Hlavná

Opar

Čo ak máte tuleň s pečeňou? Liečba lézií v oblasti labiek

Zvyčajne sa žena, ktorá našla pečeť na jej labkách, začína veľmi obávať a niekedy dokonca paniky. V skutočnosti často takéto novotvary môžu byť veľmi nebezpečné, takže toto vzrušenie je plne odôvodnené.

Avšak v niektorých prípadoch sa s rôznymi pečaťami zaobchádza úspešne, ak hľadáte lekársku pomoc včas.

Hlavné príčiny tuleňov v oblasti pysky

Asi 8 z 10 žien, ktoré sa obrátia na gynekológa so sťažnosťou na pečať vo vnútri labia, diagnostikujú bartolínitídu. Okrem toho takéto vzdelanie môže byť malígny alebo benígny nádor. O týchto ochoreniach budeme o niečo neskôr. Nie sú to však jediné dôvody, ktoré môžu viesť k pečateniu malých alebo veľkých pyskov.

Aj podobný príznak sa často vyskytuje v nasledujúcich prípadoch:

 • v niektorých situáciách nodálne fragmenty indikujú vývoj ľudského papilomavírusu v tele. Samotný HPV často prechádza bez následkov, ale v niektorých prípadoch môže vyvolať rakovinu krčka maternice, preto by sa takéto zmeny v tele mali liečiť veľmi opatrne;
 • Ak takáto vada dostanete včas pred menštruáciou, s najväčšou pravdepodobnosťou, hovoríme o zvýšenie mazové žľazy, ktoré pohmat je veľmi často mylne považované za neistej situácii. Takéto porušenie v ženskom tele je dôsledkom hrotu pohlavných hormónov. Ak sa po niekoľkých dňoch, keď hormóny sa vrátili do normálu, hrbole a hrče zmizla rovnako náhle, ako sa objavil, čoho sa obávať. Zatiaľ niektoré ženy v tejto situácii zaznamenajú určité nepohodlie v genitálnej oblasti. Ak sa chcete zbaviť nepríjemných pocitov, skúste potrieť bolestivé kožu s bavlnenou handričkou namočenou hojne upokojujúce a antiseptické a tonikum. Okrem toho 1-2 týždne pred začiatkom menštruácie je užitočné opustiť sladké a tučné jedlá;
 • V zriedkavých prípadoch, keď sú prítomné po dlhú dobu a v žiadnom prípade rušiť svojmu majiteľovi malý tesnenie na labia, môžu byť výsledkom abnormálny vývoj reprodukčných orgánov, a najmä, veľké a malé pysky ohanbia, močovej trubice a iných vnútorných orgánov a systémov. Takéto formácie nie sú vírusovej alebo infekčnej povahy a pre túto ženu nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo;
 • Nakoniec, oveľa zriedkavejšie, tesnenie v oblasti týchto orgánov možno vidieť u novorodenca. Takmer vždy tieto zmeny v dieťati ukazujú, že obaja jej rodičia alebo aspoň jeden z nich má také vážne ochorenie ako syfilis.

Čo je Bartholinit?

S bartholinitídou alebo zápalom bartholinských žliaz sa obvykle vytvára pečať vo forme gule na pohlavnom pery ženy.

Najčastejšie sú tieto tuberkulózy umiestnené dostatočne hlboko v podkožnom tuku veľkých pyskov a môžete si ich všimnúť pri vstupe do vagíny.

Výsledkom práce Bartholinovej žľazy vo vagíne sú sekrécie pred sexuálnym stykom. Ak sú výtokové kanály týchto žliaz upchaté, v orgánoch pohlavných orgánov vznikajú zápalové procesy rôznej závažnosti, čo následne vedie k tvorbe tesnení a malých kužeľov. Príčina bartolinitu je skoro vždy skrytá pri vniknutí patogénu do ženského tela cez vonkajšie genitálie.

Toto ochorenie spravidla postihuje tie dievčatá, ktoré nevenujú náležitú pozornosť vykonávaniu ich osobnej hygieny, ako aj ženy s oslabenou imunitou, napríklad po ochorení vírusovej povahy alebo predĺženej liečbe antibiotikami.

Priebeh ochorenia zahŕňa niekoľko fáz, a to:

 • v priebehu 1-2 týždňov sa zápalový proces rozvíja iba v ženskom tele, neexistujú žiadne vonkajšie prejavy choroby;
 • niekoľko dní na vnútornej strane jedného z labia majora pečať je tvorený. V zriedkavých prípadoch sa bartholínske žľazy okamžite zapália na oboch stranách;
 • aj po 3-4 dňoch sa objavila lopta, ktorá začala ublížiť a prinášala jej majiteľovi veľa nepríjemných pocitov. To je zvlášť zreteľné, ak žena nosí pevné spodné prádlo;
 • o niečo neskôr sa veľké labky zväčšujú a napučiavajú a v perineu je horiace a horiace;
 • V zriedkavých prípadoch sa pri neprítomnosti liečby hnisavý absces otvorí nezávisle a jeho hnisavý obsah sa vyleje.

Okrem toho väčšina žien poznamenáva, že so zápalom bartholinovej žľazy majú horúčku až 38 stupňov a viac a pocit slabosti a všeobecnej nevoľnosti.

Ak sa v bartolínitíde sama otvorí pečať vo forme gule, jeho príznaky takmer okamžite zmiznú a samotná choroba sa stane chronickou. V tomto prípade sa neustále opakujúce exacerbácie bartolínitídy počas celej svojej životnosti narušia.

V chronickej formy ochorenia jeho nepríjemné symptómy sa môžu vyskytnúť najmä silou pri menštruácii, pri sezónnom výskytom prechladnutia a chrípky, v akejkoľvek inej situácii, v ktorej zníženou imunitou, ako aj v priebehu tehotenstva.

Ak sa exacerbácia ochorenia vyskytne počas čakacej doby dieťaťa, stane sa často príčinou potratu alebo vyblednutia plodu.

A konečne, s častými recidívami choroby u žien je často iná ochorenie - Bartholin cysta žľazy, ktoré možno odstrániť len chirurgicky. Z tohto dôvodu nemožno ignorovať symptómy bartolínitu, ktoré musíte začať a čo najskôr musíte navštíviť lekára.

Liečba bartolitídy

Prakticky vo všetkých prípadoch, žena na pyskov ohanbia, ktorý má bolestivé tesnenie je umiestnené v nemocnici zdravotníckeho zariadenia, aby uskutočnila podrobný prieskum. V prípade, že diagnóza "akútny zápal Bartholin žľazy" potvrdzuje, gynekológov a pitvú hnisavý absces sa odstredí, načo sa stanoví, liečebné procedúry s antibiotikami a sulfo lieky. V zriedkavých prípadoch musí byť Bartholinová žľaza úplne odstránená pomocou chirurgického zákroku.

Potom, čo bol prepustený z nemocnice, aby sa znížila pravdepodobnosť recidívy ochorenia na pacienta musí byť starostlivo dodržiavať správnu osobnú hygienu, jesť správne a pravidelne žrať kurz akýchkoľvek multivitamínové komplexy. Okrem toho, 1-2 krát týždenne po dobu 15-20 minút, je vhodné, aby sa sedacie kúpele s prídavkom harmančeka odvar alebo slabým roztokom manganistanu draselného.

Nádory v svaloch

V niektorých prípadoch môže byť tesnenie na veľkých alebo malých labkách predstavovať benígny alebo malígny nádor.

