Hlavná

Ovčie kiahne

Intraflowový papillóm prsníka, jeho typy, diagnostika a liečba

Výtok z bradaviek a bolesti na hrudníku nie sú nevyhnutne príznaky rakoviny. Podobné symptómy sú typické pre choroby spojené s benígnymi léziami v tkanivách prsníka. Medzi nimi - intraprostorový papilóm. Vďaka svojim charakteristickým vlastnostiam je diagnostikovaná v štádiu, kedy môže byť ošetrený alebo odstránený, pričom si udržiava prsia. Všímajúc si akékoľvek vonkajšie zmeny alebo nezvyčajné pocity v mliečnej žľaze, žena by mala podstúpiť prieskum, aby zistila povahu ochorenia. Pre včasnú diagnostiku majú preventívne vyšetrenia veľký význam.

Čo je to choroba?

Papilómy s vnútorným tokom sú benigne formácie v prsných kanáloch žľazy. Vyzerajú ako rasty na vnútornom povrchu potrubí a pozostávajú z cystických dutín naplnených kvapalinou. Toto ochorenie je formou nodálnej mastopatie. Vzniká v oblasti dilatácií mliečnych kanálikov, ktoré sa objavujú počas mastopatie. Papilómy sa môžu objaviť ako v jednom prsníku, tak v oboch.

Video: Čo je duktálny papilóm prsníka, rizikové faktory a liečba ochorenia

Príčiny tejto choroby

Hlavnou príčinou intracelulárnych papilómov prsníka sú hormonálne poruchy v tele. Choroba sa vyskytuje u dievčat, ktoré dosiahli pubertu, aj u žien počas menopauzy. Choroba môže byť dedičná. Je častejšia u starých žien zrelého veku. Po 40 rokoch u žien každej kategórie sa zvyšuje pravdepodobnosť výskytu.

Vyvolávajú výskyt papilomových faktorov, ktoré prispievajú k výskytu hormonálnej nerovnováhy:

 • zápalové ochorenia vaječníkov a prídavných látok maternice;
 • ochorenia endokrinných žliaz;
 • potrat;
 • odmietnutie dojčenia;
 • obezita;
 • liečba hormonálnymi liekmi alebo zneužívanie hormonálnej antikoncepcie;
 • fajčenie;
 • stres.

Symptómy a príznaky ochorenia

Jedným z charakteristických príznakov ochorenia je výskyt výtoku z bradaviek, ktorého intenzita sa zvyšuje pri stláčaní hrudníka. Priehľadný výboj môže byť bezfarebný alebo má odlišné odtiene. Načervenalý výboj sa objaví v dôsledku porušenia štruktúry krvných ciev v oblasti nádoru. Ak sa v oblasti papilómu vyskytne zápal, farba výtoku sa stáva žltou alebo nazelenalou. Ďalším príznakom je bolesť pri dotyku žľazy alebo stláčanie.

Vo vnútri papilómu sa podobá mäkká bradavica na stonke. Jeho krútenie vedie k poškodeniu, vniknutiu krvi do kanálov, ako aj k nekróze tkaniva. Veľkosť papilómu je od 2 mm do 2 cm. Veľké papilómy môžu byť niekedy skľúčené. Pri prsníku dochádza k miernemu nárastu v dôsledku opuchu, ku ktorému dochádza so zápalom tkanív v papilóme.

Klasifikácia intra-flow papillomas

Štruktúra rozlišuje osamelé papilárne nádory (jednobodové), ktoré sa zvyčajne nachádzajú bližšie k bradavkám a viacnásobné, ktoré sa nachádzajú častejšie v periférnej oblasti žľazy. Takéto formácie často degenerujú, nadobúdajú malígny charakter.

V papilómoch sa nachádzajú atypické bunky, ktoré majú nezvyčajnú štruktúru, veľkosť a tvar. Prítomnosť takýchto buniek zvyšuje pravdepodobnosť degenerácie nádoru.

Video: Druhy intra-flow papillomas, diagnostické metódy

Diagnóza ochorenia

Intradukulárny papilóm prsníka sa môže niekedy zistiť s externým vyšetrením a palpáciou. Pre presnú diagnózu ochorenia sa vykonáva mammologické vyšetrenie.

Laboratórne diagnostické metódy

Cytologické vyšetrenie. Externé príznaky ochorenia sú podobné príznakom rakoviny, takže na určenie povahy nádoru je potrebné študovať tekutinu vychádzajúcu z bradavky. Na tento účel sa na detekciu atypických buniek používa náter.

Krvný test na príbuzných. Na detekciu markerov rakoviny prsníka sa vykonáva krvný test.

biopsia postihnutého miesta sa uskutočňuje histologické vyšetrenie jeho tkaniva s cieľom objasniť povahu novotvarov v kanáloch.

Inštrumentálne diagnostické metódy

mamografia - röntgenové vyšetrenie prsných žliaz umožňuje detegovať miesto lézie, jeho veľkosť a lokalizáciu.

ductography sa odlišuje od mamografie tým, že sa používa kontrastné médium, ktoré vyplňuje mliečne kanáliky. To vám umožňuje presnejšie určiť veľkosť papilómu, jeho typ, polohu v porovnaní so susednými tkanivami. Je obzvlášť dôležité vedieť, či je plánovaná operácia na jej odstránenie. Pred uskutočnením takéhoto prieskumu je zakázané masírovať prsia, dekantovať sekréčnú tekutinu, stláčať žľazu, pretože papilómy sa ľahko zrania, výsledný obraz môže byť nepresný.

Ultrazvuk a MRI pomôcť určiť povahu nádoru, rozlíšiť papilóm od rakoviny prsníka.

Video: Metódy diagnostiky chorôb prsníkov

Liečba choroby

Intra-duktálny papilóm prsnej žľazy je liečený dvoma spôsobmi: konzervatívnou a chirurgickou. Chirurgická metóda sa používa častejšie, pretože pravdepodobnosť malígnej degenerácie novotvaru je vysoká. Konzervatívna metóda sa používa, ak je papilóm malý vo veľkosti, osamelý, žena nemá predispozíciu k onkologickým ochoreniam.

Konzervatívna liečba

Počas a po liečbe je papilóm neustále monitorovaný, aby sa zabránilo jeho rastu a degenerácii. Ak liečba nepomôže, dochádza k nárastu vzdelania, dochádza k zápalu, k charakteru výtoku z bradaviek dochádza k indikácii chirurgickej operácie.

Konzervatívna liečba sa vykonáva pomocou imunomodulátorov (látok, ktoré regulujú imunitný systém), antioxidantov, vitamínov, protinádorových a protivírusových liekov.

Chirurgická liečba

Operácia na odstránenie novotvaru sa uskutočňuje pri intravenóznej anestézii. Vykonáva sa v zásade dvomi spôsobmi, ktoré umožňujú vyhnúť sa odstráneniu prsníka.

Sektorová resekcia. Metóda sa používa na odstránenie periférneho papilómu prsníka. Malý rez je použitý na odstránenie postihnutého úseku žľazy. V tomto prípade môžete zachovať tvar a veľkosť prsníka, rovnako ako bradavku.

