Hlavná

Dermatitída

Ľudský papilomavírus

Ľudský papilomavírus (HPV) je vysoko špecifická ľudská infekcia z rodiny Papovaviridea, ktorá má schopnosť infikovať a transformovať epiteliálne bunky. Identifikovalo viac ako sto typov HPV, z ktorých 35 infikovalo urogenitálny trakt osoby, čo spôsobilo poškodenie epitelu pokožky a slizníc pohlavných orgánov.

Nositeľom papilomavírusu je každá šiesta osoba - to je uvedené v údajoch WHO. Infekcia spôsobená papilloma vírusy, predstavuje bradavíc (condyloma) a patrí do skupiny vírusov infekčné ochorenie, ktoré sa vyznačujú tým, toho, že na pokožku a sliznicu papilomatózní znakových útvary. HPV sa vyznačuje chronickou formou s pretrvávajúcimi relapsmi.

dôvody

Prečo sa ľudský papilomavírus vyvíja a čo je? Patogén - vírus, ktorý postihuje hornú vrstvu kože a slizníc pohlavných orgánov. Prenos týchto vírusov je možný len od človeka k človeku, infekcia sa vyskytuje, keď príde do styku s kožou alebo sliznicami chorého človeka.

Môže dôjsť k infekcii ľudským papilomavírusom:

 1. Pri sexuálnom kontakte. Podľa Medzinárodnej lekárskej asociácie je papilomavírus jednou z najčastejších pohlavne prenosných chorôb, čo je viac ako 60% prípadov.
 2. Pri narodení. Infekcia sa môže prenášať pri narodení od matky po novorodenca, ktoré je následne postihnuté infekciou papilomavírusom alebo ochorením laryngeálnej papilomatózy.
 3. S autoinokuláciou. Samoinfekcia sa môže vyskytnúť, ak sa nedodržia základné hygienické pravidlá: epilácia alebo holenie.
 4. Domáca cesta. Ľudský papilomavírus je charakterizovaný zvýšenou prežitie a môže byť dlhý čas uložený v teplom vlhkom prostredí verejných priestorov, ako sú: toalety, kúpele, telocvične, bazény. Infekcia sa vyskytuje prostredníctvom rôznych kožných lézií priamo na kontakte, s použitím prostriedkov osobnej starostlivosti alebo na verejných miestach.

Rôzne typy HPV spôsobujú alebo sa podieľajú na vývoji:

 • dysplázia krčka maternice (62%);
 • predinvazívny a invazívny karcinóm krčka maternice (38%);
 • genitálny trakt genitálnych bradavíc, močový trakt (51%);
 • 10% klinicky zdravých žien je nosičmi HPV;
 • 85% pacientov s typickými genitálnymi bradavicami vonkajších genitálií vyšetrenie odhalilo ďalšie ohniská HPV infekcie pošvy a krčka maternice v značných a miernych formách.

Tieto údaje nám umožňujú liečiť pacientov s infekciami papilomavírusu genitálneho traktu ako skupinu vysoko rizikového intraepiteliálneho karcinómu krčka maternice.

klasifikácia

Uplatňuje sa táto klasifikácia:

 1. HPV, ktorého prejavom sú rôzne typy bradavíc (HPV 1-5):
 2. Plantárne bradavice (vzhľad pripomína kalus), to sú 1-4 typy HPV;
 3. Ploché bradavice, to sú 3, 10, 28, 49 typov HPV;
 4. Bežné bradavice, to je 27. typ HPV.
 5. HPV, ktoré postihujú vulvu, vagínu, pohlavné orgány, krčku maternice a dýchacie cesty, to sú 6, 11, 13, 16, 18, 31, 33, 35 typov HPV.
 6. HPV, lézia vo forme vyrážok je spojená so stavom prekancerózneho ochorenia (HPV s vysokým onkogénnym rizikom), je to HPV 39 a iné typy.

Zdá sa, že tieto benígne novotvary sa môžu vytvoriť na akejkoľvek časti tela:

 • krku;
 • čelí;
 • pod prsníkom;
 • v podpaží;
 • na pohlavných orgánoch;
 • na slizniciach vnútorných orgánov, ústnej a nosovej dutiny.

Potreba liečenia ľudského papilomavírusu je dôsledkom nasledujúcej skutočnosti. Kmeň je intracelulárny parazit, ktorý nie je schopný autoreplikovať. Na tento účel používa bunky ľudského tela. Parazitizácia vírusu môže byť dostatočne dlhá tým, že sa do ľudských chromozómov zavedie vlastná DNA. Jeho pozoruhodná aktivácia je pozorovaná na pozadí zníženej imunity.

Inkubačná doba

Inkubačná doba je dlhá: od pol mesiaca až po niekoľko rokov. Pre infekciu papilomavírusu je charakteristický latentný (latentný) tok. Osoba sa môže súčasne nakaziť niekoľkými typmi papilomavírusov. Pod vplyvom rôznych faktorov aktivácia vírusu, jeho zvýšená reprodukcia a choroba prechádzajú do štádia klinických prejavov.

Vo väčšine prípadov (až do 90%) sa v priebehu 6-12 mesiacov dochádza k samovraždeniu, v iných prípadoch dochádza k predĺženému chronickému opakovanému priebehu s možnou malignitou procesu (v závislosti od typu vírusu).

Symptómy ľudského papilomavírusu

Ľudská imunita je dostatočne silná na prekonanie vírusu v počiatočnom štádiu jeho vývoja. A vo väčšine prípadov sa choroba nevyvíja. Avšak po určitom čase, niekoľkých mesiacoch, rokoch alebo dokonca desaťročiach môžu ľudia mať určité príznaky infekcie ľudským papilomavírusom.

Existuje niekoľko skupín ochorení najčastejšie spôsobených HPV:

 1. Bradavice sú okrúhle, tuhšie ako rastliny od 2 mm do 1 cm v priemere. Hranice bradavíc sú veľmi jasne načrtnuté, bradavice majú nepravidelný tvar. Sú hrubé na dotyk a môžu mať rôzne farby. Najčastejšie sa vytvárajú na miestach, kde je koža najviac poškodená: na rukách, kolenách alebo lakťoch.
 2. Plantárne bradavice. Vyvíjajte, ak sú infikované vírusmi 1, 2 typy na tých miestach, kde sú topánky otrepané alebo tlačené na nohy. Koža na mieste bradavice sa stáva silnejšou, neexistujú žiadne jasné hranice bradavíc.
 3. Genitálne bradavice - druh bradavice sa zvyčajne objavujú na koži a slizniciach pohlavných orgánov: žaluďa a kožu predkožky u mužov, koža labia u žien. Môžu tiež nastať v mechúra, močovej trubice, krčka maternice, pošvy, na kožu okolo ritného otvoru, ústa. Externe, tieto genitálne bradavice vyzerajú ako malé konvexné formáciu, ich okraje sú nerovné (vzhľadovo ako karfiol). Toto ochorenie je spôsobené typmi ľudského papilomavírusu 6 a 11.
 4. Bovenoidná papulóza. Malé ploché plaky - bradavice (podobne ako ploché bradavice) sa objavujú okolo pohlavných orgánov. Často sa rozvíja u mužov, ktorí neustále menia svojich sexuálnych partnerov. Volané podľa typov - 16, 18, 31, 33, 42, 48, 51, 54.

