Hlavná

Ateróm

Krém z jaziev Kontraktubeks

Akné prináša veľké množstvo nepohodlia. Niektorí po ich odstránení upozornia na kožu, škvrny a jazvy. Dôsledky akné sú ešte ťažšie eradikovať ako samotné vyrážky. Preto bez použitia liekov nemôže robiť.

Dermatológovia často vymenúvajú Kontraktubeks z akné počas liečenia. Produkt pomáha vyrovnať sa s účinkami vyrážok, čím sa obnovuje povrch pokožky.

Štruktúra prípravku

Kontraktubeks je určený na prevenciu jaziev, jaziev a škvŕn po akné. Jeho pozitívny účinok je spôsobený aktívnymi zložkami obsiahnutými v kompozícii.

 • Na zníženie zápalového procesu a elimináciu jeho účinkov v kompozícii sa nachádza kvapalný extrakt z cibule Serae. Pomáha zmäkčiť pokožku tak, aby nebolo hrubé alebo jazvy.
 • V prítomnosti starých jaziev je zmäkčovanie heparínom. Obnovuje bunky, vyživuje pokožku vlhkosťou a eliminuje zápalový proces tkaniva.
 • Zníženie sčervenania, svrbenie a stuhnutosť poškodenej kože je spôsobené alantoínom. Látka stimuluje hojenie hlbokých vrstiev dermis, zvyšuje elasticitu a zmäkčuje celistvosť.

Účinok lieku

Vzhľadom na užitočnú kompozíciu existuje iný účinok na povrch kože.

 • Masť z Scars Kontraktubeks regeneruje tkanivá. Pod vplyvom krytu sa obaly obnovia, čo pomáha eliminovať škvrny a stopy.
 • Po nanesení gélu sa na pokožku vytvorí film. Chráni povrch, ktorý má negatívny vplyv rôznych faktorov.
 • Liek má silný protizápalový účinok. Odstraňuje patologické procesy a uľahčuje pokožku.
 • Potlačením tvorby fibrínu, ktorý je základom jaziev, liečivo uľahčuje reliéf, zvyšuje elasticitu a elasticitu pokožky.

Vďaka svojmu komplexnému účinku je Kontraktubeks široko používaný v dermatológii a kozmeteológii. Odstraňuje účinky akné vo forme škvŕn, jaziev a jaziev.

Terapeutický účinok sa uskutočňuje počas štyroch hodín. To je spôsobené tým, že zložky dosiahnu hlboké vrstvy kože. Súčasne sa v krvnom obehu nevyskytuje absorpcia, čo poukazuje na bezpečnosť a neprítomnosť negatívnych reakcií organizmu.

Indikácie na použitie

Kontraktubeksový krém sa môže použiť na liečbu rôznych kožných ochorení. Medzi ne patria:

 • jazvy vzniknuté po akné, inej povahy;
 • post-popáleniny, post-traumatické a pooperačné jazvy (keloidné, hypertrofické);
 • preventívne použitie pri traumatizácii povrchu kože;
 • strihov a vrások.

Návod na použitie

Najväčšia účinnosť Kontraktubeks dokázala pri eliminácii účinkov akné a akné. Môže sa používať v prítomnosti čerstvých škvŕn a jaziev. Použitie lieku je povolené ľuďom s akýmkoľvek typom kože a stupňom jeho poškodenia.

Staré jazvy odstránené pomocou nástroja sú oveľa zložitejšie. Mnohí pacienti však zaznamenajú významné objasnenie a zníženie príznakov po akné.

Glejte gél alebo masť kruhovými pohybmi. Niektorí pacienti s týmto použitím si však všimli nedostatok výsledkov. Preto lekári odporúčajú, aby pri aplikácii malého tlaku na povrch trenie produktu do hlbokého tkaniva. Náraz by nemal byť kratší ako minúta.

Výrobok sa rýchlo vstrebáva do tkaniva. Preto pri mazaní pokožky môžete tiež vytlačiť ďalšie časti gélu. Liečba je dvakrát denne.

Ak sú na povrchu kože hlboké depresívne jazvy, postup by sa mal vykonať v súlade s pokynmi.

 • Na postihnutú kožu sa gél aplikuje priamo na oblasť brucha. Musíte si ju aspoň tri minúty trieť.
 • Ďalej na jazvu musíte aplikovať malé množstvo gélu a pokryť oblasť ošetrenia potravinovým filmom.
 • Je lepšie vykonať procedúru pred spaním a ponechať obväz 12 hodín. Liečba sa vykonáva trikrát denne.

Kontraktubeks z vrások by sa mal aplikovať na predčistenú a dusenú pokožku. Ak chcete otvoriť póry a odstrániť mazu, použije sa odšťavovač z harmančeka. V tomto prípade sú účinné látky ľahšie preniknúť hlboko do kože.

Ďalej sa musí gél aplikovať na vrásky. Ak je to potrebné, môžete vyrobiť masku z výrobku bez toho, aby ste ju vtierali do kože. Je dôležité vyhnúť sa oblasti okolo očí.

Dĺžka liečby trvá najviac 60 dní. Potom sa odporúča niekoľko týždňov prestať.

Výsledky liečby sa nepozorovali ihneď. Odstránenie vrások sa vyskytuje nie skôr ako mesiac po použití gélu každý deň.

Pocit použitia

Po použití si mnohí uvedomujú, že náprava nevyrieši jazvy, ale len zhoršuje ich stav. Koža môže navyše začať svrbieť. Lekári uisťujú pacientov, že takéto vedľajšie účinky naznačujú prestavbu jazvy.

Časové zmeny sú aj samotná jazva. Môže sa stať opuchnuté alebo zožervené. Keď koža zvykne na nápravu, príznaky zmiznú.

Niektorí pacienti počas liečby zaznamenali alergickú reakciu, vyrážky a bolestivosť jaziev. Takéto príznaky by mali byť signálom, aby ste prestali používať Kontraktubeks a obráťte sa na lekára.

Ak použijete Kontraktubeks podľa pokynov, zlepšenie sa môže zaznamenať o mesiac neskôr. Veľké jazvy sa stávajú menej nápadné. Ak chcete dosiahnuť dlhodobejší účinok, môžete použiť nápravu po dobu 2 mesiacov. Veľké kožné lézie je možné liečiť do šiestich mesiacov.

Funkcie používania nástroja

Ak používate Kontraktubeksa zo stop akné, je potrebné dodržiavať nielen pokyny k lieku, ale tiež pamätajte na niekoľko dôležitých odtieňov.

 • Kompozíciu môžete použiť iba po odstránení kôry z pupienka sami. Je zakázané ich odstraňovať, pretože v tomto prípade je možné spôsobiť zvýšenú tvorbu jaziev. Najčastejšie dochádza k odstráneniu kôry za 7 až 10 dní.
 • Pred aplikáciou výrobku je potrebné vyčistiť povrch pokožky a odstrániť kožné mazu. K tomu použite akékoľvek prostriedky (pena, gél) na umývanie.
 • Ošetrovaná oblasť sa má mazať antiseptickým roztokom alebo produktom obsahujúcim alkohol. V tomto prípade sa môže dosiahnuť dôkladnejšie čistenie a hlboká penetrácia kompozície do tkaniva.
 • Počas liečby sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu na koži.
 • Oblasti ošetrenia nemusia byť pokryté dekoratívnou kozmetikou.
 • Počas chladného počasia sa výrobok aplikuje najneskôr jednu hodinu pred opustením domu.

Výhody a nevýhody

Liek má rôzne výhody a nevýhody. Medzi pozitívne body možno identifikovať:

 • vysoká účinnosť pri odstraňovaní účinkov ochorení kože;
 • možnosť eliminácie čerstvých aj starých stop a jaziev;
 • neprítomnosť nežiaducich reakcií výrazného typu;
 • v rôznych kategóriách pacientov.

Avšak náprava má nevýhody vo forme trvania liečby, pocitu svrbenia v oblasti aplikácie a tiež vysokých nákladov.

kontraindikácie

Kontraktubeks sa môže používať takmer u všetkých pacientov. Pokyny však obsahujú informácie o kontraindikáciách.

 • alergická reakcia na zložky, intolerancia látok alebo precitlivenosť;
 • vek detí do jedného roka;
 • obdobie tehotenstva a laktácie.

Recenzie pacientov

Na internete nájdete rôzne recenzie o Kontraktubeks. Pomohol mnohým pacientom vyrovnať sa s príznakmi akné. Zaznamenali pozitívne zmeny už 2-3 týždne po začiatku liečby.

Ostatní pacienti si nevšimli výsledky liečby. Obzvlášť často sa objavujú negatívne recenzie týkajúce sa nedostatočného účinku pri používaní na staré jazvy. Preto lekári odporúčajú použitie kompozície čo najskôr po vzniku škvrny na pokožke.

Kontraktubeks od akné: najefektívnejšia liečba jaziev

Kontraktubeks proti akné Medzi najefektívnejšie nástroje, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s jazvami a jazvami po akne, je gél kontrabutubeks. Táto droga je vo voľnom predaji a jej hlavným účelom je liečba hypotrofických jaziev po akné doma.

