Hlavná

Ateróm

Fórum o kondylomáte / Odstránenie genitálnych bradavíc, recenzie

Ak ste odstránili kondylómy pomocou laseru, povedzte nám o svojich pocitoch počas a po odstránení, ako aj o výsledkoch liečby?

Dobrý deň, o 21 rokov som bol odstránený ost.kon. dir. kvapalný dusík, potom ich bolo 7 v pošve a na klitoris. Odstránenie pošvy bol bezbolestný, na klitoris pred bolesti je strašné, ale musela znášať :( ako všetko nebol strach o niekoľko rokov. Ja som teraz 28 rokov, mesačne 29, začal sa cítiť určitá svrbenie niekedy určené štyrom lekárom nikto píla, kým si vzal zrkadlo a pozrel :(. 7 kusov.. bola to rozprávka. a teraz mám celý klitoris "kohút plástoch" bežala k lekárovi, poukázali priamo na príčinu, žmurkla a uvidela je stále, a krčka maternice Vo všeobecnosti som sa rozhodol odstrániť Konstantina Lazareva, prišiel do konania inokedy h vzdal ju (Som alergický na Novocain, ledokain.), je jeho odmietnutie podložiť to a to zisk neznesie :( som išiel domov plače. Rozhodli sme sa vyskúšať solkaderm. Prvýkrát výsledok nulový, a nebol zranený, len popeklo a v intervale 4 dní medzi Lazarus a solkoderm, s pridruženou aplikácii izoprinozin, Genferon Epigenes a sprej ďalšie bradavice zvýšil trikrát, dobre, som v úplnej panike, s mojím pa čísla súčiastky nie sú na bradavice, dokonca dobrých analýz. O sedem dní neskôr, opäť som sa vypáliť solkoderm, tentoraz to bolelo, prirodzene zrkadlí z rúk som neuvoľňujú, vykonávať všetky postupy s nádejou na lepšiu budúcnosť. Prešiel cez noc, koža začala odlupuje, ktorý koe kondelomki ako zmizla, ani jednoducho nemôže pochopiť, Ichor mokvanie, ale zvýšené množstvo "mušle" left: (((((((Takže úprimne plniť všetky objednávky lekára, trpím pol mesiaca predstavujú výdavky zbytočný nervy, ale odplatný trvalo asi 15.000 rubľov, čo je samozrejme v mojich plánoch v lete a bolo to vôbec nie. v druhej kliniky dozvedel o surgetron, odstránenie jednej krbu v hodnote 6500, trieť. kam ísť, bolo nutné okamžite ísť tam (miser platí dvakrát.) Predstavujem si, koľko teraz dostanem Toto odstránenie je kladený dôraz nie je sám. Dievčatá a chlapci, všetci súcitíme s vami, ale pamätajte, preobretu tento vírus, je to s vami zostáva navždy sledovať jeho vývoj imunitného systému, a prichádza od lekára na návštevu, a to aj platené, povedzme, že ste odstránili kondylómy a že lekár skontroloval, či znova vzbudili.

Pre mňa včera odstránili kondylómy. pinzeta je teraz strašidelná. toaletu nemožno zostúpiť. Tu sa hovorí o rôznych podmienkach abstinencie. ktorý má 5 dní, ktorý má mesiac. povedali mi 7 dní. kto už prešiel touto etapou, povedzte mi, po akom čase ste obnovili svoj sexuálny život?

Condylóm sa našiel niekde pred mesiacom, vyčnievali z vagíny. potom nevedel, čo to je, ale podľa opisu na internete, som si uvedomil, že to oni.Shodila na pohlavné choroby, diagnóza bola potvrdená ((((Doktor hovoril, že je nutné odstrániť laser prišiel s týmto postupom, som prvýkrát sypané niečo, po ktorom všetci silne horel, potom každý bradavice vstrekuje anestetikum, tento postup nie je len polovica priyatnyh..udalili bradavíc, pretože príliš veľa anestetika, aby sa postup vykonáva nelzya.Posle zásypov baneotsin prešiel 2 týždne teraz veľmi znepokojený svrbením a podráždenie. Povedz mi, toto je normálne Alebo treba použiť znovu k lekárovi?

Ako to robíš teraz? Všetci to dostali?

Včera som odišiel na laserové odstránenie týchto vecí. Zvyčajne som veľmi bolestne nepohodlná a tento postup nebol výnimkou. Prvý sprej, potom injekcie a laserové.. Brr, strašidelné si pamätať. Ale 30 minút trpezlivosti a všetko skončilo.) Dúfam, že doba na zotavenie nebude trvať. Ako teraz veľmi nepríjemné pocity a rozdelenie, ktoré pred vyrezaním a vpomine nebolo. Lekár predpísal roztok fukocínu a prášku moneyocinu 3-4 krát denne počas 14 dní. Dúfam, že budem medzi tými, ktorí sa rýchlo a bez problémov vyliečia!)

Dnes odstráni tie otravné bradavice sú spracovávané menovaný margantsevkoy aktovegil a masti a injekcie intravenózne panavir, hovorí veľmi efektívne. Najcitlivejšie v tomto postupe - liek proti bolesti injekcie do každého Kandil, takže sa nemusíte zdržiavať a videl aspoň jeden malý kandilomku bežať rýchlo k lekárovi, vytiahol som dva mesiace a jeden pypyrochki tvorený 8 bradavice nie je malnkogo veľkosti, jednoducho horor.

Trvalo 20 dní po odstránení. Čo môžem povedať, všetko sa krásne vyliečilo! Prvý týždeň bolo mučenie, a potom všetko bez problémov, rozmazané s panavirom. Ale nedávno, s hrôzou, som objavil nové vzdelávanie.. hmm, bez ohľadu na to, ako sa stalo nekonečným procesom!

Vitajte! No, ako to teraz je? Existujú zlepšenia a prečo sa objavili? vy ste ich vyliečili vo veku 21 rokov a testy boli dobré, a potom po 8 rokoch opakovania?

Dnes som šiel na odstránenie genitálnych bradavíc. Mám veľa z nich.. lekár trval na tom, že najskôr odstráni vonkajšiu stranu a po 7 dňoch vo vnútri. Neoprávnene sa báť tohto odstránenia, jednoducho nehovorte slovami. Všeobecne som sa stala z akéhokoľvek typu ihly a injekčnej striekačky v slabom padnutí. Po prvé, ja kropili ledokoinom (schipelo ale nebolno,), potom vytiahol injekčnú striekačku, zakričal som so strachom a ani dal ranu. Potom som naladil a začal s injekciou. Väčší strach než bolesť! A pálenie nebolelo, nič necítite! Pravda, že ma spálila a bolo to bolestivé, ale znova je to prípustné. práve na tomto mieste nezneužila svoju báseň. bolo to 7 hodín. tam je všetko ouhlo. Bál som sa ísť na toaletu, pretože mnohí píšu, že oooochen bolestne, už 2 krát naštvaný. pripravené na najhoršie, všetko sa ukazuje ako prijateľné. nebojte sa, len nájsť dobrého lekára. Boh udelil, že neexistuje retsediva. naladený do druhého postupu, už strašne strach) na všetko zotavenie!

