Hlavná

Ateróm

Gel Panavir - návod na použitie a zloženie, indikáciu a dávkovanie

Keď sa herpes vyráža, hoja novotvary, odstráňte papilómy pomocou gélového spreja alebo jednoducho gélom Panavir. Tento liek je dostupný vo forme roztoku, čapíkov a zubnej pasty, preto sa používa pri komplexnej liečbe vírusových ochorení, vrátane herpesu a chrípky. Prečítajte si pokyny na použitie lieku, aby ste zvýšili jeho účinnosť.

Panavir gel - návod na použitie

Ruský protivírusový liek Panavir má široké spektrum účinku vrátane prirodzeného rastlinného polysacharidu z buniek štiepnej rastliny. Aktívna zložka má imunomodulačný účinok, liečia ochorenie v krátkom čase. V medicíne sa liek používa pri liečbe herpes, papilómov, kondylómov, cytomegalovírusovej infekcie, encefalitídy prenášanej kliešťom a iných infekčných ochorení.

štruktúra

Iba tri formy Panavira majú textúru gélu, ostatné sú dostupné vo forme roztoku na intravenózne podanie alebo rektálne čapíky. Zloženie a opis liekov:

Priehľadná látka s textúrou gélu

Výťažok z polysacharidového koreňa hľuzovitého nočného osiva Solanum tuberosum

Rúry 3,5, 10 a 30 g

Fľaše o objeme 40 ml s rozprašovačom

Glycerol, etanol, makrogol

Eukalyptus, ricínový olej, polyetylénglykol

Voda, dusičnan lantanitý, hydroxid sodný

Farmakodynamika a farmakokinetika

Panavir je antivírusové činidlo rastlinného pôvodu obsahujúce vysokomolekulárny polysacharid z triedy hexózových glykozidov. Z tohto dôvodu liek zvyšuje nešpecifickú rezistenciu organizmu na infekcie, podporuje indukciu interferónu. Vďaka virostatickému, imunomodulačnému a urýchľujúcemu sa regenerácii tkanivových vlastností lieku sa prejavujú nasledujúce činnosti:

 • zastavenie penetrácie vírusu do tela na bunkovej úrovni;
 • stimulácia lokálnej imunity;
 • Potlačenie aktivity vírusu v dôsledku blokovania proteínov, prekážky jeho reprodukcie;
 • svrbenie kože, bolesť v zapálených oblastiach;
 • urýchlenie hojenia kože a slizníc na epiteliálnej úrovni.

Indikácie na použitie

V návode na použitie je gél Panavir uvedený na nasledujúcich indikáciách pre jeho použitie pri liečbe rôznych ochorení:

 • komplexná protivírusová terapia encefalitídy pochádzajúcej z kliešťov na zníženie vírusovej záťaže;
 • liečba vírusu herpes simplex s rôznou lokalizáciou vrátane opakovaného výskytu intímneho genitálneho herpesu;
 • znížená odolnosť voči infekčným chorobám;
 • cytomegalovírusová infekcia;
 • vírusová infekcia papilómu, anogenitálne bradavice, iné rastliny;
 • šindle chrbta;
 • prevencia akútnych respiračných infekcií (akútne vírusové ochorenia dýchacích ciest), chrípka, cytomegalovírusová infekcia;
 • liečba vagíny po nechránenom sexuálnom styku na prevenciu sexuálnych infekcií;
 • predispozíciou k sezónnym vírusovým ochoreniam.

Dávkovanie a podávanie

Podľa lekárov, čím skôr začne liečba gélom, tým rýchlejšie sa môžete zbaviť tejto choroby. V prvej fáze herpes infekcie, prejavujúce sa svrbením, začervenaním, tesnosť kožných bublín neobjavujú, alebo ich počet je minimálna, ak je čas na liečbu postihnutej oblasti. Všeobecné pravidlá používania:

 • naniesť tenkú vrstvu výrobku na postihnuté miesta kože, sliznice nosa, úst a pohlavných orgánov;
 • frekvencia aplikácie - až 2-5 krát / deň;
 • priebeh liečby trvá 3-5 dní, v prípade potreby sa zdvojnásobí;
 • na prevenciu chrípky používajte liek dvakrát denne;
 • v 70 až 80% prípadov liek indukuje nástup remisie s použitím na herpetické erupcie a papilómy, pomáha odstrániť molluscum contagiosum.

Panavir z bradavíc

Podľa pokynov sa masť Panavir z bradavíc aplikuje v tenkej vrstve až 2-5 krát denne až do mesiaca. Ak je potrebná liečba genitálnych bradavíc, liek sa používa iba v kombinácii s odstránením bradavíc - potom percento vyliečených pacientov dosiahne 95%. Na liečbu pohlavných orgánov po nechránenom pohlavnom styku, aby sa zabránilo infekcii kondylómami, sa používa sprej Intim. Návod na použitie:

 • položte prílohu zo súpravy;
 • Stlačte postrekovač 2-3 krát a nasmerujte prúd na povrch pokožky, aby produkt pokryl genitálie s rovnomernou tenkou vrstvou.
 • pri ľahkých masážnych pohyboch, vtierajte liečivo alebo odložte, kým sa úplne nevysunie;
 • na liečbu vagíny, vložte dýzu 2 cm dovnútra, stlačte 2-3 krát;
 • použite drogu pred sexuálnym kontaktom a po ňom, môžete ho používať každý deň;
 • bradavice nosový sprej pomáha Inlayta alebo intimita, s použitím posledné miesto na rovnú plochu, nakloňte hlavu, aby sa tryska vstúpil do úst alebo nosa 1,5 cm, stlačte tlačidlo 2-3.

Panavir z papilómov

Pre spracovanie stanice prechádzajúcich nárazov ľudského papilomavírusu (HPV prejavy), za použitia gél alebo sprej, pretrepe pred použitím a odoslať na postihnutú oblasť kože alebo sliznice. Na trysku stlačte 2 - 3 krát a gél z papilómu jemne vytrepte. Ak je po predchádzajúcom použití rozprašovaciu hlavu uschnutá, držte ju bez ochranného viečka v teplej vode.

Panavir z herpesu

Keď nastane prvý stupeň infekcie herpesvírusom, mali by ste používať Panavir, ktorý prenesie túto chorobu na stupeň remisie. Zmazať postihnutú oblasť gélom, opakujte procedúru za štyri hodiny, len jeden deň môžete päťkrát odstrániť pokožku, prerušenie sa vykonáva len v noci. S výhradou dodržiavania tohto režimu sa ochorenie znižuje o 3-5 dní.

Ak máte postihnuté sliznice sliznice úst alebo nosa, použite sprej Panavir Inlight. Poskvrňte postihnutú oblasť dvakrát, pokračujte v liečbe päťkrát denne, až päť dní. Rektálny alebo genitálny herpes je eliminovaný sprejom Intim. Vonkajšie pohlavné orgány, mazať masťou, striekajú prostriedky do vagíny so špeciálnou dlhou tryskou. Pri rozsiahlych herpetických ochoreniach sa odporúča liečba tabletami alebo rektálnymi čapíkmi.

