Hlavná

Kliniky

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami

Ľudové lieky na psoriázu na tele sa dnes čoraz viac rozširujú. Keď stratili vieru v účinnosť mnohých syntetických drog, mnohí pacienti hľadajú bezpečnú alternatívu vo forme tzv. Babičkových receptov. Hlavnou výhodou použitia ľudových liekov na psoriázu je ich relatívna bezpečnosť, dostupnosť materiálov a vynikajúce účinky.

Niečo o tejto chorobe

Psoriáza je chronická zápalová patológia. Patológia sa vyskytuje vo forme formácie na tele červených škvŕn oválneho alebo okrúhleho tvaru. Takéto škvrny sa nazývajú plaky alebo papuly. Vyrážky môžu byť jednorazové alebo viacnásobné, sprevádzané silným olupovaním a svrbením.

Príčiny choroby sú najčastejšie:

 1. Oslabená imunita.
 2. Prenos chorôb infekčnej zápalovej povahy.
 3. Chemické a mechanické poškodenie kože.
 4. Zdôrazňuje nervózne skúsenosti.
 5. Dedičnosť.
 6. Podchladenie.
 7. Dlho pobytu na slnku.
 8. Alergická reakcia.

Až do konca príčiny patológie neboli študované. Často provokujúce faktory patológie zostávajú neznáme.

Symptómy patológie

Psoriáza je sprevádzaná tvorbou psoriatických plakov na tele s odlišnými obrysmi. Vyrážky sa vyznačujú silným olupovaním a svrbením. V závislosti od typu patológie môže byť povaha vyrážky trochu odlišná. Pri obvyklej vulgárnej psoriáze majú vyrážky oválny alebo okrúhly tvar a dosahujú priemer 2 až 10 mm. Dosky stúpajú nad úroveň zdravého kože o niekoľko mm.

Pri psoriáze v tvare kvapky majú škvrny malý priemer, podobajúci sa tvaru kvapiek. Bodový typ ochorenia je charakterizovaný viacnásobnými papuliami, veľkosťou hlavice zápasov. Jednou z najzávažnejších foriem ochorenia je pustulózna psoriáza. Tento typ ochorenia sprevádza hnisavé erupcie, ktoré sa pri ich vzniku menia na bolestivé krusty.

Úloha tradičnej medicíny v boji proti tejto chorobe

Liečba psoriázy ľudovými metódami je niekedy menej účinná v porovnaní s určitými liekmi. Prírodné produkty sa radí týmito činnosťami:

 • protizápalové;
 • dezinfekciu;
 • antialergický;
 • proti plesniam;
 • analgetikum;
 • hojenie rán;
 • regeneračné.

Kombinácia niekoľkých prírodných zložiek naraz poskytuje komplexnú činnosť, ktorá zaisťuje efektívnu a bezpečnú likvidáciu pacienta z výskytu psoriatických erupcií.

Ľudské lieky na liečbu psoriázy dlho boli zhromažďované skúsenými liečiteľmi a samotnými pacientmi. Najúčinnejším z hľadiska patológie je použitie nasledujúcich prírodných materiálov:

 • tráva;
 • decht;
 • medicínsky pevný prostriedok;
 • výrobky z včelárstva;
 • terapeutické bahno a hlina;
 • morská soľ;
 • sóda a mnoho ďalších produktov.

Napriek bezpečnosti ľudových metód liečby psoriázy by ste mali vždy pred použitím prírodných produktov konzultovať s lekárom.

Masť na báze solidol doma

Výborným ľudovým liekom na psoriázu na tele je masť s prídavkom medicínskeho pevného lieku. Pozrime sa na niektoré populárne recepty:

 1. Polievková lyžica solidolu sa zmieša s lyžicou medu. Potom sa do lieku pridá drvená dubová kôra. Potom sa do získaného produktu pridá surové vajce a polievková lyžica vazelíny. Všetky zložky sú dôkladne zmiešané, masť je uložená v chladničke. Aplikujte činidlo na plaky 2-3krát počas dňa.
 2. Na prípravu krému z psoriázy mix 2 lyžice. l. lekárskym tuhom a rovnakým množstvom detského krému. Vo výslednej hmotnosti je potrebné pridať lyžicu rakytníka olejného. Tento liek sa rozmazáva niekoľkokrát denne s plakmi.

Pravidelné používanie masti s tuhom pomáha znižovať odlupovanie pokožky, pomáha eliminovať svrbenie, postupne znižuje množstvo vyrážok, prechádza zápalovým procesom.

Použitie dechtu

Ľudové recepty na psoriázu nemôžu robiť bez použitia dechtu. Najbežnejším z týchto dôvodov je brezový, borovicový a borovicový decht. Aby sa zbavili vyrážky na tele, odporúča sa pripraviť masti, ktoré obsahujú jeden z nasledujúcich typov dechtu:

 1. Polievková lyžica vazelíny sa zmieša s rovnakým množstvom brezového dechtu, opatrne zmiešaná, potom sa do výrobku pridáva polievková lyžica celandínového džúsu. Masť sa aplikuje na postihnuté oblasti dermis 2-3 krát počas dňa.
 2. Ďalším populárnym prostriedkom na báze dechtu je masť z popola brezových vetvičiek. Za týmto účelom sa lyžica popola zmieša s múkou v masti, výsledné činidlo spracuje plaky.
 3. Často sa výrobok používa v čistej forme. Pre tento účel sú vhodné všetky druhy dechtu. Prostriedok sa aplikuje na telo, necháva sa 5-15 minút.

Decht má špecifickú vôňu a veľa špinavého oblečenia. Použitie produktu sa odporúča v noci alebo v tých dňoch, kedy môžete zostať doma.

Aplikácia sódy

Sóda so psoriázou pomáha zmierňovať psoriatické vyrážky, normalizuje kyslé vyváženie dermy. Aby ste sa zbavili vyrážok, odporúčame používať sódu na pridanie kúpacích kúpeľov. Za týmto účelom sa 250 g produktu rozpustí v teplej vode a kúpe sa 15-20 minút.

Osvedčené teplé sódy. Za týmto účelom sa 100 g produktu rozpustí v teplej vode (500 ml). Vo výslednom výrobku sa malý uterák navlhčí a aplikuje sa na postihnutú oblasť. Na vrchole kompresie, ktorá je pokrytá fóliou a vlnenou handričkou.

Masť založená na propolisu

Propolis má silný protizápalový, dezinfekčný, hojivý účinok na rany. Masť na báze propolisu sa pripraví nasledovne: produkt sa rozomelie, umiestni sa na vodný kúpeľ až do úplného rozpustenia. Potom sa do produktu pridá niekoľko kvapiek oleja z rakytníka a čajovej lyžičky glycerínu. Zložky sa zmiešajú, po ktorých sa postihnuté oblasti ošetria masťou. Plaky by sa mali mazať niekoľkokrát denne počas 12 dní.

Liečba psoriázy jódom

Jód v psoriáze má hojenie, dezinfekciu, protizápalové a imunomodulačné účinky. Aby sa zbavili psoriatických plakov, liečba sa vykonáva roztokom jódu, ktorý sa aplikuje na postihnuté oblasti. Ďalšou možnosťou liečby je vnútorná aplikácia lieku. Za týmto účelom sa 10 kvapiek jódu riedi v pohári vriacej vody, výsledná droga sa opije dvakrát. Dĺžka liečby je 12 dní. Potom musíte urobiť prestávku. V prípade potreby opakujte liečbu.

