Hlavná

Bradavice

Panavir Spray

Panavir je protivírusovou látkou ruského pôvodu a má široké spektrum účinku. Obsahuje prírodné rastlinné suroviny ako účinné zložky.

Bolo vyvinuté na základe objavu nositeľa Nobelovej ceny N.N. Semenov o silných imunostimulačných vlastnostiach biologicky aktívnych látok obsiahnutých v rýchlo sa deliacich bunkách všetkých rastlín.

Účinná látka Panavir posilňuje imunitný systém tela a zvyšuje jeho odolnosť voči infekciám a vírusom. Pri použití lieku Panavir a analógov prípravku založeného na polysacharidoch sa hladina interferónu, ochranného proteínu, ktorý sa v tele produkuje infekciou vírusovými infekciami, výrazne zvyšuje.

Klinická a farmakologická skupina

Antivírusové liečivo so širokým spektrom účinku.

Podmienky dovolenky z lekární

Vydané bez lekárskeho predpisu.

Koľko lieku Panavir spreje v lekárňach? Priemerná cena je na úrovni 340 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Panavir sprej sa dodáva v dvoch verziách. Jeden z nich sa nazýva Inlayt a iný je Intim. Podľa názvu nie je ťažké odhadnúť, že prvý typ sa používa na liečbu infekcií úst a druhý na liečbu pohlavných orgánov. Účinné látky zostávajú rovnaké.

 • účinná zložka: "Panavir" (polysacharidy zo zemiakových výhonkov Solanum tuberosum) alebo eukalyptový olej a "Panavir";
 • ďalšie zložky: polyetylénglykol, dusičnan lantanitý, hydroxid sodný, hydrogenovaný ricínový olej PEG-40, voda.

Farmakologický účinok

Panavir je liek s antivírusovými a imunomodulačnými účinkami. Obsahuje extrakt z výhonkov Solanum tuberosum. Hlavnou účinnou látkou extraktu je hexózový glykozid, ktorý zahŕňa manózu, ramnózu, galaktózu, arabinózu, glukózu, xylózu a kyseliny urónové.

V procese liečby zaznamenal Panavir aktiváciu produkcie interferónu, zvýšenie nešpecifickej imunity. Liečivo má protivírusový účinok kvôli schopnosti účinnej látky inhibovať syntézu vírusovej DNA v bunkách, ktoré boli vírusom ovplyvnené. Panavir v terapeutických dávkach je normálne tolerovaný, nedochádza k žiadnym negatívnym účinkom (alergický, mutagénny, teratogénny, karcinogénny, embryotoxický) na telo.

Liek má tiež analgetické a protizápalové vlastnosti, vytvára určitý regeneračný účinok, urýchľuje proces vredov v podobe zjazvenia. Má tiež antipyretický účinok. Zaznamenáva sa schopnosť liečiva zlepšiť funkcie optického nervu a sietnice.

Indikácie na použitie

Spray-gel panavir inlayt sa používa na prevenciu a zmiernenie príznakov ochorení spôsobených vírusmi, baktériami a hubami: u ARVI, chrípky, ARI, vírusovej rinitídy; s infekčnými a zápalovými ochoreniami vonkajších genitálií. Liek môže byť tiež predpísaný na prevenciu rakoviny krčka maternice s infekciou papilomavírusu. Použitie gélu Panavir po odstránení bradavíc, bradavíc a papilómov zabraňuje ich opätovnému výskytu.

Panvir intim-gel sa uvádza v takýchto prípadoch:

 • Operácia na odstránenie genitálnych bradavíc. Po takomto chirurgickom zákroku sa odporúča liečiť tkanivá vrátane slizníc pohlavných orgánov;
 • Venózna symptomatológia na pozadí hormonálneho zlyhania. Keď sa hormonálny stav zmení, môže sa vyskytnúť svrbenie, suchosť a pálenie;
 • HPV s vysokou onkogenitou. V tomto prípade sprej pôsobí ako preventívne opatrenie proti rakovine krčka maternice;
 • Zmeny v mikroflóre. Pri problémoch s imunitou je obzvlášť vysoká pravdepodobnosť vzniku infekcií a zápalov v genitálnej oblasti. Takéto procesy sú charakterizované zmenami mikroflóry, ktoré sa stávajú signálom pre použitie intímneho spreja.

Nepríjemné pocity, ako je svrbenie a pálenie, niekedy vznikajú po pohlavnom styku. V tomto prípade sa znova môžete obrátiť na pomoc spoločnosti Panavir. Okrem toho sa liek používa ako preventívne opatrenie proti sexuálne prenosným patologickým stavom. Môže sa použiť po ukončení nechráneného pohlavného styku.

Najčastejšie sa Panavir používa pri komplexnej terapii genitálneho herpesu, ľudského papilomavírusu a cytomegalovírusovej infekcie a je predpísaný proti podmienkam s nedostatkom interferónu. Môžu byť diagnostikované u žien, ktoré plánujú otehotnieť v blízkej budúcnosti.

Ako vyplýva zo svedectva, liek (najmä v gynekologickej sfére) nekoná ako samostatný liek. Ide len o pomocný nástroj, ktorý je najčastejšie predpísaný na preventívne účely, ale prispieva aj k účinnejšej liečbe inými liekmi.

kontraindikácie

Jedinou kontraindikáciou použitia Spray Inlayt je individuálna intolerancia zložiek lieku.

Spray Panavir Inlayt: návod na použitie

Zo škatule dostanete trysku určenú na ošetrenie orgánov ústnej dutiny a ENT a tesne ju umiestnite na fľašu. Potom nasaďte hubicu do úst alebo nosa a stlačte 2 až 3 krát.

Na liečbu a prevenciu SARS a chrípky, rovnako ako udržiavanie úst a nosa v normálne fungujúcej štátnej Inlayta sprej sa aplikuje dvakrát denne - ráno a večer po dlhú dobu. Sprej sa môže používať denne.

Ak je to potrebné, Inlay Panavir sa môže použiť na liečbu genitálií namiesto Intimu Panavira, čím sa nasadí druhá príloha obsiahnutá v súprave.

Spray Panavir Intimus: návod na použitie

Na fľaštičke pevne pripevnite dýzu, ktorá je súčasťou balenia. Potom stlačte trysku 2 až 3 krát a nasmerujte prúd na povrch pohlavnej pokožky tak, aby bol gél zakrytý v rovnomernej a tenkej vrstve. Gél si môžete pretrepávať na povrch pokožky jemnými masážnymi pohybmi alebo ju nechať absorbovať sami. Navyše, vložením dýzy do vagíny môžete použiť gél na sliznicu a taktiež urobiť 2 - 3 kliknutia. Ak používate akúkoľvek trysku nie zo sady, potom ju môžete vložiť do vagíny nie hlbšie ako 2 cm.

Gél by sa mal aplikovať pred sexuálnym kontaktom a po ňom a môže sa používať každý deň.

Ak je to potrebné, sa gél sprej Panavir intimity môže byť použitý namiesto Panavir Inlayta pre liečenie ústnej a nosovej dutiny, pretože majú rovnaké zloženie. V tomto prípade je nutné, aby sprej sprej dať na stôl alebo inú rovnú plochu, nakloňte hlavu nad tým, aby sa tryska vstúpil do úst alebo nosa 1 - 2 cm, potom sa svojimi prstami zatlačte ju 2 - 3 krát.

Nežiaduce účinky

Vedľajšie účinky liekových foriem lieku Panavir sa znižujú na možné alergické reakcie na hlavnú účinnú látku alebo na pomocnú zložku lieku. Zvyčajne lieky prebiehajú bez viditeľných negatívnych následkov.

