Hlavná

Kliniky

Vyrážka na tvárach dieťaťa

Vzhľad vyrážky na tvárach dieťaťa často spôsobuje, že rodičia upozornia a odkazujú na dermatológov a pediatrov. Kožná vyrážka u detí môže naozaj poukazovať na prítomnosť závažných ochorení, ale v mnohých prípadoch sú spôsobené čisto vonkajšími faktormi a nevyžadujú špeciálnu liečbu. Najčastejšie typy vyrážok na lícach u dojčiat a starších detí, ako aj spôsoby, ako ich liečiť, sa môžete naučiť z nášho materiálu. Taktiež sa často objavuje vyrážka na pažích a nohách dieťaťa.

Príčiny vyrážky na lícach dieťaťa

Kuracie kiahne

Detská pokožka s ovčími kiahňami je pokrytá vezikulami - malými bublinami s kvapalným obsahom. Po chvíli v mieste bublín sa tvoria kôry.

rubeola

Bohatá červená vyrážka na lícach, trupu a končatinách dieťaťa často naznačuje ružienku. O pár dní neskôr vyrážka zmizne.

Alergická dermatitída

Vyrážka na tvárach novorodenca môže byť spôsobené alergiami na potraviny alebo lieky, ktoré sú používané u matky počas kŕmenia, rovnako ako prach a iným poveternostným vplyvom.

sudamen

Vyrážka na tvárach dieťaťa je často dôsledkom podráždenia spôsobeného dlhodobým vystavením potu.

Počas tejto choroby sa vyrážka najprv objaví na hlave a tvári a potom klesá, popadne pokožku trupu, paží a nôh.

sepsa

Pri penetrácii baktérií do obehového systému sa vyrážka môže objaviť na akejkoľvek časti kože.

Zubné zuby

Sliva, ktorá je v dieťati hojne uvoľnená, často spôsobuje podráždenie a vyrážku na lícach dieťaťa.

Liečba vyrážok na lícach dieťaťa

Vyrážka na lícach dieťa alebo staršie dieťa vyžaduje povinnú návštevu lekára v prípade, že sa ukáže, horúčka, bolesti hlavy alebo závraty, slabosť, vracanie alebo hnačka, ospalosť, ťažké opuchy či rozsiahle oblasti odlupovanie. U malých displejoch na lícach vyrážky u dojčiat a v záverečných fázach liečby by sa mala zamerať na odstránenie tých nepríjemných príznakov, ktoré spôsobujú nepríjemné pocity dieťaťa. Kozmetika "La Cree" Vám môže pomôcť:

 • Krém "La Cree" zmierňuje svrbenie a začervenanie, upokojuje podráždenie;
 • Emulzia "La Cree" hydratuje a vyživuje suchú pokožku, znižuje citlivosť;
 • Čistiaci gél "La Cree" vám umožňuje vyčistiť pokožku dráždivých látok a zabrániť infekcii.

Čo ak je vyrážka u novorodenca alebo dojčiat?

Každá matka chce vidieť novorodenca zdravé a krásne, ako na reklamnej snímke. Avšak skutočnosť nie vždy zodpovedá dúhovým očakávaniam a dieťa namiesto zamatovej pokožky a ružových líca naďalej demonštruje matke všetky nové a nové vzorky rôznych vyrážok. Aké kožné vyrážky môžeme povedať deťom, ako pochopiť, prečo sa objavil vyrážka a čo liečiť dieťa, budeme hovoriť v tomto článku.

Vlastnosti kože detí

Dieťa sa narodilo s kožou, ktorá nie je prispôsobená životnému prostrediu. Dieťa si zvyklo na to, že jeho deväť mesiacov bolo obklopených vodou. Bolo to prakticky sterilné prostredie. V tomto svete sa dieťa stretne s pomerne agresívnym vzduchom a množstvom baktérií a iných mikroorganizmov, ktoré na človeku žijú na koži.

Zaťaženie, ktoré spočíva na pokožke drobkov v prvých mesiacoch po pôrode, je obrovské.

detská koža je tenká, je takmer dvakrát tenší než koža dospelého človeka, a len 7 rokov pokožku dieťaťa sú podobné kožu rodičov - do štruktúry, hrúbky, biochemické zloženie. Novorodenec a dieťa nie sú dostatočne vyvinutou zrnitou vrstvou, a preto má koža istú priehľadnosť, krvné cievy sa nachádzajú veľmi blízko k povrchu. To je dôvod, prečo deti potešia šťastných nových rodičov s červenými, ružovými a dokonca purpurovými tónmi kože prvýkrát po narodení.

Tajomstvo, ktoré pokrýva pokožku drobkov pri narodení, má neutrálnu rovnováhu. Skôr jednoducho chráni kožu pred dehydratáciou po drastickej zmene biotopu. Takéto tajomstvo, bohužiaľ, nemôže chrániť dieťa pred baktériami, hubami a inými mikroorganizmami, ktoré môžu spôsobiť ochorenia a vyrážky. V prvom roku života sa aktívne fungujú mazové žľazy, ale existuje veľa otázok týkajúcich sa potu, pretože ich kanály sú viac ako polovicu uzavreté epiteliálnymi bunkami a žľazy nemôžu fungovať úplne.

Hlavná funkcia pokožky je ochranná, ale nie je vyvinutá špeciálne pre dojčatá, pretože tenká a zraniteľná pokožka, ktorá prakticky nie je schopná odolávať hrozbám z vonkajšieho prostredia, získa bezvýznamného obrancu. Termoregulácia, ktorá je podľa povahy aj kožou, dieťa nie je vyvinuté. Iba s rastom sa normalizuje práca termoregulačného centra v mozgu a zároveň sa zlepší prenos tepla kože. V prvom roku života sa dieťa ľahko prehrieva alebo prekrýva.

Existujú vekové charakteristiky v nervových zakončeniach kože detí a v podkožnom tukovom tkanive. To je dôvod, prečo by mala byť koža detí ošetrená s veľkým rešpektom a starostlivosťou, a to všetkými možnými spôsobmi, aby sa prispôsobila.

Starostlivosť by mala byť venovaná vyrážke, pretože vždy hovorí o niečom.

Neexistuje kauzálna vyrážka u dojčiat, existujú rodičia, ktorí nemôžu rozpoznať "signály" tela dieťaťa. Učme sa to.

Príčiny a príznaky

Príčiny vyrážky na tvári a tele novorodenca môžu byť veľmi rôznorodé, pretože jeho jemná a jemná pokožka je extrémne náchylná na všetko, čo ju ovplyvňuje. Najčastejšie príčiny náhlych vyrážok sú nasledovné:

 • alergická reakcia (potraviny, lieky, chemikálie a chemikálie pre domácnosť, menej často pre prach alebo slnečné žiarenie);
 • atopická dermatitída (vystavenie alergénom s vrodenou tendenciou k nedostatočnej reakcii na antigénové proteíny);
 • hormonálne "výbuchy" (silný účinok materských ženských pohlavných hormónov na telo dieťaťa);
 • infekcie (bakteriálne, vírusové, hubové);
 • porušovanie hygieny a starostlivosti (špina, predčasná zmena plienky, prehriatie alebo prechladnutie);
 • parazitárne ochorenia (svrab, pedikulóza, roztoč).