Mamoplastika umožňuje presné stehy, v ktorých nie sú žiadne jazvy.

Mastektómia sa používa na detekciu atypických a rakovinových buniek. Odstráňte postihnutú oblasť a okolité tkanivá. Celé prsia nie sú odstránené.

Po operácii by žena mala byť pod dohľadom mammologa, aby sa zabránilo relapsu. Podporná konzervatívna liečba je predpísaná.

Poznámka: Intraduktulárny papilóm prsníka, ako aj iné ochorenia ženského prsníka, možno zistiť pomocou vlastnej diagnostiky a pravidelných preventívnych vyšetrení u mamomála. Dôležitou úlohou v prevencii chorôb je včasná liečba endokrinných a gynekologických ochorení.

Intraflowový papillóm prsnej žľazy

Intraflowový papillóm prsnej žľazy - intraduktívny papilárny nádor, ktorý sa vyvinie v mliečnom kanáli. Prítomnosť intra-flow papilloma je sprevádzaná bohatými výlučkami z mliečnej bradavky, žltozelenej alebo hnedej farby. Diagnostika intraprostatického papilómu prsníka zahŕňa vykonávanie doktografii, mamografie, ultrazvuku, cytologického vyšetrenia sekrétov. Liečba intraprostatického papilómu prsníka je operatívna vrátane odvetvovej resekcie prsnej žľazy.

Intraflowový papillóm prsnej žľazy

Intraduktální papilóm (papilárna cystadenom, tsistadenopapillomy) sú benígne papilárne rastu vznikajúceho z prsníka duktálneho epitelu. Môžu sa vyvinúť v každom veku - od puberty až po menopauzu. tsistadenopapillom frekvencia detekcie Mamológia sa pohybuje okolo 10% z celkového počtu nádorových prsníka ochorení.

Makroskopicky intraprostatický papilóm prsnej žľazy pripomína cystickú formáciu s falošným nadmerným rastom. Papilómy sú ľahko traumatizované a krvavá tekutina, ktorá sa oddeľuje, vstupuje do vylučovacích kanálov a uvoľňuje sa von z bradavky. V oblasti nádoru sú možné krvácanie a nekróza; Viaceré intraprostatické papilómy prsnej žľazy sú častejšie postihnuté malignitou.

Klasifikácia intrakapsulárnych papilómov prsnej žľazy

Papilárne cystadenómy prsníka sa môžu vyvinúť v ľubovoľnej časti potrubného systému - od bradavky až po terminálový protokol - lobulárne štruktúrne jednotky. Na základe lokalizácie sú izolované centrálne papilómy lokalizované v areole a periférne papilómy.

Intraduktívne papilómy môžu byť jednotlivé (osamelé) a násobné; ich veľkosti sa pohybujú od niekoľkých milimetrov až po 1-2 cm v priemere. Samostatné papilárne nádory sú častejšie lokalizované v subareolárnej oblasti; viac - bližšie k okraju žľazy.

Viaceré intraprostatické papilómy prsnej žľazy sa vyznačujú vysokým potenciálom malignity. Zvyčajne pochádza z nich intrakystický alebo intracelulárny papilárny karcinóm prsníka.

Príčiny vzniku intraprostatického papilómu prsnej žľazy

Určujúcim faktorom vedúcim k rozvoju Intraduktální papillom, je považovaný za hormonálna nerovnováha. Vývoj intraduktálního papilloma môže byť vyvolaná akýmkoľvek zmenám v hormonálnej homeostázy:.. dysfunkcia vaječníkov, vaječníkov, adnexitídy, potraty, obezita, stres, atď riziko vzniku Intraduktální papilómy sú nezapustené, ženské fajčiari. V menšej miere sa vývoj nádorov prsníka náchylné pacientov s deťmi, dojčenie, s použitím hormonálnej antikoncepcie.

Spravidla papilárne cystadenom vyvíjať na pozadí existujúceho fibrocystickou (tvárnej alebo difúzne) mastitídy. V dôsledku mastitídy je lokálna expanzia prsníka potrubia, a ktoré vznikajú papilárnej výrastky. U pacientov s intraduktálního papilloma často vysledovať rodinnú anamnézu rakoviny prsníka lézie malígne alebo benígne povahy.

Symptómy intraprostatického papilómu prsníka

Prvé klinické príznaky intraprostatického papilómu prsníka zahŕňajú výskyt veľkého výtoku z bradavky rôznych typov. Pridelenia môžu byť jasné, belavé, nazelenalé, hnedé alebo krvavé.

Na vyšetrenie papilómu je možné, keď je umiestnený v hlavnom kanáli. V tomto prípade sa pocíti palpácia v oblasti areola, zaoblený uzol elastickej konzistencie, mierne bolestivý pri lisovaní. Stláčanie uzliny je sprevádzané vyprázdnením krvavých kvapiek z bradavky a poklesom nádoru. S rozvojom sekundárneho zápalu sa nádorovitý uzol stáva hustejším, vyvíja sa edém okolitých tkanív.

Diagnóza intraprostatického papilómu prsníka

Rozpoznanie intracelulárneho papilómu prsníka je založené na klinicko-rentgenových cytologických údajoch. Skúsený mammológ môže predpokladať prítomnosť papilárneho cystadenómu už počas palpácie mliečnych žliaz. Povinnou etapou diagnostiky je cytologické vyšetrenie škvrny z vsuvky prsníka. Ak sa v analýze zistí bunka atypy, je indikovaná hĺbková kontrola a konzultácia s onkológom. Ak chcete vylúčiť onkológiu, vykoná sa prídavná kontrola karcinómu prsníka CA 15-3.

Medzi metódy inštrumentálneho overovania intraprostatickým papilómom sa používajú doktografiya, ultrazvuk mliečnej žľazy, mamografia, MRI. Pomocou duktografie (galaktografia) - rádioaktívne vyšetrenie kanálov papilómu je definovaná ako porucha plnenia mliečneho kanálika. Doktografiya dáva presnú predstavu o lokalizácii a veľkosti papilárneho rastu, čo je mimoriadne dôležité pri plánovaní chirurgickej liečby. Pred vykonaním duktografija je prísne zakázané masírovať a stláčať prsia, na mlieko.

prsníka ultrasonografia, mamografia a MRI neumožňuje, aby zvážila mliečne kanáliky, ale pomáha odlíšiť Intraduktální papilómy rakoviny prsníka. Aj počas diagnostiky je potrebné vylúčiť galaktoreu, ku ktorej dochádza pri prolaktinóme.

Liečba a prevencia intraprostatického papilómu prsníka

Pretože intraprostátny papilóm sa vzťahuje na prekancerózne lézie prsníka, vo vzťahu k nemu sú znázornené iba chirurgické taktiky. S papilárnym cystadenómom sa vykonáva odvetvová resekcia prsnej žľazy, počas ktorej sa odstránia tkanivá so zmenenými kanálmi. Zvyčajne sa operácia vykonáva cez periareolárny rez, ktorý následne neovplyvňuje veľkosť a tvar prsníka a eliminuje potrebu mamoplastiky. Pri detekcii intracelulárnej papilárnej rakoviny je indikovaná radikálna mastektómia.

