Hlavná

Kliniky

Aké lieky na akné na tvári sú lepšie a účinnejšie na liečbu?

V súčasnej dobe sú akné prípravky prezentované v takej rozmanitosti, že jednoduchý spotrebiteľ môže ísť hlava na hlave z ťažkého výberu z najlepších a najúčinnejších. V tomto článku vám pomôžeme vybrať nástroj, ktorý skutočne pomôže.

Akné vyrážky a akné nie je len kozmetická chyba, ale vážna kožná choroba, ktorá môže spôsobiť veľa príčin, vonkajšie aj vnútorné. Väčšina dermatológovia verí, že akné označuje interné chyby v tele. Takže, pred začatím liečby, mali by ste podstúpiť komplexné vyšetrenie za účasti rôznych špecialistov (endokrinológ, gastroenterológ, dermatológ, kozmetička). Iba po zistení skutočnej príčiny vyrážky bude možné poraziť ochorenie a dosiahnuť zlepšenie stavu kože.

A pomôcť v tomto lieku z akné, ktoré v širokom rozmedzí sú uvedené na regáloch lekární. Ako pochopiť túto rôznorodosť liekov a aké sú najlepšie nástroje na zvládanie akné? Bude vám pomôcť preskúmanie najpopulárnejších a najpoužívanejších liekov používaných na liečbu akné.

Niekoľko pravidiel pre starostlivosť o pleť

Ako viete, pokožka tváre musí neustále kontaktovať životné prostredie, ktoré nie je sterilné. Znečistený vzduch hlučné mesto je veľké množstvo prachu, výfukových plynov, rôznych alergénov, baktérií a vírusov, ktoré sú uložené na koži a vytvoriť priaznivé podmienky pre objavenie sa vyrážky. Preto experti odporúčajú dodržiavať základné pravidlá starostlivosti o pleť;

 • Dvakrát denne, umyte svetlom, hypoalergénnymi gélmi alebo krémami určenými na starostlivosť o problémovú kožu.
 • Nepoužívajte pri umývaní príliš horúcu vodu, jeho teplota by mala byť pohodlná, do 20-25 ° C. Po vodných procedúrach neotrite svoju tvár ručníkom, len ju jemne utierajte alebo nechajte vlhkosť prirodzene vyschnúť.
 • Kozmetici odporúčajú uprednostňovať kvalitnú kozmetiku, ktorá nezakrýva póry. Na obale týchto prostriedkov je nápis "not comedo".
 • Počas dňa používajte špeciálne utierky namočené v extraktoch liečivých bylín (harmanček, nechtík, zákruty). Jednoduchý postup pomôže očistiť tvár nečistôt a mastnoty a odstrániť živné médium, ktoré je priaznivé pre šírenie patogénnych baktérií.
 • Kategoricky je zakázané vynášať pupienky! Tak je možné priniesť infekciu a vyvolať šírenie vyrážok po celej tvári. V budúcnosti hrozí s nežiaducimi komplikáciami a výskytom škaredých jaziev, ktoré zanechali akné.

Správne vybrané lieky na liečbu akné pomáhajú tento problém vyriešiť, ale mali by byť predpísané odborníkom, berúc do úvahy závažnosť vyrážok, možné kontraindikácie a prítomnosť sprievodných ochorení.

Aké skupiny liekov z akné sa používajú?

Aký terapeutický účinok majú dobré lieky na akné na tvári? Najskôr zastavia zápalový proces a znižujú množstvo vyrážok. Navyše, účinok liekov proti akné je zameraný na zabránenie upchatiu kanálov mazových žliaz, zníženie tvorby mazu a boj proti patogénnym mikroorganizmom. Farmaceutický priemysel vyrába širokú škálu prípravkov proti akné s podobnými vlastnosťami. Sú rozdelené do niekoľkých hlavných skupín, z ktorých každý sa aplikuje v závislosti od závažnosti ochorenia.

 • Mierne Akné - jediný zapálené pupienky, zbaviť sa ich môže byť jednoduchým a prístupný voči vonkajším vplyvom a proti sušenie účinku (zinok, salicylová masť boltushek) a prípravky kyseliny azelovej.
 • Stredný stupeň - na tvári je veľa malých, zapálených akné. V tomto prípade by sa mali na liečbu použiť vhodné prostriedky, inak môžu na mieste vyrážok zostať malé jazvy. Na tento účel použite účinné moderné lieky Baziron AS, Zinerit, Dalatsin, Kuriyozin. Okrem toho, aby sa rýchlo odstránili nepríjemné príznaky, lekár môže predpisovať masti založené na hormonálnych zložkách.
 • Ťažký stupeň - je charakterizovaný mnohými malými a veľkými zápalmi akné, zatiaľ čo priebeh ochorenia môže byť komplikovaný pripojením infekcie (hubové, bakteriálne). Na ošetrenie použite vonkajšie prostriedky s antibakteriálnymi zložkami. Okrem toho lekár určuje antibiotiká dovnútra, predpisuje retinoidy na topické a orálne podávanie a používa kombinované kortikosteroidné (hormonálne) lieky.

Najlepšie lieky na akné

Začnime naše preskúmanie liekov na akné a akné s najjednoduchšími a cenovo dostupnými prostriedkami, ktoré sú stále populárne a sú najčastejšie používané na miernu akné:

Kyselina salicylová - najlacnejší liek na akné s keratolytickým (exfoliačným) a antiseptickým účinkom. Na liečbu problémovej kože môžete použiť ako roztok salicylovej kyseliny, tak salicylovú masť. Tieto lieky sú dobre vysušené pupienky, zbavujú nadmernú mastnotu a prispievajú k odstráneniu zápalu. Riešenie kyseliny salicylovej je lepšie liečiť každý bod peli, niekoľkokrát denne, masť - naneste tenkú vrstvu na problémové oblasti 3 krát denne. Liek má výrazný dezinfekčný účinok a zabraňuje ďalšiemu šíreniu infekcie.

Tsindol (zinková masť, zinko-salicylová pasta). Všetky tieto produkty majú v kompozícii oxid zinočnatý, ktorý má adstringentný, sušivý a antiseptický účinok. Prostriedky vo forme pasty sú oveľa pohodlnejšie, môžu sa aplikovať na akné bodovo, zatiaľ čo liek sa nerozšíri a rýchlo vysuší a eliminuje pupienky.

Masť Kuriozin - prípravok s hyaluronátom zinku, ktorý má vysušujúci, protizápalový, antiseptický a regeneračný účinok. Toto vonkajšie činidlo je účinné pri liečbe dospievajúcich pimples. Masť sa aplikuje v podstate 2-3 krát denne a ponecháva sa na pupienkách až do úplného vysušenia. Zvedavý nie je návykové, nemá žiadne vážne vedľajšie účinky, použitie lieku môže rýchlo eliminovať akné bez vzniku škaredé jazvy (post-akné).

Lotion Calamine - V skutočnosti ide o bežnú skrutkovač akné, ktorý obsahuje oxid zinočnatý. Dobre vysušuje vyrážky, upokojuje podráždenú pokožku, zmierňuje svrbenie a opuch. Mlieko je úplne bezpečné, neobsahuje škodlivé chemikálie, je lepšie použiť pre mastnú pleť, pretože výrazne vysušuje pokožku.

