Hlavná

Opar

Streptoderma - príznaky, príčiny a liečba

Streptodermia u detí rôzneho veku sa vyvíja v dôsledku porážky rôznych kmeňov bežného mikrobiálneho prostriedku streptokokov a zníženia účinnosti imunitnej obrany.

Charakterizované prejavom typických bublinových vyrážok na koži (menej často sliznice), naplnených hnisavým obsahom. Pri absencii potrebnej komplexnej liečby postupuje streptodermia u dieťaťa a šíri sa do nových, predtým zdravých oblastí kože.

Inkubačná doba je sedem dní, po ktorej prebieha aktívny vývoj ochorenia a stáva sa akútnou formou. Ak sa vykonajú testy a diagnostika sa musí urgentne začať liečiť streptodermia, aby sa predišlo komplikáciám. Priebeh ochorenia môže byť akútny alebo chronický, povrchný alebo hlboký. Keď je chronická forma vyrážky lokalizovaná v blízkosti existujúcich vredov alebo rany.

Ako sa prenáša streptoderma?

Prečo sa streptoderma vyskytuje, čo to je a ako sa s ňou liečiť? Väčšina patológií sa vyskytuje u malých detí vo veku od 2 do 7 rokov.

Môže vyvolať zníženie ochorenia, odreniny a škrabance na koži, hryzenie hmyz a rôzne iné. Poškodenie kože, ktorými preniká infekcie. Streptodermia sa prenáša prostriedkami pre domácnosť, napríklad pomocou riadu a odevu, hračiek a iných predmetov, ktoré dotknuté dieťa dotkla.

Streptoderma pôvodcu - streptokokovej baktérie (predovšetkým beta-hemolytické streptokoky skupiny A pyogénne), aktívne množenie kožu, ktorá dáva vzniknúť impetigo, ekzém vulgárne a niektorých ďalších chorôb, zoskupené Termín "streptoderma".

Existujú rôzne druhy streptokokov:

 • na hračky (najmä mäkké alebo zriedkavo umývateľné);
 • všetky jedlá;
 • na akomkoľvek oblečení, hornom a spodnom prádle, najmä ak nie je dôkladne umyté a nehladené;
 • vo vode a vo vzduchu, to znamená, že ho dieťa v akomkoľvek veku neustále konfrontuje;
 • na povrchu kože a slizníc iné osoby (deti i dospelých), ktoré môže byť takzvané zdravé nosiča (žiadne príznaky), alebo zraniť bolesti v krku, zápal stredného ucha, erysipel.

Príčiny streptodermy môžu byť nasledovné:

 1. Znížená imunita, pri ktorej aj malé množstvo mikróbov môže spôsobiť ochorenie.
 2. Porušenie mikroflóry v čreve v dôsledku nesprávneho príjmu antibakteriálnych látok alebo nedostatočnej výživy.
 3. Zanedbanie sanitárnych a hygienických noriem vedie k vzniku priaznivých podmienok pre šírenie patogénov choroby.
 4. Kombinovanie pokožky s dermatózami vedie k infekcii streptokokmi a rozvoju streptodermy.

V závislosti od prejavov a charakteru kurzu je streptodermia klasifikovaná do nasledujúcich typov:

 1. Suché streptodermy, alebo jednoduché lišajníky. Často postihuje deti vo veku 3-7 rokov, ktoré sa prejavujú ako vločkovité ružové škvrny a poruchy pigmentácie kože.
 2. Streptokokový impetigo. Je to bublina vyrážka, obklopená červeným zapáleným okrajom okolo periférie. Po roztrhnutí sa na koži vyskytujú erózie, ktoré sú následne pokryté chrasty.

Faktory, ktoré prispievajú k šíreniu vyrážok na tele, sú kožné lézie na kúpanie a česanie. S nadmernou tvorbou kožného mazu a aktívneho potenia sa streptodermia prejavuje v záhyboch a záhyboch. Takéto rozšírenia vyrážok na telo sú najčastejšie u tých, ktorí majú nadváhu alebo majú cukrovku.

Symptómy streptodermy

Inkubačná doba ochorenia je 7-10 dní. Hlavným príznakom streptodermie u detí je vzhľad na koži ružových škvŕn, pokrytých malými šupinami. Počas výskytu vyrážok sa zvyčajne necítia žiadne subjekčné symptómy. Ale niekedy sa môže vyskytnúť svrbenie, zvýšenie telesnej teploty, ako aj zvýšenie krčných lymfatických uzlín, postihnutá koža sa stáva stále suchou.

Škvrny sa streptokokovej môžu mať veľmi rôzne veľkosti, ale najčastejšie dosiahnu priemere do 4 cm. Lézie sú lokalizované na tvári, chrbte, zadok, rúk a nôh. Keď sú k dispozícii všetky body, zostane na určitom mieste určitá biela stopa. Koncept streptodermy zahŕňa niekoľko typov infekčných kožných lézií. Streptokoky sú patogény všetkých typov ochorení.

 1. Streptokokový impetigo. Najbežnejšia klasická forma ochorenia. Typické erupcie sa objavujú na tvári, rukách a nohách. Táto forma streptodermy je najviac obmedzená, pretože patogén nepreniká za povrchovú vrstvu pokožky, ktorá si zachováva svoje ochranné funkcie a obsahuje lokálne mechanizmy na obmedzenie zápalu. Vzhľad pokožky sa veľmi nemení, len na pozadí sčervenania sú jednotlivé bublinky (fliken), naplnené čírou tekutinou. Ich vzhľad je sprevádzaný svrbením. Čoskoro sa kvapalina stáva zakalená, liekovka sa otvorí, vysuší a pokryje žltou kôrkou. Po odstránení kôry na pokožke ostávajú pigmentované škvrny, ktoré nakoniec zmiznú. Trvanie procesu je od 5 do 7 dní. Ak však dieťa hreje svrbiace prvky, patogén sa rozšíri do zdravých oblastí pokožky, riziko komplikácií sa zvyšuje a zotavenie sa oneskorí o 3-4 týždne.
 2. Bulózne impetigo. Vyrážka je lokalizovaná na hornej a dolnej končatine (kefy, nohy) a má pomerne pevný priemer. Po otvorení vezikulov na svojom mieste sa vyvinú vredy, ktoré sa môžu rozšíriť a zachytávajú zdravé oblasti pokožky.
 3. Streptokokové intertrigo. Väčšina chorých sú malé deti a tuk. Lokalizácia ložísk - pod mliečnymi žľazami, v podpaží, medziročných alebo inguinálnych femorálnych záhybov. Obezita postihuje brucho.
 4. Jednoduchý lichen. Vyzerá to ako vyrážka jasne ružovej farby s jasnými hranicami. Miesto lokalizácie je osoba. Vyrážka sa môže zmenšiť vo veľkosti pod vplyvom slnka. Tie oblasti pokožky, ktoré boli predtým postihnuté, sa nemôžu opaľovať ako zvyšok kože.
 5. Streptokoková kongescia (druh roztrhnutia impetigo) je charakterizovaná objavením vezikúl v rohoch úst. Po zmiznutí bublín na svojom mieste sa objavujú trhliny (eritída podobná štrbine), ktorá sa rýchlo zakryje nažltnutou kôrkou. Veľmi často pacienti, najmä deti, náhodne odtrhnú kôru, ale znova sa to objavuje.
 6. Streptokokový ektým je ťažšia forma streptodermy, ktorá ovplyvňuje hlboké vrstvy kože. Choroba prebieha pri vzniku ulceróznej nekrotickej lézie a jazvy. Ectima sa často vytvára na rukách, nohách a takmer nikdy na tvári, pretože tvár má veľmi dobrý prísun krvi do pokožky a umožňuje lokálny zápal. V prípade ektýmie sa zvyčajne vyskytuje zhoršenie blahobytu až po príznaky infekčne toxického šoku, ak sa patogén dostal do krvného obehu.