Zloženie kontraktubeksa a vlastnosti jeho použitia

Gél kontraktubeks sa skladá z troch účinných látok, ktoré účinne navzájom dopĺňajú a posilňujú činnosť:

 1. Výťažok z cibule. Táto látka odstraňuje zápal a zabraňuje výskytu prebytočného jazvového tkaniva.
 2. Heparín. Vďaka tomu zmäkčuje tvrdené tkanivo jazvy a aktívne obnovuje klietky a kožné tkanivá. Okrem toho má heparín protizápalový a zvlhčujúci účinok.
 3. Alantoín. Je navrhnutý tak, aby zmierňoval začervenanie, ako aj svrbenie a utiahnutie kože. Okrem toho stimuluje proces hojenia v hlbokých vrstvách kože, dodáva mu pružnosť a jemnosť.

Všeobecné odporúčania na používanie tohto lieku nájdete v sprievodných pokynoch. Ale na liečbu post-akné jazvy existujú praktické odporúčania, ktoré boli vyvinuté v procese špecializovaného používania a pri zohľadnení spätnej väzby na liečbu zo strany laboratória. Budeme sa snažiť zdôrazniť najdôležitejšie otázky týkajúce sa liečby touto drogou.

Účinky na jazvy po akné

Kedy môžem začať liečbu akné jazvy s contractubex?

Kontraktubeks (gél) môže byť mazané akné jazvy iba po prejdení ránu kôrkou zaschnuté krvi a Ichor, spadne samo od seba. To by malo upozorniť na skutočnosť, že kôra má padnúť na vlastnú päsť, aby odtrhnúť ruky nemôže v žiadnom prípade! Po vytvorení kozmetického obloženie lemu sa nespustí od okamihu, keď začneme byť aplikované na postihnutú oblasť Kontraktubeks, a to na vykonávanie tohto jednoduchého stavu: kôry, ktorá vznikla po konečnom odstránení hnisu z pupienok by vyschnúť a odpadnúť sám od seba. Obvykle tento proces netrvá dlhšie ako 7-10 dní.

Iba potom, čo je povrch rany z pupienka úspešne oslobodený od pokrytia jeho kôry, môžete pokračovať v liečbe gélových kontraktubekov.

Ako pripraviť pokožku na želatínové ošetrenie kontraktubeks?

Prirodzene, pred aplikáciou gélu na kožu, prvá vec starostlivo očistite od nečistôt a nadbytočného mazu. Nie je to ťažké: len jednoduché umývanie teplou vodou pomocou mydla, čistiaceho gélu alebo peny. Je tiež možné, že najlepším výsledkom je dezinfekcia povrchu jaziev a jaziev po akné s roztokom mravčieho alkoholu alebo iných roztokov obsahujúcich alkohol, ktoré sú vhodné na trenie pokožky tváre.

Ako pripraviť pokožku na použitie

Ako správne použiť gel kontraktubeks na jazvu?

V návode na liečivo sa hovorí, že je potrebné naniesť gél na povrch brucha ľahkými, kruhovými, trecími pohybmi. Avšak skúsenosti ukázali, že táto metóda aplikácie nie je úplne vhodná na liečenie atrofických jaziev, ktoré môžu zostať na koži po akne. V tomto prípade roztrhnite kontrakubex, silnejšie, mierne zatlačte postihnutú oblasť, akoby ju masírovali. Procedúra na trenie by mala trvať najmenej jednu minútu. Navyše sa nemôžete báť pridávať trochu čerstvého gélu do procesu trenia, pretože kontrakuly sú veľmi rýchlo a ľahko absorbované kožou a z tohto dôvodu sa účinnosť liečby jaziev zvyšuje. Liečba jaziev pochádzajúcich z akvizície je nevyhnutná najmenej dvakrát denne. Maximálna povolená frekvencia aplikácie lieku je päť až šesťkrát denne. S dobrou znášanlivosťou kontrakciek, jeho častejšie užívanie prináša najlepší terapeutický výsledok.

Liečba sublingu veľkých jaziev po akné

Veľké ložiská zápalu, potom, čo bol odstránený zo svojho hnisu na kožu môže zanechať znateľné, veľký zapadnuté jaziev modro-fialovú farbu a nepravidelný tvar. Pre urýchlenie liečby práve pre takéto veľké jazvy, mali by ste použiť gél na navrhovanej schému vyššie (aspoň trikrát denne) a navyše, čo musíte urobiť, každý deň s okluzívneho obväzu Kontraktubeks. Urobiť taký obväz nie je ťažké: môžete si vybrať tenký celofánový film na balenie potravín. Vzhľadom na to, že fólia je veľmi tenká, bude priľnúť k pokožke a nebude potrebovať dodatočnú fixáciu lepiacou páskou. Kus fólie potrebný na vytvorenie obväzu by mal mať takú veľkosť, aby presahoval okraje jazvy aspoň 5 mm.

Jazvy po akné - nie je veta

Vo veľkej jazve by sa mal gél pretrepávať najmenej jednu minútu, navyše na jazvu sa aplikuje malý gél a zakryje sa predpripraveným kúskom filmu, ktorý sa opatrne vyčistí na povrch pokožky. Najlepšie je robiť podobnú obväz v noci, pretože sa môže držať na tvári až 12 hodín.

Po akom čase sa objavia výsledky liečby?

Ak sa liečba vykoná správne, skôr sa objavia kozmetické jazvy (obvykle sa tvoria v priebehu 4-5 týždňov) namiesto jaziev po krku a malých jaziev. Pred uplynutím tejto doby už bude možné pozorovať a hodnotiť pozitívnu dynamiku procesu.

Aby sa dosiahol maximálny možný terapeutický účinok, je možné predĺžiť dobu používania subkutánnej injekcie až na dva mesiace a ak sa tento gél používa na liečbu veľmi veľkých a starých jaziev - až šesť mesiacov alebo dlhšie.

Aké sú pocity vyplývajúce z liečby jaziev s contractubexom?

Takmer všetci ľudia, ktorí používajú Kontraktubeks gél pre liečbu akné po dlhú dobu, mali pocit ľahkého svrbenie v mieste aplikácie lieku, a tiež si všimol, že jazva na chvíľu stal horšie vzhľad. Tieto, nejaké vedľajšie účinky, sa vyskytujú, ale nie sú príznakmi toho, že liečivo by malo byť prerušené. Mierny svrbenie sa môže pociťovať na mieste aplikácie subkutánnej injekcie asi pol hodiny po aplikácii lieku na pokožku a môže trvať niekoľko hodín.

Pocity po aplikácii

Zvyčajne sa svrbenie ísť preč, alebo výrazne znižuje po niekoľkých dňoch pravidelného užívania gélu, ale u ľudí s veľmi citlivú pokožku svrbenie závažnosti môže byť pomerne dlhý a silný (hlavne v prípade, že gél sa používa na liečbu veľkej jazvy od akné). Ak je túžba poškriabať miesto s gélom omietnutou, je jednoducho neznesiteľná a trvá veľmi dlho - zastavte používanie lieku. V iných prípadoch nie je mierny svrbenie problémom, ale skôr dôkazom toho, že liečba prebieha správne. Zhoršenie vzhľadu jazvy (zvýšenie jasu farby, opuchy kože okolo jazvy) počas liečby, pretože vo väčšine prípadov sa nejedná o vážny problém kozmetický. Zvyčajne sú ľudia citliví na tento jav, ktorý je náchylný na depresiu. Majú pocit, že používanie Kontraktubeks ovplyvňuje jazvy výhradne negatívne, lebo v období medzi aplikáciou gélu, sú menej nápadné. Lekári v takýchto prípadoch odporúčajú, aby sa liek používalo denne jeden mesiac. Zvyčajne sa počas tohto obdobia stáva pozitívny výsledok liečby tak zrejmé, že utužuje aj tých najpesimistickejších pacientov. Recenzia gélu contractubex potvrdzujú túto skutočnosť.

Ako funguje Contractbutubsex (video)

Pri začatí liečby gélovými kontraktubekmi si všimnite, že odstránené stopy akné nie sú vždy jednoduché. Mali by ste byť trpezliví a predčasne opúšťať liečbu, pretože v niektorých prípadoch trvá úplná obnova pokožky dlhú dobu.

Pomôže Kontraktubeks s hlbokými vráskami na tvári?

štruktúra

Hlavnými zložkami gélu Kontraktubeks sú:

 1. Tekutý extrakt z cibule. Inhibuje rast patogénnych mikroorganizmov, má protizápalový účinok, ničí koloidné jazvy akéhokoľvek veku zvnútra, zabraňuje upchatiu mazových žliaz, vyhladzuje reliéf pokožky, činí jazvy menej viditeľné.
 2. Sodná soľ heparínu. Zlepšuje kože diéta ponúka jeho okysličenie, znižuje zrážanie krvi, zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a prekážok v mieste aplikácie, eliminuje mierny zápal a opuchy, normalizuje procesy látkovej výmeny v povrchových vrstvách kože.
 3. Alantoín. Látka so silnými hojivými a regeneračnými vlastnosťami. Podporuje exfoliáciu odumretých buniek kože a skoré formovanie nových, zmierňuje svrbenie, ktoré zvyčajne sprevádza hojenie rán. Má omladzujúci účinok, vyhladzuje vrásky.

