Hlavná

Ateróm

Ako odstrániť jazvy doma

Najradikálnejší spôsob odstránenia starých jaziev je operácia. Avšak, nie každý sa rozhodne ležať pod chirurgickým nožom a bude mať pravdu. Ľudové nápravné prostriedky pomôžu dosiahnuť významné výsledky doma a vykonávať primerané, ale menej nákladné odstránenie jazvy. Ak sa postup začne včas, je možné úplne odstrániť kozmetické chyby.

Intenzívny mechanický peeling, brúsenie jazvy

Táto metóda je celkom efektívna, ale nie bezpečná a nie úplne príjemná. S jeho pomocou môžete odstrániť jazvy po celom tele.

Žuvačka, špongia alebo masážna kefa by mala aktívne masírovať oblasť s jazvou. Čím hrubšia kefa, tým väčší účinok na pokožku.

Ak je jazva na tvári, liečba týmto spôsobom by sa mala vykonať veľmi opatrne pomocou špeciálnej masážnej kefky na tvár. Je oveľa mäkší a nebude to tak citlivo poškodiť jemnú pleť. Tiež je vhodný obvyklý mäkký nechtový súbor.

Pre silnejší účinok môžete použiť zakrivené alebo vyrobené doma. Koža bude okrem brúsenia dostať aj živiny, ktoré aktivujú metabolické procesy a stimulujú produkciu kolagénu a elastínu.

Po ukončení procedúry je potrebné odstrániť zvyšky výrobku pomocou teplej vody, dezinfikovať a aplikovať utišujúci krém. Môžete použiť detský, "Bepanten" alebo pantenol.

Takáto liečba by sa nemala uskutočňovať viac ako raz za týždeň.

Chemický peeling doma

Chemické peelingy sú klasifikované nasledovne:

 • Povrch - ovplyvňuje horné soli pokožky a podporuje regeneráciu buniek.
 • Stred - preniká hlbšie a vedie liečbu na strednej úrovni epidermis.
 • Hlboké je najradikálnejšie, ale aj najefektívnejšie. Neodporúča sa to však vykonávať doma, aby sa zabránilo popáleninám a zraneniam kože.
Proti jazdcom použite mediálny a hlboký peeling. Liečba povrchovým olupovaním je menej účinná, výsledok však môžete dosiahnuť, ak to robíte pravidelne.

Povrchový peeling chloridom vápenatým

Ak chcete odstrániť jazvu týmto spôsobom, budete potrebovať chlorid vápenatý, ktorý si môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni bez lekárskeho predpisu. Koncentrácia pre prvé postupy - 5%. Ak nie sú žiadne problémy a vedľajšie účinky, môžete použiť 10% roztok.

Na predtým očistenej a úplne suchej tvári naneste roztok chloridu vápenatého s hubkou. Nechajte prvú vrstvu vysušiť a použite ďalšiu. Mali by existovať štyri alebo päť takýchto vrstiev (prvýkrát). V ďalších postupoch - až do 8.

Nechajte minúty päť až desať.

Potom položte mydlo na ruky (dieťa je najlepšie). Pri ľahkých pohyboch odoberieme liek. Pod prstami sa vytvoria vločky - to sú mŕtve bunky epidermis.

Odstránenie jazvy týmto spôsobom je úplne možné len v prípade takéhoto postupu pravidelne a dostatočne dlho.

Stredný peeling s kyselinou salicylovou

3 tablety aspirínu sa rozomelú na prášok a zmiešajú sa s pol tekutou lyžičkou vody, mlieka, kefíru alebo jogurtu - ktoré sa vám páči viac.

Zmes sa nechá stáť 5 minút a pridá sa do neho polovica čajovej lyžičky prírodného medu.

Táto hmotnosť sa má aplikovať na predtým očistenú tvár a nechať ju 15 minút. Umyte teplou vodou.

Pozor prosím! Počas postupu môžete pocítiť slabé brnenie - to je normálne. Pred použitím tejto liečby však vykonajte test citlivosti.

Test citlivosti

Stojí za to venovať osobitnú pozornosť tejto položke. Koneckonců, úspech postupu a očakávaný výsledok bude závisieť od toho.

Je potrebné aplikovať aktívnu zmes na ohyb z vnútra a nechajte ju niekoľko minút. Ak necítite žiadne nepríjemné pocity a pokožka sa nezhoršuje nadmerne - môžete použiť roztok na odstránenie jazvy.

Domáca kozmetika

Kozmetické výrobky vyrábané doma na liečbu jaziev sú najviac ospravedlniteľné s defektmi na tvári. Môžu sa vyskytnúť v dôsledku pichľaviek, akné alebo akné. Ale väčšina z nich je obviňovaná z ich vzhľadu.

Vytláčať alebo odstraňovanie takýchto útvarov ako pľuzgieriky, pupienky a iné dočasné bezproblémové viesť k zjazveniu, niekedy veľmi nápadné, aby sa odstránili čo nie je tak jednoduché.

Liečba takýchto jaziev sa môže uskutočňovať jednoduchým, ale celkom efektívnym spôsobom doma.

Houseplant, nazývaný stále Yarrow - krásny mono-znamená z jaziev.

Musíte vziať spodný list aloe, opláchnuť ju pod tečúcou vodou a odlupovať ju. Výsledná buničina sa brúsi a aplikuje sa na miesto jaziev. Nechajte päť hodiny. Za mesiac sa ani nezobrazí stopa vašich jaziev.

Ak chcete použiť iba šťavu - urobte veľa z toho.

Ale aloe môže byť tiež použitý v maskách s medom, vaječným žĺtkom a fermentovanými mliečnymi výrobkami. Všetky tieto zložky navzájom posilnia svoju činnosť a "urobia" pokožku tak, aby sama vyrobila potrebný kolagén.

Vitamínový koktail

Vitamín E je možné zakúpiť v každej lekárni. Je to olejovitý produkt, ktorý veľmi dobre ovplyvňuje pokožku a aktivuje metabolické procesy v epidermis.

Môže byť použitý ako v čistej forme, tak aj v zmesi so základným olejom - ružovým, mandľovým, olivovým. Pre vyblednuce pokožku - jojobu, makadamu.

Tento vitamínový koktail sa aplikuje na jazvy. Nemožno ju odstrániť, ale nechajte ju absorbovať do kože.

Takáto maska ​​sa môže aplikovať na celú tvár, ale po 15 minútach odstrániť zvyšky mäkkého tkaniva a zostať len v oblasti jaziev.

Hlinená maska

Takáto maska ​​sa musí robiť denne. To je najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob odstránenia zjazvenia, ale aj veľmi dlho.

Vezmite zelenú hlinku a zrieďte ju vodou až do konzistencie kyslej smotany. Aplikujte na jazvy každý deň a nechajte 20-30 minút.

Ak nemáte zelenú po ruke, urobí to modré alebo ružové. Ale bude to menej efektívne.

štiepeniu

Šťava z citróna, uhorky a harmančeka sú jemné bielenie a antiseptické látky. S ich pomocou môžete dosiahnuť objasnenie jaziev, vyhladenie okrajov a zníženie povrchu, ktorý sa zdvihne nad všeobecné pozadie pokožky.

Citrón nie je nedostatok citrusov kedykoľvek počas roka. Pre citrón natieranie je preto lepšie použiť plátok čerstvého citróna.

Cucumber je lepšie, aby čerstvé. Ale v obchode nemôžete vždy kúpiť kvalitnú zeleninu bez chemických prísad. Preto, v lete, používať uhorky zo záhrady. A v zime môžete zmraziť šťavu v ľadových formách. Tiež si otrite svoje tváre. Dodatočne tónuje pokožku, obnovuje prirodzenú farbu, stimuluje krvný obeh a aktivuje metabolické procesy.

Jazvy a jazvy sú nepríjemný fenomén, ktorý môžete eliminovať doma. Ale musíte byť trpezliví a dlho musíte pravidelne vykonávať lekárske procedúry.

Odstránenie hlbokých jaziev chemickým peelingom

Odstránenie jaziev a jaziev v teplej dobe

Chemický peeling je najúčinnejší spôsob, ako odstrániť hlboké atrofické a hypertrofické jazvy a jazvy spôsobené ťažkým a veľmi ťažkým akné. S ohľadom na bolestivých procedúr a kože spôsobuje výrazné traumatickú expozíciu, chemický peeling sa používa v prípadoch, keď s použitím iných, menej radikálny spôsoby, ako odstrániť jazvy, nedosiahla uspokojivý výsledok.