Lieky na akné s kyselinou azelaínovou

Prípravky s kyselinou azelaínovou majú keratolytický a antimikrobiálny účinok, pomáhajú čistiť póry kože pred mazovými zátkami, znižujú zápal a vyhladzujú pleť.

Gél Skinoren - používa sa predovšetkým na miernu akné. Účinnou látkou lieku je kyselina azelaínová, ktorej účinok je zameraný na reguláciu práce mazových žliaz, zníženie tvorby mazu a čistenie pórov kože.

Navyše liečivo Skinoren má protizápalový účinok, dobre sa vyrovná s adolescentným akné a zabraňuje vzniku jaziev. Výsledok použitia gélu však nie je pretrvávajúci, ak sa liek zastaví, objavia sa opäť vyrážky. Analogy Skinorena sú lieky:

 • Aziks je dermis,
 • Azelik,
 • Azogel,

Všetky tieto akné prípravky obsahujú kyselinu azelaovú.

Antimikrobiálne a antibakteriálne činidlá

 • Zinerit. Komplexné činidlo pre akné, obsahujúce v jeho zložení antibiotikum erytromycín a octan zinočnatý. Má adstringentný a hojivý účinok, bráni rastu a reprodukcii patogénnych mikroorganizmov. V balení s liekom sú dve injekčné liekovky, pred použitím sa ich obsah zmieša, aby sa vytvoril terapeutický krém. Liečivo sa aplikuje na očistenú pokožku dvakrát denne počas 10 dní. Po aplikácii krém nie je potrebné umývať, rýchlo sa vstrebáva a nezanecháva žiadne stopy na pokožke.
 • Baziron AC. Krém na báze najsilnejšieho oxidačného činidla - benzoylperoxidu. Má silný baktericídny účinok a mikroorganizmy nie sú schopné vyvinúť rezistenciu voči tomuto činidlu. Bazironum AC reguluje tvorbu kožného mazu, má komedonolytický a protizápalový účinok, zatiaľ čo pokožka nie je príliš vysušená. Agent sa aplikuje na problémové oblasti ráno a večer po dobu 12 týždňov. Pozitívny účinok sa prejavuje po mesiaci pravidelného používania.
 • Dalatsin. Efektívna antibakteriálna látka, ktorá sa môže použiť na ťažké akné. Základom lieku je antibiotikum klindamycín, ktorý má výrazný bakteriostatický účinok. Táto droga sa považuje za univerzálny liek na akné, uvoľňuje sa vo forme gélu alebo vody. Viditeľné výsledky sú viditeľné po 2 týždňoch užívania, po niekoľkých týždňoch liečby sa pozoruje pretrvávajúci pozitívny účinok.
 • Streptocíd linky - antibakteriálna masť obsahujúca sulfónamid. Tento liek sa používa na rozsiahle kožné lézie a hnisavé pupienky. Antibakteriálne masť by mala byť použitá s opatrnosťou, pretože dlhodobá liečba môže vyvinúť systémové vedľajšie účinky (nevoľnosť, vracanie, alergické prejavy). Navyše, náprava má niekoľko kontraindikácií. Streptocidová masť sa nemôže použiť na renálnu alebo hepatálnu insuficienciu, porfýriu, tehotenstvo a laktáciu.
 • Erytromycínová masť - obsahuje antibiotikum zo skupiny makrolidov, aktívne bojuje proti patogénnej mikroflóre a pomáha eliminovať hnisavé akné. Masť sa aplikuje na postihnutú kožu 2 krát denne počas 6-8 týždňov. V niektorých prípadoch môže použitie lieku spôsobiť odlupovanie, začervenanie a podráždenie pokožky.
Hormonálne lieky

Hormonálne lieky na akné predpísať hlavne v ťažkom priebehu ochorenia a aplikovať na krátky čas, pretože tieto lieky sú schopné vyvolávať systémové vedľajšie reakcie. Existuje veľa kontraindikácií pre hormonálne lieky, preto ich predpisujte opatrne, berúc do úvahy sprievodné ochorenia.

tselestoderm - populárne kombinované liečivo obsahujúce hormonálnu zložku betametazón a antibiotikum gentamycín. Masť umožňuje v krátkom čase vyrovnať sa so zápalom a ďalšími nepríjemnými kožnými príznakmi (svrbenie, podráždenie) a pomáha eliminovať vyrážky.

Okrem toho na ošetrenie problémovej pokožky použite masť Sinaflane a Gyoksizon (obsahujúca kortikosteroid a antibiotikum tetracyklín).

Hormóny by mali predpisovať lekár, nemali by sa používať samostatne, pretože takéto použitie ohrozuje nežiaduce komplikácie. Najmä v prípadoch, keď užívate hormonálne lieky z pupienkov vo vnútri.

Iba špecialista môže predpísať takéto prostriedky v prípade vážneho ochorenia a vybrať si optimálny dávkovací a liečebný režim, ktorý zníži riziko vedľajších účinkov a pomôže dosiahnuť pozitívny výsledok.

retinoidy

Prostriedky s retinoidmi (analógy vitamínu A) - nový smer liečby akné. Účinok týchto liekov je zameraný na zablokovanie práce mazových žliaz, v dôsledku čoho sa vyčistia póry kože a vylučuje sa hlavná príčina akné.

Použitie takýchto činidiel umožňuje dosiahnutie stabilného terapeutického účinku. Retinoidy sú drahé lieky, okrem toho majú teratogénny účinok a sú schopné spôsobiť nebezpečné vedľajšie účinky. Preto ich odborníci menujú opatrne a iba v ťažkých prípadoch a liečba sa vykonáva pod dohľadom lekára.

Roaccutane- retinoid, je vo forme kapsúl na perorálne podávanie. Navrhnuté na liečbu ťažkých foriem akné. Liek môže predpisovať len dermatológ, ktorý má skúsenosti so systémovými retinoidmi. Liek účinne čistí kanály mazových zátok, normalizuje žľazy, blokuje nadmernú tvorbu kožného mazu. Môže to spôsobiť závažné vedľajšie účinky (nevoľnosť, suchá koža, depresia, zhoršenie zraku).

Pri vonkajšom ošetrovaní pokožky sa používajú retinoidy s lokálnym účinkom. Patria medzi ne lieky, ako je retinická masť, Clenzite, differín, izotretinoín.

Okrem vyššie uvedeného môže lekár v zložitom liečebnom programe zahŕňať prostriedky na čistenie tela - enterosorbenty, pretože výskyt akné často vyvoláva poruchu v zažívacom trakte.

Také látky ako Polysorb, Polypefan, Enterosgel vylučujú toxíny, alergény, soli ťažkých kovov a iných škodlivých látok z tela a pomáhajú čistiť pokožku pred vyrážkami. Lekár predpíše lieky na črevá po akné po vyšetrení, vezme ich vo forme tabliet, kapsúl alebo prášku vo vnútri.

Najlepšie lieky na akné, ktoré budú účinné vo vašom prípade, môžu vyzdvihnúť len špecialistu. Preto neodkladajte vyhľadávanie lekárskej pomoci a požiadajte dermatológov o poradenstvo v počiatočnom štádiu ochorenia. Potom dosiahnuť pozitívny výsledok bude oveľa jednoduchšie.