Zvážte tie hlavné:

 • fibromy spojivového tkaniva a fibromyómu sú benígne nádory, ktoré sú takmer vždy umiestnené na veľkých pysky. Sú chirurgicky odstránené a takmer nikdy nespôsobujú komplikácie.
 • Lipóm - bolestivý nádor malej veľkosti, ktorý nemá malígnu etiológiu. Nachádza sa vedľa vulvy a pochádza z tukového tkaniva. Lipómu sa tiež odstráni chirurgickým zákrokom a má sa to urobiť čo najskôr. Ak nie je liečená, rastie veľmi rýchlo a často spôsobuje vážne komplikácie až po tkanivovú nekrózu;
 • Takéto tesnenia môžu nakoniec naznačovať rakovinu alebo sarkómy vagíny. Onkologické ochorenia majú vždy iný charakter a dokonca aj v najskoršom štádiu nie sú vždy úspešné v liečbe.

Ak sa náhle objavíte pečať v oblasti pýchy, poraďte sa so svojím lekárom, bez ohľadu na to, aké ďalšie príznaky sprevádza.

Výnimkou môže byť len prípad, keď sa vzdelávanie vždy vyskytuje v rovnakej fáze menštruačného cyklu a nespôsobuje žiadne problémy.

Kužele na pupkách (malé, veľké)

Zmeny, ktoré sa vyskytujú na vonkajších genitáliách ženy, sú vždy dôvodom na obavy. Malý pupienok, indurácia, hrče na pery sex môže byť klinický symptóm nie je choroba. Takže, kde sa kužele objavujú na veľkých a malých labkách? Existuje mnoho dôvodov, siahať od jednoduchých, ako je nedostatok hygieny, k závažným ochoreniam.

Príčiny kužeľov na labkách

Vzhľad tvorbe zhlukov dochádza v dôsledku ochorenia žliaz, infekčných procesov, plesňových ochorení, reakcia na antibiotiká alebo zníženie imunity, kedy hostiteľské obranné už vyrovnať sa s patogénmi.

choroba

Bartholinitída, kandidóza, vaginitída, kolpitída.

Kužele na veľkých pyžiach

Častejšie zápal v podobe kužeľa na veľkých pyskov je príznakom zápalu Bartholinovej žľazy. Tento orgán je spárovaný, predstupuje vstup do vagíny. Telo sa skladá z mazových a potných žliaz a jeho hlavnými funkciami je vylučovanie maziva počas sexuálneho konania a zvlhčenie vagíny, aby ho chránili pred škodlivými mikróbmi.

Foto 1: Zápal Bartholinovej žľazy ovplyvňujú len ženy, ktoré dosiahli pubertu. Zdroj: flickr (G B SINGH).

Ak dôjde k upchatiu týchto žliaz, potom sa môže objaviť nádor v podobe kužeľa na pysky. Je sprevádzané začervenaním, môže to spôsobiť bolesť a svrbenie. Ďalšie príznaky charakteristické pre toto ochorenie:

 • bolestivé zhutnenie z oboch strán pri vstupe do vagíny;
 • pálením v perineu;
 • bolesť, ktorá sa zvyšuje pri pohlavnom styku;
 • zvýšenie teploty.

Zápal Bartholinovej žľazy je primárne akútny. Ak sa nezúčastníte liečby, potom sa tento proces môže stať chronickým a lekár diagnostikuje cysty Bartholinovej žľazy.

Bartolinit v chronickej a akútnej forme sa môže úspešne vyliečiť bez operácie, musíte kontaktovať gynekológa pre prvé nepríjemné symptómy ochorenia a dodržiavať všetky lekárske odporúčania.

Príčiny kužeľov na labkách:

 • znížená imunita;
 • dlhodobé používanie antibiotík;
 • chronická infekcia, napríklad tonzilitída;
 • tesné spodné prádlo;
 • zlá intímna hygiena;
 • promiskuitný sexuálny život;
 • infekcie počas operácie.

Vzhľad kužeľa na pysky môže byť príznakom takých ochorení ako predĺžená vaginálna kandidóza a vaginitída (zápal vagíny).

Vaginitída, ochorenie, ktoré sa vyskytuje aj v dôsledku zlej hygieny, infikovaných červami, ochoreniami endokrinného systému, predĺženým používaním antibiotík. Môže to byť dôsledok chorôb vnútorných pohlavných orgánov. Napríklad rovnaká kandidóza, kolpitída atď.

Kužeľ v blízkosti pysky

V dôsledku infekcie sa objaví náraz pri bruchu vagíny počas zápalu.

Foto 2: Infekčný proces je spôsobený patogénnymi baktériami, ktoré môžu mať odlišný pôvod, vrátane húb patogénnych. Zdroj: flickr (doctorgod.org).

Pečať na malých labkách

Kužeľ na malých labkách nie je spojený s bartholinitídou. Často kužeľa veľkosti hrášku, pustuly sa vyskytujú, keď existuje niekoľko dôvodov spoločne:

 • chudobná perineálna hygiena;
 • horúca sezóna;
 • nevhodné tesnenie.

Môže dôjsť aj k zhutneniu v dôsledku:

 • podchladenie;
 • jazda na bicykli;
 • zápal vlasového folikulu.

Na veľkých slzách je zhirovichok, ktorý dozrieva, vyráža a listy s hnisom. Aby sa zabránilo vzniku infekcie, je potrebné tesnenie ošetriť dezinfekčným prostriedkom.

Dôležité! Hrudník na malých labkách nemusí byť vôbec nepríjemný, ale každá subkutánna forma s hnisom je plná možnosti, že táto kvapalina nemôže vyrastať a infikovať vnútorné tkanivá. Preto je potrebná konzultácia s lekárom.

Liečba vo všetkých prípadoch závisí od diagnózy určitého typu ochorenia. Lekár môže predpisovať antibiotiká alebo predpisovať lokálne antiseptiká a odporúčanie na nosenie spodnej bielizne a osobnej hygieny je tiež povinné.

Homeopatické liečenie

Homeopatické liečenie kužeľov na pysky bude tiež závisieť od zistených ochorení.

 • Ak ide o zápal bartholínových žliaz, je to predpísané ľuľkovec(Belladonna) alebo Mercurius solubilis(Mercurius solubilis). Tieto lieky zmierňujú sčervenanie, opuch intimných orgánov, eliminujú hnisavosť, znižujú lymfatické uzliny.
 • Pri vaginitíde bakteriálnej povahy s vylučovaním, svrbením a pálenie pohlavných orgánov sa odporúča Calium bichromicum(Kalium bichromicum). Tento liek odstraňuje bolesť a napomáha hojeniu s ťažkými ochoreniami a zápalmi kože a slizníc.
 • Keď sa odporúča vaginálny výtok s ostrým nepríjemným zápachom Cresotum (Kreosotum). Tento liek odstraňuje pálenie a vulvu medzi labkami, v pošve a odstraňuje exkrementy.
 • Liečivo Silicea(Silicea) je predpísaný pre pomalé chronické zápalové procesy, absces.
 • Hepar síra(Gepar Sulfur);- blokuje hnisavý zápal v sliznici, pomáha pri liečbe herpes. Tiež náprava odstraňuje pocit pálenia v oblasti pohlavných orgánov a výtok.

Vzhľadom na vzhľad hrudných útvarov na pysky sa terapia takmer vždy vyznačuje priaznivou prognózou, ale samoobmedzenie nestojí za to, v prvom rade je povinné konzultovať špecialistu. Vyberie správne lieky a predpíše správnu dávku. Úspech terapie závisí od správne zvoleného lieku.

