Hlavná

Ovčie kiahne

Prečo kondylómy, spôsoby odstraňovania formácií a zásady liečby HPV

Kondylómy - je papilomatózní (bradavice), tvorba prednostne lokalizovaný na pohlavných orgánoch (kože alebo sliznice) a / alebo konečníka, spôsobené ľudským papilomavírusom a charakterizovaná chronickým relaps kurzu a vysoko nákazlivý.

Téma naliehavosť

Trend smerom k významnému nárastu chorobnosti spôsobené infekciou HPV je príčinou obáv (najmä pokiaľ ide o vývoj genitálnych bradavíc) lekári v rôznych oblastiach - dermatológmi, pôrodníkov a gynekológov, urológov.

Čo je nebezpečný kondylóm?

Spoločenský význam a naliehavosť problému spojeného s rozšíreným, trvalý rast počtu prípadov a čo je dôležitejšie, schopnosť týchto subjektov, prevádzať do rakovinových nádorov. Takmer všetky prípady rakoviny krčka maternice a iných nádorových ochorení pol Analýza (oblasť konečníka), a na genitálií, a radu zhubných nádorov na koži charakteru, prostaty a slizníc horných ciest dýchacích (hrtana rakovina dlaždicových) spôsobené infekciou papilomavírusom.

Počas uplynulého desaťročia sa počet infikovaných ľudí zvýšil celosvetovo o desaťkrát. Rôzne štúdie ukazujú, že infekcia s rýchlosťou až 82% žien do dvoch rokov od začiatku sexuálnej aktivity, rovnako ako asi 80% sexuálne aktívnej populácie, ktoré môžu zahŕňať osobu, ako sa zjavnými klinickými príznakmi infekcie, a bez nich. Často neúčinné liečenie bradavíc vzhľadom k opakujúce sa povahe ochorenia a vysokého výskytu opätovné infekcie v súvislosti s vysokým výskytom tejto patológie.

Ročný nárast HPV infekcie v Spojených štátoch je asi 5-6 miliónov ľudí. Prevalencia je priemerná - 100 ľudí na 100.000 obyvateľov v Nemecku - asi 450 ľudí, v Rusku - 30-35, a v niektorých oblastiach (Petrohrad, Moskva a Moskovskej oblasti), toto číslo vzrastie na 120-165 ľudí na 100.000 obyvateľstva. Avšak ani tieto ukazovatele nie sú úplným odrazom skutočnej infekcie populácie ľudským papilomavírusom.

Vzhľadom k tomu, že klinické prejavy HPV infekcie majú tendenciu k self-navrátiť, jeho výskyt u osôb vo veku 25-30 rokov, po páde, ale zároveň je výskyt dysplázia a krčka maternice výrazne zvyšuje maximálny počet prípadov, ktoré sa slávi medzi osobami vo veku 45 rokov.

Etiológia a patogenéza choroby

príčiny

Príčinnými činidlami sú rôzne typy (najmenej 35) vírusov obsahujúcich DNA, ktoré sú súčasťou rodiny papilomavírusov pod všeobecným názvom ľudského papilomavírusu (HPV). Často sa nájde jedna osoba nie jedna, ale kombinácia niekoľkých typov patogénov.

Kmeň (typ) patogénu závisí od rôznych patologických procesov, ich príznakov, lokalizácie, stupňa onkologického nebezpečenstva. kmene ľudského papilloma vírusu sa delia na kožu a sliznice, vysoké, stredné a nízke riziko rakoviny, sú schopné vyvolať ako zhubných a nezhubných nádorov.

Najbežnejšie z nich sú 16 a 18 kmeňov, ktoré spôsobujú bradavice na pohlavných pier s degeneráciou do rakoviny, rakoviny penisu, dysplázia a rakoviny sliznice vagíny a krčka maternice, konečníka, hrtanu. Klinické prejavy dlhotrvajúcich typov infekcií 6 a 11, ktoré sa týkajú vírusov nízku onkologického riziká sú análne a genitálne bradavice.

Maximálny počet ochorení sa vyskytuje v mladom veku (17-25 rokov), pravdepodobne v dôsledku vrcholu sexuálnej aktivity a vysokej náchylnosti tkanív epiteliálnych genitálií. Condylómy u mužov a žien sa vyskytujú približne rovnakou frekvenciou.

Mechanizmus vývoja patológie

Inkubačná doba môže trvať niekoľko mesiacov až niekoľko rokov (v priemere asi osem mesiacov). Ochorenie sa môže vyskytnúť subklinicky bez zjavných prejavov.

Vírus preniká rastúce epiteliálne bunky z bazálnej vrstvy kože alebo slizníc pomocou mikroskopické poškodenie spôsobené mechanickým, bakteriálne infekcie, zápal a podobné. D.

Nediferencovaných buniek bazálnej vrstvy kože a sliznice v procese zrenia, diferenciácie a presunúť do prekrývajúcich vrstiev nesú pretrvávajúce vírusu, a preto sú zdrojom infekcie, stále prítomné v epitelových bunkách hornej vrstvy.

Ďalej je tu narušenie procesu transformácie epidermálnych buniek v povrchovej vrstve kože epitheliálních buniek, najmä v tŕň vrstve, pretože diferenciácia proces je riadený génmi v ňom osídlených HPV. V dôsledku toho vznikajú deformačné zóny, v ktorých hĺbka vrstvy pokožky rastie a oblasť kože sa zahusťuje vplyvom stratum corneum. Tieto nerovnomerné rastliny, ktoré majú formu bradavíc, sú condylomata.

Cytologické stery odobraté z povrchovej vrstvy epitelu, nájdených buniek infikovaných vírusom, ktoré v porovnaní s normálnou, sú menšie a ľahšie lem obklopujúce bunkové jadro. Preto sa zdajú prázdne, odkiaľ pochádza ich meno - "koilotstvo".

Koilocyty sú špecifickým znakom lézie infekcie papilomavírusu. Pri benígnom priebehu procesu koylocytov existuje len málo, až jediné zvýšenie počtu jadier absentujúcich alebo nevýznamných. V prípade transformácie na nádorovitú formáciu sú tieto bunky definované v hornej 1/3 epiteliálnej vrstvy, často vo forme rozšírených ložísk.

Zrelé vírusové častice sa nedostávajú do krvného obehu a nerozšíria sa do iných orgánov. Aktivne sa zhromažďujú v povrchovej vrstve epitelu a uvoľňujú sa, keď sú bunky zničené na povrchu pokožky alebo slizníc, čo vedie k tomu, že tieto bunky sú potenciálne nebezpečné z hľadiska infekcie.

Ako sa vyskytujú kondylómy?

Hlavným rizikovým faktorom pre infekciu infekciou papilomavírusom u detí mladších ako 12 rokov je kontakt s infikovanými rodičmi, vo veku 13-17 rokov je hlavný spôsob infekcie sexuálny a hlavným rizikovým faktorom je skorý nástup sexuálnej aktivity.

Infekcia zdravou osobou sa prenáša tesne v blízkosti infikovaných slizníc alebo kože od infikovaného partnera. Hlavný spôsob infekcie u dospelých je sexuálny a prevencia prostredníctvom kondómov je neúčinná. Pravdepodobnosť infekcie v prípade kontaktu s infikovaným sexuálnym partnerom je 70%. Preto sa HPV vzťahuje na pohlavne prenosné infekcie. V porovnaní s genitálnymi herpesmi sa vyskytuje trikrát častejšie než druhý.