Jazva sa odstraňuje spolu s povrchovou vrstvou epidermis, ktorá bola podrobená dermatologicky kontrolovanému chemickému spáleniu spôsobenému pôsobením kyseliny. Liečivý prípravok môže obsahovať kyselinu s rôznymi koncentráciami, takže lekár určí hĺbku penetrácie liečiva do pokožky a teda hĺbku odstránenia tejto vrstvy. Kyselina pôsobí na pokožku 2-3 minúty. Následne sa kyselina odstráni špeciálnym liekom.

Pred aplikáciou chemického peelingu sa odporúča pripraviť pokožku inými terapeutickými prostriedkami - mikrokrénovou terapiou, darsonvalizáciou, mikrodermabrázou.

Typy chemického lúpania:

Koncentrácia kyseliny, ktorá je súčasťou kompozície aplikovanej na pokožku, určuje stupeň intenzity horľavosti hornej vrstvy epidermis. Podľa týchto znakov je chemický peeling podmienene štruktúrovaný do nasledujúcich skupín:

Povrchový chemický peeling

Používa sa na zúženie pórov a vysušenie pokožky akné. V závislosti od typu kyseliny obsiahnutej v prípravku sa rozlišujú tieto typy povrchových peelingov:

 • salicylová 15%,
 • mlieko,
 • Jassner, ktorý zahŕňa resorcinol a kyseliny: mliečnu a salicylovú,
 • glykol,
 • mandle,
 • pyrohroznová.

Bolestné pocity v priebehu postupu sú malé. Trvanie jednej relácie je 30 minút. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je 8 týždňov s frekvenciou jedného postupu za 2 týždne.

Stredný chemický peeling

Používa sa na odstránenie plytkých funkčných jaziev, odstránenie pavúkov a hyperpigmentácie kože. Postup je charakterizovaný pôsobením kyseliny na bazálnu vrstvu epidermis. Kvôli bolestivým pocitom sa vykonáva s lokálnou anestézou. Prípravné obdobie trvajúce 14 dní je povinné, počas ktorého sa pokožka ošetruje špeciálnymi liekmi a niektorými druhmi post-terapie.

Stredná chemická kôra zahŕňa nasledujúce typy:

 • retinovej
 • kyselina trichlóroctová,
 • salicylová 30%.

Liečebný cyklus sa ukončí o 1 mesiac. Počas tejto doby dochádza k úplnej obnove pokožky - horná vrstva sa postupne odlupuje a na jej mieste sa vytvorí nový. Koža má intenzívnu červenú farbu, pacient pocíti pocit sucha a tuhosti pokožky.

Hlboký chemický peeling

Jediný spôsob, ako odstrániť hlboké a rozsiahle jazvy a jazvy, ktoré vznikli ako dôsledok ťažkého a veľmi ťažkého akné. Výsledkom pôsobenia špeciálneho činidla, ktorý obsahuje kretonový olej a fenol, je odstránenie hornej vrstvy epidermis do hĺbky 0,7 mm. Postup je určitým nebezpečenstvom a veľmi bolestivý. Jeho vykonávanie je prípustné iba na účel a pod osobným dohľadom skúseného kozmetika špecializovaného na chemické peelingy. Po vykonaní hlbokého odlupovania je tvár nepretržitou ranou. Doba rehabilitácie je 6 mesiacov.

Akýkoľvek druh uvedeného peeling vyžaduje, ako prípravné obdobie a obdobie rekonvalescencie, počas ktorej sa na kožu hydratovanú na dennej báze, sú vykonávané kŕmenie postup epidermis, nevystavujte kožu priamemu slnečnému žiareniu, vetru, je to žiaduce úplné odmietanie používania dekoratívnej kozmetiky a make-up.

Pomáhajú chemické peelingy zbaviť sa jaziev?

V ideálnom prípade hladká a hladká pleť je štandardom mladosti, krásy a zdravia. Jazvy na koži sú jedným z najčastejších problémov pre obe pohlavia. Príčinou výskytu prirodzenej defekty môže byť množstvo, od špecifických chorôb až po chirurgické zákroky a popáleniny. Tkanivo jazvy sa tvorí, keď sa tvorí epidermis s poruchami. Existuje mylná predstava, že iba chirurgické metódy pomáhajú zbaviť sa vonkajšej defekty. Peeling pomáha proti jazdám rôznych typov. "Mladšia" jazva, tým vyššia je pravdepodobnosť úspešného výsledku postupu.

obsah

Video príbeh o dermatokozmetológovi o chemických peelingoch ↑

Aké peelingy sa používajú na odstránenie jaziev a jaziev ↑

Moderná kozmetológia ponúka množstvo peelingov v boji s malými estetickými jazvami a jazvami.

Hlavné odrody najbežnejšie používaných peelingov sú založené na odlišnom princípe činnosti, ale všetky vedú k rovnakému výsledku

Medzi šijacími strojmi v salóne sú najčastejšie tieto:

 1. Dermabrázia je metóda, pri ktorej sa na povrch pokožky aplikuje špeciálna kompozícia, ktorá má brúsny účinok a brúsi horné vrstvy kože.
 2. Laser (uhličitá, erbium a tak ďalej.) Sk kvôli odstráneniu zjazvené tkanivo, čo vedie ku kolagénu remodelácia začína, čo vedie k vyrovnaniu povrchu kože.
 3. Fenolický - metóda je založená na deštrukcii hlbokých štruktúr tkaniva jazvy, na mieste ktorého sa tvorí neskoršie spojivové tkanivo, ktoré má normálnu štruktúru.

Chemické peelingy sú založené na vplyve liekov pozostávajúcich z komplexu kyselín na povrch postihnutej oblasti kože

Mnoho z týchto druhov peelingov je schopných zvládnuť aj staré jazvy. Voľba metódy korekcie defektov vzhľadu závisí od štruktúry tkaniva jazvy, od úrovne "zložitosti" defektu a od kožnej reakcie.

Chemický peeling z jaziev je účinným spôsobom, ako napraviť chyby pokožky ↑

Chemický peeling je jednou z najstarších a bežne používaných metód odstraňovania jaziev a jaziev. Predtým, než bola vykonaná hlavne s použitím kyseliny salicylovej. V modernej kozmetológii existuje viac ako 50 typov chemického peelingu v závislosti od účinných zložiek.

Podľa stupňa vplyvu na jazvy a jazvy môže chemický peeling ovplyvniť strednú a hlbšiu vrstvu kože.

Hlboké chemické odlupovanie sa používa na odstránenie starých jaziev

Odstránenie defektu a vyrovnanie povrchu kože nastáva v dôsledku pôsobenia vysoko koncentrovaných prípravkov. Tkanivo jazvy sa zmäkne a zriedi pôsobením kyselín. Farba postihnutej oblasti pokožky sa stáva blízka farbe zdravej pokožky, čo je dôležité najmä pre jazvy s karmínovým a modrastým nádychom.

Procedúra pre chemický peeling z jaziev sa vykonáva v kozmetologickej miestnosti s lokálnou anestézou

Po rozpustení horných vrstiev pokožky dochádza k odlupovaniu odumretých kožných buniek a tvorbu ochrannej kôry, ktorý nakoniec zmizne začína nový čistý kože.

Chemický peeling je docela účinný pri korekcii a odstraňovaní atrofických a mierne exprimovaných hypertrofických jaziev.

Pozoruhodné zlepšenia sa zaznamenali už od prvých okamihov po procedúre: vyrovnávanie kože je vyrovnané

Aby sa dosiahol požadovaný kozmetický účinok, postup sa vykonáva v 2-3 fázach, intervaly medzi sedením v závislosti od stupňa regenerácie kože môžu byť od jedného do troch mesiacov.

Medzi mínusmi postupu je potrebné zdôrazniť, že nie je možné vždy použiť na citlivú a tenkú pokožku. Navyše niektoré chemické zložky môžu spôsobiť alergické reakcie.

Doba zotavenia po chemickom odlupovaní ↑

Obdobie rehabilitácie po ukončení procedúry trvá dva až štyri týždne.

Počas tohto obdobia je dôležité dodržiavať všetky odporúčania lekára: chrániť pokožku pred priamym slnečným žiarením a tiež mrazovým vzduchom a vetrom

Oblasti deformovanej kože po ošetrení chemickým zložením sú často pokryté kôrou, pod ktorou sa vytvárajú nové zdravé bunky. Kôra sa odmieta počas nasledujúcich 3-5 dní a s ňou hĺbka jazvy tiež zmizne.

