Hlavná

Kliniky

Prečo sa na koži objavia vodnaté bubliny a pľuzgiere s kvapalinou? Príčiny pľuzgierov

Na koži sa objavila bublina a nie je známe, čo s ňou súvisí.

Nerobte nič, kým nebude jasné, prečo je to vyrážka.

V konečnom dôsledku sú príčiny kožných lézií veľmi odlišné.

Druhy vodnatých bublín

Vodné bubliny na koži vyzerajú ako zaoblené útvary, ktoré prevyšujú povrch kože. Ich vzhľad môže predchádzať vyrážky vo forme veľkých škvŕn alebo malých vyrážok, sčervenania. Nemôžem trvale svrbieť. Toto je primárny prvok bezbunky, ktorý je výsledkom akútneho zápalového edému papilárnej dermy.

Sú pokryté transparentnou fóliou, pod ktorou je kvapalina, farba - od transparentnej po červenú. Vodné vezikuly na koži sa môžu objaviť na ruke alebo nohe, na iných častiach tela, na malom dieťati alebo dospelom. Určite, aké ochorenie, môže len dermatológ. Berie do úvahy, ako sa všetko začalo, ako sa objavila vyrážka, či je svrbenie, otravy na testoch.

Existujú nasledujúce typy podobných vyrážok:

 • Bubliny (vezikuly);
 • veľké bubliny (bullae);
 • pustuly (purulentné bubliny).

Iba po komplexnom vyšetrení môžete presne povedať, aký druh ochorenia a ako s ním zaobchádzať. Ďalej, aké choroby sprevádzajú podobné príznaky.

Príčiny pľuzgierov

Rôzne ochorenia majú podobnú symptomatológiu, niektoré sú veľmi nákazlivé.

Mechanické poškodenie

To je jeden z najčastejších dôvodov pre výskyt takýchto útvarov na koži, sú správne nazývané bubliny, vodné kukurice.

Najčastejšie postihnuté oblasti tela, ktoré prichádzajú do kontaktu s pevným oblečením, topánkami. Potom sa tvrdý materiál dotýka pokožky, čo spôsobí, že horná vrstva sa posunie oproti ostatným častiam dermis. Potom sa vytvorí dutina, ktorá sa naplní medzibunkovou tekutinou.

Takýto mechanickému poškodeniu dochádza k športovým vybavením. - Napr tenisová raketa, keď záhradnícke práce, čistenie zeleniny atď zvyšuje pravdepodobnosť pľuzgiere a dermis jemnosť sklon k poteniu.

Vírusové ochorenia

Vodnaté vyrážky na koži - jeden z príznakov vírusových ochorení. Je ich pomerne málo. Sú to:

 • Kuracie kiahne, ktorá sa vyskytuje u detí i dospelých. Dôvodom je vírusová infekcia, ktorá sa ľahko prenáša vzdušnými kvapôčkami. Pred vodnaté bubliny vznikajú na koži (sú malé), objaví začervenanie drobné pupienky, ktoré sa potom vyrastú hnisavé vredy s exsudátom, a ďalším krokom sú pokryté chrasty. Choroba sa vyskytuje s horúčkou a zimnicou. Dieťa by nemalo mať svrbenie, pretože so špinavými rukami je možné infikovať. Potom sa kvapalná voda, pôvodne priehľadná, stáva zakalená, získa žltý nádych.
 • Herpes, alebo chlad. Na mieste, kde sa vyskytuje vyrážka (jedna alebo skupina), dochádza k začervenaniu, horiacemu. Teplota môže mierne stúpať. Herpes sa vyvíja na perách, tvári, pohlavných orgánov.
 • Spôsobuje herpes zoster Oslabená imunita u jedincov, ktorí predtým mali kiahne. Zápal ovplyvňuje zadné korene miechy. Blistre na koži vytvárajú škvrny podobne ako horieť. Pacient si môže sťažovať, že bolesť chrbta, iné časti tela, ktoré budú potom pokryté vyrážkou. Po prvé, existujú ružové škvrnky, na mieste, ktoré neskôr vytvorili malé bublinky s jasným obsahom, koža začne svrbieť, je tu horí túžba škriabať toto miesto. Vyrážky sú zvyčajne jednostranné a nachádzajú sa v interkostálnej oblasti. Počas týždňa sa zvyšuje množstvo bublín vody. Samotná choroba sa odohráva v priebehu 3-4 týždňov. V nekrotickom tvare tkanivá zaniknú, čo spôsobuje tmavnutie obalu a postupne sa stáva čiernym.

Infekcia parazitmi

Drunkusez je parazitárna choroba, že človek sa nakazí pitím špinavé vody. Larvy parazita sa usadzujú v dolných končatinách a na nohe sa vytvorí charakteristický valec. Bubliny sa objavujú na koži, ktorá dosahuje priemer 8 cm. Pod vplyvom vody sa roztrhli.

Svrab - choroba, pri ktorej je koža napadnutá mikroskopickým kliešťom. Potom na povrchu sú sčervenanie, škvrny. Pri spracovaní týchto miest s jódom sú viditeľné priechody, cez ktoré sa pohybuje parazit. Na mieste hrebeňov sa vytvárajú bubliny. Primárne postihnuté rukami, najmä v kĺbovej artikulácii.

Alergické reakcie

Vodné pľuzgiere na koži s bielou čírou kvapalinou vo vnútri sa môžu objaviť s žihľavkami, ktoré predchádza sčervenanie krytu. Ak nemáte svrbenie, potom malá červená vyrážka a pľuzgiere trvajú 3-4 dni, úplné zotavenie príde za týždeň. Ale ak ste neustále hrebeň, potom nebudú žiadne krusty a proces uzdravovania sa roztiahne.

Úseky môžu byť na rukách, tvárach alebo iných častiach tela dieťaťa.

Podobné príznaky sa vyskytujú pri kontaktných alergiách. Medzi provokujúce faktory môžu patriť chemikálie pre domácnosť, niektoré materiály, najmä syntetické drogy. Reakcia sa môže vyskytnúť 5 minút po expozícii provokujúcej látke.

Hubové choroby

Dyshidrotická forma huby je príčinou vzniku vyrážok medzi prstami, ktoré sú naplnené čírou kvapalinou. Spočiatku nie sú viditeľné kvôli hrúbke kože, ale môžu byť viditeľné v záhyboch medzi prstami. Ďalším príznakom je silné svrbenie. Spočiatku môžu byť prejavy ochorenia prehliadnuté kvôli tomu, že bubliny prasknú hygienickou úpravou nohy. Ak nemáte liečbu choroby, potom sú veľké blistre, ktorých obsah je extrémne nákazlivý.

Choroby nervového a endokrinného systému

Vezikuly na tele sa vyskytujú pri ekzémoch, ktoré sú okrem iného spôsobené nervovými a endokrinnými poruchami. Vzdelávanie sprevádza pocit pálenia, svrbenie. Urtikaria, o ktorej sa hovorilo skôr, sa môže tiež vytvoriť na nervovej báze. To môže byť vyvolané stresom, strachom, vzrušením.

Autoimunitné ochorenia

Autoimunitné poruchy tiež spôsobujú ochorenie.

Herpetiformná dermatitída - sa vyvinie u ľudí s poškodenou funkciou tenkého čreva, v dôsledku čoho sa vytvorí imunologická reakcia. Názov choroby bol získaný pre podobnosť symptómov s prejavmi herpesu.

pemphigus - zriedkavé ochorenie, ktoré môže mať za následok smrť. Charakterizovaná skutočnosťou, že na koži pacienta je veľa bublín rôznych veľkostí. Nie je ovplyvnený iba vonkajší povrch kože, ale predovšetkým sliznice úst.

