Hlavná

Kliniky

K akému lekárovi idete s papilómami

Papilómy alebo vulgarisové bradavice - rozšírené v kožných léziách. Avšak, málo z nás vie, kto sa má zúčastniť a čo robiť s papilómami.

Odpoveď závisí od umiestnenia vzdelávania:

 1. Otvorené, prístupné miesta na koži sú dermatológmi.
 2. Perineum, análny je proktológ.
 3. Pohlavné orgány - urológ (pre mužov) alebo gynekológ (pre ženy), venereológ.
 4. Orálna dutina - zubár, otolaryngológ.

Ak existuje veľa lézií a sú na rôznych miestach a je ťažké rozhodnúť, ktorý lekár sa má zúčastniť - zaregistrovať sa u dermatológa, pošle vás správnemu špecialistovi.

Začína v kancelárii jedného z vyššie uvedených odborníkov zo zbierky anamnézy (informácie o stave pacienta, ktoré sám povedal). Informujte svojho lekára čo najviac:

 • ako dlho ste mali vzdelanie?
 • Zmenil sa to vo farbe a veľkosti?
 • existujú iné príznaky iné ako vonkajšie príznaky;
 • ako ste mohli uzavrieť zmluvu;
 • ak máte HPV u svojich blízkych, priateľov.

Po zbere anamnézy lekár uskutoční vizuálne vyšetrenie bradavíc, zaznamená ich počet, veľkosť, farbu, štruktúru a polohu. Všetky tieto údaje sú potrebné pre výber spôsobu liečby v budúcnosti.

Ak existuje podozrenie z nízkej kvality bradavice, lekár predpíše histologické vyšetrenie (analýzu tkanív tela).

Na určenie povahy infekcie sa priradí laboratórny test PCR. Na analýzu sa odoberie moč alebo sekrécia z vagíny (močovodu).

Spôsoby liečby

Jediný spôsob liečby dostupný modernej medicíne je odstránenie papilómov. Môže sa vykonávať pomocou hardvérových alebo konzervatívnych techník.

Chirurgická excízia

Najjednoduchší typ operácie je exalzia skalpelu. Nevzťahuje sa však na to, že oblasť lézie na tele je rozsiahla. V ideálnom prípade sa chirurgická excízia používa na odstránenie iba jednej formy.

elektrokauterizační

Procedúra sa vykonáva v miestnej anestézii. Zničenie bradavíc sa vyskytuje pod vplyvom vysokofrekvenčného elektrického prúdu. Po elektrokoagulácii zostáva na mieste formácie tenká ružová alebo hnedá kôra.

Laserová terapia

Na rozdiel od elektrokoagulácie nevyžaduje anestéziu. Laserové odstránenie je absolútne bezbolestné. Významnou výhodou tejto metódy je to, že umožňuje vypočítať hĺbku nárazu a nezanecháva žiadne viditeľné stopy na koži.

Laserová terapia je kontraindikovaná u ľudí s hemofíliou a predispozíciou na rakovinu.

cryolysis

Vyrobené zmrazením papilómu kvapalným dusíkom. Nevýhody kryokonstrikcie - dlhotrvajúci proces a možné vedľajšie účinky vo forme pigmentácie kože. Nie je použiteľné v oblasti tváre.

Operácia rádiových vĺn

Bezbolestný postup, ktorý sa vykonáva aj v genitálnej oblasti. Kontraindikácie: prítomnosť kovových prvkov (úlomky, spony) v ľudskom tele, implantáty.

prevencia

Starajte sa o svoje zdravie, používajte bariérové ​​metódy antikoncepcie, zaujímajte sa o zdravotný stav ľudí, s ktorými ste sa spojili. Dodržiavanie týchto opatrení vám pomôže neinfikovať.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Najpopulárnejšie:

Lekárska konzultácia je bezplatná.

Bez špinavého triku. Len nechajte svoju otázku v komentároch a odborník vám odpovie.

Kompletný zoznam (viac ako 150 kusov) s cenami sa pravidelne aktualizuje.

Identifikujte hubu podľa fotografie

Kedy ísť navštíviť lekára? Navrhujeme zistiť, ako sa nechtová huba pozerá na rôzne fázy.

Môžem liečiť 1 deň? Typy, ako sa vyhnúť infekcii, prenosové cesty, drogy.

Môžem liečiť 1 deň? Typy, ako sa vyhnúť infekcii, prenosové cesty, drogy.

Ako odstrániť bradavice?

Bradavice u detí, papilómy a kondylómy u dospelých, čo je nebezpečné ich odstrániť doma?

Draslík u žien

Kožná alebo vaginálna kandidóza nie je známa každému druhému ženu.

Dermatitída: fotka a popis

Je možné, že škvrna na koži nie je hubou vôbec. Porovnajte fotografiu, aby ste sa uistili.

Ak sa vyskytne charakteristická vyrážka, musíte sa zúčastniť lekára alebo aspoň lekárne.

Kandidóza u mužov

Predstavitelia silnej časti ľudstva z nejakého dôvodu veria, že drozd je výsadou žien, ale nie je.

Ako liečiť hubu

Zoznam liekov pre rôzne druhy húb. Masti, krémy, laky, čapíky, tablety - porovnanie, recenzie, náklady.

Test pre lekárov

Skontrolujte svoje vedomosti o dermatológii, ak ste odborník alebo študent.

Papilloma storočia, na ktoré sa lekár môže uchádzať

Detská modrina

Modrina je spravidla sprevádzaná tvorbou kužeľov a modrín.

V závislosti od sily nárazu a počtu poškodených ciev sa môže objaviť modrina. Časom sa zmení farba a získa žltý nádych. V niektorých prípadoch môže vzniknúť hematóm - akumulácia krvi pod kožou.

Prvá pomoc s modrínami:

 1. Dajte deťom pokoj.
 2. Naneste ľad alebo chladný kompres na miesto poranenia po dobu 10-15 minút. Znižuje to bolesť.
 3. Ak sa kĺb dotýka, obviažte ho krížovým obväzom.
 4. Aby ste po niekoľkých hodinách rýchlejšie opuchli, dajte dieťaťu teplú kúpeľ alebo teplé pleťové vody.
 5. Ihneď po modrín pozorujte dieťa. Ak sa rýchlo upokojí a začne hrať, potom s ním je všetko v poriadku. Ak je dieťa choré, má bledú pokožku, neprestáva plakať - ihneď sa poraďte s lekárom.

Kedy navštíviť lekára:

• Ak dieťa zostane chvíľu po zranení ležať.

• Ak sa po krátkom čase po zranení dieťaťa cíti nevolno, plače.

Papilómy na krku - hovorí dermatológ

Veľmi veľký počet ľudí s podrobným vyšetrením, môžete vidieť malé klíčky na krku.

Na niekoho oddeľujú malé, podobne ako papily, na niekoho množnom, pripomínajúc kvetenstvo karfiolu. Veľkosti môžu byť z najzávažnejších v 1-2 mm, až do značnej miery - na niekoľko centimetrov.

Čoskoro po výskyte ich farby sa nelíšia od okolitých tkanív, ale postupne sa stávajú tmavšie, hnedé. Foto papilloma je v našej databáze.

Všetky tieto prejavy papilomatóznej infekcie sa takéto formácie nazývajú papilómy. V gréčtine to znamená "nádor, ktorý vyzerá ako papila." Hlavným dôvodom vzniku papilómov na krku je vírus. Zistilo sa, že existuje viac ako 100 odrôd tohto vírusu, niektoré z nich môžu spôsobiť zhubnú degeneráciu tkanív.

Ľudský papilomavírus - odkiaľ to pochádza?

Prečo sa na krku objavujú papilómy? Presne vedieť, kedy vírus vstúpil do tela, je nemožné. Predpokladá sa, že jeho dopravcovia tvoria najmenej 90% ľudí.

Niekto sa nakazí v čase narodenia a dostane ho od matky počas postupu v rodnom kanáli. On dostane druhý od prvého partnera pre sex. Mnohí sa infikujú kontaktom, keď sa dotýkate tela, všeobecné používanie žínok, uterákov.