Špeciálne pokyny

Liek Panavir má svoj vlastný návod na použitie, v ktorom je užitočné študovať časť s osobitnými pokynmi:

 • liek nie je toxický, neobsahuje hormóny a kyseliny, nevyvoláva rast nádorov a mutácií, neovplyvňuje reprodukčnú funkciu, pH je neutrálne;
 • po použití výrobku na miestach pokožky, ktoré sú vystavené laserovému ošetreniu alebo kryokonštrukcii, hojenie sa urýchli, tkanivo sa obnoví bez zjazvenia;
 • produkt sa nemôže používať v oftalmológii, vyhýbať sa kontaktu s očami.

Panavir v tehotenstve

Podľa pacientov im nebolo dovolené používať Panavir počas tehotenstva a počas laktácie. Podľa štúdie extrakt zo zemiakov výhonky, ktoré je aktívna zložka v gélovej zmesi nespôsobuje mutagénne, karcinogénne, teratogénne alebo embryotoxické účinky. To nedáva právo odporučiť lekárom užívanie lieku tehotným ženám.

Ak lekár vyhodnotí riziko pre plod, je menej ako prínos pre matku, potom môže predpísať gél, ktorý sa použije počas nosenia dieťaťa. Proces liečby bude trvať opatrným lekárskym dohľadom. Keď sa dojčíte, neodporúča sa použiť gél na oblasť mliečnych žliaz, pretože môže vstúpiť do materského mlieka a s ním do tela novorodenca.

Panavir pre deti

Podľa oficiálnych lekárskych pokynov je Panavir kontraindikovaný pre deti, ale je to len vo forme roztoku a vaginálnych čapíkov. Podľa štúdií je liek dobre znášaný, má nízku toxicitu, môže byť použitý na mazanie herpesu na koži a slizniciach, kuracie kiahne. Lepšie je použiť gelový sprej Inlayt, ktorý je predpísaný na liečbu vírusových zápalových ochorení hrdla, nazofaryngu, ústnej dutiny. Liečivo sa používa na liečbu faryngitídy, chrípky, vírusovej tonzilitídy, zápalu orgánov ENT.

Liekové interakcie

Z dôvodu minimálnej penetrácie do systémového krvného obehu nie je známa interakcia lieku Panavir vo forme gélu. Návod na použitie upozorňuje iba na to, že by ste nemali používať liek na jednu časť pokožky spolu s inými liekmi určenými na lokálne použitie. Môžu to byť masti, pleťové vody, krémy a iné spreje.

Kompatibilita s alkoholom

Prichádzajúc do tela, Panavir indukuje produkciu interferónových proteínov, ktoré pomáhajú organizmu reagovať na vírusový útok. Tieto látky môžu zhoršiť ich vedľajšie účinky, ak sa alkohol dostane do tela, preto by ste mali obmedziť príjem alkoholických nápojov alebo liekov na báze etanolu počas celej liečby týmto génom.

Vedľajšie účinky a predávkovanie

Pri používaní lieku Panavir sa pozorujú minimálne vedľajšie účinky. Najčastejšie sú alergické reakcie, zvýšená citlivosť kože, svrbenie, vyrážky, začervenanie kože. Tieto symptómy prechádzajú nezávisle bez liečby, nevyžadujú liečbu. Neexistujú žiadne informácie o predávkovaní liekom, je takmer nemožné.

kontraindikácie

S opatrnosťou je Panavir predpisovaný vo forme gélu na laktáciu, tehotenstvo, v detstve. Priame kontraindikácie zakázať používanie lieku patrí závažné ochorenie obličiek a sleziny, zvýšená citlivosť na liečivá alebo alergiu na rastlinných zložiek klubnenosnogo baklažán a ďalšie Solanaceae.

Obchodné a skladovacie podmienky

Výrobky Panavir sa uchovávajú pri teplote 2-25 stupňov po dobu troch rokov. Môžete si ich kúpiť bez predloženia lekárskeho predpisu.

analógy

Jediným priamym analógom lieku Panavir v gélovom formáte pre zložky je prípravok Gipferon. Zvyšné lieky dostupné na regáloch domácich lekární sú nepriame náhrady, ktoré majú podobný farmakologický účinok, ale s inou aktívnou zložkou. Analógy zahŕňajú:

 • acyklovir;
 • Tetracyklínová masť;
 • Oksolinovaya masť.

Cena gélu Panavir

Panavir si môžete kúpiť cez internet alebo lekárne za cenu, ktorá závisí od typu gélu, množstva balenia a úrovne obchodných marží. Približné ceny pre Moskvu a Petrohrad s finančnými prostriedkami budú:

panavir

Panavir: návod na použitie a recenzie

Latinský názov: Panavir

Účinná látka: Polysacharidy strieľajú Solanum tuberosum

Výrobca: Zelenaya Dubrava ZAO (Rusko)

Aktualizujte popis a fotografiu: 05/02/2018

Ceny v lekárňach: zo 127 rubľov.

Panavir je liek, ktorý má antivírusové a imunomodulačné účinky.

Forma vydania a zloženia

Panavir sa vyrába v nasledujúcich dávkových formách:

 • Čapíky rektálne: od bielej s žltkastým odtieňom až po biely, valcovitý alebo kužeľovitý, bez zápachu; je povolená prítomnosť žlto-šedých inklúzií (v baleniach s obrysovými bunkami 5 ks, 1 alebo 2 balenia v kartónovom zväzku);
 • Vaginálne čapíky: priesvitné, šedo-biele, valcovité alebo kužeľovité (v obalových bunkách 5 ks, 1 balenie v kartónovom zväzku);
 • Gél na vonkajšie a miestne použitie: biely, homogénny, má slabý špecifický zápach (v hliníkových rúrach s vnútorným lakovaným povlakom 3, 5, 10 alebo 30 g, 1 tubus v lepenkovom zväzku);
 • Roztok na intravenóznu (i / v) podania: mierne opaleskujúca alebo číry, sa svetlo hnedý odtieň alebo bezfarebný, bez zápachu (v neutrálnych sklenených ampuliek alebo fľaštičiek, gumenou zátkou z gumy s run-hliníkovými uzávery, 5 ml, 2 alebo 5, ampuliek alebo fľaštičiek v blistroch, pre 1 alebo 2 balíkov v kartóne jednotky (ampulky - kompletné s ampuliek nožom alebo lancety alebo bez)).

Účinná látka - purifikovaný extrakt z výhonkov Solanum tuberosum - hexosové glykozidu pozostávajúce z uronové kyseliny, ramnóza, glukóza, galaktóza, Arabinóza, xylóza, manóza (Panavir).

Zloženie 1 rektálneho čapíka:

 • Účinná látka: Panavir - 0,2 mg;
 • Ďalšie zložky: parafín - 90 mg, tvrdý alebo cukrársky tuk - 1019,8 mg, emulgátor T-2 - 90 mg.

Zloženie 1 vaginálneho čapíka:

 • Účinná látka: Panavir - 0,2 mg;
 • Ďalšie zložky: makrogol 1500 (polyetylénoxid 1500) - 1259,9 mg, makrogol 400 (polyetylénoxid 400) - 139,9 mg.

Zloženie 10 mg gélu na vonkajšie a lokálne použitie:

 • Účinná látka: Panavir - 0,0002 mg;
 • Ďalšie zložky: 95% etanol - 0,1 mg, 0,04 mg hydroxid sodný, lantánu hexahydrátu dusičnanu - 0,22 mg makrogol 4000 až 1,5 mg, makrogol 400 až 3,8 mg Glycerol - 3 mg, voda - do 10 mg.

