Hlavná

Ovčie kiahne

Liečba kondylómu - metódy odstránenia v domácnosti. Nápravné opatrenia na liečbu genitálnych bradavíc u žien a mužov

V dôsledku toho sa objavuje stále viac a viac objavujúcich sa imunitných nedostatkov všetky nové vírusové ochorenia, z ktorých predtým nikto nepociťoval. Príčinou vzniku papilómov a genitálnych bradavíc je papilomavírus. Liečba kondylómu liečivými alebo ľudovými metódami je dlhý proces, trpezlivosť pacienta a správny výber metód liečby alebo likvidácie. Existuje viac ako 100 odrôd papilomavírusu, ktoré sa degenerujú do benígnych formácií: bradavice, papilómy, kondylómy. Tá sa bude diskutovať neskôr.

Čo je kondylóm?

Akútny kondylóm je bežná infekčná choroba vírusového pôvodu. Jeho prítomnosť je ľahko určená vonkajšími príznakmi: kondylóm má vzhľad organických rastov epitelu vo forme papily. Papily sú osamelé alebo tvoria celú kolóniu, často zlúčenie do jedného obrieho neurity -. Viac ako 2 cm malé mäkké bubliny ružovo červenkasté schopný rýchlo rastú. Na základni formácií je charakteristickou črtou tenká stonka. Tieto formácie ovplyvňujú časti pokožky a slizníc osoby s vysokou vlhkosťou a teplom.

Typy bradavíc

Zdá sa, že existujú štyri typy genitálnych bradavíc:

Povaha výskytu mnohonásobných útvarov, tj epiteliálnych segmentov, ovplyvňuje skupiny rastov, ktoré pri reprodukcii pripomínajú karfiol. Medzi jednotlivými drážok bradavice sa chystá na veľké množstvo mikróbov, ktoré vyvoláva zápach a vrcholky bradavíc začnú vlhký, čo pacienta svrbenie, začervenanie a zápal postihnutých epitelu a sliznice miest.

choroba pohybu ploché condyloma Buschke-Lowenstein schopný hlboko klíčenie ovplyvňuje nielen epitel, ale aj okolité tkanivá, často regeneruje v spinocelulárneho karcinómu. Adolescenti sú lokalizovaní na vonkajších genitáliách mužov a žien, v blízkosti análneho otvorenia, na tvári, v podpazuší, na krku. Často, keď mechanicky poškodený školstva priniesť veľa problémov: krvácať, zapálená, popraskané kôra pokrytá, zabránené v pohybe, ak je umiestnená do sedacieho záhybu.

Príčiny vzniku formácií u mužov a žien

Hlavné dôvody vývoja kondylomatózy človeka sú:

 • infekcie prostredníctvom infikovaných výrobkov pre domácnosť, hygienických predmetov;
 • Pohlavne prenosná infekcia;
 • rozšírenie s priamym kontaktom s vírusom;
 • kondylomata sa vyskytujú pri častých zmenách sexuálnych partnerov, so skorým sexuálnym životom;
 • s poklesom telesnej imunity.

Faktory vyvolávajúce vývoj kondylomatózy: pretrvávajúci stres, beriberi, preťaženie, prítomnosť závažných pohlavne prenosných chorôb a rakoviny krčka maternice.

Na intímnom mieste

Adipozita je často lokalizovaná na vonkajších a vnútorných genitáliách žien. Vo fáze choroby počas pohlavného styku žena zažije bolestivé pocity z porušovania integrity formácií. Ovplyvňuje pysky ohanbia žien (veľké i malé), ich zadné komisura, často lokalizované v pošve (vulva bradavíc) na krčok maternice, na vonkajšom otvore močovej trubice. Pri ústnom pohlavnom styku sú v análnej časti možné erupcie genitálnych bradavíc. U mužov sa kondylomatóza prejavuje v predkožke, forma je lokalizovaná na penise, v oblasti močovej trubice.

Na tvári

Ak sú kondylómy lokalizované na tvári, krku, ústach a jazyku, v rukách človeka, potom je to veľký problém s kozmetikou. Koniec koncov, nedostatky vo výskyte ženy podkopávajú jej dôveru vo svoje schopnosti, podhodnocujú sebaúctu. Terapia je preto povinná, bez ohľadu na jej samostatné alebo skupinové subjekty. Okrem estetických chýb, vonkajšie výrastky dávajú človeku veľa problémov: sú zranené neopatrnými pohybmi, oblečením a ľahko sa zapálili.

Anal kondylómy

Pairwise kondylómy často postihujú povrch konečníka okolo konečníka alebo vnútri konečníka. Nie vždy kondylómy sa líšia vizuálne, existuje skrytý typ, liečba rastu kondylómu by mala vykonávať proktológ. Stav pacientov sa stáva zložitejším, ak takéto bradavice rastú v celých kolóniách. Jednotlivé prípady sú menej nepohodlné, ale nemusia byť nečinné - to môže viesť k vážnym následkom.

Je možné vykonať liečbu doma?

Liečba ľudovými metódami by nemala byť základná, ľudové lieky sa považujú za dodatočné metódy po úplnom vyšetrení pacienta lekárom. Lekár predpíše lieky na posilnenie imunity, kvôli ktorým sa condylomatóza ustupuje. Samošetrenie často vedie k problémom, ak existuje podozrenie na onkológiu. Preto je tu riziko, že je nevhodné, je lepšie obrátiť sa na profesionála.

Prečo kondylómy, spôsoby odstraňovania formácií a zásady liečby HPV

Kondylómy - je papilomatózní (bradavice), tvorba prednostne lokalizovaný na pohlavných orgánoch (kože alebo sliznice) a / alebo konečníka, spôsobené ľudským papilomavírusom a charakterizovaná chronickým relaps kurzu a vysoko nákazlivý.

Téma naliehavosť

Trend smerom k významnému nárastu chorobnosti spôsobené infekciou HPV je príčinou obáv (najmä pokiaľ ide o vývoj genitálnych bradavíc) lekári v rôznych oblastiach - dermatológmi, pôrodníkov a gynekológov, urológov.

Čo je nebezpečný kondylóm?

Spoločenský význam a naliehavosť problému spojeného s rozšíreným, trvalý rast počtu prípadov a čo je dôležitejšie, schopnosť týchto subjektov, prevádzať do rakovinových nádorov. Takmer všetky prípady rakoviny krčka maternice a iných nádorových ochorení pol Analýza (oblasť konečníka), a na genitálií, a radu zhubných nádorov na koži charakteru, prostaty a slizníc horných ciest dýchacích (hrtana rakovina dlaždicových) spôsobené infekciou papilomavírusom.

Počas uplynulého desaťročia sa počet infikovaných ľudí zvýšil celosvetovo o desaťkrát. Rôzne štúdie ukazujú, že infekcia s rýchlosťou až 82% žien do dvoch rokov od začiatku sexuálnej aktivity, rovnako ako asi 80% sexuálne aktívnej populácie, ktoré môžu zahŕňať osobu, ako sa zjavnými klinickými príznakmi infekcie, a bez nich. Často neúčinné liečenie bradavíc vzhľadom k opakujúce sa povahe ochorenia a vysokého výskytu opätovné infekcie v súvislosti s vysokým výskytom tejto patológie.

Ročný nárast HPV infekcie v Spojených štátoch je asi 5-6 miliónov ľudí. Prevalencia je priemerná - 100 ľudí na 100.000 obyvateľov v Nemecku - asi 450 ľudí, v Rusku - 30-35, a v niektorých oblastiach (Petrohrad, Moskva a Moskovskej oblasti), toto číslo vzrastie na 120-165 ľudí na 100.000 obyvateľstva. Avšak ani tieto ukazovatele nie sú úplným odrazom skutočnej infekcie populácie ľudským papilomavírusom.

Vzhľadom k tomu, že klinické prejavy HPV infekcie majú tendenciu k self-navrátiť, jeho výskyt u osôb vo veku 25-30 rokov, po páde, ale zároveň je výskyt dysplázia a krčka maternice výrazne zvyšuje maximálny počet prípadov, ktoré sa slávi medzi osobami vo veku 45 rokov.