Bulózny pemfigoid sa prejavuje vyrážkou pripomínajúcou žihľavka. Iba pokožka je ovplyvnená. Medzi pľuzgiermi je opuch a sčervenanie.

liečba

Vo väčšine prípadov sa pľuzgiere lieči bez ľudského zásahu. Je však potrebné dodržiavať niektoré odporúčania:

 • V prípade, že vyrážka nezaberá veľký priestor, aby sa zabránilo možnému poškodeniu obväzu, po umytí postihnutej oblasti mydlom a dať na vrchole antibiotiká.
 • Punkcia vezikúl nie je možná, pretože môže vyvolať infekciu iných častí tela vo vírusovej alebo bakteriálnej povahe choroby. Existuje tiež možnosť infekcie mikróbmi samotnej rany.
 • Ak je príčinou alergia, mali by ste sa pokúsiť nečistieť bolesť. Zvláštny liek, ktorý sa užíva interne alebo externe, uľahčí stav.

Je potrebné konzultovať s lekárom, ak:

 • vzdelávacia oblasť prekračuje veľkosť veľkej mince;
 • miesto močového mechúra je tvár, slabín;
 • príčinou poškodenia kože bola horieť;
 • ak príznaky ako horúčka, silné opuchy, červené pruhy sú prítomné, hnis sa vylučuje, bolesť sa zhoršuje a začervenanie sa objaví na susednej oblasti.

Lieky - prehľad liekov

Vonkajšie na rýchle hojenie môžu byť použité masti, gély, krémy.

Jednou z najlepších liekov je Povidón-jódový masť. Výrobok obsahuje aktívny jód, ktorý má antiseptické vlastnosti, odoláva bakteriálnym, plesňovým, vírusovým infekciám. Používa sa na popáleniny, vírusové infekcie, vrátane oparu, superinfekčnej dermatitídy, detských vredov atď.

Pri rôznych alergických vyrážkach menuje alebo nominuje masť Advantan. Toto protizápalové činidlo, ktoré odstraňuje príznaky alergických reakcií a zastavuje zápalový proces v tkanivách. Liečivo je glukokortikoidný hormón metylprednizolón aceponát.

Zinok masť má zmäkčujúci, ochranný, antiseptický, adstringentný, sušiaci účinok. Znižuje závažnosť exsudátu. Účinnou látkou je oxid zinočnatý.

Proti mykóze je účinná masť Lamisil na základe terbinafínu. Aktívna zložka pôsobí proti dermatofytom, plesniam a niektorým dimorfným hubám.

Jedna z prípravkov masthev v kabíne domácej medicíny - balzam "záchranca". Balzam obnovuje ochranné funkcie tkanív a aktivuje regeneráciu tkanív. Pomáha pri hojení rán získaných mechanickými prostriedkami, odstraňuje bolesť, nespôsobuje pálenie a odporúča sa aj malým deťom.

fukortsin predpisovať s ovčím kiahňam, bakteriálne infekcie, huby. Liečivo obsahuje resorcinol, acetón, kyselinu boritú. Liek má niekoľko nevýhod: farbu, ktorá trvá dlho na koži a toxicitu. Preto používajte výrobok starostlivo, používajte bodovo.

Ľudové opravné prostriedky: recepty a aplikácie

Aj v ľudovej medicíne je veľa finančných prostriedkov, ktoré bojujú s pľuzgiermi na koži.

Olej z čajovníka

Olej z čajovníka je prirodzeným antiseptickým, antivírusovým a protiplesňovým činidlom. Použite ju v polohe v čistej forme. Pri veľkých plochách zmiešajte éter s základným olejom - olivovým olejom, marhule alebo broskyňových kameňov, ricín v pomere 1 až 10 kvapiek a liečiť postihnutú oblasť 2-3 krát denne.

V vodnaté vačkov získaných v dôsledku mechanického pôsobenia na kožu, s listovým agáve znížiť kožu na jednej strane a dužina je použitá ako obklad. Držte 6-12 hodín, potom odstráňte obväz 10-15 minút, umyte pokožku a postup opakujte.

Podnosy s liečivými bylinkami

Z celandínu alebo nechtíka urobte infúzie - 1 lyžica bylín na 1 liter vriacej vody, trvať 45 minút, naleje do nádrže na kúpele. Voda by mala byť dostatočne teplá. Trvanie procedúry je 40 minút. Keď sa teplota znižuje, nalejte teplú vodu.

Rastlinné oleje

Vezmite rastlinný olej - broskýň, mandľu alebo marhuľa a namažte ju vyrážkami.

Dôležité! Je potrebné rozlišovať medzi základnými a éterickými olejmi. Druhé z nich sú veľmi agresívne ovplyvňujúce pokožku a takmer sa nepoužívajú nezriedené. Mastné oleje sa nepoužívajú na popáleniny.

Možné komplikácie

Vodné vezikuly sa nedajú otvoriť. Jednou z možných komplikácií je šírenie infekcie do iných oblastí kože, infikovanie iných ľudí. To platí najmä pre herpes vírus. Infekciu môžete uviesť do otvorenej rany, po ktorej budete potrebovať závažnejšiu liečbu antibiotikami, bez ktorej by ste za iných okolností mohli dosiahnuť.

Aby nedošlo k zhoršeniu stavu, je dôležité vyhľadať lekársku pomoc včas. Je dôležité si uvedomiť, že takýto príznak ako vodná bublina môže znamenať chorobu, ktorá predstavuje nebezpečenstvo pre ostatných.

Prečo sa na koži objavujú vodnaté bubliny a ako sa ich zbaviť

Vodnaté vezikuly na koži, prekryté sčervenaním, sa môžu vyskytnúť bez zjavného dôvodu. Ale mali by byť považované za signál tela o tejto chorobe. To je vážny dôvod na to, aby ste sa stretli s lekárom.

Druhy vodnatých bublín

Blister je dutina, ktorá vzniká v dôsledku akútneho zápalu kože. Celý priestor je naplnený priehľadnou sérovou tekutinou (sérum), niekedy s prídavkom krvi.

V závislosti od základnej príčiny sa bubliny zobrazujú jednotlivo alebo v skupinách. Môžu vylievať lokálne v určitej oblasti a generalizovať - ​​od hlavy až po nohy.

Blistre s tekutinou na ľubovoľnej časti tela sa vyznačujú typmi:

 • vezikuly - malé formácie do 5 mm;
 • Býky - veľké bubliny s jednou alebo viacerými dutinami 10 mm alebo väčšie;
 • pustuly - dutiny s hnisavým obsahom.

Vynikajúca vyrážka so zaobleným tvarom, veľká bulla môže byť asymetrická.

príčiny

Vyrážky na koži vo forme bublín s tekutinou sa objavujú u dospelých ako reakcia na vplyv negatívnych faktorov z tela alebo z vonkajšieho prostredia. Dôvodom môže byť trenie s odevmi, kuchynským riadom, záhradným náradím; tepelné a chemické popáleniny. Ale najzávažnejšou skupinou je porušenie činnosti orgánov a systémov imunitnej, metabolickej, nervovej povahy. Vnútorná nerovnováha sa stáva pozadím chorôb rôznej etiológie.

Kontaktná dermatitída

Podráždenie pokožky sa vyskytuje v dôsledku kontaktu s určitými látkami, napríklad:

 • chemikálie pre domácnosť, najmä alkalické;
 • hygienické, kozmetické prostriedky;
 • lieky;
 • kovy;
 • syntetické;
 • rastliny;
 • zvierat, hmyzu.


