Hlavná

Ateróm

Hlavné dôvody pre vznik krtkov

Prečo sa objavujú značky prvkov. Dnes by sme vám chceli povedať o výskyte krtkov na ľudskom tele. Článok odhaľuje také problémy, ako je výskyt krtkov na tvári, škvrnám a krtkoch u detí, počas tehotenstva. Materiál propaguje povedomie o bezpečnosti krtkov z viacerých dôvodov a vyzýva lekárov, aby sa odvolali, ak sa krtci správajú nezvyčajne.

Obdobie výskytu

Mole sa objavujú na ľudskom tele od narodenia, hoci sa najprv narodí osoba bez pigmentových škvŕn. Hlavný počet z nich sa vyskytuje počas adolescentného obdobia, kedy došlo k vzniku ľudského tela. Môžu prichádzať a odchádzať, vyzerajú veľmi odlišne rast alebo odumrie, ale raz za nevysvetliteľné materské znamienka správanie by malo byť vnímané ako hrozba, a muž, ktorý si všimol, krtka na telo alebo ich zmeniť, bude musieť navštíviť lekára, aby nedošlo k vážnejším problémom, ako svrbenie alebo ekdýza materského znamienka.

Mole na tvári

Všetky mol, sa značne líši od seba navzájom a majú inú farbu: hnedá, farba kože, červené škvrny, čierna, ružová, biela, a dokonca aj fialové, a byť rôznych tvarov a konštrukcií: uhlové, ploché, nerovnomerné a ostré vlečných mole alebo vo všeobecnosti subkutánne a takmer neviditeľné.

dôvody

Moles sa môžu objaviť na tele človeka kedykoľvek v jeho živote, napriek skutočnosti, že hlavné obdobie ich narodenia sa pohybuje vo veku do 25 rokov. Móly sa môžu objaviť kdekoľvek a taktiež môžu zmiznúť. Pozrime sa na rôzne príčiny krtkov:

Príčiny krtkov môžu byť rozdelené na dve veľké skupiny: vrodený a získaný charakter.

Dedičná materské znamienka

Vzhľad krtkov v človeku môže byť spôsobený informáciami o dedičnom type, ktorý je zakomponovaný do DNA. Preto názov krtkov, pretože sú často zdedené a vyrastajú na tom istom mieste ako starší príbuzní.

Vzhľad kvôli slnku

Jedným z najúčinnejších pre vznik a rast krtkov je slnečné žiarenie. Pod svojou činnosťou v ľudskom tele sa určitá látka - melanín - vyrába dostatočne intenzívne. Je základom materských znamienok. Prebytok melanínu, ktorý výborne produkuje telo pod ultrafialovým žiarením, vytvára obrovské kolónie nových materských znamienok na povrchu kože, ktoré sú už rizikovým faktorom. Každá materská značka so zvýšeným vystavením slnku sa môže premeniť na nádor a malígny.

Birthmarks z dôvodu zranení a niektorých vírusov

Súčasne je obrovské množstvo lekárov presvedčených, že príznaky sa vyskytujú v dôsledku žiarenia a röntgenových lúčov, ktoré každý čas prijímajú. Ďalším názorom je vírusová infekcia a uhryznutie hmyzom, ktoré dlho ponechajú svoje stopy na koži človeka. Pri akomkoľvek z vyššie uvedených účinkov na telo sa môže začať proces, počas ktorého sú zoskupené melanocyty a nájde sa výstup na povrch kože.

Názor alternatívnej medicíny

Vzhľad krtkov na tele je spôsobený uvoľnením vnútornej energie. Energia sa hromadí v mieste zápalu, prípadne koncentruje a vyvoláva výskyt pigmentových škvŕn a krtkov na koži.

Hormonálne výbuchy

Emisie a tvorba melanínu, ktorý zase pigmentuje krtek, má silný účinok na hormón, ktorý uvoľňuje hypofýza. Z tohto dôvodu môže akýkoľvek hormonálny nárast v ľudskom tele viesť k viacerým narodeniam nových materských znamienok. To môže vysvetliť krtky počas tehotenstva alebo počas puberty. Takéto výbuchy môžu viesť nielen k vzniku krtkov, ale aj k ich zmiznutiu.

Ako zabrániť výskytu

Ako sú krtkovia čítanie všetko, čo je napísané vyššie, a uvedomil príčinu krtkov na tele, môžete sa pokúsiť, aby sa zabránilo rastu počtu molí. K tomu, podľa odborníkov, že najdôležitejšie, aby sa zdržala silného slnečného žiarenia spotreby, teda menej slnka počas solárneho zenitu a minimalizovať solária, pre začiatok to bude stačiť.

Nové rodné znamienka

Výskyt nových materských znamienok na tele sa často vysvetľuje vplyvom nepriaznivých faktorov na telo. Môže to byť silný stres, hormonálny nárast, ožiarenie a nepriaznivá ekologická situácia. Ak sa vzhľad nových znamienok obáva len množstvom, je menej návštevou slnka a ochranou pokožky pomocou špeciálnych krémov, pleťových vody a ochranných filtrov. Často krtky sú zvyčajné správanie tela, kým začnú obťažovať nositeľa a prinesú telesné alebo estetické nepohodlie. Je potrebné venovať pozornosť rastu materského znamienka, nárast počtu krtkov, peeling, svrbenie a ďalšie faktory ostrých zmien v štruktúre a veľkosti krtkov na tele.

Rozmanitosť materských znamienok u detí

Vznik červených krtkov na telo dieťaťa alebo iného môže byť spôsobený rôznymi dôvodmi a je nebezpečný a bezpečný. Na pokožke detí sa spravidla vyskytujú iba materské znamienka súvisiace s jednou zo skupín:

 • Svetlohnedé znamienka alebo farba kože, nie veľmi nápadné, najčastejšie zostávajú na celý život. Ak sa ich počet zvyšuje, úzkosť má dôvody a je potrebné poradiť sa s lekárom.
 • Rodné znaky tmavej farby a rôznych tvarov. Môže sa objaviť na akejkoľvek časti tela. Sú tiež neškodné a môžu trvať celý život, ale s akýmikoľvek zmenami tvaru, farby a množstva musíte vidieť lekára.
 • Červené krtky na tvári, krku a krku dieťaťa. Vzhľad červených krčkov u detí je spôsobený expanzím malých ciev počas pôrodu. Jednotlivé prejavy môžu zostať dlhší čas, ale identické a zrkadlené červené krtky môžu zmiznúť v budúcom roku.
 • Mongoloid Spot. Najčastejšie sa vyskytuje u detí s kožou sfarbenej farby, ktorá sa nachádza na zadku dieťaťa alebo na dne chrbta. Značka modro-lila nevyžaduje žiadnu liečbu a najčastejšie zmizne asi o 13-15 rokov.
 • hemangiómy. Sú konvexné alebo ploché. Konvexný - jasný indikátor, že krtky počas tehotenstva sú možné. Formované a objavené v tomto období, a niekedy bezprostredne po narodení dieťaťa. Neprinášajú žiadne zlé pocity a môže zmiznúť počas niekoľkých rokov, ale v prípade, že konvexné hemangiómy sa nachádzajú v rizikových oblastiach, kde môžu byť poškodené, je vhodné, aby ich liečiť. Je potrebné začať liečbu už v dobe malého rovnako ako konvexné gemengiomy, či nezmizla, a môže vyrásť až 15 rokov môže premeniť v obrovskú škvrnu. A nakoniec ploché formácie - nie sú nebezpečné a nerastú s rokmi, a preto nie je potrebné ich vymazávať.

