Hlavná

Ateróm

Aké pilulky pomôžu liečiť akné na tvári zvnútra

Pred liečbou mimoriadne nepríjemného, ​​najmä z estetického hľadiska, ochorenia je potrebné určiť príčiny jeho výskytu.

Zo správneho hľadania koreňa problému závisí účinnosť a primeranosť liečby jedným alebo druhým spôsobom.

Príčiny akné

Teoreticky vzhľad akné môže byť dôsledkom užívania liekov a výskytu alergických reakcií na dráždivé látky, ktoré niekedy ľudia ani nehádajú. Špecifické pracovné podmienky alebo zložky inhalovaného vzduchu sú banálne, ale bežné príčiny vzniku akné.

Špecialisti rozlišujú 5 hlavných príčin vzniku:

 • narušenie gastrointestinálneho traktu;
 • porušenie sekrécie mazových žliaz;
 • hormonálne poruchy (nadmerné množstvo mužských hormónov v krvi);
 • hormonálne "prestavby" tela (dospievanie, menopauza, pôrod);
 • beri-beri.

Liečba akné zvnútra

Správne diagnostikovanie príčiny, môžete dúfať, že pre úspešné a bezpečné liečenie akné na tvári zvnútra. Aký lepší užívať tablety vo vyššie uvedených prípadoch, len skúsený dermatológ povie, ale základný, odporúčajú odborníci, terapie sú široko známe a bežne používa, keď nie je čas pre kampaň k lekárovi.

Prijatie hormonálnych liekov

Tieto prostriedky sú v skutočnosti antikoncepčné lieky, používajú sa v prípade hormonálnych porúch a "preskupení" tela. Liečba akné je ich vedľajším účinkom, ale je dosť účinná.

Liečivo sa vyznačuje minimálnym obsahom hormónov

Zvážte tieto hormonálne lieky:

 • "Jess." Získaná široká popularita kvôli minimálnemu obsahu hormónov. Priraďte v kombinácii s antikoncepciou nehormonálneho pôvodu.
 • "Diane-35". Veľmi silná droga, ktorá rýchlo a účinne odstraňuje akné. Používa sa pri ťažkých formách vyrážok, obsahuje estrogény.

Liečba akné pomocou "Diane-35" spôsobuje tvorbu trombov

Bez ohľadu na bezpečnostné záruky na tieto pilulky nie sú poskytované lekármi, je mimoriadne nevyhnutné pravidelne podávať krv na zrážanie. Často sú prípady vypadávania vlasov a kolísanie telesnej hmotnosti.

 • "Yasmin". Docela bezpečný a do istej miery užitočný liek, ktorý normalizuje hormonálne pozadie a stabilizuje endokrinný systém tela. Nevyvoláva emocionálne výbuchy, pomáha zbaviť sa menšej vyrážky.
 • "Regulonu". Lojálna droga miernej akcie, ktorá nespôsobuje závislosť a objavenie sa rôznych porúch v práci tela po zrušení jeho recepcie. Odstraňuje miernu vyrážku a zlepšuje celkový stav pokožky a vlasov.
Jedna z antikoncepčných prostriedkov, ktoré sú predpísané na liečbu akné

S rôznou intenzitou vyrážok sú predpísané aj Novinet, Clayra, Janine, Midiana, Yasmin. Výhody tejto metódy zahŕňajú vysokú účinnosť liečby akné na tvári zvnútra.

Na akýchkoľvek tabletách klesol výber pacienta, mínus je vždy celá séria kontraindikácií a vedľajších účinkov.

 • nauzea u diabetes mellitus,
 • pridanie telesnej hmotnosti pri ochoreniach obličiek a pečene,
 • emocionálna variabilita trombózy,
 • bolestivé pocity v oblasti prsných žliaz s hypertenziou,
 • porušenie menštruačného cyklu v prítomnosti benígnych alebo malígnych nádorov,
 • alergická vyrážka pri pankreatitíde.

Liek je kategoricky kontraindikovaný počas tehotenstva a laktácie.

Čistenie čriev tabletami

Táto metóda sa používa v prípadoch, kedy je príčinou akné je narušenie tráviaceho traktu (Črevná mikroflóra nerovnováhe), ktorý je považovaný za znamenie akné prevažne na lícach a lícne kosti. Plus je takmer úplná absencia vedľajších účinkov.

Liečivo na obnovenie črevnej mikroflóry bez vedľajších účinkov

Existuje niekoľko účinných liekov odporúčaných dermatológmi a gastroenterológmi.

 • "Laktofiltrum". Kvôli prítomnosti sorbentu a prebiotika tablety súčasne očisťujú telo toxínov a nasýtenia čriev pomocou užitočnej mikroflóry. Významné negatívne - prvé dni liečby sú sprevádzané zvýšeným počtom akné. Priebeh liečby je od 14 do 20 dní.
 • "Bififormné", "Linky". Kapsuly obsahujú 10 miliónov prospešných baktérií, odstraňujú intoxikáciu a dokonale obnovujú rovnováhu črevnej mikroflóry. Vedľajšie účinky sa nerešpektujú.

liečba čreva a akné na tvári zvnútra uvoľňuje iba nové akné

Bez ohľadu na drahé prášky, ktoré si kúpite, nezbavia kožu existujúcu vyrážku. Súčasne čistenie čriev je účinné v boji proti ochoreniu, ak je príčinou práve prerušenie tráviaceho traktu. V opačnom prípade tento postup uľahčí iba "život" vášho žalúdka.

Antibiotiká proti akné

Odstráňte zápalový proces a zničte baktérie, ktoré spôsobujú výskyt akné, môžete použiť antibiotiká. Spolu s výhodami takejto liečby, spočívajúcou v bezpodmienečnej likvidácii škodlivých mikroorganizmov, existuje niekoľko nedostatkov.

Nejúčinnejšie antibiotikum na liečbu akné na tvári zvnútra

Tu sú niektoré z nich:

 • spôsobuje nerovnováhu mikroflóry žalúdka alebo dysbakteriózy, sprevádzané nevoľnosťou, hnačkou, zápchou;
 • má škodlivý účinok na pečeň, obličky a iné vnútorné orgány;
 • potreba dodržiavať prísnu diétu v priebehu liečby;
 • spôsobuje alergické reakcie vrátane dermatitídy a svrbenia;
 • vyvoláva drozd a huby, závrat a všeobecné nevoľnosť.

Nejúčinnejšie antibiotikum na liečbu akné na tvári zvnútra je tetracyklín. Tieto tablety ničia všetky druhy takýchto subkutánnych formácií.

Akékoľvek ďalšie lieky, aby bolo dlhšie a menej efektívne, ale výberom odstrániť chorobu Metronidazol, chloramfenikol, erytromycín, alebo Trykhopol Flemoksin možno zaručiť, ako sa zbaviť akné a vredy.

retinoidy

Liečba retinoidmi je najproduktívnejšou metódou eliminácie závažnej formy akné. Prípravky novej generácie sú určené na potlačenie rastu a vývoja kožných buniek. Používa sa na zbavenie sa pupienkov spôsobených porušením sekrécie mazových žliaz alebo hormonálnej "reorganizácie" organizmu.

Najúčinnejší retinoid na zníženie tvorby podkožného tuku

Bohužiaľ, účinnosť agens je takmer vždy sprevádzaná prítomnosťou rozsiahleho zoznamu vedľajších účinkov, ktoré sa týkajú minusov vyššie uvedenej terapie.

Najdôležitejšie sú:

 • používanie lieku v období nosenia dieťaťa môže spôsobiť alergické reakcie, malformácie plodu alebo môže vyvolať vznik závažných ochorení u dojčaťa;
 • suchá koža, slabý zrak;
 • dysbióza, citlivosť kože na ultrafialové svetlo, nervové poruchy;
 • dlhý priebeh liečby (až 4 mesiace).

Ideálnym zástupcom retinoidov je Roaccutane, čo minimalizuje intenzitu výroby subkutánneho tuku. Mierne nižšia ako efektívnosť, ale priťahuje domáce prostriedky "Retinol" (Retinola Palmitat). Na dlhú dobu sa zbaviť vyrážok pomôže droga "Isotretinoin", predpísané lekármi v cystickej forme vyrážok.

