Hlavná

Bradavice

Osvedčené ľudové prostriedky na liečbu psoriázy

Psoriáza je neinfekčné ochorenie kože známe ako šupinatý lišaj. Je spôsobené rôznymi faktormi, ale vo väčšine prípadov je mechanizmus vývoja choroby vysvetlený genetickou predispozíciou. Patológia trvá chronicky, sprevádzaná špecifickými erupciami a odlupovaním.

Okrem liečebnej liečby psoriázy existuje veľa ľudových liekov, ktoré pacienti volajú na starodávne recepty. Že nemali priniesť ďalšie zdravotné problémy, realizovateľnosť domácich mastí, odvary a nálevy by mal byť prerokovaný s dermatológom.

Zásady liečby ľudskej psoriázy

Znaharský prístup k odňatiu terapie je podobný tradíciám oficiálnej medicíny. Vonkajšie prostriedky vyrobené doma, zmierňujú svrbenie a zabraňujú zápalovým reakciám.

Pacientovi sa odporúča liečiť pokožku týmito látkami, ako sú:

 • ihly;
 • propolis;
 • Naftalan;
 • bobkový list;
 • decht - breza a vápno;
 • odvar a infúzie nechtíka, harmančeka, sladkého drievka, celandínu, sukcesie.

Zrýchlenie regeneračných procesov podráždenej česanej kože uľahčuje jej mazanie račňou olejovou. Na zmäkčenie oduševnených častíc používajte oleje rastlinného pôvodu - marhuľový, olivový alebo broskyňový. Na ten istý účel funguje olej avokáda skvelý.

Zásady internej terapie, ktoré sa vykonávajú ľudovými prostriedkami proti psoriázisku, sú založené na posilnení imunity a napravení práce tráviaceho traktu. Prípravky na posilnenie obrany tela sú pripravené zo ženšenu, echinacey, eleutherococcus. Ak chcete zlepšiť funkcie gastrointestinálneho traktu brať poplatky s žlčou, carminative a protizápalové byliny. Sú to:

V chladnom období, keď nemôžete jesť dostatok čerstvého ovocia, vitamín prínos pre telo zotavil z nápoje pripravené suché listy čiernych ríbezlí, maliny, jahody pobočky červeného žeriavu a divokej ruže.

Ak porovnáme tradičné metódy liečenia lupienky s tradičnou, sa do popredia dostávajú ďalšie postupné a šetrné pôsobenie domácich produktov na koži. Je to dobré alebo zlé, presvedčte sa sami o sebe: počas obdobia exacerbácie rýchleho pomôcky nebude existovať, ale majú menej vedľajších účinkov.

Aktívne uhlie a sóda proti lupienke

Existuje názor, že aktívne uhlie môže poraziť psoriázu. Spôsob liečby čiernymi tabletami skutočne existuje a je založený na adsorpčných vlastnostiach účinnej látky.

Stav lišejníkovho pacienta sa zlepšuje v dôsledku uvoľnenia tela z toxínov a toxínov - to uľahčuje uhlie. Denná dávka lieku je určená telesnou hmotnosťou: na každých 10 kg hmotnosti je potrebná jedna tableta. Napríklad pacient, ktorý má hmotnosť 60 kg, má užívať 6 tabliet počas dňa.

Ak však chcete, aby liečba psoriázy doma pomocou aktivovaného uhlíku bola účinnejšia, stlačte tablety čo najmenšie. S uhoľným práškom urobte toto:

Aktivované uhlie sa odporúča aplikovať av predvečer liečby psoriázy ľanovými semenami.

Nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté vo fyto surovinách sú lepšie absorbované v tele. Príprava sa strávi 3 večery v rade a vezme sa 2 tablety. Purifikácia pokračuje konzumáciou ľanového ovocia. 1 polievková lyžica. l. Semená jednoducho trvajú celú noc v 200 ml vriacej vody. Ráno sa liek užíva na prázdny žalúdok. Vďaka takýmto opatreniam telo ponechá významnú časť škodlivých látok, ktoré vyvolávajú psoriázu.

Vyčistite telo toxínov a alergénov pomôcť pečenie sódy. Na vnútorné použitie sa pripraví roztok: 0,5 lyžičky. prášok sa mieša v pohári teplej vody. Každé ráno používajte pop.

Ako vonkajší prostriedok roztok sódy vysuší vredy a urýchľuje pádu váhy. Použite ho nasledovne:

 • v zmesi s hustou sódu sa navlhčí bavlnený tampón a aplikuje sa na problematickú zónu;
 • Horké obklady s roztokom kvapalnej sódy sa nanášajú ponorom do uteráka. Obväz sa udržiava až do vychladnutia.

Sóda masť je pripravená z 1 lyžičky. prášok hydrogenuhličitanu sodného, ​​3 vaječné žĺtky, pohár kuracieho tuku, 1 lyžička. jedlý olej, 100 g chaga. Domáce mydlo a decht v zmesi sú uvedené v množstve 2 lyžice. l. A už pred najviac používať pri príprave žlče drog. Na lepšie vstrebávanie liečiva sa ošetrujú lupienky cez noc.

Antipsoriasis folk remedies pre interný príjem

Pri mierne exprimovaných jediných plakoch je psoriáza ošetrená jedľovkou vodou.

Liečivo sa pije ráno na prázdny žalúdok v množstve 100 ml 40 dní za sebou. Potom zorganizujte dvojtýždňovú prestávku a predĺžte liečbu o ďalší mesiac.

Propolis je užitočným produktom včelárstva, ľudová medicína používa dve metódy na odstránenie psoriázy:

Pri ľahkých formách liečby psoriázou sa propolis strávi 3 mesiace. V pokročilých štádiách trvá príprava s propolisom asi rok. Pacienti s alergiami na peľ sú kontraindikované propolisom.

Infúzia listov žihľava je tiež účinná v terapii šupinatých lišajníkov. Suroviny sa zhromažďujú v lese alebo na vyčistenie v letných mesiacoch. V množstve 50 g dostaneme 1 liter vriacej vody a necháme sa naplniť. Užitočná pitná voda 3 r. za deň na 100 ml.

Veľmi ľahko sa pripraví vývar z vavrínových listov. Niekoľko vetvičiek zo zväzku skladov sa naleje do vriacej vody a varí sa mierne teplo po dobu 10 minút. Agent pitie presne jeden týždeň na 3 r. za deň.

Fytoconštrukcia na liečbu psoriázy ľudových liekov sa pripravuje z niekoľkých zložiek:

 • kužele z chmeľu;
 • listy žihľavy;
 • korene lopuchu a sladkého drievka;
 • tráva struny a matka.

Z celkovej odoberanej hmotnosti 1 lyžica. l. miešajte a ukráňte ju v strmom vriacej vode počas 10 hodín. Nasledujúci deň sa všetko množstvo infúzie v rôznych časoch opíja v malých dúškoch. Fytoterapia sa vykonáva počas celého roka.

Zvážte ďalší recept na zbieranie rastlín. Jeho komponenty sú:

Zber sa naleje s vriacou vodou v pomere 1 veľká lyžica suroviny na pohár vody a navyše zmes varí pri nízkej teplote po dobu 6 až 8 minút. Potom sa činidlo trvalo 40 minút a prefiltrovalo sa. Píšte to dvakrát denne hodinu po hlavnom jedle. Jedna dávka - pol šálky. Ak máte problémy s gastrointestinálnym traktom, užitočnosť tohto lekárskeho predpisu by sa mala prejednať so svojím lekárom.

Ak nie ste náchylní na alergie, pokúste sa zbaviť tinktúry psoriázy Sophora Japanese. Výrobok trvá na presnej 30 dňovej vodke na mieste chránenom pred slnečným žiarením. Hotový recept sa užíva každý deň půl hodiny pred jedlom. Frekvencia použitia je 3 r. za deň, množstvo - 1 lyžička.

Lokálna liečba psoriázy s ľudskými liekmi

Zaujímavým variantom liečby psoriázy doma s ľudovými prostriedkami je recept so sleďmi.