Bráni rozvoju intraduktálního papilloma umožňuje pravidelný mamografický skríning, včasné liečenie mastitídy, zápalových ochorení a dishormonal ženské genitálie. Na včasné zistenie zmien nádoru sa odporúča systematické auto-monitorovanie vrátane palpatorického vyšetrenia mliečnych žliaz.

Dôvody vzniku intracelulárneho papilómu prsníka, operácia na jej odstránenie

Patologické formácie v kanáloch mliečnych žliaz sú zahrnuté do skupiny ochorení s vysokým onkologickým rizikom, ktoré si vyžadujú včasnú detekciu. Tieto zahŕňajú intraprostatický papilóm prsníka alebo cystadenopapillóm, ktorého hlavným klinickým prejavom je patologický výtok z bradavky.

Jej diagnóza je spojená s významnými ťažkosťami spôsobenými malou veľkosťou a nízkou citlivosťou na skríningové metódy, ako je röntgenová mamografia a echografické vyšetrenie. Zároveň je v priemere 7% prípadov ľahkých a 13% krvácania z bradaviek je spojené s rakovinou prsníka.

Pojem patológia a jej typy

Hrudná žľaza pozostáva z lalôčok oddelených cez hrubé spojivové tkanivo a tukové bunky. Jeho štrukturálnym základom je jednotka dolly-flow. Lalky sú tvorené acini (alveoly alebo vezikuly). Vo vnútri prechádza potrubie, ktoré dáva veľa vetvičky do alveol.

Potrubia a alveoly sú obložené dvoch bunkových vrstiev - vonkajšie, pozostávajúce zo svalových-epiteliálne bunky a základné bazálnej membrány a vnútornej epitelovej vrstvy. Vnútorná vrstva veľkých kanálikov pozostáva z valcových epiteliálnych buniek a v malých kanáloch av acinách z kubických epiteliálnych buniek.

Z tohto epitelu sa vytvárajú papilómy v kanáloch prsnej žľazy, ktoré vytvárajú vnútri cystickú formáciu s papilárnym rastom. Tieto sú umiestnené na ramenách vláknitých vlákien, v ktorých prechádzajú nádoby. Tieto nádory sú husté, majú zaoblený tvar, jasné hranice a veľkosti v priemere od 3 mm do niekoľkých centimetrov. Pri rezaní je vnútorný obsah takejto cysty niekedy podobný karfiolu. V papilárnych formáciách sú možné oblasti s obehovými poruchami, čo vedie k krvácaniu a nekróze.

Samotný papillóm je pokrytý epitelom a svalovo-epiteliálnymi bunkami. Často ukazuje modifikovaný žľazový epitel, ktorý sa podobal epitelu apokrinných žliaz (apokrinný epitel).

V vnútrobunkovom systéme mliečnych žliaz sa tieto nádory môžu vytvoriť v ktoromkoľvek oddelení, začínajúc od bradavky a končiacemi terminálnymi lobulárnymi protokolovými jednotkami. Novotvary môžu byť jednoduché a viacnásobné. V závislosti od ich polohy vo vzťahu k areolárnej oblasti a hlavného mliečneho kanála sa rozlišujú tieto druhy.

centrálnej

Tvorí 10% všetkých mliečnych žliaz benigného charakteru. Centrálny duktálny papilóm je jediná forma, ktorá nemá tendenciu k malignancii, ale rakovinové bunky sa môžu rozvíjať na pozadí. Je spravidla veľká a najčastejšie sa vyskytuje u žien v priemernom veku 40-50 rokov. Jeho obvyklá lokalizácia je cysticky dilatovaný veľký kanál v subareolárnej zóne.

Pri veľkej veľkosti formácie histologické vyšetrenie odhaľuje v ňom protokol a papilárnu (papilárnu) zložku. Pre prvé charakteristický nadmerný rast usporiadané náhodne myshechnoepitelialnyh a epitelové bunky, a ostatné časti apokrinizatsii metaplázia (transformácia) epitelových buniek pre získanie podobnosti s chrupavky a kostných buniek a zápalové infiltratívny procesov.

Papilárna zložka je predstavovaná fibro-svalovou nohou pokrytou dvojvrstvovým epitelom. Formácie s prevahou zložky protokolu a sklerotizujúce procesy sa nazývajú "sklerotizujúce papilómy". Zvláštne ťažkosti pri morfologickej diferenciálnej diagnostike s rakovinou spôsobujú benígne formácie s imitáciou mikroinvlázie (zavedenie buniek) do podkladového tkaniva.

periférne

Cystadenopapilómy periférnych častí orgánu sú spravidla pluralistické a na rozdiel od predchádzajúcich druhov sa rozvinú u mladších žien. Majú tendenciu k malígnym. Ich morfologická štruktúra sa nelíši od formácií centrálnej lokalizácie.

netypický

V samostatnej forme je z dôvodu dôležitosti z hľadiska nepriaznivej prognózy izolovaný atypický duktálny papilóm. Na pozadí také papilloma invazívne (prenikajúce za lalôčik alebo kanál), rakovina sa vyskytuje omnoho častejšie ako v predchádzajúcich verziách. Histologicky, táto forma sa vyznačuje tým, viacradové epiteliálne bunky atypiu, prítomnosť hustých oblastiach s obmedzeným nekróza, môže dôjsť aj malé zóny rakovinových buniek nízkeho stupňa, bez ich presúvanie do iných útvarov ( "in-situ" - "na mieste").

Príčiny tvorby intrakapsulárneho papilómu prsnej žľazy

Cystadenopapilómy sa najčastejšie vytvárajú v dilatačných kanáloch na pozadí difúznej alebo nodulárnej fibroskystickej choroby. Hlavným dôvodom ich výskytu je najmä hormonálna nerovnováha v tele ženy. To môže byť vyvolané:

 • porušenie hormonálnej funkcie vaječníkov;
 • maternicové myomy, zápalové procesy v endometriu a príklady maternice;
 • chirurgické zákroky na vnútorných pohlavných orgánoch, umelé prerušenie tehotenstva;
 • absencia dodávky a dojčenia;
 • stresové podmienky;
 • obdobia puberty, tehotenstva, menopauzy a používanie hormonálnych náhradných liekov;
 • rodinná predispozícia;
 • fajčenie a zneužívanie alkoholu počas dospievania;
 • porušenie metabolizmu tukov (nadbytočná telesná hmotnosť);
 • hormóny produkujúce nádory a dysfunkciu štítnej žľazy.

Klinické príznaky a diagnostika

Vypúšťanie z bradavky s intraprostatickým papilómom prsnej žľazy

Nádory malých rozmerov periférneho usporiadania obvykle prebiehajú asymptomaticky.

Hlavné príznaky intra-duktálneho papilómu prsnej žľazy centrálnej lokalizácie sú patologický výtok z bradaviek v riedkoch, miernych alebo významných množstvách. Môžu byť ľahké (serózne) alebo majú mliečne bielu, zelenkastú alebo hnedú farbu. Často sa pri týchto výbojoch určuje nečistota krvi, ktorá je vždy dôvodom na obavy pre pacienta aj lekára.

