Hlavná

Ateróm

Zoznam liečiv pre liečbu akné na tvári

Akné je bežným problémom v dospievaní, ale patológia sa môže vyskytnúť aj u dospelých. Predpokladá sa, že hlavným dôvodom vzniku akné na pokožke je porušenie hormonálnej rovnováhy a fungovania endokrinného systému, ale existujú aj iné faktory, ktoré spôsobujú túto chybu.

Existujú rôzne spôsoby liečby akné, ktoré majú rôznu účinnosť. Používanie liekov je najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť kožných problémov. Dnes bolo vyvinutých množstvo nástrojov, ktoré nielen pomáhajú eliminovať vonkajšie prejavy, ale normalizujú celkový stav pokožky. Budete tiež zaujímať informácie o tom, ako sa liečba po akné deje.

Čo je to akné?

Akné, akné alebo akné je chronická dermatologická patológia, pri ktorej je narušená normálna činnosť mazových žliaz. To vedie k upchávaniu pórov, čím sa zvyšuje výnos mazu, ktorý sa nakoniec vyvíja do charakteristickej formácie so zápalom v blízkom okolí. Toto ochorenie sa zvyčajne prejavuje v období puberty alebo dospievania kvôli narušeniu hormonálneho systému. Podľa štatistík sa akné vyskytuje u 60-80% ľudí mladších ako 24 rokov. Akné po 25 rokoch sa zvyčajne spája s metabolickou poruchou v tele.

V závislosti od vonkajších prejavov je niekoľko fáz akné izolovaných a samotné akné môže mať inú formu. V počiatočných štádiách sú malé čierne bodky na povrchu epidermis, ale následne sa defekt môže vyvinúť do veľkých zápalových oblastí, sprevádzaných hojným uvoľňovaním hnisu. Napriek prevalencii choroby je akné dobre liečiteľné, dnes boli vyvinuté desiatky rôznych metód.

Jedná sa o všetky druhy kozmetiky, liekov, salón a lekárske postupy, početné domáce metódy. Účinnosť terapie do veľkej miery závisí od pravidelnosti postupov a zložitých účinkov na pokožku a celé telo. Tiež vás bude zaujímať informácie o tom, ako sa zbaviť post-akné na tvári.

Na videu - viac informácií o liečbe akné:

Kvôli nedostatku liečby a nezávislému mechanickému odstráneniu akné existuje riziko zjazvenia na koži, čo sa takmer nedá kozmetickú korekciu.

Výber liekov na liečbu akné závisí od závažnosti ochorenia. V prítomnosti otvorených alebo uzavretých úhorov na koži vyčleňte finančné prostriedky na lokálnu aplikáciu as cysty alebo uzlinovou formou vždy potrebnú dodatočnú hormonálnu terapiu, ako aj použitie antibiotík.

Možno budete tiež zaujímať informácie o tom, čo by mala byť diéta s akné.

lieky

Liečba akné je zvolená s prihliadnutím na klinický obraz, vek a kožné vlastnosti pacienta. Prípravky môžu byť vo forme topických činidiel, tabliet alebo subkutánnych injekcií. Výber liekov by mal vykonávať iba špecialista.

Benzoylperoxid

Jedná sa o účinný baktericíd, ktorý môže zničiť mikroorganizmy, ktoré spôsobujú zápal vlasových folikulov na pokožke počas akné. Okrem toho má látka keratolytický účinok - exfoliuje mŕtve a mŕtve bunky epidermis. Zvyčajne sa predpisuje s kombinovanou formou akné, pretože ak existuje len akné, použitie lieku nemá zmysel. Prostriedky založené na benzoylperoxide sú prezentované vo forme pleťových krémov, krémov alebo gélov s rôznymi koncentráciami účinnej zložky (2,5 až 10%). Najbežnejšie lieky:

 • Baziron AC. Je to gél známeho francúzskeho výrobcu, ktorý má výrazný antimikrobiálny a protizápalový účinok. Obsah benzoylperoxidu je 5%; Moderné prostriedky, ktoré sa uplatňujú predovšetkým
 • Effezel. Komplexné činidlo, ktoré obsahuje adapalén (účinná látka pre keratinizujúce bunky). Odstraňuje zápaly a opuchy spôsobené akné a tiež čistí a opravuje poškodené bunky pokožky. Veľmi účinný spôsob liečenia akné u adolescentov. Dobrý a moderný nástroj, ktorý rýchlo odstraňuje opuch
 • Ugresol. Prezentovaná vo forme pleťovej vody môže byť použitá, počnúc dospievaním. Má antiseptický účinok a tiež zabraňuje reprodukcii baktérií a znižuje zápal. Výborná príprava na liečbu akné a akné. Moderné mlieko používané predovšetkým z hľadiska cien
 • PanOxyl. Silne účinné liečivo, ktoré má silný keratolytický a antiseptický účinok. Dostupné vo forme gélu, môžu byť použité aj v tých najviac zanedbaných prípadoch; Tento nástroj si vyberú mladé dievčatá
 • AcneFree. V tomto nástroji je benzoylperoxid prezentovaný vo forme mikroskopických kapsúl, takže účinná látka rýchlo preniká do najhlbších vrstiev epidermis. Znižuje zápal a účinne odstraňuje mŕtve bunky. Nástroj sa tak môže používať nepretržite

Použitie tejto látky znižuje prirodzenú ochranu pokožky pred ultrafialovým žiarením. Preto by sa počas liečby malo zabrániť spáleniu pokožky alebo použiť kvalitné opaľovací krém.

Tiež stojí za to dozvedieť sa viac o tom. ako je najefektívnejšie čistenie tváre kyselinou salicylovou doma.

Kyselina salicylová

Jedna z najbežnejších zložiek v zložení liekov na akné pre vonkajšie použitie. Podporuje uvoľňovanie mŕtvych buniek a tiež vysuší a zužuje póry buniek. Kyselina je takmer k ničomu pre liečbu akné, ale účinne bojuje proti akné. Zahrnuté do formulácie vo forme lotionov, roztokov alebo mastí a koncentrácia účinnej látky sa pohybuje od 0,5 do 2%, ale môže sa tiež vyskytovať ako oddelené činidlo.

V lekárni nájdete kyselinu salicylovú v zložení alkoholového roztoku, masti, vazelíny alebo pasty (salicylová-zinková pasta). Používa sa ako súčasť niektorých kozmetických výrobkov (krém "Propeller", v mnohých produktoch Clearasil).

kyselina salicylová Clearasil

retinoidy

Sú podobné ako vitamín A. V posledných rokoch sa aktívne používajú na liečbu akné, pretože zabraňujú výskytu akné a podporujú ich odstránenie z kožných buniek. Vyrába sa vo forme gélov, pleťových krémov alebo krémov, ako aj v kombinácii alebo jednozložkových výrobkoch. V závislosti od účelu môžu byť predpisované lieky založené na rôznych typoch retinoidov:

 1. Tretinoín. Aktívne sa používa na liečbu kombinovaných foriem akné. Má silný regeneračný účinok vzhľadom na vplyv na rozklad kolagénu. Komplexný nástroj pre rýchly účinok
 2. adapalénu. Retinoid tretej generácie. Podporuje bunkové čistenie a zúčastňuje sa normalizácie mazových žliaz. Masť s nízkymi nákladmi as rýchlym účinkom
 3. tazarotén. Retinoid tretej generácie. Po preniknutí do buniek epidermy sa premenila na kyslú formu. Striktne zakázané používať na liečbu akné, je predpísané len s akné.

Použitie retinoidov v liečivách na odstránenie akné často vedie k vedľajším účinkom, preto by výber nástroja mal urobiť dermatológ na základe diagnostických údajov a externých prejavov ochorenia.