Pri liečbe jódu je potrebné si uvedomiť kontraindikácie. Zahŕňajú:

 • zlyhanie obličiek a srdca;
 • Cievne ochorenie;
 • patológia endokrinného systému;
 • tuberkulóza;
 • cirhóza pečene;
 • vek do 3 rokov.

Pred použitím jódu vždy vyhľadajte lekára.

Ľudová liečba psoriázy s vajíčkami

Mnohí pacienti sa čudujú, ako liečiť psoriázu ľudovými prostriedkami bez poškodenia zdravia? Výbornou metódou terapie je použitie kuracích vajec. Pozrime sa na niektoré účinné nástroje:

 1. Čerstvé vajce treba tvrdo variť. Odporúča sa používať vajcia domácich kurčiat. Pri príprave masti sa používa len žĺtok. Mala by byť umiestnená na vyhrievanej panvici bez oleja a mala by sa neustále miešať. Hotový výrobok sa uvažuje v okamihu, kedy žĺtok začína uvoľňovať olejovitú kvapalinu. Používa sa na liečbu plakov.
 2. Na prípravu zmesi masti 2 vaječné žĺtky, čajovej lyžičky kafrového oleja, čajovej lyžičky dechtu. Všetky zložky sa dôkladne zmiešajú, aplikujú sa na psoriatické škvrny 2 krát denne.

Komentáre pacientov k používaniu vaječných masiek poukazujú na účinnosť a bezpečnosť nápravy.

Vývar bobkový list

Ľudové lieky na liečbu psoriázy na tele pomocou bobkových listov poskytujú rýchly účinok, pomáhajú zbaviť sa plakov na krátky čas. Najčastejšie na umývanie škvŕn používajte bobkový list. Pri príprave prípravku sa 10 listov umiestni do smaltovanej panvice a varíme 20-30 minút. Prípravok by nemal variť. Potom sa liek filtruje, používa sa na kompresie, pláchanie plátno a pridávanie do kúpeľne.

Pred použitím vývare sa uistite, že na zložky výrobku nie je žiadna alergická reakcia.

Aplikácia aloe

Je ťažké vybrať si najúčinnejší liek na liečbu psoriázy. Prírodné materiály majú odlišný účinok na pokožku pacientov. Bezpochyby je jednou z najpopulárnejších metód ľudovej terapie používanie aloe.

Na liečbu plakov je potrebné užívať čerstvú šťavu z rastlín (2 lyžice) a rovnaké množstvo medu. Komponenty sú dobre zmiešané, masť sa aplikuje na postihnutých oblastiach tenkou vrstvou.

Ďalším dobrým liekom je masť založená na aloe, rakytníkovom oleji a propolisu. Všetky produkty sú zmiešané v rovnakom pomere. Liečte plaky čerstvým liekom.

Bylinky zo psoriázy

Liečivé byliny hrajú dôležitú úlohu v liečbe kožnej patológie. Ak chcete zbaviť plakov, použite bylinky, ktoré majú protizápalové, protiedematózne, antialergické, hojenie, dezinfekciu. Často na liečbu ochorenia používajte:

 • harmanček;
 • series;
 • Ľubovník bodkovaný;
 • rebríček;
 • nechtík;
 • Nard;
 • mäta pieporná;
 • palinu a mnoho ďalších.

Byliny možno užívať vo forme čaju alebo bujónu, pridávať do kúpeľov, používať ako kompresie, pleťové vody.

Pripravený na prípravu odvaru jednoducho. Pre túto 2 lyžice. l. Liečivé suroviny sa nalejú s litrom vriacej vody. Varejte vývar 5 až 10 minút na nízkej teplote.

Pre čaj sa tráva môže variť v termose. K tomu použite jeden alebo viac druhov rastlín. Produkt sa umiestni do termosky a naleje sa do vriacej vody rýchlosťou lyžice bylinky na 500 ml vody.

Kurz liečby bylinami trvá od 10 do 30 dní. Je veľmi potrebné prerušiť liečbu, aby sa zabránilo presýteniu tela liečivými zložkami.

Použitie peroxidu vodíka

Dobrý výsledok je použitie peroxidu vodíka. Agent sa používa na interný príjem a externé použitie. Pri internom príjme sa priebeh terapie uskutočňuje podľa tejto schémy: v prvý deň má pacient piť 3 kvapky liečiva rozpustené v pohári vody. Druhý deň - 3 kvapky. Každý deň sa zvyšuje počet kvapiek až do dosiahnutia 30 kvapiek. Potom sa táto úprava vykoná v opačnom poradí. Počet kvapiek každým dňom klesá o 1.

Externá aplikácia zahŕňa ošetrenie plakov peroxidom. Môžete použiť liek na pleťové vody a obklady.

Všeobecné odporúčania pre ľudskú liečbu psoriázy

Keď sa rozhodnete používať tradičné lieky, je dôležité konzultovať s odborníkmi. Okrem toho je potrebné dodržiavať tieto tipy:

 1. Pred aplikáciou nového lieku sa vykoná test citlivosti. Za týmto účelom sa malé množstvo liečiva aplikuje na zápästie. Ak sa neobjaví sčervenanie, svrbenie alebo iné negatívne prejavy, môžete použiť nápravu.
 2. Je potrebné prísne dodržiavať formuláciu a dávkovanie liekov.
 3. Nie je žiaduce súčasne používať niekoľko receptov súčasne. V prípade vývoja alergie nebude možné určiť, ktorá zložka spôsobila negatívnu reakciu.
 4. Ak sa stav zhorší, okamžite ukončite liečbu a poraďte sa so svojím lekárom.

Dodržiavanie všetkých odporúčaní, kompetentné používanie národných receptúr, pozorný postoj k vášmu zdraviu vám pomôže zostať šťastným a zdravým po mnoho rokov.

Použitie ľudových metód na liečbu psoriázy na tele

Často z rôznych dôvodov ľudia odmietajú tradičné lieky a hľadajú alternatívne spôsoby, ako sa zbaviť mnohých chorôb. Napríklad s ochorením, ako je psoriáza, mnohí pacienti hľadajú ľudové lieky na psoriázu na tele, ktoré nie sú nižšie ako syntetické drogy a majú účinný a bezpečný účinok.

Aplikácia prírodných materiálov začala pred mnohými storočiami naši predkovia. Aby sa zbavili rôznych chorôb, používali bylinky, včelárske výrobky, terapeutické bahno a mnoho ďalších zložiek. Dnes sa zachovalo a zlepšilo množstvo receptov. Až doteraz sa bežne používa tradičná medicína a má vynikajúce výsledky.

V článku sa budeme snažiť pochopiť, aké ľudové metódy od psoriázy na tele sa dnes používajú doma a ako účinné sú tieto lieky.

Ako rozpoznať psoriázu

Psoriáza je chronická neinfekčná choroba, ktorej symptómy sú ľahko rozpoznateľné. Pre chorobu charakterizovanú výskytom vyrážok na tele ako červené alebo ružové škvrny, ktoré sú pokryté sivými alebo bielymi šupinami. Prítomnosť váhy však nemôže byť pozorovaná. Táto choroba má niekoľko typov. Napríklad, kvôli poklesu psoriázy nie je charakter váhy charakteristický, môže byť slabý alebo úplne chýba. Pri pustulárnom type patológie je charakteristický výskyt pustuliek naplnených tekutinou na tele. K všeobecným znakom, ktoré sprevádzajú všetky typy ochorení, môžu byť takéto prejavy:

 • sčervenanie kože a závažné svrbenie;
 • vzdelávanie na tele plakov a papuliek;
 • vrstvenie kože a tvorba charakteristických psoriasových kôr;
 • opuch a zápal kože v léziách;
 • celkový pokles sily pacienta;
 • nervozita, podráždenosť;
 • menšie krvácanie;
 • suchosť a nadmerná citlivosť pokožky.