Príjem pivovarských kvasníc

Pivovarské kvasnice sú biologicky aktívne prísady s prevahou rôznych zložiek: zinok, jód, vápnik, kyselina jantárová, vitamín C, horčík, železo, draslík. Poskytnite povrchovú liečbu akné na tvári zvnútra.

Pivovarské kvasnice v tabletách

Aký druh piluliek vám žiadna z kvasníc považuje za vhodnejšie pre vlastný organizmus, zlepšujú stav pokožky vzhľadom k boju proti patogénnym mikróbom, normalizáciu fungovania mazových kanálikov a metabolických procesov v kožných bunkách.

Pivovarské kvasnice nemôžu vyliečiť vážne formy vyrážok

Vedú kožu len do správneho stavu a sú účinné v kombinácii s inými spôsobmi liečby.

Môžem sama predpísať liečbu

Dokonca aj prípravky na vonkajšiu liečbu je lepšie vybrať podľa odporúčaní odborníkov a perorálne podávanie tabliet je vzhľadom na ich viacnásobné vedľajšie účinky absolútne kontraindikované bez konzultácie s dermatológiou.

Lekár predpíše správnu liečbu na základe výsledkov testov

Skúsený lekár pred predpísaním priebeh liečby posúdi výsledky všetkých potrebných testov, a keď sa uistil, že neexistujú žiadne alergické reakcie na zložky drogy, a neznášanlivosť niektorých zložiek drog bezpečne odporúčame použiť vhodnú pilulku.

Samoliečenie v tomto prípade môže viesť k smutným následkom až na smrteľný výsledok. Odvážte sa vyhlásiť vojnu za neestetickú entitu na tvári, pamätajte na to, že nadmerná sebadôvera vás môže "odmeniť" vážnejšími chorobami, ktoré by sa dali ľahko vyhnúť.

Ďalšie opatrenia na podporu tabliet

Nedodržiavanie diéty je možné výrazne vyrovnať z príjmu tabliet. teda je veľmi nevyhnutné vzdať sa mastných, korenených jedál a alkoholu. Ak chcete pomôcť alebo pomôcť tabletkám, je to možné pre lokálnu aplikáciu.

Antimikrobiálna vonkajšia úprava (kyselina azelaová, benzoylperoxid, klindamycín) a retinoidy (adapalénu, tretinoín) a masky z pivných kvasníc prispievajú k povrchu zničeniu baktérií, a vedľajšie účinky sú pozorované iba suchosť a menšie podráždenie kože.

Čistá tvár - niekedy výsledok tvrdej práce

Použitie takýchto liekov je menej produktívne ako liečba akné na tvári zvnútra. Aké tablety odborník predpíše, nie je známe, ale niektoré z vyššie uvedených liekov určite zlepší celkový liečebný účinok a skráti trvanie liečby.

Týmto spôsobom, liečba vyrážok zvnútra skutočne zabezpečuje pozitívny výsledok v čo najkratšom čase, a tento prístup by sa mal používať pri zisťovaní neúčinnosti lokálnej liečby.

Vychádzať z odporúčaní odborníkov a intenzity vyrážok pri výbere potrebných tabliet. Nešetrujte niekoľko malých akné retinoidov, alebo sa pokúste odstrániť hojnú vyrážku s pivným kvasinkom alebo prípravkami na čistenie čriev.

Príčiny akné a najefektívnejší prostriedok proti akné. Naučte sa z užitočného videa:

Ktoré prostriedky sa nikdy nezbavia akné a ktoré skutočne pomôžu. Pozrite si videozáznam:

Spätná väzba na používanie lieku "Jess" na liečbu akné. Pozrite si zaujímavé video:

Ktoré pilulky na akné sú lepšie a efektívnejšie?

Foto: Aké pilulky na akné sú lepšie a účinnejšie

Ak vonkajšie prostriedky vo forme krémov, masti, pleťových mliečnych roztokov a mlieka nepomáhajú zbaviť sa akné, je čas pridať tablety s akné do liečebného režimu. Ale pacienti s problematickou kožou by mali vedieť, že užívanie takýchto liekov je prijateľné až po komplexnom vyšetrení a konzultácii s dermatológa, ktorý si vyberie vhodné nápravu v závislosti od príčiny ochorenia. Koniec koncov, veľa faktorov môže spôsobiť výskyt akné - od nedostatočnej starostlivosti o pleť, až po závažné hormonálne poruchy a chronické ochorenia.

Iba špecialista je schopný posúdiť účinok provokujúceho faktoru a pri zohľadnení stavu kože predpísať správnu liečbu a vysvetliť, ktoré pilulky pomáhajú s akné. Neodkladajte návštevu lekárovi neskôr, čím skôr začne liečba, tým skôr bude možné obnoviť pôvodnú zdravú formu na kožu. Z našej strany sa pokúsime pomôcť obyčajným pacientom orientovať sa v rôznych liekoch a rozprávať o najlepších liekoch na problémovú pleť.

Na liečenie pupienkov s tabletkami sa zvyčajne využívajú v zložitých prípadoch, keď použitie vonkajších prostriedkov neprináša požadovaný účinok alebo je priebeh ochorenia sprevádzaný nežiadúcimi komplikáciami. V tomto prípade je však potrebný integrovaný prístup, to znamená, že vymenovanie liekov v tablietnej forme by sa malo kombinovať s použitím externých prostriedkov, fyzioterapeutických postupov, prispôsobovania životného štýlu a výživy.

Druhy liekov

Foto: Druhy liekov

Tablety z akné možno rozdeliť do niekoľkých hlavných kategórií:

Antibakteriálne lieky

Antibiotiká sa široko používajú na liečbu zápalových procesov a purulentného akné, ale sú podávané s opatrnosťou, pretože pre organizmus nie sú bezpečné. Takéto lieky môžu nepriaznivo ovplyvniť prácu vnútorných orgánov, znížiť imunitu, zničiť črevnú mikroflóru a vyvolať alergické reakcie. Preto sú predpisované iba v prípadoch závažných zápalových procesov spôsobených patogénnou mikroflórou. Prípravky s antibakteriálnym komponentom sa užívajú 1-2 týždne, v obzvlášť závažných prípadoch lekár môže odporučiť dlhšiu liečbu. Najčastejšie sa na odstránenie akné používajú nasledujúce antibiotiká:

chloramfenikol - liek so širokým spektrom antibakteriálneho účinku. Liečivo sa dobre vyrovná s hnisavými vyrážkami na koži, ale keďže sa už dlho používa v medicíne, mnoho mikroorganizmov vyvinulo odpor voči nej. Preto, pri absencii účinku, treba upraviť liečebný režim. Liek by mal lekár predpísať po vyšetrení a možné kontraindikácie.

erytromycín - jeden z najefektívnejších prostriedkov, ktorý účinne zvládne mnohé kmene patogénnych mikroorganizmov. Liečivo sa uvoľňuje vo forme tabliet, ktoré sú pokryté enterosolventným obalom. Erytromycín prispieva k eliminácii vyrážok, má však množstvo závažných kontraindikácií a vedľajších účinkov, takže môžete určiť nápravu až po dôkladnom vyšetrení a identifikovať možné obmedzenia.

Foto: Unidox Solutab

Unidox Solutab (Doxycilín) - silné liečivo s výrazným bakteriostatickým účinkom, účinne zvládne patogénnu mikroflóru a pomáha vyčistiť pokožku akné. Liek má množstvo kontraindikácií. Nemožno ju užívať s ochoreniami obehového systému, zlyhaním obličiek, tendenciou k alergickým reakciám.

Takmer všetky účinné antibakteriálne látky narušujú črevnú mikroflóru a vyvolávajú rozvoj dysbakteriózy. Nemôžu ich užívať tehotné a dojčiace ženy. Odborníci sa pokúšajú predpísať takéto finančné prostriedky na krátke kurzy a sú predpísané súčasne s liekmi, ktoré znižujú ich vplyv na tráviaci trakt.

retinoidy

Táto skupina liekov sa používa ako pohotovosť pri ťažkej vyrážke. S vysokou účinnosťou sú retinoidy charakterizované nebezpečnými vedľajšími účinkami (nervové poruchy, ochorenia zrakových nervov, muskuloskeletálny systém a orgány GIT). Aktívne látky z takýchto prípravkov spôsobujú nadmernú suchosť pokožky a zvýšenú citlivosť na ultrafialové žiarenie.