Liečivo je netoxické, môže sa používať dlho, bez obáv z poklesu účinnosti alebo prejavu podráždenia.

predávkovať

Predklinické štúdie preukázali nízku toxicitu lieku a nedošlo k predávkovaniu. Ak máte negatívne príznaky, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom a zrušiť liečbu.

Špeciálne pokyny

Pred aplikáciou sa vyžaduje lekárske poradenstvo.

Použitie rozprašovací Panavir Inlayta môžu byť kombinované s liekmi z chrípky a akútne respiračné vírusové infekcie, ako aj z prostriedkov protizápalový účinok. Nemá žiadne kontraindikácie na dlhodobé a opakované použitie. Sprej nie je toxický, neobsahuje hormóny a alkohol.

Panavir Inlayt nie je liek.

recenzia

Zozbierali sme niektoré recenzie ľudí, ktorí používajú sprej Panavir:

 1. Alina. Použil som gél na dermatitídu. Dávka lekárovi neuviedla, stačí pretrepať fľašu a naniesť tenkú vrstvu lieku na poškodený epitel. Každý deň tri postupy na 10 dní a zdravotný problém bol úplne vyriešený. Čítal som recenzie iných pacientov o lieku Panavir gel 40 ml, sú tiež pozitívne.
 2. Svetlana. Vždy som držal tento sprej v kabíne pre rodinnú medicínu, a ja som si to, keby som sa rozrezať alebo po návrate od zubára. Je efektívna a má demokratickú cenu. Vhodné nielen pre mňa, ale aj pre moje dieťa s chorobami v krku. Pretože sa používa zvonku, prakticky neexistujú žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky. To nám vyhovuje.
 3. Anna. Pracujem v supermarkete ako pokladník a často prinášam zranenia doma. Orz na jar a na jeseň už známe fenomény pre našu rodinu. Na radu priateľa lekárne som sa rozhodol kúpiť Panavir Inlayt vo forme spreja a nestratil som ho. Chuť lieku nie je príliš príjemná, ale úľava prichádza rýchlo. Dokonca aj dlhotrvajúce ochorenie spôsobené liekom Panavir je liečené v priebehu niekoľkých dní. Vyskúšali sa všetci členovia rodiny.

analógy

Zloženie podobných prostriedkov bude inak. S hygienickým účelom, ako aj s preventívnymi opatreniami doktor dokáže po dôkladnom vyhodnotení prítomných symptómov ponúknuť iné formy uvoľňovania Panavira alebo lieku z iných skupín.

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Podmienky skladovania a trvanlivosť

Výrobca označuje, že je povolené skladovať sprej po dobu 5 rokov. Teplotné hodnoty sa pohybujú od 5 do 25 stupňov.

Gél Panavir s papilómami, bradavicami a herpesom

Ak si všimnete, že k dnešnému dňu sa vráti do módy na použitie dlhodobého užívania liekov.

Populárna sovietskej éry Panavir gél používa na liečbu herpes vírusu akejkoľvek povahy, po súčasných analýz vykonaných vedci aktívne používaných na liečbu iných typov vírusov, ako je napríklad ľudský papilloma vírusu (HPV). Vykazuje sa v podobe papilómov a bradavíc, ako aj podobných.

V prípadoch chirurgického zákroku, použitie masti zníži rast nádorov a ich vonkajšie dráždivé prejavy - svrbenie, začervenanie.

Upozorňujeme, že pri niektorých zanedbávaných ochoreniach - šírení chronického vírusu je potrebná chirurgická intervencia. Použitie lieku Panavir je možné len na zastavenie šírenia kožných prejavov a ich hojenia, teda po operácii. Panavir s HPV sa používa ideálne pri prvých prejavoch.

Gél Panavir: zloženie

Liečivo je úplne prirodzená látka. Hlavný prvok drogy sa prideľuje z bežných zemiakov. Jej názov je Solanum tuberosum. Polysacharidy na zemiakových výhonkoch majú antivírusové vlastnosti vrátane tých, ktoré účinne pomáhajú s príslušnými ochoreniami.

Gélová štruktúra lieku je:

 • hektozový glykozid - extrakt zo zemiakových výhonkov (Solanum tuberosum);
 • vodná báza;
 • soli lantánu - chemicky vytvorený prvok, ktorý podporuje hojenie kože.

Masť bielej farby má mierny zápach, nedráždi sliznice.

Zvážte odporúčania, ako uchovávať Panavir. Návod na použitie hovorí, že je lepšie ho skladovať pri izbovej teplote alebo vychladnúť (minimálne 2 stupne Celzia) na obdobie nepresahujúce 3 roky od dátumu uvoľnenia.

Liečivo je absolútne bylinné, takže na rozdiel od syntetických liečiv, ktoré sú teraz ponúkané na trhu, masť Panavir je úplne bezpečná a môže sa používať v tehotenstve. Hoci to nie je predpísané až do dospelosti (18 rokov). Kontraindikáciami môžu byť iba alergické reakcie na zložky lieku.

Indikácie na použitie

V ľudskom tele používanie lieku spôsobuje aktiváciu tvorby proteínových buniek, čo zvyšuje imunitu ľudského tela a umožňuje rýchlejšie vyliečenie choroby.

Výhody masti sú:

 • primerané a cenovo dostupné náklady na výrobok;
 • zriedka spôsobuje alergie;
 • prírodné zloženie;
 • Používa sa pri liečení mnohých vírusov.

Panavirový gél z papilómov

Papilóm - benígny novotvar, ktorého príčinou je zníženie imunity v dôsledku choroby, stresu, ťažkej únavy. V tomto prípade je výskyt novotvarov aktivovaný po preniknutí ľudského papilomavírusu (HPV) do tela.

Potom aplikujte Panavir. Ošetrujú papilómy 2-3 krát denne, kým zánik úplne nezmizne. Zvyčajne to netrvá dlhšie ako jeden mesiac.

Všimnite si, že dnes existujú varianty papilómov viac ako 600 druhov. Niektoré z nich môžu byť zhubné. Preto je potrebné pred akýmkoľvek liečením kontaktovať lekára.

Panavirový gél z bradavíc

Bradavica je nezávisle vytvorená na základe vlastného epitelu, ktorý je benígny. Môže to ísť samo o sebe bez toho, aby spôsobovalo nepríjemnosti.

Pri liečbe bradavíc sa vytvára rovnaký algoritmus akcií ako pri papilómoch. S jediným rozdielom: zvyčajne chirurgická intervencia, zničenie štruktúry bradavice sa nevyžaduje, len zastaví rast pomocou masti. Operácie sa používajú v ťažkých prípadoch a po nich možno budete musieť používať iné lieky.

Berte na vedomie, že bradavice a papilómy ako prejavy infekcie človekom vírusom nazývaným HPV (ľudský papilómový vírus) sú v ľudskom tele neustále prítomné. A tak sa úplne zbaviť daného vírusu nie je samozrejme možné pri aplikácii ako modernej, tak aj z predchádzajúcich medicínskych produktov. Z tohto dôvodu je možné zabiť iba vonkajšie prejavy vírusu.

Papilómy sa môžu objaviť na ľubovoľnej časti ľudského tela. Pri používaní lieku Panavir na liečbu môže trvať dva dni alebo možno desať (s plantárnymi papilómami). Prostriedok, ktorý preniká do hlavy papilómu, ho zbavuje potravy.

Panavirový gél z herpesu

Účinok masti na erupciu herpesu, ústneho i genitálneho, je založený na "spánku" vírusu, pretože žiadny liek nemôže úplne vyliečiť. Hlavnou vecou je včas použiť prostriedky na zastavenie šírenia.

Pri prvých prejavoch herpesových pľuzgierov na koži stojí okamžite rozmazanie postihnutej oblasti bavlneným tampónom s masťou. Opakujte každé štyri hodiny. Za tri až päť dní zmiznú bubliny. To isté sa deje s vyrážkami na slizniciach úst alebo nosa, ako aj s genitálnym alebo rektálnym herpesom.