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

Od akné pomohol Baziron AC. Predtým som použil jednoduchý prostriedok - zinokovú masť, hovory, ale časom tieto lieky prestali pomáhať.

Krém dokonale zvládne vyrážky, rýchlo vysušuje pupienky a čistí zápaly. Pravidelne používam tento liek a teraz mi koža skoro vyčistila a vyzerala oveľa lepšie.

Referenčné číslo 2

Od akné som liečený Dalacinom. Ide o špeciálny gél, ktorý obsahuje antibiotikum, je veľmi účinný pre hnisavé pupienky. Pred použitím tohto lieku bola celá tvár v abscesoch a moja koža bola červená a zapálená.

Ostatné prostriedky nepomohli. A až potom, čo lekár vymenoval alebo navrhol túto prípravu, zlepšenia ocele sú významné. Dosť dosť doslova dva týždne aplikácie, aby sa pokožka vyčistila a zapálené pupienky vysušili a zmizli. Veľmi silný nástroj, radím všetkým.

Recenzia №3

Liečené akné s rôznymi liekmi. Kúpené a drahé, inzerované lieky a lacné finančné prostriedky. Spravoval tvár Zinerite, Skinoren, ale účinok bol krátkodobý. Naozaj pomohol gélu Zvedavý.

Gél má ľahkú štruktúru, aplikoval som ho priamo na pupienky a rýchlo sa absorboval a nezanechal stopy. Ale pupienok rýchlo vysušil a pokožka sa čoskoro stala čistou. Droga je pomerne cenovo dostupné a výsledkom návrhu tiež dôkaz, akné po ukončení liečby nepreukázalo, že po dobu šiestich mesiacov.

Najlepšie prostriedky na liečbu akné

Aby sme sa zbavili pupienkov, akné a akné, ktoré nám prinášajú obrovské nepohodlie, musíte správne vybrať nástroj starostlivosti. Mala by vyhovovať potrebám pokožky a odstrániť konkrétny problém. Neexistujú však žiadne univerzálne prostriedky na boj proti akné, každý musí nájsť svoje vlastné prostriedky. Zvážte to najlepšie.

Hlavné príčiny akné

Ak chcete liečiť akné priniesol maximálny výsledok, musíte odstrániť príčinu, ktorá vyvoláva ich vzdelanie. Vyrážky na kožu:

 • emocionálne otrasy, stresy, nervové preťaženia, skúsenosti;
 • častý kontakt s rukami alebo telefónom, na povrchu ktorých sú mikroorganizmy;
 • hormonálna nerovnováha, ochorenie štítnej žľazy;
 • dedičnosť;
 • používanie kortikosteroidov, antikoncepčné pilulky;
 • ochorenia gastrointestinálneho traktu, najmä čriev;
 • nesprávna strava - obsah rýchleho občerstvenia, tučných a vyprážaných potravín, ako aj sladké a pekárske výrobky;
 • alergická reakcia;
 • zlé návyky - nikotín a alkohol spôsobujú poruchy metabolických procesov;
 • nesprávny výber kozmetiky, použitie príliš mastnej kozmetiky.

Lekár pomôže zistiť skutočnú príčinu vyrážky. K tomu môžete kontaktovať gastroenterológ, endokrinológ, alergológ, infektor, dermatológ, hematológ. Dietitiana a kozmetička tiež pomôžu. Keď ste určili príčinu vyrážok a odstránili ju, môžete sa spoľahnúť na skutočnosť, že lieky proti akné budú účinné.

Populárne nápravné opatrenia pre akné

V make-up akné obsahuje protizápalové, antibakteriálne zložky, ktoré pomáhajú zbaviť sa pupienkov. Vyberte si vhodnú starostlivosť o pokožku tváre a tela.

Hodnotenie finančných prostriedkov na liečbu akné a akné je doplnené mastí. Ide predovšetkým o farmaceutické výrobky. Zvážte najefektívnejšie:

 1. "Zenerova" - masť obsahujúca časť antibiotiká erytromycín, ničia streptokoky a Propionibacterium, rovnako ako zinku, ktorý suší na koži a znižuje intenzitu sekréciu mazových žliaz. Prostriedky čistí povrch pokožky, odstraňuje biele škvrny, čierne škvrny, a to aj v prípade, že vyrážka oblasť je veľmi veľký. Použite túto masť starostlivo pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou. Priebeh liečby je 10-12 týždňov.
  → Recenzie pre smotanu "Zinerit" 1, 2
 2. Salicylová masť je liek obsahujúci kyselinu salicylovú. Jeho koncentrácia môže dosiahnuť 2%, 5% alebo 10% a 60%. Má výrazný antiseptický a protizápalový účinok. Prostriedky na čistenie z purulentných pupienkov. To tiež pomáha zmierniť pokožku po akné. Maximálne trvanie nepretržitého používania je najviac 3 týždne.
  → Recenzie salicylovej masti 1
 3. "Levomikol" - liek určený na liečbu abscesov, vyrážok, podporuje rýchle hojenie kože. Vhodný pre teenagerov, ktorí často vyvíjajú bolestivé akné na čele a iných oblastiach tváre. Aktívnymi zložkami masti sú metyluracil a chloramfenikol. Majú silný protizápalový a antimikrobiálny účinok. Použitie drogy by malo byť 2-4 týždne.
 4. Erytromycínová masť - sa používa spolu s inými terapeutickými látkami. Účinná látka ED erytromycínu účinne bojuje s hnisavými pichľavkami. Neustále masť používajte maximálne mesiac.
 5. Sírová masť - obsahuje vo vylučovanej síre, ktorá má vysušujúci a antimikrobiálny účinok. V dôsledku jeho aplikácie je možné rýchlo zbaviť akné a vyrážok, pretože liek znižuje intenzitu produkcie podkožného tuku. Liečivo je účinné proti podkožnému akné. Sulfidy, ktoré sú súčasťou masti, prispievajú k hojeniu rán, čo pomáha vyhladiť pokožku. Použiť drogu by mal byť 2-3 týždne.
 6. Ichthyol masť je silný liek na akné, ktorý obsahuje ihtiol. Jeho aplikácia poskytuje komplexnú liečbu, pretože masť rýchlo odstraňuje zápalové procesy, minimalizuje bolestivé pocity, ktoré vznikajú, keď sa objavia vnútorné pupienky. Ide o bodový prostriedok, ktorý sa jemne aplikuje na povrch pupienka, aby urýchlil jeho zrenie. Používa sa jedenkrát denne, kým sa problém nevyrieši.
 7. Synthomycín masť je čistiaci prostriedok, ktorý rýchlo odstraňuje zápal. Účinné proti vredom, akné, vyrážkam, malým škvrnám. Obsahuje antibiotikum, ktoré ničí baktérie, ktoré vyvolávajú akné. Doba liečby touto masťou je maximálne 5 dní. Je to lacný nástroj.