Roaccutane - jeden z najvýznamnejších predstaviteľov skupiny retinoidov. Hlavnou účinnou látkou - izotretinoín, reguluje mazových žliaz, znižuje produkciu mazu, ktorý bráni mazové zátky, ktoré sú živnou pôdou pre rast baktérií. Použitie lieku tak môže eliminovať hlavnú príčinu zápalu a tvorbu akné.

Liečba retinoidami je pomerne dlhá a trvá od 16 do 20 týždňov, liečba by mala byť pod dohľadom lekára. Ak sa vyskytnú nežiaduce reakcie, mali by ste okamžite kontaktovať špecialistu, ktorý rozhodne o možnosti ďalšieho užívania lieku. Takéto lieky by sa nikdy nemali používať z vlastnej iniciatívy, lekár by mal zvoliť optimálny režim liečby a dávkovanie individuálne a zohľadniť možné kontraindikácie.

Hormonálne pilulky na akné

Predpísané sú ženy v prípade, keď príčinou vyrážok je zvýšená hladina mužského hormónu testosterónu v tele. Tieto finančné prostriedky môžu predpísať iba kvalifikovaný odborník po špeciálnych testoch a stanovení hladiny hormónov. Lieky používané v takýchto prípadoch sú navrhnuté tak, aby normalizovali hormonálne pozadie a eliminovali príčinu vzniku akné.

Perorálne kontraceptíva, ktoré regulujú hladiny hormónov a optimalizujú fungovanie mazových žliaz, sú pre túto úlohu dobré. Obsahujú ženský pohlavný hormón estrogén, inhibičný účinok testosterónu a má antiandrogénny účinok. Medzi obľúbené antikoncepčné tabletky na akné patria drogy Diane-35, Yarin a Jess.

Špecifická droga odporúča lekár na základe výsledkov testov. Liečba týmito liekmi je dlhá, ale účinok nie je pretrvávajúci a akné sa môže znova objaviť hneď po prerušení liečby.

Takéto lieky môžu byť použité na liečbu akné ďaleko od všetkých. Hormonálne tablety nemôžu byť predpísané pre problémy s pečeňou, orgánmi GI, tendenciou k trombóze, s ochoreniami, ako je diabetes a endometrióza. Užívanie liekov môže spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky: nervové poruchy, zvýšený krvný tlak, bolesť hlavy, poruchy tráviaceho traktu alebo prírastok hmotnosti.

Prostriedky na čistenie tela

Foto: Prostriedky na čistenie tela

Lieky určené na čistenie čriev od toxínov a škodlivých látok, môžu rýchlo zlepšiť stav pokožky a eliminovať akné. Takéto lieky sú dobré, ak je výskyt vyrážok spojený s vnútornými problémami tela a narušením zažívacieho systému.

Chelátory (polysorbát Enterosgel Laktofiltrum, Polipefan, aktívne uhlie), je na výstupe z toxínov, alergénov, solí ťažkých kovov a iných bakteriálnych produktov. Čistiace drogy pomáhajú zvyšovať imunitu a zvyšujú odolnosť tela, čo mu umožňuje sám sa vyrovnať s kožnými problémami.

Prípravky z podkožných roztočov

Foto: Prípravky z podkožných roztočov

V prípadoch, kedy je výskyt akné spojený s životne dôležitou aktivitou hypodermického roztoče demodexu, odstráňte problém s tabletami, ktoré zabíjajú kožný parazit. Pilulky na pokožku tváre od akné s antiparazitárnym účinkom, ktorý doktor vyzdvihne.

Takáto silná látka má pomerne veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov, preto je potrebné ich používať opatrne. Liečebný režim pre demodikózu zvyčajne zahŕňa lieky ako Trichopol a Tinidazol.

Pivovarské kvasnice v tabletách

Príjem pivovarských kvasníc má priaznivý vplyv na stav pleti. Vyrábajú sa do kapsúl alebo tabliet, a ďalej obohatené aminokyseliny, vitamíny (A, E, PP, B, C), stopové prvky (vápnik, zinok, draslík, horčík, železo, jód). Liečba takýchto prípravkov umožňujú vyčistiť tvár vyrážky, normalizuje mazové žľazy a zabráni ďalšiemu množeniu patogénnych baktérií.

Pivovarské kvasnice sú prirodzený, bezpečný výrobok, nespôsobujú vedľajšie účinky a nepoškodzujú telo. Jedinou nevýhodou podľa používateľov je, že pri pravidelnom príjme liekov obsahujúcich pivovarské droždie spôsobuje zvýšenie telesnej hmotnosti.

Lieky so sušiacim účinkom

Foto: Lieky so sušiacim účinkom

streptocid. Ide o sulfonamidové antimikrobiálne liečivo, ktoré pomáha vyrovnať sa s patogénnou mikroflórou a suchými pichľavkami. Pri externom použití streptokid prášok reguluje tvorbu kožného mazu, pomáha eliminovať kontaminanty a zničiť baktérie, ktoré spôsobujú zápal. Výsledkom je, že akné rýchlo vyschnú a pokožka sa očistí. Použite liek po konzultácii s lekárom.

zinok. Prípravky obsahujúce zinok prispievajú k zachovaniu imunity, znižovaniu zápalu a normalizácii práce mazových žliaz. V dôsledku toho klesá množstvo sekrécie sebastov, póry kože sa vyčistia a pupienky postupne zmiznú. Lieky obsahujúce zinok sú schopné vyvolať závažné vedľajšie účinky, preto otázka, či ich používať, by mal rozhodnúť špecialista.

Výsledok liečby

Foto: Výsledok liečby

Ak lekár predpísal priebeh piluliek na akné na tvári, nemal by sa očakávať okamžitý účinok ich použitia. Prvé pozitívne zmeny sa prejavia nie skôr ako za 3-4 týždne. Trvalý výsledok možno dosiahnuť v priebehu 3 až 4 mesiacov od pravidelnej liečby. Zvyčajne sa do tejto doby pokožka tváre úplne očistí a zápalové javy a vyrážky zmiznú.

Mnohí pacienti, ktorí nevidia žiadaný výsledok po 2-3 týždňoch, prestávajú liečiť. Toto je najčastejšia chyba. Ak sa chcete zbaviť akné po dlhú dobu, mali by ste ukázať trpezlivosť a priniesť odporučený kurz na konci. Keď sa stav kože vráti do normálu, špecialista predpíše podpornú preventívnu liečbu zameranú na prevenciu relapsov. Za to, niekoľkokrát za mesiac, budete musieť vziať liek predpísaný lekárom. To pomôže udržať dosiahnutý výsledok a ušetriť z opakovaného výskytu akné. Prípravky na preventívnu liečbu sú charakterizované nižšou koncentráciou účinnej látky a sú omnoho ľahšie tolerované.

Pozrite si video: Prečo sa objavujú pupienky?

Recenzie piluliek na akné potvrdzujú svoju účinnosť a hovoria, že ak sú správne aplikované, pomáhajú vyrovnať sa s vyrážkami. Medzi nedostatky tejto metódy mnohí hovoria dlhé obdobie liečby a riziko nežiaducich reakcií. Preto je nebezpečné užívať takéto lieky nezávisle, predpisovať lieky a vybrať optimálny liečebný režim, ktorý by mal byť dermatológ.

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

Pred šiestimi mesiacmi som nahradil antikoncepciu a na základe rady gynekológa som začal užívať Jessove pilulky. Svojím úkonom sa im darí dobre a okrem toho preukázali ďalšie úžasné vlastnosti. Konkrétne mi pomohli zbaviť sa akné.

Mám problémy s pokožkou na dlhú dobu, pravidelne liečených lézií v rôznych mastí a pleťových vôd, ale sú príliš nepomôže, pretože sa ukázalo, že hlavnou príčinou akné je oveľa hlbší. Ukázalo sa, že bolestivé pupienky na tvári sa objavili v dôsledku porušenia hormonálneho zázemia. A užívanie antikoncepčných piluliek eliminovalo tieto porušenia. Nakoniec som dostala čistú, krásnu kožu. S týmto výsledkom som ani nesníval.