Najčastejšie sa vyskytuje v jednotlivých formáciách s subareolárnou lokalizáciou. Napriek skutočnosti, že väčšina autorov popierajú možnosť znovuzrodenia jednotlivých papilómy na zhubný nádor, ich diferenciálnej diagnostika (na centrálnom mieste) s intraduktálního papilárna rakoviny vypúšťanie krvi spôsobuje mnoho problémov.

Vďaka významné množstvo nádoru môže byť definovaná pri snímacím orgánom v podobe zaoblené valcovacej bezbolestné husté pružné formáciu, s tlakom, na ktoré (ak vôbec subareolyarnoy umiestnenie plochy) vsuvky objavia pridelenie. Po vyprázdnení môže dôjsť k zníženiu objemu zostavy.

V niektorých prípadoch dochádza k vzniku zápalového infiltrátu okolo cystadenopapilómu, po ktorom nasleduje tvorba hrubých vláknitých stien. V dôsledku toho nádor získava ešte väčšiu hustotu, výraznejšie obrysy a citlivosť.

Na základe diagnostických metód používaných na určenie variantu, lokalizácie a často charakteru nádoru sa uskutočňuje odstránenie intraprostatického papilómu prsnej žľazy.

Diagnóza je založená na nasledujúcich štúdiách.

 • Palpácia (sondovanie). Ak je tvorba usporiadaný v hlavnom potrubí a má veľkú veľkosť, že sa stanoví ako areolární zóny plotnoelastichny mierne bolestivé uzol zaoblená ktoré stlačenie bradavky objavia abnormálne výboj. V prípade vývoja sekundárnych zápalových procesov v tejto oblasti vzniká bolestivý opuch tkanív.
 • Cytologické (bunkové) vyšetrenie náteru v prítomnosti sekrétov.
 • X-ray mamografie, ultrazvukové vyšetrenie a magnetická rezonancia, čo umožňuje, aj keď nie vo všetkých prípadoch, na identifikáciu alebo podozrenie na prítomnosť nielen strednej, ale aj periférne umiestnené intraduktálního tsistadenopapillomy. Tieto metódy nemajú, aby bolo možné vidieť telo z mliečnych kanálikov a mamografia je schopný zachytiť iba uzly s priemerom väčším ako 0,5 cm. Avšak, oni pomáhajú v diferenciálnej diagnostike intraduktálního papilómu a rakoviny prsníka.
 • Ductography alebo galaktografii s najviac informatívny a praktickú hodnotu v prípade rozhodnutia o tom, či sa jedná o zhubný nádor, v prípade potreby chirurgické odstránenie Intraduktální papilómy, a do akej miery. Táto metóda spočíva v zavedení kontrastného roztoku pre röntgenové žiarenie cez tenký katéter do hlavného otvoru na mlieko na vsuvku. Potom sa vykoná mamograf. Röntgenogram vám umožňuje vidieť mliečne kanály a porušenie ich architektonických postupov. Diagnostická hodnota metódy je asi 87%. Prítomnosť atypických buniek v dôsledku cytologického vyšetrenia je kontraindikáciou pre vedenie doktografii.
 • Krvné testy rakovinového markera karcinomu séra CA 15-3.

Intra-prúdový papilóm prsníka a tehotenstva

V mnohých prípadoch, v súvislosti s hormonálnymi zmenami v tele ženy, môže byť tehotenstvo provokačným faktorom vo vývoji cystadenopapillómu intra-flow. Ak bol tento už dostupný, ale jeho veľkosť bola malá, tehotenstvo môže spôsobiť rýchly rast alebo transformáciu benígneho nádoru na malígny nádor.

Je takmer vždy ťažké vidieť abnormality v prítomnosti kolostra alebo materského mlieka v žľazách. Spoľahlivosť inštrumentálnych výskumných metód je extrémne nízka a zvládnutie doktografii vo všeobecnosti nie je možné.

Navyše prítomnosť nádoru v mliečnych kanáloch môže narušiť ich priechodnosť a spôsobiť oneskorenie prideľovania mlieka počas dojčenia. To môže prispieť k rozvoju purulentného procesu (mastopatie) a viesť k potrebe jeho chirurgického rozlíšenia.

liečba

Liečba intraprostatického papilómu prsníka sa vykonáva iba chirurgicky. Vykonáva sa odvetvová resekcia orgánu. V tomto prípade sa vyrezáva tkanivo s patologicky narušenými mliečnymi kanálikmi. Takáto operácia sa vykonáva pomocou rezu zvyčajne v blízkej aureolárnej zóne, ktorá neovplyvňuje tvar a veľkosť žľazy. Tým sa eliminuje potreba pooperačnej rekonštrukcie orgánu vo forme mammoplastiky.

Po resekcii sektorové vzdialený tkanivo počas prevádzky je podrobená histologickému vyšetrenie vykonávať, ak je to nutné, štúdie miopitelialnyh bunky a bazálnej membránu pomocou imunohistochemické techniky, ktoré pomáhajú vytvoriť možnosť malígny transformáciu odstráneného nádoru. Pri diagnostike papilárnej intracelulárnej rakoviny sa vykonáva radikálna mastektómia.

Klinické vyšetrenie prsných žliaz, včasná detekcia intraprostatických benígnych papilómov umožňuje vyhnúť sa možnosti ich malignizácie alebo včas detegovať a odstrániť malígny nádor.

Intraflowový papillóm prsnej žľazy a spôsoby jej liečby

Intraduktální papilóm - benígna nádor, ktorý je lokalizovaný v akejkoľvek časti prsníka kanála (periférne, alveolárna, centrálne). Tvorba papilárnych nádorov (cystadén) u žien nastáva v dôsledku rastu epitelu. Veľmi dôležité je včasné zistenie papilomavírusu v prsnej kanála a jeho odstránenie, ako je možné, tvorba malígne transformácie. Prečítajte si viac o príznakoch, diagnostike, liečbe a prevencii prsnej papilomatózy.

príčiny

Výskyt jednorazových alebo viacnásobných intraduktálnych novotvarov je výsledkom infekcie ľudským papilomavírusom. Spravidla nevyvoláva vývoj vážnych chorôb v podmienkach dobrej imunity. Duktálny papilómy u žien dochádza na pozadí hormonálne zmeny v tele v dôsledku prírodných podmienok (puberta, tehotenstvo) alebo v dôsledku liekov, zlej voľby životného štýlu. Rizikové faktory, pri ktorých sa môžu vytvárať výrastky:

 • Tehotenstvo a laktácia;
 • potrat;
 • Chirurgické zákroky;
 • Sexuálne dozrievanie;
 • Viaceré cysty vo vaječníkoch;
 • potrat;
 • Klimakterické obdobie;
 • Zápalové procesy v prídavných látkach maternice;
 • obezita;
 • Príjem antikoncepčných piluliek;
 • Mastopatia nodulárnej a difúznej povahy;
 • Fajčenie, alkohol;
 • Stresové stavy;
 • Dedičnosť.