S včasnou liečbou príznakov streptodermy sa zvyčajne prejaví 7 dní. Ak neurobíte primerané opatrenia, ochorenie môže spôsobiť závažné komplikácie ako psoriáza, šarlach, glomerulonefritída, mikrobiálny ekzém. Niekedy choroba v chronickej forme dokonca vedie k infekcii krvi.

Chronická forma

Streptodermia v chronickej forme je charakterizovaná opakujúcim sa priebehom a vývojom veľkých lézií (priemer 5-10 cm) lézií kože. Ohniská sú jasne vymedzené škvrny s nerovnými okrajmi a okrajmi na okraji rohovitej vrstvy epidermis; najčastejšie sú lokalizované na nohách.

Na koži sú bubliny, po otvorení ktorých sa tvoria veľké nátery žltohnedej farby. Po odstránení kôry na mieste sa vyskytuje jasná ružová erózia, ktorej povrch je hojne oddelený. Medzi recidívami sa zastaví tvorba nových pľuzgierov, namiesto kôrov sa vytvárajú peelingové centrá so šedo-žltými šupinami.

Dlhodobá existencia infekčného zamerania, ako aj zvýšená citlivosť kože na mikróby v dôsledku toho môže viesť k prechodu ochorenia z chronickej streptodermy k mikrobiálnemu ekzému. Charakteristickými znakmi tohto procesu sú výskyt ekzematóznych vrtov, zmena hraníc lézie (pri ekzóme sa stávajú nerovnomernými, vágnymi).

Ako začne streptoderma?

Ponúkame Vám pozrieť si podrobné fotografie, aby ste vedeli, ako to vyzerá a začína streptodermia u dieťaťa, rovnako ako u dospelých.

diagnostika

Ak chcete vedieť, ako vyliečiť streptodermiu, musíte dať presnú diagnózu, pretože takáto choroba môže byť implikovaná a pri iných ochoreniach. Jedná sa o erysipelas, vulgárne ectima, chronické difúzne streptodermy a iné. Diagnóza "streptoderma" je nastavený na základe anamnestických údajov (kontakt s pacientom, vypuknutie ochorenia v skupine) a vizuálna kontrola (typických bublín a žltkasto hnedý med po pitve).

Z laboratórnych metód použite:

 • mikroskopia postihnutia postihnutej oblasti kože;
 • bakteriologická analýza (kŕmenie kôrovcov na živných médiách).

Pred antibiotickou liečbou a za predpokladu, že nedôjde k samovoľnej liečbe, je potrebné vykonať mikroskopiu a bacu.

Liečba streptodermy

V prípadoch, keď symptómy streptokoky malé a neovplyvňujú celkový stav pacienta, potom je liečba streptokokovej impetigo u detí s dobrou imunitou sa obvykle aplikuje lokálnu liečbu doma. Ide o pitvu abscesov a následnú liečbu lézií anilínovými farbivami. Potom sa na postihnuté miesta aplikujú suché miesta s dezinfekčnými prostriedkami. Zaeda je namazaná s dusičnanom strieborným.

V chronických procesoch liečby streptodermy u detí a dospelých je indikovaná komplexná konzervatívna liečba:

 1. Príjem antibiotík. Optimálne v tejto situácii sa uvažujú polosyntetické penicilíny a v prípade rezistencie voči organizmu sa berú do úvahy antibiotiká rezervy. Zvyčajne sa používajú Amoxiclav, Augmentin, Ceporin, Lincomycin. Rezervy - makrolidy Azitromycín alebo erytromycín.
 2. Injekcia imunomodulátorov a vitamínov. Používajú sa gama-globulín, komplexy vitamínov B, A, C, ako aj polyglobulín.
 3. Užívanie liekov potrebných na obnovenie črevnej mikroflóry po antibiotickej terapii (probiotiká): linex, dyufolac.
 4. Prijatie multivitamínov s kurzom (1-2 mesiace + opakovanie): kompilácia, centrum, vitrum, multitabs alebo iné.
 5. Liečba lokálnymi prípravkami, ktoré sa aplikujú na očistenú pokožku dvakrát denne. Patria medzi ne alkoholové antiseptické roztoky (5% levomycetinový alkohol, fukorcín atď.), Roztok myramistínu (chlorhexidín), roztok manganistanu draselného. Liečivé masti s antibiotikami sú: lincomycín, erytromycín, levomekol a iné.

Ako liečiť streptodermu u dieťaťa? Dodržujte základné odporúčania:

 • obmedziť kontakty chorého dieťaťa na zdravých rovesníkov;
 • vysoká teplota - základ pre odpočinok v posteli;
 • zakázané trenie a kúpanie - infekcia sa môže rozšíriť na nové stránky;
 • dávajte pozor na dĺžku nechtov a čistotu rúk dieťaťa;
 • každý deň, zmena spodnej bielizne a posteľnej bielizne;
 • dôkladne umyte podlahu, vetrajte miestnosť;
 • rozptýliť dieťa, nenechajme sa pokričať vredy;
 • pripraviť stravu pre pacienta;
 • pečieme jedlá alebo variť.

V centre infekcie je karanténa povinná - deti sú oddelené minimálne 10 dní (maximálne trvanie inkubačného obdobia). V procese liečby je povinné používať terapeutickú výživu pozostávajúcu z ľahko stráviteľných a výživných jedál, v ktorých je potrebné obmedziť sladkosti, mastné a korenené jedlá.

Liečba streptodermy doma

Choroba je účinne liečená ľudovými prostriedkami, vrátane použitia odvaru bylín (heřmánku, dubovej kôry) ako obväzov. Celé obdobie liečby je zakázané používať hygienické kúpele a sprchy. Tieto postupy nahrádzame utierkami namočenými v tinktúre harmančeka.

Komplikácie a prognóza

Príznaky streptodermy s primeranou liečbou zmiznú za týždeň, ale v niektorých prípadoch (s oslabenou imunitou alebo prítomnosťou chronických ochorení) sú možné komplikácie:

 • prechod na chronickú formu;
 • psoriáza v tvare slzy;
 • glomerulonefritis;
 • reumatizmus;
 • myokarditída;
 • mikrobiálny ekzém;
 • šarlach;
 • furuncles a flegmon;
 • Septicémia je otrava krvi, v ktorej cirkuluje obrovské množstvo streptokokov.

Prognóza tejto choroby je priaznivá, ale po utrpení hlbokej formy streptodermy ostávajú kozmetické chyby.

Streptoderma - príznaky, liečba, príčiny, komplikácie, diagnostika a prevencia

Čo je streptoderma

Pod vplyvom baktérií sa pokožka začína zakrývať hnisavými erupciami, ktoré sa neskôr premenili na okrúhle škvrny, ružové a vločkové. Veľkosť ohniskových streptodermií je od niekoľkých milimetrov do niekoľkých centimetrov v priemere. Foci sú lokalizované hlavne na chrbte, tvári a dolných končatinách.

Streptodermia často postihuje deti a ženy, ako aj ľudí s oslabenou imunitou, ktorí majú chronické ochorenia. Ohniská streptodermie sa vyskytujú v detských skupinách, kde sa streptoderma prenáša bežnými hračkami. Dospelí sú pravdepodobne infikovaní deťmi.