Použitie vnútroštátnych receptov na interné použitie

Zástancovia domácej liečby, ako aj mnohí lekári odporúčajú používanie ľudových prostriedkov na liečbu psoriázy na tele pri orálnom podaní. Používajú sa nasledujúce lieky:

Všetky finančné prostriedky sú pripravené na základe prírodných materiálov. K tomu sa používajú hlavne bylinky, ako aj iné výrobky, ktoré je možné zakúpiť na trhu a v lekárni. Ďalej budeme analyzovať niekoľko obľúbených receptov.

Vavrínový vývar

Ak chcete očistiť kožu psoriázou, odporúča sa pripraviť odvar z vavrínového listu. Na tento účel sa 10-15 listov strednej veľkosti rozbije a naleje sa s litrom vriacej vody. Pri pomalom požiari je agent potrebné vypláchnuť 10-15 minút. Denne je potrebné piť 100 gramov liekov ráno a večer 30 minút pred jedlom.

Bábätko liek

Ľudový liek na psoriázu na tele, ktorý použili naši prapracovníci. Ak chcete urobiť recept na babičku, potrebujete brať tuk z bravčového mäsa (200 g), 500 ml medu, 500 ml liečebného liehu a 300 g šťavy z aloe. Všetky zložky sú umiestnené v smaltovaných miskách a odoslané do pece alebo pece pri teplote nepresahujúcej 180 stupňov. Keď sa liek stane jedinou konzistenciou, opäť sa dôkladne zmieša a nechá sa vychladnúť. Vezmite drogu na 1 polievkovú lyžičku. l. trikrát denne.

Bylinné odvar

Účinnou liečbou je použitie bylín. Pri príprave tohto lieku je potrebné zmiešať jednu lyžicu s týmito rastlinami: harmanček, ľubovník bodkovaný, celandín, šnúra, raňajky, listy z cvikov. Odporúča sa správne predbehnúť bylinky. Pred použitím okamžite vyvarujte vývar. K tomu sa pripravená zmes v množstve jednej lyžice naleje do pohára vriacej vody a trvá 20-25 minút. Po podaní lieku musíte napiť a piť. Postup sa má opakovať dvakrát denne.

Vývar z lopúcha a púpava

Koreň lopúcha a púpava bude potrebný pre tento liek. Zloženie by malo byť rozdrvené, brusochki nesmie byť väčší ako 5 mm. Zmiešajte do 1 lyžice. l. korene a nalejte 200 g vriacej vody. Bujón by mal byť zaslaný do vodného kúpeľa a malý teplý na 5 až 10 minút. Po miernom ochladení liečiva sa filtruje a opíja. Postup sa opakuje trikrát denne.

Infúzia jačmeňa

Na prípravu 2 položiek. l. Jačmenná múka sa naleje do 500 g vriacej vody. Pre tieto účely je lepšie použiť termosky. Liečivo je ponechané v termoskách po dobu 3-4 hodín. Potom sa má filtrovať a spotrebovať polovicu skla trikrát denne. Keď plaky na tele začnú miznúť, je dôležité, aby sa liečba neprerušila, kým sa pokožka úplne neobnoví a nevyčistí. Pacienti sa zvyčajne podarí zbaviť sa choroby 1-1,5 mesiaca.

Spôsoby liečenia choroby na topickú aplikáciu

Medzi prostriedkami určenými na vonkajšie použitie sa používajú tieto formy liekov:

Ľudové recepty z psoriázy po celom tele pozostávajú z použitia receptúr, ktoré dokážu odstrániť zápaly, eliminovať svrbenie, upraviť metabolické procesy dermy a tiež prispieť k hojeniu a regenerácii kože. Takže poďme analyzovať niekoľko účinných receptov:

Masť na vajcia

Tu je potrebné jedno čerstvé kuracie vajcia, 200 gramov octu a 200 g masla. Všetky zložky sa musia dôkladne premiešať a umiestniť do chladničky v uzavretej nádobe počas 7-10 dní. Výsledná masť je starostlivo ošetrená plakmi a papulami.

Použitie celandínu

Čistota je vynikajúci nástroj na liečbu mnohých kožných ochorení. Názov zariadenia hovorí samo za seba. Na odstránenie psoriatických plakov je možné liečiť lézie čerstvým džúsom. V chladnej sezóne pripravte odvar zo suchého závodu, ktorý si môžete kúpiť v lekárni. Na varenie potrebujete 2 polievkové lyžice. l. bylinky nalejte liter vriacej vody. Po varení by ste mali lieky ochladiť a napnúť. Výsledný vývar sa používa na umytie tela, kúpele, v obzvlášť vážnych prípadoch sa môže použiť ako kompres.

Aplikácia morskej soli

Morská soľ má mnoho užitočných vlastností. Dokonale odvodňuje plaky, zlepšuje prietok krvi, pomáha obnoviť normálne metabolické procesy dermis. Použitie tohto produktu pri psoriáze podporuje rýchlu obnovu pokožky na bunkovej úrovni. Spôsob liečby je veľmi jednoduchý. Pri kúpaní pridajte do vane 500 gramov soli a dobre premiešajte, kým kryštály úplne nerozpustia. Voda by nemala byť príliš horúca. 38-40 stupňov bude stačiť.

Recept na cesnak

Na prípravu vezmite niekoľko veľkých strúčikov cesnaku a prejdite cez cesnak. Potom, čo sa kanvica naleje do 100 g čistej vriacej vody a nechá sa infúzia po dobu 3-4 hodín. Pre kompresiu v roztoku mokrú gázu a ukladám ju na ohromené miesta. Liečba by mala trvať najmenej 20 dní.

Liečba rybím olejom

Účinnou metódou je liečba papuly bežným rybím olejom. V tomto produkte je množstvo užitočných vitamínov a aminokyselín, ktoré prispievajú k normálnemu fungovaniu dermisových buniek. Tiež pri psoriáze sa odporúča konzumovať tuk v jedle.

Rastlinný olej

Olej účinne zmäkčuje papuly, zmierňuje zápaly a svrbenie. Komponenty tohto výrobku taktiež nasýtia pokožku potrebnými komponentmi a podporujú jej hojenie a regeneráciu. Aby ste sa zbavili psoriázy, 3-4 krát denne mazať všetky lézie olejom.

Čo treba zvážiť v domácej liečbe

Mnoho ľudí verí, že ľudové prostriedky nie sú schopné spôsobiť najmenšiu škodu tela. Bohužiaľ, toto nie je a v mnohých prípadoch používanie ľudových receptov vyvolalo vážne komplikácie. Pri použití tohto typu liečby by ste mali zvážiť nasledujúce funkcie:

 1. Možnosť vývoja alergií na konkrétnu zložku. Medzi prejavy alergie môže byť svrbenie, podráždenie kože a začervenanie, opuch horných dýchacích ciest a pľúc, žihľavka a mnohé ďalšie nežiaduce dôsledky.
 2. Je potrebné prísne dodržiavať recept. Používanie mnohých komponentov vyžaduje veľkú starostlivosť. Niektoré bylinky, ako napríklad celandín, sú vo veľkom množstve veľmi jedovaté. Nesúlad s prípravkom môže spôsobiť vedľajšie účinky.
 3. Individuálna náchylnosť. Ak tento liek dokonale pomohol jednému z vašich priateľov, nie je zárukou, že vám nástroj pomôže.
 4. Neodporúča sa používať väčšinu receptov pre deti. Detský organizmus môže vnímať rôznymi spôsobmi aj tie najnebezpečnejšie zložky.