Patogén môže byť prítomný aj v slinách a moči infikovanej osoby. Je možné, že sa dá prenášať bozkávaním a domácim (veľmi zriedka!) Spôsobom - vo vani, v kúpeli, cez spoločné uteráky alebo spodné prádlo atď.

Mechanizmus infekcie a lokalizácia patologických prvkov do veľkej miery závisí od typu sexuálneho kontaktu. Pri orálnom sexe sa kondylómy vyvíjajú v ústach, najmä v jazyku, ako aj v pažeráku, na slizniciach hrtanu a dokonca aj na priedušnici. Pri vaginálnom sexe sa vyvíjajú na koži vonkajších genitálií a na sliznici vagíny a krčka maternice, uretry sa môžu rozšíriť na kožu okolo konečníka. Ale na začiatku perianálne kondylómy vznikajú hlavne počas análneho sexu.

Infekčné činidlo spravidla (ale nie vždy) spôsobuje ochorenie na pozadí zníženia všeobecnej a lokálnej imunity a takmer vždy sa spája s inými druhmi pohlavne prenosných infekcií vrátane syfilisu. Rizikové faktory sú hlavne:

 • skorý debut sexuálnej aktivity;
 • mladý vek;
 • časté sexuálne kontakty s rôznymi partnermi;
 • sexuálne vzťahy s osobami, ktoré majú alebo mali v anamnéze ochorení spôsobených HPV a iných sexuálne prenosných infekcií (herpes, chlamýdie Trichomoniasis, Candida, a iní.);
 • tehotenstva;
 • porušenie vaginálnej mikroflóry;
 • endometrióza;
 • autoimunitné ochorenia spojivového tkaniva a súvisiace glukokortikoidové lieky, liečba cytostatikami, diabetes mellitus, hypotyreóza, hypovitaminóza, obezita;
 • prítomnosť somatických patológií a častých respiračných vírusových ochorení.

Klinický obraz

V súlade s klinicko-histologickou klasifikáciou papilomavírusovej infekcie sú jej klinické prejavy:

 1. Kožné papilómy.
 2. Kondylómy (musia byť rozlíšené od tých v sekundárnom syfilis a kožné papilómy).
 3. Papilomatóza hrtana.

Kožné papilómy

Príčinou kožných papilómov alebo bradavíc je tiež jeden z kmeňov HPV. Klinický rozdiel medzi kondylómom a papilómom je spôsobený rôznymi typmi ľudského papilomavírusu. Existujú jednoduché (vulgárne), subunguálne, mozaikové, plantárne, ploché a iné typy týchto formácií. Najbežnejšou formou sú vulgárne papilómy, ktoré sú jednoduché alebo viacnásobné husté prvky s dobre definovanými hranicami a veľkosťami od 1 mm do 10 mm. Často existujú kožné papilómy väčších rozmerov ("matky"), obklopené "dcérskymi" prvkami menších rozmerov.

Povrch bradavíc je žlto-šedej farby a je pokrytý prasklinami tvorenými vrstvami horných epitelových platní. Charakteristickým znakom dermálnych papilómov sú hnedo-čierne škvrny na povrchu, ktoré vznikli tvorbou trombov v ich kapilárach. Sú zvlášť zreteľné pri zvažovaní bradavíc pod lupou.

bradavice

Zvyčajne sa rozlišujú tieto formy a typy:

 1. Exofytná forma (rastúca von), reprezentovaná špicatými kondylómami.
 2. Endofytické alebo subklinické prvky rastú hlavne vo vnútri tkaniva a nevykazujú takmer nič samého.
 3. Obrovský kondylóm Buschke-Levenshtein alebo nádor Buške-Levenshtein.

Genitálne bradavice

Majú zodpovedajúcu formu a sú fibroepitheliálne útvary tuhej alebo ružovej farby na povrchu kože alebo na povrchu slizníc. Majú tenkú stonku alebo (oveľa menej často) širokú základňu. Na pokožke je ich povrch pokrytý viacvrstvovým plochým epitelom, zvyčajne s tvrdou (menej často jemnou) keratinizáciou. V druhom prípade majú vonkajšiu podobnosť s papilómom.

Prvky môžu byť vo forme jedno alebo viac bodových (až 1 mm) uzlov. Často sú výrastky až 10-15 mm alebo viac. Ak sú mnohonásobné, spájajú sa a pripomínajú kvetenský hrebeň alebo kvetenstvo kvetu. Tieto formácie sú najcharakteristickejšími klinickými prejavmi HPV. Vzhľadom na špecifickú lokalizáciu sa nazývajú aj pohlavné orgány.

Condylomata u žien dochádza predovšetkým v oblastiach s najväčšou možnou plochu macerácia - to klitoris, malé a veľké pysky, vstupný priestor vo vagíne sliznicu a spodná tretina z vagíny, konečníka oblasti a vonkajšie otvorenie močovej trubice. Polovica žien s léziami týchto oddelení vzdelávania je označená ako belavé prvky na krčku maternice. Tu sú zvlášť zrejmé pri kolposkopii po ošetrení tejto zóny 5% roztokom kyseliny octovej.

Genitálne bradavice u mužov sa nachádzajú v miešku, a v ktorejkoľvek časti penisu - na hlave, v tele, v uzdu predkožky, a na svojom vnútornom povrchu v koronálnej žliabku, priamo z vonkajšieho otvoru močovej trubice, kde sú zvyčajne jasne červená farbu a iba 0,5 - 5% - na sliznici močovej trubice.

Análny sex s infikovaným partnerom alebo trenie v styku s oblasti zdravej kože postihnutej bradavice šíri na perianálnej oblasti, na sliznicu v blízkosti konečníka, konečníka, na hrádzu a inguinálnych záhyby, a to aj na koži hornej vnútornej strane stehien blízko rozkroku.

Oblasť konečníka a perinea je častejšie ovplyvňovaná u žien a uretry u mužov, čo súvisí s určitými rozdielmi v charakteristikách sexuálneho správania. Patologické prvky, ak sú jednotlivé, môžu predstavovať iba kozmetickú chybu a nevykazujú subjektívny pocit. Niekedy môžu byť krehké a krvácať.

Avšak, veľké výrastky môžu macerované, čo má za následok krvácanie, mokvanie, spájajúcej sekundárnej infekcie, zápach, svrbenie a pálenie bolesť, podráždenie, najmä pri dotyku. Okrem toho, bradavice môže obmedziť vagína, konečník a priemer meatus, príčina bolesti alebo pálenie pri močení a defekácii akt.

Nepríjemné pocity a bolestivosť pohlavného styku u 13% sú príčinou úplného odmietnutia sexuálneho styku. Často vedú nielen k psychickému nepohode, ale aj k prejavom neuropsychických porúch, ktorých jediným primeraným postupom môže byť len radikálne odstránenie genitálnych bradavíc na intímnych miestach av pohlavných orgánoch.