Kužele na pysky

Akékoľvek zmeny, ktoré ovplyvňujú reprodukčné orgány, by mali túto ženu upozorniť. Zvláštna pozornosť si v tomto prípade zaslúži kužele na pysky. Dokonca aj keď neublížia a nespôsobujú žiadne nepohodlie - je potrebné identifikovať príčinu ich výskytu.

Je to spôsobené tým, že tieto formácie nie vždy naznačujú porušenie pravidiel hygieny alebo hormonálnych zmien. V niektorých prípadoch je utesnenie pier na podlahe prvým znakom nebezpečného ochorenia.

benígne

Niekedy sú hrbole na pohlavných orgánoch ženy benígne novotvary. A hoci nepodliehajú smrteľnému nebezpečenstvu, stále je treba ich liečiť, pretože môžu spôsobiť veľa komplikácií.

ateróm

Atherom je epidermálna cysta, ktorá sa môže formovať na veľkých pyskov. Vyzerá to ako guľa, ktorá sa nachádza pod kožou. Vo vnútri aterómu je tajomstvo mazovej žľazy. Príčinou tejto choroby je zablokovanie vylučujúceho kanálika. Takýto gulička na stredisku čierneho pysky vždy.

Situácia môže byť nebezpečná pre zdravie, ak sa infekcia dostane do patologického miesta. To spôsobí vznik závažného zápalu a smrti tkaniva. V tomto prípade sa ateroóma sama ohria, bude sa zhoršovať. Celý proces bude sprevádzaný silnou bolesťou.

Avšak aj vtedy, ak je možné zabrániť infekcii, ale nie je liečená pečať v oblasti pysky - patologický proces bude rýchlo postupovať. V takýchto situáciách sa telesná teplota začne zvyšovať a kvapalina vystupuje z kužeľa s nepríjemným zápachom.

Spôsob liečby ateroómu sa môže veľmi líšiť v závislosti od jeho štádia. Ak je hrudka na pupkách malých rozmerov - môže sa odstrániť laserom. V závažných prípadoch je pacientovi pridelená chirurgická operácia.

Keď je infekcia pripojená, je povinné predpisovať antibiotiká.

Lipóm

Lipóma v ľuďoch sa často nazýva zhirovik. Je to preto, lebo sa skladá z adipocytov tukových tkanív. Táto guľa v pupkách je pohyblivá, ľahko hmatateľná pod kožou, ale je dostatočne mäkká, a to aj napriek prítomnosti kapsuly.

Hlavné príčiny vzniku Wenovej choroby zahŕňajú prerušenie endokrinného systému, prítomnosť zlých návykov, ochorenia močového systému a nedostatočnú osobnú hygienu. Okrem toho existuje genetická predispozícia k vzhľadu vápna.

Tieto nádory môžu byť jednoduché alebo prítomné okamžite vo veľkých množstvách. Neublížia a neprinášajú nepríjemné pocity, takže ich žena dlho nemôže venovať pozornosť.

Bohužiaľ, lipóm sa rýchlo zväčšuje a môže sa zapáliť. Z tohto dôvodu je potrebné nevyhnutne uskutočniť terapeutické opatrenia.

Podstata liečby kužeľov na pysky je odstrániť. Na tento účel možno vykonať odparovanie laserom, elektrokoaguláciu alebo terapiu rádiovými vlnami. Iba vo výnimočných prípadoch sa vykonáva chirurgická excízia vzdelávania.

myóm

Myóm je nádor, ktorý pozostáva zo svalových vlákien.

Môže to byť neviditeľné pre oko, ale je ľahké to cítiť. Obvykle sa táto forma nachádza v hrúbke veľkých pyskov a ľahko sa pohybuje. Jeho konzistencia je elastická a elastická.

Opuch bradaviek počas myomea rastie pomaly a zriedkavo, keď dosiahne veľkú veľkosť. Hlavnou príčinou tohto nádoru je hormonálna nerovnováha.

Prognóza v tomto prípade je pozitívna. Podstatou liečby je chirurgická operácia.

vláknitý nádor

Fibróm je novotvar pozostávajúci z spojivového tkaniva. Je spravidla malé (nepresahuje veľkosť hrášku). Fibróm sa často nachádza na pysky a v submukóznej vrstve vagíny.

Konzistencia nádoru môže byť buď mäkká alebo tvrdá, ale má v každom prípade hladký reliéf a má oválny tvar. Ak chcete lepšie pochopiť, ako to všetko vyzerá, žena môže nájsť na internete tento náraz na slnko fotografie.

Fibróm rastie veľmi pomaly. Bohužiaľ, je schopný malignity, takže sa musí liečiť.

Ako ukazuje prax, hrach na labkách sa môže objaviť v dôsledku prítomnosti nasledujúcich faktorov:

 • genetická predispozícia;
 • trauma labia;
 • prítomnosť zápalových procesov;
 • hormonálne poruchy;
 • zlé návyky;
 • zlá ekológia;
 • helminthické invázie.

Ak žena má loptu vo vnútri pyskov, liečba môže zahŕňať elektrokoaguláciu, laserovú evaporáciu alebo kryoterapiu. V niektorých prípadoch sa používa aj radiačné odstránenie novotvaru a chirurgická liečba. Každá z týchto metód má výhody a nevýhody. Výber uskutočňuje ošetrujúci lekár.

Gidradenoma

Hydrahedém je nádor, ktorý pochádza z konštitučných potných žliaz. Táto formácia na labkách sa zvyčajne vyskytuje u mladých dievčat mladších ako 20 rokov.

Niekedy má pacient na reprodukčných orgánoch niekoľko hydrazénov naraz. Veľkosť každého z nich zvyčajne nepresahuje 1 cm. Uzlíky sú sfarbené do žltej, ružovej alebo hnedej farby. Neoplazmy nedávajú žene žiadne nepríjemné pocity. Sú objavené náhodou, počas prania alebo vykonávania epilácie.

Ako ukazuje prax, pri tejto chorobe pacient môže mať pevné guľky na labkách alebo mäkké, ale v každom prípade budú pohyblivé.

Napriek tomu, že hydradenómy nie sú malígne, je potrebné liečiť ich. Nezávisle nikdy nezmiznú. S dlhým priebehom patológie nedokáže koža nad novotvarom vydržať silu tlaku, ktorý sa objaví na nej. Výsledkom je, že začala nekrózať.

Z otvoru, ktorý je výsledkom, je zrnitá papilomatózna tkanivá. Krv sa môže uvoľniť z postihnutej oblasti. V tomto prípade bude krvácavý kužeľ na pyskách bolesť. V tomto prípade môže byť hydráttenóm ľahko zamenený s pyogénnym granulómom alebo malígnym nádorom.

Podstatou terapie hydradenómu je vykonávanie elektrickej disekcie alebo chirurgickej operácie.

chylangioma

Lymfangióm je nádor, ktorý pochádza zo steny lymfatických ciev. Vedci sa nepodarilo zistiť príčiny jeho výskytu. Veľkosť tohto nového rastu sa môže pohybovať od 1 mm do niekoľkých centimetrov.

Lymfangióm sa často nachádza v blízkosti inguinálnych záhybov. Kužeľ na pysky počas tejto choroby nie je jednotný, má modrý nádych. Lymfangióm je mierny, ale obsahuje pevné inklúzie. Pri palpácii žena cíti bolesť.

Lymfangióm veľmi pomaly zvyšuje objem. Napriek tomu sa môže nakaziť, takže je žiaduce liečiť. Ak chcete odstrániť takú guľu pod kožu na pysky, špecialista môže použiť liek "Pitsibanil" alebo vykonať chirurgickú operáciu.