Kyselina azelaínová

Má silný antibakteriálny a keratolytický účinok. Môže sa predpísať ako samostatná látka alebo ako zložka viaczložkového prípravku, napríklad sa často používa v spojení s retinoidmi alebo benzoylperoxidom. Používa sa na liečbu zmiešaných foriem akné, ale nie menej účinný na odstránenie účinkov akné. Známe činidlá založené na kyseline azelaínovej:

 • Azelik. Vyrába sa vo forme gélu, má antiseptický účinok. Normalizuje prácu mazových žliaz, čo znižuje tvorbu akné a akné; Najmodernejší liek na akné a akné
 • Aziks Derm. Používa sa na liečbu akné, sprevádzané silnou pigmentáciou kože; Dobrý liek na akné
 • Skinoren. Gél na ošetrenie akné na tvári. Je určená pre deti staršie ako 12 rokov, má protizápalové a antimikrobiálne účinky. Kvalitný gél pre rýchle výsledky

Tieto lieky sa zvyčajne používajú na liečbu akné na citlivú pokožku, pretože látka má najmenej vedľajších účinkov. Po aplikácii neznižuje fotosenzitivitu a tiež obnovuje zápalové bunky kože.

antibiotiká

Zvyčajne sú predpísané na silný zápalový proces, ktorý sprevádza veľké množstvo hnisu. Neodporúča sa používať antibiotiká vo forme masti, pretože môžu len posilniť vonkajšie prejavy choroby. Spravidla ide o krémy, gély a perorálne antibiotiká. Takmer vždy obsahuje pomocnú látku, ktorá zvyšuje účinok lieku (zinok, kyselina salicylová, retinoidy a iné). V závislosti od účinnej látky sa rozlišujú tieto skupiny:

 • Prípravky tetracyklínu. Zvlášť vhodné na liečenie akné, pri ktorom sa uvoľňuje veľké množstvo mazu. Môže byť vo forme gélu alebo tabliet, vždy určených kurzov;
 • makrolidy. Prezentované lieky založené na antibiotikách erytromycín a josamycín. Sú napísané iba v krátkych kurzoch, pretože sa zaznamenáva závislosť na zložkách nápravy. Na liečbu počiatočných foriem akné je predpísané vonkajšie použitie a v triede 3 alebo 4 sa môžu odporúčať vo forme tabliet;
 • Linkozamidy (klindamycín, linkomycínu). Takmer vždy ide o perorálne antibiotiká vo forme kapsúl alebo tabliet. Odporúčaná pre závažné prejavy akné, menovaný krátky kurz (5-7 dní). Antibiotikum širokého pôsobenia

Antibiotiká sa používajú iba na liečbu 3 alebo 4 stupňov akné. Priebeh liečby je určený typom antibiotika a samotné liečivo môže predpisovať výlučne lekár.

Hormonálne lieky

Pravidlo sa odporúča pre dievčatá a ženy, ktoré prešli pubertou. Ide o rôzne typy perorálnych kontraceptív, ako aj prípravky na blokovanie syntézy androgénov (napr. Spironolaktón). Je to efektívna metóda, ale existuje riziko vedľajších účinkov, takže hormóny sú predpísané len vtedy, ak gély alebo masti nedali požadovaný výsledok. Prijatie hormónov je predpísané dlhým priebehom a každých šesť mesiacov sa odporúča prestať na mesiac.

Liečivo v tabletách používa ženský sex

Na liečbu mladých mužov možno predpísať aj hormóny. Jedná sa vždy o lieky, ktoré normalizujú vývoj hlavného mužského hormónu - testosterónu. Takáto liečba môže viesť k nežiaducim následkom, preto sa predpisovanie liekov vyskytuje iba na základe komplexnej diagnostiky.

Existuje obrovské množstvo chemikálií na odstránenie akné akejkoľvek závažnosti. Výber lieku má lekár urobiť na základe klinického obrazu a výsledkov diagnózy. Je dôležité mať na pamäti, že iba komplexná liečba môže viesť k pozitívnemu účinku, takže okrem liekov je potrebná pravidelná a správna starostlivosť o pleť, denný režim a vyvážená výživa.

Aké sú najúčinnejšie lieky proti akné?

Moderný farmaceutický priemysel ponúka veľa liekov proti akné na tvári a tele. V súvislosti so skutočnosťou, že záujem o tento problém je veľký medzi dospievajúcimi a dospelými mužmi a ženami, v lekárňach sa dá nájsť obrovské množstvo krémov, tabliet, masti, prášky z akné. Ale nie všetky sú vhodné na liečbu.

Boj proti akné na ramenách, tvári a ďalších častiach tela sa vykonáva na princípe eliminácie problému, ktorý spôsobil ich vzhľad. Ak toto hormonálne zlyhanie - liečba je jeden, ak je to potrebné, čistenie čreva - ďalšie. Predtým, než bežíte do lekárne a kúpite prvú masť alebo pilulky, ktoré ste prišli, musíte navštíviť lekára a vykonať testy.

Prostriedky na vonkajšie použitie: gély, krémy, masti

Táto kategória drog je obzvlášť populárna medzi obyvateľstvom. Jednou z výhod týchto liekov je ľahké používanie a pomerne rýchly výsledok odstránenia akné na tvári a chrbte. Zoznam najefektívnejších topických krémových liekov môže byť vytvorený na základe odporúčaní odborníkov a užívateľských recenzií, z ktorých väčšina je dospievajúci a ženy rôzneho veku.

 • Zener. Má zloženie zinku a erytromycínu. Ak je liekom s antibiotikom, funguje to dosť efektívne.
 • Zinková masť. Lacný nástroj založený na zinku. Má dobrý antiseptický účinok na akné. Odporúča sa dospievajúcim liečiť zápaly na chrbte a tvári.
 • Synthomycínová masť. Vyschne a uzdravuje. Môžu sa používať aj ženy v tehotenstve a laktácii, ako aj deti a dospievajúci.
 • Effegel gél. Bojuje s malým akné. Obsahuje odlišin a bason.
 • Laktofiltrum. Obzvlášť účinný pri liečbe akné, ktoré je spôsobené črevnými ťažkosťami a patológiou tráviacich orgánov, ktoré sa vyskytujú hlavne na tvári, žalúdku a chrbte. Nemá terapeutický účinok na hormonálnu akné mládeže a akné u žien počas menštruácie a menopauzy.
 • Dalatsin. Gél obsahuje antibiotikum klindamycín. Je veľmi efektívna ako pre akné, tak pre veľké individuálne akné. Je to návykové, preto sa dlhodobé užívanie neodporúča.
 • Metrogylový gél. Táto droga je predpísaná pre choroby roka. Nie je účinný pri odstraňovaní cievnych hviezd a pri liečbe demodektických infekcií.
 • Levomecol masť. Používa sa na otvorené vredy a akné s tenkou membránou pokožky, podporuje hojenie a regeneráciu buniek.
 • Baziron. Znižuje množstvo podkožného tuku a odstraňuje baktérie z povrchu kože, čím zabraňuje rastu akné. Dobre vylieva akné.

Tablety a prášky

Existuje niekoľko typov liekov na akné, v závislosti od rozsahu ich účinkov. Na ich základe môžete urobiť masky a pleťové vody doma. Toto môžu urobiť dospelí a teenageri. Odoberajú sa len vo vnútri lekára, predovšetkým antibiotikami a hormonálnymi prípravkami.

antibiotiká

Príjem antibiotík by sa mal uskutočňovať len v extrémnych prípadoch. To sa vzťahuje na ich použitie vo vnútri. Môžu negatívne ovplyvniť mikroflóru čreva, potom bude musieť liečiť tráviaci systém. Porušenie ich práce môže tiež spôsobiť výskyt akné. Proti akné môže dermatológ predpísať nasledujúce antibiotiká:

 • Erytromycín. Liečba sa uskutočňuje 10 dní bez prerušenia.
 • Chloramfenikol. Priraďte stabilnú vyrážku pupienkov.
 • Metronidazol. Silné antibiotikum. Dávkovanie a liečba, ktorú lekár určuje individuálne.
 • Tetracyklín. Dokonca aj pri komplexnom, odolnom akné. Je predpísaný pre dermatitídu, ekzém, folikulitídu. Negatívne ovplyvňuje pečeň, nemôžete tento liek piť dlho.
 • Doxycyklín. Dokáže dobre pokrývať akné, ale existuje veľa vedľajších účinkov a kontraindikácií.