Diferenciálna diagnostika genitálnych bradavíc

Veľmi dôležitá je diferenciálna diagnostika týchto kožných lézií uskutočnením dodatočných štúdií, ako je polymerázová reťazová reakcia (stanovenie DNA patogénu), vyšetrenie škvrny a histologické vyšetrenie biopsie tkaniva z ohniska. V mnohých prípadoch možno len na základe výsledkov týchto štúdií vykonať diferenciálnu diagnostiku a urobiť konečné rozhodnutie, ako sa zbaviť genitálnej bradavice anogenitálnej lokalizácie.

Je to spôsobené tým, že vizuálne a prejavom majú veľa spoločného s kožnými papilómy a čo je dôležitejšie s kožnými malígnymi novotvarmi. V mnohých ohľadoch sú veľmi podobné aj s takýmto prejavom druhej fázy syfilisu, ako sú široké kondylómy, ktoré vznikajú u každých 5-10 pacientov a častejšie u žien. Ich lokalizácia a vonkajšia podobnosť s kvetenskými kvetenstvami sú totožné s špicatými formáciami, ktorých príčinou je HPV.

Hlavné rozdiely medzi syntetickými prvkami:

 • okrem anogenitálnej oblasti môžu byť umiestnené na koži pod prsnými žľazami, v podpazuší, v záhyboch medzi prstami, v pupku;
 • najskôr sa objavujú malé husté kyano-červené zaoblené nodulárne vyrážky na krátkej a širokej základni, na rozdiel od genitálnych bradavíc, ktorých základňa je dlhá a tenká;
 • pri stlačení uzlíkov syfilitových prvkov sa uvoľní serózna tekutina;
 • jednotlivé prvky sa potom navzájom zväčšujú a spájajú, tvoria konglomeráty červenej farby s fialovým alebo modrastým nádychom a vredovitou zmáčavou povrchovou úpravou pokrytou belavým kvetom;
 • na povrchu jednotlivých zvlhčovacích prvkov a "kvetenstvo" obsahuje veľké množstvo svetlých treponemov (pôvodcov syfilisu), ktoré sú detegované v roztieraní alebo histologickým vyšetrením biopsie tkaniva.

Endofytické bradavice

Prvky môžu byť:

Obyčajne sa nachádzajú v slizniciach.

Plochý kondylóm To má ostré obrysy, ale zvyčajne nie je určená vizuálne, pretože sa nachádza v hrúbke epitelovej vrstvy a nestúpa nad jej úroveň. Pri analýze škvrny alebo histologického vyšetrenia sa na ich povrchu nachádza veľký počet koylocytov.

Invertovaný formulár sa líši od plochosti v tom, že patologické prvky sú schopné falošného vniknutia do podkladových tkanív a do otvorenia vylučovacích kanálov žliaz slizničnej membrány krčka maternice. Obe formy sú navzájom podobné a často sa spájajú. Pri kolposkopii ich kapilárna sieť nie je definovaná, ale vo forme červených bodiek je možné vidieť rozšírené cievy.

Atypické formácie často ukázalo kolposkopii ako jemné, bez jasných obrysov, tŕňovej vyvýšeniny nad povrchom vaginálnej sliznice a / alebo krčka maternice, v dôsledku čoho má povrch jej škvrnitý vzhľad.

Buške-Levenshtein obrovský kondylóm

Je to zriedkavá patológia, ktorá môže byť spôsobená 1, 16, 18 alebo 33 kmeňmi vírusu, ale väčšinou 6 alebo 11 typov HPV. Konvenčné lokalizácia - anogenitálnej oblasti, najmä oblasť žaluďa penisu, mieška a konečníkom, veľmi zriedkavo - koža tanínových regiónov a tváre, slizníc, vrátane úst.

Ochorenie začína súčasne na niekoľkých miestach s výskytom uzlíkov, podobné papilomavírusu alebo genitálne bradavice, ktoré sa rýchlo zvyšuje vo veľkosti a spojiť navzájom. Klinicky sa ochorenie manifestuje obrie exophytic rastúce formu pozostávajúce z rady porastov (vegetácie) ako karfiol. To je sprevádzané predovšetkým panvovej bolesti, pálenie, svrbenie, špinenie a krvácanie vegetácie tvorby nádorov a nepríjemný zápach, a aktu porušenie defekácie (v zodpovedajúcom mieste). Okolo nej sú satelitné prvky.

Nádor stále rastie, rastie do základných tkanív a spôsobuje ich deštrukciu. Je charakterizovaný vysokou tendenciou k relapsu, je schopný transformovať sa na karcinóm dlaždicových buniek bez tendencie metastázovať.

1. Genitálne bradavice
2. Obrovský kondylóm Buschke-Levenshteina

Zvláštnosti u tehotných žien

Anogenitálnej bradavice počas tehotenstva, najmä v kombinácii s infekciou močových ciest predstavujú vysoké riziko predčasného pôrodu (viac ako polovica tehotných žien), vývoj placentárnu nedostatočnosti u plodu a jeho infekcie pri pôrode, komplikácie v priebehu pôrodu a šestonedelia.

Príčinami ochorenia u tehotných žien sú šiesty (v priemere 35%) a jedenásty (31%) typy. Bola odhalená častá kombinácia 6. a 11., 16. a 18., 31. a 33. kmeňa vírusu papilloma. Okrem toho, HPV najčastejšie spájaná s hubami (približne 57%) a Gardnerella (59%), aspoň - s vírusom herpes simplex, Ureaplasma a chlamýdie, bakteriálne a vaginálnej kandidózy.

V prítomnosti anogenitálnej kožných útvarov odhalila samostatný foci v sliznice pošvy a krčka maternice, ako aj intraepiteliálnej dysplastické zmeny konečnej rôznej závažnosti. A typické pre tehotné ženy je priebeh procesu s nárastom počtu a veľkosti bradavice, rovnako ako ich častého opakovania.

Ako liečiť kondylóm

Cieľom liečby je:

 • odstránenie kozmetických porúch;
 • normalizácia fyzického a duševného stavu pacienta;
 • prevencia komplikácií vrátane zhubných nádorov;
 • čím sa znižuje riziko infekcie iných.

Výber spôsobov liečby závisí od charakteru procesu, od morfológie štruktúry patologických prvkov, od ich veľkosti, počtu a polohy a od veku pacienta. Tradičné metódy liečby sú zamerané len na odstránenie klinických prejavov infekcie papilomavírusu a majú dočasný účinok. Nie sú schopné zastaviť expresiu patogénu v bunkách okolitých tkanív a zabezpečiť ich odstránenie z tela.

Moderné metódy terapie zamerané nielen na odstránenie genitálnych bradavíc, ale aj na prevenciu relapsu sa bežne kombinujú do 4 veľkých skupín:

 1. Deštruktívne techniky, ktorých všeobecný význam spočíva v tom, že odstránenie alebo kauterizácia kondylómu fyzikálnymi alebo chemickými prostriedkami, to znamená zničenie ich štruktúry.
 2. Cytotoxické látky.
 3. Antivírusová a imunomodulačná liečba.
 4. Kombinovaná terapia.