Ak máte dlhú a chronickú infekciu, mali by ste sa obrátiť na svojho lekára.

Návod na použitie

Podrobné pokyny na použitie Panavir gél je uvedený na obale lieku. Nižšie sú niektoré prípady tohto lieku. V takom prípade to všetko príde na jednu vec - čím skôr začnete používať nástroj, tým rýchlejšie dosiahnete výsledok.
Pokyny na použitie masti sú obsiahnuté v častiach uvedených v článku.

Návod na použitie pre deti

Používa sa gél Panavir pre deti, rovnako ako pre dospelých. Veľmi prísna kontraindikácia pre deti do 12 rokov. Je to spôsobené rastom ich tela. V návode je podrobne špecifikovaný.

Panavir gél počas tehotenstva

Na základe vykonaných štúdií sa vedci stali presvedčenými, že počas prijímania počas tehotenstva nemá žiadne negatívne dôsledky, čo je v prehľadoch jednoznačne rozprávaná.

Hodnotenie používania tehotenstva

Poďme analyzovať populárne stránky: v tomto prípade sa zameriavame na fóra tehotných žien, ktoré používali masť Panavir. Prehľady znamenali pozitívnejší účinok. Jediná vec, ktorú môžete povedať, je pravdepodobnosť:

 • nedostatok výsledkov liečby;
  Odporúčanie v tejto súvislosti predstavuje komplexné zaobchádzanie, tj konzultácie so špecialistom a podrobné preskúmanie situácie.
 • prítomnosť alergických reakcií;
  Sú to štandardné kontraindikácie, pretože zložky lieku môžu spôsobiť alergickú reakciu.

O aplikácii Panavir Gelu počas tehotenstva odporúčajú ženy úplnú bezpečnosť a bezproblémovú starostlivosť. S včasným a správnym použitím lieku počas tehotenstva sa dokonca odporúča.

Panavirový gél z papilómov: recenzie

Recenzie o používaní drogy z papilómov obsahujú mimoriadne pozitívne odporúčania. Je to spôsobené rýchlosťou účinku liečivých zložiek a jednoduchou aplikáciou v akejkoľvek zóne s výnimkou obmedzení na obdobie tehotenstva (tkaniva). To znamená úplnú absenciu situácií zbytočnosti prijímania alebo alergických prejavov po nej.

Panavirový gél z papilómov, posudzovaný podľa recenzií, je dosť efektívnym nástrojom.

Taktiež sa používa gél Panavir z bradavíc na genitáliách, pričom spätná väzba o použití v tomto prípade je pozitívna.

To mnohí zaznamenali aj v prípade chronických ochorení, ktoré však môžu vyžadovať dlhšiu liečbu.

Recenzie o používaní gélu Panavir z bradavíc

Zvyčajne na liečbu bradavíc je potrebné 1-2 jednorazové použitie masti maximálne na 10 dní. Ale niekedy môže byť potrebná komplexná liečba.

Súčasne podľa recenzií o používaní lieku z bradavíc spotrebitelia poznamenávajú:

 • Neprítomnosť jaziev po zmiznutí bradavíc (v prípade visiaceho druhu);
 • pri častom podávaní (viac ako 5 krát denne) je silné pocity svrbenia na mieste bradavice.

To znamená, že pri správnej aplikácii je gél Panavir z bradavíc jedným z najúčinnejších prostriedkov.

Panavirový gél z herpesu: recenzie

Keď sa používajú v intímnej oblasti, pacienti si všimnú účinnejšie používanie spreja ako masti. Hoci podľa recenzií používanie masti pomáha okamžite pri svrbení a bolesti. Najčastejšie používaným formulárom je Panavir Inlayt. Pre pohodlné používanie návodov na použitie s gélom Panavir Inlay sú v každom obale.

Liečba sa má vykonávať pod dohľadom špecialistu, bez ohľadu na pozitívnu spätnú väzbu o použití gélu Panavir z herpesu.

Analyzujme výsledky použitia gélu Panavir z herpesu na perách. Spätná väzba poskytnutá na mnohých stránkach naznačuje pozitívnu skúsenosť

Analýza názorov na gél Panavir s HPV, recenzie sú korelované 20/80, kde je 80% pozitívnych.

Liekové analógy

Gel Panavir má niekoľko liekov, ktoré sú takmer podobné. Ale ako bolo uvedené vyššie, kompozícia je zložitá a jedinečná, takže neexistuje plná náhrada. Napríklad imunomodulačné činidlá, ako napríklad Viferon alebo Kagocel, sa považujú za takmer podobné ako Panavir.

Podobnejšie v zložení a vlastnostiach je Genferon - liek podobný zložkám, ale jeho náklady sa líšia.

A tiež podobné, ale drahšie lieky - Giporamin, Allomedin, Infagel, Gerpevir a množstvo analógov založených na acyklovíru.

V tomto prípade je otázka - čo presne môžete nájsť v predaji, aby ste mohli začať včas riešiť problémy, ktoré vznikli.

Analógy sú lacnejšie

Náprotivky, ktoré zodpovedajú akcii s génom Panavir, sú lacnejšie, prakticky neexistujú. Môžete si všimnúť Oksolinovuyu masť, ale tento nástroj je len lokálna aplikácia, nepomôže so všetkými vyššie uvedenými príkladmi použitia.

Tiež stojí za zmienku rôzne analógy na báze Acyclovir - Zovirax, Ciclovir, Medovir a iné podobné prostriedky.

Je potrebné poznamenať, že Acyclovir - nástroj používaný na liečbu akejkoľvek formy herpesu, ako mnoho iných imunomodulačných činidiel. Treba však poznamenať, že mnohé z nich nie sú viacnásobné (na liečbu niekoľkých typov ochorení) a miestna liečba len vyrážky s oparom, na rozdiel od Panavira.

Užitočné video

V tomto videu vám praktický dermatovenerológ povie o účinných prostriedkoch na liečbu bradavíc (papilómov):

panavir

Popis je aktuálny 04/25/2014

 • Latinský názov: Panavir
 • ATX kód: J05AX
 • Účinná zložka: Polysacharidy z výhonkov Solanum tuberosum
 • výrobca: Zelenaya Dubrava ZAO (Rusko)

štruktúra

štruktúra roztoku na intravenózne podanie nasledujúce: účinná látka - polysacharidy strieľa Solanum tuberosum, a tiež prítomné v zložení pomocných látok - Chlorid sodný, voda na injekciu.

Prípravok vo forme gélu obsahuje podobnú účinnú zložku a tiež obsahuje glycerol, makrogol 400, makrogol 4000, hydroxid sodný, etanol 95%, hexahydrát dusičnanu lantanitého, voda ako pomocné látky.

Rektálne čapíky obsahovať účinnú látku polysacharidy z výhonkov Solanum tuberosum, tiež kompozícia obsahuje pomocné látky: tvrdý tuk alebo cukrovinky, parafín, emulgátor.

Vaginálne sviečky Panavir má v zložení podobnej účinnej látky, ale tiež obsahuje polyetylénoxid 1500 (alebo macrogol 1500) polyetylénoxid 400 (alebo makrogol 400).

Forma vydania

Riešenie pre správu - bezfarebná kvapalina bez zápachu môže niekedy mať svetlo hnedý odtieň. Obsahuje sa v ampulkách alebo v sklenených priehľadných fľašiach s objemom 5 ml. Kartónový zväzok obsahuje 2, 5 alebo 10 ampuliek v polymérnej bunkovej krabici z plastu.