Zloženie 1 ampulky alebo ampulky na intravenózne podanie:

 • Účinná látka: Panavir - 0,2 mg;
 • Ďalšie zložky: chlorid sodný - 45 mg, voda na injekciu - do 5 ml.

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Panavir je čistený extrakt z výhonkov rastlín Solanum tuberosum. Jeho hlavnou aktívnou zložkou je hexózový glykozid, ktorý zahŕňa kyseliny uronové, glukózu, galaktózu, xylózu, manózu, arabinózu. To spôsobuje jeho antivírusové a imunomodulačné vlastnosti.

Liečivo zvyšuje nešpecifickú rezistenciu organizmu voči patogénom rôznych infekcií a podporuje produkciu leukocytov interferónu alfa a gama krvi. V odporúčaných dávkach je liek zvyčajne dobre znášaný. Štúdie dokazujú absenciu embryotoxických, teratogénnych, alergických a karcinogénnych účinkov. Predklinické štúdie na laboratórnych zvieratách nepreukázali negatívny vplyv na reprodukčnú funkciu a prenatálny vývoj plodu. Štúdie modelu experimentálneho exsudatívneho edému potvrdili prítomnosť protizápalových vlastností v prípravku.

farmakokinetika

Keď sa roztok injikuje intravenózne, polysacharidy sa zistí v krvi približne 5 minút po podaní lieku. Neskôr sú zachytené bunkami retikulo-endotelového systému pečene a sleziny. Tieto zlúčeniny sa vylučujú primárne pľúcami a obličkami dostatočne rýchlo. Polysacharidy sa určujú v moči a vo vzduchu vydychované osobou už 20 až 30 minút po podaní.

Indikácie na použitie

Rektálne čapíky

 • Cytomegalovírusová infekcia vrátane zvyčajného potratu (použitie Panavira je možné počas prípravy na graviditu u žien s poruchou interferónu a chronickej vírusovej infekcie);
 • Chrípka a akútne respiračné vírusové infekcie (v kombinácii s inými liekmi);
 • Infekcie spôsobené vírusom herpes simplex na rôznych miestach, vrátane herpes zoster, ophthalmoherpes, recidivujúci genitálny herpes;
 • Anogenitálne bradavice (infekcie papilomavírusu) (v kombinácii s inými liekmi);
 • Sekundárne stavy imunitnej nedostatočnosti, vyvinuté na pozadí infekčných ochorení;
 • Kliešťová encefalitída (v kombinácii s ďalšími liekmi na zníženie vírusovej záťaže a závažnosť neurologickými príznakmi, ktoré sa prejavujú ako anizorefleksiya, znížené reflexy, pohyb, bolesť body výstupu hlavových nervov).

Vaginálne čapíky

Indikáciou na použitie je herpes genitalia u žien (v kombinácii s inými liekmi).

Je indikovaný na použitie pri infekčných a zápalových ochoreniach slizníc a / alebo pokožky spôsobenej vírusom herpes simplex typu I a II vrátane genitálneho herpesu.

Roztok na intravenózne podanie

 • Sekundárne stavy imunitnej nedostatočnosti, ktoré sa vyvinuli na pozadí infekčných ochorení;
 • Infekcie spôsobené vírusom herpes simplex na rôznych miestach, vrátane herpes zoster, ophthalmoherpes, recidivujúci genitálny herpes;
 • Chrípka a akútne respiračné vírusové infekcie (v kombinácii s inými liekmi);
 • Anogenitálne bradavice (infekcia papilomavírusom) (v kombinácii s inými liekmi);
 • Cytomegalovírusové infekcie vrátane zvyčajného potratu (použitie Panavira je možné počas prípravy na graviditu u žien s nedostatkom interferónu a chronickej vírusovej infekcie);
 • Peptický vred žalúdka a dvanástnika s dlhotrvajúcimi vredmi bez zjazvenia a symptomatickými vredmi gastroduodenálnej zóny (v kombinácii s inými liekmi);
 • Reumatoidná artritída sprevádzaná herpesvírusovou infekciou u imunokompromitovaných pacientov (v kombinácii s inými liekmi na zvýšenie analgetického a protizápalového účinku základnej terapie);
 • Chronická bakteriálna prostatitída (v kombinácii s inými liekmi);
 • Kliešťová encefalitída (v kombinácii s ďalšími liekmi na zníženie vírusovej záťaže a závažnosť neurologickými príznakmi, ktoré sa prejavujú anizorefleksiey, nystagmus, znížená reflexy, bolesť body výstupu hlavových nervov).

kontraindikácie

 • Ťažké ochorenia obličiek a sleziny (pre vaginálne čapíky);
 • Vek do 12 rokov (pre roztok na intravenózne podanie) alebo 18 rokov (pre iné dávkové formy lieku);
 • Gravidita (pre vaginálne a rektálne čapíky, pre riešenie pre / v - priradenie Panavir možné len po vyhodnotení vzťah použití sa zdravotné riziko ženy a plodu, s výnimkou lieku v II-III trimestri súčasť komplexnej terapie v exacerbácie chronickej infekcie CMV gél - vymenovanie je možné len po vyhodnotení pomeru prospechu žien a fetálnej zdravotných rizík);
 • Doba lakovania;
 • Precitlivenosť na zložky lieku.

Návod na použitie Panavir: spôsob a dávkovanie

Rektálne čapíky

Cesta podania je rektálna.

Schéma aplikácie (1 čapík - jednorazová dávka):

 • Chrípka a akútne respiračné vírusové infekcie: 5 dávok v intervale 24 hodín;
 • Infekcie cytomegalovírusom a papilomavírusom: prvý týždeň - 3 dávky v intervale 48 hodín, druhý týždeň - 2 dávky s intervalom 72 hodín;
 • Infekcie spôsobené herpesvírusom a encefalitída prenášaná kliešťom: 2 dávky v intervale 24 alebo 48 hodín. Po 30 dňoch je možné opakovanie kurzu.

Vaginálne čapíky

Cesta podania je intravaginálna, večer. Sviečky by mali byť injektované čo najhlbšie (v polohe na chrbte na zadnej strane s mierne ohnutými nohami).

Panavir sa podáva denne v priebehu 5 dní na 1 čapík. Lekár môže predpísať druhú liečbu.

Gél Panavir by mal byť aplikovaný tenkú vrstvu na postihnuté kože a / alebo sliznice.

Odporúčaný dávkovací režim:

 • Infekčné a zápalové ochorenia slizníc a / alebo kože spôsobené vírusom herpes simplex typu I a II (vrátane genitálneho herpesu): 5-krát denne o 4-5 dní (možné predĺženie na 10 dní);
 • Infekcie papilomavírusu: 2 krát denne s priebehom 15 dní (5 dní pred a 10 dní po odstránení laserových bradavíc).

Roztok na intravenózne podanie

Spôsob podania je intravenózne pomalý.

Jedna dávka pre dospelých - 0,2 mg účinnej látky (obsah jednej injekčnej liekovky alebo ampulky).

