Hlavná

Dermatitída

Vyberte najlepšiu masť z varu

Lak na vlasy a okolité tkanivá, ktoré sú zapálené prítomnosťou hnisu, sú vriec (chiri, varenie). Furunky sa nezobrazujú ako iné zápaly kože, na miestach, kde nie je rast vlasov. Najčastejšie miesta na tele, v ktorých sa vyskytujú furuncles: nohy, ruky, zadok, slabiny, pás, krk, krk (za), tvár.

V závislosti od druhu baktérií je varu: streptokoka; Stafylokokové (sykóza, karbunka, folikulitída, hydradenitída) a zmiešané.

Príčiny výskytu furuncle a príznakov

Varenie je v dôsledku výskytu baktérií, najčastejšie stafylokoky. Dôvody môžu byť rôzne, napríklad: česanie a dostávanie do rany baktérií alebo traumy na pokožke.

Ľudia so slabým imunitným systémom sú vystavení väčšiemu riziku vzniku furuncles.

Tiež môže byť kožušina vyvolaná nasledujúcimi faktormi:

 • podráždenie chemikáliami;
 • trvalá kontaminácia kože;
 • dlhodobé fyzické vyčerpanie;
 • nedostatok vitamínu;
 • zvýšená aktivita potu a mazových žliaz;
 • prehriatie alebo ťažká hypotermia;
 • porucha nervového systému, nedostatok správneho odpočinku.

Hlavné znaky varu sú:

 • prejav hnisu v strede a vyčerpanie krvi;
 • žltá škvrna v strede varu;
 • zvýšená teplota;
 • Bolesť sa postupne zvyšuje, ale klesá, keď hnis vytiekne a stonka sa oddelí.

Typy masti na ošetrenie vredov

Pri liečbe varu musíte kontaktovať špecialistu, ktorý vám pomôže pri výbere správneho liečebného postupu a povedať vám, ktorú masť by ste mali lepšie liečiť, alebo v prípade potreby vykonať chirurgický zákrok. Vo väčšine prípadov je liečba len masťou.

Na ošetrovanie furuncles na rôznych miestach tela (tvár, pod paží, slabiny atď.) Aplikujte veľa masti. V závislosti od etapy, v ktorej je furuncle umiestnená, je vybratá potrebná náprava. V prvých štádiách vývoja furuncle sa odporúča vybrať antiseptické masti a extrahovať hnis z húb.

Masť s antibiotikami bude najúčinnejšia, ak dôjde k spontánnej disekcii abscesu, a tiež ak existuje riziko infekcie baktériami. Po hlavnom procese liečby sa odporúča použiť liečivé masti na obnovenie pokožky.

Masti s antibiotikami

Proti varenie zvyčajne skúšajte antibakteriálne masti. Používajú sa, keď sa furuncle nachádza v uchu, nosu alebo tvári, keď dochádza k opakovanej furunkulóze a keď má človek slabú imunitu. Po odstránení povrchu abscesu roztokom s antiseptickým účinkom sa má aplikovať masť na báze antibiotika.

Najobľúbenejšie lieky: Levomekol, Oflokain, Dioxysol, Tetracycline masť a iné.

levomekol - Zabíja mikróby a čistí ohnisko z hnisu, ktorý sa hromadí. Je vhodný na použitie v domácej liečbe. Masť má nielen protizápalovú vlastnosť, ale aj antibakteriálnu a má liečivý účinok. Liečivo pôsobí na základe zničenia proteínovej syntézy samotných baktérií, ktoré nakoniec zomrú.

Masť prispieva k rýchlej regenerácii tkanív v dôsledku stimulácie intracelulárnych metabolických procesov. Sterilná gázová bandáž je impregnovaná masťou a aplikovaná na ranu. Zmeniť obväzy denne.

Odoberanie masti

V počiatočnom štádiu sa používajú masti s ťahovým účinkom, pretože prispievajú k tvorbe pustuly - hlavou varu. Keď sa tvorí hlava - kožušina sa najčastejšie otvára a z nej prúdi hnis. V žiadnom prípade nemôžete vytláčať absces, pretože je pravdepodobnejšie šírenie infekcie.

Ichthyol masť - používa sa v počiatočnom štádiu liečby, kedy furuncle ešte nie je zrelé. Ale bude účinná v každom štádiu dozrievania abscesu.

To je dôvod, prečo masť je všeobecne známa svojou účinnosťou a lacnosťou. Má antiseptický a dezinfekčný účinok.

Aplikujte vo forme obkladov s ihlou masť, ktoré potrebujú častú výmenu a mali by pracovať minimálne 2-3 hodiny.

Masť heparínu - antiseptické, protizápalové a antimikrobiálne. Keď sa masť aplikuje na postihnutú oblasť, nádoby expandujú a zložky prípravku sú veľmi dobre absorbované. Jednou z hlavných zložiek tejto drogy je anestetikum. Masť nie je žiaduca pre tehotné ženy.

Synthomycínová masť - je zahrnutý ricínový olej, ktorý robí masť jemnou, nezakrýva ranu, ale veľmi dobre čerpá hnis, zatiaľ čo suší a hojuje poškodené povrchy. Ak sa situácia zhorší (s furunkulózou), liek sa používa pod obväzom. Naneste sintomitsinovuyu masť pred zmiznutím príznakov infekcie. Aplikujte na varenie a upravte obväzy denne.

Liečivé masti

Po ukončení hlavnej liečby sa odporúča použiť špeciálne formulované na liečenie liečivých oblastí. Najpopulárnejšie: masť Višnevsky masť a zinok.

Masť Višnevského - Je široko používaný pri liečbe vredov, má protizápalové vlastnosti a je vhodný na použitie doma. Má tiež antibakteriálne vlastnosti a dobre optimalizuje proces opravy tkaniva.

Masť Višnevský má dobrý liečebný účinok. Aplikujte vo forme pleťových vody, tampónov, obkladov. Na miesto infekcie naneste silnú vrstvu a opravte ju.

Tento postup sa vykonáva 3-4 krát denne, pred každou dezinfekciou rany. V žiadnom prípade nepoužívajte masť počas prasknutia alebo dozrievania varu, pretože zmäkčuje steny abscesu a podporuje hrozbu vzniku hypodermického abscesu.

Zinok masť - liek na vonkajšie použitie, ktorý pozostáva len z dvoch zložiek: petrolatum a oxid zinočnatý v pomere 10: 1. V tomto prípravku je oxid zinočnatý, ktorý má protizápalový účinok.

Jedná sa o jednu z masti, ktorá nemá žiadne vedľajšie účinky. To je hlavná výhoda, ktorá umožňuje používanie výrobku aj počas tehotenstva a laktácie.

Okrem toho má masť zinku hygroskopickú vlastnosť, v dôsledku ktorej sa miesto zápalu oveľa rýchlejšie vysuší a rýchlejšie sa obnovia pokrývky pokožky.