Retinoidné prípravky

Pri vyrážkach na koži je menovaný retinoid Roakcutane. Predáva sa v kapsulách na interné použitie. Účinok činidla spočíva v znížení aktivity mazových žliaz a znížení produkcie tuku.

Liečba Roakkutanom je dlhá, asi mesiac. V obzvlášť závažných prípadoch môže trvať dva alebo tri mesiace, kým sa nepodarí. Má mnoho vedľajších účinkov, ale bude dokonale vyhovovať ľuďom, ktorí majú mastnú pokožku a mazové žľazy produkujú príliš veľa tuku.

Hormonálne prípravky

Hormonálne pilulky akné odporúča lekári pre ženy, ktoré majú hormonálnu problém, napríklad v menštruácie alebo klimaksoidny, to nezahŕňa dospievajúce dievčatá, ktorí majú pubertálne akné. Význam účinku pri znižovaní mužského hormónu u žien. Testosterón je hormón, ktorý prevažuje u mužov.

Najbežnejšie sú:

Prostriedky na čistenie tela

Často príčinou akné na chrbte, ramená, tváre mužov a žien sú struska a toxické. Na čistenie sa predpisujú rôzne postupy a prípravky ovplyvňujúce hrubé a tenké črevo. Škvrny, odstránené črevá, nahromadené z podvýživy, metabolické poruchy, zlá ekológia, jedovatý účinok na telo. Na čistenie čriev, krvi, celého tela ako celku lekári predpisujú tieto prostriedky:

 • Lactofiltrum v tabletách a kapsulách.
 • Aktívne uhlie.
 • Polipefan.
 • Filter STI.

Pivovarské kvasnice

Ak chcete bojovať proti akné na ramenách a tvári, odporúčame použiť pivovarské kvasnice. Obzvlášť často sú vypúšťané mladistvým. Ich javové pupienky sa objavujú so zmenami v hormonálnom pozadí. Čistenie tváre, ramien, chrbta s vonkajšími prostriedkami, ale je nevyhnutné aj vnútorné užívanie liekov proti akné. Adolescenti s výskytom vyrážok okamžite začnú rozdrviť alebo v najlepšom prípade rozmazávať krémy so silnými antibiotikami proti akné. To poškodzuje pokožku a vaše zdravie.

Kvasinky pre dospievajúcich, rovnako ako dospelých mužov a žien v liečbe proti akné, sú aktívnymi pomocníkmi. Táto droga je vyrobená z prírodných zložiek a prakticky nemá žiadne vedľajšie účinky.

Proti akné, musíte začať vojnu s najľahšími a najbezpečnejšími metódami zdravia. Možno, že vyrážka na tvári bude dosť maska ​​z šťavy z aloe, a proti akné na chrbte a ramená pre dospelých a dospievajúcich pomôže dechtu mydlá.

Najčastejšie výskyt zápalu prispieva k nedostatočnej hygieny, k používaniu nekvalitnej kozmetiky, nesprávnej výžive. Všetky ostatné choroby, ktoré spôsobujú akné, ak nie sú vrodené a nie sú zdedené, sú výsledkom nesprávneho životného štýlu a nedostatku osobnej starostlivosti. Odporúčame, aby sa situácia nedostala k takýmto problémom, pretože pupienky sú len prvými lastovičkami, ktoré predpovedajú závažné ochorenia v budúcnosti.

Prostriedky na akné

Obsah článku

Ak chcete liečiť akné dosiahlo najlepšie výsledky, musíte nájsť správny liek na akné. Ako to urobiť a na aké body by ste mali venovať pozornosť - to sa dozviete z tejto časti stránky.

O dôležitosti výberu správneho lieku na liečbu akné

Správne zvolená liečba vám umožňuje v počiatočnom štádiu zvládnuť akné a akné a pomáha predchádzať prechodu choroby na vážnejšiu formu. Z tohto dôvodu sa má liečba akné vykonávať výhradne pod dohľadom špecialistu: iba v tomto prípade má pacient šancu zbaviť sa nenávidenej vyrážky bez obáv z výskytu jaziev, škvŕn a jaziev. V opačnom prípade je pravdepodobnosť vzniku nových vyrážok, nástup závažného zápalu a vzniku cystických foriem ochorenia nachádzajúcich sa v hlbokých vrstvách kože.

Maskovanie externých prejavov choroby nemožno považovať za plnohodnotnú liečbu. Ak sa pacient spolieha len na maskovanie vyrážky, nevenuje pozornosť základným predpokladom rozvoja ochorenia, použitie dokonca aj najlepších spôsobov akné môže byť nepresvedčivé.

Pred začatím liečby musí pacient pochopiť, že liečba trvá viac ako jeden deň. Napriek súčasnej úrovni vývoja medicíny, ešte nebol vynájdený lepší liek na akné, pomáha všetkým ľuďom s rovnakou účinnosťou v najkratšom možnom čase. Že liečba bola čo najúčinnejšia, že pacient bude musieť nielen k návšteve dermatológa alebo kozmetička, ale tiež prejsť potrebné preskúmania, darovať krv a obsah akné pre histológiu (s cystickou nodulárna formy ochorenia).

Vzťah medzi príčinami ochorenia a hľadaním najlepšieho lieku proti akné

Ak chcete zistiť, aké účinné lieky a prostriedky na akné na tvári a iných oblastiach tela sa odporúča použiť v tomto alebo onom prípade, musíte zistiť príčinu ochorenia. Len v tomto prípade je možné očakávať úplné zotavenie alebo predĺženie periódy remisie.
Hlavné príčiny vzniku akné sú:

 • Hormonálna reorganizácia organizmu v pubertovom období. Vo väčšine prípadov sa hormonálne výbuchy v tomto čase prejavujú ako tvorba komedónov, pustúl a papulov. Ak však mladý muž alebo dievča nemá patologické poruchy od iných systémov tela a ak hladina testosterónu zostane v prijateľnom rozsahu, vymenovanie účinných liekov proti akné nemá zmysel. V takýchto prípadoch je liečba obmedzená na použitie špecializovaných tonikov a pleťových vody na zmäkčenie komedónových zátok a zníženie zápalu.
 • Hormonálne výbuchy v dospelosti. Vzhľad kožných problémov možno pozorovať nielen počas reštrukturalizácie tela. Najmä jeden z prejavov hormonálnej nestability môže byť považovaný za skoky hormónov u žien počas mesačného cyklu s menopauzou, tehotenstvom a laktáciou. Liečba v takýchto prípadoch by mala začínať výberom vhodných liekov, ktoré pomáhajú normalizovať hladinu produkcie hormónov. K tomu musíte navštíviť gynekológa a endokrinológ, darovať krv hormónom. Ak sa príčina akné vyskytuje v polycystických vaječníkoch, je potrebné najprv túto patológiu odstrániť a až potom začať vyberať účinné prostriedky na liečbu akné.
 • Výskyt akné a akné v dôsledku gastrointestinálnych ochorení. Liečba by mala začať riešením hlavného problému - gastritída, žalúdočné vredy atď. Vo väčšine prípadov po odstránení základnej príčiny kožnej vyrážky prejsť nezávisle bez použitia silných liekov proti akné a akné.
 • Prijatie anabolických steroidov. Použitie špecializovaných liečiv z akné v takýchto prípadoch môže byť málo využiteľné. Zotavenie zvyčajne prichádza samo o sebe po odstránení steroidných liekov.

