
 • Papillóm hrtana. Vzniká pri narodení. Rozvíja sa na sliznici v krku. Papilóm novorodencov je komplexný druh ľudského papilomavírusu, pretože exacerbácia môže viesť k následkom. Pri ochladení sa papilóm zväčšuje a vedie k opuchu hrtana. Pre deti je ťažké dýchať, hovoriť, jesť pevné a tekuté potraviny. U novorodencov sa prejavuje niekoľko mesiacov po infekcii.
 • Formácie súvisiace s epitelovou hyperpláziou. Výrastky sú predĺžené. Tvorí sa na sliznici: jazyk, horné predsiene, na lícach zvnútra. Vzdelanie spôsobuje bolesť a nepohodlie pri jedení, rozprávaní. Tiež často zranený, čo vedie k rozšíreniu infekcie na čisté oblasti sliznice.
 • Dospelí spojených s dyspláziou bradavíc. Malá veľkosť formácie, ktorá sa nachádza na vonkajšej strane chodidiel a rúk. Mať hnedú farbu s červeným nádychom. Takéto papilómy u novorodencov sú menej časté.

Liečba vírusu papilómu u detí

Ak má dieťa papilóm, rodičia musia venovať pozornosť a prijať opatrenia na liečbu.

Nezúčastňujte sa na samoliečbe, ani na tradičné lieky. Tieto metódy sú neúčinné a môžu mať negatívny vplyv na zdravie dieťaťa.

Ak sa vyskytne papilomavírus, dieťa by sa malo poradiť s lekárom. Po prvé, lekár by mal vykonať vyšetrenie a vyšetrenie biologického materiálu v laboratóriu na určenie typu papilomavírusu.

Potom je predpísaná medikácia alebo chirurgická liečba. Okrem toho sa má vykonať terapia spojená s potlačovaním vírusu a zlepšovaním kvality imunity u dieťaťa.

Otázka pre pediatra: Dieťa malo bradavicu, pretože som infikoval jeho HPV?

Výskyt bradavíc (vedecky - papilómy) môže byť spôsobený len ľudským papilomavírusom, aj keď sa líšia svojou tvarovou a veľkosťou. A len málo ľudí si uvedomuje, že tento fenomén kože je nákazlivý. Zavedená do zárodkovej vrstvy kožných buniek (epidermocytov), ​​vírus spôsobuje, že sa intenzívne množia. V dôsledku lokálneho rastu stratum corneum sa na postihnutých miestach vytvárajú uzliny, tj bradavice.

Infekcia dospelých sa najčastejšie vyskytuje sexuálne a deti počas prechodu do pôrodného kanála. Vo vašom prípade je s najväčšou pravdepodobnosťou tretí a vzácnejší kontaktný režim prenosu. Ak chcete mať domácu infekciu, musia sa naraz zhodovať tri podmienky. Po prvé, v tele nosiča musí byť vírus vo vysokej koncentrácii. Po druhé, mikrotrauma by mala byť prítomná na koži potenciálnej obete. Po tretie, dopravca nesmie dodržiavať pravidlá osobnej hygieny. Ide o to, že v čase exacerbácie vírus žije v oblasti pohlavných orgánov, odkiaľ sa môže za určitých podmienok dostať do rúk. Preto je mimoriadne dôležité, aby všetci nositelia HPV pozorne dodržiavali pravidlá osobnej hygieny.

Pokiaľ ide o odstránenie bradavíc, je to veľká otázka. Po prvé, je dôležité mať na pamäti, že v 40 až 50% prípadov papilómy zmiznú bez stopy a bez vonkajšej interferencie do jedného roka po ich výskyte. A s vekom sa zvyšuje frekvencia sebaužitia. Odstránenie bradavíc je zobrazený len v tých prípadoch, keď sú veľmi citlivé na nepohodlné a umiestnenia (napr., Na záhyby v dlani, alebo záhybov kože), alebo zvýšením počtu alebo veľkosti. A samozrejme aj pre čisto estetické účely.