Lekárske varovania

Ak sa rozhodnete odstrániť, konzultácia so špecialistom je povinná

Všetci lekári trvajú na tej istej veci. Výrastkov nie je povinný postup sami mol neprináša žiadnu škodu, okrem toho, že krtka na tvári, ktorý môže pokaziť vzhľad osoby alebo tie mólami, ktoré sú umiestnené v nebezpečných oblastiach tela, na krku, očných viečok, na prstoch a atď. Tieto krtky môžu byť ľahko poškodené a viesť k nejakej úzkosti. Okrem toho, výskyt krtkov na tele najčastejšie nezhorší telo, s výnimkou prípadov, ak spozorujete príznaky premeny materského znamienka, ktoré sú prvým dôvodom pre lekára:

 • zhusťovanie a náhla zmena veľkosti móla;
 • zmena farby znamienka, ostrá pigmentácia v tmavej farbe;
 • praskliny na krku, odlupovanie, krvácanie;
 • zápal moru alebo jeho areola;
 • porušenie štruktúry vzoru kože na povrchu krtkov.

Po zvážení všetkých varovaní lekárov, príčiny výskytu molí, možno dospieť k záveru, že v prípade, že krtko sa nechová nezvyčajne a nespôsobuje nepríjemné pocity, jediný dôvod pre jeho odstránenie môže byť príčinou estetické a emocionálne, a ak by to malo diať, odporúčame, aby laserového odstránenie znamienok alebo odstránenie dusíkom.

Postupy sú prakticky bezbolestné a nezanechávajú žiadne viditeľné stopy na koži, ale mali by byť vykonávané len kvalifikovanými odborníkmi.

Čo spôsobuje krtky - príčiny osoby. Prečo sú na tela narodené známky, video

Malé formácie, ktoré sa líšia od farby pleti, sú vo väčšine ľudí neodmysliteľné. Tieto štruktúry majú odlišný pôvod a štruktúru, takže existuje jeden dôvod, prečo sú rodné znaky ťažké. Najčastejšie človek má benígne nevi, papilóm, hemangióm. Nástup nádorov sa môže vyskytnúť pred narodením dieťaťa, potom sa dieťa narodí s materským znamienkom. S vekom sa zvyšuje pravdepodobnosť vývoja krtkov.

Od akých znameních pochádza?

Zdravá koža obsahuje významné množstvo melanocytov, ktorých funkciou je chrániť základné tkanivá pred ultrafialovým žiarením. Akumulácia melanínu pod vplyvom slnečného žiarenia sa prejavuje rovnomerným tmavnutím pokožky - spáleninami. Z mnohých dôvodov (trauma, popáleniny, dedičná predispozícia) môžu melanocyty aktivovať, na tele sa objavujú tmavé škvrny. Rôzne pigmentové škvrny - ephelidy alebo pehy, ktoré sa vyznačujú sezónnou variabilitou farby.

Väčšina krtkov je nevi - vrodených malformácií kože. Získané nevity sa môžu objaviť v priebehu života, s vekom pravdepodobnosti rastu kožných novotvarov. Odkiaľ pochádza krtek z tela? Hlavné dôvody súvisia s týmito podmienkami:

 • nadmerné vystavenie slnku;
 • dedičnosť;
 • dlhotrvajúce mechanické podráždenie kože s podrobnosťami o oblečení;
 • kontakt s rôznymi chemickými látkami;
 • poškodenie kože traumatického charakteru;
 • vekový faktor;
 • zápal kože akejkoľvek genetiky, vrátane alergie;
 • hormonálna dysfunkcia.

deti

Prevažná väčšina nevi u detí má vrodenú povahu. U novorodencov sú materské znamienka často neviditeľné, objavujú sa po čase, postupne sa získavajú pigmentácie. Okamžite viditeľné formácie iného cievneho genéza - hemangióm. Ružové, červené, hnedé, fialové škvrny sú bledé s ľahkým tlakom, ktorý sa navonok odlišuje od krtkov. Dieťa má podobné vady s plochými vírusovými bradavicami.

Počas tehotenstva

Zmena v hormonálnom pozadí aktivuje akumuláciu pigmentu v špecifických melanocytických bunkách. Tehotná žena môže všeobecne tmavnúť pokožku, častejšie sa vyskytuje nerovnomerná patchiness tváre, rúk, spodnej časti brucha. Mole počas tehotenstva ovplyvňujú iba epidermálnu vrstvu kože, takže nie sú vypuklé, na dotyk nie je určená. Sú schopní včas nezávisle zmiznúť alebo zjavne blednúť.

hnedý

Pigmentary nevuses sa líšia od šedej až po čierne. Často sa vyskytujú hnedé materské znamienka, jednorazové alebo viacnásobné, s veľkosťou od bodu až po niekoľko centimetrov v priemere. Prítomnosť tmavých kožných lézií nie je patológia, malé štruktúry by sa nemali liečiť. Je však potrebná určitá opatrnosť, najmä ak má telo veľa krtkov. Nevíci môžu mať malígny charakter, čo spôsobuje extrémne nebezpečný nádor melanómu.

Prvé známky, ktoré by mali spôsobiť obavy - zmena tvaru krtka, nárast veľkosti. Určité nebezpečenstvo predstavujú zranené nevi. Je nepriaznivé lokalizovať materské znamienko na častiach tela, ktoré sú vystavené nátlaku, trenie oblečenie. Je to alarmujúce veľká veľkosť tvorby kože, rast nových malých štruktúr v okolí. Tieto príznaky vyžadujú okamžitú konzultáciu s dermatológiou.

červená

Vaskulárne červené škvrny alebo tuberkulózy sú často hemangióm - benígny cievny nádor. U malých detí sú hemangiómy náchylné k prehĺtnutiu, preto musia byť odstránené. Dospelí sú stacionárni, môžu s časom spontánne zmiznúť, ale traumatizované vzdelávanie môže krvácať dlho, je ťažké liečiť. Po odstránení sa znova objavia červené škvrny, je potrebné opakované ošetrenie.

závesný

Tenké nohy majú šupinaté papilómy, ktoré sa mylne označujú ako krtky. Tieto formácie môžu rásť a postupne sa zvyšujú. Farba častejšie zodpovedá pokožke alebo mierne tmavšia. Papilómy sa často vyskytujú, keď sú vystavené vonkajšiemu mechanickému namáhaniu alebo nadbytku nohy. Odstránenie je indikované v prípadoch, keď vzdelanie spôsobuje fyzické alebo estetické nepohodlie. Z papilómu je lepšie sa zbaviť lokalizácie, podporovať časté traumy (napríklad na krku v oblasti goliera).