Etiológia a patogenéza choroby

príčiny

Príčinnými činidlami sú rôzne typy (najmenej 35) vírusov obsahujúcich DNA, ktoré sú súčasťou rodiny papilomavírusov pod všeobecným názvom ľudského papilomavírusu (HPV). Často sa nájde jedna osoba nie jedna, ale kombinácia niekoľkých typov patogénov.

Kmeň (typ) patogénu závisí od rôznych patologických procesov, ich príznakov, lokalizácie, stupňa onkologického nebezpečenstva. kmene ľudského papilloma vírusu sa delia na kožu a sliznice, vysoké, stredné a nízke riziko rakoviny, sú schopné vyvolať ako zhubných a nezhubných nádorov.

Najbežnejšie z nich sú 16 a 18 kmeňov, ktoré spôsobujú bradavice na pohlavných pier s degeneráciou do rakoviny, rakoviny penisu, dysplázia a rakoviny sliznice vagíny a krčka maternice, konečníka, hrtanu. Klinické prejavy dlhotrvajúcich typov infekcií 6 a 11, ktoré sa týkajú vírusov nízku onkologického riziká sú análne a genitálne bradavice.

Maximálny počet ochorení sa vyskytuje v mladom veku (17-25 rokov), pravdepodobne v dôsledku vrcholu sexuálnej aktivity a vysokej náchylnosti tkanív epiteliálnych genitálií. Condylómy u mužov a žien sa vyskytujú približne rovnakou frekvenciou.

Mechanizmus vývoja patológie

Inkubačná doba môže trvať niekoľko mesiacov až niekoľko rokov (v priemere asi osem mesiacov). Ochorenie sa môže vyskytnúť subklinicky bez zjavných prejavov.

Vírus preniká rastúce epiteliálne bunky z bazálnej vrstvy kože alebo slizníc pomocou mikroskopické poškodenie spôsobené mechanickým, bakteriálne infekcie, zápal a podobné. D.

Nediferencovaných buniek bazálnej vrstvy kože a sliznice v procese zrenia, diferenciácie a presunúť do prekrývajúcich vrstiev nesú pretrvávajúce vírusu, a preto sú zdrojom infekcie, stále prítomné v epitelových bunkách hornej vrstvy.

Ďalej je tu narušenie procesu transformácie epidermálnych buniek v povrchovej vrstve kože epitheliálních buniek, najmä v tŕň vrstve, pretože diferenciácia proces je riadený génmi v ňom osídlených HPV. V dôsledku toho vznikajú deformačné zóny, v ktorých hĺbka vrstvy pokožky rastie a oblasť kože sa zahusťuje vplyvom stratum corneum. Tieto nerovnomerné rastliny, ktoré majú formu bradavíc, sú condylomata.

Cytologické stery odobraté z povrchovej vrstvy epitelu, nájdených buniek infikovaných vírusom, ktoré v porovnaní s normálnou, sú menšie a ľahšie lem obklopujúce bunkové jadro. Preto sa zdajú prázdne, odkiaľ pochádza ich meno - "koilotstvo".

Koilocyty sú špecifickým znakom lézie infekcie papilomavírusu. Pri benígnom priebehu procesu koylocytov existuje len málo, až jediné zvýšenie počtu jadier absentujúcich alebo nevýznamných. V prípade transformácie na nádorovitú formáciu sú tieto bunky definované v hornej 1/3 epiteliálnej vrstvy, často vo forme rozšírených ložísk.

Zrelé vírusové častice sa nedostávajú do krvného obehu a nerozšíria sa do iných orgánov. Aktivne sa zhromažďujú v povrchovej vrstve epitelu a uvoľňujú sa, keď sú bunky zničené na povrchu pokožky alebo slizníc, čo vedie k tomu, že tieto bunky sú potenciálne nebezpečné z hľadiska infekcie.

Ako sa vyskytujú kondylómy?

Hlavným rizikovým faktorom pre infekciu infekciou papilomavírusom u detí mladších ako 12 rokov je kontakt s infikovanými rodičmi, vo veku 13-17 rokov je hlavný spôsob infekcie sexuálny a hlavným rizikovým faktorom je skorý nástup sexuálnej aktivity.

Infekcia zdravou osobou sa prenáša tesne v blízkosti infikovaných slizníc alebo kože od infikovaného partnera. Hlavný spôsob infekcie u dospelých je sexuálny a prevencia prostredníctvom kondómov je neúčinná. Pravdepodobnosť infekcie v prípade kontaktu s infikovaným sexuálnym partnerom je 70%. Preto sa HPV vzťahuje na pohlavne prenosné infekcie. V porovnaní s genitálnymi herpesmi sa vyskytuje trikrát častejšie než druhý.

Patogén môže byť prítomný aj v slinách a moči infikovanej osoby. Je možné, že sa dá prenášať bozkávaním a domácim (veľmi zriedka!) Spôsobom - vo vani, v kúpeli, cez spoločné uteráky alebo spodné prádlo atď.

Mechanizmus infekcie a lokalizácia patologických prvkov do veľkej miery závisí od typu sexuálneho kontaktu. Pri orálnom sexe sa kondylómy vyvíjajú v ústach, najmä v jazyku, ako aj v pažeráku, na slizniciach hrtanu a dokonca aj na priedušnici. Pri vaginálnom sexe sa vyvíjajú na koži vonkajších genitálií a na sliznici vagíny a krčka maternice, uretry sa môžu rozšíriť na kožu okolo konečníka. Ale na začiatku perianálne kondylómy vznikajú hlavne počas análneho sexu.

Infekčné činidlo spravidla (ale nie vždy) spôsobuje ochorenie na pozadí zníženia všeobecnej a lokálnej imunity a takmer vždy sa spája s inými druhmi pohlavne prenosných infekcií vrátane syfilisu. Rizikové faktory sú hlavne:

 • skorý debut sexuálnej aktivity;
 • mladý vek;
 • časté sexuálne kontakty s rôznymi partnermi;
 • sexuálne vzťahy s osobami, ktoré majú alebo mali v anamnéze ochorení spôsobených HPV a iných sexuálne prenosných infekcií (herpes, chlamýdie Trichomoniasis, Candida, a iní.);
 • tehotenstva;
 • porušenie vaginálnej mikroflóry;
 • endometrióza;
 • autoimunitné ochorenia spojivového tkaniva a súvisiace glukokortikoidové lieky, liečba cytostatikami, diabetes mellitus, hypotyreóza, hypovitaminóza, obezita;
 • prítomnosť somatických patológií a častých respiračných vírusových ochorení.

Klinický obraz

V súlade s klinicko-histologickou klasifikáciou papilomavírusovej infekcie sú jej klinické prejavy:

 1. Kožné papilómy.
 2. Kondylómy (musia byť rozlíšené od tých v sekundárnom syfilis a kožné papilómy).
 3. Papilomatóza hrtana.

Kožné papilómy

Príčinou kožných papilómov alebo bradavíc je tiež jeden z kmeňov HPV. Klinický rozdiel medzi kondylómom a papilómom je spôsobený rôznymi typmi ľudského papilomavírusu. Existujú jednoduché (vulgárne), subunguálne, mozaikové, plantárne, ploché a iné typy týchto formácií. Najbežnejšou formou sú vulgárne papilómy, ktoré sú jednoduché alebo viacnásobné husté prvky s dobre definovanými hranicami a veľkosťami od 1 mm do 10 mm. Často existujú kožné papilómy väčších rozmerov ("matky"), obklopené "dcérskymi" prvkami menších rozmerov.

Povrch bradavíc je žlto-šedej farby a je pokrytý prasklinami tvorenými vrstvami horných epitelových platní. Charakteristickým znakom dermálnych papilómov sú hnedo-čierne škvrny na povrchu, ktoré vznikli tvorbou trombov v ich kapilárach. Sú zvlášť zreteľné pri zvažovaní bradavíc pod lupou.

bradavice

Zvyčajne sa rozlišujú tieto formy a typy:

 1. Exofytná forma (rastúca von), reprezentovaná špicatými kondylómami.
 2. Endofytické alebo subklinické prvky rastú hlavne vo vnútri tkaniva a nevykazujú takmer nič samého.
 3. Obrovský kondylóm Buschke-Levenshtein alebo nádor Buške-Levenshtein.