Ryby sú z rýb odstránené, umyté a sušené, potom nakrájané. Trush sa zmieša s rybím olejom v rovnakom množstve. Výsledný produkt je každý deň rozotrený šupinami. Telo sa umyje 2 hodiny po aplikácii masti.

Ak chcete zbaviť kožných ochorení, často používajte celandín. Dobré výsledky rastlín dávajú a v boji proti lupienke. Stonka celandínu je roztrhnutá spolu s odrodom, rozdelená na časti a vylúčená šťava hojne zvlhčuje každý plak. Liečba sa vykonáva počas troch po sebe nasledujúcich mesiacov, zatiaľ čo rastlina zostáva šťavnatá. V zime je tento postup nahradený vnútornou konzumáciou surových tekvicových semien.

Medzi receptami babičky na liečbu psoriázy ľudových liekov sú niekoľko účinných masti.

 • S propolisom. V smaltovej miske roztavíme 500 gramov masla a dôkladne premiešame v skvapalnených 50 g práškového propolisu. V chladenej forme sa hmotnosť rozprestiera na gázové obväzy, ktoré sa na plaky viažu na 3 hodiny. Manipulácia sa vykonáva denne počas 4 týždňov.
 • S popolom. Popole zo šípky vetiev spaľovacích spojiť s petrolát 1: 1. masť sa používa na liečbu zápalových edematózne oblastí 1 ks. deň krátko pred spánkom.
 • S celandínom. Alkohol lastovičník extrakt, ľanový olej a vazelína sa skombinujú v zmesi v pomere 2: 4: 1. trápnych mazaných častí také prostriedky 1 ks. za deň.

videa: ľudové prostriedky proti lupienke.

Ak chcete zmäknúť psoriázu na hlave, pripravte odvar z brezových púčikov. 100 g suroviny prechádza mlynčekom na mäso a naleje sa do 1 litra horúcej vody. Médium sa varí pol hodiny. Používajte ho ako kondicionér na vlasy po každom umývaní hlavy.

S čistým dechtom sa psoriatické plaky ošetrujú na ľubovoľných miestach tela okrem tváre. Látka sa aplikuje raz denne počas 20 minút a premyje sa teplou vodou. Relácia je ukončená hydratáciou pokožky so smotanou. Celkovo je potrebných 25 postupov. Dlhšie používanie dechtu môže spôsobiť poruchu obličiek.

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami

Psoriáza - šupinatá lišaj, je malátnosťou multifaktorovej povahy. Pri vzniku tejto choroby zohráva hlavnú úlohu genetický faktor. Psoriáza sa tiež týka chronických a neinfekčných ochorení kože. Sú sprevádzané vyrážkami a škálovaním špecifickej formy. Malo by sa pamätať na to, že napriek mnohým odporúčaniam na používanie niektorých liekov aplikujte akúkoľvek masť, tinktúru alebo pleťovú vodu prísne po konzultácii s lekárom. V opačnom prípade môžete spôsobiť nenapraviteľné poškodenie vášho zdravia.

bluegrass

Výborným liekom na vyrážky psoriaticheskogo prírody je pšenica. Na začiatku jari, na jeseň, je potrebné kopať a vysušiť korene pšeničnej trávy. Na jeho základe sa pripraví odvar. A potom chorí pacienti sa kúpajú. Pri príprave lekárskej infúzie je potrebné rozdrviť rozdrvené korene pšeničnej trávy do priehľadnej priehľadnej nádoby, ktorá meria požadovaný objem. Potom sa vyliali do veľkej panvice, nalejte šesť litrov vriacej vody, vložte na teplé miesto a trváte na takmer štyri hodiny. Potom je panvicu vložený do ohňa (veľmi pomalý), privedený do bodu varu. Doba varu je päť minút. Hotový vývar sa odfiltruje, naleje do kúpeľa s teplou vodou. Aby sa pacientovi dostal potrebný účinok, pacient by mal zostať v takom kúte najmenej 15-25 minút. Pre pohodlie je kúpeľ pripravený cez noc. Frekvencia procedúr je jeden až dvakrát týždenne. Okamžite očakáva úplné očistenie pokožky.

Síran meďnatý, mangán

Pre liečivú zmes je potrebné zobrať 1,5 litra chladenej a vriacej vody, pol pohára síranu meďnatého, polovicu balenia manganistanu draselného. Všetky zložky treba dôkladne premiešať. Ovplyvnené oblasti sa ošetria tampónom navlhčeným tampónom. Stojí to byť pripravený na to, čo bude spálené. Bude trvať 4 hodiny, kým vydržite, zmes sa umyje iba teplou vodou a bez prítomnosti mydla. Priebeh liečby sa zvyčajne počíta 10 dní. Frekvencia postupov je ovplyvnená rýchlosťou obnovy a blahobytu. V podstate hovoríme o manipuláciách 1-2 krát týždenne. Ak sa stav pacienta výrazne zlepší, potom môže byť koncentrácia vitriolu a mangánu znížená o polovicu. Ak je ochorenie chronické, potom sa po jednorazovej prestávke liečba musí zopakovať. Takáto ľudská liečba psoriázy pomôže zbaviť sa prejavov ochorenia. Avšak vzhľadom na individuálnu intoleranciu kože sa neodporúča používať bez povolenia lekára.

Špecifické recepty

Ako populárna liečba psoriázy stojí za to použiť pomerne jednoduché, nie obyčajné prostriedky. Ak ho chcete použiť, musíte mať čistý list papiera, vrátiť ho do vreca a riadne zabezpečiť, aby bolo možné udržať požadovaný tvar. Spodná široká hrana je narezaná a všetko umiestnená na keramickom tanieri. Horná špicatá časť je zapálená. Keď je vak úplne spálená a popol jemne odstráni a dotyk, ktorý zostáva v tanierik s žlto-šedým odtieňom, namažte postihnutú oblasť na pokožke. Postup sa opakuje, kým nezmiznú všetky prejavy psoriatických plakov. Toto liečenie psoriázy ľudovými metódami je pomerne účinné.

Zbierka bylín

Liečiť lupienku, musíte vziať dve Starodávny kvetine blizny kukurica, lístie, brusnice, Oman koreň, jednu časť lastovičník, sled troch častí, koreň močiar, ľubovníka bodkovaného. Jedna polievková lyžica tejto zbierky sa naleje do pohára vriacej vody. Celá zmes sa varí na miernom ohni po dobu asi 7-10 minút, po - 40 minút, to bolo jednoducho trvajú, opatrne filtruje, vziať jednu pol šálky po jedle 1 hodiny, dvakrát denne. U pacientov s gastrointestinálnymi problémami sa môžu vyskytnúť nežiaduce reakcie, takže bez odporúčaní lekára - neplatí!

Ľudové recepty na liečbu psoriázy vonkajšej metódy zahŕňajú použitie zberu strún, koreňov lopuchu, sladkého drievka, močiarnej aury, líškovú žihľavku. Z tejto sady bylín sa každý musí odobrať rovnomerne a zmiešať. Jedna polievková lyžica z kolekcie sa naleje s rovnakou lyžicou vody, všetko v ohni v ohni pomaly dosť na asi 6 minút. Po tom, čo dostali, trvajú asi hodinu, filtrujú a namazajú kožné lézie postihnuté psoriatickými plakmi.

Terapeutické zmesi

Tradičné liečenie psoriázy receptov môžu byť použité ako také metódy: 150 gramov, je potrebné vziať do brezovej dechtu, rovnako čistý alkohol, niekoľko gramov gáfor oleja, tri čerstvého vaječného žĺtka. Pre brúsenie žĺtky, je lepšie, aby sa kovový hrniec, pridať späť niekoľko kvapiek gáfor oleja, všetko dôkladne premiešať. Decht, alkohol sa pridáva postupne, všetko sa dôkladne zmieša. Masť je rozložená na tmavých pohároch. Masť v tejto forme sa môže uchovávať približne rok. Je to aplikovať takto: vezmite vatový tampón a dôkladne utrieť pripravila táto masť na postihnuté oblasti tela. Nechajte to všetko na jeden deň. Nedotýkajte sa, neumývajte. Po tom, ako sa všetko dôkladne umyjete spolu s mydlom, urobte jeden deň prestávku, opäť rozmazajte telo. Opakovanie takýchto manipulácií je potrebné na dokončenie obnovy.