Na tele bolo veľa nových znamienok v krátkom čase - dôvody a čo robiť

Moles sú zvyčajne pigmentované formácie na tele, ktoré môžu meniť tvar a veľkosť. Muž, ktorého koža je rozptýlená mnohými neviami, je predisponovaná k onkológii. Preto majitelia veľkého počtu krtkov odporúčajú, aby sa mierne a opatrne opaľovali, pravidelne ich skúmať dermatológ.

Príčiny veľkého vzhľadu krtkov

Dôvody, prečo existuje mnoho materských znamienok na tele, môžu mať rôzne faktory: vnútorné patológie a vonkajšie podnety.

 1. Dedičné predispozície. Jedným z hlavných faktorov vzhľadu nevi. Ak má osoba veľké počty znakov, potom by mal venovať pozornosť vzhľadu rodičov a príbuzných. Zvyčajne sa predispozícia ku kožným formáciám prenáša cez generáciu.
 2. Oscilácie hormonálneho pozadia. Často sa tvoria krtky na tele v dôsledku zmien v činnosti endokrinných žliaz, ktoré regulujú hladinu hormónov v tele. Táto podmienka nie je patológia, pozoruje sa počas puberty, tehotenstva a menopauzy. Pri hormonálnych výkyvoch buď staré nevi rastú, alebo sa objavujú mnohé nové formácie. Materské znamienka vzniknuté počas tehotenstva môže zmiznúť po druhoch, to je po normalizácii hormonálneho zázemia.
 3. Ultrafialové žiarenie. Ultrafialové žiarenie je hlavným dôvodom premeny neurónu na malígny nádor. Často, malé krtky pepper telo ľudí, ktorí majú radi opaľovať sa na pláži alebo navštíviť solárium. Musíme si však uvedomiť, že množstvo neví na pokožke je istým znakom predispozície k melanómu. Preto sú lekári veľmi odrádzaní ľuďmi s ľahkou pokožkou, bohatou na znaky, na dlhú dobu na slnku.
 4. Rádioaktívne žiarenie. Výrazný nárast počtu nevi v krátkom čase môže byť spôsobený nadmernou expozíciou rádioaktívneho žiarenia kože. Rast kožných útvarov sa často pozoruje u ľudí, ktorí už dlho pracujú na počítači a neustále používajú mobilný telefón. Zariadenia a zariadenia vyžarujúce rádioaktívne žiarenie sa stali známym atribútom života moderného človeka.
 5. Poškodenie kože. Ak sa škrabance, rany alebo hmyzové zhryznutie zle zaobchádza, hojenie sa spomaľuje. Poškodená oblasť kože sa zapálila, infekcia sa v nej nachádza. Zápalová reakcia spúšťa tvorbu nevi.
 6. Starnutie pleti. Je známe, že pigmentové škvrny sa aktívne vytvárajú na tele starších ľudí. Mnoho lekárskych odborníkov naznačuje, že početné malé krtky sú druhom signálu starnutia tela. Preto sa ľudia, ktorí sa začali objavovať na koži veľkého počtu nevúdivov, odporúča začať bojovať proti hroziacemu starnutiu.

Dôvody pre tvorbu červených krtkov

Červené krtky nie sú schopné premeniť sa na melanóm, takže keď sa objavia na koži, nemali by ste sa obávať. Tvorba neúspešných červených farieb je spôsobená nasledujúcimi faktormi:

 • narušenie fungovania obehového systému;
 • patológia srdca a tráviaceho traktu;
 • zhoršenie metabolizmu lipidov;
 • ochorenia pečene a pankreasu;
 • poruchy pigmentácie kožných buniek;
 • príliš časté návštevy solárií.

Prečo sa objavujú visiace krtky

Závesné krtci sú výsledkom infekcie tela papilomavírusom. Kožné útvary na tenkej nohe sa nazývajú papilómy. Tieto nevýhody sú ľahko poškodené nepríjemnými pohybmi a dotykom, takže je lepšie sa ich zbaviť vopred.

Po odstránení papilómu lekár predpisuje pacientovi liekovú terapiu zameranú na zničenie vírusu. V niektorých prípadoch sa visiace krtky objavujú nie kvôli papilomavírusu, ale kvôli iným faktorom:

 • hormonálne výkyvy počas puberty alebo po pôrode;
 • ultrafialové žiarenie;
 • dedičná predispozícia.

Príčiny vzniku krtkov v tehotenstve

Tehotenstvo je stav, v ktorom všetky orgány a systémy ženy pracujú v posilnenom režime. Hormóny, ktoré kontrolujú všetky reakcie v tele sú syntetizované endokrinnými žľazami vo veľkom počte. Z dôvodu transformácie hormonálneho pozadia a nových materských znamienok sa objavujú. Vo väčšine prípadov zmiznú po narodení dieťaťa.

Aké sú riziká znamienok?

Muž s viac ako 40 nevi na svojom tele je náchylný k melanómu. Takíto ľudia musia neustále monitorovať stav kožných lézií, ktoré pravidelne vyšetrujú od onkológov alebo dermatológov.

Veľké množstvo krtkov nemusí znamenať, že onkológia sa nevyhnutne stane. Malígny nádor sa môže objaviť u človeka naneseného neviami a u osoby, ktorá má jednotlivé pigmentové formácie. Rodné znamienka, ktoré nie sú zapálené, nie svrbiace, nemenia tvar a farbu, nevypúšťajú kvapalinu, nenesú nebezpečenstvo, aj keď je veľa z nich.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať oblastiam tela, ktoré sú najviac vyhladené nevi. Medzi mnohými malými materskými znamienkami nie je ľahké si všimnúť ten, ktorý sa degeneruje do zhubného nádoru.

Nebezpečné krtci, ktoré majú nešťastnú polohu: na dlaniach, chodidlách, lakte, tváre. Takéto kožné útvary sa často otriasajú a zrania. A z traumatizovaného krtka sa môže vyvinúť melanóm.

Známky vývoja malígnych nádorov

Existuje šesť známok transformácie materského znamienka na malígny nádor.

 1. Asymetrický tvar. Ak rozdelíte nevus na polovicu, potom jeho polovičky by mali mať rovnaký tvar. Ak je polovica asymetrická, potom môžete mať podozrenie na onkológiu.
 2. Nesprávne hrany. V krtku by mali byť hrany hladké a šikmé. Nerovnomerné, vyčnievajúce, hummoké okraje signalizujú, že sa nevus premenil na melanóm.
 3. Krvácanie. Od móla, ktoré sa degeneruje do malígneho nádoru, môže prúdiť krv, rovnako ako hnisavá alebo číra tekutina.
 4. Sfarbenie. Degenerujúce materské znamienko nevyhnutne mení farbu. Pri benígnej tvorbe kože je farba jednotná, bez tmavej alebo ľahkej impregnácie.
 5. Hodnota. Čím je väčší nevus, tým vyššia je pravdepodobnosť jeho premeny na melanóm.
 6. Rast. Degenerovaná materská značka rastie rýchlym tempom.