Genitálne bradavice

Majú zodpovedajúcu formu a sú fibroepitheliálne útvary tuhej alebo ružovej farby na povrchu kože alebo na povrchu slizníc. Majú tenkú stonku alebo (oveľa menej často) širokú základňu. Na pokožke je ich povrch pokrytý viacvrstvovým plochým epitelom, zvyčajne s tvrdou (menej často jemnou) keratinizáciou. V druhom prípade majú vonkajšiu podobnosť s papilómom.

Prvky môžu byť vo forme jedno alebo viac bodových (až 1 mm) uzlov. Často sú výrastky až 10-15 mm alebo viac. Ak sú mnohonásobné, spájajú sa a pripomínajú kvetenský hrebeň alebo kvetenstvo kvetu. Tieto formácie sú najcharakteristickejšími klinickými prejavmi HPV. Vzhľadom na špecifickú lokalizáciu sa nazývajú aj pohlavné orgány.

Condylomata u žien dochádza predovšetkým v oblastiach s najväčšou možnou plochu macerácia - to klitoris, malé a veľké pysky, vstupný priestor vo vagíne sliznicu a spodná tretina z vagíny, konečníka oblasti a vonkajšie otvorenie močovej trubice. Polovica žien s léziami týchto oddelení vzdelávania je označená ako belavé prvky na krčku maternice. Tu sú zvlášť zrejmé pri kolposkopii po ošetrení tejto zóny 5% roztokom kyseliny octovej.

Genitálne bradavice u mužov sa nachádzajú v miešku, a v ktorejkoľvek časti penisu - na hlave, v tele, v uzdu predkožky, a na svojom vnútornom povrchu v koronálnej žliabku, priamo z vonkajšieho otvoru močovej trubice, kde sú zvyčajne jasne červená farbu a iba 0,5 - 5% - na sliznici močovej trubice.

Análny sex s infikovaným partnerom alebo trenie v styku s oblasti zdravej kože postihnutej bradavice šíri na perianálnej oblasti, na sliznicu v blízkosti konečníka, konečníka, na hrádzu a inguinálnych záhyby, a to aj na koži hornej vnútornej strane stehien blízko rozkroku.

Oblasť konečníka a perinea je častejšie ovplyvňovaná u žien a uretry u mužov, čo súvisí s určitými rozdielmi v charakteristikách sexuálneho správania. Patologické prvky, ak sú jednotlivé, môžu predstavovať iba kozmetickú chybu a nevykazujú subjektívny pocit. Niekedy môžu byť krehké a krvácať.

Avšak, veľké výrastky môžu macerované, čo má za následok krvácanie, mokvanie, spájajúcej sekundárnej infekcie, zápach, svrbenie a pálenie bolesť, podráždenie, najmä pri dotyku. Okrem toho, bradavice môže obmedziť vagína, konečník a priemer meatus, príčina bolesti alebo pálenie pri močení a defekácii akt.

Nepríjemné pocity a bolestivosť pohlavného styku u 13% sú príčinou úplného odmietnutia sexuálneho styku. Často vedú nielen k psychickému nepohode, ale aj k prejavom neuropsychických porúch, ktorých jediným primeraným postupom môže byť len radikálne odstránenie genitálnych bradavíc na intímnych miestach av pohlavných orgánoch.

Diferenciálna diagnostika genitálnych bradavíc

Veľmi dôležitá je diferenciálna diagnostika týchto kožných lézií uskutočnením dodatočných štúdií, ako je polymerázová reťazová reakcia (stanovenie DNA patogénu), vyšetrenie škvrny a histologické vyšetrenie biopsie tkaniva z ohniska. V mnohých prípadoch možno len na základe výsledkov týchto štúdií vykonať diferenciálnu diagnostiku a urobiť konečné rozhodnutie, ako sa zbaviť genitálnej bradavice anogenitálnej lokalizácie.

Je to spôsobené tým, že vizuálne a prejavom majú veľa spoločného s kožnými papilómy a čo je dôležitejšie s kožnými malígnymi novotvarmi. V mnohých ohľadoch sú veľmi podobné aj s takýmto prejavom druhej fázy syfilisu, ako sú široké kondylómy, ktoré vznikajú u každých 5-10 pacientov a častejšie u žien. Ich lokalizácia a vonkajšia podobnosť s kvetenskými kvetenstvami sú totožné s špicatými formáciami, ktorých príčinou je HPV.

Hlavné rozdiely medzi syntetickými prvkami:

 • okrem anogenitálnej oblasti môžu byť umiestnené na koži pod prsnými žľazami, v podpazuší, v záhyboch medzi prstami, v pupku;
 • najskôr sa objavujú malé husté kyano-červené zaoblené nodulárne vyrážky na krátkej a širokej základni, na rozdiel od genitálnych bradavíc, ktorých základňa je dlhá a tenká;
 • pri stlačení uzlíkov syfilitových prvkov sa uvoľní serózna tekutina;
 • jednotlivé prvky sa potom navzájom zväčšujú a spájajú, tvoria konglomeráty červenej farby s fialovým alebo modrastým nádychom a vredovitou zmáčavou povrchovou úpravou pokrytou belavým kvetom;
 • na povrchu jednotlivých zvlhčovacích prvkov a "kvetenstvo" obsahuje veľké množstvo svetlých treponemov (pôvodcov syfilisu), ktoré sú detegované v roztieraní alebo histologickým vyšetrením biopsie tkaniva.

Endofytické bradavice

Prvky môžu byť:

Obyčajne sa nachádzajú v slizniciach.

Plochý kondylóm To má ostré obrysy, ale zvyčajne nie je určená vizuálne, pretože sa nachádza v hrúbke epitelovej vrstvy a nestúpa nad jej úroveň. Pri analýze škvrny alebo histologického vyšetrenia sa na ich povrchu nachádza veľký počet koylocytov.

Invertovaný formulár sa líši od plochosti v tom, že patologické prvky sú schopné falošného vniknutia do podkladových tkanív a do otvorenia vylučovacích kanálov žliaz slizničnej membrány krčka maternice. Obe formy sú navzájom podobné a často sa spájajú. Pri kolposkopii ich kapilárna sieť nie je definovaná, ale vo forme červených bodiek je možné vidieť rozšírené cievy.

Atypické formácie často ukázalo kolposkopii ako jemné, bez jasných obrysov, tŕňovej vyvýšeniny nad povrchom vaginálnej sliznice a / alebo krčka maternice, v dôsledku čoho má povrch jej škvrnitý vzhľad.

Buške-Levenshtein obrovský kondylóm

Je to zriedkavá patológia, ktorá môže byť spôsobená 1, 16, 18 alebo 33 kmeňmi vírusu, ale väčšinou 6 alebo 11 typov HPV. Konvenčné lokalizácia - anogenitálnej oblasti, najmä oblasť žaluďa penisu, mieška a konečníkom, veľmi zriedkavo - koža tanínových regiónov a tváre, slizníc, vrátane úst.

Ochorenie začína súčasne na niekoľkých miestach s výskytom uzlíkov, podobné papilomavírusu alebo genitálne bradavice, ktoré sa rýchlo zvyšuje vo veľkosti a spojiť navzájom. Klinicky sa ochorenie manifestuje obrie exophytic rastúce formu pozostávajúce z rady porastov (vegetácie) ako karfiol. To je sprevádzané predovšetkým panvovej bolesti, pálenie, svrbenie, špinenie a krvácanie vegetácie tvorby nádorov a nepríjemný zápach, a aktu porušenie defekácie (v zodpovedajúcom mieste). Okolo nej sú satelitné prvky.

Nádor stále rastie, rastie do základných tkanív a spôsobuje ich deštrukciu. Je charakterizovaný vysokou tendenciou k relapsu, je schopný transformovať sa na karcinóm dlaždicových buniek bez tendencie metastázovať.