Avšak prítomnosť vírusu v tele neznamená vždy ochorenie, s normálnou imunitou a chýbajúcimi chronickými patológiami, nemusí sa prejaviť vôbec. Ak chcete začať turbulentnú aktivitu, potrebujete tento tlak. Môže to byť:

 • Každá katarálna choroba. Zvlášť ak bola ťažká, s komplikáciami.
 • Používanie antibiotík v banálnej vírusovej infekcii horných dýchacích ciest. Tieto lieky sami môžu znížiť imunitu, potlačiť boj ľudskej obrany. Okrem toho sa mení zloženie črevnej mikroflóry, čo tiež otvára cestu pre papilomatózu.
 • Časté stresové, nervové a fyzické preťaženie.
 • Zvyk alkoholu a tabaku.
 • Prijatie hormonálnych liečiv u žien na ochranu pred otehotnením.
 • Chronické zápalové ochorenia z ženských pohlavných orgánov, gastrointestinálneho traktu, patológie pečene a obličiek.
 • Okouzlenie so spáleninami. To platí pre milovníkov na dlhú dobu pobaviť na pláži a fanúšikov solária. Okrem nádherného odtieňa kože v záťaži si môžete na krku zakúpiť nevzhľadné papilómy.
 • Porušenie pravidiel hygieny. Spotený, lepkavý, znečistené pokožky, ktoré navyše hrebeň a zraniť úzke obojky, šály, ramienka nie sú schopné odolať invázii vírusov. Ľahko padajú do kožných buniek, usadia sa v nich, stavajú DNA do človeka. Bunky sa začínajú množiť, ich agregácie tvoria výrastky na koži.

Každý papilóm má svoje vlastné kŕmiace nádoby, určité množstvo spojivového tkaniva je určené vo svojej štruktúre. V závislosti od jej výskytu v štruktúre kožného rastu môže byť mäkký alebo hustý.

Poškodené papilómy, ak sú ich potraviny narušené, môžu zhasnúť, spadnúť, vredy.

Ak je papillóm na krku na mieste, kde sa často rúcha oblečenie alebo ozdoby, potom sa okolo neho rýchlo objavia dcéry papily.

Ak máte na krku papilómy, môžete na tvár navyše vytvoriť nové, najmä očné viečka, v podpazuší, prirodzené záhyby tela, na pohlavných orgánoch. Mimochodom, u mužov sa dermálny papilóm najčastejšie nachádza len na krku.

Diagnóza s papilomatóznou infekciou

Samotná tvorba HPV je celkom typická - častejšie zaoblené krvinky papilómu sú pripevnené na kožu s tenšou nohou, menej často majú vzhľad plochých bradavíc. U starších pacientov môžu mať formu pramienok s dĺžkou až 0,5 cm, ktoré visia nadol.

Predtým, než sa zbavíte papilómov na krku, objasníte diagnózu, vykoná sa štekanie alebo rozmazanie a vyšetrí sa na prítomnosť vírusových častíc. Prednostne sa používa PCR-polymerázová reťazová reakcia. Identifikujte nielen samotný vírus, ale jeho podtyp je tiež určený, je veľmi dôležité predpovedať možnosť degenerácie vzdelania na malígny.

Ak je papilóm už chirurgicky odstránený, vykoná sa biopsia, charakteristické zmeny v bunkách sa zistia pod vplyvom papilomavírusu a vylúčia onkológiu.

V prípade potreby skúmajte imunitný stav. Imunita - veľmi zložitý systém, pre správnu prevádzku, ktorý potrebuje určitú rovnováhu všetkých jeho komponentov. Bez uvedenia týchto údajov nie je možné užívať lieky, ktoré "zdvihajú".

V najlepšom prípade to môže byť zbytočné a ukáže sa škodlivé len pre kabelku. V mnohých ďalších podmienkach môžu tieto lieky významne poškodiť vaše zdravie a sťažiť liečbu papilómov v budúcnosti.

Metódy na odstránenie papilómov na krku

Existuje niekoľko moderných metód, ako odstrániť papilómy na krku. Všetky manipulácie vykonáva iba certifikovaný dermatovenerológ!

Ja, ako lekár, pre prírodné prípravky na liečbu papilómov, napríklad ako kvapky Papilluxu.

 • Chirurgická excízia. Hlavnou výhodou je zachovanie tela nádoru a jeho dostupnosť pre výskum na bunkovej úrovni. Menej je možnosť vzniku jazvy. Spravidla sa vykonáva v miestnej anestézii. Metóda je dobrá, ak potrebujete odstrániť jeden alebo dva veľké nádory. Je dosť ťažké, aby sa zbavili veľkého množstva malých papilómov.
 • Laserová koagulácia. V závislosti od veľkosti formácie je ladený laserový lúč, forma je vyhorená. Krvácanie s touto metódou chýba, pretože krvné cievy sú utesnené z vystavenia vysokej teplote. Miesto nárazu je pokryté kôrou, ktorá po chvíli zmizne. Pri správne vypočítanej expozícii nie je vytvorená zjazvenia. Ak bol lúč príliš silný, môže dôjsť k hlbšiemu spáleniu tkanív. Preto by mali dôverovať svojmu telu iba dôveryhodné zdravotnícke strediská s moderným vybavením vysokej kvality a kvalifikovanými lekármi.
 • Cryodestruction. Ak bola predchádzajúca metóda založená na vplyve tepla, potom sa tu používa nízka hodnota. Kvapalný dusík (-220 stupňov) je bodkovaný na papilóme. Tam je jeho "omrzliny", sa stáva biely, nervové zakončenia zomierajú, jedlo sa nevykonáva. Po niekoľkých dňoch zmizne formácia a na jej mieste zostáva kôrka. Ak za studena postihne iba tkanivo kožného rastu, potom po jej vypadnutí bude hladká koža. Pri hlbšej penetrácii môže zostať malý lem. Keďže počas expozície pacient niekedy cíti bolesť a pálenie, môže byť použitá lokálna anestézia.
 • Elektrokoagulácia. Pri tejto metóde sú papilómy spálené elektrickým prúdom. Zariadenie používané v zdravotníckych strediskách vám umožňuje sledovať prúd a zabrániť poškodeniu okolitých tkanív. Táto metóda však vyžaduje aj anestéziu.

Tu je proces hojenia rán po laserovej kauterizácii - ako vidíte, za mesiac jazva je takmer neviditeľná:

Náklady na odstránenie laserových papilómov na klinikách v Moskve: 500-1000 rubľov na 1 rast.

Okrem toho je absolútne nevyhnutné uskutočniť celkové zlepšenie zdravia organizmu, vyliečiť všetky chronické vredy. Správna výživa, odmietanie fajčiť a časté pitie alkoholu, stuhnutie, fyzická aktivita - to všetko je potrebné, aby sa papilómy na krku nevrátili.

Čo sa stane, ak odtrhnite papilóm sám?

Často sa ľudia bojí ísť na lekárov, pokúsiť sa vyriešiť tento problém sami. Papilómy sa odtrhávajú, odrezajú sa nožnicami, viažu sa na zem, aby sa pokazili potraviny. Čo môže súčasne ohroziť?

Po prvé, namiesto odstráneného papilómu s vysokou pravdepodobnosťou nového a dokonca ani jedného. Koniec koncov, niektoré bunky obsahujúce vírus zostali na koži. Príčinná látka sa po takejto expozícii aktivuje a začne vynútiť bunky, aby sa intenzívne rozdelili.

Po tretie, môže sa objaviť výskyt hrubých jaziev, dlhých neliečivých vredov na mieste odstránenia novotvarov.

Stručné zhrnutia
 1. Ľudský papilomavírus môže byť prítomný v takmer každom, a nie je potrebné sa vystrašiť.
 2. Len zdravý človek, ktorý sleduje jeho stav, ho dokáže udržať pod kontrolou.
 3. Ako odstrániť papilómy na krku? Pod lekárskym dohľadom, po všetkých nevyhnutných vyšetreniach.
 4. Voľba metódy na odstránenie papilómov závisí od sprievodných ochorení, kvalifikácie lekára, technických možností zdravotného strediska.
 5. Po náhodnom alebo úmyselnom odstránení papilómu doma, dermatológ by mal byť videný, zvyšok formácie je žiaduce pre analýzu.

Dnes je asi vedomie asi 7 000 vírusov. Toto číslo predstavuje 7% všetkých vírusov, ktoré existujú v prírode. Pokiaľ ide o vírusy vedúce k ľudským chorobám, už 30% z nich je otvorených a klasifikovaných. Kategória najnebezpečnejších vírusov, ktoré môžu spôsobiť ťažké ľudské ochorenia, bola dostatočne dobre študovaná: moderná veda je veľmi dobre vyznávaná v 80% takýchto vírusov. K týmto mikroorganizmom patrí aj papilomavírus. Liečba ľudského papilomavírusu u mužov by mala byť komplexná. Je dôležité odstrániť vonkajšie prejavy papilómu u mužov a posilniť ľudský imunitný systém. V článku sa píše o symptómoch, príčinách a spôsoboch liečenia prejavov vírusu u mužov.

Čo sú to papilómy?