Pomocné komponenty v štruktúre Kontraktubeks:

 • Xantánová guma je prirodzené želatínové činidlo s dobrými vlastnosťami tvoriacimi štruktúru.
 • Methylparahydroxybenzoát je syntetický stabilizátor a konzervačný prostriedok.
 • Kyselina sorbová je konzervačná látka, ktorá umožňuje udržať všetky látky v normálnom stave.
 • Makrogol (polyetylénglykol) - pôsobí ako gélovacie činidlo a rozpúšťadlo.
 • Aromatizovaný olej - dáva drogu príjemnú arómu.
 • Čistená voda - používa sa na vytvorenie potrebnej konzistencie.

V komplexe všetky zložky Kontraktubeksa prispievajú k výrobe kyseliny hyalurónovej, ktorej nedostatok spôsobuje vädnutie a starnutie kože.

Pravidlá skladovania

Gel Kontraktubeks sa predáva v skúmavkách s objemom 10, 20 alebo 50 gramov. Môžete si ho kúpiť v akejkoľvek lekárni, recept na to nie je potrebný.

Priemerná cena jedného balenia je od 500 do 900 rubľov, v závislosti od objemu.

Čas použiteľnosti lieku je štyri roky od dátumu výroby uvedeného na obale.

Musíte ju uložiť:

 • pri teplote miestnosti;
 • mimo priameho slnečného žiarenia;
 • na mieste, ktoré nie je pre deti dostupné.

Liekové analógy

Podobne ako Kontraktubeksom vlastnosti majú niekoľko liekov:

 1. Veniatin Forte je kombinovaný antiprotektívny prostriedok na vonkajšie použitie.
 2. Lidáza je enzýmový prípravok, ktorého aktívnou zložkou je hyaluronidáza.
 3. Strataderm gél je liek na liečbu jaziev rôzneho pôvodu.

Použitie Kontraktubeks proti vráskam

Pred aplikáciou gélu z vrások je potrebné poradiť sa s dermatológiou a starostlivo si preštudovať pokyny.

Ako prostriedok na hladkosť pokožky sa gél Kontraktubeks aplikuje podľa odporúčaní:

 1. Postupujte večer.
 2. Pred aplikáciou pokožky by sa mali čistiť kozmetické prípravky a nahromadiť na deň nečistôt.
 3. Tvár musí byť v pare, aby sa otvorili póry. Lepšie pre toto použitie odvar z harmančeka.
 4. Gél sa nanáša na problémové oblasti tenkou vrstvou a jemne si ju trení do kože.
 5. S veľkou starostlivosťou, ktorá neumožňuje lieku dostať sa na sliznicu, je aplikovaná na pokožku v blízkosti očí.

Kontraktubeks sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva žiadne stopy.

Na omladenie tváre, odstránenie vrások a utiahnutie obrysu, gél by sa mal aplikovať denne po dobu dvoch mesiacov. Po prestávke, ak je to potrebné, sa kurz opakuje znova.

Výsledok aplikácie závisí od stavu kože. S jemnými vráskami alebo s výskytom prvých príznakov vyblednutia pokožky sa po jednom až dvoch týždňoch používania Kontraktubeks objaví vizuálny efekt.

kontraindikácie

Gel Kontraktubeks prakticky nemá žiadne kontraindikácie. Je vhodný na prevenciu a elimináciu príznakov starnutia u žien bez ohľadu na vek.

Pri starostlivosti o použitie gélu by sa malo zaobchádzať s ľuďmi, ktorí sú závislí od alergií. Ak sa v dôsledku aplikácie na pokožku objaví pálenie, začervenanie alebo vyrážka, musí sa gél vymyť a v blízkej budúcnosti sa poraďte s dermatológa.

Ak chcete zistiť, či môžete gél kombinovať s inými liekmi, musíte sa poradiť s odborníkom, ktorý pozná vlastnosti vášho tela a problémy s kožou.

recenzia

S omladzujúcimi vlastnosťami sa Kontraktubeksa oboznámil náhodou. Použil som ju na odstránenie malej jazvy na tvári. Urobil som všetko, čo je napísané v pokynoch, ale rozšíril som nielen jazvu, ale aj kožu okolo nej.

V priebehu času som si všimol, že koža na mojej tvári bola elastická, hladká a hladká. Spočiatku som si myslela, že to vyzerá, a potom priateľka povedala, že veľa žien používa gél iba na omladenie tváre. Potom som začal používať gél vo večerných hodinách, nanesený na celú tvár, vrátane oblasti pod očami. Mne sa mi páčilo, že je úplne absorbované a nie je potrebné ju umyť. V mesiaci, kedy som ju používal, koža sa zlepšila, stala sa jemná a hladká, dokonca mierne vrásky na čele a v blízkosti očí boli vyhladené, hlboké sa mierne zmenšili.

Pokiaľ ide o jazvu, stalo sa menej nápadné, ale úplne nezmizlo. Počas tohto mesiaca sa nevykonali žiadne iné kozmetické postupy. Ale teraz si myslím, že potrebujete prestávku a zároveň sa obávam, že stav pokožky bude rovnaký.

Gél Kontraktubeks Používam ako kozmetický prípravok. Absolvoval tri kurzy, výsledok je veľmi šťastný. Aj drahá kozmetika mi nedala taký omladzujúci účinok.

Samozrejme, veľké vrásky na čele, ktoré som mal dlhú dobu, neodstránil, ale zbavil som sa tenkých plytkých čiar. Okrem toho sa miesto pigmentácie, ktoré ma trúchalo niekoľko mesiacov, stalo takmer neviditeľné.

Dala som gél pred spaním na čistú pokožku, niekedy som paru do tváre (ak je voľný čas). I trieť, kým sa úplne vstrebáva, zvlášť starostlivo liečiť vrásky. Strávim každý deň každý deň, kým úplne strávim tubu, ktorú som kúpil (20 mg). Potom urobím dvojmesačnú prestávku.

Gél nie je lacný, ale výsledok stojí za to.

Kontraktubeks z vrások

Farmaceutický prípravok Kontraktubeks z vrások sa už dlho objavil na trhu. Je to efektívny nástroj na boj proti striekačkám a jaziev na koži.

Výrobca tohto výrobku je nemecká spoločnosť Merz, známa pre vytvorenie prvej antikoncepcie, ako aj prvú krém na potlačenie vrások.

Zložky prípravku

Gél Kontratubeks z vrások pod očami je naozaj efektívny, tajomstvo jeho činnosti spočíva v špeciálnom výbere prísad. Jeho hlavnými aktívnymi komponentmi sú:

Každá z týchto zložiek má pozitívny účinok na tkanivové a kožné bunky. Napríklad cibuľový extrakt má protiedematózny, protizápalový a regeneračný účinok. Takýto nástroj tiež pozitívne ovplyvňuje metabolické procesy, ktoré sa vyskytujú v spojivovom tkanive.

Allantoín je kozmetický vysokovýkonný nástroj založený na koreňoch kôrovcov a klíčených pšeničných zŕn. Tento liek pozitívne ovplyvňuje rôzne procesy v tkanivách, eliminuje sčervenanie a svrbenie, urýchľuje regeneráciu, nasýti bunky kyslíkom a stimuluje krvný obeh.

Heparín je známa liečebná látka, ktorá zabraňuje zrážaniu krvi. Heparín v kozmeteológii sa používa na udržanie vody v bunkách, takže dermis sa stáva pružnejšou a zvlhčujúcou.

Každá zložka Kontraktubeks je vybraná tak, aby stimulovala tvorbu kolagénu, ktorý často postráda vyblednuce pokožku tváre. Ak sa dozviete viac o hlavných zložkách tejto drogy, je zrejmé, že tento liek je naozaj účinný pri boji s vráskami na tvári.

Ak sa používa pravidelne, má tento účinok:

 • zmierňuje sčervenanie a svrbenie;
 • podporuje rýchle obnovenie tkanív;
 • v tkanivách obnovuje výmenu pigmentov;
 • hydratuje pokožku.

Tipy na použitie

Skôr ako začnete používať tento výrobok na odstránenie vrások na tvári, vždy by ste sa mali poradiť s dermatológiou alebo kozmetikou a tiež si pozorne prečítajte návod na použitie. Pred aplikáciou lieku na kožu po prvýkrát je potrebné skontrolovať, či existuje nejaká alergia na zložky lieku. Na otestovanie malého množstva gélu treba aplikovať na zápästie a sledovať reakciu pokožky. Musí sa chápať, že koža medzi obočím a pod očami je veľmi citlivá a citlivá a vyžaduje si veľa starostlivosti.

Dôležité! V pokynoch výrobcu je napísané, že používanie lieku tehotnými ženami a laktáciou sa neskúmalo, preto je lepšie sa v tomto období zdržať tohto lieku.

Najlepšie je naniesť tenkú vrstvu gélu v noci na pokožku, ktorá už bola vyčistená a mierne naparená. Veľmi opatrne je potrebné aplikovať gél na pokožku v blízkosti očí, aby ste sa vyhli dostaniu na sliznicu. Liečivo nezanecháva stopy, ľahko sa aplikuje a rýchlo sa absorbuje. Jedna dávka na aplikáciu sa približuje 0,5 cm gélovému pásiku.

