Hlavná

Ovčie kiahne

binogi.ru

Často sa v dôsledku odierania topánok alebo odevov na tele objavujú vodné pľuzgiere. Prinášajú nepríjemné pocity, bolesť, najmä keď prasknú. Poďme sa bližšie pozrieť na to, čo je vodný kalus, prečo sa zdá, aké liečenie potrebuje na jeho odstránenie a obnovenie krásy na koži.

Príčiny vodných kĺbov

Mokrý kalus sa môže objaviť v dôsledku nasledujúcich situácií:

 1. Vzhľadom na to, že máte na sebe pevnú, tuhú a nepohodlnú obuv. Kornie sa vyskytujú na tých miestach, ktoré sú viac kontaktované s topánkami, napríklad na päte alebo na špičke;
 2. Na prstoch ruky môže vzniknúť vlhký kalus vďaka dlhej práci s nástrojmi bez ochranných rukavíc alebo rukavíc.

Aj kalus na nohách sa môže objaviť v dôsledku silného potenia, citlivosti alebo citlivosti kože na nohe alebo rameni.

Symptomatológia vzhľadu vzdelávania

Vodný kal je bublina, ktorá sa zapálila, naplnila číra kvapalina, neustále sa bála bolesťou a ďalšími nepríjemnými príznakmi.

Vzdelávanie na päte spôsobuje bolesť, pálenie, napätie. Príznaky sú výraznejšie, ak sa dotýkajte kalózu.

Ak sa kvapalina naplňujúca kalus infikuje, zdravá pokožka v okolí formácie sa začne červenat '. Tiež sa kvapalina stáva bahnitým odtieňom, hnis sa začína hromadiť a bolestivosť naďalej znepokojuje pacienta.

Ak sa močový mechúr rozbije, kukurica sa stáva načervenalou, zvlhčujúcou ranou.

Typy kukurice

Aby sme rozlíšili kukuricu od iných typov takýchto formácií, je dôležité vedieť, čo sú. Typy útvarov na koži:

 • Mokrá kukurica sa často vyskytuje v dôsledku mechanických účinkov na pokožku. Ak sa načervenalo a opuchnuté miesto na päte pokračuje v teste na bokoch topánok, začne sa tvoriť bublina s tekutinou. Ak sa vzdelávanie neobťažuje, piercing sa neodporúča. Ak je pocit bolesti, v sterilných podmienkach je možné jemne prepichnúť močový mechúr a uvoľniť kvapalinu smerom von. Potom by sa mala rana dezinfikovať a na vrchu sa musí naniesť čisté lepidlo.
 • Dlhodobé mechanické účinky na mäkké tkanivá môžu spôsobiť tvorbu keratinizovaných buniek, ktoré majú kónický tvar. Suché kalusy majú svetlú farbu. Sú jasne viditeľné na pozadí farby kože. Ak nastane tlmiaca bolesť, ktorá zmizne okamžite po odstránení prsta z bolesti. Liečba suchých plutv sa líši od liečenia mokrých útvarov;
 • Ak sa do spodnej vrstvy pokožky dostane trieska, bunky okolo nej zomrú. Formácia je tvorená tyčinkou vo vnútri. Odstránenie jadrovej kukurice je ťažké, pretože veľmi hlboko preniká a spôsobuje nepríjemné pocity.

Ak poznáte typy mozgov, môžete presne určiť, aké vzdelanie máte a prijať potrebné opatrenia týkajúce sa liečby. Na poskytnutie náležitej pomoci a na vykonanie potrebnej terapie je dôležité konzultovať s lekárom.

Terapia vzdelávania

Vodná kukurica stúpa nad kožou, má bielu farbu a mäkkú štruktúru, je naplnená kvapalinou. Ak to nie je liečené, vezikuly prasknú a suchá kukurica začne rásť. Je dôležité poznať a byť schopný liečiť mozoly a tiež sa snažiť nedovoliť ich vzhľad.

Liečba liekom

Keď sa objaví vlhký kalus, je dôležité ošetriť ho peroxidom vodíka, zeleným, furatsilínom alebo roztokom manganistanu draselného. Takéto antiseptiká nedovolia, aby sa baktérie množili na päte. Po dezinfekcii by mala byť tvorba skrytá pod baktericídnou sadrou alebo sterilným obväzom.

Ak ste začali liečiť vlhký kalus, aby ste sa vyhli zraneniu, je dôležité nosiť pohodlnú obuv.

Ak vylúčite traumatizáciu vzdelania, trvá to dva až tri dni. Pri poškodení kukurice sa odporúča liečiť liekom Levomycol.

Postup punkcie

Väčšina ľudí sa pýta, či je možné prepichnúť kalus na päte. Takýto postup môže a dokonca musí byť vykonaný, ale je žiaduce, aby ho špecialista vykonal v sterilite.

Prestrieknite vodnú kukuricu takto:

 1. Utrite formáciu, pokožku okolo nej a tiež tenkú ihlu s alkoholom.
 2. Orel sa sterilizuje nad ohňom a jemne pichne kukuricu. Vytiahnite kvapalinu z nej. Neodstraňujte pokožku močového mechúra.
 3. Dezinfikujte ranu a naneste obväz alebo obväz na deň.

Je dôležité, aby sa kalus na nohe úprimne a sterilne prenikol tak, aby nedošlo k infekcii rany.

Akcie s infekciou vzdelávania

Na rane po punkcii kukurice môže dôjsť k infekcii, ktorá môže spôsobiť zápal a iné nepríjemné príznaky, ak sa nedodržiavajú pravidlá hygieny a starostlivosti o pokožku.

Po infekcii rany infekciou, silnej bolesti, sčervenania okolo fúkanej kukurice sa pozoruje tvorba hnisavých a zakalených sekrétov. Tiež lokálne zvyšuje teplotu pokožky.

Na liečenie infikovanej rany, ktorá sa objavila na mieste prasknutého kukurice, sú potrebné antibakteriálne a protizápalové lieky, ktoré by mal lekár určiť. Nezávislá liečba v tomto prípade môže viesť k nie veľmi dobrým dôsledkom.

Ľudová terapia

Na liečbu vodného kalusu na nohe alebo nohe je možné pomocou aloe, plantain, kalanchoe. K chorým pätám sa aplikuje mäso rastlín. Z plantain urobte kompresiu, ktorá je upevnená obväzom alebo omietkou.