1. Genitálne bradavice
2. Obrovský kondylóm Buschke-Levenshteina

Zvláštnosti u tehotných žien

Anogenitálnej bradavice počas tehotenstva, najmä v kombinácii s infekciou močových ciest predstavujú vysoké riziko predčasného pôrodu (viac ako polovica tehotných žien), vývoj placentárnu nedostatočnosti u plodu a jeho infekcie pri pôrode, komplikácie v priebehu pôrodu a šestonedelia.

Príčinami ochorenia u tehotných žien sú šiesty (v priemere 35%) a jedenásty (31%) typy. Bola odhalená častá kombinácia 6. a 11., 16. a 18., 31. a 33. kmeňa vírusu papilloma. Okrem toho, HPV najčastejšie spájaná s hubami (približne 57%) a Gardnerella (59%), aspoň - s vírusom herpes simplex, Ureaplasma a chlamýdie, bakteriálne a vaginálnej kandidózy.

V prítomnosti anogenitálnej kožných útvarov odhalila samostatný foci v sliznice pošvy a krčka maternice, ako aj intraepiteliálnej dysplastické zmeny konečnej rôznej závažnosti. A typické pre tehotné ženy je priebeh procesu s nárastom počtu a veľkosti bradavice, rovnako ako ich častého opakovania.

Ako liečiť kondylóm

Cieľom liečby je:

 • odstránenie kozmetických porúch;
 • normalizácia fyzického a duševného stavu pacienta;
 • prevencia komplikácií vrátane zhubných nádorov;
 • čím sa znižuje riziko infekcie iných.

Výber spôsobov liečby závisí od charakteru procesu, od morfológie štruktúry patologických prvkov, od ich veľkosti, počtu a polohy a od veku pacienta. Tradičné metódy liečby sú zamerané len na odstránenie klinických prejavov infekcie papilomavírusu a majú dočasný účinok. Nie sú schopné zastaviť expresiu patogénu v bunkách okolitých tkanív a zabezpečiť ich odstránenie z tela.

Moderné metódy terapie zamerané nielen na odstránenie genitálnych bradavíc, ale aj na prevenciu relapsu sa bežne kombinujú do 4 veľkých skupín:

 1. Deštruktívne techniky, ktorých všeobecný význam spočíva v tom, že odstránenie alebo kauterizácia kondylómu fyzikálnymi alebo chemickými prostriedkami, to znamená zničenie ich štruktúry.
 2. Cytotoxické látky.
 3. Antivírusová a imunomodulačná liečba.
 4. Kombinovaná terapia.

Deštruktívne metódy

Výsledkom ich aplikácie je len eliminácia vonkajších klinických prejavov PVI. Fyzikálne metódy zahŕňajú:

 • Chirurgické odstránenie genitálnych bradavíc ich vyrezaním pomocou skalpelu. Táto metóda sa v súčasnosti používa hlavne s podozrením na možnosť zhubných nádorov, niekedy na nôženie koníka krčka maternice a na odstránenie jednotlivých útvarov. Excízia ich šírenia je spojená s ťažkým krvácaním a dlhým rehabilitačným obdobím v nemocnici.
 • Odstránenie genitálnych bradavíc elektrokoaguláciou - technika je eliminácia tvorby skrz tkanivo proteínov zlomenina elektrotermickej, tj. Elektrický kauterizácia tkaniva za použitia prístroja Elektrochirurgiu diatermoelektrokoagulyatsii. Táto metóda, dostupná ekonomicky, nevyžaduje špeciálne školenie. Avšak, to je pri priemernej účinnosti, má niektoré negatívne vlastnosti, - vysoký stupeň trauma, vysoké riziko krvácania a infekcie, dlhšie obdobie hojenie vypaľovanie povrchu pre vytvorenie hrubé častý po vypaľovaní zjazveniu.
  Okrem toho, v elektrokoagulácia cervikálnej sliznice alebo v blízkosti vonkajšieho otvoru močovej trubice existuje riziko jízvovitých zúženie krčka maternice, maternice, uretrálne zúženie jazva deformácii. Táto metóda vylučuje možnosť následného histologického vyšetrenia. V súčasnosti sa používa hlavne na odstránenie jednotlivých patologických prvkov.
 • Odstránenie kondylómov kvapalným dusíkom, alebo kryodestrukcia je najbežnejšou metódou, ktorej významom je zničenie patologických tkanív v dôsledku ich vystavenia veľmi nízkym teplotám. Procedúra spočíva v liečbe bradavíc genitálií kvapalným dusíkom striekaním vzduchom alebo nanášaním bavlneného tampónu.
  Nevýhody metódy: potreba opakovania postupov, ktorá trvá dlhú dobu, nedostatočnú penetráciu a nedostatok kontroly, nemožnosť vykonať histologické vyšetrenie. Okrem toho nie je možné liečiť všetky potrebné patologické miesta súčasne. Jazvy po kryodestrukcii sa spravidla nevytvárajú, ale nie je možné vylúčiť následnú hyper- alebo hypopigmentáciu.
 • Odstránenie genitálnych bradavíc rádiovými vlnami, alebo rádiochirurgickej metódy (rádiový nôž) pomocou kompaktného zariadenia "Surgitron". Spôsob je charakterizovaný množstvom výhod. Hlavným z nich je prakticky neprítomnosť traumy na hraničné tkanivá, možnosť rýchleho, bezbolestného vyrezania miesta patologického tkaniva s vysokou presnosťou a súbežnou koaguláciou cievy. To všetko pomáha predchádzať krvácaniu, udržiavať dobrý vizuálny pohľad na pracovné pole, vystaviť vzdialené patologické tkanivo histologickému vyšetreniu. Okrem toho je obdobie hojenia rán pomerne krátke a zvyčajne pokračuje bez akýchkoľvek komplikácií. Hlavnou nevýhodou metódy, ktorá je spojená s jej obmedzeným použitím, sú vysoké náklady na prístroj Surgutron.
 • Laserové odstránenie bradavíc sa vykonáva pomocou laseru na báze oxidu uhličitého z neodymu. Táto metóda, rovnako ako rádiová vlna, umožňuje vylúčiť kondylómy s vysokou presnosťou v požadovanej hĺbke a prakticky bez poškodenia okolitých tkanív bez krvácania. Môže byť použitá na odstránenie jednostranných a špicatých špicatých a plochých bradavíc. Ak sa vyskytuje veľká oblasť poškodenia alebo veľké množstvo ohnisiek, postup sa môže zopakovať. Rovnako ako v prípade použitia "rádiového nôžka" dochádza k rýchlemu hojeniu bez komplikácií a vzniku jaziev. Napriek tomu, že odstránenie genitálnych bradavíc sa už dlho používa, použitie tejto metódy je skôr obmedzené vysokými nákladmi na zariadenia a potrebou špeciálneho školenia skúseného zdravotníckeho personálu.

Metóda chemickej deštrukcie predovšetkým zahŕňa odstránenie genitálnych bradavíc na intímnych miestach, ak sú tieto formácie jednolité a majú malé rozmery. Ich použitie je osobitne indikované v prípadoch, keď metódy fyzickej deštrukcie a prípravky s cytotoxickým účinkom nie sú možné.

Chemická moxibuscia

Prípravky na chemickú kauterizáciu spôsobujú nekrózu a deštrukciu patologickej tvorby a v podstate pozostávajú zo zmesi kyselín organického a anorganického pôvodu. Ak chcete odstrániť genitálne bradavice na koži je široko používaný Solkoderm, a ploché formácie na sliznice vagíny a krčka maternice - Solkovagin. Komponenty prvého prípravku sú kyselina dusičná, kyselina octová a kyselina mliečna, dihydrát kyseliny šťaveľovej a trihydrát dusičnanu meďnatého. Solkaghin obsahuje kyseliny dusičnú, octovú a šťavelovú, ale pri nižšej koncentrácii a hexahydrát dusičnanu zinočnatého.

Tradičná medicína

Niektoré lieky majú určitý liečebný účinok. Táto, v podstate, džúsy, infúzie a tinktúry rastliny, ovocné drene a šťavy, korenia, obsahujúca prírodný kyselinu zeleniny a ďalších zložiek poškodzujúce tkaniva bradavice na dlhodobej expozícii a prchavé potlačenie má replikácie vírusu. Takéto ľudové prostriedky sú šťavy z kyslé jablká a ananás, mäso z cesnaku a kolanhoe. Zvlášť výrazný účinok je džús celandínu a trochu menší - jeho alkoholová tinktúra.

Liečba s liekmi odporúčanými tradičnou medicínou je niekedy účinná iba v malých formáciách, vyžaduje si dlhodobé užívanie a má veľmi výrazný účinok. Liečba tradičnou medicínou je okrem toho rizikom v dôsledku neschopnosti nezávislej diagnostiky malígnej transformácie a rozdielu genitálnych bradavíc spôsobených HPV zo syfility.

Cytotoxické lieky

Patrí medzi ne riešenie a masti pre genitálne bradavice (smotana) "Vartek", ", "Kondilin Kondilayn Nycomed". Ich aktívnou zložkou je podofylotoxin, ktorý, podľa poradia, je najviac účinná zložka podofillina vylučuje z koreňov a odnoží trváca bylina podofilla štítnej žľazy.

Prípravky sa vyrábajú v rôznych koncentráciách, majú kauterizujúce a mumifikujúce účinky a spôsobujú nekrózu tkaniva. Jednou z výhod derivátov podofylínu je jeho bezpečnosť a možnosť samoaplikácie doma.

Tiež cytotoxické účinky 5-fluóruracilu sú má pôsobiace zložku 5% masť bradavice (krém), ktorý je schopný interferovať syntézu bunkovej a vírusovej DNA. Napriek vysokej účinnosti a cenovej dostupnosti lieku je jeho rozšírené použitie obmedzené kvôli častému výskytu vedľajších účinkov.

Antivírusová a imunomodulačná liečba

Pre potlačenie HPV použité antivírusové a imunomodulačné terapie lieky, ako je oxolínová masť, acyklovir, Panavir, ganciklovir, Viferon intronom-A, IFN, Realdiron a ďalšie.

U väčšiny štúdií sa preukázalo, že majú veľmi nízku účinnosť alebo ich nedostatok pri externom použití monoterapie a nepredvídateľnosti systémových. Zároveň ich zavedenie priamo do lézií často vedie k výrazným pozitívnym výsledkom. Dostatočne silný a široký účinok účinku sú imunomodulátory Isoprinozín (tablety na orálne podanie) a krém Imiquimod.

Vymenovanie imunomodulačných liekov sa odporúča 10 dní pred a po určitom čase po použití deštrukčného odstránenia formácií.

Nevýhody všetkých terapií sú vysoký výskyt relapsov PV infekcie, potreba opakovaných liečebných postupov, ako aj lokálne negatívne kožné reakcie. Najefektívnejšia je kombinovaná liečba. Správna voľba liečby pre tehotné ženy je obzvlášť dôležitá.

Princípy riadenia tehotenstva

Skladajú sa z:

 • začiatok liečby od samotného okamihu diagnostiky;
 • vykonávanie kolposkopických, cytologických a iných štúdií v dôsledku vysokého výskytu HPV asociácie s inými sexuálnymi infekciami;
 • povinné zaradenie do plánu poradenstva, vyšetrovania a liečby manžela alebo partnera.

Malé a stredné anogenitálnej kondylómy v tehotenstve odstránená na začiatku prvého trimestra chemickou degradačné metódou (Solkoderm) v týždňových intervaloch medzi ošetrenie. Predbežne je potrebné vykonať vaginálnu hygienu.

Veľké a vypúšťací tvorba vystrihnutý metóda pre rádiové vlny na začiatku druhého trimestra v kombinácii s antivírusovou a imunomodulačnú terapiu. Na tento účel je možné použiť liek, napríklad "Genferon Light", vo vaginálnych sviečkach - dvakrát denne na 250 tisíc jednotiek počas 10 dní. Je menovaný po 13., 24. týždni tehotenstva a bezprostredne pred pôrodom. Pred excízia bradavice na konci prvého trimestra vykonáva vaginálne a liečby (ak je to potrebné), urogenitálne infekcie.

Bežné malé bradavice v predvečer a / alebo v pošve tehotných žien nie sú predmetom odstránenia. Len potrebná antivírusová terapia a imunomodulácia, liečba urogenitálnej infekcie a vaginálna hygiena.

Včasná detekcia a kombinovaná liečba genitálnych bradavíc môžu významne znížiť pravdepodobnosť ich recidívy a transformácie na malígny nádor.

Čo a ako liečiť bradavice v intímnych miestach? Domov a klinické ošetrenie genitálnych bradavíc

Rokfortu na intímnych miest pre ženy a mužov v dôsledku vírusovej infekcie organizmu (rodinného papillomavírus) a diagnostikovaná genitálne infekcie.

Preto dnes budeme brať do úvahy špicaté bradavice na koži: liečba a vlastnosti prevencie chorôb.

symptomatológie

Bradavice (bradavice) v intímnych miestach sú úžasné:

 • mužské genitálie - hlavu, trup penisu, uzdu, miešku, ako aj slabinu a kone;
 • ženských genitálií - pysky, klitoris, vagíny, krčka maternice, rovnako ako perianálny región a konečník.
 • kožné útvary v intímnych miestach (v počiatočnom štádiu je červená malá vyrážka, ktorá sa nakoniec rozvinie do genitálnych bradavíc);
 • genitálne bradavice vo forme papilárnych útvarov;
 • horná časť papily má mäkkú konzistenciu (druh karfiolu) a nachádza sa na stonke podobnom vláknu;
 • porážka epitelu mukózneho povrchu pohlavných orgánov (ploché bradavice);
 • výskyt trhlín sprevádzaných krvavým výbojom;
 • hyperémia (zvýšený prietok krvi do postihnutého orgánu);
 • svrbenie, pálenie, bolestivé pocity počas pohlavného styku.

Spôsoby infekcie

 • nechránený sex (vrátane orálneho sexu) s infikovaným partnerom;
 • domácnosť (porušenie pravidiel používania verejných priestorov: kúpeľ, bazén, toaleta, použitie inej osobnej hygieny znamená: holiaci strojček, epilátor);
 • prítomnosť iných pohlavných chorôb (drozd, chlamydia, herpes);
 • v dôsledku zníženej imunity, beriberi, chronického stresu;
 • od infikovanej matky po novorodenca počas pôrodu.

Zistite viac, z toho, aké bradavice sa objavujú v intímnych miestach, môžu byť tu.

Lekárska pomoc

Keď je koža postihnutá condylomata, ochorenie sa môže rozvinúť v niekoľkých smeroch:

 • samo-hojenie organizmu (extrémne zriedkavé v genitálnej forme ochorenia);
 • nezmenený stav genitálnych bradavíc (relatívne pretrvávajúca remisia);
 • intenzívny rast bradavíc;
 • prechod choroby na malígny stupeň (modifikácia rakoviny).

Častejšie sa pozoruje rakovinová modifikácia kondylómov:

 • v oblasti vnútorného listu predkožky alebo v epiteliálnom tkanive hlavy penisu u mužov;
 • V hrúbke mukózneho povrchu cervixu alebo vagíny u žien.

Pred liečbou genitálnych bradavíc potrebujete lekársku pomoc (urolog, dermatovenerológ), ak:

 • choroba spôsobuje psychologické, fyzické nepohodlie;
 • aktívny patologický proces (rast bradavíc);
 • detekcia genitálnych bradavíc počas tehotenstva;
 • poraziť bradavice hlavu alebo predkožku penisu;
 • ploché bradavice v sliznici cervixu, pošvy;
 • porušenie intímneho života z dôvodu zranenia bradavíc počas sexuálneho styku;
 • obštrukcia defekácie análnymi kondylómami.

liečba

V závislosti od miesta výrastu a oblasti lézie sa používajú rôzne liečby kondylomatózy (genitálnych bradavíc).