V ľudovej medicíne sa lieči psoriáza, vrátane aplikácie nasledujúceho liečebného režimu. Pozor prosím! Komponenty môžu poškodiť telo, takže bez lekárskeho povolenia sa predpis nesmie používať. Masť sa vyrába na báze pevného tuku, bielkoviny dvoch vajec, lipového medu, fazule, potom je potrebné mastovať denne počas dvoch týždňov v postihnutej oblasti. Po dvoch týždňoch sa do tej istej masti pridá priesvitný a mletý kolín. Takže mazať miesto vyrážky psoriázy potrebujú dva týždne. Priebeh prvých postupov po objavení sa známok zlepšenia je žiaduci opakovať.

Ľudových receptov z psoriázy patrí zloženie ako rybí olej, borovicový oleoresiny, olivový olej, decht, breza, šťavy zlatými fúzy, aloe, spáliteľné síry, propolis. Táto zmes, v prípade, že lekár schváli svoju žiadosť, je potrebné mazať postihnutých oblastí na koži každý deň. Pre dosiahnutie najlepšieho efektu, môžete pridať do smotanovej lastovičník, šípky ťažbe ropy, rakytníkový olej, kopytníkov európskeho prekonávanie-tráva.

Sophora japonské a iné zlúčeniny

Pri psoriáze môže ľudová liečba zahŕňať použitie tinktúry Sophora. Je vyrobená zo samotnej Sophory, ktorá sa nalieva na vodku, trvajú na celom mesiaci na mieste, kde slnečné lúče nedosahujú. Táto kompozícia sa užíva trikrát denne na jednu čajovú lyžičku najmenej 30 minút pred začiatkom jedla. Môžu sa vyskytnúť alergie.

Ďalším efektívnym receptom je to, že musíte miešať 20-25 gramov popola z dubovej kôry spolu s popolom bokov. Pridajte tiež 100 gramov pevného tuku, 10 gramov celandínu s vaječnou bielou. Trváte na tom, že zmes je potrebná pri izbových podmienkach počas 15 dní a postihnuté oblasti sa matia aspoň trikrát denne.

Musíte si vziať 2 polievkové lyžice celandínu, 1 polievkovú lyžicu balíčka harmančeka, reťazec, nechtík, matka. Všetky bylinky sú naplnené vriacou vodou, nádoby sa dajú na malý oheň. Varenie nie je možné. Potom sa všetko musí vlievať do kúpeľa s teplou vodou. Čo zostáva - opäť dôkladne variť.

Zmes jedného proteínu slepačích vajec a 2,5 lyžice veľký kvet medu, tretí rúrka detský krém, jedna lyžička malého síry, jeden dezertné lyžice cesnak šťavy, jedna lyžička trochou šťavy z luku, dve čajové lyžičky popola a niekoľko šípky. Celá zmes sa zmieša so zmiešavačom. Do pripravenej hmoty pridajte solidol a znova premiešajte všetko. Pokiaľ ide o konzistenciu masti, mala by sa podobať kyslej smotane. Takéto ľudové lieky na psoriázu používajú aspoň tri až štyri mesiace.

Treba vždy pamätať: bez ohľadu na to, aké účinné sú ľudské spôsoby liečenia psoriázy, doteraz ich bezpečnosť nebola preukázaná. Preto sa samo-liečba prísne neodporúča. V skutočnosti môžu byť neškodné bylinky zmiešané, a preto pacienti s psoriázou potrebujú koordinovať svoje kroky s lekárom. A ak lekár zakáže samoliečbu, potom by ste mali počúvať, inak môže byť zdravie nevratne podkopané.

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami

Ľudové lieky na psoriázu na tele sa dnes čoraz viac rozširujú. Keď stratili vieru v účinnosť mnohých syntetických drog, mnohí pacienti hľadajú bezpečnú alternatívu vo forme tzv. Babičkových receptov. Hlavnou výhodou použitia ľudových liekov na psoriázu je ich relatívna bezpečnosť, dostupnosť materiálov a vynikajúce účinky.

Niečo o tejto chorobe

Psoriáza je chronická zápalová patológia. Patológia sa vyskytuje vo forme formácie na tele červených škvŕn oválneho alebo okrúhleho tvaru. Takéto škvrny sa nazývajú plaky alebo papuly. Vyrážky môžu byť jednorazové alebo viacnásobné, sprevádzané silným olupovaním a svrbením.

Príčiny choroby sú najčastejšie:

 1. Oslabená imunita.
 2. Prenos chorôb infekčnej zápalovej povahy.
 3. Chemické a mechanické poškodenie kože.
 4. Zdôrazňuje nervózne skúsenosti.
 5. Dedičnosť.
 6. Podchladenie.
 7. Dlho pobytu na slnku.
 8. Alergická reakcia.

Až do konca príčiny patológie neboli študované. Často provokujúce faktory patológie zostávajú neznáme.

Symptómy patológie

Psoriáza je sprevádzaná tvorbou psoriatických plakov na tele s odlišnými obrysmi. Vyrážky sa vyznačujú silným olupovaním a svrbením. V závislosti od typu patológie môže byť povaha vyrážky trochu odlišná. Pri obvyklej vulgárnej psoriáze majú vyrážky oválny alebo okrúhly tvar a dosahujú priemer 2 až 10 mm. Dosky stúpajú nad úroveň zdravého kože o niekoľko mm.

Pri psoriáze v tvare kvapky majú škvrny malý priemer, podobajúci sa tvaru kvapiek. Bodový typ ochorenia je charakterizovaný viacnásobnými papuliami, veľkosťou hlavice zápasov. Jednou z najzávažnejších foriem ochorenia je pustulózna psoriáza. Tento typ ochorenia sprevádza hnisavé erupcie, ktoré sa pri ich vzniku menia na bolestivé krusty.

Úloha tradičnej medicíny v boji proti tejto chorobe

Liečba psoriázy ľudovými metódami je niekedy menej účinná v porovnaní s určitými liekmi. Prírodné produkty sa radí týmito činnosťami:

 • protizápalové;
 • dezinfekciu;
 • antialergický;
 • proti plesniam;
 • analgetikum;
 • hojenie rán;
 • regeneračné.

Kombinácia niekoľkých prírodných zložiek naraz poskytuje komplexnú činnosť, ktorá zaisťuje efektívnu a bezpečnú likvidáciu pacienta z výskytu psoriatických erupcií.

Ľudské lieky na liečbu psoriázy dlho boli zhromažďované skúsenými liečiteľmi a samotnými pacientmi. Najúčinnejším z hľadiska patológie je použitie nasledujúcich prírodných materiálov:

 • tráva;
 • decht;
 • medicínsky pevný prostriedok;
 • výrobky z včelárstva;
 • terapeutické bahno a hlina;
 • morská soľ;
 • sóda a mnoho ďalších produktov.

Napriek bezpečnosti ľudových metód liečby psoriázy by ste mali vždy pred použitím prírodných produktov konzultovať s lekárom.

Masť na báze solidol doma

Výborným ľudovým liekom na psoriázu na tele je masť s prídavkom medicínskeho pevného lieku. Pozrime sa na niektoré populárne recepty:

 1. Polievková lyžica solidolu sa zmieša s lyžicou medu. Potom sa do lieku pridá drvená dubová kôra. Potom sa do získaného produktu pridá surové vajce a polievková lyžica vazelíny. Všetky zložky sú dôkladne zmiešané, masť je uložená v chladničke. Aplikujte činidlo na plaky 2-3krát počas dňa.
 2. Na prípravu krému z psoriázy mix 2 lyžice. l. lekárskym tuhom a rovnakým množstvom detského krému. Vo výslednej hmotnosti je potrebné pridať lyžicu rakytníka olejného. Tento liek sa rozmazáva niekoľkokrát denne s plakmi.