Ošetrenie vodného kalusu sa vykonáva nasledujúcimi ľudovými prostriedkami:

 1. Jedného dňa môžete aplikovať na tvorbu mäsa alebo kôry citróna. Pre tento postup je citrus fixovaný pomocou pásikovej pomôcky alebo bandáže;
 2. Ak je päta už vytvorená na päte, aby sa zabránilo jej nárastu v dôsledku trenia na stranách obuvi, mazať ju vazelínou alebo akýmkoľvek tukovým krémom;
 3. Ak chcete vyliečiť burzový kalus a tiež utiecť pokožku, odporúča sa použiť odvar z nechtíka. Pred spaním si spárujte nohy s výrobkom alebo rozotrite boľavé miesto na základe nechtíka. Po ukončení procedúry utesnite ranu lepiacou páskou a choďte do postele;
 4. Mokrá kukurica sa odporúča aj na mazanie olejom z čajovníka, zmiešaný s rastlinným olejom v pomere 1: 3. Postupy by sa mali robiť štyrikrát denne. Vďaka čajovému stromu sa zastavuje proces rozmnožovania baktérií, takže rana sa nemôže infikovať;
 5. Šrotové strúhané surové zemiaky. Naneste silnú vrstvu na formáciu a upevnite ju obväzom;
 6. Pulverizujte nechtové kvety maltou. Keď nechajú džús, naneste kvetinovú hmotu na vyhorený vlhký kalus na hojenie;
 7. Umyte a rozmiešajte v mlynčeku na mäso čerstvé listy kôrovcov. Výsledná hmota sa aplikuje na blistrovanú kukuricu;
 8. Nalejte teplú vodu do nádrže a rozpustite v nej lyžicu soľ. Počas piatich minút spárujte nohy. Postup je najlepšie vykonať pred spaním;
 9. Ak chcete rýchlo vymiznúť mäkkú kukuricu, môžete ju mast 's rajčiakovou šťavou. Ak sa formácia roztrhne, rajčiaková šťava sa nedá použiť, pretože môže výrazne poškodiť výslednú ranu;
 10. Môžete stúpať vaše nohy alebo ruky s mozoly v harmančej vývar. Poškodená pokožka sa hoja rýchlejšie pod vplyvom bylín;
 11. Na zmiernenie bolesti a pálenia môžete do kukurice umiestniť vaječný film zo škrupiny. Pri vlhkej strane naneste fóliu na formáciu a držte ju, kým nezaschne;
 12. Vytvorte nočný kúpeľ s mydlom a sódou. Potom prilepte kĺb živice ihličnatého dreva vo forme kompresie. Kompresia by mala byť udržiavaná na jeden deň, potom opakujte postup aktualizáciou gumy. Že kukurica úplne zmizla dosť, aby urobila pár takýchto postupov.

Popísané ľudové metódy budú účinné, ak budú kukurice malé a len sa objavia. Liečba veľkých formácií sa vykonáva inými metódami a pod vedením skúsených odborníkov.

Stručne o liečbe iných druhov kukurice

Vzhľadom k tomu, že okrem vodných kalórií na nohách a rukách, môžu vzniknúť suché a tyčové formácie, je dôležité vedieť, ako sa ich zbaviť.

Suchý kalus sa formuje postupne - koža sa postupne začína zahusťovať a vyčesávať. Je ťažké odstrániť staré, tvrdé kukurice. Nerozrezajte ich sami, pretože následky môžu byť nebezpečné pre ľudí. Samošetrenie suchých mozgov je možné len s ľudovými prostriedkami. Recepty proti suchým formáciám:

 • Vyberte šošovky z piatich žiaroviek. Nalijte ju ocotom (250 mililitrov) a nechajte prípravok podávať dva týždne. Nádoba musí byť uzavretá vekom. V hotovej infúzii upravte gázu a na štyridsať minút ju prilepte na bolavý bod. Liečba týmto liekom sa vykonáva sedem dní raz za deň;
 • Pečeme cesnak v rúre a rozdeľte ho na dve kúsky. Koža okolo tvorby mastnôt s tučným krémom a klinčekom, ktorý sa prilepí na kukuricu. Kompresor by mal byť pevne fixovaný a udržiavaný po celú noc. Opakujte postupy sedem dní;
 • Na malom prstom odstráňte suchý kal s alkoholovým propolisovým roztokom. Malý kúsok včelieho výrobku sa rozpustí v alkohole a pridá sa malá kyselina salicylová. Miešajte do hladkej. Produkt sa má aplikovať raz denne vo forme obväzu. Päť takých postupov nezanechá stopu kukurice.

Suché kalusy je možné odstrániť pomocou kvapalného dusíka, lasera, liekov, ktoré lekár predpíše.

Tyčové kĺby majú vnútornú tyč s vonkajšou vyčnievajúcou hlavou. Suché kukurice s tyčinkou sa odstránia týmto spôsobom:

 1. Na půl hodiny pár noha v roztoku mydla-sódy;
 2. Do kukurice pripojte plátok citrónu a fixujte ho obväzom alebo sadrou na 12 hodín.

Po niekoľkých týchto procedúrach sa kalus stáva mäkkým a môže sa odstrániť pomocou pemzy na olúpanie nohy.

Tvorba tyčiniek sa dá odstrániť zmrazením dusíka, ako aj vystavením laserovým lúčom. Ak sa chcete zbaviť suchých mozgov, často sa používa náplasť Salipod s kyselinou salicylovou. Je viazaná na vzdelávanie na jeden deň. Ak je to potrebné, náplasť sa nahradí novou. Použitím len troch päť náplastí uvidíte, že suchý kalus zmizne.

Prevencia kukurice

Aby ste zabránili a nešetrili ďalšie mozoly na päte, je dôležité vopred odstrániť príčinu, čo môže spôsobiť nepríjemné formácie. Na ochranu nohy je dôležité nosiť ponožky, pančuchy, golf a ochranu rukavíc - rukavíc. Mierne pretrepané miesta na tele môžu byť otryté rastlinným olejom.

Ak sa kvôli potenia objavia opuchy chodidiel na nohách, použite špeciálne prostriedky na odstránenie takejto chyby. Aj keď sa vrátite domov, vysušte a dezinfikujte topánky. V prípade športu vždy nakupujte špeciálnu športovú obuv. Je tiež dôležité dodržiavať pravidlá osobnej hygieny.

Teraz viete, aký je vodný kalus, ako sa jeho ošetrenie vykonáva. Zatiaľ čo vzdelávanie nezmizne, je dôležité zabezpečiť, aby sa infekcia nedostala do neho, pretože proces hojenia trvá dlhšie. Ak sa infekcia dostala do pľuzgierovaného kalusu, obráťte sa na lekára, aby ste získali správnu liečbu potrebnými liekmi.

Hodnotiť tento článok >>>>> (hlasoval:3, hodnotenie: 4.33 z 5)

Musím prepichnúť moju kašu alebo nie?

Kukurica - nepríjemné poškodenie kože, ku ktorému dochádza na pozadí trenia obuvou, rukavicami alebo oblečením. Vzdelanie sa vyznačuje opuchom, zápalom a silným začervenaním.

Rozlíšenie bubliny sa vyskytne počas niekoľkých dní. Medzi nimi prúdi intersticiálna tekutina.

Čo je to?

Kukurica prináša silné nepohodlie a veľmi sa stará o človeka. Prítomnosť vzdelania na koži je motiváciou pre mnohých pacientov, aby ho prepichli. Nie je však vždy vhodné uskutočňovať takýto postup.

Výsledok môže iba zhoršiť celkový klinický obraz a viesť k penetrácii sekundárnej infekcie do tkaniva.

Je možné prepichnúť kukuricu

Je prísne zakázané otvorenie kôrovcov nezávisle, ak to nie je absolútne nevyhnutné. Manipulácia by sa mala uskutočňovať za sterilných podmienok, ktoré nemožno vytvoriť doma.

Len lekár môže otvoriť formáciu s minimálnym poškodením povrchu.

Pri prepichovaní múčnat by mali používať antiseptické. V opačnom prípade rana otvára prístup k infekcii, ktorá rastie do zápalu, hnisavého.

Čo robiť s mokrým kalusom na päte, toto video povie:

Na pozadí tohto klinického obrazu sa zvyšuje riziko závažných komplikácií. Domáca liečba by sa mala vykonať správne. Ovplyvnená oblasť by mala mať úplný odpočinok.