Všetky moderné hardvérové ​​metódy zbavenia sa papilómu sú vhodné pre deti. Je však dôležité mať na pamäti, že bradavice sú náchylné k relapsu: po odstránení sa môžu znova objaviť. Ale niekedy stačí vymazať jeden tak, aby všetky ostatné zmizli.

Je lepšie sa uchýliť k lekárnickým prostriedkom, pretože musia byť schopné správne používať. Mnoho ľudí, aj po prečítaní pokynov, liečí riešenie nielen bradavicou, ale aj oblasťou okolo nej. Keďže kyselina dusičná je súčasťou týchto produktov, zaručuje sa chemické popáleniny zdravých oblastí kože. Ďalším argumentom - farmakologické riešenia nie sú vždy účinné a vedú k relapsom častejšie ako hardvérové ​​metódy.

Venereológ - online konzultácia

Bude dieťa HPV infikované, ak obaja rodičia sú nosičmi choroby?

№ 378 Venereológ 13.12.2011

Dobrý deň, doktorko! Na mňa takáto situácia - v septembri tohto roku sa obrátila na gynekológa, dôvod, prečo nepochopiteľné procesy na análnej apertúre a rozdelenie z vagíny slúžili. Urobili škvrny a bohužiaľ našli dva závažné vírusy: HPV typu 16 a herpes! Predpísali Panavir intravenózne vo forme sviečok, ako aj čapíky Vaginorm, tablety metronidazolu a kandilómy Allomedin. Všetka rada lekára, ktorú som vykonala, v prvých dňoch decembra bola na druhej skúške a vykonala analýzu na kvantifikáciu HPV, ukazovateľ ako výsledok analýzy = 5.3. Malý kandilóm bol odstránený kryodestrukciou, lekár predpísal sviečky Polizhinakov, posypal Mirametinom, pil 20 dní Lavomaxu a potom použil Epigen sprej. Teraz nemám sexuálneho partnera, ale s budúcim zvolením budeme chránení kondómom, aby sa nedostal infikovaný HPV a herpesom, ale čo ak chceme mať dieťa? V prípade nechráneného pohlavia dôjde k infekcii. Ukázalo sa, že obaja budeme nosiči a ako to môže mať vplyv na zdravie nenarodeného dieťaťa? Pre mňa 23 rokov nebolo tehotenstvo a veľmi by bolo žiaduce v budúcnosti zdravé deti, a preto je táto nepríjemná situácia narušená! Veľmi znepokojený! Ďakujeme vopred za odpoveď!

Dvornichenko Olga, Pyatigorsk

Drahá Olga! U mladých ľudí (do veku 27 až 30 rokov) vo väčšine prípadov (až do 90%) počas 6-12 mesiacov dochádza k samovzdelaniu subklinických a latentných foriem infekcie papilomavírusom. Ožením sa a oženime sa. a s najväčšou pravdepodobnosťou všetko bude pracovať pre vás. Medzitým, kategoricky - bariérové ​​metódy antikoncepcie a kontroly laboratórneho HPV každé 3 - 6 mesiacov. Celkové liečenie infekcie papilomavírusom znamená individuálny prístup. Herpes, ak je stručne, je nebezpečný pre primárnu infekciu počas tehotenstva. V ostatných prípadoch má lekár gynekológ možnosť zvoliť si algoritmus na riadenie tehotnej ženy, aby sa minimalizovali riziká tehotenstva, pôrodu a popôrodnej lehoty. Pravdepodobnosť komplikácií nie je významná a komensurable - chodil, narazil.

HPV počas tehotenstva: príznaky, liečba a prevencia

Ženy, ktoré majú počas tehotenstva papilómy, môžu mať obavy, že vírus môže poškodiť ich nenarodené dieťa. Vo väčšine prípadov to však nebude mať vplyv na vyvíjajúci sa plod. Tehotenstvo a HPV - je to úplne normálne a nemalo by zapríčiniť zbytočné vzrušenie. Avšak infekcia, ktorá sa môže prejaviť ako genitálne bradavice alebo abnormálne Pap kvapľovanie, zvyčajne mení spôsob, akým sa žena počas tehotenstva postará. Je dôležité, aby pôrodník vedel, či tehotná žena má papilomavírus.