Ľudský papilóm - u mužov je to veľmi častá infekcia. Môže ovplyvniť nielen ľudí, ale aj zvieratá. Papilóm (v angličtine: HPV - ľudský papilomavírus, v ruštine: HPV) sa prenáša iba z človeka na človeka. tj Infekcia papilomavírusu sa neprenáša zo zvieraťa na človeka. Celkovo je v súčasnosti identifikovaných viac ako 100 odrôd tohto mikroorganizmu. Niektoré typy HPV vedú k vážnym ochoreniam, vrátane rakoviny. To je dôvod, prečo lekári venujú veľkú pozornosť problému papilomavírusu.

Väčšina mužov a žien čelí papilomavírusu. Je zodpovedná za bradavice na tele (to je vírus 2. a 4. typu, 3. a 10., ktoré vedú k vzniku ploché bradavice). Významná časť týchto bradavíc, spôsobená infekciou papilomavírusom, prechádza alebo mierovo koexistuje s osobou. Niektoré typy vírusu papilómu však vedú k závažným infekčným chorobám. Liečba v počiatočných štádiách poskytuje vysoké percento vírusovej supresie.

Typy vírusu u číslica 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59 a 68 sa vzťahujú k najviac nebezpečné, pretože sa môže v konečnom dôsledku viesť k rakovine. Táto a nebezpečná infekcia papilomavírusu u mužov. Fotografia zobrazuje zmenu v štruktúre tkanív v prípade výskytu papilomavírusovej infekcie.

Ako uniknúť?

Ak je to taká nebezpečná infekcia, ako môže byť infikovaná a ako sa jej vyhnúť? Ako sme už spomenuli, väčšina ľudí čelí tejto infekcii, vírus môže infikovať všetkých, bez ohľadu na pohlavie. Každý mal bradavice, niektoré z nich prešli, iné zostali na tele. Nie sú nebezpečné - v skutočnosti ide o ľudský papilomavírus. Je potrebné sa obávať tých typov HPV, ktoré vedú k vážnym následkom.

Pre mužov existuje jedna dobrá správa a jedna zlá správa. Závažné typy papilomavírusu ovplyvňuje menej mužov ako žien. Je to spôsobené tým, že tieto typy vírusu postihujú pohlavné orgány mužov, žien a mukóznej membrány pohlavných orgánov. Keďže pohlavné orgány mužov sú viac uzavreté, muž je viac chránený ako žena. Zlá správa: ak sa papilóm dostane na pohlavné orgány mužov, spôsobuje to nepríjemné následky. Toto je iná mazanosť tejto infekcie.

Ako vyzerá papillóm a pokrok na tele človeka?

Ak sa dostane na sliznicu hlavy pohlavného orgánu, papilomavírus spôsobuje škaredé a bolestivé rastu, liečba infekcie je v tomto prípade nevyhnutná. Oni sa nazývajú genitálne bradavice alebo genitálne bradavice. Tieto nádory sú podobné bradaviciam, ale nachádzajú sa v intímnych miestach. Takéto prejavy infekcie sú nebezpečné, je dôležité vykonať chirurgickú liečbu. Podobné bradavice môžu vyskočiť na sliznicu úst, na viečka, pod podpaží (hoci patria k inému typu vírusu). Z času na čas preto stojí za to preskúmať vaše telo, najmä ak niekde niekedy trpíte nepohodlie.

Papilloma má vlastnosť rozširovania. Počnúc malým pupienkom na hlave penisu ovplyvňuje rastúcu plochu. Akné sa stáva veľa, a môžu preliať cez kmeň tela, semenníky a tak ďalej. Väčšina z týchto neoplaziem nie je nebezpečná, ale niekedy, najmä ak dlho nejdete na lekára, tieto nevinné pupienky môžu viesť k rakovine pohlavných orgánov. Preto nie je možné s touto chorobou vtipkovať a pri najmenšom podozrení na ľudský papilomavírus je potrebné kontaktovať špecialistov. Akonáhle sa objavia prvé príznaky - kontaktujte svojho lekára. Iba doktor dokáže diagnostikovať papilomavírus v tele mužov, predpisovať správnu liečbu.

Zákernosť vírusu a spôsoby infekcie

Infikovaný vírusom papilómu, muž je pre ženu nebezpečným partnerom. Vírus sa prenáša rýchlo a sexuálne orgány žien trpia ešte viac ako mužské pohlavné orgány. Zákernosť tohto vírusu spočíva v tom, že v prvej fáze môže byť neviditeľný. Od 40 do 60% ľudí je nositeľom tejto infekcie. tj ich telo je dostatočne silné na zvládnutie vírusu v počiatočnom štádiu a vyhýbanie sa chorobe, ale môže infikovať iných ľudí, ktorých imunitný systém je oslabený. To platí najmä pre mužov, pretože pre svoje fyziologické vlastnosti sú o niečo viac chránené, ale môžu prenášať vírus na svojich partnerov.

Najčastejšie sa prenášajú nebezpečné typy papilomavírusu prostredníctvom sexuálneho styku. Príležitostne sa môže tento vírus prenášať každodennými prostriedkami: cez uterák, oblečenie, handshake. Preto sú veľmi dôležité opatrenia. Ľudia, ktorí menia partnerov, sa často nakazia papilómom. Nezávislý pohlavný styk je ďalším rizikom. Ako sme už spomenuli, papilomavírus ovplyvňuje nielen pohlavné orgány, ale aj zónu okolo nich, perineum, oblasť okolo konečníka. Preto kondóm nemôže chrániť 100%, ale môže znížiť riziko infekcie.

Ako sa inak brániť?

Najdôležitejšia metóda: uistite sa, že váš partner.

 1. Po prvé, pretože papilomavírus je prenášaný prevažne cez pohlavný styk, potom má jeden partner, ktorý nemá toto spojenie na strane, vaše riziko kontrakcie papilómu je minimálne.
 2. Po druhé, je dôležité liečiť všetky choroby včas a posilniť imunitný systém tela. Akákoľvek neliečená choroba oslabuje telo.

Posilniť telo môže byť prostredníctvom správnej výživy, cvičenia, zdravý a dostatočný spánok, odpočinok. V mnohých ľuďoch je telo oslabené nadmernou prácou, nedostatkom spánku, odpočinku, zlej výživy atď. Preto je pre každého človeka dôležitý zdravý životný štýl.

Ak sa to stalo

Ak spozorujete akékoľvek priame alebo nepriame príznaky, neodkladajte návštevu lekára: papilomavírus je pre človeka nebezpečný. Čím skôr sa otočíte, tým ľahšie bude liečba. Dôvod na obavy, môže byť nejaké pupienky, ktoré ste si všimli v oblasti genitálií, bolesť, pálenie alebo svrbenie v oblasti genitálií, semenníky, perineum, konečníka oblasti. Ak máte nejaké podozrenie, kontaktujte špecialistu.

Pri tomto probléme môže pomôcť urológa (lekára, ktorý sa špecializuje na ochorenia mužského urogenitálneho systému), andrológia (pre mužskú špecialista choroba), pohlavných chorôb (pohlavné choroby špecialista), dermatológ (špecialista na kožné ochorenia). Na začiatku môžete kontaktovať terapeuta alebo rodinného lekára, ak chcete, a vymenuje ďalšie vyšetrenia. Každý z týchto lekárov dokáže diagnostikovať papilomavírus.

Od okamihu infekcie až po výskyt genitálnych bradavíc na tele môže trvať od 3 mesiacov do niekoľkých rokov. Preto je dôležité pravidelne kontrolovať špecialistov, najmä ak existujú nejaké sťažnosti. Akékoľvek bradavice v genitálnej oblasti by mali spôsobiť opatrnosť a túžbu kontrolovať, pretože môže spôsobiť rakovinu.

Osobitnou kategóriou rizika sú muži, ktorí prežili alebo majú iné pohlavne prenosné choroby, pretože ich telo je oslabené a papilomavírus môže spôsobiť veľké prejavy. Moderná medicína je schopná bojovať proti papilómu u mužov. Tento vírus sa môže zistiť počas laboratórnych testov. Dnes sa používa tepelný snímač - špeciálne zariadenie, ktoré monitoruje teplotu v zóne infekcie a umožňuje určiť stupeň infekcie.

Spôsoby liečby

Liečba, ktorá menuje špecialistu, je vždy individuálna. Je spojená s akým druhom infekcie papilomavírusu sa našiel v tele človeka, v akom štádiu je ochorenie, v akom stave je ľudský imunitný systém a od iných faktorov. Ak sa papilomavírus zameriava na telo vo forme bradavice a vyšetrenie preukázalo, že nie je onkogénne, potom také bradavice zostanú, ak pacient nechce ich odstrániť. Genitálne bradavice na genitáliách sú vždy odstránené.