Ak dôjde k prepichnutiu, musí byť rana starostlivo ošetrená. V tomto prípade infekcia nemôže preniknúť dovnútra. Dôležitú úlohu zohráva pozorovanie všetkých antiseptických podmienok počas manipulácie s domom.

Aké korunky nemôžu byť prepichnuté

V lekárskej praxi existujú formácie, ktoré sa nehromadí vnútri tekutiny. Takáto kukurica by nemala byť prepichnutá, lebo v opačnom prípade narastá riziko penetrácie infekcie do povrchu.

Krvný kal sa vyznačuje červenou farbou a zápchou vo veľkom množstve lymfy. Avšak nielen krv, ale aj hnis sa môže hromadiť vnútri kalusu.

Tieto typy útvarov môžu byť správne prepichnuté iba lekárom. Počas konania je potrebné dodržiavať všetky bezpečnostné predpisy. S hnisavou kukuricou nie sú experimenty povolené.

Lekár môže správne vyšetriť a znížiť riziko komplikácií. Ak chcete toto vzdelanie odstrániť, okamžite sa obráťte na kliniku. Človek by sa nemal pokúšať odstrániť suché formácie na vlastnú päsť, rovnako ako krv a purulentné mozoly.

V prvom variante nie je absolútne potrebné odstrániť kvapalinu. Ak je v oblasti kalusu prítomná krv, zvyšuje sa riziko šírenia infekcie, čo môže v krátkom časovom období ovplyvniť celé telo.

Pus sa tvorí na mieste intersticiálnej tekutiny sedem dní po objavení kalusu. Tento variant vzdelávania možno odstrániť iba chirurgicky.

Správna pitva a základná starostlivosť po ukončení procedúry

Dierovanie kukurice v domácnosti môže byť vykonané len s prísnym dodržiavaním nasledujúcich pravidiel:

 • Počas postupu je možné používať len sterilnú ihlu. Môže byť odobratá z novej striekačky alebo dezinfikovanej varianty šitia s alkoholom. Ak tento nástroj nie je po ruke, potom je možné použiť oheň, napríklad z plameňa sviečok alebo zapaľovačov.

Je prísne zakázané používať nesterilné prístroje.

 • Povrch by sa mal umývať aj mydlom a vodou. Vyčistite zvyšnú kvapalinu pomocou uteráka. Najlepšie je urobiť to s vatovým tampónom alebo tampónom, ktorý bol predtým vlhký v alkohole.
 • V horizontálnej polohe je potrebná tvorba dier. Otvor je najlepšie na základni blistra. V tejto oblasti je najzraniteľnejší povrch.
 • Zvýšenie odtoku kvapaliny pomôže dvom prerazeniam.
 • Ak chcete odstrániť kvapalinu, bude fungovať sterilná tkanina, ktorá ju rýchlo absorbuje.
 • Po skončení postupu sa postihnutá oblasť má ošetriť dezinfekčným roztokom.

Je možné prepichnúť kukuricu doma, pozrite sa na toto video:

Vďaka punkcii sa môžete úplne zbaviť pocitu nepohodlia. Kukurica sa začína hojiť rýchlejšie. Avšak lekári neodporúčajú postupovať samostatne.

Tvrdé kukurice by mali byť odstránené aj v sterilnej nemocnici.

V opačnom prípade sa komplikácie a silné zápaly pokožky môžu vyskytnúť aj v hlbokej úrovni.

Starostlivosť o kukuricu po postupe

Rana môže byť tiež vytvorená bez ľudského zásahu. Je dôležité prijať všetky potrebné opatrenia na zabránenie zápalu alebo hnisavosti. V tomto prípade je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 • Na oblasť rany sa má použiť 3% roztok peroxidu vodíka. Môžete tiež použiť akékoľvek antiseptické alebo antibakteriálne činidlá. Obväz pomôže zabrániť kontaminácii a ďalšej traume v oblasti. Vďaka nej je tiež možné výrazne urýchliť proces hojenia.
 • Rýchle uzdravenie rany pomáha aloe. Ak je ulica leto alebo jar, potom môžete použiť listy plantain. Musia byť dôkladne umyté a rozomleté.
 • Naliehavá návšteva chirurga je nevyhnutná v prípade, že oblasť okolo kalusu je veľmi červená a opuchnutá. Bude schopný posúdiť stav vzdelávania a vykonať potrebné opatrenia.

Lekári kategoricky neodporúčajú otvoriť kukurice. V tomto prípade sa zvýšilo riziko infekcie a baktérie, ktoré sa dostávajú do kože. Osoba by nemala zanedbávať toto pravidlo.

Samoliečba nedá správny účinok, pretože lekár môže vybrať len tie správne lieky. Dierovanie zvyšuje riziko zápalu, takže postup sa prísne neodporúča.

Môžem prepichnúť svoje mozoly?

Pravdepodobne nie je žiadna osoba, ktorá si nikdy nehubla prsty na nohách. Zvyčajne prechádzajú dostatočne rýchlo, aj keď spôsobujú určité nepríjemnosti. Za rok sa diskusia nezmenšila, či je možné pichnúť kukuricu a aké dôsledky to môže viesť.

Ako vzniká vodný kalus

Vodné šľachy sú dôsledky konštantného intenzívneho trenia kože, ktoré spôsobuje vymazanie hornej vrstvy (epidermis) a hlboké vrstvy začnú uvoľňovať kvapalinu. Je potrebné zabrániť ďalšiemu poškodeniu tkaniva.

Tvorba kalichov je bežným problémom moderných ľudí, ktorí vedú aktívny život. Na ženách, ktoré radšej nosia krásnu, ale nie vždy pohodlnú obuv, sa často objavujú nohy. Nové nediferencované topánky dávajú svojim majiteľom pľuzgiere na podpätkoch, ktoré spôsobujú bolesť a nepohodlie.

Stojí za to piercing?

Odborníci nesúhlasia, či je možné preniknúť kukuricu doma. Niektorí hovoria, že toto urýchli hojenie, pomôže zbaviť sa bolesti a nepohodlia. Odporúča sa otvoriť príliš veľké kvapkanie a tie, ktoré sa môžu roztrhnúť. Prečo je teda zakázané prepichnúť vodný kal? Niektorí lekári hovoria, že vzhľad takýchto útvarov je prirodzenou obrannou reakciou tela, a ak prepichnete močový mechúr, potom na jeho mieste zostane otvorená rana - brána pre početné infekcie. Takže pri samovoľnom vystavení pľuzgierov musíte zabezpečiť správnu starostlivosť a postarať sa o dezinfekciu prístroja a pokožky, aby ste sa chránili pred vznikom zápalu a abscesov.

Čo kukurice nemôžu prepichnúť?

Podľa odborníkov nie je možné preraziť žiadne formácie. Existuje niekoľko typov kukurice, ktoré sa nedajú otvoriť sami: suché, purulentné a krvavé.

V dôsledku neúčinnosti postupu je zakázané prepichnúť suché dutiny. Nemajú už žiadnu kvapalinu na uvoľnenie, iba hrubá koža.

Krvavé plody sú ešte nebezpečné, keď sa objavia, potrebujete kvalifikovanú pomoc od lekára. Ak ste pitím cez ranu, môžete dostať infekciu, ktorá bude cirkulovať v celom tele cez obehový systém.