Myxo

Ak hrudka na pysky unikla, potom môže hovoriť o prítomnosti myxómu - nádoru, ktorý sa vyvíja z pozostatkov embryonálneho spojivového tkaniva v tukovom tkanive.

Zvyčajne sa u starších pacientov vyskytuje.

Mixoma obsahuje želé podobnú látku, má nepravidelný tvar. Tento nádor je mobilný a elastický, má hladký povrch.

Hlavné príčiny jeho výskytu zahŕňajú genetickú predispozíciu a traumaty pohlavných orgánov (vrátane tých, ktoré boli získané počas liečby).

Podstatou liečby myxómom je výkon chirurgickej operácie. Bohužiaľ, potom nie je vylúčená recidíva choroby.

hemangiom

Hemangióm je nádor, ktorý sa vyvíja z malých krvných ciev. To sa často nachádza na sexuálnych pier nových dievčat.

V tomto prípade môže byť na vnútorných labkách alebo na vonkajšom obložení hrudka. Je mäkký, má jasnú ružovú alebo červenú farbu. Pokiaľ ide o veľkosti, môžu urobiť iba 1-2 mm alebo dosiahnuť niekoľko centimetrov.

Presné príčiny hemangiómu nie sú v súčasnosti známe. Predpokladá sa, že v priebehu vnútromaternicového vývoja to ovplyvní nesprávna tvorba krvných ciev. Aktívny rast nádoru sa obvykle vyskytuje skôr, ako dievča dosiahne vek 1 roka. Potom sa hemangióm, ak sa zvyšuje, je dosť nevýznamný. V niektorých prípadoch môže zmiznúť sám.

V období aktívneho rastu môže nádor stláčať nervové zakončenia, vďaka čomu sa pacient stane bolestivým kusom na labkách. Na odstránenie hemangiómu lekár môže ponúknuť elektrokoaguláciu, skleroterapiu, cryodestrukciu, laserovú liečbu alebo chirurgickú operáciu.

Rakovina labia je vo väčšine prípadov diagnostikovaná u žien nad 50 rokov veku. Patológia sa zvyčajne nevidí dlho. Je to spôsobené tým, že žena nemôže vždy správne skúmať svoje vlastné pysky a samotná choroba nie je sprevádzaná bolesťou.

Ako postupuje patológia, začnú sa rozmnožovacie orgány začať svrbieť. Tento nepríjemný pocit je pri spánku obzvlášť zhoršený. V priebehu tohto obdobia dochádza k nárastu vulvy a tvorbe malých tuleňov.

Po tom, ako novotvar na pupkách dosiahne veľkú veľkosť, žena bude mať výtok s nepríjemným zápachom a prímesou krvi. Symptómy, ktoré ovplyvňujú celkovú pohodu (slabosť, zvýšená teplota, ospalosť, nutkanie na zvracanie) sa vyskytujú v poslednej fáze ochorenia.

bartholinitis

Pri tejto chorobe je gombík na labkách zvyčajne jednoduchý. Vo viac výnimočných prípadoch sú umiestnené symetricky. Na povrchu žľazy má žena pomerne hustú kapsulu, v ktorej je hnis. S bartholinitída žena cíti bolesť, ktorá sa výrazne zvyšuje pri chôdzi.

Hlavné príčiny ochorenia v tomto prípade zahŕňajú:

 • začatá forma kandidózy pohlavných orgánov;
 • prítomnosť pohlavných chorôb;
 • zmena mikroflóry pohlavných orgánov (začínajú prevažovať oportunistické mikroorganizmy).

Bartholinitída sa môže vyskytnúť v akútnej alebo chronickej forme. V prvom prípade pacient tvorí absces. Niekedy je to falošné a niekedy je to pravda. S falošným abscesom je potrubie žľazy upchaté tajomstvom a v dôsledku toho sa zapáli. Počas skutočného abscesu hnisavý výpotok spôsobuje zápalovú léziu nielen žľazy, ale aj oblastí, ktoré sú v jej blízkosti.

Ak neexistuje žiadna liečba akútnej bartholinitídy, hnisavý kužeľ na pysky sa otvára sám. Potom sa choroba dostane do chronickej formy a čas od času sa opakuje. Výsledkom je, že pacient začína formovať cyst Bartholinovej žľazy.

Domáce príčiny

Niekedy sa môže vytvoriť uzol na pupkách dokonca aj u absolútne zdravej ženy, ktorej imunita je mierne znížená.

V tomto prípade sa tuberkulózy na labkách môžu objaviť po:

 • podchladenie;
 • chlad v nedávnej minulosti;
 • zmena hygienických výrobkov, umývanie prádla, spodná bielizeň;
 • používanie uterákov inej osoby.

Náraz do labia sa často objavuje u pacientov, ktorí nosia remienky, špinavé spodné prádlo alebo starostlivo neinvazujú hygienu.

Po neúspešnej epilácii sa môže objaviť aj biela guľa na labkách. Zranenia kože a koreňa vlasov sa môžu stať vstupnou bránou k infekcii. V tomto prípade sa žena rozvinie veľký bolestivý pupienok, naplnený hnisom.

Na okrajoch môžete pozorovať zapálené okraje. Extrúzia takéhoto nárazu je veľmi nežiaduca, takže môže spôsobiť ďalšie šírenie infekcie a jej vstup do krvného riečišťa. Ten zase ohrozuje otravou krvou.

Podstatou terapie bielych tesnení na labkách je použitie obkladov s masťou Višnevského na noc. Okrem toho je potrebné, aby sa hrbolky pravidelne liečili antibakteriálnymi liekmi.

Aby sa posilnila imunita a tým sa zabránilo relapsu choroby, pacient musí jesť správne, vzdať sa zlých návykov, spať dosť hodín, často byť vonku a vyhnúť sa stresu. Pravidelne môžete piť vitamín-minerálne komplexy a imunostimulanty prírodného pôvodu (echinacea, eleutherococcus).

syfilis

Približne 10-90 dní po infekcii s bledým treponémom má žena na jej genitáliách tvrdý chancre. Takéto tesnenie sa vyskytuje na malých perách a na veľkých perách.

Spočiatku tvrdá chancre vyzerá ako červená škvrna na koži alebo sliznici. Po chvíli sa mení na eróziu.

Medzi hlavné vlastnosti pevného chancre patria:

 • priemer od 1 do 50 milimetrov;
 • okrúhla forma;
 • husté a hladké okraje;
 • tmavočervené a pevné dno (s palpáciou je táto oblasť podobná chrupke);
 • na povrchu tvorby sa nachádza hnisavý povlak so žltým nádychom;
 • oblasť v blízkosti chancre sa nezapáli a zachováva svoj normálny odtieň.

Hard chancre spravidla neprináša nepríjemné pocity, takže si ju žena dlho nemôže všimnúť. Ak stlačíte takéto tesnenie na pysky - môže to byť z čírej kvapaliny s mierne žltkastým nádychom.

Hojenie erozívneho chancre môže trvať asi mesiac. Syfilitické vredy sa môžu liečiť až 2 mesiace. Po zmiznutí chancre syphilis ide do klinicky latentnej fázy. Počas tohto obdobia sa treponém šíri po celom tele a pacient sa sťažuje na zhoršenie celkovej pohody.

odporúčanie

Ak sa nachádza kužeľ na vonkajších labkách alebo na vnútornom obložení, nedetegujte ich samoliečivo. Okrem toho sa neodporúča odložiť návštevu lekára.