Liečba závisí od typu streptodermy a rozsahu infekcie. Inkubačná doba trvá 7 dní, po ktorej ochorenie prebieha rýchlo. Ak sa ochorenie spozoruje skoro, potom sa liečba vykonáva lokálne. Spravidla používajú masti, ktoré obsahujú antibiotiká.

Streptodermia u detí

Kvôli veku a zvedavosti detí je koža, ktorá je ochrannou bariérou, pravidelne vystavená mechanickým poraneniam. V tomto kontexte sa dokonca aj malé kožné lézie vo forme prasklín, škrabancov, škrabancov alebo škrabancov stali príčinou infekcie.

Choré deti sa stávajú nosičmi choroby a infikujú zdravo, takže pacienti sú izolovaní, čo pomáha predchádzať ohnisku ohniska ochorenia. Kožná infekcia je možná aj prostredníctvom prachu obsahujúceho patogénne mikroorganizmy, hmyzu, ktorý prenáša patogény na nohy, ako aj proti iným ochoreniam.

dôvody

Príčiny streptodermie sú streptokokové baktérie a interné predisponujúce faktory. Streptokok je odolný voči pôsobeniu environmentálnych faktorov, takže je uložený na objektoch, ktoré používajú deti:

 • hračky;
 • sklo;
 • odevy;
 • voda a vzduch;
 • povrch kože a slizníc.

Prenikanie streptokokov do kože si vyžaduje prítomnosť vstupnej brány: oter, hrebene, hmyz.

Cesty prenosu ochorenia:

Faktory, ktoré predisponujú vývoj streptodermy, sú mnohé, ktorých konečný výsledok vedie k metabolickým a imunologickým poruchám. Externým provokátorom, ktoré ovplyvňujú závažnosť a trvanie ochorenia, sú:

 • predčasnosť, oneskorenie vo fyzickom vývoji;
 • nedostatok telesnej hmotnosti;
 • omrzliny, popáleniny;
 • zanedbávanie pravidiel hygieny tela;
 • nedostatočná starostlivosť o deti;
 • zlá výživa.

Zníženie rezistencie organizmu dieťaťa je ovplyvnené akútnymi a chronickými ochoreniami:

 • diabetes mellitus;
 • Helmintiáza;
 • alergie;
 • kožné ochorenia.

Iba kombinovaný účinok týchto faktorov vyvoláva výskyt streptodermy.

Ako začne streptodermia u detí?

Rodičia často užívajú príznaky ochorenia na príznaky ovčieho kiahne. Po inkubačnej dobe, ktorá trvá 7 dní, má dieťa tieto príznaky ochorenia:

 • malé vodnaté bubliny, obklopené sviečkou zapálenej kože;
 • belavé alebo načervenalé oválne šupinaté škvrny;
 • svrbenie a pálenie v poškodených oblastiach;
 • zvýšenie teploty na 38,5 ° C;
 • rozšírené lymfatické uzliny;
 • slabosť.

Hlavnými príznakmi streptodermie u detí je výskyt malých, bezfarebných bublín na koži naplnených kvapalinou a obklopených špecifickým červeným krúžkom. Potom sa tieto bubliny zmenia na malé pustuly a koža okolo nich sa odlupuje malými šupinami.

príznaky

Klinické príznaky streptodermy u detí všetkých vekových skupín sú podobné, odlišné sú len určité typy ochorení bez ohľadu na etiológiu a vek dieťaťa:

 • zvýšenie telesnej teploty na 38,5 ° C;
 • intoxikácie;
 • bolesti hlavy;
 • pokles síl;
 • bolesť svalov, atómu svalov;
 • bolesti v kĺboch;
 • záchvaty nevoľnosti a zvracania;
 • zápal regionálnych lymfatických uzlín (v mieste lokalizácie primárnych lézií);
 • zmena počtu leukocytov.

Druhy detských streptodermov sa klasifikujú podľa lokalizácie primárnych ohniskov, hĺbky poškodenia tkaniva a intenzity prejavov typických symptómov.

 • streptokokový impetigo: tento druh sa vyznačuje malými malými papulami na tvári, nohách, rukách a iných otvorených miestach tela;
 • bulózny impetigo: postihuje kožu členku, vzniká na rukách, menej sa prejavuje na iných miestach tela;
 • suchá streptoderma: postihuje tkanivá na tvári, menej často na pápežovi a na hlave;
 • roztrhané impetigo: nos, rohy pier alebo očí;
 • vulgar ectima: lokalizovaná na pápežovi, na tele alebo na rukách;
 • povrchný panarícium: vyvíja sa na prstom, okolo klinčeka na nechty;
 • Streptokokové intertrigo: uši, priestor za ušami.

Ako dlho trvá choroba pre deti?

Ako sa liečiť

Erozívne a ulcerózne ložiská sú ošetrované antiseptickými prostriedkami, ktoré vysušujú vezikuly. Potom sa aplikujú antibakteriálne masti alebo linimenty. Aby sa zabránilo chemickým popáleninám v zdravých oblastiach pokožky, odporúča sa aplikovať lieky v polohe. Mazaním postihnutých oblastí môže byť roztok brilantne zelenej, salicylovej alebo kyseliny boritej, fukorcínu.

Povinné antibiotiká budú predpísané: pri miernom ochorení sa tieto lieky používajú ako súčasť lokálnych liekov, v ťažkých situáciách je dieťa nútené užívať lieky perorálne alebo vo forme injekcií. V prítomnosti sprievodných ochorení ovplyvňujúcich stav a imunitu kože - predpísané antibiotiká spolu s terapiou steroidnými hormónmi. Častejšie sa zobrazujú prostriedky založené na tetracyklíne, gentamicíne, linkomycíne, chloramfenikole.

liečba

Liečba streptodermy bez komplikácií u dieťaťa zahŕňa nasledujúce pokyny:

 • hygienické požiadavky;
 • antiseptické a antibakteriálne činidlá;
 • antihistaminiká: loratadín, fexofenadín, cetirizín;
 • imunomodulátory a komplexy vitamínov.

Hygiena sa stáva základným momentom pri eliminácii streptodermy. V prípade, že pokožka silno a bolestivo vyráža, je potrebné denne namazať postihnuté oblasti alkoholovou tinktúrou jódu. Keď lézia streptodermy zaberá veľkú plochu tela, odporúča sa nejaký čas zdržať sa vodných procedúr, častejšie meniť oblečenie a posteľné prádlo. Prideľujte riad a toaletné potreby len pre choré dieťa, ktoré sa musí dôkladne umyť teplou vodou a mydlom.

Foci streptodermy by mali byť lokálne ošetrené antiseptickými látkami na rýchle schnutie, až po použití masti alebo tampónu. Použite spotové spracovanie s:

 • kyselina salicylová;
 • brilantne zelená;
 • fukortsinom;
 • kyselina boritá.

Medikamentózna liečba je založená na používanie antibakteriálnych sredstv.Kak všeobecne používajú iba antibakteriálne zložky vo forme topickej činidla (masti, gély, linimentu), a to len v liečbe závažnej bežiaci dieťa - vo forme tabliet a injekcií. V závažných prípadoch sa antibiotiká kombinujú so steroidnými hormónmi. Masť pre mazanie streptokokovej pyogénne ložísk obsahuje nasledujúce zložky:

 • tetracyklín;
 • erytromycín;
 • chloramfenikol;
 • gentamicín;
 • linkomycínu.