Odporúčania o používaní ľudových prostriedkov

Pred začatím ľudovej terapie by ste mali pochopiť, že z použitia väčšiny finančných prostriedkov nebude mať okamžitý účinok. Použitie tradičnej medicíny znamená postupné a pomalé odstránenie problému. Je tiež dôležité dodržiavať zdravý životný štýl a niektoré preventívne opatrenia. Patria medzi ne:

 1. Úplne opustiť zlé návyky. Fajčenie a užívanie alkoholu nepriaznivo ovplyvňuje vaše telo, vrátane priebehu psoriázy.
 2. Zabezpečte správnu a vyváženú stravu. Prestaňte jedlo bohaté na tuky a sacharidy. Uprednostňujte ľahké jedlá, zeleninu, ovocie, ovocné šťavy.
 3. Nezabudnite, že liečba by mala byť komplexná. Ak vám lekár predtým predpísal lieky, nemali by ste ich opustiť.
 4. Ak ste si vybrali jednu z metód ľudovej liečby, dodržiavajte prísne receptúry a dávky.
 5. Nezabudnite na dostatočné používanie čisto prírodnej vody. Tekutina pomôže odstrániť negatívne zložky, trosky, toxíny, soli z tela.
 6. Okrem každej liečby je veľmi užitočné uviesť rastlinné čaje do vašej stravy.
 7. Snažte sa nezmrazovať a nepreháňajte. Kolísanie teploty môže prispieť k výskytu relapsu.
 8. Ak krvácajú lupienky, konzultujte s lekárom pred použitím domácich masti.

Napriek tomu, že psoriáza sa týka nevyliečiteľných ochorení, nemali by ste sa vzdať. Výberom najúčinnejších prostriedkov pre seba, budete schopní bojovať proti ochoreniu a neumožňovať jeho časté obnovovanie.

Ľudové recepty na liečbu psoriázy

Ľudové lieky na liečbu psoriázy vonkajšieho a vnútorného používania. Nájdených 20 bezpečných a jedinečných receptov pre domáce použitie a demontáž nástrah. Užite si čítanie!

Finančné prostriedky od ľudí sa objavili dávno pred vznikom tradičnej medicíny. Vo všeobecnosti sa psoriáza aj v dobách inkvizície považovala za chorobu zatratených ľudí, a preto liečenie tohto liečebného nástroja bolo liečené len liečiteľmi a sprisahancami a dokonca aj tajne. Dnes možno psoriázu vyliečiť pomocou moderných prostriedkov, doteraz sa však ľudia obracajú na netradičnú medicínu.

Psoriáza je ochorenie, ktoré sa prejavuje na koži, ale ako iné ochorenia kože, psoriáza musí byť liečená zvnútra a von.

Ľudové recepty na psoriázu

Na vnútorné použitie

Pri ošetrovaní v domácnostiach je potrebné používať rôzne infúzie, vývar trávy. To vyčistí krv, obnoví tráviaci trakt, uvedie nervový systém do poriadku a zvýši imunitu. Za týchto podmienok, psoriáza jednoducho nemá šancu!

 1. "Broth lavrushki" - rozbijeme 20 g (1 g = 7 stredných listov) bobkových listov s dvoma pohármi horúcej vody. Varenie "elixír" na 10 minút, filtrovať, vychladnúť, piť ráno, popoludní a večerné pol pohára. Tento liek sa užíva do 7 dní. To je najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť v boji proti lupienke, pretože v každej kuchyni sú bobkový list.
 2. "Liek pece" - 200 g bravčového viscerálneho tuku, 1 liter medu, vodka a aloe šťavy za pol litra sa umiestni do pece alebo pece na 4 hodiny (pri teplote 160-180 ° C?). Vezmite 15 ml tejto zmesi 3 krát denne.
 3. "Vývar päť byliny" - Daisy (iba kvety) - 4 lyžice ľubovníka bodkovaného (bylinné) - 4 lyžice Tri-fialová (tráva) - 3 lyžice brusnice (listy) - 2 polievkové lyžice. Zmiešajte všetky zložky a pripravte vývar bezprostredne pred odberom. 1 lyžica vyššie uvedenej zmesi naliať pohár vriacej vody, pol hodiny trvať, a pridať ďalšie Eleutherococcus extrakt - 1 polievková lyžica. Užíva ráno.
 4. "Infúzia celandínu" - celandín (bylinka) - 1 čajová lyžička na 200 ml horúcej vody, sa bráni aspoň pol hodinu. Piť hodinu pred raňajkami, obedom a večerou pijeme čaj. Buďte opatrní. Dávkovanie by malo byť presné, pretože táto rastlina je jedovatá.
 5. "Jačmeň Broth" - 2 lyžice múky jačmenný slad zalejeme 1 litra vriacej vody, nalejeme do termosky a trvajú tam odvar 4:00, filter a prijať. V prípade vášho vkusu, budete cítiť veľmi nepríjemné nápoj, pridať trochu (!), Cukru alebo medu. Maximálne šesťkrát denne do polovice šálky.
 6. "Koreňová infúzia" je odrazom veľkého a púpava lopúcha s 1 lyžičkou, nalejte 200 ml vriacej vody a variť na malom ohni pod vekom maximálne 10 minút. Kmeň a horúce použitie vo vnútri 100 ml pred jedlom (ráno, obed, večer).
 7. "Bylinné čaje" - napríklad jahody (list) - 6 polievkových lyžíc a kozmonautika - 6 lyžice čiernych ríbezlí (listy) - 5 polievkových lyžíc lopúcha (tráva) - 4 lyžice žihľava žihľavy - 4 lyžice, tysyacheletnik (tráva ) - 3 lyžice trojfarebné fialové - 3 lyžice. Dôkladne zmiešať ingrediencie a aby sa čaj: 1 lyžica vyššie uvedené zmesi sa naleje 400 ml vriacej vody, usadzuje sa asi 15 až 20 minút a vziať do pol šálky. Tento čaj na pitie pred jedlom 3 krát denne.
 8. "Nastoi repeshka" - 1 polievková lyžica nalejte nalejte do pohára vriacej vody, zakryte viečkom a trvajú najmenej hodinu. Filtrujte, stlačte, pridajte horúcu vodu tak, aby sa sklo znovu naplnilo. Vnútri 4 krát denne pred jedlom štvrť šálky. Mimochodom, táto infúzia nielen pomáha pri liečbe psoriázy, ale aj normalizuje prácu žalúdka.
 9. "Rašelinový olej" je jednoduchý liek na psoriázu. Vezmeme si denne každý deň 1 čajovú lyžičku.
 10. "Správna výživa!" - ak nechcete bolestivé relapsy zabudnúť na vyprážané mäso, vajcia, rovnako ako na akékoľvek korenené jedlo. Viac zeleniny a ovocia, nezabudnite na mliečne výrobky a potraviny, bohaté na vitamíny a živiny. Pite veľa vody (minimálne 1,5 litra) a nechajte ju mierne alkalickú minerálnu vodu.

Pre externé použitie

Psoriáza sa prejavuje na koži, takže je celkom prirodzené používať rôzne pleťové vody, masti, pleťové vody, krémy a upokojujúce kúpele. Takéto ľudové prostriedky výrazne znižujú nepríjemné pocity na koži, eliminujú začervenanie a intenzívne bojujú s opuchom.