Akákoľvek vírusová infekcia, ktorá je neustále v ľudskom tele (a HPV sa špecificky týka takejto choroby), je aktivovaná iba so znížením imunity.

Ľudský papilomavírus: fotografie

Ak chcete zistiť, aký je vírus ľudského papilomu v rôznych prejavoch, pripravili sme kompiláciu s fotografiou.

Symptómy ľudského papilomavírusu u žien

Infekcia sa môže uskutočniť v latentnej forme a môže spôsobiť vývoj genitálnych papilómov. Genitálne bradavice sa pozorujú hlavne u žien vo veku 15 až 30 rokov.

Hlavným rizikom vzniku ochorenia spôsobeného typmi 16 a 18 je vývoj rakoviny krčka maternice. Rakovina krčka maternice znižuje priemernú dĺžku života o 26 rokov. Z hľadiska rakovinového vývoja je nebezpečný iba vírus, ktorý sa nachádza v tele viac ako rok.

Bohužiaľ, tieto ochorenia u žien sa často vyskytujú asymptomaticky až do posledných štádií, pri ktorých je účinnosť liečby významne znížená.

Symptómy ľudského papilomavírusu u mužov

Pre mužov je ľudský papilomavírus menej nebezpečný ako pre ženy. Najčastejšie ide o pasívne nosiče. Pravdepodobnosť vzniku rakoviny je oveľa nižšia.

HPV u mužov môže vyvolať výskyt genitálnych bradavíc na predkožku, penis glansu alebo frenul. Takéto formácie musia byť naliehavo odstránené, pretože zabraňujú nielen dodržiavaniu osobnej hygieny, ale aj riadeniu sexuálneho života.

prevencia

Uvádzame hlavné oblasti prevencie infekcie ľudským papilomavírusom:

 • opatrenia na osobnú hygienu na verejných miestach;
 • zdravý životný štýl, ktorý podporuje imunitu na vysokej úrovni;
 • správny režim práce a odpočinku;
 • mierna telesná výchova;
 • príjem vitamínov, ovocia, štiav;
 • iba jeden sexuálny partner (v ideálnom prípade);
 • používanie kondómu počas sexuálneho styku.

V súčasnosti existujú očkovania proti ľudskému papilomavírusu: Gardasil a Cervarix. Vakcína Gardasil je účinný proti HPV 6, 11, 16 a 18 (ktoré chránia proti rakovine krčka maternice a genitálne bradavice), a vakcína Cervarix je účinný proti HPV typov 16 a 18 (ktoré chránia proti rakovine krčka maternice, ale nie z bradavice).

Liečba ľudského papilomavírusu

V súčasnosti neexistuje žiadne antivírusové liečivo, ktoré by spôsobilo vymiznutie ľudského papilomavírusu z tela.

Rôzne interferóny (reakferón, tsikloferón a iné) a interferonogény (poludan, prodigiozan a iné) môžu znížiť už existujúce kondylómy, ale neznižujú výskyt nových. Preto hlavným spôsobom liečenia vírusu ľudského papilomavírusu zostáva odstránenie kondylómov chemickými alebo chirurgickými metódami.

Tu sú hlavné metódy odstránenia papilomového tkaniva:

 1. Radiochirurgická. Elektróda rádiovej vlny odstráni nádor, koaguluje cievy. Potom je potrebný antiseptický obväz.
 2. Laser. Bezkontaktná a krvná metóda. Na mieste odstráneného papilómu je kôra, pod ktorou sa uzdravuje. Nevýhody - riziko opakovania, vysoké náklady, potreba rozdrviť zostávajúce jazvy.
 3. Elektrokoagulácia. Účinnosťou, výsledkom a cenami je metóda podobná predchádzajúcim metódam.
 4. Chirurgická. Ide o operáciu pod miestnou anestéziou.

Pred začatím liečby sa uistite, prosím, od svojho lekára:

 1. Aké liečebné metódy sú k dispozícii na klinike, kde sa liečite?
 2. Koľko stojí každá liečba a aké sú možné komplikácie?
 3. Bude operácia bolestivá?

Je potrebné zdôrazniť, že odstránenie bradavíc by nemala byť považovaná k úplnému vyliečeniu infekcie ľudským papilomavírusom, pretože v tomto prípade sa človek neprestáva byť vírus, to znamená, že počas niekoľkých rokov sa môže znovu objaviť papilárne polypy. Z tohto dôvodu sa na účely prevencie odporúčajú lekárom vykonať regeneráciu celého organizmu ako celku.

cryocautery

Kryokoagulácia (moxibuscia s kvapalným dusíkom) je rýchly a účinný spôsob liečenia genitálnych bradavíc. Postup môže byť mierne bolestivý a nepríjemný, ale zriedkavo sa veľmi obávajú pacientov.

Kryokoagulácia kondylómu sa uskutočňuje niekoľko týždňov v niekoľkých sedeniach. Úplné odstránenie genitálnych bradavíc sa pozoruje u 75-80% pacientov, ktorí podstúpili všetky postupy.

Poradenstvo pre pacientov

Nesnažte sa diagnostikovať a liečiť samotný ľudský papilomavírus.

 1. Najprv musíte vybrať správnu metódu.
 2. Po druhé, existuje vždy riziko zmätenia špicatého kondylómu s malígnym nádorom.

Lepšie neriskovať a dôverovať svojim zdravotníckym pracovníkom - to zabezpečí dlhý a šťastný sexuálny život. Sexuálny život počas liečby papilomavírusu je zastavený až do úplného zotavenia. Je potrebné preskúmať a, ak je to potrebné, zaobchádzať s partnerom.

Papillóm: príčiny, príznaky, ako sa zbaviť, ako nebezpečné

Papilóm je veľmi častý a medzi benígnymi nádormi človeka sa vyskytuje najčastejšie. Pravdepodobne nebudú tí, ktorí o ňom nikdy nepočuli, ani sa s nimi nestretli ani raz v živote. Je to benígny proces, ale napriek tomu môže mať povahu rozšírenej lézie, opakovať sa a spôsobiť vážne nepohodlie, objavujúce sa vo viditeľných oblastiach kože. Papilomatóza pohlavných orgánov vytvára hrozbu infekcie pre sexuálnych partnerov a výrazne komplikuje sexuálny život a pri pôrode sa dá ľahko preniesť z matky na novorodenca.

Tento nádor je dlho známy a opísaný v spisoch starých liečiteľov, ale skutočný dôvod pre neho bol relatívne nedávny. Možnosti modernej medicíny umožnili zistiť vírusovú povahu papilómu, čo umožnilo vysvetliť povahu priebehu ochorenia, často opakovanú a opakovanú. Okrem toho infekčná povaha vysvetľuje široké šírenie nádoru medzi populáciou a možnosť infekcie pri kontakte s infikovaným pacientom.