Všetky masti proti akné sa aplikujú 1-2 krát denne na očistenú pokožku. Častejšie by sa nemali používať, pretože aktívne zložky sú obsiahnuté v lekárni. Pri ich používaní môžu byť vedľajšie účinky ako alergická reakcia, začervenanie, edém, ale zriedkavo sa vyskytujú. Masti na akné sú klasifikované ako lacné.

Gély z akné majú ľahkú štruktúru a sú rýchlo absorbované. V lekárni sa predávajú kozmetika a drogy. Zvážte najefektívnejšie gély pre akné:

 1. Effezzel je účinný gél, ktorý pomáha vyliečiť akné a pupienky aj v najpokročilejšom štádiu. Obsahuje v zložení bazilónu a rozlišuje, ktoré rýchlo odstraňujú vyrážky, akné, podporujú hojenie a vyhladenie pokožky. Má antibakteriálny a protizápalový účinok, dobre čistí povrch pokožky.
 2. "Dalatsin" je lekársky gél proti akné, ktorý obsahuje silné antibiotikum klindamycín. Jedná sa o univerzálnu drogu, ktorá lieči akné, akné, akné, začervenanie a iné estetické vady. Účinok aplikácie sa objaví po 2-4 týždňoch. Dĺžka trvania liečby určuje lekár, ale nemala by trvať dlhšie ako 5 týždňov, pretože sa telo zvykne na účinok tejto drogy.
 3. "Metrogil" - gél z červeného akné, vyrážky, ktorý má protizápalový a antibakteriálny účinok. Metronidazol sa používa ako účinná látka. Tento gél v kombinácii s inými liekmi sa môže použiť na liečbu kožných defektov, ako aj na prevenciu ich výskytu. Činidlo sa používa počas 3 až 6 týždňov.
  → Komentáre k Metrogil 1
 4. "Kyslík" - gél, ktorý je vhodný na liečbu akné a akné miernej alebo strednej závažnosti. Účinnou látkou v tomto prípravku je benzoylperoxid. Výrobok by mal byť starostlivo používaný pre majiteľov citlivej pokožky, pretože gél môže na povrchu spôsobiť pálenie a podráždenie. Doba trvania používania je maximálne 2 týždne.
 5. "Skinoren Gel" - jeho účinná látka kyselina azelaová poskytuje baktericídny a sušivý účinok. Tento nástroj normalizuje fungovanie mazových žliaz, pomáha zbaviť sa akné, akné, akné. Gél účinne zvládne dokonca aj najpregnovanejšie štádia vyrážok, ale môžete ju používať maximálne 14 dní, pretože nadmerne vysušuje vašu pokožku.
  → Recenzie pre "Skinoren Gel" 1, 2, 3

Gél sa aplikuje na očistenú pokožku niekoľkokrát denne.

krémy

Krémy sú veľmi populárne v boji proti akné. Pozrime sa na zoznam najúčinnejších:

 1. "Differin" - dobrý krém na tvár a telo, ktorý obsahuje v adapalene, ktorý bojuje proti akné, komedónom. Používa sa na liečbu a prevenciu výskytu akné, znečistenia pórov.
 2. "Baziron" - najlepší liek na akné pre suchú pokožku. Poskytuje nielen antibakteriálny účinok, ale tiež reguluje proces sekrécie kožného mazu, hydratuje epidermis dobre. Krém je účinný proti akné, vyrážky. Doba použitia je 3-3,5 mesiaca.
  → Recenzie pre "Baziron" 1, 2
 3. "Čistá pokožka" od firmy Garnier - denná kozmetika, ktorá bojuje s čiernymi bodkami, červenými škvrnami. Vhodné pre majiteľov mastnej kože, pretože to suší. Suchá koža po niekoľkých dňoch používania tohto lieku môže začať odlupovať.
  → Recenzia «Čistá pokožka» od Garnier 1
 4. "Boro Plus" - obsahuje zložky rastlín: santalové drevo, kurkumy, aloe a ďalšie zložky. Má dobrý antibakteriálny a antiseptický účinok. Používa sa na objavenie abscesov, vyrážok, vhodných pre dospievajúcich a dospelých. Krém sa má aplikovať trikrát denne, kým zmizne estetická vada.

Trh predstavuje veľa akné krémov, ktoré sú určené pre každodennú starostlivosť o pleť. Priebežne sa môžu aplikovať po dobu 1,5-2 mesiacov, potom, čo stojí za to prestávku, začať používať inú kozmetiku. To vám pomôže zabrániť zvyknutiu.

Ďalšie prostriedky na liečbu akné

 1. Maska "Keraknil" Ducray - má trojaký účinok: absorbuje nadbytok mazu, čistí póry a zabraňuje ich kontaminácii. Pozostáva z hliny, polyhydroxy kyseliny, voskových mikročastíc. Maska sa aplikuje dvakrát týždenne po dobu 5 minút. Jeho pravidelné použitie zmierňuje akné, vredy.
 2. Čistiaca pasta Payot - je určená na liečbu podkožného akné. V kompozícii obsahuje lanolín. Výrobok sa aplikuje na očistenú pokožku pred spaním. Na vrchol musíte pripojiť náplasť a ráno ju odstráňte a umyte. Stačí, aby 3-5 aplikácií zmizol hypodermický pupienok. Výrobok môže spôsobiť lúpanie pokožky.
  → Recenzie čistiacej pasty Payot 1
 3. Terapeutické maskovanie korektor StopProblem - je antibakteriálny činidlo, obsahujúce kyselinu salicylovú, ktorý vysušuje pupienok. Kortikálny korektor farby sa aplikuje cez pupienok na maskovanie vyrážky. Súčasne sú aktívne zložky formulácie prispieva k vstrebávaniu vredu a čistí póry. Po 2 až 4 dňoch pravidelnej aplikácie zmizne pupienok.

Ak urobíte bradu najúčinnejšie lieky na akné, v top 10 pre istotu dostať "Differin", salicylovej masti, "Skinoren gél", "Baziron", "Keraknil" Ducray, ihtiolovaya masti, "Zener", "Boro Plus», StopProblem, "Oksigel".

Ako si vybrať ten správny nástroj

Ak chcete vybrať dobrý vonkajší prostriedok na čistenie pleti pred vyrážkami, je potrebné brať do úvahy množstvo parametrov. Najdôležitejšie sú:

 1. Prečo sú pupienky. Ak je ich vzdelanie vyvolané nadmernou expanziou pórov, sú potrebné prostriedky, ktoré ich zužujú. Keď je príčina k dispozícii na koži určitých baktérií, pomôžem antibakteriálnym krémom a mastiam.
 2. Typ kože - je dôležité, aby kozmetický výrobok zodpovedal typu pokožky. Sušené prípravky sú vhodné pre mastnú pleť, ale pre suchú pokožku budú príliš agresívne. Použitie starostlivosti o kozmetiku, ktoré nezodpovedá konkrétnemu typu pokožky, môže zhoršiť estetické problémy. Zvlášť opatrne by mali byť vybrané prostriedky pre typ citlivý na pokožku. Musia mať určite mäkký účinok.
 3. V prípade alergií je lepšie uprednostňovať hypoalergénne látky.
 4. Zloženie dobrých krémov neobsahuje produkty rafinácie ropy, ako aj syntetické prísady, umelé príchute. Ich prítomnosť môže navyše dráždiť pokožku a vyvolávať vznik nových vyrážok.