Referenčné číslo 2

Minulý rok trpel vyrážkami na tvári, jej koža sa zapálila, začervenala, objavovali sa veľa pupienkov a jej vzhľad bol jednoducho strašný. Po niekoľkých neúspešných pokusoch vytlačiť zvlášť veľké kópie sa situácia zhoršila. Zrejme som náhodou priniesla infekciu, pretože pupienky boli hnisavé a veľmi bolestivé.

Musel som ísť na schôdzku s dermatológiou, ktorá mi predpísala liecbu s externými liekmi a tiež som predpísal tablety Unidox Solutab. Je to veľmi silná droga, po tom, čo začala piť pilulky, zápal sa zmenšil a čoskoro hnisalé pupienky zmizli. Vzal som si antibiotikum asi 2 týždne, v dôsledku toho pokožka vyzerá oveľa lepšie. Teraz sa objavujú niektoré pupienky, ale okamžite používam vonkajšie prostriedky, pomáha udržiavať pokožku v dobrom stave.

Recenzia №3

Už niekoľko rokov trpím akné na tvári. Bola veľa vyrážok a pokožka neustále vyzerala ako červená, zapálená, svrbená a svrbivá. Vyskúšali sme rôzne prípravky zo škvŕn, ale výsledok nebol. Rozhodol som sa byť vyšetrený dermatológom a zistil, že takýto stav mám kvôli mikroskopické roztoče, ktorý preniká do pokožky, násobí, spôsobujúce zápal a akné.

Zvyčajné znamená, že tu nepomôže, bolo potrebné vziať špeciálne tablety, ktoré sú zamerané na ničenie parazitov a už po ňom na liečbu problémovej kože. Liečba je dlhá, pokračuje k tomuto dňu, ale už existujú významné zlepšenia. Pleť sa vyrovnala, podráždenie a sčervenanie zmizli, objavujú sa vyrážky, ale v oveľa menších množstvách.

Aké sú najefektívnejšie tablety proti akné?

Nikto z nás nie je imúnny voči výskytu akné, akné a akné. Táto nepríjemná kožná porucha sa môže liečiť rôznymi krémami masti alebo pleťovou vodou. Ale čo keď žiadna z vyššie uvedených opatrení nepomôže? V tomto prípade sa používajú rôzne pilulky na akné.

Voľba prípravy

Rovnako ako akékoľvek iné lieky, pilulky na akné by mal predpísať Váš lekár. On nielen správne určuje, ktoré vyrážky sú prítomné na koži, ale tiež predpisuje potrebné dávky lieku. Akné a akné pomáhajú s rôznymi tabletami, ale najčastejšie používajú antibiotiká, hormóny, retinoidy.

Pri ich menovaní venujte pozornosť nielen typu zápalu kože, ale aj celkovému stavu pacienta a jeho reakcii na tieto alebo iné zložky liekov. Nie všetky lieky môžu rovnako účinne liečiť určité typy zápalov kože, napríklad na chrbte a tvári, takže pred použitím ich konzultujte s lekárom.

antibiotiká

Na liečbu mnohých akné sa často používajú antibiotiká, ktoré vo veľkých dávkach môžu mať nepriaznivé účinky na celé telo. Preto sa užívajú iba na lekársky predpis. Kurz terapie môže byť 1-2 týždne. V obzvlášť závažných prípadoch môže liečba trvať niekoľko mesiacov. Jeho trvanie je ovplyvnené nielen silou účinku lieku, ale aj individuálnymi charakteristikami pacienta.

Nasledujúce tablety pomáhajú s akné:

 1. Erytromycín, ktorý je predpísaný pomocou vonkajších prostriedkov, vysušuje vyrážky. Má antimikrobiálny účinok. Najčastejšie užívajte 1 tabletu 2 krát denne. Priebeh liečby je pomerne dlhý a závisí od stupňa poškodenia kože. Prvé výsledky sa prejavia až po 7-10 dňoch pravidelného užívania tabliet. Prerušenie liečby nemôže byť, pretože v tomto prípade baktérie môžu získať imunitu a spôsobia nové vyrážky na koži. Erytromycín nie je predpisovaný deťom mladším ako 10 rokov, u ľudí, ktorí netolerujú zložky lieku, tehotné a dojčiace ženy.
 2. Levomycetin, predpísaný pri identifikácii pretrvávajúcich baktérií, ktoré majú imunitu voči iným antibiotikám. Akékoľvek akné človeka má, tento liek by mal predpísať len dermatológ po vyšetrení a testovanie na alergické reakcie. Spravidla určujte 2 tablety lieku denne.
 3. Metronidazol (Trichopolum), ktorý účinne eliminuje akné a liečí po ňom rany. Má vynikajúce antibakteriálne vlastnosti. Najčastejšie užívajte 250 mg dvakrát denne. Priebeh liečby závisí od závažnosti zápalu kože.
 4. Tetracyklín, používaný nielen na liečbu jednoduchého akné, ale aj zložitého akné. Tieto účinné tablety výborne zničia mikróby, ktoré spôsobujú zápal pokožky na tvári. Tablety Tetracyklín sa používa na liečbu závažných ochorení, ako je folikulitída, furunkulóza, ekzém. Neodporúča sa používať tento liek na porušenie funkcií pečene, hubových chorôb, intolerancie na zložky lieku, tehotenstva a laktácie. Dávka lieku je predpísaná lekárom, berúc do úvahy závažnosť ochorenia kože.
 5. Doxycyklín (Unidox Solutab), ktorý má výrazný bakteriostatický účinok. Užíva sa 1-2 tablety po jedle 2 krát denne (po 12 hodinách). Tento liek je kontraindikovaný pri hepatálnej insuficiencii, porfýrii, leukopénii, tehotenstve, laktácii, precitlivenosti. Toto antibiotikum môže mať také vedľajšie účinky: nevoľnosť, hnačka, alergická reakcia, potenie, závrat.

Užívanie antibiotík pre liečbu akné, a to najmä po dlhú dobu, je nutné zachovať zdravie rôznych imunomodulačných liekov, znižuje črevnú mikroflóru a obmedziť vplyv lieku na vnútorných orgánov. Imunomodulátory sú predpísané lekárom spolu s antibiotikami.

retinoidy

Tieto silný tabletky proti akné mali piť s opatrnosťou, pretože majú veľa vedľajších účinkov, najmä preto, že môže viesť k vážnemu zápalu, alergické reakcie, lézií pohybového ústrojenstva, nervových porúch, ochorenia orgánov zraku, poruchy tráviaceho funkcie črevného traktu.

V niektorých prípadoch tieto lieky spôsobujú suchú pokožku a nadmernú citlivosť na ultrafialové žiarenie. Najčastejšie sú predpísané pre veľmi závažné a zanedbávané zápaly kože.

Medzi prípravami tejto skupiny je najpopulárnejší Roakkutan, ktorý normalizuje prácu potu. Vďaka svojmu účinku sa veľkosť mazových žliaz znižuje a produkcia kožného mazu je obmedzená a v dôsledku toho sa znižuje aktivita patogénnych mikroorganizmov. Tieto kapsuly obsahujú izotretinoín, ktorý je účinný pri liečbe akné.

Liečba týmto liekom má trvať 16-20 týždňov. Vo zvlášť závažných prípadoch sa priebeh liečby opakuje po 8 až 10 týždňoch. Dávku tohto lieku by mal predpísať ošetrujúci lekár. Roakkutan má nasledujúce vedľajšie účinky: suchú kožu, nevoľnosť, horúčku.

Hormonálne prípravky

Hormonálne lieky sú predpísané ženským predstaviteľom, keď majú zvýšené hladiny mužského hormónu testosterónu. On je ten, ktorý často spôsobuje akné na koži. Takéto lieky sa používajú na krátky čas. Mali by byť predpísané len kvalifikovaným lekárom na základe vykonaných testov. Moderné hormonálne kontraceptíva nielenže zabraňujú nežiaducim tehotenstvám, ale aj úspešne sa používajú na odstránenie kožných vyrážok.

Aké hormonálne lieky sa používajú na liečbu akné? Medzi najobľúbenejšie drogy sú: Jess, Yarina, Janine, Diana, Midian, ktoré sú v spojení s non-hormonálna druhu antikoncepcie.