Dokonca aj nepríjemná teplota vzduchu alebo vody môže spôsobiť pľuzgiere na citlivej pokožke. Sčervenanie, opuch, svrbenie, pálenie pokožky sú prvými príznakmi hroziaceho vyrážky. Malé priehľadné bubliny rastú do veľkých búliak. Rýchlo prasknú a vysušia. Ak dôjde k rýchlemu prerušeniu kontaktu s podnetom, všetko sa obmedzí na miernu sčervenanie, čo sa čoskoro vyrieši. V ťažkých prípadoch sa vytvárajú vlhké, zle liečiteľné oblasti erózie.

Alergická dermatitída

Zlyhanie v práci imunitného systému vedie k tomu, že telo vníma neškodné konvenčné chápanie potravín, nápojov a drog ako nebezpečných pre zdravie. V dôsledku toho dochádza k reakcii odmietnutie - zápal kože, hojné vodnatá a suchú vyrážkou na typu včelstiev na tvári, rukách, záhyby na nohy.

toksikodermiya

Príčinou toxicko-alergického zápalu kože sa považujú lieky, potraviny, chemické dráždidlá, ktoré osoba jedla, vdychovala, dostala injekciou.

Individuálne neznášanlivosť vo forme reaktívneho vyrážky, ekzémy môže dôjsť k akejkoľvek skupine Pharmaceuticals, 120 druhy potravinových alergénov na kovy Výroba (nikel, kobalt, chróm). Symptómy toxikodermy zmiznú pri absencii pôsobenia stimulu a rýchlo sa vrátia, keď sa požije najmenšia dávka.

Bakteriálna infekcia

Baktérie ako streptokoky, stafylokoky vyvolávajú ochorenia s vezikulom a pustulóznou vyrážkou:

 • pyoderma - purulentný zápal pokožky;
 • vulgárne zmiešané impetigo - spláchnuté vyrážky (bubliny) s purulentnou náplňou a hrubými kôrkami, zakrytie erózie;
 • ektýma je zápalovo hnisavý proces, pri ktorom kvety prehlbujú eróziu v celej hrúbke kože.

Vírusová infekcia

Placer malé bubliny sú často prejavom herpetických infekcií - kiahne, šindle. Herpetické virióny sa zvyčajne prenášajú vzdušnými kvapôčkami.

Slepačie kiahne, ktoré deti ľahko zažívajú, prinášajú veľa starosti v dospelosti. Reproduktory v prvom štádiu ružových škvŕn sú pokryté svrbivými a bolestivými vezikuly. Bubliny vybuchnú a odhaľujú mokré vredy. Nemáte čas kryť rany s kôrkami, pretože existujú nové a nové podsypaniya. Kuracie kiahne prinášajú vysokú horúčku, triašku, zhoršený chuť do jedla a spánok. Kombinácia môže viesť k vstupu purulentných baktérií do rany.

Obzvlášť ťažké je herpes zoster. Husté pľuzgierové vyrážky sú umiestnené pozdĺž línie nervových vlákien postihnutých herpes virions. Silné neuralgické bolesti prenasledujú pacienta nielen v akútnej fáze patogenézy, ale aj o mnoho mesiacov neskôr.

Plesňová infekcia

Rôzne huby sú na ľudskej koži neustále parazitické. Ich patogénna aktivita je obmedzená imunitou. Vyčerpanie ochranných prostriedkov, zranenia kože vytvárajú priaznivé podmienky pre aktiváciu ochorení mykózy. Huba trichophytonu spôsobuje malé pľuzgiere medzi prstami silných, spotených nôh, ktoré rýchlo rastú do bullee.

Mykóza rýchlo reaguje na liečbu, pretože lézie sú povrchné, lieky pôsobia priamo na hubu.

Choroby nervového a endokrinného systému

Depresia a stres, dysfunkcia štítnej žľazy, diabetes mellitus narúšajú prechod elektrických impulzov a metabolizmu a hormonálny manažment všetkých procesov v tele. To všetko negatívne ovplyvňuje stav ochrannej bariéry pokožky. Epidermia mení fyzickú a chemickú štruktúru, v dôsledku ktorej je pokrytá rôznymi druhmi vodných bublín.

Autoimunitné patológie

Choroby vyplývajúce z agresie ochranných telies proti proteínovým spojeniam tela sa nazývajú autoimunitné ochorenia.

 • V starobe trpia chronickým bulóznym pemfigoidom. Koža na rukách, nohách a bruchu je pokrytá pľuzgiermi naplnenými do medzery. Stredy ich zoskupenia sú umiestnené symetricky.
 • Opakovaná choroba herpetiform dermatitída produkuje vysokú teplotu, narušuje črevnú funkciu, vedie k depresii. Polymorfná vyrážka (heterogénna podľa obrysov, veľkosti) sa objavuje na kolenách, lakte od nosa po zadok. K netolerovateľnému svrbeniu sa spája pocit pálenia, mravčenia, plazenia. Duhringova dermatitída môže naznačovať malígny nádor vo vnútri tela.
 • Pemfigus je menej častý, ale je to závažnejší. Jej multiformové vezikuly sa telo rozpadajú a rýchlo sa spájajú do obrovských miest.

Možné komplikácie choroby

Pri absencii riadneho ošetrenia a hygieny sú vodnaté vezikuly akéhokoľvek charakteru kontaminované hnisavými baktériami. Hlboké, mokré, nezdravujúce vredy tvoria.

Infekčné vyrážky majú tendenciu sa šíriť po celej koži, ísť do slizníc úst, očí, pohlavných orgánov, preniknúť do uší. Pacient nie je schopný jesť, piť, správne spať. Nalievanie bublín dehydruje tkanivo. Toxíny vírusov, baktérií, húb otrávia krv a vnútorné orgány.

Pri ťažkej patogenéze je telo vyčerpaná, nervový systém je depresívny a imunita je do značnej miery znížená. Medicína v tomto prípade je bezmocná.

Spôsoby liečby

Mnoho typov bublinových vyrážok je idiopatická, to znamená, že ich príčiny nie sú známe. Preto neexistujú prakticky žiadne špecifické drogy. Liečba sa vyberá podľa symptómov, berúc do úvahy všeobecný stav tela.

Lieky na liečbu vyrážok

Najprv sa povrchové prípravky používajú vo forme masti, gélov, krémov.

 1. Masť s oxidom zinočnatým dezinfikuje, zabraňuje hnitiu, vysychá vlhkosť, zjemňuje zapálenú pokožku.
 2. Lamisil, Clotrimazol, Diflucan vo forme masti, Krém Pimafucin majú depresívne účinky na huby.
 3. Liečiť streptodermiu pomôcť antibakteriálnym mastiam Triderm, Baneocin.
 4. Na neutralizáciu silnej alergie na kontaktnú dermatitídu používajte toxikémy hormonálne masti Advantan, Sinaflan.

Je veľmi ťažké liečiť herpes vredy. Komplex analgetík, antihistaminík, protizápalových liekov je vybraný.

Základ liečby - antivírusové lieky širokého profilu:

Pri závažných ochoreniach zahŕňa priebeh liečby imunomodulátory.

Ľudové opravné prostriedky

Domáca liečba pľuzgierov na koži, ako jedna z metód komplexnej liečby, by mala zvoliť lekár.