 1. "Masť z vajíčka" - 1 surové vajce, pohár octu a pohár akéhokoľvek masla sa dobre premieša a umiestnite do chladničky na týždeň. Súčasná masť sa aplikuje na postihnuté oblasti tela na 6-10 denne.
 2. "Masť masti" - pol šálky roztaví nesolené sadlo, pol pohára čerstvej trávy rozchodník lúhom prechádzať mlynček na mäso, pridáme asi 2 lyžice gáfor slávik a tepla. Vyhrievajte a neustále premiešajte.
 3. "Krém z moču kravy" - stačí utrieť mechy kráv s infikovanými miestami. Avšak tento spôsob liečenia psoriázy by sa mal používať iba v počiatočných štádiách ochorenia, pri oneskorenej liečbe to nepomôže.
 4. "Lotion of celandine" - čerstvá šťava z tejto rastliny utrie pláty. Rovnako ako u kravského moču, pomáha len pri miernych formách ochorenia.
 5. "Kúpeľ na bylinkách" - šalvia, harmančeka, obrat a kolínka v rovnakých častiach a nalejte horúcu vodu 1:10, trvajte půlhodinu a nalejte do teplej kúpeľa. Vychutnajte si a liečte súčasne!
 6. "More v kúpeli" - vyplňte vaňu teplou vodou a nalejte celé balenie obyčajnej alebo morskej soli. 15 minút pred odchodom do postele každý deň počas jedného týždňa.
 7. "Cesnak kompresia" - niekoľko stroužkov cesnaku stlačiť s cesnakom strúčiky, nalejte výsledný pohár 200 ml vriacej vody a nechajte trvať na hodinu alebo dve. Infúziu používajte ako kompresiu niekoľkokrát za deň.
 8. "Pleťové vody pred spaním" - sušené kone šťavel - 50 g lastovičník a - 50 g mlynček na kávu, aby na jemný prášok, zalejeme brezové decht. Vytvorte kompresy na infikovaných častiach tela pred spaním.
 9. "Rybí olej" - na náplaste aplikujte olej z tresčej pečene trikrát denne. Jednoduchý, ale účinný spôsob, ako sa zbaviť tejto kožnej choroby.
 10. "Liečivo na báze alkoholu + mydlo" - najskôr mazať choré časti pokožky lekárskym alkoholom, potom šťavou s liečivým mydlom. Použite tento liek nie viac ako 1 denne.

Liečba psoriázy v domácnosti ľudovými prostriedkami - ešte pár slov

Liečba psoriázy je celkom nebezpečná, pretože nevyhnutné lieky sú schopné ovplyvniť hormonálne pozadie a spôsobiť jeho zlyhanie. Vedľajšie účinky môžu situáciu len zhoršiť, takže nikto nemá právo zaručiť, že liečba prinesie výsledky.

Psoriáza je chronické ochorenie, neexistuje jediný liek, ktorý by úplne pomohol zbaviť sa príznakov a účinnosť liečby môže trvať len niekoľko mesiacov.

Podvodné kamene v ľudovej medicíne

Pri používaní liečby ľudových receptov doma je potrebné vziať do úvahy nasledujúce faktory: môže situáciu komplikovať:

 • Individuálna neznášanlivosť. Komponenty lieku môžu spôsobiť alergické reakcie, spôsobiť pálenie, svrbenie, začervenanie. Nešetrite celú postihnutú oblasť bez toho, aby ste testovali produkt na jeho malej ploche.
 • Ťažkosti pri varení. Ak chcete získať správnu drogu, musíte niekedy počkať niekoľko hodín až niekoľko dní. Osobitná pozornosť sa musí venovať dávkovaniu zložiek. Najmenšia chyba môže viesť k nenapraviteľným následkom.
 • Neefektívnosť. Neexistuje žiadna záruka, že všetky ľudové lieky môžu zbaviť psoriázy, pretože neboli podrobené klinickému testovaniu. Pri skúsenosti s konkrétnym receptom existuje riziko, že ochorenie prebehne.

Ak vezmeme do úvahy všetky varovania a preberáme zodpovednosť za liečbu psoriázy ľudovými metódami, je celkom možné vidieť požadovaný výsledok čoskoro vo forme zmien na postihnutých povrchoch.

Populárne ľudové recepty z psoriázy na vonkajšie použitie

Medzi obľúbené na liečenie tohto ochorenia patria:

Decht a tuhý olej doma sa aplikujú rovnako: šíri sa na postihnutú oblasť pokožky po dobu 10 minút, každý deň sa postupne zvyšuje čas na 40 minút. Po ukončení procedúry sa má liek umyť teplou vodou s mydlom. Priebeh liečby až do 14 dní. Tieto manipulácie sú lepšie strávené vo večerných hodinách, že ráno sa vyskytol nepríjemný zápach.

Predpísania tradičnej medicíny na použitie sódy na pečenie v boji proti lupienke v domácnosti je pomerne veľa. Zloženú zmes môžete zriediť z teplej vody a sódy na pečenie, naniesť na ranu niekoľko hodín a opláchnuť vodou. Komprimujte 0,5 litra. teplej vody a 3 lyžice. l. Sóda sa aplikuje na chorú pokožku, kým sa úplne ochladí. Môžete pripraviť roztok sódy z 1 lyžice. vody a 2 lyžičky. a utrite postihnuté miesto.

Počas 2 až 3 týždňov sa pomocou predpisu používajúceho 50 g vyhoretého mletej síranu a 50 g síry pomáha chrániť pred psoriázou. V tejto zmesi sa pridá 25 g celandínu a dechtu, 150 g bravčového alebo husacieho tuku. Varíme 15 minút na vodnom kúpeli, potom premiešame až do úplného ochladenia. Aplikujte masť raz denne.

Ak chcete používať propolis pri liečení psoriázových ľudových liekov, pripravte nasledujúcu zmes: 50 g rozomleté ​​na strúhanom propolisu, 0,5 kg vareného prírodného masla. Nalejte propolis do oleja a miešajte, kým nie je úplne v chlade. Ošetrite postihnutú kožu peroxidom vodíka a potom stlačte masť 10-12 hodín. Aplikujte ho každý deň niekoľko týždňov.

Ďalšie recepty na psoriázu na interné použitie

No, ak účinnosť masti a podnosy doplnené odvarom, infúzie pre vnútorné použitie. Brew za 1 polievková lyžica. vriacou vodou 1 polievková lyžica. ľanové semená. Nechajte to variť. Tinktura piť ráno na prázdny žalúdok, a v noci na pitie 2 tablety aktívneho uhlia.

Tinktura čerešne používajte 3 krát denne po jedle pol šálky. A je pripravený týmto spôsobom: pre 600 ml vriacej vody 1 polievková lyžica. bobuľové bobule.

Pripravte čistiace čaje hrnček 4 dielov, 6 dielov jahôd, žihľavy 4 diely, 5 dielov čiernych ríbezlí listov, 3 diely rebríček, 3 diely Viola trikolóra, 6 dielov za sebou. Na 1 polievkovú lyžicu. zbierka na 2 polievkové lyžice. vriacej vody. Naplňte 15 minút a vezmite 0,5 st. trikrát denne.

Pretože sa predpokladá, že sa vyskytuje psoriáza v dôsledku stresu alebo porúch nervového systému, privítanie ľudových sedatívnych infúzií je vítané. To bude stačiť pre 25 kvapiek Eleutherococcus, zriedených vodou, skoro a večer.