Pravidelné používanie masti s tuhom pomáha znižovať odlupovanie pokožky, pomáha eliminovať svrbenie, postupne znižuje množstvo vyrážok, prechádza zápalovým procesom.

Použitie dechtu

Ľudové recepty na psoriázu nemôžu robiť bez použitia dechtu. Najbežnejším z týchto dôvodov je brezový, borovicový a borovicový decht. Aby sa zbavili vyrážky na tele, odporúča sa pripraviť masti, ktoré obsahujú jeden z nasledujúcich typov dechtu:

 1. Polievková lyžica vazelíny sa zmieša s rovnakým množstvom brezového dechtu, opatrne zmiešaná, potom sa do výrobku pridáva polievková lyžica celandínového džúsu. Masť sa aplikuje na postihnuté oblasti dermis 2-3 krát počas dňa.
 2. Ďalším populárnym prostriedkom na báze dechtu je masť z popola brezových vetvičiek. Za týmto účelom sa lyžica popola zmieša s múkou v masti, výsledné činidlo spracuje plaky.
 3. Často sa výrobok používa v čistej forme. Pre tento účel sú vhodné všetky druhy dechtu. Prostriedok sa aplikuje na telo, necháva sa 5-15 minút.

Decht má špecifickú vôňu a veľa špinavého oblečenia. Použitie produktu sa odporúča v noci alebo v tých dňoch, kedy môžete zostať doma.

Aplikácia sódy

Sóda so psoriázou pomáha zmierňovať psoriatické vyrážky, normalizuje kyslé vyváženie dermy. Aby ste sa zbavili vyrážok, odporúčame používať sódu na pridanie kúpacích kúpeľov. Za týmto účelom sa 250 g produktu rozpustí v teplej vode a kúpe sa 15-20 minút.

Osvedčené teplé sódy. Za týmto účelom sa 100 g produktu rozpustí v teplej vode (500 ml). Vo výslednom výrobku sa malý uterák navlhčí a aplikuje sa na postihnutú oblasť. Na vrchole kompresie, ktorá je pokrytá fóliou a vlnenou handričkou.

Masť založená na propolisu

Propolis má silný protizápalový, dezinfekčný, hojivý účinok na rany. Masť na báze propolisu sa pripraví nasledovne: produkt sa rozomelie, umiestni sa na vodný kúpeľ až do úplného rozpustenia. Potom sa do produktu pridá niekoľko kvapiek oleja z rakytníka a čajovej lyžičky glycerínu. Zložky sa zmiešajú, po ktorých sa postihnuté oblasti ošetria masťou. Plaky by sa mali mazať niekoľkokrát denne počas 12 dní.

Liečba psoriázy jódom

Jód v psoriáze má hojenie, dezinfekciu, protizápalové a imunomodulačné účinky. Aby sa zbavili psoriatických plakov, liečba sa vykonáva roztokom jódu, ktorý sa aplikuje na postihnuté oblasti. Ďalšou možnosťou liečby je vnútorná aplikácia lieku. Za týmto účelom sa 10 kvapiek jódu riedi v pohári vriacej vody, výsledná droga sa opije dvakrát. Dĺžka liečby je 12 dní. Potom musíte urobiť prestávku. V prípade potreby opakujte liečbu.

Pri liečbe jódu je potrebné si uvedomiť kontraindikácie. Zahŕňajú:

 • zlyhanie obličiek a srdca;
 • Cievne ochorenie;
 • patológia endokrinného systému;
 • tuberkulóza;
 • cirhóza pečene;
 • vek do 3 rokov.

Pred použitím jódu vždy vyhľadajte lekára.

Ľudová liečba psoriázy s vajíčkami

Mnohí pacienti sa čudujú, ako liečiť psoriázu ľudovými prostriedkami bez poškodenia zdravia? Výbornou metódou terapie je použitie kuracích vajec. Pozrime sa na niektoré účinné nástroje:

 1. Čerstvé vajce treba tvrdo variť. Odporúča sa používať vajcia domácich kurčiat. Pri príprave masti sa používa len žĺtok. Mala by byť umiestnená na vyhrievanej panvici bez oleja a mala by sa neustále miešať. Hotový výrobok sa uvažuje v okamihu, kedy žĺtok začína uvoľňovať olejovitú kvapalinu. Používa sa na liečbu plakov.
 2. Na prípravu zmesi masti 2 vaječné žĺtky, čajovej lyžičky kafrového oleja, čajovej lyžičky dechtu. Všetky zložky sa dôkladne zmiešajú, aplikujú sa na psoriatické škvrny 2 krát denne.

Komentáre pacientov k používaniu vaječných masiek poukazujú na účinnosť a bezpečnosť nápravy.

Vývar bobkový list

Ľudové lieky na liečbu psoriázy na tele pomocou bobkových listov poskytujú rýchly účinok, pomáhajú zbaviť sa plakov na krátky čas. Najčastejšie na umývanie škvŕn používajte bobkový list. Pri príprave prípravku sa 10 listov umiestni do smaltovanej panvice a varíme 20-30 minút. Prípravok by nemal variť. Potom sa liek filtruje, používa sa na kompresie, pláchanie plátno a pridávanie do kúpeľne.

Pred použitím vývare sa uistite, že na zložky výrobku nie je žiadna alergická reakcia.

Aplikácia aloe

Je ťažké vybrať si najúčinnejší liek na liečbu psoriázy. Prírodné materiály majú odlišný účinok na pokožku pacientov. Bezpochyby je jednou z najpopulárnejších metód ľudovej terapie používanie aloe.

Na liečbu plakov je potrebné užívať čerstvú šťavu z rastlín (2 lyžice) a rovnaké množstvo medu. Komponenty sú dobre zmiešané, masť sa aplikuje na postihnutých oblastiach tenkou vrstvou.

Ďalším dobrým liekom je masť založená na aloe, rakytníkovom oleji a propolisu. Všetky produkty sú zmiešané v rovnakom pomere. Liečte plaky čerstvým liekom.

Bylinky zo psoriázy

Liečivé byliny hrajú dôležitú úlohu v liečbe kožnej patológie. Ak chcete zbaviť plakov, použite bylinky, ktoré majú protizápalové, protiedematózne, antialergické, hojenie, dezinfekciu. Často na liečbu ochorenia používajte:

 • harmanček;
 • series;
 • Ľubovník bodkovaný;
 • rebríček;
 • nechtík;
 • Nard;
 • mäta pieporná;
 • palinu a mnoho ďalších.

Byliny možno užívať vo forme čaju alebo bujónu, pridávať do kúpeľov, používať ako kompresie, pleťové vody.

Pripravený na prípravu odvaru jednoducho. Pre túto 2 lyžice. l. Liečivé suroviny sa nalejú s litrom vriacej vody. Varejte vývar 5 až 10 minút na nízkej teplote.

Pre čaj sa tráva môže variť v termose. K tomu použite jeden alebo viac druhov rastlín. Produkt sa umiestni do termosky a naleje sa do vriacej vody rýchlosťou lyžice bylinky na 500 ml vody.

Kurz liečby bylinami trvá od 10 do 30 dní. Je veľmi potrebné prerušiť liečbu, aby sa zabránilo presýteniu tela liečivými zložkami.

Použitie peroxidu vodíka

Dobrý výsledok je použitie peroxidu vodíka. Agent sa používa na interný príjem a externé použitie. Pri internom príjme sa priebeh terapie uskutočňuje podľa tejto schémy: v prvý deň má pacient piť 3 kvapky liečiva rozpustené v pohári vody. Druhý deň - 3 kvapky. Každý deň sa zvyšuje počet kvapiek až do dosiahnutia 30 kvapiek. Potom sa táto úprava vykoná v opačnom poradí. Počet kvapiek každým dňom klesá o 1.

Externá aplikácia zahŕňa ošetrenie plakov peroxidom. Môžete použiť liek na pleťové vody a obklady.