Je dôležité, aby anti-akné neupcháva póry, inak pokožka nedostane dostatok kyslíka, čo zhoršuje jej stav, vzhľad, prispieva k šíreniu lézií.

Efektívny prostriedok pomáha s akné, pretože to funguje komplexne. Poskytuje dobré čistenie, zmierňuje zápal, má antibakteriálny a sušící účinok. Lieky taktiež znižujú tvorbu mazu, zužujú póry, čo vedie k odstráneniu pupienkov. Koža sa stáva zdravá a dobre upravená. Hlavná vec je vybrať si výrobok, ktorý zodpovedá typu pokožky a prejsť na vyváženú stravu.

Použitie lokálnych prostriedkov na liečbu akné poskytuje len 50-60% výsledku. V iných ohľadoch je účinnosť liečby určená stavom zdravia a životného štýlu.

Aké lieky pomáhajú s akné

Keď je človek presvedčený o neúčinnosti v prípade kozmetiky pre akné, hľadá pomoc medzi liekmi.

V každej lekárni majú obrovský výber. Existujú finančné prostriedky na vonkajšie použitie a ústnu správu.

Ako si vybrať správny liek na akné, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky bez toho, aby ste sa ublížili zároveň?

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Lieky na akné

Proti akné, farmaceutické spoločnosti vyvinuli veľa nástrojov.

Nie sú vydávané len v rôznych formách.

Každý výrobca chce vyvinúť taký nástroj, ktorý bude najefektívnejší proti akné, pričom bude mať minimálne vedľajšie účinky.

Výber takýchto odrôd je samozrejme veľmi ťažký.

Skúsme začať tým, že vezmeme do úvahy všetky lieky na akné na tvári podľa kategórie.

Pre externé použitie

Lieky na akné na vonkajšie použitie sú predpísané lekármi na prvom mieste.

Sú to tie najbezpečnejšie, pretože účinné látky z nich buď vôbec nepreniknú do systémového krvného riečišťa, alebo sa tam dostanú v malom množstve, ktoré nemôžu mať významný vplyv na celé telo.

V takomto prípade si človek dokáže dávkovať samotný liek, určiť oblasti jeho aplikácie, čo je obzvlášť dôležité, ak je akné lokalizované v určitých oblastiach.

Foto: lekáreň na liečbu akné

Každá forma vonkajších liekov má svoje vlastné charakteristiky:

 • roztoky a gély rýchlejšie vstrebávajú, prenikajú hlbšie do vnútorných vrstiev kože a preto ich účinok je najsilnejší;
 • krémy a masti majú mäkší účinok, menej suchá koža, takže majitelia suchých a citlivých kožných radšej používajú len také formy.

Čo ponúkame farmaceutickým firmám, ak vezmeme za základ formu uvoľňovania liekov?

pleťové vody

Lotion je vodný roztok rôznych silných zložiek.

Je rýchlo absorbovaný do kože a poskytuje takmer okamžité dodávanie účinných látok na miesto problému.

Foto: Riešenie pre zápalové vyrážky

Najbežnejšie lotiony v lekárni sú z akné:

 • Zinerit Je antibakteriálny liek s erytromycínom a zinkom v kompozícii. Erytromycín je účinný proti týmto mikroorganizmom, ktoré spôsobujú hnisanie vlasového folikulu, a zinok znižuje produkciu mazu, pôsobí na zápalovom procese a tiež neznižuje citlivosť baktérií k erytromycínu. Ale Zinerite spôsobuje zvyk mikroorganizmov, preto sa odporúča alternovať s inými liekmi.
 • Zrkadlo (analógy Clindamycinu, Dalacinu C) - tiež antibakteriálny roztok, ktorého aktívnou zložkou je klindamycín. On nielen bojuje proti mikroorganizmom, ale tiež znižuje obsah tuku v koži.
 • chlórhexidín Antimikrobiálny roztok. Účinná látka má nielen momentálny antiseptický účinok, ale tiež chráni pokožku pred penetráciou mikroorganizmov niekoľko hodín po aplikácii.
 • Alkohol s levomycetinom - pleťová voda na báze vody a alkoholu, ktorá má silné antibakteriálne vlastnosti, ale je vhodná na bodové aplikácie.
 • Tinktura nechtíka - roztok s dezinfekčnými a protizápalovými vlastnosťami, ktorých základom sú prírodné suroviny (kvety na nechty).

Gély majú zvýšenú viskozitu v porovnaní s lotion, ale sú rovnako ľahko a rýchlo absorbované do kože.

Takéto lieky sa vyrábajú na báze vody a alkoholu.

Z akné:

 • Kuriozín (analóg - Regecín) - vhodné na liečbu akné u adolescentov. Mechanizmus účinku je silnou obnovovacou vlastnosťou účinnej látky - zinočnatého hyaluronátu. Stimuluje bunky, aby prirodzene prekonali zápalový proces a úplne obnovili pôvodné funkcie.
 • Differin (Clenzite, Effezel) - gély založené na adapténe. Pôsobí priamo na upchatiu pórov spôsobujú: znížiť rýchlosť uvoľňovania mazu zástrčiek sa rozpustí, premostenie kanálikoch mazových žliaz, zníženie epidermálne keratinizácie.
 • Baziron AC - gél na báze benzoylperoxidu. Má antimikrobiálne, protizápalové, antioxidačné vlastnosti. Znižuje tvorbu mazu, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi v koži, čo prispieva k nasýteniu buniek kyslíkom.
 • metrogil - gél s baktericídnym účinkom obsahujúcim metronidazol. Nielenže bojuje s patogénnymi mikroorganizmami, ale má protizápalový účinok, používa sa na liečbu akné. Vhodné ako pre dospievajúce pichliače, tak aj pre iné typy vyrážok.
 • Izotreksin - kombinovaný gél obsahujúci izotretinoín (retinoid) a antibiotický erytromycín. Účinok týchto látok je zameraný na komedóny a akné s miernou až strednou závažnosťou. Používa sa podľa lekárskeho predpisu.

Foto: gél a krém na vonkajšie použitie

krém

Krém je olejová emulzia.

Vzhľadom na to, že olej a voda sa nedajú miešať, používajú sa špeciálne látky - emulgátory. V dôsledku toho výsledná konzistencia terapeutickej formy má ďalší zmäkčujúci alebo zvlhčujúci účinok.

Z vyrážok na tvári nájdete nasledujúce názvy krémov:

 • Skinoren (analóg Azeliku) - účinná látka je kyselina azelaínová. Potlačuje vývoj baktérií, má protizápalový účinok.
 • Aknestop - krém je tiež založený na kyseline azelaínovej. Má antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

Vo forme uvoľňovania krému tiež prípravky uvedené vyššie. Napríklad Differin, Metronidazol.

Okrem toho v súčasnosti v kozmetických salónoch pre omladenie, liečbu akné a iných kožných problémoch riešenie používanie krému francúzskeho tvorby spermií (ktorý je uvažovaný pre sperme zvierat). Vo všeobecnom predaji týchto výrobkov tam, ale môžu byť varené doma. Vo väčšine prípadov tento liek na akné spôsobuje hlúpe recenzie.