Počas niekoľkých dní na ošetrovaných miestach môže dôjsť k hyperémii a opuchu. Mierne vyjadrené peeling a hnedé kôrky na povrchu bývalej jazvy môžu trvať sedem až desať dní. To je spôsobené tým, že počas tohto obdobia pokračuje intenzívny vplyv zložiek chemického zloženia.

Retinol, ktorý je súčasťou chemických peelingov, je účastníkom procesu obnovy pokožky, veľmi uľahčuje proces hojenia. Pod pôsobením komponentu sa dermis reštrukturalizuje a zlepšujú sa ochranné vlastnosti postihnutej oblasti a zlepšuje sa kvalita pokožky.

Účinnosť chemického lúpania závisí predovšetkým od toho, ako šikovne kozmetička vyhodnotila možnosti pokožky pacienta a vykonala samotný postup

Odlupovanie od jaziev môže buď premeniť vzhľad, eliminovať chyby alebo vytvoriť dlhodobé estetické problémy pre pacienta. Preto by sa s osobitnou zodpovednosťou mal zaobchádzať s výberom špecialistu a metódami na opravu jazvy alebo jazvy.

Peeling z jaziev a jaziev na tvári

Často sa z rôznych dôvodov na pokožke objavujú jazvy a jazvy a v takýchto prípadoch sa najefektívnejším prostriedkom na ich odstránenie považuje za peeling.

Aký typ lúpania s jazvami a jazvami na tvári: účinok a efekt kože ^

Odlupovanie od jaziev na tvári je postup zameraný na čistenie hornej vrstvy pokožky z keratinizovaných častíc a jej následnej regenerácie. Preto je v dôsledku obnovy pokožky, že jazvy zmiznú a mnohé ďalšie nedostatky tiež zmiznú.

Aké sú peelingy na odstránenie jaziev a jaziev:

 • Chemický peeling z jaziev: vykonávaný s kyselinami na povrchu alebo strednej úrovni doma a hlboké čistenie sa vykonáva iba v salónoch;
 • Laser: vykonáva sa prakticky bezbolestne, na zotavenie po tom, čo trvá len 2-3 dni;
 • Coral: zmes na jeho realizáciu obsahuje korálové čipy a môže byť použitá samostatne i v kabíne.

Ktorý peeling je lepší od jaziev závisí od konkrétnej situácie: ak sú jazvy dostatočne hlboké a príliš viditeľné, potom sa chemikálie a laser považujú za najefektívnejšie. V plytkej a nie jasne koralovej pomáha.

Môžete získať ďalšie výhody peelingu na tvári s jazvami po akné, ktorá je vyjadrená v nasledovných:

 • Okrem odstraňovania hlavných nedostatkov pomáha odstraňovať peeling odlupovanie, vyhladzuje tón tváre, odstraňuje akné a vrásky;
 • Pri použití kyselín sa proces starnutia spomaľuje, a preto sa odporúča pre ženy vo veku 30 rokov a viac.

To znamená, že škálovanie jaziev prináša veľa výhod a výsledkom je, že pokožka sa stáva dokonale čistou a hladkou.

Peeling pomáha chrániť pred zjazveniami?

Potom, čo sa dozvedel od peeling akcie škvrny a jazvy, nie je pochýb o tom, aby sa jeho účinnosť: môže byť použitý na odstránenie vád za jeden mesiac, a s kyselinou hlboké čistenie žiadne jazvy, dokonca najhlbšia, miznú raz a navždy.

Napriek všetkým pozitívnym vlastnostiam, peeling na odstránenie jaziev z tváre, má niekoľko negatívnych aspektov:

 • Po očistení kyselinami sa spravidla vyžaduje rekonštrukcia, ktorá môže trvať dva dni až jeden mesiac v závislosti od hĺbky nárazu. Takmer po celú dobu je koža v podráždenom stave, pretože kyseliny spôsobujú zvláštne popáleniny, ktoré sa uzdravujú v procese rehabilitácie;
 • Peeling sa nedá použiť v mnohých prípadoch: kupperóza, exacerbácia herpesu, tehotenstvo, závažný zápal, rakovina a duševné ochorenie.

Na čo iné problémy sa odporúča odlupovať od škvŕn od jaziev:

 • Vrásky, znížený tón;
 • Akné, akné, akné a akné;
 • Mastný lesk;
 • lúpanie;
 • Pery a pigmentácia.

Peeling z jaziev po akné doma: recepty ^

Glykolový peeling z jaziev

Postup čistenia kyselinou glykolovou sa uskutočňuje nasledujúcim spôsobom:

 • Tvárou do tváre mlieko s kyselinou hyalurónovou na odstránenie make-upu, potom aplikujeme odmasťovací gél s obsahom tejto kyseliny v 5%;
 • Použitím štetca aplikujeme samotný peelingový gél s koncentráciou kyseliny glykolovej od 35 (povrchnej) do 75% (medián);
 • Po 10 minútach používame špeciálny neutralizátor;
 • My sa umyjeme vodou, používame utišujúcu masku.

Laserový peeling jaziev a jaziev

Vplyv na kozmetické chyby pomocou samotného lasera nebude fungovať, pretože tento postup vyžaduje prítomnosť odborných skúseností a vysokú presnosť:

 • Na klientovej čistej koži odborník vedie trysku s teplým alebo studeným laserom, potom sa aplikuje antiseptikum a všetky kroky sa opakujú;
 • Trvanie postupu je od 40 minút do 1 hodiny.

Retinoický peeling z jaziev

Žltý retinálny peeling sa vykonáva analogicky s glykolovou, ale okrem jaziev eliminuje a niekoľko ďalších problémov:

 • akné;
 • vrásky;
 • keratóza;
 • Zvýšený tok mazových sekrétov.

Coral škrabanie z jaziev

Čistenie koralovými zložkami je nasledovné:

 • Najprv odstráňte všetok make-up, potom otrite lotion;
 • Dali sme pre-peeling zlúčeninu, ktorá sa obyčajne predáva spolu s peeling;
 • Ošetrujeme epidermis s peelingom, masáž s ľahkými pohybmi;
 • Po 2 minútach vyplachujte vodou, použite zvlhčujúci krém na opaľovanie.

TSA peeling z jaziev

Čistenie kyseliny trichlóroctovej je veľmi jednoduché a poskytuje dobré výsledky:

 • 3 týždne pred začatím liečby začneme používať krém alebo pleťový krém s alfa hydroxy kyselinami;
 • Vyrábame 50% kyslý roztok, ktorý sa rovná časti vody v plastovej nádobe.
 • Odstránime všetku kozmetiku, utrite odmasťovacím mliekom;
 • Zvlhčujeme bavlnený tampón v pleťovej vody, ošetrujeme pokožku;
 • Po 3 minútach odstráňte všetko zmesou 200 g vody a jedlej sódy (2 lyžice);
 • Používame antibiotický krém;
 • Po dvoch týždňoch po zasadnutí je zakázané používať make-up.

Najlepšie tvárové peeling vyrovnávanie jaziev a jaziev: odporúčania, odporúčania ^

Upratovanie doma je povolené maximálne raz za týždeň, ak sa vykonáva na povrchu a dvakrát za mesiac - na mediánovej úrovni. Všeobecný kurz sa zvyčajne skladá z 10 procedúr, ktoré poskytujú nasledujúce výsledky používania lúpania s jazvami a jazvami na tvári:

 • Absencia akýchkoľvek kozmetických chýb;
 • Zdvíhanie vrások;
 • Zarovnanie tónu pleti.

Recenzia o domácom peelingu pre tvár z jaziev:

Anastasia, 34 rokov:

"Potreboval som odstrániť jazvy a kvôli tomu som si vybral kyselinu glykolovú. Samozrejme, počas zasadnutia došlo k miernemu pocitu pálenia, ale kvôli účinku, ktorý mi dal, bolo dobré trpieť. Doslova po troch postupoch sa moja koža konečne stala čistou "

"Odstraňoval som pigmentáciu pomocou peelingu TCA. Jeho charakteristickým rysom je, že netreba minúť každý týždeň - urobil som to raz za mesiac a získanie výsledku, ktoré som potreboval, stačilo na dva postupy "

Ekaterina, 27 rokov:

"Od samého detstva mi nebolo možné žiť jazvy po akne, ale nakoniec som ich zbavil pomocou kyseliny retinovej. Samozrejme, po prvýkrát sa nedali odstrániť, ale po 7 postupoch som dosiahol svoje "

Tvár bez chýb: vyberáme zuby po akné

Fyzikálny alebo chemický peeling z jaziev po akné je nevyhnutným postupom na odstránenie nepríjemných následkov akné alebo akné. Pre väčšinu žien je to exfoliácia mediálna, pretože povrchný vplyv na hustú jazvovú tkanivu je neúčinný a hĺbka je predpísaná len pre vekovú kožu. Špeciálne olúpanie z jaziev po hnisavých vyrážkach na tvári umožňuje zabudnúť na problém po druhom postupe.

