Hlavná

Dermatitída

Škvrny z akné, ako sa čistí

Drahí čitatelia, dnes navrhujem hovoriť o tom, ako sa zbaviť škvŕn na tvári od akné. Pravdepodobne veľa ľudí vie túto situáciu: objavila sa pupenka, podobne ako v dvoch alebo troch dňoch, ale škvrny z nej môžu zkaziť našu náladu. Stáva sa, že neprechádzajú veľmi dlho. Preto nie je to akné, ktoré je tak strašné, ale ich dôsledky.

Odstrániť škvrny od akné nie je tak rýchlo a je potrebné sa k tomu priblížiť, pozorovať celý komplex opatrení. Každá dievčina by mala vedieť, ako sa zbaviť škvŕn na tvár akné ľudových spôsobov, pretože salónné procedúry a kozmetické výrobky pre starostlivosť o tvár v obchodoch často "hrýzť" vysoké ceny.

Príčiny škvŕn z akné

Príčinou môžu byť, rovnako ako zanedbané ochorenie kože, a metabolické poruchy. Všetci vieme, že mnoho "hriechov" samo-vytlačovaním pupienkov, ktoré dermatológovia vôbec zakazujú. A to správne, pretože z toho existuje riziko infekcie mikróbmi a objavenie sa nového akné na tom istom mieste, ešte výraznejšie ako predtým. Samozrejme, v tomto prípade neexistuje spôsob, ako sa vyhnúť akné.

Tiež príčinou tejto "choroby" môže byť zanedbané varenie. Ak sa doba nie je zbaviť značné pupienok alebo variť, vysokým rizikom reziduálnym účinkom, a to nielen v podobe škvŕn, ale aj jazvy, z ktorého, bohužiaľ, nie zbaviť doma. Prijať opatrenia vo forme moxibustion s alkoholom (mierne), salicylové masky alebo aplikovať na problémové miesto tinktúry nechtíka.

Slnko tiež ovplyvňuje pokožku vrátane škvŕn na akné. Preto v horúcom lete doporučujeme použiť ochranu proti slnečnému žiareniu aspoň s malým percentom ochrany.

Prevencia výskytu škvŕn z akné:

 • Správna starostlivosť o tvár pre tvár.
 • Nestrácajte sa. Ak vidíte problém s výskytom akné, musíte to vyriešiť!
 • Nestláčajte pupienky!
 • Používajte opaľovací krém.

Stojí za to navštíviť dermatológa, keď existujú škvrny od akné?

Samozrejme, ak máte ťažkú ​​situáciu a opustili ste pokožku, je užitočná návšteva dermatológa. Môže opísať situáciu, poskytnúť odporúčania týkajúce sa výživy (čo je tiež veľmi dôležité) a posielať kozmetické postupy. Ale je lepšie vziať na vedomie všetko, s výnimkou, že idete do kozmetického salónu pre brúsenie alebo iné mechanické postupy. Urobíme to isté, ale doma.

Ľudové recepty z akné a škvrny po nich doma.

Super maska ​​s hubou a hlinkou pomôže zbaviť škvŕn na tvári po akné

Spočiatku by ste mali varovať, že táto maska ​​môže spôsobiť podráždenie, ak máte citlivú pokožku, potom buďte veľmi opatrní a vždy otestujte masku na zápästí.

Účinok masky s telom a hlinkou je vynikajúci, pomôže sa zbaviť akné škvŕn v okamihu, ak skvrny nie sú veľa naštartované.

Všetky zložky je možné zakúpiť v lekárni:

 • Peroxid vodíka
 • Biele hliny
 • bodyaga
 • Tinktura nechtíka
 • Aloe tinktúra

Takže peroxid (niekoľko kvapiek), telo a hlina by sa mali zmiešať, kým sa nedosiahne hustá hmota. Hlina a špongia by mali byť 1: 1. Celá zmes uvedených zložiek sa aplikuje na tvár, stojíme asi 15-20 minút. Masku umyte teplou vodou.

Potom vezmite vankúšik. V miske zmiešajte 3 čajové lyžičky nechtíka a aloe v striktne rovnakých pomeroch a aplikujte v malých častiach na tvár, zvlášť na všetky problémové oblasti a sčervenanie.

Ako sa zbaviť akné škvrny rýchlo a efektívne?

Olej z čajovníka na starostlivosť o pokožku.

Jedným z najjednoduchších a najefektívnejších prostriedkov, ako zabrániť výskytu škvŕn na tvári z akné, je aplikovať olej z čajovníka. Toto je môj obľúbený olej. Ale kúpiť vždy veľmi kvalitný olej. Foto oleja a receptov s ním môžete čítať v článku Tea Tree Oil. Akonáhle sa objaví pupienok, použijete tento olej v štipke. Dokonale pomáha. A akné rýchlo vyschnú a škvrny nezostávajú.

Maska proti akné škvrny so zeleným hlinkou

Ako doma urobiť krásnu pokožku bez chýb? Táto maska ​​vám môže pomôcť, ak ju používate 1-2 krát za 10 dní.