Odporúčaná schéma používania lieku Panavir pre dospelých:

 • Infekcie cytomegalovírusom a papilomavírusom: prvý týždeň - 3 dávky v intervale 48 hodín, druhý týždeň - 2 dávky s intervalom 72 hodín;
 • Encefalitída prenášajúca kŕče a herpesvírusové infekcie: 2 dávky v intervale 24 alebo 48 hodín. Po 1 mesiaci sa môže liečba opakovať;
 • Reumatoidná artritída, ktorá sa vyskytuje pri herpesvírusovej infekcii u imunokompromitovaných pacientov: 5 dávok s intervalom 24-48 hodín, opakovanie kurzu po 2 mesiacoch;
 • Peptický vred žalúdka a dvanástnika (exacerbácia), symptomatické vredy gastroduodenálnej zóny: 5 dávok v intervale 48 hodín;
 • Bakteriálna chronická prostatitída: 5 dávok s intervalom 48 hodín;
 • Chrípka a akútne respiračné vírusové infekcie: 2 dávky v intervale 18-24 hodín.

Pre deti od 12 rokov sa Panavir predpisuje raz denne na dávku 0,1 mg.

Odporúčaný dávkovací režim:

 • Infekcie cytomegalovírusom a papilomavírusom: prvý týždeň - 3 dávky v intervale 48 hodín, druhý týždeň - 2 dávky s intervalom 72 hodín;
 • Encefalitída prenášajúca kŕče a herpesvírusové infekcie: 2 dávky v intervale 24 alebo 48 hodín, je možné opakovať priebeh za 1 mesiac.

Vedľajšie účinky

Vaginálne čapíky

Možno vývoj alergických reakcií.

V prípade výskytu akýchkoľvek nežiaducich porúch prerušte liečbu a konzultujte s odborníkom.

Na mieste aplikácie lieku Panavir môže nastať krátkodobé sčervenanie a svrbenie kože a / alebo slizníc.

Rektálne čapíky, roztok na intravenózne podanie

Panavir je spravidla dobre znášaný pacientmi.

Možné abnormality môžu súvisieť so zvýšenou citlivosťou na zložky lieku Panavir.

predávkovať

Prípady predávkovania liekom Panavir nie sú registrované. Výsledky predklinických štúdií dokazujú nízku pravdepodobnosť toxického poškodenia organizmu v dôsledku užívania lieku.

Špeciálne pokyny

Vaginálne čapíky

Aby sa zabránilo rozvoju urogenitálnej reinfekcie, odporúča sa simultánna liečba sexuálnych partnerov. Ak nie je účinok alebo nedostatočná účinnosť lieku Panavir, diagnóza sa má potvrdiť.

Odporúča sa začať liečbu v ranom štádiu ochorenia, kedy sa prvé príznaky, ako je svrbenie, začervenanie, mravčenie, pocit napätia. V tomto prípade je možné zabrániť nástupu ochorenia močového mechúra.

Podľa pokynov sa Panavir nepoužíva v oftalmológii.

Pri aplikácii gélu na tvár sa vyhýbajte kontaktu s očami.

Roztok na intravenózne podanie

Keď cytomegalovírus a herpesvírus infekcie Panavir použiť pri príprave na tehotenstvo, čím sa znižuje frekvencia reprodukčných strát.

Zavedenie zakaleného roztoku je zakázané.

Vplyv na schopnosť riadiť motorovú dopravu a zložité mechanizmy

Nie sú k dispozícii žiadne spoľahlivé dôkazy o negatívnom vplyve lieku Panavir na schopnosť riadiť a vykonávať potenciálne nebezpečné práce, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu a okamžité psychomotorické reakcie.

Liekové interakcie

Významná interakcia medzi liekom Panavir a inými liekmi nebola zaznamenaná.

analógy

Analógmi lieku Panavir sú: Arbidol, Yodantipirin, Detoxopyrol, Ferrovil.

Podmienky ukladania

Uchovávajte na mieste, ktoré je chránené pred svetlom, sucho, mimo dosahu detí.

 • Rektálne čapíky - 3 roky pri teplote 2 - 8 ° C;
 • Vaginálne čapíky, gél - 3 roky pri teplote 2-25 ° C;
 • Roztok na intravenózne podanie - 5 rokov pri teplote 2-25 ° C

Podmienky dovolenky z lekární

Čapíky rektálne a vaginálne, ako aj roztok sa uvoľňujú pod lekársky predpis, gél - bez predpisu.

Recenzie o Panavir

Podľa recenzií je Panavir vo forme rektálnych čapíkov dobre tolerovaný, ak sa dodržiava predpísaný postup liečby a vedľajšie účinky prakticky chýbajú. Lekári a pacienti tvrdia, že intravenózne podávanie lieku poskytuje vynikajúce výsledky po prvej aplikácii na rôzne ochorenia. Roztok Panavira sa však musí používať striktne v súlade s odporúčaniami odborníka.

Na géli Panavir reagujú pacienti väčšinou pozitívne. Podľa nich pri liečení herpesu a papilómov pôsobí liek oveľa rýchlejšie ako analógy, za pár dní eliminuje všetky príznaky herpetickej aktivity. Avšak na zvládnutie bradavíc môže byť táto dávková forma len súčasťou komplexnej terapie.

Vaginálne čapíky vám umožňujú rýchlo sa zbaviť nepohodlia v intímnej zóne a vyliečiť mnoho infekčných ochorení.

Cena Panavira v lekárňach

Približná cena pre panavir vo forme gélu je 155-166 rubľov (pre tubu s hmotnosťou 3 g) alebo 855-930 rubľov (pre skúmavku s hmotnosťou 30 g). Rektálne čapíky budú stáť 1748-1800 rubľov a vaginálne čapíky vo väčšine lekární je možné zakúpiť za 1739-1880 rubľov (v balení sú zahrnuté 5 balenia). Riešenie na intravenózne podanie lieku Panavir stojí 1800-1944 rubľov (balenie pozostáva z 2 ampuliek).

Gél Panavir: návod na použitie

Gél Panavir sa týka farmakologickej skupiny liekov antivírusových liekov s imunomodulačným účinkom na vonkajšie použitie. Používa sa na komplexnú liečbu rôznych vírusových infekčných ochorení s prevažujúcou lokalizáciou v koži alebo slizniciach.

Forma vydania a zloženia

Gél Panavir je homogénna hmotnosť s bielou farbou a miernym špecifickým zápachom. Hlavnou účinnou látkou liečiva je komplex polysacharidových výhonkov rastlín Solanum tuberosum, jeho obsah v 100 g gélu je 0,002 g. Tiež formulácia prípravku obsahuje pomocné zložky, ktoré zahŕňajú:

 • Macrogol 4000.
 • Hydroxid sodný.
 • Glycerol.
 • Lantana nitrát.
 • Etanol 95%.
 • Hexahydrát.
 • Čistená voda.

Gél Panavir je obsiahnutý v hliníkovej rúrke v množstve 3, 5, 10 a 30 g. Kartónový zväzok obsahuje 1 tubu s primeraným objemom gélu, ako aj anotáciu k prípravku.

Farmakologický účinok

Ako účinná zložka obsahuje Panavir gélu čistí komponenty rastlín Solanum tuberosum, ktoré obsahujú rôzne organické zložky a polysacharidy, vrátane glukózy, ramnóza, arabinózy, manóza, xylóza, galaktóza, uronové kyseliny. Takéto komplexné organické zlúčeniny definuje imunomodulačnej (zlepšiť funkčnú aktivitu imunity) a antivírusový účinok. Imunomodulačné účinok je realizovaný zvýšením syntézy interferónmi a gama-globulín buniek imunitného systému.