Lieky na liečbu akné

V boji proti akné sa používajú vonkajšie aj vnútorné lieky. Zvyčajne s relatívne miernou formou ochorenia (stupeň I a stupeň II) používajú miestne prostriedky - gély, masti, krémy, toniká a pleťové vody. Ak je to otázka liečby III. A IV. Stupňa akné, liečba je doplnená požitím liekov.

Pozrime sa podrobnejšie na to, ktoré látky sú základom liekov na liečbu akné:

 • Retinoidy. Vitamín A, jeho deriváty a syntetické analógy sa aktívne používajú na liečbu kožných ochorení a najmä na boj proti akné. Retinoidy zmäknú komedónové zátky, majú protizápalový a antibakteriálny účinok. V dôsledku toho sa počet dostupných komedónov znižuje. Pokiaľ ide o schopnosť retinoidov ovplyvňovať intenzitu produkcie kožného mazu, vedci nemajú jednoznačnú odpoveď. Niektorí z nich veria, že proces produkcie tuku sa spomaľuje v dôsledku skutočnosti, že retinoidy spomaľujú rast kožných epiteliálnych buniek. To zase vedie k odstráneniu nadmerného rastu mazových kanálov. Na druhej strane, niektorí vedci sa domnievajú, že retinoidy a liečivá na báze akné neovplyvňujú mechanizmus sekrécie kožného mazu.
 • Adapalénu. Táto látka patrí do syntetických analógov kyseliny retinovej. Adapalen má protizápalové a komedonolytické vlastnosti, normalizuje procesy keratinizácie.
 • Benzoylperoxid. Patrí do kategórie antiseptických a dezinfekčných dermatotropných liekov. Charakterizovaná normalizáciou množstva mastných kyselín na povrchu kože, miernym exfoliačným účinkom, prekážkou rozvoja patologických mikroorganizmov v ústach folikulu.
 • Erytromycín a klindamycín. Antibiotiká súvisiace so skupinou makrolidov a linkosamidov. Pri liečbe závažnej alebo zanedbanej formy môže byť akné predpisované na perorálne podanie. Pri liečbe ľahších foriem ochorenia môže lekár odporučiť používanie externých liekov na báze erytromycínu, klindamycínu. Táto látka potláča aktivitu patogénnych baktérií, vďaka čomu sa zápalové procesy znižujú.
 • Kyselina azelaínová. Patrí do kategórie dermatotropných antiseptických a dezinfekčných prostriedkov. Má antibakteriálny, keratolytický a protizápalový účinok.
 • Kyselina salicylová. Prípravky na báze kyseliny salicylovej (najslávnejšia z nich - salicylová masť) majú antimikrobiálny, antiseptický, regeneračný účinok na hojenie rán.
 • Zinok a oxid zinočnatý. Vzťahuje sa na dermatotropické antiseptické a dezinfekčné prostriedky. Znižuje zápal, adsorbuje a zobrazuje produkty rozkladu, produkuje sušenie a adstringentný účinok.
 • Síra. Účinná antiseptiká s antimikrobiálnymi vlastnosťami. Prípravky na báze síry sušia mastnú pokožku, pomáhajú odlupovať keratinizované častice, znižujú zápal.

Liečba akné a akné na tvári ľudových liekov

Tradičná medicína pomáha proti akné len vtedy, ak ide o miernu formu ochorenia. Recepty "babičky" majú v porovnaní s tradičnou medicínou určité výhody: majú menej agresívny účinok na telo, ich použitie neovplyvňuje obličky a pečeň. Treba však pochopiť, že recepty tradičnej medicíny sú menej účinné.

Vyriešiť miernu formu akné pomôže aloe šťava. Táto droga má silný protizápalový účinok. Odporúča sa ich každý deň vyčistiť vyrážkami.

Liečba akné: Aloe Vera

Môžete tiež robiť masky s modrou, bielou, čiernou hlinkou. Sú bohaté na stopové prvky ako vápnik, zinok, železo, selén, kobalt, horčík atď. Masky s hlinkou majú adsorbent, sušenie, protizápalový účinok. Môžu sa používať nielen v období exacerbácie, ale aj ako prostriedok akné, pretože íl vráti elasticitu koži a bielia stopy po akné.

Liečba akné: Clay Masks

Nové protizápalové lieky z akné "STOP-ACNE"

Spoločnosť "La Cree" vám ponúka doplnenie liečby akné pomocou linky "STOP-ACNE". V krémoch, tonikum a peny z tejto rady zahŕňa jedinečný súbor Alpaflor Álp-Sébium, normalizuje mazových žliaz, čistí pokožku a jemne odstraňuje jej nadržané častice.

Aké sú najefektívnejšie tablety proti akné?

Nikto z nás nie je imúnny voči výskytu akné, akné a akné. Táto nepríjemná kožná porucha sa môže liečiť rôznymi krémami masti alebo pleťovou vodou. Ale čo keď žiadna z vyššie uvedených opatrení nepomôže? V tomto prípade sa používajú rôzne pilulky na akné.

Voľba prípravy

Rovnako ako akékoľvek iné lieky, pilulky na akné by mal predpísať Váš lekár. On nielen správne určuje, ktoré vyrážky sú prítomné na koži, ale tiež predpisuje potrebné dávky lieku. Akné a akné pomáhajú s rôznymi tabletami, ale najčastejšie používajú antibiotiká, hormóny, retinoidy.

Pri ich menovaní venujte pozornosť nielen typu zápalu kože, ale aj celkovému stavu pacienta a jeho reakcii na tieto alebo iné zložky liekov. Nie všetky lieky môžu rovnako účinne liečiť určité typy zápalov kože, napríklad na chrbte a tvári, takže pred použitím ich konzultujte s lekárom.

antibiotiká

Na liečbu mnohých akné sa často používajú antibiotiká, ktoré vo veľkých dávkach môžu mať nepriaznivé účinky na celé telo. Preto sa užívajú iba na lekársky predpis. Kurz terapie môže byť 1-2 týždne. V obzvlášť závažných prípadoch môže liečba trvať niekoľko mesiacov. Jeho trvanie je ovplyvnené nielen silou účinku lieku, ale aj individuálnymi charakteristikami pacienta.

Nasledujúce tablety pomáhajú s akné:

 1. Erytromycín, ktorý je predpísaný pomocou vonkajších prostriedkov, vysušuje vyrážky. Má antimikrobiálny účinok. Najčastejšie užívajte 1 tabletu 2 krát denne. Priebeh liečby je pomerne dlhý a závisí od stupňa poškodenia kože. Prvé výsledky sa prejavia až po 7-10 dňoch pravidelného užívania tabliet. Prerušenie liečby nemôže byť, pretože v tomto prípade baktérie môžu získať imunitu a spôsobia nové vyrážky na koži. Erytromycín nie je predpisovaný deťom mladším ako 10 rokov, u ľudí, ktorí netolerujú zložky lieku, tehotné a dojčiace ženy.
 2. Levomycetin, predpísaný pri identifikácii pretrvávajúcich baktérií, ktoré majú imunitu voči iným antibiotikám. Akékoľvek akné človeka má, tento liek by mal predpísať len dermatológ po vyšetrení a testovanie na alergické reakcie. Spravidla určujte 2 tablety lieku denne.
 3. Metronidazol (Trichopolum), ktorý účinne eliminuje akné a liečí po ňom rany. Má vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Najčastejšie užívajte 250 mg dvakrát denne. Priebeh liečby závisí od závažnosti zápalu kože.
 4. Tetracyklín, používaný nielen na liečbu jednoduchého akné, ale aj zložitého akné. Tieto účinné tablety výborne zničia mikróby, ktoré spôsobujú zápal pokožky na tvári. Tablety Tetracyklín sa používa na liečbu závažných ochorení, ako je folikulitída, furunkulóza, ekzém. Neodporúča sa používať tento liek na porušenie funkcií pečene, hubových chorôb, intolerancie na zložky lieku, tehotenstva a laktácie. Dávka lieku je predpísaná lekárom, berúc do úvahy závažnosť ochorenia kože.
 5. Doxycyklín (Unidox Solutab), ktorý má výrazný bakteriostatický účinok. Užíva sa 1-2 tablety po jedle 2 krát denne (po 12 hodinách). Tento liek je kontraindikovaný pri hepatálnej insuficiencii, porfýrii, leukopénii, tehotenstve, laktácii, precitlivenosti. Toto antibiotikum môže mať také vedľajšie účinky: nevoľnosť, hnačka, alergická reakcia, potenie, závrat.