Ak sa zaujímate o to, či sa kukurica prepichne alebo nie, pozrite sa na jej vzhľad. Ak obsahuje hnis alebo krv, je potrebné kontaktovať špecialistu, tieto ústavy môžu otvoriť len chirurg, v žiadnom prípade by nemali byť otvorené doma sami. Aby sa zabránilo vzniku hnisavých pľuzgierov, je potrebné zapáliť zapálenú oblasť špeciálnymi prípravkami s dezinfekčným a sušiacim účinkom.

Čo sa stane, ak sa kukurica rozbije? Ak sa jedná o vodný blister, potom bolesť ustúpi a prejdú nepríjemné pocity, takéto formácie môžu byť prepichnuté nezávisle. V opačnom prípade sa poraďte s lekárom.

Ako správne otvoriť blister

Malé bublinky môžu jednoducho utesniť omietky a čakať, keď pominú, ale veľkosť pľuzgiere, ktoré môžu prasknúť nezávisle pri výkone každodenných činností, byť umožnené otvoriť doma.

Ako správne prepichnúť kukuricu tak, aby nedošlo k poškodeniu zdravia:

 • Po výskyte blistra by sa nemalo prejsť viac ako jeden deň;
 • Pred penetračnou procedúrou by sa vodná bublina mala ošetrovať peroxidom vodíka a ihla by mala byť dekontaminovaná antiseptickou kvapalinou;
 • Odporúča sa otvoriť kukuricu z boku, kopula jej formácie musí zostať neporušená;
 • Je lepšie prepichnúť na niekoľkých miestach, aby sa zaistilo odtok tekutiny bez toho, aby došlo k pretrhnutiu tenkej kože.
 • Tekutina sa musí odstrániť sterilným obväzom alebo rúnom, pričom sa koža aplikuje obväzom zvlhčeným peroxidom;
 • Aby sa zabránilo infekcii rany, mali by sa mazať zeleňou alebo špeciálne prípravky s antiseptickým účinkom. Je zakázané používať jód a alkohol - spôsobujú suchú pokožku a komplikujú hojenie;
 • Po prepichnutí pľuzgiere na nohách poškodená plocha je potrebné vložiť baktericídne náplasť alebo sterilný obväz, ktorý by mal byť menený minimálne dvakrát v priebehu 24 hodín. Je dovolené používať zmäkčujúce kompresie, ktoré neumožnia hrubnutie kože;

Ak zistíte akékoľvek príznaky možnej infekcie v mieste blistra, nezabudnite konzultovať s odborníkom.

Prevencia kukurice

Aby sa nerozmýšľalo o tom, či je potrebné prepichnúť kalusy na päte, je lepšie, aby boli chránené pred ich vzhľadom. Za týmto účelom vám jednoduchá rada pomôže:

 • Vyberte si starostlivo svoje topánky. Mala by zodpovedať veľkosti dĺžky a šírky, nespôsobovať nepríjemné pocity pri ponožení;
 • Uprednostňujte ponožky vyrobené z prírodných a bezpečných materiálov, nemali by mať otvory a drsné švy;
 • Použite mastenec a deodoranty na nohy. Mokrá koža je skôr náchylná na trenie a vzhľad kvapiek;
 • Používajte zmäkčujúce krémy a oleje pri prvom objavení sčervenania pokožky;
 • Nezabudnite na baktericídnu omietku, ktorá neumožní obrátiť malú šupku na blister.

Vodné korytnačky sú typom obrannej reakcie pokožky na aktívne trenie. Neexistuje žiadna správna odpoveď na otázku "Môžem prepichnúť kukuricu?" Veľa závisí od jej špecifiká. Je však dôležité mať na pamäti, že ak blister spôsobuje strach, potom je najlepšie poradiť sa s lekárom.

Môžem prepichnúť kukuričné ​​špičky a triky

Je nepravdepodobné, že na svete existuje osoba, ktorá aspoň raz v živote nestráca taký problém ako kukurica. V mieste aktívneho trenia kože s určitým povrchom sa vytvorí bublina rôznych veľkostí, naplnená kvapalinou. Bolí to, spôsobuje veľa nepríjemností, vyzerá nakoniec úplne neprijateľné. Môžem preniknúť mojim kalusom, aby som sa zbavil tohto problému?

Mechanizmus tvorby kukurice

Hlavným problémom je to, že povrchová vrstva epidermis začína trieť na tvrdý povrch, napríklad zadnú časť topánky, ktorá sa posúva vzhľadom na hlbšie vrstvy. Existuje stratifikácia kože. V úvodných fázach je takmer nepostrehnuteľný. Poškodené miesto vyzerá mierne zapálené, bolestivý syndróm prakticky chýba a objaví sa len pri dotyku.

Ale ak negatívny faktor pretrváva dlhú dobu, potom sa povrchová vrstva pokožky úplne odlupuje. Medzi ním a kožou sa vytvorí dutina. Na jej naplnenie vnútorné vrstvy pokožky aktívne vylučujú medzibunkovú tekutinu. Takže kukurica sa objaví.

Hlavným provokačným faktorom je trenie na objekt alebo oblečenie. Najčastejšie dochádza k tvorbe kalusov na nohách - podpätkoch alebo prstoch. To sa môže stať, ak sú topánky príliš tuhé alebo dokonca kvôli dieru v ponožke. Dôležitú úlohu zohráva potenie nohy. Čím viac potu, tým silnejšie je trenie a tým vyššia je pravdepodobnosť, že všetko skončí s výskytom vodnej bubliny.

Spočiatku sa poškodená oblasť zapáli, stane sa opuchnutá a bolestivá. Bublina sa javí pomerne rýchlo. Jeho objem priamo závisí od stupňa poškodenia. Bolestivý syndróm sa významne zvyšuje po výskyte mozgov. Dotyk je sprevádzaný silnou bolesťou, pretože steny sú namáhavé.

Akýkoľvek viac alebo menej významný vplyv na kalus, napríklad náraz, trenie, stlačenie atď., Môže spôsobiť jeho pretrhnutie. Bublina praskne a jej obsah vyteká. Ak došlo k roztrhnutiu s oddelením steny, môžete vidieť červenkastú, zvlhčujúcu ranu, ktorá sa uzdraví pomerne dlho.

Je dôležité pochopiť, že kukurica nemusí byť nevyhnutne sprevádzaná tvorbou vodnatého močového mechúra. Existujú aj suché mozoly. Musia byť tiež schopní rozlíšiť od pevných formácií podľa typu kužeľov na pätách. Ak nie ste schopní pochopiť, čo skočil na nohy, odporúča sa navštíviť špecialistu.

Účinná liečba

Kukurica je s väčšou pravdepodobnosťou obyčajná fyzická nepríjemnosť ako vážna patológia. Ale ak neviete, čo robiť s týmito útvarmi, je možné, že je to po celom tele k infekcii patogénmi, ako sú stafylokoky alebo streptokoky a rozvoj nebezpečných chorôb, vrátane sepsy.

Diskusie o tom, či je možné preniknúť kukuricu na nohu, pokračujte aj dnes. Je zrejmé, že po otvorení močového mechúra bolestivá bolesť zmizne, chôdza bude oveľa pohodlnejšia. Na druhej strane musíte urobiť všetko veľmi opatrne, pretože rana sa môže stať vstupnou bránou na infekciu.