Používa sa pri liečbe streptodermy u detí a bylinnej medicíny. Streptokoková prútik je vyhubená lopúškom, cesnakom, cibuľou, raňajkami. Pri príprave lotionov, práškov a masti sa používajú odvar a infúzie na báze liečivých rastlín.

Pri dlhodobej, spomaliť proces ochorenia predpísanej prúdovej vitamíny A, C, P, skupina B, a aplikovať imunostimulačné liečbu (autohaemotherapy pyrogenal a stav). Ako ďalšie spôsoby používané rehabilitačné procedúry (ultrafialové ožarovanie kurzy). Niekedy, aby UFO (čistiace) krv odstrániť zdroj nákazy.

Okrem toho sa používa laserová terapia streptodermy. Na liečbu sa často používa masáž, pomocou ktorej sú mŕtve bunky odstránené z tela. Rovnakým spôsobom zvyšuje elasticitu pokožky. Pomocou masáže sa krvné cievy expandujú a vylučujú sa z kožných buniek.

Systémové antibiotiká na streptodermiu sú predpísané bez prítomnosti lokálnych účinkov. Častejšie lekár určuje cefalosporíny, moderné makrolidy alebo penicilíny. Rehabilitácia po ukončení liečby sa nevyžaduje.

V ťažkých prípadoch, keď streptodermia u dieťaťa ide do chronickej fázy, dokonca aj chirurgická liečba sa používa na odstránenie mŕtveho tkaniva. Niekedy sa pľuzgiere otvárajú špeciálnou sterilnou ihlou, po ktorej okamžite oblietia obväzy so špeciálnymi sterilnými lotionami.

diagnostika

Diagnóza streptodermie u dieťaťa je zvyčajne založená na klinických príznakoch. Len na účely vylúčenia iných ochorení alebo diagnostikovania komplikácií streptodermy sa laboratórne a inštrumentálne vyšetrenie:

 • krvný test;
 • rádiografia pľúc;
 • Ultrazvuk srdca;
 • bedrovej punkcii.

Dôsledky a komplikácie

Ak je zlá liečba zvyšuje riziko progresie do chronického ochorenia, ktoré ohrozuje pravidelné opakujúce streptokokovej účinok ako zrážacie faktory. Pri ťažkej streptodermii sa vyskytujú sekundárne ochorenia, napríklad psoriáza v tvare slzy.

Streptokokovej baktérie spôsobujúce vývoj streptokokovej impetigo, šarlach stanovtyas príčina u ktorého poškodenie kože ružovej vyrážky a zvýšenú telesnú teplotu.

Vážne, ale vzácne komplikácie streptokokovej - septikémia (otrava krvi baktérie) a streptokokovej glomerulonefritídy (ochorenie obličiek) môže mať vážne dôsledky a niekedy aj smrť.

príznaky

Subjekčné pocity s streptodermou chýbajú. Pri neprítomnosti liečby sa k symptomatológii pridali nasledovné symptómy:

 • zvýšenie telesnej teploty (až o 38 stupňov);
 • zvýšené lymfatické uzliny;
 • svrbenie.

Suché streptodermy

Tento typ ochorenia sa považuje za závažný a často sa vyskytuje u dospelých mužov alebo chlapcov v predškolskom veku. Suché streptoderma charakterizované výskytom bielych škvŕn, obvykle oválne alebo okrúhle, ktorého rozmery nepresahujú 5 centimetrov. Foci kožných lézií sú rýchlo pokryté chrastavami a najskôr lokalizované iba vo viditeľných častiach tela, ktoré následne obklopujú zvyšok epidermis. Po zotavení tieto časti tela zostávajú dlho nepigmentované.

Etapy

V závislosti od typu procesov a stupňa kožných lézií sa rozlišujú tri stupne streptodermie:

 • Bulózna: vyjadruje sa v povrchovej léze epidermis s tvorbou malých pohybov, prítomnosťou malých oblastí zápalu.
 • Nezrážka: sprevádzaná ťažkými kožnými léziami s výskytom veľkých neliečivých much a bolestivých vredov.
 • Chronická: vyskytuje sa s nesprávne zvoleným priebehom liečby alebo nedodržaním termínu liečby.

Ako a čo liečiť

Pri léziách sa pokožka ošetrí. Pustuly a pľuzgiere otvorené sterilných ihiel na základni, a potom dvakrát denne, pôsobí na postihnutú pokožku anilínové farby. Potom sa na zasiahnuté oblasti aplikuje suchý aseptický obväz s dezinfekčnými masťami. Krusty rozmazané salicylovou vazelínou.

Na liečbu streptodermy sa okrem lokálnych liekov,

 • regeneračné lieky;
 • vitamíny;
 • terapeutické ultrafialové ožarovanie postihnutých oblastí kože;
 • ultrafialové ožarovanie krvi (UFOK).

Ak streptodermia prechádza do chronického typu toku, na koži sa vytvárajú bubliny, ktoré si vyžadujú pitvu. Pri mokrej erózii sa aplikujú dezinfekčné obväzy. Pri liečení dosiahne konečnej fázy, pacient je odporúčané použiť síru, dechtové masti, ktoré odstráni zvyškový zápal.

liečba

Všeobecné zásady liečby

 • Zabráňte kontaktu s vodou;
 • nosiť oblečenie len z prírodných tkanín;
 • sledovať teplotu v miestnosti;
 • dodržiavajte hypoalergénnu stravu s výnimkou mastných, akútnych a sladkých.

Lokálna liečba

Topické liečenie streptokokových bublín potrebné na otvorenie sterilnou ihlou, odstráňte hnis a liečiť pokožku anilínových farbív, 2 krát denne. Aby sa zabránilo nárastu ohniska, okolo nich sa koža lubrikuje salicylovým alebo boritým alkoholom. Na vyschnutie zmáčacej plochy sa naň aplikuje rezorcinol, dusičnan strieborný.

V štádiu príznakov streptodermie vo forme kôrky aplikujte obväzy mastí:

 • fitsidin;
 • levomitsetinovaya;
 • eritromitsinovaya;
 • tetracyklín;
 • fiziderm.

liečenie

Pri liečbe streptodermie sa používajú nasledujúce lieky:

 • Antibiotiká (makrolidy, séria penicilínov).
 • Imunomodulačné činidlá (imunofán, lykopid).
 • Desenzibilizácia (Suprastin, Claritin, Telfast).
 • Vitamínoterapia (vitamín A, C, P, skupina B).
 • Antipyretiká (paracetamol).
 • Antiseptiká na lokálne použitie (miramistín, chlórhexidín, erytromycínová masť, levamykol).

Ľudové opravné prostriedky doma

V kombinácii s antibakteriálnou liečbou sa používajú lieky odporúčané ľudovou medicínou:

 • Odporúča sa vyrobiť špeciálne mliečne nátierky z čerstvého hubového plášťa.
 • Suché dubové listy sú rozdrvené a posypané vyrážkami. Namiesto dubu použite pole prasníc.
 • Naneste prášok, ktorý je vyrobený z chrumkavých jastrabov. Rastlina sa vysuší a rozomelie na prášok.
 • Varenie v 200 ml. vriacou vodou 1 lyžica dubovej kôry a nechajte ju variť na hodinu. Namažte postihnuté miesta touto infúziou pred spaním. Podobne sú pripravované infúzie z postupnosti, celandínu, šalvie.
 • Lotióny a obklady sa tiež získavajú zmiešaním mletého čierneho korenia a cesnakového džúsu. Takéto emulzie pomáhajú pri vlhkých erózach a veľkých abscesoch.
 • Na prípravu zberu skombinujte vnútornú slaninu s jedlom a propolisom. Zložky sa miešajú a varia vo vodnom kúpeli, potom sa ochladia a rozmazlia s oblasťami postihnutými streptodermou.
 • Krém z vredov vytvára z listov s kyslým, čo je liečivý účinok.
 • Čtvrtka čajovej lyžičky pripraveného kamenecového prášku sa zriedi v polovici pohára teplej vody a zvlhčí sa roztokom abscesov.
 • Nalijte 100 ml olivového oleja a 2 lyžice listov z jelôčky. Vo vodnom kúpeli zmes zohrievajte 15 minút, ochlaďte a namažte postihnuté miesta tela.
 • Pomáhajú mastiam založeným na medu a šťave neupraveného granátového jablka. Tento liek sa uchováva v chladničke.
 • Na báze medu sa pripravuje aj masť s práškom koreňa kastról. ako aj s reďkovkou.
 • Masť s medom a dubrovnikovým cesnakom odparil vo vodnom kúpeli.
 • Konopný olej je vhodný pre kompresie.
 • Kôra lieska (1 lyžica) sa naleje do vriacej vody (250 ml), trvá 3 hodiny v termose. Potom aplikujte na miesta chorých po dobu 10 minút, navlhčenú jemnou handrou v infúzii.
 • Prírodná masť sa považuje za borovicovú živicu, ktorá je mazaná abscesmi. Pečte túto masť opatrne - utrite vatou s alkoholom alebo vodkou.
 • Infúzia listov vlašských orechov pomáha uzdravovať vredy a vločkovať chrasty. Na prípravu 2 lyžice nakrájaných listov nalejte 300 ml. vriacej vode, nechajte 2 hodiny. Aplikujte na aplikácie na pokožku, navlhčené týmto produktom, počas 15 minút.

dôvody

Existujú prípady infekcie streptokokmi cez uhryznutie alebo dotyk nejakého hmyzu, ako aj pri kontakte s pôdou. Riziko vzniku streptodermy sa zvyšuje s nasledujúcimi chorobami a stavmi:

 • kŕčové žily;
 • porucha obehu;
 • endokrinné poruchy;
 • Gastrointestinálne ochorenia;
 • nerovnováha v metabolizme kože;
 • zlyhanie obličiek;
 • diabetes mellitus.

Faktory, ktoré zvyšujú riziko streptodermy:

 • stav organizmu po dlhých infekčných ochoreniach;
 • znížená imunita;
 • metabolické poruchy;
 • hormonálne poruchy;
 • neurologické choroby;
 • intoxikácia a otravy;
 • vitamínové nedostatky;
 • nevyvážená výživa;
 • fyzické prepätie.

Vonkajšie faktory zhoršujúce priebeh streptodermy:

 • prehriatia alebo hypotermie;
 • porušenie hygienických pravidiel;
 • kontaminácia pokožky;
 • dlhotrvajúci kontakt s vodou;
 • vysoká vlhkosť.

Streptodermia a tehotenstvo

komplikácie

diagnostika

V prípade chronického priebehu ochorenia sa odporúča vyšetrenie tráviaceho traktu, endokrinný systém, rovnako ako krvné testy a vyšetrenia stolice na hlísty vajec.

Diferenciálna diagnóza je stanovená v porovnaní s pityriázou, ekzémom a dermatitídou.

prevencia

Otázky a odpovede

otázka: Aké antibiotiká sa majú podávať deťom so streptodermou?

otázka: ahoj Môj syn je 5 rokov, prechádzky v záhrade asi pred týždňom na zadok objavil mokvajúce bolestivé asi 0,5 cm v priemere, pomazal tetracyklín masť a bolesť prešiel. 3 dni, v tesnej blízkosti bývalej rane objavila presne to isté, sme išli k lekárovi a povedali nám, že môj syn mal streptokokovej infekcie kože a priradiť len tetracyklínu masti a nie mokrý. Nasledujúci deň som zistil, že na hýžde sa objavili dve pupienky a ráno sa vytvorili v rovnakých ranách. Povedz mi, prosím, možno táto choroba je vážnejšia, než nám povedal doktor? Možno potrebujete nejaký liek na odstránenie tejto infekcie z tela?

otázka: ahoj Naše dieťa má 4 mesiace. Zvykli sme si na eso (druhé), potom na ramená dieťaťa sa objavili suché ružové škvrny. Ako liečiť?

otázka: ahoj Moje dieťa má streptodermu. Čo môžete povedať o tejto infekcii, o čom sa má liečiť, aké sú dôsledky.

otázka: ahoj Asi pred desiatimi dňami, moje dieťa (4 roky), tam boli malé vodnaté vyrážky do nosa oblasti, ktorá premenila vlhkom ružovej mieste, obklopený vodnatých pupienkov objavil. Najskôr sme diagnostikovali herpes, predpísanú liečbu acyklovirom (masť a pilulky). Liečba nepomohla. Pri ďalšom príjme pediatr podozrieva streptodermiu alebo ovčie kiahne. Liečba sa nezmenila, len povedal, že novo sa objavili vyrážky škvrna zelenkoy. Teraz najstaršia dcéra (7 rokov) začala sa objavovať rovnaké pupienky, ale nielen na tvári, ale aj tu a tam na tele. Obidve deti mali ovčie kiahne pred tromi rokmi. Vyzýtaj, prosím, čo to isté - herpes, streptodeomija alebo my sme boli chorí s ovčím kiahňam, a ako správne, aby sme sa k liečbe?

otázka: ahoj Bol som predpísaný strekomodermii lincomycin masť, v lekárňach hovoria, že bol stiahnutý z výroby. Ako sa dá vymeniť?

Zaznamenajte doktorovi: +7 (499) 116-79-45

Streptodermia (pyoderma streptococcus) Je kožné ochorenie infekčného a alergického pôvodu, ku ktorému dochádza pri vnikaní streptokokov do tela a produktov životnej aktivity tohto mikroorganizmu.

Presná definícia z Wikipédie. Streptodermia (lat. streptodermia strepto- + (pio) dermis pyoderma streptokoka) - pyodermia spôsobená streptokokmi; charakterizované vznikom konfliktu. Kód na ICD 10 L 08.

Hlavným prejavom ochorenia, bez ohľadu na vek pacienta, je tvorba hnisavých prvkov na povrchu pokožky, ktoré majú charakteristický zaoblený tvar a lúpací povrch. V závislosti od veľkosti patologického zamerania rozlišujú ich počet a rozdeľovacie zóny rôzne klinické formy ochorenia.

Príčiny streptodermy

Patogény, mikroorganizmy z čeľade streptokokov sú typickými zástupcami patogénnych mikrobiálnej flóry v tele - s dostatočne intenzívna lokálnej imunitu, integrita kože a sliznice, normálne funkcie imunitného systému všeobecne aktívny rozvoj a množenie mikroorganizmu je obmedzená a nie je dostať chorobu.

Výskyt streptokokovej vždy spojené s narušenia integrity kože (o ochrane proti infekcii dosť mikrotraumy alebo odrenín), zmeny v lokálnej imunitu a poruchami imunitného systému, aktivitu všeobecne.

Priamy dôkaz tohto tvrdenia expertov sa domnieva, že streptoderma rozvíja najčastejšie u detí - úplná väčšina prípadov je epidémia vypuknutie v skupine organizovanej detské (škôlok a ovocných sadov, junior vysokých škôl, detské sekciu záujmu, však,. dieťa so streptodermou sa stáva zdrojom infekcie a môže infikovať ktoréhokoľvek z jeho príbuzných, s ním v kontakte.