Užívanie antibiotík pre liečbu akné, a to najmä po dlhú dobu, je nutné zachovať zdravie rôznych imunomodulačných liekov, znižuje črevnú mikroflóru a obmedziť vplyv lieku na vnútorných orgánov. Imunomodulátory sú predpísané lekárom spolu s antibiotikami.

retinoidy

Tieto silný tabletky proti akné mali piť s opatrnosťou, pretože majú veľa vedľajších účinkov, najmä preto, že môže viesť k vážnemu zápalu, alergické reakcie, lézií pohybového ústrojenstva, nervových porúch, ochorenia orgánov zraku, poruchy tráviaceho funkcie črevného traktu.

V niektorých prípadoch tieto lieky spôsobujú suchú pokožku a nadmernú citlivosť na ultrafialové žiarenie. Najčastejšie sú predpísané pre veľmi závažné a zanedbávané zápaly kože.

Medzi prípravami tejto skupiny je najpopulárnejší Roakkutan, ktorý normalizuje prácu potu. Vďaka svojmu účinku sa veľkosť mazových žliaz znižuje a produkcia kožného mazu je obmedzená a v dôsledku toho sa znižuje aktivita patogénnych mikroorganizmov. Tieto kapsuly obsahujú izotretinoín, ktorý je účinný pri liečbe akné.

Liečba týmto liekom má trvať 16-20 týždňov. Vo zvlášť závažných prípadoch sa priebeh liečby opakuje po 8 až 10 týždňoch. Dávku tohto lieku by mal predpísať ošetrujúci lekár. Roakkutan má nasledujúce vedľajšie účinky: suchú kožu, nevoľnosť, horúčku.

Hormonálne prípravky

Hormonálne lieky sú predpísané ženským predstaviteľom, keď majú zvýšené hladiny mužského hormónu testosterónu. On je ten, ktorý často spôsobuje akné na koži. Takéto lieky sa používajú na krátky čas. Mali by byť predpísané len kvalifikovaným lekárom na základe vykonaných testov. Moderné hormonálne kontraceptíva nielenže zabraňujú nežiaducim tehotenstvám, ale aj úspešne sa používajú na odstránenie kožných vyrážok.

Aké hormonálne lieky sa používajú na liečbu akné? Medzi najobľúbenejšie drogy sú: Jess, Yarina, Janine, Diana, Midian, ktoré sú v spojení s non-hormonálna druhu antikoncepcie.

Tieto lieky nie sú špeciálnymi prostriedkami proti akné. Ich účinok na zápal kože je nepriamy účinok. Tieto finančné prostriedky sa používajú len na lekársky predpis, pretože majú množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov. Pri používaní týchto liekov proti akné by mali konzultovať s 3 lekármi: dermatológ, gynekológ, endokrinológ.

Pivné droždie z akné

Okrem vyššie uvedených liekových prípravkov sa pivovarské kvasnice vyrábané v tabletách často používajú na liečbu akné. Môžu obsahovať zinok, selén, železo a iné stopové prvky, ktoré sú prospešné pre stav pokožky.

V kvasinkách, že obsahuje veľké množstvo aminokyseliny, vitamíny (RR, B, E, D), stopové prvky, ktoré zaistia dokonalý vzhľad nielen kožu, ale aj nechty a vlasy. Obzvlášť účinný je príjem pivovarských kvasníc, keď sú mazové žľazy rozbité, sprevádzané výskytom akné. Tento nástroj čistí pokožku, normalizuje mazové žľazy, stimuluje krvný obeh a regeneráciu pokožky, bráni množeniu patogénnych mikroorganizmov.

Hlavnou nevýhodou pivovarských kvasníc je, že mnohí ľudia veria, že prispievajú k prírastku hmotnosti. Preto sa pred ich prijatím musí poradiť so svojím lekárom.

Pilulky na čistenie tela

Príčinou vzniku akné je často všeobecná kontaminácia tela rôznymi toxínmi a patogénmi. Ak chcete ich odstrániť pomocou rôznych liekov. Oviažu sa v črevách a vonku:

 • bakteriálne toxíny;
 • patogénne mikroorganizmy;
 • soli ťažkých kovov;
 • alergény;
 • produkty rozkladu alkoholu;
 • metabolických produktov.

Medzi najobľúbenejšie z nich patria takéto tablety:

 1. Lactofiltrum, ktorý je predpísaný od 12 rokov 2-3 tablety trikrát denne. Priemerná dĺžka liečby je 2-3 týždne. Táto droga sa používa na odporúčanie lekára. Môže mať také vedľajšie účinky ako plynatosť, alergická reakcia a hnačka. Lactofiltrum je kontraindikovaný v prípadoch precitlivenosti na zložky lieku, gastrointestinálneho krvácania a obštrukcie v čreve.
 2. Aktivované uhlie, ktoré sa užíva ráno s prázdnym žalúdkom vodou (1 tableta na 10 kg ľudskej hmotnosti) alebo 2 tablety 2 hodiny pred jedlom 3 krát denne. Kurz terapie je 7-10 dní. Tento liek je kontraindikovaný vo vredoch žalúdka a dvanástnika. Analógy aktívneho uhlia sú Sorbeks a Carbopect vyrábané v kapsulách.
 3. Polypepan, ktorý je vyrobený z rastlinných komponentov. Užíva sa 3-4 krát denne pre 3-4 tablety 1,5 hodiny pred jedlom. Kurz terapie - 7 dní. Táto droga je kontraindikovaná pri zápche a anatomickej gastritíde. Recepcia Polypefan môže vyvolať zápchu a alergickú reakciu.
 4. Filtrum-STI, vyrobené z produktov hydrolýzy zložiek dreva. Odoberá sa 2-3 tablety 3-4 krát denne 1 hodinu pred jedlom. Priebeh liečby trvá 14-21 dní. Tento liek je kontraindikovaný v prípadoch žalúdočných vredov a dvanástnikových vredov, intestinálnej atónie. Vedľajšie účinky: zápcha, alergické reakcie.

Pilulka pre akné na tvár a telo - účinný prostriedok na čistenie pokožky, ale mali by byť použité len na lekársky predpis, pretože môžu priniesť ľudské telo je nielen výhody, ale aj značné škody.

Prostriedky z akné

Akné (akné, akné) je ochorenie, ktoré spôsobuje nielen fyzické, ale aj estetické nepohodlie. V snahe rýchlo eliminovať výbuchy, mnohí hľadajú najefektívnejšie nástroje na ich liečbu.

Proti akné, ľudovej, kozmetickej a medicínskej metóde boja sa používajú, zatiaľ čo najlepšie prostriedky pre každého budú ich vlastné.

Vyvážená strava potravín a používanie gély, pleťové vody, toniká s aktívnymi zložkami je oxid zinočnatý, síra, kyselina salicylová alkohol pomáha zbaviť kožu akné a čierne bodky s miernejšími formami ochorenia.

V závažných, zanedbaných prípadoch sa bude vyžadovať medikácia. Priaznivý vplyv na čistotu pokožky prináša homeopatia, ktorá sa musí presne podľa schémy dosiahnuť, aby sa dosiahol požadovaný účinok.