Údaje o možnej absorpcii, distribúcii, metabolizme a vylučovaní účinnej látky po aplikácii gélu Panavir nie sú dnes dostupné.

Indikácie na použitie

Použitie gélu Panavir indikovaný na liečbu infekčných vírusových patológie kože alebo slizníc, čo je spôsobené tým, herpes vírusom (vrátane genitálny herpes), infekcie ľudským papilomavírusom, ktorá sa vyznačuje tvorbou genitálnych bradavíc.

Kontraindikácie pre použitie

Absolútnou kontraindikáciou pre použitie gélu je individuálna intolerancia ktorejkoľvek zo zložiek lieku, rovnako ako vek 18 rokov.

Dávkovanie a podávanie

Gel Panavir je určený na vonkajšie použitie. Aplikuje sa tenká vrstva na postihnutú kožu alebo sliznice 5 krát počas dňa. Priemerný priebeh liečby génom Panavir je 4-5 dní, v prípade potreby sa môže predĺžiť až na 10 dní.

Nežiaduce účinky

Vo všeobecnosti je gél Panavir dobre znášaný. Niekedy je možné vyvinúť reakciu podráždenia v oblasti jej aplikácie vo forme sčervenania a pálenia alebo svrbenia. Zvyčajne tieto vedľajšie účinky zmiznú samy osebe, pričom sa nevyžaduje stiahnutie lieku.

Špeciálne pokyny

Pred použitím lieku Panavir si dôkladne prečítajte pokyny týkajúce sa lieku. Existuje niekoľko špeciálnych pokynov, na ktoré by ste mali venovať pozornosť:

 • Pre lepší terapeutický účinok by sa liek mal používať pri prvých príznakoch vírusového poškodenia kože alebo slizníc.
 • Aplikácia lieku by sa mala vykonať na čistú pokožku, ruky sa musia umyť vopred a po použití gélu sa ruky musia umyť mydlom a vodou.
 • Liek nie je určený na použitie u oftalmológov, ak sa náhodou prehltnú do očí, mali by sa opláchnuť veľkým množstvom tečúcej vody a poradiť sa s lekárom.
 • Liek nereaguje s liekmi z iných farmakologických skupín.
 • Gél Panavir sa môže použiť pre tehotné ženy za predpokladu, že očakávaný prínos pre matku prevyšuje potenciálne riziko pre plod.
 • Liek neovplyvňuje rýchlosť psychomotorických reakcií a schopnosť koncentrácie.

V lekárni siete sa Panavir gél vydáva ako voľnopredajné lieky. V prípade otázok alebo pochybností o jeho použití sa poraďte s lekárom.

predávkovať

Prípady predávkovania génom Panavirom nie sú opísané. Predklinické štúdie naznačujú nízku toxicitu lieku, dokonca aj vtedy, ak je gél chybný pri orálnom podaní.

Analógy gélu Panavir

Podobná zložka a terapeutický účinok na prípravu gélu Panavir je Gipferon.

Podmienky ukladania

Čas použiteľnosti gélu Panavir je 3 roky od dátumu jeho výroby. Prípravok sa má skladovať v pôvodnom továrenskom balení, tmavý, suchý, nedostupný pre deti pri teplote vzduchu +2 až + 25 ° C.

Gél Panavir cena

Priemerné náklady na 30 gramov gélu Panavir v lekárňach v Moskve sa pohybujú v rozmedzí 769-854 rubľov.

panavir

Popis je aktuálny 04/25/2014

 • Latinský názov: Panavir
 • ATX kód: J05AX
 • Účinná zložka: Polysacharidy z výhonkov Solanum tuberosum
 • výrobca: Zelenaya Dubrava ZAO (Rusko)

štruktúra

štruktúra roztoku na intravenózne podanie nasledujúce: účinná látka - polysacharidy strieľa Solanum tuberosum, a tiež prítomné v zložení pomocných látok - Chlorid sodný, voda na injekciu.

Prípravok vo forme gélu obsahuje podobnú účinnú zložku a tiež obsahuje glycerol, makrogol 400, makrogol 4000, hydroxid sodný, etanol 95%, hexahydrát dusičnanu lantanitého, voda ako pomocné látky.

Rektálne čapíky obsahovať účinnú látku polysacharidy z výhonkov Solanum tuberosum, tiež kompozícia obsahuje pomocné látky: tvrdý tuk alebo cukrovinky, parafín, emulgátor.

Vaginálne sviečky Panavir má v zložení podobnej účinnej látky, ale tiež obsahuje polyetylénoxid 1500 (alebo macrogol 1500) polyetylénoxid 400 (alebo makrogol 400).

Forma vydania

Riešenie pre správu - bezfarebná kvapalina bez zápachu môže niekedy mať svetlo hnedý odtieň. Obsahuje sa v ampulkách alebo v sklenených priehľadných fľašiach s objemom 5 ml. Kartónový zväzok obsahuje 2, 5 alebo 10 ampuliek v polymérnej bunkovej krabici z plastu.

Gél na aplikáciu miestnych a externých sa vyrába vo forme homogénnej bielej hmoty so slabo vyjadreným špecifickým zápachom. K dispozícii je hliníková rúrka na 3, 5, 10 alebo 30 gramov, v kartónovom zväzku je 1 hliníková trubica.

Rektálne čapíky môžu mať bielej alebo žlto-bielej farby, valcovitého alebo kužeľovitého tvaru. Pach nie je, je povolené prítomnosť inklúzií žlto-šedej farby. Obsahuje v polymérovom balení s obsahom 5 ks. Vyhotovené v krabiciach z lepenky, v ktorých je uzavretý jeden alebo dva obaly.

Vaginálne čapíky majú valcovitý alebo kužeľovitý tvar. Farba sivobiela, priesvitná. Contour balenie obsahuje 5 čapíkov v balení kartónu - jeden obal.

Farmakologický účinok

Panavir je liek s antivírusovými a imunomodulačnými účinkami. Obsahuje extrakt z výhonkov Solanum tuberosum. Hlavná aktívna zložka extraktu je hexózový glykozid, čo zahŕňa manóza, ramnózy, galaktózy, Arabinóza, glukóza, Xylóza a kyseliny uronovej.

V procese liečby Panavir zaznamenal aktiváciu produkcie interferón, zvýšenie nešpecifickej imunity.

Liečivo má protivírusový účinok kvôli schopnosti účinnej látky inhibovať syntézu vírusovej DNA v bunkách, ktoré boli vírusom ovplyvnené.

Panavir v terapeutických dávkach je normálne tolerovaný, nedochádza k žiadnym negatívnym účinkom (alergický, mutagénny, teratogénny, karcinogénny, embryotoxický) na telo.

Liek má tiež analgetické a protizápalové vlastnosti, vytvára určitý regeneračný účinok, urýchľuje proces vredov v podobe zjazvenia. Má tiež antipyretický účinok. Zaznamenáva sa schopnosť liečiva zlepšiť funkcie optického nervu a sietnice.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Keď sa roztok podáva intravenózne polysacharidy sa môže zistiť v krvi približne päť minút po podaní lieku. Polysacharidy sú ďalej zachytené bunkami retikulo-endotelový systém sleziny a pečene. Vylučuje sa hlavne obličkami a pľúcami. Eliminačný proces prebieha rýchlo, polysacharidy sú prítomné v moči a vo vzduchu vydychované osobou po 20-30 minútach.