Vychádzajúc z toho všetkého možno povedať, že nie je potrebné zbytočne prepichovať kukuricu. Ak je to otázka malých bubliniek, ktoré prinášajú nepríjemné pocity len vtedy, keď sa ich dotknete, nie je potrebné ich prepichnúť. Môžu byť jednoducho zapečatené sadrou na ochranu pred vonkajšími vplyvmi.

Ale veľké mozoly sú nielen veľmi bolestivé, ale sú tiež predmetom nezávislého pretrhnutia. Ak klesne kukurica, keď ste niekde na ulici, je nebezpečné, že všetky prítomné nečistoty a baktérie sa môžu ľahko dostať do otvorenej rany. A všetko toto sa dá vyhnúť, ak sa všetko robí správne doma.

Hneď je potrebné povedať, že je možné samostatne prenikať iba vodné kalusy - to sú formácie naplnené transparentnou kvapalinou. Všetky ostatné druhy, o ktorých budeme diskutovať nižšie, nemôžu byť takto zaobchádzané.

Pri samošetrení kukurice nie je nič zložité. Budete musieť urobiť nasledovné:

 • Pripravte potrebné materiály - tenkú a nevyhnutne ostrú ihlu, vatovú podložku alebo tampón, kvalitnú antiseptickú látku (peroxid vodíka sa hodí);
 • starostlivo ošetrujte povrch kalusu a okolitú pokožku antiseptikom. Urobte to isté s ihlou. Predtým môže byť ihla zapálená v ohni;
 • Umiestnite špičku ihly ku kukurici rovnobežne s jej povrchom. V dôsledku toho sa punkcia vykonáva bokom. Ihla je vložená niekoľko milimetrov. Nie je potrebné prenikať, až kým nevyjde ihlica zo zadnej strany. V žiadnom prípade by ste nemali bodať umiestnením ihly kolmo na kvapkadlo. Faktom je, že môžete poškodiť dno kalusu, a to je nová rana a zodpovedajúca zvýšená pravdepodobnosť infekcie.
 • Ak chcete urýchliť proces odtoku kvapaliny, môžete vykonať dve alebo tri prerazenia - v závislosti od množstva problému. Nedávajte príliš veľa otvorov, pretože môžete odtrhnúť stenu kukurice od jej dna, čo je veľmi zlé;
 • po prepichnutí navlhčite bavlnenú podložku alebo tampón v peroxide, pripevnite k múčku a aplikujte malý tlak. To pomôže rýchlejšiemu vypúšťaniu obsahu;
 • Konečným štádiom je antiseptické ošetrenie po procedúre, aby sa minimalizovalo riziko infekcie. Môžete utrieť povrch kvapky rovnakým peroxidom vodíka. Ale najlepšou možnosťou je antibiotikum vo forme masti. Použite trochu peňazí na prerazené kukuricu a zhora pečať ochrannou omietkou. Sádra je potrebné meniť najmenej dvakrát denne. V noci musí byť odstránený.

Ak sa kvapalina začala zhromažďovať v punkovanej kukurici, postup sa musí znova zopakovať. Ak spozorujete príznaky infekcie - začervenanie, vznik nepríjemných bolestí, a to aj bez dotyku, tvoria krusty okolo rany, hnisavé vypúšťanie a horúčka, najlepším riešením je poradiť sa s lekárom.

Čo kukurice nemôžu prepichnúť?

Teraz poďme hovoriť o mozoly, ktoré sa dôrazne odporúčajú nedotýkať sa. Ich prepichnutie môže viesť len k zhoršeniu situácie, alebo dokonca k výsledku.

Je možné prepichnúť kalus na päte

Mnoho ľudí sa často pýta: je možné prepichnúť vodnú kukuricu? Pokúsme sa to prísť na to. Nebudem vám nahrať zbytočné informácie a podmienky, stačí analyzovať túto situáciu.

Vrútil som si nohu novými topánkami. Pri trení topánky došlo k odtrhnutiu hornej vrstvy kože. Vytvoril sa priestor, ktorý bol naplnený medzibunkovou tekutinou. Budeme ju nazývať bublina. Ak je táto bublina s hlavičkou zápasu, tak to nezáleží. Zapečatené baktericídnou sadrou a nie sú žiadne problémy. A keby bol s rubovou mincou alebo viac?

Predstavte si, že ide o oblasť, do ktorej vstupujete infekciu. Ale zatiaľ čo je pokrytá hornou vrstvou kože. A keď prenikne, tu je celá otvorená plocha na získanie špiny, infekcie. Omietka tu samozrejme nebude zachrániť. Ona bude dlho chorá, a ak bude mať šťastie, nestane sa zapálená. Ale všetko sa stáva raz po prvýkrát. Nemáte na mysli rozrezanie prsta, s touto ranou v ruke v sklade v hromadu špinavých zemiakov? Nie, samozrejme, prinesieme viac infekcií!

Mimochodom, mám priateľa vyzdvihnúť hubu na koži, merať topánky v drahom obchode s topánkami! Stopy z toho nebudú šetriť! To je mi na skutočnosť, že všetky baktérie a huby zostávajú na povrchu topánok, a ak sa potíte nohami, žiadna krém nešetrí, kým súčasne nespracujete vnútorný povrch topánky. Aby ste to dosiahli, stačí gél v géli otrieť antiseptikom na ruky, ktorý sa predáva takmer všade. A pre topánky, rovnako ako pre nohy, musíte sa starať o každý deň, ak máte takýto problém.

Dúfam, že som vás vystrašil a nebudete mať nepríjemnosť, aby ste sa liečili nohou a vymýšľali túto nešťastnú bublinu. Kým sa neprelomí a neotvorí celý povrch rany, je lepšie jemne prepichnúť, aby došlo k odtoku kvapaliny. Nezabudnite spracovať ihlu, ktorá bude prepichnutá. Trvá to len minútu a preventívne opatrenie nebude zbytočné. Robte niekoľko nie veľkých prepichnutí. Pripevnite obväz alebo gázovú podložku, jemne zatlačte na uvoľnenie kukurice z kvapaliny a nerozlomte ju. Ukázalo sa, že ste varovali pred rizikom otvorenia rany a opustili ochranu, hornú vrstvu pokožky. Prostredníctvom prepichov bude prúdiť odtok nahromadenej kvapaliny. Ale nezabúdajte, že je to ešte rana, tak ju ošetrujte a pripojte ju k miestu pod náplasťou Levomekol. A ak sú nohy náchylné na potenie alebo v horúčave, je lepšie umiestniť pod lepidlo prášok streptocidu. Stačí stačiť to všetko v noci a deň zatvorte miesto rany lepiacou páskou. To je prípad, keď nie je možné prísť do práce v pohodlnej obuvi, ktorá má bavlnené ponožky.

Kukurica

Kukurica je lokálne poškodenie kože v dôsledku silného vonkajšieho vplyvu, hlavne utláčajúceho alebo praskania. Silné, relatívne krátkodobé účinky vedú k vzniku mokré mozoly, dlhý, ale mierny - tvorí suchú kukuricu.

Ako vytvoriť vlhký kalus

Mechanizmus tvorby kukurice sa môže podmienene rozdeliť na jednotlivé etapy.