Odporúčania pre liečbu ľudových liekov

 1. Od prvých dní liečby sa výsledok nebude prejavovať. Mala by trvať 10-14 dní terapie, aby ste pochopili, či je vhodné pokračovať v liečbe alebo hľadať inú metódu.
 2. Ponechajte zlé návyky v minulosti.
 3. Obmedzte sa na konzumáciu škodlivých potravín prilepením na strave.
 4. Liečba by sa mala komplexne zaoberať.
 5. Nepretrhajte systém úpravy.
 6. Pite veľa tekutín.
 7. Posilniť zdravie a imunitu infúziami a odvarmi rôznych bylín.
 8. Neprekrývajte, pretože to môže spôsobiť relaps alebo zhoršenie psoriázy.
 9. Neotrite postihnutú oblasť pokožky, aby ste ju nerozšírili.

A nakoniec...

Psoriáza je medzi chronickými ochoreniami, preto v priebehu niekoľkých týždňov, mesiacov alebo rokov je možnosť opäť čeliť jej symptómom. Nezúfajte. Vyberte si sami niekoľko ľudových receptov z psoriázy, ktoré naozaj pomáhate, viesť zdravý životný štýl a snažiť sa zostať v pokoji.

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami

Mnohí z nás nechcú stráviť veľa času v zdravotníckych zariadeniach a stráviť báječné množstvo peňazí na liečbu, čo nemusí pomôcť. Alternatívne je táto metóda liečby účinná, ale má nebezpečné vedľajšie účinky a je použiteľná len pre závažnejšie stadia ochorenia. A tak sme sa obrátili na liečbu psoriázy doma pomocou ľudových liekov, ktoré môžu byť použité pre deti i dospelých.

Tradičná medicína sa objavila dlho pred liečením a lekárskymi procedúrami. Toto je prax a skúsenosť našich predkov, nie vedeckej teórie. Áno, niekedy sú to "recepty babičky", ale vedú k odpusteniu. Ale nezabudnite, že ľudské telo je individuálne a človek môže pomôcť nápravou a ten druhý nemôže. je potrebné vyskúšať ďalšie riešenie. Neexistujú žiadne univerzálne metódy na liečbu akéhokoľvek ochorenia v prírode.

Keďže príčiny dermatologických patológií môžu byť odlišné, na odstránenie tejto choroby by sa mal uplatňovať integrovaný prístup, ktorého vedľajším účinkom bude celkové zlepšenie zdravia a liečenie iných vredov.

Integrovaný prístup k liečbe psoriázy používajúci tradičnú medicínu zahŕňa tri základné body:

 • očisťovanie z duchovnej strany;
 • fyzikálne čistenie;
 • využívanie vnútorných a vonkajších prostriedkov.

Duchovne očisťuje

V knihách slávnych autorov, ako napr "Kožné ochorenia - posolstvo duše" Anne Maguire, ako aj na fórach sa môžete stretnúť s príbehmi ľudí trpiacich na kožné ochorenie už celé roky, ale jeden deň boli nútení prehodnotiť svoj život, zmenili ho a ochorenie zmizlo. Toto sú skutočné príbehy o nepriemyselných ľuďoch. Ale toto nie je mystický fenomén alebo prozreteľnosť, je to neznámy vzťah medzi telom a dušou, pretože všetky procesy v tele sú vzájomne prepojené.

Očistenie z vnútra

Na zmenu života je nevyhnutné úplne nielen názory, ale aj dávka. Veľa zaujímavých informácií nájdete v práci "Liečba psoriázy". Prírodná cesta ", autor John Pegano. Táto publikácia je zovšeobecňovaním jeho dlhoročných skúseností s liečbou pacientov so šupinatým lichenom "z vnútra". Ponúka bezpečný režim s argumentmi a odôvodneniami; čo v konečnom dôsledku vedie k dlhodobému klinickému účinku.
Je tiež potrebné zbaviť sa škodlivých návykov, ktoré sú škodlivé pre zdravie.

Ďalší spôsob čistenia je uvedený v knihe "Zlaté recepty prírodnej medicíny", autor Marva Ohanyan. V tomto vydaní hovorí lichen nie kožným chorobám, ale k chorobám ľudského tela ako celku. Dôvod vzniku psoriázy je skrytý pri narušení správneho fungovania obličiek, pečene a pľúc. A vedie k tejto zmiešanej potravine nesprávnymi potravinami.

Ak ste sa vážne rozhodli liečiť psoriázu, je potrebné upraviť stravu, očistiť telo toxínov, očistiť sa a začať používať infúzie, čaje a masti, ako aj iné ľudové postupy.

Samostatne stojí za zmienku o posilnení tela respiračná gymnastika Strelnikova, ktorý v kombinácii s inými prostriedkami pomohol pacientom s psoriázou dosiahnuť pozitívne výsledky v rokoch boja proti psoriáze.

Vnútorné a vonkajšie prostriedky

Prostriedky vnútorného použitia - tinktúry a fyto čaj; prostriedky vonkajšej aplikácie zahŕňajú výplne a zmesi, masti, kompresie; Môžu sa použiť aj externé postupy, ako sú utierky a kúpele.
Informácie o mnohých nižšie uvedených rastlinách a spôsobe ich použitia, vlastnosti; nájdete v knihe Mikhaila Andreevicha Nosala a Ivana Mikhailoviča Nosala "Liečivé rastliny a spôsoby, ako ich používať u ľudí", kde sa tiež dozvedel, ako zbierať, sušiť a skladovať, aby ste potom mohli pripraviť ten správny nástroj.
Takže, aké metódy na liečbu psoriázy a aké prostriedky ľudovej liečby sa majú aplikovať?

Externá aplikácia - masti

Ak chcete ovplyvniť prejavy kožných ochorení, mali by ste si vybrať účinnú masť, ktorú môžete urobiť sami. Nižšie nájdete recepty na masti, všetky zložky musia byť dôkladne premiešané, v prípade potreby sú uvedené ďalšie opatrenia. Získané masti by sa mali aplikovať na postihnuté oblasti pokožky psoriázou viackrát denne. Trvanie liečby je individuálne.

Masť psora na základe ASD-3F

Jednoduchá masť, ktorej hlavnou zložkou je tretí podiel Dorogovovho antiseptického stimulantu, sa získava zmiešaním tejto frakcie a ľanu (alebo rakytníka) v rovnakých častiach. Odporúča sa piť druhú frakciu podľa schémy: z jednej kvapky na tri desiatky kvapiek ASD-2F v 50 ml vody a potom z tridsiatich na jednu. Po pití pol pohára mlieka.

Na základe tejto frakcie existuje komplexnejší predpis pre komplexnú masť:
masti: amfotericín - 60 gramov levorovanovaya - 60 gramov nystatín - 60 gramov psoralinovaya - 50 gramov
ASD-3F - 200 ml dechtová breza - 140 ml | (roztok) - 70 ml fukorcín (rozpúšťadlo) - 120 ml | "divoká ruža" (tj boky z bradaviek) (tinktúra) - 60 ml
Eukalyptový olej - 80 ml | rakytník olejový - 60 ml | dusičnan strieborný - 70 ml | živočíšne tukové ryby - 100 ml

Masti s použitím včelárskych výrobkov

V nasledujúcom receptúre na psoriázu použite domácu masť s včelím voskom:
Maslo - 200 gramov Propolis - 60 gramov včelí vosk - 40 gramov
mliečne želé - 20 tabliet (napríklad "Apilak")
peľ (alebo perga) - 2 lyžice

Varenie pomocou vodného kúpeľa nechajte vychladnúť. Pridať:
rybí olej (môže byť nahradený gáfrovým olejom) - 1 polievková lyžica

Taktiež piť tridsať percent tinktúry propolisu na alkohol v množstve dvadsať až tridsať kvapiek na pol pohára vody pol hodiny pred jedlom.

Propolis sa dá použiť aj na liečbu dermatologických ochorení, tu je recept:
Propolis - 50 - 75 gramov Vitamín A - 15 kapsúl maslo (teplé) - 500 gramov
Aplikujte gázu na masť. Zabezpečte obväz alebo náplasť.