Indikácie na použitie

Roztok na intravenózne podávanie a rektálne čapíky sa používajú na nasledujúce ochorenia a stavy:

 • herpesvírusové infekcie (Vrátane herpes zoster, palindromic genitálneopar, ophthalmoherpes);
 • sekundárne stavy imunodeficiencie, spôsobené infekčnými chorobami;
 • cytomegalovírusovej infekcie (používa sa na liečbu žien s potratom, ako aj pri príprave na koncepciu na liečbu pacientov s chronickou vírusovou infekciou).

Pri komplexnej liečbe:

Panavir gél používa pre kožné choroby a ochorenia slizníc infekčné a zápalové povahy, ktoré najprv vyvolal herpes simplex vírus a druhého typu (vrátane genitálny herpes).

Vaginálne čapíky v gynekológii sa používajú ako súčasť komplexnej liečby vývoja genitálneho herpesu u žien.

kontraindikácie

Kontraindikácie pri aplikácii roztoku Panavir sú nasledovné:

 • individuálna intolerancia;
 • alergia na zložky liekov;
 • obdobie dojčenia;
 • vek dieťaťa do 12 rokov.

Kontraindikácie pri aplikácii gélu Panavir sú nasledujúce:

 • individuálna intolerancia a vysoká citlivosť na zložky lieku;
 • vek do 18 rokov.

Rektálne a vaginálne čapíky nie je možné užívať v nasledujúcich prípadoch:

 • precitlivenosť;
 • ťažké ochorenia sleziny a obličiek;
 • tehotenstvo;
 • dojčenia;
 • vek do 18 rokov.

Vedľajšie účinky

V roztoku pre spracovanie na intravenózne podanie a rektálne čapíky, môže dôjsť komplikácie, ktoré sú spojené s vysokou citlivosťou na komponenty Panavir, ako aj individuálnej neznášanlivosti na liek.

Ak sa krém používa na vonkajšie použitie, na miestach, kde sa aplikuje, sa môže objaviť svrbenie a začervenanie. Tieto príznaky však rýchlo zmiznú.

Pri liečbe vaginálnymi čapíkmi sa zriedkavo pozorujú alergické reakcie.

Ak sa objavia vyššie uvedené alebo iné vedľajšie účinky, je potrebné pozastaviť liečbu a konzultovať s odborníkom.

Návod na použitie (metóda a dávkovanie)

Pokyn pre spoločnosť Panavir je nasledujúci. Injekcie roztoku sa vykonávajú intravenózne, pomaly a postrekujú. Terapeutická dávka je 200 μg účinnej látky, to znamená roztoku z jednej ampulky alebo ampulky.

Pri liečbe herpesvírusová infekcia a klíšťovej encefalitídy liek sa používa dvakrát, pričom interval je 48 alebo 24 hodín. Ak je takáto potreba, môžete opakovať liečbu v jednom mesiaci.

Pri liečbe HPV a cytomegalovírusových infekcií liek sa aplikuje trikrát počas prvého týždňa (interval je 48 hodín) a dvakrát počas druhého týždňa (interval je 72 hodín).

Pri exacerbácii peptického vredového ochorenia Injekcie sa podávajú intravenózne päťkrát denne počas desiatich dní.

Pri liečbe reumatoidná artritída, ktorý je kombinovaný s herpesvírusovou infekciou, sa podáva päť injekcií intravenózne, interval je 24-48 hodín. Kurz sa opakuje po dvoch mesiacoch, ak je to potrebné.

na chrípka a SARS dve intravenózne injekcie sa uskutočňujú v intervaloch 18 až 24 hodín.

na chronickej bakteriálnej prostatitídy existuje päť intravenóznych injekcií s intervalom 48 hodín.

Pokyn na Panavir Inlay gél ďalšie. Aplikuje sa miestne, externe. Masť je umiestnená na tenkej vrstve v oblastiach postihnutých ochorením. Gél sa má aplikovať 5-krát denne, liečba trvá 4-5 dní. V prípade potreby môže lekár predĺžiť liečbu na desať dní.

Návod na použitie Panavir (rektálne čapíky) ďalšie. Pri liečbe herpesvírusových infekcií a kliešťovej encefalitídy sa jeden čapík používa dvakrát s intervalom 48 alebo 24 hodín. Ak je to potrebné, po mesiaci sa liečba zopakuje.

Pri liečbe chrípky a SARS sa 1 čapík používa každých 24 hodín po dobu piatich dní.

Pri liečbe cytomegalovírusom infekcie a papilomavírusu 1 ukazuje použitie maternice trikrát v priebehu prvého týždňa (v tomto intervale je 48 hodín) a dvakrát v priebehu druhého týždňa (čas - 72 hodín).

Čapíky (tablety) vaginálne sa aplikujú intravaginálne. Musíte vstúpiť čo najhlbšie, v polohe naklápania, ohýbať nohy. Po dobu 5 dní sa denne podáva 1 čapík. Opakovanie liečby je možné len po konzultácii s lekárom.

Pokyn na rozprašujte intímny Panavir stanovuje, že fľaša musí byť pred použitím otrasená a aplikovaná vertikálne. Aplikujte zvonka na postihnuté miesto, stlačením ventilu 1-2 krát. Na použitie intravaginálne je k dispozícii špeciálna hubica.

predávkovať

Žiadne prípady predávkovania. Predklinické štúdie naznačujú, že liek má nízku toxicitu.

interakcie

Roztok Panavira sa nezmieša v jednej injekčnej striekačke s inými parenterálnymi prípravkami.

gél a Sprej Panavir Intim Nepoužívajte na rovnakú oblasť pokožky súčasne s akýmkoľvek iným topickým prípravkom.

Obchodné podmienky

Riešenie, rektálna a vaginálne čapíky sú vydávané na lekársky predpis.

Gél Panavir uvoľňované v lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

Uchovávajte liečivo na suchom a tmavom mieste pri teplote 2-25 ° C. Droga by mala byť chránená pred deťmi.

Dátum vypršania platnosti

Panavir sa môže uchovávať 3 roky.

Špeciálne pokyny

Panavir sa podáva intramuskulárne iba podľa pokynov ošetrujúceho lekára. Ak je roztok zakalený, nie je vhodný na ďalšie použitie.

Liečba gélu na topickú aplikáciu sa odporúča začať v najskorších štádiách ochorenia s objavením sa prvých symptómov. Gél sa nepoužíva v oftalmológia. Nenechajte sa dostať do vašich očí.

Neexistujú žiadne údaje o účinku lieku na schopnosť riadiť dopravu a pracovať so zložitými mechanizmami.

analógy

Panavir neexistuje na aktívnej látke štrukturálnych analógov lieku Panavir. Analogy sú zvolené ošetrujúcim lekárom v závislosti od diagnózy pacienta. Podobný mechanizmus účinku má aj drogy arbidol, Jodantipyrin, Detoksopirol, ferrovie. Ak je pacient určený na liečbu Panavirom, v prípade potreby môžu analógy lacnejšie odporučiť len špecialistu.

deti

Panavir v roztoku sa môže používať na liečbu detí vo veku od 12 rokov. Podáva sa intravenózne v dávke 100 mcg (polovica 1 ampulky).