Na záver odporúčame, aby ste sa oboznámili s tým, ako používať masť na ošetrenie varu. To povedal Valeriy Afanasyevich Mitish - vedúci oddelenia rany a infekcie rany Ústavu chirurgie. AV Vishnevsky:

Masť z kožušín sťahujúca, s antibiotikami a hojenie - najefektívnejšie s popisom a cenami

Pre efektívnu liečbu potrebujete masť z vriec a číry, ktorá účinne čerpá hnis, zmierňuje zápal, urýchľuje hojenie poškodených tkanív. Pri výbere liekov je dôležité kontaktovať dermatológa včas, vybrať účinný liek s minimálnym zoznamom vedľajších účinkov. Ak je to masť s antibiotikom proti abscesom, je dôležité nezabudnúť na kontraindikácie, liekové interakcie. V každom prípade by liečba varu mala byť včasná, inak v komplikovaných klinických obrázkoch pacient bude musieť podstúpiť operáciu.

Čo sú varené

Tento akútny hnisavý zápal, pri ktorom patologický proces zahŕňa vlasovú žiarovku a okolité spojivové tkanivo. Furuncle je nielen vnútorná choroba, ale aj vonkajšia estetická vada, viditeľná voľným okom. Proces zápalu vlasových folikulov je vyvolaný zlatým stafylokokom alebo streptokokom. Na urýchlenie zotavenia je prvým krokom spoľahlivé určenie typu patogénu. V počiatočných štádiách s purulentným zápalom je možné poskytnúť pozitívnu dynamiku lokálnou liečbou.

Liečba Chirie

V dôsledku šírenia infekcie a pod vplyvom provokačných faktorov sa lokálne formuje zameranie patológie, náchylné na rýchle dozrievanie. Čoskoro na povrchu epidermy sa stáva zjavný absces, prítomnosť hlavy furuncle naznačuje potrebu rýchlej likvidácie hnisavých hmôt v tyči. Klinický obraz je doplnený prítomnosťou bolestivých pocitov a hyperémie kože na pozadí progresívneho zápalu. Nižšie sú odporúčania dermatológov v diagnostike furunkulózy:

 1. Nútená pitva abscesu je kategoricky kontraindikovaná, pretože je možné iba zhoršiť klinický obraz, vyvolať pripojenie sekundárnej infekcie.
 2. Všeobecné symptómy intoxikácie, ktoré sprevádzajú vriec, by mali byť konzervatívne liečené v závislosti od konkrétnych sťažností pacienta.
 3. Drogová terapia by mala byť zameraná nielen na produktívne odstránenie nekrotických masy, ale aj na urýchlenie procesu dozrievania chii.

Masť z chiria

Pri purulentnom zápale pôsobí lokálne na mieste - priamo na mieste patológie. Keďže aktívne zložky takýchto liekov nepreniknú do systémovej cirkulácie, zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov je minimálny. Avšak, pre produktívne integrity obnovu pokožky po varu je dôležité venovať osobitnú pozornosť farmakologických vlastností a chemického zloženia týchto mastí, uchýliť sa k kombinovanej terapie v domácom prostredí, získať podporu dermatológa.

Typy masti na ošetrenie vredov

Ak má masť zápalového ochorenia z abscesov mať protizápalové, regeneračné, antiseptické, antimikrobiálne, analgetické, antipruritické a protiedémové účinky účelne v patológii. Pretože nie vždy je možné kombinovať takéto farmakologické vlastnosti v jednej skúmavke, je nižšie uvedená klasifikácia masti, ktoré predpisujú dermatológovia s neočakávaným výskytom furuncles.

Masť z varu s antibiotikom

Pretože príčinou výskytu furuncle je zvýšená aktivita stafylokokov a streptokokov, úspešná liečba vyžaduje vyhladenie patogénnej flóry. V opačnom prípade bude konzervatívna liečba neúčinná alebo priemerná. Môžete používať antibiotiká v počiatočnom a neskoršom štádiu ochorenia, ale je lepšie začať lokálnu liečbu včas. Aj po otvorení abscesu sa infekcia ďalej rozširuje a nasledujúce lieky s antimikrobiálnym a protizápalovým účinkom to môžu zničiť:

 • Tetracyklín so širokospektrálnym antibiotikom;
 • Okrem toho s antimikrobiálnymi, analgetickými a dekongestívnymi vlastnosťami;
 • Levomekol s levomiketínom v chemickom zložení;
 • Baneocín proti všetkým typom stafylokokov, streptokokov;
 • Bactroblant založený na mupirocíne.

Masť, ktorá čerpá hnis z varu

Takéto lieky sa častejšie odporúčajú v počiatočnom štádiu intenzívnej starostlivosti, keď sú prítomné bolesti a zápaly, ale hnisavá hlava ešte nie je viditeľná. Chiumrium pod vplyvom syntetických zložiek dozrieva a otvára rýchlejšie, proces ďalšieho regenerovania tkanív sa tiež zrýchľuje. Proces dozrievania furuncles môže byť zrýchlený. Predbežne získajte podporu dermatologa. Keď si vyberiete masť, aby ste vytiahli hubu z varu, odporúča sa vybrať:

 • sintomycínovú masť s ricínovým olejom a špecifický zápach;
 • ichtyolová masť s kyselinou sírovou v chemickom zložení;
 • sírová masť na regeneráciu kože;
 • Masť heparínu s antiseptickým a protizápalovým účinkom;
 • línie Vishnevsky, aby unnoticeably kresliť hnis, znížiť veľkosť ohniská patológie.

Liečivé masti

Keď nepotrebujete kresliť hnis, je dôležité zabezpečiť produktívny proces regenerácie poškodených tkanív. Ak aplikujete liek na zameranie patológie, liečivá fáza je krátka, jazvy sa na epiderme netvoria. Je dôležité vylúčiť riziko povrchovej samošetrenia, a preto pred začiatkom kurzu je povinné vybrať spolu s dermatológiou liečivú masť na varenie. Alternatívne to môžu byť nasledujúce lieky:

 • masť Višnevský;
 • zinková masť;
 • solkoseril;
 • aktovegin;
 • D-panthenol.

Prehľad účinných mastí na zbavenie sa varu

Skutočné recenzie pacientov a dermatológov pomáhajú vytvoriť prehľad najlepších liečebných prípravkov vo forme masti, ktoré vám umožnia zbaviť sa takého nepríjemného nádoru ako varu v čo najkratšom čase. Liek by mal kresliť hnis, zabiť zárodky, zmierniť zápal a podporiť rýchle hojenie tkaniva. Ak vykonávate ošetrenie furuncle, zdravotný problém sa vyrieši do 7 až 10 dní bez možných komplikácií.

Liečba furuncle s masťou Levomekol

Medzi antimikrobiálnymi látkami ide o časovo testované lokálne antibiotikum, pri liečbe ktorých nie sú vedľajšie účinky, ale proces zotavovania sa výrazne zrýchľuje. Aktívne zložky - levomitsetín a metyluracil, ktoré v komplexe stimulujú imunitu, utiahnu otvorené rany, zmierňujú bolesť a zápal. Nielen abscesy zmiznú produktívne, ale aj infekcie, ktoré vyvolali ich vzhľad. Zloženie lieku Levomecol sa musí aplikovať na očistenú a suchú pokožku ráno a večer po dobu 7-10 dní. Plus - nízky, mínus - selektívny efekt.