Ako sa zbaviť tohto problému?

Čo ak existuje podozrenie na zmenu materského znamienka na zhubný nádor? V takejto situácii musíte okamžite ísť k dermatológovi alebo onkológu. Odborný lekár skúma podozrivý nevus, vymenuje testy, ktoré budú robiť ďalšie opatrenia. Ak sa potvrdí onkológia, dôjde k odstráneniu materského znamienka.

Odporúča sa tiež odstrániť znamienka, ktoré sa nachádzajú na nepriaznivých miestach tela: dlani, nohy, krk, prsty, tvár. Je lepšie sa ich zbaviť vopred, než ich neskôr zraniť. Po operácii musí pacient dodržiavať nasledujúce požiadavky:

 • pravidelne skúmať ich pokožku, monitorovať stav nevi;
 • nosiť pohodlné oblečenie z prírodných tkanín;
 • používať mäkké župany a špongie do kúpeľa;
 • vyhnúť sa dlhodobému vystaveniu priamemu slnečnému žiareniu;
 • v slnečných dňoch aplikujte opaľovací krém na telo.

Odporúčame:

Preventívne opatrenia

Vo väčšine prípadov tvorba krtkov je dôsledkom dedičnej predispozície. Preto nie je možné zabrániť výskytu nevi a obmedziť ich počet.

Avšak je možné zabrániť vývoju krtkov, vyvolaného vonkajšími faktormi. Aby sa zabránilo objavovaniu nevi vo veľkých množstvách, mali by sa dodržiavať tieto preventívne opatrenia:

 • zabrániť poškodeniu pokožky;
 • nezostávajte na dlhom čase na priamom slnečnom svetle;
 • nosiť pohodlné a priestranné oblečenie bez rezacích alebo trecích popruhov, popruhov, jadier;
 • keď navštívite pláž, použite prípravky proti slnečnému žiareniu;
 • sledovať hormonálne zázemie, najmä v prechodných rokoch a počas tehotenstva;
 • sledovať stav tela, udržiavať zdravie;
 • každoročne absolvujú preventívne lekárske vyšetrenia.

Môžem si opaľovať ľudí s množstvom krtkov na svojom tele?

Dnes je veľmi populárne opaľovanie a mnohí módni ľudia idú na solárium, aby mohli pracovať. Je však možné opaľovať ľudí, ktorí majú ľahkú pleť s množstvom krtkov? Možné je opaľovanie, ale v určitej dobe dňa, kedy slnečné lúče nemajú nepriaznivý vplyv na kožu: do 10 - 11 hodín a po 16 - 18 hod.

Výsledkom toho je, že na koži sa môžu objaviť mnohé príznaky, ktoré sa môžu regenerovať pri melanóme. Keď navštívite pláž, mali by ste vždy používať prípravky proti slnečnému žiareniu.

Ak sú hemangiómy materské znamienka, objavil kvôli abnormálnej štruktúre systému krvných kapilár sú lymfangiómy formáciami.

krtkovia. niektorí materské znamienka javí na koži dieťaťa ešte v prenatálnom vývoji, iní môžu javí už po narodení, dňa.

krtkovia. Meno lekára - névy.. Lentigo môže náhle zmiznúť a náhle znova javí.

Prečo sa na dospelom objavujú krtky?

Narodeniny obyčajní ľudia môžu nazývať akýkoľvek nádor na tele. Presne povedané, neexistuje takýto lekársky výraz. Aby sme vedeli, prečo sa objavujú materské znamienka, je potrebné určiť ich pravé meno, vylúčiť malígny charakter. Tieto rôznorodé formácie sa formujú počas života, môžu byť umiestnené na úrovni kože, alebo mierne nad nimi stúpať. V prevažnej väčšine prípadov sú bezpečné a nemajú žiadny vplyv na ľudský život. Napriek tomu, v niektorých situáciách, ktoré budú popísané nižšie, vznikajúce mary predstavujú smrteľné nebezpečenstvo, a preto si vyžadujú okamžitý radikálny prístup k liečbe. Prečo v prípade akýchkoľvek podozrivých zmien na koži nemôžete odložiť návštevu špecialistu, ktorý objasní charakter choroby a pridelí účinnú pomoc.

Prečo sa znamienka zobrazuje? Hlavné dôvody.

Bez ohľadu na skutočnú povahu špecifického vzdelania na tele existuje niekoľko hlavných dôvodov, ktoré odpovedajú na otázku, prečo sa objavujú príznaky. Klasické príčiny vzniku pigmentu alebo cievnych útvarov (červených krviniek) na tele a tvári sú niekoľko. Patria medzi ne:

 • dedičnosť - proces výskytu krtkov, často, je stanovený geneticky;
 • slnko opaľovanie - ako ultrafialové spôsobuje zvýšenú tvorbu v koži melanínu, pigmentové bunky sa stávajú mnohými;
 • hormonálna nerovnováha - porušenie množstva alebo podielu určitých hormónov sa stáva dôvodom, prečo sú na tele tela materské znamienka;
 • žiarenie - vedie k zmenám v štruktúre DNA buniek epidermis kože a výskytu rôznych materských znamienok;
 • expozícia infekčným agens, zvyčajne vírusom.

Podstatou problému je deaktivácia génov, ktoré riadia nadmerné množenie melanocytov a iných kožných buniek. Alebo naopak, zahrnutie génov, ktoré zvyšujú reprodukciu.
Klasické príčiny sa vyskytujú u väčšiny ľudí a zvyčajne vedú k benígnym zmenám na koži. Existuje však samostatná kategória chorobných stavov, ktoré sú dôvodom, prečo sa rodné znaky jedného alebo viacerých typov objavujú, nie vždy benígne. V skutočnosti existuje veľa zriedkavých syndrómov a stavov. Nižšie sú uvedené hlavné. Patria medzi ne:

Prečo sa znamienka zobrazuje? Odrody a choroby.

Syndróm dysplastického nevusu.

Táto patológia je syndróm s viacerými krčmi (nevi) v celom tele, ktoré majú nepravidelný tvar, často veľké a takmer nezvyšujú nad povrchom kože. Tento syndróm je spojený s výskytom melanómu aspoň s jedným príbuzným krvi. Je výlučne dedičnou povahou a prevod sa vykonáva dominantným typom. To znamená, že dôvod, prečo sa objavujú známky narodenia, je prenos pozmenených génov od rodičov. Novorodenca na tele najčastejšie nemá materské znamienka, nevi sa vytvárajú pod dodatočným vplyvom vonkajších faktorov s vekom. To je dôvod, prečo existuje mnoho materských znamienok tela a tváre, nie naklonený k zlúčenie s určitými vlastnosťami. Posledne uvedené zahŕňajú:

 • veľké veľkosti v priemere viac ako 5 mm;
 • proces je viacnásobný, distribuovaný vo všetkých častiach tela;
 • prevládajúca farba tvarov je tmavo hnedá;
 • môže sa objaviť začervenanie okolo objavujúcich sa krtkov;
 • najčastejšie lokalizované na miestach, ktoré sú zatvorené priamym slnečným žiarením.