Odstránenie papilómov a genitálnych bradavíc sa vykonáva niekoľkými metódami. Najbežnejšou liečbou je kryodestrukcia (používa sa tekutý dusík), elektrokoagulácia, terapia rádiovými vlnami, chirurgia a niektoré ďalšie. Spôsob odstraňovania je vždy určený odborníkom individuálne. Liečba zahŕňa posilnenie imunitného systému, diagnostiku a prácu s inými ochoreniami.

Nevzdávajte sa

Na záver chcem zdôrazniť, že napriek skutočnosti, že ľudský papilóm je malým estetickým ochorením, jeho liečba sa v súčasnosti stala skutočnosťou, preto taká diagnóza v žiadnom prípade nie je verdikt. Je však veľmi dôležité, aby ste sa nezaobchádzali so sebouučením a včas sa obrátili na špecialistu.

Aký druh lekára by som mal kontaktovať po zistení papilómu na svojom tele?

Obrovský počet ľudí na celom svete sú nositeľmi HPV. Preto nie je prekvapujúce, že mnohí sa tak často zaujímajú o to, aký doktor má kontaktovať s papilómami. Ak to chcete zistiť, je potrebné v prvom rade presne pochopiť, kde sa nachádza kožný rast. V zriedkavých prípadoch sa pacientovi podarí zbaviť sa len jedného lekára.

Prečo potrebujete kontaktovať špecialistu

Vírus ľudského papilomavírusu sa vyskytuje u žien aj u mužov. Štatistiky ukazujú, že ochorenie sa vyskytuje s rovnakou frekvenciou u ľudí rôzneho pohlavia. Pravdepodobnosť výskytu kožných výrastkov je oveľa vyššia u starších pacientov. Ako sa vyvíja, papilóm začína prinášať svojim užívateľom množstvo nepríjemných pocitov, čím zhoršuje kvalitu života.

Najviac postihnutými ľuďmi sú tí, ktorí majú na najviac nepohodlných miestach papilómy. Nachádzajú sa v týchto zónach:

 • Kožné záhyby;
 • hands;
 • krku;
 • Inguinálna oblasť;
 • Skladá sa v kolenách;
 • Axiálne dutiny.

Odstránenie papilómov na týchto miestach je povinné, pretože môžu byť ľahko neúmyselne zranené. Je zakázané odstraňovať takéto nové rastliny na koži nezávisle. Preto osoba, ktorá bez pomoci špecialistu nemôže robiť bez, ak sa chce zbaviť papilómu na tele.

Len doktor dokáže odstrániť papilómy!

Ak sa osoba silne dotýka nárastu, ale začne byť narušený vysloveným bolestivým syndrómom. Nie je vylúčený aj výskyt krvácania. Bolesť v priebehu času sa len zvýši. Takéto situácie sa najlepšie vyhnúť. Všetko preto, že rana, ktorá sa tvorí na mieste roztrhnutého papilómu, môže byť infikovaná. A to má vážne dôsledky pre zdravie.

Pri akýchkoľvek neprirodzených nových nárastoch na koži je akceptované, aby sa adresoval dermatológovi. Ak máte papilóm, mali by ste urobiť to isté. Ak nie je osoba presne istá, na ktorý lekára by mal ísť, potom by mal urobiť stretnutie s terapeutom. Tento špecialista povedie pacientovi, čo má robiť a komu sa obrátiť s cieľom získať pomoc.

Existuje ešte jeden dôvod, prečo je nevyhnutné navštíviť lekára a podstúpiť špeciálnu terapiu, keď sa zistí bolestivé nahromadenie na koži. Papilóm v jazyku a iných častiach tela naznačuje, že osoba má oslabovanú imunitu. To znamená, že má zdravotné problémy, ktoré je potrebné vyriešiť. Dotknutý lekár sa pokúsi nielen pomôcť pacientovi zbaviť sa papilómu, ale aj určiť faktor, ktorý vyvolal jej vzhľad. Ak je eliminovaný, vírus sa postupne stráca.

Ktoré lekári sa podieľajú na liečbe papilómu

Každý pacient, ktorý nevie, ktorý lekár sa zaoberá papilómom, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je navštíviť okresného terapeuta. Počas liečby lekár povedie, ktorý konkrétny odborník by mal byť pozorovaný pri takýchto problémoch.

Ak chcete zistiť informácie o tom, ktorý lekár by mal byť kontaktovaný v prípade zistenia na tele alebo tvári papilómu, môžete z tohto zoznamu:

 1. Dermatológ. Špecialista sa venuje štúdiu a liečbe akýchkoľvek kožných vyrážok a výrastkov. Mala by byť adresovaná mužom i ženám. Počas návštevy dermatológ starostlivo prešetrí miesta postihnuté vírusom a uskutoční konzultácie s pacientom o ďalších opatreniach. S cieľom preskúmať úplný obraz choroby, lekár určite pošle pacienta na histologické a cytologické testy. S ich pomocou bude možné určiť typ papilómu a jeho dobrú kvalitu.

Dermatológ nezávisle určuje pre pacienta účinný spôsob liečenia papilómu v jeho prípade. Vedie tiež moderné postupy, ktoré umožňujú vylúčiť vznik;

 1. Zubár. Papilóm v jazyku a v inej časti ústnej dutiny núti človeka hľadať pomoc od lekára tejto špecializácie. Zubár musí nevyhnutne vykonať vyšetrenie a preskúmanie zastavanej výstavby. Tento lekár sa nezaoberá odstránením benígneho novotvaru. Poradí iba pacientovi;
 2. Gynekológa. Ak žena ukáže papilóm na intímnom mieste, mala by ísť navštíviť lekára. Vykoná externé vyšetrenie problémovej oblasti kože. Ak je to potrebné, gynekológ odoberie vzorku materiálu na cytologické vyšetrenie. Po obdržaní výsledkov sa s touto ženou primerane zaobchádza. Intenzita v intímnych miestach je akceptovaná na odstránenie pomocou kaučuku alebo excizie rádiových vĺn;

Ak žena má na intímnom mieste papilóm, musí sa obrátiť na gynekológa

 1. Andrológ. Štúdia a liečba papilómov v intímnych miestach u mužov sa zaoberá týmto špecialistom. Môžete tiež navštíviť urolog. Andrologue sa špecializuje na choroby, ktoré sa prenášajú sexuálne. V tejto kategórii sú zahrnuté patogénne nádory. Z tohto dôvodu terapeuti zvyčajne posielajú tomuto pacientovi mužské pacientky so sťažnosťou na papilóm;
 2. Onkológ. Na svojej ceste sú papilómy benígne novotvary. Niektoré z nich však majú schopnosť degenerovať sa do malígneho nádoru. Odborník v oblasti onkologických ochorení sa zaoberá podobnými problémami. Musí nutne preskúmať pacienta, ktorého rast sa môže zmeniť na rakovinu. Onkológ nielen študuje papilóm, ale tiež vykonáva jeho odstránenie. Po pacientovi je potrebné neustále pozorovať, aby tento odborník vylúčil riziko recidívy ochorenia;
 3. Oftalmológ. Papilóm sa môže ľahko vytvoriť v oblasti očí, napríklad na očné viečka. V tomto prípade môže pacientovi pomôcť oftalmológ, ktorý študuje ochorenia vizuálneho orgánu. Pacienta preskúma a v prípade potreby ho pošle chirurgovi za účelom vykonania operácie na odstránenie zhromaždenia;
 4. Imunológ. Hlavnou príčinou aktivácie ľudského papilomavírusu je zníženie ochranných funkcií tela. Oslabený imunitný systém potrebuje liečbu. Iba imunológ si môže vybrať správnu terapiu. Predpíše pacientovi imunomodulačné lieky, ktoré prispievajú k zvýšeniu obranyschopnosti organizmu. Z tohto dôvodu sa vírus začne oslabovať. Jeho distribúcia bude zastavená. A vytvorené papilómy budú musieť byť odstránené jednoducho najbezpečnejšou metódou.

Špecialista na aký smer odstraňuje papilómy

Je ľahké nájsť odpoveď na otázku, ktorá lekára odstraňuje papilómy. Ako viete, akákoľvek operácia je vykonávaná chirurgom. Prijímame mu väčšinu pacientov, ktorí narúšajú kožný výrastok na tejto alebo tej časti tela.

Je lepšie kontaktovať lekára, ktorý sa špecializuje na konkrétny typ nádorového ochorenia

Ak pacient chce byť istý bezpečnosťou a účinnosťou nadchádzajúcej operácie na odstránenie papilómu, mal by dôverovať chirurgovi, ktorý sa špecializuje na určitý typ nádorového ochorenia. V tomto prípade sa šance na úspešnú liečbu niekoľkokrát zvyšujú.