Deštruktívne metódy

Výsledkom ich aplikácie je len eliminácia vonkajších klinických prejavov PVI. Fyzikálne metódy zahŕňajú:

 • Chirurgické odstránenie genitálnych bradavíc ich vyrezaním pomocou skalpelu. Táto metóda sa v súčasnosti používa hlavne s podozrením na možnosť zhubných nádorov, niekedy na nôženie koníka krčka maternice a na odstránenie jednotlivých útvarov. Excízia ich šírenia je spojená s ťažkým krvácaním a dlhým rehabilitačným obdobím v nemocnici.
 • Odstránenie genitálnych bradavíc elektrokoaguláciou - technika je eliminácia tvorby skrz tkanivo proteínov zlomenina elektrotermickej, tj. Elektrický kauterizácia tkaniva za použitia prístroja Elektrochirurgiu diatermoelektrokoagulyatsii. Táto metóda, dostupná ekonomicky, nevyžaduje špeciálne školenie. Avšak, to je pri priemernej účinnosti, má niektoré negatívne vlastnosti, - vysoký stupeň trauma, vysoké riziko krvácania a infekcie, dlhšie obdobie hojenie vypaľovanie povrchu pre vytvorenie hrubé častý po vypaľovaní zjazveniu.
  Okrem toho, v elektrokoagulácia cervikálnej sliznice alebo v blízkosti vonkajšieho otvoru močovej trubice existuje riziko jízvovitých zúženie krčka maternice, maternice, uretrálne zúženie jazva deformácii. Táto metóda vylučuje možnosť následného histologického vyšetrenia. V súčasnosti sa používa hlavne na odstránenie jednotlivých patologických prvkov.
 • Odstránenie kondylómov kvapalným dusíkom, alebo kryodestrukcia je najbežnejšou metódou, ktorej významom je zničenie patologických tkanív v dôsledku ich vystavenia veľmi nízkym teplotám. Procedúra spočíva v liečbe bradavíc genitálií kvapalným dusíkom striekaním vzduchom alebo nanášaním bavlneného tampónu.
  Nevýhody metódy: potreba opakovania postupov, ktorá trvá dlhú dobu, nedostatočnú penetráciu a nedostatok kontroly, nemožnosť vykonať histologické vyšetrenie. Okrem toho nie je možné liečiť všetky potrebné patologické miesta súčasne. Jazvy po kryodestrukcii sa spravidla nevytvárajú, ale nie je možné vylúčiť následnú hyper- alebo hypopigmentáciu.
 • Odstránenie genitálnych bradavíc rádiovými vlnami, alebo rádiochirurgickej metódy (rádiový nôž) pomocou kompaktného zariadenia "Surgitron". Spôsob je charakterizovaný množstvom výhod. Hlavným z nich je prakticky neprítomnosť traumy na hraničné tkanivá, možnosť rýchleho, bezbolestného vyrezania miesta patologického tkaniva s vysokou presnosťou a súbežnou koaguláciou cievy. To všetko pomáha predchádzať krvácaniu, udržiavať dobrý vizuálny pohľad na pracovné pole, vystaviť vzdialené patologické tkanivo histologickému vyšetreniu. Okrem toho je obdobie hojenia rán pomerne krátke a zvyčajne pokračuje bez akýchkoľvek komplikácií. Hlavnou nevýhodou metódy, ktorá je spojená s jej obmedzeným použitím, sú vysoké náklady na prístroj Surgutron.
 • Laserové odstránenie bradavíc sa vykonáva pomocou laseru na báze oxidu uhličitého z neodymu. Táto metóda, rovnako ako rádiová vlna, umožňuje vylúčiť kondylómy s vysokou presnosťou v požadovanej hĺbke a prakticky bez poškodenia okolitých tkanív bez krvácania. Môže byť použitá na odstránenie jednostranných a špicatých špicatých a plochých bradavíc. Ak sa vyskytuje veľká oblasť poškodenia alebo veľké množstvo ohnisiek, postup sa môže zopakovať. Rovnako ako v prípade použitia "rádiového nôžka" dochádza k rýchlemu hojeniu bez komplikácií a vzniku jaziev. Napriek tomu, že odstránenie genitálnych bradavíc sa už dlho používa, použitie tejto metódy je skôr obmedzené vysokými nákladmi na zariadenia a potrebou špeciálneho školenia skúseného zdravotníckeho personálu.

Metóda chemickej deštrukcie predovšetkým zahŕňa odstránenie genitálnych bradavíc na intímnych miestach, ak sú tieto formácie jednolité a majú malé rozmery. Ich použitie je osobitne indikované v prípadoch, keď metódy fyzickej deštrukcie a prípravky s cytotoxickým účinkom nie sú možné.

Chemická moxibuscia

Prípravky na chemickú kauterizáciu spôsobujú nekrózu a deštrukciu patologickej tvorby a v podstate pozostávajú zo zmesi kyselín organického a anorganického pôvodu. Ak chcete odstrániť genitálne bradavice na koži je široko používaný Solkoderm, a ploché formácie na sliznice vagíny a krčka maternice - Solkovagin. Komponenty prvého prípravku sú kyselina dusičná, kyselina octová a kyselina mliečna, dihydrát kyseliny šťaveľovej a trihydrát dusičnanu meďnatého. Solkaghin obsahuje kyseliny dusičnú, octovú a šťavelovú, ale pri nižšej koncentrácii a hexahydrát dusičnanu zinočnatého.

Tradičná medicína

Niektoré lieky majú určitý liečebný účinok. Táto, v podstate, džúsy, infúzie a tinktúry rastliny, ovocné drene a šťavy, korenia, obsahujúca prírodný kyselinu zeleniny a ďalších zložiek poškodzujúce tkaniva bradavice na dlhodobej expozícii a prchavé potlačenie má replikácie vírusu. Takéto ľudové prostriedky sú šťavy z kyslé jablká a ananás, mäso z cesnaku a kolanhoe. Zvlášť výrazný účinok je džús celandínu a trochu menší - jeho alkoholová tinktúra.

Liečba s liekmi odporúčanými tradičnou medicínou je niekedy účinná iba v malých formáciách, vyžaduje si dlhodobé užívanie a má veľmi výrazný účinok. Liečba tradičnou medicínou je okrem toho rizikom v dôsledku neschopnosti nezávislej diagnostiky malígnej transformácie a rozdielu genitálnych bradavíc spôsobených HPV zo syfility.

Cytotoxické lieky

Patrí medzi ne riešenie a masti pre genitálne bradavice (smotana) "Vartek", ", "Kondilin Kondilayn Nycomed". Ich aktívnou zložkou je podofylotoxin, ktorý, podľa poradia, je najviac účinná zložka podofillina vylučuje z koreňov a odnoží trváca bylina podofilla štítnej žľazy.

Prípravky sa vyrábajú v rôznych koncentráciách, majú kauterizujúce a mumifikujúce účinky a spôsobujú nekrózu tkaniva. Jednou z výhod derivátov podofylínu je jeho bezpečnosť a možnosť samoaplikácie doma.

Tiež cytotoxické účinky 5-fluóruracilu sú má pôsobiace zložku 5% masť bradavice (krém), ktorý je schopný interferovať syntézu bunkovej a vírusovej DNA. Napriek vysokej účinnosti a cenovej dostupnosti lieku je jeho rozšírené použitie obmedzené kvôli častému výskytu vedľajších účinkov.

Antivírusová a imunomodulačná liečba

Pre potlačenie HPV použité antivírusové a imunomodulačné terapie lieky, ako je oxolínová masť, acyklovir, Panavir, ganciklovir, Viferon intronom-A, IFN, Realdiron a ďalšie.