Patologické formácie v mliečnych žľazách nie sú spojené s vekom, môžu byť označené ako priateľky a ženy v starobe. Nie je nezvyčajné diagnostikovať papilómy u pacientov s neplodnosťou, endokrinnými poruchami, zápalom urogenitálneho systému. Po dojčení, ako aj pri absencii zlých návykov, sa znižuje riziko patológie.

príznaky

Lokalizácia vzdelávania sa nachádza v hrudníku na jednej strane. Hlavným znakom prítomnosti papilómu v potrubí sú sekréty. Pri stlačení na bradavky sa objaví kvapalina, ktorá má hustú alebo kvapalnú konzistenciu, aby bola transparentná alebo žltkastá s prídavkom krvi. Krvavé tajomstvo sa prideľuje, pretože cievy obklopujúce tkanivo papilómu v mliečnej žľaze sú poškodené palpáciou. Neexistuje žiadne závažné krvácanie z cystadenómu. Izolácia tekutiny s krvnými zrazeninami naznačuje infekciu.

Ak sa papilóm tvorí v kanáloch v oblasti rezonátora bradavky, pri skúmaní prstov tohto miesta žena môže skúmať malý uzol. Na začiatku zápalového procesu sa objavujú nasledovné príznaky intraprostatického papilómu prsníka:

 • citlivosť prsníkov, hustota;
 • zmena typu mliečnych žliaz - výskyt opuchu, začervenanie;
 • zvýšenie teploty;
 • slabosť.

Aby sa predišlo nepríjemným pocitom a iným negatívnym dôsledkom výrastkov v prsnej žľaze, je potrebné vedieť o najdôležitejších príznakoch papilómov a ich odrôd. Pozrite si online video, ktoré obsahuje hlavné klinické príznaky novotvaru a poskytuje dôležité informácie o možných výsledkoch ochorenia.

diagnostika

Diagnóza intraprostatického papilómu prsníka začína lekárskym vyšetrením: externým vyšetrením prsných žliaz a vyšetrením prstami, v ktorom odborník zistí malý uzol malého priemeru. Mimoriadne externé vyšetrenie mammalogistom vám nedovoľuje diagnostikovať, preto sa vykonávajú ďalšie diagnostické postupy na jeho objasnenie. Na zistenie markerov rakoviny je potrebný krvný test. Používajú sa rôzne metódy diagnostiky prsníka:

 1. Ultrazvuk prsníka. Vizuálne vyšetrenie pomáha vyšetriť hlboké tkanivové zóny prsníka a odhaliť papilómy, ktorých charakteristická forma im umožňuje odlíšiť ich od ostatných novotvarov.
 2. MR. Magnetické rezonančné zobrazovanie je jedným z najbezpečnejších spôsobov, ako posúdiť typ a veľkosť výrastkov.
 3. Mamografia. Röntgenové vyšetrenie je predpísané ženám po štyridsiatich rokoch, pretože mliečne žľazy nie sú tak husté.
 4. Ductography. Štúdia zahŕňa zavedenie kontrastných látok do kanálov. Diagnostické opatrenie má najvyššiu informačnú hodnotu, odhaľuje prerušenia kanálu, zúženie, rozšírenie.
 5. Cytologické vyšetrenie sekrétov. Analýza cytológie umožňuje zistiť zmenu hladiny erytrocytov, čo poukazuje na prítomnosť vnútrobunkového novotvaru.
 6. Histológie. Histologické vyšetrenie tkanív umožňuje odhaliť poškodenie onkologického tkaniva, nekrózu a iné patologické stavy.

liečba

Liečba intraprostatického papilómu prsnej žľazy v takmer 100% prípadov zahŕňa odstránenie novotvaru pomocou chirurgickej intervencie. Samostatne sa rastu vyskytujú v jednotlivých epizódach a to nie je vysvetlené medikáciou alebo inou terapiou. Z tohto dôvodu sa liečba bez operácie nevykonáva z dôvodu jej neúčinnosti. Keď je intraprostatický papilóm diagnostikovaný (kód je v μb 10 - 24), žena je predpísaná chirurga menovania. Ak je veľkosť papilómu niekoľko milimetrov, nie je zápal, operácia by nemusela byť okamžitá.

Identifikované intraprostatické papilómy počas tehotenstva sa odstránia po narodení dieťaťa. V prípade vysokej pravdepodobnosti vzniku rakoviny sa odporúča liečiť papilómy počas tehotenstva plodu. Spolu s chirurgickým zákrokom je predpísaná konzervatívna liečba.

Chirurgia na odstránenie novotvaru

Operácia na odstránenie intraluminálneho papilómu je chirurgická excízia výrastu. Počas procedúry sa pri lokálnej alebo celkovej anestézii vykonáva odvetvová resekcia, to znamená, že špecialista urobí rez pozdĺž areola. To vám umožní prístup do kanálov, ktoré sa nachádzajú v mliečnej žľaze. Operácia s intraluminálnym papilómom zahŕňa odstránenie papilárnych tumorov a krvných zrazenín, ktoré sú spôsobené traumou tkaniva a sú umiestnené vedľa nich.

Možné vyrezanie epiteliálneho nádoru laserovým alebo elektrokoagulačným zariadením. Vynechané tkanivá sa posielajú na histologické vyšetrenie, aby sa vylúčila onkológia. Po operácii môže dôjsť k hematómu, ktorý sa vyskytne počas jedného mesiaca.

Koľko stojí za prevádzku? Na klinikách sa ceny za operáciu líšia, závisia od kvality vybavenia, skúseností lekárov, použitých liekov, zložitosti excízie. Priemerná cena resekcie je 15 000 - 3 000 rubľov.

Aký druh anestézie odstráni intraprostatický papillóm? Výber závisí od množstva papilómov, ich veľkosti a stupňa poškodenia. Jednoduché malé formácie sa odstraňujú pri lokálnej anestézii, veľkej alebo mnohonásobnej - pod všeobecnou.

Liečebná terapia

Konzervatívna terapia s liekmi sa používa spolu s chirurgickým zákrokom. Zahŕňa príjem vitamínov, imunomodulačné lieky ("Vobenzin"), antivírusové látky. Niektoré ženy vyžadujú vymenovanie hormonálnej liečby drogami ako "Novinet", "Regulon", "Silhouette", patriaci do skupiny antikoncepčných prostriedkov. Pri lokálnej terapii je možné použiť rôzne gély a masti, napríklad "Progestogel".

Liečba ľudovými prostriedkami

Nepoužívajte liečbu s ľudskými liekmi ako jediný spôsob, ako sa s touto chorobou vyrovnať, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa papilárne bunky zmenia na rakovinové - malignizáciu. Vzhľadom na to, že príčinou vzniku formácie sú problémy s imunitným systémom, je možné z preventívnych dôvodov pripraviť činidlá zlepšujúce imunity na boj proti novému výskytu papilómov. Je tiež prijateľné používať ľudové recepty na topickú aplikáciu. Čo sa má pripraviť na liečbu papilomu:

 • Infúzia na zlepšenie imunity. Polovica citróna so šupinkovým roštom, zmiešajte s pol pohárom zahriateho červeného vína, pridajte jablkový džús (pol sklenice). Nechajte to variť. Stlačte 2 strúčiky cesnaku, nalejte infúziu vína, nechajte 3 hodiny. Filtrovaná zmes sa opitá jedenkrát denne.
 • Kompresia na odstránenie zápalu. 200 gramov repy rožky, teplé vo vodnom kúpeli, naplňte 9% octom (2 veľké lyžice). Zmiešajte so 70 gramami medu. Vložte zmes na hrudník, zabaľte ju. Kurz - 10 dní.