Masť je dávková forma, zvyčajne na báze vazelíny alebo tuku. To jemne funguje, ale je absorbované dlho.

Foto: lekárske masti používané na liečbu akné

Na liečbu akné vhodné:

 • levomekol - masť, ktorá má protizápalový, antibakteriálny účinok, dobre bojuje s hnisavými formáciami;
 • Ichthyol masť - dobrý nástroj na boj s podkožnými pichľavkami. Urýchľuje ich zrenie, dezinfikuje, znižuje zápal a znižuje intenzitu bolesti;

Foto: ichthyol masť účinne čerpá hnis

 • Zinok masť - reguluje tvorbu mazu, zabraňuje vzniku baktérií a vysušuje vyrážku.

Napriek relatívnej bezpečnosti vonkajších činiteľov pre akné je lepšie konzultovať s dermatológiou najskôr.

Môže predpísať kombináciu viacerých liekov na rýchlejší výsledok.

Video: "Zbavte sa pupienka za jeden deň"

Farmaceutické akné lieky na interné použitie

Ak použitie vonkajších prostriedkov neprinesie trvalý výsledok, musí sa uchýliť do tabliet.

Čo by ste mali užívať, lekár by mal určiť.

 • Bezpečné lieky neexistujú a tablety ktorejkoľvek skupiny majú množstvo vedľajších účinkov.
 • Okrem toho ich nezávislé používanie môže viesť k absolútnemu opačnému výsledku - nemusíte sa zbaviť akné a dostať ich vo veľkom množstve.
 • Tiež sú možné silné alergické reakcie, vyrážka sa môže objaviť na akejkoľvek časti vášho tela, dokonca aj na kňazovi.

Ktorý orgán bolí, ak pupienky na čele? Zistite si tu.

Liečivo na akné na tvári na orálnu aplikáciu sa môže vzťahovať na jednu z nasledujúcich skupín:

 • antibiotiká;
 • retinoidy;
 • hormonálne prípravky;
 • prípravky na čistenie tela.

antibiotiká

Požitie antibiotík je pomerne nebezpečné opatrenie.

Priťahujú sa k nim v extrémnych prípadoch, keď dochádza k nárastu počtu patogénnych mikroflórií. Obvykle to dokazujú špeciálne štúdie.

Okrem toho by zápalový proces a pustulárne formácie mali pokrývať významné oblasti povrchu kože.

Foto: antibiotiká pre vnútorné použitie

Antibiotiká, účinné proti akné, zvyčajne patria do jednej zo skupín:

 • tetracyklíny (Tetracyklín, Unidox Solutab, doxycyklín);
 • makrolidy (Erytromycín, azitromycín);
 • linkosamidmi (Dalatsin C, Clindamycin).

Pri požití antibiotik sa musí prísne dodržiavať predpísané dávkovanie.

Pri prvých známkach zlepšenia by ste nemali prestať užívať pilulky, mali by ste dokončiť kompletný kurz. V opačnom prípade sa baktérie vyvinú odpor voči tomuto lieku av budúcnosti prestane pomáhať.

Tiež spolu s antibakteriálnymi liekmi by mali čerpať finančné prostriedky na obnovu intestinálnej mikroflóry.

retinoidy

Určené na prijatie v najzávažnejších a zanedbávaných prípadoch.

Foto: V závažných prípadoch na liečbu akné je predpísané predpisovať retinoidy

Lieky tejto skupiny sú silné.

Majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov. Samostatné podávanie takýchto liekov môže byť pre vás veľmi škodlivé.

Retinoidy silne vysušujú pokožku a zvyšujú jej citlivosť.

Preto sa počas liečby musí dodržať množstvo obmedzení.

Najobľúbenejšie z tejto skupiny je Roaccutane.

Normalizuje prácu mazových žliaz znížením ich veľkosti. Z tohto dôvodu vytvára mazu menej a znižuje pravdepodobnosť vzniku baktérií v kanáloch mazových žliaz.

Ďalší liek tejto skupiny - izotretinoín - sa používa aj v ťažkých formách akné.

Hormonálne lieky

Akné sa môže vyskytnúť u žien so zvýšenou hladinou mužského pohlavného hormónu - testosterónu.

V tomto prípade je potrebná hormonálna liečba. Jeho hlavným odchodom je príjem tabliet.

Foto: hormonálny liek na akné

Obvykle ide o hormonálnu antikoncepciu, ktorej jedna z vlastností je okrem antikoncepcie aj antiandrogénna.

Patria medzi ne drogy Jess, Jarina, Janine, Diana. Keď sú odobraté, hladina testosterónu sa vráti do normálu a koža tváre sa očistí. Prirodzene, potreba týchto piluliek je stanovená po analýze na úroveň hormónov.

Všetky hormonálne lieky majú navyše kontraindikácie a vedľajšie účinky, ktoré je potrebné vopred konzultovať so svojím lekárom.

čistiace

Ak sa toxíny nahromadia v tele, koža to najprv signalizuje.

Zvyčajne je zodpovedný za proces odstraňovania škodlivých alebo použitých látok čreva. Ale ak existujú choroby tráviaceho traktu, potom môže byť tento proces porušený.

Ak potvrdíte, že príčina akné je troska, potom liečba by mala začať čistením tela.

Na čistenie čreva sa používajú liečivé prípravky - sorbenty.

Oni viažu toxický odpad a vedú ich von.

Foto: na liečbu akné je ukázané použitie sorbentov

Pre nich je možné nosiť.

 • Laktofiltrum. Je to kombinovaný prípravok obsahujúci sorbent, ktorý odstraňuje toxíny, a prebiotikum, ktoré vytvára priaznivé podmienky pre rast užitočnej črevnej mikroflóry.
 • Aktívne uhlie. Jednoduchý a dostupný adsorbent, ktorý sa používa na odstránenie akýchkoľvek toxických látok z tela.
 • Polyphepan. Enterosorbent, ktorý neutralizuje prakticky všetky toxíny, ktoré sa nachádzajú v čreve. Liečivo je rastlinného pôvodu a neruší rovnováhu črevnej mikroflóry.
 • Filtruje-STI. Enterosorbent rastlinného pôvodu. Rovnako ako Polyphepan, viaže širokú škálu toxínov. Zároveň slúži ako zdroj rastlinných vlákien.

Otázky a odpovede

Ako správne liečiť tablety

Napriek tomu, že pilulky sú oveľa silnejšie ako externé lieky, stále nie sú všeliekom pri liečení akné.

Iba zavedením komplexného prístupu sa môžete zbaviť akné.

Nie je to len kombinácia externých liekov a tabliet.

Ak chcete zabudnúť na pupienky, mali by ste prehodnotiť svoju stravu a dokonca aj svoj životný štýl.

Koniec koncov, zlé návyky, stres majú silný vplyv na stav kože s znamienkom mínus.

Ktoré menujú

Výber piluliek na akné je obrovský. Je ťažké pochopiť, ktoré z nich sa majú používať. Áno, to nemusí byť urobené. Poskytnite túto otázku lekárovi.