POZOR! Ľudia prijímajúci Kontraktubeks z vrások tvrdia, že účinok zdvíhania príde 1-2 mesiace po pravidelnom užívaní drogy.

Nezabudnite na individuálny faktor, pretože u niektorých ľudí sa tento efekt stáva viditeľným po niekoľkých aplikáciách, zatiaľ čo v iných sa pozitívne zmeny prejavujú v priebehu niekoľkých mesiacov alebo dlhšie. Osoby, ktoré sú precitlivené na parabény, nemajú užívať túto drogu. Ak sa gél Kontraktubeks z vrások na tvári pravidelne aplikuje, odporúča sa chrániť pokožku pred účinkami ultrafialového žiarenia a chladu. V tomto ohľade odporúčajú kozmetológovia aplikáciu gélu pred spaním.

kontraindikácie

Zvláštnosťou tohto lieku je to, že nemá takmer žiadne kontraindikácie. Ženy v akomkoľvek veku ju môžu použiť, aby sa zbavili vrások na tvári. Osobám, ktoré sú náchylné na alergické reakcie, treba venovať mimoriadnu pozornosť. Ak sa po aplikácii gélu objaví sčervenanie a pocit pálenia, liek sa musí zastaviť a konzultovať s kozmetikom alebo dermatológa. Kontraktubeks proti vráskam * môže byť kombinovaný s inými liekmi systémového pôsobenia. Či je možné ho použiť aj s inými krémami a kozmetickými prípravkami, kozmetik, ktorý vie o vašich vlastnostiach organizmu a problémoch, bude vyzvaný.

Kde kúpiť a ako ukladať?

Tento liek je možné kúpiť bez lekárskeho predpisu v akomkoľvek meste v lekárni alebo objednať z internetového obchodu. Na predaj sú gély v tubách s hmotnosťou 50, 20 a 10 g. Uchovávajte drogu na miestach mimo detí, pri izbovej teplote mimo slnečného svetla. Opravu možno použiť po dobu 4 rokov od dátumu jej výroby.

V priemere sú náklady na balenie gélu 500-900 rubľov, čo bude závisieť od objemu trubice. Rúry s obsahom 10 g po prvýkrát budú dosť dosť. Ak považujete analógy lieku s podobnými kompozíciami, potom zahŕňajú: Veniatin Forte, Lidaza, Strataderm gél.

Kontraktubeks z vrások: recenzie od zákazníkov

andrew: Z dôvodu nedodržiavania bezpečnostných predpisov sa pesticídy nachádzali v práci pri práci a preto dostávali chemické popáleniny. Keď sa rany vyliečili, začal rozmazávať ranu s gélom Kontraktubeks. Časom sa jazvy vybledli a úplne vybledli. Preto je droga veľmi spokojná.

igor: Počas svojej mladosti dostal ranu nôž, po ktorom bola škaredá jazva. Keď som začal používať masť, jazva úplne nezmizla, ale stala sa menej vizuálne. Výsledok je veľmi spokojný.

irina: Kúpil som si gél, aby som sa zbavil sutúry po cisárskom rezu. Zároveň som pochopil, že sotva by bolo možné úplne zbaviť jazvy. Po použití 2 skúmaviek sa šve zmenil farbou, jeho konvexita zmizla, vizuálne sa takmer zlúčila s okolitou kožou. Neľutujem vynaložené peniaze a výsledok je spokojný.

Kontraktubeks zo stop akné

Akné a akné sú nepríjemný fenomén, s ktorým mnohí bojujú.

Vyvolávajú škodlivé jedlá, stres, nesprávnu starostlivosť o pokožku a znečistený vzduch. Dokonca aj po odstránení týchto defektov je zriedka možné získať perfektnú pokožku, na ktorej sú červené, svetlé škvrny a jazvy.

Čo s nimi robiť? Jeden z najefektívnejších nápravných prostriedkov pre stopy ponechané pupienkami je Gel Kontraktubeks.

Účinnosť gelu Kontraktubeks

Ak sú stopy čerstvé, bude trvať asi mesiac na to, aby ste sa pokúsili o perfektnú pokožku.

Ak sú jazvy atrofické, proces liečby môže trvať až šesť mesiacov alebo dlhšie.

Gél Kontraktubeks zahŕňa aktívne zložky (alantoín, cibuľový extrakt a heparín), ktoré ovplyvňujú procesy zrážania krvi a tvorby fibrínu. Gél rozpúšťa fibrín a zabraňuje vzniku drsných jaziev.

Výťažok z cibule

Má fibronolytický a protizápalový účinok. Táto látka preniká hlboko do dermis a zabraňuje tvorbe jaziev.

allatoin

Má regeneračný a keratolytický účinok, pomáha udržiavať tekutinu vo vnútri buniek a neumožňuje produkovať nadbytočné bunky v mieste defektu.

heparín

Nepriame antikoagulancia. Pomáha lýze krvných zrazenín, spomaľuje proces tvorby jaziev a škvŕn.

Ak chcete získať viditeľný výsledok, musíte pravidelne užívať liek aspoň 1 mesiac. Ak chcete úplne odstrániť kožné chyby, ktoré zanechali akné, trvá to minimálne 6 mesiacov.

Koža bude rovná a čistá, ak mať trpezlivosť a vytrvalosť.

Gél pôsobí efektívne, je bezpečný v akomkoľvek štádiu zápalu, môže byť použitý pre všetky typy pleti. Nie je potrebné prestať používať, keď sa objaví malá svrbenie, prípadne zmizne.

Návod na použitie

Nedá sa odtrhnúť sám, môže to viesť k infekcii a výskytu veľkých jaziev.

Ak budete čakať, kým sa po pupíku vytvorí elegantný lem (to bude trvať asi 7-10 dní), potom sa zbavenie účinkov zápalu dostane oveľa rýchlejšie a ľahšie.

Gél sa aplikuje iba na povrch zbavený nečistôt, prachu a kožného tuku. Na to nemusíte používať špeciálne prostriedky, len sa umyte teplou vodou s mydlom, čistiacou penou alebo gélom.

Pokiaľ je to potrebné, môžete očistiť povrch kože roztokmi obsahujúcimi alkohol alebo roztok mravčiakov.

Pri príprave povrchu sa na povrch škvŕn a jaziev nanáša Kontraktubeks.

Ak sú na pokožke iba škvrny, gél sa trení s ľahkými kruhovými pohybmi a ak atrofické jazvy potom majú byť pohyby intenzívne, postihnuté oblasti môžu byť ľahko stlačené a masírované. Procedúra na trenie by mala trvať najmenej 1 minútu, vtedy môžete pridať trochu čerstvého gélu.

Výrobok sa aplikuje na pokožku najmenej 2 krát denne a najviac 5.

V prvých dňoch použitia Kontraktubeksa môže dôjsť k zhoršeniu stavu cicavcov a škvŕn, ale je to normálna reakcia pokožky na prípravok, je potrebné pokračovať v trení gélu.

Mnohí sa sťažujú na mierny svrbenie po aplikácii lieku, ktorý sa nezastaví niekoľko hodín, nebojte sa, pri pravidelnom používaní zmizne nepohodlie. V skutočnosti je mierne svrbenie znakom, že gél pôsobí na škvrny od akné a prispieva k ich zmiznutiu.

Pri používaní Kontraktubeks si musíte pamätať 4 pravidlá:

 1. Po ošetrení nevstupujte gélom, najmä ak svieti slnko. Ultrafialové svetlo môže poškodiť dermis tváre.
 2. Účinok môže byť zvýšený aplikáciou výrobku na pokožku v pare.
 3. Ak pravidelne používate gél, nesmiete masírovať časti tela, na ktoré sa aplikuje Kontraktubeks.
 4. Ak je vonku zima, gél by sa mal aplikovať na kožu najneskôr 1 hodinu pred dosiahnutím čerstvého vzduchu.

Po vysušení gélu môžete aplikovať druhý náter a počkajte, kým úplne nevyschne. Povrch by mal byť nasiaknutý utierkou.

Kontraindikácie pre použitie

V akých prípadoch sa Kontraktubek používa s opatrnosťou?

 • Počas tehotenstva a počas laktácie je lepšie prestať užívať drogu alebo sa poradiť so špecialistom pred začiatkom liečby. Organizmus môže nesprávne reagovať na Kontraktubeks.
 • Sklon k alergickým reakciám a citlivej koži - Dva ďalšie dôvody s opatrnosťou používať gél, odporúča sa pred začatím liečby navštíviť lekára.
 • Ak svrbenie po aplikácii lieku nezmizne alebo sa ešte zintenzívni. V tomto prípade musíte naliehavo prestať používať Kontraktubeks a poraďte sa s lekárom.

So zvýšenou citlivosťou na parabény nemožno použiť Kontraktubeks.

Ceny za gél Kontraktubeks od akné, jaziev a jaziev

Liečivo je dostupné v bielom balení v skúmavke s objemom 20 alebo 50 gramov. Odborníci odporúčajú najprv kúpiť 20 gramov na posúdenie účinnosti lieku a odstránenie vedľajších účinkov. Cena lieku sa líši v závislosti od regiónu, priemerná cena za 20 gramov je 500 rubľov za 50 - 800 rubľov.