Prevencia patológie

Hlavným preventívnym opatrením na zabránenie výskytu intracelulárnych papilómov je starostlivá pozornosť na stav prsníka. Preto je potrebné aspoň raz do roka navštíviť mammologa, aby skontroloval mliečnu žľazu, a urobiť palpáciu sami. Je dôležité udržiavať vyváženú stravu, cvičenie, zachovať imunitu. A tiež na kontrolu výtoku - ak je tento príznak prítomný, okamžite sa poraďte s lekárom. Sebahodnotenie sa robí nie skôr ako 7-8 dní cyklu a predpokladá určitú postupnosť činností:

 1. S rukami nadol a rovnom postavením vizuálne posúďte stav prsných žliaz.
 2. Zdvihnite ruky hore, analyzujte tvar prsníka a jeho vzhľad v tejto polohe.
 3. Bod, stredný, prstencový prst v smere hodinových ručičiek prechádzajte po hrudi s miernym tlakom. Začnite taký pocit zhora, z vonkajšej štvrte prsníka.
 4. Stlačte bradavku, aby ste zistili, či je vypúšťanie.
 5. Urobte palpáciu hrudníka ležiace na chrbte.
 6. Posúďte veľkosť a citlivosť lymfatických uzlín v oblasti podpazušia.

Recenzie pacientov

Ирина, 25 rokov: "Po narodení dieťaťa sa našla papilárna forma v pravej mliečnej žľaze a objavila sa krv. Okamžite som prestala dojčiť s intraprostatickým papilómom na radu lekára, ale neodvážila som sa urobiť resekciu dlhú dobu. Potom som čítal odpovede žien, ktoré na pojednávaní prekonali pooperačnú operáciu a išli na ňu. Hrudné výčnelky neboli poškodené a po zotavovaní až do roku som kŕmil dieťa už s oboma. "

Anastasia, 37 rokov: "Bol som operovaný na vyrezaní papilómu na klinike" K + 31 "v Moskve. Vo fáze rehabilitácie sa v hrudi pociťovala bolesť, objavil sa hematóm, vylučovanie pokračovalo. Chirurg povedal, že je to normálne, predpísal špeciálne masti. Po nich to bolo oveľa jednoduchšie, opuch opustil a kozmetické stehy neboli nápadné a vôbec nám túto chorobu nevšimli. "

Diana, 32 rokov: "V minulom roku bol intraprostatický papilóm diagnostikovaný po tehotenstve. Resection bol vymenovaný takmer okamžite. Operácia trvala nie viac ako 30 minút, bez bolestivých pocitov. Mala som záujem o lekára, či je možné užívať Regulon, ukázalo sa, že pomáha obnoviť hormonálne zázemie a pôsobí ako prevencia. "

Intraflowový papillóm prsnej žľazy

Intraflowový papillóm prsnej žľazy Je jednostranná proliferácia epitelu potrubia mliečnej žľazy vo forme papiliek s benígnym pôvodom. Vo väčšine prípadov, intraduktální papilóm je lokalizovaný blízko struku (v hĺbke najmenej päť centimetrov) a má formu peňazí najviac 2 cm vo veľkosti, vnútorný povrch výstupné výrastky mliečneho potrubie. Menej často sa v potrubiach prsnej žľazy tvoria viaceré papilómy. Niekoľko epitelovej porasty v kanáloch prsníka je považovaný za potenciálne nebezpečné z dôvodu možného zhubného bujnenia (malígnym).

Intraprotektívny papilóm nezabezpečuje vedúce pozície v skupine benígnych nádorových procesov (10%). Najčastejšie sa zaznamenáva vo veku 35-55 rokov a dá sa zistiť u žien bez súbežnej patológie. Nedostatok narodenia a fajčenie zvyšujú riziko intracelulárnych papilómov v mliečnej žľaze.

Myšlienky o príčinách vývoja papilómu v mliečnom kanáli sú obmedzené predpokladmi. Zvyčajne sa hovorí o prítomnosti predisponujúcich faktorov jeho vzhľadu.

Prsné žľazy, bez ohľadu na ich vonkajšie charakteristiky u rôznych žien, majú rovnakú štruktúru. Rovnako ako všetky žľazy pozostávajú hlavne z žalúdočnej tkanivá, ktorá je rovnomerne rozložená pod kožu a obklopená tukovým tkanivom. S hustými vláknami spojivového tkaniva sa celá žľazová hmotnosť rozdelí na menšie štruktúry - frakcie. Každá akcia (v každej mliečnej žľaze ich nie je viac ako 20) sa opäť rozvetví a tvorí lobulky. Lobuly obsahujú malé žľazy (alveoly), sú podobné vezikulám a sú potrebné na produkciu materského mlieka. Z každej alveoly do bradavky sa rozkladá "kanál" - vylučovací kanál. Výstupné kanály každého laloku sa spájajú a vytvárajú spoločné (hlavné) výtokové potrubie, otvára sa na povrchu vsuvky.

Podľa lokality môžu byť intra-tokové papilómy centrálne alebo periférne. Papilómy objaviť v ktorejkoľvek časti duktálny systému mliečnej žľazy, ale ich "obľúbených" lokalizácia zvážiť plochu dvorca (hyperpigmentovaná oblasť okolo bradavky), ktorý je koncová časť hlavného kanála. Papilómy nachádzajúce sa v oblasti s nízkym nasávaním sú ústredné.

Intraduktulárny papilóm prsníka nie je vždy klinicky prejavený. Často sa zistí v priebehu preventívneho vyšetrenia. Povrch papilomavírusu obsahuje mnoho krvných ciev, takže niektorí pacienti vsuvka (one!) Prsia oddeľuje hrubé sekréciu zmiešaný s krvou.

Diagnóza intraprostatického papilómu prsníka začína dôkladným vyšetrením a palpáciou. S centrálnym umiestnením papilómu sa dá sondovať. Diagnóza je potvrdená rentgenom a ultrazvukom.

Keďže spoľahlivé príčiny intraprostatického papilómu v mliečnej žľaze nie sú známe, je tiež nemožné predvídať jej dôsledky. Existujúce zriedkavé prípady jeho malígnej transformácie vyžadujú povinné preventívne odstránenie.

Odstránenie intraprostatického papilómu prsníka je vždy len chirurgické.

Príčiny intraprostatického papilómu prsníka

Ako už bolo uvedené, pôvod intraluminálneho papilómu zostáva neznámy. Anamnéza pacientov s touto patológiou umožňuje určiť prítomnosť určitých provokačných faktorov pre jej vývoj.

Intraduktuálny papilóm prsníka sa môže objaviť na pozadí hormonálnej dysfunkcie. Tento predpoklad je potvrdený malom množstve prípadov diagnostike intraduktálního papilóm mliečnej žľazy na pozadí užívanie hormonálnej antikoncepcie, ktoré sú umelo udržiavaná konštantná hormonálnej homeostázy.