Neviem, aké hrôzy maľujete! ľudia čítajú a kvôli tomu nebudú vymazané! Dnes som odstránil laser veľké centrum kondylom (asi 8 cm) na vulve a nemôžem povedať žiadne hrôzy. Pre mňa anestetizoval krém (20 minút čakal, kým zmrzne) a začali robiť alebo robiť! kedy, keď som bol z jednej strany odstránený, necítil som nič a bol dokonca prekvapený, keď lekár povedal, že všetko už bolo na druhej strane a len pocit tepla, trochu hořel, ale nič bolestivé! Potom som sa pokojne obliekol a odišiel domov, v prvej polhodine boli nepríjemné pocity, trochu spálené, ale už to bolo 4 hodiny a akoby nič neurobilo! Viac strachu ako bolesti a iných nepríjemných pocitov! Kto trpí takýmto problémom, nemyslite - ísť a odstrániť! nič strašné tam!

Ahoj, samozrejme, ospravedlňujem sa za túto otázku, ale vtedy ste sa po odstránení nevysvetlila? V opačnom prípade nerozumiem, či je to z toho, že všetko uzdravuje, alebo nové

Mal som malý svrbenie po odstránení lasera, ale potom prešiel.. dnes druhý deň ide syfu. Nerozumiem, tak by to malo byť?

Vitajte! viete, tiež som našiel kondylóm! Som strašne znepokojený. Najskôr mala lekára, predpísala antivírusovú liečbu. rozhodol sa pred tým ísť do iného. druhá okamžite povedala, že musíte odstrániť. čím ďalej, tým viac sa stávajú! Ľutujem, že som stratil toľko času! bolo možné začať skôr a z nich by bolo oveľa menej. teraz, po prečítaní všetkých recenzií, nenájdem miesto vôbec! O pár dní neskôr mi bolo povedané, že bude anestetizovaný !! pripravený na čokoľvek, len ak to nebolo bolestivé. keď som mal bradavice a boli odstránené kvapalným dusíkom, bolesť je strašná. teraz nechápem, ako odstráni bradavice, ale pretože bude anestetizovaná, bude to strašné. najviac urážlivé, že neexistuje 100% záruka, že budete vyliečení! teraz máme vždy príležitosť, aby sme tento problém znova zvládli. Prajem všetkým z nás bezbolestnú liečbu a žiadnu relaps!

No, tu! Robil som operáciu a chcem povedať každému, kto to bude mať! som metódu pre rádiové vlny, prístroj "Surgatron", v celkovej anestézii. Necítil som nič. Najnepríjemnejšie bolo to, keď sa manganistan draselný spálil! ale bolo to niekoľkokrát. nasledujúci deň odoslaný domov. Dom predpísaný postup chlórhexidínu roztok a masť Reparef (hojenie).Po sú rany vyliečiť, len týždeň, postihnutých oblastiach priradené rozmazaniu acyklovir. a stále potrebuje piť pilulky. lekár určil Valtrex. povedal, že sú teraz najlepšie. + názvy. Chcem povedať, ak ste našli papilómy, neťahajte. To samé je horšie. a drahšie. metóda rádiových vĺn je zďaleka najefektívnejšia a šetriaca! Nebojte sa, požiadajte o anestéziu, ak sa bojíte bolesti. Áno, všetci sme smolu! s najväčšou pravdepodobnosťou zostane u nás na celý život, ale ak budeme viesť správny spôsob života, nebudeme ju musieť znovu zažiť. Som naozaj presvedčený, že WTO nám vyrovnať sa s tým všetkým, a na tomto mieste sa budeme ísť len poradiť ľuďom, ktorí sú na toto! všetkým sme zdravie as nadchádzajúcim NG.

Ira, potom mi nehovorte, kde dobre fungujú anestezia aj chirurgia? Throw adresochek, prosím,.. najmä tí, ktorí majú prah citlivosti na prahu vysoko, je to tak naliehavé a stojí za to vymazať kdekoľvek to robia..

Irinka, ale kde si z Moskvy? Ak áno, kde ju odstránili? a nezakúsili sa znova?

Niečo je ťažké uveriť: 8 cm na vulve sa spáli - a akoby sa nič neurobilo. Je tu otvorená rana, horieť.

Ja vám všetkým poviem úprimne, Vymazal som veľa kondelom zadok (ritný okolo i vnútri), ktorá sa začala Aj zhostko išiel s nimi 8 mesiacov! Operácia stojí 500 EUR. Neubližujte! NOOOOOOOOOOOO! Až budete chcieť použiť toaletu, a to je, keď začne so všetkými zábava, tipov, ako chodiť na vrchole iba v teplej vode (v päte), nie v záchodovej mise, hrozných bolestiach. Toto je jediná spása. Ja jednoducho nechcem nikoho.

Vyliali papilómy po silnej chrípke, keď prešli analýzou, ukázalo sa, že typ HPV 16. Okamžite odoslané na odstránenie. Vymazané na LCD, zadarmo, laser na koži a sliznice. Anestézia nebola vykonaná, pretože je potrebné riadiť roztok pod každým papilómom a to je oveľa bolestivé a dlhšie. Samotné odstránenie je bolestivé, ale znesiteľné. Ak niekto náhodou spálil cigaretu, potom je ten pocit rovnaký. Na sliznici nie je tak chorá, ako na koži. Po odstránení sa rozmazali s fukorcínom, povedali o niekoľko dní, kedy vymýšľali popáleniny 5-7 krát denne. Aby som bol úprimný, myslel som si, že by to bolo oveľa bolestivejšie. Ak chcete sedieť, choďte na toaletu nebolí. Pocity, samozrejme, nie sú príjemné, ale nedá sa to povedať, že som neznesiteľný, prinajmenšom nie som zvlášť rozptýlený od každodenných aktivít. Možno, ak je oblasť lézie veľká, účinok bolesti sa zvyšuje.

Obolden chlapi a dievčatá. Ospravedlňujem sa za výraz, ale mám toľko peňazí na penis, dokonca strácam počet, 35 ak nie viac. Chlapci tiež ublížia, alebo ako? Pre mňa to bude v každom. Chlapci mi to uľahčia ako čokoľvek.

Laserové odstránenie bradavíc

Odstránenie genitálnych bradavíc je moderný spôsob boja proti ľudskému papilomavírusu, ktorý vyvoláva výskyt takýchto novotvarov. V súčasnosti je laserová chirurgia rozšírená - tento postup možno vykonať prakticky v akomkoľvek zdravotnom stredisku. Pre výhody a nevýhody laserového odstránenia genitálnych bradavíc nájdete v našom ďalšom článku.

bradavice

Kondylómy sú epiteliálne rasty, ktoré sa tvoria na vonkajšej genitálii a perineálnej koži (perianálna oblasť) v dôsledku infekcie ľudským papilomavírusom (HPV). Ak chcete označiť túto chorobu, použite iné názvy: vírusové papilómy, genitálne bradavice, genitálne bradavice. Hlavný spôsob prenosu infekcie je sexuálny.

Príčina bradavíc

Zistilo sa viac ako 100 typov HPV, z ktorých približne 40 je pohlavne prenosných, ale u osôb s nerušenou imunitou je príčinou genitálnych bradavíc najmä HPV typy 6 a 11. Iné vírusy tejto rodiny spôsobujú bradavice na tvári, bradavice na bradaviciach na chodidlách chodidiel, ktoré nesúvisia s kondylómami.