Masť Višnevského

Pri chemickom zložení masti z varu prevládajú aktívne zložky, ako je ricínový olej, xerób a decht. Ich zvýšená aktivita poskytuje cieľavedome protizápalový, sušivý a hojivý účinok na problémovú oblasť. Aplikovať kompozíciu na varenie môže byť použitý ako gáza kompresie, ktoré sa s účinkami obväzov je potrebné aplikovať na zameranie zápalu. Náklady na drogu sú cenovo dostupné a môžu sa použiť na rôznych miestach tela s výskytom furuncle. Mínus - kompozícia vo svetle hospodárskej súťaže sa považuje za "morálne zastaralú".

Baneocín vo vriacej vode

Medzi antimikrobiálnymi látkami sa tento liek považuje za najprogresívnejší, pretože s minimálnym zoznamom kontraindikácií sa terapeutický účinok ukazuje takmer okamžite po pomazaní varu. V srdci sú dve širokospektrálne antibiotiká, ktoré aktívne vyhubia hnisavú infekciu. Liek nie je lacný, takže je oveľa výhodnejšie objednať si ho z katalógu a kúpiť ho z internetového obchodu. Spôsob aplikácie - externé odporúčané dávky - až 2 - 3 prístupy denne. Na liečbu je potrebné v komplexe s perorálnymi antibiotikami 5 - 7 dní.

Tetracyklínová masť

Je to najlacnejšie antibiotikum vo forme masti, ktoré je aktívne predpísané na varenie. Je lacná, pôsobí rýchlo a ničia patogénnu flóru aj na bunkovej úrovni. Je potrebné preložiť gázu na niekoľko vrstiev, na ktoré sa nanáša hrubá vrstva liečiva a prilepí sa k varu po dobu 3 až 4 hodín. Potom zmeňte obväz. Odporúča sa denne 2 - 3 procedúry a je potrebné liečiť do 7-14 dní. Výhody - nízka cena lieku, nevýhoda - nie každý pomáha od varu.

Ichthyol masť

V chemickom zložení dominuje čistý ihtiol a lekárske vazelína. Liečivo vykazuje protizápalové, antiseptické, antipruritické a protiedematózne vlastnosti, pôsobí lokálne. S furunkulózou sa ichtyolová kompozícia používa ako prípravok na kreslenie hnisu a požadovaný terapeutický účinok môže byť doplnený Ilonovou masťou Baneoocin. Liek sa vyžaduje, aby bol na léziu aplikovaný tenkou vrstvou, aby sa nevyplachoval. Procedúra by mala byť vykonaná ráno a večer. Výhody liečby sú rýchla akcia a prijateľná cena, nie sú žiadne nedostatky v ichthyolovej masti.

Masť heparínu

Tento lokálny antikoagulant je priamy typ účinku, ktorý zabraňuje tvorbe a vývoju trombov, účinne odstraňuje zápal. V chemickom zložení prevažuje aktívna zložka benzokaínu, ktorá sa môže použiť na disekciu zrieďujúceho abscesu, ale nie na hojenie po oslobodení od hnisavých hmôt. Na pokožke naneste tenkú vrstvu, uistite sa, že nie sú lokálne a alergické reakcie. Liečba trvá až 2 týždne, ale pri absencii pozitívnej dynamiky môže byť liek nahradený skôr (v dňoch 5 až 7).

Miestne prípravky s alkoholom z postupujúceho varu kvôli jeho miestnym účinkom sú povolené aj počas tehotenstva a detí. Predbežne získajte podporu znalého odborníka, musíte ísť do lekárne a kúpiť lieky na predpis, ktoré sa často predávajú bez lekárskeho predpisu. Ceny takýchto farmakologických produktov sú odlišné, ale s konečnou voľbou je ešte lepšie sa riadiť lekárskymi predpismi a nie inak. Tu sú približné ceny pre Moskvu:

Prípravky z furuncles

Najobľúbenejším liekom na varenie je masť. Samotná kožušina je purulentná lézia vlasového folikulu. Spôsobuje furunkulózu bakteriálnej alebo hubovej infekcie kože. Mikroorganizmy prenikajú cez póry alebo traumy na pokožke. Šírenie infekcie sa vyskytuje v dôsledku zhoršeného metabolizmu, nedostatku stopových prvkov v ľudskom tele alebo s nedbanlivým prístupom k pravidlám osobnej hygieny. Počas kožného ochorenia stojí za to, aby ste si vybrali spôsob liečby. Lekár-dermatológ určí správnu liečbu.

Na odstránenie furuncles je veľa efektívnych nástrojov a metód.

Všeobecné informácie o liečbe

Finančné prostriedky z kancov (boils) sú prezentované. Ale liečba furunkulózy nie je ľahká úloha. Stojí za to pamätať, že stláčanie alebo prepichnutie akné nie je liečbou tejto choroby. Mechanický účinok podporuje šírenie infekcie v tele. Preto je potrebné znížiť počet a intenzitu dotyku v mieste zápalu. Typ terapie pre chirjah sa líši v závislosti od štádia, v ktorom sa nachádza zápal a od veľkosti lézie. Existuje rozdelenie spôsobov ovplyvňovania varu: konzervatívny a funkčný. Konzervatívne metódy sa zasa líšia v rôznych štádiách ochorenia. V prvej fáze sa furuncle spracováva alkoholom a v druhom stupni sa používajú antiseptické masti. Operatívny zásah by mal byť vymenovaný, ak konzervatívne metódy sú neúčinné. Operácia zahŕňa:

 • chirurgické zákroky;
 • nyxy s vriacimi;
 • prístroje na liečbu ozónom.

Druhy liekov

Na použitie protizápalových liekov bolo vhodnejšie, lieky sa vyrábali v rôznych formách. Liečivá protizápalová liečba sa týka konzervatívnej metódy zbavenia sa chrípky. Formy, v ktorých sa vyrábajú lieky, na liečbu vriec:

 • masť pre vonkajšie použitie;
 • prášky a roztoky na intravenózne použitie;
 • tablety.
Späť na obsah

Úloha antibiotík

Antibiotiká sú látky, ktoré potláčajú existenciu živých buniek. Zabíjajú tak užitočné aj škodlivé mikroorganizmy. Pôvod antibiotika je mikrobiálny, živočíšny a rastlinný. Ich vplyv sa vo veľkej väčšine nevzťahuje na vírusy, a preto sa antibiotiká často predpisujú na bakteriálne infekcie. Ak je pôvodcom chirality stafylokok, predpíšte antibakteriálny liek. Takáto terapia je účinná v prípade správneho výberu typu nápravy.

Druhy antibiotík

Začať liečiť infekciu a furunkulózu je potrebné s odhalením zdroja ochorenia. Konkrétne antibakteriálne lieky sa líšia v závislosti od typu škodlivého organizmu, na ktorý je potrebné pracovať. Existujú také skupiny antibiotík:

 • aminoglezidnaya;
 • cefalosporín;
 • tetracyklín;
 • penicilín;
 • makrolid;
 • ftorhinolovaya;
 • futsidinovaya;
 • zineritnaya a ďalšie.
Späť na obsah

Aké antibakteriálne látky sú predpísané?

