Hlavná

Dermatitída

Čo mám robiť, ak sa na mojej koži objavia vodné bubliny?

Vodné vezikuly sa môžu objaviť na koži, a to ako u dospelých, tak u detí počas celého života. Tento jav nie je vždy príznakom akejkoľvek choroby, pretože aj malé popáleniny môžu spôsobiť bublinu naplnenú kvapalinou. Vo väčšine prípadov sa prasknú, zakryjú sa kôrou a nakoniec zmiznú bez stopy. Existuje však aj množstvo infekčných a vírusových ochorení, pričom jedným z prvých príznakov je výskyt vodných vezikúl na tele.

Príčiny a možné choroby

Dôvody pre vzhľad bublín na kožu naplnené tekutinou, môže byť veľa, od najbežnejších (alergické reakcie) na riedky (bulózne pemfigoid). Takmer vo všetkých prípadoch sú vyrážky sprevádzané sprievodnými symptómami a môžu to znamenať nasledujúce ochorenia:

 1. Žihľavka. Niektoré formy žihľavky môžu vyvolať výskyt vyrážok naplnených zakalenou tekutinou. Vyskytuje sa u všetkých pohlaví v akomkoľvek veku. Charakteristický náhly vzhľad a rovnaké zmiznutie. Alergická reakcia môže spôsobiť mechanické poškodenie aj chemické látky, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou.
 2. Molluscum contagiosum. Vírusová kožná choroba, hlavným príznakom je výskyt vodných vezikúl na tvári, trupu av slabín. Veľkosť má priemer 0,3 až 0,6 cm. Farba je takmer vždy telesná, hladkosť je hladká a lesklá. Veľmi často sa vyskytujú u detí vo veku 4-11 rokov. U dospelých sa v 90% prípadov lokalizujú vyrážky v svaloch a na pohlavných orgánoch.
 3. Kuracie kiahne. Vírusová choroba, ktorá sa vyskytuje najčastejšie u detí vo veku od šiestich mesiacov do siedmich rokov. Môžete sa nakaziť vzdušnými kvapôčkami alebo po fyzickom kontakte s chorým človekom. Inkubačná doba trvá priemerne 1-2 týždne. V počiatočnej fáze kiahňami prejavuje vo forme červených škvŕn na 2-4 mm, ktoré sú transformované do niekoľkých hodín do fľaštičiek naplnené priehľadnou kvapalinou a obklopených charakteristické metla. Vznikli vezikuly, na ich mieste sa objavili hnedé kôrky, ktoré po 1-2 týždňoch padali. Trvanie akútnej periódy je 2 až 6 dní. Komplikácie vo forme myokarditídy a encefalitídy sú zriedkavé.
 4. Slnečné popáleniny. Najčastejšou príčinou vodných pľuzgierov na tele u dospelých a detí. To platí najmä pre ľudí, ktorí majú citlivú pokožku a sú náchylní na rôzne formy fotodermatózy. Dlhé vystavenie slnku môže viesť k popáleninám, ktoré sa prejavujú v myšlienke mnohých malých vezikúl naplnených bezfarebnou tekutinou. Spolu s vyrážkou môže byť závrat, slabosť a nevoľnosť.
 5. Hubové lézie. Hlavnými príznakmi väčšiny hubových ochorení sú peeling, hnedé alebo červené škvrny, silné svrbenie a vlhkosť. Ale niektoré formy mykózy nohy môžu na nohách vyvolať výskyt vodnatých pľuzgierov. Najčastejšie sa tento jav pozoruje pri dyshidrotickej forme epidermofytu. Trezory a bočné plochy nohy sa zdajú byť bublinami s veľkosťou malého zrna. Veľmi často sú zoskupené a zlúčené do jednej veľkej lézie. Vezikuly môžu byť naplnené sérovou, zakalenou alebo hnisavou tekutinou.
 6. Pásový opar. Nedostatočne študované ochorenie postihujúce centrálny a periférny nervový systém. Najčastejšie sa vyskytuje u dospelých, deti do 10 rokov sú zriedka ochorené. Charakterizovaný akútnym nástupom so zvýšenou telesnou teplotou a pocitom pálenia v oblasti postihnutých nervov. Na tom istom mieste sa začervenal a počas jedného dňa sa vytvorili bubliny s veľkosťou 0,2 - 0,4 mm, naplnené transparentným obsahom. Existuje tendencia k vzájomnému prepojeniu bublín. Poslednou etapou je expresia vezikúl a tvorba svetlohnedých kôr na ich mieste.
 7. Ekzém. Veľmi časté ochorenie neuro-alergickej povahy. K dnešnému dňu existuje veľa klinických foriem a prejavov, ktoré postihujú takmer všetky oblasti ľudského tela. Charakteristické rozdiely - sčervenanie kože v počiatočnom štádiu a výskyt malých bublín, z ktorých neustále prúdi serózna kvapalina. Ekzém je tiež charakterizovaný dlhodobým opakujúcim sa priebehom. V dôsledku konštantného namočenia a prítomnosti mnohých malých rán sa môže spojiť sekundárna infekcia.
 8. Epidermolýza bulózna. Veľmi zriedkavé dedičné ochorenie, ktoré sa prejavuje bezprostredne po narodení alebo v prvom roku života dieťaťa. Názov "bulla" znamená z latinskej "vodnej bubliny", ktorá sa objavuje na miestach vystavených tlaku alebo treniu. Dokonca aj menšie poškodenie môže spôsobiť veľké pľuzgiere na rukách, nohách alebo sliznici úst. Existujú prípady smrti v prvých rokoch života dieťaťa s niektorými formami epidermolysis bulóznych.
 9. Kontaktná dermatitída. Ďalšou častou príčinou výskytu vodných pľuzgierov na tele u detí a dospelých. Najčastejšími alergénmi sú syntetické bielizeň, plasty, rastliny a iné predmety, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou. Vo väčšine prípadov sa v mieste kontaktu s alergénom objavuje niekoľko bublín, naplnených bezfarebnou kvapalinou. Veľkosť je od 0,1 do 0,5 mm. Sú sprevádzané silným svrbením, kvôli čomu sa môžu vytvoriť veľké hrebene, rany pokryté váhami a krustami.

Najbežnejšou príčinou vzniku vodnatých pľuzgierov na perách je jednoduchý herpes. To je tiež nazývané vesicourea kvôli špecifickým príznakom. Najčastejšie sa prejavuje po prenesených infekčných ochoreniach, hypotermii alebo prudkom znížení imunity.

Vodnaté bubliny na tele

liečba

Ak si prečítajte tento článok pred oddielom "Liečba", môžete pochopiť, že neexistuje jediný správny variant lekárskych opatrení pre vodnaté vezikuly, pretože môžu byť spôsobené rôznymi patogénmi. Preto ak Vaša vyrážka nezmizne do 3-5 dní a stav sa zhorší a pridajú sa ďalšie príznaky, neodporúča sa odložiť návštevu lekára.

Napríklad s prejavmi herpes simplex a herpes zoster sú zvyčajne predpísané tieto lieky:

Avšak molluscum contagiosum u väčšiny ľudí s dobrou imunitou prechádza bez toho, aby užíval akékoľvek lieky alebo odstránil vyrážky (v niektorých prípadoch trvá oživenie trvá niekoľko rokov). Väčšina lekárov (najmä v zahraničí) trvá na tom, že odstránenie mäkkýšov je indikované len vtedy, ak sú lokalizované na genitáliách. A tento postup sa považuje za kozmetický, pretože neodstraňuje vírus, ktorý je vnútri tela.

Z pľuzgierov na nohách spôsobených plesňovou infekciou sa môžete zbaviť len pomocou správne vybraných antifungálnych liekov. Dokážu ich odborne zvládnuť len dermatológ na základe mikroskopického vyšetrenia šupín z lézií a hubovej kultúry. V počiatočnom štádiu sa snažte získať externými prostriedkami a len v prípade relapsu alebo chronických foriem sa predpíše príjem antifungálnych liekov vo vnútri. Najefektívnejšie sú:

Pri manifestácii kontaktnej dermatitídy v mnohých prípadoch stačí vylúčiť alergén, v závažných situáciách je indikovaný príjem antihistaminík.

Vyrážky a svrbenie na tele v fotografiu pre dospelých

Stav kože indikuje fungovanie vnútorných orgánov a systémov. Vzhľad vyrážok rôznej povahy naznačuje výskyt patológií, vstup vírusov, patogénov, infekcie do tela. Choroby kože sprevádza svrbenie, pálenie, sčervenanie, tvorba šupín, škálovanie a suchosť kože. Ak sa objavia príznaky choroby, obráťte sa na špecialistu. Vyrážka a závažné svrbenie na tele u dospelých, liečba, fotografické formácie pomôžu zistiť príčinu vzniku vyrážok, predpísať priebeh liečby.