Cena je pomerne vysoká, ale náprava naozaj zmierňuje účinky akné.

recenzia

Väčšina recenzií o Kontraktubeks je pozitívna. Náprava je naozaj efektívna, ale musíte sa naučiť, ako ju správne používať. Pomáha len z škvŕn a jaziev vzniknutých v dôsledku akné a akné. V žiadnom prípade ho nemožno použiť na nové zápaly alebo sa ho snažia vyhnúť vzniku nového akné.

Je Kontraktubeks účinný proti jaziev po akné?

Akné - neeestetické kožné defekty, ktoré spôsobujú psychické a fyzické nepohodlie, často spôsobujú problémy a po ich zmiznutí, zanechávajú jazvy na koži, jazvy a škvrny.

Kontraktubeks z akné sa zvyčajne používa v liečebnom štádiu, to znamená, že pomáha zbaviť sa stopy, ktoré zostali na mieste zapálených ohniskov.

štruktúra

Kontraktubeks - prípravok zo stop po škvrnách, jazvach a jazvach, obsahuje tri aktívne zložky.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!
 1. Tekutý extrakt z cibule Seraya. Znižuje zápal, zabraňuje tvorbe hrubého tkaniva jazvy.
 2. Heparín. Zmäkčuje drsné jazvy, podporuje bunkovú obnovu, zvlhčuje pokožku a znižuje zápal v tkanivách.
 3. Alantoín. Odstraňuje sčervenanie, znižuje svrbenie, odstraňuje pocit nadmernej tesnosti pokožky. Stimuluje hojivé procesy v hlbokých vrstvách dermy, zmäkčuje pokožku a zvyšuje elastickosť.

Ako to funguje

Zložky prípravku majú vplyv na pokožku:

 • regeneračné (stimuluje obnovenie kože, v dôsledku čoho škvrny a stopy prechádzajú rýchlejšie);
 • ochrana (aplikovaný gél tvorí ochrannú fóliu, ktorá zabraňuje negatívnemu vplyvu environmentálnych faktorov na pokožku);
 • protizápalový (odstraňuje zápal a upokojuje pokožku v problémových oblastiach).

Navyše liek inhibuje tvorbu fibrínu, ktorý tvorí základ tkaniva, vyrovnáva reliéf, zvyšuje elasticitu a elasticitu pokožky.

Taká zložitá akcia vám umožňuje efektívne používať liek z škvŕn po akné, jazvach a jazvach.

Aktívne zložky gélu prenikajú hlboké vrstvy kože, majú terapeutický účinok počas 4 hodín. V tomto prípade sa liek neabsorbuje do systémového obehu a nespôsobuje vedľajšie účinky rôznych systémov tela.

Vlastnosti aplikácie

Ako používať Kontraktubeks z jaziev, môžete si prečítať návod na použitie lieku.

Fotografie: ako podrobne aplikovať nástroj v pokynoch

Pokiaľ ide o liečbu stopových prvkov po akné v domácnosti, počas praktického použitia výrobku sa zistili niektoré vlastnosti, ktoré nie sú uvedené v pokynoch výrobcu.

Realizácia týchto odporúčaní pomôže dosiahnuť maximálne výsledky v liečbe zjazvenia po akne.

 1. Kontraktubeks z akné (recenzia to potvrdzujú) by sa mali používať až po kôre z rany, ktorá zostala po tom, ako pupienok odišiel sám. Nie je možné odtrhnúť kôru, pretože táto činnosť môže viesť k vytvoreniu hrubej, veľmi nápadnej jazvy. Zvyčajne kôra bez vonkajšieho rušenia vychádza za 7 až 10 dní.
 2. Pred aplikáciou gélu sa pokožka musí dôkladne očistiť od nečistôt a nadbytočného mazu. Na to stačí umývať teplou vodou mydlom, čistiacim gélom alebo penou.
 3. Po umytí sa odporúča ošetriť problémovú oblasť alkoholickým roztokom kyseliny mravčej alebo iným antiseptickým roztokom obsahujúcim alkohol. To dodatočne očistí pokožku a poskytne hlbšiu penetráciu gélu.

svedectvo

Indikácie pre použitie Kontraktubeksa môžu byť:

 • jazvy po akné a akné rôznej závažnosti;
 • prevencia tvorby jazvového tkaniva po extrúzii akné;
 • hypertrofické a keloidné jazvy po popáleninách alebo traume, chirurgické zákroky;
 • zabrániť tvorbe jazvového tkaniva v pooperačnom období alebo po traume;
 • strihy po tehotenstve.

Video: "Footprints from Acne"

Liečba akné jazvy Kontraktubeksom

Kontraktubeks je považovaný za jeden z najlepších spôsobov účinku akné, čo potvrdzuje fotografia pred a po aplikácii lieku (môžete ju vidieť online).

 • Liečivo dobre odstraňuje čerstvé stopy a jazvy po akné a ďalšie poškodenie kože.
 • Môže byť použitý pre akýkoľvek typ kože a akúkoľvek závažnosť lézie.

Na otázku, či Kontraktubeks pomáha zvládnuť staré kozmetické chyby, nie je možné jednoznačne odpovedať.

Pacienti častejšie poznamenávajú, že po aplikácii Kontraktubekov sa dlhotrvajúce jazvy stávajú menšie a ľahšie, ale úplne nezmiznú.

Ako žiadať správne

Gél sa aplikuje na jazvy a jazvy s ľahkými trepacími kruhovými pohybmi.

Skúsenosti však ukázali, že s touto metódou aplikácie sú výsledky liečby nižšie ako výsledky, pri ktorých sa pacienti líšia.

 • Preto, pre liečbu ťažko atrofickej jaziev po akné znateľné gélu sa odporúča aplikovať intenzívne masírovanie ľahkým zatlačením na problémové oblasti.
 • Postup by mal trvať najmenej minútu.

Prípravok je dobre a rýchlo absorbovaný, preto počas spracovania v prípade potreby na jazvu je možné pridať nové časti gélu.

Prostriedok sa aplikuje na problémové oblasti dvakrát denne, maximálny počet liečebných postupov by nemal presiahnuť 5 až 6-krát.

Často, po veľkom akne, na pokožke zostávajú veľké depresívne jazvy.

 • Na odstránenie jamiek sa gél používa na liečenie problémových oblastí trikrát denne a pod okluzívnym (vzduchom nepriepustným) obväzom na noc.
 • Obväz sa vykonáva jednoducho: gél sa trení do jazvy aspoň na jednu minútu, potom sa na problematickú oblasť aplikuje trochu viac nápravy, ošetrovacia oblasť je pokrytá potravinovým filmom.

Držte tento obväz až 12 hodín.

Ako na liečbu bieleho pupienka na sto oka? Zistite si tu.

Možné pocity pri používaní

 • V niektorých prípadoch masť pri aplikácii na pokožku spôsobuje mierny svrbenie.
 • Okrem toho pacienti zaznamenali zhoršenie výskytu bachora.

Avšak tieto vedľajšie účinky sú dočasné a podľa lekárov naznačujú prestavbu jazvového tkaniva.

 • Svrbenie sa môže vyskytnúť v priebehu pol hodiny po aplikácii lieku a trvá niekoľko hodín. Niekoľko dní po pravidelnom používaní lieku Kontraktubeksa svrbenie oslabuje alebo sa vôbec nevyskytuje. Ale pri liečbe nadmerne citlivej pokožky alebo veľkých oblastí pokožky môže byť svrbenie silné a pretrváva dlhú dobu. Ak sú vedľajšie účinky závažné a netrvajú dlho, používanie gélu sa musí zastaviť.
 • Zmena vzhľadu jazvy (svetlejšie farby, opuchy okolo defektu kože) nejde o závažný problém a predpokladom pre ukončenie liečby, spravidla je len dočasné.

V zriedkavých prípadoch po aplikácii gélu možno tiež poznamenať:

 • alergické reakcie;
 • opuchy a bolesti v zóne liečby;
 • plytké pustulárne erupcie.

Kedy čakať na výsledok

Pri správnej aplikácii lieku v priebehu 4-5 týždňov namiesto dostatočne veľkých jaziev sa objavia takmer neviditeľné kozmetické jazvy.

 • Na dosiahnutie maximálnych výsledkov môže byť gél použitý po dobu 2 mesiacov.
 • A pri liečbe veľmi veľkých kožných defektov - až šesť mesiacov alebo dlhšie.

Gel Kontraktubeks - účinný prostriedok proti vráskam

Gel Kontraktubeks, posledný vývoj nemeckej farmaceutickej spoločnosti Merz, je navrhnutý tak, aby eliminoval viditeľné jazvy a jazvy na povrchu kože. Nedávno sa však zistilo jeho vedľajší účinok zameraný na omladenie tváre. Ukazuje sa, že kontrakcia z vrások pomáha lepšie ako niektoré fondy špeciálne navrhnuté pre toto.