Kozmetická starostlivosť o jazvy

Jazvy na tele, a to najmä na tvári, sú považované za zákerné vady vzhľadu, ktoré môžu výrazne znížiť sebavedomie a spôsobiť mnoho psychologických komplexov. Avšak, tvorba jaziev zhutní užitočné pre organizmus: jazva lokalizuje miesto poranenia, popálenia, alebo zápalu, nedovolil mu, aby aj naďalej expandovať na pokrytie nákladov na okolité tkanivo. Vyrážky, vrátane akné, sú druhom ochrany kože pred opätovným výskytom abscesov, vredov a výskytu infekcií.

Dermatológovia rozlišujú štyri druhy jazvových tkanív. Kozmetické metódy môžu pokrývať iba dva druhy jaziev: normotropné a hypotrofické, len plastická chirurgia pomôže zbaviť sa ostatných.

Normotrofické jazvy sú menšie formácie na koži, ktoré dávajú tuberosity, hustotu a vizuálnu hrubosť. Takéto chyby sa líšia tvarom a veľkosťou, sú dôsledkami drobných poranení, furunkulózy, akné, ťažkej formy akné, ovčieho kiahne alebo osýpok. Normotrofická jazva sa podobá tuleniu alebo uzlu, ktorá vyčnieva nad pokožkou. Zriedkavo sa rieši a vo väčšine prípadov vyžaduje kozmetické rušenie vo forme šupiek. Najčastejšie sú tieto jazvy klasifikované ako post-akné.

Hypotrofické jazvy sa inak nazývajú "strihy". Jedná sa o predĺžené ploché úseky kože bieleho alebo ružového sfarbenia, ktoré nevyčnievajú nad jeho povrch. Vzhľad striae je spojený s nedostatkom pokožky bielkovinových vlákien kolagénu - stavebného materiálu buniek. Hypotrofické jazvy sú tiež vystavené exkrécii pomocou hardvérových a chemických peelingov.

Úplne odstráňte neeestetické tkanivo jazvy z otvorenej kože s kozmetickými kompozíciami na odlupovanie alebo mechanické vystavenie je nemožné. Jazva sa môže vyhladit ', takže je menej nápadná.

Liečba jaziev po akné je vážnou kozmetologickou metódou. Preto by ste sa nemali snažiť vyrovnávať tkanivo jazvy s domácimi procedúrami - sú plné komplikácií a zvýšených jaziev. Vhodným spôsobom, ako sa zbaviť stopy akné žene, môže vyzdvihnúť len kozmetik alebo dermatológ. Postup a počet procedúr sú určené na základe trvania defektu, jeho typu, chronických ochorení a možných alergických reakcií na lieky.

Vlastnosti peelingu proti tkanivám jazvy

Hardvérová a kyslá exfoliácia je považovaná za osvedčený prostriedok na zbavenie sa plytkých striae a uzlíkov po akné. Špeciálny peeling z jaziev umožňuje zničiť hornú vrstvu mŕtvej epidermis a spolu s ním hustú jazvovú tkanivu. Rekonštrukcia vnútorných procesov v dermis stimuluje tvorbu kolagénových a elastínových vlákien, ktoré prispievajú k vytvoreniu novej kože bez starých nedostatkov. Preto, anti-zjazvenie šupky sú zložité postupy, ktoré súčasne pomáhajú zbaviť mriežky veku a tvárových vrások, stareckých škvŕn, zvýšenej mastnoty začervenanie kože a zápalu.

Fyzikálne a chemické peelingy majú spoločný mechanizmus na vyhladenie jaziev a jaziev:

 • počas kozmetickej manipulácie sa hrubé tkanivo rozpustí s kyselinami alebo sa rozomelie jemnými abrazívami;
 • peeling session aktivuje metabolické procesy v zdravých bunkách, normalizuje tvorbu kolagénových vlákien a produkciu kyseliny hyalurónovej kožou;
 • Jazvy sa odlupujú spolu s kôrkami hornej vrstvy kože. Je striktne zakázané dotýkať sa, natož odstrániť chrasty. To vedie k výskytu veľkých depresií;
 • Po 7-10 dňoch sa v mieste jazvy vytvorí nová hladká koža.

Väčšina peelingov z jaziev po akné má bežné kontraindikácie:

 • tendencia kože tvoriť hlboké a bolestivé keloidné jazvy;
 • plánovaný alebo nástup tehotenstva, obdobie dojčenia;
 • individuálna intolerancia aktívnych zložiek prípravkov na olúpanie;
 • couperóza a rosacea;
 • herpetické erupcie;
 • onkologické nádory;
 • kardiovaskulárne choroby;
 • ochorenia pečene a obličiek;
 • narušenie endokrinného systému;
 • vysoký krvný tlak;
 • diabetes mellitus.

Povrchová a stredná exfoliácia sa aplikuje na čerstvé jazvy po akné. Hlboké peelingy odporúčajú lekári vo výnimočných prípadoch, napríklad so starými jazvami karmínového alebo lilačného odtieňa.

Najlepšie fyzické peelingy s post-akné

Počas procesu mechanickej exfoliácie je jazvnaté tkanivo ovplyvnené laserovým lúčom alebo malými abrazívnymi časticami, napríklad diamantovými alebo koralovými trieskami. Fyzický odlupovanie tváre vám umožní vyhladenie jaziev po akne po dobu približne 3-4 sedení dlhú dobu.

Laserový peeling

Brúsenie kože laserovými lúčmi s určitou vlnovou dĺžkou je dobré pre jazvy, ktoré zostávajú z purulentného zápalu. V závislosti od hĺbky a predpisu tkaniva jazvy doktor dokáže nezávisle regulovať stupeň penetrácie svetelného lúča, takže tento lúpanie môže byť mediálne aj hlboké. Laser odstraňuje jazvu po vrstve v dôsledku úplného úplného zmiznutia jazvy a starých sa stáva neviditeľným. Pre kompletnú transformáciu postačí 2-3 procedúry laserového lúpania.

Mikrokryštalická dermabrázia

Pri mikrodermabrázii sa jazvy po akné rozdrvia pomocou špeciálnych trysiek s ukladaním diamantového prášku z mikrónov. Tento peeling je hlboký typ, takže postup sa vykonáva s anestetikom a vyžaduje dlhodobé hojenie kože. Mikrodermabrázia vám umožňuje zabudnúť aj na hlboké jazvy a strihy, pretože počas tejto doby nielen zničí jazvu, ale aj okolité spojivové tkanivo.

Odborníci na povrchový korálový peeling odporúčajú používať hlavne mladú pleť, ktorá je náchylná na zjazvenie po akné. Počas exfoliácie sú horné epidermálne vrstvy rozomleté ​​zemnými korálmi. Účinok na pokožku sa ukáže byť jemný, čas na zotavenie je obmedzený na 5-7 dní.

Účinné kyseliny v post-akné

Kyselinové peelingové zlúčeniny pomáhajú vyrovnávať len plytké jazvy po akné. Navyše povrchová chemická exfoliácia na ničenie jazvového tkaniva je bezmocná. Odstránenie jaziev a uzlín môže len stredné a hlboké peeling techniky. V odpovedi na otázku, ktorá chemická peeling by lepšie vyhladila post-akné, kozmetológovia uvádzajú nasledovné hodnotenie.

Peeling 35-50% s kyselinou trichlóroctovou (TCA)

Pri strednom alebo hlbšom čistení kože s použitím kyseliny trichlóroctovej sa do prostriedkov na exfoliáciu pridá glykolát. Táto chemická "susedstvo" môže zmäkčiť tkanivo jazvy a úplne ho vylúhovať v 3-5 postupoch. Peeling TCA výrazne poškodzuje pokožku, takže opakované zasadnutia by nemali byť viac ako 1 mesiac.

Retinoický peeling

Retinol v "žltom" lúpaní spomaľuje starnutie buniek a predlžuje ich mladosť tým, že stimuluje produkciu kolagénových vlákien. Okrem toho, syntetický analóg vitamínu A priaznivý vplyv na kvalitu pleti mikro-reliéfom, jemne vyhladzovanie hrbole na mieste malé vredy alebo pupienky.