Čo je infekcia papilomavírusu

HPV, genitálny ľudský papilomavírus, je vírusová infekcia, ktorá každoročne postihuje približne 6 200 000 nových ľudí. Existuje 100 rôznych typov vírusu papilloma, vrátane približne 30 typov, ktoré sa šíria prostredníctvom sexuálneho prenosu. HPV sa prenáša prostredníctvom pohlavného styku kože s kožou, ktorá je vo väčšine prípadov sexuálnou aktivitou vrátane orálneho, análneho a vaginálneho konania. Vírus sa môže prenášať aj v prípade, že osoba nemá príznaky.

Diagnóza pred plánovaním tehotenstva

HPV je diagnostikovaný jedným z nasledujúcich spôsobov:

 • brušná skúška na bradavice;
 • Papilárny náter na vyhľadávanie prekanceróznych / rakovinových buniek;
 • biopsia (odstránenie kúska tkaniva) z bradavíc, krčka maternice alebo iných pohlavných miest.

Ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, sa často pýtajú, či potrebujú špeciálny infekčný test, aby sa uistili, že neexistuje žiadny vírus. Ak žena má pravidelné testy, akékoľvek odchýlky od nich varujú svojho lekára, aby mohol znovu objasniť diagnózu. Akonáhle žena otehotnie, prvý prenatálnej návšteve pre ženy, ktoré nie sú detekčnej kontrole, je nutné držať test PAP. Ak ukáže anomálie, lekár poradí ďalšie testy, ktoré môžu zahŕňať test infekcie. Lekár môže rozhodnúť o kolposkopia, v ktorom je zariadenie na osvetlenie slúžia na krčnej dôkladnom štúdiu za abnormálne zmeny tkaniva.

Ak je podozrenie na vírus počas tehotenstva, malo by ho diagnostikovať lekár. Skríningový test sa vykoná v spojení s testom Pap kvôli určeniu, či existuje vírus. Test je oveľa účinnejší na detekciu abnormálnych buniek krčka maternice ako bežný Papový náter.

Pre test PAP založený na kvapalnej cytológii lekár umiestni zozbierané bunky do kvapaliny a neroztieria ich na snímke. To vám umožní uložiť viac buniek. Väčšina poskytovateľov zdravotnej starostlivosti súhlasí s tým, že cytologický test založený na kvapaline sa odporúča ženám, ktoré sú vystavené riziku infekcie.

Test DNA môže odhaliť typy HPV s vysokým rizikom, ako napríklad 16 a 18, skôr než sa na cervixu nájdu abnormálne bunky. Tento skríning sa odporúča pre ženy staršie ako 30 rokov, ktoré majú zvýšené riziko chronickej infekcie, ktorá sa mení na prekancerózne bunky. Muži môžu tolerovať a prenášať infekciu bez akýchkoľvek príznakov. V súčasnosti neexistuje test na detekciu HPV u mužov.

Výsledky získané z týchto testov môžu určiť:

 1. Veľkosť: Liečba sa môže meniť v závislosti od veľkosti papilómu.
 2. Miesto: niektoré papilómy je ťažké zistiť voľným okom.
 3. Ďalšie problémy: kontrola akýchkoľvek iných anomálií je dôležitou súčasťou diagnostiky a eliminácie akýchkoľvek iných problémov.

Ako HPV ovplyvňuje tehotenstvo

Neexistuje vzťah medzi infekciou a potratom, predčasným pôrodom alebo inými komplikáciami súvisiacimi s tehotenstvom. Okrem toho sa riziko prenosu vírusu na dieťa považuje za veľmi nízke. Ak sa tehotná žena môže nakaziť vysoko rizikovými typmi HPV spojenými s rakovinou, lekár ju bude sledovať počas tehotenstva, aby sledoval zmeny v krčka maternice. Musí tiež povedať lekárovi, či má chirurgickú liečbu krčka maternice. U niektorých tehotných žien s HPV sa počas tehotenstva môžu meniť tkanivá. Ak je to možné, lekári odkladajú liečbu, pretože to môže niekedy viesť k predčasnému pôrodu.

