Hlavná

Bradavice

Pomáhajú chemické peelingy zbaviť sa jaziev?

V ideálnom prípade hladká a hladká pleť je štandardom mladosti, krásy a zdravia. Jazvy na koži sú jedným z najčastejších problémov pre obe pohlavia. Príčinou výskytu prirodzenej defekty môže byť množstvo, od špecifických chorôb až po chirurgické zákroky a popáleniny. Tkanivo jazvy sa tvorí, keď sa tvorí epidermis s poruchami. Existuje mylná predstava, že iba chirurgické metódy pomáhajú zbaviť sa vonkajšej defekty. Peeling pomáha proti jazdám rôznych typov. "Mladšia" jazva, tým vyššia je pravdepodobnosť úspešného výsledku postupu.

obsah

Video príbeh o dermatokozmetológovi o chemických peelingoch ↑

Aké peelingy sa používajú na odstránenie jaziev a jaziev ↑

Moderná kozmetológia ponúka množstvo peelingov v boji s malými estetickými jazvami a jazvami.

Hlavné odrody najbežnejšie používaných peelingov sú založené na odlišnom princípe činnosti, ale všetky vedú k rovnakému výsledku

Medzi šijacími strojmi v salóne sú najčastejšie tieto:

 1. Dermabrázia je metóda, pri ktorej sa na povrch pokožky aplikuje špeciálna kompozícia, ktorá má brúsny účinok a brúsi horné vrstvy kože.
 2. Laser (uhličitá, erbium a tak ďalej.) Sk kvôli odstráneniu zjazvené tkanivo, čo vedie ku kolagénu remodelácia začína, čo vedie k vyrovnaniu povrchu kože.
 3. Fenolický - metóda je založená na deštrukcii hlbokých štruktúr tkaniva jazvy, na mieste ktorého sa tvorí neskoršie spojivové tkanivo, ktoré má normálnu štruktúru.

Chemické peelingy sú založené na vplyve liekov pozostávajúcich z komplexu kyselín na povrch postihnutej oblasti kože

Mnoho z týchto druhov peelingov je schopných zvládnuť aj staré jazvy. Voľba metódy korekcie defektov vzhľadu závisí od štruktúry tkaniva jazvy, od úrovne "zložitosti" defektu a od kožnej reakcie.

Chemický peeling z jaziev je účinným spôsobom, ako napraviť chyby pokožky ↑

Chemický peeling je jednou z najstarších a bežne používaných metód odstraňovania jaziev a jaziev. Predtým, než bola vykonaná hlavne s použitím kyseliny salicylovej. V modernej kozmetológii existuje viac ako 50 typov chemického peelingu v závislosti od účinných zložiek.

Podľa stupňa vplyvu na jazvy a jazvy môže chemický peeling ovplyvniť strednú a hlbšiu vrstvu kože.

Hlboké chemické odlupovanie sa používa na odstránenie starých jaziev

Odstránenie defektu a vyrovnanie povrchu kože nastáva v dôsledku pôsobenia vysoko koncentrovaných prípravkov. Tkanivo jazvy sa zmäkne a zriedi pôsobením kyselín. Farba postihnutej oblasti pokožky sa stáva blízka farbe zdravej pokožky, čo je dôležité najmä pre jazvy s karmínovým a modrastým nádychom.

Procedúra pre chemický peeling z jaziev sa vykonáva v kozmetologickej miestnosti s lokálnou anestézou

Po rozpustení horných vrstiev pokožky dochádza k odlupovaniu odumretých kožných buniek a tvorbu ochrannej kôry, ktorý nakoniec zmizne začína nový čistý kože.

Chemický peeling je docela účinný pri korekcii a odstraňovaní atrofických a mierne exprimovaných hypertrofických jaziev.

Pozoruhodné zlepšenia sa zaznamenali už od prvých okamihov po procedúre: vyrovnávanie kože je vyrovnané

Aby sa dosiahol požadovaný kozmetický účinok, postup sa vykonáva v 2-3 fázach, intervaly medzi sedením v závislosti od stupňa regenerácie kože môžu byť od jedného do troch mesiacov.

Medzi mínusmi postupu je potrebné zdôrazniť, že nie je možné vždy použiť na citlivú a tenkú pokožku. Navyše niektoré chemické zložky môžu spôsobiť alergické reakcie.

Doba zotavenia po chemickom odlupovaní ↑

Obdobie rehabilitácie po ukončení procedúry trvá dva až štyri týždne.

Počas tohto obdobia je dôležité dodržiavať všetky odporúčania lekára: chrániť pokožku pred priamym slnečným žiarením a tiež mrazovým vzduchom a vetrom

Oblasti deformovanej kože po ošetrení chemickým zložením sú často pokryté kôrou, pod ktorou sa vytvárajú nové zdravé bunky. Kôra sa odmieta počas nasledujúcich 3-5 dní a s ňou hĺbka jazvy tiež zmizne.

Počas niekoľkých dní na ošetrovaných miestach môže dôjsť k hyperémii a opuchu. Mierne vyjadrené peeling a hnedé kôrky na povrchu bývalej jazvy môžu trvať sedem až desať dní. To je spôsobené tým, že počas tohto obdobia pokračuje intenzívny vplyv zložiek chemického zloženia.

Retinol, ktorý je súčasťou chemických peelingov, je účastníkom procesu obnovy pokožky, veľmi uľahčuje proces hojenia. Pod pôsobením komponentu sa dermis reštrukturalizuje a zlepšujú sa ochranné vlastnosti postihnutej oblasti a zlepšuje sa kvalita pokožky.

Účinnosť chemického lúpania závisí predovšetkým od toho, ako šikovne kozmetička vyhodnotila možnosti pokožky pacienta a vykonala samotný postup

Odlupovanie od jaziev môže buď premeniť vzhľad, eliminovať chyby alebo vytvoriť dlhodobé estetické problémy pre pacienta. Preto by sa s osobitnou zodpovednosťou mal zaobchádzať s výberom špecialistu a metódami na opravu jazvy alebo jazvy.

Odstránenie hlbokých jaziev chemickým peelingom

Odstránenie jaziev a jaziev v teplej dobe

Chemický peeling je najúčinnejší spôsob, ako odstrániť hlboké atrofické a hypertrofické jazvy a jazvy spôsobené ťažkým a veľmi ťažkým akné. S ohľadom na bolestivých procedúr a kože spôsobuje výrazné traumatickú expozíciu, chemický peeling sa používa v prípadoch, keď s použitím iných, menej radikálny spôsoby, ako odstrániť jazvy, nedosiahla uspokojivý výsledok.

Jazva sa odstraňuje spolu s povrchovou vrstvou epidermis, ktorá bola podrobená dermatologicky kontrolovanému chemickému spáleniu spôsobenému pôsobením kyseliny. Liečivý prípravok môže obsahovať kyselinu s rôznymi koncentráciami, takže lekár určí hĺbku penetrácie liečiva do pokožky a teda hĺbku odstránenia tejto vrstvy. Kyselina pôsobí na pokožku 2-3 minúty. Následne sa kyselina odstráni špeciálnym liekom.

Pred aplikáciou chemického peelingu sa odporúča pripraviť pokožku inými terapeutickými prostriedkami - mikrokrénovou terapiou, darsonvalizáciou, mikrodermabrázou.