Kompozícia gélu Kontraktubeks

Gel Kontraktubeks pozostáva z starostlivo vybraných zložiek, ktorých pôsobenie bolo testované v laboratóriu. Hlavnými aktívnymi zložkami lieku sú:

 1. Extraktívna kapucňa od firmy Serae Zodpovedá za baktericídny a protizápalový účinok kontraktubekov. Pomáha tiež pri odstraňovaní opuchov a syntézy kolagénových vlákien, aby sa vrásky účinne absorbovali.
 2. heparín pomáha vyhladzovať hlboké jazvy a vrásky na koži. Okrem toho účinne odstraňuje vrecká a nezdravé kruhy pod očami, posilňuje kapilárne cievy a udržuje vodu v bunkách. Táto druhá vlastnosť je obzvlášť užitočná na zvlhčenie pokožky, pokryté vráskami, čím zvyšuje jej pružnosť.
 3. alantoín, ktorý sa extrahuje z klíčenej pšenice, zlepšuje regeneračné procesy pokožky, čím odstraňuje vrásky. Vďaka vlastnosti tejto látky na vytvorenie krvného obehu na miestach pečatí je Kontraktubeks schopný zmäkčiť a odstrániť aj staré jazvy.

Konajúc v komplexe, zložky Kontraktubeksa stimulujú produkciu kyseliny hyalurónovej, pri ktorej chýba koža a začína rýchlo vyrastiť a vyblednúť.

Aplikácia Kontraktubeks proti vráskam

Na dosiahnutie čo najlepšieho účinku z gelu Kontraktubeks je vhodné dodržiavať tieto odporúčania:

 • Dôkladne očistite tvár a krk z kozmetiky a nečistôt nahromadených počas dňa.
 • Vyparujte svoju tvár nad parou. Môžete použiť nie obyčajnú vodu, ale heřmánek vývar.
 • Aplikujte gél na problémové oblasti s vráskami, jemne ich vtierajte do kože.

Na omladenie tváre, odstránenie vrások a utiahnutie pokožky je potrebné gel aplikovať denne pred spaním po dobu dvoch mesiacov. Ak je to potrebné, urobte si prestávku, opakujte kurz znovu. Aj keď sa v niektorých prípadoch v prítomnosti jemných vrások pozoroval viditeľný účinok po týždni používania.

Liek nemá žiadne kontraindikácie, ale nemožno vylúčiť prípady individuálnej neznášanlivosti na zložky. Preto pred aplikáciou Kontraktubeks na odstránenie vrások je potrebné vykonať test. Aby ste to dosiahli, musíte si na zápästie alebo vnútornú stranu lakťa trieť malý gél. Ak po nejakej dobe nie sú žiadne špecifické reakcie, liek sa môže použiť na tvár.

Nie je vhodné používať gél počas tehotenstva, pretože neboli vykonané testy na jeho bezpečnosť pre plod.

Preto môžete použiť Kontraktubeks z vrások. Podľa mnohých recenzií žien, ktoré zažili jej účinok, je jasné, že omladzujúci účinok vás nenechá čakať. Ak pochybnosti o bezpečnosti jeho používania ešte neprídete, môžete sa poradiť s dermatológiou alebo profesionálnym kozmetikom. Pomôže rozhodnúť riešenie.

Stále si myslíte, že je nemožné zbaviť sa vrások?

Jemné a hrubé vrásky, tašky pod očami a lietali, STRATY ELASTICITY A OVAL FACE. Toto všetko nie je známe tým, čo ste počuli?

Odporúčame čítať článok odbornou kozmetikou E. Korchaginou o tom, ako sa zbaviť hlbokých vrások v krátkom čase BEZ POSTUPOV POHYBOV A PLASTOVÝCH OPERÁCIÍ.

Súvisiace články

Blefarogel z vrások: recenzie a spôsoby aplikácie

Blepharogel obsahuje látky vhodné pre pokožku. Aby liečba dokázala dobrý výsledok, postačí používať Blepharogel raz denne.

Zvedavý gél na vrásky: aplikácia, recenzie, účinnosť

Nedávno sa objavuje čoraz viac informácií, že kuriozínový gél z vrások ukladá takmer lepšie ako profesionálne výrobky na starostlivosť o pleť.

Regecín: formulácia, aplikácia v boji proti vráskam

Regecín je cenovo dostupný a účinný prostriedok na potlačenie nežiaducich vrások. Liečivo robí tvár elastickou, obnovuje svoju elasticitu.

Ako správne používať kontraktubeks

Pokyny na používanie Kontraktubeks

Kombinovaná droga Kontraktubeks sa dá nazvať najpredávanejšou liečivou látkou používanou na liečbu jaziev. Mnohí pacienti uvádzajú, že po dlhšom používaní tohto gélu sa škaredé útvary na koži stali takmer neviditeľnými. Účinnosť tohto lieku je potvrdená mnohými klinickými štúdiami.

O tkanive jazvy

Zjazvenie môže dôjsť v dôsledku akéhokoľvek zranenia, poškodenie kože, ako je napríklad po popáleninách, chirurgických operáciách, úrazoch a iných mimoriadnych udalostí a nehôd. To sa mení nielen vzhľad pokožky, ale existujú také nepríjemné javy ako začervenanie z týchto miest, pocit tlaku, bolesti a svrbenie. Zvlášť potom, čo zažíva vzhľad jaziev sú ľudia, s ktorými sa vytvorené na exponované koži, prominentnej pre ostatných - rúk, krku, tváre, hornej časti hrudníka... The zjazvené tkanivo je oveľa menej pružné vlákna, takže je kontrakcie, zapečatiť toto miesto. Zjazvené tkanivo chýba mazové, potné žľazy, vlasové cibuľky - to všetko robí sa líši od normálnej kože. Tkanivo jazvy je menej hladké a pružné, pretože má oveľa menej vody. Akonáhle zjazvené tkanivo sa tvorí, keď je proces produkuje veľké množstvo drobných ciev - čo je dôvod, prečo čerstvé jazvy sú zvyčajne červené. Postupne jazva začne blednúť. Zostane ľahší ako okolitá koža kvôli jeho nedostatku farebných pigmentov. Význačnosť a závažnosť jazvy závisí od mnohých faktorov:

 • stupeň a typ škody;
 • rýchlosť hojenia rán a priebeh obdobia zotavenia;
 • genetické vlastnosti organizmu;
 • vek pacienta, jeho zdravotný stav.

Dobré výsledky v chirurgii a kozmeteológii na zníženie viditeľnosti jaziev, jaziev a postnatálnych strihov. ako aj odstránenie účinkov akné ukazuje gél Kontraktubeks.

Všeobecné informácie o prípravku

Gel Kontraktubeks vyrába nemecká spoločnosť "Merz Pharma" v skúmavkách 20,50 gramov. Farba gélu zo svetložltej až hnedej farby je typická. Aktívne zložky kompozície, ktoré majú liečivý účinok:

 • kvapalný výťažok z cibule pestovanej na osobitných územiach;
 • alantoín;
 • heparín sodný.

Ako pomocné látky sa pri výrobe používajú kyselina sorbová, xantánová guma, metylparahydroxybenzoát, polyetylénglykol 200, čistená voda, ochutený olej.

Farmakologické vlastnosti

Kombinácia v troch zložkách Kontraktubeks mu umožňuje preukázať takéto terapeutické činnosti:

 • protizápalový, baktericídny, redukčný edém, fibrinolytický (dodávaný hlavne s výťažkom z cibuliek);
 • antitrombotické, zmäkčujúce tkanivo jazvy (kvôli prítomnosti heparínu);
 • keratolytické, urýchľujúce hojenie povrchov rany, antipruritické (hlavne kvôli alantoínu).

Táto kombinácia umožňuje úspešné ranu stimulovať regeneráciu buniek bez hyperplázia (nadmerný rast spojivového tkaniva), inhibovať proliferáciu fibroblastov keloidných (ich abnormálne násobenie). Alantoín a výťažok z žiaroviek umožňujú heparínu preniknúť hlbšie do spojivového tkaniva dermálnej vrstvy. Ak sa liek používa na liečbu starých jaziev, hlavnými úlohami alantoínu sú obnovenie a zachovanie molekúl vody v tkanive jaziev, údržba obehového systému v problémovej oblasti. Vďaka sírnej báze opúšťa tento gél na povrchu jazvy tenkú ochrannú fóliu, jazvu, ktorá je určená na ochranu citlivej jazvy pred rôznymi druhmi poškodenia. Kontraktubeks postupne vracia pružnosť tkaniva hrubého jazvu, pomáha obnoviť normálne funkcie pokožky. Gél pôsobí len lokálne bez toho, aby bol absorbovaný do krvného obehu.

Indikácie používania lieku

V akých prípadoch môže Gel Kontraktubeks pomôcť?

 1. Jeho hlavným účelom je aplikácia na jazvy (hypertrofické, keloidné), ktoré sa vyskytujú po popáleninách (tepelných alebo chemických), amputáciách, operáciách, úrazoch.
 2. Stretnutia po období tehotenstva alebo náhlej strata hmotnosti.
 3. Atrofické jazvy po furunkulóze alebo akné.
 4. Ankylóza kĺbov (narušenie ich pohyblivosti).
 5. Traumatické kontrakty šliach.
 6. Dupuytrenova kontraktúra (ochorenie ruky, pri ktorom dochádza k cicatrickej degenerácii šlach dlaň).
 7. Aby sa zabránilo výskytu jaziev po operácii a úrazoch.