Poškodzujúci faktor, ktorý je husto pripevnený k pokožke, ale je schopný sa s ňou pohybovať bez porušenia kontaktu, vykonáva rovnaký typ skreslenia. Súčasne dochádza k malým pohybom povrchových vrstiev kože vo vzťahu k hlbším vrstvám. V priebehu času takéto mikropohyby poškodzujú medzibunkové kontakty - v hrúbke kože dochádza k mikrotrhnutiu. Kvôli nim sa vyvíja zápal a začína sa hromadiť tekutina medzi bunkami - exsudát, pozostávajúci z lymfy a krvnej plazmy. Počet výpotok sa zvyšuje, vonkajšie vrstvy epitelu sa stále stúpať nad hladinou, ale nestratí pružnosť v dôsledku integrity. Toto vytvára bublinu. Potom, ako nahromadenie tekutiny, "kryt" bublina začína trpieť nedostatkom kapilárnej sily, ktorá v kombinácii s rastúcim tlakom vedie k jeho zničeniu - bublina praskne. Zvyčajne sa to deje v jednej alebo dvoch častiach. Epitel "veka" postupne zomiera a zmizne. Zvyčajne sa smrť a exfoliácia exfoliovaného epitelu vyskytuje paralelne s hojením povrchu rany vo vnútri močového mechúra.

Ak je vlhký kalus malý a navyše sa nachádza v oblastiach s hustou kožou, bublina nemusí prasknúť. V tomto prípade sa exsudát rozpustí a epitel sa opäť spojí s podkladovými tkanivami. K tomu dochádza, ak veľkosť bubliny nie je väčšia ako 3 až 5 mm v priemere.

príznaky

Mokré mäšky sú charakterizované charakteristickými znakmi, ktoré majú vždy väzbu na vonkajšie silné účinky na pokožku. To ho odlišuje od vážneho ochorenia - pemfigu.

Klinicky na koži v oblasti predtým poškodenej vonkajším vplyvom sa pozoruje bublina, naplnená kvapalinou, bolestivá pri dotyku. Má jasné hranice a zónu zápalového sčervenania pozdĺž okraja. Tekutina je častejšie transparentná, ale môže byť belavá (s hnisom), s krvou (s poškodením ciev) alebo má purulentný charakter (s infekciou). V druhom prípade môže koruna hyperémie okolo močového mechúra dosiahnuť až 1 cm na šírku.

Dĺžka života závisí od veľkosti a polohy. Takže, mozole na zadnej ploche päty na strane pri základe prstov na malíčka existuje len veľmi krátka v porovnaní s inými miestach, v čase - zvyčajne sú zničené v procese topánky alebo každodenné manipulácia ihneď po vytvorení. Najčastejšie sú infikované.

Kukly na nohách trvajú dlhšie. Je to spôsobené tým, že sa vytvárajú, a to zvyčajne po zastavení účinku faktora, ktorý ich spôsobil - na konci dňa, po odstránení topánok - večer alebo v noci. Keď sa zobudí a cíti ostrá bolestivosť, takáto osoba spravidla pozoruje šetriaci alebo dokonca odpočinok v posteli, čo predlžuje existenciu bubliny.

dôvody

Ako je zrejmé z definície - mokrý kalus, ako je suchý, je výsledkom lisovacieho alebo drobivého účinku na pokožku. Takýto dopad nastáva, keď nosíte nové alebo nepohodlné topánky, predĺžené zaťaženie nohy, u ľudí, ktorí vykonávajú fyzickú prácu alebo po prvýkrát vykonávajú neprirodzené cvičenia alebo akcie. Často je možné sledovať športovcov a vojakov na nesprávne zdvihnutom zariadení.

Treba poznamenať, že vlhká kukurica je druh akútnej reakcie. S dlhým opakovaním akcií, ktoré prvýkrát spôsobili výskyt mozgov, prestali byť traumatickým faktorom v dôsledku hrubnutia kože v miestach, kde je najväčší tlak.

Úprava vodného kalusu

Po odstránení základnej príčiny musíte začať liečbu. Najprv musíte vybrať správnu obuv. Keď je táto podmienka splnená, prejdite na ďalšie kroky. Existujú dve hlavné otázky, ktoré je potrebné odpovedať v procese liečenia mokrých mŕtvol:

 1. Potrebujem otvoriť bublinu?
 2. Aké finančné prostriedky sú potrebné po pitve alebo namiesto toho?

Potrebujem otvoriť vlhký kalus?

Existujú najmenej dva polárne pohľad na úpravu vody kurie oká - jeden z nich zahŕňa otvorenie močového mechúra, druhý - prostriedky samorazreshenie problémy bez defektu.

Otvorenie kukuričnej bubliny mierne skracuje čas liečenia, čo inak ide o resorpciu exsudátu. Navyše neotvorená kukurica často vedie k tomu, že na jej mieste v budúcnosti vznikne suchý kalus, z ktorého je oveľa ťažšie sa zbaviť.

Súčasné otvorenie počas aktívnej fázy zápalu, keď je kukurica vyjadrená bolestivo, len posilní tento zápal. Preto sa neodporúča okamžite po vytvorení piercingu kukurice, rovnako ako extenzívne a hlboko v koži - existuje vysoká pravdepodobnosť infekcie a komplikácií.

Ak uplynul istý čas po vzniku močového mechúra a kalus je mierne bolestivý, ak nie je hlboký kalus a nie sú žiadne známky hnisania, môže sa preraziť.

Pre to potrebujete:

Umývajte ruky, kalus a pokožku okolo neho s mydlom a utierajte uterákom;

liečiť ruky a močový mechúr s etylalkoholom * alebo salicylovou kyselinou;

ihlou prepichnite "veko" močového mechúra a uvoľnite jej obsah **;

opätovne ošetriť alkoholom, peroxidom, jódom alebo zelenkou samotnú bublinu a oblasť okolo nej;

* Alkohol sa užíva 70%. 96% má opaľovací a bakteriostatický účinok - niektoré mikroorganizmy v takomto prostredí tvoria spóry, ktoré sú odolné voči vonkajším vplyvom. 70% alkoholu má baktericídny účinok, čím zabíja väčšinu mikroorganizmov.

** Ihla sa odoberá z balenej sterilnej striekačky. Nepoužívajte šijacie ihly alebo iné nástroje. Je nežiaduce sterilizovať ihlu na otvorenom ohni. Dierovanie nastane, keď je ihla umiestnená rovnobežne s povrchom, na ktorom sa tvorí kukurica, aby nedošlo k poškodeniu tkanív vo vnútri.

*** Dobré odporúčame sami mokré obväzy. Napríklad impregnovaný v bavlnenej tkanine z furatínovej bavlny, pevná gáza.

Pre reflexiu. Pred otvorením kalusu môžete držať teplé kúpele na nohy s harmančekom. Vo vode sa koža stáva mäkšou a pružnejšou na punkciu a heřmánek vo svojom zložení bude mať mierny protizápalový účinok. Voda by mala byť trochu teplejšia ako teplota tela, ale nie horúca.

Keby sa kalus dostal do kontaktu, nestačí len prepichnutie. Tu je povinné vyrezanie kúskov "veka" močového mechúra a ošetrenie exponovaného povrchu antiseptikami a antibiotikami. Odporúča sa vyhľadať lekársku pomoc a je to potrebné, ak sa po odstránení kukurice zistí prítomnosť ulcerácie alebo iných hlbokých lézií.