Je veľmi dôležité starostlivo zvážiť výber špecialistu, ktorý bude pozorovať pacienta s papilómom a vykoná operáciu. Skúsený chirurg musí spolu s pacientom zvoliť najvhodnejšiu metódu operatívneho zásahu. K dnešnému dňu moderné klinické pracoviská ponúkajú veľký počet možností na odstránenie rastu kože. Ak chcete vybrať tých najúspešnejších z nich, mali by ste sa oboznámiť so všetkými výhodami a nevýhodami metód a zistiť mieru vykonávania takýchto postupov.

Neodkladajte návštevu lekárovi v prípade zistenia papilómu na tele. Čím dlhšie dochádza k oneskoreniu pri liečbe vírusu, tým väčšia je pravdepodobnosť jeho ďalšieho šírenia.

Súdiac podľa toho, že čítate tieto riadky - víťazstvo v boji proti nádorom spôsobených ľudským papilomavírusom, aj keď nie je na vašej strane.

A už ste si mysleli o chirurgickom zásahu a odstránení papilómov laserom? Je to pochopiteľné, pretože riziko neoplazmu sa stane malígnym. Koža na koži, nepohodlie a nepríjemný vzhľad. Všetky tieto problémy vám nie sú známe.

Ale možno je pravdepodobnejšie, že zaobchádzať nie s dôsledkom, ale s dôvodom? Odporúčame, aby ste si prečítali, čo odporúča Elena Malysheva, ktorá sa navždy zbaví papilómov.

Ktorý lekár zaobchádza s papilómami?

Papilómy sú výsledkom chronického infekčného ochorenia, ku ktorému dochádza, keď sú infikované rôznymi kmeňmi HPV. Takéto novotvary sú zvyčajne benígne, ale môžu sa degenerovať do malígnych nádorov. Aký druh lekára by som mal konzultovať s papilómami? Ako funguje liečba, aké metódy sa používajú na odstránenie nárastu?

Prečo sa na tele objavujú papilómy?

Papilóm - výrastok na koži, sliznici, má konvexný tvar a nerovnomerný povrch. Nachádzajú sa na pedikeli, širokej základni, sú jednorazové alebo skupinové, ich klastr sa podobá na karfiol. Farba - od telesnej až tmavo hnedej. Tam sú neočakávane papilómy na krku, viečka alebo jazyk, príčinou aktívneho rastu je HPV.

Infekcia vírusom papilómu je jednoduchá - keď prichádza do kontaktu so sliznicou alebo je zranená, prenikne do tela, implantuje sa do DNA. Patológia sa nemôže prejaviť dlho. Hlavnými spúšťačmi sú zneužívanie alkoholu, podmienky imunitnej nedostatočnosti, chronické choroby tráviaceho systému, dedičný faktor. Na určenie skutočného dôvodu môže byť len ošetrujúci lekár po anamnéze, je preto dôležité kontaktovať špecialistu včas.

Papilómy na tele - spôsoby infekcie:

 • kontakt - spôsob domácnosti - stačí potriasť rukami, použite položku po infikovanej osobe, aby HPV prenikol do krvi;
 • v prítomnosti genitálnych bradavíc je pravdepodobnosť infekcie dieťaťa počas pôrodu vysoká, novorodenec má papilómy v ústach, na hrtane;
 • vírus zostáva aktívny v životnom prostredí, je odolný voči mnohým chemikáliám pre domácnosť, takže sa často vyskytuje v kúpeľoch, šatniach a sprchách - infekcia sa prejavuje prostredníctvom mikrotrauma na koži;
 • genitálne bradavice prenášané počas sexuálneho styku, sa objavujú v intímnych miestach, v ústach - kondóm nechráni proti HPV;
 • Sexuálne prenášané kmene, ktoré vyvolávajú vývoj rakoviny krčka maternice.

Ak sa zistí stavba, je potrebné konzultovať s lekárom, akákoľvek samoliečba môže spôsobiť, že rakovinové bunky sa objavia v novotvaroch. Papilomavírus by mal liečiť špecialista, pretože komplexná terapia zahŕňa množstvo konzervatívnych opatrení, ktoré pomáhajú posilňovať telo, zabraňujú ďalšiemu šíreniu rastu.

Kde mám ísť na liečbu papilómov?

V závislosti od typu vírusu papilómu sa novotvary môžu objaviť na rôznych miestach tela. Výber lekára závisí od miesta lézie, je lepšie vybrať niekoľko lekárov, ktorí sú v praxi oboznámení s HPV, vedia, ako sa s týmito nádormi zaobchádzať. Po prvé, musíte sa poradiť s terapeutom, ktorý dá odporúčanie správnej osobe.

Ktorý lekár zaobchádza s papilómami:

 • dermatológ - vykoná počiatočné vyšetrenie, vezme vzorku tkaniva na prítomnosť rakovinových buniek v raste;
 • cévní chirurg - sa zaoberá odstránením nádorov, vyberá najprijateľnejší typ chirurgického zákroku;
 • urológ, gynekológ - títo lekári sú nevyhnutní, ak v intímnych miestach boli papilómy;
 • andrológ - sa zaoberá liečbou HPV v konečníku, konečníku;
 • imunológ - lekár vykonáva komplexnú terapiu, ktorá je zameraná na posilnenie ochranných funkcií tela;
 • oftalmológ - vykonáva operácie na odstránenie papilómov na očné viečka;
 • onkológ - lekár odstráni papilómy malígneho charakteru.

Kedy je potrebná konzultácia onkológa? Niektoré kmene HPV môžu spôsobiť zhubné nádory. Často sa rakovinové bunky vyvíjajú v raste, ktoré sa vyskytujú na slizniciach - v ústach, na jazyku a na perách. V takom prípade by ste mali konzultovať lekára, ktorý má skúsenosti s odstránením malígnych nádorov.

Muži často vyvíjajú akcenty na pohlavných orgánoch, bez náležitého ošetrenia rastú, začnú krvácať, spôsobujú bolesť a nepohodlie. Pri takýchto zanedbaných prípadoch sa musíte poradiť s onkológom. Ten istý odborník odstraňuje a liečí nádory, ktoré sa stali vinníkom vývoja rakoviny krčka maternice, hrubého čreva, penisu.

Aké metódy sa používajú na odstránenie papilómov?

Liečba papilómov spočíva nielen v odstránení nádorov, ale aj v komplexnej terapii, ktorej cieľom je posilnenie imunity. Po externom vyšetrení pacienta lekár určí pacienta diagnózu PCR, cytologické vyšetrenie, biopsiu. To všetko umožňuje určiť kmeň vírusu, ktorý pomáha lekárovi predpísať adekvátnu liečbu - antivirotiká, prostriedky na posilnenie imunity, zvoliť spôsob odstránenia nádoru. Odstránenie rastu si nevyžaduje špeciálnu prípravu - je len potrebné vykonať klinickú analýzu krvi a moču, aby sa objasnila povaha papilómu. Operácia sa vykonáva ambulantne.

Ako môžem odstrániť papilómy:

 • Rezanie skalpelom je populárna a lacná metóda, ale je vhodná v prítomnosti rozsiahlych postihnutých oblastí. Chirurgická metóda je lepšia na odstránenie jediného novotvaru. Po operácii lekár posiela odstránený papilóm a tkanivá na histologické vyšetrenie.
 • Elektrokoagulácia - umožňuje rýchlo odstrániť papilómy, ale metóda je bolestivá, operácia sa vykonáva pod miestnou anestézou. Pod vplyvom vysokofrekvenčného prúdu je papillóm zničený. Metóda je bez krvi, čo eliminuje riziko infekcie. Na mieste stavby je kôra, ktorá zmizne nezávisle za niekoľko dní.
 • Laserová terapia je populárna, účinná a bezbolestná. Nie je vhodný pre ľudí so zlou koaguláciou krvi, ak existuje anamnéza onkologických patológií. Počas operácie môže lekár ovládať hĺbku prieniku lúča, takže je vhodný na odstránenie papilómov na očné viečka.
 • Zmrazenie rastlín kvapalným dusíkom - po kryokonštrukcii sa koža obnoví dlho, je možné vzhľad pigmentových škvŕn.
 • Rádiové vlnové spracovanie papilómov je moderná a bezbolestná technika, ktorú je možné použiť na tvári, intímnych miestach. Počas operácie dochádza k excízii novotvaru. Metóda nie je vhodná na prítomnosť kovových implantátov v tele.