Alergická vyrážka je najčastejšie. Najpravdepodobnejšie v detstve je potravinová alergia. Túžba dojčiacich matiek diverzifikovať a obohacovať vlastnú stravu pomocou vitamínov a mikroelementov je pochopiteľná a hodná rešpektu.

Ale nie všetky látky, ktoré vstupujú do materského mlieka, telo dieťaťa je schopné stráviť a asimilovať. Niektoré proteíny, ktoré doteraz nie sú schopné trápiť dieťa, sa dostanú do čriev v nedotknutom stave a jednoducho hnijú tam a spôsobujú násilnú kožnú reakciu.

Takéto proteínové antigény po chvíli začnú reagovať a imunitu dieťaťa, čo vedie k autoimunitnej reakcii. Ak matka naďalej "zásobuje" alergénom mlieko, reakcia je posilnená, pretože imunita je už "oboznámená" s týmito antigénmi. Kožné vyrážky sú často tvorené v reakcii na zlú detergentu dieťa, ktoré je agresívny v detergentu, ktorý má matka obmýva oblečenie a posteľnú bielizeň, rovnako ako lieky. Alergická vyrážka môže ovplyvniť nejakú časť tela, ale najčastejšie sa objavuje na líca, bradu, uši a za ušami, ramená a brucho.

Atopická dermatitída je vždy spojená s genetickou predispozíciou reagovať na určité spúšťače.

Zápalové reakcie na pokožke sú vyvolávané mikrotraumami a štandardnými alergénmi, medzi ktoré patrí peľ rastlín, vlna a púšť zvierat a vtákov, chemické alergény. Zvlášť nebezpečný chlór, ktorý je súčasťou obyčajnej vody z vodovodu. Preto s prvými príznakmi atopickej dermatitídy by sa mali vylúčiť všetky látky obsahujúce chlór a vodovodná voda na kúpanie a umývanie by mala byť predtým varená.

Deti do jedného roka od tohto ochorenia sa prejavuje rozsiahlymi červenými škvrnami vyrážka, ktorá svrbí a dodať dieťaťu veľa nepríjemných pocitov. Najčastejšie atopická dermatitída sa objavuje v rukách a nohách, zadku, tvárou, okolo krku, na hlave. Pomerne rýchlo stáva chronickou a akútnu zakaždým o negatívnych faktorov pre deti - choroba, podchladenie, potenie alebo pri kontakte s niečím potenciálnymi alergénmi, ako je pranie bielizne, umývanie dospelých čistiaci prostriedok, s domáce mačky, s masťou a lieky.

Hormonálna vyrážka sa vyskytuje najčastejšie u detí v prvých týždňoch po narodení. U niektorých detí sa prejavuje za týždeň, iné - počas prvých šiestich mesiacov. Vo väčšine prípadov sa vyrážky objavujú tri týždne po pôrode, preto sa fenomén nazýval "trojtýždňový vyrážka". Je zodpovedný za materské hormóny - estrogény, ktoré dieťa dostalo vo veľkom množstve bezprostredne pred pôrodom, keď v tele matky začali byť tieto hormóny rozdelené šokovými dávkami. Pod vplyvom hormónov v pokožke sú rovnaké procesy ako u adolescentov v období puberty - aktivujú sa mazové žľazy, ich kanály sú úzke a preto sú rýchlo upchaté.

Takýto neonatálny vyrážka z tohto dôvodu je často akné. Pimples sú lokalizované hlavne na tvári, na nos, na brade, na čele. Akné vyrážky sa objavujú ako jednotlivé pupienky so žltým stredom, s bielymi hlavami. Niekedy sú postihnuté aj uši a krk, zriedka - pokožka hlavy. S pripojením infekcie sa vyrážka môže stať pustulóznou, ale je to úplne iný príbeh.

Infekčná vyrážka je rôznorodá a bohatá na klinické prejavy. Avšak, nikdy to nie je samo, spolu s ním sú (trochu skôr alebo trochu neskôr) ďalšie príznaky choroby.

Preto ak má dieťa horúčku, existujú príznaky intoxikácie, kašeľ, výtok z nosa alebo hnačka a súčasne, alebo o niečo neskôr sa objaví vyrážka, s najväčšou pravdepodobnosťou je to infekcia.

Bakteriálne infekcie (pyodermia, stafylokokové pustulózny lézie, odreniny) často spôsobujú negatívne stafylokoky, ktoré žijú na pokožke akejkoľvek osoby, a čas od času "sedieť" ticho. Ak je imunitný systém oslabený, dieťa nemôže odolať mikróby, ktoré prenikajú mikrotrhlín v koži a spôsobiť celý rad počtu a veľkosti lézií, charakteristickým znakom, ktorý je hnisajúce. Streptokoky spôsobujú streptodermu, ktorá sa prejavuje červenou malou vyrážkou na rukách, nohách a tvári. Každý blister sa naplní bezfarebnou kvapalinou, po prelomení sa vytvorí kôra.

Plesňové lézie sa objavujú ako fragmenty malej vyrážky, presne načrtnuté, s výraznými hranicami. V tomto prípade sa vyrážka neobsahuje hnis alebo kvapalinou, je belavé, rýchlo koži sa tieto erupcie začína schnúť a odlepenie silno. Najčastejšie postihuje ruky a nohy, skalp, rovnako ako kolónie húb množiť v obočie a očné viečka a ústa slizníc (známy ako drozd, spôsobená hubami rodu Candida).

Vírusy nespôsobujú vyrážku priamo, ale choroby sprevádzané vyrážkou. Ide o ovčie kiahne, osýpky, šarlach a herpetickú infekciu. Pre každú z týchto ochorení sa vyrážka nachádza na určitých miestach a má svoje vlastné charakteristické znaky. Takže vírus herpes prvého typu sa prejavuje jednými erupciami okolo úst, na brade, v nose.

Sexuálny herpes sa prejavuje v detskej vyrážke v análnom otvore, genitáliách, na zadku, na bokoch vo vnútri. Veterinárna vyrážka sa môže nachádzať v tele, vrátane pokožky hlavy.

Šarlach vyrážka pokrývajúce rozkrokom, tváre, podpazušia a v detskom vyrážka roseola po troch dňoch sa teplota zvýšila prvky sú umiestnené na zadnej strane, brucho, hrudník. Vyrážka v dolnej časti chrbta v podobe pásky môže hovoriť o chronickej variante herpetických infekcií u detí vo veku veku, zvyčajne to je vrodené v prírode. Vírusové vyrážky ľahko odlíšiť od začiatku ochorenia - to vždy začína s prudkým nárastom teploty s možnými respiračnými účinkami - studené, prúdiť z nosa, kašeľ.

Krk a mandle často reagujú na vírusy s nárastom a sčervenaním a na nich sa niekedy objavuje vyrážka (napríklad s herpetickým boľavým hrdlom).