Vedci to našli príčinou rastu papilómov je najčastejšie vírus, priaznivé podmienky, ktorých životná činnosť je v plochom epiteli pokožky a pohlavných orgánov. Vírus je tak rozšírený, že iba jeden z desiatich je považovaný za neinfikovaný. Avšak papilómy sa nenašli vôbec. To je vzhľadom k dlhej neaktívne nosič stavu infekcie, ktorá pretrváva po roky v tele v "kľudovom" stave, ale za nepriaznivých okolností, že vírus sa začne aktívne množiť a vyvolanie rastu nádorov.

Choroba postihuje ľudí všetkých vekových skupín, ale starší ľudia trpia častejšie, imunitná obrana sa postupne znižuje a infekcia vstupuje do aktívnej fázy. Zvláštnou skupinou sú deti a u novorodencov sa môže po narodení prejaviť papilomatóza, ak je matka infikovaná vírusovou infekciou pohlavných orgánov.

Obľúbenou polohou papilómov je koža tváre, krku, axilárnych a inguinálnych záhybov, ako aj pohlavné orgány žien a mužov. Okrem papilómov má vírus tendenciu spôsobovať rast takých foriem ako sú kondylomaty, ktoré nie sú nádorom, ale môžu sa veľmi podobať externe, takže ich spomenieme aj trochu nižšie.

Prečo sa objavujú papilómy?

Rast nádoru je zvyčajne spojený s rôznymi príčinami, ktorých kombinácia vedie k vzniku nádoru. Hlavným faktorom papilomatózy je ľudský papilomavírus, ktorý má viac ako sto odrôd. Benígne nádory často vyvolávajú takzvané ne-onkogénne kmene mikroorganizmu a vírusy s nízkym rizikom onkogénneho rizika. Inými slovami, malignity s takouto vírusovou infekciou sú nepravdepodobné, ale stále možné.

kožné prejavy infekcie papilomavírusom: papilómy a kandilómy

Prítomnosť bradavice na genitáliách odráža zápalový proces v pozadí typov vírusovej infekcie 6 a 11, keď je rast povrchu epiteliálne vrstve základovej tkanive vyzerá veľmi podobne nádoru. Často je nemožné odlíšiť kondylóm od papilómu voľným okom a to môže vyžadovať štúdium lézie pod mikroskopom. Bradavice vonkajších genitálií podobné bradavice, opakujúce sa charakter prúdenia a možnosť malignity nám umožní považovať ich za súčasť benígny nádor procesu, a pre liečbu a nemá použiť rovnakú metodiku.

Akonáhle je v tele, vírus sa implantuje do buniek plochého epitelu a dlhodobo na neurčito tam, bez prejavu. Človek nemusí dokonca ani podozrievať z takejto infekcie, kým nebudú nevyhnutné pre reprodukciu vírusu a rast nádorovej formy. Medzi nepriaznivými faktormi, ktoré spôsobujú rast nádorov, môžete špecifikovať:

 • Chronický stres, nadmerné nervové a fyzické preťaženie, beriberi;
 • Škodlivé návyky (fajčenie, zneužívanie alkoholu);
 • Znížené imunitné sily organizmu;
 • Starší vek;
 • Neusporiadaný sexuálny život s častými zmenami sexuálnych partnerov;
 • Prítomnosť iných ochorení - obezita, endokrinné poruchy, patológia zažívacieho systému;
 • Dlhodobé užívanie perorálnych kontraceptív, protinádorových látok a imunosupresív.

Inkubačná doba trvá až jeden rok a pri dobrom telesnom stave a vysokej úrovni ochrany pred imunitným systémom je možné počítať s tým, že infekcia sa nezjavuje. Nie všetci sa však môžu pochváliť vynikajúcim zdravím, takže skôr alebo neskôr sa na koži objavia papilárne rastliny nazývané papilómy.

Spôsoby šírenia infekcie sú rôzne:

 1. Kontaktná domácnosť s použitím spoločných uterákov, hubiek, holiacich doplnkov atď.;
 2. Sexuálne, prostredníctvom ktorého sa prenášajú papilómy pohlavného systému a kondylómu;
 3. Od matky k dieťaťu počas pôrodu.

Vyhnúť infekciu aspoň jeden z odrôd vírusu je ťažko možné, ale je treba mať na pamäti možnosť infekcie pomocou bežnej hygienické potreby, rovnako ako kúpele, sauna alebo bazén. Pri návšteve kozmetičky, manikúry alebo pedikúry existuje riziko infekcie.

snímka: hrtanová papilomatóza

Zvlášť nebezpečná je laryngeálna papilomatóza, ktorá sa u detí vyvíja počas infekcie počas pôrodu. Táto forma nádoru je ťažko liečiteľná a je nebezpečná pre závažné komplikácie vrátane dychovania s poškodením hlasových záhybov. V prípade výskytu ochorenia u tehotnej ženy by otázka jej liečby mala byť vyriešená pred podaním a ak je to nemožné alebo neúčinné, lekár bude musieť použiť cisársky rez.

Vznikol v jednej oblasti kože, môže sa vírus ľahko rozšíriť na iných, preto je často možné pozorovať voľný charakter rastu nádoru. U starších pacientov sa papilómy môžu rozšíriť po celom povrchu tela. Papilómy a bradavice možno nájsť nielen v koži, ale aj v ústach, na jazyku alebo mandle, krčka maternice alebo pošvy, močovej trubice, takže nebuďte prekvapení, ak dermatológ položiť pacienta do týchto subjektov na gynekológa, zubára, LORu, urológ, ktorí sa zaoberajú liečbou patológie týchto orgánov.

Zoznámte sa s pôsobivým zoznamom príčin a príležitostí na infekciu vírusovou infekciou, nemali by ste sa panikavať. Po prvé, drvivá väčšina ľudí, ktorí sú už infikovaný, a za druhé, môžete žiť viac ako desať rokov, bez toho aby vedel o existencii vírusu, ak je viesť zdravý život a starostlivosť liečiť svoje telo.

Známky papilómu

Nádor má pomerne výrazný vzhľad, takže je ľahké ho podozrievať, dokonca aj pri skríženom vyšetrení pokožky pacienta. Môže byť jednoduchý alebo viacnásobný, plochý, na širokom základe alebo na tenkej stopke vo forme karfiolu alebo huby. Najčastejšie má papilóm vzhľad mäkkého uzlíka, ktorý sa vyvýši nad povrch kože, svetlo ružový, s papilárnym povrchom.

Mikroskopicky papilóm predstavuje nadmernú proliferáciu vrstevnatého dlaždicového epitelu do podkladovej vrstvy, a v nádorových buniek aj pod svetelným mikroskopom môže odhaliť nepriame príznaky vírusovej aktivity.

papilóm: na krku, v rohu úst, na viečkach

V závislosti od charakteristík štruktúry dermatológovia identifikujú niekoľko typov nádorov:

 • Jednoduchý papilóm - nová forma vo forme karfiolu alebo kohútového hrebeňa, ktorého povrch sa podobá malým papilám;
 • Plochý papilóm - je často lokalizovaná v epiteliu krčka maternice a na koži sa podobá na ploché uzliny, náchylné na sčervenanie, bolesť, svrbenie;
 • Plantar papilloma, čo sa dá nazvať bradavicou, spôsobuje značné nepohodlie;
 • Filiformné papilómy - zvyčajne postihujú ľudí starších ako 50 rokov, pripomínajú malé uzliny s mäsitým sfarbením, vyskytujú sa častejšie asymptomaticky;
 • Genitálne bradavice - v skutočnosti, že sú bradavice, že je zápalová odpoveď na vírusovú infekciu, ale podobajú nádor: expandovať vo forme karfiolu, môžu zapáliť, príčina svrbenie a pálenie, majú tendenciu sa opakovať.