Niekoľko polievkových lyžíc hliny sa zmieša s 3 kvapkami akéhokoľvek esenciálneho oleja (v tomto prípade sme použili rozmarínový olej). Na dosiahnutie konzistencie kyslej smotany pridajte niekoľko kvapiek vody pri izbovej teplote. Hotová maska ​​sa aplikuje iba na miesta s škvrnami a akné, nie na celú tvár. Držte približne 15 minút.

Esenciálny olej z rozmarínu možno použiť aj samostatne.

Biela maska ​​s hlinkou

Pre masku proti akné škvrny s bieliacim účinkom budeme potrebovať:

 • biela hlina
 • peroxid vodíka
 • citrón

Po tomto postupe výrazne znížite farby škvŕn na tvári a menšie chyby zmiznú úplne.

Do hlbokej misy nalejte bielu hlinku (3 lyžice), vytlačte šťavu z čerstvého citrónu, pridajte 3-4 kvapky peroxidu vodíka. Ak nemáte krémovú konzistenciu, pridajte trochu viac hliny. Držte masku tváre 20-30 minút. Opláchnite teplou vodou.

Jednoduchá maska ​​s parafínom

Ako sa zbaviť škvŕn na tvári z akné s maskou s parafínom? Ak to chcete urobiť, musíte ho použiť 2 krát týždenne, kým výsledok nebude úplne vyhovovať vám.

Takže, čo je potrebné? Iba parafín, ktorý možno lacno zakúpiť v lekárni.

Na vodnom kúpeli používame parafínový vosk a pomocou vaty (alebo bavlneného tampónu) sme umiestnili škvrny s škvrnami z pupienkov. Môže byť použitý aj na malé pupienky. Necháme to vysušiť. Opakujte tento postup ešte raz, aby ste dosiahli lepší účinok. Po maske budete potrebovať hydratačný krém na noc alebo si ho rúť ricínovým olejom.

Denná maska ​​proti škvrnám na tvári.

Účinok tejto masky bude iba vtedy, ak ju každým dňom otriete problémovými oblasťami. Zmiešajte jablkový octový ocot s vodou (1 lyžica jablčného octu na 3 lyžice vody) - dajte ju na škvrny a pupienky. Odporúča sa vykonať procedúru v noci. Neplachte.

Odvar z petržlenu od škvŕn na tvári.

Veľmi užitočný nástroj, ktorý vám pomôže zbaviť sa škvŕn na tvári po akné v domácnosti a tiež poskytnúť pevnosť pokožky pri každodennom vykonávaní procedúry.

Pripravte odvar z petržlenu, nalejte do malých foriem na zmrazenie a umiestnite do mrazničky. Celú tvár utrite ráno čerstvým ľadom z vývaru.

Ako odstrániť škvrny z akné s kefou?

Vyčistením keratinizovanej pokožky na tvári, súčasne redukujeme škvrny po akné. Účinné je domáci kávovar. Potrebujeme usadeninu nerozpustnej kávy, ktorú premiešame so sódom a soľou. Na predtým naparovanú pokožku nanášame zmes v kruhovom pohybe, venujúc zvláštnu pozornosť škvrnám so škvrnami a akné. Zostávame na tvári na chvíľu, kým maska ​​mierne nevyschne. Potom opláchnite, ako obvykle, teplou vodou.

Navrhujem sledovať video. Ako sa zbaviť stopy po akné.

Dúfam, že ste sa dozvedeli užitočné recepty pre seba. Dodržujte vyššie uvedené opatrenia. používajte aspoň 2 recepty od navrhnutého; častejšie ide vonku; Jedzte správne; piť multivitamíny počas nedostatku vitamínu - a potom vaša pleť poteší vás s jej ideálnym stavom!

A pre dušu navrhujem počúvať nádhernú kompozíciu. Vytvorte masky, relaxujte, počúvajte dobrú hudbu. Usporiadajte si malú dovolenku: SPA-salón doma. Michel Pépé - La Rose Magnifique - Elixír d'Amour

Želám všetku múdrosť, krásu, zdravie a radosti zo života.

Ako odstrániť akné na tvári. Ľudské lieky proti akné Vážení čitatelia, dnes na blogu chcem hovoriť o tom, ako sa vyrovnať s takým problémom, ako sú pupienky na tvári. Pravdepodobne sú mnohí z nás.

Ako sa zbaviť akné na tvári doma Vážení čitatelia, pravdepodobne, každá osoba počas života čelí takým problémom ako pupienky. Majú úžasnú vlastnosť, aby sa objavili včas, v predvečer dlho očakávaného dátumu.

Masky z akné doma Vážení čitatelia, dnes navrhujem na blogu hovoriť o tom, aké masky môžeme používať doma od akné. Tieto problémy sú známe a.

Tinktúry a pleťové vody na tvár z akné - "rýchla pomoc" pre problémovú pokožku Drahí čitatelia, som si istý, že mnohí z vás čelia problému akné. Sú povinnými spoločníkmi problémovej kože. Ich výskyt je spojený s porušením pravidiel.