Choroba je nebezpečná s potenciálnou degeneráciou melanómu. Riziko melanómu v jednom z nevi je 20 percent. Ak je vek pacienta s dysplastickými nevívami starší ako 55 rokov, riziko sa zvýši na 70 percent a vo veku 75 rokov sa prognostické šance vyhnúť sa melanómu znížia na nulu. Prečo a mali by byť pravidelne sledované s onkológom, fotografované a merané vládcom, ktorý je najviac podozrivý z krtkov.

Viacnásobná seboroická keratóza.

Je to benízny proces na pokožke ľudí starších ako 30 rokov. Je to dedičná, mnohonásobne intenzívna choroba spôsobená spálením slnkom, ktorá je charakterizovaná podobným vzhľadom ako hrubé hnedé močiare podobné nevusom, ktoré jasne vystupujú nad povrchom kože. Prečo existujú materské znamienka tohto typu - pigmentové bunky sa množia so súčasným rastom nadmernej hmoty na povrchu kože. Prvky sa často vyskytujú na miestach vystavených slnečnému žiareniu. Externé príznaky vznikajúcich krtkov, ako je seboroická keratóza:

 • kruhové alebo elipsoidné pláty na tele alebo tvári s prítomnosťou šupín, nesplynú;
 • jasné rozlíšenie od okolitých tkanív sa zdá, že krtky sú nejakým spôsobom prilepené na povrch kože;
 • rozmery môžu byť veľmi veľké - až 15 cm, okraje sú nerovné;
 • povrch krtkov je extrémne rôznorodý, často sú čierne alebo biele impregnácie (nadržané cysty);
 • svrbenie a krvácanie sa zaznamenávajú pri úrazoch;
 • choroba tečie benígne, extrémne zriedka spôsobuje skvamocelulárny karcinóm kože.

Viacnásobné senilné angiómy.

Ide o benígne cievne útvary (červené krtky), ktoré sa vyskytujú u ľudí akejkoľvek vekovej skupiny. Len v starobe rastú na veľké veľkosti, začínajú byť traumatizované a krvácajú. A v mojej mladosti nevyvolávajte veľa úzkosti. Aj keď je veľa z nich. Pretože sú malé. Dôvody, prečo sa červené krky objavujú na tele, nie sú známe. Predpokladá sa, že dedičná predispozícia a asociácia s herpes vírusmi 8. typu. Nachádzajú sa všade na koži tela, končatín, menej často na tvári, mierne nad ním. Prečo existujú červené krtky - kvôli šíreniu malých ciev v horných vrstvách kože. Majú výnimočne priaznivý tok. Hlavné prejavy môžu byť prezentované takto:

 • polkruhové malé útvary na koži, veľkosť nie väčšia ako 5 mm;
 • nikdy sa nespájajú;
 • farba - rubínovo červená;
 • nie sú spojené so spáleninami, sú umiestnené vo veľkých množstvách po celom tele;
 • častejšie u osôb s ľahkou pokožkou;
 • klinická prognóza je priaznivá. Zvyčajne nevyžadujú žiadne zásahy.

Lentigines.

Predstavujú hnedé pigmentované škvrny na svetlom pozadí pokožky. Plošné znaky rôznych veľkostí a tvarov, ale vždy s jasnými kontúrami. Existujú tri typy lentigo:

 • jednoduchá;
 • slnečná (aktinická);
 • malígne lentigo.

Jednoduché Lentigo sa objavuje v dospievaní, niekedy v detstve. Nemá nič spoločné so spálením o slnko. Odpoveď na otázku, prečo existujú materské znamienka tohto typu - dedičné vady. Má vzhľad okrúhleho tvaru s výraznými obrysmi, absolútne plochý, jasne viditeľný na svetlom pozadí nezmenenej kože. Obvyklé veľkosti od 3 do 5 mm. Môže sa tvoriť na slizniciach. Vzhľad týchto mólov nie je nebezpečný, predstavuje len estetickú chybu.

Solárne (aktinické) alebo senilné lentigo má jasné spojenie so spánkom a vekom. Je typické, že sa objavuje na otvorených miestach tela, častejšie na rukách a tvári. Má vzhľad miesta, ktoré sa nezvyšuje nad pokožkou, s jasnými obrysmi a mnohovrstvovým tvarom. Proces sa objavuje po dlhšom vystavení ultrafialovému žiareniu. Typický pre starších ľudí, ktorí žijú v regiónoch s horúcim slnkom a mládežou, ktorí používajú solária. Prečo sa objavujú materské znamienka tohto druhu - kvôli získanému poškodeniu DNA kožných buniek a porušovaniu reprodukcie melanocytov.

Malígne lentigo (Melanoz Dyubrya) - malígny, náchylný na degeneráciu melanómu, proces. Vzniká u ľudí starších ako 50 rokov. Predstavuje jedno veľké hyperpigmentované miesto s veľmi intenzívnou akumuláciou melanínu. Rozmery dosahujú až dvanásť centimetrov. Je lokalizovaný kdekoľvek na tele, tvári alebo končatinách. Obrysy sú nerovné, často dochádza k erózii a krvácaniu. Typickým prekancerózou je riziko melanómu z Melanosa Dyubrya viac ako 50 percent.

Generalizovaný epidermálny nevus.

Ochorenie je viacnásobný bradavý rast na celom povrchu kože. Prečo sa tieto krtky objavujú - kvôli intrauterinnej poruche tvorby epidermis. S vekom, rastú na výšku a stávajú sa výraznejšími. Hlavné funkcie:

 • celková šírka na koži;
 • vonkajšie podobné tmavým malým bradaviciam, ktoré sa zlučujú a vystupujú nad kožou;
 • typicky sa sústreďujú vo forme rovnobežných línií;
 • s výnimkou estetickej poruchy, nie sú nebezpečné.

Pigmentovaná xeroderma.

Choroba je dedičný proces, pri ktorom dochádza k ostrému patologickému zvýšeniu citlivosti kože na slnečné žiarenie a prečo existujú príznaky rôznych druhov od benígneho až po malígny. Väčšina lekárov nevie, že sú teraz vymenované 8 druhov pigmentových xerodermov. Všetky sa rozvíjajú v rôznych rýchlostiach, líšia sa intenzitou a povahou prejavov. 7 typov sa prenáša podľa recesívneho typu, jeden typ - podľa dominantného typu. Priebeh ochorenia je extrémne progresívny, vývoj patologického procesu má výrazné staging, ktorý má odlišnú klinickú symptomatológiu.
Typické zmeny pre fázu 1:

 • po vystavení slnku je exponovaná koža vystavená zápalu;
 • Na mieste zápalových zmien sa vytvárajú ploché tmavé škvrny, ktoré nezvyšujú nad povrchom pokožky;
 • v oblasti zmien sa pozoruje odlupovanie pokožky;
 • Vzhľad vyzerá ako čierne pihy, veľmi časté na povrchu kože;
 • Každé následné vystavenie slnečnému žiareniu zosilňuje prejavy.