Takže ak sa bradavice nachádzajú na intímnych miestach, ako na liečbu:

 • domáci spôsob odstraňovania bradavíc zahŕňa použitie ľudových prostriedkov a liekov;
 • Fyzická metóda je založená na použití laseru, rádia, kryoterapie, koagulácie;
 • mechanická intervencia (chirurgia).

Ako liečiť ľudové metódy?

Liečba genitálnych bradavíc s ľudovou medicínou je účinná iba v raných štádiách výskytu patologických útvarov na intímnych miestach (bez rozsiahlych kožných lézií).

Zistíme, ako liečiť genitálne bradavice:

 1. Pol polievok z nakrájaného ovocia (listy, kvety), konský kaštan naleje vriacou vodou.
 2. Trvajte na teplom mieste asi 12 hodín, vyčerpajte.
 3. Dotknuté časti tela sa spúšťajú do teplého bylinného kúpeľa o 40 stupňov (v prípade potreby väčší objem tekutiny, produkt sa pridá do kúpeľa vodou).
 4. Trvanie procedúry je 15-20 minút.

Kurz: každý druhý deň po dobu 2 týždňov.

Ak genitálne bradavice práve vyskočili, ošetrenie s kompresiami tiež pomôcť rýchlo sa ich zbaviť:

 1. Čerstvé listy zrelého kapusty.
 2. Kashitsu dal na bradavice.
 3. Horná časť s obväzovým rezom, fixovaná lepiacou omietkou alebo obväzom.
 4. Namočte kompresiu asi 5 hodín.

Kurz: 2x denne až do zotavenia.

Tiež môže byť kapusta nahradená listami kapusty so šarlátovou, kalanchovou, jahodovou (po mrazoch), cesnakovou klinčekom zmiešanou s detským krémom (1: 2).

Hovoríme o tom, ako získať bradavice na intímnom mieste rastlinné šťavy:

 1. Vezmite stonku celandínu veľký.
 2. Vytvorte čerstvý rez na stonke.
 3. S prideleným pomarančovým džúsom spracovávať každú bradavicu (aby sa nepredpokladalo, že by sa šťavy dostali na zdravé miesta pokožky).

Kurz: postup sa má vykonať raz denne až do vymiznutia genitálnych bradavíc.

Stonka chleba môže byť nahradená zemiakmi.

Injektovaním:

 1. Heřmánek a ľubovník bodkovaný (1 polievková lyžica) nalejte vriacou vodou (200 ml).
 2. Priveďte do varu, trvá 40 minút.
 3. Dusenie pošvy sa vykonáva s hruškovou teplou rastlinnou infúziou.

Kurz: 2 x denne.

lieky

Ďalej zistíme, ako sa genitálne bradavice liečia farmaceutickými prípravkami a že zahŕňajú:

 1. nekrotické lieky s horiacim účinkom;
 2. cytotoxické lieky, ktoré bránia rastu a šíreniu bradavíc;
 3. imunostimulačné prípravky;
 4. antivírusová liečba.

Vonkajšie prostriedky s nekrotickým účinkom

 • Kvapalný balzam Superchistotel (oxid sodný a draselný);
 • Roztok Solkodermu (kyselina octová, dusičná, šťavelová, kyselina mliečna, dusičnan medi);
 • Roztok kyseliny trichlóroctovej 80%;
 • Verrumal roztok (kyselina salicylová, fluorouracil).

inštrukcia, ako liečiť genitálne bradavice:

 1. Pred aplikáciou výrobku s horľavým účinkom by mali byť zdravé oblasti pokožky okolo bradavíc mazané krémovou alebo zinkovou masťou.
 2. Liečivo sa aplikuje špeciálnym aplikátorom alebo kosťou (súčasťou obalu) priamo na povrch každého kondylómu.
 3. Vydržte nápravu po dobu 15 až 30 minút.
 4. Pred ďalšou aplikáciou liečiva z bradavice je potrebné odstrániť vytvorený lakový film.
 5. Škrabka - mŕtva časť bradavice tmavej farby, nemôže byť odstránená mechanicky; časom sa spadne.

kurz: opakujte postup 1 až 3 krát denne (podľa pokynov lieku) až do úplného zotavenia.

Cytotoxické prípravky s lokálnym účinkom

 • Roztok kondilínu (podofylotoxín);
 • Gél Condilox 0,5% (podofylín).
 • Naneste krém pred aplikáciou roztoku do zdravých oblastí pokožky.
 • Roztok alebo gél sa nanáša aplikátorom na celý povrch kondylómu.

Kurz: 2-krát denne po dobu 3 dní, potom prestávka po dobu 4 dní. Celkový priebeh liečby trvá až 5 týždňov.

Imunostimulujúce lieky

 • Aldara krém (Imichimod)

inštrukcia, Ako odstrániť bradavice v intímnych miestach:

 1. Krém sa nanáša na postihnutú časť pokožky tenkou vrstvou.
 2. Produkt by sa mal pretrepávať do pokožky s ľahkými pohybmi, kým sa úplne nezabudne.
 3. Po 6 - 10 hodinách sa umyte mydlom a vodou.

Kurz: 1 krát denne 3 krát týždenne maximálne 4 mesiace.

imunomodulátory (Neovir, Cycloferon) určený lekárom s rozsiahlymi kožnými léziami v intímnych miestach. Priebeh užívania liekov závisí od závažnosti ochorenia a od veku pacienta.

Injekcie interferónu sa uskutočňujú intramuskulárne alebo priamo do každej bradavice. Procedúra predpisuje lekár a vykonáva sa v lekárskej inštitúcii.

Antivírusová terapia

Epigen Intim (kyselina glycyrrhizová z koreňov sladkého drievka a sladkého drievka).

Špicatý kondylóm, ako sa zbaviť Epigen Intimus:

 1. Potrite liekovku.
 2. Ležať na chrbte, pripojte rozprašovaciu trysku k vaginálnej oblasti.
 3. Postriekajte produkt (1-2 kliknutia).
 4. Ležať 5 minút.

Kurz: 4 - 5 krát denne počas 7 dní. Kurz by sa mal opakovať až päťkrát.

Veregen (katechíny zeleného čaju)

Naneste tenkú vrstvu krému na každú bradavicu.

Kurz: 3 krát denne po dobu 16 týždňov (maximálne).

Antivírusové lieky (Tablety Groprinosin, injekcie Aplokin-alfa) predpísané lekárom pre viacnásobné bradavice a modifikácie bradavíc.

Škodlivé odstránenie

Zničenie alebo excízia bradavíc v intímnych miestach je predpísaná s veľkou plochou kožných lézií, a ak iné metódy terapie nepriniesli pozitívne výsledky.

laser

dôstojnosť - syndróm miernej bolesti, nízka pravdepodobnosť relapsu. Nedostatok - počas postupu existuje možnosť infekcie iných orgánov v dôsledku vytvorenia oblaku dymu obsahujúceho častice vírusu.

Video o tom, ako sú laserové bradavice odstránené v intímnych miestach pre mužov:

kryoterapia

Výhody metódy - Neprítomnosť pocitov bolesti nevyžaduje používanie anestetík. cons - Nepresné dávkovanie hĺbky expozície môže viesť k tvorbe rozsiahlych rán a vredov.

Ďalšie informácie o odstránení kvapalného dusíka papilómami nájdete nižšie:

elektrokauterizační

Rasty kože sú zničené pri vystavení elektrickému prúdu.

Výhody koagulácie - účinný spôsob boja proti bradaviciam. Nedostatok - bolestivý postup vyžaduje anestéziu.

Preto odstráňte papilóm elektrokoaguláciou:

rádioterapia

Patologické útvary sa vyrezávajú a vypaľujú pomocou rádiových vĺn vychádzajúcich zo špeciálneho prístroja.

Populárna metóda excízie genitálnych bradavíc v intímnych miestach v súvislosti s bezpečnosťou a najmenej traumatickou metódou.