Vo väčšine prípadov, kožný papilóm, a to aj v pokročilom charakteru rastu, nespôsobí veľké obavy k pacientom, ale nájsť nádor na tvári alebo v pohlavnom ústrojenstve môže vytvoriť značný psychický diskomfort, estetické nepríjemnosti, ťažkosti s sexuality. Zo symptómov malignity sú možné:

 1. svrbenie;
 2. Sčervenanie kože;
 3. Bolestivé pocity alebo mravčenie.

Umiestnenie nádoru v oblasti trenia oblečenie na tvári mužov v oblastiach, ktoré sú oholený, rovnako ako v genitálnym trakte zvyšuje riziko zranenia papilloma nasledované ťažkým zápalom. Chronické poškodenie novotvaru môže vytvoriť predpoklady pre malignitu.

Diagnóza papilómov nie je ťažká, na tento účel stačí preskúmať dermatológov, gynekológov alebo urológov. Na potvrdenie vírusovej povahy choroby sa môžu vyžadovať zložitejšie a nákladnejšie postupy - PCR na detekciu DNA patogénu a objasnenie typu vírusu. V genitálnej papilomatóze lekár navrhne, aby sa vyšetrili tampóny z krčka maternice, močovej trubice, ktoré sa majú vyšetrovať na iné pohlavne prenosné infekcie a je lepšie diagnostikovať oboch partnerov naraz.

V prípadoch viacnásobného rastu nádoru môže byť potrebné preskúmať funkciu vnútorných orgánov, endokrinný systém, imunitný stav pacienta.

Liečba papilómu

Väčšina papilómov je povrchovo umiestnená na prístupných miestach na kontrolu, takže veľa pacientov má tendenciu sa zbaviť novotvaru pomocou vlákien, vlasov, bandáže, roztrhnutia alebo odrezania nádoru. Takéto manipulácie sú plné komplikácií, preto je lepšie sa im vyhnúť, ale zveriť liečbu špecialistovi. Pri samoregulácii papilómov doma bez vyšetrenia lekára pacient nemôže byť istý, že nádor je skutočne papilóm, čo znamená, že riziko vylúčenia malígneho potenciálu v ňom nie je vylúčené. Okrem toho je pravdepodobnosť zápalu a relapsu veľmi vysoká, takže samo-liečba je za akýchkoľvek okolností neprijateľná.

Najúčinnejší spôsob, ako bojovať proti papilómy, rovnako ako akýkoľvek iný odstránenie nádoru je považované, metódu, ktorá vyberie lekára v závislosti na veľkosti, umiestnenia, vzdelanie, individuálnych vlastnostiach pacienta a jeho želania. Niekedy, keď jeden nádor malej veľkosti môže obmedziť na pozorovanie a konzervatívnej terapie, zamerané na posilnenie imunitného systému, ale ak sa na niekoľko bradavíc a nový, sa nachádzajú v oblastiach, ktoré podliehajú mechanickému namáhaniu (trením odevu, napríklad), je lepšie, aby sa ich zbaviť. Indikácia na liečbu môže byť aj kozmetická porucha, najmä ak je nádor umiestnený v hlave, na tvári.

K dnešnému dňu používajte rôzne prístupy k liečbe papilómov:

 • Chirurgické odstránenie;
 • cryodestruction;
 • elektrokoagulácia;
 • Laserová liečba;
 • Odstránenie rádiovým nôžkom;

Chirurgické odstránenie papilómu To je najviac radikálne a najspoľahlivejším spôsobom, ale používa sa menej a menej, pretože množstvo tkaniva odobraného môžu byť pomerne veľké, a výsledkom bude vytvorenie jazvy. Kozmetický účinok nemožno nazvať dobrým a liečebné obdobie môže trvať niekoľko týždňov. Táto metóda sa používa v prípadoch, kedy iné šetrnejšie techniky, sú neúčinné alebo nepraktické: veľké nádory (viac ako 1 cm), pravdepodobnosť, že malígny transformáciu buniek, a opakovanie. Chirurg spravidla odstraňuje léziu v zdravom tkanive a potom stehy. Procedúra sa vykonáva v miestnej anestézii. Nepochybnou výhodou chirurgického prístupu je možnosť histologického vyšetrenia odstráneného nádorového tkaniva a stanovenie presnej diagnózy.

cryodestrukcia kvapalným dusíkom

Kryodestrukcia zahŕňa účinok tekutého dusíka na tkanivo, ktorej teplota je -196 stupňov, zatiaľ čo voda v bunkách nádoru zmrzne a zomrie. Metóda je aplikovateľná iba s absolútnou istotou v kvalite neoplazmy, pretože po odstránení nie je ľavé tkanivo, ktoré sa môže vyšetrovať pod mikroskopom. Účinnosť postupu je asi 60%, je bezbolestná, ale keď sú nádorové bunky zničené, je možný edém okolitých tkanív a bolesť.

Liečenie trvá asi týždeň, počas ktorého môže lekár odporučiť ošetrenie kryoexpozičného miesta roztokom manganistanu draselného alebo iného antiseptického a antivírusového lieku. Nevýhody tohto spôsobu odstránenia sa môžu považovať za slabé zmrazenie, čo vedie k relapsu a príliš silnému, čo vedie k poškodeniu okolitých tkanív a vzniku jazvy. Okrem toho, Kryodestrukcia je neúčinná pri kondylomatóze genitálnych bradavíc.

Elektrokoagulácia je založená na odstránení nádoru pomocou elektrického prúdu. Jeho účinnosť dosahuje 95% a stopy na koži spravidla nezostávajú. Ak elektrokauterizácia odstránená základňu nádoru alebo jeho nohy, a tkanivové novotvar sám o sebe môže byť odoslaný k histologickému vyšetrenie, ktoré môže byť považované za nespornou výhodou. Nevýhody spojené s možnosťou recidívy papilómu s nedostatočným objemom expozície a bolesti, najmä s genitálnymi papilómami.

Liečba laserom je považovaná za jeden z najmodernejších a najúčinnejších spôsobov boja proti papilómom. Keďže po laserovej terapii je papillóm úplne odstránený, musí sa potvrdiť dobrá kvalita procesu pred postupom. Laser ohrieva vodu v bunkách novotvaru, odparuje sa a spolu s ním elementy nádoru degenerujú. Sčervenanie a opuch okolitej kože, ktoré môžu pretrvávať niekoľko dní, sú považované za normálne reakcie a nemali by sa im báť. Hojenie a obnova pokožky trvá približne dva týždne, ale jemné tkanivo v mieste vystavenia by malo byť chránené pred slnečným žiarením, inak je možné pigmentáciu. Ak boli papilómy odstránené do tváre, potom by sa make-up nemal aplikovať až do úplného hojenia.