Foto 4 - Furunkulóza

Kozmetické procedúry, napr., Hlboký peeling kyseliny kryo alebo kože expozície Plazmolifting (vstup striekačka čistí ľudskej plazmy v určitých oblastiach tváre a tela, účinne odstraňuje vrásky, ochabnutosť, zápal), tiež majú čistiaci účinok.

Foto 5 - Kozmetické procedúry pomôžu v boji proti akné

Lacné a efektívne externé prostriedky, liečbe akné, je možné zakúpiť v lekárni: kyselina salicylová, zinok a kyselina sírová náklady masť je lacná, ale efekt nebude horšie ako drahé krémy a pleťové vody.

Známe pre svoje anti-akné vlastnosti a prostriedky s retinolom (vitamín A). Odlupujú poškodenú vrstvu pokožky, čistia a obnovujú ju.

Foto 7 - Liečivá s vitamínom A bojujú proti akné

Prípravky na liečbu akné

Efektívne lieky proti akné sa potýkajú s jej príčinami: zvýšená únava kože, krivé póry, zápalové procesy vo vnútri a vonku.

Foto 8 - Hlavná vec, ako odstrániť príčinu akné

Patria medzi ne:

 • prostriedky na opustenie radu stop-akné (rôzni výrobcovia: Belite, TianDe) s účinnými látkami - acnacidol, kyselina azelaová a iné; Foto 9 - Nápravné opatrenia pre sériu stop akné
 • suspenzie z akné (Tsindal, Vidalovo mlieko); Foto 10 - Pozastavenie akné
 • Špeciálne gély, krémy alebo masti antimikrobiálneho a protizápalového účinku; Foto 11 - gély a krémy proti akné
 • liek vo forme tabliet s antibiotikami (Zinerit, levomitsetín, vo zvlášť závažných prípadoch - doxycilín - Unidox saluteb); Foto 12 - Pilulky proti akné
 • rôzne sorbenty, vitamíny alebo imunomodulátory. Foto 13 - Vitamíny proti akné

Ak konvenčné gély a masti nepomáhajú, vzniká otázka liečby zápalových procesov s liekmi. Primeraná možnosť si sama neberie samotnú tabletku, ale prejdite na konzultáciu s dermatológiou.

Odborník vám poradí, aký liek piť a ako mazať zapálenú oblasť. Jedná sa o celý zoznam liečby, ktorý pozostáva z antibiotika, masti alebo hovädzieho mäsa pre kožu, sorbenty alebo komplex vitamínov.

Možno budete musieť užívať hormonálne lieky, napríklad, flutamid - prípravok antiandrogénneho účinku, ktorý sa používa so zvýšeným počtom mužských hormónov u žien s polycystickým ovariálnym syndrómom, čo spôsobuje akné. Ich redukcia pomôže vyčistiť pokožku.

Obrázok 16 - Flutamidová droga Foto 17 - Flutamid - účinok

Dobre dokázané pri liečbe akné kyseliny hyalurónovej (najmä v kombinácii so zinkom - v prípravku "Kuriozin"). Lieky s kyselinou majú regeneračné a mikrocirkulačné vlastnosti, čím pomáhajú znížiť počet a veľkosť jaziev po liečbe akné.

Foto 18 - Kuriozín regeneruje pleť Foto 19 - Kuriozínový efekt

Môžete tiež použiť zatar - krém izraelskej spoločnosti, ktorá kvôli ichtyolu a tymolu v zložení bojuje so zápalom a začervenaním.

Foto 20 - Cream zaatar Fotka 21 - Cream zaatar - efekt

Osvedčeným prostriedkom proti akné v poslednej dobe bola špeciálna injekcia zloženia antibiotík, vitamínov a účinných látok - mezoterapia.

Foto 22 - Mezoterapia - injekcia antibiotík Foto 23 - Mesoterapia - účinok

Široko používané a homeopatické prípravky, ktoré majú protizápalový, upokojujúci, obnovujúci účinok na pokožku, napríklad Traumeel S.

Obrázok 24 - Traumael s homeopatickou prípravou Foto 25 - Traumael C - Účinok

Pozor prosím! V prípade, že hormonálne problémy sú spôsobené akné, antikoncepčné tabletky (napríklad džemy - minimálne vedľajšie účinky, nie je stanovená hmotnosť) môžu obnoviť normálnu hladinu hormónov a vyčistiť pokožku.

Antibiotiká pre akné

Antibiotiká sú najsilnejším liekom proti akné, sú predpísané, ak liečba inými spôsobmi nedáva výsledky. Na liečbu akné vyberú antibiotiká, ktoré ovplyvňujú baktérie, ktoré spôsobujú zápal: erytromycín, levomycetin, metronidazol, dalacin.

Môžu to byť lokálne masti alebo krémy, najmä na liečbu zápalu na tvári. Používajú sa zvonka, mazajú vyrážky u dospelých alebo dospievajúcich.

Foto 27 - Antibiotiká použité externe

Je dôležité, aby sa: Ak užívate antibiotiká perorálne, s ohľadom na vedľajšie účinky a riziko, poraďte sa so svojím lekárom. Vytvorí názov baktérie, ktorá spôsobuje akné, a preto si vyberie: ktoré z nich majú užívať systémové antibiotiká (tetracyklíny, erytromycín a iné), ako dlho ich piť.

Keď sa používa akné vulgaris (pupienky a akné) stredný a závažný stupeň zápalu, používajú sa antibiotiká lokálne (vo forme masti a gély) a systémové pôsobenie.

Foto 28 - Akné vulgaris

Pilulky na akné

Proti akné na tvári alebo tele obvykle používajú lieky v tabletách, ktoré ovplyvňujú príčinu zápalu: antibakteriálna liečba, hormonálne tablety, homeopatické tablety a iné.

Tento zoznam zahŕňa aj:

 • retinoidy (acnecutane, roaccutane) - regulujú produkciu mastnoty na úrovni buniek; Foto 30 - Roaccutane reguluje produkciu mastnôt Photo 31 - Roaccutane - efekt
 • hormonálne tablety - zvýšená hladina niektorých hormónov vyvoláva rozšírenie akné; Obrázok 32 - Hormonálne pilulky proti akné Foto 33 - Hormonálne pilulky - účinok
 • tablety s vitamínom a - zlepšenie vonkajšieho epitelu kože, sú antioxidantom AEVit; Foto 34 - AEVit tablety s vitamínom A Foto 35 - Tablety AEVit - účinok
 • Homeopatické tablety šrot luxusný acneemol - odstraňuje pustuly, abscesy, zlepšuje vzhľad pokožky na vonkajšej strane; Obrázok 36 - Akné tablety z mletého šrotu zlepšujú vzhľad pokožky Foto 37 - Loma Luxury Acneol - účinok
 • a nakoniec účinná liečba antikoncepčných prášok (so zvýšeným hladinám testosterónu alebo hormonálnych porúch) u žien. Foto 38 - Liečba antikoncepčnými tabletkami

Aknekutan

Pri stredných a zanedbaných formách zápalu aplikujte akné cathan alebo roaccutane. Ich aktívnou zložkou je izotretinoín, ktorý reguluje produkciu mazu na úrovni buniek a po čase znižuje veľkosť mazových žliaz. Týmto spôsobom je príčina zápalu takmer úplne eliminovaná.

Foto 39 - Príprava akneekutánu

Liečba by mala byť od 4 mesiacov, pri individuálnom výpočte množstva lieku, pri akumulácii účinnej zložky v tele, navyše obe tieto lieky majú vedľajšie účinky. Preto ich po predbežnej diagnóze vymenúva iba lekár.

Liečba Roaccutanom je charakterizovaná väčším farmakologickým zaťažením tráviaceho traktu a ťažkosťami pri strávení požadovaného obsahu tuku bez jedla. Acnekutan je modernejší prípravok, ktorý nie je závislý od príjmu potravy.