Tieto lieky nie sú špeciálnymi prostriedkami proti akné. Ich účinok na zápal kože je nepriamy účinok. Tieto finančné prostriedky sa používajú len na lekársky predpis, pretože majú množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov. Pri používaní týchto liekov proti akné by mali konzultovať s 3 lekármi: dermatológ, gynekológ, endokrinológ.

Pivné droždie z akné

Okrem vyššie uvedených liekových prípravkov sa pivovarské kvasnice vyrábané v tabletách často používajú na liečbu akné. Môžu obsahovať zinok, selén, železo a iné stopové prvky, ktoré sú prospešné pre stav pokožky.

V kvasinkách, že obsahuje veľké množstvo aminokyseliny, vitamíny (RR, B, E, D), stopové prvky, ktoré zaistia dokonalý vzhľad nielen kožu, ale aj nechty a vlasy. Obzvlášť účinný je príjem pivovarských kvasníc, keď sú mazové žľazy rozbité, sprevádzané výskytom akné. Tento nástroj čistí pokožku, normalizuje mazové žľazy, stimuluje krvný obeh a regeneráciu pokožky, bráni množeniu patogénnych mikroorganizmov.

Hlavnou nevýhodou pivovarských kvasníc je, že mnohí ľudia veria, že prispievajú k prírastku hmotnosti. Preto sa pred ich prijatím musí poradiť so svojím lekárom.

Pilulky na čistenie tela

Príčinou vzniku akné je často všeobecná kontaminácia tela rôznymi toxínmi a patogénmi. Ak chcete ich odstrániť pomocou rôznych liekov. Oviažu sa v črevách a vonku:

 • bakteriálne toxíny;
 • patogénne mikroorganizmy;
 • soli ťažkých kovov;
 • alergény;
 • produkty rozkladu alkoholu;
 • metabolických produktov.

Medzi najobľúbenejšie z nich patria takéto tablety:

 1. Lactofiltrum, ktorý je predpísaný od 12 rokov 2-3 tablety trikrát denne. Priemerná dĺžka liečby je 2-3 týždne. Táto droga sa používa na odporúčanie lekára. Môže mať také vedľajšie účinky ako plynatosť, alergická reakcia a hnačka. Lactofiltrum je kontraindikovaný v prípadoch precitlivenosti na zložky lieku, gastrointestinálneho krvácania a obštrukcie v čreve.
 2. Aktivované uhlie, ktoré sa užíva ráno s prázdnym žalúdkom vodou (1 tableta na 10 kg ľudskej hmotnosti) alebo 2 tablety 2 hodiny pred jedlom 3 krát denne. Kurz terapie je 7-10 dní. Tento liek je kontraindikovaný vo vredoch žalúdka a dvanástnika. Analógy aktívneho uhlia sú Sorbeks a Carbopect vyrábané v kapsulách.
 3. Polypepan, ktorý je vyrobený z rastlinných komponentov. Užíva sa 3-4 krát denne pre 3-4 tablety 1,5 hodiny pred jedlom. Kurz terapie - 7 dní. Táto droga je kontraindikovaná pri zápche a anatomickej gastritíde. Recepcia Polypefan môže vyvolať zápchu a alergickú reakciu.
 4. Filtrum-STI, vyrobené z produktov hydrolýzy zložiek dreva. Odoberá sa 2-3 tablety 3-4 krát denne 1 hodinu pred jedlom. Priebeh liečby trvá 14-21 dní. Tento liek je kontraindikovaný v prípadoch žalúdočných vredov a dvanástnikových vredov, intestinálnej atónie. Vedľajšie účinky: zápcha, alergické reakcie.

Pilulka pre akné na tvár a telo - účinný prostriedok na čistenie pokožky, ale mali by byť použité len na lekársky predpis, pretože môžu priniesť ľudské telo je nielen výhody, ale aj značné škody.

Aký je najefektívnejší liek na liečbu akné?

Z mnohých zápalov kože trpiacich rôznymi druhmi, bolo málo málo šťastia, že okamžite nájde nápravu, ktorá by vyriešila jeho problém.

Dnes existuje veľa liekov na odstránenie takejto choroby, existuje množstvo liekov na interné a externé použitie.

obsah

Druhy liekov, ktoré uvoľňujú akné na požitie

Ak chcete získať dobrý výsledok, bez toho, aby ste zhoršili problém a vyhli sa následkom pri odstraňovaní akné, potrebujete odporúčania dermatológov špeciálne pre tento prípad.

Lieky tejto triedy majú veľa kontraindikácií, preto ich treba najprv študovať.

Účelom, pre ktorý je zameraná táto liečba na akné, je primárne zamedziť príčine ochorenia, a to nielen účinky v podobe nepríjemných zápalov kože.

Antibiotiká na liečbu akné

Tieto lieky sú dlhodobo pôsobiace, predpísané na perorálne podávanie počas jedného týždňa až jedného mesiaca av niektorých zanedbaných alebo ťažkých prípadoch dokonca až do troch mesiacov.

Berte ich s kurzami opatrne a prísne podľa pokynov lekára. Inak ich činnosť môže spôsobiť veľké škody vnútorným orgánom človeka.

Zneužitie alebo nesprávne zvolená dávka môže vyvolať alergické reakcie, ako aj škodlivé účinky na imunitný systém a črevnú mikroflóru.

Retinoidy v boji za čistú pleť

Ich vymenovanie je odôvodnené v prípade už existujúcich komplikovaných podmienok. Rýchlo a efektívne odstránenie problému majú napriek tomu veľa kontraindikácií, z ktorých prvá je tehotenstvo.

Okrem toho spôsobujú vysušenie pokožky, zvýšenú citlivosť pri vystavení ultrafialovému žiareniu, poškodeniu očí a nervového systému človeka.

Liečba choroby bude účinná iba v prípade integrovaného prístupu. Produkcia tuku žliazami vnútornej sekrécie sa zníži, vylučovacie kanály pórov kože sa odstránia, zápalové procesy sa znížia.

Používanie aktívneho uhlia proti akné

Bez ohľadu na to, aký neškodný a jednoduchý sa môže tento liek zdajú, má byť predpísané iba lekárom pri liečbe kožných ochorení. Akné sa nevyskytuje od začiatku, ich vzhľad symbolizuje prítomnosť problémov v zažívacom trakte alebo hormonálnych poruchách.

Pri nekontrolovanom prijímaní tohto lieku sa škodlivé a prospešné látky vylučujú z tela vrátane: enzýmov, minerálov, hormónov a vitamínov.

aktívne uhlie z akné fotografie

Preto sa hormonálna nerovnováha v tele zvyšuje a problém nie je vyriešený, ale naopak, môže sa zhoršiť.

Na druhej strane môže dôjsť k narušeniu trávenia a môže dôjsť k dysbakterióze, čo vedie k hnačke alebo zápche, čo vedie k poškodeniu kože.

Aktivované uhlie z akné je predpísané individuálne krátkymi kúrami spolu s probiotikami a vitamín-minerálnymi komplexmi. Zvyčajne je denná dávka 6-10 tabliet rozdelená na tri dávky denne počas dvanástich, štrnásť dní.

Druhá možnosť zahŕňa súčasné užívanie tabliet v dávke 1 kus na desať kilogramov telesnej hmotnosti. Pri súbežnej liečbe aktívnym uhlím a inými liekmi musíte urobiť dvojhodinovú prestávku, aby nedošlo k zníženiu ich účinkov.

Kontraindikácie: peptický vred žalúdka a dvanástnika, dehydratácia organizmu, individuálna intolerancia.

Trichopol - lacné antimikrobiálne činidlo proti akné

Tento liek aktívne potláča životne dôležitú aktivitu patogénnych baktérií a roztočov demodexu, čo spôsobuje kožné vyrážky, niekedy pokryté kôrou.

Predpísané je desať dní, jedna tableta dvakrát denne.

Spolu s ním sa používa metronidazolový gél aplikovaný na pokožku dvakrát denne.

Trihopol akné možno priradiť kozmetičky pre hojenie pustulárnu vyrážku, pomáha s mladistvú akné a zložitejších infekčných chorôb.

Vymenovanie tetracyklínových liečiv pre akné

Vo forme tabliet je liek predpísaný na liečbu akné. Tetracyklín z akné vyžaduje kompetentnú aplikáciu a vymenovanie lekára.