Ako sa zbaviť škvŕn na tvári po akné rýchlo a doma

Mnohí sa obávajú škvŕn z akné na tvári, ale ako sa ich zbaviť nie je všetci známi. Efektívne metódy eliminácie problému sa najlepšie vyberajú individuálne, zameriavajúc sa na typ kože, jej schopnosť regenerovať. Najčastejšie v domácich ľudových prostriedkoch, bežných domácich výrobkoch spomedzi tých, ktoré sú vždy v ruke, a liekov na masti.

Ako sa zbaviť škvŕn na tvári po akné: 9 ľudových liekov

Očarovanie alternatívnou medicínou nie je módou. Trh s kozmetikou je naplnený pochybnými kvalitnými produktmi. Nie každý bude môcť zistiť, že v dlhom zozname zložiek na obale je naozaj užitočné a čo je škodlivé pre pokožku. Či už sú to bežné domáce výrobky, ktoré pomáhajú rozjasniť škvrny od akné bez veľkých problémov. Musia sa však zohľadniť aj špecifiká používania takýchto nástrojov. Oceľ jablčného muštu sa pred použitím zriedi vodou v pomeroch 1: 3 alebo 1: 2.

Zbavte sa škvŕn na tvári po akné: spôsoby doma

 1. Vaječná bielka a citrónová šťava (2 lyžice)

Zložky čírenej kompozície sa zmiešajú a šľahajú. Naneste na tvár vo forme peny a nechajte 15 minút. Zvyšok potom odstráňte bavlneným kotúčom a umyte.

Mäsité listy rastliny sa umyjú a ponechajú v chladničke po dobu jedného týždňa. Potom odrežte trny, preveďte surovinu cez mlynček na mäso, vložte ju do gázy a stlačte ju. V tejto husto zelenkavej tekutine namočte utierku a naneste ju na tvár. Takéto postupy sa vykonávajú do 1,5 mesiaca. Aloe šťava má protizápalové, antibakteriálne a liečivé vlastnosti.

 1. Celulóza červeného paradajka so zemiakovým škrobom (2: 1)

Zmes sa aplikuje len na škvrny alebo na celú tvár - ako maska. Doba expozície je 15 minút. Potom sa produkt premyje vodou, pokožka sa stiera ľadovou kockou alebo plátkom uhorky.

Zložky sa zmiešajú v pomere 1: 1, nanesú na tvár a nechajú mierne vyschnúť. Zvyšky sa odstránia vatou, umyjú a trieť pokožkou uhorkou.

Vynikajúci čistiaci a sušiaci prostriedok. Pre masku je postačujúca 1 lyžica. l. ílový prášok, ktorý musí byť zmiešaný s rovnakým objemom vody a pridať 2-3 kvapky esenciálneho oleja (voliteľné - rozmarín, čaj, levanduľa, citrón).

Pred začatím liečby sa pokožka rozmieša so smotanou, roztopí sa malý kúsok parafínu vo vodnom kúpeli. Pomocou vatového tampónu naneste na škvrny v teplej forme. Po ochladení zmrznutý výrobok tvorí silný film, ktorý sa odstráni zdvíhaním na jednom okraji. Je to teplo, ktoré funguje, takže udržiavanie studeného parafínu na tvári nemá zmysel.

 1. Čerstvá uhorka s vaječnou bielou

Šľahané vlákno sa zmieša s 1-2 lyžice. l. Cucumber juice. Naneste na tvár v niekoľkých vrstvách, po 20-40 minútach opláchnite vodou.

 1. Harmanček s vaječnou bielou

Jedna čajová lyžička harmančekových kvetov sa naleje ½ šálky vriacej vody a postupne pridáme ochladenú infúziu na biely bielkovinu. Na záver zmiešajte s 1 lyžičkou. šťava z citróna a dajte si na tvár. Umyte v priebehu pol hodiny chladnej vody.

Zelená petržlenka musí byť jemne nakrájaná, pridať med do pomeru 1: 1. Naneste na tvár, zakryte utierkou s očnicami. Umyte sa 15 minút.

Ako sa zbaviť škvŕn na tvári po akné: prehľad chemoterapeutických liekov na elimináciu stôp

Z medicínskeho hľadiska je hyperpigmentácia po zápale prírodným javom. Ovplyvnená koža sa líši od zdravého obsahu produktov rozpadu baktérií, leukocytov, zníženého metabolizmu. Ak existujú škvrny od akné na tvári, ako sa rýchlo zbaviť nepríjemných následkov akné? Odstráňte tieto javy pomocou aktuálnych finančných prostriedkov z najbližšej lekárne.

Masti, krémy a gély z akné škvrny

 • "Kontraktubeks" s alantoínom a heparínom;
 • "Kuriozín" s hyaluronátom a zinkom;
 • "Badyaga 911" s práškom badyagi;
 • "Sledocid" a iné lieky.