S alkoholom

Alkoholová kompatibilita lieku nie je podrobne opísaná. Napriek tomu odborníci nedoporučujú konzumovať alkohol počas liečby Panavirom, pretože môžu byť nežiaduce dôsledky. Konkrétne sa zvyšuje toxický účinok na množstvo orgánov, zhoršuje sa reakcia z precitlivenosti, zvyšuje sa riziko ďalších vedľajších účinkov.

Počas tehotenstva a laktácie

Riešenie lieku Panavir v tehotenstve sa predpisuje len vtedy, ak je prekročený potenciálny prínos ženy pre prípad poškodenia plodu. Tehotenstvo je dôvodom povinnej konzultácie s lekárom pred začatím užívania lieku.

Dojčenie počas trvania liečby roztokom a rektálnymi čapíkmi Panavir sa musí vysadiť.

Recenzie na Panavir

Recenzie o Panavir Inlayt, ako aj spätná väzba na rektálne čapíky naznačujú, že v terapeutických dávkach sa liek prevádza normálne a nespôsobuje negatívne vedľajšie účinky. Ľudia, ktorí podstúpili liečbu týmto liekom, rovnako ako lekári poznamenajú, že injekcie Panavira intravenózne majú účinok po prvej aplikácii na rôzne ochorenia. Ak však používate ampulky, mali by ste jasne dodržiavať schému liečby, ktorú lekár predpísal.

Recenzie o Panavir - herpes gél tiež pozitívne. Podľa pacientov, droga, v porovnaní s inými liekmi opar a od papilómy, funguje za niekoľko dní, eliminuje vonkajšie prejavy herpesu.

Používatelia na to poznamenávajú intímny sprej Panavir Inlayt jednoduchšie a pohodlnejšie na použitie ako masť alebo sviečky. Umožňuje rýchlo sa zbaviť nepríjemných pocitov v intímnej zóne a vyliečiť infekčné choroby.

Panavirový gél z bradavíc aby sa vo všetkých prípadoch zbavil. Používatelia si uvedomujú, že je účinnejšia pri komplexnej terapii.

Cena Panavir, kde kúpiť

Koľko je to roztoku na intravenózne podanie, by sa malo objasniť, pretože cena Panavira v / v (5 ks) v Moskve sa pohybuje od 3700 do 4000 rubľov. Kúpiť ampulky (5 ks v balení) môže byť lacnejšie, ak existujú zásoby a zľavy.

Na Ukrajine injekcie Panavir (5 ampuliek) možno zakúpiť za cenu 900-1200 UAH. Ak chcete urobiť 2 injekcie, balenie (2 ks) bude stáť od 300 UAH.

cena gél Panavir 30 g v priemere je 800-900 rubľov. Náklady na gél 3 g je v priemere 150 rubľov. Masť z herpesu Panavir (3 g) na Ukrajine v srdnem stojí 50 až 60 UAH.

cena Panavir Inlayt je priemerne 350-400 rubľov. pre 1 fľašu. Striekajúce intímne na Ukrajine je možné zakúpiť za cenu 220 UAH.

Vaginálne čapíky (tablety) Panavir stojí v priemere 1 700 rubľov. na balenie 5 ks.

Rektálne sviečky bude stáť v priemere 1800 rubľov. na balenie 5 ks.

Gél Panavir s papilómami, bradavicami a herpesom

Ak si všimnete, že k dnešnému dňu sa vráti do módy na použitie dlhodobého užívania liekov.

Populárna sovietskej éry Panavir gél používa na liečbu herpes vírusu akejkoľvek povahy, po súčasných analýz vykonaných vedci aktívne používaných na liečbu iných typov vírusov, ako je napríklad ľudský papilloma vírusu (HPV). Vykazuje sa v podobe papilómov a bradavíc, ako aj podobných.

V prípadoch chirurgického zákroku, použitie masti zníži rast nádorov a ich vonkajšie dráždivé prejavy - svrbenie, začervenanie.

Upozorňujeme, že pri niektorých zanedbávaných ochoreniach - šírení chronického vírusu je potrebná chirurgická intervencia. Použitie lieku Panavir je možné len na zastavenie šírenia kožných prejavov a ich hojenia, teda po operácii. Panavir s HPV sa používa ideálne pri prvých prejavoch.

Gél Panavir: zloženie

Liečivo je úplne prirodzená látka. Hlavný prvok drogy sa prideľuje z bežných zemiakov. Jej názov je Solanum tuberosum. Polysacharidy na zemiakových výhonkoch majú antivírusové vlastnosti vrátane tých, ktoré účinne pomáhajú s príslušnými ochoreniami.

Gélová štruktúra lieku je:

 • hektozový glykozid - extrakt zo zemiakových výhonkov (Solanum tuberosum);
 • vodná báza;
 • soli lantánu - chemicky vytvorený prvok, ktorý podporuje hojenie kože.

Masť bielej farby má mierny zápach, nedráždi sliznice.

Zvážte odporúčania, ako uchovávať Panavir. Návod na použitie hovorí, že je lepšie ho skladovať pri izbovej teplote alebo vychladnúť (minimálne 2 stupne Celzia) na obdobie nepresahujúce 3 roky od dátumu uvoľnenia.

Liečivo je absolútne bylinné, takže na rozdiel od syntetických liečiv, ktoré sú teraz ponúkané na trhu, masť Panavir je úplne bezpečná a môže sa používať v tehotenstve. Hoci to nie je predpísané až do dospelosti (18 rokov). Kontraindikáciami môžu byť iba alergické reakcie na zložky lieku.

Indikácie na použitie

V ľudskom tele používanie lieku spôsobuje aktiváciu tvorby proteínových buniek, čo zvyšuje imunitu ľudského tela a umožňuje rýchlejšie vyliečenie choroby.

Výhody masti sú:

 • primerané a cenovo dostupné náklady na výrobok;
 • zriedka spôsobuje alergie;
 • prírodné zloženie;
 • Používa sa pri liečení mnohých vírusov.

Panavirový gél z papilómov

Papilóm - benígny novotvar, ktorého príčinou je zníženie imunity v dôsledku choroby, stresu, ťažkej únavy. V tomto prípade je výskyt novotvarov aktivovaný po preniknutí ľudského papilomavírusu (HPV) do tela.

Potom aplikujte Panavir. Ošetrujú papilómy 2-3 krát denne, kým zánik úplne nezmizne. Zvyčajne to netrvá dlhšie ako jeden mesiac.

Všimnite si, že dnes existujú varianty papilómov viac ako 600 druhov. Niektoré z nich môžu byť zhubné. Preto je potrebné pred akýmkoľvek liečením kontaktovať lekára.

Panavirový gél z bradavíc

Bradavica je nezávisle vytvorená na základe vlastného epitelu, ktorý je benígny. Môže to ísť samo o sebe bez toho, aby spôsobovalo nepríjemnosti.

Pri liečbe bradavíc sa vytvára rovnaký algoritmus akcií ako pri papilómoch. S jediným rozdielom: zvyčajne chirurgická intervencia, zničenie štruktúry bradavice sa nevyžaduje, len zastaví rast pomocou masti. Operácie sa používajú v ťažkých prípadoch a po nich možno budete musieť používať iné lieky.