Dávka sa musí prísne dodržiavať, pretože liek je dostatočne silný a má kontraindikácie. Vo forme masti tetracyklín z akné sa aplikuje na problémové oblasti pokožky trikrát denne s tenkou vrstvou.

Kurz je jeden až dva týždne, v závislosti od zanedbania choroby.

Kontraindikácie: Tehotenstvo a vek detí do 8 rokov.

Výhody enterosgelu pri liečbe akné

Táto droga je novej generácie, odstraňuje z tela len škodlivé zložky, pričom vitamíny a minerály zostávajú neporušené.

Enterosgel akné nepoškodzuje sliznice zažívacieho ústrojenstva, sa pohybuje gastrointestinálnym traktom bez problémov a objaví sa dvanásť hodín v nezmenenej forme, spoločne s pasce toxínmi.

V dôsledku použitia sa znižuje index cholesterolu v krvi.

Kontraindikácie prakticky nemajú, nespôsobujú alergické reakcie a nehromadí sa v tele.

Liečivo by sa malo zriediť vo vode: jednu polievkovú lyžicu na pohár a trvať jednu hodinu pred jedlom trikrát denne. Vo forme pasty sa používa bez riedenia. Pri liečbe enterosgelu by ste mali piť viac tekutín, aby ste sa vyhli možnej zápche. Kontraindikácie lieku tam.

Liečba akné Kontraktubeksom

Toto činidlo je použiteľné v ktoromkoľvek štádiu zápalového procesu. Urýchľuje regeneráciu, umožňuje vám, aby ste čo najviac nepovšimli akné a stopy z nich.

kontraktubeks z akné obrázky

Gél Kontraktubeks z akné má výrazné terapeutické a profylaktické vlastnosti, vďaka čomu sa eliminuje zápal pokožky, zabraňuje tvorbe jazvového tkaniva.

Naneste rovnomerne a opatrne.

Hlboko prenikajúca do vrstiev kože, natrvalo opúšťa ochrannú fóliu, ktorá zabraňuje vniknutiu baktérií do postihnutej oblasti tela. Aplikuje sa dvakrát denne po dobu troch mesiacov. Liečivo sa môže podávať tehotným ženám a deťom.

Bez ohľadu na typ lieku v boji proti nepríjemným vyrážkam sa vyžaduje konzultácia s odborníkom na dermatológov. Potom liečba prinesie zaručenú obnovu bez poškodenia zdravia.

Pilulky z akné na tvári: účinné prostriedky

Akné je problém známy mnohým ľuďom, najmä dospievajúcim. Ak sa s tým vyrovnáte, pomôže to špeciálnym liekom. Existuje niekoľko skupín piluliek, ktoré sú vhodné na liečbu akné. Ak vám táto vyrážka neprekročila, prečítajte si, aké lieky vám pomôžu zbaviť sa.

Aké sú tablety s akné?

Existujú rôzne lieky na liečbu akné. Ak chcete vybrať ten správny, potrebujete navštíviť lekára. Určí, aký je zdroj vyrážok, a predpíše vhodný liečebný režim. Okrem kapsúl môže predpisovať miestne lieky, strava. Aké lieky pomáhajú s akné na tvári:

 • antibiotiká;
 • hormonálna antikoncepcia;
 • retinoidy (Roaccutane);
 • na očistenie tela;
 • pivovarské kvasnice s prísadami;
 • vitamíny;
 • z podkožného roztoča.

hormonálne

Predpísané sú, ak je problém vyrážok spôsobený tým, že žena má príliš vysokú hladinu testosterónu, čo je mužský hormón. Kontraceptíva menia hormonálne pozadie, optimalizujú prácu mazových žliaz. Vo väčšine prípadov akné predpísané také lieky:

 1. Jess. Dostupná droga. Je to predpísané pre akné veľmi často. Má niekoľko kontraindikácií. Vezmite si pilulku denne nepretržite.
 2. Yarina. Antikoncepcia, ktorá je niekedy predpísaná ženám na boj s vyrážkami. Veďte 21-dňové kurzy na odporúčanie špecialistu.
 3. Jeanine. Antikoncepčné tabletky, ktoré pomôžu bojovať proti akné. Prijaté iba na účel špecialistu.

Antikoncepčné pilulky pomáhajú s akné?

Antikoncepčné prostriedky sú skutočne schopné vyčistiť pokožku pred vyrážkami. Nie sú špecializovaným liekom a sú určené predovšetkým na prevenciu nežiaducich tehotenstiev. Majú veľa kontraindikácií, preto je prísne zakázané piť takéto tabletky bez konzultácie s lekárom. Pokyny k užívaniu drogy musia byť prísne dodržané.

antibiotiká

Takéto lieky sú často liečené zanedbávanými prípadmi akné, s ktorými sa iné lieky nedokázali vyrovnať. V závislosti od príčiny vyrážky a stupňa poškodenia kože sa môže používať jeden až niekoľko týždňov. Treba poznamenať, že dlhodobé a ešte viac nekontrolované prijímanie antibiotík má škodlivý účinok na telo, preto je samovzdelanie kategoricky zakázané. Vezmite ich len vtedy, ak ich lekár určí. Čo piť z akné na tvári:

 1. Erytromycín. Antimikrobiálne liečivo. Ak chcete zbaviť pupienkov na tvári, je užívaná na tablete dvakrát denne. Liek je zakázaný tehotným ženám, ktoré dojčia.
 2. Metronidazol (Trichopolum, Metrogil). Odstráni pupienky a jazvy z nich, vyvíja antimikrobiálny účinok na pokožku. Spravidla určujte 0,25 g dvakrát denne.
 3. Tetracyklín. Liečivo je veľmi účinné proti tým baktériám, ktoré spôsobujú vyrážku. Lepšie pomáha v kombinácii s miestnymi prostriedkami. Kontraindikované pri ochoreniach pečene, húb, tehotenstva, obdobia dojčenia.
 4. Doxycyklín (Unidox Solutab). Liek s výrazným antibakteriálnym účinkom. Má veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Tablety pre črevo od akné

Ak má telo veľa toxínov a iných škodlivých látok, môže sa na tvári objaviť vyrážka. Zvyčajne sa na to, aby ste sa ho zbavili, potrebujete očkovacie lieky. Prispievajú k indukcii bakteriálnych toxínov, metabolických produktov a rozkladu alkoholu, patogénnych mikroorganizmov, alergénov, solí ťažkých kovov. Čistiace tablety na akné na tvári:

 1. Laktofiltrum. Je povolené pre dospievajúcich nad 12 rokov. Počas liečby trvá niekoľko týždňov až mesiac. Tablety sa nemôžu užívať u ľudí s krvácaním žalúdka a obštrukciou čriev.
 2. Aktívne uhlie. Ak chcete zbaviť akné, je opitý na prázdny žalúdok ráno, počítať s tabletkou na každých 10 kg váhy. Stále je možné piť 2 kusy trikrát denne niekoľko hodín pred jedlom. Uhlie pomáha dobre, ale stojí pomerne lacno.
 3. Polipefan. Zloženie tohto liečiva zahŕňa prírodné zložky. Liečba trvá týždeň. Tablety sú zakázané so zápchou.
 4. Filtruje-STI. Liek je vyrobený z produktov hydrolýzy zložiek dreva. Potrebujete piť tri tablety trikrát denne. Zbavte sa pupienkov bude v dvoch alebo troch týždňoch. Liečba nie je povolená, ak máte vred.

Tablety založené na pivovarských kvasniciach

Takéto lieky sú často predpísané na liečbu vyrážok. Zvyčajne sa ku kvasinkám pridávajú zinok, selén, železo a mnohé ďalšie mikroelementy, ktoré majú pozitívny vplyv na stav kože. Takéto tablety sú bohaté na vitamíny, aminokyseliny. Ich príjem pomôže zlepšiť vzhľad tváre, vlasov, nechtov. Tento liek sa dokonale vyrovná s pupienkami spôsobenými porušením mazových žliaz. Existuje však pivovarské kvasnice a nevýhoda - ich príjem prispieva k prírastku hmotnosti, preto by sa mal vykonávať pod dohľadom lekára.

Naučte sa, ako užívať hormonálne tabletky na akné.