Po každom odstránení by sa nemali používať kozmetické výrobky, na pooperačné rany sa používajú obväzy a náplasti. Krusty, ktoré sa objavia, nemôžu byť roztrhané, inak sa vyskytnú jazvy a jazvy. Podrobnejší návod na starostlivosť je potrebné získať od svojho lekára.

Aby sa zabránilo opätovnému výskytu HPV, je potrebné dôkladne vyšetriť papilóm liečený dermatológiou a radou ďalších odborníkov, pretože jednotlivé kmene vírusu vyžadujú individuálnu komplexnú liečbu. Včasná výzva lekárovi pomôže zabrániť vzniku závažných patologických stavov.

Pravidlá pre kontakt s lekárom v prípade výskytu papilomatózy

Vedci tvrdia, že vírus ľudského papilómu sa vyskytuje u každého druhého obyvateľa planéty. Ženy trpia častejšie ako muži.

Hlavným znakom problému sú malé a neškodné formácie na tele, ktoré môžu niesť vážne nebezpečenstvo.

Ľudia s papilomavírusom sa stávajú pacientmi onkológov, tieto novotvary môžu degenerovať do malígneho nádoru.

Kedy ísť lekárovi?

Návšteva lekára nemusí byť odložená, ak na pokožke dochádza k rastu. Nechajte ich byť malí, nevyvolávajte bolesť a nepohodlie, ale konzultácia špecialistov neublíži.

 1. Papilómy na tele.
 2. Bradavice (môžu mať rôzne veľkosti).
 3. Condylómy (predstavujú rast v intímnych miestach u pacientov oboch pohlaví: blízko konečníka alebo pohlavných orgánov).

Aký druh lekára by som mal konzultovať s papilómami, kondylómami a bradavicami? V mestskom polyklinickom zariadení sa musíte dohodnúť na stretnutí s terapeutom. A tento lekár určí problém a potom ho odošle úzkemu špecialistovi, ktorý pomôže liečiť túto chorobu.

Po externom vyšetrení papilómu lekár predpíše diagnostické opatrenia. Iba ich výsledky pomôžu urobiť presné závery.

Bude sa vyžadovať, aby prešla PCR a podstúpila cytologické vyšetrenie. Ak je to potrebné, budú predpísané ďalšie metódy na posúdenie klinického obrazu. Len určením typu vírusu predpíše ošetrujúci lekár.

Prečo je potrebné sa obrátiť na lekára?

K akému lekárovi sa bude zaoberať papilómy terapeutom, bude to výzva. Faktom je, že jeden odborník preskúma pacienta, druhý vykoná odstránenie výrastkov a tretí sa stane asistentom v období obnovy. Len sa nemusíte lieciť.

Nesprávne postupy s HPV môžu viesť k:

 • šírenie papilómov do iných častí tela;
 • zápalový proces;
 • vážne zdravotné problémy;
 • Onkológie.

Ak chcete zistiť, ktorý doktor sa má liečiť s papilómom, musíte zistiť, kde sú novotvary.

Bude potrebné konzultovať špecialistu, ktorý sa zaoberá liečbou konkrétnych oblastí tela.

A môžete nájsť rast na rôznych miestach:

 1. V ústach - niektoré z nepríjemných.
 2. Na tvári - esteticky škaredé.
 3. Končatiny - zabrániť, zatiaľ čo otáčanie jemnú motoriku.
 4. V intímnej zóne.

Pri príležitosti HPV je lepšie konzultovať s kvalifikovanými lekármi. Mal by byť špecialistom vo svojej oblasti so skúsenosťami v liečbe tohto problému.

K akému lekárovi ide?

Bol tam papilóm. Ktorému lekárovi by som mal konzultovať?

Existuje niekoľko možností:

 • Dermatológ. Skontroluje pacienta, ak sa na tele objavia papilómy. Zvyčajne sa špecialista bude odvolávať na histologickú a cytologickú štúdiu. To určuje špecifický typ HPV. Pomocou špeciálnych metód môže dermatológ odstrániť papilóm alebo predpísať konzervatívnu liečbu.
 • Gynekológa. Konzultácia so špecialistom je potrebná, ak žena má papilómy v genitálnej oblasti. Lekár skúma a odoberie na analýzu škvrny. Po obdržaní výsledkov bude predpísaná antivírusová liečba. Ak je to potrebné, gynekológ vykoná procedúru na kauterizáciu papilómov.
 • Andrológ alebo urológ skúma papilómy mužov na intímnych miestach.
 • Zubár je potrebný, ak sa papilomavírus prejavuje v ústnej dutine. Špecialista tieto rastliny neodstráni. Za týmto účelom riadi pacientov k chirurgovi.
 • Očné lekár sa zaoberá pacientmi s rastmi očných viečok.
 • Chirurg prijíma pacientov nasmerovaných z úzkych špecialistov. Odstraňuje papilómy. Mal by byť profesionálny vo svojej oblasti. Takže sa môžete vyhnúť komplikáciám a relapsom po operácii.
 • Onkológ je potrebný, ak existuje riziko degenerácie benígnej formácie do rakovinového nádoru.
 • Imunológ je potrebný pre pacientov s papilomavírusom. Koniec koncov, títo ľudia oslabili imunitu. Lekár si vyberie špeciálne lieky, ktorých príjem zvýši ochrannú úroveň organizmu. Vírus oslabí a zastaví sa šírenie.

Ktorý doktor odstráni papilómy? Existuje niekoľko špecialistov, ktorí sa v tejto oblasti môžu špecializovať.

Po prvé, dermatológ je schopný v jednoduchých prípadoch vykonať takýto postup. Po druhé, chirurg. V prípade závažných komplikácií v podobe malígnych buniek môže byť spojený onkológ. Zvyšok odborníkov sa zaoberá riešením problému.

Ako sa zbaviť papilómov?

Liečba HPV by mala byť komplexná. Po prvé, lekár predpíše rad liekov. Vyžadujú sa antivírusové lieky. Sú zamerané na boj proti HPV. Priraďte imunomodulátory, ktoré pomôžu posilniť ochranné funkcie tela.

Je potrebné odstrániť útvary na tele. V opačnom prípade existuje riziko, že sa papilómy ďalej rozšíria. Nebezpečenstvo je vystavené ostatným ľuďom, ktorí sa môžu nakaziť, keď prídu do kontaktu s infikovanými oblasťami.

Ak je nahromadenie poškodené, existuje vysoká pravdepodobnosť infekcie.

Lekár si pre konkrétneho pacienta zvolí jednu z vhodných metód odstránenia:

 • technika rádiových vln;
 • elektrokoagulácia;
 • blokáda interferónu;
 • cryosurgery;
 • laser.

Odstránia sa len papilómy, počas operácie nie sú ovplyvnené okolité tkanivá. Odstránený výrast sa zmení na suchú kôru, ktorá zmizne sama.

Kvalita operácie závisí od profesionality lekára. Koniec koncov, špecialista vyberie zariadenie, jeho výkon, riadi čas vystavenia pôsobeniu postihnutého tkaniva.

Je potrebné vedieť, ktorý lekár zaobchádza s papilómami, ak sa chcete vyhnúť bez operácie. Lekár predpíše postupy používajúce špeciálne masti, gély alebo krémy.

Všetky z nich sú založené na interferóne. Táto látka zvyšuje imunitu, ktorá umožňuje telu zbaviť sa nádorov.

Akýkoľvek rast, ktorý sa objaví na koži, je problém, je potrebné poradiť sa s lekárom. Nezávislé vykonávanie akýchkoľvek postupov je prísne kontraindikované, inak môžete dostať kyticu nepríjemných následkov.

Najhorší z nich je otravy krvi a smrť, zveriť zdraviu skutočnému profesionálovi.

Aký druh lekára by som mal konzultovať s papilómami a ako funguje liečba?

Papilómy sú benígne nádory, ktoré sa môžu objaviť na akejkoľvek časti tela alebo slizníc. Na prvý pohľad sú úplne neškodné, ale to je ďaleko od prípadu. Ak vzhľad nánosu na pokožke vyvoláva ľudský papilomavírus s vysokým stupňom onkogénnosti, potom je riziko degenerácie papilómu do malígneho nádoru veľké. V tomto ohľade vzniká prirodzená otázka, ako sa zbaviť nádoru a na ktorú lekára liečiť papilómy?

Niektorí pacienti sú stratení a nevedia, ktorý špecialista môže pomôcť, keďže papilómy sa môžu objaviť nielen na koži, ale aj v ústach, hrtane, ale aj v oblasti genitálií a konečníka. V prvej fáze, ak sa zistia podozrivé nádory, je potrebné navštíviť dermatológa. Špecialista vykoná potrebné diagnostické opatrenia zamerané na stanovenie typu vírusu a potom vysvetlí, ako a ku ktorému lekárovi potrebujete liečiť papilómy. Ďalšia liečba bude závisieť od typu vírusu, od miesta vzniku a individuálnych charakteristík pacienta.