U väčšiny štúdií sa preukázalo, že majú veľmi nízku účinnosť alebo ich nedostatok pri externom použití monoterapie a nepredvídateľnosti systémových. Zároveň ich zavedenie priamo do lézií často vedie k výrazným pozitívnym výsledkom. Dostatočne silný a široký účinok účinku sú imunomodulátory Isoprinozín (tablety na orálne podanie) a krém Imiquimod.

Vymenovanie imunomodulačných liekov sa odporúča 10 dní pred a po určitom čase po použití deštrukčného odstránenia formácií.

Nevýhody všetkých terapií sú vysoký výskyt relapsov PV infekcie, potreba opakovaných liečebných postupov, ako aj lokálne negatívne kožné reakcie. Najefektívnejšia je kombinovaná liečba. Správna voľba liečby pre tehotné ženy je obzvlášť dôležitá.

Princípy riadenia tehotenstva

Skladajú sa z:

 • začiatok liečby od samotného okamihu diagnostiky;
 • vykonávanie kolposkopických, cytologických a iných štúdií v dôsledku vysokého výskytu HPV asociácie s inými sexuálnymi infekciami;
 • povinné zaradenie do plánu poradenstva, vyšetrovania a liečby manžela alebo partnera.

Malé a stredné anogenitálnej kondylómy v tehotenstve odstránená na začiatku prvého trimestra chemickou degradačné metódou (Solkoderm) v týždňových intervaloch medzi ošetrenie. Predbežne je potrebné vykonať vaginálnu hygienu.

Veľké a vypúšťací tvorba vystrihnutý metóda pre rádiové vlny na začiatku druhého trimestra v kombinácii s antivírusovou a imunomodulačnú terapiu. Na tento účel je možné použiť liek, napríklad "Genferon Light", vo vaginálnych sviečkach - dvakrát denne na 250 tisíc jednotiek počas 10 dní. Je menovaný po 13., 24. týždni tehotenstva a bezprostredne pred pôrodom. Pred excízia bradavice na konci prvého trimestra vykonáva vaginálne a liečby (ak je to potrebné), urogenitálne infekcie.

Bežné malé bradavice v predvečer a / alebo v pošve tehotných žien nie sú predmetom odstránenia. Len potrebná antivírusová terapia a imunomodulácia, liečba urogenitálnej infekcie a vaginálna hygiena.

Včasná detekcia a kombinovaná liečba genitálnych bradavíc môžu významne znížiť pravdepodobnosť ich recidívy a transformácie na malígny nádor.

Existuje rozdiel medzi papilómami a kondylómami

Papilómy a kondylómy sú kožné rastu, ktoré vznikajú v prítomnosti ľudského papilomavírusu (HPV) v tele.

Vírus môže byť v tele každého človeka. Do určitého času sa nezobrazuje.

Ale v prípadoch zníženej imunity sa na koži objavuje výskyt bradavíc, papilómov a kondylómov.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Čo je

Papilómy a kondylómy sa objavujú v dôsledku proliferácie kožných buniek a slizníc.

Takéto formácie sú prejavmi HPV.

 • Sú to malé rastliny, ktoré sú pripevnené k pokožke na tenkom alebo širokom stonku.
 • V závislosti od typu HPV majú papilómy a kondylómy rôznorodú formu a môžu sa objaviť na všetkých častiach tela.

Predstavujú kozmetickú poruchu a tiež vytvárajú nepríjemný pocit pre osoby pri vykonávaní osobných hygienických postupov.

druh

Existuje niekoľko typov genitálnych bradavíc. Patria medzi ne:

 • rozsiahly - pripevnené k pokožke vďaka špeciálnemu širokému podkladu;
 • sedlový - mať malú nohu, ktorá je pripevnená k pokožke alebo sliznici. Najčastejšie sa objavujú na slizniciach pohlavných orgánov a na koži v blízkosti konečníka. Takéto formácie môžu byť traumatizované, zapálené a ulcerované.

Mnoho ľudí verí, že papilómy a bradavice sú to isté.

Existuje niekoľko odrôd takýchto formácií:

 • obyčajné bradavice sú malé konvexné formácie, ktoré dosahujú priemer 2-15 mm. Ak sú pokryté vrchnou vrstvou kože, nazývajú sa keratopapilómy;
 • závitové bradavice alebo pravé papilómy sú spôsobené HPV typu 2 a typu 7. Najčastejšie sa objavujú na tvári, krku a chrbte. Po prvé, na koži sa objaví malá žltkastá škvrna, ktorá je v priebehu času zaoblená a natiahnutá. Takéto rastliny sú pripevnené k pokožke s tenkým pedikulom;
 • ploché papilómy sa objavujú v dôsledku prítomnosti 10, 28 a 49 typov HPV v tele. Takéto formácie sa najčastejšie objavujú na tvári a sú v malých skupinách. Mierne stúpajú o 1-2 mm nad kožou a majú kruhový alebo nepravidelný tvar.

bradavice

bradavice (genitálne bradavice) - druh vírusových bradavíc, ktoré sú mäkké papilliformové štruktúry na stonke, náchylné na fúziu. Tavenie tvorí kolónie, ktorá sa podobá tvaru karfiolu. Najčastejšie sa vyskytujú v anogenitálnej oblasti. Urobte nepohodlie v genitálnej oblasti, psychické nepohodlie, sexuálne problémy. Traumatické kondylómy vedú k ich infekcii a sprevádzajú ich sekréty s nepríjemným zápachom, svrbením a bolesťou. Môžu sa opakovať, malignitne. Vírus sa prenáša sexuálne. Liečba spočíva v odstránení genitálnych bradavíc (laser, tekutý dusík, rádiové vlny, obyčajný skalpel) na pozadí systémovej antivírusovej liečby.

bradavice

Ľudský papilomavírus - filtrovanie vírusu, ktorý spôsobuje malé, častejšie viacnásobné, nádorovité formácie bez benígneho charakteru na koži a slizniciach osoby. Vykazuje sa vo forme vírusových bradavíc alebo bradavíc. Ľudský papilomavírus (HPV) je charakterizovaný chronickým recidivujúcim priebehom, rozšíreným, vysokou náchylnosťou. Papilomavírusové infekcie genitálneho traktu predstavujú rizikovú skupinu pre vývoj malígnych novotvarov pohlavných orgánov a vývoj krvácania.

Genitálne bradavice, často označované ako genitálne bradavice, sú novotvary pokožky a sliznice pohlavných orgánov spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV). Jedná sa o jeden z najčastejších prejavov infekcie papilomavírusu, ktorý sa vyznačuje dlhou, chronickou, opakujúcou sa povahou kurzu. Zvyčajne sú kondylómy papilovité, s lalokovou štruktúrou a pedikulom, ale môžu tiež rásť na masívne formácie, ktorých vzhľad sa podobá na karfiol.

Nachádza bradavice zvyčajne na genitáliách (ženy - na labia, pošvy, krčka maternice, muži - na žaludi, predkožke), rovnako v oblasti konečníka a hrádze, aspoň v ústach.

Genitálne bradavice patria do skupiny infekcií s pohlavným prenosom (STI), takže ich diagnóza a liečba je prevažne zameraná na venoreológiu. Avšak ženy majú spravidla tento problém s konzultáciou s gynekológom a s ním sa s ním zaobchádza. Muži sa obrátia na urológa. A s kondylómami análnej oblasti sa najčastejšie stretáva proktológ.