A ďalší recept z podobných komponentov:
Maslo - 10 dielov. Roztopíme, varte.
propolis - 1 diel. Utrite na strúhadlo.
Miešajte, dajte do homogénneho stavu, nechajte vychladnúť.
Zlomené miesto sa rozotrie peroxidom vodíka a potom naneste gázu s masťou. Zabezpečte obväz na jeden alebo dva dni.

Existujú recepty na masti na báze medu.
med Kalanchoe (šťava) eukalyptový olej x3
Pred použitím masti nechajte 3 dni v uzavretej nádobe

med glycerol x2
Tento liek je účinný v palmar-plantárnej forme psoriázy.

Salicylová masť

Pri liečbe psoriázy doma môžete použiť masť odvodenú od kyseliny salicylovej. Treba poznamenať, že priebeh liečby týmto liekom by nemal presiahnuť tri týždne, inak by mohli byť negatívne účinky. Ak psorického uchopil malú oblasť kože, a potom aplikovať na dve percentá salicylovej masti, pre-spracovanie bezpečnostného antiseptické aplikácie. Ak je zápal silný, dvakrát toľko vazelíny sa zmieša s masťou. Na liečbu psoriázy pokožky hlavy sa používa salicylová masť s koncentráciou až do päť percent. Viac informácií o použití salicylovej masti pri psoriáze.

Hlavnou zložkou masti môžu byť ďalšie látky. Nižšie je niekoľko receptov na prípravu domácich masť, ktorých použitie pomôže v boji proti tejto chorobe.

Masť na tinktúre z bentonu

fronta (bidens l.) alkoholu na 100 gramov. Trvať desať dní, vyskočiť, pridať:
petrolatum | Lanolín 60 gramov každý.
Tiež piť tinktúru otáčania alkoholu v množstve 15 kvapiek na 100 ml vody.

Masť pre psoriázu eukalyptus

Kalanchoe (šťava) eukalyptový olej x3 | med. Trvať na päť dní.

Masť na tuhej látke

lekárska mastná soľ - 500 gramov medové včely - 2 lyžice detský krém - 0,5 tubusu
Posilnite účinok tohto receptu pridaním nasledujúcich zložiek:
kuracie vajcia, bielkoviny - 1 ks | síra (prášok) - 1 čajová lyžička popol z ovocia z gaštanov - 2 čajové lyžičky
popol z bokov (môže byť nahradený brezovým popolom) - 2 čajové lyžičky
A najefektívnejšia masť bude s prídavkom ďalších troch čajových lyžičiek bylinandlandu.

Masť z lišajníka z chelidonia

petrolatum | celandín veľký (prášok)
Aplikujte na choré časti pokožky po dobu troch dní. Potom sa umyte, mačte kožu odvarom z celandínu, nechajte vyschnúť. Po štyroch dňoch zopakujte postup.

Birch tar tar

Treba poznamenať, že brezový decht by sa mal používať od malých koncentrácií (až do dvoch percent) a lokálne. S dobrou toleranciou môže byť koncentrácia zvýšená na desať percent av stredoch s ťažkou infiltráciou môže byť koncentrácia zvýšená o dva.
Existujú krémy s dechtom, napríklad Picladol. Ale je možné vyrobiť masť z tar:
ricínový olej | tar birch | kyselina salicylová

Masť na psoriázu na uhličitane sodnom

soda potraviny | olivový olej
Zmiešajte do homogénnej látky
Každé tri dni sa aplikujte na postihnuté miesta a zakryte polyetylénom (napríklad potravinovým filmom).

Existuje tiež zložitejšie masť predpis pre boj proti psoriázu, na báze sódy:
kurací tuk - 1 sklo. Varujte 10 minút, nechajte vychladnúť
chaga - 0,5 šálky sóda - 1 čajová lyžička domáce mydlo - 2 lyžice
jedlý olej - 1 lyžica | dechtový olej - 2 lyžice vaječný žĺtok - 3 kusy
Po ochladení dobre premiešajte:
žlčová lekáreň - 2 lyžice.
Použiť niekoľko hodín pred spaním.

Možno nájsť ďalšie recepty na masti, napríklad masti na báze prášok získaný zmiešaním vazelína a jemného prášku. Ale málo sa vie o účinnosti takýchto podivných komponentov.

Externé použitie - Kompresie a tinktúry

Vytvorte kompresiu, pleťovú vodu alebo utierku v miestnosti s infúziou alebo olejom jednoduchšie ako pripraviť masť. Ale podľa pacientov, ktorí tieto prostriedky použili, je tiež k dispozícii pozitívny účinok. Je potrebné nájsť spôsob liečby tradičnej medicíny, ktorý je účinný pre vás osobne.

Základom pre tinktúru môžu byť rôzne látky, vrátane "ruskej ropy" (to znamená brezového dechtu).

Birch púčiky, decht, plus popol

popol | tar x3
Ovplyvnite postihnuté oblasti.
Pijte odvar z pupienkov, vyrobené s vodným kúpeľom, v pomere dve čajové lyžičky na 200 ml vriacej vody, pred jedlom 60-70 ml.
Môžete tiež robiť kompresie.

Birch decht a celandín

Účinné s čerstvými vyrážkami psoriázy. Trvá 15 procedúr denne.
Odfúknite decht na lupénky; nechajte 60 minút; umyť.
Rozptýlejte vyrážky infúziou fľaše a čakajte na sušenie.

lastovičník

Aj na liečbu psoriázy používajte čerstvý kolinín alebo skôr šťavu z neho. Potrebujú mačacie časti epidermy dvakrát denne. A tak liečené počas celého letného obdobia. Ak je to potrebné, pokračujte v kurze už s použitím infúzie.

Môžete nájsť recepty na ošetrenie tak dobre známe v kuchyni zelenina, ako je kapusta a zemiaky. Zelená kapusta navlhčená v zapareniach, čaká na sušenie, nie je umývaná aspoň jeden deň. A zo strúhaných surových zemiakov (ružová farba) urobte kompresiu niekoľko hodín; Táto metóda je účinná pri malom počte výskytu psoriatických erupcií.

V ľudovej medicíne sa odporúča používať späť mlieko obyčajné (nie prsia, kravy) - variť v smaltovaných miskách, plát zo stien na mazanie plátov každú hodinu a samotné mlieko sa môže opiť.
Tiež z psoriázy môže pomôcť tak dobre známe v kuchyni korenie, ako vavrín. Bavorský list sa naleje s rastlinným olejom a trvá týždeň na tmavom chladnom mieste.

Nasledujúci recept je založený na žĺtkoch vajec, ktoré často používajú ženy v domácnosti pri pečení a iných jedlách.

Vajcia: kefy

Vidiecke vajcia, oplodnené - 1 tucet
Varujem tvrdo varené, odstráňte proteíny (môžete jesť), žĺtky sa rozpadajú.
Výsledná kakaa by mala byť tepelne ošetrená na nízkej teplote v panvici, bez oleja, kým sa nevytvorí olejovitá látka s červeným odtieňom. Bude to trvať tri štvrtiny hodiny. Na vyjadrenie oleja (bude to asi štvrtina skla). Aplikujte dvakrát denne.

Môžete tiež bojovať proti pseudo "jednoduchším" prostriedkom, ktorý si môžete kúpiť v lekárni alebo dokonca v obchode s potravinami, a to:

Ľanový olej Olej z rakytníka | Peroxid vodíka

Denne namazať trikrát denne. Výsledky po 2 týždňoch.