Aké druhy papilómov sú tu?

Ak chcete nájsť najlepšiu metódu na liečbu infekcie papilomavírusom, musíte vykonať presnú diagnózu. Aby to bolo možné, špecialista by mal vedieť, aké druhy papilómu sú a ako sú klasifikované. Pretože existuje niekoľko desiatok odrôd HPV vírusu, formácie vytvorené pod ich vplyvom sa líšia veľkosťou, vzhľadom a štruktúrou.

Benígne rasty sa vyvíjajú z plochého epitelu a stúpajú nad povrchom pokožky a usadzujú sa na širokom základe alebo na tenkej stonke. Povrch je papilóm, hrubý, nerovný, lalokovitý, takže tieto nové rastliny sa podobajú karfiolu. Mnohí pacienti ich porovnajú s bradavicami alebo dokonca zamieňajú tieto nádory. Existujú však aj iné druhy papilómov (s plochým tvarom), ktoré zostávajú sotva viditeľné a na koži prakticky nevystupujú. Uvádzame zoznam najbežnejších typov papilómov:

 • Jednoduché (alebo vulgárne) papilómy. Vyzerajú ako malé šiškovité uzliny alebo papily (s priemerom do 3 mm) s hrubým povrchom. Vulgárne papilómy sa môžu tvoriť na ľubovoľnej časti tela, ale najčastejšie lokalizačné miesto vyberá zadnú stranu dlaní a prstov a deti sa často stretávajú na kolenách. Táto paleta papilómov môže byť dlhý čas v nezmenenom stave bez toho, aby spôsobovala nepríjemné pocity. Ale s poklesom imunity sú jednotlivé subjekty schopné rásť, viaceré sa navzájom spájajú.
 • Plantárne papilómy. Takéto formácie sa objavujú na chodidlách chodidiel a pri chôdzi spôsobujú značné nepohodlie, reagujú na bolesť a iné nepríjemné pocity. Vonkajšie, pripomínajú kmeňové kukly a vyzerajú ako pevný, lesklý náraz obklopený vyčnievajúcim okrajom. Často, popri hlavnom raste, sa objavujú dcérske útvary, ktoré tvoria viaceré ložiská porážky. A ak v detstve, plantárny papilóm môže prechádzať na vlastnú päsť, potom u dospelých ich vzhľad vyžaduje, aby lekár vyriešil problém odstránenia výrastkov.
 • Ploché papilómy. Vyzerajú ako hladké, ploché rastu malých rozmerov. Vo väčšine prípadov majú farbu mäsa a spájajú sa s povrchom pokožky. Táto paleta papilómov je častejšie lokalizovaná na rukách, tváre, v oblasti dekoltu žien. Na rozdiel od iných tvarov, ktoré nespôsobujú nepohodlie, môže byť výskyt plochých papilómov sprevádzaný pocitom svrbenia, pálenia a začervenania kože v oblasti lézie.
 • Filiformné papilómy (akrochordy). Často sa tvoria v starobe, ale v poslednej dobe sú často diagnostikované u pacientov po 40 rokoch. Po prvé, na koži sa objavujú malé žltkasté uzliny, ktoré čoskoro rastú a premenia sa do hustých nových foriem podlhovastého tvaru. Ich veľkosť môže dosiahnuť 8 mm. Acrochordy sa tvoria v oblasti tkaniva a pažeráka, na tvári a krku, v oblasti mliečnych žliaz u žien. Vzhľad tejto formy papilómov môže byť sprevádzaný zhoršením celkového zdravia a zápalových prejavov v oblasti ich lokalizácie.
 • Označené kondylómy. Tento druh papilómu sa tvorí na sliznici pohlavných orgánov. Infekcia sa prenáša hlavne prostredníctvom sexuálneho kontaktu. Neoplazmy vo forme polypov na pedicle sú zriedkavo jedno. Zvyčajne sa objavuje niekoľko malých polypov, ktoré sa môžu rozšíriť a ovplyvniť močovú rúru u mužov a vagíny, pyskov a krčka maternice u žien. Genitálne bradavice sú najnebezpečnejší typ infekcie, pokiaľ ide o onkogenicitu. Pri absencii liečby môže choroba viesť k onkológii.
 • Epitelová hyperplázia. Tento typ papilómu je malý polyp, ktorý sa tvorí na sliznici hltana a ústnej dutiny (na oblohe a pod jazykom). Sú náchylné na fúziu a proliferáciu, čo výrazne zvyšuje riziko komplikácií. Proliferácia papilómov v hrtane a priedušnici môže viesť k poruchám reči a ťažkostiam s dýchaním, pretože sa zníži lumen dýchacích ciest. U malých detí je tento stav obzvlášť nebezpečný, pretože môže viesť k uduseniu. Papilómy hrtana, dojčatá sú infikované počas prechodu pôrodného kanála, ak je matka infikovaná papilomavírusovou infekciou.

Variety papilómov sú veľa a výber liečby by mal byť založený na type vírusu. Medzi nimi sú aj onkogénne kmene, pri ktorých sa pacientovi odporúča odstrániť papilóm čo najskôr. Kmeň s nízkym stupňom onkogenity sa takmer nikdy degeneruje do malígneho novotvaru. Ak papilóm nespôsobuje nepríjemné pocity, nedochádza k poškodeniu a nerastie vo veľkosti, nedá sa to dotknúť.

Čo sú papilómy nebezpečné?

Doteraz bola vyvinutá špeciálna klasifikácia v medicíne, podľa ktorej sú všetky typy ľudského papilomavírusu rozdelené podľa stupňa onkogenicity:

 • V skupine s nízkou onkogenitou a minimálnym rizikom vzniku malígnych nádorov sú vírusy ľudského papilomavírusu (HPV) nasledujúce typy: 42-44, 6, 11, 53-55.
 • Skupina priemernej onkogenity zahŕňa také typy HPV ako 51,52, 39, 58,35, 30-33,66.
 • Najväčšie riziko je u pacientov infikovaných vysokými onkogénnymi vírusmi. Patria k nim kmene 16, 18, 45, 46. Sú považované za najnebezpečnejšie z hľadiska onkológie. Tieto kmene spôsobujú výskyt genitálnych papilómov a genitálnych bradavíc u mužov a žien.

Súčasne sú kmene, ktoré vyžadujú vzhľad plochých, vulgárnych a plantárnych papilómov, ktoré nepatria do skupiny s vysokým rizikom malignity a otázka ich odstránenia by mala byť riešená u ošetrujúceho lekára.

Ak máte papilómy, nezabudnite sledovať ich stav a venujte pozornosť akýmkoľvek známkam úzkosti, ktoré naznačujú nástup zápalového procesu. Ak sa objaví pocit pálenia v oblasti lokalizovaných rastov, koža sa stáva červenou a opuchnutou, okamžite sa poradí s dermatológiou. Zvlášť vysoké riziko malignity (malignity) medzi formáciami, ktoré sa nachádzajú na tých miestach kože, kde sú často zranení (napríklad pri holení).

Ak papilómy spôsobujú nepríjemné pocity, bolestivé pocity alebo sa nachádzajú na miestach, kde sú namotané proti oblečeniu, je najlepšie sa ich zbaviť. Moderné minimálne invazívne techniky odstraňovania papilómov a iných nádorov nám umožňujú rýchlo a bezbolestne. Ako pochopiť, ktoré papilómy sú nebezpečné a mali by byť odstránené? K tomu musíte absolvovať dôkladnú laboratórnu diagnostiku a vykonať nevyhnutné testy.

Aké analýzy odovzdáte?

Vírus ľudského papilómu sa považuje za jednu z najbežnejších infekcií v modernej spoločnosti. Súčasne je možné vizuálne diagnostikovať patológiu, keď sa prejavuje vo forme genitálnych bradavíc, pretože tieto kožné rastliny sú špecifické a nevyzerajú ako iné nádory. Laboratórne štúdie s ďalšími formáciami sú potrebné na presné stanovenie diagnózy a diferenciáciu infekcie papilomavírusu z iných patologických ochorení kože s podobnými symptómami.