žihľavka

Úle sú vyrážky vo forme zapálených blistre malej veľkosti. Môžu postihnúť rôzne časti tela, tvoriť lézie. V závislosti od podnetov existuje niekoľko foriem choroby:

 1. Alergická žihľavka. Je charakterizovaná vysokou citlivosťou organizmu na pôsobenie konkrétneho patogénu: potraviny, chemikálie, prach, chlpy, hmyz.
 2. Imunokomplex sa vyznačuje aktiváciou procesu produkcie antigénu-protilátky v tele. Môže sa vyskytnúť v dôsledku dlhodobej liečby liekom.
 3. Anafylaktoidná reakcia sa vyskytuje ako dôsledok uvoľňovania mastných buniek z akumulovaných enzýmov, proteínov.

Hlavné príčiny vzniku ochorenia, vyrážky a svrbenia na tele u dospelých sú:

 • dysfunkcia pečene;
 • dysfunkcia imunitného systému;
 • predĺžená liečba drogami;
 • alergická reakcia;
 • patológia zažívacieho systému;
 • infekčné choroby;
 • patológia endokrinného systému;
 • ochorenia spojivového tkaniva;
 • malígnych novotvarov.

Fotografické príznaky a liečba u dospelých by mala byť predpísaná špecialistom, berúc do úvahy individuálne charakteristiky pacienta.

svrab

Koža sa vyskytuje ako dôsledok účinku svrabu na povrch pokožky. Po infekcii, príznaky fotografie, prvé príznaky sa môžu objaviť po niekoľkých hodinách. Inkubačná doba ochorenia je 10-12 dní. Scématické vyrážky sa rýchlo šíria po celom tele.

Typické príznaky infekcie sú:

 • závažné svrbenie postihnutých oblastí, ktoré sa zintenzívňuje vo večerných hodinách.
 • vzhľad svrbenia sa pohybuje na povrchu kože;
 • tvorba vezikúl naplnených kvapalinou, erózia, vezikuly, krusty;
 • výskyt červených zápalových škvŕn v bruchu, medzi prstami a prstami, na kmeň, nohy, zadok, hrudník, pohlavné orgány.

Počas liečby vyrážky a zo svrbenia na tele dospelého pacienta a po ukončení liečby sa musia dodržiavať bezpečnostné opatrenia. Telo nevyvoláva imunitu voči chorobe, po kontakte s infikovaným povrchom sa vyrážka môže znova objaviť. Keď svrab potrebuje pravidelne meniť posteľnú bielizeň, oblečenie, uteráky. Pri umývaní je potrebné vykonávať dezinfekciu vecí, dodržiavať pravidlá osobnej hygieny, tráviť systematicky mokré čistenie.

Liečba pozostáva z medikamentóznej a vonkajšej liečby.

lišajník

Lishay sa vyznačuje tvorbou nodulárnych vyrážok na koži, sú sprevádzané ťažkým svrbením, pálenie, zápalom.

V závislosti od príznakov a príčin výskytu sa rozlišuje niekoľko typov lišajníkov:

 1. pásový opar je malé vodnaté bubliny, ktoré môžu byť sprevádzané bolestivými pocitmi, svrbením, horúčkou, zápalom lymfatických uzlín. V dôsledku expozície vírusových baktérií so zníženou imunitou, stresujúcej situácie po infekčnom ochorení existuje lišajník.
 2. Peregrine lichen charakterizované výskytom malých škvŕn na koži ružovej a hnedej, ktoré tvoria lézie. Vyrážka na tele dospelého človeka vyráža, vybledne. Proces potenia je aktivovaný.
 3. Pink lichen sa vyznačuje tvorbou veľkých škvŕn na koži. Formácie môžu byť olúpané, líšia sa prítomnosťou červeného okraja, tvoria lézie.
 4. pásový opar postihuje všetky časti tela, vrátane chlpatých. Charakteristické vlastnosti sú: výskyt červených škvŕn, olupovanie, svrbenie, výskyt špecifického zápachu, silné krehké vlasy.
 5. Červené ploché lišajníky Je charakterizovaná tvorbou červených papulov s lesklým povrchom, ktoré tvoria krúžky. Vyskytuje sa na podrážkach nohy, nohy, môže ovplyvniť sliznice.
 6. svrab sa objavuje vo forme červených škvŕn na záhyboch rúk, nôh, v páse a zadku. Formácie sú suché, lúpanie, môžu tvoriť ložiská lézie, sprevádzané svrbením.

Infúzia u dospelých

Potenie vzniká vo forme malých bublín u ľudí s nadmernou hmotnosťou, zvýšené potenie. Výstrahy sa objavujú na miestach, kde sú oblečenie pevne pripevnené k telu a nie je prístup k voľnému vzduchu. Tiež môže dôjsť k pocení pri vysokej telesnej teplote, so znečistenou kožou a hojným potenie.

Vyrážky sa môžu vyskytnúť na chrbte, bruchu, hrudníku, tvári, krku, podpaží, na záhyboch rúk nohy. Choroba sa neprenáša priamym kontaktom. S takou vyrážkou a svrbením na tele v dospelom veku liečba sa nevyžaduje. Vzhľad potenia môže naznačovať dysfunkciu endokrinného, ​​nervového, kardiovaskulárneho systému.

Hlavné dôvody pre vznik potenia sú:

 • zvýšené potenie;
 • zvýšenie telesnej teploty pri prechladnutí;
 • fyzické zaťaženie;
 • úzke odevy zo syntetických materiálov;
 • dlhodobý pobyt v horúcej miestnosti;
 • nadváhou;
 • dlhodobý pobyt na slnku;
 • dekoratívna kozmetika.

Keď sa objaví celý svrbenie tela a charakteristické vyrážky, mali by sa prijať opatrenia na vylúčenie dráždivých látok: nosiť voľné oblečenie vyrobené z prírodných materiálov, dodržiavať pravidlá osobnej hygieny.

Stevens-Johnsonov syndróm

Stevensov-Johnsonov syndróm je charakterizovaný bulóznymi léziami slizníc a kože ako dôsledok expozície alergénom. Choroba môže ovplyvniť ústnu dutinu, oči, močovodný systém.

Ochorenie sa môže vyskytnúť v dôsledku infekčnej choroby, dlhodobého užívania liekov, malígneho nádoru. Vyvolať vývoj choroby môže byť vírusové, plesňové, bakteriálne mikroorganizmy: herpes, hepatitída, osýpky, ovčie kiahne, tuberkulóza, salmonelóza, kvapavky, mykoplazmózy, trihofitia, histoplazmóza.

svedok že to môže byť Stevens-Johnsonov syndróm, môžu mať nasledujúce príznaky:

 • vysoká telesná teplota;
 • bolesť hlavy, nevoľnosť;
 • poruchy srdcového rytmu;
 • svalová bolesť;
 • bolesť v krku, kašeľ;
 • narušenie práce bytového komplexu;
 • výskyt veľkých pľuzgierov v ústnej dutine, ktoré môžu prasknúť, kôrka;
 • hnisavý zápal očnej gule;
 • vývoj očných ochorení, ako je blefaritída, keratitída;
 • výskyt uretritídy, vulvitidy, vaginitídy;

Choroba môže preniknúť s komplikáciami: krvácanie z močového mechúra, pneumónia, bronchiolitída, kolitída, zlyhanie obličiek, strata zraku.

mykóza

Mykóza sa vyvíja v dôsledku parazitických húb. Môže sa vyskytnúť choroba na pohlavných orgánoch, nechty, vlasy, sliznice, dýchacie orgány, zhkt. Infekcia huby môže byť pri priamom kontakte s poškodenou kožou s patogénom na verejných miestach: sauna, kúpele, bazén.

Mykóza môže dôjsť u chorôb, ako je HIV, cukrovka, zhubný nádor, trofických vredov, ekzémy, erysipel.

V mykóze, takéto príznaky, takto:

 • závažné svrbenie;
 • plienkovú vyrážku, zápal a podráždenie kože v záhyboch;
 • objavenie vyrážok vo forme pľuzgierov, škvŕn, vredov, trhlín, pustúl;
 • kožný peeling;
 • špecifický zápach nôh;
 • poškodenie, poškodenie konštrukcie dosky na nechty.

Keď sa objavia prvé známky ochorenia, mali by ste sa poradiť s odborníkom. On vám povie, ako sa liečiť, fotografia vyrážok pomôže stanoviť správnu diagnózu.