Hlavný rozvod HPV infekcie zvyčajne dochádza počas vaginálny, orálny alebo análny pohlavný styk s infikovaným partnerom. Genitálne bradavice sa zvyčajne objavujú na miestach, ktoré sú počas pohlavného styku zranené. HPV môžu byť prenesené pri pohlavnom styku s exfoliačný vločky s bradavicami, a ženy tiež dostať do pošvy a krčka maternice sa vonkajšieho genitálu pri uplatňovaní tampóny počas menštruácie.

In utero prenosu vírusu z infikovanej matky na plod je tiež možný a infekcia dieťaťa pri pôrode s aktívnym HPV alebo kondylómom na slizničných genitáliách tehotnej ženy.

Rizikové faktory pre infekciu genitálnymi bradavicami

Vírus ľudského papilómu je rozšírený a má vysoký stupeň nákazlivosti. Viac ako polovica ľudí, ktorí majú sex, je infikovaná jedným alebo viacerými druhmi HPV. U ľudí, HPV mení charakter rastu tkaniva, čo vedie k ochorenie kože a slizníc (genitálne bradavice, bradavice, papilómy, dysplázia a rakovine krčka maternice). Existuje viac ako 100 typov HPV, s rôznymi kmeňmi spôsobujú rôzne ochorenia, vrátane prekancerózne. Kmene HPV (6 a 11), s výhodou ovplyvniť urogenitálneho traktu a spôsobiť vývoj genitálnych anogenitálnej bradavice.

Vznik infekcie papilomavírusom a jeho ďalší vývoj je spôsobený oslabením ľudskej imunity. Táto infekcia sa vyznačuje asymptomatickým priebehom, nezobrazuje sa u mnohých infikovaných ľudí. Väčšina ľudí - nosičov zodpovedajúcich kmeňov HPV nevytvára genitálne bradavice. Faktory, ktoré zvyšujú riziko infekcie genitálnymi bradavicami, zahŕňajú:

 • prenesené ZPPP (chlamydia, kapavka, trichomoniáza, herpes, kandidóza atď.);
 • bezplatné sexuálne správanie (s častými zmenami sexuálnych partnerov prostredníctvom partnera, ktorý predtým mal sexuálny styk s HPV nosičom);
 • vnútorné faktory tela (znížená imunita, nedostatok vitamínov, náchylnosť na stres);
 • tehotenstva;
 • dysbakterióza vagíny.

Spôsoby vzniku HPV infekcie (genitálne bradavice)

Vývoj infekcie HPV je určený stavom imunitných reakcií tela, v závislosti od toho najviac možných variantov vývoja infekcie papilomavírusu (vrátane genitálnych bradavíc) sú:

 • auto-hojenie, regresia bradavíc (najmä počas tehotenstva);
 • chýbajúca dlhodobá dynamika;
 • postupný alebo rýchly rast genitálnych bradavíc (nárast veľkosti, množstva);
 • malígna degenerácia kondylómu.

Podľa stupňa rizika vzniku onkologického procesu sa izoluje niekoľko skupín HPV kmeňov:

 • nenádorové
 • nízke riziko
 • stredné riziko
 • vysoké riziko

kmene HPV stredné a vysoké riziko (hlavne 16, 18, 31, 33 a 35) spôsobujú cervikálna dysplázia a zvyšujú riziko vzniku karcinómu krčka maternice, ale nespôsobí rozvoj genitálnych bradavíc. S nízkym rizikom HPV kmeňov (najmä 6 a 11) vyvolať vznik genitálnych bradavíc, ale nespôsobujú cervikálny dysplázie. Ženy infikované HPV s vysokým rizikom by mala byť pravidelne (onkotsitologiyu) skríning pre včasnú detekciu cervikálny dysplázie.

S komplikovaným variantom vývoja anogenitálnych bradavíc môžu byť traumatizovaní a infikovaní, dochádza k krvácaniu. Okrem toho genitálne bradavice bránia normálnemu sexuálnemu životu a normálnemu pôrodu, spôsobujú pocit psychického nepohodlia kvôli prítomnosti kozmetického defektu.

Patogenéza a prejavy genitálnych bradavíc

Infekcia papilomavírusu sa prenáša z človeka na človeka a súčasne je možné zachytiť niekoľko typov papilomavírusu. HPV žije v kožných bunkách a slizniciach. Po dlhú dobu môže byť infekcia papilomavírusom utajená (latentná). Bunky musia akumulovať dostatok vírusu na vyvolanie klinických príznakov infekcie papilomavírusu. Reprodukcia HPV a jej množstva v tele závisí od úrovne imunitnej obrany. Pod vplyvom rôznych faktorov, ktoré znižujú lokálnu a celkovú imunitu, sa vírus aktivuje, znásobuje a rozvíja kožné prejavy.

Akonáhle v tele, HPV ovplyvňuje epiteliálne bunky (najmä oblasť prechodu viacvrstvového planárneho epitelu do valcového tvaru). V infikovanej bunke môže byť vírus v dvoch formách: epizomálny (mimo bunkových chromozómov - benígna forma) a introsomálny - integrovaný (v bunkovom genóme - malígna forma).

Pri latentnom priebehu infekcie HPV existuje v epizomálnej forme bez toho, aby viedol k patologickým zmenám v bunkách a bez toho, aby spôsoboval klinické prejavy.

Vynásobením vo veľkých počtoch HPV mení rast a vývoj epiteliálnych buniek. Začnú sa intenzívne a nekontrolovane rozdeľovať, rozširuje sa oblasť kože alebo slizníc a vzniknú genitálne bradavice. Môžu sa objaviť niekoľko kusov a niekedy niekoľko desiatok. Anogenitálne bradavice sa často vyskytujú súčasne, menej často niekoľko dní.

U mužov, genitálne bradavice sú zvyčajne na žaludi penisu (koronárna sulcus) a predkožky (za uzdu a vnútorné krídla), najmenej - telo penisu, miešku, okolo ritného otvoru a močovej trubice otvorom. Výskyt genitálnych bradavíc v močovej rúre spôsobuje nepríjemné pocity, problémy s močením, rozstrekovanie prúdu moču.

U žien, bradavice objavujú najčastejšie v oblasti labia Minori (frenulum klitorisu), aspoň v pošve na pyskov perách, na krčku maternice, konečníka, hrádze a močovej trubice otvorom. Genitálne bradavice vagíny a krčka maternice sa nachádzajú len počas gynekologického vyšetrenia.

Veľmi zriedkavo sa tvoria genitálne bradavice v ústnej dutine. S trvalým mechanickým poškodením môžu kondylómy rásť až na priemer 3-5 cm.