Vo väčšine prípadov sa infekcia HPV vyskytuje bez akýchkoľvek príznakov a nie je diagnostikovaná. V rozvinutých krajinách je infekcia HPV najčastejšou pohlavne prenosnou chorobou (STD). Riziko prenosu HPV počas života dosahuje 80%. U mužov a žien vo veku 18-49 rokov, ktoré vedú sexuálnu aktivitu, 1% identifikuje kondylómy. Pomocou metód DNA výskumu je 50-60% žien vo veku 18-25 rokov diagnostikovaných s HPV DNA, ale iba 10-15% z nich má počas svojho života kondylómy. Vznikajú, keď sú infikované ako onkogénne (schopné spôsobiť zhubné ochorenie) a non-onkogénne typy HPV. Avšak ich výskyt, ako už bolo spomenuté, je najčastejšie spôsobené ne-onkogénnymi typmi HPV typov 6 a 11 (vírus týchto typov nespôsobuje karcinóm spinocelulárnych buniek).

Riziko infekcie v prítomnosti genitálnych bradavíc je sexuálny partner vysoký a je približne 75%. Ďalšie rizikové faktory pre infekciu HPV zahŕňajú skorú sexuálnu aktivitu v ranom veku, pohlavný styk s mnohými partnermi bez kondómu, prítomnosť STD, sex s partnerom, ktorého sexuálny život nie je známy.

Inkubačná doba Kondylóm je od 3 týždňov do 8 mesiacov, v priemere 2-3 mesiace. Niekedy HPV pretrváva v tele v latentnom stave (bez toho, aby spôsoboval rast genitálnych bradavíc) v priebehu niekoľkých rokov a v niektorých prípadoch počas celého života človeka. Jeho pravidelná aktivácia prispieva k zníženiu obranyschopnosti tela.

Príznaky kondylómov
Najčastejšie sú kondylómy lokalizované v miestach, ktoré sú najviac náchylné na traumatické poškodenie počas pohlavného styku.

ženy postihuje veľké a malé pysky, adhéziu zadných pier, menej často - steny vagíny a krčka maternice. Izolované lézie krčka maternice sú veľmi zriedkavé. Pri orálnom a análnom styku sú ovplyvnené orofaryngu a análny kanál. Okrem uvedených lokalizácií môže byť ovplyvnené vonkajšie otvorenie močovej trubice.

U mužov kondylómy sú lokalizované na predkožku, hlave a krku žalúdočného penisu v oblasti vonkajšieho otvoru močovej trubice a niekedy aj v samotnom kanáli. Porážka perianálnej oblasti je charakteristická pre homosexuálov, ale vyskytuje sa aj u mužov s heterosexuálnou orientáciou.

Diagnóza genitálnych bradavíc

Presnú diagnózu povahy lézie na koži alebo slizniciach môže len lekár-dermatovenerológ. Je potrebné vykonať štúdiu na ľudský papilomavírus polymerázovou reťazovou reakciou (PCR). Je to moderná, rýchla a vysoko informatívna metóda molekulárnej diagnostiky rôznych infekčných ochorení na základe odhalenia ich DNA vo vzorkách sekrétov pohlavných orgánov (smear), krvi, slín atď. Na detekciu ľudského papilomavíru sa zvyčajne vykonáva genitálny výter. Postup trvá len pár minút a je absolútne bezbolestný. Táto analýza umožňuje odhadnúť množstvo vírusu a určiť, ktorý typ ľudského papilomavírusu prebieha.

V akých prípadoch je potrebné odstrániť

Mnoho ľudí naznačuje, že odstránenie genitálnych bradavíc v intímnych miestach môže raz a navždy zbaviť tohto jemného problému. Ale je to chybný názor, nemôžete odstrániť samotnú chorobu - papiloma vírus zostáva v tele po celý život a znova sa objaví, keď vzniknú zodpovedajúce podmienky. Môžete odstrániť iba vonkajší obraz patológie.

V tejto súvislosti vzniká otázka: je potrebné odstrániť genitálne bradavice, ak sa to nemôže zbaviť základnej príčiny ochorenia?

Je to potrebné, a to nielen kvôli estetickým úvahám:

 • Condylomata spôsobuje svrbenie a pálenie v intímnych orgánoch a v blízkosti konečníka, čo spôsobuje veľa nepríjemných pocitov.
 • Vzdelanie môže byť traumatizované oblečením, spôsobí krvácanie a bolesť, čo zvyšuje riziko penetrácie vírusu papilloma do krvi.
 • Veľké klíčenie prideľuje do perianálnej gule kvapalinu s nepríjemným zápachom, ktorá nielen dráždi sliznicu a pokožku, ale vedie aj k jej zápalu.
 • Condylómy sú benígne formujúce a v priebehu času sa dajú premeniť na onkologické patológie, pretože papilomavírus môže spôsobiť tvorbu mutácií. To môže viesť k rozvoju karcinómu.

Z vyššie uvedeného je zrejmé, že je potrebné odstrániť kondylómy a kvalifikovaný dermatológ to dokáže kompetentne a bezpečne pre zdravie. Spôsoby odstraňovania kondylómov sú trochu závislé od umiestnenia formácií a ich veľkosti.

Kontraindikácie pri odstraňovaní genitálnych bradavíc

Odstránenie genitálnych bradavíc sa neodporúča v nasledujúcich prípadoch:

 • zhubné ochorenia;
 • akútne infekčné a zápalové procesy;
 • prítomnosť sexuálnych infekcií;
 • ochorenia oka, napríklad glaukóm;
 • diabetes mellitus;
 • poruchy krvácania;
 • vážne duševné poruchy;
 • tehotenstva, ak ide o odstránenie kondylómov na maternicovom krčku maternice.

Odstránenie kondylómov

Destrukčné metódy na liečbu papilomovírusovej infekcie sú fyzikálne a chemické, ale sledujú jeden cieľ - odstránenie genitálnych bradavíc. Prvou metódou je eliminácia novotvarov pomocou chemikálií, ako sú prípravky Solkagin, Solkoderm a ďalšie.

Odstránenie kondylómu fyzikálnou metódou sa uskutočňuje nasledujúcimi spôsobmi:

 • elektrokauterizační - umožňuje vám zbaviť sa bradavíc pomocou elektrického prúdu. Jedinou nevýhodou tejto metódy je jej bolestivosť. Po vykonaní takejto procedúry sa rana uzdravuje pomaly a prináša celkom nepríjemné pocity.
 • cryolysis - odstránenie genitálnych bradavíc mrazením kvapalným dusíkom. Týmto spôsobom sa odporúča odstrániť jednotlivé sliznice na slizniciach a pokožke, ale nie je vhodné na odstránenie kondylómov na krčku maternice. Ak ste použili metódu kvapalného dusíka, vzniknuté vredy sa liečia za 2 týždne a nezanechajú žiadne zjazvenie. Úplné uzdravenie trvá asi šesť mesiacov.
 • Laserová terapia je v súčasnosti optimálnou metódou na odstránenie genitálnych bradavíc, ktorá sa vykonáva pomocou chirurgického lasera. Táto metóda vám umožňuje súčasne odstrániť nádor a zastaviť krvácanie.

Akýkoľvek druh chirurgického zákroku sa v budúcnosti predpokladá obdobím na zotavenie, ktorého trvanie závisí od mnohých faktorov, avšak v takom prípade je v každom prípade zakázané zdvíhať závažie, opaľovať sa a žiť sexuálny život.

Cauterizácia kvapalným dusíkom

Cryodestrukciou alebo účinkom najnižších možných teplôt je kryštalizácia kvapaliny, ktorá je v bunkách kondylómu, po ktorej sú poškodené a zhromaždenie zmizne.