 1. 15 minútovej kúpeľa s prídavkom teplej vody odvar z harmančeka, nechtíka, lastovičník trávy, Hypericum, psyllium sa očistí, podsushat, urýchľujú hojenie pľuzgiere na rukách a nohách. Sú vyrobené v noci. Na prípravu vývaru 4 lyžice rastlinnej suroviny sa naleje s litrom vriacej vody, udržuje sa vo vodnom kúpeli 10-12 minút. Po ochladení sa filtruje a pridá sa do vody.
 2. Zapálená pokožka je upokojená čerstvým stlačeným džúsom z aloe, zeleru, hrozna.
 3. Prírodné oleje z broskyne, marhule, mandlí, olív kŕmia chorú pokožku vitamínmi, mikroelementmi, zmäkčujú jej štruktúru.

Nemenej dôležité v procese liečby je ťažký nápoj, diéta, odmietanie zlých návykov.

Vodnaté bubliny na koži: fotografie, príčiny, liečba

Vodné bubliny na tele sú príznakom infekcie. Vezikuly sú naplnené priehľadnou alebo zakalenou kvapalinou, v ktorej sú patogény choroby. Vezikuly môžu byť otvorené, nechávajú po sebe rany a nakoniec sa stávajú pokryté krustami. V závislosti od príčin patológie sa zvolí liečba. Hlavná vec nie je snažiť sa odtrhnúť, vytlačiť alebo otvoriť vyrážky. V opačnom prípade to môže viesť k ďalšiemu zápalu, hnaceniu, čo spôsobí jazvy po zotavení na pokožke.

Ako rozpoznať včas?

Bublinka alebo vezikula je zaoblená forma na povrchu kože, naplnená priehľadnou alebo zakalenou seróznou tekutinou s priemerom do 5 mm. Okraj môže byť zapálený. Po odtoku obsahu sa objaví erózia - otvorená červená rana. Je pokrytá kôrou, ktorá vysuší a zmizne bez toho, aby zanechala stopy. Tieto symptómy sú typické pre alergické reakcie, ekzémy a herpes. Niekedy sa bubliny premieňajú na pľuzgiere, čo naznačuje bakteriálnu povahu patológie (napríklad pemfigus). Zápal ovplyvňuje hlbšie vrstvy kože, ktoré spôsobujú zjazvenie po utiahnutie tkanív. Kombinácia prvkov výrazne spomaľuje obnovu.

Vodné bubliny na fotografii kože

príčiny

Dôležité! Inguinálna epidermofytóza je tiež charakterizovaná objavením sa malých bubliniek s tekutinou na povrchu lézie. Budeme však pripomínať, že na prvom mieste na telo sú červené makuly, a potom už aj záchvat a vyrážka.

Vezikuly nie vždy znamenajú infekciu. Napríklad bolestivé vodnaté pľuzgiere na rukách môžu byť výsledkom tepelného alebo úpalu. Keď je krava kravy vystavená koži rastliny kravských červov, podobné stopy sa objavujú aj pod vplyvom ultrafialového žiarenia. Ovplyvnená koža sa má mazať krémami na hojenie rán.

Existujú však aj iné bežné dôvody:

 1. Žihľavka. Dermatitída je charakterizovaná ružovými plochými pľuzgiermi na koži, ktoré pripomínajú stopy horčice. Vyrážka sa objaví v dôsledku alergickej reakcie, ale môže to byť symptóm vnútorných porúch v tele. Akútna forma ochorenia prechádza do dvoch týždňov. Chronická patológia sa vyskytuje pri relapsoch a obdobiach remisie po mnoho rokov.
 2. Kontaktná dermatitída. Reakcia nastane po priamom kontakte kože s alergénom. Bezfarebné vodné bubliny na tele sú svrbiace, sprevádzané opuchom, začervenaním, bolesťou a horíkom. Na tele sa objavia ružové škvrny, s priebehom procesu sa farba môže stať červeno-hnedá. Na odstránenie nepohodlia sa používajú antihistaminiká.
 3. Kuracie kiahne. Vírus varicella-zoster sa prenáša vzdušnými kvapkami a spôsobuje vodnú vyrážku po celom tele s horúčkou. Väčšinou sa choroba vyskytuje u detí mladších ako 7 rokov. Potom sa vyvinula odolná imunita po celý život, takže dospelí sú zriedka infikovaní. Najskôr sa vytvoria ružové škvrny, premenia sa na papuly a potom do vezikúl obklopených červeným halo. Vezikuly rýchlo vyschnú, sú pokryté červeno-hnedými kôrkami, ktoré po 2-3 týždňoch zmiznú. Horúčka trvá 7 dní. V tejto dobe sa doporučuje odpočinok v posteli. Na zníženie svrbenia sú indikované antihistaminiká. Teplo a zvýšené potenie zvyšujú nepohodlie. Na prevenciu bakteriálnych komplikácií sú prvky vyrážok ošetrené zeleným roztokom Castellani.
 4. Pásový opar. Vinník je ten istý vírus ovčieho pôvodu. Predpokladá sa, že pôvodca po prechode ovčie kiahne zostáva v nervových bunkách tela, čo vyvoláva relapsy vo forme vyrážok na kmeň na jednej strane. Ale šindle môžu byť infikované. Pacient zvyšuje teplotu, je slabosť, na miestach budúcich ohniská je svrbenie a bolestivosť. Po 3-4 dňoch sa objavia ružové opuchnuté škvrny a potom vezikuly s čírou tekutinou. Periférne lymfatické uzliny sa zväčšujú. Vezikuly po týždni vyschnú a zmiznú. Postherpetická neuralgia (bolesť) zostáva niekoľko mesiacov. Liečba patológie sa nevyžaduje, ale je dôležité, aby nedošlo k rozvoju komplikácií. Na tento účel sa používajú antivírusové látky, prostriedky proti bolesti, antidepresíva a kortikosteroidy.
 5. Ekzém. Vodnaté vezikuly na svrbení kože a objavujú sa na pozadí slabého výkonu tráviaceho traktu, pečene a obličiek, mechanických účinkov, imunitnej nedostatočnosti, infekcie alebo alergie, genetickej predispozície. Skutočný ekzém sa vyznačuje malými vezikulami, ktoré sa rýchlo premenili na eróziu a stali sa krehkými. Proces začína symetrickým zranením tváre, rúk a potom sa šíri po celom tele. Ťažké svrbenie narušuje kvalitu života a spánok. Lekár určuje priebeh liečby individuálne, v závislosti od formy ochorenia. Pacientom sa neodporúča používať syntetické oblečenie, existujú alergény.
 6. Herpes simplex. Infekcia je charakterizovaná vezikulami na slizniciach v nose a perách. Svrbia sa a po vyliatí obsahu sa premenili na bolestivé rany. Počas dvoch týždňov vyrážka vysuší a zmizne úplne. Ukázalo sa, že antivírusové masti zabraňujú šíreniu infekcie.
 7. Bulózna epidermolýza. Na koži a slizniciach sa vytvárajú bubliny a erózie v dôsledku zvýšenej citlivosti epitelových tkanív na mechanické účinky. Blistre sa vyskytujú na rukách, nohách, niekedy pokrývajú celé telo. Exacerbácia dedičnej choroby sa vyskytuje v lete. Neexistujú žiadne radikálne metódy liečenia patológie, ale používajú sa symptomatické látky. Hlavnými cieľmi terapie je zabrániť rastu a bakteriálnej infekcii ohniskov.
 8. Pemphigus. Autoimunitné ochorenie postihuje kožu a sliznice. Prognóza ozdravenia je nepriaznivá, lebo ani včasná liečba nevylučuje smrteľný výsledok.