Gél na aplikáciu miestnych a externých sa vyrába vo forme homogénnej bielej hmoty so slabo vyjadreným špecifickým zápachom. K dispozícii je hliníková rúrka na 3, 5, 10 alebo 30 gramov, v kartónovom zväzku je 1 hliníková trubica.

Rektálne čapíky môžu mať bielej alebo žlto-bielej farby, valcovitého alebo kužeľovitého tvaru. Pach nie je, je povolené prítomnosť inklúzií žlto-šedej farby. Obsahuje v polymérovom balení s obsahom 5 ks. Vyhotovené v krabiciach z lepenky, v ktorých je uzavretý jeden alebo dva obaly.

Vaginálne čapíky majú valcovitý alebo kužeľovitý tvar. Farba sivobiela, priesvitná. Contour balenie obsahuje 5 čapíkov v balení kartónu - jeden obal.

Farmakologický účinok

Panavir je liek s antivírusovými a imunomodulačnými účinkami. Obsahuje extrakt z výhonkov Solanum tuberosum. Hlavná aktívna zložka extraktu je hexózový glykozid, čo zahŕňa manóza, ramnózy, galaktózy, Arabinóza, glukóza, Xylóza a kyseliny uronovej.

V procese liečby Panavir zaznamenal aktiváciu produkcie interferón, zvýšenie nešpecifickej imunity.

Liečivo má protivírusový účinok kvôli schopnosti účinnej látky inhibovať syntézu vírusovej DNA v bunkách, ktoré boli vírusom ovplyvnené.

Panavir v terapeutických dávkach je normálne tolerovaný, nedochádza k žiadnym negatívnym účinkom (alergický, mutagénny, teratogénny, karcinogénny, embryotoxický) na telo.

Liek má tiež analgetické a protizápalové vlastnosti, vytvára určitý regeneračný účinok, urýchľuje proces vredov v podobe zjazvenia. Má tiež antipyretický účinok. Zaznamenáva sa schopnosť liečiva zlepšiť funkcie optického nervu a sietnice.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Keď sa roztok podáva intravenózne polysacharidy sa môže zistiť v krvi približne päť minút po podaní lieku. Polysacharidy sú ďalej zachytené bunkami retikulo-endotelový systém sleziny a pečene. Vylučuje sa hlavne obličkami a pľúcami. Eliminačný proces prebieha rýchlo, polysacharidy sú prítomné v moči a vo vzduchu vydychované osobou po 20-30 minútach.

Indikácie na použitie

Roztok na intravenózne podávanie a rektálne čapíky sa používajú na nasledujúce ochorenia a stavy:

 • herpesvírusové infekcie (Vrátane herpes zoster, palindromic genitálneopar, ophthalmoherpes);
 • sekundárne stavy imunodeficiencie, spôsobené infekčnými chorobami;
 • cytomegalovírusovej infekcie (používa sa na liečbu žien s potratom, ako aj pri príprave na koncepciu na liečbu pacientov s chronickou vírusovou infekciou).

Pri komplexnej liečbe:

Panavir gél používa pre kožné choroby a ochorenia slizníc infekčné a zápalové povahy, ktoré najprv vyvolal herpes simplex vírus a druhého typu (vrátane genitálny herpes).

Vaginálne čapíky v gynekológii sa používajú ako súčasť komplexnej liečby vývoja genitálneho herpesu u žien.

kontraindikácie

Kontraindikácie pri aplikácii roztoku Panavir sú nasledovné:

 • individuálna intolerancia;
 • alergia na zložky liekov;
 • obdobie dojčenia;
 • vek dieťaťa do 12 rokov.

Kontraindikácie pri aplikácii gélu Panavir sú nasledujúce:

 • individuálna intolerancia a vysoká citlivosť na zložky lieku;
 • vek do 18 rokov.

Rektálne a vaginálne čapíky nie je možné užívať v nasledujúcich prípadoch:

 • precitlivenosť;
 • ťažké ochorenia sleziny a obličiek;
 • tehotenstvo;
 • dojčenia;
 • vek do 18 rokov.

Vedľajšie účinky

V roztoku pre spracovanie na intravenózne podanie a rektálne čapíky, môže dôjsť komplikácie, ktoré sú spojené s vysokou citlivosťou na komponenty Panavir, ako aj individuálnej neznášanlivosti na liek.

Ak sa krém používa na vonkajšie použitie, na miestach, kde sa aplikuje, sa môže objaviť svrbenie a začervenanie. Tieto príznaky však rýchlo zmiznú.

Pri liečbe vaginálnymi čapíkmi sa zriedkavo pozorujú alergické reakcie.

Ak sa objavia vyššie uvedené alebo iné vedľajšie účinky, je potrebné pozastaviť liečbu a konzultovať s odborníkom.

Návod na použitie (metóda a dávkovanie)

Pokyn pre spoločnosť Panavir je nasledujúci. Injekcie roztoku sa vykonávajú intravenózne, pomaly a postrekujú. Terapeutická dávka je 200 μg účinnej látky, to znamená roztoku z jednej ampulky alebo ampulky.

Pri liečbe herpesvírusová infekcia a klíšťovej encefalitídy liek sa používa dvakrát, pričom interval je 48 alebo 24 hodín. Ak je takáto potreba, môžete opakovať liečbu v jednom mesiaci.

Pri liečbe HPV a cytomegalovírusových infekcií liek sa aplikuje trikrát počas prvého týždňa (interval je 48 hodín) a dvakrát počas druhého týždňa (interval je 72 hodín).

Pri exacerbácii peptického vredového ochorenia Injekcie sa podávajú intravenózne päťkrát denne počas desiatich dní.

Pri liečbe reumatoidná artritída, ktorý je kombinovaný s herpesvírusovou infekciou, sa podáva päť injekcií intravenózne, interval je 24-48 hodín. Kurz sa opakuje po dvoch mesiacoch, ak je to potrebné.

na chrípka a SARS dve intravenózne injekcie sa uskutočňujú v intervaloch 18 až 24 hodín.

na chronickej bakteriálnej prostatitídy existuje päť intravenóznych injekcií s intervalom 48 hodín.

Pokyn na Panavir Inlay gél ďalšie. Aplikuje sa miestne, externe. Masť je umiestnená na tenkej vrstve v oblastiach postihnutých ochorením. Gél sa má aplikovať 5-krát denne, liečba trvá 4-5 dní. V prípade potreby môže lekár predĺžiť liečbu na desať dní.

Návod na použitie Panavir (rektálne čapíky) ďalšie. Pri liečbe herpesvírusových infekcií a kliešťovej encefalitídy sa jeden čapík používa dvakrát s intervalom 48 alebo 24 hodín. Ak je to potrebné, po mesiaci sa liečba zopakuje.

Pri liečbe chrípky a SARS sa 1 čapík používa každých 24 hodín po dobu piatich dní.

Pri liečbe cytomegalovírusom infekcie a papilomavírusu 1 ukazuje použitie maternice trikrát v priebehu prvého týždňa (v tomto intervale je 48 hodín) a dvakrát v priebehu druhého týždňa (čas - 72 hodín).

Čapíky (tablety) vaginálne sa aplikujú intravaginálne. Musíte vstúpiť čo najhlbšie, v polohe naklápania, ohýbať nohy. Po dobu 5 dní sa denne podáva 1 čapík. Opakovanie liečby je možné len po konzultácii s lekárom.

Pokyn na rozprašujte intímny Panavir stanovuje, že fľaša musí byť pred použitím otrasená a aplikovaná vertikálne. Aplikujte zvonka na postihnuté miesto, stlačením ventilu 1-2 krát. Na použitie intravaginálne je k dispozícii špeciálna hubica.

predávkovať

Žiadne prípady predávkovania. Predklinické štúdie naznačujú, že liek má nízku toxicitu.

interakcie

Roztok Panavira sa nezmieša v jednej injekčnej striekačke s inými parenterálnymi prípravkami.

gél a Sprej Panavir Intim Nepoužívajte na rovnakú oblasť pokožky súčasne s akýmkoľvek iným topickým prípravkom.

Obchodné podmienky

Riešenie, rektálna a vaginálne čapíky sú vydávané na lekársky predpis.

Gél Panavir uvoľňované v lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

Uchovávajte liečivo na suchom a tmavom mieste pri teplote 2-25 ° C. Droga by mala byť chránená pred deťmi.

Dátum vypršania platnosti

Panavir sa môže uchovávať 3 roky.

Špeciálne pokyny

Panavir sa podáva intramuskulárne iba podľa pokynov ošetrujúceho lekára. Ak je roztok zakalený, nie je vhodný na ďalšie použitie.

Liečba gélu na topickú aplikáciu sa odporúča začať v najskorších štádiách ochorenia s objavením sa prvých symptómov. Gél sa nepoužíva v oftalmológia. Nenechajte sa dostať do vašich očí.

Neexistujú žiadne údaje o účinku lieku na schopnosť riadiť dopravu a pracovať so zložitými mechanizmami.

analógy

Panavir neexistuje na aktívnej látke štrukturálnych analógov lieku Panavir. Analogy sú zvolené ošetrujúcim lekárom v závislosti od diagnózy pacienta. Podobný mechanizmus účinku má aj drogy arbidol, Jodantipyrin, Detoksopirol, ferrovie. Ak je pacient určený na liečbu Panavirom, v prípade potreby môžu analógy lacnejšie odporučiť len špecialistu.

deti

Panavir v roztoku sa môže používať na liečbu detí vo veku od 12 rokov. Podáva sa intravenózne v dávke 100 mcg (polovica 1 ampulky).

S alkoholom

Alkoholová kompatibilita lieku nie je podrobne opísaná. Napriek tomu odborníci nedoporučujú konzumovať alkohol počas liečby Panavirom, pretože môžu byť nežiaduce dôsledky. Konkrétne sa zvyšuje toxický účinok na množstvo orgánov, zhoršuje sa reakcia z precitlivenosti, zvyšuje sa riziko ďalších vedľajších účinkov.

Počas tehotenstva a laktácie

Riešenie lieku Panavir v tehotenstve sa predpisuje len vtedy, ak je prekročený potenciálny prínos ženy pre prípad poškodenia plodu. Tehotenstvo je dôvodom povinnej konzultácie s lekárom pred začatím užívania lieku.

Dojčenie počas trvania liečby roztokom a rektálnymi čapíkmi Panavir sa musí vysadiť.

Recenzie na Panavir

Recenzie o Panavir Inlayt, ako aj spätná väzba na rektálne čapíky naznačujú, že v terapeutických dávkach sa liek prevádza normálne a nespôsobuje negatívne vedľajšie účinky. Ľudia, ktorí podstúpili liečbu týmto liekom, rovnako ako lekári poznamenajú, že injekcie Panavira intravenózne majú účinok po prvej aplikácii na rôzne ochorenia. Ak však používate ampulky, mali by ste jasne dodržiavať schému liečby, ktorú lekár predpísal.

Recenzie o Panavir - herpes gél tiež pozitívne. Podľa pacientov, droga, v porovnaní s inými liekmi opar a od papilómy, funguje za niekoľko dní, eliminuje vonkajšie prejavy herpesu.

Používatelia na to poznamenávajú intímny sprej Panavir Inlayt jednoduchšie a pohodlnejšie na použitie ako masť alebo sviečky. Umožňuje rýchlo sa zbaviť nepríjemných pocitov v intímnej zóne a vyliečiť infekčné choroby.

Panavirový gél z bradavíc aby sa vo všetkých prípadoch zbavil. Používatelia si uvedomujú, že je účinnejšia pri komplexnej terapii.

Cena Panavir, kde kúpiť

Koľko je to roztoku na intravenózne podanie, by sa malo objasniť, pretože cena Panavira v / v (5 ks) v Moskve sa pohybuje od 3700 do 4000 rubľov. Kúpiť ampulky (5 ks v balení) môže byť lacnejšie, ak existujú zásoby a zľavy.

Na Ukrajine injekcie Panavir (5 ampuliek) možno zakúpiť za cenu 900-1200 UAH. Ak chcete urobiť 2 injekcie, balenie (2 ks) bude stáť od 300 UAH.

cena gél Panavir 30 g v priemere je 800-900 rubľov. Náklady na gél 3 g je v priemere 150 rubľov. Masť z herpesu Panavir (3 g) na Ukrajine v srdnem stojí 50 až 60 UAH.

cena Panavir Inlayt je priemerne 350-400 rubľov. pre 1 fľašu. Striekajúce intímne na Ukrajine je možné zakúpiť za cenu 220 UAH.

Vaginálne čapíky (tablety) Panavir stojí v priemere 1 700 rubľov. na balenie 5 ks.

Rektálne sviečky bude stáť v priemere 1800 rubľov. na balenie 5 ks.

Opis účinku a pokynov pre gél Panavir

 • Farmakologický účinok
 • Indikácie na použitie, kontraindikácie
 • Popis a zloženie gélu
 • Ako a kedy sa uchádzať?
 • Ďalšie funkcie

Herpes, papilómy sú infekčné choroby, ktoré sa ťažko liečia. Trh s liekmi je bohatý na antivírusové lieky, čo však neovplyvňuje štatistické údaje o chorobnosti. Ruskí vedci vyvinuli unikátny produkt založený na výhonky Solanum tuberosum, ktorý je vysoko účinný pri liečbe oparu a HPV infekcie - gélové Panavir. Je to rastlinný liek, jeho kvalita je potvrdená klinickými skúsenosťami. Gél Panavir pre topické použitie je jedným z mála produktov, ktoré prakticky postrádajú kontraindikácie a vedľajšie účinky.

Farmakologický účinok

Hlavná zložka gélu Panavir je komplexný polysacharid (hexodický glykozid), ktorý inhibuje replikáciu vírusu. Časť vírusu je zbavená možnosti reprodukcie a šírenia do zdravých buniek, čo nevyhnutne vedie k jeho smrti a osoba sa zotavuje.

Na liečbu papilómov používa herpes simplex externé liekové formy antivírusových liekov. Gél Panavir je netoxický prípravok na vonkajšie použitie s najvyššou účinnosťou. Pokyny na použitie gélu zdôrazňujú jeho schopnosť odolávať vírusu herpes simplex (orálne, genitálne).

Laboratórne vyšetrenie potvrdilo absenciu karcinogénneho, alergického účinku. Liek neovplyvňuje reprodukčný systém, vývoj plodu. Výsledky štúdií identifikovali Panavir medzi inými protivírusovými analógmi, ktoré majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Indikácie na použitie, kontraindikácie

Panavir gél sa odporúča pre liečenie, prevencia infekčných a zápalových ochorení kože, slizníc, ktoré sú spôsobené herpes infekcií (I a typu II, genitálny herpes). Boli vykonané ďalšie štúdie, ktoré rozšírili terapeutické indikácie. Teraz je Panavir predpísaný aj na liečbu a prevenciu papilómov (anogenitálnych bradavíc).

Pokyny na použitie sú kontraindikácie, ale sú spojené výlučne s individuálnou neznášanlivosťou zložiek gélu. Pri kontrolách tohto lieku sa spomínajú iba malé alergické reakcie, ktoré neovplyvňujú celkový pozitívny klinický obraz. Na liečbu herpesu a papilómov prvýkrát vynašiel bezpečný, účinný prostriedok rastlinného pôvodu.

Popis a zloženie gélu

Liečivo je dostupné vo forme rúrky s gélom (30 g, 3 g, iné), balené v lepenkovej škatuli spolu s pokynmi. Gél je homogénna hmotnosť bielej farby s miernym zápachom. Množstvo účinnej látky v lieku (polysacharidy), - 0,002 g pomocné zložky - glycerol, makrogol, etanol, hydroxid sodný, lantánu hexahydrátu dusičnanu a vody.

Ako a kedy sa uchádzať?

Pokyny na použitie naznačujú dva spôsoby použitia: vonkajšie, miestne. Gél sa aplikuje na zasiahnutú oblasť pokožky a / alebo sliznice, ktoré sa tretia. Počet procedúr - najmenej 4-5 denne. Liečba trvá 5 až 10 dní (podľa indikácií). Činidlo je pomerne úsporné, pre výrazný účinok je postačujúce naniesť gél s tenkou vrstvou, ale na celú postihnutú plochu.

Herpes je liečený dostatočne tvrdo. Na vyriešenie tohto problému sa zvyčajne používa komplex antiherpetických prípravkov. Väčšina z nich však potláča imunitný systém človeka a potláča jeho aktivitu. Panavir (všetky jeho farmakologické formy) je spojencom imunitného systému, ktorý stimuluje prirodzenú obranu. Návod odporúča začať liečbu gélom pri prvých príznakoch herpetickej infekcie, akonáhle došlo k svrbeniu, začervenaniu. Ale v neskorších štádiách choroby liek potlačuje aktivitu vírusu.

Na liečbu genitálnych papilómov, genitálnych bradavíc, bradavíc sa často používajú agresívne lieky, ktoré môžu vyvolať vývoj sekundárnej infekcie, objavenie nových formácií. Panavir pôsobí inak a je oveľa účinnejší. Je aktívny proti všetkým typom papilómov a nespôsobuje sekundárne reakcie. Na odstránenie papilómov sa odporúča komplexná liečba s liekom Panavir, ktorá zahŕňa povinné použitie gélu na topickú aplikáciu. Vplyv vírusu je zablokovaný zvnútra, kožné útvary zmiznú rýchlejšie, koža sa obnoví rýchlejšie.

Panavir gelové soli neumožňujú prenikanie inej infekcie cez postihnutý povrch. V dôsledku aplikácie činidla sa na pokožke vytvorí neviditeľná bariéra, ktorá chráni tkanivá. To je dôvod, prečo inštrukcia odporúča gél nielen ako liečivo, ale aj preventívne proti papilómu a herpesu.

Ďalšie funkcie

Pokyny na použitie sú možné (zriedkavé) vedľajšie účinky, ktoré sa môžu prejaviť sčervenanie alebo svrbenie, ktoré rýchlo prechádzajú. Niekedy sa môžu objaviť alergie na zložky gélu. Keď sa objavia alergické reakcie, liečba sa má prerušiť a pacient sa musí poradiť s lekárom. Obmedzene sa Panavir používa v pediatrickej praxi počas tehotenstva, počas laktácie. Vo vyššie uvedených situáciách rozhoduje iba lekár o potrebe liečby týmto liekom.

Liečivo je minimálne toxické, prípady jeho predávkovania nie sú pevné. Jeho vysoká terapeutická účinnosť na papilómy a herpes je naopak laboratórne potvrdená. Pokyn pre Panavir, ako aj pre väčšinu analógov, neodporúča kombinovať tento liek s inými antivirotikami topickej aplikácie, aby sa predišlo neočakávaným reakciám.

Liečivo sa štandardne skladuje na tmavom mieste pri teplote 2-25 ° C. Čas použiteľnosti - 3 roky. Gél sa vydáva bez lekárskeho predpisu, jeho cena je k dispozícii každému pacientovi.

Výrobca pridal rad liekov skupiny Panavir sprejovým gélom. Táto inštrukcia poukazuje na pohodlie jej použitia v dôsledku prítomnosti prídavnej trysky s rozprašovačom.

Panavir vo forme gélu je cenný produkt na trhu. Na rozdiel od iných analógov, droga má komplexný antivírusový účinok a má rad ďalších výhod: analgetiká, zmierňuje svrbenie, urýchľuje regeneračné procesy, úplne ekonomickej v použití, nezanecháva žiadne zvyšky na oblečení, takmer bez zápachu. Domáci Panavir je vynikajúcou alternatívou k drahým zahraničným výrobkom.

Gél Panavir: návod na použitie

Gél Panavir sa týka farmakologickej skupiny liekov antivírusových liekov s imunomodulačným účinkom na vonkajšie použitie. Používa sa na komplexnú liečbu rôznych vírusových infekčných ochorení s prevažujúcou lokalizáciou v koži alebo slizniciach.

Forma vydania a zloženia

Gél Panavir je homogénna hmotnosť s bielou farbou a miernym špecifickým zápachom. Hlavnou účinnou látkou liečiva je komplex polysacharidových výhonkov rastlín Solanum tuberosum, jeho obsah v 100 g gélu je 0,002 g. Tiež formulácia prípravku obsahuje pomocné zložky, ktoré zahŕňajú:

 • Macrogol 4000.
 • Hydroxid sodný.
 • Glycerol.
 • Lantana nitrát.
 • Etanol 95%.
 • Hexahydrát.
 • Čistená voda.

Gél Panavir je obsiahnutý v hliníkovej rúrke v množstve 3, 5, 10 a 30 g. Kartónový zväzok obsahuje 1 tubu s primeraným objemom gélu, ako aj anotáciu k prípravku.

Farmakologický účinok

Ako účinná zložka obsahuje Panavir gélu čistí komponenty rastlín Solanum tuberosum, ktoré obsahujú rôzne organické zložky a polysacharidy, vrátane glukózy, ramnóza, arabinózy, manóza, xylóza, galaktóza, uronové kyseliny. Takéto komplexné organické zlúčeniny definuje imunomodulačnej (zlepšiť funkčnú aktivitu imunity) a antivírusový účinok. Imunomodulačné účinok je realizovaný zvýšením syntézy interferónmi a gama-globulín buniek imunitného systému.

Údaje o možnej absorpcii, distribúcii, metabolizme a vylučovaní účinnej látky po aplikácii gélu Panavir nie sú dnes dostupné.

Indikácie na použitie

Použitie gélu Panavir indikovaný na liečbu infekčných vírusových patológie kože alebo slizníc, čo je spôsobené tým, herpes vírusom (vrátane genitálny herpes), infekcie ľudským papilomavírusom, ktorá sa vyznačuje tvorbou genitálnych bradavíc.

Kontraindikácie pre použitie

Absolútnou kontraindikáciou pre použitie gélu je individuálna intolerancia ktorejkoľvek zo zložiek lieku, rovnako ako vek 18 rokov.

Dávkovanie a podávanie

Gel Panavir je určený na vonkajšie použitie. Aplikuje sa tenká vrstva na postihnutú kožu alebo sliznice 5 krát počas dňa. Priemerný priebeh liečby génom Panavir je 4-5 dní, v prípade potreby sa môže predĺžiť až na 10 dní.

Nežiaduce účinky

Vo všeobecnosti je gél Panavir dobre znášaný. Niekedy je možné vyvinúť reakciu podráždenia v oblasti jej aplikácie vo forme sčervenania a pálenia alebo svrbenia. Zvyčajne tieto vedľajšie účinky zmiznú samy osebe, pričom sa nevyžaduje stiahnutie lieku.