Pre 2. stupeň, ktorý sa rozvíja po 4-5 rokoch, je typický:

 • tenké časti na koži s podvýživou, kde sa vytvárajú trhliny a vredy;
 • rozmanitý vzor pokožky - miesta s nepigmentovanými atrofiami alternatívne s hyperpigmentovanými čiernymi mólmi;
 • existujú čierne bradavice (seboroická keratóza), ktoré sú zreteľne viditeľné na koži;
 • postihnutá chrupavka - zmeny tvaru nosa, ušných stehien, zhoršenie videnia.

Tretia etapa je terminálna, charakterizovaná progresívnym výskytom ložísk malígnych nádorov a úmrtiam z metastáz melanómu alebo skvamózneho karcinómu kože.

Syndróm Gorlin.

Choroba sa vyskytuje v dôsledku genetickej poruchy, kožné prejavy sú len súčasťou syndrómu. Na koži sa nachádzajú materské znamienka so strednou pigmentáciou, ktorá prevyšuje povrch kože, čo sú v skutočnosti bazálne bunky. Hlavné funkcie:

 • typická lokalizácia - hlava a krk;
 • veľkosť bazaliómov z materského typu od malých až po veľké, často vredy;
 • okraje útvarov sú valcovito zdvihnuté;
 • súvisiace chyby vo forme zubných cýst, zmenený tvar lebky, viac kostných defektov.

Keď sa na tele objavujú nové a nové materské znamienka ako bazalómy na tele, je ťažšie liečiť ich vekom s vekom. Niektoré bazalómy sú obrovské, prečo pacienti zomierajú.

Skúmavá skleróza.

Vzácna genetická anomália, ktorá sa vyznačuje poškodením nervového systému a kože s typickými zmenami. V rôznych orgánoch sa vytvárajú nádorové benígne procesy, ktoré čiastočne porušujú ich funkcie. Prečo na koži existujú materské znamienka - z rovnakého dôvodu ako v interných orgánoch pre túto patológiu. Zmeny na koži sú rôzne:

 • hypopigmentačné škvrny - ľahké ohniská na koži, asymetrické, niekedy veľké;
 • nádorové benígne nádory tváre - husté útvary s ružovo-červenou farbou nad kožou, vonkajší povrch svieti;
 • šagreenová koža - oblasti tmavnutia pokožky s hustou štruktúrou, ktorá sa mierne zväčšuje nad všeobecné pozadie, zvyčajne žltkastá alebo ružová farba veľkej veľkosti.

Kožné problémy závažných porúch neprinesú, prognóza závisí od stavu nádorov vo vnútorných orgánoch.

Kaposiho generalizovaný sarkóm.

Ide o nádorové ochorenie obehového systému zahŕňajúce lymfatické tkanivo, poškodenie kože a viac orgánov a systémov. Vyskytuje sa výlučne na pozadí imunodeficiencie. Nositelia vírusu HIV - AIDS, ako aj príjemcovia orgánov sú častejšie chorí. Prečo sa objavujú znamienka - ochorenie takto spôsobuje nové metastázy na koži s Kaposiho sarkómom. Kožné prejavy ochorenia možno charakterizovať nasledovne:

 • červené škvrny, ktoré rýchlo získajú kyanotický odtieň;
 • s postupným zlomom škvŕn sa vytvárajú uzly, ktoré zomrú s tvorbou vredov;
 • typická lokalizácia - dolné končatiny;
 • v pokročilých štádiách - nepretržitá zmena farby kože s rôznymi vonkajšími prejavmi - od modrých škvŕn po uzliny a vredy.

Prognóza je vždy nepriaznivá, choroba postupuje a vedie k smrti.

Viac metastáz melanómu.

Melanóm je mimoriadne malígny novotvar pigmentových buniek. Rýchlo metastázy do rôznych orgánov. Prečo existujú materské znamienka s melanómom - nové metastázy rastú okolo pôvodného nádoru alebo jazvy po jeho odstránení alebo na úplne inom mieste. Rozširovanie metastáz na koži naznačuje veľmi rýchly priebeh nádoru. Typické kožné prejavy sú:

 • veľa čiernych rastúcich krtkov na koži;
 • vzostup nad povrch;
 • spájané do okolitých tkanív;
 • existuje kondenzácia pod kožou inej závažnosti;
 • kontakt môže krvácať;
 • vred je možné;
 • veľká škoda, prípadne zlúčenie;
 • všeobecný stav trpí.

Prognóza tohto typu "materských znamienok" je mimoriadne nepriaznivá.

Prečo bolo veľa krtkov

Moles - vzdelávanie benígneho charakteru na ľudskej pokožke. Lokalizácia takýchto novotvarov môže byť veľmi rôznorodá: môžu byť umiestnené na akejkoľvek časti tela a tváre. Ak si všimnete, že máte veľa nových znamienok na vašom tele, potom sa nepanuje. Z tohto článku sa dozviete o príčinách materských znamienok na tele, ako aj o ich význame.

Upozornenie: materské znamienko

Všetky pigmentové krúžky sa považujú za benígne novotvary a v 90% prípadov sa nikdy nezvrhli do niečoho hroznejšieho. Napriek tomu je potrebné ich chrániť pred poškodením a ožiarením, a to aj pod slnkom. Dávajte pozor na nasledujúce body, ak:

 • zrazu bolo na tele mnoho znamienok.
 • okraje nevusu sa stávajú nerovnými;
 • farba miesta sa zmení;
 • mólo rýchlo rastie šírkou alebo nahor;
 • koža na ňom praskne, bolesť, svrbenie.

Je celkom bezpečné odstrániť laserové krtci. Ale lekári veria, že ak krtko netrápi a husto sedí na tele, je lepšie to nechať na pokoji. Často sa na klavikulách odstraňujú krtky, kde sa môžu ľahko odtrhnúť alebo potrieť popruhom alebo kabelkou na podprsenku a tiež na rukách, nohách a spodnej časti chrbta.

S cieľom znížiť riziko degenerácie nevysušín na onkologické nádory, po 30 rokoch obmedzujú výlety do solária, snažia sa zostať pod otvoreným slnkom menej. Pred odchodom na pláž a po plávaní potrebujete opaľovací krém. Kozmetika s ultrafialovými filtrami zabráni výskytu krtkov na tvári v zime.

Čo je to znamenie?

Mole je pigmentovaná forma na koži. Vzniká tým, že bunky pretekajú melanocytmi. Inými slovami, mol sa objaví na mieste, kde je akumulácia melanocytov príliš vysoká. Lekársky názov materského znamienka je nevus. Nevus nie je absolútne nebezpečný, pretože je to neškodná forma.

Ak spozorujete nejaké nezvyčajné zmeny, je lepšie okamžite konzultovať dermatológov. Niekedy sa krtka môže vyvinúť do malígneho krtka, ale to sa stáva veľmi zriedkavo. Táto forma sa nazýva melanóm. Ide o onkologické ochorenia, ktoré sa veľmi rýchlo rozvíjajú a majú vážne dôsledky.