Ako liečiť, dermatológ vyrieši. Výber lieku a priebeh liečby závisí od výsledkov laboratórnej štúdie. Na analýzu lekár skúša varenie na tvári alebo na tele. Po vykonaní všetkých manipulácií získate výsledok. Označuje zdroj a pôvodcu ochorenia. Pri výbere antibiotika zohráva úlohu všeobecný stav tela pacienta a diagnostika alergií na zložky liekov.

Antimikrobiálne lieky

Rozmanitosť skupín antimikrobiálnych látok podporuje široká škála liekov. Prípravky sa vydávajú v kapsulách, tabliet a ampulkách. Prostriedky v ampulkách sa používajú intravenózne a tablety a kapsuly sa užívajú perorálne (nápoj). Pre bolesti sú antibakteriálne lieky účinné:

protizápalový

Zápal sa vyskytuje v dôsledku pôsobenia škodlivých faktorov. Ide o infekčnú infekciu, chemický a mechanický účinok na telo. Protizápalové činidlo pomáha zmierniť a zastaviť zápal. Prakticky v 90% prípadov z furuncle menovať masti. "Malavit" alebo iná masť je vhodnejšie aplikovať na miesto poškodenia, takže je lepšie absorbovať účinné látky. Medzi najpopulárnejšie:

 • "Malawi»;
 • "Záchrana";
 • Indonézska hviezdička.
Späť na obsah

antiseptikami

Takéto lieky sú predpísané na prevenciu rozpadu a dezinfekcie. Zvyčajne sa používa manganistan draselný na liečbu rán. Ale alkoholové tinktúry sa používajú aj pri čaji. Antiseptiká zabíjajú zárodky, bezbolestne dezinfikujú pokožku. Ak chcete zvládnuť chii, fit:

"Chlorophyllipt"

Dostupné vo forme olejového roztoku alebo vo forme alkoholickej tinktúry. Niekedy existujú kapsuly. Účinný nástroj obsahuje chlorofyly, ktoré vylučujú listy eukalyptu. Rastlina je známa pre baktericídne a antiseptické vlastnosti. Avšak pri furunkulóze sa liek používa ako kompresia na zápalové zameranie alebo na trenie tváre na profylaxiu.

"Dimexid" pre vriec používaný na vonkajšiu úpravu. Späť na obsah

"Dimexidum"

Liečivo je lepšie aplikovať bodovo na zameranie zápalu vo forme kompresie. Takže lepšie odstráni opuch a odolá šíreniu infekcie, pretože absorpcia sa začne do 10 minút po aplikácii. Hlavnou zložkou lieku je dimetylsulfát, vďaka ktorému sa látka používa, keď sa anestézia má anestéziou. Účinok lieku je zameraný na zničenie odrôd stafylokokov.

Homeopatia a vitamíny

Tiež efektívne. Homeopatia s furunkulózou je predpísaná v chronickej forme ochorenia ako liečba a prevencia. Ak chcete vybrať typ bylín, adresujte homeopátu. Homeopatia z furunkulózy nemá prakticky žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky v porovnaní s inými spôsobmi boja. Liečba vitamínmi zahŕňa príjem vitaminových komplexov pre pokožku alebo jednotlivé kurzy vitamínov A, E a D. Pre vriec sa aplikujú obklady, extrakty a výťažky z:

 • harmanček;
 • arnika;
 • echinacea a podobne.
Furunky sa vyskytujú aj v dôsledku slabej imunity, preto je vhodné užívať imunomodulačné lieky. Späť na obsah

Prípravky na zlepšenie odolnosti voči varu

Kuracie vyskakuje, keď je človek infikovaný baktériou alebo vírusom. To znamená, že imunita pacienta je znížená. Na zlepšenie imunity sa predpisuje imunomodulácia. Pri furunkulóze nezáleží na tom, či ide o kvapku alebo kapsule, čo sa tým nezmení. Trvanie kurzu sa líši v závislosti od úrovne znižovania obranyschopnosti tela. Príklady prostriedkov, ktoré môžete piť:

Ako odstrániť príznaky?

Pri varení vody odporúčame opaľovanie. Ultraviolet produkuje antiseptickú liečbu. V sanatóriu s furunkulózou boli predpísané homeopatické kúpele (ihličnany, levanduľa alebo soľ). Kontrola výživy zohráva úlohu pri odstraňovaní varu. Ak chcete vyhrať chorobu, môžete len opatrne pristupovať k terapii a životnému štýlu.

Aké tablety môžu mať deti?

Zásady terapie u detí a dospelých sa nelíšia. Pre deti sú vhodnejšie antiseptické masti a homeopatické prípravky, ktoré majú šetriaci účinok. Veľká väčšina liekov sa však predpisuje bez ohľadu na vek. Zmení sa iba dávkovanie a priebeh liečby. Dokonca aj "Magnesia" a "Polyoxidonium" sa nachádzajú v priebehu liečby detskej furunkulózy. Konečné rozhodnutie o bezpečnosti lieku pre dieťa lekára odoberie oddelene.

Aké antibiotiká pre furunkulózu sú lepšie a účinnejšie na liečbu?

Antibiotiká na furunkulózu - dôležitú súčasť komplexnej terapie a najefektívnejšiu metódu poskytujúcu skorú liečbu. Lieky s antibakteriálnym účinkom sú mimoriadne nepostrádateľné v prípadoch, keď je furuncle umiestnená v krku a hlave. To znamená, že v tesnej blízkosti dôležitých krvných ciev, cez ktoré infekcia môže vstúpiť do mozgu a vyvolávať komplikácie, ktoré ohrozujú život.

Hlavnou príčinou, ktorá spôsobuje vývoj furunkulózy, je prenikanie patogénnych mikroorganizmov (stafylokokov) pod kožu. V tomto prípade ide o grampozitívny kmeň Staphylococcus aureus (Staphylococcus aureus). Toto je najluxusnejší kmeň, ktorý sa v krvi ľahko rozšíri a rýchlo tvorí nové zápaly. Furunky sa môžu objaviť na ľubovoľnej časti tela, ale sú častejšie lokalizované na tvári, krku, hrudníku, chrbte, v inguinale alebo axile. Poďme zistiť, ktoré antibiotiká sa užívajú s furunkulózou, ako si ich správne vybrať a aplikovať správne?

Čo je furunkulóza?

furunkulóza - tento zápalový proces je hnisavý - nekrotický, vyvíja sa vo vlasovom folikule a ovplyvňuje okolité tkanivá. V ľuďoch sa takéto purulentné útvary nazývajú chirjas.

Furuncle vyzerá ako veľký, bolestivý pupienok, vo vnútri ktorého je purulentný obsah. Keď sa objaví jediný nekomplikovaný furuncle, liečba antibakteriálnymi liekmi sa zvyčajne nepredpisuje. V týchto prípadoch sa ohnisko môže liečiť externými prostriedkami (masti, antiseptikmi).