Ako si vybrať pilulky na akné na tvári

Hlavnou vecou nie je, aby ste sami rozhodovali. Obráťte sa na lekára, vykoná všetky potrebné testy a predpíše optimálny liečebný režim. Iba špecialista bude schopný určiť, ktoré pilulky vám pomôžu, a nie škodiť. Pritom bude brať do úvahy váš pohlavie, vek, príčinu problému, analyzovať všeobecný stav tela. Dôverujte odborníkovi a vyrážky vás nebudú obťažovať. Zistite, kto je zinok v tabletách.

Prípravky na ošetrenie pokožky, ktoré si môžete kúpiť v internetovom obchode, si môžete objednať v bežnej lekárni. Pozrite sa pozorne na katalógy, pretože náklady v rôznych organizáciách sa môžu značne líšiť. Približné ceny za ne sú uvedené v nasledujúcej tabuľke:

Aké lieky pomáhajú s akné

Keď je človek presvedčený o neúčinnosti v prípade kozmetiky pre akné, hľadá pomoc medzi liekmi.

V každej lekárni majú obrovský výber. Existujú finančné prostriedky na vonkajšie použitie a ústnu správu.

Ako si vybrať správny liek na akné, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky bez toho, aby ste sa ublížili zároveň?

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Lieky na akné

Proti akné, farmaceutické spoločnosti vyvinuli veľa nástrojov.

Nie sú vydávané len v rôznych formách.

Každý výrobca chce vyvinúť taký nástroj, ktorý bude najefektívnejší proti akné, pričom bude mať minimálne vedľajšie účinky.

Výber takýchto odrôd je samozrejme veľmi ťažký.

Skúsme začať tým, že vezmeme do úvahy všetky lieky na akné na tvári podľa kategórie.

Pre externé použitie

Lieky na akné na vonkajšie použitie sú predpísané lekármi na prvom mieste.

Sú to tie najbezpečnejšie, pretože účinné látky z nich buď vôbec nepreniknú do systémového krvného riečišťa, alebo sa tam dostanú v malom množstve, ktoré nemôžu mať významný vplyv na celé telo.

V takomto prípade si človek dokáže dávkovať samotný liek, určiť oblasti jeho aplikácie, čo je obzvlášť dôležité, ak je akné lokalizované v určitých oblastiach.

Foto: lekáreň na liečbu akné

Každá forma vonkajších liekov má svoje vlastné charakteristiky:

 • roztoky a gély rýchlejšie vstrebávajú, prenikajú hlbšie do vnútorných vrstiev kože a preto ich účinok je najsilnejší;
 • krémy a masti majú mäkší účinok, menej suchá koža, takže majitelia suchých a citlivých kožných radšej používajú len také formy.

Čo ponúkame farmaceutickým firmám, ak vezmeme za základ formu uvoľňovania liekov?

pleťové vody

Lotion je vodný roztok rôznych silných zložiek.

Je rýchlo absorbovaný do kože a poskytuje takmer okamžité dodávanie účinných látok na miesto problému.

Foto: Riešenie pre zápalové vyrážky

Najbežnejšie lotiony v lekárni sú z akné:

 • Zinerit Je antibakteriálny liek s erytromycínom a zinkom v kompozícii. Erytromycín je účinný proti týmto mikroorganizmom, ktoré spôsobujú hnisanie vlasového folikulu, a zinok znižuje produkciu mazu, pôsobí na zápalovom procese a tiež neznižuje citlivosť baktérií k erytromycínu. Ale Zinerite spôsobuje zvyk mikroorganizmov, preto sa odporúča alternovať s inými liekmi.
 • Zrkadlo (analógy Clindamycinu, Dalacinu C) - tiež antibakteriálny roztok, ktorého aktívnou zložkou je klindamycín. On nielen bojuje proti mikroorganizmom, ale tiež znižuje obsah tuku v koži.
 • chlórhexidín Antimikrobiálny roztok. Účinná látka má nielen momentálny antiseptický účinok, ale tiež chráni pokožku pred penetráciou mikroorganizmov niekoľko hodín po aplikácii.
 • Alkohol s levomycetinom - pleťová voda na báze vody a alkoholu, ktorá má silné antibakteriálne vlastnosti, ale je vhodná na bodové aplikácie.
 • Tinktura nechtíka - roztok s dezinfekčnými a protizápalovými vlastnosťami, ktorých základom sú prírodné suroviny (kvety na nechty).

Gély majú zvýšenú viskozitu v porovnaní s lotion, ale sú rovnako ľahko a rýchlo absorbované do kože.

Takéto lieky sa vyrábajú na báze vody a alkoholu.

Z akné:

 • Kuriozín (analóg - Regecín) - vhodné na liečbu akné u adolescentov. Mechanizmus účinku je silnou obnovovacou vlastnosťou účinnej látky - zinočnatého hyaluronátu. Stimuluje bunky, aby prirodzene prekonali zápalový proces a úplne obnovili pôvodné funkcie.
 • Differin (Clenzite, Effezel) - gély založené na adapténe. Pôsobí priamo na upchatiu pórov spôsobujú: znížiť rýchlosť uvoľňovania mazu zástrčiek sa rozpustí, premostenie kanálikoch mazových žliaz, zníženie epidermálne keratinizácie.
 • Baziron AC - gél na báze benzoylperoxidu. Má antimikrobiálne, protizápalové, antioxidačné vlastnosti. Znižuje tvorbu mazu, zlepšuje mikrocirkuláciu krvi v koži, čo prispieva k nasýteniu buniek kyslíkom.
 • metrogil - gél s baktericídnym účinkom obsahujúcim metronidazol. Nielenže bojuje s patogénnymi mikroorganizmami, ale má protizápalový účinok, používa sa na liečbu akné. Vhodné ako pre dospievajúce pichliače, tak aj pre iné typy vyrážok.
 • Izotreksin - kombinovaný gél obsahujúci izotretinoín (retinoid) a antibiotický erytromycín. Účinok týchto látok je zameraný na komedóny a akné s miernou až strednou závažnosťou. Používa sa podľa lekárskeho predpisu.

Foto: gél a krém na vonkajšie použitie

krém

Krém je olejová emulzia.

Vzhľadom na to, že olej a voda sa nedajú miešať, používajú sa špeciálne látky - emulgátory. V dôsledku toho výsledná konzistencia terapeutickej formy má ďalší zmäkčujúci alebo zvlhčujúci účinok.

Z vyrážok na tvári nájdete nasledujúce názvy krémov:

 • Skinoren (analóg Azeliku) - účinná látka je kyselina azelaínová. Potlačuje vývoj baktérií, má protizápalový účinok.
 • Aknestop - krém je tiež založený na kyseline azelaínovej. Má antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

Vo forme uvoľňovania krému tiež prípravky uvedené vyššie. Napríklad Differin, Metronidazol.

Okrem toho v súčasnosti v kozmetických salónoch pre omladenie, liečbu akné a iných kožných problémoch riešenie používanie krému francúzskeho tvorby spermií (ktorý je uvažovaný pre sperme zvierat). Vo všeobecnom predaji týchto výrobkov tam, ale môžu byť varené doma. Vo väčšine prípadov tento liek na akné spôsobuje hlúpe recenzie.

Masť je dávková forma, zvyčajne na báze vazelíny alebo tuku. To jemne funguje, ale je absorbované dlho.

Foto: lekárske masti používané na liečbu akné

Na liečbu akné vhodné:

 • levomekol - masť, ktorá má protizápalový, antibakteriálny účinok, dobre bojuje s hnisavými formáciami;
 • Ichthyol masť - dobrý nástroj na boj s podkožnými pichľavkami. Urýchľuje ich zrenie, dezinfikuje, znižuje zápal a znižuje intenzitu bolesti;

Foto: ichthyol masť účinne čerpá hnis

 • Zinok masť - reguluje tvorbu mazu, zabraňuje vzniku baktérií a vysušuje vyrážku.

Napriek relatívnej bezpečnosti vonkajších činiteľov pre akné je lepšie konzultovať s dermatológiou najskôr.

Môže predpísať kombináciu viacerých liekov na rýchlejší výsledok.

Video: "Zbavte sa pupienka za jeden deň"

Farmaceutické akné lieky na interné použitie

Ak použitie vonkajších prostriedkov neprinesie trvalý výsledok, musí sa uchýliť do tabliet.