Foto: Aby liečba bola účinná, je potrebné navštíviť lekára a vykonať testy

Priraďte konkrétnu drogu iba na základe príčiny akné.

"Do oka", lekár tiež neurčuje.

Budú pridelené špeciálne testy, štúdie.

A až potom špecialista bude môcť vybrať účinnú liečbu.

Ako si vybrať liek na akné

Existujú dve možnosti výberu vhodného lieku na liečbu akné:

 • skúšobná a chybová metóda. Je určite dlhý a neefektívny, ale mnohí ho sledujú. Keď sa pokúsili veľa prostriedkov a dokonca aj ich kombinácia, ľudia sú presvedčení o márnosti ich úsilia (a niekto sa rozvíja depresia z zdanlivo beznádeje) a pristúpi k druhej možnosti;
 • metóda lekárskeho výskumu. Skladá sa z niekoľkých etáp - stretnutia s lekárom, potrebného výskumu, odbornej konzultácie, vymenovania liekov.

Druhý spôsob je ten správny spôsob výberu správneho riešenia.

V tomto prípade je oveľa vyššia pravdepodobnosť, že liečba predpísaná lekárom bude účinná a ušetríte aspoň peniaze (lebo akné lieky sú väčšinou drahé).

Všeobecné odporúčania

Použitie akýchkoľvek prostriedkov na liečbu akné dodržiavajte odporúčania odborníkov.

 • Pred aplikáciou lieku na tvár skontrolujte reakciu pokožky. Použite malé množstvo finančných prostriedkov na vnútornú stranu zápästia a počkajte 1-3 hodiny. Iba v prípade neexistencie akýchkoľvek prejavov naďalej používať liek.
 • Nepreťažujte udalosti, nezávisle zvyšujte dávkovanie alebo množstvo aplikácie nápravy. Môžete zhoršiť stav pokožky alebo poškodiť vaše zdravie. Dodržujte prísne pokyny v pokynoch alebo vymenovanie lekára.
 • Všetky antibakteriálne lieky môžu v priebehu času spôsobiť, že sa zvyknú na baktérie. Preto používajte ich kurzy, medzi ktorými urobíte dlhú prestávku.

náklady

Cena liečby akné sa pohybuje od dosť cenovo dostupných až drahých.

V tabuľke sú uvedené náklady (v rubľoch) najpopulárnejších liekov v lekárňach v Moskve:

Najlepší spôsob akné na tvári v lekárni. Prehľad účinných liekov

Prostriedky na akné na tvári v lekárni sú prezentované v rôznych formátoch a majú veľmi odlišnú cenu. Široká škála produktov zahŕňa lieky na vonkajšie aj vnútorné použitie. Väčšina liekov sa predáva bez lekárskeho predpisu. Ktorý liek pomáha s akné na tvári?

Prostriedky proti akné na tvári

Vnútorné fondy

Lieky na vnútorné použitie sú rozdelené na antibiotiká a hormonálne prípravky. Sú najefektívnejším prostriedkom na liečbu akné na tvári, ale mali by byť aplikované na základe odporúčania špecialistu a prísne podľa pokynov. Takéto lieky sú predpísané na lézie veľkej oblasti kože alebo na dlhodobú neúspešnú liečbu vonkajšími prostriedkami.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

 1. Liečba streptodermy u detí s ľudovými liekmi doma
 2. Je dôležité nezamieňať túto chorobu s obyčajným pupienkom. Carbuncle, čo je tu čítané
 3. Erytém Čo je to? Ďalšia nepríjemná kožná choroba
  http://idermatolog.net/boleznikogi/dermatiti/e-ritema-chto-e-to-takoe.html
 4. Čo môže byť bradavice na intímnom mieste - príznaky a liečba si tu prečítajte.

Vonkajšie prostriedky

riešenie

Kyselina salicylová

Mnohí veria, že toto je najlepší liek na akné na tvári - kyselina salicylová v koncentrácii 1% alebo 2%. Tento alkoholový roztok sa aplikuje bodovo na zápal. Postup sa môže vykonať niekoľkokrát denne. Príliš častá a bohatá aplikácia nezrýchluje liečbu, ale spôsobuje len popáleniny. Väčšina lekárov sa neodporúča používať počas tehotenstva, rovnako ako všetky lieky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú.

chlórhexidín

Ide o antiseptikum, ktoré sa v lekárni prezentuje v rôznych formátoch: hotové riešenie, koncentrát a náplasti. Riešenie sa môže použiť namiesto tonika pre tvár. Nepodráža pokožku a má výrazný dezinfekčný účinok.

Alkoholová tinktúra nechtíka

Tinktúra je ľudový prostriedok proti akné a akné na tvári. Má vysušujúci účinok, takže sa aplikuje na zápaly. Kalendula znižuje obsah tuku v koži a zmierňuje zápal.

Masti a gély

Levomekol masť

Levomekol je lacný liek na akné na tvári. Má antimikrobiálne vlastnosti; protizápalové a regeneračné pôsobenie. Je účinná pri liečbe väčšiny hnisavých zápalových dermatologických ochorení. Masť sa aplikuje priamo na zápal alebo sa aplikuje na sterilnú obrúsku. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Zinerit

Náprava pre dospievajúce pimples na tvári. Liečivo je založené na erytromycíne a zinku. Aplikuje sa 1-2krát denne. Táto masť sa môže kombinovať s inými liekmi a je povolená počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Masť Skinoren

Náprava na subkutánne, vnútorné akné na tvári. Základom lieku je kyselina azelaínová. Masť alebo gél sa aplikuje 2 krát denne, ľahko sa vlieva do kože. Ak sa má gravidita používať iba po konzultácii s lekárom. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Salicylová-zinková pasta

Zinková pasta má výrazný protizápalový účinok, ktorý je posilnený kyselinou salicylovou. Liečivo je účinné proti akné škvrnám na tvári a zápalom na koži. Pasta sa aplikuje na zápaly tenkou vrstvou. Neodporúča sa pre tehotné ženy. Účinné zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Kvotlan

Krém sa aplikuje tenká vrstva niekoľkokrát denne. Odporúča sa pre rôzne ochorenia kože. Môže sa používať počas tehotenstva. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Gél Dalacin

Gél založený na antibiotickej skupine lincosamidov. Kontakt so sliznicami nie je žiadúci. Povolené počas tehotenstva. Nie je účinný zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Effezel

Skladá sa z dvoch liečivých látok s rôznymi účinkami. Gél sa aplikuje na tenké vrstvy raz denne, najlepšie večer. Neodporúča sa na tehotenstvo. Pomáha od stopy, jazvy a škvrny po akné.

Baziron masť

Silný liek na akné na tvári. Je to prekurzor gelu Effezil. Masť sa nanáša v kruhovom pohybe, ľahko sa vlieva do kože. Neodporúča sa na tehotenstvo. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Gél Eklaran

Antimikrobiálne činidlo s keratolytickým účinkom. Gél sa aplikuje tenkou vrstvou raz denne počas 2 až 3 týždňov. Počas tehotenstva sa odporúča konzultácia lekára. Nie je veľmi účinná zo stop, jaziev a škvŕn po akné.

Náprava na stopy akné na tvári je možné zakúpiť aj v lekárni. Môžu to byť masti ako Kontraktubeks a Mederma, alebo kyslá kozmetika.