Všeobecné odporúčania pre ľudskú liečbu psoriázy

Keď sa rozhodnete používať tradičné lieky, je dôležité konzultovať s odborníkmi. Okrem toho je potrebné dodržiavať tieto tipy:

 1. Pred aplikáciou nového lieku sa vykoná test citlivosti. Za týmto účelom sa malé množstvo liečiva aplikuje na zápästie. Ak sa neobjaví sčervenanie, svrbenie alebo iné negatívne prejavy, môžete použiť nápravu.
 2. Je potrebné prísne dodržiavať formuláciu a dávkovanie liekov.
 3. Nie je žiaduce súčasne používať niekoľko receptov súčasne. V prípade vývoja alergie nebude možné určiť, ktorá zložka spôsobila negatívnu reakciu.
 4. Ak sa stav zhorší, okamžite ukončite liečbu a poraďte sa so svojím lekárom.

Dodržiavanie všetkých odporúčaní, kompetentné používanie národných receptúr, pozorný postoj k vášmu zdraviu vám pomôže zostať šťastným a zdravým po mnoho rokov.

8 ľudových liekov na liečbu psoriázy

S tým, čo len kožné lézie nečelia dermatológom ?! Až doteraz vedci neboli schopní zistiť, čo spôsobuje psoriázu v tejto alebo tej osobe. Zvlášť často postihuje ľudí od 15 do 35 rokov. Dôsledkom je ovplyvnenie dedičnosti, vonkajšie dráždivé účinky, stres, užívanie drogy, ktorá zahŕňa uhličitan lítny, alergiu a nadmernú hygienu lásky.

Ale táto choroba nie je nákazlivá. Môžete byť v kontakte s chorým človekom a nebojte sa pre svoje telo. Psoriáza je ochorenie kože neinfekčného organizmu. To je tiež často nazývaný šupinatý lichen. Rôzne faktory môžu spôsobiť túto chorobu, ale častejšie vzniká v dôsledku dedičnej predispozície. Ako vyliečiť ľudské lieky proti lupienke, ako aj aké efektívne metódy by ste mali používať doma, sa z tohto článku dozviete.

Buďte opatrní

Osobám trpiacim psoriázou sa veľmi často pripúšťa jedna veľká chyba:

Zjednodušene povedané, aj keď sa ukáže, že na odstránenie príznaky psoriázy na vonkajšej strane a spôsobiť kožu, aby - v tele choroba pokračuje hltať autoimunitného systému, ktorý vyvoláva vážne ochorenie, z ktorých mnohé sú smrteľné. Obzvlášť desivé je skutočnosť, že psoriáza môže vyvolať rakovinové nádory.

Jediným liekom, ktorý je v súčasnosti k dispozícii na nezávislé použitie pacientmi so psoriázou, je špeciálny "PSORIDEL" až do sa vydáva za zníženú cenu - 1 rubeľ. Prečítajte si podrobnosti v oficiálnom zdroji.

Hlavné aspekty patológie

Psoriáza má chronickú formu, ktorá je sprevádzaná erupciami vo forme papuliek, rozptýlených šupinami. Existuje niekoľko fáz tohto nepríjemného ochorenia:

 • Vzhľad prvých papulov. Majú ružový alebo červený odtieň, zatiaľ čo povrch je pokrytý váhy. Spravidla sa v prvom štádiu nepozoruje žiadne svrbenie. Ovplyvnené oblasti na tele, oblasť záhybov, rovnako ako pokožku hlavy.
 • Vznik nových papulov, ktoré sa zase zlúčia s existujúcimi.
 • Postihnuté oblasti začínajú modrofarebne odlepovať. Ak nechodíte na lekára včas, psoriáza sa ostrým spôsobom formuje a telo produkuje papilómy alebo plaky.

Častejšie formy tohto ochorenia sa charakterizujú ako zápal v celom tele - môžu to byť stehná, krk, ramená pokožky hlavy atď.

Psoriáza na tele

Okrem všetkých druhov liekov existujú ľudové lieky na psoriázu, ktoré naše staré mamičky zbierali už mnoho rokov. Ale aby nevznikli dodatočné problémy, mali by sa vždy o nich hovoriť s ich dermatológiami. Ale psoriáza ovplyvňuje nielen kožu, ale aj vlasy, nechty a dokonca vnútorné orgány.

Táto choroba bola známa už v 19. storočí. Práve od tej doby sa uskutočňujú všetky druhy experimentov a štúdií možných príčin tohto ochorenia.

Úplne zbaviť sa psoriázy je jednoducho nemožné, ale je možné zmierniť stav pacienta. Liečba je zložitá. Bude zahŕňať lieky i ľudové lieky. Spoločne pomôžu vyrovnať sa s problémom, ktorý vznikol, a tiež pomôžu oslabiť choroby.

Psoriáza zabíja! Uložte svojich blízkych, sú vo veľkom nebezpečenstve! Zbavte sa nebezpečných kožných vyrážok po dobu dvoch týždňov - náklady na jeden rubeľ.

Po dobu 2 rokov na európskom trhu existuje zázračné liečivo na liečbu psoriázy. Je niekoľkonásobne účinnejšia ako analógy - poskytuje nielen rýchly účinok po aplikácii, ale aj obnovuje prirodzené funkcie pokožky, zatiaľ čo nemá žiadne vedľajšie účinky.

Nakoľko lekárne nechceli predávať výrobok "PSORIDEL" kvôli nízkym ziskom, výrobca, aby pritiahol pozornosť bežných ľudí na seba, išiel na extrémne opatrenia - ako propagačné akcie až do (vrátane) dočasne nastaviť preferenčnú cenu za jeden balík 1 rubeľ.

Pomoc tradičné recepty

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami je jednou zo zložiek komplexnej liečby. Tieto predpisy sa objavili veľmi dlho pred príchodom tradičnej medicíny. Takáto choroba v dávnych dobách bola považovaná za ochorenie zatratených, takže tento liek bol liečený len liečiteľmi a sprisahancami. Robili to výlučne tajne. K dnešnému dňu sa od tejto choroby vyskytuje veľa rôznych druhov liekov, ale ľudia sa stále vracajú k starým receptom babičky, časovo overené.

Toto ochorenie by sa malo liečiť zvnútra aj zvonku. Na liečbu by bolo dobré používať rôzne bylinky, aby sa obnovila nervová sústava, zvýšila sa imunita a obnovila sa práca ľudského gastrointestinálneho traktu.

Ľudová liečba psoriázy pozostáva z niekoľkých možností:

Metóda číslo 1. Najúčinnejší nástroj

Vývar z vavrínových listov

Myslím si, že ingrediencie pre tento recept sa nachádzajú v každom dome a nemusíte ho minúť na to. Berieme 7 malých vavrínových listov a rozbijeme ich. Mali by sme dostať asi 1 lyžičku. l. Vezmeme kontajner, hodíme do neho naše drvené listy a naplníme 0,5 litrom vriacej vody. Približujte 20 minút liečebnej odvar.

Potom sa má filtrovať a zobrať pol šálky 20 minút pred jedlom.

Vavrínový list obsahuje veľké množstvo vitamínov a stopových prvkov, ktoré zvyšujú imunitu. Ale spolu s výhodami, vavrín má svoje vlastné kontraindikácie. Je to silný alergén. Pri dlhodobom používaní môže dôjsť k zápche, pretože má astringentné vlastnosti. Neodporúča sa používať tento vývar aj pre ľudí so žalúdočným vredom a dvanástnikovým vredom.

Metóda číslo 2. Slávny ľudový liek na psoriázu

Prostriedky založené na aloe a mede

Na jeho prípravu užívame 500 ml šťavy z aloe, 500 ml vodky, 1 l medu, 200 g vnútorného bravčového tuku. Je žiaduce umiestniť všetky tieto prísady do hlineného hrnca a pokryť všetky trhliny dobre cestou. Prečítajte si viac o použití psoriázy aloe vera v článku "Aloe v psoriáze"

Taký liek by mal v peci zhasnúť asi 4 hodiny pri teplote 180 stupňov. Akonáhle je varené, užíva sa perorálne 1 lyžička 3 krát denne.