Na diagnostiku ochorenia a identifikáciu príčin, gynekológ uskutoční prieskum a vykoná štandardné gynekologické vyšetrenie. Potom môže skúsený špecialista už predbežne diagnostikovať. Avšak pred liečbou pazúriky na pysky môže lekár navyše označiť:

 • klinický krvný test;
 • tampón od genitálneho traktu až po infekciu;
 • krvný test na pohlavne prenosné choroby.

Iba potom môže lekár povedať, pečať na podlahe pier: čo to je. Tiež si vyberie najefektívnejšiu a najbezpečnejšiu schému liečby pre pacienta.

Dôležité je pochopiť, že vzdelávanie, ktoré nie je vždy prípad, je neškodné. Včasná návšteva zdravotníckeho zariadenia v niektorých prípadoch pomôže ušetriť nielen zdravie, ale aj život

Tuberkulo na labkách

Pečať na pupkách

Niekedy žena zrazu objaví na svojich intímnych orgánoch bolestivú hustú ranu. Tento náraz na veľké alebo malé pysky môže byť príznakom nástupu ochorenia. Ak sa pod kožou pocíti vonkajší neoplasmus, okrem toho, že spôsobuje bolesť, je potrebné navštíviť lekársku inštitúciu.

Je vytvorenie tesnenia na pohlavných orgánoch nebezpečné?

Podkožný uzlík je vždy dôvodom zavolať gynekológa, ktorý rozhodne, či ide o benígny novotvar. Choroby, ktoré spôsobujú výskyt nádorov, môžu mať nasledujúci typ:

 • patológie neinfekčnej povahy - benígne nádory (fibrómy a fibromyómy, lipómy, hydroadenómy);
 • infekcia - ľudský papilomavírus, kondylóm, bartholinitída, syfilis, kandidóza (drozd), genitálny herpes.

Príčiny tesnenia na labkách

Symptómy zápalu môžu byť bolestivé, ťažko sa dotýkajú uzliny pod kožou, sčervenané vonkajšie obaly, opuch a citlivosť, v ťažkých prípadoch - výtok alebo vznik abscesu.

Faktory ovplyvňujúce výskyt subkutánnych nádorov na intímnych orgánoch:

 • reakcia na edém;
 • vulvovaginitída;
 • Bartolini;
 • rozšírené lymfatické uzliny v tomto mieste;
 • vrodené tesnenia na intímnych orgánoch u dojčiat v dôsledku syfilisu znášaného rodičmi;
 • porážka vírusu papilloma;
 • oslabená imunita;
 • nedodržiavanie hygienických noriem;
 • vrodené chyby;
 • vývoj nádoru s rôznou etiológiou;
 • drozd;
 • pohlavne prenosné choroby;
 • zápal vlasového folikulu;
 • alergická reakcia (na lieky, syntetické bielizeň);
 • podchladenie;
 • mechanické podráždenie.

Foto 1: Bežnou príčinou tesnení v intímnej zóne u žien je zablokovanie kanálov Bartholinovej žľazy, ktorá je zodpovedná za tvorbu sekrécií slizníc. Aby ste tomu zabránili, musíte pravidelne dodržiavať hygienické predpisy. Zdroj: flickr (Verte Ruelle).

Utesnite na veľkom peru

Tento zápal spôsobuje nepríjemné pocity počas pohybu a bráni aktívnemu životu. Vznikajú často kvôli nahromadeniu bunkových prvkov v tkanivách spolu s krvou a lymfou, ktoré vznikli v dôsledku trenia úzkym oblečením. Tento jav môže byť tiež spôsobený bartholinitídou alebo nehygiou.

Pečieme na malom peru

Na malých pyskách môže dôjsť k vzniku kužeľov kvôli príliš malým účinkom na struny, ktoré trieú kožu a zrania ju. Iné príčiny môžu byť rovnaké ako v prípade výskytu novotvarov na veľkých pyskov.

Tesnenie neublíži

V niektorých prípadoch žena nezaznamenáva bolesť a náhodne sa objaví kus na intímnych orgánoch. Napríklad, ak je mazová žľaza zablokovaná, s papilómami, kongenitálnymi poruchami alebo opuchom, bolesť je veľmi zriedkavá.

Bolestivé pečene na pupkách

Keď sa vyvinie ochorenie bartolinitídy, objaví sa uzlík, ktorý je lokalizovaný na horných labkách, sprevádzaný veľmi silnou bolesťou. Je to nevyhnutný príznak spôsobený tým, že nádor je na zraniteľnom mieste, je zranený, keď prichádza do styku s tesnou bielizňou, spôsobuje nepríjemné pocity pri chôdzi, niekedy začne krvácať. Ak v danom čase nevenujete pozornosť problému, môže to viesť k vyčerpaniu.

Čo robiť

Vzhľad tesnení na pysky je vždy zámienkou okamžite sa dostať k lekárovi, pretože to môže byť zhubná forma.

Zhoršenie stavu, horúčka, bolesť počas pohybu vyžadujú okamžitú konzultáciu s odborníkom.

Homeopatické ošetrenie pečene na labkách

Foto č. 2: Ak chcete vybrať liek, potrebujete konzultáciu s homeopatom, ktorý urobí čo najpresnejší obraz vašich pocitov a bolesti, pripravte si svoj ústavný portrét a až potom predpíše liečbu. Zdroj: flickr (dosiahnutie plodnosti).

Homeopatické lieky v kabíne lieku môžu pomôcť vyhnúť sa operácii pri zápalových procesoch:

 1. Belladonna (Belladonna) - s hnisavým vyprázdňovaním, sčervenaním, opuchnutými intímnymi orgánmi na pravej strane s bartholinitídou;
 2. Hepar síra (Gepar síra) - eliminuje abscesy, zastavuje hnisavý zápal v sliznici, s herpes;
 3. Mercurius solubilis (Mercurius solubilis) - s bartholinitídou, hnisavosťou, otvorenými vredmi, horúčkou, rozšírením lymfatických uzlín;
 4. Silicea (Silicea) - s pomalým abscesom, s otvoreným abscesom, fistulou, chronickými zápalovými procesmi.

Účinok liekov má hlboký účinok. Pracujú s celým komplexom problémov, ktoré viedli k patológii vrátane vzniku zhutnenia. Homeopatia sa môže použiť ako súbežná liečba pre lepší vplyv na príčiny ochorenia a ich elimináciu.

Čo ak máte tuleň s pečeňou? Liečba lézií v oblasti labiek

Zvyčajne sa žena, ktorá našla pečeť na jej labkách, začína veľmi obávať a niekedy dokonca paniky. V skutočnosti často takéto novotvary môžu byť veľmi nebezpečné, takže toto vzrušenie je plne odôvodnené.

Avšak v niektorých prípadoch sa s rôznymi pečaťami zaobchádza úspešne, ak hľadáte lekársku pomoc včas.

Hlavné príčiny tuleňov v oblasti pysky

Asi 8 z 10 žien, ktoré sa obrátia na gynekológa so sťažnosťou na pečať vo vnútri labia, diagnostikujú bartolínitídu. Okrem toho takéto vzdelanie môže byť malígny alebo benígny nádor. O týchto ochoreniach budeme o niečo neskôr. Nie sú to však jediné dôvody, ktoré môžu viesť k pečateniu malých alebo veľkých pyskov.