Povrynitsa a intertrigo, na rozdiel od všetkých vyššie uvedených, sú len povrchné. Tento zápal pokožky, spôsobený agresívnymi látkami, ktoré sú obsiahnuté v moči, výkaloch, v potu. Pri nedostatočnej hygiene je pocit bežnou vecou. Zjavuje sa to sčervenaním a miernym opuchom kože v záhyboch, na pápežovi, na pohlavných orgánoch, pod paží, v záhyboch rúk a nôh. V zúženej oblasti sú viditeľné malé červené vyrážky bez hnisu, biele hlavy a príznaky olupovania.

Rozlíšenie kurčiat od infekcie alebo alergie je dosť jednoduché. Musíme nechať dieťa nahé na hodinu a pol. Vzduchové kúpele sú smrteľné pre plienkovú vyrážku. Vyrážka rýchlo zmizne a zmizne, ponechanie malých suchých úlomkov kože s čiastočným lúpaním. Alergia, ani infekcia spôsobená účinkami bežného vzduchu neprejdú.

Hazel zvyčajne trpí deťmi, ktoré sú pevne zavesené v horúcej miestnosti, zvyčajne vyrážky začínajú z miest, ktoré najviac potu. Keďže termoregulácia dieťaťa je stále nedokonalá, teplo sa uvoľňuje skalpom. Takže väčšina cukrární "začína" na zadnej strane hlavy.

Ak chcete spôsobiť takéto nepríjemné kožné javy, môže to nielen nedostatok hygieny, ale aj jeho prebytok. Ak rodičia príliš často umyjú dieťa, keď používajú mydlo alebo iné čistiace prostriedky, aj keď sú deti, ochranná lipidová vrstva, nazývaná plášť, jednoducho odmyť a koža dieťaťa začne suchá. To vedie k najrozličnejším léziám kože a tiež zvyšuje riziko hubových alebo bakteriálnych infekcií.

Parazity malému dieťaťu je možné získať iba od dospelých, ktorí sú s ním v kontakte. Keď sa objaví presná vyrážka, ktorá sa nachádza medzi prstami, bokmi, bruchom, stojí za to podozrievať dieťa zo svrabu. S jednoznačnou malou vyrážkou na krku a hlave nie je vylúčená pedikulóza. Ak je vyrážka bežná na rukách a nohách, stojí za to vyšetriť dieťa od špecialistu na infekčnú chorobu alebo dermatologa pre roztoč.

Myšlienky o parazitických kožných léziách by mali navštíviť rodičia, ak sa vyrážka podobá hmyzu.

Orientovať im pomôcť správanie dieťaťa, pretože parazit uhryznutie je veľmi svrbí a poškriabaný, dodať bolesti, ale preto, že dieťa bude veľmi nervózny, uplakané, úzkosť a náladová. Všetky tieto dôvody sú rovnako dôležité pre dieťa za 1 mesiac a pre dieťa, ktoré bude čoskoro staré. Neexistujú žiadne špeciálne vekové rozdiely, s výnimkou toho, že staršie dieťa môže poškriabať, kde sa cíti, a novorodenec to nemôže. Rodičia detí by preto mali byť obzvlášť pozorní a pozorní.

diagnostika

Ak sa vyskytne vyrážka u dieťaťa, je žiaduce, aby ju ukázať lekárovi, pretože nie vždy sa podarí odlíšiť neskúseného mamička alergické vyrážky novorodencov a vírusové infekcie z plesne. Zavolajte lekára lepšie doma, pretože infekčné ochorenia dieťa je nákazlivé. Aké vyrážky by mali okamžite zavolať pediatra:

 • S plytkou červenou vyrážkou s vodnou vyrážkou sprevádzanou nárastom teploty, sliznicou, všeobecnou slabosťou dieťaťa.
 • S erupciou s hnisavou hlavou.
 • Pre vyrážky akéhokoľvek druhu, ak je rozsiahle a pokrýva viac ako 2% pokožky dieťaťa.
 • Pri akomkoľvek vyrážke, ktorého výskyt predchádzal alebo sa vyskytol ihneď po zvracaní, hnačka.

Kliniku môžete navštíviť na adrese:

 • malá vyrážka, ktorá neporušuje celkovú zdravotnú dieťa (telesná teplota je normálne alebo mierne nadnormální, nie je tam žiadna pľuzgieriky, hnačka, nevoľnosť);
 • jediné vyrážky v oblasti pokožky hlavy, na tvári.

Ak sa chcete liečiť bez lekára, môžete len plienku vyrážku a kriedu, môžete to urobiť sami v prípade neonatálnej hormonálnej vyrážky, ktorá vyzerá ako akné. Umiestnenie vyrážky je tiež veľmi dôležité. Takže vyrážka na bruchu, chrbte, pasu a vnútorných stehnách je vždy základom pre volanie okresného pediatra v dome.

Vyrážka na krku, záhyby pokožky a na zadnej strane hlavy nie je alarmujúcim príznakom, ale poradenstvo špecialistu v tomto prípade tiež neublíži. Vyrážka na tvári a na tvári je základom pre preskúmanie dávky ošetrujúcej matky a tiež aby sa zabezpečila primeraná hygiena.

Metódy diagnostiky vyrážky u detí sú rozsiahle. Zahŕňajú všeobecné a pokročilé analýzy krvi, moču, výkalov, epidermálne stery pre parazity, plesne, analýzu obsahu pľuzgiere a vyrážky o prítomnosti a typu baktérií, vírusov, sérologickú diagnostiku.

Lekári, ktorí pomôžu nájsť príčinu a predpísať primeranú liečbu:

liečba

Na liečbu vyrážky u dieťaťa treba pristupovať premyslene a selektívne. Niektoré typy dermatologických vyrážok nepotrebujú špeciálnu liečbu, dostatočnú pravidelnú starostlivosť. Skôr než začnete dieťa s niečím, čo má vyrážku vyrážku, musíte zistiť, aký druh príčiny viedol k jeho výskytu. Vo väčšine prípadov to lekár nemôže urobiť bez toho. To je dôležité, aby liečba bola účinná, pretože rôzne typy dermatologických lézií vyžadujú použitie rôznych liekov a metód liečby.

Alergická vyrážka

Po odhalení skutočnosti alergie je žiaduce vykonať sériu alergických testov, ktoré ukážu, čo presne má dieťa neprimeranú reakciu. To pomôže rýchlo odstrániť drobky z nepríjemnej vyrážky a zabrániť ich výskytu v budúcnosti.

Hlavnou liečbou pre takýto dermatologický problém je zastavenie kontaktu s alergénom. Bohužiaľ nie je vždy možné identifikovať špecifický antigén-proteín. V tomto prípade budú rodičom dieťaťa poskytnuté celkom univerzálne odporúčania na prevenciu alergických reakcií. Zo stravy dojčiace ženy by mali byť vylúčené všetky potraviny, ktoré môžu spôsobiť alergie - mlieko, vajcia, červené bobule a plody tlstý kravského, orechy, bylinky (napríklad koriander), citrusov.

V každom prípade alergia na potravu nie je zámienkou na to, aby ste dieťa odložili z hrudníka. Toto je bežná mylná predstava, ktorá je nebezpečnejšia ako samotná alergia na mandarínko, ktorú jedol matka. Umelé dieťa môže musieť zmeniť zmes, ktorú jedla, na inú. Hypoalergénne zmesi sú drahšie, ale po začatí ich kŕmenia potravinové alergie zvyčajne ustupujú.