Olej z melaleuky

Je to tiež olej z čajovníka. Tento éterický olej sa najlepšie používa neriedený. Na suchú pokožku naneste niekoľko kvapiek dvakrát denne.
Účinnejšie je používanie oleja v spojení s inými komponentmi. Tu je recept:
Bergamotový olej x2 / levanduľový olej x3 / mandľový olej x3 / olej z boráku x6 / olej z večerných ihličiek x6 / rozmarínový olej x2 / olej z čajovníka x2
Trvať na 4 dňoch. Potom používajte dvakrát až trikrát denne

Dokonca aj "zanedbaná" psoriáza môže byť vyliečená doma. Len nezabudnite rozmazávať raz denne.

Ďalej niekoľko ľudových receptov na základe kvetov a bylín, rastlín, z ktorých mnohé sa nachádzajú na záhradných posteliach (rastú sa) alebo v poliach a lesoch, nezávisle.

Apium (Apium)

Vytvorte kompresiu z rozdrveného koreňa celery dvakrát denne počas dvoch mesiacov.
Tiež piť celeru šťavy dve polievkové lyžice trikrát denne. Pozitívny účinok: odstraňuje škvary.

Kalanchoe

Listy Kalanchoe rozdrvené, vložiť do fľaše, usporiadať na pravej strane tela.
Na zvládnutie psoriázy na tvári používajte masť podľa nasledujúceho receptu:
Kalanchoe (šťava) med eukalyptus (olej) x3
Po zmiešaní sa masť trvala 3 dni v tme a potom sa aplikovala na tvár.

trojlístok

Clover (suché kvety) - 2 lyžice.
Omotajte do tvarovky, varte s vriacou vodou. Trvať na pár minút; mierne vyčerpať. Vytvorte kompresiu na hodinu alebo dve.
Infúzia na pitie, plus to vyčistí nádoby.

Jablkový jačmeň

voda teplá x3 | ocot
Aplikujte kompresiu 0,5-1 minút, niekoľkokrát denne.
Je tiež možné aplikovať jablkový mušt cez noc, umyť ráno.

Na liečbu palmárno-plantárnej psoriázy a psoriózy nechtov, psoriatických lézií nôh alebo rúk namočte ruky / nohy do jablčného octu na päť minút denne.

Aloe a celandínové lotiony

ayr (koreňová šťava) aloe (šťava) ľanový olej | stolový ocot.
Zmiešajte v rovnakých pomeroch, naliať 3 časti strmého vriacej vody, trvať 2-3 hodiny, filter.

Na nezvyčajné tinktúry možno pripísať nasledovný "recept babičky", ktorý je založený na... vosková mora (!).
Výťažok z voskového mora - 1-2 čajové lyžičky
Dimexid - časť 1
teplej varenej vody - 2 diely
Gázové obrúsky sa impregnujú takouto zmesou a nanášajú sa na dobu až 2 hodín.

múmie

Oddelene stojí za zmienku o liečbe múmiach, o ktorých sa informácie v knihe Nosala nenachádzajú. Mumiye je živicový organický produkt tmavej farby, ktorý sa nachádza v mnohých oblastiach sveta vrátane Ruska. Aj v lekárňach sa nachádzajú vo forme tabliet.
200 mg múmie (1 tableta) sa rozpustí v šungitovej vode (šungit je taká hornina). Výsledný roztok sa používa na aplikácie.
Tiež 1-2 tablety múmie sa môžu rozpustiť v lyžičke vody a olivového oleja. Táto zmes je veľmi účinná pri psoriáze hlavy a môže sa tiež pridávať do vlasových masiek.
Múmie sa používajú aj vo vnútri. 1 tableta ráno na prázdny žalúdok (môžete sa rozpustiť vo vode). Tento cyklus je 10 dní. Medzi cyklami by ste mali prestávku.

Takže v štúdiách M.E. Ereshov a jeho kolegovia zaradili tri cykly s prestávkou na 5 dní. Časť pacientov okrem múmie užívala vitamíny B a kyselinu nikotínovú. Výsledkom bolo po 40 dňoch, že 29 pacientov malo nasledovné výsledky: 18 - klinické vyliečenie, 10 - významné zlepšenie. A len jedno zlepšenie nebolo také dôležité v dôsledku ťažko liečiteľnej formy psoriázy.

Vnútorné použitie - tinktúry a infúzie, odvarky


Nasledujú recepty na prípravu odvarov a infúzií, ktoré sa majú podávať ústne.

Birch huby chaga

Birch húb namočiť cez noc vo vriacej vode.
Potom vezmite chaga a rozdrvijte ju (môžete použiť mlynček na mäso); a voda, v ktorej sa huba namočila, sa zahreje na 50 ° C.
Nalejte výslednú hmotnosť v pomere jeden až päť. Trvať na dvoch dňoch.
Vezmite si trikrát denne na pol pohára pred jedlom.

K dispozícii je recept odvaru na základe extraktu chaga, ktorý nájdete v lekárni:
Befungin (hustý extrakt z brezy) - 2 lyžice na 500 ml teplej vriacej vody.
Jesť 1 polievkovú lyžičku trikrát denne pol hodiny pred jedlom.

Jačmeň Sambucus

čierne čučoriedky (kvety) - 2 čajové lyžičky na 500 ml vriacej vody
Trváte (minimálne 60 minút) a po jedle vezmite polovicu pohára trikrát denne. Ak je to potrebné, mierne cukor.

Zlatý pes

voňavá vôňa - 50 výhonkov medzi výhonkami ("spoloční prevádzkovatelia")
vodka - 500 gramov
Trvať na tri týždne.
Otrite boľavé miesta tri mesiace.
Účinok bude viditeľný po 10 dňoch.

Piniové orechy

borovicové orechy - 1 sklo. Rozdrviť, vložiť gázu.
vodka - 2 šálky.
Trvajte pol roka na tmavom mieste.
Vezmite do jedného mesiaca, začínajúc 5 kvapkami denne, pričom každý deň dávku zvyšujete o 5 kvapiek.
Znečistené oblasti mazať aj cédrovou gumou.

Ľanové semená

ľan (semená) - 2 lyžice na 500 ml vriacej vody
Brew v thermos, trvať na deň. Vezmite si ráno pred jedlom.
Pred odchodom do postele vypiť dve tablety aktívneho uhlia. Pozitívny účinok: čistenie od toxínov.

Japončina japončina

Sophora japonský (suchý) - 50 gramov
vodka - 500 gramov
Nastavte dva týždne.
Alebo môžete použiť čerstvé ovocie v pomere 100 gramov na 200 gramov vodky.
Alebo si kúpte hotovú tinktúru v lekárni.
Pite, rozpustenie vo vode, pol čajovej lyžičky trikrát denne.
Pre deti pripravte infúziu na vodu na základe podielu jednej polievkovej lyžice na pohár vriacej vody. Vezmite tiež často, ale 1 polievková lyžica.

Zber bylín

Dôležitým miestom v ľudovej medicíne je liečba liečivými rastlinami a liečivami. Každá rastlina má jedinečné vlastnosti a spoločne majú priaznivý vplyv na zdravie a proces obnovy. Nasledujú recepty siedmich rôznych poplatkov. Stojí za zmienku, že v šiestich z nich sa používa celandín a tiež postupnosť. Ďalšie komponenty sú menej časté. Buďte opatrní, aby ste nepreháňali priebeh liečby, pretože napríklad vo veľkej koncentrácii je nebezpečný. Kurz teda nie je dlhší ako 3-4 týždne.

Nižšie je tucet receptov na bylinné prípravky, ktoré pomôžu v boji proti lupienke.