Aj podobný príznak sa často vyskytuje v nasledujúcich prípadoch:

 • v niektorých situáciách nodálne fragmenty indikujú vývoj ľudského papilomavírusu v tele. Samotný HPV často prechádza bez následkov, ale v niektorých prípadoch môže vyvolať rakovinu krčka maternice, preto by sa takéto zmeny v tele mali liečiť veľmi opatrne;
 • Ak takáto vada dostanete včas pred menštruáciou, s najväčšou pravdepodobnosťou, hovoríme o zvýšenie mazové žľazy, ktoré pohmat je veľmi často mylne považované za neistej situácii. Takéto porušenie v ženskom tele je dôsledkom hrotu pohlavných hormónov. Ak sa po niekoľkých dňoch, keď hormóny sa vrátili do normálu, hrbole a hrče zmizla rovnako náhle, ako sa objavil, čoho sa obávať. Zatiaľ niektoré ženy v tejto situácii zaznamenajú určité nepohodlie v genitálnej oblasti. Ak sa chcete zbaviť nepríjemných pocitov, skúste potrieť bolestivé kožu s bavlnenou handričkou namočenou hojne upokojujúce a antiseptické a tonikum. Okrem toho 1-2 týždne pred začiatkom menštruácie je užitočné opustiť sladké a tučné jedlá;
 • V zriedkavých prípadoch, keď sú prítomné po dlhú dobu a v žiadnom prípade rušiť svojmu majiteľovi malý tesnenie na labia, môžu byť výsledkom abnormálny vývoj reprodukčných orgánov, a najmä, veľké a malé pysky ohanbia, močovej trubice a iných vnútorných orgánov a systémov. Takéto formácie nie sú vírusovej alebo infekčnej povahy a pre túto ženu nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo;
 • Nakoniec, oveľa zriedkavejšie, tesnenie v oblasti týchto orgánov možno vidieť u novorodenca. Takmer vždy tieto zmeny v dieťati ukazujú, že obaja jej rodičia alebo aspoň jeden z nich má také vážne ochorenie ako syfilis.

Čo je Bartholinit?

S bartholinitídou alebo zápalom bartholinských žliaz sa obvykle vytvára pečať vo forme gule na pohlavnom pery ženy.

Najčastejšie sú tieto tuberkulózy umiestnené dostatočne hlboko v podkožnom tuku veľkých pyskov a môžete si ich všimnúť pri vstupe do vagíny.

Výsledkom práce Bartholinovej žľazy vo vagíne sú sekrécie pred sexuálnym stykom. Ak sú výtokové kanály týchto žliaz upchaté, v orgánoch pohlavných orgánov vznikajú zápalové procesy rôznej závažnosti, čo následne vedie k tvorbe tesnení a malých kužeľov. Príčina bartolinitu je skoro vždy skrytá pri vniknutí patogénu do ženského tela cez vonkajšie genitálie.

Toto ochorenie spravidla postihuje tie dievčatá, ktoré nevenujú náležitú pozornosť vykonávaniu ich osobnej hygieny, ako aj ženy s oslabenou imunitou, napríklad po ochorení vírusovej povahy alebo predĺženej liečbe antibiotikami.

Priebeh ochorenia zahŕňa niekoľko fáz, a to:

 • v priebehu 1-2 týždňov sa zápalový proces rozvíja iba v ženskom tele, neexistujú žiadne vonkajšie prejavy choroby;
 • niekoľko dní na vnútornej strane jedného z labia majora pečať je tvorený. V zriedkavých prípadoch sa bartholínske žľazy okamžite zapália na oboch stranách;
 • aj po 3-4 dňoch sa objavila lopta, ktorá začala ublížiť a prinášala jej majiteľovi veľa nepríjemných pocitov. To je zvlášť zreteľné, ak žena nosí pevné spodné prádlo;
 • o niečo neskôr sa veľké labky zväčšujú a napučiavajú a v perineu je horiace a horiace;
 • V zriedkavých prípadoch sa pri neprítomnosti liečby hnisavý absces otvorí nezávisle a jeho hnisavý obsah sa vyleje.

Okrem toho väčšina žien poznamenáva, že so zápalom bartholinovej žľazy majú horúčku až 38 stupňov a viac a pocit slabosti a všeobecnej nevoľnosti.

Ak sa v bartolínitíde sama otvorí pečať vo forme gule, jeho príznaky takmer okamžite zmiznú a samotná choroba sa stane chronickou. V tomto prípade sa neustále opakujúce exacerbácie bartolínitídy počas celej svojej životnosti narušia.

V chronickej formy ochorenia jeho nepríjemné symptómy sa môžu vyskytnúť najmä silou pri menštruácii, pri sezónnom výskytom prechladnutia a chrípky, v akejkoľvek inej situácii, v ktorej zníženou imunitou, ako aj v priebehu tehotenstva.

Ak sa exacerbácia ochorenia vyskytne počas čakacej doby dieťaťa, stane sa často príčinou potratu alebo vyblednutia plodu.

A konečne, s častými recidívami choroby u žien je často iná ochorenie - Bartholin cysta žľazy, ktoré možno odstrániť len chirurgicky. Z tohto dôvodu nemožno ignorovať symptómy bartolínitu, ktoré musíte začať a čo najskôr musíte navštíviť lekára.

Liečba bartolitídy

Prakticky vo všetkých prípadoch, žena na pyskov ohanbia, ktorý má bolestivé tesnenie je umiestnené v nemocnici zdravotníckeho zariadenia, aby uskutočnila podrobný prieskum. V prípade, že diagnóza "akútny zápal Bartholin žľazy" potvrdzuje, gynekológov a pitvú hnisavý absces sa odstredí, načo sa stanoví, liečebné procedúry s antibiotikami a sulfo lieky. V zriedkavých prípadoch musí byť Bartholinová žľaza úplne odstránená pomocou chirurgického zákroku.

Potom, čo bol prepustený z nemocnice, aby sa znížila pravdepodobnosť recidívy ochorenia na pacienta musí byť starostlivo dodržiavať správnu osobnú hygienu, jesť správne a pravidelne žrať kurz akýchkoľvek multivitamínové komplexy. Okrem toho, 1-2 krát týždenne po dobu 15-20 minút, je vhodné, aby sa sedacie kúpele s prídavkom harmančeka odvar alebo slabým roztokom manganistanu draselného.

Nádory v svaloch

V niektorých prípadoch môže byť tesnenie na veľkých alebo malých labkách predstavovať benígny alebo malígny nádor.

Zvážte tie hlavné:

 • fibromy spojivového tkaniva a fibromyómu sú benígne nádory, ktoré sú takmer vždy umiestnené na veľkých pysky. Sú chirurgicky odstránené a takmer nikdy nespôsobujú komplikácie.
 • Lipóm - bolestivý nádor malej veľkosti, ktorý nemá malígnu etiológiu. Nachádza sa vedľa vulvy a pochádza z tukového tkaniva. Lipómu sa tiež odstráni chirurgickým zákrokom a má sa to urobiť čo najskôr. Ak nie je liečená, rastie veľmi rýchlo a často spôsobuje vážne komplikácie až po tkanivovú nekrózu;
 • Takéto tesnenia môžu nakoniec naznačovať rakovinu alebo sarkómy vagíny. Onkologické ochorenia majú vždy iný charakter a dokonca aj v najskoršom štádiu nie sú vždy úspešné v liečbe.

Ak sa náhle objavíte pečať v oblasti pýchy, poraďte sa so svojím lekárom, bez ohľadu na to, aké ďalšie príznaky sprevádza.

Výnimkou môže byť len prípad, keď sa vzdelávanie vždy vyskytuje v rovnakej fáze menštruačného cyklu a nespôsobuje žiadne problémy.

Prečo sa na pysky objavujú pupienky?