Kozmetika starostlivosti o chemikov

V lekárňach existujú produkty, ktoré sú vhodné na pravidelnú starostlivosť o pleť, ktorá je náchylná na akné. Stačí použiť masky a prostriedky z akné na tvár.

Avene

Výrobca Avene má sériu Klinans a Triakneal, určených pre pleť s akné. Čistiaci gél Klinans je často odporúčaný dermatológmi ako prostriedok akné na tvári pre dospievajúcich. Okrem toho si môžete kúpiť krém, pleťovú vodu, masku a ďalšie výrobky série. Niektoré krémy obsahujú kyseliny. Oni nielen liečiť akné, ale aj postupne odstrániť stopy z nich. Počas aplikácie takejto kozmetiky je žiaduce používať opaľovací krém.

Uriage

Značka Uriage má sériu Hyseac, určenú pre mastnú a problematickú pleť. Napríklad emulzia Hyseac K18 obsahuje vysoké percento ovocných kyselín a rýchlo zlepšuje stav kože.

So správnym výberom lekárne od akné na tvári rýchlo majú pozitívny vplyv na pokožku. Väčšina liekov môže byť návyková. Mali by sa používať striktne podľa pokynov.

Ako si vybrať najlepšiu masť z akné a akné na tvári?

Na tvári sa vyskytlo akné - liečba doma, populárne ľudové lieky

Čo robiť ak, akné na tvári, spôsobuje a liečba u dospelých

pre mňa je prvým pravidlom v boji proti rôznym erupciám na tvári dobré čistenie kože, ráno a večer! Po prvé, akýkoľvek penový prostriedok na čistenie tváre, opláchnite ho hubou, ktorá navyše zhromažďuje a robí určitý druh odlupovania a potom si trie tvár s pleťovou vodou. 2-3 krát týždenne robím čistiace masky, ktoré kupujem v kozmetických sériách chemikov. A ak sa problém nevyrieši, použijem Baziron masť.

Karina, ale povedz mi, prosím, ktoré firmy očisťujú, bolo by vám odporúčané? Skúšal som rôzne spôsoby Garnier, ale mne sa zdalo, že príliš agresívne pre kožu, to jednoducho vysušovať (((Chcel by som čistí pokožku, ale nie uschnúť príliš agresívne zložky. A na rovnakú otázku masiek)

Akné najlepšie Baziron fit, zvyšok je tiež dobré, ale nie je zlé, v skutočnosti v rovnakej kvalite tu len Baziron na seba skontrolovať aspon pupienky vyschne a nakoniec sa odstráni zvyšok taky v to nie je zlé, ale nepomôžu, takže voľba na zvyšok opúšťam)

Koľko rokov uplynulo a lepšie ako zinok a salicylová masť s metrogolómom sa mi podľa môjho názoru nepodarilo. Všetky tieto moderné drogy pozostávajú z podobných zložiek.

Komponenty, možno aj iné, ale stále nekonajú samy. Vzal som si drahý druh a povedal mi, aby som ho použil v kombinácii s metrogilovým gélom. Zdá sa, že ak je to moderný nástroj, mal by tiež pomôcť bez "starých" prísad. Ale nie, nepomôže.

Moja dcéra 14 a trpí rovnakým problémom ako pupienkov, vyrážky na hrudníka a chrbta bolo dokonca zistené, že krém v lekárni klirvin, začal ju používať, a podobne, rovnako ako začal, aby jej pomohol, ale lekárnik odporučil, aby klirvin mlieko, nemal alkohol, a vzal ho, pupienky znížili čo týždeň po prijatí, aby mohol pomáhať tiež vidieť na vlastné oči, sme naozaj rád túto sériu a nenákladné a veľmi príjemnej vôni.

Z akné používam lotion chemist pre hlboké čistenie, čo je dobré také mlieko.

Nie je to zlé pomáha tekutým dechtovým mydlom - znižuje zápal kože, vysušuje (pre problémy s veľmi mastnou pokožkou a len mastnou), má antibakteriálny účinok. Utrite svojim obľúbeným hydratačným krémom. S ťažkým zápalom som si obiala vodku. Kožu nie je suchá ako alkoholové roztoky a nedráždi zápal, ale dezinfikuje ich. Plus čistí upchaté póry. Radím vám, rôzne tváre. Nestrácajú tak pokožku, očisťujú póry a zvlhčujú. Môj rozpočet nájsť je "stovky receptov krásy" jablkový kefák. Dokonca aj Qlinicue doroguschy malé kroviny som sa nezapadol a podráždil pokožku. Na nasýtenie pokožky odporúčam masku z hliny. A komplex z Agafie (áno, stojí to od 50 rubľov, ale prečítajte si kompozíciu a pochopte - jej hodnota ako výsledok). A samozrejme, že krém zužuje póry. Na mieste sa lanceticky aplikuje kyselina salicylová. A zatiaľ čo sme liečené, minimálne kozmetiky. Nezakrývajte póry a zápaly.
A systematické) Kľúč k kráse)
Toto sú tipy pre mastnú a veľmi mastnú pleť.)

Eklaran a Quotlan vo všeobecnosti sa nikdy nestretli, je potrebné to popísať. U nás vymenovať alebo menovať všetko starým spôsobom, v poslednej dobe, pravda, začal písať stále, ale kto sa snažil - hovoriť, takýto plech, čo sa s ním zaobchádza, je nemožné. Basil, kožiar, atď. Skúsili - pomáhajú, zatiaľ čo ste rozmazaní.

Pri pokožke tváre je potrebné pravidelne sledovať, najmä ak je to problém s pokožkou. Vždy som mal mastnú pokožku, zväčšené póry a pupienky pravidelne vyskakovali. Aby som sa toho všetkého zbavil, začal som si otrieť moju tvár odvarom postupného krému a rozmazaním pokožky s Ilonom. Je to pozoruhodná protizápalová masť založená na základných mastiach. Postupne sa pokožka zlepšovala. Teraz nemám akné a mastný lesk.

V skutočnosti. Chcel by som nájsť také prostriedky, s ktorými je potrebné zaobchádzať aspoň mesiac, ale nie tri. A všetko, čo sa teraz nazýva - clenzite, basiron, metrogil, zinerite - všetko by malo byť pravdepodobne šesť mesiacov na rozmazanie. Kto má dostatočnú trpezlivosť?

Spočiatku sa pokúšalo toľko zo všetkého... Od rozprávanie, dechtové mydlo až po drahé krémy a tak ďalej. Naozaj klesli ruky, ale našťastie sa snažil Effezel (Spomínam si prvýkrát tu mentoys.com.ua/26-buy-differin-in-kyiv-price/308-effezel-30g.html vzal). A potom sa život stal skutočne jednoduchším. Používal som ho dvakrát denne, teraz jedenkrát za dva dni. Mimochodom, predajcovia v tomto obchode veľmi dobre poradiť, skrátka, radím Effegel!

A spokojný s masťou Ilon! Je zvláštne, že nie je na zozname. Dokonale uzdravuje pupienky a odstraňuje zápaly. Tvár sa stal menej zhirnitsya po tejto masti.