Ale keď sa v rôznych častiach tela vyvíjajú čierne furunky v rôznych štádiách vývoja a na viacerých zápalových ohniskách, odborníci diagnostikujú furunkulózu. Ak je ľudská imunita oslabená, ochorenie sa môže opakovať a prejsť do chronickej formy, ktorá je ťažko liečiteľná.

V tomto prípade je potrebné nielen liečiť existujúce vrie, ale aj prijať opatrenia na zabránenie opätovnej infekcie a zabrániť ďalšiemu šíreniu infekcie. Preto bez použitia antibakteriálnych liekov nemôže robiť.

Vzhľadom na to, že stafylokoky sa ľahko šíria v životnom prostredí, ochorenie možno pripísať podmienenému infekčnému ochoreniu. To znamená, že infekciu možno vyberať domácou cestou, ale rozvíja sa iba vtedy, keď je telo oslabené. So silnou imunitou sa človek môže stať pasívnym nosičom a ani nepochybuje, že je infikovaný stafylokokom.

Furunkulóza: príčiny a charakteristické príznaky

Zistili sme, že hlavnou príčinou tejto choroby je prenikanie stafylokoku do tela. Ale aby sa stala aktívnejšou a začala svoju deštruktívnu prácu, sú potrebné provokujúce faktory. Patria medzi ne:

 • Oslabená imunita v dôsledku infekčných alebo chronických ochorení;
 • Endokrinné ochorenia (metabolické poruchy, diabetes mellitus, hormonálne zlyhanie);
 • Avitaminóza (nedostatok nevyhnutných vitamínov a mikroelementov);
 • Porušenie pravidiel osobnej hygieny;
 • Nesprávne jedlo, zlé návyky;
 • Zvýšené potenie;
 • Mechanické poškodenie kože (napr. Mikrotrauma pri holení).

Hlavným príznakom ochorenia - výskyt zápalu na koži (chirya). V mieste lézií sa pozoruje opuch a sčervenanie kože, tvorí sa bolestivá pustula s vynárajúcou hnisavou hlavou. Tento proces je často sprevádzaný všeobecným zhoršením stavu pacienta: horúčka, horúčka, zimnica, bolesti hlavy, strata sily. Na niekoľko dní v horúcom lôžku zápalu hromadí hnis, po otvorení chirja to opustí, a na mieste furuncle je jazvochka. V budúcnosti sa liečia tkanivami jaziev.

Hlavným rizikom furunkulózy je riziko vzniku komplikácií, ktoré ohrozujú život (purulentná meningitída, sepsa, abscesy). Najmä ak sú chiri umiestnení na tých miestach (na hlave, tvári, krku), kde sa infekcia môže ľahko dostať do dôležitých krvných ciev a šíriť sa cez telo a preniknúť do mozgu. V tomto prípade neexistuje žiadna iná možnosť ako použitie antibiotík.

Indikácie používania antibiotík

Antibiotická liečba je predpísaná v nasledujúcich prípadoch:

 • Keď sa objavuje na tele viacerých, bolestivé vrie;
 • S furunkulózou komplikovanou zápalom lymfatických uzlín;
 • Ak sú furuncles umiestnené na tvári, krku alebo na hlave;
 • S rekurentnou chronickou hnisavou furunkulózou.

Liečba antibiotikami je doplnená imunostimulačnými liekmi, predpisuje príjem vitamínových komplexov, odporúča fyzioterapeutické postupy a dodržiava špeciálnu výživu.

kontraindikácie

Použitie antibiotickej terapie na furunkulózu má množstvo kontraindikácií. Takže antibiotiká sa nemôžu podávať za týchto podmienok:

 • Individuálna intolerancia voči antibakteriálnym látkam;
 • Obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • Ťažké poškodenie pečene a obličiek;
 • Bronchiálna astma;
 • Choroby čreva;
 • Plesňové ochorenia kože;
 • Otvorená forma tuberkulózy;
 • Choroby kardiovaskulárneho systému a hemopoézy.

Predpísať drogu by mal byť lekár, samoliečba je neprijateľná. Špecialista bude individuálne vybrať dávku lieku a režim liečby na základe laboratórnych testov, ktoré sa vykonajú na identifikáciu typu patogénu. V takom prípade lekár zohľadní možné kontraindikácie, ktoré zabránia nežiaducim komplikáciám.

Typy a formy antibiotík používaných na furunkulózu

Na liečbu varixov sa používajú nasledujúce typy antibiotík:

 1. Penicilíny. Antibiotiká tejto skupiny sú účinné proti väčšine typov gram-pozitívnych baktérií. Pri liečbe furunulózy môže lekár predpísať také lieky ako Ampicillin, Bicillin, Amoxicillin, Ampiox.
 2. cefalosporíny. Tento typ antibiotík zabraňuje šíreniu infekcie a jej penetrácii do hĺbky mäkkých tkanív. Z cefalosporínových sérií sú najpopulárnejšie Cefuroxim, Cephalexin, Cefipim, Cefazolin.
 3. makrolidy. Účinok antibiotík - makrolidov sa trochu líši od iných odrôd. Ich príjem sa odporúča v tých prípadoch, keď je proces dozrievania furuncles sprevádzaný horečnatým stavom a zvýšenou teplotou. Prípravy série makrolidov, súčasne s antibakteriálnym účinkom, môžu rýchlo zastaviť zápalový proces, okrem toho, že pôsobia veľmi jemne na črevnú mikroflóru. Ale musíte brať tieto antibiotiká s mimoriadnou opatrnosťou v prípade porúch pečene a obličiek, pretože sú schopné akumulovať sa v tele. Makrolidy zahŕňajú azitromycín, erytromycín, sumamed, makroben

Otázka výberu antibiotika, ktorý pomáha s furunkulózou, by mal rozhodnúť špecialista. Určí tiež, v akej forme by sa mal použiť antibakteriálny prostriedok. Súčasná schéma liečby furunkulózy zahŕňa použitie vonkajších činidiel (masti), roztokov na injekcie a tabliet na orálne podanie.

Metódy liečby furunkulózy antibiotikami

Štandardná liečebná schéma zahŕňa chirurgické otvorenie abscesu po jeho zrenie. Zároveň chirurg nutne porazí zameranie zápalu s roztokom novokaínu s antibiotikami. To pomôže zastaviť bolesť a zabrániť ďalšiemu šíreniu purulentného procesu v okolitých tkanivách.

Pacienti často vyhľadávajú lekársku pomoc v štádiu abscesu, to znamená, keď hnisavý zápal spôsobil topenie okolitých tkanív a vznik dutiny vyplnenej hnisom. V tomto prípade chirurg otvorí absces a očistí jeho purulentný obsah. Potom sa rana ošetrí vonkajšími činidlami (masťami) s antibakteriálnou zložkou so širokým spektrom účinku a aplikuje sa sterilný obväz.