Niektoré ženy v perineálnej oblasti môžu vyvinúť tulene alebo pupienky. ktoré silne narušujú spravodlivý sex. Pichliačky na pysky môžu mať rôzne príznaky: svrbenie, opuch, citlivosť pri sondovaní. Často tesnenia a vyvýšenia nad pokožkou pohlavných orgánov sú vo všeobecnosti bez symptómov a nie sú patologické.

V akých prípadoch vzniknú pupienky?

V dôsledku nezrovnalostí v práci orgánov dochádza k hormonálnej poruche v tele ženy, k tomu dochádza v puberte, menopauze, počas menštruácie, počas tehotenstva alebo počas kŕmenia.

Nárazy na pokožke pohlavných orgánov môžu byť:

Môžu mať odlišný pôvod, vznikajú v dôsledku pohlavne prenosných infekcií, iných patologických stavov v ženskom tele alebo v dôsledku fyziologických faktorov.

Pižmá na labkách sú:

 1. Pri poškodení kože vlasových žiaroviek - po odstránení vlasov pomocou zariadenia na odstraňovanie chĺpkov alebo holenia sa koža zapáli, vlasový sáčok rastie a v nej sa tvorí zakalená kvapalina. Toto je príčina zapáleného tuberkulózy;
 2. Pri podchladení alebo prehriatí - prudká zmena teploty narúša krvný obeh, oslabuje imunitu, mikroorganizmy sa usadzujú vo vnútri pokožky a aktívne sa množia;
 3. Venózne ochorenia - výskyt pupienok môže byť spôsobený vírusovými alebo bakteriálnymi infekciami. Medzi takéto ochorenia patrí genitálny herpes alebo vírus ľudského papilómu, ktorý má riziko onkológie.

Ak má žena pupienky na prsiach, potrebuje ísť k dermatológovi alebo gynekológu na úplné vyšetrenie tela s cieľom vylúčiť infekčnú povahu tuberkulóz a tiež získať rady o liečbe.

Nárazy na nohy nožnice foto

Granule Fordis alebo cysty zo seboree

Ľahké kondenzácie, vystupujúce nad povrchom kože pier, boli nazývané v svalovine granúl Fordis pomenované podľa vedca, ktorý najprv objavil tieto formácie. Pelety nie sú prenášané žiadnymi kontaktmi (sexuálne vrátane), pre pomoc ženy prídu, ak sa cysty zväčšujú a výrazne zkazia vzhľad pokožky.

Seboroické cysty alebo mazové cysty sú biele pupienky na pysky, ktoré sú spôsobené oklúziou kanálov mazových žliaz kožným mazom alebo zúžením kanálika. Cysta sa nachádza pod hornou vrstvou epidermis, uzol je bezbolestný, pomerne malý (1-2 mm), môže byť umiestnený jednotlivo, často sú viaceré vyrážky.

Pri stlačení cysty sa uvoľní malá žltkastá tekutina s prídavkom krvi. Koža okolo formácie zmení na modrú kvôli subkutánnemu krvácaniu, ktoré čoskoro prechádza.

Dôvody pre vznik granúl nie sú nakoniec známe, neexistuje ani účinná konzervatívna liečba. Niektoré platené kliniky tvrdia, že liečia granuly Fordis, je to nepravdepodobné. Môže sa odstrániť laserom, elektrokoaguláciou alebo kryoterapiou.

Najčastejšie sa objavujú biele pupienky v období dospievania. S vekom, aktivita mazových žliaz klesá, vylučuje sa aj sekrécia pohlavných hormónov: granule sa stávajú menej nápadné, strácajú sa. Spontánna recuperácia nastane po 40 rokoch.

Genitálny herpes

Nárazy na dne pera s touto chorobou majú vodnú štruktúru. Ide o vírusové ochorenie pohlavných orgánov sprevádzané opuchom, začervenaním a opuchom labia. zvýšenie tkaniva lymfatických uzlín a všeobecné príznaky intoxikácie.

Fľaštička je zriedka sám, väčšina z nich je viac lézie, po otvorení plášťa bubliny na svojom mieste vytvorené eróziou alebo vred, vzdelanie, sprevádzané svrbenie, pálenie, ktorý je zosilnený pri močení.

Genitálny herpes je prenášaný sexuálne, vírus vstupuje do tela cez rany a mikrotrhly kože alebo slizníc. Možná infekcia v domácnosti, vzduchom alebo sebapoškodzovaním, keď vírus vstúpi do pohlavných orgánov z ústnej dutiny. V nervovom tkanive vírus pretrváva celý život.

Ľudský papilomavírus

Vírus je prenášaný z jedného živého organizmu do druhého, množia sa v hornej vrstve kože, narúša rozdelenie buniek kože. V tomto prípade sa vytvárajú papilómy, bradavice, genitálne bradavice. Niektoré z nich sú bezpečné, iné typy vírusu sú onkogénne.

Vírus sa vo väčšine prípadov nevyjadruje, pretože telo s ňou úspešne bojuje a len s poklesom imunitných síl začne HPV aktivovať. Bunky kože na labkách, v slabín, v oblasti rozkroku začínajú intenzívne rozdeľovať, rásť. Pri zrýchlenom rozdelení buniek sa vytvárajú rasty rôznych veľkostí až do priemeru 2 cm.

Liečba bradavíc, papilómov a výrastkov je chirurgická len pri použití antivírusových liekov. Prevencia spočíva v použití očkovania proti štyrom hlavným typom vírusov, ale jeho účinnosť nie je úplne pochopená a kontraindikácie a vedľajšie účinky sú viac ako dobré.

INTIMATE LOTS


Vulvárna oblasť je jednou z najcitlivejších častí tela, s viacerými rozdielmi v norme ako nosy! Rozsah "bežných javov" je taký široký, že veľa žien sa obáva, ako vypadá ich vulva. Často ženy a mladé dievčatá, ktoré objavujú pevné a tesné gule vo vnútri kože pysky, začínajú hľadať súlad so zisteniami zistenými na internete. Akcia, možno v určitom zmysle kognitívna, ale úplne bezvýznamná a dokonca neopodstatnená. Rôzne veľkosti hrudiek na labkách alebo na inom intímnom mieste môžu byť spôsobené rôznymi chorobami, alebo v niektorých prípadoch môžu byť variantom normy.

Ak chcete pochopiť, aké vzdelanie alebo zhutnenie na intímnom mieste je patológia a ktorá by nemala spôsobovať strach, vám pomôže kvalifikovaný gynekológ. Prijímanie odborníka na našej klinike denne od 10:00; predbežná registrácia telefonicky 8 (495) 761-1085 alebo online na webe.

Nižšie uvádzame informácie o tom, aké podmienky môžu sprevádzať výskyt "guľôčok" medzi "kužeľmi" na pysky a podobnými formáciami na iných ženských intímnych miestach.

Guľky a hrbole na pupkách

"BELLS AND BALLS IN VAGINA"
Vulva je jedným z najvyhľadávanejších orgánov ľudského tela. Jeho vzhľad a štruktúra nezostáva nezmenená v procese života. Nerovnomerné časti, tieto hrudky a guľôčky sú zvyčajne normou a ich počet a veľkosti sa zvyšujú s vekom.

CROSS OF SEXUAL LIP
Veľa cystov vonkajších genitálií je spôsobené potlačením žíl, ktoré boli zablokované. Tekutina nenašla vonku, v dôsledku čoho sú na pupkách kulaté a menej husté guľôčky. Zvyčajne sa vyskytujú v súlade s najväčším trením, najmä tam, kde sú švy nohavíc. Nestláčajte ani nestláčajte tieto cysty: môžete spôsobiť absces!