Predisponujúce faktory, ktorých prítomnosť zvyšuje pravdepodobnosť ochorenia, sa stávajú:

 • zanedbávanie osobnej hygieny;
 • akútna a chronická nadmerná práca;
 • stresové situácie;
 • akékoľvek podmienky, ktoré môžu spôsobiť zníženie imunity;
 • nedostatočné množstvo vitamínov v jedle pacienta a jeho telo
 • trauma (dokonca aj najzávažnejšia).

Ako sa dostanú do streptodermy?

V organizme dieťaťa môže byť mikroorganizmus zasiahnutý spôsobom kontaktnej domácnosti - infekcia sa prenáša prostredníctvom riadu, oblečenia, pri domácich kontaktoch, cez hračky a tiež cez prach obsahujúci streptokoky. V horúcom období môže byť infekcia prenášaná hmyzom, ktorý na svojich labkách nesie patogény. V chladnom období je veľmi často poznačený sezónne zvýšenie výskytu streptokokovej časovo zhodovali s rastúcim počtom ochorení šarlach a bolesť v krku - táto situácia sa vysvetľuje tým, že príčinou všetkých chorôb sa stáva jeden a ten istý mikroorganizmus.

Symptómy a príznaky streptodermy

Hlavné prejavy ochorenia sú:

 • vzhľad na povrchu kože malé fľaštičky naplnené číra kvapalina, ale rýchlo mutneyuschey - často lokalizované vyrážky na tvári, chrbte, nohy, spodnej časti tela;
 • svrbenie pokožky (často sa vyskytuje neznesiteľný pocit pálenia);
 • pigmentácia kože namiesto "starých" ohnisiek choroby;
 • všeobecná nevoľnosť - zhoršená pohoda, letargia, slabosť, nedostatok chuti do jedla.

Pri požití, Streptococcus typický klinický obraz streptokokovej impetigo u detí rozvíja iba 7 dní po infekcii - u tohto ochorenia, rovnako ako u akéhokoľvek streptokokovej infekcie, tam je inkubačná doba a až po jeho dokončení na koži objavia phlyctenas. Tieto špecifické enanthesises - Bubbles plochý tvar obklopený metla hyperemické koži sú charakteristickým znakom streptoderma.

Streptoderma môže byť ľahko zameniť s žihľavkou, atopická dermatitída, pityriasis versicolor, pyodermia, ekzémov, ovčie kiahne, herpes, takže lekári majú veľmi podrobnú štúdiu vyrážky.

Etapy choroby

Existujú tri štádiá choroby:

 1. Bulózny (bublina). Počiatočná fáza je charakterizovaná zrážaním vezikúl s hnisom v zameraní lézie. Najprv sa nachádza červená škvrna a za jeden deň sa skladá (bublina). V priebehu času sa počet bublín zvyšuje. Veľkosť bublín môže byť veľmi odlišná.
 2. Nebulleznaya. Koža je v tomto štádiu hlboko postihnutá, pľuzgiere sa nehojí dobre. Vznikajú vredy - streptokoková ektmia. Čoskoro začnú vysušiť.
 3. Fáza chronického priebehu. Vyvíja sa s zanedbaným alebo nesprávnym zaobchádzaním. Je charakterizovaná epizodickými mokrými erupciami.

Druhy streptodermy

Avšak v závislosti od umiestnenia vyrážok sa rozlišuje niekoľko klinických foriem tejto choroby:

 • streptokokový impetigo - sa prejavuje ako jedna rozptýlená vyrážka (flikenena), ktoré sú lokalizované na koži tváre, trupu, končatín, majú tendenciu sa zlúčiť. Lézie nemal klesnúť hlbšie bazálnej vrstvy kože, po otvorení phlyctenas na povrchu kože tvorená tenkou tortu sivé škvrny, ktoré spadajú po odchode z modro-ružovú farbu;
 • bulózne impetigo - sa prejavuje ako veľké flickény, po otvorení ktorých sa na povrchu kože otvára erózia, náchylná k nárastu povrchu lézie. Takéto prvky sa najčastejšie vytvárajú na rukách, nohách a nohách;
 • streptokoková kongescia (uhlová stomatitída, roztrhnutie impetigo) - manifestuje flictenamy, ktoré sa nachádzajú v rohoch úst. Primárny prvok vyrážky sa veľmi rýchlo mení na lineárne trhliny, ktoré sú pokryté kôrou žltej medovej farby, padajú bez stopy, ale sú náchylné na opätovné objavenie sa. Navyše sa na krídlach nosa alebo v blízkosti vonkajšieho okraja očnej medzery môže objaviť roztrhnuté impetigo. Choroba môže byť sprevádzaná svrbením a slinenie, ktoré vyvolať šírenie infekcie na pokožku tváre, odmietanie potravy kvôli neschopnosti otvoriť ústa;
 • lišejníky u detí sa vyskytuje najčastejšie - na koži tváre sa objavujú šupinatá ložiská ružovej alebo bielej, ktoré majú okrúhly alebo oválny tvar a jasne vymedzené hranice. Prvky vyrážky môžu byť znížené slnečným žiarením, ale predtým postihnutá pleť normálne nemôže opaľovať;
 • turneyol (valec streptodermy) často sa vyskytuje u detí, ktoré si zvykli na hlboké nehty. V tomto prípade sa okolo nechtov vytvárajú fikenty, ktoré sa otvárajú s tvorbou erózie v tvare podkovy;
 • Streptokoková plienková vyrážka - dochádza k poškodeniu kožných záhybov, na ktorých sú vytvorené malé pohyby, náchylné na fúziu. Po otvorení sa na pokožke vytvoria mokré povrchy jasne ružovej farby.
 • streptoderma erythematóm šupinatý - suchá forma ochorenia bez namáčania bublín.

Ako vyzerá streptoderma na fotografii?

Na obrázkoch nižšie sme sa pokúsili ukázať chorobu v rôznych častiach tela.

Liečba streptodermy u detí

Čo ak má vaše dieťa túto chorobu? Bez ohľadu na lokalizáciu ohniskov vyrážok na koži a ich počet, keď je detegovaná streptoderma, je potrebné predpísať liečbu tejto choroby.

 • Po prvé, streptoderma je vysoko nákazlivá a náchylná na výskyt epidémie.
 • Po druhé, oslabenie imunitného streptokoka tela sa môže stať príčinou vážneho poškodenia kĺbov, kardiovaskulárneho systému a obličiek - popísaných prípadov srdcových ochorení, glomerulonefritídy a reumatickej horúčky, sa objavil po streptokokovej.

Ak sa ochorenie prejavuje ako jediné ohnisko a nie je sprevádzané príznakmi intoxikácie, liečba sa môže obmedziť na lokálnu liečbu.

S rozvojom bežných foriem alebo komplikovaného priebehu ochorenia, súčasne s lokálnou liečbou, používajte regeneračné liečivá, vitamíny, krv a lézie UVA.

Miestna liečba kože zahŕňa otvorenie blistra (Pierce ich ostrý injekčnou ihlou) a jej povrch sa pôsobí roztoky farbív anilín (brilantný zeleň, metylénová modrá) a potom sa aplikuje na povrch nisteje, suché dezinfekčné mahi aseptickú obväz. Ak chcete odstrániť krusty potrebné mazané salicylovú vazelínu - o niekoľko hodín neskôr môžu byť bezpečne odstránený.

Foci streptodermy na tvári mazaný lapisom (dusičnan strieborný 1-2%). S masívnou léziou kože, dlhotrvajúcim priebehom ochorenia, lekár, ktorý pozoruje pacienta, môže predpísať systémovú antibakteriálnu liečbu.