Aké testy sa vykonávajú s papilómami a aké metódy výskumu sa používajú? Zvyčajne po vizuálnom vyšetrení a detekcii nádorov na koži alebo slizniciach lekár navrhuje podať krv na analýzu. Na detekciu vírusu sa používajú metódy na detekciu prítomnosti protilátok v krvi. Na tento účel sú naplánované nasledujúce štúdie:

Okrem toho sa v mnohých klinikách začali používať vysoko presné výskumné metódy - Digene-test, ktoré pomáhajú identifikovať kmeň vírusu a stupeň jeho onkogenity. Na základe tejto analýzy môžete rýchlo určiť, ktoré papilómy je možné odstrániť a ktoré z nich by mali zostať osamote. U žien okrem vizuálneho vyšetrenia vykonávajú kolposkopiu a odoberajú si povrch z hrdla. U mužov, keď je vírus detegovaný v močovej rúre, sa vykoná uretroskopia.

Okrem kolposkopie sa používa aj metóda, ako je biopsia, ktorá zahŕňa odobranie materiálu (biopsiu), ktorá sa potom posiela na cytologické alebo histologické vyšetrenie. Tieto techniky umožňujú určiť prítomnosť rakovinových buniek v poskytnutej vzorke.

Laboratórne testy umožňujú identifikovať vírus a určiť, do ktorého typu patrí. To pomáha odborníkom včas identifikovať vírusy s vysokým obsahom onkogénneho typu a odstrániť tie nádory, ktoré sa objavili pod jeho vplyvom.

Ktorý doktor odstráni papilómy?

U pacientov, u ktorých je ťažké vybrať špecialistu, odporúčame najprv venovať pozornosť lokalizácii papilómov.

Ak sa kožné výrastky nachádzajú na tvári, krku, hrudnej oblasti, rukách a iných častiach tela, mali by ste sa obrátiť na poliklinika v mieste bydliska, aby ste si pozreli dermatológov alebo kozmetiku. Lekár vykoná počiatočnú prehliadku, počas ktorej určí charakteristiky vývoja novotvaru a jeho typu av prípade potreby pošle ďalšie konzultácie ostatným odborníkom. Najčastejšie dermatológovia odporúčajú, aby sa čo najskôr zbavili takýchto nádorov, aj keď nespôsobujú zvláštne nepohodlie.

Pri konzultácii je možné dostať odpoveď na všetky zaujímavé otázky, zistiť, čo doktor odstraňuje papilómy a aké moderné metódy sú pre použitie vo vašom prípade lepšie. Spolu so špecialistom si môžete vybrať najoptimálnejšiu metódu liečby, po ktorej bude pacientovi odvolaný chirurg pre postupy na odstránenie rastu kože.

Liečba papilomavírusovej infekcie v genitálnej oblasti je dermatovenerológ. Ak sa v konečníku objavili novotvary, poraďte sa s proktológom. Keď sa na nosovej sliznici a ústnej dutine objavia papilómy, otázka ich odstránenia sa má prekonzultovať s lekárom ORL.

Ktorý doktor liečia papilómy u mužov?

Keď sa v oblasti genitálií objavia papilómy, muži by mali požiadať o radu dermatovenerológov alebo urológov. Papilomavírus u mužov ovplyvňuje glans penis, scrotum, uretru. Okrem toho sa v análnej oblasti môžu objaviť charakteristické rastu.

Špecialista počas vyšetrenia určí typ patogénu a ak sa zistia vysoko nákazlivé kmene vírusu, pošle chirurgovi, kde sa vyrieši problém odstránenia nádorov. Genitálne bradavice u mužov sú schopné degenerovať do rakovinových nádorov, preto experti odporúčajú, aby zástupcovia silnejšieho sexu ročne podstúpili prieskum, aby včas zistili nebezpečné nádory.

Ktorý lekár u žien liečí papilómy?

U žien sa najčastejšie vyskytujú papilómy alebo genitálne bradavice v genitálnej oblasti počas ďalšieho plánovaného gynekologického vyšetrenia. Na určenie typu vírusu gynekológ odoberie tampón z krčka maternice alebo urobí kolposkopiu.

Ak sa zistí, že žena je infikovaná vírusom s vysokým rizikom onkogénneho rizika, musia sa odstrániť novotvary. V opačnom prípade je riziko vzniku rakoviny krčka maternice a iných nepríjemných komplikácií, ktoré negatívne ovplyvňujú reprodukčné zdravie žien. Infekcia papilomavírusu je najčastejšie diagnostikovaná u mladých, sexuálne aktívnych žien vo veku 16 až 35 rokov. Aby sa zabránilo možným komplikáciám, pomôže každoročné vyšetrenie prítomnosti vírusu v tele a včasná liečba alebo odstránenie nádorov.

Metódy liečby papilómami

Liečba infekcie papilomavírusom sa vyskytuje dvomi spôsobmi:

 • Prijatie antivírusových liekov;
 • Odstránenie papilómov.

Odstránenie papilómov sa vykonáva chirurgicky alebo s použitím minimálne invazívnych metód. Výhodou moderných metód je, že intervencia je oveľa jednoduchšia na prenos, rehabilitácia trvá veľmi málo času a riziko komplikácií je minimalizované. Najobľúbenejšie možnosti odstránenia papilómov sú:

 • Chemická degradácia. Podstata metódy spočíva v tom, že papilómy sú ošetrené špeciálnymi prípravkami obsahujúcimi agresívne látky (kyseliny, zásady). Tento účinok ničí tkanivá novotvarov a podporuje čistenie kože.
 • cryolysis. Metóda je založená na zmrazení papilómov s kvapalným dusíkom. Princíp fungovania je rovnaký ako v prípade chemickej deštrukcie, iba v tomto prípade ultra nízkoteplotné teploty pôsobia ako deštruktívna zložka.
 • elektrokauterizační. Táto metóda je založená na kauterizácii nádorov s vysokým frekvenčným elektrickým prúdom. Metóda je pomerne bolestivá, ale účinná.
 • Laserová terapia. Najmodernejšia a najbezpečnejšia metóda odstraňovania papilómov. Lúč lasera zničí vrstva tkanív v jednej vrstve, pričom súčasne vylučuje malé krvné cievy, čo vylučuje riziko komplikácií a pripojenie bakteriálnych infekcií.
 • radiosurgery. Najnovšia metóda, ktorá sa vyznačuje absenciou komplikácií, bezpečnosťou a bezbolestnosťou. Ale tento spôsob liečby je veľmi drahý, takže nie každá klinika je vybavená potrebným vybavením a nie každý pacient si môže dovoliť takýto postup.

Chirurgická metóda odstraňovania papilómov sa v súčasnosti používa zriedkavo, pretože je spojená s vysokým rizikom komplikácií a dlhým rehabilitačným obdobím.

Antivírusová liečba s papilómami

Prípravky na liečbu infekcie papilomavírusu vyberie špecialista s ohľadom na typ vírusu, možné kontraindikácie a individuálne charakteristiky pacienta. Komplexná schéma terapie zahŕňa lieky, ktoré blokujú reprodukciu vírusu, ako aj lieky - imunomodulátory, ktoré zvyšujú obranyschopnosť tela. Hlavné skupiny liekov na liečbu HPV:

 • Interferóny (Viferon, Genferon) - majú imunostimulačný a protinádorový účinok. Používajú sa vo forme topických prípravkov (masti, krémy) alebo injekčných roztokov.
 • Imunomodulátory (Isoprinozín, Immunomax). Tieto lieky sú predpísané vo forme tabliet alebo injekcií.
 • Stimulátory interferónov. Takéto lieky ako Amiksin a Cycloferon stimulujú telo, aby vyrobilo svoje vlastné interferóny a malo protivírusový, protinádorový a obnovujúci účinok.

Aké lieky zahrnúť do schémy komplexnej liečby HPV rozhodne ošetrujúci lekár, berúc do úvahy typ vírusu, miesto jeho lokalizácie, vývojové znaky a iné nuansy. Nedávno lekári čoraz viac odporúčajú nový účinný nástroj, liek Papillux.

Prevencia HPV

Je možné sa chrániť pred penetráciou ľudského papilomavírusu (HPV) do tela? Moderná medicína ponúka spoľahlivú metódu prevencie infekcie papilomavírusu - očkovanie proti HPV. Bola vyvinutá špeciálna vakcína, ktorá spoľahlivo chráni proti najnebezpečnejším onkogénnym vírusom a zabraňuje vzniku rakoviny.

Doteraz boli vytvorené dve vakcíny proti papilomavírusu. Jeden z nich - Cervarix je vo fáze testovania a klinických štúdií. Druhý - Gardasil, je už zahrnutý do povinného očkovacieho plánu a odporúčaný ako spoľahlivá ochrana proti vírusu papilomu počas celého života.

Očkovanie umožňuje telu vyvinúť stabilnú imunitu proti najnebezpečnejším kmeňom, ktoré spôsobujú genitálne papilómy a genitálne bradavice. Očkovanie sa odporúča mladým ľuďom oboch pohlaví, s lepším očkovaním pred začiatkom sexuálnej aktivity.