Čo by ste mali užívať, lekár by mal určiť.

 • Bezpečné lieky neexistujú a tablety ktorejkoľvek skupiny majú množstvo vedľajších účinkov.
 • Okrem toho ich nezávislé používanie môže viesť k absolútnemu opačnému výsledku - nemusíte sa zbaviť akné a dostať ich vo veľkom množstve.
 • Tiež sú možné silné alergické reakcie, vyrážka sa môže objaviť na akejkoľvek časti vášho tela, dokonca aj na kňazovi.

Ktorý orgán bolí, ak pupienky na čele? Zistite si tu.

Liečivo na akné na tvári na orálnu aplikáciu sa môže vzťahovať na jednu z nasledujúcich skupín:

 • antibiotiká;
 • retinoidy;
 • hormonálne prípravky;
 • prípravky na čistenie tela.

antibiotiká

Požitie antibiotík je pomerne nebezpečné opatrenie.

Priťahujú sa k nim v extrémnych prípadoch, keď dochádza k nárastu počtu patogénnych mikroflórií. Obvykle to dokazujú špeciálne štúdie.

Okrem toho by zápalový proces a pustulárne formácie mali pokrývať významné oblasti povrchu kože.

Foto: antibiotiká pre vnútorné použitie

Antibiotiká, účinné proti akné, zvyčajne patria do jednej zo skupín:

 • tetracyklíny (Tetracyklín, Unidox Solutab, doxycyklín);
 • makrolidy (Erytromycín, azitromycín);
 • linkosamidmi (Dalatsin C, Clindamycin).

Pri požití antibiotik sa musí prísne dodržiavať predpísané dávkovanie.

Pri prvých známkach zlepšenia by ste nemali prestať užívať pilulky, mali by ste dokončiť kompletný kurz. V opačnom prípade sa baktérie vyvinú odpor voči tomuto lieku av budúcnosti prestane pomáhať.

Tiež spolu s antibakteriálnymi liekmi by mali čerpať finančné prostriedky na obnovu intestinálnej mikroflóry.

retinoidy

Určené na prijatie v najzávažnejších a zanedbávaných prípadoch.

Foto: V závažných prípadoch na liečbu akné je predpísané predpisovať retinoidy

Lieky tejto skupiny sú silné.

Majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov. Samostatné podávanie takýchto liekov môže byť pre vás veľmi škodlivé.

Retinoidy silne vysušujú pokožku a zvyšujú jej citlivosť.

Preto sa počas liečby musí dodržať množstvo obmedzení.

Najobľúbenejšie z tejto skupiny je Roaccutane.

Normalizuje prácu mazových žliaz znížením ich veľkosti. Z tohto dôvodu vytvára mazu menej a znižuje pravdepodobnosť vzniku baktérií v kanáloch mazových žliaz.

Ďalší liek tejto skupiny - izotretinoín - sa používa aj v ťažkých formách akné.

Hormonálne lieky

Akné sa môže vyskytnúť u žien so zvýšenou hladinou mužského pohlavného hormónu - testosterónu.

V tomto prípade je potrebná hormonálna liečba. Jeho hlavným odchodom je príjem tabliet.

Foto: hormonálny liek na akné

Obvykle ide o hormonálnu antikoncepciu, ktorej jedna z vlastností je okrem antikoncepcie aj antiandrogénna.

Patria medzi ne drogy Jess, Jarina, Janine, Diana. Keď sú odobraté, hladina testosterónu sa vráti do normálu a koža tváre sa očistí. Prirodzene, potreba týchto piluliek je stanovená po analýze na úroveň hormónov.

Všetky hormonálne lieky majú navyše kontraindikácie a vedľajšie účinky, ktoré je potrebné vopred konzultovať so svojím lekárom.

čistiace

Ak sa toxíny nahromadia v tele, koža to najprv signalizuje.

Zvyčajne je zodpovedný za proces odstraňovania škodlivých alebo použitých látok čreva. Ale ak existujú choroby tráviaceho traktu, potom môže byť tento proces porušený.

Ak potvrdíte, že príčina akné je troska, potom liečba by mala začať čistením tela.

Na čistenie čreva sa používajú liečivé prípravky - sorbenty.

Oni viažu toxický odpad a vedú ich von.

Foto: na liečbu akné je ukázané použitie sorbentov

Pre nich je možné nosiť.

 • Laktofiltrum. Je to kombinovaný prípravok obsahujúci sorbent, ktorý odstraňuje toxíny, a prebiotikum, ktoré vytvára priaznivé podmienky pre rast užitočnej črevnej mikroflóry.
 • Aktívne uhlie. Jednoduchý a dostupný adsorbent, ktorý sa používa na odstránenie akýchkoľvek toxických látok z tela.
 • Polyphepan. Enterosorbent, ktorý neutralizuje prakticky všetky toxíny, ktoré sa nachádzajú v čreve. Liečivo je rastlinného pôvodu a neruší rovnováhu črevnej mikroflóry.
 • Filtruje-STI. Enterosorbent rastlinného pôvodu. Rovnako ako Polyphepan, viaže širokú škálu toxínov. Zároveň slúži ako zdroj rastlinných vlákien.

Otázky a odpovede

Ako správne liečiť tablety

Napriek tomu, že pilulky sú oveľa silnejšie ako externé lieky, stále nie sú všeliekom pri liečení akné.

Iba zavedením komplexného prístupu sa môžete zbaviť akné.

Nie je to len kombinácia externých liekov a tabliet.

Ak chcete zabudnúť na pupienky, mali by ste prehodnotiť svoju stravu a dokonca aj svoj životný štýl.

Koniec koncov, zlé návyky, stres majú silný vplyv na stav kože s znamienkom mínus.

Ktoré menujú

Výber piluliek na akné je obrovský. Je ťažké pochopiť, ktoré z nich sa majú používať. Áno, to nemusí byť urobené. Poskytnite túto otázku lekárovi.

Foto: Aby liečba bola účinná, je potrebné navštíviť lekára a vykonať testy

Priraďte konkrétnu drogu iba na základe príčiny akné.

"Do oka", lekár tiež neurčuje.

Budú pridelené špeciálne testy, štúdie.

A až potom špecialista bude môcť vybrať účinnú liečbu.

Ako si vybrať liek na akné

Existujú dve možnosti výberu vhodného lieku na liečbu akné:

 • skúšobná a chybová metóda. Je určite dlhý a neefektívny, ale mnohí ho sledujú. Keď sa pokúsili veľa prostriedkov a dokonca aj ich kombinácia, ľudia sú presvedčení o márnosti ich úsilia (a niekto sa rozvíja depresia z zdanlivo beznádeje) a pristúpi k druhej možnosti;
 • metóda lekárskeho výskumu. Skladá sa z niekoľkých etáp - stretnutia s lekárom, potrebného výskumu, odbornej konzultácie, vymenovania liekov.

Druhý spôsob je ten správny spôsob výberu správneho riešenia.

V tomto prípade je oveľa vyššia pravdepodobnosť, že liečba predpísaná lekárom bude účinná a ušetríte aspoň peniaze (lebo akné lieky sú väčšinou drahé).

Všeobecné odporúčania

Použitie akýchkoľvek prostriedkov na liečbu akné dodržiavajte odporúčania odborníkov.

 • Pred aplikáciou lieku na tvár skontrolujte reakciu pokožky. Použite malé množstvo finančných prostriedkov na vnútornú stranu zápästia a počkajte 1-3 hodiny. Iba v prípade neexistencie akýchkoľvek prejavov naďalej používať liek.
 • Nepreťažujte udalosti, nezávisle zvyšujte dávkovanie alebo množstvo aplikácie nápravy. Môžete zhoršiť stav pokožky alebo poškodiť vaše zdravie. Dodržujte prísne pokyny v pokynoch alebo vymenovanie lekára.
 • Všetky antibakteriálne lieky môžu v priebehu času spôsobiť, že sa zvyknú na baktérie. Preto používajte ich kurzy, medzi ktorými urobíte dlhú prestávku.

náklady

Cena liečby akné sa pohybuje od dosť cenovo dostupných až drahých.

V tabuľke sú uvedené náklady (v rubľoch) najpopulárnejších liekov v lekárňach v Moskve: