Hlavná

Kliniky

Lactofiltrum: inštrukcie na použitie a analógy lacnejšie

Lactofiltrum je enterosorbent, určený na normalizáciu intestinálnej mikroflóry. Je tiež účinným imunomodulátorom (skupina látok stimulujúcich imunitné procesy v tele).

Použitie lieku podporuje posilnenie imunity, odstránenie patologických toxínov z tela a odstránenie príznakov intoxikácie rôznych etiológií. Najčastejšie sa liek Lactofiltrum používa ako zložka komplexnej terapie alergických prejavov a porúch gastrointestinálneho traktu.

Napriek dostatočne vysokej úrovni bezpečnosti môže byť liek predpísaný len kvalifikovaným odborníkom po vykonaní diagnózy pacienta.

Klinická a farmakologická skupina

Enterosorbent, ktorý reguluje rovnováhu črevnej mikroflóry.

Podmienky dovolenky z lekární

Vydané bez lekárskeho predpisu.

Koľko stojí Lactofiltrum? Priemerná cena v lekárňach je na úrovni 300 rubľov.

Forma vydania a zloženia

Produkt sa vyrába v tmavohnedých tabletách s biezo-šedou impregnáciou. Tvar je valcový. Z toho, čo pomáhajú tablety, je uvedené v príslušnej časti.

Zloženie 1 tablety obsahuje účinné zložky:

 • Hydrolytický lignín - 355 mg;
 • Laktóza - 120 mg.

Pomocné zložky: stearát horečnatý - 5 mg, sodná soľ kroskarmelózy - 20 mg.

Farmakologický účinok

Farmakologický účinok enterosorbentu sa vyznačuje týmito vlastnosťami, ktoré sú vlastné lignínu a laktulóze, ktoré sú zahrnuté v jeho zložení ako aktívnych zložiek.

Hydrolytický lignín je sorbent, ktorého pôvod je prirodzený, pozostávajúci z produktov hydrolýzy dreva. Je charakterizovaná vysokou sorpčnou aktivitou a nešpecifickým detoxifikačným účinkom. To je schopný viazať sa v čreve a odstránenie patogénov a ich toxínov z tela, a tiež sa vzťahuje na liečivá, akékoľvek alergénu, etanol, soli ťažkých kovov a prebytku niektorých metabolických produktov: močovina, cholesterolu, bilirubínu, serotonín, histamín a iné produkty metabolizmu, pod vplyvom ktorých sa môže vyvinúť endogénna toxóza.

Laktulóza - syntetický disacharid, ktorý je schopný stimulovať rast lakto - a bifidobaktérie v hrubom čreve za normálnej črevnej mikroflóry, ktoré pôsobia ako fermentačný substrát. V dôsledku toho je tvorba organických kyselín, kyselina mliečna, kyselina octová a mravčia, ktoré sú schopné potlačiť rast patogénov a zníženie obsahu dusíkatých produktov látkovej výmeny sú toxické látky. Vďaka tomu sa zvyšuje osmotický tlak v lúmenu hrubého čreva a stimuluje sa peristaltika.

Indikácie na použitie

Dospelí a deti staršie ako 1 rok majú predpísané použitie lieku Lactofiltrum na liečbu nasledujúcich patologických stavov:

 • cirhóza pečene a hepatitída (ako súčasť komplexu liekov);
 • sezónne zníženie imunity;
 • narušenie rovnováhy črevnej mikroflóry (vrátane po aplikácii antibiotík);
 • chronická forma kolitídy (v liekovom komplexe);
 • syndróm dráždivého čreva (v kombinácii s inými liekmi);
 • kozmetické patológie (ako jeden z liekov na liečbu akné, vypadávanie vlasov atď.);
 • alergické prejavy (ako jedna zo zložiek komplexnej liečby žihľaviek a atopického ekzému);
 • rôzne porušenia správne trávenie vďaka disbióze sprevádzané plynatosť, nadúvanie, bolesti brucha a hnačka.

Liečba akné

Z akné Lactofiltrum šetrí dostatočne efektívne. Tento proces sa vyskytuje v dôsledku špeciálneho sorbentu obsiahnutého v prípravku. Čistí pacientov telo toxínov, toxínov a škodlivých látok. Okrem toho dochádza k obnoveniu črevnej mikroflóry, ako aj k obnoveniu auto-mikroflóry.

Lactofiltrum na akné sa má podať do 14 dní. Niekoľko dní po začiatku liečby by mal pacient zaznamenať pozitívny výsledok. Akné začína postupne zmiznúť, zápaly sa stávajú menej nápadné, nerovnosti sa vyhladzujú. Spätná väzba Laktofiltrum získala najviac pozitívnych výsledkov. Použitie tejto drogy dokazuje, že zdravé črevo je sľubom čistého a krásneho kože. Ľudia, ktorí dostali liečbu a zbavili sa chorôb tráviaceho traktu, zaznamenali výrazné zlepšenie stavu tváre.

V niektorých prípadoch Lacto Filtrum nepomôže pri akné. Tento faktor je vysvetlený skutočnosťou, že pacient zvýšil citlivosť na liek, na jeho jednotlivé zložky alebo iné problémy. Preto pred použitím lieku je potrebné prečítať si kontraindikácie.

kontraindikácie

Lactofiltrum je zakázané, ak:

 • galazoktemii;
 • krvácanie z čreva;
 • intestinálna obštrukcia;
 • precitlivenosť na laktulózu alebo lignín.

V prítomnosti črevnej atónie, žalúdočných vredov a 12 dvanástnikového vredu pri akútnom prúde je liek predpísaný opatrne, prísne pod lekárskym dohľadom.

Použitie v tehotenstve a laktácii

Údaje o bezpečnosti lieku Lactofiltrum počas tehotenstva a počas dojčenia nie sú k dispozícii.

Počas tehotenstva a dojčenia užívajte len podľa pokynov lekára.

Dávkovanie a spôsob podania

Návod na použitie naznačuje, že tablety Lactofiltrum sa užívajú perorálne, ak je to potrebné - po predbežnom drvení s vodou, 1 hodinu pred jedlom a inými liekmi.

 • Dospelí a deti staršie ako 12 rokov majú predpísané 2-3 tablety. 3 krát denne, deti vo veku 8 až 12 rokov - 1-2 lyžice. 3 krát denne, deti vo veku 3 až 7 rokov - 1 karta. 3-krát denne, deti vo veku 1 až 3 roky - 1/2 tablety 3-krát / deň.

Priemerná dĺžka liečby je 2-3 týždne. Dlhodobé užívanie lieku a opakované liečebné postupy sa majú vykonávať len na základe odporúčania lekára.

Nežiaduce účinky

Bezpečné zložky sorbentu zriedkavo spôsobujú negatívne príznaky. Väčšina reakcií sa vyskytuje vtedy, keď je kompozícia nesprávne aplikovaná, porušenie frekvencie alebo jednotná frekvencia pre určitý vek.

V zriedkavých prípadoch existujú:

 • poruchy trávenia: nadúvanie, hnačka;
 • kožné reakcie: žihľavka, svrbenie, opuch.

predávkovať

Ak sa odporúčaná terapeutická dávka výrazne prekročí, objavia sa bolesti brucha a zápcha. V takom prípade je potrebné prestať užívať tablety Lactofiltrum.

Špeciálne pokyny

Liečivo sa môže používať v komplexnej terapii v spojení s inými liekmi podliehajúc pravidlám samostatného prístupu.

Liekové interakcie

Vzhľadom k tomu, že sa lignín obsiahnutý v prípravku sa viaže niektorých látok, môže sa znížiť účinok niektorých liekov, avšak Laktofiltrum treba použiť v spojení s inými liekmi, pozorovanie hodinový interval.

recenzia

Zozbierali sme nejaké odpovede od ľudí užívajúcich Lactofiltrum:

 1. Andrew. Kvôli ťažkej chorobe som musel užívať antibiotiká, ale vedel som, že by mali byť kombinované s prebiotikami, aby nedovolili zomrieť užitočnú mikroflóru. Výber padol na ruskú drogu Lactofiltrum, vypil som ju hodinu pred užívaním antibiotík. Výsledok ma potešil - nebol žiadny hnačka, nevoľnosť a iné poruchy trávenia. Liečivo pracovalo jemne.
 2. Zoya. Boli sme predpísané laktofiltrum pre dieťa, tiež normalizuje mikroflóru a uvoľňuje alergény v tele. Môžete tak povedať, že ich absorbuje do seba a odstraňuje ich z tela. Moja dcéra pomohla, hoci nie v jednej relácii, potrebovala som liečbu. Pili pod ošetrujúcim lekárom. Výsledky sú splnené.
 3. Mária. Dám deťom laktofiltrum po užití antibiotík a ona sama nedávno začala užívať na zlepšenie pokožky. Môžem povedať, že naozaj, farba sa zlepšuje, malé vyrážky zmizli. Rozhodla som sa, že si s maminkou mlieka niekoľkokrát za rok pripravím mesačný kurz.

analógy

Neexistujú žiadne priame analógy lieku Lactofiltrum, je to jedinečný liek. Jeho nepriame náhrady sú prípravky s podobným terapeutickým účinkom na telo s ďalšími aktívnymi účinnými látkami:

 • Polifan;
 • Polyphepan;
 • diosmectite;
 • neosmectin;
 • Smecta;
 • Enterosgel;
 • Aktívne uhlie;
 • polisorb;
 • Entegnin;
 • bakteriofág;
 • Atsipol;
 • Biolakt;
 • Biosporin.

Pred použitím analógov sa poraďte so svojím lekárom.

Podmienky skladovania a trvanlivosť

Liečivo sa musí skladovať pri izbovej teplote, t.j. Ten, ktorý nepresiahne 25 stupňov. Okrem toho by mal byť v tomto mieste suchý, chladný a tmavý.

Ak dodržiavate všetky odporúčania na uchovávanie, liek sa môže používať najviac tri roky. Po uplynutí doby použiteľnosti nie je povolené žiadne ďalšie použitie výrobku. Liek sa musí okamžite zlikvidovať.

laktofiltrum

Popis je aktuálny 07/29/2014

 • Latinský názov: Lactofiltrum
 • ATX kód: A07BC
 • Účinná zložka: Laktulóza + hydrolytická lignín (Lactulosum + Ligninum hydrolisatum)
 • výrobca: STI-MED-SORB (Rusko)

štruktúra

Lactofiltrum obsahuje také účinné látky ako hydrolýzou lignínu a laktulóza, a v kompozícii sú prítomné aj nasledujúce pomocné zložky: sodná soľ kroskarmelózy, stearát horečnatý.

Forma vydania

Produkt sa vyrába v tmavohnedých tabletách s biezo-šedou impregnáciou. Tvar je valcový. Z toho, čo pomáhajú tablety, je uvedené v príslušnej časti.

Farmakologický účinok

enterosorbentov, ktorý slúži na reguláciu črevnej mikroflóry, pre ktorú obsahuje príslušné účinné látky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Podľa anotácie je prípravok sorbent, zlepšenie mikroflóry čreva, posilnenie imunita a uľahčenie detoxikácia.

Jedna z hlavných účinných látok, lignín, je komplexná netoxická organická zlúčenina, ktorá je výsledkom spracovania dreva. Má silné väzobné vlastnosti. Lignín sa viaže v zažívacom trakte a vykazuje patogénne baktérie a toxíny, alkohol, soli ťažkých kovov, nás alergény, ako aj prebytok cholesterol, močovina, bilirubín a iných výmenných produktov. Počas celého dňa sa z tela úplne vylučuje.

laktulóza je a prebiotiká. Stimuluje aktivitu prirodzenej mikroflóry hrubého čreva. Zabraňuje reprodukcii patogénnych baktérií.

Indikácie na použitie Lactofiltrum

Indikácie používania lieku Lactofiltrum sú:

kontraindikácie

Tento liek je kontraindikovaný na intestinálnu obštrukciu, precitlivenosť na zložky lieku, krvácanie v gastrointestinálnom trakte, galaktosémia.

Okrem toho by sa mal používať opatrne, keď intestinálna atónia a zhoršil sa vredy v gastrointestinálnom trakte. Akcia Lactofiltrum na tehotenstva do konca nebol študovaný.

Vedľajšie účinky

Lactofiltrum tablety, návod na použitie

Liek by sa mal užívať perorálne hodinu pred jedlom a inými liekmi. V prípade potreby môžu byť tablety rozomleté ​​a premyté vodou.

Návod na použitie Lactofiltrum poskytuje nasledujúce dávkovanie:

 • dospelí a deti vo veku od 12 rokov - majú užívať 2 - 3 tablety;
 • pre deti vo veku 8-12 rokov - mali by sa užívať 1-2 tablety;
 • deti vo veku 3-7 rokov - treba podať jeden liek;
 • deti vo veku od 1 do 3 rokov - majú užívať tabletky.

Liečivo, bez ohľadu na vek, sa užíva 3 krát denne.

Kurz je vypočítaný v priemere za 2-3 týždne. Ak potrebujete dlhší príjem alebo druhý kurz, spoločnosť Lacto Filtrum odporúča, aby sa poradenstvo uskutočnilo iba na základe odporúčania lekára.

V niektorých prípadoch používajte Lactofiltrum a akné. Keď je prírodná mikroflóra čreva narušená, mikróby ovplyvňujú nielen fungovanie zažívacieho traktu, ale aj kožu. Existujú alergické reakcie a akné. V tomto prípade nepomôže použitie konvenčných mastí a krémov. Je potrebné, aby Lacto Filtrum užívalo akné. Súčasne by mala byť kombinovaná s masťami a krémami z akné, rovnako ako špeciálna strava na obnovenie črevnej mikroflóry. Hodnotenia hovoria o vysokej účinnosti takejto liečby.

V tomto prípade sa Lactofiltrum užíva tabletu trikrát počas dňa počas jedla. Kurz je určený na 2 týždne, potom na týždennú prestávku, po ktorej sa opakuje recepcia. Celková dĺžka liečby nie je dlhšia ako dva mesiace.

Laktofiltrum Eco sa užíva na jednu pastilku 3 krát denne počas 2-3 týždňov.

predávkovať

Ak sa môže vyskytnúť predávkovanie lieku zápcha a bolesť brucha. V takomto prípade sa liek má okamžite prerušiť.

interakcie

Vzhľadom k tomu, že sa lignín obsiahnutý v prípravku sa viaže niektorých látok, môže sa znížiť účinok niektorých liekov, avšak Laktofiltrum treba použiť v spojení s inými liekmi, pozorovanie hodinový interval.

Obchodné podmienky

Droga sa môže v lekárňach rozdávať na voľnom trhu.

Podmienky skladovania

Liečivo sa má uchovávať na suchom mieste, ktoré je deťom nedostupné a chránené pred svetlom. Teplota by nemala prekročiť 30 ° C.

Dátum vypršania platnosti

Liečivo sa uchováva 3 roky.

Analógy Lactofiltru

Analógy lieku Lactofiltrum sú prípravky obsahujúce lignín: filtruje, Polyphepan, ako aj sorbentové prípravky: polisorb, Smecta, Enterosgel. Cena analógov je v podstate rovnaká.

Môže sa zvážiť lacnejší analóg Lactofiltru Polyphepan.

Lactofiltrum pre deti

Používa sa na rovnaké príznaky a ochorenia ako u dospelých. Spätná väzba na liečbu je pozitívna. Ako užívať záleží od veku.

Pokyn pre Lactofiltrum pre deti

 • Do 3 rokov: polovičné tablety trikrát denne.
 • Od 3 do 7 rokov vezmite jednu tabletu alebo polovicu vrecka 3 krát denne.
 • Od 8 do 12 rokov vezmite jednu alebo dve tablety trikrát denne.
 • Od 12 do 18 rokov užívajte dve alebo tri tablety trikrát denne.

Lactofiltrum v tehotenstve

Liek sa používa v tehotenstve na boj proti otravám, črevným infekciám, rôznym intoxikáciám, príznakom toxémie a gestóze. Pre dlhodobú existenciu lieku nebol pozorovaný žiadny negatívny vplyv na tela tehotnej ženy a na plod.

Recenzie spoločnosti Laktofiltrum

Komentáre lekárov o Laktofiltrum sú väčšinou pozitívne. Všetci si všimnite účinnosť tohto nástroja. Jeho účinok je viditeľný po krátkom čase. Pripomínajte Lacto Filtrum a informujte, že toto je účinný prostriedok proti akné. Pomohlo veľa, zatiaľ čo bolo príjemné.

Pre deti sa prípravok tiež približuje alebo vyhovuje, účinne pomáha alebo pomáha zbaviť sa dysbakteriózy.

Užitočné pre chudnutie a pokožku, pretože pomáha zbaviť telo toxínov a zlepšiť metabolizmus.

Recenzie o lieku Lactofiltrum pre alergie sú tiež pozitívne farby. Škvrny a svrbenie často prechádzajú najbližší deň, takže nie je žiadna stopa alergií.

Cena Lactofiltrum, kde kúpiť

Cena Lacto Filtrum sa líši v závislosti od obalu. Takže 30 tabliet sa ponúka za 250 rubľov a 60 tabliet za 350-400 rubľov.

Cena Lactofiltrum na Ukrajine je asi 60 UAH za balenie číslo 30, a môžete si kúpiť Laktofiltrum Eko №60 za 110 UAH.

Koľko je droga v Kazachstane? Náklady na tento liek sú 1200-1800 tonge.

Lactofiltrum - návod na použitie, indikácie, dávkovanie pre deti a dospelých, vedľajšie účinky, analógy

Pri dermatitíde na koži, zápche alebo iných problémoch so žalúdkom označte Lactofiltrum. Jedná sa o kombinovaný liek, ktorý sa používa aj na odstránenie problémov na tvári, akné. Niekedy sa liek používa na stratu hmotnosti spolu s diétou. Prečítajte si informácie o používaní lieku, vlastnosti použitia, zloženie, náklady, kontraindikácie a princíp účinku.

Lactofiltrum - návod na použitie

Podľa farmakologickej klasifikácie Lactofiltrum označuje enterosorbenty na reguláciu rovnováhy črevnej mikroflóry. Je to kombinovaný liek obsahujúci sorbent aj prebiotikum. Prvá zložka viaže toxíny a druhá - vytvára komfortné prostredie pre rast a prácu užitočných baktérií v čreve. Obe látky pôsobia v lumenom hrubého čreva, stimulujú lokálnu imunitu.

Zloženie a forma uvoľnenia

Vyrábajú dve formy lieku, ktoré sa líšia v zložení, princípe práce, spôsobe prijímania a zobrazenia:

Tmavohnedé tablety s bielou a sivou impregnáciou

Pastilky, prášok na prípravu roztoku alebo tabliet

Koncentrácia hydrolytického lignínu, mg na 1 ks.

550 pre prášok a pastilky, 450 pre tablety

Koncentrácia prebiotickej laktulózy, mg na 1 ks.

Stearát horečnatý, sodná soľ kroskarmelózy

Pre 10 ks. v balení 30 kusov alebo 60 kusov. v polymérovej fľaši

Pre 10 sáčkov, 30 pastiliek alebo 30 tabliet v balení

Účinok lieku

Liečivo je enterosorbent - kompozícia obsahuje hydrolytický lignín a laktulózu. Lignin sa skladá z produktov hydrolýzy dreva, charakterizuje ho zvýšená sorpcia a nešpecifické detoxikačné účinky. Komponent sa viaže v črevách a odstraňuje toxíny, patogény, soli ťažkých kovov, alergény. Liečivo komplexného účinku je zamerané na normalizáciu bakteriálnej mikroflóry hrubého čreva. Lignin nie je absorbovaný žalúdkom, vylučuje sa z tela na deň. Laktulóza sa tiež neabsorbuje a nehydrolyzuje v zažívacom trakte.

Laktulóza je syntetický disacharid pozostávajúci z galaktózy a fruktózy. V hrubom čreve je laktulóza substrátom a fermentuje mikroflórom, stimulujúcim rast bifidobaktérií a laktobacilov. Pri procese hydrolýzy sa vytvárajú organické kyseliny, ktoré inhibujú rast patogénnej mikroflóry a znižujú produkciu látok obsahujúcich dusík. To vedie k stimulácii intestinálnej peristaltiky.

Indikácie na použitie

Podľa pokynov na použitie má Lactofiltrum tieto indikácie na použitie:

 • porušenie črevnej mikroflóry vrátane vývoja dysbiózy na pozadí antibiotickej liečby;
 • syndróm dráždivého čreva;
 • hepatitída, cirhóza;
 • atopickej dermatitídy, žihľavky, iných alergických ochorení;
 • sklon k zápche, nestabilná stolica;
 • intestinálna dyspepsia, kolitída;
 • terapie pseudoalergií.

Ako užívať Lactofiltrum dospelých

Tablety Lactofiltrum sa užívajú perorálne, môžu sa rozomlieť, premyť vodou. Recepcia prebieha jednu hodinu pred jedlom a inými liekmi. Dospelí a deti staršie ako 12 rokov, vyplýva, 2-3 tablety 3x / deň, 8-12 rokov - 1-2 tablety trikrát / deň, 3-7 rokov - jeden v čase, 1-3 rokov - polovica tablety trikrát denne. Kurz trvá 2-3 týždne, opakovanie je možné po odporúčaní lekára na vylúčenie rozvoja hypovitaminózy, minerálneho nedostatku.

Odporúča sa piť liečivo čistou ne-sýtenou vodou, s výnimkou minerálnej vody. Tablety alebo pastilky môžu byť rozomleté ​​v lyžičke alebo priamo v ústach. Po požití zemných tabliet vypláchnite ústa vodou. Prášok Lactofiltrum-Eco sa rozpustí v 50 až 100 ml teplej vody, dobre sa pretrepá a opitý. Suspenzia sa užíva 2-3 krát / deň 1,5-2 hodiny pred jedlom. Kurz trvá 14-21 dní, po ktorom je prestávka počas 3 až 5 týždňov, najlepšie 3 mesiace - aby nedošlo k vzniku hypovitaminózy. Pri dlhodobom prijatí sa vyžaduje príjem vitamínov B.

Pri otravách sa liek užíva 3-4 krát denne, výhodne vo forme prášku. Deti do jedného roka sú uvedené pol tablety alebo štvrtina z práškového sáčku naraz, 1-3 rokov - o ½-1 tabletu alebo ¼-polovica prášku, 4-7 rokov - 1 tableta alebo pol vrece 7-12 rokov - 1-2 tablety alebo polovica-číslo sáčok. Dospelí určujú 2-3 tablety alebo 1-2 pakety. Maximálna denná dávka je 50 tabliet v 4-5 recepciách. Kurz trvá 3-5 dní alebo až príznaky intoxikácie zmiznú.

Užívanie lieku po jedle

Podľa recenzií je potrebné užívať Lactofiltrum po jedle po dobu 1,5-2 hodín alebo pred ňou po dobu jednej hodiny. Toto odporúčanie je spôsobené tým, že so súčasným príjmom potravy sorbent viaže veľké množstvo živín z potravy, vitamínov a minerálov. Ak tak urobíte, potom za iba 2-3 týždňov to bude vyvíjať ochorení nedostatky, hrozia negatívne následky pre organizmus - narušenie životne dôležitých orgánov a systémov, strata vlasov, zhoršenie kvality pokožky.

Použitie lieku po antibiotikách

Ak chcete obnoviť črevnú mikroflóru, užite antibiotiká Lactofiltrum. Tie zabíjajú užitočné mikroorganizmy, na obnovu ktorých je potrebné liečivo. Používa sa v štandardnej dávke, v závislosti od veku, jednu hodinu pred podaním antibakteriálnych alebo iných liekov. Priebeh liečby pokračuje počas celého obdobia liečby antibiotikami.

Lactofiltrum na úbytok hmotnosti

Podľa recenzií Lactofiltrum pomáha schudnúť, ale je to trochu zlé. Liek pomôže zbaviť telo toxínov, trosky a nahromadených zvyškov nedotknutých potravín. Ak chcete znížiť tukové usadeniny na ne, nie je to silné, ale diéta s jeho alebo jeho príjem je účinnejšie, ako len obmedzenie kalórií. Vzhľadom na možné negatívne účinky lieku nemožno kombinovať s fyzickou námahou. Príjem piluliek na chudnutie je 3 ks. trikrát denný kurz dvoch týždňov. Pod zákazom sa používajú pacienti s diabetes mellitus, antacidová gastritída, zápcha.

Lactofiltrum na pokožku

Recenzie o lieku Lactofiltrum obsahujú pozitívne skúsenosti s používaním lieku na liečbu kože. Vzhľadom na aktívne stiahnutie toxínov a toxínov z tela liek zlepšuje tok krvi, znižuje množstvo škodlivých látok, čistí pokožku a normalizuje mikroflóru. Tento účinok sa používa na liečbu alergií, alergických vyrážok, dermatitídy, peelingu, akné. Dávkovanie je štandardné - 1-2 tablety trikrát denne s priebehom 10 dní s opakovaním dvakrát ročne.

Lactofiltrum z akné na tvári

Účinok a účinok lieku nie sú priamo spojené s akné, ale ak sú spôsobené problémami funkcie čriev, liek vykazuje pozitívne výsledky. Je schopný znížiť počet a závažnosť vyrážok na pozadí všeobecnej normalizácie mikroflóry a stavu organizmu v dôsledku jeho čistenia toxínmi a alergénmi. Lekári odporúčajú, aby si zaobstarali prostriedky na liečbu akné v kombinácii s správnou výživou a dôkladným čistením pokožky tváre z make-upu a nadmernej sekrécie mazových žliaz.

Minimálny priebeh liečby bude 14 dní 2-3 tablety trikrát denne. Môžete to zopakovať za tri mesiace. Ak sa akné objaví na pozadí nesprávnej stravy alebo ochorenia čriev, droga nepomôže. Inak je tento účinok zrejmý - pupienky zmiznú, zápaly klesajú, nerovný reliéf je vyhladený a farba, štruktúra a celkový stav tváre sa zlepšuje.

Lactofiltrum so zápchou

Pre deti od jedného roka a staršie, môžete použiť Lactofiltrum na zápchu. V tomto prípade sú tablety rozomleté ​​a premyté vodou. Dospelí ukazujú 2-3 tablety trikrát denne, deti 1-3 roky - polovica, 3-7 rokov - jeden kus, 8-12 rokov - dva. Priebeh Lactofiltru trvá 2-3 týždne alebo až príznaky zmiznú. Okrem odstránenia zápchy tabletky jemne absorbujú toxíny, vylučujú vplyv na systémový prietok krvi, liečia črevnú flóru.

Špeciálne pokyny

Lekári a návod na použitie dôrazne odporúčajú, aby sa tablety Lactofiltrum nekombinovali s príjmom potravy, aby sa zabránilo vzniku nedostatku vitamínov. Pred predpisovaním lieku sa poraďte s lekárom, aby ste predišli vedľajším účinkom. Liek sa môže používať v komplexnej terapii s inými liekmi. Neovplyvňuje pokles koncentrácie pozornosti a rýchlosti psychomotorických reakcií.

Počas tehotenstva

Nie sú k dispozícii údaje o bezpečnosti používania lieku Lactofiltrum pri nosení dieťaťa, lekári však niekedy predpisujú tablety tehotným a dojčiacim matkám. Indikácie na použitie sú otravy, prejavy gestózy alebo toxikózy, zápcha. Dávkovanie pre dožadujúce sa matky je 2-3 tablety trikrát denne jednu hodinu pred jedlom alebo jeden a pol po jej spotrebe.

Lactofiltrum pre deti

Návod na použitie upozorňuje na opatrnosť pri používaní lieku pre deti mladšie ako jeden rok, čo súvisí s možnými prejavmi nedostatku vitamínu, ale niektoré matky dávajú lieky novorodencom a poznajú pozitívny účinok. Počnúc rokom môžete oficiálne užívať liek v dávke odlišnej od dospelých. Indikácie pre použitie detí Lactofiltrum sú zápcha, hnačka, atopická dermatitída, liečba dysbiózy.

Liekové interakcie

Z dôvodu sorpčných funkcií sa enterosorbent Lactofiltrum neodporúča súčasne kombinovať s inými liekmi v dôsledku zníženia účinnosti lieku. Je potrebné zdieľať drogu s ostatnými, pričom si medzi sebou ponechajte aspoň jednu hodinu. Pri dlhodobom užívaní lieku sa odporúča príjem vitamínov B.

Vedľajšie účinky

Počas príjmu sú možné vedľajšie účinky, ktoré sa prejavujú ako nadúvanie, hnačka, alergické reakcie a vyrážky na koži, intestinálna atónia. Pri dlhodobom používaní môže dôjsť k porušeniu absorpcie vitamínov a vápnika. Predávkovanie liekom je zriedkavo možné, jeho príznaky sú zápcha, bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie. Na liečbu sa vykonáva zrušenie lieku a symptomatická liečba a konzultuje sa s lekárom.

kontraindikácie

Liek s opatrnosťou je predpísaný na exacerbáciu žalúdočného vredu alebo dvanástnikového vredu, črevnú atóniu. Kontraindikácie pri užívaní lieku Lactofiltrum, pri ktorom nie je možné použiť na jeho určený účel, sú:

 • galaktosémia;
 • intestinálna obštrukcia;
 • precitlivenosť na zložky;
 • gastrointestinálne krvácanie.

Obchodné a skladovacie podmienky

Droga sa dá kúpiť bez lekárskeho predpisu, je uložená na suchom tmavom mieste, chránenom pred deťmi, pri teplotách do 30 stupňov po dobu dvoch rokov.

analógy

Neexistujú žiadne priame analógy lieku Lactofiltrum, je to jedinečný liek. Jeho nepriame náhrady sú prípravky s podobným terapeutickým účinkom na telo s ďalšími aktívnymi účinnými látkami:

 • Polifan;
 • Polyphepan;
 • diosmectite;
 • neosmectin;
 • Smecta;
 • Enterosgel;
 • aktívne uhlie;
 • polisorb;
 • Entegnin;
 • bakteriofág;
 • Atsidolak;
 • Atsipol;
 • Biolakt;
 • Biosporin.

Cena Lactofiltru

Kúpiť Lactofiltrum môže byť cez lekárne alebo na internete, tablety vyrába ruská firma. Ich náklady závisia od formy uvoľnenia, množstva v balení a obchodnej značky lekárne. Približné ceny pre Moskvu a Petrohrad budú:

Indikácia a spôsob použitia tabliet lactofiltru

Liečivo, ktoré účinne adsorbuje pri otrávení alebo pomáha vyrovnať sa s tráviacimi poruchami, by malo byť v každej skrini na lieky. Moderná farmakológia doteraz ponúka obrovský rozsah takýchto liekov. A jedným z nich sú dobre známe laktofiltrum tablety, aktívne predpísané lekármi pre sťažnosti na činnosť čriev. Pokúsme sa zistiť, čo pomáha Lactofiltrum a ako ho správne používať pre deti a dospelých.

Všeobecné informácie

Lactofiltrum je kombinovaný liek. Kompozícia obsahuje dve účinné látky: hydrolýzu lignínu a laktulózu. Taktiež pri výrobe tabliet sa ako pomocné látky používa stearát horečnatý a sodná soľ kroskarmelózy.

Lignin je enterický sorbent prírodného pôvodu. Hlavnou činnosťou je väzba a vylučovanie jedov a toxínov z tela. Veľmi užitočná vlastnosť pre pečeň, ktorá zažíva viacero útokov moderného tempa života. Okrem detoxikácie vykazuje antioxidačný a antidiareálny účinok. Tiež prispieva k normalizácii črevnej mikroflóry a lokálnej imunity.

Laktóza je látka s preháňacím účinkom, prebiotikum. Prostriedok podporuje reprodukciu baktérií mliečneho kvasenia v čreve na potlačenie aktivity patogénnej mikroflóry. Súčasne s tým je ukázaný jeho osmotický účinok, ktorý zlepšuje peristaltiku hrubého čreva. Laktóza je jediný bezpečný liek na črevo s preháňacím účinkom, ktorý sa aktívne používa na liečbu detí a dospelých.

Kombinované pôsobenie laktofiltru na organizmus umožňuje aktívne odstraňovanie toxínov rôzneho pôvodu a zároveň vytváranie priaznivých podmienok pre rast užitočnej mikroflóry. Stimulácia lokálnej imunity zlepšuje celkový stav tela, čo umožňuje skrátiť obdobie zotavenia po ochorení. Okrem toho účinok oboch látok začína priamo v hrubom čreve bez prenikania do krvného riečiska.

Dávkovanie, indikácie, kontraindikácie a možné vedľajšie účinky

Lactofiltrum sú tablety podlhovastého tvaru, farebné - tmavo hnedé s malými bielymi impregnáciami, nemajú zápach. Prípravok sa vyrába v kontajnerových obaloch s tabuľkou 10. alebo fľaše s 30 a 60 tabletami. Laktový gél nie je k dispozícii. Ak nemôžete užívať tablety, musíte zobrať iný sorbent, napríklad Enterosgel alebo Eliminal.

Podľa pokynov sú hlavné indikácie na užívanie lieku Lactofiltrum:

 • dysbakterióza čriev rôznych etiológií vrátane obnovenia rovnováhy mikroflóry po nútenom príjme antibiotík;
 • pri komplexnej liečbe cirhózy pečene a hepatitídy;
 • liek na výrobu lieku Lactofiltrum s plynatosťou a nadúvaním;
 • pri komplexnej liečbe alergickej dermatitídy a žihľavky.
 • choroby sprevádzané krvácaním v zažívacom trakte;
 • obštrukcia čreva;
 • narušenie metabolizmu uhľohydrátov;
 • precitlivenosť na jednu zo zložiek lieku.

S opatrnosťou vymenujte liek "lactofiltrum" s vredom dvanástnika a žalúdka, ako aj s intestinálnou atóniou (porušenie svalového tonusu).

Používanie tabliet sa neodporúča počas tehotenstva a laktácie. K dnešnému dňu neexistujú žiadne vedecké dôkazy o bezpečnosti lieku pre plod a jeho schopnosti preniknúť do materského mlieka. Pacienti tejto kategórie tablety lactofiltrum preto nie sú priradení. Existujú však výnimky a o tomto sa budeme podrobnejšie rozprávať.

Zvyčajne sú tabliet s laktofiltrom dobre tolerované, avšak v niektorých prípadoch sú možné niektoré vedľajšie účinky:

 • porucha stolice;
 • nadúvanie, plynatosť;
 • špecifickú alergickú reakciu.

V prípade vedľajších účinkov je indikovaná symptomatická liečba a vysadenie lieku.

Dávkovanie pre dospelých a deti staršie ako 12 rokov je 2-3 tablety trikrát denne. Správne užívajte jednu hodinu pred jedlom alebo dve hodiny po nej. Pre deti od 8 do 12 rokov je jedna dávka 1-2 tablety. V detstve od 3 do 7 rokov je predpísaná 1 tableta a od 1 do 3 rokov - ½ tabliet. V prípade potreby môže byť dieťa mladšieho veku pred podaním pilulky rozdrvené. Priemerná dĺžka trvania prijatia je 2-3 týždne. Dlhšie terapeutické účinky sa dohodnú s ošetrujúcim lekárom. Konzultačný špecialista bude potrebovať a v otázke, ako často si môžete piť pilulky. Zvyčajne by prestávky medzi kurzami mali byť aspoň tri mesiace.

Kombinované užívanie lieku Lactofiltrum s inými liekmi je prijateľné. Je však potrebné prísne dodržiavať časové intervaly medzi metódami týchto liekov.

Lactofiltrum počas tehotenstva

Klinické skúšania tabliet lactofiltru medzi gravidnými ženami sa neuskutočnili. Preto bez spoľahlivých výsledkov nie je možné hovoriť o účinnosti a bezpečnosti prostriedkov pre nenarodené dieťa. Takže v pokynoch k lieku, pri absencii akýchkoľvek vedeckých dôkazov, výrobca neodporúča počas gravidity laktofiltrum.

Testy na účinok na plod boli vykonané na zvieratách. Podľa týchto výsledkov sa aktívne zložky liečiva neabsorbujú do systémového krvného riečišťa a úplne sa vylúčia z tela, čo preukázalo úplnú bezpečnosť tehotnej samice zvierat a jej budúcich potomkov.

Niektorí odborníci podľa vlastného uváženia predpisujú pacientov laktofiltrum. V takýchto prípadoch sa posudzujú očakávané prínosy a škody, ktoré môžu byť spôsobené dieťaťu. Ako však dokazuje lekárska prax, po liečbe nedošlo k žiadnym negatívnym reakciám. Ale účinnosť drogy bola na vrchole. A okrem tradičných indikácií - otravy a črevných infekcií, počas gravidity laktofiltrum pomáha normalizovať funkciu tela a odstraňuje zvyčajné symptómy toxikózy. vysoký obsah vlákniny priaznivo ovplyvňuje činnosť čriev, čo zabraňuje vzniku zápchy (jedna z najčastejších sťažností u žien počas tehotenstva).

Dávka a spôsoby užívania lieku počas tehotenstva sú rovnaké ako u dospelých. Ale priebeh liečby nie je dlhší ako 7 dní. Na predchádzanie tvorbe tabliet laktofiltru počas tehotenstva nie sú predpísané.

Účinnosť laktofiltru pri liečbe akné

Účinnosť užívania tabliet z tablety Lactofiltrum z akné sa posudzuje individuálne v každom konkrétnom prípade. Ak je problém vyrážok na tvári spojený s hormonálnymi zmenami v tele alebo akciou hypodermického kliešťa, užívanie lieku bude neúčinné. a tu ak akné na tvári je dôsledkom zníženej absorpcie živín alebo dysbakteriózy čreva, je pravdepodobné, že po liečbe sa výrazne zlepší stav kože.

Je dôležité mať na pamäti, že samotný laktofiltrum je pomocný prostriedok a nemôže pôsobiť ako hlavný liek. Pri liečbe akné vyžaduje komplexný prístup, ktorý zahŕňa okrem farmakoterapie dennú starostlivosť o pleť, korekciu režimu dňa a zmenu stravy. V tejto schéme sa tablety laktofiltru dostávajú ako detoxikačné činidlo a normalizujú prácu celého organizmu.

Priebeh užívania lactofiltru ako adjuvantu akné je 2 týždne. Dávkovanie zostáva štandardné - 2-3 tablety trikrát denne hodinu po jedle. Po konzultácii s dermatológiou je možné predĺžiť trvanie kurzu na 4 týždne. V prípade potreby opakovaného príjmu je potrebné urobiť prestávku medzi kurzami nie kratšou ako 3 mesiace.

Tablety Lactofiltrum ako prostriedok na zníženie telesnej hmotnosti

V boji proti nadmernému počtu kilogramov môže mlieko a mlieko pôsobiť len ako asistent. Ako nezávislý prostriedok na zníženie hmotnosti sorbent nefunguje, pretože nemá schopnosť rozdeliť tukové bunky. Účinok straty hmotnosti je spôsobený predovšetkým odstránením všetkých nahromadených toxínov a zvyškov nedotovaných potravín z tela. Okrem toho sú tablety lactofiltrum potrebné na zlepšenie peristaltiky čriev, normalizáciu stolice a zabránenie vzniku intestinálnej dysbiózy, ktorá je častým vedľajším účinkom rôznych diét.

Ak ste si vybrali diétu s laktofiltrom, najprv sa neodporúča tvrdiť s fyzickou námahou z dôvodu možných nepríjemných pocitov v brušnej oblasti.

Spolu so sorbentovou diétou užívajte tri tablety denne. Trvanie liečby je 2 týždne. Na stanovenie výsledku získaného na konci kurzu je potrebné naďalej dodržiavať správne výživové schémy. Odporúča sa, aby sa ľudia s takými ochoreniami, ako je diabetes, gastritída a zápcha, odmietli užívať liek.

Lactofiltrum tablety a diétne doplnky lactofiltrum-eco: aký je rozdiel

Mnoho ľudí má záujem o otázku, ako sa sorbentové tablety líšia od laktofiltrum-eco prášku. Okamžite odpovedzte, že neexistujú žiadne zásadné rozdiely, s výnimkou formy uvoľnenia a rozdielu v dávkovaní účinných látok, neexistuje.

Súčasťou tohto lieku, nie na lieky, ale na výživové doplnky, sa vysvetľujú nuansy legislatívnych aktov, ktoré neumožňujú registráciu rovnakých fondov s rovnakými názvami. Indikácie pre použitie a terapeutický účinok zostávajú presne rovnaké ako v prípade lieku vo forme tabliet. Takže v tejto situácii hovoríme o bežnom marketingovom kroku, ktorého cieľom je prilákať nových zákazníkov. Mimochodom, toto možno posúdiť prítomnosťou chuti v prášku. Lactofiltrum-eco teda môže mať chuť lesných bobúľ, broskýň alebo malín.

Tablety Lactofiltrum ako preventívne činidlo

Vymenovanie drogy by malo byť vždy z medicínskeho hľadiska opodstatnené. Niekedy je preventívny účinok povinným komponentom komplexnej liečby choroby. A tak tablety Lactofiltrum na prevenciu sa používa v komplexe všeobecnej terapie. Najčastejšie sa liek predpíše, ak je to potrebné, s antibiotikami alebo s cieľom zabrániť vzniku alergických reakcií.

Antibiotiká sú jediným spôsobom na liečbu bakteriálnej infekcie. Ale spolu s patogénnou mikroflórou, "magické" tablety a sviečky zničia všetky užitočné mikroorganizmy, ktoré žijú na črevnej sliznici. Táto nerovnováha vedie k rozvoju dysbakteriózy. Preto je porucha stolice, zvýšená tvorba plynu, bolesť brucha a strata chuti do jedla. Na pozadí dysbiózy sa môže vyvinúť avitaminóza, ktorá vedie k vzniku iných zápalových ochorení. Aby ste zabránili vzniku týchto nežiaducich vedľajších účinkov, môžete použiť laktofiltrum alebo iný prebiotikum.

Pokiaľ ide o alergické reakcie, je už dlho známe kumulatívny účinok alergénov. Čím viac v tele látok, ktoré imunitný systém vníma s bajonetmi, tým vyššie riziko alergickej reakcie. Čistenie organizmu jedov a toxínov je jednou z hlavných aktivít pri komplexnej liečbe alergií. A v tejto situácii bude použitie sorbentu na prevenciu užitočné a úplne odôvodnené. Koľko užívať liek lactofiltrum by mal rozhodnúť zodpovedný lekár.

Lactofiltrum analógy

Tablety Lactofiltrum sú jediným farmaceutickým produktom, ktorý má vo svojom zložení sorbent aj prebiotikum. Podobné lieky, ktoré kombinujú lignín a laktulózu, sa dnes neuvoľňujú. Preto ako analóg môže byť navrhnutý sorbent s výlučne detoxikačnými vlastnosťami.

Všetky sorbenty - Lactofiltrum analógy sú rozdelené do dvoch skupín:

 • prípravky obsahujúce lignín (polyfenán, lignosorb, entignin, filtrimi a iné);
 • znamená s inou účinnou látkou, ale s podobným terapeutickým účinkom (smekta, polysorb, enterosgel, ultrafiltrum, enterermin a ďalšie).

Analógy sa vyrábajú vo forme tabliet, prášku alebo gélu. Najvhodnejšia možnosť nahradenia sa vyberá v závislosti od klinických indikácií a veku pacienta.

Recenzie pacientov

Názory na účinnosť tabliet laktofiltru v sieti boli rozdelené. Zvyčajne negatívna spätná väzba o nízkej účinnosti lieku v kombinácii s vysokou cenou lieku ponecháva ženy, ktoré ho používajú na liečbu vyrážok na tvári. Vzhľadom na dôkazy, rozsah a potrebu dodatočných postupov nesmie byť toto stanovisko objektívne. A príčiny, ktoré spôsobujú akné a akné, nemusia byť absolútne spojené so stavom čreva. Z tohto a očistenie telo rozhodne nepomôže vyriešiť problém.

Nie je spokojný s výsledkami a chudnutie. "Neplnili očakávania" - takéto recenzie nájdete na fórach. Zatiaľ čo ženy, ktoré sa rozhodli prekonať stravu až do konca, boli úplne spokojné s činnosťou sorbentu. Koniec koncov, napriek prísnym stravám, pilulky pomohli dosiahnuť rýchly výsledok a nedostali sa intestinálnej poruchy.

Ale kto je úplne spokojný s účinkom užívania laktózy, tak to sú múmie, ktorých deti potrebujú kurz piluliek. Výborné výsledky pri komplexnej liečbe alergických vyrážok a iných kožných ochorení sa odrážajú v početných pozitívnych odpovediach na túto drogu. K dispozícii bola aj neutrálna chuť drogy, kvôli ktorému môže byť dieťa ľahko presvedčené, aby piť vodu tabletami rozpustenými v nej.

Teraz viete, prečo sa tablety lactofiltrum používajú a v akých dávkach. Avšak predchádzajúci opis nie je konečným pokynom, účelnosť predpisovania lieku môže určiť výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečba aj na prvý pohľad takými sorbentmi, ktoré sú pre telo bezpečné, nemusí byť najlepším spôsobom, ako uvažovať o stave vášho zdravia.

laktofiltrum

Formy uvoľnenia

Inštrukcia Lactofiltrum

Lactofiltrum je domáci enterosorbent schopný udržiavať normálnu črevnú mikroflóru. Jedná sa o komplexný liek, ktorého farmakologický účinok určujú jeho účinné zložky - laktulóza (25%) a lignín (75%). Lignín - overené od konca 40. rokov prirodzeného enterosorbentov štruktúrne predstavované produkty hydrolytickej degradácii drevených prvkov. Má vysokú sorpčnú aktivitu a antitoxický účinok. Inými slovami, lignín môže viazať a pevne drží v ich fenylpropan "ramien" chuti patogénne črevné baktérie, toxíny a rôzne vnútorné a vonkajšie pôvodu (vrátane alkoholu, drog, solí ťažkých kovov, alergény). Lignin má tiež regeneračné vlastnosti zamerané na regeneráciu črevnej sliznice.

K dnešnému dňu získavajú stále väčšiu popularitu prebiotiká ako regulátory mikroflóry a fondy, ktoré normalizujú fungovanie gastrointestinálneho traktu. Prebiotiká sú látky ne-bakteriálnej povahy, ktoré majú pozitívny účinok na organizmus svojho hostiteľa prostredníctvom selektívnej stimulácie reprodukcie alebo aktivácie metabolických procesov normálnej črevnej mikroflóry. Pozitívny účinok prebiotik možno pozorovať lokálne i systémovo. Druhá zložka laktofiltrum - disacharid laktulózy - je rovnaká prebiotika.

V hrubom čreve je laktulóza ideálnou "pochúťkou" pre sacharolytické mikroorganizmy, čo prispieva k ich prosperite a prosperite. Keď toto je zdrojom toxínov proteolytické divo rastúcimi rastlinami, ktoré nie sú schopné konkurovať, je tlačený k okraju mikrobiocenózy. Laktóza sa najskôr hydrolyzuje na fruktózu a galaktózu a potom na organické kyseliny s krátkym reťazcom. To spôsobuje pokles hladiny kyselín so stredne dlhým reťazcom, ktoré majú toxický účinok. Prírodné výsledok farmakologické passionarity laktulóza v hrubom čreve je nasledovné: zníženie pH, zvýšenie osmotického tlaku z lumen čreva, stimulácia peristaltiky. Okrem toho laktulóza je výživový a energetický zdroj pre bifido- a laktobacily. Tak laktofiltrum spája všetky pozitívne vlastnosti enterosorbentov a prebiotickej môže byť použitý s širším spektru chorôb z alergických zažívacieho nahor. Liečivo nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky a má dobrú znášanlivosť.

Lactofiltrum je dostupný vo forme tabliet. Tablety je možné užívať ako celok alebo vo forme rozdrveného roztoku, vypláchnuté vodou. Optimálny čas príjmu - 1 hodinu pred jedlom. Liečebný kurz zvyčajne trvá 2-3 týždne. Dlhšie užívanie lieku sa musí vždy dohodnúť s lekárom.

Čo pomáha s liekom Lactofiltrum?

Mnoho ľudí má záujem počuť o lieku Lactofiltrum, čo to pomáha? Tento liek je kombinovaný, pretože obsahuje prebiotiká a sorbenty. Prvé z nich sú určené na to, aby sa užitočné baktérie v čreve aktívne množili a vytvárali normálnu črevnú mikroflóru. Tieto sú navrhnuté tak, aby viazali toxické zlúčeniny a potom ich odstránili z tela. Prebiotiká aj sorbenty pôsobia v hrubom čreve. Vzhľadom na skutočnosť, že laktofiltr aktívne odstraňuje toxíny a zlepšuje mikroflóru vo vnútri tela, stimuluje prácu imunity, ktorá pozitívne ovplyvňuje stav celého organizmu. Spravidla je takýto liek predpísaný pre dysbakteriózu, kolitídu, problémy so stolicí, alergie a syndróm dráždivého čreva.

Lactofiltrum má komplexný účinok, to znamená, že nielen vedie detoxikáciu, ale má aj sorpčný a prebiotický účinok na črevo pacienta. Sorpčné a detoxikačné vlastnosti sú spojené s prítomnosťou silného sorbentu vo formulácii - hydrolytický lignín. Prebiotický účinok súvisí so vstupom laktózy laktózy do formulácie.

Výhody lignínu sú nasledovné:

 • enterosorbentný účinok;
 • detoxikácia;
 • antioxidačné vlastnosti;
 • eliminuje hnačku;
 • hypolipidemický účinok, čo znižuje koncentráciu cholesterolu v krvi.

Všetky tieto vlastnosti súvisia so skutočnosťou, že lignín je schopný viazať toxické látky v čreve a zlúčeniny môžu mať odlišný pôvod. A látka je schopná viazať nielen toxíny, ktoré vstupujú do ľudského tela z prostredia, ale aj tie jedy, ktoré produkuje priamo samotné telo. Lignin im neumožňuje absorbovať, ale odstráni ich spolu s výkalmi.

Lignin je schopný viazať tieto látky:

 • zložky liekov;
 • toxíny, ktoré v priebehu života produkujú huby, vírusy a baktérie;
 • jedovaté látky;
 • patogénne mikroorganizmy;
 • soli ťažkých kovov;
 • izotopy rádioaktívneho typu;
 • alkohol a jeho produkty rozpadu;
 • amoniak;
 • cholesterol;
 • bilirubín;
 • látka alergén;
 • močoviny.

Keď liek odstraňuje takéto toxické zlúčeniny z ľudského tela, pomáha predchádzať ich negatívnym účinkom. Odstránenie takýchto látok je základom detoxikácie, takže sa telo rýchlejšie odstraňuje, zlepšuje metabolické procesy. Liečivo funguje dobre nielen na prácu celého čreva, ale aj na pľúcach, obličkách, pečeni. Obnova príde rýchlejšie a priebeh chorôb je oveľa jednoduchší.

Tablety majú sorbing efekt. Ak má človek hnačku kvôli všeobecnej intoxikácii tela alebo kvôli otravám, liek pomáha rýchlejšie vyčistiť hrubé črevo z potravín. Intoxikácia sa tiež zastaví, pretože črevá už neabsorbujú škodlivé látky a nevstupujú do krvi pacienta.

Mimochodom, povrch lignínu je porézny a hrubý, takže je schopný zachytiť 5 krát viac škodlivých častíc ako aktívne uhlie. Lignin samotný nie je toxín, nevstupuje do krvného obehu, ale je úplne vylučovaný z čreva počas dňa. Navyše neovplyvňuje mikroflóru, takže sa nedosiahne dysbakterióza.

Druhou hlavnou aktívnou zložkou laktofiltru je laktulóza, ktorá je prebiotikom. Keď vstúpi do čreva, rozbije sa na 2 sacharidy. Sú to optimálne potraviny pre baktérie, ktoré vytvárajú normálnu črevnú mikroflóru - to platí pre bifidobaktérie a dactobacily. V dôsledku toho sú vytvorené ideálne podmienky pre reprodukciu takýchto mikroorganizmov. Tým sa eliminuje problém dysbiózy. Latobaktérie a bifidobaktérie v priebehu života produkujú kyselinu octovú, kyselinu mliečnu a kyselinu mravčiu a na druhej strane ovplyvňujú baktérie patogénneho typu, takže ich aktívna reprodukcia prestane. Keď sa eliminujú toxické zlúčeniny, zlepšuje sa peristaltika čriev, prechádza zápcha. Liečivo priaznivo ovplyvňuje lokálnu imunitu, takže sa zlepšuje aj stav celého organizmu.

Lactofiltrum je priradený v nasledujúcich prípadoch:

 1. 1. Črevná dysbióza - porušenie mikroflóry v tele. Tento stav môže byť vyvolaný rôznymi faktormi, vrátane dlhodobého užívania antibiotík. Liek normalizuje črevnú mikroflóru.
 2. 2. Syndróm dráždivého čreva. Liečivo je súčasťou komplexnej liečby. Zvyčajne pacient s takou diagnózou trpí hnačkou a zápchou.
 3. 3. Funkčné poruchy gastrointestinálneho traktu.
 4. 4. Porucha trávenia, ktorá sa vyznačuje prejavom nauzey, vracania, straty chuti do jedla, hnačky, zápchy, nadúvania a iných symptómov.
 5. 5. Kolitída. Liečba je súčasťou komplexnej liečby.
 6. 6. Hepatitída a cirhóza pečene. Tento liek je tiež zahrnutý do komplexnej liečby.
 7. 7. Alergie. Používa sa spolu s inými liekmi na žihľavku a dermatitídu.
 8. 8. Terapia je typu psevdallergicheskogo (napríklad enteropatia alergickej povahy).

Okrem toho sa liek používa, ak má pacient akné, čo spôsobuje veľa akné na pokožke. Lactofiltrum je schopný odstrániť toxické zlúčeniny z čreva. Účinok tejto drogy nie je priamo spojený s pupienkami. Ale na druhej strane sa objavujú často kvôli problémom s fungovaním čreva, takže účinok laktofiltru na liečbu akné bude nepriamy, ale nie menej účinný. Je to druh pozitívneho vedľajšieho účinku liečby laktofiltrom, pretože stav celého organizmu sa zlepšuje, toxíny sa eliminujú, intenzita metabolických procesov sa zlepšuje a to všetko má priaznivý účinok na imunitný systém. Takže laktofiltrum je často predpísaný v komplexnej liečbe akné. Okrem toho musíte sledovať svoju vlastnú výživu a starať sa o vašu pokožku.

Navyše, lactofiltrum sa odporúča ľuďom, ktorí sú ochotní schudnúť. Samozrejme, magický efekt by sa nemal očakávať, pretože liek nemôže nezávisle rozkladať tuky. Ale môže zbaviť telo škodlivých látok, ktoré ovplyvnia rýchlosť metabolických procesov. Ak spojíte používanie laktofiltru s diétou, môžete dosiahnuť lepšie výsledky ako jednoducho od správnej výživy. Navyše z reštrukturalizácie stravy a stravy sa všeobecné blaho osoby nezhorší a užitočné látky budú absorbované črevom oveľa intenzívnejšie.

Užívajte liek veľmi starostlivo, pretože môže spôsobovať vedľajšie účinky. Liek môže spôsobiť takéto javy:

 • nadúvanie, plynatosť, pocit raspiraniya žalúdka a čriev;
 • pocit, že črevná peristaltika rastie;
 • hnačka;
 • alergická reakcia;
 • problémy s absorpciou vápnika a vitamínových zlúčenín pri dlhodobom užívaní (viac ako 3 týždne);
 • reakcie v dôsledku individuálnej neznášanlivosti jednotlivých zložiek lieku.

Liek sa má používať správne, inak sa vyskytujú také nepríjemné vedľajšie účinky. Avšak takéto javy sa vyskytujú veľmi zriedkavo. Ak sa objavia, potom musíte dočasne prestať užívať liek a určite to povedzte svojmu lekárovi.

Okrem toho by ste mali vždy brať do úvahy kontraindikácie, pretože to tiež znamená, že majú, rovnako ako iné lieky. Napríklad nemôžete použiť liek v nasledujúcich prípadoch:

 • problémy s črevnou priepustnosťou;
 • krvácanie v orgánoch gastrointestinálneho traktu;
 • galaktosémia;
 • zvýšená náchylnosť na jednotlivé zložky lieku.

Tieto javy sú považované za absolútne kontraindikácie, ale existujú aj relatívne, to znamená, tie, ktoré prechádzajú časom, aby sa droga mohla opiť. Okrem toho, ak existujú takéto kontraindikácie, môžete taký liek používať, ale len s veľkou starostlivosťou a až po súhlasu lekára. Napríklad to zahŕňa intestinálnu atóniu. To platí aj pre zhoršenie peptického vredového ochorenia dvanástnika alebo žalúdka.