BIELY ŽIARY NA SEXY LIPS
Takzvané "škvrny Fordyceova". Ide o malé biele alebo žlté hrudky, 1-3 mm. V priemere na koži labia Minora. Sú bezbolestné mierne zväčšené mazové žľazy a úplne neškodné. Často stále zreteľnejšie u dospievajúcich dievčat počas puberty zrenia, tehotenstvo a hormonálna liečba. tiež môžu nastať na penisu u mužov, ale neprenáša z človeka na človeka. je to variant normy a nie je známe, prečo sú viac vidieť u niektorých ľudí než v iných.

VESTIBULÁRNA PAPILLOMATÓZA
To je stav, v ktorom je zádverie povrch (vstup do pošvy), a medzi vnútornou labia sa stáva o niečo silnejší a vzťahuje viac či menej husté krycie papillomatoznyh porasty rôznych farieb a veľkosti, zvyčajne menšie ako 1 mm. Často začnú rásť s hormonálnou stimuláciou po puberte. Vnútorný povrch genitálií nadobúda vzhľad plytkého obočia. Ak sa samostatným subjektom dosahuje značnej veľkosti, žena môže podať sťažnosť na gynekológa, že ona mala sex sa objavila na pery rana. Tu si môžete prečítať detaily o deodorizácii intímnych miest.

angiokeratoma
Jedná sa o malé nahromadenie rozšírených krvných ciev s šupinatým vrcholom, viditeľné po puberte, zvyčajne na veľkých pyskov. Zvyčajne sa stávajú početnejšie v starobe. Sú od začiatku jasne červené, ale môžu sa stmavnúť, takmer čierne, niekedy môžu trochu krvácať, ak sú poškodené (napríklad pri holení alebo epilácii). Tieto malé hrbole na labkách sú neškodné a bez symptómov, ale ak spôsobujú problémy, môžu byť ľahko odstránené od lekára.

ZÁZNAMY PIRÁŽNEJ HRY
Zuby plevy oddelené po deflorácii majú rozdielne veľké výstupky okolo zóny hymenu, vonkajšieho krúžku vagíny. Pri narodení hymnu sa rozpadá na malé kúsky a spravidla vyzerá ako červené hrudky priamo vo vagíne. To všetko je normálne. Malá chirurgia môže odstrániť akékoľvek hrudky, ktoré vizuálne dráždia alebo spôsobujú fyzické nepohodlie.

SELF-DEFENSE Keratóza
Tieto neškodné bradavicové lézie sa nachádzajú v celej koži vo vzrastajúcom množstve u ľudí, keď sa starajú ("marasmické bradavice"). Nachádzajú sa na veľkých pýchách u žien, často temnej farby, 2-5 mm. v priemere alebo viac. Môžu byť jednoduché alebo viacnásobné. Niekedy spôsobujú úzkosť - kvôli farbe môžu byť zamenené s melanómom. Ale nemajú sa čoho obávať - ​​tieto intimné vzdelania sa nemôžu rozvinúť do malígnych.

BALL INSIDE SEXUAL LIP
Cysty veľkých pyskov (mazové alebo epidermoidné) sú v bežných ženách pomerne častou príčinou kužeľov vo vnútri labia. Vyskytujú sa vo forme zvýšených bielej alebo žltej hrudky medzi nohami, s priemerom 2 - 5 mm. Niekedy sa stávajú zapálenými a zranenými. Liečba - chirurgická v kombinácii s antibakteriálnym. Zahŕňa cysty vestibulu, vyzerajú ako hrudka na intímnom mieste, bližšie k vaginálnemu vchodu. Eliminácia je podobná.

"VARIQUES OF VULVA"
Varikozita vonkajších genitálií je veľmi častá, najmä počas tehotenstva a po pôrode. Môžu dať vulve fialovú farbu, spôsobiť bolesť, bolestivé pocity, najmä na konci dňa. So značnou závažnosťou môže vyzerat ako spletitý, početný náraz na malých a veľkých pyskov. Po narodení dieťaťa sa tento stav zvyčajne znižuje.

BARTOLINOVA CYSTA
Jednou z príčin kužeľov na pysky je Bartholinova cysta. V blízkosti vaginálneho otvoru sú niektoré žľazy. Tieto žľazy sa nazývajú Bartholin (alebo hlavné vestibulárny žľazy. Ich funkciou je izolovať mazivo počas sexuálnej aktivity. To prispieva k zníženiu trenia pri pohlavnom styku. Niekedy sa obsah voľného odtoku môže byť blokovaná (ako k tvorbe intímnych miest). Následne sa vytvorí opuch a zápal - Bartolini to vyzerá, ako podkožný loptičku na sexuálne Bay, v blízkosti vchodu do pošvy, tugoelastichnoy konsistenitsii, rôzne ochorenia. - od miernych až po drsné zaobchádzanie -. Hir urgicheskoe.

INFEKCIE A STD
Hrbky v intímnej zóne môžu byť tiež spôsobené rôznymi patogénnymi infekciami. Vagina a jej prostredie sú náchylné k rôznym infekčným chorobám, ako je kvapavka, syfilis, trichomoniáza a ďalšie. Z tohto dôvodu sa odporúča vyšetrenie lekárom vylúčiť túto možnosť.

 • INTIMÁRNA CHIRURGIA
  • Plastická intímna chirurgia
  • Plasty labia
  • Obnova panenstva
  • Chirurgická deflorácia
  • Zníženie vagíny
  • Clitoral Plastic Surgery
 • CONTOUR PLASTICS
  • Intimný obrysový plast
   • Vaginálne zúženie
   • Zvýšenie pysky
   • Zvýšte bod G
   • Rozšírenie klitorisu
   • Inkontinencia moču
   • Ceny postupov
 • INTIM KOSMETOLÓGIA
  • Intimná kozmetológia
   • Omladenie intímnych oblastí
   • Plazmolifting
   • Zlomkové zdvíhanie
   • Epilácia bikín
   • Intimné bielenie
   • mezoterapia
  • Laennek terapia
  • Odstránenie kondylómov
  • Ceny postupov
 • HAJETY A KOZMETIKA
  • Krém na bielenie AMELAN
  • Krém proti starnutiu
  • Krém na bielenie
  • Bieliace masky
  • Regeneračné sérum
  • Kolagénová maska ​​Tete
  • Hodvábne masky
  • Krém s slimákom
  • Vaginálne kužele
  • Kegel simulátor
  • Liek Laennec
 • ZDRAVIE A KRÁSA
  • Lymfatická drenáž tela
  • Masáž hýždeň
  • Korekcia prsníkov
  • Lepí vaginálne
  • Čistota a zdravie pošvy
  • Plážová sezóna 2018
 • SLUŽBY A CENY
  • Všetky služby a ceny
   • Intimná chirurgia
   • Obrysový plast
   • Intimná kozmetológia
   • Kozmetika a pomôcky
 • AKCIE
  • Intimná chirurgia
   • Obrysový plast
   • Zľavy na odstránenie chĺpkov
 • Článok
  • Zápal labia
  • Intímne akné
  • Kužele na pysky
  • Bod G histórie otázky
  • Ženská obriezka
  • Intimné operácie
  • Sexuálne pery
  • A opäť panna
  • Kto potrebuje korekciu labia
  • Laserová laboratória

SUPERPARTMENT TÝŽDŇA!
Dajte si nový pocit namiesto 32 000 rubľov. za 22 000 rubľov!
Doktorova práca ako darček!


Zvýšte bod G
22 000 - all inclusive!