V ďalšom videu uvidíte, ako odstránenie genitálnych bradavíc z cervixu pomocou excizie rádiových vĺn:

Povedzte "NE" bradavíc a chráňte sa pred nepríjemnými kožnými výrastkami:

Hľadáte, ako sa z bábätka dostať bradavice? Tu nájdete všetky populárne a málo známe spôsoby liečby novotvarov u detí.

Mechanická excízia

Operácia na odstránenie bradavíc vedie proktologického chirurga v nemocnici s lokálnou anestézou. Lekár so špeciálnym nástrojom odstráni každú bradavicu.

Nevýhody chirurgického zákroku sú použitie anestézie a silné otlačenie v miestach rezania.

Skúmali sme genitálne bradavice, ktoré možno liečiť doma a na klinike. Teraz poďme hovoriť o prevencii HPV.

prevencia

Zabráňte infekcii tela pomôže včasné očkovanie proti vírusu papilómu, ako aj chránený sexuálny kontakt.

Ak je vírus infikovaný vírusom, pomôže to vývoj ochorenia a výskyt komplikácií:

 • dodržiavanie osobnej hygieny;
 • zvýšená imunita;
 • včasný prístup k ošetrujúcemu lekárovi (pri prvých príznakoch infekcie).

A napokon odporúčame sledovať dokument o prevencii HPV a rakoviny krčka maternice.

Symptómy genitálnych bradavíc a liečba kondylomatózy s liekmi a ľudovými prostriedkami

Genitálne bradavice sú rovnaké bradavice, ktoré sa nachádzajú iba v intímnych miestach. U žien sa nachádzajú vo vagíne a u mužov v penisu a semenníkoch. Často sú prípady výskytu genitálnych bradavíc v oblasti konečníka, ako aj v ústach. Majitelia mnohých bradavíc môžu veľa povedať o boji proti týmto nepríjemným výrastkom.

Ale žiadny spôsob, ako odstrániť bradavice, sám alebo na klinike, je dokáže zbaviť navždy. Skôr alebo neskôr sa condylomata opakuje: príčina tejto kožnej choroby - papilomavírus - nešla nikde a stále existuje vo vnútri ľudského tela. Zvláštne nepríjemnosti prinášajú verziu tohto patogénu, ktorý vedie k rastu bradavíc v genitálnej oblasti, v medicíne s názvom "genitálne bradavice".

Čo sú genitálne bradavice a príčinou ochorenia kondylomatózy?

Vírus ľudského papilómu má viac ako 60 rôznych typov, z ktorých mnohé potenciálne predstavujú nebezpečenstvo pre ľudský život. Je to táto choroba, ktorú moderní vedci dávajú prednosť medzi možnými príčinami malígnych novotvarov genitálnej oblasti.

Spôsob prenosu - prevažne pohlavným stykom, hoci domácnosť spôsob infekcie nemožno vylúčiť úplne, rovnako ako prienik papilomatóza na dieťa od matky počas tehotenstva, pri narodení alebo prostredníctvom materského mlieka.

Potom, čo v krvnom obehu, sa usadil vo vnútri papilomavírusu pohlavných epitelovými bunkami a priľahlých oblastiach "trhliny" z genetického kódu a modifikuje DNA prerušením prevádzky procesu postihnutých buniek. V dôsledku toho, epitel začne aktívne rásť, tvoriace charakteristické výrastky na mužských a ženských pohlavných orgánov, hrádze a konečníka.

Príznaky kondylomatózy

Špinavé kondylómy vyrastajú nie hneď po infekcii. Inkubačná doba tejto choroby môže trvať do jedného roka, a až po jeho ukončení sa pacient vyvíja smerom von podobne ako kvetenstvo karfiolu alebo kohút.

Condylomy majú malú veľkosť, nie viac ako niekoľko milimetrov, ale zriedkavo sú jediné. Častejšie rastú kolónie, ktoré majú tendenciu zlúčiť sa do jednej entity a zaberať obrovské územie. Existujú prípady, kedy genitálne bradavice rastú na celom perineu, čo spôsobuje, že pacient má problémy s fyziologickým podávaním (to je väčšinou prípad žien). Avšak takéto hojné zvýšenie genitálnych bradavíc sa vyskytuje zriedkavo už v zanedbávaných prípadoch.

Zvyčajné miesta na lokalizáciu genitálnych bradavíc u mužov sú predkožky, u žien - labia, v analovej oblasti - v obidvoch av iných. U pacientov so ženami môžu genitálne bradavice rásť aj vo vnútri pohlavných orgánov - vo vagíne, v močovej trubici, na maternici maternice. Samotný novotvar je pripevnený k pokožke tenkou stonkou a má farbu od belavého až po kaštieľ.

V rizikovej skupine je táto infekcia "chytať" mladých, sexuálne aktívnych jedincov oboch pohlaví. Často kondylomata koexistuje s inými sexuálnymi infekciami. Ochorenie môže byť asymptomatické, náhodne zistené počas výskumu z iných dôvodov. Ale častejšie sa prejavuje príznakmi typickými pre mnohé infekcie genitourinárnej sféry: svrbenie a pálenie, bolesť počas močenia a sexuálny kontakt, ťažkosť v dolnom bruchu.

Malo by byť zrejmé, že ostré condylomata - to je len príznakom systémového papilomatóza ochorenie, ktoré do značnej miery závisí na celkovom stave organizmu, jeho imunitný obrany prevádzky. Silný imunitný systém udržuje vírus "pod kontrolou": dlhú inkubačnú dobu, počas ktorej bude papilomatóza byť nečinné, nie je silný jediný erupcie, dlhá remisie.

Avšak infikovaný organizmus bude stále "podkopaný" zvnútra zákerným vírusom, ktorý len čaká na priaznivé podmienky, aby sa prejavil vo svojej celej sláve. Impulzom pre rýchly rast postihnutých buniek môže byť čokoľvek od bežného chladu až po zníženie imunity počas tehotenstva.

Ako identifikovať genitálne bradavice?

Je jednoduché ľahko identifikovať kondylóm jednoducho svojim vzhľadom - jednotlivé malé kúsky uzlíkov s veľkosťou 1 - 2 mm a väčšie, na zákrutku, s lalokovou štruktúrou. Akýkoľvek gynekológ to urobí bez problémov pri bežnom preventívnom vyšetrení. U mužov je to ťažšie, pretože, na rozdiel od dám, sotva navštevujú lekára 2 krát za rok, dokonca aj bez akýchkoľvek sťažností. Lokalizovaný v močovej rúre, tvorba je detekovaná ureteroskopiou.

Pre potvrdenie diagnózy nutne menovať PCR analýze - metóda pomocou PCR umožňuje izolovať z biologického materiálu fragmentov ľudskej DNA a identifikovať pôvodcu papillomavírus, jeho typ (onkogénne alebo nie), štádium ochorenia.

V štúdii pacientka odoberá krv, škrabancov z močovej trubice a krčných kanálov, vagíny u žien, mužov - škvrna z močovej trubice, tajomstvo z prostaty. Súbežne s vyšetrením na iné urogenitálne infekcie. Genitálne bradavice by mali byť rozlíšené od širokého, čo je znakom syfilisu.