Akákoľvek patológia, ktorá vedie k porušeniu správneho fungovania vaječníkov alebo naopak vznikajú z dôvodu ich nesprávnej funkcie, zvyšuje riziko výskytu papilómov. Sú to:

- predĺžená menštruačná dysfunkcia;

- endokrinné ochorenia (hypotyreóza, diabetes mellitus, patológia nadobličiek a pod.), najmä sprevádzané obezitou;

- zápalové ochorenia prídavných látok (ohoritída, salpingitída);

- fibro-cystická mastopatia (prevažne nodulárna alebo dominujúca fibrózou).

Existuje spoľahlivá závislosť prítomnosti pacienta od predispozície intracelulárneho papilómu k tvorbe patológie v prsníku. Ich rodinná anamnéza sa často skladá z nádorov rôzneho pôvodu (a malígnych) od najbližších príbuzných.

Symptómy intraprostatického papilómu prsníka

Je ťažké hovoriť o príznakoch intra-flow papilloma, pretože nemá špecifické klinické príznaky. Malé papilómy môžu byť prítomné v potrubiach asymptomaticky a prejavujú sa len vtedy, keď sa veľkosť zvyšuje.

Častejšie ako pacient s intracelulárnymi papilómami mliečnych žliaz sa zaznamenajú nasledovné príznaky:

- Prítomnosť hojného spontánneho výtoku z bradavky (vždy jeden!) Prsia. Výskyt výtoku sa môže meniť od seróznych po krvácanie. Niekedy pacienti naznačujú, že hojný výtok z bradavky prúdi tak voľne, že nechávajú škvrny na podprsenku. Najspoľahlivejšie kvalitné výbery v akomkoľvek vnturiprotokovoy papilloma prsníka je považovaná za prítomnosť krvi v nich, pretože to, čo oni sú lakované v ružovej, červenej alebo hnedej.

- Tesnenie alebo uzol, podobne ako malá pružná "guľa". Častejšie je uzol umiestnený v oblasti aródy (ak je papilóm v hlavnom kanáli) a pri pokuse o jej overenie dochádza k strednej bolesti. Ak počas vyšetrenia lekár stláča zhutňovaciu oblasť, z bradavky sa uvoľní niekoľko kvapiek krvavého výboja a samotný uzlík sa znižuje.

V skutočnosti je intraprostatický papilóm podobný injekčnej liekovke s krvavým obsahom, ktorá sa objavuje po traumatizácii ľahko poškodených papilí nádoru. To vysvetľuje prítomnosť krvi vo výtoku z bradavky. Keď je papillóm vytlačený, kvapalný obsah vychádza, takže sa znižuje.

Ak existuje infekcia v kanáli v zóne papilómu, môže sa v sekrétoch objaviť hnis.

Pre diagnostiku je dôležitá prítomnosť krvavého výtoku z bradavky. Pri intraprostatickom papilóme prsníka sa vyskytuje u 92%.

- bolesť postihnutého areolárneho regiónu. Niekedy sa v oblasti papilómu vytvára zápal v dôsledku pripojenia sekundárnej infekcie. Vyvíja sa lokálny edém, ktorý stláča nervové zakončenia umiestnené v paranazálnej oblasti a vyvoláva bolestivé pocity.

Podobne ako väčšina patologických stavov mliečnych žliaz sa intrapropatický papilóm objavuje na pozadí hormonálnej dysfunkcie. Preto môžu byť sťažnosti pacientov so všetkými týmito patológiami zhodné. Napríklad serózny výtok z bradavky sprevádza mastopatiu, zápalové ochorenia hrudníka a tiež sa objavuje na pozadí dyshormonálnych zmien menopauzy. Vzhľad zhutnenia v hrudníku tiež zahŕňa veľkú skupinu ochorení rôznej povahy. To sťažuje primárnu diagnózu a vyžaduje objasnenie diagnózy pomocou inštrumentálnych metód.

Takže pri prvotnom vyšetrení je prítomnosť papilomu intra-flow najvyššou pravdepodobnosťou, ak:

- existuje veľký spontánny výtok z bradaviek s prídavkom krvi;

- pri skúmaní zóny areola sa identifikuje malý, citlivý, zmätený uzol, ktorý sa môže po stlačení zmenšiť alebo zmiznúť;

- pacient má hormonálne poruchy.

Počas vyšetrenia sa odoberie kvapka bradavky, ktorá sa má odstrániť, a umiestni sa na sklo na následné cytologické vyšetrenie. Prítomnosť papilómu vnútri kanálu v prsnej žľaze je indikovaná detekovanými papilárnymi bunkami a krvou.

Na detekciu intracelulárneho papilómu prsníka pomáha:

1. Ultrazvukové vyšetrenie mliečnych žliaz. Odhaľuje prítomnosť povrchných alebo hlbokých útvarov, ktoré nepresahujú veľkosť polovice centimetra. Papillóm je vizualizovaný ultrazvukom ako formácia podobná bežnej cyst, naplnenej hustým obsahom. Vnútorný povrch takejto cysty je nerovný, tvorený početnými výrastkami (ako v karfiole). Častejšie sa v expandovaných mliečnych kanáloch tvoria intraprostatické papilómy, často na pozadí vytvárania malých cystov hormonálnej povahy. Pomocou ultrazvuku v oblasti papilómu je vidieť zväčšený kanál s obsahom kvapaliny. Výhodou ultrazvukových diagnostických metód je absolútna bezpečnosť, schopnosť "preskúmať" vnútornú štruktúru akejkoľvek formácie, tj rozlišovať cysty od obsahu kvapaliny od hustého uzla. Metóda tiež pomáha objasniť stav lymfatických uzlín okolo prsnej žľazy.

2. Mamografia. Röntgenová diagnostická metóda. Podobne ako ultrazvuk odhaľuje odlišnú patológiu prsných žliaz, vrátane nádoru.

Pacienti sa často pýtajú na otázku spoľahlivosti a vhodnosti ultrazvuku a mamografie, opýtajte sa, ktorá metóda je lepšia. Spoľahlivosť obidvoch metód je vysoká, ale všetko závisí od konkrétnej klinickej situácie. Niekedy sa obe metódy navzájom dopĺňajú a v iných situáciách stačí.

3. Duktografia. Mamografia a ultrazvuk neumožňujú skúmanie potrubia zvnútra a posúdenie jeho stavu. "Pozrite sa" vo vnútri potrubia dovoľuje metódu doktografii. Lúmen potrubia mliečnej žľazy je naplnený kontrastným materiálom a odoberajú sa röntgenové lúče. Papilóm na nich vyzerá ako naplnenie chyby.

Liečba intraprostatického papilómu prsníka

Z hľadiska vzniku a následkov Intraduktální papilómy nie sú dobre poznám, a súčasnej situácie ich malígne transformácie navrhnúť odborníci na logický záver: opustiť neriadené tvorbe v kanáli je nevhodný a potenciálne nebezpečné. Ak lekár ponúka pacientovi chirurgické odstránenie intraprostatického papilómu prsníka, nemala by byť vystrašená. Takýto návrh znamená len rozumné riešenie. Konečný verdikt o pôvode papilomavírusu a jeho "kvalite" robí histologické laboratóriu, študovať diaľkový nádor chirurg a okolité tkanivá.