Príbehy našich čitateľov

Získala psoriázu doma. Je to mesiac, kým som zabudol na tieto hrozné červené škvrny a svrbenie. Ach, koľko som vyčerpaná. Plaky boli na popredných miestach, takže som neustále zaznamenal podivný vzhľad, dobre, sebavedomie, resp. Pod soklom. A napriek tomu to stále trpí. Koľkokrát som chodil na dermatológov, koľko ľudových metód som sa snažil - to všetko bezvýsledne. Ale všetko sa zmenilo, keď som narazil na tento článok. Každý, kto má psoriázu - musí prečítať nevyhnutne!

Prečítajte si celý článok >>>

Metóda číslo 3. Odvar na vnútorné použitie

Čaj z harmančeka a ľubovníka bodkovaného

Najlepšie je považované za odvar z piatich liečivých bylín, ktoré zahŕňajú: harmanček, ľubovník bodkovaný, trojfarebný fialový, čučoriedkový. Pri príprave liečebného nápoja budeme potrebovať:

 • harmančeky kvety - 4 lyžice. l;
 • Ľubovník bodkovaný - 4 lyžice. l;
 • trojfarebná fialová tráva - 3 lyžice. l;
 • Listy z cvikov - 2 polievkové lyžice. l..

Kuchujte tento vývar bezprostredne pred príchodom. Všetky zložky treba dobre premiešať. Potom vezmite 1 polievkovú lyžičku. l. výslednej zmesi a nalejte jednu pohár vriacej vody. Nezabudnite zakryť kontajner. Toto riešenie trváme najmenej pol hodinu. Vo výslednom vývaru pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. Extrakt z Eleutherococcus.

Ale mali by ste tento liek piť len raz denne a len ráno.

Metóda číslo 4. Zdravý čaj

Čaj z kandidánu

Čaj z kandidánu. Čistota je jedinečná rastlina s neuveriteľnou liečivou silou. Ale pri liečbe psoriázy s týmto liekom nezabudnite na jed, ktorý obsahuje túto bylinu. Čistota obsahuje aj vitamíny a užitočné zložky. Najefektívnejší výsledok sa dosiahne, ak sa začne používať v prvom štádiu kandidín z tohto kožného ochorenia.

Túto infúziu pripravíme tak. V lekárni kúpime bylinkovú farbu. Doma si vezmite 1 čajovú lyžičku celandínu a nalejte jednu šálku vriacej vody. Čaj sa infúzi asi 30 minút. Toto riešenie používame pred jedlom 3 krát denne.

Metóda číslo 5. Sme zaobchádzaní s odvarom

Odvar z jačmeňa

Odvar z jačmeňa. Ak to chcete urobiť, vezmite 2 polievkové lyžice múky zo sladového jačmeňa, nalejte do vhodnej nádoby. Potom by ste mali naliať tento 1 liter vriacej vody. Trvať na tom, že taký odvar by mal byť aspoň 4 hodiny, po ktorom by mal byť odfiltrovaný. Infúzia nápoja by mala byť 4-5 krát denne spolu s medom alebo cukrom.

Metóda číslo 6. Pomoc nudovej polievky

Infúzia koreňov lopúcha

Infúzia z koreňov lopúcha. Najcennejšie korene sú tie, ktoré sa zhromažďujú skoro na jar. Mali by byť vyťažené, dobre umyté a vysušené. Korene tejto rastliny sú veľmi hrubé, takže je treba ich orezať. Berieme 1 polievkovú lyžičku. l. nakrájané korene, vložte ich do vhodnej nádoby a nalejte dve šálky vriacej vody. Varte, vývar asi 10 minút. Potom nechajte na 2 hodiny trvať. Filtrujte a pite 200 ml 3 krát denne 15 minút pred jedlom.

Metóda číslo 7. Bude zachrániť zber bylín

Bylinný alebo krovoochistitelný čaj. Pri príprave sme:

 • bylinkové lopúch 4 lyžice;
 • listy divokej jahody - 6 lyžice;
 • žihľava - 4 lyžice;
 • listy čierneho ríbezle - 5 lyžice;
 • bylinkovač - 3 lyžice;
 • fialová trikolóra - 3 lyžice;
 • turn - 6 polievok lyžice. l.

Všetky bylinky sú dôkladne premiešané a zhromažďujeme 1 polievkovú lyžičku. l. na 2 šálky vriacej vody. Ak chcete trvať na tom, že celý čaj trvá asi 15 minút. Musíte si zobrať pol šálky 3 krát denne, najlepšie pred jedlom.

Číslo metódy 8. Repeshkovy infúzia pomôže všetkým

Infúzia z pekárne

Infúzia okrúhlice. Tento čaj podporuje normalizáciu metabolických procesov, zlepšuje trávenie. Táto bylina sa dá zakúpiť v lekárni. Doma si vezmeme 1 lyžičku. l. a nalejte 200 ml vriacej vody. Trvalo na tom, že taký čaj je asi hodinu. Tento liek sa môže spotrebovať až 4 krát denne.

Tiež dobré pre psoriázu šetrí rakytník olej. Je určený na vonkajšie i vnútorné použitie. Na telo má rakytníkový olej protizápalový, regeneračný účinok na pokožku tela a je tiež zdrojom vitamínov potrebných pre človeka. Nestačí piť 2-3 čajové lyžičky na prázdny žalúdok. Ale keď sa užíva perorálne, má jeden vedľajší účinok, takže ho nepreháňajte dávkou.

Samozrejme, ľudové recepty na psoriázu sú vždy účinné, ale nezabudnite na správnu výživu, aby nedošlo k relapsu tejto choroby.

Mala by jesť iba zdravé potraviny, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov. Vylúčte zo stravy všetky mastné a údené. Výrobky by nemali obsahovať ďalšie prísady a konzervačné látky.

Dodatočný lekársky komplex

Ľudové metódy liečby psoriázy sa môžu použiť ako externé prostriedky. Samozrejme, väčšina z nás nechce stráviť báječné peniaze na liečbu a tráviť čas v nemocniciach, ale nie je fakt, že tieto možnosti liečby môžu pomôcť. Preto sa obraciame na recepty babičky, ktoré môžu byť použité pre deti aj pre dospelých.

Tradičná medicína sa objavila dávno pred liečbou drogami. Tieto poznatky nahromadené po stáročia našimi predkami. V skutočnosti ide o "recepty babičky", ale vedú k zmiznutiu nepríjemných symptómov.

Existuje niekoľko možností, ako liečiť ľudovú psoriázu

Soľné kúpele

Pravidelné používanie solných kúpeľov pomôže zmierniť priebeh ochorenia

Samozrejme, po jednej aplikácii neuvidíte žiadny špeciálny účinok, ale ak ich budete pravidelne užívať, výsledok vás nebude dlho čakať.

Je žiaduce používať morskú soľ. Takéto kúpele by sa mali robiť pred spaním a nie sú v ňom dlhšie ako 15-20 minút. Po takom kúpe, musíte vypláchnuť pozostatky soli pod sprchou, inak sa pokožka na tele bude podráždiť.

Bylinné kúpele so psoriázou

Zmiešajte tieto bylinky v rovnakom pomere:

Zmes dôkladne premiešajte a vylejte vriacou vodou v pomere 1:10. Potom trváme na vývar asi hodinu a nalejeme do kúpeľa. Liečba psoriázy na tele pomocou takýchto metód sa môže uskutočniť počas 7 dní. Tieto kúpele normalizujú stav pokožky, znižujú vyrážky a tiež majú protizápalové a tonizačné účinky.

Ľanový olej

Má vysoké regeneračné vlastnosti a v krátkom čase vráti pokožku do pôvodného stavu. Pred aplikáciou na seba by ste sa mali vždy poradiť s lekárom, pretože často spôsobuje alergickú reakciu.

Masť založená na propolisu

Masť založená na propolisu

Môžete si to sami vyvarovať. Potrebujeme smaltovanú kadičku, vložíme do nej 500 gramov masla. Dali sme talíř a čakali na to, aby olej v nej vriecol. Vypnite plyn a pridajte 50 gramov zmáčaného propolisu. Potom dôkladne premiešajte a čakajte, kým masť vychladne.

Táto masť odstraňuje zápal a podporuje rýchle hojenie postihnutých oblastí na tele.