Typy chemického lúpania:

Koncentrácia kyseliny, ktorá je súčasťou kompozície aplikovanej na pokožku, určuje stupeň intenzity horľavosti hornej vrstvy epidermis. Podľa týchto znakov je chemický peeling podmienene štruktúrovaný do nasledujúcich skupín:

Povrchový chemický peeling

Používa sa na zúženie pórov a vysušenie pokožky akné. V závislosti od typu kyseliny obsiahnutej v prípravku sa rozlišujú tieto typy povrchových peelingov:

 • salicylová 15%,
 • mlieko,
 • Jassner, ktorý zahŕňa resorcinol a kyseliny: mliečnu a salicylovú,
 • glykol,
 • mandle,
 • pyrohroznová.

Bolestné pocity v priebehu postupu sú malé. Trvanie jednej relácie je 30 minút. Odporúčaná dĺžka liečebného cyklu je 8 týždňov s frekvenciou jedného postupu za 2 týždne.

Stredný chemický peeling

Používa sa na odstránenie plytkých funkčných jaziev, odstránenie pavúkov a hyperpigmentácie kože. Postup je charakterizovaný pôsobením kyseliny na bazálnu vrstvu epidermis. Kvôli bolestivým pocitom sa vykonáva s lokálnou anestézou. Prípravné obdobie trvajúce 14 dní je povinné, počas ktorého sa pokožka ošetruje špeciálnymi liekmi a niektorými druhmi post-terapie.

Stredná chemická kôra zahŕňa nasledujúce typy:

 • retinovej
 • kyselina trichlóroctová,
 • salicylová 30%.

Liečebný cyklus sa ukončí o 1 mesiac. Počas tejto doby dochádza k úplnej obnove pokožky - horná vrstva sa postupne odlupuje a na jej mieste sa vytvorí nový. Koža má intenzívnu červenú farbu, pacient pocíti pocit sucha a tuhosti pokožky.

Hlboký chemický peeling

Jediný spôsob, ako odstrániť hlboké a rozsiahle jazvy a jazvy, ktoré vznikli ako dôsledok ťažkého a veľmi ťažkého akné. Výsledkom pôsobenia špeciálneho činidla, ktorý obsahuje kretonový olej a fenol, je odstránenie hornej vrstvy epidermis do hĺbky 0,7 mm. Postup je určitým nebezpečenstvom a veľmi bolestivý. Jeho vykonávanie je prípustné iba na účel a pod osobným dohľadom skúseného kozmetika špecializovaného na chemické peelingy. Po vykonaní hlbokého odlupovania je tvár nepretržitou ranou. Doba rehabilitácie je 6 mesiacov.

Akýkoľvek druh uvedeného peeling vyžaduje, ako prípravné obdobie a obdobie rekonvalescencie, počas ktorej sa na kožu hydratovanú na dennej báze, sú vykonávané kŕmenie postup epidermis, nevystavujte kožu priamemu slnečnému žiareniu, vetru, je to žiaduce úplné odmietanie používania dekoratívnej kozmetiky a make-up.

Peeling z jaziev a jaziev na tvári

Často sa z rôznych dôvodov na pokožke objavujú jazvy a jazvy a v takýchto prípadoch sa najefektívnejším prostriedkom na ich odstránenie považuje za peeling.

Aký typ lúpania s jazvami a jazvami na tvári: účinok a efekt kože ^

Odlupovanie od jaziev na tvári je postup zameraný na čistenie hornej vrstvy pokožky z keratinizovaných častíc a jej následnej regenerácie. Preto je v dôsledku obnovy pokožky, že jazvy zmiznú a mnohé ďalšie nedostatky tiež zmiznú.

Aké sú peelingy na odstránenie jaziev a jaziev:

 • Chemický peeling z jaziev: vykonávaný s kyselinami na povrchu alebo strednej úrovni doma a hlboké čistenie sa vykonáva iba v salónoch;
 • Laser: vykonáva sa prakticky bezbolestne, na zotavenie po tom, čo trvá len 2-3 dni;
 • Coral: zmes na jeho realizáciu obsahuje korálové čipy a môže byť použitá samostatne i v kabíne.

Ktorý peeling je lepší od jaziev závisí od konkrétnej situácie: ak sú jazvy dostatočne hlboké a príliš viditeľné, potom sa chemikálie a laser považujú za najefektívnejšie. V plytkej a nie jasne koralovej pomáha.

Môžete získať ďalšie výhody peelingu na tvári s jazvami po akné, ktorá je vyjadrená v nasledovných:

 • Okrem odstraňovania hlavných nedostatkov pomáha odstraňovať peeling odlupovanie, vyhladzuje tón tváre, odstraňuje akné a vrásky;
 • Pri použití kyselín sa proces starnutia spomaľuje, a preto sa odporúča pre ženy vo veku 30 rokov a viac.

To znamená, že škálovanie jaziev prináša veľa výhod a výsledkom je, že pokožka sa stáva dokonale čistou a hladkou.

Peeling pomáha chrániť pred zjazveniami?

Potom, čo sa dozvedel od peeling akcie škvrny a jazvy, nie je pochýb o tom, aby sa jeho účinnosť: môže byť použitý na odstránenie vád za jeden mesiac, a s kyselinou hlboké čistenie žiadne jazvy, dokonca najhlbšia, miznú raz a navždy.

Napriek všetkým pozitívnym vlastnostiam, peeling na odstránenie jaziev z tváre, má niekoľko negatívnych aspektov:

 • Po očistení kyselinami sa spravidla vyžaduje rekonštrukcia, ktorá môže trvať dva dni až jeden mesiac v závislosti od hĺbky nárazu. Takmer po celú dobu je koža v podráždenom stave, pretože kyseliny spôsobujú zvláštne popáleniny, ktoré sa uzdravujú v procese rehabilitácie;
 • Peeling sa nedá použiť v mnohých prípadoch: kupperóza, exacerbácia herpesu, tehotenstvo, závažný zápal, rakovina a duševné ochorenie.

Na čo iné problémy sa odporúča odlupovať od škvŕn od jaziev:

 • Vrásky, znížený tón;
 • Akné, akné, akné a akné;
 • Mastný lesk;
 • lúpanie;
 • Pery a pigmentácia.

Peeling z jaziev po akné doma: recepty ^

Glykolový peeling z jaziev

Postup čistenia kyselinou glykolovou sa uskutočňuje nasledujúcim spôsobom:

 • Tvárou do tváre mlieko s kyselinou hyalurónovou na odstránenie make-upu, potom aplikujeme odmasťovací gél s obsahom tejto kyseliny v 5%;
 • Použitím štetca aplikujeme samotný peelingový gél s koncentráciou kyseliny glykolovej od 35 (povrchnej) do 75% (medián);
 • Po 10 minútach používame špeciálny neutralizátor;
 • My sa umyjeme vodou, používame utišujúcu masku.

Laserový peeling jaziev a jaziev

Vplyv na kozmetické chyby pomocou samotného lasera nebude fungovať, pretože tento postup vyžaduje prítomnosť odborných skúseností a vysokú presnosť:

 • Na klientovej čistej koži odborník vedie trysku s teplým alebo studeným laserom, potom sa aplikuje antiseptikum a všetky kroky sa opakujú;
 • Trvanie postupu je od 40 minút do 1 hodiny.

Retinoický peeling z jaziev

Žltý retinálny peeling sa vykonáva analogicky s glykolovou, ale okrem jaziev eliminuje a niekoľko ďalších problémov:

 • akné;
 • vrásky;
 • keratóza;
 • Zvýšený tok mazových sekrétov.

Coral škrabanie z jaziev

Čistenie koralovými zložkami je nasledovné:

 • Najprv odstráňte všetok make-up, potom otrite lotion;
 • Dali sme pre-peeling zlúčeninu, ktorá sa obyčajne predáva spolu s peeling;
 • Ošetrujeme epidermis s peelingom, masáž s ľahkými pohybmi;
 • Po 2 minútach vyplachujte vodou, použite zvlhčujúci krém na opaľovanie.