Nezabudnite povedať lekárovi, aké lieky dieťa dostalo, aké kozmetické výrobky má koža ošetrená. Pomôže to identifikovať a eliminovať vonkajšie alergény.

Všeobecné odporúčania zahŕňajú požiadavky na vylúčenie akéhokoľvek umývacieho prášku, ktorý nie je označený ako "hypoalergénny".

Drog v ťažkej kožné vyrážky alebo vyrážky neznámeho pôvodu môže lekár predpísať antihistaminiká decko - "Suprastin" alebo "Loradatin" vo vekovej dávky. Efektívne a kvapky "Fenistil", povolené používať od prvých dní života. Vyrážka na tvárach, na telo by nemala mačať mastné krémy. Pri malých léziách sa vo všeobecnosti nedoporučuje sa ho dotýkať.

Po odstránení antigénu vyrážky pomaly zmiznú bez lokálnych liekov. Pri lokálnej liečbe si vyžaduje alergickú vyrážku, ktorá je komplikovaná pripojením bakteriálnej infekcie. Pri pustulárnych léziách používajte masť s antibiotikami.

Príčiny a liečba vyrážok na tvári dieťaťa

Dojčatá majú neuveriteľne jemnú a jemnú pokožku. Dotyk k nej prináša potešenie. Je to dokonalá. Ako však ukazuje prax, tvár dieťaťa môže mať rôzne erupcie. Je zrejmé, že rodičia nie sú nad touto situáciou nadšení a navyše sa bojí, pretože príčiny týchto vyrážok nie sú jasné.

Vzrušenie je úplne oprávnené, pretože malé dieťa nemôže vyjadriť slovami, čo bolesť alebo nepohodlie v tele, takže telo samo o sebe predstavuje dôležitý signál, že sa niečo pokazilo. Je dôležité skúmať podrobne vyrážku a objasniť jeho povahu.

V medicíne sa najbežnejšie typy vyrážok líšia:

 • hormón;
 • tampón;
 • potravinová alergia;
 • od šarlach;
 • roseola;
 • kontaktná alergia;
 • osýpky.

Hormonálna vyrážka

Vyrážka hormonálneho typu je všeobecnejšie známa ako akné detí. Riziko takéhoto vyrážky ovplyvňuje približne 30% novorodencov. Akné je úplne bezpečné pre ostatné, ktoré nie sú prenášané vzduchom kvapôčkami alebo kontaktom. Na vylúčenie tejto vyrážky nie je potrebné používať lieky alebo špeciálne prípravky.

Tieto vyrážky sa objavujú na tvári, ako aj na hlave. Pri hormonálnej vyrážke nie sú žiadne pupienky vo forme abscesov, pretože v tomto prípade nie sú upchaté póry. Táto vyrážka len mierne zmení úľavu pokožky a v niektorých prípadoch ju možno cítiť dotykom. Dôvodom na vznik tejto vyrážky je proces normalizácie hormonálneho zázemia.

Taktiež sa vyskytuje akné, pretože na povrchu kože je nadmerné množstvo húb, ktoré sú normálnou mikroflórou. Hormonálna vyrážka u dojčiat by sa nemala snažiť vyliečiť kompresiami založenými na tinktúrach, ako je napríklad nechtík. Takýto postup môže poškodiť pokožku dieťaťa.

V najlepšom prípade sa vyrážka mierne zapáli a stane sa výraznejšou a v najhoršom prípade môže dôjsť k vzniku alergických reakcií. Ak chcete odstrániť túto vyrážku, stačí len dodržiavať štandardné pravidlá hygieny. Vyrážky prejdú nezávisle. To môže trvať od jedného do niekoľkých mesiacov, to všetko závisí od tela dieťaťa.

Ak je proces hojenia veľmi pomalý, odborník môže jednoducho napísať špeciálne masti, ktoré urýchľujú proces. Akné detí sa objaví vo veku do troch mesiacov.

V období od 3 do 6 mesiacov môže mať dieťa akné. V tomto prípade je charakteristika vyrážok úplne odlišná. Pimples majú čiernu hlavu, ktorá je charakteristická pre akné. Po týchto pichliach môžu zostať stopy zjazvenia. Pre vzhľad infantilné akné má svoje vlastné špecifické dôvody. Ide o vysokú úroveň produkcie androgénov. A v tomto prípade je potrebné vykonať odborné ošetrenie.

sudamen

Prsia často trpia takými vyrážkami ako potenie. Zdá sa to nielen vtedy, keď je teplota na ulici veľmi vysoká a dieťa sa silno potne, ale kedykoľvek počas roka. Toto je ružová vyrážka. Vyrážky sú mierne konvexné, a preto sa môžu cítiť dotykom. Na ulici môže byť dokonca mierne chladné, ale vyrážka sa ešte objaví, pretože malé dieťa má vlastné termoregulačné vlastnosti tela. Môžete identifikovať hlavné príčiny vyrážok:

 • prehriatie dieťaťa;
 • nedostatočná hygienická starostlivosť;
 • dlhodobý pobyt v mokrej nohavičke.

Aby sa predišlo výskytu tohto typu vyrážok, je potrebné sledovať teplotu v miestnosti. Malo by to byť 18 stupňov Celzia.

Sudamen sa môže objaviť na tvári, najmä na lícach, čele, krku, uší, rúk a nôh, ale vyrážka nerobí dieťaťu nepohodlie. Nepoužívajte palačinku, pretože zmizne, hneď ako dôvody, pre ktoré sa objavili, boli odstránené.

Alergia k jedlu

V prvom roku života môže mať dieťa reakciu na určité potraviny. Jedná sa o potravinovú alergiu. Vyznačuje sa červenou vyrážkou. Tieto pupienky sa objavujú na lícach, rovnako ako na ušiach a na brade. Tieto vyrážky sú prezentované vo forme škvŕn. Môžu sa objaviť nielen na tvári, a to na lícach, ušiach, ale aj na chrbte, žalúdku, nohách a iných častiach tela.

Ak dieťa neustále konzumuje potraviny, ktoré spôsobujú podobnú reakciu, môže to viesť k vyrážke, ktorá sa prejavuje ako škrabka.

Vo všeobecnosti to vyzerá veľmi nepríjemne, a to nielen na tvári, ale aj na časti tela, ktoré sú skryté pod šatami. Dieťa, ktoré sa živí materským mliekom, môže mať takúto reakciu kvôli neplneniu stravy matkou. Nie je nutné jesť všetky produkty v rade, pretože dieťa ešte nenosilo tráviaci systém a nevníma niektoré druhy jedla. Všetko sa musí postupovať postupne.

Ak existuje potreba zaviesť do stravy matky nový druh potravy, musí sa to robiť postupne, to znamená, že najprv jesť malé množstvo produktu a vidieť reakciu dieťaťa, nebola to vylievať? V prvom rade sa objavujú vyrážky na tvári.

Alergická reakcia u dojčiat môže spôsobiť:

 • červené ryby;
 • paradajky;
 • citrusové plody;
 • niektoré druhy mäsa.

Alergické pupienky sa môžu objaviť u dojčiat, ktoré sa živia umelými zmesami. Obsahujú veľké množstvo bielkovín a sú alergénmi, ktoré spôsobujú výskyt pupienkov. Ak má dieťa vyrážky v tejto forme, potom prestane používať zmes a zvoľte inú vhodnú možnosť.

Kontaktný typ alergie

Dojčatá sú náchylné na alergie, ktoré sa objavujú nielen vo vnútri, ale aj na koži. Kontaktná alergia sa tiež bežne nazýva dermatitída. Jedná sa o malú vyrážku, ktorá je veľmi podobná jednoduchému trenu.

Dôvodom na vznik tohto typu vyrážok je použitie detergentov, ktoré obsahujú veľké množstvo vonných látok. Najčastejšie je veľká časť parfumu obsiahnutá v leštiacej pomôcke.

Koža dieťaťa je veľmi citlivá, preto by sa mali používať iba hypoalergénne výrobky na pranie oblečenia, ktoré neobsahujú zložky, ktoré môžu spôsobovať alergie.

Kontaktná alergia sa objavuje na tých častiach pokožky, ktoré prichádzajú do styku s odevmi, ktoré boli vyprané nesprávne zvolenými prostriedkami.

To znamená, že ak je to klobúk, vyrážka sa objaví na tvári, ušiach a hlave. Vzhľad pupienok môže byť spôsobený odevom zo syntetických materiálov.

roseola

Roseola je infekčné ochorenie, ktoré je charakteristické pre deti, ktoré ešte nedosiahli vek dvoch rokov. Táto choroba má znaky, ktoré sú neodmysliteľné len pre ňu. Spočiatku dochádza k zvýšeniu teploty a môže byť až tretí deň zlikvidovaný.

Akonáhle sa teplota vráti do normálu, na koži sa objavia červené pupienky. Sú umiestnené v krbe a môžu byť na tvári, ako aj v iných častiach tela. S ružičkou nemá zmysel liečiť dieťa s liekmi.

Šarlátová horúčka

Je to malá vyrážka, ktorá sa objavuje vo forme malých pupienkov na krku, chrbte a hrudníku. Okrem toho sa môže rozšíriť do iných častí tela a dokonca sa objaví na tvári. Táto choroba sa môže prenášať vzduchom. Liečba sa vykonáva iba na základe odporúčania lekára.

Pri osýpkach má vyrážka charakteristickú veľkú ohniskovú veľkosť a jasnú farbu. Spočiatku, za ušami a na tvári, to znamená, že na očné viečka, tváre a ďalších častí tela vyrážky objaví ako papuly. Na výskyt osýpok u dieťaťa k lekárovi, pretože len odborník určí správnu liečbu, ktorá pomôže zabrániť tvorbe viečok, tváre, uši nepríjemné jazvy, ktoré zostali po osýpky.

Vo všeobecnosti môže byť výsledok veľmi nepríjemný, takže sa musíte obávať tváre dieťaťa a obrátiť sa na špecialistu.

Čo znamená malá červená vyrážka na tvári dieťaťa?

1 Potenie ako príčina vyrážky

Keď koža dieťaťa prehrieva, vytvára bubliny v farbe kože alebo malé červené vyrážky nazývané vyrážky. Môžu husto zakryť potiahnutý povrch tela. Formácie zostávajú oddelené, nezlučujú sa do jedného erytému, ako v prípade alergie. Najčastejšie sa tvoria na miestach, kde má koža problémy s odparovaním potu: v záhyboch krku a bokov, v slabín, na ohybách lakťov. So silnou formou môžete zakryť tvár, hrudník, krk a chrbát dieťaťa.

Najprv treba zabrániť kriedy. Neohrievajte dieťa, noste ho v závislosti od teploty prostredia v oblečení z prírodných vlákien. Dávajte pozor, že dom nie je príliš horúci. Keď dôjde k takejto vyrážke, kúpe dieťa vo vode s prídavkom škrobu alebo manganistanu draselného. Často dýchajte pokožku dieťaťa. Keramika, ktorá nezmizne po niekoľkých dňoch alebo bude infikovaná baktériami, by sa mala dokázať lekárovi.

Vyrážka u novorodenca môže byť bolesť. To je charakteristika najmenších detí, malé bielej bielej papuly na nosiči alebo brade. Profylaktikum nemá nič spoločné s alergiami a je výsledkom upchávania mazových žliaz, ktoré v takýchto malých deťoch ešte nie sú účinné.

Nezničte vyrážku. Stačí, aby ste umyli tvár dieťaťa čistou vodou. Koža samotná bude očistená od nich, keď vyvstanú mazové žľazy, keď sa vaše dieťa otočí o 3 mesiace.

2 Podráždenie pokožky počas kŕmenia

Mnohé deti majú sliny počas kŕmenia. Líca a brada dieťaťa sú neustále mokré zo sliny a navyše sa dieťa neustále dotýka rukami alebo tŕstia na povrchu pri ležaní na žalúdku.

Nie je prekvapením, že to rýchlo vedie k podráždeniu jemnej kože a tváre sa drsné a červené. V skutočnosti sa môžu starať o to, ako keby boli pokryté alergickou vyrážkou. Avšak dostatočne dobrá starostlivosť o zlepšenie vzhľadu pokožky dieťaťa.

Oblička omrviniek by sa mala často umyť čistou vodou, mierne vysušená a navlhčená, napríklad ochranným krémom.

3 Potravinové alergie

Zmeny na tvári dieťaťa (napríklad vyrážka na lícach) vo veku 3 mesiacov života zvyčajne nevyplývajú z potravinových alergií. Malo by chvíľu trvať, kým sa telu senzibilizuje látka. U starších detí, potravinové alergie (obvykle mliečne bielkoviny kravského), môže spôsobiť vyrážku na tvári, ktorý prechádza do začervenanie, tváre sa stal červený, hrubý, popraskanej kože a svrbenie. Podobné erytematózne zmeny na tvárach môžu spôsobiť atopickú dermatitídu. Často má aj záhyby lakťov a kolená a niekedy aj celú pleť. Ide o ťažké, chronické ochorenie, ktoré často začína vo veku 1 roku.

Vyrážka na tvárach je veľmi svrbivá, dieťa plače a nespia dobre. Okrem toho môžu trhliny a rany na koži ľahko infikovať bakteriálnou, vírusovou a plesňovou infekciou. Je potrebná lekárska pomoc. Musíte zobrať prípravky na mazanie pokožky, zmierniť svrbenie a antihistaminiká, ktoré podporujú liečbu. Ak sú zmeny pokožky veľmi závažné, váš lekár pravdepodobne predpíše steroidy. Bude potrebné použiť prostriedky (na kúpanie a mazanie počas dňa), ktoré zvlhčujú chorú pokožku. V prípade potravinových alergií je dôležitým prvkom liečby diéta s vylúčením dráždivých produktov.

Predispozícia alergii sa môže skontrolovať ihneď po narodení. Stačí stačiť krv z pupočníka a zistiť hladinu protilátok IgE. Ak prekročí 15 jednotiek na mililiter, novorodenca má tendenciu alergii (hoci nie je známe, na čom bude alergia). V tomto prípade je lepšie vytvoriť pre ne také podmienky, ktoré znižujú riziko patológie.

Vyrážka alebo začervenanie na tvárach dieťaťa môže byť znakom kontaktnej alergie, tj precitlivenosti na pokožku dráždivých pre pokožku dieťaťa.

Najčastejšie sú "vinníkmi" vyrážky kozmetické výrobky pre deti: tvárový krém alebo kúpeľ. Alergie môže spôsobiť prášok, ktorý bol umytý.

Je potrebné stanoviť a potom vylúčiť alergén - potom vyrážka zmizne bez liečby. Ak zmeny pretrvávajú, bude potrebná návšteva lekára.

4 Seboroická dermatitída

Na rozdiel od symptómov alergií sa seborická dermatitída často objavuje už v prvých dňoch po pôrode. Dojčatá majú niekoľko úrovní erytematóznych ložísk so zlatožltým odtieňom, niekedy s exsudáciou.

Ak zmeny seboroickej kože nie sú veľmi závažné, len dajte dieťa do čistej vody s mäkkými výplňami a namažte pokožku prípravkami zinku. V závažnejších formách choroby je potrebná lekárska konzultácia, najlepšia pre dermatológov.

Ak sú zmeny pokožky závažné alebo netrvajú dlho, musíte navštíviť pediatra so svojím dieťaťom. Lekár posúdi, či sa má začať liečba, a predpísať potrebnú liečbu pre dieťa. Ak je to potrebné, obráťte sa na dermatológa alebo alergikov.

5 Použitie steroidov

Použitie liekov so steroidmi u detí prvého roka života spôsobuje veľa diskusií. Samozrejme, nemôžete ich bezmocne konzumovať. Niekedy sú však nevyhnutné.

Správne používané steroidné produkty nepoškodzujú dieťa. Aby bolo takéto ošetrenie bezpečné a účinné, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel:

 1. Nepoužívajte steroidy sami, bez konzultácie s lekárom. Nie každá zmena na tvári dieťaťa si vyžaduje takú vážnu liečbu.
 2. Je potrebné nájsť dobrého odborníka, najlepšie dermatológov alebo alergikov a prísne dodržiavať jeho odporúčania.
 3. Lekár musí predpísať finančné prostriedky zodpovedajúce veku dieťaťa silou lieku a jeho formy (krém, krém alebo masť). Pri liečbe detí je možné použiť iba steroidy so slabým účinkom (deriváty hydrokortizónu), výhodne vo forme suspenzie, ktorá je ľahšie použiteľná ako krém alebo masť.
 4. Steroidy pre deti by sa nemali používať dlhšie ako 7 dní.
 5. Osobitnú pozornosť treba venovať pri aplikácii lieku na vyrážku na tvári, krku a na ohybách lakťov a kolená, pretože koža na týchto miestach je tenšia a intenzívne absorbuje liek. Aplikujte výrobok vo veľmi tenkej vrstve len na miesto podráždenia pokožky.

Vyrážka u dieťaťa môže mať rôzne formy - môže to byť množstvo pupienkov, škvŕn a papuliek. Príčiny vyrážky u dieťaťa sú veľmi odlišné. Môže to byť dôsledok alergie, dermatologických problémov alebo infekcie spôsobenej vírusovým ochorením. Ak je vyrážka neškodná a kedy je potrebná intervencia špecialistu?

Vyrážka na tvári dieťaťa môže mať rôzne príčiny. Diagnózu a liečbu má určiť lekár. Ak má dieťa vyrážku na tvárach, ale okrem toho ho nič netrápi, stačí sa pozerať na pár dní. Možno vyrážky zmiznú a návšteva lekára sa nebude vyžadovať. Ak sa tak nestane, prejdite s dieťaťom k dermatológovi.

Ak má dieťa vyrážku na tvári a stále horí, oslabuje, v tomto prípade s najväčšou pravdepodobnosťou ste sa nakazili jednou z chorôb detstva. Vyrážka spôsobená infekciou je ľahko rozpoznateľná, pretože sa objavuje na určitých miestach a má charakteristické "vzory". Potom budete potrebovať návštevu pediatra, ktorý posúdi rozsah ochorenia a predpíše vhodnú liečbu.

Všetky druhy vyrážky na tvári detí s vysvetlivkami a fotografiami: Príčiny pupienkov a metódy liečby

Dlho je známe, že krása a zdravie sú prepojené. Koža je ukazovateľom blahobytu tela. Ak je hladká a zamatová, potom je človek zdravý. Rôzne vyrážky a zafarbenie kože o závadu niektorého z telesných systémov. V tomto prípade nie je vždy potrebné liečenie - niekedy stačí zmeniť spôsob života. Čo by ste mali urobiť, ak zistíte vyrážku?

Vyrážka na tvári dieťaťa má rôzne príčiny, takže pred začatím liečby je potrebné určiť, etiológie choroby

Prečo môže dieťa vyvolať vyrážku na tvári?

Choroby, ktoré sú sprevádzané vyrážkou, sú pomerne veľa. Aby bolo možné rozlišovať medzi nimi, je potrebné brať do úvahy povahu zranenia: farbu, veľkosť dynamický vzhľad. Nemôžete ignorovať sprievodné príznaky. Všetky vyrážky sa dajú rozdeliť do dvoch skupín:

 1. primárne - postihnutá zdravá pokožka;
 2. sekundárne - sa objavujú ako vývoj primárneho.

V tabuľke je zobrazená primárna vyrážka, ktorá sa vyskytuje najčastejšie:

Typy vyrážok na tvári detí rôzneho veku

Ako už bolo uvedené, vyrážka môže byť primárna a sekundárna. Primárnym záujmom sú primárne erupcie, pretože sa vyskytujú najčastejšie. S ich diagnózou vznikajú ťažkosti. Podľa formy a vzhľadu sa rozlišujú tieto odrody:

 • Nárazy sú nedokonalé tesnenia na koži.
 • Blistre sú husté škvrny, ktoré sa zvyšujú nad úrovňou zdravej kože. Blistre sú alergickou reakciou na jed z rastlín a hmyzu.
 • Papuly alebo uzliny - sú odlišné prvky, ktoré sa líšia od zdravého pokožky vo výške a farbe. Zvyčajne prejdú sami.
 • Bubliny sú malé pupienky. Majú výrazné centrum plné zakalenej kvapaliny.
 • Bubliny sú veľké formácie (od 0,5 cm).
 • Pustuly sú pupienky plné hnisu.
 • Bodky - zmeny farby kože.
 • Roseola - malé ružové alebo červené škvrny, ktoré zmiznú po stlačení na postihnuté miesto.
Roseola škôlka

Červená vyrážka

Môže sa objaviť akné u dieťaťa a nedodržiavanie hygienických pravidiel. Ak je dieťa posypané jasnými pupienkami, potom je to reakcia kože na kontaminácie, na ktoré sú deti v prvých šiestich rokoch života obzvlášť náchylné. Aby dieťa nebolo pokryté bolestivou kôrkou na jemných miestach pokožky, pozorne sledujte čistotu dieťaťa a zvyčajne ho používajte pri vodných procedúrach.

Dôsledkom nepriaznivých tepelných účinkov je nadmerné potenie alebo potenie. Je najvýraznejšia u malých detí, počínajúc vekom jedného mesiaca. Telo dieťaťa sa nenaučilo prispôsobovať sa teplote prostredia, takže sa objavujú škvrny na hlave a ramenách potu. Celá liečba sa znižuje na častý pobyt malého pacienta na voľnom priestranstve a pravidelné vetranie priestorov.

Červené škvrny na čele, tvárach a ramenách sú často signálom alergie. Počas laktácie to znamená, že matka má prispôsobiť stravu a odmieta agresívne chemikálie pre domácnosť.

Červené škvrny u dieťaťa sú tiež pozorované s toxickým erytémom. Vyrážka sa vyskytuje v tvári: na hlave, čele, lícach, nosu. Väčšinou postihuje novorodenca a batoľatá až do roka. Tento typ vyrážky nevyžaduje špecifickú liečbu a zmizne sama o sebe v priebehu 7-8 dní. V neskoršom veku je erytém zriedkavý a spravidla je dôsledkom nepríjemných životných podmienok: vlhkosť, teplota okolia.

Ako bolo uvedené vyššie, vyrážky červeného odtieňa môžu byť infekčné a môžu sa pozorovať pri nasledujúcich ochoreniach:

 • osýpok;
 • ružienke;
 • šarlach;
 • kiahne.
Vyrážky s kiahňou kiahňou

Najnebezpečnejšou možnou príčinou zmien pleti je meningitída. Choroba je vážna a v niektorých prípadoch končí smrteľná. Charakteristickou črtou infekcie je rýchle zvýšenie telesnej teploty a postupné šírenie svrbivého vyrážok po celom tele. Pri najmenšom podozrení na meningokokovú infekciu by ste mali okamžite konzultovať s lekárom.

Biele pupienky

Milium alebo biele akné je typ akné, ktorý sa vyskytuje u dospievajúcich počas hormonálnej úpravy. Predstavujú malú cysty, ktorá vznikla v dôsledku prebytku kožného mazu. Vyzerajú na lícach, na nos, na čele. Dôvody na výskyt miliumu sú rozmanité: podvýživa, nekvalitná kozmetika, hormonálna nerovnováha. Zvyčajne vyrážky s vekom (vo veku 15-16 rokov) zaniknú sami. Ak nie - stojí za to navštíviť dermatológa alebo endokrinológ.

Prevažujúca lokalizácia miliumov je oblasť okolo očí, lícnych kostí, T-zóny (čelo-nos-brada). Vypustenie takéhoto tuberkulózy je nemožné - zaostrenie je hlboko pod kožou. Ak chcete zbaviť bieleho akné na tvári, musíte upraviť stravu a poskytnúť pokožke kvalitnú starostlivosť, vybrať prostriedky, ktoré opravia prácu mazových žliaz.

Podobné vyrážky sa vyskytujú aj u novorodencov, prechádzajú vlastnou cestou v priebehu 1-2 mesiacov života.

MILIUM V NEWBORNE

Bezfarebné vyrážky

Malé bezfarebné vyrážky, v tvare podobajúce sa uzliny, sa nazývajú novorodenecké akné. Neonatálna cefalická pustulóza sa objavuje na tvári detí počas prvého mesiaca života. Takže koža dieťaťa reaguje na zvyšky materských hormónov. Špecifická liečba sa nevyžaduje - dieťa sa čoskoro prispôsobí novým podmienkam života. Zvyčajne akné ide sama o sebe niekoľko dní, týždňov alebo 1 rok.

Bezfarebné alebo mäsité vodnaté pupienky na tvárach v neskoršom veku môžu naznačovať poruchu v imunitnom systéme: takto sa prejavuje potravinová alergia alebo reakcia na emočný nadmerný tlak. Tento jav sa nazýva dyshidróza. U emočne odolných detí prechádza nezávisle, inak je potrebná liečba vrátane používania slabých sedatív.

Jemná vyrážka

Ak je horúčka sprevádzaná teplotou tela v subfebrile (od 37,0 do 37,5 ° C), vyskytuje sa alergická hyperémia, systémová porucha alebo pomaly sa pohybujúca infekcia. Pri prítomnosti dermatologických ochorení (pyodermia, erytém, žihľavka) sa nesmie zvýšiť telesná teplota.

Veľké hnisavé pľuzgiere

Vzhľad hnisavých pľuzgierov môže byť spôsobený rôznymi faktormi:

 • hormonálne poruchy;
 • uťahovanie hornej časti epidermy - hyperkeratóza;
 • nesprávna starostlivosť o pleť;
 • zneužívanie nekvalitnej dekoratívnej kozmetiky;
 • častý stres;
 • nevyvážená výživa;
 • abnormality tráviaceho traktu.

Iné typy erupcií

S akné na tvári nie je počuť takmer všetci. Môžu sa objaviť v ľubovoľnom veku a výrazne rozmaznávať plány. Najčastejšie sa objavuje akné a vyrážka naklonená deťom s neformovanou imunitou a hormonálnymi úpravami (pozri tiež fotografie vyrážok a iných prejavov osýpok u detí). Vo väčšine prípadov je akné na tvári dieťaťa variantom normy, ale niekedy vyrážka je znakom nebezpečných patológií.

Vyrážky na koži adolescentov - variant normy v období hormonálnych zmien v tele

Ak symptomatológia nie je podobná žiadnemu z vyššie opísaných prípadov, stojí za to venovať pozornosť tabuľke s vysvetleniami iných typov vyrážok.

Vyrážky na tvári dieťaťa fotky všetky druhy vyrážok

Vyrážka na tvári dieťaťa, fotky, všetky druhy vyrážok - to je to, čo bude tento článok diskutovaný v tomto článku. Koniec koncov, vyrážka je vážny problém, pretože sa rýchlo šíri po celom tele a môže sa premeniť na ťažko liečiteľnú chorobu. V budúcnosti budeme uvažovať o tom, ako to rozpoznať u dieťaťa a aké znamenia majú.

Ako vypadá urtikária u dieťaťa

Táto choroba je ľahko diagnostikovaná nezávisle, najčastejšie trpia deti do 3 rokov. Často sa objavuje vo forme malých bodiek. Vyrážky na tvári dieťaťa, fotky, všetky druhy vyrážok by sa mali liečiť veľmi opatrne. Vyznačujú sa prítomnosťou červenkastého odtieňa, pľuzgierov, ktoré sa pri česaní zväčšujú. Príčinou urtikárie u detí je príjem alergénu do tela, ktorý spôsobuje zvýšené množstvo histamínu, čo vedie k zriedeniu steny ciev. V tomto prípade zmizne urtikária dostatočne rýchlo na dve hodiny a takmer okamžite sa objaví na inom mieste. Dráždivé látky sú:

 1. Potravinárske výrobky podľa typu mlieka, vajec, čokolády, ovocia a iné.
 2. Infekcie spôsobené vírusmi, baktériami.
 3. Liečivé prípravky.
 4. Nečistoty podľa druhu peľu, prachu, dole a zvyšku.
 5. Nikel, živica.
 6. Farbivá.