Fenolický peeling

Hlboký peeling s 50% kyselinou fenolovou sa odporúča len pre zrelé a vyblednuté kože. Postup je porovnateľný s plastickým chirurgickým zákrokom - počas jej odstránenia je koža tváre zlikvidovaná takmer na úroveň podkožného tuku. Fenolický peeling je len zriedka predpísaný len ako zbaviť sa jaziev po akne. Táto indikácia sa zvyčajne stáva súbežnou súčasťou komplexnej liečby závažných zmien súvisiacich s vekom.

Bez ohľadu na to, čo sa od ošípanej a strihov na tvári po akné odlupuje, je lepšie ju držať v kozmetike alebo kozmetickom salóne. Správne vybrané a vykonané rukami profesionálnej exfoliácie pomôžu napraviť nepríjemné poškodenia vzhľadu iba v 2-3 procedúrach bez rizika komplikácií.

Peeling z jaziev

Na každej osobe sú jazvy. Nenápadne sa nachádza v časti "na samote," uvádza značky nespôsobujú problémy, ktoré nie sú jazvy na tvári, krku a hornej časti hrudníka - také "ozdoby" Chcem sa zbaviť rýchlo, napríklad za použitia peeling proti zjazveniu. Aby sa zabránilo vzniku jaziev je nemožné, pretože sú vytvorené v mieste poranenia, popálenín, akné a vredy, ktoré človek neustále prijíma v priebehu života. Tkanivá jazvy ohraničujú miesto poškodenia, zabraňujú rozširovaniu a zachyteniu zdravých okolitých tkanív. V istom zmysle dokonca aj jazvy sú užitočné - to sa zabránilo šíreniu infekcie a hnisanie, ale aj jazvy zhoršujú vzhľad pokožky, takže je hrboľatá a drsný.

Hladkosť môžete vrátiť pomocou hardvéru alebo chemickej odlupovacej látky od jaziev. a nie vždy túžba zbaviť sa jaziev je diktovaná len neestéznym výskytom kožnej defekty, často zjazvenie vedie k porušovaniu normálneho ľudského života, napríklad nedovoľte, aby sa rameno alebo noha voľne pohybovali. V takýchto prípadoch je odstránenie jaziev pomocou peelingu diktované lekárskymi indikáciami.

Aké jazvy pomôžu odlupovať

"Odstránenie" jaziev je vážny postup, ktorý musí kozmetológ vykonávať. Nezávisle pokúšať sa zbaviť dokonca aj malých jazv po postavení, nie je potrebné a snažiť sa, pretože je príliš pravdepodobné, že problém zhorší a získam ešte výraznejšiu a väčšiu jazvu namiesto tej, ktorú som chcel odstrániť. Vyskytnú sa jazvy:

 • normotroficheskie - sú to malé, nie veľmi výrazné formácie, ktoré zostali na mieste akné, vredy, vredy, jazvy po kiahní a osýpky;
 • hypotrofických - tieto nerovnomerné dlhé "ploché" jazvy, bežnejšie známe ako strigy alebo strihy, ktorých tvorba je spojená s nedostatočnou produkciou kolagénu;
 • hypertrofické - tieto jazvy vystupujú nad povrchom kože a pripomínajú valec; majú rozmery, ktoré neprekračujú rámec zranenia;
 • keloid - to sú skôr bolestivé jazvy, ktoré vyčnievajú z rany a vznikajú u ľudí, ktorí sú na nich závislí. Väčšina peelingov (z jaziev, čistenie a omladenie), najmä mediálny a hlboký peeling, sa neodporúča, ak existuje možnosť tvorby keloidných tkanív.

Pomocou peelingu sa môžete zbaviť (prísne povedané, zbavenie sa jaziev je nemožné, skôr je to o tom, že je neviditeľné) z normotrofických a hypotrofických jaziev.

Čo je najlepšie peeling pre jazvy?

Na ničenie jazvového tkaniva sa používa laserová a mechanická regenerácia pokožky (hardvérové ​​techniky) a pôsobia tiež na bachorovu zmes s kyselinami vo vysokej koncentrácii (peeling chemických kyselín).

Zariadenie sa odlupuje od jaziev

Laserový peeling alebo brúsenie kože laserovým lúčom je jednou z najefektívnejších metód, ako sa zbaviť tkaniva tkaniva. V závislosti od stavu a charakteristík jazvy kozmetológ vyberá vlnovú dĺžku a silu účinku na pokožku. Technika je odstrániť niekoľko vrstiev tkaniva jazvy. Laserový lúč preniká dostatočne hlboko do pokožky a okamžite pôsobí na tri vrstvy epidermis. Ak sú jazvy staré a vyslovene, môže byť potrebných niekoľko postupov, aby sa zabránilo vystaveniu pokožky príliš agresívnemu účinku. Laserový peeling z jaziev je bolestivý postup, ktorý vyžaduje rehabilitačné obdobie približne dvoch týždňov. Podstata laserovej metódy pri deštrukcii jazvového tkaniva a súčasnej stimulácie zdravých buniek k rozdeleniu a produkcii kolagénových vlákien, ako aj k hyalurónovej kyseline. Výsledkom je, že po určitom čase sa rana aplikovaná laserom utiahne a hrubá a hrboľatá koža sa uvoľní na mladú hladkú a jemnú pokožku. Viac informácií o brúsení laserom.

Peeling from scars: video

Dermabrázia alebo mechanické brúsenie, v priebehu ktorých sa pomocou špeciálnych štetcov a brúsiv "horné vrstvy epidermis" vymazávajú ". Tento typ odlupovania je veľmi účinná proti zjazveniu, pretože zaisťuje zničenie nielen jazvy, ale aj spojivového tkaniva nachádzajúceho sa pod jazvou a okolo neho. Dermabrázia sa vykonáva pod miestnou anestézou - je to bolestivá metóda, po ktorej sa niekoľko dní zachováva opuchy a začervenanie kože. Získajte viac informácií o dermabrázii.

Chemické peelingy jaziev

Chemické peelingy umožňujú vyhladenie len malých jaziev. Povrchové peelingy ovplyvňujúce stratum corneum epidermis neprinesú žiadny výsledok, pretože proti jazvom pomôže len hlboké alebo stredné peelingy.

Odlupovanie od jaziev pomocou kyseliny trichlóroctovej (koncentrácia 30-50%). Stredný alebo hlboký odlupovanie TCA z jaziev je docela účinný, ale pridá sa kyselina glykolová, aby sa zabezpečilo jednotné aplikácie a distribúcie lieku. Na vyhladenie kože so zvratkovými zmenami zvyčajne trvá 3-5 stredne dlhých peelingových postupov, ktoré sa vykonávajú v intervaloch jedného mesiaca. Keď používate hlbokú kôru proti jaziev, môžete urobiť jeden postup, ale mali by ste vedieť, že tento peeling vyžaduje anestéziu a niekoľko týždňov následnej rehabilitácie. Získajte viac informácií o odlupovaní TCA.

Fenolický peeling. Na odstránenie jaziev sa používa hĺbkový lúpanie s kompozíciou obsahujúcou 50% účinnej látky. Je to veľmi bolestivý postup: pri spracovaní veľkých plôch sa vykonáva v nemocnici pod celkovou anestézou. Často je povrch rany pokrytý nepriepustnou fóliou, ktorá má ochrannú funkciu. Počas obdobia zotavenia po chemickom fenolovom šúpnutí proti jazvam potrebujete veľa času, takže postup je najlepšie vykonať počas sviatkov av období jeseň-zima. Posledná podmienka je spôsobená tým, že po procedúre je potrebné opatrne chrániť pokožku pred slnečným žiarením, čo môže spôsobiť hyperpigmentáciu mladých pleťov. Získajte viac informácií o fenolovom pelení.

Koľko sa odlupuje od jaziev. Cena peelingu z jaziev v kabíne

Cena peelingu z jaziev závisí od veľkosti defektu, použitej metódy korekcie a stavu kozmetologickej inštitúcie. V tabuľke je uvedená odhadovaná cena zničenia 1 štvorcový. centimetra tkaniva jazvy.

Peeling ako účinná metóda proti jaziev. KOMPLETNÁ PRÍRUČKA

Jazvy nie vždy zdobia mužov a ženy sú kontraindikované. Vlastné jazvy tkaniva nezmizne a privedie človeka alebo telo do správnej formy, mnoho sa uchýli k chirurgickým zákrokom. Existujú však oveľa menej radikálne metódy. Peeling z jaziev sa zbaví vážnych nedostatkov a súčasne uzdravuje a omladzuje pokožku.