Je to dôležité. Ak sa objavia pľuzgieriky často az minútové expozíciu, a ešte viac, keď vyberiete fóra bublinu nasledované úseky a preruší zdravú pokožku - symptómu začínajúce pemfigu.

Sama o sebe táto choroba je typický vzor, ​​ktorý je ťažko pomýliť s konvenčnou kukurica, ale v atypických foriem môže dôjsť k nejakej bublinky, ktoré sa objavujú pri najmenšom trenie na koži a silne pripomínajúce normálne kukurice. Rozhodujúce je tu frekvencia výskytu bublín, ich lokalizácia a množstvo.

Aké prostriedky sú potrebné po otvorení alebo na mieste vodného kalusu?

Základ liečby okrem pitvy - Protizápalová a antimikrobiálna lokálna liečba po otvorení močového mechúra. Spravidla sa používajú masti alebo roztoky látok na bandáži.

 1. Zinková masť.
  Hlavný účinok je protizápalový kvôli inhibícii biologicky aktívnych zápalových činidiel. Tiež slúži ako "izolačná" vrstva po dezinfekcii a otvorení močového mechúra. Absorpčné vlastnosti masti odstraňujú zvyšky tekutiny z povrchu rany a zhoršujú podmienky jej kolonizácie mikroorganizmami.
 2. Synthomycínová masť 10%.
  Chlóramfenikol, ktorý je súčasťou prípravku, má antimikrobiálny účinok. Použite vo forme aplikácie na otvorený kalus alebo pod obväzom. Nepoužívajte, ak bol povrch predbežne ošetrený alkoholom a nie úplne vysušený.
 3. Tetracyklínová masť 3%.
  Antibiotikum so širokým spektrom účinku vo forme masti. Používa sa pod obväzom s náhradou 2-3 krát denne až do hojenia. Kontraindikované u detí mladších ako 11 rokov.
 4. Ichthyoli masť 20%.
  Antiseptikum s výraznou analgetickou a protizápalovou aktivitou. Zakázané používanie u detí. Vhodné aj na zakrytie kukurice po punkcii, ako aj pred jej. V druhom prípade rýchlo zmierňuje bolesť a začervenanie a vytvára podmienky na bezpečné otvorenie močového mechúra. Navrhnuté ako obväz a pre otvorenú aplikáciu, ak sa nepočítajú cez oblečenie.
 5. Levomekol.
  Ďalšia masť založená na antimikrobiálnej látke chloramfenikol. Aplikuje sa na ranu pod gázovým obväzom. Je povolený v akomkoľvek veku a spôsobuje minimálne vedľajšie účinky.
 6. Tablety, masť alebo prášok streptocidu.
  Účinná látka je širokospektrálne sulfónamidové antibiotikum. Na povrch rany sa ošetrí masť a pokryje sa obväzom. Ak by maska ​​nebola po ruke, prášok a pilulky by robili. Tablety sú jemne rozdrvené, kým sa nedosiahne práškovitá drobivá forma. Na povrch rany kalusu sa pridá prášok a pokryje sa suchým obväzom - bavlneným tampónom fixovaným obväzom.
 7. "Balzam z Karavava" krém.
  Zmes olejových extraktov s viac ako 10 bylinami a rastlinami. Má výrazný protizápalový, regeneračný, analgetický účinok. Zvláštnosťou je špecifický zápach. Aplikuje sa pod suchým obväzom, ktorý sa mení dvakrát denne. V indikáciách neexistuje žiadna priama indikácia použitia u kukurice.
 8. Furatsilin.
  Účinnou látkou prípravku je antiseptický a dezinfekčný nitrofurazón. Má priame indikácie na ošetrenie povrchov rany, vrátane ťažkých, ako sú popáleniny, purulentné a dekubitové vredy, čo dokazuje ich účinnosť a bezpečnosť. Najmä s mozoly.

Prípravky na povrchu vodného kalusu sa aplikujú, ak po prepichnutí bolo odstránené "veko" epitelu. Odstraňuje sa len vtedy, keď je infekcia kalusu. V iných prípadoch slnko samotného močového mechúra slúži ako izolačná vrstva na povrch rany a je nežiaduce odstrániť.

prevencia

Profylaxia znamená odstránenie faktorov, ktoré môžu chorobu spôsobiť pred nástupom ochorenia. Tento faktor v prípade šliach je nepríjemný, alebo ešte "nedosiahol" topánky. minulých skúseností a porozumenie založené že nákup nového alebo nosiť nepohodlné, ale favoritom / módna obuv spôsobuje kurích ôk, ako aj na vedomosti najčastejších miestach ich výskytu, človek môže prijať primerané opatrenia:

na miestach, kde je možné použiť silikónové podložky;

na miestach, kde nie sú miesta pre silikónové podložky, aplikujte záplaty, lepte ich vopred;

nové topánky sa môžu začať nosiť aj doma niekoľko hodín predtým, ako sa objaví nepohodlie a po niekoľkých opakovaniach sa bude na správnych miestach podávať;

držte nohy suché;

časti, ktoré podstúpia mierny tlak, ale trpia silného trenia môžu byť liečení vazelíny hornej náplasť (náplasť je prilepené, a vrstva vazelíny sa aplikuje na neho).

Jedným zo spôsobov, ako zabrániť záškolám na prstoch, je mäkká podšívka.

komplikácie

Časom sa neošetrená vlhká kukurica často stáva suchou, dlho existujúcou kukuricou, ktorá následne spôsobuje veľa nepohodlia. Súčasne, spracované včas, ale zlé, môže byť infikované. Vo všeobecnosti to nie je patológia, ktorá môže ohroziť život alebo ohroziť vážnymi dôsledkami. Je dôležité mať na pamäti, však, že nepokrytá kukurica dopredu je povrch rany, ktoré možno získať širokú škálu mikroorganizmov a, v dôsledku toho, čo spôsobí nežiaduce účinky.

Môžem otvoriť svoje vlastné kukurice sám?

Kukurica - výnos na koži šedivý, ružový alebo žltý, ktorý sa vyskytuje v dôsledku vonkajších účinkov na pokožku. Kukurica vyzerá ako blister alebo tekutá bublina a najčastejšie sa objavuje na nohách. Je možné preniknúť kukuricu na nohu, ak zasahuje do chôdze a spôsobuje veľa nepríjemných pocitov? Existujú prípady, keď je takáto liečba možná, ale niekedy je prísne kontraindikovaná.

Príčiny kukurice

Tvorba kalichov je skutočným problémom pre osoby, ktoré vedú aktívny životný štýl. Na päte alebo inej časti chodidla, na prstoch, sa môže objaviť u dospelých a dieťaťa, a to najmä v lete. Často sa vyskytuje vodný kalus, kukurica krvi sa tvorí menej často. V prvom prípade bublina obsahuje serózny obsah a lymfy, v druhej je krv v nej, pretože lokalizácia tvorby je vedľa kapilár.

Kukly na nohe - výsledok silného trenia špecifickej oblasti kože. Horná vrstva (epidermis) je zriedená, dochádza k zápalovému procesu v hlbokých vrstvách kože. Dermis začne produkovať zápalovú tekutinu na ochranu hlbších tkanív pred poškodením. Kukurica s vodou - výsledok reakcie tela, ktorý chce chrániť pokožku pred vážnym poškodením. V priebehu času sa jemná koža blistra oddelí a ak trenie pretrváva, na mieste sa vytvorí drsný kalus - suchá kukurica.