Základné metódy odstránenia genitálnych bradavíc
zničenie
 1. Chirurgické odstránenie - najstaršia a zriedka používaná metóda. Kondylóm je rezaný skalpelom, ktorý vyžaduje nielen dobrú anestéziu, ale aj dlhé obdobie zotavenia s pravidelnou liečbou pooperačnej rany.
 2. cryolysis, alebo "zmrazenie" bradavice kvapalným dusíkom. Účinok kondylómu kvapalným dusíkom na tkanivo vedie k smrti jeho proteínových buniek, v dôsledku čoho zmizne sexuálny papilóm. Na mieste operácie je malá rana, ktorá po niekoľkých týždňoch úplne uzdravuje. Táto metóda je vhodná pre bezpečnosť, bezbolestnosť a lacnosť. Spravidla neexistujú žiadne negatívne dôsledky po postupe.
 3. elektrokauterizační - odstránenie kondylómu pomocou elektrického prúdu vytvárajúceho vysokú teplotu a vyčerpanie nádoru. Metóda je stará a testovaná, ale bolestivá (vyžaduje anestéziu) a môže byť sprevádzaná zjazvením jazvy.
 4. Laserová terapia - pomerne nový a účinný spôsob boja proti kožným léziám, založený na odparení postihnutého tkaniva laserovým lúčom. Odstránenie genitálnych bradavíc sa používa zriedkavo, pretože lokalizácia výrastkov v intímnych miestach hrozí vypálením slizničných genitálií.
 5. Radionozh - odstránenie bradaviek pomocou metódy rádiových vĺn, efektívne a bezbolestné, ale extrémne drahé. Kvôli rozšíreniu tejto metódy zatiaľ nedostala.
 6. Chemická degradácia - je založená na použití liekov, ktoré môžu "spáliť" bradavicu. Najčastejšie obsahujú koncentrované kyseliny alebo zásady. Takéto lieky sa zvyčajne vyrábajú v lekárňach na lekársky predpis.

Liečba genitálnych bradavíc

 1. Farmaceutické lieky, ktoré spôsobujú nekrózu bradavice, ale nesúvisia s kyslými prípravkami. Tieto liečivá zahŕňajú Podofylotoxín, Condilin, Condilin. Špeciálny prostriedok sa aplikuje priamo na bradavice, veľmi opatrne, v žiadnom prípade sa nedostane na zdravé tkanivá. Kurz liečby je 3 dni, ráno a večer každý deň, potom prestávka na 4 dni. Ak kondylóm nezmizne, liečba pokračuje až do 5 týždňov. Tieto lieky používa pacient nezávisle, ale musí byť pod dohľadom lekára pred a počas liečby. Počas postupu "kauterizácie" a po nej je horľavosť, hyperémia, nepríjemné pocity prípustné. S opatrnosťou sa takéto lieky používajú u žien - sú kontraindikované pre tehotné ženy a plánovanie by sa malo vyhnúť koncepcii počas nasledujúcich šiestich mesiacov po ukončení liečby.
 2. Lokálna protivírusová terapia. Táto metóda spočíva v rozštiepení kondylómu a oblasti okolo neho ľudským interferónom. Účinnosť takejto liečby je individuálna, takže lekári ju neodporúčajú na použitie kvôli množstvu vedľajších účinkov. Liečba interferónom často spôsobuje febrilné stavy, charakteristické pre nachladnutie.
 3. Ďalší liek, ktorý ešte nie je široko rozšírený, ale ukazuje dobré výsledky v liečbe genitálnych bradavíc - Imiquimod. Tento krém v koncentrácii 5%, ktorá sa aplikuje lokálne priamo na lézie papilomavírusu v genitálnej oblasti. Agent sa používa večer pred spaním a odišiel cez noc. Ráno je potrebné umyť krém teplou vodou a mydlom. Schéma používania - jeden deň pred výsledkom, ale nie viac ako 16 týždňov. Liek je účinný pri znižovaní malých nádorov.

Liečba ľudovými prostriedkami

Recepty, ktoré ponúka tradičná medicína na liečbu genitálnych bradavíc, majú dva smery konania. Jedným z nich je posilnenie imunity, druhý - lokálny účinok na genitálne bradavice s cieľom ich zničenia.

Na odstránenie genitálnych bradavíc odporúčame:

 • trenie bradavíc s čerstvým kusom jablka, 5-6 krát denne po dobu jedného mesiaca;
 • džús kondylóm sa spracováva trikrát denne, každý samostatne;
 • pomáha znižovať kondylómy cesnaku - rastliny sa môžu pretrepávať s klinčekom cesnaku, jeho šťavy alebo jahôd;
 • z plátku kôry zrelého banánu môžete na 10 dní aplikovať cesnakovú šťavu;
 • dobrý účinok je daný tinktúrou z 1 časti jalovca a 5 častí thujy, ktoré sú naplnené vodkou a starnú sa po dobu 3 týždňov, po ktorej sa výsledná kvapalina rozotrie s bradavicami dvakrát denne po celý mesiac;
 • cibuľová šťava má podobný účinok ako cesnak;
 • jeden z populárnych spôsobov liečenia genitálnych bradavíc je chren, jemne nastrúhaný a zmiešaný so soľou;
 • kompresy z listov Kalanchoe, kaša z strúhaných zemiakov sa na postihnutú oblasť denne zavádzajú na niekoľko hodín;
 • najľahšou a najlacnejšou metódou je mazanie genitálnych bradavíc s bežnou alkoholovou tinktúrou jódu.

Ako je zrejmé z vyššie uvedených receptov, pôsobenie väčšiny z nich je založené na miernom antiseptickom, sušiacom účinku, vplyve kyselín a kaučuku na alkohol.

Boj s prejavmi HPV môže, tým, že si vezmeme tieto prostriedky:

 • pol šálky instantného lopúcha (1 lyžička na pohár vriacej vody) užívajte 4 krát denne;
 • počas dňa piť čaj z melisy (varená tráva 2 lyžice v 300 ml teplej vody);
 • trvať na kvetoch mesiačika 1 polievková lyžica. v pohári vriacej vody, vezmite lyžicu každý deň;
 • variť koreň z elecampane, trvať trikrát denne na 1 polievkovú lyžicu.

Aj nový liek úplne pomáha prirodzeným spôsobom - Papilight. Pozrite si recenzie a cenu lieku.

Je možné vyliečiť genitálne bradavice?

V tomto štádiu vývoja medicíny nie je možné úplne vyliečiť osobu HPV. Žiadna súčasná droga nie je schopná potlačiť tento vírus, zničiť ho a odstrániť ho z tela.

Preto liečba tejto choroby spočíva v imunokorekcii a symptomatickej liečbe zameranej na elimináciu vonkajších prejavov ochorenia. Jednoducho povedané, genitálne bradavice sú odstránené akýmkoľvek dostupným prostriedkom, súčasne posilňujú imunitu a snažia sa znížiť aktivitu vírusu.

S ohľadom na posilnenie ochranný systém organizmu, pre liečenie condylomatosis absolútne nedostatočný príjem stimulanty imunity, ako je Immunal, TSikloferon, Echinacea tinktúry a iných drog. Ich účinnosť proti HPV nebola dokázaná a v mnohých západných krajinách takéto lieky nie sú vôbec predpísané kvôli ich spornej účinnosti.

Obnovenie plnej ochrany tela môže priniesť len zdravý životný štýl: správne vyvážená strava, dodržiavanie pracovného a odpočinku, dostatok vitamínov a minerálov, šport, temperovanie, absencia zlá návyky. Iba tak môžete zvládnuť zákerný vírus a "poháňať" ho do ďalekého rohu, kde bude pokojne sedieť, bez toho, aby sa prejavil nepríjemný výrastok.

Vedci z celého sveta, znepokojený extrémnym rozšírením vírusu HPV, hľadajú liek, ktorý by zachránil ľudstvo pred touto pohromou. Zatiaľ však boli všetky pokusy neúspešné. Jediná vec, v ktorej je určitý pokrok, je vytvorenie vakcín, ktoré môžu chrániť mužov a ženy pred primárnou infekciou genitálnymi bradavicami. Takéto očkovacie látky už existujú, ale ich použitie je spojené s veľkým množstvom obmedzení, vedľajších účinkov a dôsledkov ich použitia ešte neboli úplne preskúmané.

Jediným efektívnym nástrojom pre dnešok je chrániť sa pred touto potenciálne náchylnou na rakovinu ochorenie - prevencia: dodržiavanie hygieny sexuálneho života, používanie kondómov, absencia neporušenosti komunikácie.

Ak zistíte príznaky genitálnych bradavíc, nemali by ste to robiť sami. Správne diagnostikujte chorobu bez toho, aby ste ju zamenili s iným, len lekár: gynekológ, urolog alebo venereológ. Musí tiež predpisovať primeranú liečbu. V niektorých prípadoch nie je potrebné odstránenie genitálnych bradavíc, pretože sú schopné "spadnúť" sami.