Ak tehotná žena má genitálne bradavice, lekár bude sledovať ich rast. Zmeny hormónov počas tehotenstva môžu viesť k zvýšeniu počtu bradavíc. Niekedy novotvar krváca. V závislosti od svojho počtu môže lekár pred liečbou odložiť liečbu. Ale ak sa bradavice stanú tak veľkými, že môžu spôsobiť prekážku vo vagíne, môžu byť potrebné pred odobratím odstrániť.

Kedy môže byť dieťa infikované vírusom

Aj keď sú deti infikované ľudským papilomavírusom, ich telá sú zvyčajne očistené od vírusu. Väčšinu času dieťa narodené žene s genitálnymi bradavicami nemá žiadne komplikácie spojené s infekciou. Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa u novorodencov vyvinú bradavice v krku. Tento závažný stav sa nazýva respiračná papilomatóza a vyžaduje časté laserové operácie, aby sa zabránilo upchatiu dýchacích ciest dieťaťa. A aj keď má matka typ vírusu, ktorý spôsobuje rakovinu, môže sa dieťa bezpečne narodiť.

Symptómy vírusu u tehotných žien

Vo väčšine prípadov nie sú žiadne dôkazy o HPV. Mnoho ľudí to má a nevie to. Niektoré varovné genitálne bradavice na labkách alebo konečníku.

Liečba HPV u žien

Neexistuje žiadny liek na HPV, čo znamená, že od okamihu infekcie môže byť celoživotnou infekciou. Dobrou správou je, že prirodzený imunitný systém tela dokáže zbaviť infekcie.

Neexistujú žiadne lieky na infekciu u tých ľudí, ktorých imunitný systém nemôže nezávisle odstrániť vírus. Bradavice sa ošetrujú alebo odstraňujú pomocou chemikálií, zmrazením, laserom alebo chirurgickým zákrokom.

Vedci sa domnievajú, že rakovina je priamo spojená s ľudským papilomavírusom. Vírus spôsobuje 70% rakoviny, ale väčšina žien liečených HPV nemá rakovinu. Väčšina prekanceróznych buniek sa môže liečiť zmrazením, laserom alebo chirurgickým zákrokom.

Ak sa abnormálne bunky stanú rakovinou, môžu sa liečiť chirurgickým zákrokom, žiarením a / alebo chemoterapiou. Pri častom skríningu sa môže zabrániť rakovine.

Ako znížiť riziko infekcie

Gardasil je očkovacia látka, ktorá môže pomôcť chrániť pred určitými ochoreniami spojenými s vírusom papilómu zabránením 6, 11, 16 a 18 typov. Existuje 30 ďalších sexuálne prenosných typov HPV, ktoré Gardasil nezabraňuje. Liečivo sa naočkuje ako séria 3 injekcií počas 6 mesiacov. Gardasil nešetrí existujúce infekcie spôsobené HPV, ale väčšina z nich je vyriešená sami. Nežiaduce reakcie na očkovaciu látku zahŕňajú bolesť, opuch, horúčku a nevoľnosť. Závažnejšie reakcie zahŕňajú bolesť hlavy, zápal žalúdka a artritídu.

Keďže Gardasil obsahuje hliník (hydroxyfosfátsulfát hlinitý), vakcína sa neodporúča pre ženy, ktoré sú tehotné alebo môžu otehotnieť v blízkej budúcnosti. Existujú len dva spôsoby, ako zabrániť HPV. Po prvé, zdržať sa sexuálneho kontaktu akéhokoľvek druhu. Po druhé, byť v dlhodobom monogamnom vzťahu, ako je manželstvo s osobou, ktorá nemala iných sexuálnych partnerov. Neexistujú žiadne vedecké dôkazy o tom, že kondómy znižujú šance na genitálny HPV.