Špeciálne pokyny

Pred použitím lieku Panavir si dôkladne prečítajte pokyny týkajúce sa lieku. Existuje niekoľko špeciálnych pokynov, na ktoré by ste mali venovať pozornosť:

 • Pre lepší terapeutický účinok by sa liek mal používať pri prvých príznakoch vírusového poškodenia kože alebo slizníc.
 • Aplikácia lieku by sa mala vykonať na čistú pokožku, ruky sa musia umyť vopred a po použití gélu sa ruky musia umyť mydlom a vodou.
 • Liek nie je určený na použitie u oftalmológov, ak sa náhodou prehltnú do očí, mali by sa opláchnuť veľkým množstvom tečúcej vody a poradiť sa s lekárom.
 • Liek nereaguje s liekmi z iných farmakologických skupín.
 • Gél Panavir sa môže použiť pre tehotné ženy za predpokladu, že očakávaný prínos pre matku prevyšuje potenciálne riziko pre plod.
 • Liek neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií a schopnosť koncentrácie.

V lekárni siete sa Panavir gél vydáva ako voľnopredajné lieky. V prípade otázok alebo pochybností o jeho použití sa poraďte s lekárom.

predávkovať

Prípady predávkovania génom Panavirom nie sú opísané. Predklinické štúdie naznačujú nízku toxicitu lieku, dokonca aj vtedy, ak je gél chybný pri orálnom podaní.

Analógy gélu Panavir

Podobná zložka a terapeutický účinok na prípravu gélu Panavir je Gipferon.

Podmienky ukladania

Čas použiteľnosti gélu Panavir je 3 roky od dátumu jeho výroby. Prípravok sa má skladovať v pôvodnom továrenskom balení, tmavý, suchý, nedostupný pre deti pri teplote vzduchu +2 až + 25 ° C.

Gél Panavir cena

Priemerné náklady na 30 gramov gélu Panavir v lekárňach v Moskve sa pohybujú v rozmedzí 769-854 rubľov.

Recenzie o liečbe papilomagelového gélu Panavir

Papillómy spadnú, ak sú rozmazané najjednoduchšími lacnými.

Panavir - domáce antivírusové liečivo používa na liečbu ochorení, spôsobených rôznymi vírusmi: ľudský papilomavírus (HPV), herpes vírusy, chrípky, CMV, SARS.

Jednou z foriem uvoľnenia tohto lieku je panavirový gél z papilómov, prehľady pacientov potvrdzujú jeho účinnosť, môžete si ich prečítať na konci tohto článku.

Čo je to tento prípravok?

Panavir bol vytvorený ruskými vedcami pracujúcimi v Národnej výskumnej spoločnosti a registrovanými v Rusku v roku 2008. Na vývoj a realizáciu v lekárskej praxi boli v roku 2013 ocenení tvorcovia spoločnosti Panavir ocenením RF. Táto novátorská droga je registrovaná aj v krajinách SNŠ.

Papilómy sa môžu zmeniť na rakovinu!

Dlhý čas sa vytvoril názor, že papilómy sú len kozmetické chyby, ale nedávne štúdie vystrašili ALL! Papilómy a bradavice sú prvým znakom nádorových nádorov. Vedúci lekár vám povie, ako sa chrániť.

Okrem gélu Panavir sa vyrábajú aj iné formy tohto protivírusového lieku: rektálne a vaginálne čapíky, roztok na intravenózne injekcie, sprej. Vo forme masti, tabliet a krému nie je k dispozícii Panavir.

Účinok lieku

Bežné bradavice alebo papilómy sa môžu kedykoľvek stať rakovinovým melanómom! Chrániť sa. "

Panavir je prírodný bylinný liek. Jeho účinná látka sa získava z mladých výhonkov rastlín Solanum tuberosum - všetkých známych zemiakov. Výťažok zo zemiakových výhonkov obsahuje unikátny polysacharid triedy hexózových glykozidov, ktorý obsahuje mnoho biologicky aktívnych zložiek s antivírusovou aktivitou.

Účinok lieku Panavir je zameraný na blokovanie syntézy vírusových proteínov a zvýšenie odolnosti tela voči mnohým typom vírusov. Tento liek zvyšuje tvorbu krviniek protilátkami proti papilomavírusom, herpesvirusom, cytomegalovírusom a iným vírusovým infekciám.

Z dôvodu posilnenia imunity je aktivita vírusov potlačená obranou tela, navyše má Panavir protizápalový, antipyretický, analgetický účinok. Pozoruje sa aj jeho pozitívny vplyv na funkcie optického nervu a sietnice, účinok hojenia rán u žalúdočných vredov.

Podľa odporúčané dávkovanie Panavir nie sú karcinogénne (rakovinotvorné) opatrenie nemá vplyv na vývoj embrya a plodu počas tehotenstva, neinhibuje reprodukciu, spôsobiť alergické reakcie sú veľmi zriedkavé.

Pokiaľ ide konkrétne o gél Panavir, má vysokú aktivitu proti herpes vírusom 1 a 2 typy. Tento liek odstraňuje zápaly a ďalšie príznaky herpesu na koži a slizniciach, podporuje zvýšenú lokálnu imunitu. Pri použití bezprostredne po prvých príznakoch vzniku herpesu - svrbenie, začervenanie, Panavir je schopný zabrániť výskytu bublinovej fázy.

Vďaka svojej konzistencii Panavir gel preniká do pórov kože a slizníc, kde narúša syntézu vírusových proteínov a podporuje lokálnu imunitu. Tieto vlastnosti robia tento liek vhodný aj na liečbu papilómov, bradavíc a bradavíc. Dôkazom toho sú početné prehľady pacientov, ktorí dostali pozitívny vplyv na používanie tohto nástroja.

Veľké papilómy a bradavice Panavir neodstráni, môže zabrániť výskytu nových rastov len po ich laserovom alebo chirurgickom odstránení. Prevencia syntézy vírusových proteínov a zvyšovanie lokálnej imunity voči vírusovým infekciám chráni pokožku a sliznice pred vznikom nových formácií. Pri posudzovaní recenzií pacientov mnohé z tohto gélu pomohli zbaviť sa malých papilómov, hoci inštrukcia k tomuto lieku takýto účinok sľubuje.

Indikácie na použitie

Pappylómy a bradavice sa môžu vyliečiť doma, rýchlo a bez nákladných operácií. Len nezabudnite raz za deň.

Podľa pokynov na použitie sa Panavir gél odporúča používať na lézie kožných a slizníc s vírusom herpes simplex typu 1 a 2 vrátane intímnych miest.

Avšak, lekári často predpisujú Panavir papillom a bradavíc kondylómy v období pred a po laserové ošetrenie alebo chirurgickom odstránení týchto nádorov, ako aj v kombinácii s inými terapeutickými činidlami v papilomatóza.

Hlavným spôsobom, ako sa zbaviť papilómov, bradavíc, kondylómov, je odstrániť ich laserovým alebo rádiovým nôžkom. Tieto metódy sú bezpečné a bezbolestné. Použitie Panavira pred a po odstránení umožňuje eliminovať vírusovú aktivitu v kožných vrstvách a zabrániť vzniku nových formácií.

Gel Panavir sa predáva bez lekárskeho predpisu, je v odporúčanom dávkovaní neškodný a nie je schopný vyvolávať malígne procesy.

Vaginálne sviečky Panavir

Z tohto dôvodu mnoho ľudí, ktorí majú papilloma, bradavice a bradavice pokuse o použitie tohto nástroja proti týmto nádorom, a, súdiac podľa názorov, často získať pozitívny výsledok, že sa zbavíme malých nádorov bez vybratia chirurga.

Panavirový gél sa môže použiť aj na genitálne bradavice na pohlavných orgánoch av perianálnej oblasti. Odstraňuje svrbenie a podráždenie, má antiseptický účinok, posilňuje lokálnu imunitu a zabraňuje tvorbe nových bradavíc. Je povolené používať ho na intravaginálnu aplikáciu, hoci je vhodnejšie použiť vaginálne čapíky Panavira.

Dávkovanie a podávanie

Som unavený opakovaním! Papilómy odídu po 3 dňoch, ak sú ľahko rozmazateľné.