Ak vodné bubliny na tele, vznikajú z dôvodu alergie nedotýkať sa, potom po niekoľkých dňoch začínajú vyschnúť. Ale keď negatívny účinok stimulu nie je eliminovaný, vyrážka sa rýchlo rozšíri do zdravých oblastí. Je dôležité určiť, ktoré lieky alebo vonkajšie faktory vyvolávajú reakciu. Vírusové patológie vyžadujú symptomatickú liečbu. Bakteriálne infekcie vyžadujú antibakteriálnu liečbu.

Vodnaté vezikuly na tele - možné príčiny vzniku

Deti i dospelí sú náchylní k výskytu nezvyčajných pľuzgierov na koži, ktorých priestor je naplnený tekutinou. Dôvody pre vznik takýchto bublín, je veľa.

Ak na tele pozorujete taký blister (vezikula), stojí za to navštíviť lekára. Možno je to známka prítomnosti závažnej infekcie v tele.

rysy

Tekutina vnútri injekčnej liekovky nie je nič iné ako lymfatická. Keď sa tvorí bublina, horné vrstvy pokožky sa odlupujú. V vytvorenom priestore je nahromadená lymfa. Môže byť priehľadná alebo zakalená, niekedy sa lymfa smieša s krvou.

Často sú vodné bubliny silne svrbiace, čo je dôsledkom uvoľnenia histamínu. Spôsobuje podráždenie nervových zakončení, čo vedie k svrbeniu aj v intímnej zóne.

lokalizácia

Vezikuly sa môžu objaviť na tele na každom mieste, ale najčastejšie sa objavujú na rukách, nohách a tvári.

Veľmi často sú na rukách lokalizované vodnaté vezikuly. To možno uľahčiť z nasledujúcich dôvodov:

 • Chronické ochorenia vnútorných orgánov.
 • Alergie.
 • Choroby nervového systému.
 • Poruchy v činnosti srdca a krvných ciev.
 • Hormonálne zlyhanie.
 • Ochorenia kože.
 • Burns.

Na fotografii vodnatý kukurica

Vezikuly na nohách sa objavujú z týchto dôvodov:

Aby ste sa vyhli vzhľadu vodných pľuzgierov na nohách, noste "priedušné" topánky, nechodte bosí v bazéne a saune, nepoužívajte žiadne prostriedky, ktoré spôsobujú alergickú reakciu.

Vzhľad vezikúl na tvári môže hovoriť o prítomnosti v tele chorôb, ako sú:

Hygienické výrobky sa zlepšujú každý rok, ale ľudia sú stále citliví na rôzne erupcie na tvári. Nikto nie je poistený proti tomuto javu, čo značne zhoršuje vzhľad.

dôvody

Vezikuly na koži sa môžu vyskytnúť z rôznych dôvodov. Tu sú niektoré z nich:

Slnko a solárium

Niekoľko dní po tom, čo ste si vzali slnečné kúpele alebo navštívili solárium na tele, môžu tvoriť vodnaté bubliny. Takže koža môže reagovať na prebytok ultrafialového žiarenia. Ak nechcete dostávať svrbivé pľuzgiere namiesto nádherného opálenia, postupujte podľa týchto pravidiel:

 1. Nepoužívajte veľa kozmetiky na slnku. Používajte len produkty na ochranu pred spálením a fotografickým spracovaním.
 2. Pred umytím slnečného kúpeľa sa neperte. Dodávka vody a mydla umyje hornú vrstvu buniek kože a znemožňuje ju.
 3. Neždete priamo na solárium alebo na pláž.
 4. Nechajte sa opaľovať v čase, keď je slnko obzvlášť nebezpečné.
 5. Použite hydratačný krém alebo pleťovú vodu na obnovenie opálenej kože.

zranenia

Pri vystavení žiarovkám sa môže vytvoriť bublina s kvapalinou. Pálenie sa dlho uzdravuje, aby urýchlilo proces aplikácie masti alebo iných prostriedkov.

Pri neustálom pretrepaní dlane vznikajú pľuzgiere na pracovných nástrojoch alebo mechanizmoch na rukách. Chráňte sa pred ich výskytom rukavicami.

Nosenie pevnej alebo nepohodlnej obuvi môže viesť ku kukurici. Často sú tieto formácie silne svrbiace a dokonca bolesť. Na ochranu kukurice pred náhodnou disekciou je zapečatená lekárskou omietkou.

Chemické popáleniny sprevádzané vyrážkami sa dajú získať nedbanlivým zaobchádzaním s chemikáliami. V niektorých prípadoch môžu vezikuly viesť k infekcii.

uhryznutie

Bezstarostné prechádzanie parkom v lete vám riskuje, že dostanete hmyz. Čepieky, komáre, vosy, gadflies zanechajú kousky na koži, ktoré môžu byť veľmi svrbiace a bolestivé. Choďte na prechádzku po lese, kde je veľa hmyzu, zbraň sa odpudzujú.

kúpanie

V prírodných nádržiach, na prvý pohľad, ktoré nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo, môžu žiť tisíce mikróbov a baktérií a dokonca aj kliešte, ktoré žijú na kryte vtákov. Blistre s kvapalinou sa objavia ihneď po uhryznutí týchto malých krviprevádzkov alebo po chvíli. Hovoria o infekcii tela infekciou.

Sčervenanie a vyrážka vo forme pľuzgierov sú stopy pre medúzy. Horieť dlho nezdravuje a nevyžaduje liečbu antiseptikom.

Ak je rybník nie je ďaleko od továrne alebo továrne, s najväčšou pravdepodobnosťou vo vode sú škodlivé chemikálie. Môžu spôsobiť alergie a rôzne ochorenia kože. Po kúpaní v takom rybníku sa pokožka vyráža a vločky.

Použitie chlórovanej vody z kohútika môže viesť k tvorbe bublín s tekutinou v tele. Okrem toho môže voda s chlórom spáliť sliznicu.

Pitná voda s vysokým obsahom fluoridu môže viesť k vyrážkam vo forme vezikúl, poškodeniu zubov, kostí a kože.

opar

Najčastejšie s oparom sa objavujú pupienky na tvári alebo medzi hýždami. Tento vírus žije v tele neustále a niekedy sa javí ako vyrážka. Väčšina ľudí nepovažuje za potrebné konzultovať s lekárom, ale jednoducho počkajte, kým príznaky zmiznú. To je zlé, pretože herpes má veľmi nebezpečné odrody. Ak zistíte túto chorobu, poraďte sa s lekárom.

Ak neviete, prečo máte vodné bubliny, obráťte sa na špecialistu. Bolesť a svrbenie často sprevádzajú všeobecnú nevoľnosť, horúčku. Vezikula sa môže veľmi vyčarovať, môže obsahovať krv, hnis. Aby ste predišli takýmto príznakom, musíte začať liečbu včas.

Vodné bubliny na pokožke dieťaťa

Krehká pokožka dieťaťa je veľmi citlivá. Všetky negatívne dôsledky vplyvu prostredia a vnútorných ochorení sa odrážajú v dermis dieťaťa. Existuje množstvo ochorení, pri ktorých sa koža objavuje vo forme vezikúl:

 1. Alergická reakcia. Vyliata na tvárach, krku a rukách. Je to spôsobené alergénmi v potravinách, pracích prostriedkoch, prachu v domácnostiach atď.
 2. Sudamen. Ak niečo zabraňuje odparovaniu potu z pokožky dieťaťa, vznikne potenie. Príčinou môže byť teplo alebo vysoká vlhkosť.
 3. Ovčie kiahne. Choroba prenášaná vzdušnými kvapôčkami. Sú sprevádzané mnohými ďalšími nepríjemnými príznakmi, s výnimkou vodných pupienkov.
 4. Milii. Vyskytujú sa, keď sú mazové žľazy dieťaťa upchaté. Zvyčajne prejdú sami.
 5. Dyshydrosis. Vezikuly sa objavujú v jarných a letných mesiacoch na dlaniach, rukách a nohách.