Podstata odstraňovania genitálnych bradavíc touto metódou je nasledujúca: lekár odoberie prútik a ponorí ho do tekutého dusíka, potom spálí kondylóm 30 až 40 sekúnd. Postup je bezbolestný, ale v zriedkavých prípadoch je možné vytvoriť lem. Účinnosť a udržateľnosť výsledku možno odhadnúť ako priemer.

Cauterizácia s extrémne vysokou teplotou

Ovplyvnením kondylómu týmto spôsobom doktor zničí tkanivo nádoru. Postup je bolestivý, takže musíte najskôr anestetizovať oblasť s nárastom. Okrem toho bolesť sprevádza pacientovi niekoľko dní alebo dokonca týždňov po zákroku.

Ďalšou nevýhodou je vysoká pravdepodobnosť, že po odstránení kondylómu nastane jazva. Účinnosť metódy sa však môže hodnotiť ako vynikajúca a trvanlivosť výsledku je relatívne vysoká.

Zničenie rádiovým nôžkom

Spôsob spočíva v použití prístroja Surgitron. Prostredníctvom nich sú kondylómy ovplyvnené elektromagnetickými vlnami. Prístroj umožňuje použiť kombinovaný prístup - elektrokoaguláciu a rádiový nôž. Lekári ju zvyčajne používajú: rádiový nôž zničí tkanivá nánosu a elektrokoagulácia utesňuje kapiláry, čím zabraňuje krvácaniu.

Účinnosť metódy môže byť odhadnutá ako vysoká a vytrvalosť výsledku je priemerná.

Laserové odstránenie bradavíc

Pri tejto metóde sa odstránenie papilómov a kondylómov spáli pomocou lúča laseru s oxidom uhličitým. Po ukončení procedúry zvyčajne zostáva mikroskopická rana, ktorá sa uzdravuje v priebehu 3-4 týždňov. Odstránenie je presné bez poškodenia priľahlých oblastí pokožky. Rehabilitácia ako taká sa nepredpokladá - koža sa obnoví nezávisle, zjazvenie nezostáva. Odstráňte lasery, ktoré sa môžu nachádzať na tvári i na tele, a to aj na jemných miestach (na očných viečkach, v podpazuší, v perineu). Odstránenie laserom sa nevykonáva za prítomnosti rán alebo lokálneho zápalu kože, s herpes, bežnými infekciami, tehotenstvom.

Podstata metódy spočíva v účinku tvorby laserového žiarenia na tkanivá. Tkanivá okamžite absorbujú toto svetlo a keďže svetelná energia sa potom transformuje na tepelné svetlo, kvapalina v kondylómových bunkách sa odparí a samotná forma je zničená.

Postup je bezbolestný, pretože je vykonávaný v anestézii, ale po skončení anestézie je možná mierna bolesť.

Pretože lekár kontroluje hĺbku a silu lúča, sú vylúčené popáleniny alebo poškodenie zdravých tkanív, a tým je minimalizovaná tvorba jaziev a zjazvenia.

Výhody laserovej deštrukcie

Hlavnými výhodami metódy sú:

 1. Bezpečnosť. Prostredníctvom laseru nemožno vstúpiť do infekcie rany, preto sú vylúčené všetky komplikácie - zápal, hnisanie rany atď.
 2. Minimálna trauma. Ak pôsobí striktne lokálne na kondylóme, laser neovplyvňuje zdravé tkanivá ani v šírke, ani v hĺbke. Funkčné miesto sa preto rýchlo liečí.
 3. Jemný efekt. Laser je radikálnou aj mäkkou technikou. Môže byť použitý v najcitlivejších a najcitlivejších oblastiach - genitálie, viečka, pery.
 4. Nekrvavý. Laserové žiarenie môže obmedziť krv, čím zabraňuje krvácaniu.

Laserová terapia je spôsob, ktorý je vhodný na liečbu dospelých aj mladých pacientov bez ohľadu na pohlavie.

Komplikácie po odstránení genitálnych bradavíc

Odstránenie genitálnych a análnych bradavíc doma je nebezpečné a nie je úplne účinné. Aby ste tento postup vykonali sami, potrebujete nielen určité teoretické vedomosti, ale aj predstaviť mechanizmus na vykonávanie manipulácií.

Odstránenie genitálnych bradavíc doma sa odporúča uprednostniť liečbu tejto patológie za účasti zdravotníckeho personálu, čo pomôže predchádzať nežiaducim následkom.

Ak môžete otehotnieť po odstránení kondylómov - rozhodne lekár, veľa závisí od stavu imunity ženy a zvoleného spôsobu liečby.

Po odstránení genitálnych bradavíc sa odporúča podstúpiť antivírusovú a imunomodulačnú liečbu. Ak sa po odstránení kondylómu, výtoku alebo svrbenia objaví, mali by ste sa poradiť s lekárom, pretože to môže byť známkou zápalového procesu, ktorý môže viesť k novému relapsu choroby.

Liečba genitálnych bradavíc v ordinácii lekára, dodržiavanie prevencie a posilnenie imunity pomôže nechať túto nepríjemnú chorobu v minulosti.

Starostlivosť o pleť po procedúre

Pokúste sa nepoškodiť pokožku po odstránení nádoru, nezaobchádzať s pleťovými krémami, krémami, make-upom. Nerozrezajte kôru vytvorenú po procedúre! To môže viesť k infekcii rany, predĺženiu liečenia, zjavnému zjazveniu. Po opustení kôry by mladá koža mala byť chránená pred slnečným žiarením krémom s UV filtrom. To pomôže vyhnúť sa vzniku vekových škvŕn. Nedotýkajte sa tejto oblasti županom, kým sa kôra úplne neoddelí.

Prevencia výskytu papilómov a genitálnych bradavíc

Ako bolo uvedené vyššie, vo väčšine prípadov je vírus sexuálne prenášaný, takže sa vyhýbajte náhodným spojeniam, používajte bariérové ​​metódy antikoncepcie.

Okrem toho by ste mali pravidelne podstupovať testy a robiť testy - ľudský papilomavírus môže byť v tele dlhší čas bez toho, aby sa prejavil.

Spätná väzba na odstránenie genitálnych bradavíc

Condylóm sa našiel niekde pred mesiacom, vyčnievali z vagíny. potom nevedel, čo to je, ale podľa opisu na internete, som si uvedomil, že to oni.Shodila na pohlavné choroby, diagnóza bola potvrdená ((((Doktor hovoril, že je nutné odstrániť laser prišiel s týmto postupom, som prvýkrát sypané niečo, po ktorom všetci silne horel, potom každý bradavice vstrekuje anestetikum, tento postup nie je len polovica priyatnyh..udalili bradavíc, pretože príliš veľa anestetika, aby sa postup vykonáva nelzya.Posle zásypov baneotsin prešiel 2 týždne teraz veľmi znepokojený svrbením a podráždenie. Povedz mi, toto je normálne Alebo treba použiť znovu k lekárovi?

Julie

Včera som odišiel na laserové odstránenie týchto vecí. Zvyčajne som veľmi bolestne nepohodlná a tento postup nebol výnimkou. Prvý sprej, potom injekcie a laserové.. Brr, strašidelné si pamätať. Ale 30 minút trpezlivosti a všetko skončilo.) Dúfam, že doba na zotavenie nebude trvať. Ako teraz veľmi nepríjemné pocity a rozdelenie, ktoré pred vyrezaním a vpomine nebolo. Lekár predpísal roztok fukocínu a prášku moneyocinu 3-4 krát denne počas 14 dní. Dúfam, že budem medzi tými, ktorí sa rýchlo a bez problémov vyliečia!)

rozrazil

Dnes išli na odstránenie bradavice laserové... Mal som im veľmi mnogo..vrach trval na tom, aby najprv vybrať von a po 7 dňoch vo vnútri... Šialene veľmi bál sa, že odstránenie jednoducho opísať slovami... Ja sa stalo na type ihly a striekačky do mdlôb... spadol som.snachalo sypané ledokoinom (schipelo ale nebolno,), potom vytiahol injekčnú striekačku, zakričal som so strachom a ani dal injekciu....Because náladu a začal som robiť zábery. Väčší strach než bolesť! A pálenie nebolelo, nič necítite! Pravdivá ona prizhgla som bol zranený, ale na druhú stranu... Len znesiteľná na tomto mieste, že to nie je Poem znecitlivenie..., ktorý išiel 7:00... všetko... ouhlo.boyalas ísť na záchod, pretože mnohí ľudia píšu, že sooooo bolieť už 2x záchod... pripravuje na najhoršie, je tolerantný ku všetkým... ale nebojte sa, len nájsť dobrého doktora... chráň boh, že neexistuje žiadna recidíva... naladení na druhý postup, majú menej strachu) ku všetkým oživenie!

Laserové odstránenie genitálnych bradavíc v intímnych miestach

Laserové odstránenie genitálnych bradavíc v intímnych miestach

Konzultácia s klinikami je bezplatná

Condylómy sú bradavice, ktoré sú spôsobené ľudským papilomavírusom. Často sa vyskytujú v intímnych miestach a spôsobujú nepríjemné pocity. Vzdelanie môže byť traumatizované, čo vedie k infekcii a súvisiacim problémom. Pri liečbe genitálnych bradavíc je predpísaná komplexná liečba antivírusovými liekmi.

Príznaky a príčiny

Condylomy môžu byť špicaté a ploché. Zuby sa objavujú na slizniciach, ploché na koži. Všetky druhy takýchto nádorov sú spôsobené ľudským papilomavírusom (HPV). HPV infekcia je veľmi veľa, ale nie všetci majú bradavice. Ak sa objavil nádor, odporúča sa jeho odstránenie. Platí to najmä pre prípady, keď kondylóm vznikol na intímnom mieste.

HPV je asymptomatický, výskyt genitálnych bradavíc sa môže považovať za jediný príznak infekcie. Samotný vírus je bezpečný, ale kondylómy nemožno nazvať bezpečným.

Dôvody na odstránenie

Condylomy nie sú neškodné formácie, ako sú krtci, najmä tie, ktoré sú umiestnené na intímnom mieste. Kondylomatóza sa dá porovnať s prekanceróznym stavom. Rast a vývoj genitálnych bradavíc sú založené na rovnakých procesoch, ktoré sú základom pre vývoj nádorových nádorov. Pravdepodobnosť onkológie za prítomnosti genitálnych bradavíc je desaťkrát vyššia.

Odstránenie s antivírusovou terapiou je jediný spôsob, ako sa zbaviť rizika. Postup odstránenia sa môže vykonať na špecializovanej klinike. Nestojí to za to, aby ste to urobili sami.

Condylomas prinášajú veľa problémov:

zasahovať do sexuálneho života;

krvácanie, sú náchylné na zranenie;

môže spôsobiť psychické nepohodlie;

interferovať s normálnym pôrodom;

 • môže zničiť a ohroziť život a zdravie.
 • V intímnej oblasti je kondylóm obzvlášť nebezpečný, pretože tu bude neustále zranený. V dôsledku toho sa môže vyvinúť malígny nádor.

  Odstránenie nákladov genitálnych bradavíc

  Laserové odstránenie bradavíc

  Laserové odstránenie bradavíc: funkcie, spätná väzba, cena

  Ak sa človek so oslabeným imunitným systémom nakazí vírusom ľudského papilómu, na jeho tele sa čoskoro vyvinú benígne formácie nazývané kondylóm. Zvyčajne ide o jednobarevné výrastky, ale môžu vyrastať do veľkých zoskupení. Na ošetrenie sa často používa laserová deodorácia.

  Metóda ovplyvňovania vzdelania v každom prípade sa vyberá individuálne. Možnosť použitia tejto metódy je ovplyvnená rôznymi faktormi, ako sú kontraindikácie a lokalizácia rastu. Každá varianta postupu, vrátane laserovej deštrukcie vznikajúcich kondylómov, má svoje výhody a nevýhody.

  Prečo musím odstrániť rast?

  Asi 30% všetkých prípadov genitálnych bradavíc končí svojou samoliečbou. Z tohto dôvodu sa veľa pacientov pomaly uchýli k chirurgii. Avšak iba kvalifikovaný lekár môže rozhodnúť o ziskovosti alebo neziskovosti takejto liečby.

  Condylomy nie sú len kozmetické chyby. Najprv sa zvyčajne nachádzajú v oblastiach, kde je spôsobené vážne nepohodlie. Vyvratenia v oblasti genitálií a príčiny konečníka:

  • svrbenie;
  • pálenie;
  • Krvácanie v prípade trenia alebo poranenia;
  • Vypúšťanie kvapaliny s nepríjemným zápachom;
  • Zápalové procesy;
  • Podráždenie.

  Tieto faktory sú charakteristické pre takmer akýkoľvek typ kondylómu. Súčasne, aj keď väčšina z nich má nízku onkogenicitu, niektoré z nich sú stále schopné degenerovať do malígnych formácií. Najčastejšie ide o kondylomáty, ktoré sa vyvíjajú pod kožou. Takéto formácie nie je možné pozorovať voľným okom, najmä v prípade žien.

  Samovyšetrovanie rastu nastáva približne za štyri mesiace. Ak existujú chronické bradavice na tele, nebudú prechádzať samy o sebe, takže potrebujete pomoc od špecialistov. Je dôležité, aby boli ženy pravidelne vyšetrované na gynekologickom stolíku, aby doktor mohol zaznamenať nárasty, ktoré pacient nie je schopný si všimnúť sám.

  Kontraindikácie postupu

  Odstránenie lasera je široko používané, ale existujú určité skupiny ľudí, ktorým sa tento postup nepáči. Predovšetkým sa týka tehotných žien a dojčiacich matiek. Ďalšie obmedzenia súvisia s ochoreniami. Medzi kontraindikáciami:

  • Diabetes mellitus;
  • Zápalová patológia kože;
  • Vysoký krvný tlak, hypertenzia;
  • Vývoj herpetických infekcií;
  • Patológia endokrinného systému;
  • trombocytopénia;
  • Choroby obehového systému;
  • Vysoká telesná teplota;
  • fotodermatóza;
  • epilepsie;
  • Akékoľvek onkologické procesy vrátane degenerovaných kondylómov.

  Najčastejšie sa deštrukcia laseru vykonáva v podmienkach šírenia malých útvarov. Ak je priemer kondylómu väčší ako 6 mm, lekári často označujú iný typ odstránenia, napríklad rádiovými vlnami alebo spaľovaním elektrickým prúdom. Alergia a iné typy neznášanlivosti na anestéziu vám tiež neumožnia obrátiť sa na túto techniku.

  Existujú prípady individuálnej neznášanlivosti svetelného žiarenia vychádzajúceho z laseru. V závislosti od konkrétnej situácie sa môže zoznam kontraindikácií ešte zvýšiť. Ak rast nie je príliš veľký a vyššie opísané patologické stavy nie sú diagnostikované u osoby, postup bude vhodný aj pre deti.

  Ako dôjde k zmazaniu?

  Príprava na postup zahŕňa úplné vyšetrenie genitálnych bradavíc, ktoré sa majú odstrániť. Lekár musí mať biopsiu, ktorá pomáha určiť povahu vzdelania, benígne alebo malígne. Mimochodom sa uskutočňuje histologické vyšetrenie zozbieraného tkaniva.

  Ak lekár nerozpozná faktory, ktoré zasahujú do operácie, bude možné postup pokračovať. Prebieha v dvoch fázach:

  • Prvá etapa - anestézia. Najčastejšie sa používa anestetický krém, ale v závislosti od veľkosti formácií sa môžu podať injekcie novokainu alebo lidokaínu;
  • Pri prechode anestézou je laserové zariadenie naladené. Lekár preskúma všetky parametre pacienta a podľa nich nastaví výkon, hĺbku nárazu a priemer laserového lúča;
  • Druhý stupeň - odstránenie. Pomocou lasera sa nádorové tkanivá odparujú a nádoby sa utesnia tak, aby nedošlo k krvácaniu.

  Zariadenie pôsobí priamo na formáciu bez poškodenia susedných zdravých tkanív. Patologické bunky vyschnú a zmiznú. Najčastejšie, niekoľko procedúr a následné opakované návštevy lekára sú povinné odstrániť všetky genitálne bradavice asi o mesiac neskôr.

  Ak je človek infikovaný ľudským papilomavírusom, nikdy sa ho úplne zbaviť. Na zníženie pravdepodobnosti recidívy genitálnych bradavíc je potrebné podstúpiť liečbu HPV, ktorá zahŕňa aj užívanie antivírusových liekov. Vyberú ich lekár jednotlivo.

  Život po ukončení procedúry

  Ak sa rozhodne o odstránení kondylómu laserom, po procedúre na jeho mieste zostane ošúpaná chrastavitosť. Po niekoľkých dňoch zmizne bez vonkajšieho rušenia. Odparovanie laserom je jedným z najšetrnejších spôsobov odstránenia tvorby. Doba rehabilitácie zvyčajne trvá niekoľko týždňov.

  • Počas dňa po ukončení procedúry je zakázané umývať;
  • Kôra môže byť nielen umývaná, ale aj iným spôsobom ovplyvnená. Musí spadnúť sama;
  • Po odstránení bradavíc pomocou laseru môžete ošetriť oblasť pokožky antiseptikmi.
  • Podľa lekárskych predpisov sa na liečbu používajú aj imunostimulačné a antivírusové činidlá;
  • Počas trvania obnovy je zakázané navštíviť kúpele, sauny a solária;
  • Ak sú kondylómy odstránené v oblasti pohlavných orgánov, je potrebné sa vzdať sexuálneho styku;
  • Počas liečenia sa nesmie postihnúť koža priamym slnečným žiarením alebo nízkymi teplotami;
  • Trvanie rehabilitácie - z dvoch týždňov na mesiac.

  V zriedkavých prípadoch vznikajú počas obdobia zotavenia rôzne nepríjemné pocity. Napríklad, zóna sa môže začať svrbieť, rana sa môže zväčšovať, niekedy sa cíti bolesť. Akékoľvek nepríjemné pocity vyžadujú okamžitý odkaz na lekára na zistenie príčiny a ďalšej liečby.

  Výhody a nevýhody odstránenia lasera

  Hlavná nevýhoda laserovej koagulácie môže byť považovaná za vysokú cenu postupu. Je to jedna z najdrahších metód. Okrem toho existuje možnosť vedľajších účinkov, ako sú:

  • popáleniny;
  • opuch;
  • začervenanie;
  • Miestne zvýšenie teploty.

  Ak je osoba náchylná k poruchám v hormonálnom pozadí, potom môže mať keloidné jazvy po procedúre. Aj v najzávažnejších situáciách je však možné vyhnúť sa negatívnym prejavom, ak operáciu vykoná skúsený lekár.

  Hlavné výhody odstránenia lasera:

  • Účinok je iba na patologické tkanivá;
  • Vďaka kauterizácii krvných ciev sa neobjavuje;
  • Stopy operačného dopadu nie sú príliš viditeľné a postupne prechádzajú;
  • Táto metóda je vhodná na liečbu detí;
  • Použitie anestézie robí tento postup bezbolestný;
  • Doba rehabilitácie je krátka.

  Náklady na procedúru závisia od regiónu, konkrétnej kliniky a veľkosti vzdelania. Ak papilóm nie je väčší ako jeden milimeter, potom ho možno odstrániť za 300-500 rubľov. Pokiaľ presahuje 10 mm, procedurálna cena bude vyššia ako 7000 rubľov. Napriek nákladom sa tento typ operácií považuje za najúčinnejší a najbezpečnejší.

  Spätná väzba na laserovú liečbu:

  "Napáliť bradavice nebolí toľko ako carry lieky proti bolesti pre operácie, aj keď nemožno porovnávať s vitamínmi a antibiotík, ktoré sú vztýčené do zadku. Boli sme odstránené genitálne bradavice, v priebehu procedúry sa nič nepokladalo. Jediná vec, ktorá vyvolala operáciu, bola charakteristická vôňa. "

  Účinnosť laserovej metódy odstraňovania bradavíc

  Condylómy sa môžu objaviť na rôznych miestach tela, ale častejšie sa môžu pozorovať v intímnych miestach. Lekári často ponúkajú odstránenie genitálnych bradavíc. Táto metóda sa považuje za bezpečnú a účinnú.

  Čo je laserová terapia?

  Táto metóda zahŕňa použitie silného toku energie, ktoré výrazne zvyšuje teplotu vnútri ľudských tkanív.

  Mnohí budú hovoriť, že nie je potrebné odstrániť rasty, ale nie je to tak. Okrem toho, že nevyzerajú veľmi esteticky príjemné, kondylómy môžu byť stále zranené a infikované. A vírusová zložka takýchto bradavíc sa môže prenášať z jednej osoby na druhú, napríklad prostredníctvom sexuálneho styku.

  Indikácie na odstránenie genitálnych bradavíc

  Najčastejšie sa kondylómy vyskytujú na najviac nevhodných miestach:

  • vonkajšia časť pohlavných orgánov;
  • vagína;
  • cervix maternice;
  • apertúra močovej trubice;
  • rozkroku;
  • vnútornej a vonkajšej časti konečníka.
  • predkožka;
  • hlavu penisu;
  • miešok;
  • miesto v blízkosti močovej trubice;
  • močovej trubice;
  • análny otvor, jeho vonkajšia alebo vnútorná časť.

  Ak lekár predpíše odstránenie genitálnych bradavíc, existujú to dobré dôvody. Indikácie na odstránenie rastu na pokožke môžu slúžiť ako nasledujúce faktory:

  1. Progresia ochorenia, zatiaľ čo kondylómy sa zvyšujú vo veľkosti alebo sa objavujú nové formácie.
  2. Kondylómy veľkých rozmerov, ktoré sa nepodarí miestnemu ošetreniu pomocou externých prípravkov.
  3. Umiestnenie bradavíc je také, že sú neustále zranené až do krvácania.
  4. Nepohodlie fyzického plánu, napríklad počas sexuálneho styku, močenia alebo vyprázdňovania čreva.
  5. U tehotných žien, ak je condylóm umiestnený v rizikovej oblasti, napríklad v krčku maternice alebo v cervikálnom kanáli. To nielenže komplikuje pôrod, ale aj ohrozuje zdravie novorodenca.
  6. Nepohodlie psychologického plánu z dôvodu umiestnenia kondylómu na viditeľnom mieste.
  7. Keď sú kondylómy veľké, začnú uvoľňovať určitú kvapalinu, ktorá za priaznivých podmienok je hniezdnym priestorom pre patogénne mikroorganizmy.

  Navyše, niektoré typy genitálnych bradavíc (napríklad 16 a 18) sa označujú ako onkogénne vírusy, ak existuje možnosť vývoja skvamózneho karcinómu.

  Zo všetkého, čo bolo povedané, možno vyvodiť záver, že je potrebné odstrániť takéto rastliny, ale ako to urobiť, bude pacient vyzvaný dermatológa.

  Ako sa postupuje pri odstraňovaní genitálnych bradavíc?

  Všetky akcie lekár vykonáva v špeciálnej kancelárii, kde je zariadenie na laserové odstránenie. Predpoklad by mal byť predtým zavedený do aseptického stavu. Hlavným cieľom tejto metódy je necrotizovať postihnuté oblasti laserom hlbokou penetráciou pod kožu. Kvôli tomuto kondylómu je náchylná na rýchlu deštrukciu.

  Laserová terapia má svoje výhody:

  1. Postup je absolútne neškodný.
  2. Laser je nasmerovaný na určité miesto bez poškodenia priľahlých tkanív.
  3. Zriedkavo dochádza k relapsom.
  4. Z dôvodu koagulácie krvných ciev nie je krvácanie.
  5. Metóda je vysoko účinná.

  Treba mať na pamäti, že telo pacienta musí byť pred operáciou čisté. Navyše deň pred liečbou laserom je zakázané piť alkohol. Všetky akcie na odstránenie genitálnych bradavíc by mali byť vykonané lekárom, ktorý má osobitný certifikát, ktorý umožňuje postup.

  Je bolestivé odstrániť kondylómy? Po operácii má pacient pocit trochu bolesti, takže miesto odstránenia je ošetrené anestetikom. Postup trvá v priemere 15 minút.

  Laser ovplyvňuje kondylóm dávkami, čo vedie k jeho nekróze. Napriek skutočnosti, že metóda nemá prakticky žiadne kontraindikácie, laserová terapia je pre tehotné ženy zakázaná. Je to spôsobené tým, že môže byť hrozbou pre vývoj plodu. Keď tehotná žena zvolí inú liečbu, začína v 3. trimestri. Terapia poskytuje šetriace metódy.

  Po odstránení lasera

  Ak sú kondylómy umiestnené vo veľkých počtoch, potom budete musieť vykonať 2-3 operácie na ich odstránenie. Rovnako ako po iných zákrokoch, po laserovej terapii môže človek cítiť nepohodlie. Napríklad sa objaví svrbenie, čo poukazuje na hojenie kôr. Avšak v porovnaní s inými metódami poskytuje laserová terapia krátke obdobie na zotavenie.

  Veľa závisí od toho, ako dobre pacient vykonáva odporúčania lekára, napríklad hlavné sú nasledujúce:

  1. Je zakázané zdvihnúť závažia.
  2. Nemôžete navštíviť solárium a saunu.
  3. V niektorých prípadoch je sex zakázaný.
  4. Dodržiavanie osobnej hygieny v najprísnejšom poriadku.
  5. Prvýkrát po operácii sa uistite, že na miesto odstránenia kondylómu nedošlo k žiadnej vode.

  Ale napriek tomu stojí za to pamätať, že laserová liečba nemôže eliminovať samotný vírus. Preto je terapia založená na integrovanom prístupe. Zároveň budete musieť brať lieky na boj proti samotnému patogénu. Jediným nepríjemným momentom s priaznivou činnosťou je malá jazva na mieste bývalého usporiadania kondylómu.

  Možné komplikácie

  V zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť komplikácie. Napriek tomu, že používanie lasera je považované za jeden z najbezpečnejších metód, stojí za to pamätať, že ide o zásah do tela a každá osoba má individuálnu reakciu.

  Komplikácie sa dajú rozdeliť na nasledujúce prejavy:

  1. Dlhé hojenie jazvy.
  2. Obnova kondylómu.
  3. Bolesť a nepohodlie v oblasti odstránenia.
  4. Ak je odmietnutie nekrózy, je možné krvácanie.
  5. Penetrácia infekcie.

  Ak niečo po operácii naruší pacienta, informujte o tom ošetrujúceho lekára. Zvlášť, keď začne krvácanie, pretože môže byť hrozbou pre život. Ak sa ochorenie obnoví, bude potrebná opakovaná procedúra s laserom. Ale tieto prípady sú veľmi zriedkavé, vo všeobecnosti, operácia prebieha bez komplikácií.

  Negatívne dôsledky sa môžu vyskytnúť u ľudí, ktorí trpia sprievodnými ochoreniami, napríklad diabetes mellitus. Okrem toho, ak sa pacient nedodržuje pravidlá osobnej hygieny, infekcia môže preniknúť do otvorenej rany.

  Ďalšie metódy odstránenia bradavíc

  Nie vždy laserové odstránenie - jediný istý spôsob, v niektorých prípadoch môže lekár predpísať lieky, a ak bradavice nie je veľa, a sú malé, môžete použiť i tradičné recepty.

  Stojí za zmienku najpopulárnejšie metódy liečby genitálnych bradavíc:

  1. Chemická úprava. Napríklad s pomocou liekov, ako je Condilin a Solcoderm. Sú aplikované len na kondylóm, pričom susedné tkanivá by nemali byť ovplyvnené. Postup je dostupný z hľadiska emisie peňazí.
  2. Kryodestrukcia - odstránenie bradavíc pomocou kvapalného dusíka. Podstata metódy spočíva v tom, že novotvar zmrzne, zomrie a zmizne.
  3. Elektrokoagulácia - kondylómy sú odstránené pomocou vysokofrekvenčného prúdu (elektrónový nôž).
  4. Odstránenie genitálnych bradavíc metódou rádiových vĺn - nenecháva jazvu za sebou, na tento postup sa používa prístroj Surgutron. Takéto radiačné odstránenie genitálnych bradavíc môže byť aplikované na tehotné ženy, ale táto metóda je dosť drahá.

  Ďalší úspech v ozdravení závisí od toho, ako správne bola zvolená liečba. Nemali by ste sa snažiť odstrániť kondylómy sami, táto osoba môže riskovať ďalšie komplikácie. Vykonávať liečbu doma, človek nemôže s istotou povedať, ktorá kategória kondylómy sú, možno obsahujú rakovinové bunky. Iba diagnóza ochorenia môže odhaliť povahu ich pôvodu.

  Odstránenie rastu laserom za cenu nie je vyššia ako iné metódy boja proti kondylómom. Treba však pamätať na to, že rovnako ako iné metódy odstraňuje viditeľné chyby, vírus nikde nezmizne. Preto je potrebné vykonať všeobecné ošetrenie kontroly HPV.

  Liečba genitálnych bradavíc

  Liečba genitálnych bradavíc v Moskve

  Genitálne bradavice sú...

  Bradavice sú infekčné ochorenie prenášané pohlavne a výhodne charakterizované výskytom na sliznici úst a anogenitálnej oblasti Warty lézií ružovkastú alebo farba kože od jedného do niekoľkých milimetrov v priemere.

  Pôvodcom genitálnych bradavíc (alebo anogenitálnej bradavice), je s nízkym rizikom onkogénnych HPV 6 a 11. Tieto novotvary sa vyskytujú s rovnakou frekvenciou u mužov a žien; ovplyvňujú sliznice pohlavných orgánov. Najmä u mužov sú tieto nádory lokalizované hlavne na hlave penisu, frenu a predkožky. U žien je lokalizácia rozsiahlejšia vzhľadom na špecifickú štruktúru ich pohlavných orgánov. Najmä kondylómy u žien sú ovplyvnené veľkými a malými labkami, klitorisom, močovodom, vestibulom a krčkom maternice.

  Infekcia a priebeh ochorenia.

  Ako už bolo uvedené vyššie, infekcia ľudským papilomavírusom sa vyskytuje hlavne priamym sexuálnym kontaktom. Táto choroba sa však začína objavovať len niekoľko týždňov po infekcii. Inkubačná doba môže trvať až niekoľko mesiacov, čo v zásade komplikuje včasnú diagnostiku.

  Prejavenie kondylomatózy začína pomerne rýchlo: počas dňa sa v anogenitálnej zóne môže objaviť niekoľko novotvarov ružovo sfarbeného odtieňa. Vo všeobecnosti sú kondylómy bezbolestné, ale za určitých podmienok ľahko zraniteľné a spôsobujú značné nepohodlie. Ďalší vývoj ochorenia do značnej miery závisí od stavu imunitného systému infikovaného organizmu. Najmä moderná medicína navrhuje tri hlavné spôsoby vývoja kondylomatózy:

  • rýchly rast neoplaziem;
  • stabilná neprítomnosť rozvoja;
  • self-liečenie.

  Pri vlastnom liečení (ako je tomu v prípade vulgárne bradavice alebo papillom) bradavice spontánne počas určitej doby. Podľa štatistík sa auto-hojenie vyskytuje v 90% prípadov 2 roky po infekcii.

  Liečba kondylomatózy

  Na liečbu anogenitálnych bradavíc sa odporúča z mnohých dôvodov. Bohužiaľ, systematické metódy na boj s prejavmi HPV ešte nie je, ale moderná medicína má celý rad účinných metód pre efektívne odstránenie condylomatosis.

  Metódy odstraňovania kondylómov:

  • chirurgická excízia;
  • cryosurgery;
  • elektrokoagulácia;
  • laserová koagulácia.

  Laserová koagulácia je zďaleka najvhodnejšou metódou na odstraňovanie neoplaziem tohto druhu. Uhlíkové alebo neodymové lasery sa ukázali byť účinným nástrojom na rýchlu elimináciu epiteliálnych novotvarov rôznych etiológií. Použitie lasera v liečbe condylomatosis môžu nielen dosiahnuť dobrý kozmetický účinok po postupe, ale aj znížiť riziko recidívy nádorov na rovnakom mieste vzhľadom k tomu, že laserový koaguluje všetky patogénne bunky.

  V SSC laserovej medicíny v Moskve sa odstránenie genitálnych bradavíc uskutočňuje na profesionálnom laserovom zariadení novej generácie. Eliminácia nádorov sa uskutočňuje pri lokálnej anestézii. Postup trvá dlhšie ako 15 minút. S kvalifikovaným odstránením tela novotvaru komplexným príjmom imunostimulačných a protivírusových liekov pacient úplne vyliečil túto patológiu.

  Odstránenie genitálnych bradavíc

  Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť bradavice z kože. Niektoré z nich sú viac, iné sú menej účinné. Ale rozhodne musíte pochopiť, že ničenie je symptomatická liečba. Odstráni dôsledok, nie príčinu. Posledne menované lieky môžu byť kontrolované iba pomocou liekov proti relapse, keďže vývoj bradavíc genitálií spôsobuje ľudský papilomavírus.

  V lekárskom stredisku DDC sa používajú najspoľahlivejšie a najúčinnejšie metódy liečby. Cena za odstránenie genitálnych bradavíc na klinike v Moskve je od 250 rubľov za jednotku. Konečné náklady sú vypočítané na základe príjmu lekára.

  Cauterizácia kvapalným dusíkom

  Cryodestruction (maximálny vplyv nízka teplota) je kryštalizácie kvapaliny, ktorá je v kondylómy buniek, tak, aby boli poškodené, a neexistuje žiadna nahromadenie. Podstatou odstránenie bradavíc na nasledovné metódy: lekár trvá palička ponorením do kvapalného dusíka a potom cauterizes condyloma 30-40 sekúnd. Postup je bezbolestný, ale v zriedkavých prípadoch je možné vytvoriť lem. Účinnosť a udržateľnosť výsledku možno odhadnúť ako priemer.

  Cauterizácia s extrémne vysokou teplotou

  Tým, že pôsobí na kondylóm týmto spôsobom, lekár zničí tkanivo nádoru. Procedúra je bolestivá, takže je potrebné pred anaesthetizovať miesto s nárastom. Bolestné pocity budú pacientovi sprevádzať niekoľko dní alebo dokonca týždňov po zákroku.

  Ďalšou nevýhodou je vysoká pravdepodobnosť, že po odstránení kondylómu nastane jazva. Účinnosť metódy môže byť hodnotená ako vynikajúca a vytrvalosť výsledku je rovnako vysoká.

  Zničenie rádiovým nôžkom

  Spôsob spočíva v použití prístroja Surgitron. Prostredníctvom nich sú kondylómy ovplyvnené elektromagnetickými vlnami. Prístroj umožňuje použiť kombinovaný prístup - elektrokoaguláciu a rádiový nôž. Lekári to zvyčajne používajú: zničí tkanivá nahromadenia, elektrokoagulačné tesnenia kapilár a zabraňujú krvácaniu. Účinnosť metódy môže byť odhadnutá ako vysoká, stabilita výsledku je priemerná.

  Laserové odstránenie bradavíc

  Podstatou tejto techniky je účinok laserového žiarenia na tkanivá. Tkanivá okamžite absorbujú toto svetlo a odkedy sa svetelná energia transformuje na teplo, kvapalina v kondylómových bunkách sa odparí, samotná forma je zničená. Postup je bezbolestný, pretože je vykonávaný v anestézii, ale po skončení anestézie je možná mierna bolesť. Lekár kontroluje hĺbku a výkon lúča, čo vylučuje popáleniny alebo poškodenie zdravých tkanív a tým sa minimalizuje tvorba jaziev a zjazvenia.

  výhody

  Hlavnými výhodami metódy sú:

  Bezpečnosť. Prostredníctvom laseru nemožno vstúpiť do infekcie rany, preto sú vylúčené všetky komplikácie - zápal, hnisanie rany atď.

  Minimálna trauma. Ak pôsobí striktne lokálne na kondylóme, laser neovplyvňuje zdravé tkanivá ani v šírke, ani v hĺbke. Funkčné miesto sa preto rýchlo liečí.

  Jemný efekt. Laser je radikálnou aj mäkkou technikou. Môže byť použitý v najcitlivejších a najcitlivejších oblastiach - genitálie, viečka, pery.

  Nekrvavý. Laserové žiarenie môže obmedziť krv, čím zabraňuje krvácaniu.

  Laserová terapia je spôsob, ktorý je vhodný na liečbu dospelých aj mladých pacientov bez ohľadu na pohlavie.