Preskúmali sme vyrážku a svrbenie na tele dospelého, liečby, fotografie. A stretli ste sa s týmito chorobami? Rozumiete dôvodom? Na čo boli zaobchádzané? Zanechajte svoj názor alebo spätnú väzbu pre každého vo fóre

Kožná vyrážka u dospelých, príčiny a fotografie

Pokožka - najväčší orgán človeka, a nie je divu, že v priebehu chorôb, ktoré sa vyskytujú v tele sa objavili nežiaduce účinky v podobe rôznych druhov vyrážky objavujú na koži. Akýkoľvek príznak musí venovať pozornosť v tomto článku na kožné vyrážky u dospelých budeme analyzovať príčiny s fotografiami, ktoré vám pomôžu určiť vinníka lézie, a choroba sa jedná, skorý príznak ktoré sú často kožné prejavy.

Vzhľadom k tomu, kožné vyrážky, je prvým príznakom mnohých chorôb, nie je možné ignorovať tento signál akýkoľvek náhle objavil podozrivé vyrážky by mal byť vyšetrený kvalifikovaným lekárom (dermatológ, alergológ alebo lekára), rovnako ako choroba v oslabenej forme sa môže prejaviť kožné zmeny, bez ďalších príznakov.

Vyrážka môže naznačovať:

 • Problémy imunitného systému.
 • Choroby gastrointestinálneho traktu.
 • Alergické reakcie.
 • Problémy s nervovým systémom spôsobené stresom.

Takže čo je kožná vyrážka?

Všeobecne sa uznáva, že vyrážky sú zmeny v koži a (alebo) slizniciach. Zmeny môžu zahŕňať v prvom rade zmeny farby, štruktúru povrchu kože, olupovanie, svrbenie v oblasti sčervenania a bolesti.
Lokalizovaná vyrážka môže byť v rôznych miestach na tele pre rôzne typy jaziev existuje typický vzhľad miesta, napríklad na ruky a tvár sa často prejavujú vyrážka spojená s alergickými reakciami, prejavy rovnaké na povrchu tela, najčastejšie spojené s infekčnými chorobami.

Pamätajte, že vyčesávanie vyrážok je v každom prípade neprípustné, čo povedie k ešte väčšiemu podráždeniu pokožky a prípadnému vzniku abscesov.

Typy vyrážky

primárny - vznikajú na miestach zdravej pokožky alebo slizníc v dôsledku patologických procesov v tele.


sekundárne - vznikajú na mieste primárneho pôvodu z určitých dôvodov (napr. nedostatok liečby)

Nepochybne najpriaznivejšie z hľadiska možností diagnostiky a následnej úspešnej liečby sú primárne výčnelky. Všetky výčnelky sa líšia vo vzhľade, ako je veľkosť, tvar, obsah, stupeň farby, zoskupenie atď.

Poďme analyzovať hlavné typy výčnelkov

škvrna - sa prejavuje zmenou odtieňa alebo sčervenania kože. Vyskytuje sa pri ochoreniach, ako je syfilitida, ružica, vitiligo, dermatitída a tento druh prejavov zahŕňa znaky, pihy.

Vyrážka pre alergie

Dôvodom pre neustále svrbenie a viditeľné kožná vyrážka často alergie, to je celkom bežné v dnešnej dobe, asi 70 percent ľudí, ktorí sú vystavení alebo tak nejako, ktoré sa stretávajú s alergickými reakciami.

Pozor prosím! V prípade akútnej alergickej reakcie s tvorbou opuchu by ste mali ihneď zavolať tímu chorých ambulancií!

Tiež sa často prejavuje alergickú dermatitídu -, keď je vystavený alergénu v mieste kontaktu, regiónu vyrážky, napríklad reakciou s odevom - vyrážky v páse, zadné a miesta na tele, kde oblečenie najviac priliehajúca ku koži, alebo v reakcii na parfum alebo dezodorant - v oblasti najväčšieho zásahu látky (často pod podpazuší)

V miernou formou alergickej reakcie symptómov podobajú príznaky prechladnutia: nádcha, možnému slinách a slzenie. Ak sa objavia príznaky, ako sú závraty, tachykardia, kŕče a nevoľnosť, že môže posúdiť závažné alergické reakcie, v ktorých existuje riziko anafylaktického šoku, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom.

Príčiny alergií môžu zahŕňať:

 • Vlna domácich zvierat
 • Pyl rastlín v lete alebo jesennom období roka
 • lieky
 • Potravinárske výrobky (čokoláda, mlieko, citrusy atď.)
 • Rôzne prídavné látky v potravinách
 • Látky obsiahnuté v parfumérii alebo chemikáliách pre domácnosť
 • Látky tvoriace šatňové predmety (textílie, kovy, farbivá)

Vyrážka s infekčnými ochoreniami

Vyrážka infekčných chorôb sú často charakterizované postupné vzhľad, ona najprv sa objaví na jednom mieste, potom ďalšie, ako každý infekcie, existujú typické miest vyrážok, špecifický tvar a veľkosť, že je dôležité mať na pamäti všetky podrobnosti o prieskume a hlásiť všetky tieto informácie s lekárom.

Nižšie uvažujeme o vyrážke pre rôzne infekčné ochorenia:

rubeola - v počiatočnom období ochorenia sa na tvári a krku objaví malá vyrážka, potom sa do 2 až 6 hodín vyrážka rozšíri po celom tele. Zvyčajne vyzerá ako okrúhle alebo oválne začervenanie 2 až 10 mm. Pokožka zostáva až 72 hodín, potom zmizne bez viditeľných stôp. Ak nájdete podobné vyrážky vo vašom tele, konzultácia a vyšetrenie lekára je nevyhnutná, pretože podobné vyrážky sú príznaky mnohých infekčných ochorení. Tiež pripomenúť, že ružienka predstavuje mimoriadne nebezpečenstvo pre tehotné ženy, pretože u matkinej choroby infekcia môže poškodiť plod.

osýpky - Koronárna choroba sa zvyčajne prejavuje katarálnymi prejavmi. Vyrážka sa objaví po 2-7 dňoch. Primárne výčnelky - na koži nosa a za ušnicami, potom sa rozšíria po 24 hodinách na pokožku hrudníka, tváre, potom sú ruky a krk tiež pokryté vyrážkami. Po 72 hodinách sú vyrážky pokryté vyrážkami, vyrážka je častejšie nasýtená a roztápaná. Po aktívnej fáze ochorenia sa vyrážka mení na farbu a vytvára druh pigmentových škvŕn.

Kuracie kiahne - s nástupom ochorenia sa prejavuje ako červené škvrny, potom vzniknú bubliny s červeným krúžkom a kvapalinou vnútri, podobne ako kvapky rosy. Po dvoch dňoch klesne vonkajší povrch bubliny a stáva sa menej elastickým. Následne bubliny hrubé, stali sa kruhovým a do siedmich dní klesli bez toho, aby zostali viditeľné stopy.

Šarlátová horúčka - Vyrážky v šarlach sa objavujú 24 hodín po infekcii, oblasti aktívnych prejavov sú chrbát, svaly, lakte a kolenné záhyby, podkožná koža. Potom na koži je zápal, niekedy tam je mierne modrú v miestach tvorby roseol. Tvár so šarlami obvykle nie je ovplyvnený vyrážkou.

Prečo sú červené pľuzgy na mojom tele svrbiace, čo to môže byť? Fotografie sčervenania a škvŕn na koži

Sčervenanie a pľuzgiere na koži môžu byť prejavom mnohých kožných ochorení.

Presnejšie príznaky väčšiny dermatologických ochorení sú podobné.

To je hlavný dôvod konzultujte s odborníkom, koniec koncov, môžete ťažko rozlíšiť zvyčajnú alergiu na smrteľnú cukrovku.

príčiny

Červené pľuzgiere, horiace je bežným príznakom mnohých kožných ochorení a (nie tak) chorôb.

Vznikajú z toho dôvodu, že opuchnutá papilárna vrstva dermis a uvoľňujú sa biologicky účinné látky a tiež sa rozširujú kapiláry.

Po prvé, na tele sa objavia červené škvrny, potom pľuzgiere s tekutou formou.

dôvody takéto javy môžu byť pomerne málo. Zoberme do úvahy len niektoré z nich.

 1. Huby.
 2. Herpes.
 3. Alergické reakcie na rôzne lieky.
 4. Lišajníky.
 5. Kontakt s rôznymi toxickými látkami.
 6. Popáleniny (vrátane solárnych a chemických).
 7. Fyzická práca bez rukavíc alebo rukavíc.
 8. Autoimunitné ochorenia.