Salicylová masť

Liečivo je určené na vonkajšie použitie. Zaoberá sa zvláštnym miestom pri liečbe tejto nepríjemnej choroby. Pred jeho aplikáciou je nutné ošetriť ošetrujúceho lekára. Existuje veľa odrôd tejto masti v lekárni. Odlišujú sa v percentách kyseliny. Z tejto choroby by mal kúpiť 2% masť. Ale kyselina je kyselina, takže ju nepoužívajte príliš dlho (celý liek trvá 1 mesiac s prestávkou 2 týždne).

Kalanchoe

Pripravte masť založenú na Kalanchoe nebude ťažké. Iba pomocou tejto masti sa pokožka úplne vyčistí v priebehu niekoľkých týždňov. Ale kvôli jeho príprave si musíte starostlivo pretrepávať listy tejto rastliny a želatína na želé. Aplikujte ho nie viac ako 2 krát denne.

múmie

Pri príprave zmesi potrebujeme iba dve tablety tejto zázračnej liečby. Musia byť rozpustené v lyžičke vody s trochou prídavku olivového oleja. Táto zmes sa má aplikovať na postihnuté oblasti.

Samozrejme, neuvidíte žiadne zlepšenie naraz, ale za týždeň začnete zaznamenávať malý výsledok. Viac účinok sa prejavuje pri psoriáze na pokožke hlavy. Túto zmes môžete pridať do masky na vlasy. Značky začnú slabnúť so svrbením.

Olej z jedlí

Odvar na základe kúpeľa s olejovou jedľou

Vezmite 500 ml vody a 30 g dobrého mydlá. Vložte do vhodnej nádoby a dajte na malý oheň, variť, kým sa nerozpustí. Vo výslednej zmesi je potrebné pridať 500 ml jedlého oleja, ktorý si môžete zakúpiť v lekárni. V pripravenom teplom kúpeli pridajte 30 gramov vývaru. Ležať v ňom by nemalo byť dlhšie ako 20 minút. Pri ďalšom kúpeli bude potrebné vylepšiť riešenie, ale nie viac ako 85 gramov.

Dokonca aj vtedy, keď vám niektorá z vyššie uvedených metód nepomôže, nenechajte sa rozrušiť. Vo všetkých organizmoch sú úplne odlišné a ak sa pre niekoho blíži jeden recept, druhý môže negatívne ovplyvniť zdravie.

Len on bude môcť vymenovať správnu liečbu, aby vám poradil o použití tohto alebo toho ľudového lieku. Účinná liečba spočíva v kombinácii rôznych prostriedkov. Nezabudnite na správnu výživu a dodržiavanie špeciálnej stravy pre psoriázu.

Vyvodiť závery

Ak čítate tieto riadky, môžete vyvodiť záver, že vy alebo tvoji blízky trpíte psoriázou.

Vykonali sme vyšetrovanie, študovali sme veľa materiálov a najdôležitejšie sme skontrolovali väčšinu spôsobov a prostriedkov na liečbu psoriázy. Verdikt je nasledovný:

Všetky lieky, ak nejaké existovali, boli len dočasné, keď sa liečba zastavila, ochorenie začalo dramaticky pokračovať.

Jedinou drogou, ktorá stanovila výsledok, je PSORIDEL.

V súčasnej dobe sa ešte nepredáva v lekárňach a dá sa objednať iba prostredníctvom internetu.

Pozor prosím! Prípady predaja falšovaného lieku PSORIDEL sa stávajú čoraz častejšie. Ak chcete získať zaručený vysokokvalitný produkt, musíte ho zakúpiť len na oficiálnych stránkach.

Okrem toho zakúpením na oficiálnej webovej stránke dostanete záruku vrátenia peňazí (vrátane nákladov na dopravu) v prípade, že liek nemá terapeutický účinok.

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami

Moderná medicína nemôže ponúknuť žiadne z najefektívnejších liekov na liečbu psoriázy. Všetky spreje, masti, krémy, liečebné postupy, tablety pomáhajú eliminovať nepríjemné symptómy a zvyšujú kvalitu života pacienta, aby sa zabránilo a zmierňovalo prejavy relapsov. Potom, keď zmizne viera v zdravotnícke produkty, mnohí pacienti sústreďujú svoju pozornosť na ľudové lieky.

Liečba psoriázy v domácnosti

Mnohí z tých, ktorí dlho trpia psoriázou, skúste vyskúšať všetky možné prostriedky, ako sa zbaviť plakov a lúpania po mnoho rokov. Jedným z najefektívnejších prostriedkov v ľudovej medicíne je decht. Hoci väčšina pacientov poznamenáva, že pomáha liečiť plaky iba vtedy, ak sa psoriáza začala relatívne nedávno.

Pred ošetrením brezovým dechtom sa uistite, či máte alergickú reakciu na túto látku. To sa dá vykonať špeciálnou vzorkou. Tlmiť malé množstvo dechtovej vaty a aplikovať výrobok na ohyb v lakte. Ak trpíte alergiami, objavia sa prvé príznaky (sčervenanie, svrbenie, olupovanie) za pol hodiny. Pamätajte, že neexistujú žiadne iné kontraindikácie používania brezového dechtu.

Liečba týmto liekom trvá 2 až 6 týždňov v závislosti od štádia a závažnosti ochorenia. V každej lekárni si môžete kúpiť decht. Aplikujte s bavlneným tampónom na tie škvrny kože, ktoré boli postihnuté psoriázou. Prvé dni používania dechtu sa používajú iba desať minút. Potom sa musí umyť mydlom. Postupne sa čas terapie zvýši na 40 minút denne. Najlepšie je používať decht vo večerných hodinách.

Za pár dní budete môcť vidieť prvé pozitívne výsledky. Ale v žiadnom prípade neprestaňte liečbu, kým všetky plaky úplne nezmiznú.

Napriek tomu, že brezový decht je považovaný za najlepší ľudový liek na liečbu psoriázy, niektorí pacienti uprednostňujú iné možnosti liečby.

Dokonca aj chronické formy psoriázy sa dajú ľahko vyliečiť bežnou sódu na pečenie. U niektorých pacientov po dlhodobej remise, ktorú je ťažké dosiahnuť pomocou liekov. Najjednoduchšou a najlacnejšou možnosťou na liečbu psoriázy so sódu je použitie kúpeľov s touto látkou.

Za týmto účelom sa do kúpeľne pridá horúca voda a pridá sa 900 g sódy. Ak je to potrebné, môžete tiež pridať morskú soľ, heřmánkové infúzie alebo alternatívy. V kúpeľni musíte ležať aspoň pol hodiny, aby ste dosiahli efektívny liečebný výsledok. Potom nikdy nevymyte sódu z pokožky a neotrite ju.

Takéto kúpele sa podávajú v jeden deň od dvoch do ôsmich týždňov. Kým nie je úplná remisia.

Niektorí pacienti tvrdia, že na vyliečenie psoriatických plakov rýchlo a natrvalo pomáha sulfát medi. Ak chcete použiť tento recept, budete potrebovať nasledujúce zložky: žltú síru (vo forme prášku), medený vitriol, sušený celandín (vo forme prášku), bravčový tuk a brezový decht. Vezmite 50 g síry a 50 g vyhoreného vitriolu (vo forme prášku). Tu tiež pridáte 25 g brezového dechtu a celandínu, rovnako ako 150 g tuku. Zmes sa umiestni na vodný kúpeľ, mieša sa. Potom nechajte vychladnúť.

Získaná masť sa má mastovať raz denne (najlepšie pred spaním). Aby neboli žiadne problémy v podobe alergie, je potrebné najskôr skúsiť alebo ochutnať masť na malom mieste kože.

Ľudová liečba psoriázy pokožky hlavy

Na liečbu psoriázy pokožky hlavy sú šampóny vyrobené doma najlepšie. Najefektívnejší je nasledujúci recept.

Vezmite 20 g medu, šampónu a proteínu jedného vajíčka. Všetky tieto zložky sa musia dôkladne premiešať a aplikovať na hlavu každý deň počas troch až ôsmich týždňov počas 15-20 minút.