Foto 41 - Acnecutane pred a po aplikácii

Deleks

Je to celá séria prípravkov proti akné: čistiace lotiony, rôzne gély (zvlhčujúce, protizápalové). Gél-forte z tejto série s obsahom síry a irgosanu rýchlo odstraňuje zápaly a zmenu farby, eliminuje vyrážky.

Foto 42 - Dahlex Acne drug Foto 43 - Účinok lieku Dallex akné

Anti akné

Významne odlišná koža pred alebo po aplikácii čistiaceho prostriedku - proti akné, ako masky, sérum a iné. Aplikácia masky Anti-acne sulsenum pravidelne nielenže odstraňuje tučnosť pokožky, ale aj zužuje póry, čistí, uzdravuje a vyrovnáva pokožku.

Foto 44 - Anti-akné masky

Sérum proti akné zo značky Siberian Health aplikované na problémové oblasti je prirodzené, ľahko sa aplikuje, znižuje množstvo tukov a vyrážok a hydratuje pokožku.

Foto 45 - Účinok masiek proti akné

Anti-akné komplex Tete pôsobí ako liečivý, obnovujúci, adstringentný antibakteriálny prostriedok.

Fotografie 46 - Anti-akné masky pred a po aplikácii

Pozor prosím! Všetky farmakologické, kozmetické a nielen liečby rôznych foriem akné sa odporúčajú len po konzultácii s profesionálnym dermatológa!

Príčiny ACNE a najúčinnejší liek proti akné

Akné, akné, zápal mazových žliaz sú všetky názvy toho istého problému - pupienky. Akné môže spôsobiť veľa problémov a množstvo mylných predstáv týkajúcich sa metód liečby prekoná všetky záznamy.

Aby ste vyriešili tento problém, musíte najprv pochopiť príčiny akné a potom uplatniť systematický prístup k ich liečbe.

Ako sa zbaviť akné

Táto otázka znepokojuje väčšinu dievčat a chlapcov od 13 do 20 rokov a niekedy aj starších. V nádeji, že sa tento problém rýchlo zbaví, mladí ľudia si zakúpia všetky inzerované prostriedky na akné, rovnako ako skúsenosti doslova na vlastnej koži rôznych ľudových metód. Avšak v najlepšom prípade je to iba dočasné zlepšenie a často sa stáva ešte horším.

Na YouTube som niekoľkokrát narazil reklamy a televízne programy, ktoré odporučili niektoré stredoveké spôsoby pre nezávislé bojové akné: naparovanie tváre, masku mydla a cibuľou zmesi soli kroviny a ovsené vločky.

Skutočnosť, že takéto metódy sú časovo overené a preukázateľne neúčinné - nie je to tak zlé. Skutočným problémom je, že mnohé z nich môžu výrazne zhoršiť priebeh akné.

To je dôvod, prečo som si vytvoril vlastnú sériu otázok venovaných tejto problematike. A dnes, poviem vám o príčinách akné, ktoré nemôže byť vykonané s akné, a úspechy moderné kozmetológie, budete môcť byť používaný na liečbu akné doma.

Na začiatok mám pre vás dve správy - dobré a zlé.

Zlé správy že podľa štatistík asi 90% mladých ľudí - dievčatá a chlapcov v rôznej miere trpia prejavmi akné, a finančné prostriedky, ktoré by pomohli zbaviť akné raz a navždy dnes, bohužiaľ, neexistuje.

Dobré správy v tom, že 80% prípadov s časom príde spontánna remisia (to znamená dočasný pokoj akné) alebo úplné samoliečenie. A moderná kozmetológia má prostriedky, ktoré pomáhajú zmierňovať výskyt akné a vo veľkej miere zabraňujú vzniku nových.

Prečo niekedy ľudové lieky pomáhajú

Ale pred tým, ako sa presuniete na moderné spôsoby boja proti akné, chcem vám vysvetliť, prečo niekedy existuje ilúzia, že metódy ľudí niekedy pomáhajú. Už som povedal, že väčšina pacientov s akné má spontánne samoliečbu alebo obdobie zlepšenia, ktoré môže trvať niekoľko mesiacov.

Preto prví mladí ľudia skúšajú prvý, druhý, piaty, desiaty ľudový liek na liečbu akné už celé roky, ale všetci nepomáhajú. Ale jedného dňa nastane zlepšenie a zdá sa to: oh, zázrak! Posledný ľudový liek pomáha - ustúpi pimples. A osoba s radosťou a úprimným začatím odporúča tento nástroj iným.

V skutočnosti posledným liekom bola spontánna remisia. To znamená, že akné nebolo spôsobené inou maskou ovsenej vločky a cibuľou, ale sami.

S rovnakým úspechom by táto osoba mohla ležať na pohovke a čítať knihy - Puškin nepomohol, Tolstoj nie je efektívny a na románoch Harryho Pottera náhle začali zmiznúť pupienky! A na záver, že Harry Potter pomáha s akné! Chápete však, že to nie je a neexistujú žiadne zázraky.

Preto máte dve možnosti:

 1. A potom hľadať radu: ako sa zbaviť pupienkov na týždeň. A stráviť roky hľadaním takéhoto nástroja, pretože ešte neexistuje.
 2. Alebo pochopiť, že úplné vyliečenie pre akné je nemožné, zatiaľ čo v tele existujú predpoklady pre ich vzhľad. Avšak po správnej úprave pokožky môžete výrazne zlepšiť situáciu.

Pre tých, ktorí sú pripravení vybrať dlhú, ale kompetentnú stratégiu, sa na túto vec obracia.

5 chýb pre problémovú starostlivosť o pleť

Niektoré metódy boja proti akné sú nielen neúčinné, ale môžu tiež vyvolať ďalšie vyrážky. Viac podrobností o každej takejto metóde - ako a prečo zhoršuje priebeh akné - poviem v samostatných otázkach. Medzitým stačí zadať prvých 5 najpopulárnejších, ale škodlivé spôsoby boj s akné:

 1. Rasparivat čeliť cez vodný kúpeľ
 2. Umývať s mydlom na bielizeň
 3. Používajte masky na tvár
 4. Očistite pokožku alkoholom
 5. Púpačky na samoliečbu

Najjednoduchšia vec, ktorú môžete pre svoju pleť teraz urobiť, je prestať používať tieto metódy.

Čo musíte urobiť

 1. Pochopte príčiny akné
 2. Ak chcete upraviť správnu starostlivosť o problematickú pokožku, ovplyvniť príčiny akné a nesnažiť sa eliminovať len následky.

Príčiny akné

Ak zadáte vo vyhľadávačoch "príčiny vzniku akné", potom s najväčšou pravdepodobnosťou dostanete impozantný zoznam.

Tučné jedlo, sladkosti, stres, komedogénna kozmetika, hormonálne zlyhanie a ochorenia tráviaceho traktu. Zdá sa, že pupienky môžu vyplynúť z čokoľvek. Nie je to tak.

Problém je v tom, že v takýchto zoznamoch sú pomerne často všetky dôvody vylúčené do jednej haldy. A musíte byť schopní oddeliť hlavný od sekundárneho.

Hlavné príčiny akné sú:

 1. Genetická predispozícia - to znamená, jednotlivé rysy mazových žliaz, ktoré ste zdedili.
 2. Zvýšená produkcia niektorých pohlavných hormónov, najmä počas puberty. To spôsobuje nadmerné vylučovanie mazu a zvýšenie jeho viskozity.
 3. Hyperkeratóza alebo jednoduché slová - nadmerná tvorba na povrchu pokožky horných šupín, ktoré navyše upcháva póry už upchaté až ťažko segregovaným mazu.

To všetko vedie k vzniku komedónov - mazové zátky, čierne škvrny, je vynikajúcim prostriedkom na množenie baktérií a výskyt akné.