Solitárnej papilómy sú vytvorené v hlavnom potrubí a prsníka nahmatať v peripapillary zóne (presnejšie, za bradavky), sú neškodné z hľadiska rozvoja malignity. Často sú však zranení alebo spôsobujú zápaly.

Viaceré papilómy sa nachádzajú v okrajových kanáloch (ďaleko od vsuvky). Malé viacnásobné vzdelávanie nie je skúmané, ale sú odhalené počas inštrumentálneho vyšetrenia (ultrazvuk, mamografia). Ich prítomnosť môže prejaviť nástup nežiaducich atypických zmien.

Nie všetky papilómy, ktoré sa tvoria v prsníku, sú nebezpečné, ale musia sa odstrániť chirurgicky bez ohľadu na štruktúru.

Neexistujú žiadne metódy špecifickej profylaxie vývoja intraperitoneálneho papilómu. Podľa najspoľahlivejšej hormonálnej teórie vývoja intracelulárnych papilómov pomáha včasná eliminácia hormonálnych porúch znížiť riziko recidívy.

Operácia s intraluminálnym papilómom prsnej žľazy

Akým spôsobom a akým objemom sa odstráni intraluminálny papilóm, chirurg sa rozhodne, že predtým študoval údaje zo všetkých vyšetrení.

Ak jednotlivé papilómy s lokalizáciou v hlavnom potrubí mlieka (asi bradavky alebo za ním), je vyrobená resekcii sektorovej (doslova, rezanie malú časť) prsníka. Po celkovej anestézie je narezaný na dvorca oblasti, inšpekciu potrubia, ich stav sa posudzuje, a potom odstráni malú časť prsného tkaniva, obsahujúce papilómy a poškodené potrubie.

Väčšina pacientov sa obáva zachovania estetického vzhľadu prsníka po operácii. Sektorová resekcia nevedie k deformácii prsnej žľazy a moderné metódy vykonávania chirurgických manipulácií na prsiach umožňujú zachovanie správneho tvaru a veľkosti, čím sa zabráni následným komplikáciám jaziev.

Ak papilóm vykazuje príznaky malígneho procesu, postihnutá mliečna žľaza by mala byť odstránená. Tiež príde v prípade viacerých papilómov nachádzajúcich sa v periférnych častiach prsníka.

Do troch rokov po operácii sa papilómy môžu "vrátiť". Relapsu ochorenia je všeobecne spojená s nesprávneho spracovania, po chirurg odstráni sám intraduktální papilóm, ale dôvod pre jeho vzhľad nie je eliminovaná a môže vyvolať opätovnej tvorbe nádorov. Aby sa zabránilo takémuto scenáru, po odstránení nádoru sa uskutoční liečba proti relapsu.

Intra-flow papilloma prsníka - čo je to a ako sa s ním zaobchádzať

Prítomnosť difúzny mastitídy môže byť základom pre vznik prsníka intraduktálního papilómu v - benígne nádor tsistadenopapillomy, vnútri mliečnych kanálikov a je rizikovým faktorom pre vznik zhubných nádorov prsníka.

Intradukulárny papilóm prsnej žľazy - čo to je?

Anatomicky mliečna žľaza pozostáva z mliečnych lalôčok, v ktorých sa vytvára tajomstvo, a kanály, ktoré dodávajú mlieko do vsuvky. Jemná papilárne formácie, intraduktální priestory objavujúce sa v blízkosti bradavky prsníka alebo akejkoľvek časti mliečnych kanálikov, sú benígne epiteliálne výrastky Intraduktální bunky. Patológia je pomerne zriedkavá (nie viac ako 10% všetkých typov mastopatie), hlavný príznak - rozdelenie bradavky a liečba zahŕňa vykonanie chirurgickej operácie. Je dôležité včas identifikovať jeden alebo viacero novotvarov, aby sa zabránilo vzniku rakoviny prsníka.

Príčiny intradermálneho papilómu

Cystadenopapillóm je dyshormonálne ochorenie, ktoré sa vyskytuje, keď je narušená endokrinná rovnováha. Medzi provokujúce faktory patria:

 • predĺžený priebeh difúznej mastopatie bez liečby;
 • neplodnosť alebo odmietnutie plodenia;
 • časté prerušenie nežiaduceho tehotenstva;
 • prítomnosť gynekologických ochorení (leiomyóm maternice, endometrióza, nádor vaječníkov);
 • celková endokrinná patológia (metabolický syndróm, obezita, ochorenie štítnej žľazy, nádory produkujúce hormóny);
 • tehotenstvo (hormonálne zmeny stimulujú zmeny vo vnútri toku);
 • chronických zápalových ochorení v prílohách;
 • fajčenie;
 • chronické stresové situácie;
 • znížená imunitná ochrana.

Akýkoľvek stav a ochorenie vedúce k poruchám endokrinného stavu a vytváraniu podmienok pre rast nádoru môže spôsobiť tvorbu jediného a viacerých intrapropatických papilómov.

Symptómy a diagnostika chorôb prsníka

Každá žena by mala starostlivo sledovať stav prsníka a mesačne hodnotiť mliečne žľazy pomocou samošetrenia. Indikáciou na postúpenie špecialistovi je detekcia tvorby uzlín ľubovoľnej veľkosti alebo spontánneho vypúšťania z bradaviek, ktoré môžu mať nasledujúcu podobu:

Bez ohľadu na povahu výtoku z bradaviek je potrebné vykonať tieto diagnostické testy:

 • mikroskopické vyšetrenie exkrécií získaných pri vyšetrení cicavčieho lekára (cytológia);
 • ultrazvukové skenovanie (ultrazvuk mliečnej žľazy);
 • mamografia;
 • hromoduktografiya (rentgenkontrastní štúdie pomáha vizualizovať a identifikovať pohyby mliečna dilatačné alebo zlomenia potrubné ako skutočné príznaky choroby);
 • krvný test pre marker rakoviny (CA-15-3);
 • MRI (s najmenším podozrením na malígny nádor);
 • biopsia neoplazmy (vylúčenie rakoviny prsníka a potvrdenie benígnej povahy procesu).

Je rýchlejšie a ľahšie identifikovať centrálnu polohu nádoru (v bezprostrednej blízkosti vsuvky). Komplikované s periférnym cystadenopapillómom, keď sa výskyt rastu vyskytuje v hĺbke prsnej žľazy. Lekár-mamológa po kompletnom a dôkladnom vyšetrení diagnostikuje (kód na ICD-10 - D24) a predpíše terapiu.

ahoj Aké ultrazvukové príznaky naznačujú prítomnosť intraprostatického papilómu v hrudníku? Alain, 39 rokov.

Ahoj, Aleno. Pri ultrazvukovom vyšetrení lekár uvidí malé cystické lézie s nerovnými hranicami. Je potrebné odhadnúť veľkosť a umiestnenie v hrudníku. Dôležitým faktorom je stav lymfatických uzlín v axilárnej oblasti. Optimálne doplňte štúdiu s viac informatívnymi diagnostickými technikami (mamografia, doktografiya).