Použitie lasera pre rýchle odstránenie nádoru bez kožných defektov po uzdravení, ale keď sú veľké nádory stále možné zjazvenie, popáleniny a môže objaviť pri použití intenzita lúča nedostatočné.

Odstránenie rádiovým nožom sa vykonáva pomocou prístroja na rádioterapiu Surgitron. Významné výhody takejto liečby sú bezbolestnosť a rýchlosť postupu, možnosť aplikácie na lokalizáciu nádoru v rôznych oblastiach tela, vrátane krčka maternice a pohlavných orgánov žien aj mužov. Po ošetrení nie je zjazvenie, relapsy sa prakticky eliminujú a odstránený nádor sa môže podrobiť histologickému vyšetreniu. Rádio-vlnová terapia sa môže oprávnene považovať za jeden z najlepších spôsobov liečby.

Niekedy sa môžete zbaviť papilómu, ponúknuť miestnu expozíciu chemickým zlúčeninám, ktoré spôsobujú nekrózu novotvaru. Takéto ošetrenie kyselinami a inými účinnými látkami je zapálené popáleninami kože a riziko recidívy je pomerne vysoké, takže sa zriedkavo uchýlia k nej. Avšak napríklad prítomnosť genitálnych bradavíc môže byť indikáciou pre tento typ terapie. Kondylómy sa môžu lubrikovať prípravkami zo solcodermu, condylinu alebo resorcinolu, po ktorom bunky umierajú a formácie zmiznú.

Výber spôsobu liečby nádoru je často určený jeho lokalizáciou. Takže papilómy na tele môžu byť odstránené všetkými vyššie uvedenými metódami, ale najčastejšie sa uchýli k kryogestrukcii, ktorá je najdostupnejšia, vrátane nákladov na procedúru. Pri veľkých papilómoch ostáva jediný možný spôsob liečby chirurgické odstránenie.

Zvláštnu zložitosť môže tvoriť nová koža tváre, viečka a krk. Na tvári nádor spôsobuje nepohodlie hlavne kvôli kozmetickému účinku a požiadavky na výsledok liečby sú redukované nielen na radikálnu povahu operácie, ale aj na vzhľad pokožky po terapii. Preferujú sa techniky, ktoré umožňujú odstránenie nádoru bez tvorby jaziev (rádiochirurgia, laserová liečba, kryokonstrikcia). Pri výbere metódy ovplyvnenia nádorového tkaniva musí byť lekár veľmi opatrný, aby okolitá koža nebola ovplyvnená.

Na očných viečkach vzdelávanie môže mať viacnásobnú povahu a ich liečba je lepšie zverená skúseným odborníkom, ktorý bude mimoriadne opatrný a pracuje na jemnej koži očných viečok.

Papilómy na krku veľmi bežné, najmä medzi staršími generáciami. Je to spôsobené znížením imunitnej obrany počas starnutia. Mnohí pacienti žijú po celé roky s týmito bradavice, ale je treba mať na pamäti skutočnosť, že ujma na jeho odevu alebo šperkov môže viesť nielen k zápalu, ale tiež pri zhubnom bujnení, tak to je najlepšie odstrániť tieto nádory, a súbežne s tým vykonáva pažením a antivírusovej liečby.

Papilómy a kondylómy pohlavných orgánov Je potrebné liečiť bez závislosti od ich množstva a lokalizácie. Spôsobom výberu je terapia rádiovými vlnami, ktorá umožňuje úplné odstránenie nádoru bez následného zjazvenia a poškodenia zdravých tkanív. Navyše u mužov s povrchovými léziami je možné použiť chemické metódy na kontrolu choroby. Je lepšie odmietnuť kryokonštrukciu a chirurgické odstránenie sa používa pri veľkých nádoroch, ktoré nemožno odstrániť inými, jemnejšími metódami.

Vzhľad papilómov, najmä mnohonásobných, je vždy znakom problémov v tele, preto spolu s mechanickým odstránením nádoru sú potrebné aj ďalšie opatrenia:

 1. Príjem posilňujúcich látok, komplexov vitamínov, zdravotných postupov, správnej výživy;
 2. Vymenovanie antivírusových látok (interferónov) na boj proti vírusu, ktorý už začal s vývojom v epiteliálnych bunkách a za účelom prevencie opätovného rastu nádoru;
 3. Keď sa papilomatóza genitálií vyžaduje dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny a liečby sexuálnych partnerov.

Najčastejšie papilómy rast sa prejavuje v strese, znižuje obranyschopnosť organizmu, ochorenia vnútorných orgánov (gastrointestinálny trakt, pečeň, obličky), takže by ste sa mali vyhnúť nervové napätie a okamžite liečiť existujúce ochorenia. Pacient by mal prestať fajčiť a zneužívať alkohol, s obezitou, normalizovať hmotnosť. V prípade sprievodnej endokrinnej patológie je potrebný endokrinológ.

Papilomavírusová infekcia krčka maternice je plná rozvoja rakoviny, aby sa zabránilo takýmto poškodeniam, ženám sa ponúka očkovanie. Lepšie je, ak sa vykonáva pred začiatkom sexuálnej aktivity alebo aspoň pred tým, ako sa s vírusom stretne.

Osobitnou kategóriou pacientov sú tehotné ženy, ktorý na pozadí zníženou imunitou sú často aktivácia už existujúce v bunkách vírusu, takže lekári nie prekvapivý fakt vzhľadu v tomto období genitáliách bradavice a bradavice na iných miestach, a to aj v prípade, že tehotenstvo, kým sa žena nikdy konfrontovaný s týmito subjektmi. Očakávaná taktika v takýchto prípadoch nie je odôvodnená, pretože aktívna vírusová infekcia počas pôrodu môže byť prenášaná na dieťa a spôsobovať vážne lézie orgánov ENT.

Liečba tehotných obtiažnu nemožnosť uplatnenie radu liekov a techník, ale je lepšie ich minúť v druhom trimestri tehotenstva, a prednosť by mala byť daná k laserovému alebo rozhlasové vlny expozície, pretože kyselina alebo lokálne lieky pre úľavu od bolesti môžu byť nebezpečné pre zdravie nenarodeného dieťaťa. Je tiež možné predpísať lokálne interferónové prípravky pre genitálne bradavice, ale len pod dohľadom ošetrujúceho lekára.

Existuje veľa ľudových metód, ktoré sľubujú odstránenie nádoru. Pacienti teda používajú celandín, ktorého šťava sa odporúča na namazanie formácie skôr, ako zmiznú. Na internete môžete nájsť recepty na infúziách vlašských orechov na petrolej, spôsobov liečby ricínový olej a dokonca aj vajíčka, ale treba pripomenúť, že alternatívna medicína nielenže nezaručuje vyliečenie, ale môže viesť ku komplikáciám nádoru, vrátane a zhubného bujnenia.

Ako viete, akékoľvek ochorenie je jednoduchšie zabrániť, než liečiť, takže keď prvé príznaky infekcie papilomavírusom, mali by ste okamžite ísť k lekárovi. Osobitnú pozornosť treba venovať rodinám, kde sú pacienti s kondylomatózou v pohlavných orgánoch a ústach: je potrebné používať individuálne uteráky, holiace príslušenstvo, špongie, riad. Tehotné ženy by sa mali starať o bezpečný priebeh pôrodu vopred a liečiť papilóm alebo kondylóm včas s odborníkom.