Prečo sa kukurice objavujú častejšie u žien? Dámy nosia topánky s vysokým podpätkom, s úzkymi hrotmi, rôznymi modelovými produktmi, ktoré sú v každodennom živote ďaleko. Kukly sa objavujú po novej neinteligentnej obuvi. Zvýšte riziko vzniku pľuzgierov na nohách takéto faktory:

 • nedodržiavanie hygieny chodidiel;
 • prítomnosť tenkej, citlivej kože;
 • hubové choroby;
 • nosiť príliš malé, lisovacie topánky, koženkové výrobky;
 • cvičenie alebo intenzívna chôdza.

Vzhľadom na močový mechúr na nohe človek začne krčiť, pretože chôdza spôsobuje silnú bolesť a iné bolestivé pocity. Preto je potrebné začať liečbu nepríjemného subjektu, aby ste sa ho rýchlejšie zbavili.

Prevencia opuchov na nohách

Je jednoduchšie zabrániť problému, než ho odstrániť. So sklonom k ​​výskytu vodných kukurice a trenie na pokožke by sa mali dodržiavať jednoduché pravidlá. Mali by ste si kúpiť vhodnú veľkosť, kvalitné, pohodlné topánky, nový pár predtým opotrebovaných domov, na sebe mokré ponožky.

Ak má dôjsť k dlhej prechádzke, stojí za to posilniť nohy mastenec, detský prášok, aby pokožka nebola vlhká. Ak nie je žiadna vlhkosť, trenie nebude prúdiť s takou intenzitou. Ak sa po náročnom dni na nohe existujú oblasti začervenanie, treba im nemažte žiadnu ropu alebo masť aplikovať liečebné prostriedky (napr masť methyluracyl). Môžete tiež lepiť tlmené miesta, aby ste ich ďalej chránili pred trením.

Pokúšajte sa alebo nie

Môžem prepichnúť svoje mozoly? Ak chcete zbaviť bolesti v nohe, veľa prepichne alebo roztrhne blister. To zastaví bolesť, nepohodlie, pomáha rýchlejšie liečiť ranu. Ak tento postup urobíte opatrne, dodržiavaním pravidiel antiseptickej liečby je možné prepichnutie kukurice doma.

Ale odborníci varujú: ak zlomíte "technológiu", infekcia ľahko dostane do rany. Po výbuchu bubliny sa stane bránou pre rôzne baktérie. Bez toho, aby sa urobili určité opatrenia, trenie nohy na tom istom mieste bude pokračovať, čo môže viesť k vytvoreniu väčšej a ostro bolestivej kukurice.

Tu sú prípady, kedy lekári povolia piercing vodné plody:

 1. Prítomnosť príliš veľa vzdelania, ktoré môže prasknúť.
 2. Prítomnosť blistra v otvorenom priestore.
 3. Ťažkosti s nosením obuvi.
 4. Riziko roztrhnutia kukurice v nesprávnom čase, keď nebude možné liečiť ranu.

V opačnom prípade je lepšie poskytnúť takú pomoc nohe: naliať bez alkoholu antiseptický pľuzgier, utesniť vhodnú veľkosť náplasti, a potom len nosiť pohodlné topánky. Je lepšie chodiť doma bez ponožiek a topánok, takže kukurica horí rýchlejšie vo vzduchu.

Blistre, ktoré nemôžu byť prepichnuté

Nemôžete sa pokúšať zbaviť sa suchých kukelov - formácií, ktorých tyčinka prechádza do hlbokých tkanív chodidla. Zvyčajne sa premenia na vodné bubliny, ktoré sa pravidelne formujú na tom istom mieste. Z takýchto problémových oblastí pokožky sa treba zbaviť v klinikách alebo kozmetických salónoch - pomocou kryoterapie, laserom.

Je tiež zakázané dotýkať sa a prenikať krvavé kukurice na vlastnú päsť. Takéto pľuzgiere sú spojené s krvnými cievami a riziko infekcie rany a výskyt ťažkého hnisania je veľmi vysoká. Ľudia s tendenciou krvácania môžu mať nepríjemné následky. Krvavé pľuzgiere odstránia lekári.

Tiež by ste sa mali poradiť s lekárom v nasledujúcich prípadoch:

 • kukurica s veľkosťou viac ako 4 až 5 cm;
 • silná a ostrá bolesť v oblasti vzdelávania;
 • sčervenanie kože, horúčka, vzhľad hnisu;
 • tvorba modrín okolo kukurice.

Hnisavé mozoly

V niektorých prípadoch sa počas 5-7 dní namiesto obvyklého vodného kalusu tvorí hnisavý. Príčinou jeho výskytu je infekcia rany v koži s patogénnymi pyogenickými mikroorganizmami, častejšie - stafylokokmi. Súčasné príznaky sú často zvýšená bolesť v nohe, telesná teplota až 38-38,5 stupňov, malátnosť. Na ošetrenie takých kukurice je možné len u lekára, ktorý otvorí formáciu, vyčistí z hnisu, spracuje ranu a dá obväz.

Správne otvorenie kukurice

Vykonajte postup odstránenia blistra doma by mal byť veľmi presný. Punkcia by mala byť približne 1-2 dni po objavení, nie neskôr. Postup je nasledovný:

 1. Je potrebné ošetriť povrch pokožky pred prepichnutím - na tento účel sa používa peroxid vodíka.
 2. Dôkladne umyte ruky mydlom a očistite ich čistým uterákom.
 3. Ihla (bežné šitie, bezpečnostný kolík) je dobre pretrepaná alkoholom alebo vyhorená ohňom.
 4. Odstráňte dno kukurice bez toho, aby ste sa jej dotýkali zapálenej kože ("spodná časť"), pretože to môže spôsobiť infekciu. Celá kukurica by mala byť nepoškodená. Veľké blistre sú najlepšie prepichnuté zospodu a zhora.
 5. Tlmiť všetku vodu unikajúcu vatou.
 6. Koža je stlačená na poškodenú oblasť vatovou vatou namočenou v antiseptiku.
 7. Opatrne ošetrite ranu a pokožku okolo blistra so zelenou alebo aplikujte tetracyklínovú masť, levomekol alebo iné antibakteriálne činidlo (alkohol nemôže byť použitý).
 8. Prilepte náplasť na problémovom mieste a naneste obväz na veľkú kukuricu. Je potrebné ho zmeniť dvakrát denne.

Zvyčajne po 3 dňoch koža okolo mozgu úplne zomrie, rana sa uzdravuje, takže obväz musí byť odstránený. Mŕtva koža by mala byť starostlivo odrezaná.

Výber pravých topánok

Najlepšie opatrenie na zabránenie akéhokoľvek pošmyknutia je na sebe pohodlné, správne topánky. Kúpiť by mal byť bližšie k večeru, keď je noha mierne zväčšená, a nie ráno. Model topánky s tendenciou na rošt, je lepšie nosiť nie viac ako 1-2 hodiny, alebo úplne opustiť.

Pred dlhou prechádzkou je potrebné dať obuv bez drsných švov, reliéfnych detailov a otvorov, ideálny variant - pohodlná bežecká obuv. Vždy stojí za to mať so sebou omítky - v prítomnosti ľahkej bolesti môžete lepiť problémovú oblasť chodidla a kukurica na ňom nevznikne.