Vezikuly počas tehotenstva

Počas tehotenstva je imunita očakávanej matky oslabená a často sa telo nedokáže vyrovnať s účinkami infekčných agens. Na koži sa objaví vyrážka. K zhoršeniu dermis môže viesť a hormonálne zmeny.

V lete môže byť výskyt mláďat. Kozmetika, krém, syntetické šaty rušia normálne potenie. Vznikajú vyrážky vo forme vodnatých vezikúl. Ak nemáte v počiatočnom štádiu chorobu, vyrážka sa môže vyvinúť na infekčnú chorobu.

Vezikuly na tele tehotnej ženy môžu hovoriť o problémoch s žlčníkom, žlčovými cestami alebo s pečeňou.

Ako sa liečiť

Neotvárajte žiadne tekutiny! To neuloží proces obnovy. Prostredníctvom poškodenej kože v tele sa môže dostať do mikróbov a vírusov, čo povedie k infekcii vírusovými ochoreniami.

Než začnete liečiť, musíte zistiť skutočnú príčinu vyrážok. Ak sú vezikuly spôsobené vírusom, mali by sa použiť antivirotiká. Pri užívaní liekov musíte piť dostatok vody na odstránenie toxínov z tela.

Vyrážka spôsobená alergiou je liečená masťami alebo tabletami. Okrem toho sa musíte zbaviť alergénu, inak liečba bude zbytočná.

Plesňové vyrážky sa ošetrujú masťami, tabletami, lotionami. Bubliny sú ošetrované antiseptickými látkami. Po liečbe je potrebné obnoviť imunitu.

Liečba vodných vezikúl s ľudskými prostriedkami

Mnoho ľudí bolo vynájdených z vezikúl. Mnohé z nich sú dosť účinné.

 • Grass. Pripravte si kúpeľ. Nalejte plantajnu alebo ľubovník bodkovaný vriacou vodou. Litr chladného odvaru odvaru nalejte do kúpeľa s pohodlnou teplotou. Kúpanie potrebuje tretinu hodiny. Opakujte postup každý druhý deň po dobu desiatich rokov.
 • Hrozno. Rozdrvené bobule musia byť aplikované na pľuzgiere. Nechajte tretinu hodiny. Hrozno by malo byť liečené počas 12 dní s prerušením za desať rokov. Liečba týmto spôsobom je v zime veľmi nerentabilná.
 • Oranžová kôra. Používa sa, ak bubliny prešli, ale sú suché kôrky. Aplikujte kožu na postihnuté miesta po celú noc. O pár dní neskôr všetko prebehne.
 • Matka a nevlastná matka. Z listov a kvetov s mixérom urobte kašu. Pridajte do nej malé mlieko a premiešajte. Dajte na kožu, obal s potravinovým obalom, obal s uterákom. Udržujte kompresiu celú noc. Za 7 dní všetky bubliny zmiznú.
 • Birch listy. Nalejte lyžicu listov s vriacou vodou. Infúzia na hodinu, odtok. Pred jedlom vypite vývar 4x denne. Namiesto brezových listov môžete použiť čakanku, zimnú zeleninu, labazník.

Ak chcete zvládnuť svrbenie, môžete použiť jeden z týchto nástrojov:

 1. Rúk a slon. Korene rastlín varia štvrťhodinu, trvajú na tom a trpia. Zlomené miesta sa tretia vatovou vatu nasiaknutou v odvaru. Pre väčšiu účinnosť môžete pripraviť čaj z týchto rastlín. Prostriedky na podanie žiadosti na 2 týždne.
 2. Ledvinky a borovicové ihly. 100 g zložky bude vyžadovať liter vody. Varenie surovín za štvrť hodiny, trvať na tom a vychladnúť. Ak chcete odstrániť svrbenie, musíte sa kúpať s prídavkom tohto odvaru.
 3. Listy periwinkle. 1 nalejte veľkú lyžicu listov so sklenenou horúcou vodou. Počkajte na chladenie a potom naplňte blistre infúziou.
 4. Jalovec. 100 gramov rastlín naliať liter vriacej vody. Varíme 30 minút. Bujón sa pridá do kúpeľa alebo sa otreje pokožkou.
 5. Soda. Studená handrička s roztokom sódy na pokožke po dobu pol hodiny. Prípravok je účinný proti svrbeniu od hmyzu.

Ako sa vyhnúť výskytu vodných bublín

Táto choroba je jednoduchšie zabrániť, než vyliečiť. Starajte sa o svoje zdravie pomocou jednoduchých preventívnych opatrení:

 1. Choďte na šport, choďte na čerstvom vzduchu.
 2. Jedzte viac mliečnych výrobkov, zeleniny a ovocia.
 3. Odstráňte z potravy rýchle občerstvenie, mastné, ostré a slané jedlá.
 4. Pite veľa vody každý deň.
 5. Odmietnuť alkohol a cigarety.

záver

Lekári varujú! Shokipyyuschaya ctatictika - yctanovleno chto Bole 74% zabolevany kozhi - ppiznak zapazheniya papazitami (Ackapida, Giardia, Tokcokapa). Glicty nanocyat koloccalny vpred opganizmy a pepvoy ctpadaet Nasha immynnaya cictema, kotopaya dolzhna obepegat opganizm Od pazlichnyh zabolevany. Vedúci Ústavu parazitológie podelilsya cekpetom, AKO byctpo Od nich izbavitcya a ochictit cvoyu kozhy, okazyvaetcya doctatochno. Prečítajte si viac.

Vodnaté vezikuly na koži nielen výrazne zkazia vzhľad, ale aj príznaky desiatok ochorení. Ich náhly vzhľad by vás mal upozorniť. Ak nemôžete určiť príčinu, obráťte sa na odborníka. Pamätajte, že "skutočná krása je zdravie".

Čo mám robiť, ak sa na mojej koži objavia vodné bubliny?

Vodné vezikuly sa môžu objaviť na koži, a to ako u dospelých, tak u detí počas celého života. Tento jav nie je vždy príznakom akejkoľvek choroby, pretože aj malé popáleniny môžu spôsobiť bublinu naplnenú kvapalinou. Vo väčšine prípadov sa prasknú, zakryjú sa kôrou a nakoniec zmiznú bez stopy. Existuje však aj množstvo infekčných a vírusových ochorení, pričom jedným z prvých príznakov je výskyt vodných vezikúl na tele.