Môže to byť vina pre pľuzgiere a iné choroby. Napríklad, pemphigus vulgaris, bulózna pemfigoid, dermatitída gerpetimorfny, šarlach, purpura, furunkulóza, dermatitída, bodnutie hmyzom, ovčie kiahne, psoriáza, žihľavka, rubeola, osýpky.

Zvyčajne červené pľuzgiere na svrbení tela, fotografie sčervenania sa môžu pozerať nižšie.

O druhoch, ktoré si tu prečítajte. A v tomto článku vám poviem, ako s nimi zaobchádzať.

Čo ak sa točí?

Červené pľuzgiere na svrbení tela, čo to môže byť? Môžu sa poškriabať a so šindľom, a s žihľavkou, a po uhryznutí hmyzom.

Bez ohľadu na dôvod, ich integritu nemožno narušiť v žiadnom prípade a vo všeobecnosti by sa mal zabrániť akémukoľvek tlaku a treniu postihnutých oblastí.

Ale ak dospelý môže nejako ovládať to, potom dieťa je lepšie dať na nohy (nevyhnutne čisté, samozrejme).

Navyše, oblečenie je pri nosení lepšie zadarmo a z tenkých prírodných materiálov.

Prvá pomoc

Aby sme pochopili, ako postupovať, okamžite bežte k lekárovi, pretože ďalší liečba je určená len diagnózou.

Ak červené pľuzgieriky po celom tele svrbí, aby nedošlo k zhoršeniu situácie pred príchodom lekára, je nutné izolujte sa alebo dieťa z akýchkoľvek alergénov a patogénov. Môžete tiež používať antihistaminiká.

Ako už bolo spomenuté vyššie, dieťa môže nosiť ponožky na rukách, takže má menej škrabancov. Všetko začervenanie a červené pľuzgiere na tele sú natieranie mentolu alkoholom, čo utišuje svrbenie.

Pokyny na liečbu

Opäť urobiť rezerváciu: žiadne ochorenia kože nemožno liečiť pred diagnózou, pretože príznaky väčšiny z nich sú podobné.

A dôvody sú úplne odlišné a to znamená, že je tiež potrebné ich odstrániť rôznymi spôsobmi.

V niektorých ochorení ruda s pľuzgierikmi na koži, sú samy o sebe, ale väčšina z nich potrebuje liečbu.

Ako liečiť včely?

Po prvé, musíte odstrániť alergén, to je faktor, ktorý spôsobil žihľavku. To nie je jednoduché, ale môžete analyzovať to, čo ste predtým vy alebo dieťa mali alergické reakcie.

Ďalšou potrebnou položkou je antihistaminiká. Dnes existujú dve generácie a najčastejšie sa odporúčajú lieky druhej generácie.

Sú predpísané v nasledujúcich dávkach:

 • loratadín - každý 10 mg. za deň;
 • telfast (fexofenadín) - každý 150 mg. za deň;
 • cetirizín - každý 10 mg. za deň;
 • desloratadín - každý 5 mg. za deň;
 • Ebastin - každý 10 mg.

Ak antihistaminikum druhej generácie v skutočnosti nepomôže, predpíšte nasledujúce lieky:

 1. Dimedrol - 20 až 50 mg a 5-6-krát denne.
 2. Suprastin. Vo forme jeho injekcie vymenovať 30-40 ml, vo forme tabliet. - 25 až 50 mg.
 3. Tavegil. Jeden miligram dvakrát denne vo forme tabliet alebo 2 ml každej. dvakrát denne ako injekcia.
 4. Cyproheptadinu. Dva až štyri mg. trikrát denne.
 5. Akrivastin. Trikrát denne užívajte 8 mg.

Ak tieto prostriedky nie sú veľmi účinné, sú vymenovaní hormonálnymi prostriedkami.

Napríklad dexametazón a prednizón.

Vonkajšie prostriedky

Čo robiť, ak sú červené pľuzgiere, svrbenie? Masti a gély Potreba tu nie je menej ako pilulky, ale zdvihne ich iba lekár. Sú rozdelené na hormonálne a nehormonálne

Prvá kategória zahŕňa:

Hormonálne masti môže mať slabý, stredný alebo silný účinok. Medzi slabé patria synaflan a hydrokortizón. Na masti s priemernými účinkami sa používajú fluorokort a triamcinolón. Silným stránkam patrí Elokim kloveyt, Advantan, dermoveyt, tselestoderm a ďalšie.

pásový opar

Na koži boli červené pľuzgiere, čo ešte môže byť?

lišajník - častou príčinou začervenania a pľuzgierov.

Jeho liečba začína prijímaním antivírusové nástroje.

Napríklad acyklovir, ktorý sa podáva intravenózne;

 1. V prvých dňoch choroby, podávať ľudský imunoglobulín (od 5 do 20 ml, v závislosti od závažnosti a tvaru) intravenózne;
 2. antibiotiká sú predpísané len s gangrénovou alebo inou komplexnou formou lišajníka. Obvykle sa predpisuje gentamicín, rifampicín, erytromycín a iné lieky, ktoré dokážu bojovať proti stafylokokom;
 3. Externé vymenovanie antibiotiká vo forme masti, napríklad erytromycínové masti a tetracyklínové masti;
 4. Na zmiernenie bolesti možno predpísať analgetiká, neobsahujúce omamné látky.

Farmaceutické výrobky

Sú vymenovaní na základe príčiny pľuzgierov.

Môžu to byť antifungálne liečivá, napríklad antibiotiká, deriváty imidazolu a triazolu, allylamíny alebo echinokandíny.

Takisto vymenovaní antivírusové činidlá, napríklad už spomínaný acyklovir.

Ak chcete odstrániť svrbenie, často používajte alkohol s mentolom, a pri analgézii je užitočný Panadol alebo Tylenol.

Ak dôjde k negatívnej reakcii na lubovolnú antibiotickú masť, môžete použiť nápravu, ako je bacitracín.

omietky môže byť použitý v prípade, že blister je spôsobený trením alebo kontaktom s pracovnými nástrojmi. Musí byť antibakteriálne alebo rozťahovateľné.

Sčervenanie po uhryznutí hmyzom môže byť tiež ošetrené silicou.

Ľudové opravné prostriedky

oni pravdepodobné, že vám pomôžu vyriešiť problémy s kožou zvnútra, ale svrbenie bude odstránené, a prejavy alergie budú mierne znížené. V každom prípade môžete skúsiť nasledujúce nástroje:

 • drevené alkálie. Spálili sme palivové drevo, vylijeme popol s vodou, varili sme a bránili, potom sme vysušili a prefiltrovali. To znamená, že si môžete umyť pokožku;
 • ako môžu byť použité lotiony infúzia horkej hluchoty (je to biela jasnovidecka). 30 gramov sa naleje do pol litra vody, varí sa niekoľko minút a trvá jednu hodinu. Filter a namočte gázu alebo vatu.

Ak sa chcete zbaviť alergií, odporúča sa vám podať infúziu vo vnútri alebo odvar z rýb alebo sušená kačica. Raw (ako šalát) je tiež vhodný.

Aby bolo možné, upokojiť svrbenie, môžete piť zmes z tinktúry valerián a hloh. Potrebujú rovnaké číslo. Píšte 30 kvapiek s vodou pred spaním.

Ak chcete odstrániť alergické príznaky namiesto čaju, môžete piť reťazec vo forme odvaru (čerstvé).

Ak problémy s kožou začnú po spálení, môžu vám pomôcť mastí na popáleniny, pripravené doma. Napríklad z topolových pukov a dubovej kôry. Potrebuje dve polievkové lyžice a topolové puky - jedna. Všetko je silne rozdrvené a zmiešané.

V tráve sa pridá maslo (7 lyžíc) a všetko sa umiestni do rúry (teplé) na jednu noc. Naďalej stáť na vodnom kúpeli po dobu 30 minút, vypustite a používajte.

Čo je lepšie nerobiť?

Bez ohľadu na veľkosť červených pľuzgierov na tele, ich neprepichujte.

V extrémnych prípadoch, ak je dôvodom nepríjemné obuvi, môžete napríklad vyčerpať tenkú sterilnú ihlu.

Kedy je lepšie vidieť lekára?

Niekedy idú sami, ale je lepšie, aby sa lekári nezbavovali, ak:

 1. Formácie na koži sú viacnásobné.
 2. Ak je ich priemer väčší ako 5 cm.
 3. Ak sa nezdravia dlhšie ako päť dní, zatiaľ čo na pokožke dochádza k hnisaniu a teplota stúpa.

Najprv.

Musíte ísť k dermatológovi a už vás môže posielať ďalším lekárom: alergikovi, neurológovi, endokrinológovi.