Prečo sa znamienka zobrazuje?

Všeobecne sa objavuje výskyt krtkov vo veku 10 rokov. Existujú prípady, keď sa narodí dieťa s krtkom. Je to zriedkavý, ale úplne normálny jav. Predpokladá sa, že krtky sa objavujú počas obdobia hormonálnych zmien v tele.

Ženy sú viac vystavené hormonálnym zmenám ako muži. Preto má žena viac krtkov. Aj ženy majú na slizniciach krtky. Mole sa počas tehotenstva môžu objaviť a to je celkom normálne.

U gravidných žien je výskyt krtkov je veľmi častý. Väčšina matiek v tomto prípade beží na pomoc v nemocnici alebo hľadá záchranu na internete alebo v adresároch. Na vyriešenie problému stačí zistiť, čo je krtka a prečo sa objavujú.

Faktory prispievajúce k vzniku nových materských znamienok

Musím povedať, že existujú ľudia, ktorých telá sú pokryté množstvom krtkov. Existujú aj iní, ktorí prakticky nemajú krtky. Novorodené deti nemajú pigmentáciu a len s vekom, zvyčajne druhým rokom života, sa objavujú materské znamienka. Nikto zvyčajne nevenuje pozornosť na prvý krtci - sú tak neviditeľné.

Vo veku puberty sa objavujú nové materské znamienka. U niektorých ľudí dochádza iba k zmene starých krtkov v období hormonálneho hrotu. Zvýšenie počtu móla je ovplyvnené zmenami, ktoré sa vyskytujú v tele. Okrem toho, krtky môžu zmeniť farbu, veľkosť, tmavšie alebo svetlejšie.

Tehotenstvo môže tiež vyvolať výskyt nových krtkov. Priame slnečné svetlo prispieva k vzniku krtkov na tele.

Čo je to znamenie?

Mole je pigmentovaná forma na koži. Vzniká tým, že bunky pretekajú melanocytmi. Inými slovami, mol sa objaví na mieste, kde je akumulácia melanocytov príliš vysoká. Lekársky názov materského znamienka je nevus.

Nevus nie je absolútne nebezpečný, pretože je to neškodná forma. Ak sa materské znamienka na koži neobťažujú a nespôsobujú nepríjemný pocit, potom s tým nie je nič zlého. Aj keď je materské znamienko na tele v veľmi veľkej miere. Ak sa náhrdelník náhle začal rozrastať, svrbieť, krvácať alebo meniť farbu, potom by to malo byť upozornené. Ak spozorujete nejaké nezvyčajné zmeny, je lepšie okamžite konzultovať dermatológov. Niekedy sa krtka môže vyvinúť do malígneho krtka, ale to sa stáva veľmi zriedkavo. Táto forma sa nazýva melanóm. Ide o onkologické ochorenia, ktoré sa veľmi rýchlo rozvíjajú a majú vážne dôsledky.

Zaujímavé a dôležité fakty

Keď žena nosí dieťa, počas laktácie má bláznivý nárast hormónov. Je to dôsledok skutočnosti, že počas tehotenstva funguje organizmus pre dvoch, čo je pre neho veľkou ťažkosťou. Pomocou sú hormóny, ktoré sa vyrábajú v dvojnásobnom objeme. To pomáha vyrovnať sa s bremenom. Vzhľad krtkov v tehotenstve naznačuje, že hormonálny systém funguje skvele. Niekedy po chvíli zmiznú vady, ale to nie je dôvod na paniku. Najčastejšie zostávajú na celý život a pripomínajú vám nádherný čas vášho života.

Stojí za to venovať pozornosť, ak sa v priebehu tehotenstva objavia krtek, prečítajte si, ako sa obťažujete. V zásade to platí nielen pre nové, ale aj staré formácie. Všímajúc si zmeny farby, nádoru, výskytu svrbenia a pálenia okamžite vyhľadajte špecialistu. Tehotné ženy často také výbušné výbuchy. Po narodení všetko padne na miesto. Na takéto miesta je potrebné starostlivo sledovať, aby ste nepoškodili. Snažte sa vyhnúť vzniku ultrafialového žiarenia v týchto oblastiach, nepoškriabajte ani stlačte.

Špecialista vám pomôže pochopiť príčiny nepohodlia. Alternatívne môže lekár navrhnúť odstránenie krtkov, aby sa zabránilo riziku vzniku melanómu. Ale to je extrémny prípad. Často tehotné ženy majú znamienky, ale väčšina lekárov neodstraňuje takéto formácie, aby nevadilo matke a dieťaťu.

Prečo existuje veľa krtkov na tele?

Existuje niekoľko dôvodov a každá z nich je vyjadrená vo vlastnostiach ľudského tela. Absolútne nič spoločné s takými faktormi ako astrológia, ezoterizmus, absolútne nič spoločné s povahou človeka. Len organizmus. Takže najčastejšie existuje mnoho krtkov v ľuďoch, ktorí majú spravodlivú pleť. Má malý melanín a nerozšíri sa po celej koži, ale koncentruje sa v určitých bodoch.

Sú to pigmentové škvrny. Druhým dôvodom masivnosti krtkov je ochorenie pečene. V tomto prípade nie je nutné, aby pečeň bola chorá: môže sa úplne zhoršiť. Tretím dôvodom je nesprávne rozdelenie ľudskej energie. Ak je príliš hnevať, alebo naopak príliš málo smutné, že stále veselá a priateľská - porušil svoje energetické meridiány, čo móle prvýkrát objaví na koži už vo veku rozumu človeka. Tu, v skutočnosti, a všetky možné dôvody pre masový vzhľad znamienok.

Čo znamená vzhľad nových znamienok?

Moles sa považujú za neškodné subjekty bez ohľadu na to, či sú vrodené alebo získané. Ale s tým, čo stále súvisí s vznikom nových znamienok? Pochopte, že tento problém niekedy je jednoducho nemožný - tak ťažké sledovať faktor, ktorý vyvolal vznik nádorov. V každom prípade, ak máte na svojom tele mnoho materských znamienok, nemali by ste paniku.

Je však známe, že na tele nie sú žiadne miesta, na ktorých by sa nemohla objaviť nová materská značka vrátane slizníc.

Objavenie nových molí nutne znamená prítomnosť príznakov malígny transformáciu. V skutočnosti to nie je závislé od množstva, ale závisí od štátu. Ak boli zmeny mol - začervenanie, opuch, indurácia, mäkkosť, svrbenie, zmeny v tvare, - tieto príznaky môžu byť dôvodom na obavy. Vo väčšine prípadov, krtko konverzie na melanómu, to jest do malígny krtka, je to vinou dopravcu, napríklad osoba, náhodne zranený alebo natrvalo odstrániť chĺpky z krtkov a tak ďalej.