Antibiotiká pre furunkulózu v tabletách sú predpísané v závažných prípadoch, keď sa objavujú viaceré opakujúce sa erupcie alebo vredy sú lokalizované v tých oblastiach, kde je ohrozená zdravie (hlava, krk). Pri predpisovaní lieku musí lekár vziať do úvahy typ patogénu. Faktom je, že mnohé kmene stafylokokov získali rezistenciu voči určitým skupinám antibiotík.

Preto pred podaním lieku sa obsah varu vyšetrí laboratórnym spôsobom. Bakteriologická štúdia očkovaním umožňuje stanoviť citlivosť baktérií na antibiotiká. Na základe výsledkov analýzy lekár individuálne vyberie účinné liečivo, ktoré pomôže rýchlo zvládnuť patogénnu mikroflóru.

Po otvorení abscesu na rane sa musia vždy aplikovať obväzy impregnované antibakteriálnym maslom. Na tento účel sa používajú nasledujúce lieky:

 • Masť Levomekol. Jeden z najpopulárnejších liekov, ktorý je založený na antibiotike chloramfenikol a metyluracil. Chloramfenikol aktívne ničí široké spektrum anaeróbnych baktérií a metyluracil stimuluje funkcie imunitného systému a zabezpečuje rýchlu regeneráciu postihnutých tkanív. Kombinovaný prípravok je určený na liečbu hnisavých rán, vredov, vredov a popálenín. Jeho použitie zabraňuje ďalšej infekcii a podporuje skoré hojenie kože.
 • Gél Fucidin. Prípravok obsahuje kyselinu fusidovú, glycerín, oxid zinočnatý a rad pomocných látok. Používa sa na kožné ochorenia hnisavého zápalového charakteru (vrátane furunkulózy). Je účinný proti širokému spektru mikroorganizmov rezistentným voči iným antimikrobiálnym látkam. Vykazuje výrazný bakteriostatický účinok potlačovaním syntézy bielkovín v mikrobiálnych bunkách. Liečivo je dostupné vo forme gélu a vo forme tabliet.
 • Masť Bactroban (Mupirocin) - antibakteriálny liek so širokým spektrom účinku. Výborný sa ukázal vo vzťahu k patogénnej mikroflóre, ktorá spôsobuje kožné infekcie (vrátane proti Staphylococcus aureus). Účinná látka - mupirocín vápenatý - je antibiotikum novej generácie, získané ako výsledok biosyntézy z bakteriálnych kultúr. Má silné antibakteriálne vlastnosti, s vonkajšou aplikáciou ničí väčšinu stafylokokových kmeňov. Je široko používaný pri terapii furunkulózy, folikulitídy, impetigo a recidivujúce bakteriálne infekcie mäkkých tkanív.
 • Baneocín (masť, prášok) - kombinované činidlo pozostávajúce z dvoch antibiotík s baktericídnym účinkom: bacitrocín a neomycín. Princíp účinku je založený na blokovaní syntézy proteínov a bunkovej membrány baktérií. Každá forma liečiva sa široko používa na liečbu hnisavých zápalových ochorení kože zapríčinených citlivými mikroorganizmami. Liek sa dobre vyrovná s kmeňmi Staphylococcus aureus, ale jeho použitie môže vyvolať alergické reakcie.

Okrem toho, pre vonkajšie použitie levomitsetinovuyu varí ošetrenie, gentamycín, erytromycín, tetracyklín, masť Dioksidin, Fucidinum a ďalšie. Zoznam antibakteriálnych látok miestneho účinku je rozsiahla. Voľba konkrétneho liečiva sa vykonáva ošetrujúcim lekárom v závislosti od stavu pacienta a závažnosti ochorenia.

Liečba furunulózy tabletami

antibakteriálne činidlá, liečby ochorenia vo forme tabliet sa vykonáva s recidivujúce vredy a v prípadoch, keď sa miesto ich lokalizácia je hlava a horná časť trupu. Zložitosť takejto terapie spočíva v tom, že pôvodca (stafylokok) v priebehu času vyvinul rezistenciu voči mnohým antibiotikám. Preto by mal byť účinný liek vybraný na základe mikrobiologického testu citlivosti.

Ak to urobíte, špecialista by mal zobrať škrabnutie obsahu z zamerania zápalu a poslať ho laboratóriu na výskum. Výsledok bakteriologickej kultúry určuje kmeň stafylokokov a umožní lekárovi vybrať účinnú antibakteriálnu drogu. Pre dnešok v lekárskej praxi platí až do dvoch desiatok liekov vo forme tabliet, schopných zničiť stafylokokový kmeň MRSA. Uvádzame najobľúbenejšie z nich:

 • Linkomycínu. Liečivo so silným bakteriostatickým účinkom pôsobí proti širokému spektru patogénnych mikroorganizmov. Je určený na liečbu hnisavých infekcií kože (vrátane furunkulózy). Začína sa správať už dve hodiny po požití. Liečivo sa vyrába v kapsulách (250 mg každá). Lekár zvolí dávkovanie individuálne. Obvykle jedna dávka pre dospelého je 500 mg. Mala by sa užívať trikrát denne pred jedlom a umyť dostatočným množstvom vody. Antibiotikum môže vyvolať alergické reakcie, skoky z krvného tlaku, bolesti hlavy, nevoľnosť, zvracanie. Liek sa nesmie podávať gravidným a dojčiacim ženám, malým deťom, osobám trpiacim ochorením pečene a obličiek.
 • Cefalexín (Flexin, Keflex) - antibiotika zo skupiny cefalosporínov. Vyrábajú sa v rôznych dávkových formách: vo forme prášku na suspenziu, kapsúl (250 mg) a tabliet (250 mg). Má silný baktericídny účinok na väčšinu patogénnych baktérií a kmeňov stafylokokov. Liek začína pôsobiť už 60 minút po použití. Používa sa na liečbu furunkulózy, abscesov a pyodermie. Denná dávka je od jedného do štyroch gramov, musíte užívať pilulku v pravidelných intervaloch 6 hodín. Liečivo môže vyvolať vedľajšie reakcie vo forme porúch tráviaceho traktu, slabosti, závratov, trasenie rúk (trasenie). Počas tehotenstva a dojčenia je antibiotikum povolené len pod lekárskym dohľadom.
 • Amoxiclav - kombinované liečivo, obsahujúce antibiotikum penicilín - amoxicilínu a kyseliny klavulanovej, ktorý zabraňuje odbúravaniu účinnej látky a umožňujú to, aby sa aktívne zničenie patogénnych kmeňov. Štandardná dávka na príjem furunkulózy je jedna tableta Amoxiclavu (375 mg), ktorá sa užíva každých 8 hodín. Pred užitím tablety je potrebné rozpustiť v 100 ml vody alebo správne žuvať a umyť veľkým množstvom tekutiny. Medzi vedľajšie účinky liekov - poruchy tráviaceho traktu (hnačka, nevoľnosť, vracanie), alergické reakcie (kožné svrbenie, sup). Niekedy je možné vyvinúť nespavosť, závrat, anémiu, migrénu, záchvaty. Liečba je kontraindikovaná v pečeňových léziách, individuálnej citlivosti. Počas tehotenstva a dojčenia sa liek môže užívať podľa pokynov lekára a pod jeho dohľadom.
 • Fuzidín je sodík (Fusidín, Ramicín). Fuzidin vo forme tabliet - to je málo toxických a účinné antibiotikum, ktoré eliminuje stafylokokovou infekcie povahy vrátane tých, ktoré sú rezistentné na iné antibakteriálne látky. Liek je predpísaný na furunkulózu, flegmón, infikované rany, popáleniny. Štandardná dávka je od 0,5 do 1 g liečiva, ktorá trvá trikrát počas dňa, premyje sa mliekom alebo vodou. Dĺžka liečby trvá 7 až 10 dní. Antibiotiká môžu spôsobiť hnačku, kožné vyrážky, nevoľnosť, vracanie alebo bolesti brucha. Preto by liečba mala byť pod dohľadom špecialistu.

Aké drogy dávajú prednosť, rozhodne ošetrujúci lekár. Antibiotiká na furunulózu by mal po konzultácii a vyšetrení pacienta menovať špecialista. V tomto prípade lekár berie do úvahy veľa nuáns: veku a stavu pacienta, typu patogénu, možné kontraindikácie. Taktiež rozhoduje o tom, či použije konkrétnu drogu a individuálne vyberie optimálnu dávku a liečebný režim.

Samoliečba je neprijateľná, takže môžete vyvolať vážne komplikácie a len zhoršiť situáciu. Osobitne opatrný prístup by sa mal uskutočniť pri liečbe tehotnými ženami a malými deťmi proti antibiotikám. V tomto prípade rozhoduje o použití liekov ošetrujúci lekár a terapia prechádza pod jeho kontrolou. Pamätajte, že furunkulóza je nebezpečná choroba, preto sa neodkladajte vyhľadaním lekárskej pomoci.

Ako a aký je správny spôsob liečenia vredov?

Svaly, alebo ako sa nazývajú cheirei alebo Chirac, sú závažné kožné vyrážky, ktoré vyžadujú kompetentnú liečbu. Najlepšie je, ak sa ošetrenie furuncle uskutočňuje pod dohľadom špecialistov, ale existujú situácie, keď nie je príležitosť dostať sa na recepciu. A potom vzniká otázka: ako rýchlo vyliečiť vriec, aby sa predišlo komplikáciám?

Základné princípy liečby

Furuncle je purulentná forma pod kožou, ktorá musí byť liečená prvými príznakmi. Malo by sa pamätať na to, že sa môžu objaviť len vo vlasových folikuloch, takže ak máte absces na dlaniach alebo nohách, mali by ste okamžite kontaktovať lekára. Na liečbu vredov by mal byť okamžite, aby sa infekcia ďalej nerozšírila v tele.

Liečba varu by mala byť zameraná na:

 1. Odstránenie zápalu.
 2. Antibakteriálny účinok.
 3. Detoxifikácia z tela.
 4. Posilnenie imunity.

Tradičné liečenie abscesov závisí od štádia a zložitosti hnisavého formovania. Lekár berie do úvahy počet vredov, ich lokalizáciu, opakovanie formácií a pohodu pacienta. Pred vymenovaním lekárskeho ošetrenia chirurg vykoná vyšetrenie, z ktorého sa rozhodne, ako liečiť varenie.

Aké sú metódy tradičnej medicíny od varu:

 1. Lokálna liečba antiseptickými roztokmi.
 2. Antibakteriálne, protizápalové a liečivé masti.
 3. Prijatie imunostimulačných činidiel.
 4. Antibiotická terapia.
 5. Použitie liečivých mastí v liečebnom štádiu.
 6. Fyzioterapia (elektroforéza, UHF, UFO)

Ak bol absces a nemáte možnosť navštíviť lekára, nemusíte chytnúť žiadny liek, musíte vybrať ten najefektívnejší liek, ktorý pomôže zbaviť sa abscesu.

Základné zásady liečby:

 1. Pred liečbou abscesu by ste sa mali uistiť, že vzdelanie, ktoré sa objavilo, je furuncle.
 2. Pitva absces je možné iba v nemocnici, ak je variť bol objavený na svoje vlastné, potom to musí byť dezinfikované (peroxid vodíka), použiť čistý obväz a vyhľadajte lekársku pomoc.
 3. Nemožno použiť na infiltráciu farbív (Zelenka, jód, Fukortsin) pred návštevou špecialistu - môže dať diagnózu a lekár nevidí, ako ťažký zápal a môže urobiť chybu v procese vredu.
 4. Výskyt abscesu je zámienkou na to, aby ste dostali lekársku dovolenku. Je zakázané pracovať s vriacou na tých, ktorých práca je spojená s deťmi, potravinárske výrobky až do úplného zotavenia.
 5. Príjem antibakteriálnych látok môže predpisovať iba lekár. Nekontrolované používanie antibiotík vedie k intestinálnej dysbióze a tiež podporuje prechod akútnej furunkulózy do chronickej formy.
 6. Chirayak nemôžete liečiť ľudovými metódami, ak existujú tieto choroby: cukrovka, choroby spojivového tkaniva, infekcia HIV, tuberkulóza, ťažké chronické patológie.
 7. Je zakázané ovplyvňovať absces vlhkým teplom. Furunky nemôžu byť namočené, takže by ste mali upustiť od kúpeľa a kúpeľa. Povolené mať teplú sprchu, snažia sa vyhnúť oblasti zranenia. Keď navštívite bazén, môžete nielen poškodiť absces, ale aj prenášať infekciu iným.

Ako vyliečiť vriec, aby sa zabránilo komplikáciám, môžete povedať len lekárovi, takže sa odporúča nájsť čas na návštevu klinike. Ak nie je žiadny spôsob, ako sa dostať k lekárovi, mali by ste starostlivo vybrať lieky a postupujte jasne podľa pokynov.

Liečivé opatrenia

Liečba varu trvá dlho - od prvého výskytu až po úplné zrenie a roztrhnutie abscesu, zvyčajne trvá asi 10 dní. Ak sa však furunkulóza nachádza v chronickej fáze alebo sa začnú tvoriť karbunky - fúzia niekoľkých abscesov - potom je potrebná predĺžená liečba silnejšími prostriedkami.

Možné schémy

V prvej fáze furuncle ako liečiť vzdelávanie - tento algoritmus pomôže:

 1. Niekoľkokrát denne utrite miesto s formami antiseptických roztokov: jódu, Zelenku alebo lekársky lieh (utrite z okraja do stredu tak, aby nedošlo k šíreniu infekcie).
 2. Potom použite sterilné obväzy s antibakteriálnymi masťami: Levomikol, Levosin, Sintamycin masť.
 3. Naneste suché teplo na zrýchlenie dozrievania, napríklad soľnú podložku.
 4. Je možné použiť PFD alebo iné fyzioterapeutické postupy.

Ako liečiť vriec v štádiu tvorby tyče:

Nedávno som čítal článok, ktorý popisuje účinný nástroj NATURAL "Papillitis" z bradavíc a papilómov. Pomocou tejto drogy sa môžete FOREVER zbaviť papilómov a bradavíc tak vnútri, ako aj vonku

Nebola som zvyknutá na dôveru k žiadnym informáciám, ale rozhodla som sa skontrolovať a objednať obal. Zmeny som si všimol o mesiac neskôr: moji papilómy zmizli. Môj manžel sa zbavil bradavíc za dva týždne. Skúste a vy, a ak máte záujem, potom nasledujúci odkaz je článok.

 1. Na stimuláciu roztrhnutia furuncle je potrebné aplikovať obväzy s Ichthyolovou alebo Višnevskou masťou.
 2. Naneste látku navlhčenú 10% soľným roztokom alebo chloridom sodným.
 3. Ak tieto metódy nevyvolali stiahnutie hnisu do 3-4 dní, je potrebné konzultovať s odborníkom.
 4. Lekár zavedie obväz s kryštálmi kyseliny salicylovej, ktorá koroduje hlavu abscesu a prispieva k odstráneniu nekrotických masy. Potom zavedie odtok tak, aby hnis tečie lepšie.

Nemôžete otvoriť alebo preraziť absces sami - to povedie k vniknutiu baktérií do krvi a lymfatických ciev a spôsobí vznik komplikácií.

Ako zaobchádzať s variť po disekcii:

 1. Opláchnite ranu 3% peroxidom vodíka a prácu na okraji so Zelenkou.
 2. Počas 2-3 dní až do úplného odstránenia hnisu, aplikujte masť Levomikol, Baneocin alebo tetracyklín.
 3. Keď hnis vyjde, začne hojenie tkaniva. Ak chcete urýchliť tento proces, môžete použiť masť Actovegin, Panthenol alebo Solcoseryl.
 4. Po úplnom uzdravení môžete použiť Kontratubeks a podobné prípravky, aby ste sa vyhli jaziev.

Najnebezpečnejší vredy na hlave vo vlasoch, na nose a pod ním, v krku, pretože tam sú najväčší počet krvných ciev, ktoré zásobujú mozog, ktorý môže spôsobiť vážne komplikácie. O niečo menej nebezpečné sú vrie v oblasti slabín, ale existuje veľa choroidním plexu, čo vedie k vnútorné orgány a riziko infekcie v tele je vyššia, než keby tvorili vred na nohe alebo paži.

Liečba varu v týchto oblastiach je vhodnejšia ako pod dohľadom špecialistu a nepoužívajte tradičné lieky na vyhnúť sa komplikáciám.

Liečba takých furuncles sa neuskutočňuje bez antibiotík. Na toto použitie sa používajú nielen antibakteriálne masti, ale aj tablety na vnútorné podanie a v zložitých prípadoch - injekcie. K najúčinnejším prostriedkom furunklov považované antibiotikami triedy penicilín, cefalosporíny a tetracyklíny (Cefixime, Amoksiklav).

fyzioterapia

Na vyliečenie varu môžete využiť fyzioterapiu. Prispievajú k potlačeniu životnej aktivity baktérií, urýchľujú únik purulentných látok a zlepšujú výkon imunitného systému.

Ako môžete liečiť vredy a akými spôsobmi:

 1. UFO - odstraňuje zápal, robí imunostimulačné pôsobenie, podporuje hojenie.
 2. Laserová liečba - urýchľuje hojenie tkanív, zlepšuje účinok vonkajších prostriedkov.
 3. Magnetoterapia - odstraňuje opuch a zápal, zvyšuje imunitu.
 4. Liečba ultrazvukom - podporuje resorpciu infiltrátov, podporuje regeneráciu tkaniva
 5. KUF terapia - potláča baktérie, zlepšuje medzibunkový metabolizmus.

Najčastejšie sú tieto metódy predpísané s častými recidivami furunkulózy. Tiež sa odporúča pacientom s chronickou formou ochorenia podstúpiť liečbu v zónach sanatória.

Opis účinných liekov

Pri výbere správneho lieku môžete urýchliť zotavenie, aby ste vedeli aký druh lieku v akej fáze používate. Počas liečby môže byť liečba uskutočnená takýmito prostriedkami:

 1. Levomikol - má protizápalový, antibakteriálny a liečivý účinok. Táto masť môže byť použitá z varu v ktoromkoľvek štádiu. Podobným nástrojom je aj Levosin, ale v jeho kompozícii je dodatočná zložka, ktorá pomáha zmierniť bolesť.
 2. Ichthyol masť je účinná antiseptická látka. Jeho použitie je odôvodnené na liečbu infiltrovaných kôrov.
 3. Tetracyklínová masť je účinná antibakteriálna masť, ktorá sa aplikuje po otvorení abscesov.
 4. Vishnevského masť sa používa na vyliečenie abscesu v prvej fáze a po úplnom odstránení hnisu. Má antiseptické a liečivé vlastnosti.
 5. Synthomycínová masť - obsahuje antibiotikum. Používa sa počas stiahnutia hnisu a až do úplného vyliečenia tkaniva.
 6. Fucidin, Bactroban a Lincomycin masť obsahujú antibiotiká, používajú sa len po rupture furuncle.
 7. Ikrusol - masť, ktorá sa používa na hojenie tkanív po uvoľnení hnisavých hmôt.
 8. Dimexid je roztok, ktorý sa môže použiť v akejkoľvek fáze abscesu. Pred liečbou vredov je potrebné zriediť roztok na požadovanú koncentráciu. Pri jednotlivých formáciách je dostatočné 25% roztoku a 40-50% pre karbunky.

Koža obklopujúca absces by mala byť dezinfikovaná, aby sa zabránilo šíreniu baktérií. Pomocou furuncle je možné ošetrenie vykonať takýmto spôsobom:

 • roztok kyseliny salicylovej;
 • tinktúra nechtíka;
 • roztoku furacilínu.

Liečba chirality môže byť vykonaná homeopatickými prípravkami za predpokladu, že nie sú alergickými reakciami.

Väčšina týchto liekov pomáha nielen vyrovnať sa s abscesmi, ale aj posilniť celé telo. Napriek bezpečnosti homeopatických liekov ich použitie musí byť koordinované s homeopatickým lekárom.

 1. Anthracinum - odporúčané pre karbunky a príznaky intoxikácie. Zlepšuje celkový stav pokožky.
 2. Arnica - prispieva k prelomu abscesu. Liečivo je účinné pri chronickej furunulóze.
 3. Calcium picrinicum - účinný pri abscesoch v ušiach a v oblastiach s tendenciou - podpaží, hýždenok a slabín.
 4. Calcium sulphuricum - odporúča sa na liečbu chirry, ak po disekcii zmiznutie hnisu nezastaví.
 5. Lakhiesis - používa sa na hrozbu rozvoja sepsy a horúčky.
 6. Myristika - podporuje rýchle otvorenie abscesu.

Pred začatím liečby kúry s homeopatiou je potrebné starostlivo preštudovať pokyny a prísne dodržiavať dávkovanie. To isté platí pre použitie akýchkoľvek iných prostriedkov popísaných vyššie. Pri takomto zodpovednom prístupe je riziko komplikácií minimalizované.