MECHANIZMY RINGU

Zjazda sa vyskytuje z nasledujúcich dôvodov:

 1. trauma;
 2. rozťahovanie;
 3. Zápalové ochorenia kože (akné, akné);
 4. Chirurgické intervencie.

Vzhľadom na to, že jazvy sú tvorené spojivovým tkanivom, od zvyšku kože sa líšia vo farbe (belavý alebo ružový), rovnako ako niektoré fyzikálne vlastnosti:

 • Citlivejšie na ultrafialové;
 • Otokové žľazy a vlasové folikuly sú atrofované v mieste tvorby jaziev;
 • Tkaniva jaziev sa nezúčastňuje svalovej kontrakcie.

Tiež sa jazvy líšia v štruktúre tkanív:

Atrofické jazvy sú najnebezpečnejšie. Na rozdiel od hypertrofických, ktoré sa nakoniec stávajú menej viditeľnými, atrofia sa môže prehĺbiť a zväčšiť. Preto vyžadujú okamžitú liečbu.

Ak sa chcete zbaviť jaziev, môžete len jedným spôsobom - odstrániť ich z povrchu kože a nahradiť nové, zdravé bunky.

Kozmetická starostlivosť o jazvy

Existujú rôzne spôsoby odstránenia tvorby jaziev. Ale exfoliácia je často najmenej traumatická, ale účinná proti rôznym nedokonalostiam pokožky.

Je potrebné kontaktovať kozmetika ihneď po výskyte zjazveného tkaniva: Nové jazvy sú oveľa jednoduchšie odstrániť ako tie staré.

Peeling má širokú škálu účinkov:

 • Odstránením horných vrstiev epidermis súčasne zničia tkanivá jazvy;
 • Stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu, ktoré sú nevyhnutné pre tvorbu zdravej kože;
 • Umožnite zvoliť individuálne exfoliáciu.

Druhy peelingu pri odstraňovaní cikkričiek a jaziev

Každá exfoliácia do určitej miery prispieva k zmiznutiu alebo zmäkčeniu jazvy. Zistili sme, aký druh peelingu bude v každom prípade najefektívnejší proti jaziev a jaziev.

Typ exfoliácie sa vyberá v závislosti od veľkosti a zjazvenia jaziev:

 1. povrchné (napríklad kroviny) - eliminuje malé drobné jazvy v epidermis.
 2. medián - ovplyvňuje papilárnu vrstvu dermy a preto sa vysporiada s väčšinou cicavčích útvarov. Súčasne má omladzujúci účinok.
 3. hlboký - ovplyvňuje sieťovú vrstvu dermy, zmierňuje najväčšie a staršie jazvy na tvári a tele. Z dôvodu traumatického charakteru je predpísaný v ťažkých prípadoch, keď zostávajúce metódy boli bezmocné.

Druh odlupovania tiež závisí od štruktúry jazvy:

 • chemický- zvyčajne sa používa na atrofické jazvy;
 • mechanický - leštiť hypertrofické formácie;
 • technické vybavenie - Univerzálna pre všetky typy jaziev.

Frekvencia postupov závisí od závažnosti lézie a typu exfoliácie:

Fotky pred a po

NAJLEPŠIE VYSOKÉ ZARIADENIA Z RUBETOV

Železničné tvárové a telové peelingy sa často nachádzajú v kozmetických salónoch. Jednoduché a bezpečné zariadenia s povrchovým efektom je možné zakúpiť aj pre osobné použitie. Všetky hardvérové ​​postupy majú spoločné výhody:

 • Nevyvolávajte alergické reakcie;
 • Hĺbka vplyvu je presne regulovaná nastavením prístroja.

Laserový peeling

Laserové peelingy sa používajú pri mediánových (frakčných fotothermolýzach) a hlbokých (laserových resurfacingových) účinkoch. Tvorba jaziev sa odstraňuje vrstvami, čoho dôsledkom je, že v mieste vystavenia dochádza k kontrolovanému horeniu. Po uzdravení, kde bola mladá tkanivá jazvy, sa tvoria bežné epidermálne bunky a staré jazvy sa stávajú menej nápadné.

Mikrokryštalická dermabrázia

Jeden z predstaviteľov mechanických typov exfoliácie. Škrupinové útvary sa brúsia tryskou s diamantovým striekaním, ktorým sú najmenšie tuhé častice dodávané na povrch tváre alebo tela pod tlakom.

Dermabrázia sa vzťahuje na hlboké šupky, takže si vyžaduje prípravnú prípravu a dlhé oživenie.

NAJLEPŠIE CHEMICKÉ STROPY Z RÚB

Chemický peeling z jaziev pôsobí na základe kyselín, ktoré rozpúšťajú horné vrstvy epidermis spolu s hrubým spojivovým tkanivom. Kyseliny nielen odstraňujú jazvy, ale majú aj užitočné vlastnosti ako zníženie aktivity mazových žliaz.

Odlupovanie TCA koncentrácií 35-50%

Svojím pôsobením sa peeling týka hlbokých. Riešenie sa aplikuje na problémovú zónu a ponechá sa 10-15 minút. Exfólia s kyselinou trichlóroctovou účinne odstraňuje jazvy tkaniva, zatiaľ čo vypaľuje všetky patogény.

Avšak, akékoľvek hlboké chemické odlupovanie, TCA môže spôsobiť opuch, návaly tepla a alergické reakcie. Obnova trvá od 10 do 20 dní.

Retinoický (žltý) peeling

Základom žltého lúpania je kyselina retinová, ktorá zvyšuje antibakteriálne vlastnosti buniek. Preto je vhodné ho použiť na kožu náchylnú na zápal.

Hĺbka pôsobenia závisí od času, počas ktorého zostava zostáva na tvári alebo tele. Ak chcete efektívne pracovať na tkanivách jazvy, mala by byť retinoická zmes žltá uchovaná najmenej 6 hodín.

fenol

Účinnosť exfoliácie s kyselinou fenolovou je už dlho známa. Hĺbka pôsobenia je od povrchu po hlboký, v závislosti od koncentrácie kompozície. Okrem toho má fenol silný antiseptický účinok.

Použitie fenolického peelingu je však len v extrémnych prípadoch, pretože liek je toxický a s častým používaním znižuje nervový systém.

AKO VYKONÁVAŤ PEELING Z RUBETOV A ODPADOV V DOMÁCICH PODMIENKACH

Nezávisle na zbavenie sa veľkých a chronických jaziev je nemožné. Avšak doma môžete vykonávať exfoliáciu povrchu, ktorá sa bude vyrovnávať s čerstvými, malými defektmi.

Badyaga s peroxidom vodíka

Táto maska ​​podporuje resorpciu malých jaziev a uľahčuje stav po akné. V kombinácii s peroxidom vodíka má bastard nasledujúce vlastnosti:

 • Exfoliovať keratinizovanú vrstvu pokožky;
 • Má mierne dráždivý účinok na bunky, vyvoláva ich ochranné reakcie a spôsobuje ich regeneráciu;
 • Stimuluje produkciu elastínu;
 • Má protizápalové vlastnosti;
 • Degeneruje novotvary;
 • Účinne dezinfikuje.

Pri maske je potrebné v pomere 1: 1 miešať banyam s peroxidom vodíka a nechať ho, kým sa neobjaví pena.

Zmes sa nanesie cez noc s tenkou vrstvou. Ráno po umývaní nie je potrebné navlhčenie, ale pokožka je žiaduca na ošetrenie opaľovacími prípravkami.

Leštenie kože doma

Odstránenie jaziev v počiatočnom štádiu pomôže kroviť. Môžete si ich kúpiť alebo vyrobiť sami. Pri samo-príprave na báze obvykle zoberte med, kyslou smotanou, jogurt, rastlinné oleje, v ktorých mletej kávy sa pridá ovocné kosti, cukor alebo ovsené vločky. Koberce mierne vtierali do kože 1-2 minúty a umyli.

Vykonávanie brúsenia doma je možné pomocou špeciálnych zariadení z nasledujúcich činností:

 • Brashing - odstránenie stratum corneum pomocou kefiek, hĺbka vplyvu je určená tuhosťou štetín;
 • Diamantový peeling - pracuje na základe kombinácie vákuovej pumpy a brúsnych špičiek s diamantovým striekaním;
 • Ultrazvukové čistenie- prerušuje molekulárne väzby v bunkách, uvoľňuje a exfoliuje hornú vrstvu pokožky.