Všetky ostatné príčiny - podvýživa, stres, lieky a mnoho ďalších faktorov samotných nie sú príčinou akné, ale môžu zhoršiť priebeh akné. Preto je potrebné najprv ovplyvniť procesy tvorby akné a, ak je to možné, minimalizovať všetky provokujúce faktory.

Starostlivosť o problémovú pokožku v domácnosti

Najprv je potrebné vytvoriť správnu starostlivosť o pleť doma. Skladá sa z 3 etáp: Čistenie - Tonovanie - Zvlhčenie.

Na to budete potrebovať iba 3 nástroje:

Praktické rady týkajúce sa starostlivosti o pleť v domácnosti: Starostlivosť o tvár - minimálny program.

To je vlastne všetka kozmetika, ktorá sa stará o problémovú pokožku. Celkom 3 prostriedky na každodennú starostlivosť o tvár - umyvalka, tonikum, hydratačný prostriedok. 3 fondy, nie päť, desať alebo 25.

Farmaceutické prípravky na liečbu akné

Okrem prostriedkov na každodennú starostlivosť, na liečbu akné budete potrebovať jednu drogériu. Zvyčajne sa vo svojich videách vyhýbam odporúčaniu kozmetiky určitej značky, ale kvôli drogu urobím výnimku.

K dnešnému dňu je najlepším spôsobom, ako liečiť lokálne akné, droga s názvom Differin, ktorý vyrába francúzska farmaceutická spoločnosť GALDERM.

Táto droga neobsahuje hormóny alebo antibiotiká, nie je návyková, po jej odstránení sa stav kože nezhorší. Hlavná účinná látka liečiva je aktívna forma vitamínu A. Je podávaná bez lekárskeho predpisu.

Differin a Clenzite

Jedinou nevýhodou - droga je pomerne drahá. Ak si nemôžete dovoliť takúto drogu, potom je jej rozpočet protipól - Clenzite.

Jedná sa o indický prípravok, obsahuje rovnakú účinnú látku ako Differin, ale stojí približne 2-krát lacnejšie.

Treba však pochopiť, že účinnosť analógov je zvyčajne nižšia, takže pre niektorých ľudí bude tento liek dostatočný, ale pre iných nie je.

Ako tieto lieky fungujú

Tieto lieky znižujú tvorbu kožného mazu, znižujú rýchlosť tvorby horných šupín, prispievajú k rozpusteniu mazových zátok a tým z veľkej časti zabraňujú výskytu akné.

Differin je dostupný vo forme gélu a krému. S mastnou a kombinovanou pokožkou je lepšie uprednostňovať gél a pre suché a citlivé krémy.

Program na liečbu akné

Váš algoritmus starostlivosti o pleť by mal vyzerať takto:

Ráno

 1. umývanie s čistiacim prostriedkom alebo jednoducho vodou
 2. tonery
 3. Hydratačný krém s faktorom proti slnečnému žiareniu (SPF)

Večer

 1. umyť tvár s čistiacim prostriedkom
 2. otrepte tvár minerálnou vodou, infúziou byliniek alebo tonikom bez alkoholu
 3. aplikujte lokálne na oblasti náchylné na vyrážky Differin alebo Clenzite. Zvyšok pokožky môže byť aplikovaný hydratačný, a ak to nie je nutné, potom nemôžete urobiť nič

To je všetko. Nie je potrebné používať viac ako žiadne prostriedky počas liečby, aby nedošlo k nadmernému osušeniu kože tváre. Tento program starostlivosti a osobnej starostlivosti je vhodný pre ľudí s miernou až stredne závažnou akné.

Ako určiť stupeň akné

K tomu musíte vypočítať počet pupienkov.

Ľahký stupeň akné
Na pokožke nie viac ako 10 zápalových uzlín (akné) až do 5 mm

Priemerný stupeň akné
Na koži od 10 do 25 zápalových uzlín (akné) a niekoľkých pustúl, ktoré obsahujú belavú-žltú hnisavú tekutinu.

Ťažké a veľmi závažné akné
Na pokožke viac ako 25 zápalových uzlín (akné), niekoľko veľkých hustých bolestivých uzlov cyanotickej ružovej farby viac ako 5 mm.

Ale ak máte ťažkú ​​formu akné, mali by ste ihneď odísť k lekárovi, pretože nebudete mať dostatok externých prostriedkov na liečbu tejto formy.

Akné v predvečer kritických dní alebo pred dátumom

A ak ste len občas narušený pár vyrážok, napríklad pred kritických dní, alebo keď máte obavy v predvečer bye - Diffirin alebo iných liečiv, ktoré nepotrebujete - netreba strieľať z pušky na vrabce.

Stačí upraviť len správnu starostlivosť a 1-2 krát denne na liečbu pupienkov 1-2% alkoholového roztoku kyseliny salicylovej, ktorú si môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni. Ale zaobchádzajte s pupienkami, nie s celou tvárou!

A musíte pochopiť, že zlepšenie stavu sa už nezdá 1-2 mesiace pravidelného používania. A najskôr množstvo akné môže dokonca narastať. Ide o normálnu reakciu na začatie liečby. Je dôležité pochopiť tento bod a nevzdať liečbu v polovici.

Hodnotenie výsledkov liečby

Dĺžka liečby je 3 mesiace. Ak po 3 mesiacoch nedôjde k výraznému zlepšeniu - potrebujete kontaktovať dermatológa.

Lekár vykoná sériu testov a ak je to potrebné, okrem domácej starostlivosti vám predpíše antibiotiká a ženy majú aj lieky, ktoré normalizujú hormonálne zázemie.

Ale najčastejšie sebaobsluha s pomocou dobre vybratej kozmetiky a moderné lieky dáva jasné zlepšenie pokožky a výrazne znižuje výskyt akné.

Procedúry salónu na liečbu akné

Ak máte príležitosť navštíviť dobrého kozmetikára, potom môžete dosiahnuť ešte väčšie výsledky v liečbe akné a pri odstraňovaní nepríjemných následkov tejto choroby vo forme jaziev a pigmentových škvŕn.

Hlavné procedúry salónu, ktoré sa používajú na liečbu akné, sú čistenie tváre a chemické peelingy. Ale budem o tom podrobne rozprávať vo svojich ďalších vydaniach.

Ak sa pupienky opäť objavili

V komentároch sa mi položila otázka, či je potrebné neustále používať odlišinom, ak po prejdení akné prejde, ale opäť sa objaví?

Samozrejme, že nie. Differinom sa nemôže používať nepretržite. Predpísaný kurz trvá 3 mesiace a v niektorých prípadoch, v nasledujúcich 2 - 3 mesiacoch, je možné použiť podporné účinky niekoľkokrát týždenne. Ale nie trvalo.

Po prvé, človek musí pochopiť, že akné je opakujúce sa ochorenie, a preto niektoré faktory môžu vyvolať exacerbáciu.

Po druhé, najčastejšie je problém, že správna starostlivosť o pleť nie je stanovená. To znamená, že zatiaľ čo používate Differin, videli ste zlepšenie, aj keď starostlivosť môže byť niekde a chabá. Ale keď ste drogu zrušili, vaša predispozícia k akné, nanešťastie nikam nešla.

A ak nie je náležitá starostlivosť, potom sa po chvíli môžu objaviť vyrážky. Preto odporúčam, aby ste najprv prehodnotili svoju starostlivosť a zvolili si správnu starostlivosť o problematickú pokožku, kožu náchylnú na vyrážky.

Čo ešte stojí za čítanie:

Olga Fem

Už viac ako 10 rokov pomáham svojim klientom predlžovať mladistvosť pokožky a dať jej krásny a dobre upravený vzhľad. Teraz s pomocou mojich kníh "Tutorial Skin Care # 1", "55 chýb v starostlivosti o tvár" a samo-masáž tváre "Renaissance", takmer každý môže zlepšiť stav kože!