TSA peeling z jaziev

Čistenie kyseliny trichlóroctovej je veľmi jednoduché a poskytuje dobré výsledky:

 • 3 týždne pred začatím liečby začneme používať krém alebo pleťový krém s alfa hydroxy kyselinami;
 • Vyrábame 50% kyslý roztok, ktorý sa rovná časti vody v plastovej nádobe.
 • Odstránime všetku kozmetiku, utrite odmasťovacím mliekom;
 • Zvlhčujeme bavlnený tampón v pleťovej vody, ošetrujeme pokožku;
 • Po 3 minútach odstráňte všetko zmesou 200 g vody a jedlej sódy (2 lyžice);
 • Používame antibiotický krém;
 • Po dvoch týždňoch po zasadnutí je zakázané používať make-up.

Najlepšie tvárové peeling vyrovnávanie jaziev a jaziev: odporúčania, odporúčania ^

Upratovanie doma je povolené maximálne raz za týždeň, ak sa vykonáva na povrchu a dvakrát za mesiac - na mediánovej úrovni. Všeobecný kurz sa zvyčajne skladá z 10 procedúr, ktoré poskytujú nasledujúce výsledky používania lúpania s jazvami a jazvami na tvári:

 • Absencia akýchkoľvek kozmetických chýb;
 • Zdvíhanie vrások;
 • Zarovnanie tónu pleti.

Recenzia o domácom peelingu pre tvár z jaziev:

Anastasia, 34 rokov:

"Potreboval som odstrániť jazvy a kvôli tomu som si vybral kyselinu glykolovú. Samozrejme, počas zasadnutia došlo k miernemu pocitu pálenia, ale kvôli účinku, ktorý mi dal, bolo dobré trpieť. Doslova po troch postupoch sa moja koža konečne stala čistou "

"Odstraňoval som pigmentáciu pomocou peelingu TCA. Jeho charakteristickým rysom je, že netreba minúť každý týždeň - urobil som to raz za mesiac a získanie výsledku, ktoré som potreboval, stačilo na dva postupy "

Ekaterina, 27 rokov:

"Od samého detstva mi nebolo možné žiť jazvy po akne, ale nakoniec som ich zbavil pomocou kyseliny retinovej. Samozrejme, po prvýkrát sa nedali odstrániť, ale po 7 postupoch som dosiahol svoje "

Stojí za to robiť peeling z akné?

Predchádzajúci článok: Červené bolesti

Očistenie obalov je dôležitou súčasťou liečby a prevencie akné.

Efektívna metóda, ktorá umožňuje ovplyvňovať povrch a hlboké vrstvy pokožky, je odlupovanie od akné.

Ale nie všetky ženy, nehovoriac o mužoch, vedia, aké typy peelingu existujú a ako fungujú.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Čo to je?

Postupom je odstránenie povrchovej vrstvy pokožky pomocou chemikálií, brúsnych nástrojov a špeciálnych prístrojov.

V angličtine, peeling doslova znamená "brúsenie" alebo "škrabanie".

Výsledkom je, že tkanivá začínajú produkovať viac nových buniek a užitočné látky z lekárskych výrobkov ľahšie prenikajú do hlbokých vrstiev dermy.

Ale zároveň koža dostane veľa mikro-zranení, ktoré môžu priniesť opačný účinok.

svedectvo

Postup je uvedený v nasledujúcich prípadoch:

 • nadmerné zhrubnutie povrchovej vrstvy epidermis;
 • vrodené chĺpky v koži;
 • príznaky starnutia, plytké napodobňovanie vrások, "vranové nohy";
 • akné, akné a čierne bodky, po akné;
 • pigmentácia prvkov.

Peeling sa môže použiť aj ako prípravná fáza pre iné kozmetické postupy.

kontraindikácie

Ak chcete zistiť, či je možné peeling vykonať, je potrebné podrobne preskúmať jeho kontraindikácie:

 • tehotenstvo a laktácia;
 • nedávne opaľovanie;
 • infekcie kože;
 • zvýšená fotosenzitivita prvkov;
 • systémový príjem hormonálnych liekov, antibiotiká, retinoidy;
 • chemoterapie;
 • porušenie integrity, traumata kože;
 • zápal v oblastiach čistenia.

Pomáha akné peeling

Aký peeling je najlepšie pre konkrétnu osobu, musí rozhodnúť špecialista.

Pri výbere kozmetičky sa berú do úvahy potreby pacienta, úroveň citlivosti, typ, stav a vek pokožky.

Existuje veľa ľudí, ktorí pravidelne omladzujú oponu a menia sa po každom priebehu procedúr.

Existujú však aj tí, ktorí nemajú právo odlupovať, čo spôsobuje ešte viac akné a zápalu.

Foto: pred a po

chemický

Existujú dva typy profesionálnych postupov:

 • mechanický peeling (Používanie zariadení alebo ručné) - spočíva vo fyzikálnych účinkov na bunkách epidermis, ktoré sú poškodené, potom odlepiť a začne byť aktualizovaná;
 • chemický (kyslé alebo enzymatické) - kožné bunky sú zničené a odlúpnuté v dôsledku popálenín chemickými látkami.

Pre problematickú pleť je vhodnejší chemický peeling.

Na rozdiel od mechanického účinku nie je vážne poškodený obal a nevyvoláva šírenie infekcie po celej tvári.

výhody

Kyseliny šupky umožňuje dôkladne očistiť pokožku tuku, pot, odumreté kožné bunky, upchaté v póroch častíc prachu a nečistôt.

Výsledkom je, že baktérie, ktoré žijú na koži, sú zbavené živného prostredia pre život a reprodukciu.

Stará akné a zápaly zmiznú a nové sa nezobrazia.

V chemických prípravkoch obsahujú špeciálne látky - exfolianty, schopné rozpúšťať hornú vrstvu pokožky.

V dôsledku enzymatickej reakcie sa bunkové membrány staršej kože zničia.

 • Alfy hydrokyseliny sa používajú v integritách s prejavmi zmien súvisiacich s vekom.
 • V boji proti akné prípravky na báze beta hydroxykyselín a salicylová peeling.

Podľa hĺbky vplyvu

Peeling v kozmetike je tiež rozdelený podľa hĺbky vplyvu na dermis. Stáva sa to:

 • exfoliácia. Postup zahŕňa používanie syntetických alebo prírodných kyselín a enzýmov, ktoré sa nachádzajú v šťave rastlín a plodov (mandle, hroznový, glykolový, retinoický peeling). Nepoškodzuje pokožku a je vhodná pre ľudí s citlivými krytmi, kupperou;
 • povrchom. Má hlbší účinok a pomáha zbaviť sa pigmentácie, začervenania a malých jaziev. Vykonáva sa pomocou ultrazvukového zariadenia alebo kyselín;
 • medián. Ovplyvňuje všetky vrstvy epidermis a časti dermis. Umožňuje odstrániť pigmentové škvrny, plytké vrásky a jazvy, post akné, komedóny. Koža je vystavená pôsobeniu vyšších koncentrácií alebo mechanických zariadení;
 • hlboké. Procedúra eliminuje viditeľné zmeny súvisiace s vekom, jazvy a strihy. Po hlbokej chemickej alebo mechanickej kôre trvá obnovenie pokožky dlhý čas a je sprevádzané určitými ťažkosťami.

glykol

Tento druh účinku na pokožku sa uskutočňuje pomocou kyseliny glykolovej.

Foto: aplikácia kyseliny glykolovej

Liečivo pomáha zmierniť zápal, vyčistiť zablokované kanály mazových žliaz, znížiť množstvo vylučovaných sekrétov a dokonca aj farbu obalov.