Okrem anogenitálneho typu existujú aj iné odrody genitálnych bradavíc:

 1. Papulárne bradavice sú tmavo červené, majú klenutý tvar a hladký povrch, nachádzajú sa na úplne zkorodovanom epiteli.
 2. Keratotické bradavice - vonkajšie podobajú karfiol, zvyčajne sa nachádza na kmeň penisu, miešku, pysky.
 3. Obrovský kondylóm - vyvíja sa počas tehotenstva u pacientov so zníženou imunitou.
 4. Enduretrálne kondylómy - sú lokalizované v močovej trubici, nachádzajú sa hlavne u mužov.
 5. Condylomata krčka maternice:
 • Exofytné (externé) kondylómy - prakticky sa nelíšia od anogenitálnych kondylómov
 • endofytické (vnútorné) ploché bradavice - sú umiestnené v hrúbke vaginálnych a krčných tkanív epitelu, nemôžu byť zistené počas rutinného vyšetrenia. Nachádzajú sa v kolposkopii, často v kombinácii s dyspláziou a niekedy s preinvazívnym karcinómom krčka maternice, predstavujú riziko malignity
 • warty epidermodysplasia - viacnásobné polymorfné ploché papuly ružovo-červenej farby s bradavým povrchom.

Diagnóza HPV infekcie (genitálne bradavice)

Diagnóza infekcie papilomavírusom zahŕňa:

V prítomnosti typických foriem genitálnych bradavíc nie je definícia kmeňa HPV nevyhnutná. U mužov sú genitálne bradavice často zmätené s papulóznym náhrdelníkom penisu (variant normy). U žien genitálne bradavice niekedy trpia mikro-papilomatózou labia (variant normy). Ak máte podozrenie na genitálne bradavice, musíte vylúčiť iné ochorenia (molluscum contagiosum, široké kondylómy so syfilisom).

 • pokročilá kolposkopia, uretroskopia (so suspektnými endureretálnymi kondylómami);
 • cytologické vyšetrenie náteru z cervikálneho kanála na atypické bunky, aby sa eliminovala cervikálna dysplázia;
 • histologické vyšetrenie;
 • PCR - diagnostika (identifikácia a typizácia HPV);
 • imunologické vyšetrenie (prítomnosť protilátok proti HPV v krvi).

Infikované genitálne bradavice sa nevyhnutne vyšetrujú na syfilis, HIV a iné STI.

Metódy liečenia genitálnych bradavíc

Bohužiaľ úplné zbavenie HPV nie je možné pri žiadnej z moderných metód liečby, ani nemožno zaručiť, že nedôjde k žiadnym recidívam výskytu genitálnych bradavíc. Nemôžete vylúčiť samodistribuciu genitálnych bradavíc, objavenie nových ohniská v iných oblastiach pokožky alebo slizníc.

HPV nevyvoláva silnú imunitu, bradavice môžu byť infikované a dostať sa zase zle, ak sa nelieči sexuálneho partnera, alebo neboli dodržané pravidlá bezpečného sexu.

Hlavnou metódou liečby je odstránenie genitálnych bradavíc rôznymi metódami, z ktorých každý má svoje vlastné indikácie, obmedzenia, kontraindikácie. Liečba genitálnych bradavíc sa uskutočňuje pri lokálnej anestézii a je prakticky bezbolestná.

Pri vykonávaní laserovej koagulácie (laserom z neodymu alebo oxidu uhličitého) dochádza k odparovaniu tkaniva kondylómu vytvorením na jeho mieste suchého kôrka - škvrny. Metóda rádiových vĺn alebo rádiový nôž rýchlo a prakticky bezbolestne odstraňuje kondylómy. Kryodestrukcia (kvapalný dusík) "zmrzne" kondylóm, ale táto metóda sa neodporúča používať u žien s nulami. Elektrokoagulácia je založená na účinku na kondylómy pomocou elektródy (elektrónového noža), ktorý prechádza vysokofrekvenčným prúdom.

Pre ničenia a odstránenie bradavíc a lokálne aplikované chemikálie - cytotoxických liečiv - podofillinotoksin, podophyllin, imikvimod, ferezol, fluorouracil.

Riziko recidívy infekcie papilomavírusom je vysoké (30%) pri akejkoľvek metóde liečby, pretože vírus pretrváva v iných kožných bunkách a slizniciach. Preto je liečba antigénnych bradavíc zahrnutá v liečbe anogenitálnych kondylómov. Aplikujte lieky, ktoré zvyšujú imunitu (meglumina akridonatsetat, lykopid, panavir, imunomax). Bola vyvinutá domáca protivírusová liečba na báze alloferónu (injekcie) na liečbu infekcie herpesu a papilomavírusu.

Je potrebné vykonať virologickú kontrolu vyliečených bradavíc. Ženy s genitálnymi bradavicami sú odporúčané ročné histologické vyšetrenie.

Prevencia infekcie HPV (genitálne bradavice)

Opatrenia na prevenciu infekcie papilomavírusom (najmä genitálne bradavice) zahŕňajú:

 • používanie bariérovej antikoncepcie (kondómov);
 • eliminácia faktorov, ktoré spôsobujú zníženie imunity (beriberi, hypotermia, fajčenie a zneužívanie alkoholu, stres a únava).
 • očkovanie proti rakovine krčka maternice. Dievčatá sú očkované od veku 11-12 rokov, trikrát.

Ako rozlíšiť papilómy od bradavíc genitálií?

Papilómy a kondylómy sú malé výrastky na koži vírusovej povahy. Musíte ich odlíšiť, aby ste včas včas zistili potenciálne nebezpečné formácie a urobili potrebné opatrenia. Hlavnou vecou, ​​ktorá rozlišuje papilóm od kondylómu, je typ vírusovo-vyvolávajúceho činidla.

Príčiny neoplazie

Ľudský papilomavírus (HPV) má viac ako sto rôznych kmeňov. HPV preniká do tela kontaktom doma alebo cez nechránený pohlavný styk. Je možné infikovať dieťa od matky počas prechodu cez pôrodný kanál.

Tvorba rastu naznačuje rýchle rozdelenie buniek bazálnej vrstvy kože. K tomu dochádza pod vplyvom vírusu, ktorého aktivácia vo väčšine prípadov súvisí so znížením obranyschopnosti. V závislosti od napätia sa na tele objavia papilómy alebo condylomata.

Charakteristické znaky papilómov

Papilóm je benígny novotvar, ktorý nespôsobuje nepríjemné pocity, s výnimkou estetického. Charakteristické znaky papilómov:

 • mäkká homogénna štruktúra;
 • prítomnosť nohy;
 • malá veľkosť (do priemeru 10 mm);
 • mierna pigmentácia.

Papilómy sú lokalizované na ľubovoľných častiach tela, s výnimkou slizníc pohlavných orgánov. Typicky sa farba náplne líši od prirodzeného odtieňa kože k ružovo červeným odtieňom, ale vysoko pigmentované papilómy tiež nie sú patológia. Rast vlasov na tele papilómu je variantom normy.

Vlastnosti kondylómu

Condylómy sú dva typy - špicaté a široké. Prvý výskyt sa vyskytuje vtedy, keď dôjde k infekcii HPV a široký výrastok je jedným z príznakov syfilisu.

Miesta lokalizácie kondylómu - lakrimálne membrány, hlavne urogenitálnej oblasti, ako aj kožné záhyby, ktoré sú vystavené treniu proti oblečeniu.

Štruktúra papilárnych bradavíc. Formácie sú pripojené k tenkej nohe, hromadenie nánosu je cez malé cievy a kapiláry. Na rozdiel od papilómov, kondylómy sú často zapálené, pravdepodobne ulceráciou tela stavby.