Masky z nedokonalostí

V domácnosti je ľahké vytvoriť masky, ktoré pomôžu znížiť viditeľné jazvy. Nasledujúce ingrediencie sa osvedčili ako najlepšie:

 • Med a citrón - zahrejte med a premiešajte ju s citrónovou šťavou v pomere 1: 1, aplikujte na problémovú oblasť, vydržte 15 minút;
 • hlina - zmiešajte žĺtok, šťavu z polovice citróna a lyžicu íl, zodpovedajúcu typu pokožky, aby vydržala zmes na koži po dobu 10-15 minút;
 • aloe - 1 lyžica šťavy z aloe v zmesi s 1 čajovou lyžičkou citróna, aplikovaná na kožu počas 10 minút.

Lotióny a obklady

Gadgety a kompresie naznačujú dlhšie pôsobenie kompozície ako masky. A v prípade kompresí je účinnosť zmesi tiež zvýšená otepľovaním. Nasledujúce kompozície sú najefektívnejšie proti zjazveniu:

 • Honey pack - Zmiešajte 2 polievkové lyžice vyhrievaného medu a 4 kvapky citrónovej šťavy, naneste zmes na pokožku, zakryte celofán a gázu, stojte 1-2 hodiny.
 • Camphor Compress - Dajte kafrový olej na gázu, prilepte na problémovú oblasť a zakryte celofán, stlačte celú noc;
 • Lotion of calendula a harmančeka - zmiešané v rovnakých podieloch nechtíka, harmančeka, raka, žihľavy, ľubovník bodkovaný. Nalejte pohár vriacej vody 2 lyžice zmesi a trvať 2-3 hodiny. Marl, nasiaknutý do infúzie, dal hodinu na jazvy 1-2 krát denne.

Peelingy v celej ich rozmanitosti sú hlavnou metódou boja proti tkanivám jazvy. Napriek tomu, exfoliácia nie je všeliek. Prostriedky, ktoré sú pre domáce použitie bezpečné, sa môžu vyrovnať iba s malými a čerstvými jazvami. Závažnejšie lézie vyžadujú salónne procedúry za účasti špecialistov.

Ale ak je to zodpovedný prístup k liečbe, pri začatí peelingu a dodržiavaní všetkých predpisov lekárov, jazvy zmiznú alebo sa stanú oveľa menej nápadné.

Autor textu: Alexandra Gribovskaya

Nechajte tip, vyskúšali ste si akékoľvek postupy z jaziev a či im pomohli.

Odstránenie jaziev po akné na tvári a tele

Problém akné je známy každému človeku, najmä u mladistvých. Je dobré, ak zápaly prechádzajú bez stopy, ale často na ich mieste sú tvorené malé jazvy, zrejme nezlepšujú vzhľad pokožky. Takéto prejavy by sa mali oddialiť nezávisle prirodzenou produkciou kolagénu. Ale syntéza látky môže spomaliť, v súvislosti s ktorou sa vyskytuje atrofická zjazvenia.

Ak sa kolagén syntetizuje v prebytku, spojovacie tkanivá sa môžu rozšíriť za okraje rany, a preto sa vytvárajú hypertrofické jazvy. Sú to ružové odtiene a sú umiestnené nad povrchom pokožky. A v prvom a druhom prípade by sa otázka odstránenia jaziev po akné mala riešiť čo najrýchlejšie, pretože časom bude čoraz ťažšie zvládnuť túto chybu.

Ako sa zbaviť post-akné

Príčiny vzniku jazvy môžu byť:

 • stlačenie akné a akné je najbežnejšou a najčastejšou chybou dospievajúcich aj dospelých;
 • zanedbané akné - bez liečby alebo nesprávnej liečby;
 • huba.

Odstrániť škvrny hnedej alebo modrej farby je ťažké, ale nakoniec blednú. Pokiaľ ide o jazvy, tu sú potrebné systematičtějšie a serióznejšie zásahy.

Revízia masti na boj proti zjazveniu

Nie vždy odstrániť neetické súbory, ktoré vznikli po akné, musíte kontaktovať lekára. V mnohých prípadoch sa môžete tento problém zbaviť alebo ho minimalizovať pomocou farmaceutických masti, ktoré sú k dispozícii na nákup v akejkoľvek lekárni. Najúčinnejšie lieky:

 1. Kontraktubeks. Masť obsahuje zložky, ktoré urýchľujú dermálnu exfoliáciu a zastavujú proliferáciu buniek spojivového tkaniva. Účinne pracuje s normotrofickými zjazveniami. Odporúča sa používať pri prevencii, ak existuje predispozícia na tvorbu hypertrofických a keloidných jaziev. Aplikujte lokálne, trieďte sa do jaziev dvakrát denne. Štandardný priebeh liečby trvá 30 dní. Pokračujte v liečbe po konzultácii s lekárom.
 2. Fermenkol. Obsahuje enzýmy živočíšneho pôvodu, ktoré sa zaoberajú normalizáciou ich tráviaceho systému. Komponenty rozkladajú kolagénové vlákna a zabraňujú tvorbe spojivového tkaniva. Liečba sa používa častejšie pri fyzioterapii, najmä pri elektroforéze. Používajte len podľa pokynov lekára, ktorý tiež určuje množstvo aplikácie masti a trvanie liečby.
 3. Dermatiks. Terapeutická masť sa odporúča u pacientov, ktorí už majú jazvy a existuje riziko ich premeny na keloidné alebo hypertrofické jazvy. Po aplikácii sa vytvorí film na problémovej oblasti, ktorá chráni defekt pred vonkajším vplyvom. Každé ráno distribuujte tenkú vrstvu. Zložité jazvy nebudú schopné uľaviť, ale zabrániť ich ďalšiemu rozvoju a vytváraniu nových.
 4. Masti na salicylát, zinok a sintomycín. Všetky tri zlúčeniny spájajú dostupnú cenu a vysokú účinnosť. Pri pravidelnom používaní pokožky je dobre olúpané, metabolické procesy v pokožke sa vrátia do normálu, koža sa objasní. Lieky fungujú komplexným spôsobom, môžu odstrániť post-akné. Aplikujte dvakrát denne na problémové oblasti s hrubým guličkám, umyte teplou vodou po 50-60 minútach. Priebeh liečby môže pokračovať až do dosiahnutia požadovaného výsledku.

Kozmetické procedúry pre liečbu následkov akné

Alternatívne zjazvenie po akné je často ťažké pomocou niektorých masti, takže musíte použiť kozmetologické postupy.

mezoterapia

Pod kožnými injekciami kyseliny hyalurónovej sa vstrekuje kolagén. Tým sa zrýchľuje intracelulárny metabolizmus. Koktail obsahujúci bioaktívne zložky vyplňuje jazvy, čím vyrovnáva pokožku. V dôsledku tohto postupu sa zlepšuje krvný obeh, osoba sa uzdravuje zvnútra.

Stojí za zmienku, že postup je účinný, dáva pomerne rýchly výsledok, ale môže to byť krátky.

peeling

Peeling môže byť považovaný za jednu z najefektívnejších metód na odstránenie post-akné. Na tieto účely sa odporúčajú hlboké fenolické a mediánové chemické druhy:

 1. Hlboký fenolický peeling. Táto schôdza je bolestivá a veľmi agresívna. Fenol skúma nielen povrchové vrstvy kože, ale aj vnútorné, hlboké vrstvy. Na získanie explicitného výsledku je potrebný iba jeden postup. Obdobie po procesnej rehabilitácii trvá asi dva týždne. Je dôležité chrániť pokožku pred ultrafialovým svetlom, neopaľovať sa, pretože existuje vysoká miera rizika pigmentácie.
 2. Stredný chemický peeling. Pri tomto spôsobe sa používajú kyseliny glykolové, salicylové alebo trichlóroctové. Komponenty dobre odlupujú pokožku, ktorá dokázala preniesť patologické zmeny. Okrem toho sa stimuluje regeneračná schopnosť organizmu, takže spojivové tkanivo nahrádza zdravú epidermis. Trvá asi 5 procedúr (alebo viac) s intervalom 10-14 dní.

Laserové resurfacing

Štúdium problémových oblastí s laserovým lúčom, v dôsledku čoho sa horné dermálne vrstvy odparujú, pokožka sa vyhladí, jazvy sa stávajú menej nápadné. Laserový efekt na tvár a chrbát po akne je úplne bezbolestný, pretože kozmetička predbežne aplikuje anestetický krém. Trvanie relácie je 30 minút. Dĺžka kurzu je určená individuálne pre každý prípad. Ďalšie informácie vo videu:

Mechanická dermabrázia

V priebehu procedúry sú špeciálne povrchové rotujúce vrstvy pokožky leštené a otrepané špeciálnymi rotujúcimi kefami. Jazva tkaniva ako výsledok sa stáva takmer nepostrehnuteľný.