Berte na vedomie, že bradavice a papilómy ako prejavy infekcie človekom vírusom nazývaným HPV (ľudský papilómový vírus) sú v ľudskom tele neustále prítomné. A tak sa úplne zbaviť daného vírusu nie je samozrejme možné pri aplikácii ako modernej, tak aj z predchádzajúcich medicínskych produktov. Z tohto dôvodu je možné zabiť iba vonkajšie prejavy vírusu.

Papilómy sa môžu objaviť na ľubovoľnej časti ľudského tela. Pri používaní lieku Panavir na liečbu môže trvať dva dni alebo možno desať (s plantárnymi papilómami). Prostriedok, ktorý preniká do hlavy papilómu, ho zbavuje potravy.

Panavirový gél z herpesu

Účinok masti na erupciu herpesu, ústneho i genitálneho, je založený na "spánku" vírusu, pretože žiadny liek nemôže úplne vyliečiť. Hlavnou vecou je včas použiť prostriedky na zastavenie šírenia.

Pri prvých prejavoch herpesových pľuzgierov na koži stojí okamžite rozmazanie postihnutej oblasti bavlneným tampónom s masťou. Opakujte každé štyri hodiny. Za tri až päť dní zmiznú bubliny. To isté sa deje s vyrážkami na slizniciach úst alebo nosa, ako aj s genitálnym alebo rektálnym herpesom.

Ak máte dlhú a chronickú infekciu, mali by ste sa obrátiť na svojho lekára.

Návod na použitie

Podrobné pokyny na použitie Panavir gél je uvedený na obale lieku. Nižšie sú niektoré prípady tohto lieku. V takom prípade to všetko príde na jednu vec - čím skôr začnete používať nástroj, tým rýchlejšie dosiahnete výsledok.
Pokyny na použitie masti sú obsiahnuté v častiach uvedených v článku.

Návod na použitie pre deti

Používa sa gél Panavir pre deti, rovnako ako pre dospelých. Veľmi prísna kontraindikácia pre deti do 12 rokov. Je to spôsobené rastom ich tela. V návode je podrobne špecifikovaný.

Panavir gél počas tehotenstva

Na základe vykonaných štúdií sa vedci stali presvedčenými, že počas prijímania počas tehotenstva nemá žiadne negatívne dôsledky, čo je v prehľadoch jednoznačne rozprávaná.

Hodnotenie používania tehotenstva

Poďme analyzovať populárne stránky: v tomto prípade sa zameriavame na fóra tehotných žien, ktoré používali masť Panavir. Prehľady znamenali pozitívnejší účinok. Jediná vec, ktorú môžete povedať, je pravdepodobnosť:

 • nedostatok výsledkov liečby;
  Odporúčanie v tejto súvislosti predstavuje komplexné zaobchádzanie, tj konzultácie so špecialistom a podrobné preskúmanie situácie.
 • prítomnosť alergických reakcií;
  Sú to štandardné kontraindikácie, pretože zložky lieku môžu spôsobiť alergickú reakciu.

O aplikácii Panavir Gelu počas tehotenstva odporúčajú ženy úplnú bezpečnosť a bezproblémovú starostlivosť. S včasným a správnym použitím lieku počas tehotenstva sa dokonca odporúča.

Panavirový gél z papilómov: recenzie

Recenzie o používaní drogy z papilómov obsahujú mimoriadne pozitívne odporúčania. Je to spôsobené rýchlosťou účinku liečivých zložiek a jednoduchou aplikáciou v akejkoľvek zóne s výnimkou obmedzení na obdobie tehotenstva (tkaniva). To znamená úplnú absenciu situácií zbytočnosti prijímania alebo alergických prejavov po nej.

Panavirový gél z papilómov, posudzovaný podľa recenzií, je dosť efektívnym nástrojom.

Taktiež sa používa gél Panavir z bradavíc na genitáliách, pričom spätná väzba o použití v tomto prípade je pozitívna.

To mnohí zaznamenali aj v prípade chronických ochorení, ktoré však môžu vyžadovať dlhšiu liečbu.

Recenzie o používaní gélu Panavir z bradavíc

Zvyčajne na liečbu bradavíc je potrebné 1-2 jednorazové použitie masti maximálne na 10 dní. Ale niekedy môže byť potrebná komplexná liečba.

Súčasne podľa recenzií o používaní lieku z bradavíc spotrebitelia poznamenávajú:

 • Neprítomnosť jaziev po zmiznutí bradavíc (v prípade visiaceho druhu);
 • pri častom podávaní (viac ako 5 krát denne) je silné pocity svrbenia na mieste bradavice.

To znamená, že pri správnej aplikácii je gél Panavir z bradavíc jedným z najúčinnejších prostriedkov.

Panavirový gél z herpesu: recenzie

Keď sa používajú v intímnej oblasti, pacienti si všimnú účinnejšie používanie spreja ako masti. Hoci podľa recenzií používanie masti pomáha okamžite pri svrbení a bolesti. Najčastejšie používaným formulárom je Panavir Inlayt. Pre pohodlné používanie návodov na použitie s gélom Panavir Inlay sú v každom obale.

Liečba sa má vykonávať pod dohľadom špecialistu, bez ohľadu na pozitívnu spätnú väzbu o použití gélu Panavir z herpesu.

Analyzujme výsledky použitia gélu Panavir z herpesu na perách. Spätná väzba poskytnutá na mnohých stránkach naznačuje pozitívnu skúsenosť

Analýza názorov na gél Panavir s HPV, recenzie sú korelované 20/80, kde je 80% pozitívnych.

Liekové analógy

Gel Panavir má niekoľko liekov, ktoré sú takmer podobné. Ale ako bolo uvedené vyššie, kompozícia je zložitá a jedinečná, takže neexistuje plná náhrada. Napríklad imunomodulačné činidlá, ako napríklad Viferon alebo Kagocel, sa považujú za takmer podobné ako Panavir.

Podobnejšie v zložení a vlastnostiach je Genferon - liek podobný zložkám, ale jeho náklady sa líšia.

A tiež podobné, ale drahšie lieky - Giporamin, Allomedin, Infagel, Gerpevir a množstvo analógov založených na acyklovíru.

V tomto prípade je otázka - čo presne môžete nájsť v predaji, aby ste mohli začať včas riešiť problémy, ktoré vznikli.

Analógy sú lacnejšie

Náprotivky, ktoré zodpovedajú akcii s génom Panavir, sú lacnejšie, prakticky neexistujú. Môžete si všimnúť Oksolinovuyu masť, ale tento nástroj je len lokálna aplikácia, nepomôže so všetkými vyššie uvedenými príkladmi použitia.

Tiež stojí za zmienku rôzne analógy na báze Acyclovir - Zovirax, Ciclovir, Medovir a iné podobné prostriedky.

Je potrebné poznamenať, že Acyclovir - nástroj používaný na liečbu akejkoľvek formy herpesu, ako mnoho iných imunomodulačných činidiel. Treba však poznamenať, že mnohé z nich nie sú viacnásobné (na liečbu niekoľkých typov ochorení) a miestna liečba len vyrážky s oparom, na rozdiel od Panavira.

Užitočné video

V tomto videu vám praktický dermatovenerológ povie o účinných prostriedkoch na liečbu bradavíc (papilómov):