Zinková masť, salicylová-zinková pasta

Účinné látky začnú ihneď po aplikácii jedného z činidiel na pokožku. Kyselina salicylová rozpúšťa baktérie, nadbytok keratínu a mazu, čistí pokožku. Zinok suší a znižuje začervenanie.

Synthomycínová masť

Jeden z kedysi populárnych liekov pre mnohé problémy s kožou. Má nepríjemný zápach, ponecháva tučný lesk, preto ho dať alebo urobiť pre noc pod bandážou.

Badyaga a peroxid vodíka

Prášok zakúpený v lekárni je zriedený malým množstvom peroxidu vodíka (3%). Naneste na škvrny a nechajte 15 minút, potom opláchnite vodou. Ak dôjde k horeniu, čas expozície sa zníži na 5-10 minút. Je lepšie aplikovať masku v noci tak, aby slnko neostalo aspoň 10 hodín. Sčervenanie kĺbov sa vysvetľuje intenzívnejším krvným obehom, čo znamená, že liek pomáha obnoviť tok krvi a metabolizmus v mieste poškodenia.

Diskusia: je tu 1 komentár

Bola som tu odporúčaná jednoduchá sírová masť, pokúsim sa. si myslel, že akné je problém, ale s metrogil a skinoren je ľahko vyriešiť. Ale škvrny môžu naozaj šialenstvo.

Ako odstrániť škvrny po akné na tvári

Dôsledky akné na tvári sa často stávajú červeno-hnedé, nepríjemné škvrny, ktoré sa musia pravidelne maskovať. Vyskytujú sa v dôsledku nesprávnej liečby (alebo jej nedostatku), nedostatočnej dezinfekcie v procese a samovyťahovania. A na rozdiel od prechádzajúcej akné, škvrny po nich zostávajú dlhú dobu. Informácie o tom, ako poraziť akné - oplývať a ako odstrániť škvrny od akné na tvári - nie toľko. Preto odporúčame, aby sme tento problém pochopili podrobnejšie nižšie.

Ako sa zbaviť škvŕn po akné na tvári

Ak chcete rýchlo odstrániť škvrny z akné, najjednoduchším spôsobom je kontaktovať kozmetika a podrobiť sa takým postupom ako chemické, vákuové, ultrazvukové šupy alebo čistenie laserom. V závislosti od toho, ako "všetko beží", sa vám podarí vyrovnať sa s 1-5 procedúrami.

Ale môžete bojovať s hmyzmi doma. Na tieto účely existuje veľa receptúr z prírodných zložiek, k dispozícii je lekárska kozmetika. Pri pravidelnom používaní domácich liekov sa v priebehu 1-2 týždňov stratia stopy akné v priemere.

Masky z prírodných komponentov

Aby ste sa zbavili nepríjemných škvŕn, môžete využiť prírodné kozmetické recepty založené na prírodných ingredienciách. Medzi týmito spôsobmi bude ľahké vybrať ten, ktorý je najvhodnejší na bielenie vašej pokožky.

Jednoduchá citrónová maska:

 • 2 čajové lyžičky citrónovej šťavy (čerstvé) zmiešané s vaječnou bielou.
 • Aplikujte zmes presne alebo na celú tvár.
 • Po 15 minútach umyte, naneste zvlhčovač.

Maska na paradajky:

 • 1 lyžička rajčiakovej buničiny zmiešanej s 1 lyžičkou škrobu.
 • Zmes sa aplikuje na oblasti s červenými škvrnami od akné.
 • Po 15 minútach sa umyje.

Medová maska:

 • 1 čajová lyžička medu zmiešaná s 1 čajovou lyžičkou škorice.
 • Masku naneste pozdĺžne na miesta pokožky so škvrnami.
 • Počkajte 20-25 minút.
 • Umyte.

Medová maska ​​sa vykonáva každý druhý deň, kým sa nedosiahne požadovaný výsledok. Na medu, mnohí majú alergiu. Za prítomnosti neznášanlivosti robiť takúto masku sa neodporúča.

Recepty s esenciálnymi olejmi

V domácnostiach sa často používajú metódy odstraňovania škvŕn s éterickými olejmi vo formulácii. Sú účinné, ale nezabudnite, že oleje môžu spôsobiť závažné alergické reakcie. Neodporúča sa zneužiť tieto recepty. Počas tehotenstva a laktácie sa vôbec neuplatňuje.

Recepty s olejmi:

 • Zmiešajte olej z čajovníka s citrónovou šťavou v pomere 1: 1. Utrite pokožku.
 • 2 kvapky rozmarínového oleja a 1 kvapka mätového oleja, levandule a klinčeky sa pridajú do jednej lyžice olivového oleja. Zmes sa tretí do problémových oblastí niekoľkokrát denne.
 • Zmiešajte 5 kvapiek kadidla, neroli, levandule. Vyčistite červené škvrny, kým sa nedosiahne požadovaný účinok.

Ak dôjde k negatívnej reakcii na kompozície s éterickými olejmi (vyrážka, svrbenie, alergické začervenanie), taká domáca terapia by sa mala prerušiť.

Utrite tvár

Ak chcete odstrániť červené škvrny od pokožky tváre, môžete pravidelne robiť trenie. Na to sú vhodné nasledujúce produkty:

 • Cucumber džús alebo kúsok čerstvej uhorky.
 • Citrónová šťava.
 • Zmrazené odvar z petržlenu (trenie kocky ľadu).
 • Plátok cesnaku.
 • Jablkový jačmeň, zmiešaný s vodou v pomere 1: 3.
 • Aloe šťava, zmiešaná s vodou v pomere 1: 1 (môžete tiež zmraziť).

Utrite si pokožku dvakrát denne. Výsledok sa dosahuje v priemere 2-4 týždne. Pred začatím takýchto postupov skontrolujte, či sa na vybraný výrobok vyskytne alergická reakcia.

Farmaceutické výrobky

V lekárni existuje množstvo nástrojov, ktoré možno použiť na odstránenie škvŕn. Jedným z takýchto nástrojov je kozmetický parafín. Jeho aplikácia:

 1. Roztaví sa parafín.
 2. Spot sa vzťahuje na problémové oblasti.
 3. Počkajte na úplné vytvrdnutie.
 4. Odobrať.
 5. Osušte pokožku výživným krémom.

Po ukončení procedúry utrite, parafín nie je potrebný, je vhodný na opätovné použitie. Ale táto metóda je kontraindikovaná pre tých, ktorí majú na tvári cievnu setochku.

Ak chcete bojovať proti akné a škvrny z nich, to je často používané zinkovou masť alebo pastu. Má ľahký bieliaci efekt, ale tiež suší. Po ošetrení vyrážky a škvŕn sa pokožka bude musieť aktívne navlhčiť. Je zakázané používať len vtedy, ak existuje individuálna intolerancia na oxid zinočnatý, ako aj počas tehotenstva. Predáva sa v akejkoľvek lekárni bez lekárskeho predpisu. Zinko-salicylová masť je analogická s rovnakým účinkom.

Ako zabrániť výskytu škvŕn po pichliach

Aby ste zabránili stúpaniu pupienkov z ďalšieho zdobenia tváre, musíte správne liečiť vyrážky. Hlavné pravidlá pre prevenciu výskytu škvŕn a jaziev na koži po akné:

 • Akné nedrvte. Najmä so špinavými rukami.
 • Ak sa náhle pupienok vytlačí alebo poškodí - je potrebné dezinfikovať (na tento účel chlórhexidín, lacný a dostupný v akejkoľvek lekárni).
 • Suché vyrážky vysušte špeciálnymi prostriedkami hneď, ako sa objavia.
 • Organizujte komplexnú starostlivosť vhodnú pre váš typ pleti.
 • Neobiňujte tučné jedlá a snažte sa viesť správny životný štýl, aby ste znížili pravdepodobnosť akné.

Prevencia vzniku akné je najlepší spôsob, ako zabrániť tvorbe červených škvŕn a jaziev. Je omnoho ľahšie zabrániť ich vzhľadu než bojovať, vybrať vhodný bieliaci prostriedok alebo podstúpiť drahé kozmetické postupy.

Ako sa rýchlo zbaviť škvŕn po akné

Často po akné na koži sú ďalšie nepríjemné chyby - škvrny.

A ak sa z akné s náležitou liečbou môže zbaviť niekoľkých mesiacov, miesta môžu zostať na koži až na jeden rok.

Chápeme, prečo existujú neestetické kožné defekty a ako sa zbaviť škvŕn po akné na tvári a tele.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Prečo sa zobrazuje

Výskyt akné naznačuje zápalový proces v pokožke.

Zápal je vždy sprevádzaný nárastom produkcie tmavého pigmentového melanínu. A čím je zápal silnejší, tým intenzívnejšie sa vytvára pigment a tým ťažšie je zbaviť sa miesta v budúcnosti.

Hlavnými dôvodmi vzhľadu miest sú:

 • vytláčanie pupienka;
 • infekcia zapáleného zamerania;
 • predčasné alebo nesprávne liečenie zápalových procesov v koži;
 • nadmerná expozícia ultrafialovej pokožke (slnečné lúče, solárium);
 • závažné formy akné, ktoré postihujú hlboké vrstvy dermis alebo pokračujú v porážke veľkých oblastí kože, vytváranie purulentných pupienkov, furuncles.

Foto: závažná forma akné

V niektorých prípadoch sa stopy akné rozpadnú sami, v iných - na koži sú škaredé stagnujúce škvrny.

Ich tvorba je ovplyvnená typom a prirodzeným odtieňom kože, vekom, obdobím, keď bola podávaná liečba akné, používané lieky a metódy, predispozícia organizmu k hyperpigmentácii.

Škvrny a stopy akné môžu mať rôzne odtiene:

 • svetlo ružová - objavujú po malých pryshchikov, prechádzajú nezávisle doslova na 1 deň;
 • červená - tvoria okamžite po hlbokom zápalení;

Foto: červené stopy po akné

 • od tmavo červenej až po bordódu - sa vyskytujú v neskorších štádiách hojenia;
 • tmavo modrá, hnedá alebo takmer čierna - naznačujú, že epidermis sa neobnovila normálne.

Ako sa zbaviť škvŕn po akné

Ak sa chcete zbaviť nadmernej pigmentácie na koži, môžete:

 1. kozmetologické postupy;
 2. liečivé prípravky;
 3. ľudských prostriedkov.

Je možné nájsť pozitívnu spätnú väzbu o všetkých spôsoboch liečby.

Pokiaľ ide o načasovanie odstránenia kožných defektov, závisí to od zvolenej metódy, od stupňa pigmentácie a od príčin vzniku škvŕn, od druhu kože a jej schopnosti regenerovať, od veku a od iných charakteristík.

Kozmetické procedúry

Návšteva kozmetológ je najspoľahlivejší spôsob, ako sa rýchlo zbaviť účinku akné.

Foto: kozmetička si vyberie najlepšiu metódu odfarbovania kože

Špecialista správne posúdi zložitosť problému a vyberie najlepší spôsob odstránenia kožných defektov.

peeling

Zvyčajne v salóne kozmetiky na odstránenie tmavých škvŕn sa vykonávajú peelingy:

 • Laser (inak brúsenie);
 • mechanická (aka dermabrázia);
 • stredný alebo hlboký chemický.

Foto: viaczysý peeling

Postupy zjemňujú povrchovú vrstvu pokožky a podporujú jej exfoliáciu.

Ak chcete odstrániť veľké množstvo škvŕn a nezrovnalostí, obráťte sa na laserové alebo mechanické brúsenie. Ide o pomerne bolestivé metódy, ktoré sa vykonávajú v miestnej anestézii a rehabilitácia po nich môže trvať šesť mesiacov.

Takéto metódy vplyvu sa odporúčajú, aby sa zbavili stagnujúce škvrny, ktoré sa nedajú použiť na iné metódy terapie.

Foto: odstránenie laserového stĺpca

Ak chcete bojovať proti nadmernej pigmentácii, kozmetičky zvyčajne odporúčajú krém, ktorý zahŕňa:

 • hydrochinón - má silný bielenie, pomáha odstrániť stagnujúce modré, hnedé a čierne škvrny, avšak ak sa príliš často používa, rakovina kože môže vyvolať;
 • ortuť - účinný prostriedok proti škvrnám, ale pred aplikáciou je potrebné testovať citlivosť (často spôsobuje alergie);
 • arbutín a kyselina kojová - utláčajte produkciu melanínu, majú mierny exfoliačný účinok.

Farmaceutické výrobky

Zo škvŕn, ktoré zostanú na koži po vyrážkach, sa môžete tiež zbaviť jednoduchých a cenovo dostupných liekov. Sú to:

 • salicylalkohol;
 • salicylová alebo zinková masť;
 • heparínová masť;
 • Levomekol.

Video: "Ako sa zbaviť stopy po akné"

Doma

V domácnosti odstráňte škvrny a stopy pomoci:

 • peelingové postupy;
 • badyaga;
 • éterické oleje;
 • umývanie, umývanie a umývanie bylinnými odvarmi a inými prírodnými prostriedkami;
 • prirodzené masky.

Pre chemický peeling v domácnosti použite:

 • AHA kyseliny (rozpustné vo vode) - kyselina mliečna, jablčná, glykolová, jantárová a iné ovocné sú optimálne pre suchú, tenkú a príliš citlivú pokožku;
 • Kyseliny BHA (rozpustné v tukoch) - Kyselina salicylová je vhodná pre mastnú pleť.

Tieto zlúčeniny sú súčasťou hotových zmesí na peeling.

Čo mám robiť, ak mám na žuvačkách biele pupienky? Zistite si tu.

Ale musíte si kúpiť prostriedky určené na domáce použitie, a nie pre kozmetikov - profesionálne prostriedky môžu spáliť pokožku.

AHA kyselina

Pri samostatnom peelingu ANA s kyselinami je dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • použitie formulácií s koncentráciou kyseliny najviac 25%;
 • udržujte nápravu dlhšie ako 10-15 minút;
 • Po procedúre ošetrujte pokožku ochrannými prostriedkami proti slnečnému žiareniu (SPF nie menej ako 30), aj keď je zakalená vonku.
 • v prvom týždni vykonať 3-4 procedúry, potom 1-2 sedenia každých 7 dní;
 • Počas odlupovania postupujte podľa reakcie kože (mierne brnenie a sčervenanie - to je normálne, ale s ťažkým pálenie a svrbením, postup sa musí zastaviť);
 • Pred prvým odlupovaním by sa mal vykonať test alergie - ošetriť kožu na lakte (ak sa objaví sčervenanie, podráždenie, svrbenie sa nedá vyskytnúť, kompozíciu môžete použiť na tvár).

Na odlupovanie môžete použiť hotové výrobky alebo samoopravované zmesi na báze ovocia a bobúľ.

 1. Pohár ananásovej buničiny, ½ šálky papája, 54 g tekutého medu (v prípade potreby predtriepnite). Doba pôsobenia je 3-5 minút.
 2. Pohár ananásovej dužiny, mäso jedného banánu a jedného plodu kiwi ovocia. Doba trvania akcie je 15 minút.
 3. Pohár zemiakov v pyré z červeného ríbezlí, ½ šálky depresívneho kysnutého hrozna. Akcia je 20 minút.
 4. Pre 48 ml olivového oleja a šípkového oleja, 10 ml citrónovej šťavy. Zmes sa aplikuje v teplom stave po dobu 5-7 minút.

Kyseliny BHA

Foto: peeling s aspirínom odstráni zápal a zľahčí pokožku.

 1. Kyselina salicylová. 30% roztok sa ošetruje predčistenou kožou, po 10 minútach sa zmes odstráni. Na tvár sa aplikuje upokojujúci krém, opaľovací krém. V priebehu zákroku môže dôjsť k miernemu mravu.
 2. Kyselina acetylsalicylová. Práškový aspirín (3 tablety), pridajte 5 ml bylinnej infúzie (harmanček, nechtík). Keď sa prášok premení na granuly, pridajte 6 g medu. Naneste na pokožku, ponechajte 3-5 minút. Po ukončení procedúry je možné ľahké sčervenanie a odlupovanie kože.

Badyaga

Badyaga - liek z huby sladkej vody bdadyagi.

Tento lacný, ale veľmi účinný prostriedok na odstránenie škvŕn a jaziev pôsobí ako peeling.

Foto: maska ​​na varenie od badyagi

Badyaga je súčasťou rôznych krémov a mastí, ale na odstránenie škvŕn po akné na tvári, na chrbte a iných častiach tela je lepšie použiť prášok podľa jedného z receptov.

 1. Prášok (15 g) sa zriedi bórovým alkoholom alebo peroxidom vodíka (5 ml). Kompozícia by sa mala aplikovať na problémové oblasti, ktoré sa vymývajú po 15 minútach.
 2. Zmiešajte rovnaké množstvo prášku bielym prachom a bielou hlinkou, zrieďte peroxidom až do krémovej konzistencie. Naneste škvrnu na pigmentové škvrny, opláchnite teplou vodou po 10-15 minútach.

Badyaga môže spôsobiť pomerne silné pálenie a začervenanie, a preto sa neodporúča pre osoby s nadmerne citlivou pokožkou.

Ak po aplikácii výrobku je koža silne lúpaná, je možné ošetriť tvár ricínovým olejom alebo iným prírodným zvlhčovacím prostriedkom.

Badyag by nemal byť aplikovaný na oblasti pokožky s mechanickými poškodeniami (poškriabaním, odreninami, rezmi), je nežiaduce aplikovať výrobok v lete.

Éterické oleje

Foto: éterické oleje bielia kožu

 1. Rozmarínový olej. Pomáha bielenie tmavých znakov od akné, používa sa na liečbu problémových oblastí niekoľkokrát denne.
 2. Olej z čajovníka. Používa sa na čistenie pokožky v jej čistej forme alebo v zmesi s citrónovou šťavou (užívaná v rovnakých množstvách).
 3. Olej z levandule, neroli. Zmiešajte 3 kvapky oleja, naneste na denné pigmenty.
 4. Viackomponentná zmes. V čajovej lyžičke olivového oleja pridajte kvapku mäty, klinčeky, levanduľového oleja, 2 kvapky rozmarínového oleja. Aplikujte niekoľkokrát denne.

Pred použitím sa musí na koži lakťa testovať akýkoľvek éterický olej alebo zmes.

Ak príznaky alergií (sčervenanie, podráždenie, vyrážka, svrbenie) nevzniknú, môžete použiť výrobok na tvár.

Ľudové opravné prostriedky

Trochu upresniť a dokonca tónovať pokožku pomôže nasledovné recepty.

Foto: trenie kociek ľadu s bylinkami dodá koži sviežosť

 1. Kozmetický ľad z odvaru petržlenu. Veľa rozdrvenej zelene naliať pohár vriacej vody, trvať na tom, vypustiť, zmraziť. Každodenné tvárové ruky ráno a večer s takým prostriedkom nielen rozžiariť, ale aj tonizovať pokožku.
 2. Mandľový olej. Nanáša sa na pokožku denne s ľahkými masážnymi pohybmi, pomáha odstrániť škvrny a stopy po akné na nohách, chrbte a tvári.
 3. Jablkový jačmeň. Zmiešajte lyžicu octu jablčného muštu s 3 lyžicami vody. Hotový nástroj na každodenné vymazanie problémových oblastí. Na utieranie môžete použiť aj citrónovú šťavu, zriedenú vodou v pomere 1: 3 alebo čistú paradajkovú šťavu.
 4. Liehovinová tinktúra ľubovníka bodkovaného. Nalejte pohár alkoholu 2 lyžice ľubovník bodkovaný, trvať 10 dní na chladnom tmavom mieste. Naneste tinktúru na problémové miesta dvakrát denne.

Alkoholové tinktúry silne osušujú pokožku a nezodpovedajú osobám starším ako 25 rokov.

Ak chcete zbaviť jedno čerstvé červené škvrny, pomôžte bylinným odvarom:

 • sladkého drievka (v dôsledku zložiek fenolov a organických kyselín);
 • rebríček (kvôli vysokému obsahu flavonoidov, ktoré potláčajú syntézu melanínu);
 • medvedica (silný bieliaci efekt vďaka prítomnosti hydrochinónu v tráve, organických kyselín, arbutínu).

Spôsob prípravy vývarov je rovnaký: polievková lyžica trávy sa naleje do pohára vriacej vody, varí sa 10 minút, vháňa sa a prefiltruje.

Skvrny pripravené na použitie sa denne otrie 2-3 krát denne.

Maskovacie recepty

Foto: maska ​​s bielou hlinkou

 1. So zeleným hlinkou. Zrieďte lyžicu ľadu trochou vody a pridajte 3-4 kvapky rozmarínového oleja.
 2. Na bielej hliny. Zmiešajte lyžicu bielej hliny, 2 čajové lyžičky citrónovej šťavy a trochu vody - treba získať krémovú hmotu. Maska má výrazné bieliace vlastnosti, pomáha odstrániť aj tmavohnedé škvrny z kože.
 3. So škoricou. Čajová lyžička kozmetickej hliny (biela alebo zelená) zmiešaná s rovnakým množstvom škorice, pridajte vodu, aby ste získali hustú hmotnosť. Zmes rovnakých množstiev medu a škorice má podobný účinok.
 4. Egg-citrón. V bielkovine pridajte 2 čajové lyžičky citrónovej šťavy.
 5. Parafín. Tavte parafín vo vodnom kúpeli, aplikujte vatový tampón na chyby pokožky, po vytvrdnutí opatrne odstráňte. Osušte pokožku hydratačným a vyživujúcim krémom.

Maska so škoricou a parafínom je kontraindikovaná na použitie, ak má tvár vaskulárnu setochku.

Foto: maska ​​na vajce a citrón vysušuje vyrážky a znižuje obsah tuku v koži

Všetky finančné prostriedky sa používajú bodovo na stopy, ktoré zostali z pupienkov.

Trvanie masky so škoricou je 20-25 minút, zvyšné prostriedky sa odporúčajú držať na tvári dlhšie ako 10-15 minút.

Frekvencia postupu je určená typom kože:

 • olejnatý - nie menej ako 3-4 procedúry za týždeň;
 • normálne - 2-3 krát týždenne;
 • citlivé, tenké, suché - každých 7 dní.

Ako odstrániť jazvy

Tmavé škvrny sú ľahko prístupné k liečbe, na rozdiel od jaziev, ktoré tiež môžu zostať po akné.

Jazvy a jazvy sa dajú odstrániť:

Foto: injekčné užívanie drog do problémových oblastí

 • pomocou kozmetologických postupov (laserový resurfacing, dermabrázia, chemický peeling, mezoterapia);
 • lieky (Kontraktubeks, Mederma, Fermentkol, Keloferraza, silikónové gély, krémové platne - Dermatix, Kelo-Kot, Spenko);
 • ľudové prostriedky (aloe šťava, včelí vosk, vitamín E, mandľový olej, citrónové a acetické chlpy, bielenie masky, badyah).

Ľudové prostriedky pomáhajú zbaviť sa novo sa objavujúcich malých jaziev umiestnených na rovnakej úrovni s povrchom pokožky.

Veľké starnutie kožných defektov sa odstráni kozmetologickými postupmi.

prevencia

Ak si nemyslíte, ako sa zbaviť akné škvrny, je lepšie zabrániť ich výskytu:

 • správne a rýchlo liečiť akné;
 • nevypláčajte zapálené ohniská;
 • Používajte opaľovací krém s SPF nad 25;
 • dodržiavajte hygienu, pravidelne sa starajte o pokožku.

recenzia

V sieti môžete nájsť veľa pozitívnych a negatívnych spätných väzieb o každom spôsobe boja proti post-pneuma.

Foto: Preskúmanie po liečbe

Malo by byť zrejmé, že v každom prípade je výsledkom jedinca závisí na mnohých faktoroch, - prostriedkov alebo metódy, skúsený kozmetičky, charakteristike pacienta (vek, citlivosti, typu pokožky a jej schopnosť obnoviť, intenzita metabolické procesy v dermis).

Zo škvŕn po akné je možné zlikvidovať rôznymi spôsobmi.

Čerstvé stopy sú vhodné pre akýkoľvek druh liečby a rýchlo prechádzajú.

Z modrých a hnedých stagnujúcich škvŕn sa môžete tiež zbaviť, ale to bude trvať dlhšie - od niekoľkých mesiacov až po šesť mesiacov.

Zubná pasta pomáha predchádzať akné? Zistite si tu.

Ako aplikovať celandín z akné? Čítajte ďalej.

Preto pre každého, najúčinnejší spôsob odstránenia škvŕn a stopy akné je vaša vlastná.