Nemenej účinný pri liečbe psoriázy pokožky hlavy je množstvo infúzií a odvarov, ktoré sa odoberajú dovnútra. Medzi nimi je potrebné poznamenať:

 1. Vezmite 20 g kvetov a nalejte 500 g vriacej vody. Trvať na približne 1,5 hodiny. Je potrebné odobrať tinktúru každý deň hodinu po jedle (120 g).
 2. Vezmite korene ayr a elecampane a spojte ich s celandínom, ľubovníkom, listovou brusnicou, poľnou prasničkou a kvetmi čiernej čiernej. 10 g zmesi sa naleje do vriacej vody (250 g).

Liečba ľudských liekov liečených psoriázou

Najefektívnejšou liečbou pre plantárnu psoriázu je tuk alebo strojový tuhý. Zároveň si prosím všimnite, že iba jednoduché soli pomáhajú, ktoré sa predávajú na mazanie kovových automobilových dielov. Dnes môžete vidieť rôzne prípravky založené na tejto látke so zložkami rastlín, ale ako to ukazuje prax, neprinášajú požadovaný výsledok.

Okamžite stojí za to, aby ste sa prispôsobili dlhodobej liečbe (jeden až dva mesiace). Plantárna psoriáza sa zvyčajne ošetruje dosť dlho a tvrdo, pretože plaky sú na mieste, ktoré často prichádza do kontaktu s inými povrchmi.

Na ošetrenie je potrebné rozptýliť postihnutú kožu len s pevným telom. V prvých dňoch rozotrejte soľný olej 15-20 minút a každý deň (do týždňa) túto dobu zvyšujte na 40 minút. Sódu opláchnite po použití s ​​mydlom.

Ľudová liečba psoriázy nechtov

Na zlepšenie stavu nechtov s psoriázou sa odporúča nasledovný ľudový liek.

Vezmite si vavrínové listy (20 g) a nalejte ich 400 g s varenou horúcou vodou. Opečte asi 10 minút na malom ohni. Po tom, vychladnúť a napätie. Infúzia sa má podávať orálne tretím pohárom trikrát denne. Liečba trvá až sedem dní. Potom stoja za dvojdňovú prestávku a opäť piť starú schému, kým nezmiznú všetky symptómy ochorenia.

Tiež môžete priamo do nechty zastierať tekutú formu vitamínu A (retinol). Treba však brať do úvahy, že takáto liečba bude trvať najmenej tri mesiace. Niektorí používajú nechty s kukuričným škrobom alebo ovsenými vločkami.

Ľudové lieky na liečbu psoriázy na lakťoch

Jedným z najúčinnejších prostriedkov na liečbu psoriatických plakov na lakťoch je masť z vajec. Mnohí pacienti tvrdia, že vďaka tejto drogy sa im podarilo dosiahnuť stabilnú odpustenie už niekoľko rokov.

Na prípravu vaječnej masti sú potrebné nasledujúce zložky: do 200 gramovej sklenenej nádoby vložte jedno surové vajce (s plášťom). Nalejte ju s esenciou, ktorá by mala úplne pokryť vajíčko. Zatvorte veko a umiestnite na tmavé a chladné miesto na jeden deň. Odstráňte vajíčko a rozdrvijte ho. Tam pridajte trochu bravčového alebo husacieho tuku. Zamiešame.

Táto masť sa má aplikovať na postihnuté lakte v malom množstve, pretože najprv bude činidlo nepríjemné na to, aby spálilo. Po chvíli môžete zvýšiť sumu. Po 1-2 hodinách umyte masť vodou a rozložte pokožku bežným krémom (najlepšie sa hodí pre dieťa). Aplikujte len raz denne. Účinnosť tohto nástroja možno vidieť čoskoro (2-3 dni). Liečba pokračuje až do úplného vymiznutia plakov.

Liečba psoriázy s bylinami

Liečivé byliny sa často používajú na liečbu psoriázy. Ale najúčinnejším z nich je portlandský, najmä jeho semená. Od staroveku sa za najbezpečnejšiu liečbu psoriázy považuje záhradný porcelán. Tiež by sa malo pamätať na to, že táto rastlina pomáha dosiahnuť dlhodobú remisiu, ktorú je ťažké získať pomocou bežných liekov.

Portulac je možné zakúpiť buď v lekárni alebo v internetovom obchode. Ak sa chystáte kúpiť cez internet, potom je potrebné venovať pozornosť "Zhromažďovanie záhradného porcelánu".

Pre účinnú liečbu potrebujete vytvoriť koncentrovanú tinktúru. Aby ste to urobili, vezmite dve polievkové lyžice semien portolacu a nakrájajte ich vo vriacej vode v termose. Po infúzii stojí (asi hodinu), môžete ju aplikovať na postihnuté oblasti pokožky. Pamätajte si, že pokožka by mala byť namočená z tinktúry.

Liečba trvá od štyroch do šiestich týždňov a počas tejto doby sa pacient môže úplne zbaviť psoriatických plakov. Odpoveď je dosť dlhá. V niektorých prípadoch, možno aj päť rokov.

Liečba psoriázy homeopatiou

Homeopatické lieky sa často používajú na liečbu psoriázy. Súčasne niektoré z nich pomáhajú úplne zbaviť sa psoriatických plakov, ako aj dlhodobú remisiu. Ale okamžite je potrebné venovať pozornosť tomu, že liečba homeopatiou je zdĺhavá a pomerne komplikovaná. V žiadnom prípade by ste nemali odmietnuť liečbu v strede kurzu, inak nebudete mať efektívne a pozitívne výsledky.

Hlavným homeopatickým liekom na liečbu psoriázy je dnes Psorinochel. Predpísal desať kvapiek dvakrát denne (ráno a popoludní). Súčasne s týmto liekom sú predpísané aj tablety Hepel, ktoré sa užívajú dvakrát (ráno a večer).

Všimnite si, že homeopatické lieky zvyčajne nie sú tak účinné, ak sa užívajú oddelene od zdravotníckych pomôcok.

Hodnotenie receptov ľudovej medicíny pri liečení psoriázy

Pamätajte, že tradičná medicína je považovaná za účinnejšiu v prvých štádiách ochorenia, keď má pacient prvé plaky na koži.

Medzi najpopulárnejšie ľudové recepty patria:

 1. Čistota je snáď najslávnejšia liečivá rastlina, ktorá sa používa aj na liečbu psoriázy. Najčastejšie používa svoju šťavu. Takéto ošetrenie sa vykonáva v lete, pretože počas tohto obdobia začne kandidovať kvet. Čerstvá rastlinná šťava sa aplikuje na psoriatické plaky ihneď po zbere rastliny. Liečba trvá približne tri mesiace a počas tejto doby môže pacient vidieť účinný výsledok.
 2. Škrupina orechov - používa sa na prípravu teplých kúpeľov. Aplikoval počas exacerbácie ochorenia. Ak chcete urobiť takú kúpeľ, musíte si vyzdvihnúť pol kilogramu orechovej škrupiny a trvať na vriacej vode. Ležanie vo vani sa odporúča pol hodiny.
 3. Labaznik - koreň tejto liečivej rastliny sa používa na liečbu psoriázy. Musí sa použiť ako prášok. Ak chcete pripraviť masť založenú na koreň moruše, musíte brať vazelínu alebo olej a pol pohára rozdrveného koreňa. Varte zmes na vodnom kúpeli a rozmazať ju postihnutými oblasťami kože.

Účinná liečba psoriázových ľudových liekov

Ľudová liečba v boji proti psoriatickým plakom je účinnejšia. Pomáha dosiahnuť dlhodobú remisiu (v niektorých prípadoch dokonca až päť rokov) a tiež rýchlejšie očistiť kožu z nepríjemných vonkajších prejavov. Každý pacient si sám vyberá najefektívnejšiu a overenú metódu. Najobľúbenejšie sú dnes: brezový decht, celandínový džús, tinktúra vápenca, sóda na pečenie, strojová soľ. Ale stojí za to pochopiť, že môžete byť alergický na tieto lieky, takže pred použitím je potrebné vyskúšať alergické reakcie.