Samozrejme, že len ťažko bolo možné, aby sa zabránilo infekcii vírusom, a takmer každý zažil vo svojom živote aspoň raz s príznakmi choroby, ale napriek tomu zdravý životný štýl, vyvážená strava, vysoká úroveň hygieny a bariérovej antikoncepcie sú do značnej miery zabránilo infekcii, aktivácia vírusové infekcie a rast nádory.

papilloma

Papilóm - benígny nádor, ktorý sa tvorí na povrchu kože vo forme zväzku bradaviek. Veľkosť papilómov sa môže meniť v priemere od jedného milimetra do 2-3 centimetrov. Ich farba môže byť veľmi rôznorodá, od telesnej až tmavo hnedej. Hlavnými lokalizačnými miestami sú sliznice nosa, úst a hltana, vokálne šnúry, tvár, končatiny, ale takéto formácie sa môžu objaviť na povrchu močového mechúra alebo na iných miestach.

Tvorba papilómov je spôsobená penetráciou ľudského papilomavírusu do tela, ktorý spôsobuje zmeny v tkanivách na bunkovej úrovni a vyvoláva ich netypický rast. V modernej medicíne existuje viac ako sto druhov tohto vírusu.

Typy papilómov závisia od typu vírusu, ktorý ich vyvolal:

 • 2 a 4 typy tohto vírusu vedú k vzniku bežných bradavíc;
 • H a 10 typov - ploché bradavice;
 • 6 a 11 - genitálne bradavice.

Určité typy vírusov, ako napríklad 1B, 18, 31, 33 a 35, môžu prispieť k vzniku dysplázie alebo rakoviny krčka maternice. Vysielaný každodenným kontaktom a kontaktom, papilomavírus je uložený v tkanivách pokožky a slizníc, zatiaľ čo je schopný dlho zostať v nečinnom stave.

V závislosti od stupňa rizika sa HPV rozdeľuje na vysoko rizikovú a nízkorizikovú skupinu. Vírusové typy (hlavne 6 a 11), ktoré spôsobujú výskyt genitálnych bradavíc, predstavujú nízke riziko. Vírusy, ktoré spôsobujú dyspláziu a rakovinu krčka maternice (35, 33, 31, 18, 16) sú vystavené vysokému riziku.

Ročne vyvrcholil papilóm postihuje nie milión ľudí, ale iba malá časť z nich požiada o lekársku pomoc. Vo väčšine prípadov prechádza priebeh vírusovej infekcie asymptomaticky a jednoducho sa nezaznamenáva.

Symptómy ľudského papilomavírusu

Rôzne typy papilómov sa prejavujú aj rôznymi príznakmi. Ale najčastejšie u ľudí s dobrou imunitou sa vírus neobjaví, impulz k rozvoju ochorenia môže slúžiť ako zníženie imunity, stresu a chronických ochorení. Dokonca aj stav tehotenstva môže byť faktorom vo výskyte papilómov.

bradavice

Condylóm je mäsnatý alebo ružový, hrubý rast s veľkosťou od jedného milimetra do niekoľkých centimetrov. Condylómy môžu byť umiestnené buď jednotlivo alebo zlúčené do viacvrstvovej formácie, vypúšťajúcej kondylóm.

Tvorba genitálnych bradavíc je typická len pre 2-3% ľudí postihnutých zodpovedajúcim typom vírusu. Vývoj genitálnych bradavíc sa vyskytuje s oslabením imunity. Lokalizácia takýchto útvarov sa stáva hlavne genitáliami a oblasťou okolo konečníka. Pri anabíze môže byť vírus po preniknutí do tela po mnoho rokov.

U mužov lokalizácia genitálnych bradavíc preferuje miesta ako je glans penis, frenum predkožky, korunka hlavy alebo miesto blízko konečníka. U žien sa bradavice na genitáliách vyskytujú na klitoris, pysky, v blízkosti vonkajšieho otvoru močovej trubice, v niektorých prípadoch sa kondylómy môžu vyvinúť na krčku maternice alebo vo vnútri vagíny.

Vývoj genitálnych bradavíc je úplne závislý od práce imunitného systému: môžu rásť a miznú samy. V každom prípade je výskyt genitálnych bradavíc znakom oslabenia tela. Okrem estetického nepohodlia spôsobujú počas pohlavného styku značné nepohodlie a komplikujú proces pôrodu, pretože môžu krvácať.

Tvorba plochých bradavíc na krčku maternice naznačuje chronickú alebo akútnu infekciu.

Bežné bradavice

Papilómy benignej povahy, tj bežné bradavice, vznikajú hlavne na rukách a nohách, menej často na iných miestach tela. Môžu sa mierne líšiť v porovnaní s farbou kože, farba vírusových útvarov sa spravidla zhoduje s farbou kože na mieste pôvodu.

Rakovina krčka maternice

Rakovina alebo dysplázia krčka maternice sa môže vyvinúť na pozadí porážky papilomavírusu. Ženy, ktoré majú vírus, je potrebné vykonať biopsiu včas. Pri absencii pravidelných vyšetrení u gynekológa je vývoj ochorenia možný s prechodom do neskorších štádií, ktoré sa ťažko liečia.

Symptómom ochorenia je výskyt bolesti a pocit pálenia v oblasti pohlavných orgánov počas pohlavného styku, pričom bolesť sa môže prejaviť aj pri jednoduchých dotykoch. Môže v prítomnosti dysplázie maternicového čapíka pozorovať uncharakteristický výtok. Jasným príznakom môže byť priama tvorba bradavice, ale často nositelia vírusu ani nepociťujú jeho prítomnosť.

Príčiny papilómov

Infekcia HPV sa vyskytuje najčastejšie pri kontakte, počas sexuálneho styku s nosičom infekcie. Nezáleží na tom, aký kontakt bude: vaginálny, análny alebo ústny.

Je možné infikovať vírusom papilómu a kontaktným spôsobom: potrasením rukou, pôrodom alebo použitím rovnakých osobných hygienických pomôcok s infikovanou osobou. Pri prítomnosti vírusu u tehotnej ženy sa dieťa nakazí pri prechádzaní materinským pôrodným kanálom v procese pôrodu.

Zaujímavosťou je, že používanie kondómov nezachráni infekciu papilómom, pretože akýkoľvek úzky kontakt s kožou alebo sliznicami infikovanej osoby je plný penetrácie infekcie do zdravého tela. Príčinou vývoja papilómov po dlhom inkubačnom období v rozmedzí niekoľkých mesiacov až niekoľkých rokov môže byť oslabenie imunity, silný stres, ochorenie GI, fajčenie, zneužívanie alkoholu, chronické ochorenia.

Keď vírus papilómu vstupuje do ľudského tela, nerozšíri sa krvou a vnútornými orgánmi. Vírus je uložený vo vnútri buniek v hlbokých vrstvách kože. Keď "zrenie" vírus ide na povrch pokožky vo forme bradavíc, stáva sa infekčnými súčasne. V spánkovom stave nie je vírus papilomu nebezpečný pre iných.