Po ukončení procedúry sa mikrocirkulácia krvi zvyšuje v tkanivách, čo môže na začiatku spôsobiť výskyt nového akné.

Ale pokožka sa rýchlo zvykne na obnovený stav, takže negatívne účinky sú krátkodobé a čoskoro zmiznú.

 • Počas relácie trvajúcej približne 20 minút sa koža ošetrí glykolovou kompozíciou.
 • Akonáhle začne začervenanie začervenanie, špecialista aplikuje neutralizátor kyseliny a následne opláchne zvyšky soľným roztokom.
 • Nakoniec sa podráždenie odstraňuje pomocou vitamínovej masky, ktorá má tiež zvlhčujúce vlastnosti.

Multiacid

Multikyselinový peeling dobre bije.

Pri čistení sa používajú ovocné kyseliny a jantárovo.

Foto: kyslý peeling

Po priebehu procedúr je pokožka výrazne zmäkčená.

Vo svojich štruktúrnych prvkoch sa urýchľuje syntéza kolagénu, proteínu zodpovedného za silu a elasticitu tkanív. A tiež produkoval veľké množstvo kyseliny hyalurónovej, ktorej molekuly si udržujú vlhkosť v bunkách.

Z tohto dôvodu sa začali prírodné procesy obnovy.

Postup trvá asi hodinu.

 • Spočiatku sa kryty čistia a potom sa aplikuje multikarbónový prostriedok vo forme masky.
 • Keď sa pokožka začne rušiť, látka sa neutralizuje a tvár sa ošetrí upokojujúcimi a zvlhčujúcimi látkami.

Peeling môže byť jablko, mlieko, hrozno, víno. Organické a syntetické kyseliny je možné kombinovať, aby sa účinok stal hlbší.

retinová

Foto: retinoický peeling

Od jaziev po akné, od škvŕn a iných nápadných stôp akné pomáha zbaviť sa retinického alebo žltého lúpania.

Vďaka intenzívnej exfoliácii povrchovej vrstvy buniek postup umožňuje znížiť tvorbu mazu.

Mŕtve častice nemôžu zastaviť póry a spôsobiť zápal.
Z nepríjemných okamihov postupu je potrebné zdôrazniť možné alergické reakcie, vyrážky a podráždenie. Najmä ak to opakujete častejšie, než je potrebné.

Môže však omladiť pokožku, zbaviť sa plytkých záhybov.

V jednej relácii sa niekoľko sietí opakovane aplikuje na obaly. Doba na zotavenie trvá v priemere týždeň.

Video: "Ovocný peeling pre tvár: ako urobiť"

technické vybavenie

Hardvérové ​​typy postupov sa vykonávajú pomocou špeciálneho zariadenia.

Profesionálne vybavenie umožňuje nielen odlupovanie hornej vrstvy buniek, ale aj vyčistenie krytov.

laser

Váhy epidermis sa odstránia laserovým lúčom.

Foto: laserová aplikácia

 • Po chvíli sa tkanivá obnovia a vzniknú nové zdravé bunky.
 • Metóda eliminuje jazvy, hlboké jazvy, strihy.

ultrazvukové

Jedná sa o nekontaktný typ odlupovania tváre pomocou špeciálneho ultrazvukového zariadenia.

 • Žiarenie jemne masíruje dermis, takže zlepšuje krvný obeh.
 • Pod vplyvom ultrazvuku sa z pórov odstránia zvyšky mazu, špiny a kozmetiky.

Foto: ultrazvukový peeling

kyslík

Čistenie sa vykonáva so špeciálnym zariadením, ktoré vyžaruje silné prúdy kyslíka.

Ale na koži náchylnej na akné je takýto postup povolený na použitie len v štádiu odpustenia choroby.

mechanický

Na rozdiel od hardvérového lúpania mechanické čistiace postupy majú vplyv na kryty rôznej tuhosti kartáčiami a inými brúsnymi zariadeniami.

Súčasne sa používajú špeciálne liečivé prípravky a gély, aby nedošlo k hlbokému poškodeniu kože.

Microdermabrasion

Čistenie sa uskutočňuje pomocou najmenších častíc kryštálov oxidu hlinitého.

Foto: procedúra mikrodermabrázie

Takýto peeling dobre uvoľňuje pigmentáciu a jazvy po akné.

 • V dôsledku postupu sa pokrývky začínajú aktívne regenerovať a produkujú kolagén.
 • Koža nadobúda elasticitu a post-akné sa stáva menej nápadné alebo úplne zmizne.

brossazh

Je to jeden z najdostupnejších, ale zároveň traumatických postupov.

Foto: zhromaždenie tváre

Vykonáva sa kartáčiky rôznej tuhosti, ktoré sa otáčajú, odlupujú bunky, brúsia a vyhladzujú povrch pokožky.

Doma

Hlboké čistenie pokožky sa môže vykonať samostatne.

Peeling doma, samozrejme, nie je tak efektívny ako v kozmetike, ale tiež pomáha zbaviť sa pupienkov.

Existuje niekoľko spôsobov:

 • zmiešajte činidlo na umývanie tváre s malým množstvom plytkej soli. Masážne pohyby rozdeľujú výslednú kompozíciu na tvár, venujú pozornosť oblastiam s čiernymi bodkami. V miestach s vážnym zápalom je trenie nežiaduce. Potom umyte teplou vodou;

Foto: po naparení tváre s roztokom sódy sa tvár ošetrí odvarom bylín alebo tonikom

 • v veľkej hrnci variť litrom vody, pridajte lyžicu sódy. Posúvajte svoju tvár cez nádobu a pokrčte hlavu ručníkom a usaďte sa 10-15 minút. Po ukončení procedúry sa pokožka má otrieť bylinkovým odvarom (z harmančeka, ľubovníka bodkovaného, ​​nechtíka) alebo kozmetického tonika;
 • ovsené vločky na brúsenie v mlynčeku na kávu, zriedené horúcim vývarom harmančeka na hustotu kyslej smotany. Zmes by mala byť aplikovaná na tvár, trieť problémové oblasti a po ochladení sa umyť.

Aké sú príčiny akné na hlave vo vlasoch mužov? Zistite si tu.

 • K tomu použite akýkoľvek liek na kožu s kyselinou salicylovou (krém, pleťová voda). Aktívna zložka postupne rozpúšťa mŕtve bunky, súčasne dezinfikuje kryty a vysuší zápal.

Foto: peeling s kyselinou salicylovou doma

 • Retinoický peeling sa môže uskutočniť s liekmi založenými na tejto kyseline (napríklad "Differin").

Starostlivosť o pleť po procedúre

 • Po miernom náraze trvá rehabilitácia 1-2 týždne.
 • Keď sú ovplyvnené hlbšie vrstvy dermy - 2-3 mesiace.

Aby sa znížila pravdepodobnosť negatívnych kožných reakcií po odlupovaní, je dôležité poskytnúť jej osobitnú pozornosť počas fázy obnovy.

Aby ste to dosiahli, musíte dodržiavať určité pravidlá:

 • pozorne počúvajte kozmetika a postupujte podľa jeho odporúčaní;
 • nesmie byť vystavená priamemu slnečnému žiareniu;

Foto: predtým, než vyjdete von, musíte na svoju pleť aplikovať opaľovací krém

 • dokonca aj v zime používať opaľovací krém, ísť von na ulicu;
 • umývajte špeciálnymi jemnými prostriedkami a nie mydlom;

Foto: po ukončení prania sa odporúčajú špeciálne prostriedky

 • Na chvíľu sa dotknite čo najmenšie rukami tváre;
 • nepoužívajte make-up;
 • Neroztrhajte, neodstraňujte kôry ani pupienky, ak sa objavia po procedúre.
 • Návšteva kúpeľa, sauny a solária je zakázaná minimálne mesiac.

náklady

Náklady na jednu peelingovú schôdzku závisia nielen od popularity kozmetiky alebo kvalifikácie špecialistu.

Veľký význam má aj stav pokožky, plocha povrchu, ktorý sa má ošetriť, a druh postupu.

Cena za služby v Moskve je uvedená v tabuľke

Peeling z jaziev

Na každej osobe sú jazvy. Nenápadne sa nachádza v časti "na samote," uvádza značky nespôsobujú problémy, ktoré nie sú jazvy na tvári, krku a hornej časti hrudníka - také "ozdoby" Chcem sa zbaviť rýchlo, napríklad za použitia peeling proti zjazveniu. Aby sa zabránilo vzniku jaziev je nemožné, pretože sú vytvorené v mieste poranenia, popálenín, akné a vredy, ktoré človek neustále prijíma v priebehu života. Tkanivá jazvy ohraničujú miesto poškodenia, zabraňujú rozširovaniu a zachyteniu zdravých okolitých tkanív. V istom zmysle dokonca aj jazvy sú užitočné - to sa zabránilo šíreniu infekcie a hnisanie, ale aj jazvy zhoršujú vzhľad pokožky, takže je hrboľatá a drsný.

Hladkosť môžete vrátiť pomocou hardvéru alebo chemickej odlupovacej látky od jaziev. a nie vždy túžba zbaviť sa jaziev je diktovaná len neestéznym výskytom kožnej defekty, často zjazvenie vedie k porušovaniu normálneho ľudského života, napríklad nedovoľte, aby sa rameno alebo noha voľne pohybovali. V takýchto prípadoch je odstránenie jaziev pomocou peelingu diktované lekárskymi indikáciami.

Aké jazvy pomôžu odlupovať

"Odstránenie" jaziev je vážny postup, ktorý musí kozmetológ vykonávať. Nezávisle pokúšať sa zbaviť dokonca aj malých jazv po postavení, nie je potrebné a snažiť sa, pretože je príliš pravdepodobné, že problém zhorší a získam ešte výraznejšiu a väčšiu jazvu namiesto tej, ktorú som chcel odstrániť. Vyskytnú sa jazvy:

 • normotroficheskie - sú to malé, nie veľmi výrazné formácie, ktoré zostali na mieste akné, vredy, vredy, jazvy po kiahní a osýpky;
 • hypotrofických - tieto nerovnomerné dlhé "ploché" jazvy, bežnejšie známe ako strigy alebo strihy, ktorých tvorba je spojená s nedostatočnou produkciou kolagénu;
 • hypertrofické - tieto jazvy vystupujú nad povrchom kože a pripomínajú valec; majú rozmery, ktoré neprekračujú rámec zranenia;
 • keloid - to sú skôr bolestivé jazvy, ktoré vyčnievajú z rany a vznikajú u ľudí, ktorí sú na nich závislí. Väčšina peelingov (z jaziev, čistenie a omladenie), najmä mediálny a hlboký peeling, sa neodporúča, ak existuje možnosť tvorby keloidných tkanív.

Pomocou peelingu sa môžete zbaviť (prísne povedané, zbavenie sa jaziev je nemožné, skôr je to o tom, že je neviditeľné) z normotrofických a hypotrofických jaziev.

Čo je najlepšie peeling pre jazvy?

Na ničenie jazvového tkaniva sa používa laserová a mechanická regenerácia pokožky (hardvérové ​​techniky) a pôsobia tiež na bachorovu zmes s kyselinami vo vysokej koncentrácii (peeling chemických kyselín).

Zariadenie sa odlupuje od jaziev

Laserový peeling alebo brúsenie kože laserovým lúčom je jednou z najefektívnejších metód, ako sa zbaviť tkaniva tkaniva. V závislosti od stavu a charakteristík jazvy kozmetológ vyberá vlnovú dĺžku a silu účinku na pokožku. Technika je odstrániť niekoľko vrstiev tkaniva jazvy. Laserový lúč preniká dostatočne hlboko do pokožky a okamžite pôsobí na tri vrstvy epidermis. Ak sú jazvy staré a vyslovene, môže byť potrebných niekoľko postupov, aby sa zabránilo vystaveniu pokožky príliš agresívnemu účinku. Laserový peeling z jaziev je bolestivý postup, ktorý vyžaduje rehabilitačné obdobie približne dvoch týždňov. Podstata laserovej metódy pri deštrukcii jazvového tkaniva a súčasnej stimulácie zdravých buniek k rozdeleniu a produkcii kolagénových vlákien, ako aj k hyalurónovej kyseline. Výsledkom je, že po určitom čase sa rana aplikovaná laserom utiahne a hrubá a hrboľatá koža sa uvoľní na mladú hladkú a jemnú pokožku. Viac informácií o brúsení laserom.

Peeling from scars: video

Dermabrázia alebo mechanické brúsenie, v priebehu ktorých sa pomocou špeciálnych štetcov a brúsiv "horné vrstvy epidermis" vymazávajú ". Tento typ odlupovania je veľmi účinná proti zjazveniu, pretože zaisťuje zničenie nielen jazvy, ale aj spojivového tkaniva nachádzajúceho sa pod jazvou a okolo neho. Dermabrázia sa vykonáva pod miestnou anestézou - je to bolestivá metóda, po ktorej sa niekoľko dní zachováva opuchy a začervenanie kože. Získajte viac informácií o dermabrázii.

Chemické peelingy jaziev

Chemické peelingy umožňujú vyhladenie len malých jaziev. Povrchové peelingy ovplyvňujúce stratum corneum epidermis neprinesú žiadny výsledok, pretože proti jazvom pomôže len hlboké alebo stredné peelingy.

Odlupovanie od jaziev pomocou kyseliny trichlóroctovej (koncentrácia 30-50%). Stredný alebo hlboký odlupovanie TCA z jaziev je docela účinný, ale pridá sa kyselina glykolová, aby sa zabezpečilo jednotné aplikácie a distribúcie lieku. Na vyhladenie kože so zvratkovými zmenami zvyčajne trvá 3-5 stredne dlhých peelingových postupov, ktoré sa vykonávajú v intervaloch jedného mesiaca. Keď používate hlbokú kôru proti jaziev, môžete urobiť jeden postup, ale mali by ste vedieť, že tento peeling vyžaduje anestéziu a niekoľko týždňov následnej rehabilitácie. Získajte viac informácií o odlupovaní TCA.

Fenolický peeling. Na odstránenie jaziev sa používa hĺbkový lúpanie s kompozíciou obsahujúcou 50% účinnej látky. Je to veľmi bolestivý postup: pri spracovaní veľkých plôch sa vykonáva v nemocnici pod celkovou anestézou. Často je povrch rany pokrytý nepriepustnou fóliou, ktorá má ochrannú funkciu. Počas obdobia zotavenia po chemickom fenolovom šúpnutí proti jazvam potrebujete veľa času, takže postup je najlepšie vykonať počas sviatkov av období jeseň-zima. Posledná podmienka je spôsobená tým, že po procedúre je potrebné opatrne chrániť pokožku pred slnečným žiarením, čo môže spôsobiť hyperpigmentáciu mladých pleťov. Získajte viac informácií o fenolovom pelení.

Koľko sa odlupuje od jaziev. Cena peelingu z jaziev v kabíne

Cena peelingu z jaziev závisí od veľkosti defektu, použitej metódy korekcie a stavu kozmetologickej inštitúcie. V tabuľke je uvedená odhadovaná cena zničenia 1 štvorcový. centimetra tkaniva jazvy.

Odstránenie jaziev po akné na tvári a tele

Problém akné je známy každému človeku, najmä u mladistvých. Je dobré, ak zápaly prechádzajú bez stopy, ale často na ich mieste sú tvorené malé jazvy, zrejme nezlepšujú vzhľad pokožky. Takéto prejavy by sa mali oddialiť nezávisle prirodzenou produkciou kolagénu. Ale syntéza látky môže spomaliť, v súvislosti s ktorou sa vyskytuje atrofická zjazvenia.

Ak sa kolagén syntetizuje v prebytku, spojovacie tkanivá sa môžu rozšíriť za okraje rany, a preto sa vytvárajú hypertrofické jazvy. Sú to ružové odtiene a sú umiestnené nad povrchom pokožky. A v prvom a druhom prípade by sa otázka odstránenia jaziev po akné mala riešiť čo najrýchlejšie, pretože časom bude čoraz ťažšie zvládnuť túto chybu.

Ako sa zbaviť post-akné

Príčiny vzniku jazvy môžu byť:

 • stlačenie akné a akné je najbežnejšou a najčastejšou chybou dospievajúcich aj dospelých;
 • zanedbané akné - bez liečby alebo nesprávnej liečby;
 • huba.

Odstrániť škvrny hnedej alebo modrej farby je ťažké, ale nakoniec blednú. Pokiaľ ide o jazvy, tu sú potrebné systematičtějšie a serióznejšie zásahy.

Revízia masti na boj proti zjazveniu

Nie vždy odstrániť neetické súbory, ktoré vznikli po akné, musíte kontaktovať lekára. V mnohých prípadoch sa môžete tento problém zbaviť alebo ho minimalizovať pomocou farmaceutických masti, ktoré sú k dispozícii na nákup v akejkoľvek lekárni. Najúčinnejšie lieky:

 1. Kontraktubeks. Masť obsahuje zložky, ktoré urýchľujú dermálnu exfoliáciu a zastavujú proliferáciu buniek spojivového tkaniva. Účinne pracuje s normotrofickými zjazveniami. Odporúča sa používať pri prevencii, ak existuje predispozícia na tvorbu hypertrofických a keloidných jaziev. Aplikujte lokálne, trieďte sa do jaziev dvakrát denne. Štandardný priebeh liečby trvá 30 dní. Pokračujte v liečbe po konzultácii s lekárom.
 2. Fermenkol. Obsahuje enzýmy živočíšneho pôvodu, ktoré sa zaoberajú normalizáciou ich tráviaceho systému. Komponenty rozkladajú kolagénové vlákna a zabraňujú tvorbe spojivového tkaniva. Liečba sa používa častejšie pri fyzioterapii, najmä pri elektroforéze. Používajte len podľa pokynov lekára, ktorý tiež určuje množstvo aplikácie masti a trvanie liečby.
 3. Dermatiks. Terapeutická masť sa odporúča u pacientov, ktorí už majú jazvy a existuje riziko ich premeny na keloidné alebo hypertrofické jazvy. Po aplikácii sa vytvorí film na problémovej oblasti, ktorá chráni defekt pred vonkajším vplyvom. Každé ráno distribuujte tenkú vrstvu. Zložité jazvy nebudú schopné uľaviť, ale zabrániť ich ďalšiemu rozvoju a vytváraniu nových.
 4. Masti na salicylát, zinok a sintomycín. Všetky tri zlúčeniny spájajú dostupnú cenu a vysokú účinnosť. Pri pravidelnom používaní pokožky je dobre olúpané, metabolické procesy v pokožke sa vrátia do normálu, koža sa objasní. Lieky fungujú komplexným spôsobom, môžu odstrániť post-akné. Aplikujte dvakrát denne na problémové oblasti s hrubým guličkám, umyte teplou vodou po 50-60 minútach. Priebeh liečby môže pokračovať až do dosiahnutia požadovaného výsledku.

Kozmetické procedúry pre liečbu následkov akné

Alternatívne zjazvenie po akné je často ťažké pomocou niektorých masti, takže musíte použiť kozmetologické postupy.

mezoterapia

Pod kožnými injekciami kyseliny hyalurónovej sa vstrekuje kolagén. Tým sa zrýchľuje intracelulárny metabolizmus. Koktail obsahujúci bioaktívne zložky vyplňuje jazvy, čím vyrovnáva pokožku. V dôsledku tohto postupu sa zlepšuje krvný obeh, osoba sa uzdravuje zvnútra.

Stojí za zmienku, že postup je účinný, dáva pomerne rýchly výsledok, ale môže to byť krátky.

peeling

Peeling môže byť považovaný za jednu z najefektívnejších metód na odstránenie post-akné. Na tieto účely sa odporúčajú hlboké fenolické a mediánové chemické druhy:

 1. Hlboký fenolický peeling. Táto schôdza je bolestivá a veľmi agresívna. Fenol skúma nielen povrchové vrstvy kože, ale aj vnútorné, hlboké vrstvy. Na získanie explicitného výsledku je potrebný iba jeden postup. Obdobie po procesnej rehabilitácii trvá asi dva týždne. Je dôležité chrániť pokožku pred ultrafialovým svetlom, neopaľovať sa, pretože existuje vysoká miera rizika pigmentácie.
 2. Stredný chemický peeling. Pri tomto spôsobe sa používajú kyseliny glykolové, salicylové alebo trichlóroctové. Komponenty dobre odlupujú pokožku, ktorá dokázala preniesť patologické zmeny. Okrem toho sa stimuluje regeneračná schopnosť organizmu, takže spojivové tkanivo nahrádza zdravú epidermis. Trvá asi 5 procedúr (alebo viac) s intervalom 10-14 dní.

Laserové resurfacing

Štúdium problémových oblastí s laserovým lúčom, v dôsledku čoho sa horné dermálne vrstvy odparujú, pokožka sa vyhladí, jazvy sa stávajú menej nápadné. Laserový efekt na tvár a chrbát po akne je úplne bezbolestný, pretože kozmetička predbežne aplikuje anestetický krém. Trvanie relácie je 30 minút. Dĺžka kurzu je určená individuálne pre každý prípad. Ďalšie informácie vo videu:

Mechanická dermabrázia

V priebehu procedúry sú špeciálne povrchové rotujúce vrstvy pokožky leštené a otrepané špeciálnymi rotujúcimi kefami. Jazva tkaniva ako výsledok sa stáva takmer nepostrehnuteľný.

Táto schôdza je bolestivá, preto je povinná anestézia. Používajú sa anestetické krémy alebo mrazničky. Trvanie manipulácie - asi hodinu. Nakoniec sa tvár ošetrí antiseptikom. Kôra, ktorá vznikla po procedúre, je sama o sebe po týždni.

Odborníci sa domnievajú, že na to, aby sa dosiahol plnohodnotný účinok, je potrebné liečiť mechanickou dermabrázou najmenej trikrát v intervaloch jedného mesiaca.

Metóda má kontraindikácie:

 • sklon k tvorbe keloidných jaziev;
 • epilepsie;
 • pustuly na dermis;
 • somatické choroby;
 • herpes.

Ozónová terapia

Lekársky ozón sa podáva lokálne pod kožu. Umožňuje znížiť zápal a urýchliť hojenie rán. Je potrebný kurz 5-10 procedúr, ako aj ďalšia oprava, ak je to potrebné.

Frakčná fototemolýza

Rozdiel medzi týmto laserovým postupom a inými je, že pokožka nie je spracovaná jedným bodovým lúčom, ale rozptýlenými plochami. Rieši problém nielen zjazvenia, ale aj iné prejavy postexis - pigmentácie, zväčšené póry.

Najčastejšie sa kurz skladá z piatich zasadnutí s intervalom desiatich dní. Obdobie rehabilitácie je tri dni.

Chirurgické metódy odstraňovania jaziev a jaziev

Operatívny zásah je nutný v zriedkavých prípadoch, keď iné spôsoby, ako sa vysporiadať s post-akné nedávajú požadovaného výsledku, alebo v prípade vážnych patológií ovplyvňuje rozsiahle oblasti kože.

Lekári ponúkajú tri hlavné možnosti ako zbaviť sa jaziev:

 1. Dotácia (pododdiel). V priebehu operácie je vytvorená jazva oddelená od kože skalpelom. V rane dochádza k akumulácii krvi a lymfy, ktoré tvoria spojivové tkanivo - takmer nepozorovateľné. Incít je často kombinovaný s brúsením laserom, takže je dosiahnutý najlepší možný výsledok.
 2. vyrezanie. Jazva je chirurgom odstránená, potom sú švy prekrývať. Za normálnych okolností sa v oblasti expozície vytvárajú nové jazvy, ale sú laserom odstránené bez stopy.
 3. Výmena kože. Metóda je radikálna. Skladá sa z transplantácie kože z jedného miesta do druhého. Metóda sa používa v prípade ťažkých popálenín a iných situácií, keď je takýto komplexný zásah extrémne potrebný.

Recepty tradičnej medicíny v boji proti post-akné

Pri miernom zjazvení môžete liečiť ľudové lieky doma. Táto metóda si vyžaduje čas a trpezlivosť, avšak v niektorých prípadoch je dosť veľkolepá.

 1. Vaječná bielka a citrónová šťava. Kombinujte citrónovú šťavu (20 ml) a vaječný bielok. Zaoberať sa problémovými oblasťami osoby a odísť na celú noc. Ráno umyte teplou vodou.
 2. Zemiaková šťava. Braťte zemiaky na jemnom strúhadle, rozdeľte výslednú kašu na tvár a držte ju 30 minút. Pre pohodlie použite gázu. Koreňová šťava odstraňuje odumreté bunky kože, aktivuje tvorbu nových tkanív. Je tiež prírodným antiseptikom a podporuje hojenie rán a odfarbenie pigmentácie.
 3. Avocado. Dajte mäso na kožu a držte ju 20 minút. Odporúča sa pre suchú pleť.
 4. Aloe šťava. Aplikujte na jazvy a nechajte 10 minút, opláchnite čistou vodou. Aplikujte každý deň.
 5. Jablkový jačmeň. Dve kvapky zmesi zmiešané s lyžičkou filtrovanej alebo minerálnej vody. Použite na jazvy, opláchnite po 5-7 minútach.
 6. Tvarohový syr. Použite vo forme kompresie, nechajte jednu hodinu. Opláchnite vodou. Vhodné pre suchú a citlivú dermu.
 7. Ľad. Môžete zmraziť nie jednoduchú vodu, ale zeleninu odvar (napríklad z harmančeka). Rolovať kocky ľadu do tkaniny a utrite tvár.

Zabránenie výskytu jaziev a jaziev

Aby problém nebol vyriešený, je potrebné sa ho pokúsiť zabrániť. Na tento účel odborníci odporúčajú dodržiavať tieto pravidlá:

 • nie vymažte akné, vždy počkajte, kým dozrievajú a prelomia;
 • pravidelne používajú vysokokvalitné kozmetické výrobky na boj proti akné;
 • v prípade závažných problémov s vyrážkami kontaktujte lekára-kozmetička alebo dermatológ a ďalšie ošetrenie pod jeho dohľadom;
 • opraviť stravu, vylúčiť pečenie, sladkosti, mastné výrobky;
 • vyzdvihnúť terapeutickú a dekoratívnu kozmetiku, berúc do úvahy vlastnosti pokožky.

Recenzia skutočných ľudí a lekárskych kozmetikov o skúsenostiach s odstraňovaním jaziev po akné

Zobnina Olga Nikolaevna, vedúca kozmetička, 10 rokov odbornej praxe, Simferopol:

V mojej práci často používam laserové resurfacing, peeling a injekčné techniky na odstránenie jaziev po akné. Chirurgický zákrok na našej klinike nie je vykonaný. Myslím si, že laserové leštenie je veľmi účinné, ale musíte vybrať správny laser, berúc do úvahy špecifiká problému. Používam zariadenie m22 - symbióza svetelného impulzu Intenzívne pulzné svetlo a laserový modul Nd: Yag. Dáva úžasný účinok, pacienti sú spokojní. Veľmi odporúčam, aby ste starostlivo vybrali špecialistu, aby ste zabezpečili, že postup bude účinný.

Natalia, 25, Biysk:

Preniesla alebo nesla furunkulózu, potom na tvárach bolo obrovské množstvo alebo množstvo cicavcov. Už sa brúsenie laseru a dermabrázia uchvátila... Žiadny výsledok! Som veľmi rozrušená a neposkytujem poradenstvo nikomu z takýchto techník. Iba utrácať peniaze.

Angela, 22, Vladivostok:

Od dospievania som neustále bojoval s pupienkami a potom aj s post-akné. Myslel som na to, že sa chystám do laserového resurfacingu, ale lekár mi poradil, aby som skúsil Kontraktubeks. Naozaj sa mi to páčilo. Gél je kúzelný. Doslova tri mesiace používania a tvár už vyzerá oveľa lepšie. Koža bola vyhladená, škvrny a jazvy boli takmer neviditeľné. Počul som veľa dobrých recenzií o liekoch Lidase a Streptocide. Ale Višnevskina masť mi nepomohla.

Odpovede na otázky

Či je možné použiť badyagu na odstránenie cikcitídy? Mám mastnú pokožku a kupperózu.

Badyaga nebude bohužiaľ pomôcť zbaviť sa jaziev. V prípade typu mastnej kože je použitie tejto zlúčeniny veľmi odrádzané, pretože môže dôjsť k dermatitíde a kuperoz sa môže zintenzívniť.

Je možné aplikovať krém Imoferázy zo stopy na tvári po akne?

Áno, táto droga je dobrá na zvládnutie úlohy. Môže odstrániť začervenanie, urýchliť hojenie. Aplikujte dvakrát denne na chyby, najlepšie s vatovým tampónom.

Koľko stojí laserová leštička?

Náklady závisia od množstva práce, počiatočného stavu pacienta. Cena za Moskvu sa pohybuje od 1 do 35 tisíc rubľov. Špecialista na kliniku uvedie cenu za prvú konzultáciu.

Zhrnutie

Odstránenie zjazvenia po akne, najmä chronickej, môže byť dosť ťažké. Metóda riešenia problému je veľa, preto je lepšie kontaktovať lekára-kozmetička alebo dermatológ, ktorý vám povie, ktorá z možností bude v konkrétnom prípade najefektívnejšia.

Ak poznáte problém post-akné v podobe jaziev a vy sa s ním zaoberáte, podeľte sa o svoje pripomienky v komentároch, povedzte nám o kladných a protikladných postupoch, ktoré poznáte.

Pleťový peeling je jedným zo spôsobov, ako bojovať so zjazveniami

Koža človeka zriedkavo vyzerá dokonale hladká a hladká. Často veľa žien, mužov a dospievajúcich trpí rôznymi nedostatkami pokožky. Jazvy spôsobujú najviac nepríjemností.

Typy jaziev, ktoré sa tvoria na koži

Jazva - druh obrannej reakcie na rôzne typy poškodenia kože, ako sú poranenia, popálenín, vredov, atď, s cieľom chrániť pokožku pred infekciou, hnisavé a zvýšiť zranenie..

Jazvy sú rozdelené do štyroch typov.

 1. Normotrofické - na koži nie sú veľmi výrazné, zostávajú po menších poškodeniach, majú iný tvar. Postupom času môžu prechádzať sami a tiež podľahnúť použitiu peelingu.
 2. Hypotrofne - strihy kože. Nerovnomerné dlhé jazvy, biely alebo fialový odtieň, akoby sa dostali do kože.
 3. Hypertrofické - vzrastie nad povrchom pokožky, neprekračujte poškodenie, pocítite ako valček na dotyk. Ružová farba a nakoniec bledá.
 4. Keloid - rozšírenie za ranu, bolestivé, ľahko poškoditeľné, vínovo červená farba. Ich vzhľad je spôsobený zvláštnosťou štruktúry kože.

Liečba jaziev sa vykonáva podľa dvoch indikácií:

 1. Lekárske - ak jazva svojim vzhľadom vedie napríklad k narušeniu normálneho fungovania organizmu, bráni pohybu končatiny.
 2. Kozmetika - ak prítomnosť jazvy vyvoláva pocit psychického nepohodlia, nachádza sa na otvorenom priestranstve a nemá estetický vzhľad.

Existujú rôzne spôsoby, ako liečiť jazvy, a ich výber závisí na strelnici jazvy a kožné typ, individuálnych charakteristík organizmu atď Ktorý spôsob, ako zvoliť liečbu jaziev môže vyzvať lekára. - dermatológie, estetické chirurg alebo kozmetika.

Peel sa zbaví jaziev

Ak chcete zbaviť jaziev pomocou šupiek v kozmetických salónoch, je to možné len vtedy, keď dermatológ posúdi stav tkaniva jazvy. Samošetrenie jaziev bez konzultácie s lekárom nestojí za to.

Najčastejšie sa používajú peelingy môže zbaviť týchto dvoch typov jaziev: normotroficheskie, ktoré sú tvorené v dôsledku akné, post-akné tým, ovčie kiahne alebo osýpky, a hypotrofických takzvané strie alebo strie, ktoré sa objavujú v dôsledku nedostatku kolagénu kože utrpel.

Typ peeling, ktorý je vhodný pre určité formy jazvy a daný typ kože, rovnako ako počet potrebných postupov definuje dermatológa alebo kozmetika. A stojí za to pamätať, že zbavenie sa jaziev je takmer nemožné, môžete ich urobiť len ako nenápadné.

Laserový peeling

Druhým názvom tohto postupu je regenerácia pokožky pomocou laseru.

Laserový peeling môže mať niekoľko typov a závisí od typu lasera, vlnovej dĺžky a sily, ktorou je pokožka vystavená. To je účinný peeling proti jazvam. Počas procedúry sa lekár alebo kozmetik veľmi presne pohybuje jeden po druhom, aby odstránila niekoľko vrstiev tkaniva tkaniva a urobila ho hladší. Laserové svetlo preniká hlboko do pokožky a vykazuje intenzívny vplyv priamo na tri vrstvy, a tým dochádza k intenzívnej stimulácii kolagénu a elastínu. Koža nadobúda prirodzenú farbu. V závislosti od typu laseru sa môžu dôsledky postupu a načasovanie postupu líšiť. V prípade, že jazvy sú pomerne rozsiahle a hlboké proces môže trvať dlhšie ako hodinu, a po zákroku, bude pokožka vyžadovať rehabilitáciu až dva týždne, počas ktorých lekár alebo kozmetička predpisujú lokálne podávanie prípravkov (mastí alebo uložením špeciálne obväzy). Existujú zariadenia na vykonávanie laserového lúpania, ktoré umožňujú bezbolestný postup.

Chemické peelingy

Chemické peelingy z jaziev sa používajú najčastejšie, keď veľkosť jazvy je dostatočne malá a plytká. V tomto prípade použite "stredný" a "hlboký" peeling. Hlavnou účinnou látkou chemického lúpania sú rôzne kyseliny.

 1. Stredný chemický peeling. Mediálny peeling je zničenie hornej vrstvy kože, epidermy a vrstvy, ktorá sa nachádza pod ňou. Pri vykonávaní stredného odlupovania sa používa napríklad kyselina trichlóroctová s rôznou koncentráciou (od 25 do 50%). Pre jednotnejšiu aplikáciu sa používa spoločne s kyselinou glykolovou, pred aplikáciou sa pokožka vyčistí a roztok sa aplikuje rovnomerne z kyselín. Po určitom čase (podľa protokolu postupu) sa roztok odstráni a koža sa najskôr ošetrí zvlhčovačmi a potom s výživnými prípravkami. Zvyčajne sa pri liečbe zjazvenia vyžaduje niekoľko procedúr v intervaloch jedného mesiaca, ktoré pokožka potrebuje na normálnu regeneráciu.
 2. Hlboký chemický peeling. Hlboký peeling sa používa na dostatočne zreteľné a hlboké jazvy. Pri hlbokom lúpaní účinná látka preniká do hlbokých vrstiev epidermis. Na rozdiel od mediálneho lúpania stačí vykonať len jeden postup na vyhladenie jazvy. Tento typ peeling sa vykonáva pod anestéziou (miestne alebo spoločné) pod dohľadom lekára, a tiež vyžaduje riadené rehabilitáciu od jedného do niekoľkých nedel.Naprimer pri fenolové peeling kože je vopred vyčistiť, potom nanesie na problémových oblastí koncentrovaného roztoku kyseliny alebo jednému polovica tváre. Po pol hodine sa roztok odstráni a spracuje sa druhá časť tváre. Na efektívnejší odlupovanie je možné použiť špeciálnu vodotesnú fóliu, ktorá sa aplikuje a odstraňuje iba lekár.

Na liečbu zjazvenia pomocou chemických peelingov sa musí zaobchádzať so všetkou vážnosťou. Tieto postupy majú svoje kontraindikácie, takže napríklad hlboké kôry nemôže byť vykonané pre ľudí s tmavou pleťou alebo pehy na tvári, pretože jedným z dôsledkov je odfarbenie odlupovanie kože. Preto predtým, než začnete s procedúrami, stojí za to poradiť so špecialistami.

Dermabrázia - mechanický peeling z jaziev

To je ďalší typ tváre peeling, ktorý pomáha zbaviť jazvy. Toto je postup "vymazania" hornej vrstvy pokožky. Špeciálny prístroj so špeciálnymi dýzami počas rýchlej rotácie vymaže hornú vrstvu, ako aj spojivové tkanivo pod jazvou a okolo nej. Týmto postupom sú malé jazvy takmer neviditeľné. Sam peeling prebieha v lokálnej anestézii alebo zmrazovania a po ňom tam je opuch kože a začervenanie, ktorá trvá niekoľko dní.

Nepochybne peeling pomáha zbaviť sa jaziev. Je však dôležité pamätať, že nie je nevyhnutné zapojiť sa do samohodnotenia postupov a sebaurčenie. Ktorá z peelingov je najlepšia z jaziev, môže povedať iba špecialistovi, zhodnotiť typ pleti, jednotlivé charakteristiky a typ jazvy. Stojí za zmienku, je tiež to, že voľba miesta konania pre postup a je treba brať veľmi vážne, posudzovanie dôveryhodnosti salónu alebo klinike, rovnako ako profesionálnej úrovni, môžete dôverovať svojej koži. A po tom všetkom peeling je dejiskom lúpanie ochranu pred ultrafialovým žiarením a používať kozmetiku s vysokou ochranou proti UV žiareniu.