Príčiny a liečba kožných vyrážok

Kožné vyrážky - sú patologické zmeny, ktoré sa líšia od normy v inú farbu a textúru, často dochádza náhle, často sprevádzaná svrbením a prekrvenie. Existujú primárne a sekundárne vyrážky. V prvom prípade sa vyskytuje na zdravom pokožke, v druhom (najčastejšie sa jedná o rôzne dermatózy) sa javí ako dôsledok namiesto primárneho.

Koža je najväčším orgánom človeka, vždy veľmi rýchlo reaguje na akékoľvek zmeny vo vnútri tela a na vplyv vonkajších faktorov. Jej typická reakcia je vyrážka.

Koža je jedinečný orgán, zabezpečuje integritu tela. Chráni osobu pred vplyvom vonkajšieho prostredia, podieľa sa na výmene tepla, dýchaní, odstraňovaní toxínov, komunikuje so životným prostredím prostredníctvom rôznych receptorov. Vytvára spoločné (vonkajšie) pokrytie tela, ktorého plocha dosahuje dospelému až do 2 m²; jeho hrúbka na rôznych miestach - od 0,5 do 4 mm. Len málo ľudí vie, že hmotnosť celej kože je približne 3 kg.

Vyrážka sa vyskytuje pri rôznych ochoreniach kože, alergiách, vírusoch, uhryznutí hmyzom (častejšie komáre a ploštice). Kožné patológie majú endo- a exogénne príčiny. Endo- obsahujú:

 • rôzne metabolické poruchy;
 • hormonálne zmeny;
 • gastrointestinálne ochorenia;
 • stres.

Závažnosť vyrážky je determinovaná dedičnou predispozíciou, individuálnymi charakteristikami organizmu.

 • vystavenie chemických látok kože;
 • parazitmi;
 • vystavenie rôznym lúčom, teplotám, rôznym patogénnym organizmom.

Súčasne sa vyskytujú bežné symptómy v podobe sčervenania, svrbenia, bolesti procesu a pálenia v dôsledku toho a je tu nespavosť.

Medzi ďalšie kožné lézie sú rôzne prvky, ako papuly, uzlíky, škvrny, pľuzgiere, vriedky, erózie, vredy a pahorky - sú usporiadané ako ich premien. Tieto odrody je možné kombinovať:

 1. 1. Papula je hustý, bezhraničný zväzok nad kožou, farba je bližšia k pokožke, veľkosť nie je viac ako zrno.
 2. 2. Uzlíky - sú už hlbšie umiestnené v koži, sú obliehané, ale infiltrované, t. sú opuchnuté, veľké, husté alebo mäkké.
 3. 3. Škvrny alebo makuly sú často červené škvrny, nezvyšujú sa nad kožou, môžu mať rôzne farby: od ružovej až po hnedú.
 4. 4. Blistre - takáto vyrážka na tele sa objaví, keď je papilárna vrstva kože opuchnutá. Vyzerá to ako malé svrbiace ružové bubliny.
 5. 5. Pustuly - pripomínajú vezikuly, ale dutina je naplnená hnisom. Hrbky - bez dutiny, sedieť v hlbokej vrstve kože; odtiene sú odlišné, ponechávajú jazvy.
 6. 6. Erozie alebo vredy - objavia sa po roztrhnutí vezikúl, môže dôjsť k vyprázdneniu nepríjemne voniacej tekutiny, tvoriacej moccasín. Keď sú sušené, zostávajú aj jazvy.
 7. 7. Navyše, na mieste vyrážky sa tieto sekundárne zložky často tvoria: peeling, de-hyperpigmentácia alebo hyperpigmentácia.

Typy jaziev sa líši v lokalizácii:. Na zadnej, tvár, brucho, atď. Všetky príčiny vyrážky spojené do 2 skupín: infekčné a neinfekčné (alergií a ochorení krvných ciev, a môže byť tiež označovaná pre pohodlie neinfekčného skupinu). Alergická vyrážka podľa pôvodu je jedlo, liečivé, kontaktné. V prípade vaskulárnych ochorení sa vyskytne vyrážka v 2 prípadoch:

 • zníženie počtu krvných doštičiek alebo ich patológií, čo vedie k poruchám zrážanlivosti;
 • porušenie permeability ciev vo forme vaskulitídy a hemoragickej vyrážky.

Purpura - krvácanie okrem kožné vyrážky prvky môžu pozostávať z papuly, uzlíky a opuchy hnisavé prvkov. To nastane, keď:. Meningitídach, stafylokoky, antrax, týfus a ďalšie kožné zmeny s teplotou vždy doplnené kazeózna, svrbenie a bolesť. V prípade infekčnej vyrážky v anamnéze sa musí zistiť kontakt s infekčným pacientom; výrazný akútny nástup, horúčka, bolesť a triaška, katarálne javy.

Rubeola. Vyrážka sa objaví na tvári a krku, potom sa po 2 až 6 hodinách rozptýli po celom tele, viac na extenzných plochách ramien a končatín. Existujú okrúhle alebo oválne malé červené škvrny až do 5 mm. Po 3 dňoch zmizne bez stopy. Sú sprevádzané lymfadenitídou a intoxikáciou. Osobitné nebezpečenstvo sú pre tehotné ženy.

Osýpky. Začiatok ide vo forme katarských javov. 2-7 dní pripojený vyrážku - najprv za ušami, a potom sa na deň je vytvorená na hornej časti tela, a do 3 dní - už v dolnej časti. Vyrážka je bohatá ružová, vyčerpávajúca; patopepulárne erupcie potom vyschnú a červené škvrny sa zvyšujú a zlúčia sa do jedného veľkého miesta. Farba sa zmení na hnedú farbu a zmizne po 10 dňoch.

Kuracie kiahne. Na tvári a pokožke hlavy sa okamžite objaví vyrážka. Potom sa rozšíri do iných častí tela. Spočiatku to sú červené škvrny, potom sa premenia na bubliny s červeným okrajom a kvapalinou, ako kvapky rosy. Po 2 dňoch sa vezikula spadne, potom hrubá a stane sa krustom. Počas 7 dní kôry spadnú bez stopy. Sú sprevádzané teplotou a svrbením.

Šarlátová horúčka. Začiatok vyzerá ako bolesť v krku. Druhý deň sa na koži objavia vyrážky vo forme červených škvŕn v slabín a záhybov. Oblička nie je ohromená. Po 3 dňoch vyrážka skončí, po chvíli zostane na nej šialené škvrny.

Meningokoková infekcia. Najnebezpečnejší z infekčných. Vyrážka s ňou je hemoragická; existujú bodové krvácania nepravidelného tvaru, nad nárastom kože a majú sklon k zlúčeniu. Vždy vyžaduje naliehavú hospitalizáciu pri najmenšom podozrení.

Bradavice. Vyzerajú na končatinách; husté, jasné sivé tvary s drsným povrchom. Majú vírusový pôvod a vyžadujú predĺžený priebeh.

Táto skupina je pomerne početná, nákazlivá, huby sa môžu objaviť častejšie na rukách a nohách, sliznice, môžu ovplyvniť nechty, vlasy. Diagnóza je odstránená. Medzi častými: mikroskóriou, trichofytózou, rubrofitia, lišajníkmi.

Rubrofitii. Častá plesňová patológia, ktorá je lokalizovaná na nohách. Vyrážka sa objavuje v 3 a 4 interdigitálnych miestach; stane sa to v podobe erózií, vezikulov, ktoré sú potom vločkovité, zvrásnené. Je sprevádzané silným svrbením. Pri absencii liečby postihuje celú nohu.

Inguinálna epidermofytóza. Malé ružové škvrny na tele, okrúhly tvar a výrazné okraje s charakteristickou lokalizáciou, hubová etiológia. Neskôr sa tieto škvrny spájajú do jedného, ​​miesto má už vytesané okraje. Je pokrytá bublinami, eróziou, kôrkami a váhy.

Peregrine lichen. Sú spojené s nadmerným potennom. Je to nevýznamné. V oblasti vlasových folikulov sa objavujú žlté bodky, rastú, neskôr sa transformujú na žltohnedé škvrny do 1 cm; majú šedé stupnice.

Pink lichen. Pozoruje sa na jeseň a na jar, proces je zápalový a bolestivý. Najprv sa na hornej časti kmeňa objaví ružovo-červené miesto; V strede sa vločky, potom sa rovnaké prvky objavujú symetricky všade.

Pásový opar. Choroba je mimoriadne nákazlivá; sa prenáša z ľudí a zvierat trpiacich touto patológiou. S touto patológiou sa vyrážka na koži javí ako červená v strede škvŕn, ktoré sú na vonkajšej strane hnedé. V priebehu choroby, škvrny postupne hrubé, sa pokryté kôrou. Vo vlasových častiach tela vedie tento lišaj do plešatých oblastí.

Žihľavka. Vždy má alergický pôvod; súčasne sa objavia veľké blistre červenej farby, ktoré sa rýchlo spájajú, kožná vyrážka na tele sa podobá spáleniu z žihľavy, a preto je to meno.

Lupus je červený. Vzťahuje sa na autoimunitné patológie; Okrem iných príznakov sú vždy ružové a opuchnuté miesta pripomínajúce motýľ počas letu. Pri poklese procesu sa kožná vyrážka vo forme škvŕn premieňa na šupky šedej a bielej farby.

Vitiligo. Má charakteristický vzhľad v dôsledku výskytu charakteristických depigmentovaných (bielych) škvŕn, rôzneho tvaru a veľkosti, majú sklon k zlúčeniu; Škvrny sú vždy obklopené oblasťami pokožky, kde je pigmentácia väčšia ako normálne.

Solárna keratóza. Vyskytuje sa viac u starších pacientov, vyskytuje sa pri nadmernom oslnení. Koža sa najskôr začervenala, svrbila. A neskôr tvorí akúsi šedú suchú kôru. Neošetrená keratóza sa môže regenerovať.

Lupienka. Exacerbácie chronických ochorení, ktoré sú často spojené so stresom; Vyrážka na koži je prítomná vo forme jasne ružových papuliek, počet sa pri absencii liečby procesu zvyšuje. Sú pokryté šedo-striebornými šupinami, aktívne šupinatými. Najčastejšie sú lokalizované na záhyboch; majú tendenciu sa pripojiť a tvoriť veľké dosky. Symetrické, s vývojom procesu sa rozprestiera na povrchy extentorov.

Ekzém. Choroba kože s chronickým priebehom. Jeho dôvod spočíva v zvýšenej reakcii imunitného systému na rôzne látky. Môže byť zdedený. Charakteristická kombinácia medzi rôznymi typmi a prvkami vyrážky - výskyt zápalových prvkov, ktoré potom prechádzajú do papuly a vezikúl; v bodových prvkoch erozívnej povahy, svrbenie, z ktorých sa môže uvoľniť sérový exsudát. Z tohto dôvodu sa objavuje mech, na mieste erózie sa tvoria žltohnedé kôry. Konštanta je vážne svrbenie. V chronickej pokožke sa koža zahusťuje, začína sa odlupovať, praskne. Často sa objavuje vyrážka na končatinách, menej často na tvári.

Alergická dermatitída. Pamätá sa na ekzém, ale proces nemá jas. Kožná vyrážka vo forme jasne červených svrbivých vyrážok, v nich sa neskôr objavia malé bubliny, uzliny. Môže byť umiestnený všade. Potom sa po prebublávaní bublín vytvárajú ospalé vredy.

Jednoduchá kontaktná dermatitída. Dráždivé látky sú najčastejšie prostriedky domácej chemikálie, farby atď. Vyrážka na koži má vzhľad edematóznych hyperemických škvŕn; neskôr koža praskne, vzniká vodnatá vyrážka, často sa mení na eróziu. S nekrotickou formou na mieste erózie sa vytvárajú vredy, ktoré sú pokryté škrabkou, na mieste ktorého neskôr sú jazvy.

Akné alebo akné. Je to zápal mazových žliaz. Patológia je obzvlášť charakteristická pre dospievanie - 85%, často má spojenie s hormonálnymi zmenami počas tohto obdobia. Úspešne liečené miestnymi prostriedkami.

Svrab. Parazitické ochorenie kože, ktoré je spôsobené kliešťom. Kožná vyrážka pripomína šedivé zvlnené línie, vyrážky, ktoré vznikajú na základe skutočnosti, že roztoče pod kožou vytvárajú mikro-dĺžky s dĺžkou 2-3 mm. Celý proces je sprevádzaný ťažkým svrbením. Liečba sa vykonáva špeciálnymi masťami.

K neinfekčným vyrážkam patrí uhryznutie komárom - niekedy sú bohaté a začínajú sa podobať vyrážke na koži. Ale sú rozlíšené sezónnosťou a úplnou absenciou ďalších príznakov.

Nemožno vykonať samoliečbu s kožnými vyrážkami. Nie je potrebné dúfať, že zmeny sú sebestačné. Iba špecialista môže pochopiť rozmanitosť vyrážky a urobiť diagnózu. Liečba je určená príčinou. Keď je alergická povaha vyrážky, mali by ste identifikovať alergén, aby ste ho mohli navždy zbaviť.

Mnoho ochorení kože je dobre liečených. Zvýšená imunitná odpoveď je potláčaná glukokortikoidmi, desenzibilizujúcou liečbou. Ak kožná vyrážka prichádza s bakteriálnym začiatkom, potom je potrebné predpísať antibiotiká alebo antivírusové lieky. Pri infekciách - protizápalovej liečbe, pacient je izolovaný, vykonajú sa antiepidemické opatrenia.

Všeobecné odporúčania zahŕňajú:

 • liečba všetkých chronických ochorení;
 • vysokokvalitné jedlo;
 • Zabráňte kontaktu s priamym slnečným žiarením a chráňte pokožku krémami a masťami;
 • osobná hygiena;
 • dodržiavanie bezpečnostných opatrení pri používaní chemických látok pre domácnosť;
 • obmedzenie kontaktu s ich alergénmi.

Je potrebný úplný spánok, odstránenie stresu. Buďte zdraví!

A trochu o tajomstvách.

Príbeh jednej z našich čitateľov Irina Volodina:

Obzvlášť mi deprimovali oči, obklopené veľkými vráskami, tmavými kruhmi a opuchmi. Ako úplne odstrániť vrásky a vrecká pod očami? Ako sa vyrovnať s opuchom a začervenaním? Ale nič tak starého alebo mladého muža, ako jeho oči.

Ale ako ich omladiť? Plastická chirurgia? Uznávaný - nie menej ako 5 tisíc dolárov. Hardvérové ​​postupy - fotorejuvenizácia, plynovodná kvapalina, rádiolýza, laserový facelift? Mierne dostupnejšie - kurz stojí 1,5-2 tisíc dolárov. A keď po celú dobu nájsť? Áno, a stále drahé. Zvlášť teraz. Preto som pre seba zvolil inú metódu.

Červené škvrny na tele

Hovorí sa, že oči sú zrkadlom duše. Potom je pokožka stavom ľudského tela. Je to odraz celkového stavu tela, pretože sa líši s rôznymi ochoreniami súvisiacimi s vnútornými orgánmi: zmenami farieb, stávajú sa tenšie, drsnosť sa objavuje atď. Najmä červené škvrny na tele sú dosť bežným znakom zdravotných problémov. Keď sa objavia, na určenie presnej diagnózy sa vyžaduje konzultácia lekára. Nie je možné utiahnuť, pretože škvrny sú signálom o vážnych chorobách.

Typy a príčiny vzhľadu škvŕn

Najčastejšie vyvolávajú podráždenie spúšťača, spôsobujú alergie a choroby infekčnej povahy. Vo vzhľade sú škvrny rozdielne: husté, jednoduché alebo zoskupené, mierne vydutie kvôli opuchu alebo zostávajúce na rovnakej úrovni s pokožkou.

Zvyčajne sú škvrny rozdelené podľa nasledujúcich vlastností:

 • roseola - malé škvrny šarlátových odtieňov s priemerom nepresahujúcim 5 mm;
 • malá vyrážka - malá akumulácia malých škvŕn;
 • veľká nevratná vyrážka - malé množstvo škvŕn do 20 mm;
 • erytém - začervenanie, ktoré pokrýva veľkú oblasť;
 • krvácanie vnútri a pod kožou.

Treba poznamenať, že niekedy sa za znakom ochorenia považujú aj sčervenanie po krovinkách, masážach a iných kozmetických procedúrach. To je nesprávne, pretože ide o mechanické poškodenie, ktoré nesúvisí so stavom vnútorných orgánov. Takéto škvrny - dôsledok expanzie ciev v mieste vystavenia, kvôli ktorému sa prietok krvi zvyšuje. Rýchlo zmiznú a nezanechajú stopy.

Taktiež sa nebojte vyvolať erytém alebo hrubé vyrážky. Takéto vyrážky sú s najväčšou pravdepodobnosťou výsledkom nervozity, silnej zmeny v emočnom stave človeka. Spravidla sa často objavujú v stresovej situácii a po chvíli, keď opustia stresovú situáciu, zmiznú a nemajú svrbenie.

Červené škvrny po uhryznutí

Napriek tomu začervenanie môže naznačovať nástup závažnej choroby: erysipela, dna artritídy a ďalšie. Pri neurodermatitíde, fotodermitide a lupienke dochádza aj k zmenám farby kože. Všeobecne asi 80 ochorení môže spôsobiť červené škvrny na koži. Najčastejšími prípadmi liečby v polyklinike sú:

 • alergie a iné imunopatologické procesy;
 • problémy spojené s pojivovým tkanivom;
 • parazity a infekcie;
 • vegetatívne poruchy;
 • uhryznutie, vosy, včely, roztoče a iný hmyz.

Niektoré príčiny začervenania sú relatívne bezpečné a môžu sa liečiť sami. Takže s malým nadýchaním a svrbením môžete pripraviť teplý kúpeľ a vylejeť morskú soľ. Pri požití môžete zriediť kvapky "Zirtek" alebo "Fenistil" vo vode. Ďalším nástrojom - gél "Fenistil" sa aplikuje zvonka: zostáva len na mazanie svrbivých oblastí.

Červené škvrny na koži

Červené škvrny na koži sa môžu vyskytnúť z mnohých dôvodov. Môže sa to vyskytnúť v dôsledku infekcie, vystavenia teplu, alergénom alebo poruchám imunitného systému.

Mali by ste okamžite konzultovať, akonáhle zistíte, že začervenanie, podráždenie, svrbenie, opuch alebo zápal kože trvá dlhšie ako jeden deň alebo dva, a to aj po použití domáce opravné prostriedky a non-lieky na predpis lekára.

dôvody

Niektoré z nich môžu byť závažné, čo spôsobuje vážne a závažné príznaky, zatiaľ čo iné môžu byť mierne a samé zmiznú v priebehu 1-2 dní.

Atopická dermatitída

Atopická dermatitída, nazývaná tiež ekzém, je chronický stav kože, o ktorom je známe, že spôsobuje sucho a svrbenie. Ekzém je častý u ľudí trpiacich sennou nádchou a astmou. Existujú rôzne typy, ale s každým z nich je svrbenie a sčervenanie kože.

Typy ekzém patrí ručné ekzém, kontaktná dermatitída nastane, keď pokožka príde do styku s látkou, a disgidroticheskuyu ekzém, ktorý sa nachádza iba na prstoch, dlaniach a chodidlách.

svrab

Psoriáza je chronické autoimunitné ochorenie charakterizované škvrnami na koži. Tieto škvrny sú zvyčajne červené, svrbiace a šupinaté. Môžu sa tiež meniť v závažnosti od malých a lokalizovaných po pokrytie celého tela.

Mayo Clinic hovorí, že psoriáza je všeobecný stav kože, ktorý mení životný cyklus buniek. To spôsobuje, že bunky rýchlo rastú na povrchu kože a ďalšie bunky vytvárajú hrubé, strieborné, suché váhy, ktoré svrbia. Niekedy môžu byť tiež veľmi bolestivé.

zaparenín

Je to vyrážka spôsobená podráždením detských plienok. Je to bežná forma dermatitídy, ktorá sa javí ako jasne červené škvrny hlavne na mieste použitia plienky. Vyrážka je spojená s vlhkosťou alebo vzácnou zmenou plienky, citlivou pokožkou a trením medzi vnútrami stehna.

Vyrážka môže dráždiť dojčatá, ale zvyčajne sa ľahko ošetrí jednoduchou domácou liečbou, ako je sušenie na vzduchu, časté zmeny plienky a zvlhčujúce masti.

Niekedy môže dôjsť k sčervenaniu kože ako dôsledok vyrážky plienky u dospelých. Sú zvyčajne spôsobené konštantným a dlhodobým trením. Táto podmienka je bežná na vnútornej strane stehna a podpaží.

Kusy hmyzu

Hoci väčšina uhryznutí hmyzom má malý vplyv na zdravie, uhryznutie včiel, vosov a sršníc môže byť bolestivé a nepríjemné. Niektorí ľudia majú alergickú reakciu na včelie žihadlá, čo môže ohroziť život.

Plesňová infekcia v oblasti slabín

Okaylennaya ekzém je jednou z najbežnejších foriem plesňovej infekcie kože. Tiež sa označuje ako inguinálna epidermofyt a zvyčajne postihuje pohlavné orgány, vnútorné stehno a zadok. Je známe, že fringovaný ekzém spôsobuje svrbivú, červenú a často prstencovitú vyrážku.

Teplá, vlhká oblasť tela poskytuje ideálne podmienky na rast hubovej infekcie, ktorá spôsobuje túto vyrážku. Je to typické pre ľudí, ktorí majú zvýšené potenie a nadváhu.

lišaj

Ďalšou bežnou infekciou, o ktorej je známe, že spôsobuje sčervenanie kože, sprevádzané svrbením, je impetigo. Ide o nákazlivú bakteriálnu infekciu, ktorá tvorí pľuzgiere a žlté vredy na koži, pokryté kôrou. Červené vredy spôsobené impetigo vznikajú ako poškodenie, ktoré vylučuje, a potom tvoria žlutavo-hnedé kôry.

Vredy sa môžu vyskytovať kdekoľvek na tele. Toto je bežná infekcia kože u detí a je spôsobená streptokokovými baktériami.

pásový opar

Červené škvrny môžu byť tiež spôsobené tým, že sa zbavia. Šindle - akútny zápal ganglií (nervové uzliny). Ide o vírusovú infekciu, ktorá vyvoláva bolestivú vyrážku v akejkoľvek oblasti tela, ale najčastejšie tvorí pás okolo stredu tela.

Šindle sa často vyskytujú ako jedna blistrová kazeta, ktorá sa tvorí okolo ľavej alebo pravej strany kmeňa [Mayo Clinic]. Infekcia je spôsobená vírusom varicella-zoster - ten istý vírus, o ktorom je známe, že spôsobuje ovčie kiahne.

svrab

Kúra je infekčná infekcia kože spôsobená svrbivým svrbením. Choroba začína po tom, čo sa roztoče vracajú do kože, aby žili a položili vajíčka. Stav spôsobuje vážne svrbenie, zvyčajne horšie v noci.

Horúčka sena

Horúčka sena je alergia spôsobená peľom alebo prachom, ktorá spôsobuje, že sliznica očí a nosa sa dostane do svrbenia a zapálenia. Pri sennej nádche je zvyčajne v očiach roztrhnutý nos a slzenie.

Potravinová a lieková alergia

Alergia k jedlu alebo lieku je abnormálna reakcia imunitného systému na určité látky. Niektoré prípady alergií na drogy môžu byť život ohrozujúce, takže je potrebná okamžitá lekárska pomoc.

 • Svrbivá kožná vyrážka
 • žihľavka
 • Ťažké svrbenie
 • Opuch a zápal kože
 • krepitácie
 • Nádcha.

Reumatická horúčka

Na rozdiel od väčšiny vyššie uvedených stavov nie je reumatická horúčka nákazlivá. Jedná sa o bezkontaktnú akútnu horúčku charakterizovanú zápalom a ťažkou bolesťou kĺbov, ktorá je bežná u mladých ľudí. Táto bakteriálna infekcia je spôsobená streptokokmi.

Pink lichen

Bežný typ kožnej vyrážky, ktorý sa najčastejšie vyskytuje vo veku 10-35 rokov. Pravdepodobne je príčinou vírus, ale nie je to nákazlivá choroba. Ochorenie začína s výskytom veľkého oválne alebo okrúhle červené škvrny na tele s priemerom niekoľkých centimetrov a niekoľko dní neskôr na trupe (zriedkavo na tvári) je tvorený niekoľko miest, ale menšie. Môže byť viditeľné ďalšie súvisiace príznaky pripomínajúce studenú (únava, bolesti hlavy, bolesti v krku, strata chuti do jedla), niekedy svrbiaca vyrážka. Všetko ide samo o sebe bez liečby po 6-8 týždňoch, ale niekedy trvá dlhšie.

Červené ploché lišajníky

Kožná vyrážka spôsobená imunitným systémom. Červený plochý lišaj nie je nebezpečný, pretože prechádza sám. Okrem povrchu kože sa môže vyskytnúť aj v ústach. Podľa NHS UK sa choroba postihuje približne 2% svetovej populácie.

růžovka

Rosacea je stav kože, pri ktorom sa niektoré krvné cievy v tvári zvyšujú, pričom tváre a nos sú zarudlé. Je to chronické ochorenie postihujúce viac ako 16 miliónov ľudí. Hlavná príčina tejto choroby nie je známa, čo sťažuje liečenie tejto choroby.

 • Sčervenanie a hyperemia kože
 • Suchá, hrubá a šupinatá pokožka
 • Pocit horenia
 • Viditeľné zničené krvné cievy pod kožou
 • Opuch.

Svrbivý kamoš

Svrbivý kamoš, tiež volal cervikálna dermatitída, je krátkodobá imunitná odpoveď kože na penetráciu lariev trematode po kúpaní v kontaminovaných nádržiach v krajinách s teplým vlhkým podnebím.

pásový opar

Kožného ochorenia je plesňová infekcia, ktorá môže postihnúť rôzne časti tela, čo tiež spôsobuje svrbenie.

syfilis

Svrbivá koža môže byť tiež znakom sekundárneho syfilisu. Sekundárny syfilis sa môže nazývať chronické bakteriálne ochorenie, spojené najmä s infekciou počas pohlavného styku. Infekcia môže byť tiež vrodená, prenášaná z chorých matky na plod.

Rakovina kože

Štúdia o rakovine v Spojenom kráľovstve naznačuje nasledujúce možné príznaky rakoviny kože.

 • Bezbolestné škvrny alebo rany
 • vredy
 • Malé pomaly rastúce, lesklé, ružové alebo červené kusy
 • Červené škvrny na koži.

Rakovina kože je najčastejšou formou rakoviny. Ide o nekontrolovaný rast abnormálnych kožných buniek. Je to spôsobené poškodením DNA kožných buniek, najčastejšie spôsobené ultrafialovým žiarením zo slnka. Poškodenie spôsobuje mutáciu, genetickú chybu, ktorá vedie k rýchlej proliferácii buniek a vytvára malígny nádor.

Bolestivé červené svrbiace škvrny

Svrbenie a bolestivé červené škvrny na koži môžu byť nepríjemné, nepríjemné a znepokojujúce, najmä ak človek nevie, aký je hlavný dôvod. Vyrážky môžu spôsobiť nepríjemné pocity, pálenie a neustálu túžbu poškriabať pokožku.

Spoločnou príčinou týchto príznakov je flegmón. Toto je stav kože, ku ktorému dochádza v dôsledku infekcie kože a mäkkých tkanív pod ňou. Flegmón sa vyskytuje, keď baktérie prenikajú cez kožné lézie a šíria sa, čo môže viesť k opuchu, začervenaniu, bolesti a pocitu tepla.

Erysipelas je akútne, febrilné infekčné ochorenie spôsobené špecifickým streptokokom. Táto infekcia sa vyznačuje hlbokým červeným zápalom kože alebo slizníc, čo môže spôsobiť bolesť a svrbenie.

Varicella - akútna infekčná choroba, najmä bežná u detí, môže byť hlavnou príčinou začervenania a bolestivých kužeľov a pľuzgierov na koži.

Tiež akné v dôsledku zápalu a infekcie mazových žliaz v koži je možnou príčinou bolestivého začervenania na tvári a iných častiach tela. Akné je u detí najčastejšie.

Červené škvrny na pokožke dieťaťa

Dieťa je vystavené riziku vzniku rôznych kožných ochorení. Červené škvrny na koži sú jedným z najčastejších príznakov.

 • Kožného ochorenia je nákazlivé ochorenie kože, ktoré sa prejavuje vo forme malých svrbivých okrúhlych škvŕn. Podmienka je spôsobená patogénnymi hubami a zvyčajne postihuje kožu nohy a hlavy. Bežnou formou tejto infekcie je atletická noha (ochorenie hubových nôh).
 • Podráždenie kože z plienok je bežné u detí mladších ako 2 roky, zvyčajne sa deti vyvíjajú takúto vyrážku aspoň raz počas prvých troch rokov života.
 • Osýpky sú infekčné vírusové ochorenia. Je známe, že spôsobujú horúčku a červenú vyrážku na koži. Osýpky sú typické pre deti.
 • Kandidóza - plesňová infekcia spôsobená kandidou, sa tiež nazýva drozd.
 • Systémový lupus je autoimunitné ochorenie, pri ktorom imunitný systém organizmu omylom napadne zdravé tkanivá. Tento stav môže mať vplyv na kožu, kĺby, obličky, mozog a iné orgány tela.
 • Vírusový pemfigus ústnej dutiny je ďalšou infekčnou vírusovou infekciou, ktorá je bežná u malých detí.
 • Juvenilná reumatoidná artritída sa často označuje ako juvenilná idiopatická artritída, je to druh zápalu kĺbov u detí mladších ako 16 rokov.
 • Akrodermitis je zápal kože končatín.
 • Kawasakiho choroba sa vyskytuje predovšetkým u malých detí. Je známe, že spôsobuje vyrážku, opuch a niekedy aj poškodenie srdca.
 • Dermatomyozitída je zápal kože a hlavného svalového tkaniva. Podmienka zahŕňa degeneráciu kolagénu, zmenu sfarbenia a opuch. Zvyčajne sa spája s autoimunitným ochorením alebo rakovinou.

Červené škvrny na pokožke počas tehotenstva

Červené škvrny na pokožke počas tehotenstva sú celkom bežné, pretože počas tohto obdobia dochádza k mnohým zmenám, ktoré sú kontrolované prírodnými chemikáliami nazývanými hormóny. Jedným z najbežnejších hormónov je progesterón. Zvyčajne majú tehotné ženy náhle alergiu na jedlo a nápoje, ktoré použila pred tehotenstvom. To platí pre určité lieky.

Takže alergická reakcia je častou príčinou začervenania kože. Ďalším takýmto stavom je svrbenie papulík žihľavky a tehotenské plaky. Toto je chronická vyrážka, ktorá postihuje niektoré ženy počas tehotenstva. Podmienka vo väčšine prípadov začína na brušnej dutine a rozširuje sa na nohy, ramená, hrudník a krk.

Ďalšie možné príčiny tohto problému počas tehotenstva a nielen:

 • Syndróm toxického šoku (akútna sepsa) je bežný u žien. Zvyčajne je spôsobená bakteriálnou infekciou z tampónu, ktorý sa používa dlhšie ako je predpísaný, alebo vnútromaternicovou antikoncepciou.
 • Trichinóza je parazitické ochorenie spôsobené guľatým červom. Tento stav môže viesť k hnačke, bolesti brucha a vracaniu. Ak sa neošetrí, môže to viesť k opuchu tváre, zápalu očných bielkovín, bolesti svalov a svrbiacej kožnej vyrážky.
 • Stillova choroba u dospelých je zriedkavé systémové zápalové ochorenie charakterizované klasickými príznakmi: pretrvávajúca horúčka, bolesť kĺbov a charakteristická nerovnomernosť lososovej vyrážky.
 • Tiff je infekčná choroba spôsobená rickettsiou. Podmienka sa vyznačuje červenou alebo fialovou vyrážkou, silnou bolesťou hlavy a horúčkou.

liečba

Ošetrenie problému bude závisieť od toho, čo je jeho hlavným dôvodom. Pri miernych prípadoch je možné použiť domáce opravné prostriedky. Je dôležité najskôr diagnostikovať základnú príčinu začervenania, skôr ako sa pokúsite zbaviť sa tohto príznaku.

Pre väčšinu prípadov môže začervenanie kože, ako napríklad ekzém, pomôcť zmierniť svrbenie spôsobené vyrážkou, lotion s kalamínom. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako jeden deň, môžu sa použiť orálne antihistaminiká. Tiež sa môžu odporučiť svrbenie a protizápalové krémy. Pre fungálne alebo bakteriálne infekcie sú vhodné protiplesňové a antibakteriálne masti.

Ako už bolo spomenuté, červené škvrny môžu byť spôsobené aj úzkosťou alebo vysokým stresom. Ak je to tak, liečba tohto stavu bude zahŕňať použitie relaxačných techník, ako je pomalé dýchanie a iné aktivity, ako je jóga a meditácia.

Aloe vera pomôže zbaviť sa začervenania kože, odstránenie zápalu a jeho ochladenie. Tiež potrebné:

 • Dodržujte správnu hygienu, vždy po pracovnom dni vždy vymeňte oblečenie
 • Ak je začervenanie spôsobené reakciou na aplikáciu prípravku na starostlivosť o pokožku, prestaňte ho používať
 • Antihistaminiká môžu pomôcť v prípadoch alergickej reakcie, ktorá spôsobuje začervenanie
 • Konzumujte veľa vody a iných tekutín, aby ste pokožku udržali vlhkú a hydratovanú
 • Pre deti, ktoré nosia plienky, použite malý prášok a jemnú vazelínu po použití a pred použitím. Nezabudnite tiež často meniť plienky

Ak vyrážka trvá dlhšie ako 2 dni, vyhľadajte lekársku pomoc.