Často sa vírus papilómu dotýka človeka pri návšteve verejných miest s vysokou vlhkosťou: saunami, kúpeľmi, bazénmi, plážami a inými. Vzhľadom na to, že sa infekcia vyskytuje v domácnostiach, je dôležité používať len osobné veci.

Liečba papilómami - čo je papilóm?

Je potrebné odstrániť bradavice na vlastnú päsť s mimoriadnou opatrnosťou. Nevyrezávajte, nerozrezávajte ani neškriabte takéto formácie, čo zvyšuje riziko ďalšieho šírenia infekcie na povrchu kože. Výskyt bradavíc a papilómov je príležitosťou na návštevu dermatológov, aby sa zabránilo nárastu formácií a ich rozšíreniu. Včasné neodstránené bradavice predstavujú hrozbu pre zdravie kvôli nadmernej náchylnosti organizmu k infekčným chorobám.

Samotný výskyt bradavíc alebo papilómov naznačuje nezrovnalosti vo fungovaní tela. Možná príčina môže byť kolitída, gastritída, ochorenia obličiek a pečene alebo gynekologické ochorenia. Odstránenie týchto chorôb často vedie k zmiznutiu papilómov. Poruchy vo fungovaní imunitného systému môžu vyvolať recidívu choroby, takže je dôležité neustále sledovať vaše zdravie a posilňovať imunitný systém. Často počas normalizácie imunitného systému, papilómy zmiznú na vlastnú päsť.

Charakterom tohto ochorenia je, že prítomnosť vírusu v tele sa nepovažuje za indikáciu na liečbu, pretože je úplne nemožné zničiť HPV. Liečba sa môže predpisovať iba vtedy, keď sa objavia charakteristické symptómy Postup pozostáva z použitia antivírusovej terapie a posilnenia obrany organizmu.

V prípade estetického nepohodlia je možné odstrániť papilómy, bradavice a kondylómy. Na tento účel sa používa laser, kvapalný dusík (cryodestruction) a rádiové vlny (rádioterapia). Sterilita týchto metód prispieva k účinnosti liečby, po odstránení zjazvenia a zjazvenia.

Aplikujte na odstránenie papilómov a elektrokoaguláciu alebo chemickú koaguláciu. Nie je to zlé ovocie dávať a aplikácie prípravkov na báze interferónu, ktoré sa zadávajú priamo do ohromeného miesta a zvyšujú prácu imunity. Zastavenie vývoja infekcie môže byť cez ozónovú terapiu, použitie ozónu inhibuje rast vírusu od 5 do 10 rokov.

Môžete liečiť bradavice ľudové prostriedky. Proces liečby pozostáva z pravidelného mazania papilómu, až kým úplne nezmizne. Nasledujúce lieky sa používajú:

 • celandínová šťava;
 • kvapalný amoniak;
 • mlieko púpava;
 • kyslá jablčná šťava;
 • ricínový olej.

Prevencia papilómov

Preventívne opatrenia na prevenciu výskytu papilómov sú veľmi jednoduché. Vyvarujte sa nadmernej vlhkosti, zvládajte škrabance a rezy v čase, vyhýbajte sa infekcii. Nejúčinnejšou metódou prevencie papilómov je posilnenie imunity a predchádzanie stresu.

VIDEO

II. Ľudové lieky na papilómy

Vysušte papilómu z vaty a vajca

Môžete vyliečiť papilóm konvenčnou lekárskou vatu. Kúsok suchého vata by mal byť pokrytý papilómom a pokrytý lepiacou páskou. Takže by to malo byť ako 2-3 týždne, vždy po kúpaní meniacej sa vaty. Nedostatok prístupu vzduchu vysuší papilóm a vypadne.

Malý papillóm sa môže odstrániť mazaním s vaječnou bielou. V tomto prípade musí proteín používať zvyšok, zbierať zvyšky zo stien škrupiny rozbitého vajíčka.

Pri liečení papilómov je možné kombinovať použitie vaty a vajcov. Je potrebné odobrať škrupinu z dvoch vajíčok a sušiť ju v sušiarni pri teplote 250 ° C počas pol hodiny. Potom vysušte škrupinu do stavu najmenšieho prášku. Výsledná zmes by mala byť posypaná papilómom, pokrytá vatou a pokrytá lepiacou páskou. Tento obväz by sa mal nosiť asi 2-3 týždne a meniť ho v intervale troch dní. Aby sme sa zbavili papilómov, postačuje jeden kurz.

Liečba papilómu s celandínom

Čistota sa už dlho považovala za najlepší liek na bradavice. Ak chcete vyrobiť liečivú drogu, musíte rozdrviť čerstvú zeleninu, vytlačiť šťavu z nej a odpariť ju, aby ste získali bohatý extrakt. Výsledná kompozícia sa musí denne rozmazávať s papilómami, kým úplne nezmizne. Môžete aplikovať celandín intenzívnejším spôsobom: 4 až 5-krát krátkodobo mačte papilóm s intervalom niekoľkých minút 3-4 krát denne.

Môžete mazať šťavu z papilómu, ktorá je stlačená z čerstvých listov rastliny bezprostredne pred konzumáciou. Aby ste sa vyhli popáleniu, odporúča sa zriediť šťavu s vlastnými slinami. Mazané miesto by malo byť pokryté lepiacou páskou. Takáto liečba pozostáva z dvojdňového obdobia.

Zbavte sa papilómov a súčasne a vyliečte črevá môžu používať klystýr z čučoriedky. Za týmto účelom pripravte infúziu 50 gramov nakrájaného celandínu a 0,5 litra vriacej vody. Zmes by mala trvať 2-3 hodiny a potom z nej urobiť mikroklístre, pričom kvapalina zostane v črevách aspoň pol hodiny. Posilnenie účinku poskytne skôr vykonanú čistiacu klyzmiku. Celý priebeh tejto liečby pozostáva z 10 až 20 procedúr. Neprekračujte odporúčanú dávku, pretože vo veľkom množstve je celandín vysoko toxický.

Je možné pripraviť ľad z infúzie ľadu a denne, na niekoľko minút, aplikovať kúsok ľadu na papilóm. Po chvíli zmizne sama.

Kerozénová masť na vlašských orechoch

Môžete liečiť papilómy s vlašskými orechmi a petrolejom. Aby ste to dosiahli, musíte prejsť vlašskými orechmi z mäsa, ktoré dosiahli zrelosť mlieka a naplniť ich 2/3. Potom by mala byť hmota nalievaná na vyčistený petrolej, tesne uzatvorená viečkom a umiestnená na tmavom mieste po dobu troch týždňov.

Pripravený roztok musí byť filtrovaný cez niekoľko vrstiev gázy, je dobré vyčistiť a mazať papilómy 1-2 krát denne. Infúziu uchovávajte v tmavom sklenenom obale bez priameho slnečného žiarenia.

Zemiaková šťava na pomoc

Prínosy zemiakovej šťavy sa oceňujú pri liečbe mnohých chorôb, ako je rakovina, adenóm, žalúdočné vredy, diabetes mellitus a ochorenie pečene. Možno, že šťava z zemiakov bude zvládnuť papilóm.