Prečo bol červený krtek

Červená krtka pozostáva z množstva mikroskopických ciev. Môže sa javiť ako pravidlo na akejkoľvek časti tela. Najčastejšie červené krívačky sa vyskytujú u malých detí a dospievajúcich. Možno preto, že v detstve prechádza obehový systém osoby určitými zmenami. Často sa po dlhom pobyte na slnku objavia červené krky na tele dospelých. Môžu byť umiestnené v rôznych vrstvách kože av rôznych častiach obehového systému: arteriálne, kapilárne alebo venózne. Liečba závisí od polohy krtkov.

Skúsenosti s výskytom červených krčiem nestojí za to. Väčšina z nich sa môže rýchlo objaviť a tiež rýchlo zmiznúť. Príčinou obáv môže byť len neštandardná farebná rýchlo rastúca krtka.

V medicíne sa červená materská znamienka nazýva angióm. Patrí do kategórie bezpečných ochorení kože. V súčasnosti nie je úplne chápaný vzhľad mólov červenej farby a existujú iba predpoklady o hlavnej príčine ich pôvodu. Červená krtka má jednu hlavnú črtu: s miernym tlakom na ňu sa stáva bledá a potom opäť získa pôvodnú prirodzenú farbu.

Predpokladá sa, že príčina výskytu červených materských znamienok na tele dospelého človeka sa môže vyskytnúť v hormonálnych zmenách tela.

Preto ak sa na tele objaví červená materská značka, mali by ste premýšľať o preventívnej návšteve lekára. Možno, že alarm sa ukázalo ako nepravdivé, ale v prípade, že ich zdravie je vždy chybovať. Tiež dôvod pre červenú krtkov môže byť príliš intenzívnej práce cievy, alebo závada pigmentových buniek sú zodpovedné za pigmentáciu kože.

Mnoho krtkov - je to dobré alebo zlé

V skutočnosti nie je nič dobré v množstve krtkov. Existuje veľa legiend, ktoré spočívajú v tom, že človek, ktorý má mnoho materských znamienok, bude šťastný; takáto osoba je duchovne mnohostranná a intelektuálne nadaná; prírodné znamienka priťahujú šťastie a odpudzujú zlyhania... Existuje veľa možností, ale všetko je to len pokus dať, čo je žiaduce ako realita. V skutočnosti nie je nič dobrého vo veľkom množstve materských znamienok. Naopak, britskí vedci nedávno dokázali, že množstvo pigmentových škvŕn zdvojnásobuje riziko karcinómu kože pre ich nosičov.

Rovnaký pár génov v ľudskom tele je zodpovedný za tvorbu krtkov a riziko rakoviny. Ľudia, ktorí nemajú veľké množstvo materských znamienok, žiadny z týchto génov a žiadne stopy. Takže s množstvom krtkov je potrebné bojovať, ako sa hovoriť, zvnútra.

Avšak, majú jeden plus. Celkom pochybné, musím povedať, plus, ale zdá sa, že vedci to dokázali. Skutočnosť, že obrovský počet materských znamienok má priaznivý vplyv na biologický vek osoby, a to o 5-7 rokov. V dôsledku toho sú ľudia s nevi aktívnejší a vnútorne mladší. Aj keď táto teória má vedeckú základňu, je nepravdepodobné, že jej výsledky by mali byť akceptované ako axióm. Je nepravdepodobné, že sa vzťahujú na každého.

Čo znamenajú krtky?

So škvrnami na tele je veľa znakov. Niekde je to dobré znamenie, niekde upozornenie. Turgenev story "Mumu" uvádza, že "materské znamienko na ľavej tvári uctievaný v Rusku najhoršie omen -. Prorokovanie mizerný život" V Indii tiež veril, že má materské znamienko na ľavej strane tela pre ženy je zlé, a pre mužov - dobrý.

Vo zvyšku toho bolo umiestnenie krtkov do veľkej miery doslovne interpretované:

 • Moles na hlave znamenali stupeň ľudského vplyvu na ostatných a jeho odolnosť voči osudu.
 • Moles, skryté vlasmi, dali nadprirodzené schopnosti.
 • Na nohách znamenali tmavé znaky túžbu po cestovaní a časté zmeny pobytu.
 • Značky na kaviároch sú znakom žokejov, cirkusov, tanečníkov so silnou vôľou, ale zraniteľnej duše.
 • Na brušných znamienkach slúžil ako znak zlého charakteru: túžba po závislostí, promiskuitnosť v sexe. Záleží tiež na tom, ktorý orgán je znamením, aká je veľkosť.
 • Na zadnej strane znaky sľubovali spravodlivý životný štýl, ale zlé zdravie.
 • Na ženských prsiach malé škvrny charakterizovali hostiteľku ako dobrú matku a ženu, ale pod prsníkom - ako smrteľná pokušiteľka.

Malá hnedá materská značka na dlani bola interpretovaná veľmi zmysluplne. Na línii Saturn to znamenalo ťažký osud, ale práve v strede, naopak šťastný ženatý život. Na líniu života - zdravotné problémy, na pozadí palce - neplodnosť, ďalšie problémy s rodičovstvom. Pod malým prstom bola predpoveď výhodnejšia: okamžite pod dnom prsta - úspech v podnikaní a pod - úspech vo vzťahu.

Kdekoľvek sú materské znamienka, je lepšie nedávať pozor na zlú známku. Nech sú symboly vašej krásy a jedinečnosti.

Čo robiť, ak je na tele mnoho materských znamienok

Stojí za to povedať, že samo o sebe veľké množstvo krtkov - nie je dôvod na paniku. Najmä ak sú od detstva na ľudskom tele. Má zmysel obávať sa, či sa postupne stanú stále viac a viac, pretože toto je prvý znak možného melanómu.

Tieto benígne formácie sa nestali malígnymi, musia byť "zachované". Nie je potrebné odstrániť materské znamienka, stačí len zastaviť ich konštantný vzhľad. Našťastie v dnešnej dobe to možno urobiť mnohými spôsobmi:

 • s pomocou špeciálneho mydla, ktoré je možné zakúpiť na väčšine lekární;
 • pomocou jednoduchého dechtu mýdla, aj keď nepomôže každému človeku;
 • aplikáciou rôznych krémov a mastí na pokožku;
 • použitím vhodných vitamínov, napríklad D3;
 • len sa snaží udržať v plnom zdravotnom stave svojho endokrinného systému.

A ak sa materské znamienka začala robiť nepríjemné - musíte urgentne bežať k endokrinológovi. Opuch, deformácia a svrbenie sú hlavnými faktormi, ktoré je potrebné riešiť. Ak sa aspoň jedna z nich stane skutočnosťou, nemôžete sa zdržiavať. Koniec koncov, melanóm vyvstáva práve z takýchto príznakov, a to znamená, že sa musia starostlivo vyhnúť.

Takmer určite dôjde k krvácaniu a navyše je to celkom možné aj infekcia krvi. Potom bude veľmi ťažké vyrovnať sa s narastajúcimi problémami, najmä uvedomením si, že ste sami viniť. Takže po liečbe opuchnutých alebo svrbivých krtkov, musíte sa obrátiť výhradne k profesionálnemu endokrinológovi.