Ako používať liek?

Lekári odporúčajú začať postup aplikácie Kontraktubeksa niekoľko dní po tom, ako sa zistí, že rana bola oneskorená. Zvyčajne to trvá od 7 do 14 dní. Pred aplikáciou gélu jemne navlhčite povrch bachoru, potom sú aktívne zložky tohto lieku lepšie absorbované do oblasti jaziev. Ak je jazva čerstvá, nedávna, jemná, potom gél naneste trikrát denne do veľmi tenkej vrstvy a jemne ju jemne jemne jemne pohybujte rukou. Trenie je najlepšie vykonané od stredu brucha na jeho okraji po dobu dvoch minút, počas ktorého bude úplná absorpcia.

Jazda vo veku je zvážená, ak uplynul viac ako jeden rok od jej vzniku. Takéto jazvy sú závažnejšie. Musia si trieť viac Kontraktubeksa, trieť intenzívnejšie, aj trikrát denne. Na posilnenie účinku gélu v noci urobte tlakovú bandáž. Ak keloid má veľkú plochu, najskôr upravte jazvu prstami alebo pomocou teplej špongie (mokrou) a potom aplikujte Kontraktubeks. S malými jazvami môžete namiesto bandáže používať baktericídnu omietku (môžu mať rôzne veľkosti). Ak je jazva umiestnená na rameno, ohyb na lakeť, noha, potom môžete navyše vytvoriť malé kúpele na 15 minút. 1 liter teplej vody sa vytlačí 2 cm gélu a dôkladne sa premieša.

Niektorí úspešne používajú Kontraktubeks na odstránenie stopy akné. Začnite mazať gél by mal byť v prípade akné a akné vyrážky, ale stále nie sú žiadne kôry na ich stopách - škvrny a jazvy. Najprv musíte umyť pokožku. Potom použite Kontraktubeks bod-za-bod, opatrne si ho pretrepte. Gél rýchlo preniká hlboko do kože, eliminuje infekciu. Iný tip: pred aplikáciou liečebného gélu ošetrujte toto miesto mäsovým alkoholom. Opakujte postup trikrát denne.

Použitie gélu je veľmi jednoduché. Ale pacient bude potrebovať trpezlivosť a vytrvalosť počas liečby jazvy, jaziev, strihov. Pravdepodobne je potrebné použiť Kontraktubeks 3 mesiace a pri rozsiahlych jazvach môže proces trvať až rok. Na dosiahnutie požadovaného výsledku je potrebné vynaložiť úsilie. Svrbenie zmizne v prvých týždňoch užívania, potom bude tkanivo jazvy jemnejšie a mäkšie, výmena pigmentu sa obnoví. Kontraktubeks môžu používať deti, tehotné ženy a dojčiace matky. Môže sa kombinovať s inými liekmi.

Existujú nejaké vedľajšie účinky a kontraindikácie?

Liečivo je pacientom dobre znášané, aj keď sa používa veľmi dlho bez prerušenia. V zriedkavých prípadoch sa môžu prejaviť miestne alergie. Výrobok nepoužívajte iba vtedy, ak telo netoleruje zložky gélu.

Zložky Kontraktubekov sa vyberajú tak, aby posilnili a dopĺňali pozitívne vlastnosti každého iného. A čím skôr začne liečba jazvovej tkanivy, tým účinnejšia bude droga, tým skôr sa zlepšenie prejaví.

Kontraktubeks: boj proti jaziev a stopám akné

Akné zvyčajne prináša veľa nepríjemných emócií, keď sa objavujú na koži tváre, pričom zostávajú aj nepríjemné stopy. Je zrejmé, že nemôžu vyzdobiť exteriér. Neexistuje žiadny zvláštny dôvod pre poruchu, pretože v modernej kozmetológii nájdete prostriedky, ktoré vedú k takýmto škvrnám. Jedným z nich je "Kontraktubeks z akné".

Aplikujte Kontraktubeks povolené kedykoľvek, bez ohľadu na typ kože a štádium vývoja pupienkov.

Kontraktubeks urýchľujú regeneračné procesy, zabraňujú tvorbe nádorov v tkanivách jazvy, čím sú mäkké a elastické. Nástroj odstraňuje začervenanie pupienok plochu, čo eliminuje nepríjemné svrbenie kože a pocitu tlaku, ktorý je charakteristický prostriedkov Kontraktubeks akné a škvŕn po nich.

Pravidlá uplatňovania kontraktubeksa

Najúčinnejší účinok v boji proti stopám akné sa dosahuje s čerstvými jazvami, ihneď po poklese kôry, ktorá ich zakryla. V tomto prípade "Conraktubeks z akné" ponechá len spomienky.

Je potrebné počkať na prirodzené zrážanie kôry, pretože to ovplyvní tvar a veľkosť výslednej jazvy. Zvyčajne trvá asi 7-9 dní, kým sa začne liečba.

Pred spracovaním bachorovú Kontraktubeks, čistú plochu kože pred kontamináciou a podkožné tukové vrstvy, ktorá stál mazových žliaz, špeciálne umývanie čistiaci gél alebo jednoduchý vodou a mydlom.

Ak chcete zvýšiť účinok kontrastnej látky, pred aplikáciou gélu upravte problémovú oblasť kože mravčím alkoholom.

Použitie kontraktubeks z jaziev po akné nie je ťažké. Podľa anotácie by mal byť ľahko trieť do oblasti postihnutej zjazveniami alebo škvrnami od akné.

Avšak pri "konkávnych jazvach" je kontrakcia lepšie aplikovaná pri intenzívnejších pohyboch s miernym tlakom najmenej jednu minútu. Proces absorpcie kontraktubeksa pomerne rýchle, z tohto dôvodu, dlhodobé trenie vyžaduje pridanie lieku, čo jeho použitie efektívnejšie. Postup sa má opakovať dvakrát denne: sutra a cez noc.

Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, aplikácia zmluvného gélu by mala byť uvedená 5 krát. V dôsledku toho rýchlosť liečby priamo závisí od frekvencie aplikácie kontraktubeksa. Môžete sa zbaviť jaziev z akné rýchlejšie, užívajte liek tak často, ako je to možné.

Video z minúty: Kontraktubeks - gél na liečbu jaziev

Liečba stopy veľkých pichľaviek

Zbavte sa stopy veľkých čiernych hláv, pravdepodobne s niekoľkými pravidlami. Po víťazstve nad hnisavým pupienkom sa na koži objaví stopa modrofialovej farby, nepravidelného tvaru.

Princíp liečby stôp veľkých pichľaviek

V tomto prípade sa zrýchlenie procesu stane možným, keď sa vzduchotesný obväz aplikuje na predchádzajúci pupok, pri ktorom je naň pripevnená strunová stuha. Takže stopy akné budú pod jeho neustálym vplyvom.

Ako obväz je celkom podobný bežnému potravinárskemu filmu. Nie je potrebná ďalšia fixácia, z tohto dôvodu je veľmi výhodné používať. Odrežte kúsok filmu, ktorý nepresahuje veľkosť okraja jazvy o viac ako 5 mm.

Po minúte po spracovaní jazvy so substrátom, naneste ju znovu na problémový povrch a zakryte fóliou a pevne ho vyhlaďte na pokožku. Nechajte tento obväz asi 12 hodín, takže najlepšou možnosťou by bolo, aby ste to urobili pre noc. Budete veľmi rýchlo nájsť výsledok a ocenia dôstojnosť contractubecks, ponechať v minulosti všetky akné jazvy.

účinnosť

Vizuálna demonštrácia účinnosti lieku

Je potrebné vedieť, že boj proti jaziev po akné a akné je dlhý proces. Stáva sa, že pokožka regeneruje dosť pomaly, a ak si liečiť Kontraktubeks čerstvé, ľahko zapálené jazvy, bude výsledok vyzerať nie skôr ako za mesiac. Väčšina pacientov vykazuje pozitívny účinok v tomto časovom intervale.

Ak chcete dosiahnuť maximálny kozmetický účinok, budete musieť počkať ďalší mesiac.

Často sa liečba chronických jaziev po akné nedarí v prvom týždni. Z tohto dôvodu tí, ktorí dúfali, že rýchlo zotavia pokožku, začnú spochybňovať účinnosť kontrakcie z akné.

Je potrebné mať trpezlivosť, pretože atrofické jazvy potrebujú šesťmesačnú liečbu s tabakom, a to nie menej.

Vedľajšie účinky aplikácie contractubutus

Pri pravidelnom používaní substrátu sa môžu vyskytnúť niektoré nežiaduce vedľajšie účinky. Napríklad môže byť mierne svrbenie alebo zhoršenie vzhľadu jazvy. Nebojte sa - to je dočasný efekt.

Podľa recenzií, pri prvom použití kontrakcie z akné, sa mierne svrbenie pociťuje spravidla po hodine po nanesení gélu. Táto nepríjemnosť môže niekedy trvať niekoľko hodín. V priebehu času sa s pravidelným postupom svrbenie výrazne zníži. Tento problém sa najčastejšie vyskytuje u vlastníkov citlivej kože.

Nebojte sa, ak liečená oblasť začne svrbieť, je to len signál, že liečba sa deje správne.

Jazva môže zmeniť farbu, stmavnúť sa, zväčšiť stopu z pupienka - to je tiež normálna reakcia, ktorá nevyžaduje pozornosť. Nebojte sa aplikovať kontraktubeks a stopy akné padnú bez akýchkoľvek špeciálnych vedľajších účinkov. Spravidla sú ľudia spokojní s týmto účinkom. Dôležitou požiadavkou je pravidelnosť lekárskych postupov. Tieto podmienky sa vzťahujú na čerstvé aj staré stopy akné. Po aplikácii gel kontraktubeks stopy akné zmiznú. Jednou z dôležitých výhod drogy je jej bezpečnosť pri používaní. Nevýhodou je cena, ale kvalita gél kontraktubeks ju úplne odôvodňuje. Kontraktubeks od akné nezanechá ani najmenšie škvrny na koži.

Prečítajte si tiež

Kontraktubeks: Nemecký gél "zabíja" jazvy a streamery

Kontraktubeks je nemecký liek určený na liečbu jaziev na koži. Náprava je tiež obľúbená u tých, ktorí sa rozhodli zbaviť striech.

Základ Kontraktubeks je cibuľa extrakt, alantoín a heparín, čo spôsobí, že bunky k regenerácii a pokračovať s rovnakou zmäkčiť zjazvené tkanivo a obnovenie metabolizmu pigmentu v koži.

Zloženie prostriedkov Kontraktubeks

Gél na vonkajšie použitie Kontraktubeks vyrobené nemeckou farmaceutickou spoločnosťou Merz, ktorá bola založená na začiatku XX storočia a špecializujúca sa na možné liečivá pre liečenie chorôb v oblasti neurológie, klinické a estetickej dermatológie. Tým meritu spoločnosti patria vynález prvého antikoncepcie v roku 1911, a prvé proti vráskam v 50. rokoch.

Základné zloženie Kontraktubeksa zahŕňa tri zložky:

Každý z nich má určitý účinok na kožné bunky, čo prispieva k skorému hojeniu jaziev a zmiznutiu strií. Zvážte činnosť jednotlivých komponentov samostatne.

Výťažok z cibule Seraya. Každá známa cibuľka má mnoho výhod, z ktorých jedna je lekárska. Výťažok z pestovania na špeciálnych poliach síry Serae je schopný mať baktericídny a protizápalový účinok. Znižuje tiež edém a reguluje syntézu spojivového tkaniva a zabraňuje nadmernému rastu strií.

Heparín. Aktívne sa používa v medicíne ako látka, ktorá zabraňuje koagulácii krvi. V kozmetike heparín zmäkčuje jazvy a pomáha zadržiavať vodu v tkanive jazvy. Pomocou heparínu je možné odstrániť modriny a vaky pod očami.

Alantoín. Prírodná látka, ktorá sa extrahuje z pšeničných klíčkov alebo z koreňov kosodreviny. Alantoín zmierňuje svrbenie a urýchľuje hojenie kože. Je užitočná pri liečbe chronických jaziev, pretože obnovuje a udržuje krvný obeh v tkanive jazvy.

Malá videoprezentácia venovaná lieku:

Ako používať Kontraktubeks

Podľa pokynov prípravku sa gél Kontraktubeks používa na nasledujúce chyby pokožky:

 • Stretnutia po tehotenstve;
 • Hypertrofické a keloidné jazvy po chirurgických zákrokoch, popáleninách alebo zraneniach;
 • Prevencia tvorby jaziev počas pooperačného obdobia alebo po traume;
 • Dupuytrenova kontraktúra;
 • Ankylóza kĺbov;
 • Atrofické jazvy;
 • Traumatické zášklby šľachy;

Pamätať! Použitie gélu môže spôsobiť lokálnu reakciu na pokožku, takže pred použitím Kontraktubeks sa musíte uistiť, že na ňu nie ste alergický. Ak to chcete urobiť, deň pred použitím lieku aplikujte do kože malú škvrnu kože a do 24 hodín skontrolujte alergickú reakciu. Okrem toho sa v inštrukcii uvádza, že účinok lieku počas tehotenstva a laktácie nebol študovaný, takže jeho použitie v tomto období môže odporučiť len lekár.

Kontraktubeks podporuje regeneráciu zdravých kožných buniek, znižuje rast buniek spojivového tkaniva a odstraňuje znateľné jazvy. Liek má protizápalový účinok, zmierňuje svrbenie a obnovuje správnu pigmentáciu pokožky. Okrem toho kontraktubeks zmäkčuje a zvlhčuje jazvy.

Liečba sa môže použiť až po tom, čo rana na koži alebo jazve už bola utiahnutá. Agent sa odporúča používať maximálne trikrát denne. Gél sa aplikuje na pokožku tenkou vrstvou a jemne sa trie od strednej až po okraj brucha jednu až dve minúty, kým sa úplne nevysunie.

Pri liečbe chronických a tvrdých jaziev sa odporúča, aby sa gél aplikoval 1 až 3x denne a trenie masážnymi pohybmi. Gél ošetrený povrch na noc môže byť uzavretý tlakovým obväzom na zvýšenie účinku lieku. Pred aplikáciou gélu zmäkčite pokožku teplou vlhkou špongiou.

Podľa výrobcu trvanie liečby jaziev je od 3 do 6 mesiacov, niekedy viac.

Kontraktubeks z strihov sa používajú presne rovnako ako pri liečbe jaziev.

Na liečbu kožných defektov na rukách, lakte, chodidlách a iných ťažko dostupných miestach sa môžete kúpať s liekom. Na liter vody stlačte asi 2 cm gélu z tuby a premiešajte v teplej vode. Dolná časť tela s jazvou v roztoku a držte ju tam asi 10-15 minút.

recenzia

Ako vždy, v takýchto prípadoch bol názor na účinnosť lieku rozdelený. Ak niektoré recenzie hovoria, že Kontraktubeks z strihov pomáha, iní hovoria, že gél nestojí za vynaložené peniaze.

Máme názor, že mnohí jednoducho nemajú dostatočnú trpezlivosť s používaním drogy - v skutočnosti v priemere, aby si pre seba dokázali efektívnosť Kruptubeks potrebovať viac ako mesiac.

Citujeme jednu z recenzií od Otovíka:


Gél kontraktubeks som si kúpil, aby "uzdravil" novú pooperačnú jazvu, ktorá zostala po mojom tele po bedrovej operácii. Pre konzistenciu je Kontraktubeks mäkký tekutý gél. Mierne nejasné, ale všeobecne priehľadné. Jednoduchá aplikácia a rýchle vstrebávanie. Neponecháva žiadny film, žiadna lepkavosť.

Použil som Kontraktubeks na liečbu dvoch rán. Prvý, o ktorom som už písal vyššie, je po kavitárnej operácii jazva. Viac ako osem mesiacov každý deň po sprchovaní som si trehal gél do tkaniva jazvy. Nie je známe, ako bude jazva vyzerať bez kontraktubekov. Preto nevidím žiadny dôvod na odoslanie fotografií pred a po, najmä preto, že jazva, ktorú nemám na najbežnejšom mieste pre holý úsek tela :) Zaznamenávam iba fakty. Hojenie pokročilo bez komplikácií a dostatočne rýchlo. Myslím, že každý vie, že existujú ľudia, ktorým všetko uzdravuje "ako pes", ale existujú aj tí, ktorí tento proces idú veľmi pomaly. Takže som niekde uprostred. Vzhľadom na moje predchádzajúce skúsenosti s hojením rán môžem povedať, že moja liečebná rýchlosť je priemerná. Ale môj doktor povedal, že jazva teraz vyzerá lepšie ako veľa a dokonca som sa opýtal, či som nepoužil nič iné ako predpísaný Actovegin. Keď som počul o Kontraktubeks, nebola prekvapená.

Druhá jazva, na ktorú som použila Kontraktubeks, je staré horieť na vnútornej strane predlaktia. Nechcem povedať, že v posledných rokoch som bol veľmi rozrušený svojou prítomnosťou alebo vzhľadom. Ale naozaj som chcel otestovať prácu Kontraktubekovcov. Koniec koncov, ak droga môže aspoň mierne zlepšiť vzhľad jazvy, ktorá je viac ako 12 rokov, môžete si byť istí, že to funguje aj na čerstvé jazvy.

Za posledných päť mesiacov som spálila gél. Taktiež každý deň po sprchovaní sa Kontraktubeks tretí do tkaniva jazvy. Každý deň, pohľadom na starú jazvu, som určite nevšimol zmeny. Bol som však veľmi prekvapený porovnávaním fotografií jeho vzhľadu teraz a pred piatimi mesiacmi:

Podľa môjho názoru je dobrý výsledok. Päť mesiacov a trochu úsilia a bolo možné výrazne zlepšiť vzhľad starých jaziev. Teraz nemám pochybnosti o tom, že vďaka veľkej časti Kontraktubekovej moja pooperačná jazva je taká dobrá.

Liek je možné zakúpiť v lekárňach, zatiaľ čo cena za 50 gramov gélu je asi tisíc rubľov, menšia trubica 20 gramov bude stáť 600 rubľov.