Príčiny a možné choroby

Dôvody pre vzhľad bublín na kožu naplnené tekutinou, môže byť veľa, od najbežnejších (alergické reakcie) na riedky (bulózne pemfigoid). Takmer vo všetkých prípadoch sú vyrážky sprevádzané sprievodnými symptómami a môžu to znamenať nasledujúce ochorenia:

 1. Žihľavka. Niektoré formy žihľavky môžu vyvolať výskyt vyrážok naplnených zakalenou tekutinou. Vyskytuje sa u všetkých pohlaví v akomkoľvek veku. Charakteristický náhly vzhľad a rovnaké zmiznutie. Alergická reakcia môže spôsobiť mechanické poškodenie aj chemické látky, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou.
 2. Molluscum contagiosum. Vírusová kožná choroba, hlavným príznakom je výskyt vodných vezikúl na tvári, trupu av slabín. Veľkosť má priemer 0,3 až 0,6 cm. Farba je takmer vždy telesná, hladkosť je hladká a lesklá. Veľmi často sa vyskytujú u detí vo veku 4-11 rokov. U dospelých sa v 90% prípadov lokalizujú vyrážky v svaloch a na pohlavných orgánoch.
 3. Kuracie kiahne. Vírusová choroba, ktorá sa vyskytuje najčastejšie u detí vo veku od šiestich mesiacov do siedmich rokov. Môžete sa nakaziť vzdušnými kvapôčkami alebo po fyzickom kontakte s chorým človekom. Inkubačná doba trvá priemerne 1-2 týždne. V počiatočnej fáze kiahňami prejavuje vo forme červených škvŕn na 2-4 mm, ktoré sú transformované do niekoľkých hodín do fľaštičiek naplnené priehľadnou kvapalinou a obklopených charakteristické metla. Vznikli vezikuly, na ich mieste sa objavili hnedé kôrky, ktoré po 1-2 týždňoch padali. Trvanie akútnej periódy je 2 až 6 dní. Komplikácie vo forme myokarditídy a encefalitídy sú zriedkavé.
 4. Slnečné popáleniny. Najčastejšou príčinou vodných pľuzgierov na tele u dospelých a detí. To platí najmä pre ľudí, ktorí majú citlivú pokožku a sú náchylní na rôzne formy fotodermatózy. Dlhé vystavenie slnku môže viesť k popáleninám, ktoré sa prejavujú v myšlienke mnohých malých vezikúl naplnených bezfarebnou tekutinou. Spolu s vyrážkou môže byť závrat, slabosť a nevoľnosť.
 5. Hubové lézie. Hlavnými príznakmi väčšiny hubových ochorení sú peeling, hnedé alebo červené škvrny, silné svrbenie a vlhkosť. Ale niektoré formy mykózy nohy môžu na nohách vyvolať výskyt vodnatých pľuzgierov. Najčastejšie sa tento jav pozoruje pri dyshidrotickej forme epidermofytu. Trezory a bočné plochy nohy sa zdajú byť bublinami s veľkosťou malého zrna. Veľmi často sú zoskupené a zlúčené do jednej veľkej lézie. Vezikuly môžu byť naplnené sérovou, zakalenou alebo hnisavou tekutinou.
 6. Pásový opar. Nedostatočne študované ochorenie postihujúce centrálny a periférny nervový systém. Najčastejšie sa vyskytuje u dospelých, deti do 10 rokov sú zriedka ochorené. Charakterizovaný akútnym nástupom so zvýšenou telesnou teplotou a pocitom pálenia v oblasti postihnutých nervov. Na tom istom mieste sa začervenal a počas jedného dňa sa vytvorili bubliny s veľkosťou 0,2 - 0,4 mm, naplnené transparentným obsahom. Existuje tendencia k vzájomnému prepojeniu bublín. Poslednou etapou je expresia vezikúl a tvorba svetlohnedých kôr na ich mieste.
 7. Ekzém. Veľmi časté ochorenie neuro-alergickej povahy. K dnešnému dňu existuje veľa klinických foriem a prejavov, ktoré postihujú takmer všetky oblasti ľudského tela. Charakteristické rozdiely - sčervenanie kože v počiatočnom štádiu a výskyt malých bublín, z ktorých neustále prúdi serózna kvapalina. Ekzém je tiež charakterizovaný dlhodobým opakujúcim sa priebehom. V dôsledku konštantného namočenia a prítomnosti mnohých malých rán sa môže spojiť sekundárna infekcia.
 8. Epidermolýza bulózna. Veľmi zriedkavé dedičné ochorenie, ktoré sa prejavuje bezprostredne po narodení alebo v prvom roku života dieťaťa. Názov "bulla" znamená z latinskej "vodnej bubliny", ktorá sa objavuje na miestach vystavených tlaku alebo treniu. Dokonca aj menšie poškodenie môže spôsobiť veľké pľuzgiere na rukách, nohách alebo sliznici úst. Existujú prípady smrti v prvých rokoch života dieťaťa s niektorými formami epidermolysis bulóznych.
 9. Kontaktná dermatitída. Ďalšou častou príčinou výskytu vodných pľuzgierov na tele u detí a dospelých. Najčastejšími alergénmi sú syntetické bielizeň, plasty, rastliny a iné predmety, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou. Vo väčšine prípadov sa v mieste kontaktu s alergénom objavuje niekoľko bublín, naplnených bezfarebnou kvapalinou. Veľkosť je od 0,1 do 0,5 mm. Sú sprevádzané silným svrbením, kvôli čomu sa môžu vytvoriť veľké hrebene, rany pokryté váhami a krustami.

Najbežnejšou príčinou vzniku vodnatých pľuzgierov na perách je jednoduchý herpes. To je tiež nazývané vesicourea kvôli špecifickým príznakom. Najčastejšie sa prejavuje po prenesených infekčných ochoreniach, hypotermii alebo prudkom znížení imunity.

Vodnaté bubliny na tele

liečba

Ak si prečítajte tento článok pred oddielom "Liečba", môžete pochopiť, že neexistuje jediný správny variant lekárskych opatrení pre vodnaté vezikuly, pretože môžu byť spôsobené rôznymi patogénmi. Preto ak Vaša vyrážka nezmizne do 3-5 dní a stav sa zhorší a pridajú sa ďalšie príznaky, neodporúča sa odložiť návštevu lekára.

Napríklad s prejavmi herpes simplex a herpes zoster sú zvyčajne predpísané tieto lieky:

Avšak molluscum contagiosum u väčšiny ľudí s dobrou imunitou prechádza bez toho, aby užíval akékoľvek lieky alebo odstránil vyrážky (v niektorých prípadoch trvá oživenie trvá niekoľko rokov). Väčšina lekárov (najmä v zahraničí) trvá na tom, že odstránenie mäkkýšov je indikované len vtedy, ak sú lokalizované na genitáliách. A tento postup sa považuje za kozmetický, pretože neodstraňuje vírus, ktorý je vnútri tela.

Z pľuzgierov na nohách spôsobených plesňovou infekciou sa môžete zbaviť len pomocou správne vybraných antifungálnych liekov. Dokážu ich odborne zvládnuť len dermatológ na základe mikroskopického vyšetrenia šupín z lézií a hubovej kultúry. V počiatočnom štádiu sa snažte získať externými prostriedkami a len v prípade relapsu alebo chronických foriem sa predpíše príjem antifungálnych liekov vo vnútri. Najefektívnejšie sú:

Pri manifestácii kontaktnej dermatitídy v mnohých prípadoch stačí vylúčiť alergén, v závažných situáciách je indikovaný príjem antihistaminík.

Prečo môžu byť na koži pľuzgiere s tekutinou? Prvá pomoc, liečba a prevencia

Dostatočne veľký počet ochorení môže mať rovnaké prejavy.

Tvorba vodných pľuzgierov na tele môže byť spôsobená rôznymi príčinami.

Je dôležité porozumieť tejto problematike, aby sme správne pristupovali k výberu metód liečby a prevencie.

Prečo sa pľuzgiere vyvinú na pokožke kvapalinou?

Veľmi často môžete počuť túto otázku: "Vodnaté pľuzgiere, čo to je?". Všetko závisí od dôvodu ich vzhľadu. Ak chcete zistiť príčiny vzniku pľuzgierov, sprievodné príznaky sú veľmi dôležité.