Som unavený opakovaním! Papilómy odídu po 3 dňoch, ak sú ľahko rozmazateľné.

S oparom sa odporúča používať Panavir pred objavením sa pľuzgierov, pocit prvých príznakov - svrbenie, začervenanie, pocit pálenia a prasknutie kože. V týchto prípadoch je možné vylúčiť príznaky a vyhnúť sa bublinovej etape herpesu.

Aplikujte gél na problémové oblasti s herpes s tenkou vrstvou každé 2-3 hodiny (5 krát denne). Priebeh liečby je od 4 do 10 dní.

Pri aplikácii výrobku na tvár a najmä na oblasť očných viečok sa musí dbať na to, aby sa výrobok nedostal na sliznicu očí.

Keď papilomavírus infekcie Panavir a namazať papillomavírus bradavice na koži a genitálnych bradavíc v oblasti genitálií a perianálnej oblasti dvakrát denne cez hrubou vrstvou bez trenia kože. Odporúča sa vykonať päťdňový kurz pred chirurgickým alebo laserovým odstránením nádorov a desaťdenný kurz po odstránení.

Panavir sprej pre ústnu dutinu

Podľa názoru ľudí, ktorí používajú Panavir proti papilloma bradavice a genitálne bradavice, u malých kožných lézií po liečbe s týmto odstránením drog nemusí byť potrebné, často zmiznú samé o sebe. Pri veľkých papilónoch a bradaviciach bude použitie gélu Panavir pomôcť vyhnúť sa relapsu po ich laserovom alebo chirurgickom odstránení.

kontraindikácie

Pri externom používaní gélu Panavir sa do krvného obehu dostáva zanedbateľné množstvo jeho účinných látok, takže jeho použitie je málo kontraindikovaných.

Nepoužívajte tento liek:

 • Deti a mládež do 18 rokov;
 • S individuálnou neznášanlivosťou komponentov;
 • Dojčiace ženy;
 • V prvom trimestri tehotenstva;
 • Pri ťažkých ochoreniach sleziny, obličiek;
 • Na liečbu očných ochorení.

V tehotenstve, od druhého trimestra, by sa malo prijať rozhodnutie predpisovať tento gél, berúc do úvahy, že je škodlivé pre zdravie budúcej matky a plodu - vedľajšie účinky lieku alebo ich nedostatok liečby.

Ak je to nutné, použite tento nástroj počas dojčenia sa odporúča previesť dieťa kŕmenie z fľaše, alebo nahradiť Panavir gél je iný liek s podobnými účinkami, oprávnených dojčiacich matiek.

Možné vedľajšie účinky

Keď sa používa gél Panavir, vedľajšie účinky sa vyskytujú extrémne zriedkavo.

Možný vedľajší účinok

Môže to byť:

 • začervenanie;
 • svrbenie;
 • Alergické prejavy (vyrážka, opuch).

Pri výskyte jednej z týchto reakcií je potrebné odmietnuť použitie gélu a konzultovať s lekárom, pokiaľ ide o elimináciu vzniknutých symptómov a nahradenie prípravku analógom.

náklady

Odpoveď na otázku, do akej miery to stojí Panavir gel bude závisieť od jeho množstva v balíku a tiež od veľkosti obchodnej marže. Tento liek je dostupný v tubách s hmotnosťou 30 gramov, 10 gramov, 5 gramov a 3 gramy, ktoré sú spolu s pokynmi umiestnené v lepenkovej škatuli.

Sprej Panavir pre intímne oblasti

Cena gélu v najmenšom balení sa pohybuje v rozpätí 150-200 rubľov, najväčší - až 1000 rubľov.

recenzia

Pokiaľ ide o použitie gélu Panavir na odstránenie prejavov herpesu, väčšina recenzií potvrdzuje vysokú účinnosť tohto lieku. Liek zastavuje vývoj herpesových príznakov. Ak sa aplikuje pred objavením sa bublín, neobjavia sa, ale ak začnete používať liek v bublinovej fáze, príznaky herpesu sú v priebehu 3-5 dní.

Pred a po aplikácii gélu

Pokiaľ ide o použitie gélu Panavir z papilómov, bradavíc a kondylómov, v odpovediach neexistuje žiadna takáto jednomyseľnosť. Mnohí respondenti poznamenávajú, že náprava nebola účinná proti veľkým novotvarom. Berú však na vedomie, že po odstránení papilómov a bradavíc laserom, po ktorých nasleduje Panavir, sa rana liečí bez toho, aby zanechali stopu, pokožka zostane dlho čistá, nové rastliny sa nezobrazia.

Tí, ktorí používali tento liek proti malým papilómom, často píšu vo svojich odpovediach, že lieky im pomohli. Obzvlášť účinný bol tento gél v zbavení sa malých papilómov, ktoré sa nedávno objavili. Staršie formácie vyžadujú dlhšiu liečbu s Panavirom, ale aj tak nie je požadovaný výsledok vždy dosiahnuteľný.

Ak máte skúsenosti s liečbou papilomavírusu Panavir, nechajte svoju spätnú väzbu, najlepšie s fotografiou. To pomôže ľuďom s podobnými problémami pri získavaní spoľahlivých informácií.

Komentáre

Veronica, 37 rokov

Mal som na tvári veľký papilóm. Po konzultácii s lekárom bolo rozhodnuté ju odstrániť laserom. Obával som sa, že by sa objavila jazva, ale lekár si pre mňa vymenoval gélu Panavir a rana sa uzdravila bez formovania jazvy.

Ольга, 29 rokov

Panavirov gél stiahol s novo sa objavenou bradavicou na tvári. Po štyroch procedúrach sa začala bradavice svrbieť, pokračovala som v liečbe a o týždeň neskôr som videl, že stavba je čierna a vráskavá. Pokračoval som v roztieraní a asi o týždeň neskôr ráno som sa zobudil a všimol som si, že bradavice zmizla.

Petr, 45 rokov

V lete si všimol niekoľko malých papilómov na ramene. Začal ich rozmačknúť džúsom z chleba, zatmeli, ale nezmizli. Potom som sa rozhodol skúsiť Panavir gél, používal som ho podľa pokynov niekedy asi 10-12 dní, po ktorých sa papilómy zostupovali a odvtedy sa neobjavili.

Natalia, 34 rokov

Používa sa gél Panavir proti herpesu na perách - všetko je super! Hlavnou vecou nie je chýbať chvíle a pomazanie svrbiace miesto, kým sa bubliny nevyjdú. Ale ak vám to chýba, nič - vyrážky sú oveľa menšie a idú rýchlejšie. Len na rozmazanie je potrebné často a je potrebné dávať pozor, aby sa liek nedostal do úst.

Pred jedlom gél vypláva, aj keď nie je toxický, ak sa dostane do úst - je to v poriadku. Mazal tiež papilómy na krku. Tie malé a čerstvé zostúpili, staršie a väčšie zostali, myslím, že by som ich mal odstrániť laserom.

Teraz trochu o tajomstve boja proti papilómy a bradavice

Stále si myslíte, že zbavenie papilómov a bradavíc je ťažké? Súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky - víťazstvo v boji proti nádorom spôsobených ľudským papilomavírusom, aj keď nie je na vašej strane.

A ty si už premýšľal o chirurgickom zásahu a laserovom odstránení papilómov a bradavíc? Je to pochopiteľné, pretože riziko neoplazmu sa stane malígnym.

Koža na koži, nepohodlie a nepríjemný vzhľad. Všetky tieto problémy vám nie sú známe.

Ale možno je pravdepodobnejšie, že zaobchádzať nie s dôsledkom, ale s dôvodom? Odporúčame vám čítať informácie o prevencii rakoviny a liečbe neoplaziem na tele. Prečítajte si článok...