Na ošetrenie je potrebné pripraviť šťavu zo zemiakov, dôkladne ju umývať, trením a pretlačiť cez tkaninu. Ako liek musíte brať zemiakový džús dovnútra do pol šálky 2 krát denne 30 minút pred jedlom. Dĺžka liečby trvá približne dva mesiace.

Nie je žiaduce liečiť so zemiakovou šťavou v ťažkých formách diabetu a so zníženou kyslosťou žalúdočnej šťavy.

Med a celandín z trhlín a papilómov

Liečivé vlastnosti medu sú schopné bojovať proti vírusu a liečiť poškodenú pokožku. Môžete mazať choré miesta medom na noc a ráno ich umyť čistou vodou.

III. Liečba papilómov s bylinami

Dôležité! Liečba akýmikoľvek bylinami zahŕňa predbežnú štúdiu ich vlastností a kontraindikácií. Nesprávne použitie a nedodržanie odporúčaných dávok má vážne zdravotné dôsledky.

Bylinné prípravky a infúzie sa používajú na liečbu papilómov s bylinami. Odporúča sa používať bylinky zakúpené v lekárni alebo zozbierané mimo diaľnic a diaľnic.

Na prípravu liečebnej infúzie podľa zvoleného receptu musia byť všetky potrebné zložky rozomleté ​​v mlynčeku na kávu. Pripravte v termóznej infúzii dve polievkové lyžice zmesi a jeden liter vriacej vody. Po núte trvajúcej, vezmite pohár trikrát denne. Je potrebné, aby sa s tým zaobchádzalo do troch mesiacov. Liečbu môžete zopakovať až 2-3 krát za rok.

 • Jetel (kvety) - 2 diely
 • Fialová trojfarebná (tráva) - 1 diel
 • Ľubovník bodkovaný (tráva) - 2 diely
 • Vzduch (koreň) - 2 diely
 • Plantajn (semená) - 1 diel
 • Kopr (semená) - 2 diely

Pre danú kompozíciu sa používajú len korene nižšie uvedených rastlín.

 • Leuzea - ​​2 diely
 • Eleutherococcus - 4 diely
 • Slivkovica - 5 dielov
 • Altey - 4 diely
 • Aralské more - časť 1
 • Devyasil - 2 diely
 • Vzduch - 2 diely

Táto kolekcia pomáha obnoviť imunitu, ale tiež čistí krv, zlepšuje pohodu a sexuálne libido.

 • Aralia (koreň) - časť 1
 • Bodliak (tráva) - 3 diely
 • Eleuterokokus (koreň) -3 dielov
 • Zamaniha (koreň) - časť 1
 • Dudnik (koreň) - 2 diely
 • Slivkovica (koreň) - 5 dielov
 • Hloh (ovocie a kvety) - 2 diely
 • Kukurica (tráva) - 3 diely
 • Vápno (kvety) - 1 diel
 • Anýz (ovocie) - časť 1
 • Bouzina (kvety) - 2 diely
 • Kopr (semená) - 1 diel
 • Hruška (kvety) - 2 diely
 • Kiprej (listy) - časť 1
 • Nettle (listy) - 2 diely
 • Valeriana (koreň) - 2 diely
 • Chmeľ (kužele) - 2 diely
 • Oregano (tráva) - 2 diely
 • Cyanuja (tráva) - 2 diely
 • Mincovňa (tráva) - 2 diely
 • Vzduch (koreň) - 2 diely
 • Labaznik (kvety) - 2 diely

Zhromažďovanie má dobrý účinok na imunitný systém a odporúča sa pre hypertenziu. Okrem toho použitie zberu pomáha zlepšovať celkový stav tela, posilňovať steny krvných ciev a pôsobiť proti mikróbom a infekciám.

 • Valeriana (koreň) - 2 diely
 • Stredník (semená) - 2 diely
 • Tatarnik (tráva) - 3 diely
 • Liehovina (root) - 2 diely
 • Anýz (ovocie) - časť 1
 • Eleuterokokus (koreň) - 2 diely
 • Rebarbora (koreň) - 2 diely
 • Pastelka (tráva) - 3 diely
 • Aralia (koreň) - 2 diely

Zbierka má tonické, imunomodulačné a regeneračné vlastnosti. Indikácie pre jeho použitie sú imunodeficiencia, závrat, hypotenzia, únava, ospalosť.

 • Badan (koreň) - 2 diely
 • Vzduch (koreň) - 2 diely
 • Aralia (koreň) - časť 1
 • Eleuterokokus (koreň) - 2 diely
 • Slivkovica (koreň) - 4 diely
 • Devyasil (koreň) - 4 diely
 • Rowanberry red (ovocie) - 4 diely
 • Rhodiola rosea (koreň) - časť 1

Tento recept pomáha zlepšovať trávenie, stimuluje chuť do jedla, posilňuje imunitu a zvyšuje energiu.

 • Ľubovník bodkovaný (tráva)
 • Birch púčiky
 • Valerián (koreň)
 • Oregano (bylina)
 • Smirtelle (kvety)
 • Kalendula (kvety)
 • Matka a matka (listy)
 • Krovohlebka (koreň)
 • Nettles (listy)
 • Orná pôda (tráva)
 • Vápno (kvety)
 • Púpava (koreň)
 • Plantaj (listy)
 • Yarrow (tráva)
 • Borovice pupeny
 • Cucumber (tráva)
 • Motherwort (tráva)
 • Hruška (kvety)
 • Čistota (tráva)
 • Kmín (ovocie)
 • Mincovňa (tráva)
 • Sekvencia (tráva)
 • Tymian (tráva)
 • Sage (tráva)

Všetky zložky zberu sa odoberajú v rovnakom množstve. Autorom tohto receptu bol Dr. Deryabin. Podľa neho je použitie tohto receptu normalizuje rovnováhu kyselina-alkalickej krvi, okrem zhromažďovania diuretikum, ktorá vychádza krvácanie, proti rakovine, protizápalové a imunostimulačné.

 • Tymian (tráva) - časť 1
 • Oregano (tráva) - 2 diely
 • Pelyň (tráva) - 3 diely
 • Medunitsa (tráva) - časť 1
 • Ľanové semeno (tráva) - časť 1
 • Ľubovník bodkovaný (tráva) - 2 diely
 • Birch listy - 2 diely
 • Chernogolovka (tráva) - časť 1
 • Sporish (tráva) - 2 diely
 • Liehovina (root) - 3 diely
 • Malina (listy) - 4 diely
 • Valeriana (koreň) - 2 diely
 • Vzduch (koreň) - 2 diely

Treba mať na pamäti, že akékoľvek nezávislé liečenie by sa malo začať až po konzultácii s lekárom. Určenie povahy pôvodu formácie nie je ľahké, ale papilómy, bradavice a krtky sú často veľmi podobné. Iba kvalifikovaný lekár môže urobiť správnu diagnózu.

Správna definícia typu vzdelávania je mimoriadne dôležitá, pretože niektoré vírusy spôsobujú výskyt malígnych výrastkov. V tomto prípade môže intervencia a nesprávne zaobchádzanie ohroziť nielen zdravie, ale aj život vo všeobecnosti.