Táto schôdza je bolestivá, preto je povinná anestézia. Používajú sa anestetické krémy alebo mrazničky. Trvanie manipulácie - asi hodinu. Nakoniec sa tvár ošetrí antiseptikom. Kôra, ktorá vznikla po procedúre, je sama o sebe po týždni.

Odborníci sa domnievajú, že na to, aby sa dosiahol plnohodnotný účinok, je potrebné liečiť mechanickou dermabrázou najmenej trikrát v intervaloch jedného mesiaca.

Metóda má kontraindikácie:

 • sklon k tvorbe keloidných jaziev;
 • epilepsie;
 • pustuly na dermis;
 • somatické choroby;
 • herpes.

Ozónová terapia

Lekársky ozón sa podáva lokálne pod kožu. Umožňuje znížiť zápal a urýchliť hojenie rán. Je potrebný kurz 5-10 procedúr, ako aj ďalšia oprava, ak je to potrebné.

Frakčná fototemolýza

Rozdiel medzi týmto laserovým postupom a inými je, že pokožka nie je spracovaná jedným bodovým lúčom, ale rozptýlenými plochami. Rieši problém nielen zjazvenia, ale aj iné prejavy postexis - pigmentácie, zväčšené póry.

Najčastejšie sa kurz skladá z piatich zasadnutí s intervalom desiatich dní. Obdobie rehabilitácie je tri dni.

Chirurgické metódy odstraňovania jaziev a jaziev

Operatívny zásah je nutný v zriedkavých prípadoch, keď iné spôsoby, ako sa vysporiadať s post-akné nedávajú požadovaného výsledku, alebo v prípade vážnych patológií ovplyvňuje rozsiahle oblasti kože.

Lekári ponúkajú tri hlavné možnosti ako zbaviť sa jaziev:

 1. Dotácia (pododdiel). V priebehu operácie je vytvorená jazva oddelená od kože skalpelom. V rane dochádza k akumulácii krvi a lymfy, ktoré tvoria spojivové tkanivo - takmer nepozorovateľné. Incít je často kombinovaný s brúsením laserom, takže je dosiahnutý najlepší možný výsledok.
 2. vyrezanie. Jazva je chirurgom odstránená, potom sú švy prekrývať. Za normálnych okolností sa v oblasti expozície vytvárajú nové jazvy, ale sú laserom odstránené bez stopy.
 3. Výmena kože. Metóda je radikálna. Skladá sa z transplantácie kože z jedného miesta do druhého. Metóda sa používa v prípade ťažkých popálenín a iných situácií, keď je takýto komplexný zásah extrémne potrebný.

Recepty tradičnej medicíny v boji proti post-akné

Pri miernom zjazvení môžete liečiť ľudové lieky doma. Táto metóda si vyžaduje čas a trpezlivosť, avšak v niektorých prípadoch je dosť veľkolepá.

 1. Vaječná bielka a citrónová šťava. Kombinujte citrónovú šťavu (20 ml) a vaječný bielok. Zaoberať sa problémovými oblasťami osoby a odísť na celú noc. Ráno umyte teplou vodou.
 2. Zemiaková šťava. Braťte zemiaky na jemnom strúhadle, rozdeľte výslednú kašu na tvár a držte ju 30 minút. Pre pohodlie použite gázu. Koreňová šťava odstraňuje odumreté bunky kože, aktivuje tvorbu nových tkanív. Je tiež prírodným antiseptikom a podporuje hojenie rán a odfarbenie pigmentácie.
 3. Avocado. Dajte mäso na kožu a držte ju 20 minút. Odporúča sa pre suchú pleť.
 4. Aloe šťava. Aplikujte na jazvy a nechajte 10 minút, opláchnite čistou vodou. Aplikujte každý deň.
 5. Jablkový jačmeň. Dve kvapky zmesi zmiešané s lyžičkou filtrovanej alebo minerálnej vody. Použite na jazvy, opláchnite po 5-7 minútach.
 6. Tvarohový syr. Použite vo forme kompresie, nechajte jednu hodinu. Opláchnite vodou. Vhodné pre suchú a citlivú dermu.
 7. Ľad. Môžete zmraziť nie jednoduchú vodu, ale zeleninu odvar (napríklad z harmančeka). Rolovať kocky ľadu do tkaniny a utrite tvár.

Zabránenie výskytu jaziev a jaziev

Aby problém nebol vyriešený, je potrebné sa ho pokúsiť zabrániť. Na tento účel odborníci odporúčajú dodržiavať tieto pravidlá:

 • nie vymažte akné, vždy počkajte, kým dozrievajú a prelomia;
 • pravidelne používajú vysokokvalitné kozmetické výrobky na boj proti akné;
 • v prípade závažných problémov s vyrážkami kontaktujte lekára-kozmetička alebo dermatológ a ďalšie ošetrenie pod jeho dohľadom;
 • opraviť stravu, vylúčiť pečenie, sladkosti, mastné výrobky;
 • vyzdvihnúť terapeutickú a dekoratívnu kozmetiku, berúc do úvahy vlastnosti pokožky.

Recenzia skutočných ľudí a lekárskych kozmetikov o skúsenostiach s odstraňovaním jaziev po akné

Zobnina Olga Nikolaevna, vedúca kozmetička, 10 rokov odbornej praxe, Simferopol:

V mojej práci často používam laserové resurfacing, peeling a injekčné techniky na odstránenie jaziev po akné. Chirurgický zákrok na našej klinike nie je vykonaný. Myslím si, že laserové leštenie je veľmi účinné, ale musíte vybrať správny laser, berúc do úvahy špecifiká problému. Používam zariadenie m22 - symbióza svetelného impulzu Intenzívne pulzné svetlo a laserový modul Nd: Yag. Dáva úžasný účinok, pacienti sú spokojní. Veľmi odporúčam, aby ste starostlivo vybrali špecialistu, aby ste zabezpečili, že postup bude účinný.

Natalia, 25, Biysk:

Preniesla alebo nesla furunkulózu, potom na tvárach bolo obrovské množstvo alebo množstvo cicavcov. Už sa brúsenie laseru a dermabrázia uchvátila... Žiadny výsledok! Som veľmi rozrušená a neposkytujem poradenstvo nikomu z takýchto techník. Iba utrácať peniaze.

Angela, 22, Vladivostok:

Od dospievania som neustále bojoval s pupienkami a potom aj s post-akné. Myslel som na to, že sa chystám do laserového resurfacingu, ale lekár mi poradil, aby som skúsil Kontraktubeks. Naozaj sa mi to páčilo. Gél je kúzelný. Doslova tri mesiace používania a tvár už vyzerá oveľa lepšie. Koža bola vyhladená, škvrny a jazvy boli takmer neviditeľné. Počul som veľa dobrých recenzií o liekoch Lidase a Streptocide. Ale Višnevskina masť mi nepomohla.

Odpovede na otázky

Či je možné použiť badyagu na odstránenie cikcitídy? Mám mastnú pokožku a kupperózu.

Badyaga nebude bohužiaľ pomôcť zbaviť sa jaziev. V prípade typu mastnej kože je použitie tejto zlúčeniny veľmi odrádzané, pretože môže dôjsť k dermatitíde a kuperoz sa môže zintenzívniť.

Je možné aplikovať krém Imoferázy zo stopy na tvári po akne?

Áno, táto droga je dobrá na zvládnutie úlohy. Môže odstrániť začervenanie, urýchliť hojenie. Aplikujte dvakrát denne na chyby, najlepšie s vatovým tampónom.

Koľko stojí laserová leštička?

Náklady závisia od množstva práce, počiatočného stavu pacienta. Cena za Moskvu sa pohybuje od 1 do 35 tisíc rubľov. Špecialista na kliniku uvedie cenu za prvú konzultáciu.

Zhrnutie

Odstránenie zjazvenia po akne, najmä chronickej, môže byť dosť ťažké. Metóda riešenia problému je veľa, preto je lepšie kontaktovať lekára-kozmetička alebo dermatológ, ktorý vám povie, ktorá z možností bude v konkrétnom prípade najefektívnejšia.

Ak poznáte problém post-akné v podobe jaziev a vy sa s ním zaoberáte, podeľte sa o svoje pripomienky v komentároch, povedzte nám o kladných a protikladných postupoch, ktoré poznáte.