Ak chcete urobiť diagnózu, stačí povedať ošetrujúcemu lekárovi čas a miesto vzniku prvých príznakov.

Na zistenie správnosti diagnózy môže lekár vykonať štúdiu kožných testov, vyšetrenie celého tela a vykonať krvný test.

Liečba urtikárie by mala byť okamžite, pretože môže ísť do ťažkej formy, ktorá bude sprevádzaná časovo náročnou liečbou a dlhým prístupom k výsledku.

Osýpky a ako to vyzerá

Osýpky sú akútne infekčné ochorenia a sú spôsobené špeciálnym typom vírusu, ktorý zriedka prežíva nad ľudským telom. Keď sa osýpky objavujú veľké škvrny, vyrážky sa prejavujú 1-3 dni, ktoré sa šíria do tváre, uší, potom do celého tela. To všetko sa deje päť dní po predchádzajúcej fáze. Predtým sa vyskytne výskyt tečúceho nosa a opuchu, lézie sliznice. Existujú biele škvrny s červeným okrajom. Sú považované za typický znak výskytu osýpok. Po uplynutí desiatich dní zmiznú všetky príznaky choroby a zanechajú stopy pigmentácie v tele. Niekedy osýpka spôsobuje komplikácie dýchacieho traktu, pneumónia sa vyskytuje v ťažkých štádiách. Okrem toho sú možné ochorenia obehového systému a encefalomyelitída proti osýpkam, čo často vedie k smrti. Aby sa zabránilo komplikáciám, je potrebné vykonať preventívne očkovanie po 12 mesiacoch a 6 rokoch, v prípade pohotovosti sa použije imunoglobulín.

Čo znamená potravinová alergia?

Potravinová alergia je dosť rozšírená ako vyrážka na tvári dieťaťa. Foto, všetky typy vyrážok sa líšia od tých, ktoré sa uvažujú v tomto odseku. Nie je vždy možné rozlíšiť ju od jednoduchosti potravinovej intolerancie. Pretože hlavné označenie, ktorým je účasť imunitných buniek v reakcii, možno rozpoznať len v laboratóriu. Ale na rozdiel od alergií sa prejavuje neznášanlivosť po prvom kontakte s jedlom a je sprevádzaná chorobami žalúdka. Najviac alergénmi sú med, orechy, ryby, mlieko, čokoládové výrobky. Tiež prispieva k zvýšeniu spotreby alkoholu a cukru pri alergii. Symptómy tejto choroby sú svrbenie, začervenanie, malá vyrážka, opuch. Ak nie je alergia rozpoznaná včas, potom dôjde k ďalšiemu vývoju ochorenia, ktoré sa stáva ťažkou formou. Extrémnym prípadom bude výskyt edému Quincke, ktorý si vyžaduje okamžitú chirurgickú intervenciu. Aby sa zabránilo potravinovej alergii, vyžaduje sa rozsiahle vyšetrenie s vymenovaním vhodných liečiv a antialergikami.

Ako vyzerá dieťa?

Potenie u detí je podráždenie, ktoré sa javí ako veľmi malá vyrážka vo forme bubliny s tekutinou vo vnútri. Najčastejšie postihuje deti a malé deti. Vyrážka na tvári dieťaťa, fotky, všetky druhy vyrážok majú špecifické príznaky, ktoré zahŕňajú svrbenie pokožky, opuch, zvýšené potenie, mokrú pokožku. Dôvody tejto choroby sú slabá hygienická starostlivosť, príliš veľa oblečenia za teplého počasia, mastné krémy, problémy s potenie. Avšak prevencia a liečba sú dosť jednoduché, hlavnou podmienkou je udržanie pohodlného režimu, používanie špeciálnych masti, práškov a mastenca. Takisto sa odporúča kúpať dieťa do kúpeľa s prídavkom bylinných odvariek, ako je ľubovník bodkovaný alebo kolínka. Ak to nepomôže, musíte prejsť k dermatológovi. Vzhľadom k tomu, s najväčšou pravdepodobnosťou v tele sú bakteriálne infekcie, ktoré potrebujú okamžitú liečbu. Iba podľa odporúčaní lekára je možné ochorenie odstrániť z tela dieťaťa.

Rubella u detí

Rubella u dieťaťa - pomerne dobre známe a škodlivé ochorenie, charakterizované vzhľadom na telo svetlo ružové a červené škvrny. Dôležité príznaky, ktoré svedčia o prítomnosti tohto ochorenia, sú teplota, bolesti hlavy, letargia, príznaky ARI (začervenanie v krku, kašeľ, suchý kašeľ). Výpadky na tele sa rýchlo šíria, najprv môžu byť viditeľné na tvári, krku a hornej časti hlavy. Súčasne môžu zmiznúť v čase, keď celé telo je pokryté týmito miestami. Teplota trvá až dva dni, lymfatické uzliny zostanú zväčšené, kým nezmizne vyrážka. Po vymiznutí rubeoly pokožka zostáva suchá, s pravidelným lúpaním.

Pre diagnózu rubeoly je potrebné poskytnúť odpočinok v posteli, obmedziť zaťaženie očí. Pri teplote 38 a vyššej je potrebné použiť antipyretikum, slezina sa odstráni antialergickými liekmi. Hrdlo môže byť ošetrené topickými sprejmi, nosná kongescia môže byť vytvrdená premytím rôznymi roztokmi na báze vody a soli. Aby sa zabránilo výskytu rubeoly, je potrebné očkovanie preniesť v niekoľkých štádiách. Ak je v dome veľa ľudí, pacient by mal byť izolovaný v samostatnej miestnosti a jeho oblečenie dezinfikované.

Čo sa stane s tvárou dieťaťa, keď je vystavený roztočke demodexu

Ak má dieťa problémy s gastrointestinálnym traktom, môže sa vyskytnúť ochorenie nazývané demodex. Jeho nosič je demodex roztoč, živený odumretými kožnými bunkami. Hlavným znakom tejto choroby je prítomnosť abscesových pupienkov, najčastejšie sa nachádzajú na čele, tváre, nazálne krídla. Často vyrážka na tvári dieťaťa, fotky všetkých druhov vyrážok sú zmätené s touto chorobou. Vzhľadom na to, že demodex má aj červené škvrny a alergické reakcie, odstránenie potravy tento problém nerieši, ale skôr ju zhorší.

Na potvrdenie ochorenia sa vyžaduje vyšetrenie lekárom, liečba si vyžaduje integrovaný prístup. Používanie rôznych liekov by malo byť prísne kontrolované a konať najlepšie z hľadiska hygieny dieťaťa. Povinné prechádzky na čerstvom vzduchu a spotreba čerstvej zeleniny a ovocia. A tiež udržiavanie stabilného režimu čistoty v dome vrátane neprítomnosti prachu a nadmerného znečistenia. Napriek všetkému vyššie uvedenému bude povinným liekom na túto chorobu odborné poradenstvo, ktoré zaručuje liečbu tohto škodlivého ochorenia.