Ako môžem liečiť moje rany doma?

Maximum, môžete pomôcť svojmu dieťaťu sami - suchších rán, zmiernenie svrbenia a pálenia. Doma si môžete pripraviť odvar z byliniek a pleťové vody: Tansy, šalvia, pruhované, harmanček, dubovej kôry, jelša kužele.

Môžete použiť nasledujúcu ľudovú nápravu. Vezmite 10-15 fazuľa, smažte do panvice, až kým sa nezmieňuje, a potom rozomlejte. Výsledná zmes sa aplikuje na zapálené časti kože.

Môžete sa samostatne pokúsiť vyrobiť prášok z rozdrvených dubových listov alebo poľných prasiat.

Video: Streptoderma u detí

Video: liečba streptodermy pre Komarovského u detí mladších ako jeden rok

Prípravky, masti a tablety na liečbu streptodermy

Nasledujúci zoznam liekov a liekov sa môže použiť na liečbu streptodermy, ale len na základe vymenovania lekára: Celestoderm (môže byť aj antibiotikum a bez) Tsindol, Hlorgesidin, Fukortsin, Sumamed, Streptocidová, sírová masť Levomekol (antibiotikum obsahuje chloramfenikol), klotrimazol, Baneotsin, Amoxicillin, Akriderm HA azitromycínu.

Baneotsin, Sumamed, Baneotsin, Amoxicillin, Akriderm GK, Azitromycín a amoxiclav sú antibiotiká.

Komplikácie a nebezpečenstvo ochorenia

Ak dôjde k nesprávnej a predčasnej liečbe mikrobiálny ekzém. Diagnóza komplikácie môže byť kvapkami seróznej tekutiny, ktorá vyniká na červenom pozadí mikroerózií.

Prevencia streptodermy

V centre infekcie je karanténa povinná - deti sú oddelené minimálne 10 dní (maximálne trvanie inkubačného obdobia). V procese liečby je povinné používať terapeutickú výživu pozostávajúcu z ľahko stráviteľných a výživných jedál, v ktorých je potrebné obmedziť sladkosti, mastné a korenené jedlá.

diéta

Zo strave na prvom mieste musíte odstrániť sladké (sacharidy), mastné a korenené (korenie a korenie). To bude priaznivo ovplyvňovať ranu a nedovoľuje, aby sa namočili.

Čo môžete jesť so streptodermou? Zobrazí sa hojný nápoj. Jesť viac bielkovín (vajcia, varené rybie a tučné mäso, s nízkym obsahom tuku tvaroh), obilniny a zeleninové polievky. Jedzte čerstvé ovocie a zeleninu. Cukor sa môže nahradiť sorbitolom alebo xylitolom.

Čo je streptoderma u detí: fotografie choroby, symptómy a typy, liečba drogami a ľudovými prostriedkami

Streptodermia je infekčné ochorenie, ktoré trpí deti a staršie deti. Streptokoky, ktoré žijú na koži za určitých podmienok, sú transformované z patogénnych mikroorganizmov na patogény. Vo väčšine prípadov sú baktérie prenášané od chorých ľudí.

Streptodermia sa často rozvíja u detí s oslabenou imunitou. Naučte sa, ako znížiť riziko infekcie, ako liečiť kožné lézie so štítodermi.

príčiny

Ochorenie sa vyvíja s aktiváciou streptokokov. Podľa mnohých štúdií je pätina detí nosičmi podmienene patogénnych baktérií. Deti netrpia týmto okolím, napriek tomu, že mikróby neustále žijú na slizniciach a pokožke.

Prečo sa "mierové spolužitie" zastaví? Dôvodom je porušenie integrity kože, rany, škriatky, slizničné traumy.

Prokurujúce faktory pre aktiváciu mikroorganizmov:

 • znížená imunita v dôsledku chorôb, zlej výživy, stresových situácií;
 • dlhodobé používanie antivírusových látok, antibiotiká, ktoré interferujú s imunitným systémom;
 • obdobie zubov;
 • Pooperačné obdobie s dlhými neliečivými švami. Vlhkosť, exsudácia v kombinácii s streptokokom v nemocnici spôsobujú ochorenie kože.

Prepravné a prenosové cesty

Je choroba? Odpoveď je dosť pozitívna. Prečo s rezerváciou? Keď streptokoky zasiahnu zdravú kožu, so silnou imunitou proti infekčnému činiteľovi je ťažké prekonať obranyschopnosť tela, streptodermia u detí sa nerozvíja. Mikróby budú žiť na koži, pokiaľ sa nezobrazia podmienky na aktívnu aktivitu.

Ak sa dostanete do oslabeného organizmu, na koži / slizniciach s ranou, mikrotrhlinami, baktérie sa rýchlo množia, vzniká zápal. V závislosti na sile imunitnej obrany sa streptoderma môže prejaviť ako normálny záchvat alebo sa môže rozvinúť do bulózneho impetigu s pľuzgiermi, hnisavosťou a vredmi na koži.

Prečo sa dieťa vráti po dojčení? Máme odpoveď!

O príznakoch a prejavoch šarlachu u detí, ktoré sú na tejto adrese uvedené.

Excitery sú prenášané od chorého na zdravú osobu:

 • kontaktná cesta. Hry, bozky, objímanie. Deti komunikujú s chorými rovesníkmi, nie je ťažké sa nakaziť;
 • vzdušné kvapôčky. V závažných formách ochorenia infikovaný pacient kýchne, kašľa, mikróby z nosohltanu sa prenáša na iných ľudí;
 • domácnosť. Príčinný činiteľ zostáva na stenách riadu, hračiek, domácich predmetov. Pri použití bežných nástrojov hygienické prostriedky urýchľujú prenikanie infekčných látok.

klasifikácia

Niektoré odrody sú symptomaticky podobné iným ochoreniam kože. Stupeň závažnosti je iný.

Pre mnohé typy infekčných ochorení kože sú bežné príznaky streptodermy:

 • zvýšené lymfatické uzliny;
 • letargia, zhoršenie zdravia;
 • svalové, kĺbové a bolesti hlavy;
 • zvýšená teplota.

Streptokokový impetigo

Vlastnosti zápalového procesu:

 • druh sa vyskytuje najčastejšie;
 • príznaky sa objavujú na nohách, rukách, na tvári, na sliznici;
 • na začiatku sú bubliny tvorené so zapáleným červeným okrajom, vnútri - exsudátom;
 • asi týždeň po tom, čo vytečie tekutina abscesu, vznikne žltkastá kôrka;
 • Po chvíli kôra zmizne, ružové miesto postupne zmizne.

okolonogtevogo

Vzor prietoku:

 • choroba postihuje jemnú pokožku okolo nechtu, infekcia preniká do hlbokých tkanív prsta;
 • ďalšie mená patológie - turnajol, panarícium;
 • infekcia preniká cez rany na prsty, častejšie cez hroty;
 • prst sa zväčšuje, zhoršuje sa, dochádza k zápalu, miestna teplota stúpa;
 • Problémová oblasť je obklopená bublinami. Často ohromený, potom sa nechtová doska odmieta.

štrbina

funkcie:

 • známy fenomén, ktorý sa populárnym spôsobom nazýva zaeda;
 • prejavy infekčnej choroby sú niekedy viditeľné v rohoch očí, v blízkosti krídel nosa;
 • mierna forma streptodermie u detí;
 • včasná lokálna liečba rýchlo zbaví dieťa škaredé, škodlivé záchvaty;
 • s dlhým priebehom ochorenia, dlhotrvajúce príznaky, navštívte alergistu a dermatológov.