V závislosti od toho môžete identifikovať ochorenie alebo nejaký vonkajší faktor, ktorý sa stal provokátom vzhľadu vodných kapsúl na tele.

Keď sa objavia pľuzgiere, svrbenie vždy začína na koži, najmä v léziách.

Túžba poškriabať takéto miesta je pochopiteľná, ale nemali by ste to robiť.

Dôvodom je nebezpečenstvo šírenia vírusov a baktérií cez kožu, ako aj ostatným ľuďom.

Pri česaní môžete poškodiť tenkú vrstvu pokožky, ktorá prekrýva blister.

Pod kožou je tekutina, ktorá môže obsahovať škodlivé bunky.

Prvá pomoc

Ak ste našli pľuzgiere na tele, vodnaté s pľuzgiermi pokrytými pokožkou, musíte vykonať nasledujúce opatrenia:

 • Zabezpečte miesta s pľuzgiermi pred trením alebo dotýkaním sa odevov a obuvi;
 • Vložte omietku na malé bublinky, ktoré sa silne nevyskytujú nad pokožkou.
 • ak je blister dostatočne veľký a opuchnutý, obväz by mal byť vyrobený z vaty a sadry.

V prípade, že blister spontánne praskne alebo neúmyselne naruší svoju integritu, je to nevyhnutné:

 • opláchnuť povrch otvorenej bubliny;
 • ak kôra nezmizne, nemalo by sa to dotknúť, nechať to zostať na rane;
 • potom použite masť Levomycol alebo akýkoľvek iný liek s antibakteriálnym, antibiotickým a hojivým účinkom;
 • lepiť poškodený povrch;
 • Zmeniť náplasť masťou jedenkrát denne.
 • liečba

  Liečba sa začne po určení príčiny ochorenia. Z tradičných prostriedkov môžete použiť nasledujúce lieky:

  Niekoľko spôsobov, ako vyliečiť pľuzgiere vody na tele v dôsledku popálenia:

  1. Pravidelné použitie Levomikolu. Bandáž by sa nemala aplikovať, ale musíte sa uistiť, že masť zostane na postihnutých metachach tak dlho, ako je to možné.
  2. Povidón-jód - zabezpečí dezinfekciu povrchu a obnoví kožné tkanivo.
  3. Pomocou balzamu Rescuer sa môžete vyhnúť používaniu liekov s antibakteriálnymi vlastnosťami. Je veľmi dôležité začať liečiť popáleniny takým liekom v prvých dňoch jeho výskytu.

  Prípravky, ktoré dokážu odstrániť vírusovú infekciu z tela, sú Virollex a Acyclovir, ale pri ich používaní je potrebné dávať pozor. Je lepšie, aby sa v prípade infekcie ošetroval.

  Nezávisle je možné prispieť k zmierneniu svrbenia, preto môžete užívať tabletu Claritin, Zirtek alebo Suprastin.

  Mimochodom, Zirtek nemá sedatívny účinok.

  Opatrenia, ktoré je možné v tejto situácii urobiť samostatne, majú eliminovať zápalový proces a svrbenie. V prvom prípade pomáha Ibuprofen. Pocit svrbenia a bolestivého syndrómu odstráni Ledokaín.

  Zvyšok by mal predpisovať lekár.

  Vodnaté pľuzgiere zmiznú, ak si vezmete liek Loratadine, Diazolin alebo akýkoľvek iný, ktorý má antihistaminikum.

  V tomto prípade je potrebné použitie liekov s fungicídnym účinkom, napríklad Mikospora, Loceril alebo Exoderil.

  Tradičná medicína

  Prostriedky proti pľuzgierom tvoreným popálením:

 • Prípravu masti proti popáleninám je možné vykonať pomocou včelieho vosku, propolisu a rastlinného oleja. Spočiatku zahrejte olej (200 g) do takej miery, až kým dym nezmizne. Potom naplňte zemný propolis (30 g) a vosk (10 g). Varenie trvá asi 5 minút, počas ktorých musíte produkt rozmiešať. Po ochladení masti sa môže použiť na poškodené miesta.
 • Efektívna náprava pre malú, zakysanú smotanu a žĺtok. Podiel olejov a kyslej smotany sa má vypočítať 1: 2. Zložky sa dôkladne zmiešajú a aplikujú na potrebné oblasti pokožky. Použitie tohto lieku môže začať po roztrhnutí pľuzgierov. Do tej doby by ste mali aplikovať na pokožku len surové vykostené vajce.
 • Šťava, stlačená z čerstvého kôpru, sa zmieša s vodou v pomere 1: 2. Činidlo sa používa ako kompresia denne.
 • Ak chcete odstrániť svrbenie, môžete pripraviť pravidelné odvar z mäty, melisy alebo šnúry, ktoré utrite pľuzgiere na koži.
 • Účinným liekom, ktorý odstraňuje blistre akéhokoľvek druhu, je jablkový jablkový ocot. Môžu ho použiť tí, ktorí nie sú alergickí na túto látku. Pri používaní octu je potrebné pľuzgrieť a potom mast 'tuk.
 • Čo robiť?

  Aby nedošlo k zhoršeniu situácie, keď sa vytvorili pľuzgiere s kvapalinou na koži, stojí za to pripomenúť niektoré odporúčania:

  • Nepoužívajte samoliečbu, keď nerozumiete presnej príčine pľuzgierov;
  • Neporušujte integritu bublín s kvapalinou;
  • Nezabudnite na antibakteriálnu liečbu ešte pred otvorením liekoviek;
  • nezmení sa obliekanie na dlhú dobu.

  Kedy k lekárovi?

  Ak sa chcete obrátiť na odborníka, je potrebné v každom prípade pri výskyte vodných pľuzgierov na koži. Jedinou možnosťou, keď sa môžete s takýmto prejavom vysporiadať nezávisle, je malá horúčka. Ak sa spálí dostatočne veľká oblasť kože, potom stojí za to navštíviť lekára.

  Keď sa bubliny objavia na tele, sprevádzané zimnicami, horúčkou, potom je to jednoznačná príležitosť, aby ste šli k doktorovi a vykonali testy. Prijať v takejto situácii môže ktorýkoľvek doktor v službe alebo dermatológ.

  Prevencia a starostlivosť

  Aby sa zabránilo výskytu pľuzgierov na koži v budúcnosti, je potrebné dodržiavať určité opatrenia, ktoré závisia od príčin, ktoré vyvolali ochorenie:

 • Vírusová infekcia môže byť porazená iba pomocou zdravého a silného imunity. K tomu je potrebné upraviť režim dňa, vyvážiť potraviny a odpočívať častejšie. Vitamínové komplexy a doplnky tiež pomôžu v tomto;
 • hubové infekcie sa nezobrazujú u tých, ktorí dodržiavajú hygienické predpisy a pravidelne robia kúpele so sódom, soľou alebo ocotom;
 • môže sa vyhnúť alergickému prejavu pľuzgierov bez styku so stimulom;
 • aby sa nehořilo, musíte použiť špeciálne prostriedky na ochranu pokožky pred UV žiarením a upraviť dĺžku vystavenia slnku a tiež vybrať ten správny čas na opaľovanie.
 • záver

  Neočakávaná tvorba vodných pľuzgierov na koži nie je veľmi príjemná udalosť, ale človek by nemal panicovať. Čo ak nepoznáte pľuzgiere na pokožke tekutinou, čo to je? Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vykonať liečbu špeciálnymi prípravkami a pochopiť dôvody, potom bude veľmi ľahké odstrániť pľuzgiere.