Genitálne bradavice spôsobujú 16,18, 54 kmeňov vírusu. Tieto typy HPV sú potenciálne nebezpečné najmä pre ženy. Existuje priamy vzťah medzi týmito typmi vírusu a vývojom rakoviny krčka maternice. Infekcia sa vyskytuje počas pohlavného styku.

Ako rozlíšiť papilóm od kondylómu?

Vonkajšie rozdiely vo výrastkoch sú ľahko viditeľné na fotopalónoch sú rovnomerné, zatiaľ čo kondylómy majú jemne papilárnu štruktúru.

 1. Rozdiel medzi papilómom a kondylómom je farba tvorby. Papilómy môžu byť silne pigmentované, farba kondylómov je zvyčajne ľahká a nelíši sa od slizníc.
 2. HPV, ktorý vyvoláva vývoj papilómov, sa prenáša kontaktom a domácimi prostriedkami, s použitím výrobkov osobnej hygieny a dokonca aj prostredníctvom ruky (v prítomnosti mikrotraumov kože). Condylómy sa prenášajú iba cez pohlavný styk.
 3. Kondily sú zapálené. Papilómy môžu rásť vo veľkostiach, získať príznaky zápalu a bolesti, ale len v dôsledku traumatických účinkov.
 4. Forma papilómov je prevažne okrúhla alebo oválna "hlava" umiestnená na jemnom pedikeli. Condylomata majú nepravidelné obrysy, môžu byť usporiadané zväzky. Pre genitálne bradavice charakteristické pre zúženie od nohy až po koniec, čo im umožňuje odlíšiť ich od papilómov.
 5. Vzhľad výrastkov rôznych typov je spôsobený rôznymi druhmi vírusu.

Papilómy a kondylómy

Je dôležité si pamätať hlavný rozdiel medzi papilómom a kondylómom - rast na pohlavných orgánoch a slizniciach nevyhnutne prekonáva odstránenie.

Aké sú nebezpečné nárasty?

Papilómy a kondylómy sú podmienkovo ​​považované za bezpečné novotvary na koži, ale riziko degenerácie benígnych buniek do malígnych buniek je vyššie v druhom prípade.

Condylómy sú kožné prejavy účinku onkogénnych druhov vírusu. Dlhodobé štúdie odhalili vzťah medzi HPV a karcinómom krčka maternice. Včasná diagnostika s ďalším odstránením genitálnych bradavíc pomáha výrazne znížiť riziko onkológie u žien.

Výtlačky môžu byť lokalizované nielen na koži a vonkajších genitáliách, ale aj vo vagíne a na krčku maternice. Kvôli zvláštnostiam krvného obehu pohlavných orgánov dostáva kondylóm dostatok výživy a môže rýchlo rásť. V gynekológii sú známe prípady, kedy kondylóm na vaginálnej stene vzrástol na priemer 10 cm.

Indikácie pre odstránenie

Kondylómy sa musia odstrániť, aj keď nespôsobujú nepríjemné pocity. Najprv súvisí s rizikom infekcie sexuálneho partnera.

Odstráňte papilómy umiestnené na koži alebo nie - osobná záležitosť pre každého pacienta. Riziko degenerácie benígnych papilómov do onkologického novotvaru sa zvyšuje s poškodením tela zhromaždenia. To môže byť dôsledkom trenia o oblečení, náhodného poškodenia nechtov alebo žínku počas hygienických procedúr.

Poraďte sa so svojím dermatolónom, ak:

 • papilóm výrazne vzrástol;
 • pri lisovaní sa cíti nepohodlie;
 • krvácanie alebo hnisavý výtok;
 • pokožka okolo zastavaného okraja je zapálená.

Odstránenie zhromaždenia je záležitosť piatich minút. Postup je prakticky bezbolestný. Je dôležité pochopiť, že včasná diagnóza umožní včas odhaliť nástup degenerácie buniek a zastaviť vývoj onkológie.

Ako sa odstránia rastliny?

Odstráňte akékoľvek rastu na koži, ak je profesionál. Samokauterizácia papilómov pomocou ľudových prostriedkov nie je vždy účinná. Odstránenie genitálnych bradavíc doma je prísne zakázané.

Ak chcete odstrániť rast, potrebujete navštíviť lekára

Pred postupom je potrebné vykonať sériu prieskumov. Najprv sa vyšetrí krv pacienta na určenie typu vírusu, ktorý spôsobil výskyt novotvarov.

Vo viacerých kondylomátoch je pacientovi priradená antivírusová a imunomodulačná liečba. To vám umožní zastaviť šírenie vírusu a prispôsobiť imunitný systém boju proti HPV. Ak chcete zbaviť genitálnych bradavíc, pomôžte masti s imunostimulátorom v kompozícii (napríklad prípravky založené na interferóne). Tieto lieky sú dostupné vo forme čapíkov, ktoré vám umožňujú úspešne zvládnuť nárasty na stenách vagíny.

Metódy odstránenia výrastkov:

 • cryosurgery;
 • elektrokoagulácia;
 • spaľovanie laserom;
 • odstránenie rádiovým nožom;
 • excízia skalpelom.

Po odstránení genitálnych bradavíc sa tkanivo získané ako výsledok postupu posiela na histologickú analýzu. Na tento účel je indikovaná chirurgická excízia alebo odstránenie lasera.

Elektrokoagulácia je kauterizácia novotvarov. Táto metóda funguje dobre pri odstraňovaní papilómov malých rozmerov.

Kryodestrukcia sa používa na odstránenie novotvarov na koži, ale nie na slizniciach. Na zástavbe spôsobuje kvapalný dusík, ktorý spôsobuje nekrózu buniek, v dôsledku papilómu jednoducho zmizne.

Odstránenie rádiových vĺn alebo rádiový nôž je efektívny a prakticky bezbolestný spôsob odstránenia kondylómov. Pod vplyvom rádiových vĺn sú bunky novotvaru zničené. Procedúra sa vykonáva v miestnej anestézii.

Laserové vypálenie genitálnych bradavíc je indikované v prítomnosti veľkého počtu výrastkov. Výhodou metódy je kauterizácia krvných ciev a kapilár, ktoré napája tvorbu. V dôsledku vystavenia účinkom kože nie sú žiadne stopy, riziko krvácania je vylúčené. Úplné zotavenie epidermis po odstránení nastane v priebehu 5-7 dní.

Na odstránenie genitálnych bradavíc sa ľudové lieky nepoužívajú kvôli vysokému riziku poškodenia slizníc agresívnymi zložkami kompozície. Alkalické lieky sú tiež zakázané.

Ak chcete pochopiť, čo sa líši od kondylómu od papilómovej fotografie, pomôže to. Odporúča sa konzultovať s lekárom, keď sa objavia genitálne lézie, a nesnažte sa ich samy odobrať.

Súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky - víťazstvo v boji proti nádorom spôsobených ľudským papilomavírusom, aj keď nie je na vašej strane.

A už ste si mysleli o chirurgickom zásahu a odstránení papilómov laserom? Je to pochopiteľné, pretože riziko neoplazmu sa stane malígnym. Koža na koži, nepohodlie a nepríjemný vzhľad. Všetky tieto problémy vám nie sú známe.

Ale možno je pravdepodobnejšie, že zaobchádzať nie s dôsledkom, ale s dôvodom? Odporúčame, aby ste si prečítali, čo odporúča Elena Malysheva, ktorá sa navždy zbaví papilómov.