Streptoderma s prstencovým erytémom

vlastnosti:

 • na tvári sa objavujú príznaky choroby;
 • na rozdiel od väčšiny druhov, neexistujú žiadne vezikuly, symptomatológia sa podobá lišajníku;
 • Na koži sú viditeľné ružové škvrny, povrch je pokrytý bielymi šupinami.

Bullion impetigo

Vzor prietoku:

 • pomerne závažná forma ochorenia, zápalový proces je často sprevádzaný zvýšenou teplotou;
 • Bullas (veľké blistre) sa naplnia hnisavou tekutinou;
 • Po otvorení pľuzgierov sa vyskytujú dlhé nevzdravujúce vredy.

Vulgar ecthima

vlastnosti:

 • silný prúd, závažný zápal, horúčka;
 • často porážka má veľkú oblasť;
 • infekcia ovplyvňuje hlboké tkanivo, vyvíja sa dlhotrvajúca erózia;
 • hlavnými miestami lokalizácie sú zadok, nohy;
 • choroba sa často vyskytuje na pozadí akútnych črevných a vírusových infekcií, cukrovky.

Streptokokové intertrigo

funkcie:

 • Problém nastáva u novorodencov a malých detí;
 • miesta lokalizácie - kožné záhyby. Streptokoková infekcia sa rozvíja v slabín, pod paží, na kolenách medzi hýždami;
 • Zápal pokožky u detí je často sprevádzaný infekciou, je potrebné odstrániť nepríjemné symptómy, súčasne liečiť streptodermiu a plienkovú vyrážku u detí.

Prečítajte si rady psychológov o prispôsobení dieťaťa podmienkam materskej školy.

Informácie o liečbe syndrómu hyperaktivity s deficitom pozornosti sú uvedené na tejto stránke.

Postupujte podľa odkazu http://razvitie-malysha.com/zdorovie/fizicheskoe/hodit-na-nosochkah.html a zistite, prečo dieťa nosí ponožky a ako s nimi zaobchádzať.

diagnostika

Podobnosť streptodermie u detí si vyžaduje diferenciáciu s inými kožnými ochoreniami. Adresa pediatra. Ak máte pochybnosti, lekár pošle konzultáciu dermatológovi.

Presná odpoveď poskytuje analýzu streptokokov z blistrov. Okrem toho je potrebný celkový test krvi a moču. V komplexnom kurze, množstvo vyrážok dermatológ odporúča vykonať testy na syfilis, infekciu HIV.

Metódy a pravidlá liečby

V miernych formách je liečba streptodermie doma prijateľná. V nemocnici sú liečené závažné prípady ochorenia kože.

Je potrebný integrovaný prístup, kombinácia lokálnej a všeobecnej liečby. Je zakázané začať liečbu bez testovania. Zložitosť diagnostiky vedie k zneužitiu miestnych prostriedkov.

Ťažké dôsledky spôsobujú nekontrolovaný príjem antibiotík, predĺžené liečenie postihnutých oblastí hormonálnymi masťami.

Ako a čo liečiť Streptoderma? odporúčania:

 • antibakteriálne masti zo streptodermy. Proces problémových oblastí denne. Frekvencia dávkovania na základe pokynov vyzve lekára. Dermatológ vyzdvihne drogu, pričom vezme do úvahy vek dieťaťa. Účinné formulácie: zinok, erytromycín, gentamycín, levomycetinová masť;
 • antibiotiká. Lieky rôznych skupín pomôžu bojovať so streptokokmi. Pri absencii alergií na penicilíny sa odporúčajú amoxicilín, Augmentin, Hiconcil. Medzi cefalosporínmi poskytuje dobrý účinok Suprax, Ciprofloxacin, Cefalexim. Ak iné antibiotiká nepomáhajú, odporúčajú sa makrolidy. Sumamed, Azitral, Clacid;
 • hormonálne masti. Odporúča sa pre ťažké formy streptodermy u starších detí. Účinné lieky: Triderm, Lorinden S, Canison Plus, prednizolón. Neprekračujte čas aplikácie, použite silnú masť len podľa pokynov lekára;
 • lokálne antiseptiká. Na potlačenie zápalu sa používajú roztoky so sušením, antiseptické účinky. Jemne utrite problémové oblasti peroxidom vodíka, slabým roztokom manganistanu draselného, ​​kyseliny boritej a 2% salicylalkoholu. Mazajte bubliny zelenou. Zakázané toxické zlúčeniny, ktoré sa často používajú skôr (dusičnan striebro, ortuťová masť);
 • antihistaminiká. Prostriedky zmierňujú svrbenie, opuch, redukujú sčervenanie, znižujú senzibilizáciu organizmu. Odporúčané pilulky na alergie posledných generácií: Erius, Claritin, Zirtek, Cetrin;
 • obľúbené recepty. Uľahčia stav, odstránia opuchy, svrbivé vody a kompresie s bylinkovými odvarmi. Brew reťazec, calendula, dubová kôra, šalvia. Pre 500 ml vriacej vody vezmite 1 polievkovú lyžičku. l. tráve. Po 40 minútach použite odvar na kontrolu symptómov streptodermy. Kôra duba určite bude variť asi štvrtinu hodiny na pokojnom ohni.

Užitočné tipy pre rodičov:

 • Počas terapie dieťa nekoupejte: baktérie ľahko prenikajú do nových oblastí. Nezabudnite vyčistiť oblasť pohlavných orgánov čistou vodou. S priaznivým priebehom ochorenia trvá 5-7 dní. Počas tohto obdobia vykonajte miestnu liečbu: sprcha alebo kúpeľ je zakázaný;
 • vytvárať kompresie v postihnutých oblastiach. Zdravá pokožka jemne utrite bavlneným kotúčom, mäkkou handričkou navlhčenou v harmančekovom vývaru alebo vriacou vodou;
 • dvakrát denne, mente spodnú bielizeň. Posteľte každý deň posteľ a vyhladzujte ho teplou žehličkou.
 • prechádzky sú povolené za dobrého počasia pri dostatočnej teplote vzduchu, aby sa dieťa nezachytilo;
 • každý deň trávenie mokrého čistenia, variť roztokom mydlovej sódy pohár, tanier, príbory pacienta;
 • krátkymi klincami, čistými dlhmi a prstami - nevyhnutnou podmienkou pre zotavenie. Pre staršie deti vysvetlite, aké ochorenie je, čo ohrozuje rozštiepenie zapálených oblastí na tvári, nohách, zadku a iných častiach tela.

Profylaktické odporúčania

odporúčania:

 • posilnenie imunity, spevnenie;
 • minimalizácia úrovne stresu, dobrá noc a denný spánok s určitým trvaním (s ohľadom na vek);
 • vysokokvalitná výživa, vitamínová terapia v jesenno-zimnom období;
 • Osobná hygiena, výcvik dieťaťa na povinné umývanie rúk po návrate z prechádzky;
 • včasná liečba rán, škrabancov, dokonca aj najmenších, liečba slizníc;
 • zníženie stupňa senzibilizácie organizmu. Odmietnutie výrobkov, ktoré spôsobujú alergické reakcie;
 • pravidelná starostlivosť o pleť pre malé deti. Únava u novorodencov - dôsledok zlej hygieny, nevhodné používanie plienok, negatívna reakcia na prášok, potraviny. Keď sa aktivuje zápal podráždenej kože, streptokoková infekcia, závažnosť zápalového procesu sa zvyšuje.

Video. Televízna vysielanie "Live healthy" o streptoderme: