Hlavná

Opar

Laserová kauterizácia s papilómami

Laserová kaučka je účinná lekárska technológia, ktorá vám umožní rýchlo a bezbolestne zbaviť sa nových rastov na tele. Pozitívna spätná väzba od špecialistov zaznamenáva absolútnu bezpečnosť techniky a nízku pravdepodobnosť relapsu. Popis technológie, fotky pred a po, ako aj prehľad o cenách vám pomôžu pri rozhodovaní o postupe.

Je to benígny nádor, ktorý vyzerá ako plochá alebo hubovitá bradavica. Vzniká z patologicky zarastených kožných buniek alebo slizníc. Príčinou vzniku je ľudský papilomavírus (HPV), ktorý rovnako postihuje ženy a mužov. Vo väčšine prípadov nepredstavuje zdravotné riziko, aj keď niektoré druhy (kmene) môžu vyvolať vznik rakoviny.

Štepy sa objavujú na tvári, krku, končatinách, hrudníku, genitáliách a iných častiach tela. Sú naplnené krvnými cievami a pevne pripevnené na koži. Pri poranení sú schopní degenerovať do zhubných nádorov (melanómy).

Čo vedie k infekcii?

HPV môže byť pasívne prítomný v ľudskom tele po mnoho rokov bez symptómov. S oslabením imunitného systému sa vírus stane aktívnym a prejavuje sa vo forme papilómov.

Faktory, ktoré zvyšujú riziko infekcie vírusom:

 • infekčné choroby;
 • stresové situácie;
 • užívanie antibiotík;
 • problémy s tráviacimi orgánmi;
 • zlé návyky;
 • promiskuitný pohlavný styk;
 • nedodržiavanie pravidiel osobnej hygieny;
 • nevyvážená výživa.

Podnetom na vývoj vírusu je aj hormonálne zlyhanie organizmu. Zvyčajne sa vyskytuje počas dospievania, po dlhom užívaní antikoncepčných prostriedkov, u žien počas tehotenstva, kŕmenia a menopauzy.

HPV sa prenáša domácimi alebo sexuálnymi kontaktmi, rovnako ako z matky na dieťa. Môžete sa nakaziť na verejných miestach s vysokou vlhkosťou (WC, bazén, sauna). Drobné poranenia počas holenia, manikúra a rôzne kozmetické procedúry môžu viesť k samoinfekcii.

Po dlhú dobu v medicíne bolo odstránenie vykonané chirurgickým vyrezávaním, zmrazením dusíka alebo spaľovaním vysokofrekvenčným elektrickým prúdom. Všetky tieto procedúry sú charakterizované bolestivým priebehom a dlhodobou rehabilitáciou s negatívnymi dôsledkami a vysokou pravdepodobnosťou komplikácií.

Inovatívna alternatíva založená na fyzikálnych vlastnostiach lasera je dôstojnou alternatívou k tradičným metódam. Ultratenký lúč vykukuje vrstvu, ktorá vytvára vrstvu. V dôsledku toho postupne zmizne. Po odstránení malých útvarov s priemerom do 5 mm sa na povrchu kože nepozorujú žiadne stopy. Ak je hrubá, potom sú malé dôsledky odstránenia vo forme svetlých škvŕn. Bez ohľadu na veľkosť papilómu sa úplné hojenie tkanív uskutoční po 5 až 8 dňoch.

Výhody metodológie hardvéru

Zacielenie laseru vedie k úplnej deštrukcii patologických tkanív. Zostáva iba tenká kôra, pri ktorej prebiehajú procesy obnovy. Súčasne s excíziou dochádza k zrážaniu krvných ciev a tkanivových buniek. Obslužné pole zostáva čisté a po manipulácii nie sú žiadne komplikácie vo forme zápalu, zjazvenia.

Hlavnou výhodou je lokálny vplyv lúča. Počas manipulácie neovplyvňuje zdravé tkanivá, čo im bráni v infikovaní. Navyše, pri vrstvenom odstránení papilómov laserom doktor dokáže presne kontrolovať hĺbku účinku.

Podľa odborníkov, prenikanie nízkoúrovňového žiarenia do ľudského tela stimuluje zásobovanie krvou, zlepšuje výživu tkanív a urýchľuje proces samoregulácie. To všetko spolu podporuje zrýchlené hojenie povrchov.

Laserová kauterizácia sa odporúča, keď papilómy sa vyskytujú v akejkoľvek časti tela, tvarov a veľkostí nezáleží. Ak zostanú bez dozoru, časom sa rozširujú a zlúčia sa navzájom na veľké rasty. Vzdelávanie v genitálnej oblasti je bežnou príčinou rakoviny krčka maternice u mužov a žien a penisu. Onkológovia sa dôrazne odporúčajú odstrániť ihneď po ich výskyte.

Úplne zbaviť vírusu je takmer nemožné. Laserová excízia v kombinácii s terapeutickým posilňovaním imunity pomáha výrazne znížiť jej aktivitu.

 • Infekčné ochorenia vo fáze exacerbácie alebo chronickej fázy.
 • Epilepsia.
 • Herpes v oblasti papilómu.
 • Tehotenstvo a laktácia.
 • Vek do 18 rokov.
 • Kožné opaľovanie bolo pred odstránením odobraté menej ako 2 týždne.
 • Diabetes mellitus vo fáze dekompenzácie.
 • Podmienky imunodeficiencie.
 • Zhoubný novotvar.

Papilómy Laserové odstránenie 6 kliník v Moskve od roku 1994

Laserové odstránenie papilómov v Moskve ☎ (495) 411-99-96, fotografie pred a po odstránení, cena, recenzie, kontraindikácie, postup, akcie

6 kliník v centre Moskvy vedľa staníc metra pracovať pre vás. od 9-00 do 20-00, sob. od 9:00 do 18:00

kde odstráňte viaceré papilómy pomocou laseru? Samozrejme v centrách Rednor. Počas poslednej akcie sme odstránili papilómy na 100 kusov za kus - je to veľmi výhodné

CO2 laser okamžite odstráni papilómy
bez kontaktu a krvi
pozri laserové odstránenie

konzultácie zadarmo
900 rubľov. 0 rubľov. *

Cena odstránenia papilómu pomocou CO2 lasera

Papilómy sú benígne formácie, ktoré sa môžu zdať neškodné, ale ich prítomnosť je prejavom vírusovej lézie, ktorá má stovky rôznych variácií. Takže pred odobratím papiloma laser, lekár vykoná podrobnú prehliadku a zhromažďuje podrobné zdravotné históriu, a ak existuje sebemenší podozrenie o povahe záujmu tvorby pokožky, položiť pacienta na základe konzultácií s onkológ.

V centre kozmetológie "Rednor" v Moskve sú odborní špecialisti, ktorí majú veľké praktické skúsenosti spojené s odstránením nádorov. Najčastejšie miesta tvorby papilómov sú očné viečka, nos, čelo a tváre, a tiež brada. Najbezpečnejším efektívnym postupom na odstránenie papilómov na tvári je odstránenie lasera.

všetko ceny pozri Laser Cosmetology

 • konzultácie
 • 900 rubľov. 0 rubľov. 1
 • 1 Pri vykonávaní postupu v deň konzultácie si pozrite podmienky
 • Služba - laserové odstránenie papilómov, spoločnosť - Rednor
  cena laserového odstránenia papilómu od 170,00 r. až 600,00 rubľov. pre 1 kus

Hodnotenie: 4.8 hlasov 10

Recenzie o odstránení novotvarov laserom

skutočný foto odstránenie krtkovia od odvolania centra pacientov Rednor
Ak chcete priblížiť, umiestnite kurzor myši na fotku
Zobraziť všetky recenzie


jeden rok po odstránení

Foto pred a po odstránení papilómu laserom

Ak chcete priblížiť, umiestnite kurzor myši na fotku v strede alebo v pravom riadku
Správa animácie v ľavom riadku
- Ak chcete zvýšiť, použite odkaz pod fotkou, ak je k dispozícii
- Ak chcete zastaviť / spustiť, stlačte ľavé tlačidlo myši nad fotografiou
- pre manuálne ovládanie kliknite ľavým tlačidlom myši na posuvník, aby ste ho zachytili a neuvoľnili ho doľava alebo doprava

Laserové odstránenie papilómu na očné viečka

Laserové odstránenie papilómu na pery

Procedúra na odstránenie papilómu laserom

Procedúra na odstránenie papilómu laserom je veľmi jednoduchá. Dôvodom tejto jednoduchosti je prítomnosť tenkého stonky v papilome

Výhody laserového odstránenia papilómov

 • bezpečnejšie ako bežný chirurgický zákrok
 • postup je rýchly
 • 100% kozmetický účinok
 • bez jaziev a jaziev
 • takmer žiadne komplikácie
 • najšetrnejší spôsob liečby
 • bezbolestná prevádzka
 • Po odporúčaní lekára nie sú žiadne relapsy

Činnosti pacienta pred postupom

Laserové odstránenie papilómov nemá žiadne kontraindikácie, ale odborníci v centre "Rednor" odporúčajú dodržiavať určité pravidlá, aby sa minimalizovali možné komplikácie.

Pred postupom je to nemožné

 • opaľovanie, vrátane návštevy solária
 • vziať liečebné kúpele
 • priznať hity na novotvar chemických výrobkov pre domácnosť

V slnečných letných dňoch sa odporúča použiť ochranný krém.

Postup pri odstraňovaní CO2 laserom papilómy

Vírus papilómu je nebezpečný, najmä pre oslabených ľudí. To škodí nielen z hľadiska estetiky, ale aj zdravia vo všeobecnosti, ktoré sa šíria po celom tele. Papilóm sa môže tvoriť na akomkoľvek mieste: na tele, na pohlavných orgánoch, na hlave a tvári

Včasné odstránenie laseru môže vyčistiť akúkoľvek oblasť tela, odstrániť papilómy na očné viečka a krk úplne bezpečne

Postup je nasledovný

 • konzultácie dermatovenerológov a v prípade potreby poskytnutie testov a rád onkológ-dermatológ
 • pred vykonaním postupu sa vykonáva miestna anestézia
 • novotvar sa odparuje laserovým lúčom

Laserové odstránenie papilómov: akcie po postupe

Liečba pacienta spočíva v prísnej implementácii všetkých odporúčaní lekára a môže zahŕňať lekársku antivírusovú liečbu.

Prvých dvoch až štyroch týždňoch v oblasti liečby laserom sa pozoruje sčervenanie kože, ktoré prejde časom. Preto kozmetológovia centra "Rednor" odporúčajú, aby sa po procedúre slnko a snažili sa minimalizovať pobyt na slnku.

Okrem toho to nie je možné

 • týždeň na návštevu bazénu
 • podchladenie alebo prehriatie
 • navštívte saunu mesiac
 • opaľovať sa
 • nezávisle vyčistiť vytvorené suché kôry

Po sprchovaní ráno alebo večer ošetrujte starostlivo, bez trenia, úplne suché, je to veľmi pohodlné, ak to urobíte so sušičom vlasov

Odstránenie papilómov - Otázky

všetko odpovede na otázky pozrite sekciu odpovedí na otázky

- Mám niekoľko papilómov. Môžem odstrániť 20 papilómov naraz? Aká je pravdepodobnosť výskytu nových papilómov po odstránení v budúcnosti?

Titov Alexey Ivanovič odpovedá
lekár kozmetik-chirurg, km.
20 rokov pracuje v centrách Rednor
- V jednej relácii môžete odstrániť 20-25 papilómy a ešte viac. Samozrejme, ak si to prajete, môžete postupovať s anestéziou. Ak je to otázka infekcie papilomovírusom, potom je možný výskyt nových papilómov, liečba tejto choroby vykonávajú imunológovia. Vykonávame iba odstránenie papilómov, ale nevylučujeme príčinu ich výskytu.

- Používa sa analgézia pri laserovom odstraňovaní krtkov, bradavíc, papilómov, jaziev, strihov alebo iných neoplaziem?

Reaguje Lisna Oksana Nikolaevna
lekár kozmetička-chirurg
19 rokov pracuje v centrách Rednor
- V niektorých prípadoch, napríklad pri odstránení papilómu na nohe, môžete urobiť bez anestézie.
Spravidla, ak je laser odstránený novotvarmi, používa sa anestézia. Je to spôsobené povahou postupu, v dôsledku čoho sa porušuje celistvosť kože, časť tkaniva sa odstráni. Po použití anestézie sa postup stáva úplne bezbolestným. Avšak po ukončení procedúry je účinok anestézie zastavený a bolestivé pocity sú možné.
V prípade odstránenia molí, bradavice, keratomas keď ovplyvnená nielen povrchovej vrstvy kože, ale tiež sa používa hlbšie vrstvy infiltrácie anestézie, tj. E. injekcie. Tento typ lokálnej anestézie pôsobí okamžite, pokožka v bezprostrednej blízkosti injekcie úplne stráca citlivosť počas krátkej doby.
V prípade kože obnovu povrchu, odstránenie jaziev alebo preťahovanie, zvyčajne používajú aplikácie anestézie, povrch kože pri aplikácii na liek, ktorý je absorbovaný do pokožky po dobu 20 minút. Po určenom čase koža dočasne stráca citlivosť, po ktorej sa postup vykonáva.
V niektorých prípadoch, napríklad pri odobratí nádorov u detí alebo v oblastiach obzvlášť citlivých na injekciu, alebo s prahom nízke bolesti, kombinácia dvoch typov anestézie. Najskôr sa aplikuje anestetikum na pokožku a po 20 minútach sa injekcia uskutoční na silnejšie "zmrazenie"

- Môžem odstrániť papilómy počas dojčenia?

Reaguje na Gaydin Tatyana Anatolyevna
lekár kozmetik-chirurg, km.
14 rokov pracuje v centrách Rednor
- Ak nie je naliehavá indikácia, neodporúčame odstrániť papilómy počas laktácie. Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť papilómy: elektrokoagulácia, kvapalný dusík, používanie rádiového nôžka, laseru atď. V našich centrách používame chirurgický CO2 laser - to je najefektívnejšia a súčasne šetrná metóda pre dnešok. So zaručenou ochranou proti infekcii v dôsledku nedostatočného kontaktu s pokožkou prístroja.

Metódy a účinnosť odstraňovania papilomu

Drvivá väčšina ľudí, ktorí sa skôr či neskôr oznámenie o jeho telesných aj strapce malé výrastky, ktoré sa objavujú náhle vo väčšine nečakaných miestach. A potom príde zmätok - čo je a čo s tým môžete robiť? Ako sa zbaviť nechcených ozdôb?

POZOR! Iba dermatovenerológ môže určiť typ nádoru, príčinu nástupu a spôsob odstránenia alebo liečby novotvaru.

Postupy pre odstránenie bradavice, krtkov a bradavice trávime na frakčnej laser najnovšej generácie BISON Medical More-Xel.

Prečo nie vytiahnuť s odstránením?

Prevažná časť nových porastov na koži spôsobené vírusom ľudským papilomavírusom (skrátene - HPV), ktorý môže žiť v tele po celé roky bez toho, aby zradil sám seba. Avšak za určitých okolností súvisiacich s oslabením imunitného systému a zníženie ochranné funkcie tela, vírus začne zosilniť. Výsledkom je, že na tele sa objavujú početné papilómy. Môžete ich zistiť:

 • na rukách;
 • na nohách;
 • na krku;
 • na hrudi;
 • na hlave;
 • na tvári;
 • na slizniciach.

Vedľa zrejmého ťažkosti (pretože papilloma sa môže objaviť na očných viečok alebo nosa, a mladými dievčatami je nepravdepodobné, že by teraz), vírus je nebezpečné pre ich nepredvídateľnému vývoji. Mnoho papilómov je schopných degenerovať do zhubných nádorov a spôsobiť rakovinu. Ženy sú ohrozené rozvojom krčnej erózie, a muži môžu spôsobiť Bowenova choroba (prekancerózne stav, stáva rakoviny kože).

Najnaliehavejšia otázka pre nosičov vírusu - je potrebné odstrániť papilómy? Lekári tvrdia, že potreba odstrániť nádor nastane, ak papilóm:

 • mení farbu;
 • výrazne sa líši vo veľkosti;
 • je umiestnená na nepohodlných častiach tela, kde sa ľahko môže zraniť oblečením.

Metódy na odstránenie papilómov

Najjednoduchšia vec, ktorú možno v tejto situácii odporučiť, sú ľudové prostriedky a všetky druhy chemických prípravkov. Ale žiadna z týchto metód neposkytuje 100-percentný výsledok a postup na odstránenie papilómu je predĺžený dlhší čas. Preto najspoľahlivejšie spôsoby odstránenia stavieb sú:

 • cryosurgery;
 • radiosurgery;
 • elektrokoagulácia;
 • odstránenie lasera.

Zmrazenie kvapalným dusíkom

Elektrické pálenie

Používanie laseru

Prúd je zameraný priamo na novú formáciu, ale teplo sa rozptýli do zdravých tkanív

Klient cíti v oblasti spracovania len málo zima

Vyskytujú sa v dôsledku prenikania tepla z prístroja do priľahlých zdravých tkanív

Vytvárajú sa jazvy, ktorých plné prerozdelenie si vyžaduje dlhý čas

Výrazné zjazvenie a zlé hojenie rán spojené s vystavením tepla susedným tkanivám

Laserová rana sa rýchlo uzdravuje, koža po odstránení nie je nabobtnaná, neobsahuje jazvy ani jazvy

Pravdepodobnosť výskytu nových papilómov na tom istom mieste

Hlavná výhoda metódy

Nevyvoláva komplikácie a môže byť použitý s množstvom papilómov na tele

Nie je potrebné histologické vyšetrenie

Neprítomnosť kontaktu s pokožkou, zabezpečenie úplnej sterility a bezpečnostných postupov

Po nejakom čase po procedúre dochádza k malému opuchu tkanív, pri nepresnej liečbe je pravdepodobnosť omrzliny

 1. Vzhľadom na potrebu anestézie sa nemôže použiť na odstránenie viacerých novotvarov z dôvodu obmedzenia dávky anestetík.
 2. Dlhodobá rehabilitácia.
 3. Výsledok nemožno nazvať ideálnym z hľadiska kozmetológie.

Neexistuje možnosť histologického vyšetrenia

Spolu s vyššie uvedeným sa používa ďalší spôsob odstránenia papilómov, chirurgických. Novotvar sa môže odstrániť z kože bežným skalpelom. Chirurg preruší výrastok pri lokálnej anestézii v prípadoch, keď hrozí, že sa zvrhne do zhubného. Metóda je už minulosťou, pretože po ňom ostávajú jazvy a jazvy na tele.

Odstránenie lasera

Táto metóda zbavovania nežiaducich novotvarov sa stáva čoraz populárnejšou. Môžete odstrániť výrastky bez operácie v mnohých súkromných klinikách a kozmetických salónoch. Treba však starostlivo prihliadať na výber lekára, pretože výsledok postupu závisí vo veľkej miere od jeho skúseností a kompetencií.

Červené laserové svetlo umožňuje pracovať výlučne na postihnutom mieste, bez ovplyvnenia zdravých oblastí pokožky. Prístroj je navyše nastavený na určitú hĺbku nárazu so závid'avou presnosťou. Správne zvolený výkon a frekvencia impulzov poskytujú bezpečnosť okolitých tkanív a nedostatok bolesti. A samotný papilóm počas liečby sa doslova odparuje na očiach, čo vylučuje akékoľvek krvácanie.

Na mieste bývalej vybudovania sa vytvorí kôra, ktorá sa niekoľko dní vyschne a roztrhá. Infekcie krvi pred a po ošetrení, ako aj v čase vykonávania, je úplne vylúčené, pretože prístroj nie je v kontakte s povrchom kože.

V spoločnosti DasKlinik sa používa novej generácie frakčného laseru, ktorého výrobcom je spoločnosť Bison Medical. Aplikovaná technológia umožňuje preniknúť do najhlbších vrstiev epidermis a súčasne zabezpečiť bezbolestnosť postupu. Kvalita laserového lúča zaisťuje rovnomernosť nosníkov, kontrolu veľkosti pracovného priestoru a hĺbku prieniku.

Kontraindikácie a negatívne dôsledky

Vzhľadom na všetky výhody laserového odstránenia papilómov, môžete ľahko uhádnuť, že bude málo kontraindikácií. Existujú však:

 • akékoľvek vírusové ochorenie v aktívnom štádiu;
 • onkologické a chronické choroby;
 • diabetes mellitus v ťažkej forme;
 • epilepsie;
 • tehotenstva a laktácie.

Vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť pri akomkoľvek spôsobe odstránenia. Preto je najdôležitejšou vecou správne diagnostikovaná a zničená stavba pod dohľadom lekára úzkej špecializácie. Najhoršia vec, ktorá sa môže stať po laserového odstránenie bradavíc - infikované rany, ak ešte čas, aby odtrhnúť ho tvoril škraloup. Aby sa predišlo akýmkoľvek komplikáciám, je potrebné zabezpečiť riadnu starostlivosť o ranu.

Starostlivosť o pleť po odstránení

Už sme spomenuli kôru, ktorá vzniká na mieste bývalého papilómu po odstránení laseru. Pamätajte, že sa oddelí, nemusí ju v tomto pomôcť! A pre rýchle hojenie potrebujete:

 1. Miesto ošetrenia namažte pomocou liekov na hojenie rán, ktoré lekár odporučí (nemusíte ich samy vyberať);
 2. Nečistite pokožku na mieste, kde bol odstránený papilóm, pretože akékoľvek trenie je zbytočné podráždenie. Ak potrebujete odstrániť prebytočnú vlhkosť z povrchu pokožky, noste škvrny.
 3. Nepoužívajte verejné vodné útvary, nevliečte ležadlá a pláže.

Rýchlosť hojenia ovplyvňuje imunitu človeka: čím je vyššia, tým rýchlejšie je rehabilitačný proces. V záujme zachovania imunitný systém na správnej úrovni, niektorí lekári predpisujú lieky ako imunostimulačné komplexné odchode laserového odstránenie papilómy.

Bohužiaľ, liek HPV ešte nie je zavedený, takže hlavný boj proti vírusu je zameraný na odstránenie rastu kože a posilnenie imunity. Ako vyplýva z početných názorov, laserové odstránenie nádorov - jeden z najbezpečnejších spôsobov, ktoré môžu úspešne konkurovať s inými spôsobmi ich riešenia. Špecialisti DasKlinik s potešením vás poradí o nuansách procedúry a vyberú optimálny čas na ich vykonanie.

Aké sú dôsledky po odstránení papilómov

Papilómy predstavujú vážny problém, a to z estetického, ako aj z medicínskeho hľadiska.

Vzhľadom na zrakové zlyhanie a riziko degenerácie zostáva postup odstraňovania papilómov relevantný a vyžadovaný.

Viac informácií o papilónoch a príčinách ich výskytu nájdete v článku. A tiež zistiť: ako odstránenie papilómy, dôsledky a náklady na postupy.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Čo to je?

Papilóm je benígny novotvar spôsobený ľudským papilomavírusom (HPV).

Môže sa objaviť ako u žien, tak u mužov, v akejkoľvek časti kože.

Najčastejšie sa novotvary objavujú na tvári, krku, rukách a v záhyboch pokožky, na slizniciach. Veľkosť, farba, tvar papilómov sa môžu líšiť.

Papilómy sú rozdelené na niekoľko druhov.

Najčastejšími typmi sú papilómy.

 1. Vulgar (jednoduchý) - pevné uzliny, pokryté hornou kožou. Často sa zlúčia navzájom a tvoria ohniskové lézie.
 2. Ploché papilómy - ploché formácie pripomínajúce materské znamienko (patogény - typ HPV III a X).
 3. vláknitý lokalizované na koži v očnej oblasti, na krku, v oblasti axilárnej a tichej oblasti. Vyvíjajte u dospelých. V počiatočnom štádiu sa vytvárajú malé kužele, pripomínajúce materské znamienko. Postupne sa rozširujú, pretvárajú sa do formácií papillati až do veľkosti 6 mm.
 4. Plantárny papilóm sú kužeľ s rovným povrchom obklopeným okrajom (patogény - HPV typy I, II a IV). V blízkosti papilómu sa môžu vytvoriť nové štruktúry.
 5. Genitálne bradavice - novotvary lokalizované na slizniciach pohlavných orgánov. Infekcia vírusom sa v tomto prípade vyskytuje sexuálne. Lokalizácia genitálnych bradavíc u mužov - okolo močovej trubice, u žien - na labkách alebo na vnútorných orgánoch.
 6. Epitelová hyperplázia - malé nádory na perách a v ústnej dutine (patogény - typy HPV XIII a XXXII). Môžu sa zlúčiť navzájom.
 7. Juvenilné papilómy hrtana - lokalizované na hrtane, vyvíjajú sa u novorodencov pri prechode cez maternicový kmeň matky infikovanej HPV (patogény - typy HPV VI a XI).

Príčiny vzhľadu

Hlavným dôvodom výskytu papilómov je infekcia HPV.

 • Vírus sa prenáša do domácnosti (prostredníctvom lézií na koži) alebo sexuálne.
 • Môže sa objaviť niekoľko mesiacov alebo rokov po infekcii, ale nemusí sa vôbec prejaviť.

Je prítomný v tele takmer každej osobe, ale je aktivovaný len u ľudí s oslabeným imunitným systémom.

Pravdepodobnosť tvorby papilómov sa zvyšuje pod vplyvom mnohých ochorení a vonkajších faktorov. Sú to:

 • infekčné patológie;
 • chronické choroby tráviaceho systému (gastritída, pankreatitída);
 • diabetes mellitus;
 • metabolické poruchy;
 • systémové patologické stavy - artritída, reumatizmus, lupus, psoriáza;
 • onkologické ochorenia;
 • Infekcia HIV;
 • ťažká hypotermia;
 • vek;
 • nevyváženej výživy a nepriaznivých životných podmienok;
 • zlé návyky (fajčenie, konzumácia alkoholu);
 • pravidelný stres;
 • časté a dlhodobé vystavenie slnku;
 • časté návštevy solária.

Rizikové faktory zahŕňajú tehotenstvo, pretože v tomto období je imunita oslabená a telo je náchylnejšie na infekcie.

Potrebujem odstrániť

Foto: regenerácia novotvaru

Dôvody na odstránenie papilómov sú niekoľko. Medzi nimi:

 • estetické nepohodlie;
 • funkčné poškodenie orgánu, na ktorom sa vytvoril papilóm (novotvar môže klíčiť do okolitého tkaniva);
 • riziko malígnej degenerácie papilómu.

Existuje viac ako 130 rôznych kmeňov HPV, z ktorých viac ako 10 druhov môže spôsobiť zhubnú degeneráciu.

Pri trvalom poškodení papilómu (trenie odevu počas procedúry depilácie) sa hrozba premeny na malígnu formu zvyšuje niekoľkokrát.

Indikácie na odstránenie papilómov sa teda dajú rozdeliť na dve veľké skupiny: estetické (odstránenie vonkajších defektov v lokalizácii papilómov na otvorených miestach tela) a medicínske.

Lekárske indikácie zahŕňajú:

 • časté lézie novotvaru;
 • zmeny farby, veľkosti, tvaru papilómu;
 • prudké zvýšenie počtu novotvarov na tele;
 • nepríjemné pocity na mieste lokalizácie papilómu - svrbenie, pocit pálenia, chorobnosť;
 • hrozba zhubnej degenerácie (určená vhodnými analýzami).

Video: "Odstránenie papilómov dusíkom"

Ako čistiť

V modernej medicíne sa používa niekoľko spôsobov odstraňovania papilómov, a to:

 1. chirurgická excízia - odstránenie papilómu a časti kože okolo neho chirurgickým nástrojom (skalpelom);
 2. kyretáž - škrabanie tkanív vzdelávania chirurgickým nástrojom (používaným na odstránenie jednotlivých bradavíc);
 3. chemická koagulácia - kauterizácia papilómu chemickými prostriedkami, čo vedie k nekróze tkaniva novotvarov;
 4. odstránenie rádiových vĺn - účinok na papilóm s určitou frekvenciou;
 5. elektrokauterizační - odstránenie nádorov pomocou elektrického prúdu;
 6. cryolysis - ovplyvnenie tkanív novotvaru kvapalným dusíkom;
 7. odstránenie lasera - odstránenie vystavením tvorbe tkanív laserovými lúčmi.

Foto: odstránenie rádiovým nôžkom

Vlastnosti laserovej metódy

Laserové odstránenie je jedným z moderných metód odstraňovania novotvarov.

Vykonáva sa erbom alebo laserom na báze oxidu uhličitého. Obidva postupy sú rovnako účinné a výber zariadenia závisí od typu papilómu, ktorý sa má odstrániť.

 • Vplyv lasera stimuluje krvný obeh a výživu tkanív, aktivuje biologické procesy.
 • Výsledkom je zrýchlenie hojenia a oprava tkaniva, skrátenie obdobia rehabilitácie.

Výhody a nevýhody

Výhody laserového odstránenia sú:

 1. Schopnosť odborníka ovládať hĺbku prieniku laserového lúča;
 2. Vylúčenie škodlivých účinkov na blízke zdravé tkanivá;
 3. rýchlosť postupu;
 4. krátkodobá rehabilitácia;
 5. bez krvi;
 6. sterility;
 7. žiadne riziko infekcie (na rozdiel od odstránenia elektrokoagulácie, čo môže spôsobiť sekundárnu infekciu kožných tkanív);
 8. žiadne riziko recidívy (úplne odstránené tkanivá novotvarov);
 9. schopnosť odstrániť viaceré papilómy v jednej relácii.

Ďalšou výraznou výhodou metódy je možnosť odstránenia kondylómov, papilómov na slizniciach a v jazyku laseru.

Nevýhody laserovej metódy sú:

 1. bolesť;
 2. riziko horenia (ak je technika porušená);
 3. sekundárna infekcia HPV (počas postupu sa suspenzia odparuje - pozostatky papilómu, ktoré prenikajú do dýchacieho traktu lekára a pacienta).

Ako to funguje

Foto: odstránenie lasera

Procedúra na odstránenie papilómov laserom zahŕňa niekoľko fáz:

 1. anestetika (lokálne anestetické masti s novotvarom až do 2 mm alebo injekcia novokainu s odstránením papilómov väčších ako 2 mm);
 2. rezanie tela nádoru (na histologické vyšetrenie);
 3. Pálenie nohy novotvaru (zabraňuje opakovanému vzniku papilómu);
 4. ošetrenie povrchu rany (antiseptické roztoky, napríklad manganistan draselný a antibakteriálne činidlá miestneho účinku).

Lekári hovoria, že postup je bezbolestný, ale to nie je vždy prípad. Všetko závisí od prahu citlivosti konkrétneho pacienta na bolesť.

Trvanie odstránenia je 10-20 minút (v závislosti od množstva odstránených papilómov).

kontraindikácie

Kontraindikácie k postupu sú relatívne a absolútne.

Laserové odstránenie papilómov je absolútne kontraindikované, ak:

 • zhoubných novotvarov;
 • veľké rozmery papilómu (ak veľkosť presahuje 3-4 cm, je indikované chirurgické odstránenie);
 • nevysvetlené príčiny vývoja novotvarov.

Čo vyzerá papilloma na chrbte? Zistite si tu.

Relatívne kontraindikácie sú:

 • akútne infekčné choroby;
 • exacerbácia chronických ochorení;
 • porušenie obehového systému;
 • patológia nervového systému;
 • diabetes mellitus;
 • tendencia tvoriť jazvy;
 • tehotenstva a obdobia dojčenia;
 • intolerancia niektorých liekov.

Možné dôsledky odstránenia papilómov

Ak bol papilomavírus odstránený laserom, následky sú nasledovné:

 1. Začervenanie miesta ošetrenia, po ktorom nasleduje tvorba škvŕn (považuje sa za normálne, prechádza sám);
 2. opuchy, hyperémia (u pacientov s alergiami na slnečné žiarenie);
 3. blistre na koži, nakoniec nahradené jemnými jazvami (možno ich poznať pri vystavení citlivej koži);
 4. pigmentácia (vyskytuje sa veľmi zriedkavo, pretrváva dlhú dobu).

Podobné javy možno pozorovať aj po iných spôsoboch odstraňovania.

Foto: jazvy po odstránení

Preto pravidlá starostlivosti o pleť a odporúčania pre rehabilitačné obdobie sa výrazne nelíšia.

Po odstránení papilómu na mieste sa vytvorí kôra, ktorá po chvíli zmizne.

Starostlivosť o ranu vo fáze rehabilitácie zahŕňa:

 • liečba antiseptikami (trikrát denne);
 • 1% hydrokortizónová masť (aplikovaná na kožu po krustovaní dvakrát denne, kurz - 10 dní);
 • aplikácia prostriedkov urýchľujúcich regeneráciu poškodených tkanív (olejové roztoky vitamínov A a E, prostriedky založené na ovocných kyselinách);
 • aplikácia opaľovacích krémov pred každým odchodom do ulice (aby sa zabránilo pigmentácii).

Všetky prostriedky starostlivosti si vyberie lekár!

Foto: kôra po odstránení laserom

Čo sa nedá urobiť po operácii?

Po operácii nemôžete:

 • utesnite ranu lepiacou páskou;
 • navštívte solárium a vystavte pokožku priamemu slnečnému žiareniu;
 • navštíviť bazény, sauny, kúpele, kúpať sa;
 • pokožku navlhčite žuchnutím počas sprchovania alebo s uterákom;
 • aplikujte dekoratívnu kozmetiku na ošetrovanú oblasť;
 • umožniť domácim chemikáliám naraziť na ranu;
 • odstráňte kôrku vytvorenú na mieste papilómu mechanicky (odtrhnutie, odtrhnutie atď.).

Uvedené obmedzenia sa musia dodržiavať počas 2 týždňov.

Nemôžete sa kúpať, kým hojenie poškodených tkanív nebude ukončené.

náklady

Cena procedúr na odstránenie papilómov sa líši.

Závisí od mnohých faktorov - veľkosť odstráneného nádoru, zvolená metóda, použité zariadenie, umiestnenie a stav kliniky, profesionalita a povesť lekára.

Tabuľka nákladov na odstránenie papilómy rôznymi metódami na klinikách v Moskve (v rubľoch)

Laserové odstránenie papilómov. Všetky jemnosti procesu

Aktivácia HPV vedie k tomu, že na ľudskom tele sa tvoria malé dermálne rastliny - papilómy. Môžu byť jednoduché alebo sa zlúčia do skupín, ale zároveň sa fyzické nepohodlie spravidla nedodáva. Mnoho ľudí má tendenciu myslieť si, že ide len o kozmetickú chybu a odložiť návštevu lekára, ale ponechať problém bez pozornosti, riskujú svoj vlastný život.

Nie je ťažké odstrániť kožné novotvary, napríklad na odstránenie papilómov laserom. Okrem toho sa môže uskutočniť chirurgicky, rádioaktívnou metódou, elektrokoaguláciou a tiež odstránením kvapalného dusíka z papilómov. Všetky metódy majú výhody a nevýhody, líšia sa úrovňou cien - každý pacient má právo si vybrať vhodnú metódu pre seba.

Prečo je potrebné odstrániť

Papilomatóza je vírusové ochorenie, ktoré treba riešiť. Ak je problém po dlhú dobu zostať bez pozornosti, bude sa infekcia šíri po celom tele, čo spôsobuje nové lézie, a uzliny môžu objaviť nielen na koži, ale sliznice.

HPV sa stáva aktívnym s poklesom imunity - vírusová DNA je zabudovaná do zdravých buniek, násobí sa, čo vedie k tvorbe rastu. Ak odložíte liečbu, papilómy sa môžu rozšíriť, preniknúť do hlbokých vrstiev kože, premeniť sa na bolestivé papuly. Okrem toho existuje veľké riziko poškodenia nánosu, ktorý je plný ešte väčšieho množstva semien a penetrácie sekundárnej infekcie.

Najnebezpečnejším je lokalizácia novotvarov na pohlavných orgánoch. V tomto prípade prechádzajú papilómy do špicatých alebo plochých kondylómov, ktoré často degenerujú do malígnych nádorov.

Je nebezpečné odstrániť papilómy? Odpoveď je jednoznačná - je oveľa nebezpečnejšie nechať problém sám, neprimerane riskovať vlastné zdravie a možno dokonca aj život. Dnes bola vyvinutá novátorská metóda na laserovú deštrukciu papilómov, genitálnych bradavíc a iných kožných lézií s niekoľkými výhodami oproti alternatívnym metódam odstránenia.

Výhody moxibuscie s papilómami

Prečo odborníci odporúčajú laserovú deštrukciu papilómov, genitálnych bradavíc a iných kožných lézií:

 • Laserový lúč úplne odstráni nahromadenie a hĺbka expozície, ktorú jednotlivec vyberie lekár, vylučuje poškodenie zdravých tkanív;
 • Neexistuje krvácanie - spolu s odstránením koagulácie (tesnenia) krvných ciev. Z toho istého dôvodu je riziko infekcie minimalizované;
 • Zákrok sa vykonáva v akejkoľvek časti tela, nemá žiadne vekové obmedzenie, veľkosť nahromadenie rovnaké nezáleží;
 • Správna starostlivosť o pokožku v pooperačnom období zabezpečuje absenciu komplikácií;
 • Obdobie na zotavenie netrvá dlhšie ako jeden týždeň.
 • Po intervencii nie sú žiadne stopy. Ak je rast veľký (priemer viac ako 6 mm), v mieste vystavenia sa vytvorí ružová alebo biela škvrna, ktorá po čase získa normálnu farbu kože;
 • Potreba anestézie nie je vždy - postup je takmer bezbolestný, ale všetko závisí od individuálneho prahu citlivosti.

V priemere laserová deštrukcia trvá nie viac ako 15 minút, v tomto čase vám skúsený lekár môže ušetriť niekoľko desiatok malých papilómov.

Jedinou nevýhodou metódy je to, že po expozícii nie je biologický materiál ponechaný na histologické vyšetrenie, takže biopsia (podľa indikácií) sa vykoná pred postupom. Pred nástupom laserovej deštrukcie lekár berie do úvahy existujúce kontraindikácie a zavádza pacienta do možných komplikácií.

Laserová liečba - kontraindikácie a možné komplikácie

Pacienti, ktorí sa rozhodnú zbaviť papilómy laserovou expozíciou, by sa mali oboznámiť s obmedzeniami na vykonanie takéhoto postupu:

 1. Aktívna fáza herpetickej infekcie;
 2. Endokrinné patológie, najmä diabetes mellitus;
 3. Akékoľvek kožné vyrážky v ošetrenej oblasti;
 4. Exacerbácia chronických ochorení alebo iných ochorení v akútnom štádiu;
 5. Prítomnosť malígnych novotvarov;
 6. Obdobie tehotenstva a dojčenia;
 7. Čerstvé opaľovanie (získané menej ako 2 týždne pred postupom).

Navyše, s opatrnosťou, laserová deštrukcia sa vykonáva u ľudí s citlivou alergickou kožou. V niektorých prípadoch po náraze sú pozorované malé komplikácie - podnebie, hyperemia (zápal, sčervenanie), tvorba pľuzgierov. Ako sa starať o pokožku a ako zvládnuť ranu v takejto situácii, hovorí lekár.

Postup odstránenia papilómov laserom

Pred začiatkom expozície vykonávať diagnostiku výrastky na možnú prítomnosť nádorových buniek, a tiež vykonávať štúdie PCR (stanovenie kmeň vírusu, pretože niektoré z jeho sérotypov onkogenicky nebezpečných).

Pred zásahom sa pacient dezinfikuje a anestetizuje miesto expozície (používa sa lokálna anestézia). Vzrušujúce veľa otázok, či je bolestivé odstránenie papilomatického laseru, zmizne samo o sebe - nie, postup je bezbolestný. Len v niektorých prípadoch môže dôjsť k určitému nepohodlnosti, ale všetko závisí od stupňa vnímavosti.

Potom pokračujte k priamemu zničeniu, v skutočnosti je papilóm vykastrovaný laserovým lúčom (odparená intracelulárna tekutina, patologický rast odvodňujúci vrstvu po vrstve). V mieste vystavenia sa tvorí rana, po ktorej je potrebná ďalšia starostlivosť. Ako na ošetrenie povrchu rany lekár povie.

Počas postupu a niekedy po ňom môže byť pozorované začervenanie okolo bývalého papilómu, je to celkom normálne. Aj po expozícii môže dôjsť k malému bolesti alebo svrbeniu, ku ktorému dôjde po 2-3 dňoch.

Škrabka vytvorená na mieste rany svedčí o predčasnom uzdravení, nie je však potrebné upraviť proces - kôra by sa mala odtrhnúť samostatne a vystaviť tenkú vrstvu zdravej pokožky.

Aby bol proces obnovy úspešný, potrebujete starostlivosť a dodržiavanie všetkých odporúčaní zodpovedného lekára.

Liečba rany po odstránení papilómu

Úplné uzdravenie po odstránení zhromaždenia sa zvyčajne uskutočňuje 7. - 10. deň, po celú dobu je potrebné starostnúť sa a spracovať ranu, aby neskôr nezostali žiadne stopy.

 1. Použiť hojenie rany činidlo (gél, masť, krém) alebo otieranie miestom nárazu so slabým roztokom mangánu, extrakt z nechtíka lekárskeho - manipulácia dobu 3-4 dní. Prípravy skupiny steroidov pomáhajú urýchliť hojenie, ale mali by byť použité iba po dohode s lekárom - nezávislá aplikácia môže vyvolať vedľajšie účinky a dosť vážne.
 2. Chráňte ranu pred zraneniami, napr. Odoberaním oblečenia - pred odchodom, lepte postihnutú oblasť baktericídnou omietkou a po jej vrátení odstráňte.
 3. Zatiaľ čo prebieha proces tvorby škvŕn (kôry), neodporúča sa poškodiť poškodenú oblasť. V prípade zvlhčovania utrite ranu papierovou utierkou (je kontraindikované, aby sa trie s uterákom).
 4. Nesnažte sa odstrániť vytvorenú chrastavitú kôru, kôra by mala spadnúť sama, inak infekcia a tvorba jaziev je možná.
 5. V priebehu 3-4 týždňov po ukončení procedúry by sa pacient nemal priamo vystaviť slnečnému žiareniu v mieste vystavenia. Tiež neodporúčame navštevovať solária, sauny, bazény a otvorenú vodu.

Pacientom, ktorí sú náchylní na tvorbu keloidných jaziev, sa odporúča používať prostriedky obsahujúce kolagenázu - druh látky štiepi nekrotické tkanivá, čím sa zabráni tvorbe jaziev.

V ostatných prípadoch nie je potrebná žiadna osobitná starostlivosť, po 7-10 dňoch miznú šupka a na jej mieste ostáva svetlá škvrna kože, ktorá sa nakoniec spája s pokožkou.

Napriek všetkým bezpečnostným a krátkodobým obdobiam na zotavenie, nie všetci ľudia si môžu dovoliť zničiť existujúce novotvary laserom - procedurálna cena je mierne vyššia ako alternatívne metódy likvidácie.

Koľko stojí za odstránenie papilomatického laseru

Náklady na procedúru priamo závisia od počtu nádorov, od miesta ich lokalizácie a tiež od veľkosti. Okrem toho sa cenová politika v rôznych klinikách môže líšiť v závislosti od miesta lekárskej inštitúcie, kvalifikácie odborníkov a mnohých ďalších aspektov.

Tu je príklad - klinika "PanoramaMed", ktorá sa nachádza v Krasnoe Selo (Petrohrad) má nasledovné ceny:

 • Na odstránenie papilómov na tvári a krku viac ako 20 kusov - 300 rubľov na 1 jednotku;
 • Zbavte sa rastu na tele (od 11 do 30 jednotiek) - 350 rubľov na 1 ks;
 • Laserová deštrukcia papilómov na tele (od 5 do 10 kusov) - 450 rubľov na 1 jednotku;
 • Na odstránenie jedného novotvaru s priemerom do 2 mm je 650 rubľov.

Ale na odstránenie jednotlivých genitálnych bradavíc o niečo drahšie, cena sa pohybuje od 1500 do 2700 rubľov, a nie vo všetkých klinikách vykonávať takýto postup.

Vysoké náklady spôsobujú, že ľudia využívajú alternatívne spôsoby likvidácie. Pokiaľ ide o účinnú a bezpečnú liečbu laserom, uvažujme nižšie.

Čo je lepšie - liečba rádiovými vlnami alebo laserom

Pomocou rádiových vĺn deštrukcie kožných lézií - je bezkontaktný postup (radionozh nie je v kontakte s pokožkou), ale všeobecne, laserové odstránenie sa vykonáva rovnakým spôsobom. Nie je to jediná podobnosť medzi týmito dvoma spôsobmi:

 • V oboch prípadoch dochádza k tepelnému účinku. Avšak odstránenie rádiových vĺn nie je tak agresívne (množstvo penetračného tepla je minimálne), čo robí tento postup bezbolestný, nevyžaduje anestéziu;
 • Postup je bez krvi, nie je riziko infekcie;
 • Doba liečenia je 7-10 dní;
 • Neopúšťa pooperačné stopy.

Ako alternatívu môžete použiť metódu rádiových vĺn, ale musíte zvážiť, že náklady na takýto postup sú oveľa vyššie ako zničenie laserom a to je najväčšia nevýhoda. Okrem toho, ak pacient potrebuje histologické vyšetrenie, mal by byť vykonaný pred manipuláciou, pretože po zákroku biomateriál nezostáva.

Čím je lepšie odstrániť laserom alebo dusíkom

Metóda kryogestrukcie je v podstate zmrazenie papilómu pomocou kvapalného dusíka (teplota -190 stupňov). Nie je veľa kliník vybavených špeciálnym vybavením, ktoré minimalizuje riziko omrzliny v oblasti zdravého pokožky. Najčastejšie sa postupuje takto - lekár natiera vatový tampón do dusíka a potom prepichne papilomavírus.

Nevýhody takejto manipulácie:

 • Nie je možné vypočítať hĺbku nárazu;
 • Možné nepríjemné pocity (pálenie, mravčenie);
 • Liečivé obdobie je sprevádzané opuchom, po niekoľkých dňoch sa pľuzgier "chvália" v mieste odstráneného výrastu;
 • Niekedy pre úplné odstránenie vyžaduje niekoľko relácií (laserová deštrukcia sa vykonáva pre 1 príjem).

Výhodou cryodestruction sú lacnosť, absencia stopy, všadeprítomné vykonanie procedúry.

Výhody a nevýhody elektrokoagulácie

Táto metóda sa používa najčastejšie kvôli vysokej účinnosti a dostupnosti. Tiež výhodou tohto postupu je absencia straty krvi a rýchle vykonanie (dostatočné na odstránenie niekoľkých desiatok papilómov stačí 15-20 minút).

Súčasne sú tu aj nevýhody:

 • Bolestivosť - náraz sa vykonáva vysokofrekvenčným prúdom (premenlivým alebo konštantným), rozptýli sa, ovplyvňuje nervové vlákna a spôsobuje bolesť. Pacient potrebuje anestéziu, ale s rozsiahlymi poškodeniami, miestne analgetiká nemusí byť schopné zvládnuť, pretože existujú obmedzenia v dávkovaní;
 • Prítomnosť veľkého množstva kontraindikácií;
 • Doba liečenia je dlhá;
 • Tam je zjazvené tkanivo (po odmietnutí kôry zostáva ružová škvrna, ktorá sa nakoniec stáva bielou).

Vzhľadom na všetky nevýhody môžeme konštatovať, že v otvorených oblastiach tela by sa nemali vykonávať elektrokoagulačné papilómy.

Chirurgické odstránenie

Odstránenie rastu pomocou skalpelu je to metóda "starého otca". Potreba excízie môže byť v dvoch prípadoch - rozsiahla lézia alebo prekancerózny (rakovinový) stav. V iných situáciách sa k dnešnému dňu skalpel nepoužíva - existuje viac inovatívnych techník.

Pros - úplné odstránenie akýchkoľvek novotvarov, prístupnosť. Nevýhody - krvácanie, riziko infekcie, trauma zdravou kožou, dlhé obdobie rehabilitácie, zjazvenie.

Výhody laserovej terapie sú zrejmé - bezbolestnosť, bezkrvnosť, regulácia hĺbky vplyvu (zaručuje úplné odstránenie hromadenia), krátky čas liečenia a absencia stopy.

Čo hovoria o pacientoch s laserovou deštrukciou

Pred približne 5-6 rokmi vyrezali niekoľko veľkých papilómov do slabín (lekár povedal, že sa odstráni len skalpel), dlho sa vyliečia, bolesť, krváca. Teraz, na ich mieste, jazvy, a prinajmenšom nie je viditeľné pre ostatných. Zaujímalo by ma, prečo mi nepomohli odstrániť tok s laserom? Teraz to budem vedieť!

Odstránil som výrastky na krku diódovým laserom (niekde som počul, že laser CO2 je trochu horší). Ani mi nedali anestéziu, skoro všetko zlomili. Na ranu bolo povedané, že sa liečilo neplodom alebo baneoocínom (vybral som si prášok). Stal sa už niekoľko dní unavený. Existujú jasné miesta, ale vidím, že postupne prichádzajú.

Odstránil papilomový laser, následky neboli príjemné (hoci recenzia ľudia píšu dobre, možno nie lekárovi to dostali). Odstránenie prebehlo dobre, bez bolesti, ale potom sa všetko zmenilo. Spracované pravidelne, ale rany takmer 2 týždne sa nezdravili. Potom utiahla kôru. Bolo to ešte chvíľu a kôra vypadla a na jej mieste tu bol nejaký hrubý tuberkul. Šiel som tam navštíviť lekára, povedal, že škrabka sa úplne neoddelila a odstránila ju, miesto bolo dezinfikované. Potom sa rana začala zhoršovať a začalo sa mu ublížiť a okrem toho sa vytvoril hustý červený tuberkulózny krúžok. Už to všetko začalo znova? Veľmi znepokojený! Teraz som sa zaregistroval s ďalším špecialistom, prídem k nemu budúci týždeň. Dúfam, že budeme mať úspech.

Laserové odstránenie papilómov

Tieto kožné rastliny sa môžu objaviť kedykoľvek na najviac neočakávaných miestach. Na viečkach, na krku, na hrudníku, v podpazuší, na sliznici nosa a dokonca aj v intímnej zóne. Čo je horšie, nezmiznú s časom, ale budú sa naďalej zvyšovať.

Odstránenie papilómov laserom je efektívnym spôsobom ako zbaviť sa zbytočných formácií bez bolesti, jaziev a dlhej rehabilitácie. Kozmetici a chirurgovia to radi odporučia svojim pacientom a nazývajú to najjednoduchší a najbezpečnejší variant a okrem toho sú ideálne aj z hľadiska estetiky. Je to naozaj tak, alebo je to len reklamné triky? Aké sú výhody laseru pred inými spôsobmi? Ako sa postupuje a ako sa potom starať o pokožku tak, aby nezostali žiadne zjazvenie? TecRussia.ru skúma detaily:

Odkiaľ pochádzajú tieto neoplazie, čo sú nebezpečné a prečo by sa mali odstrániť?

Papilóm je benígny nádor, ktorý sa objavuje ako dôsledok vystavenia tela určitému vírusu (HPV, papilomavírus), ktorý sa prenáša sexuálne a kontaktne-domácimi spôsobom, prenikajúcim cez poškodené plášte sliznice a pokožky. Podľa niektorých odhadov je to až 90% svetovej populácie. Zároveň má naše telo spoľahlivú ochranu proti jeho pôsobeniu - protilátky triedy A, v dôsledku čoho vírus prináša žiadne príznaky a následky.

Ak je imunitný systém oslabený, HPV sa okamžite stáva aktívnym a začína pôsobiť. Nasledujúce faktory môžu viesť k zlyhaniu vývoja protilátok:

 • trauma, akútne formy ochorení;
 • exacerbácia všetkých chronických ochorení;
 • intestinálne infekcie, dysbióza;
 • tehotenstvo a pôrod;
 • náhle dočasné oslabenie imunity, napríklad v dôsledku hypotermie;
 • podvýživa, fajčenie, zneužívanie alkoholu;
 • škodlivé pracovné podmienky, žiarenie, ožarovanie UV žiarením;
 • stres, nedostatok spánku, syndróm chronickej únavy.

HPV zahŕňa asi sto druhov - kmeňov, z ktorých každý vedie k iný druh a štruktúru útvarov: jednoduché, ploché, a plantárna bradavice, bradavice, atď (pozri článok "Typy bradavíc"). Všetky tieto benígne nádory, ktoré zahŕňajú papilómy, môžu spôsobiť veľa problémov:

 • Porasty umiestnené na tvári, krku, rukách a iných exponovaných miestach kazia náš vzhľad, často stávajú príčinou neistoty a ďalších psychologických komplexov.
 • Papilómy, na krku av niektorých iných oblastiach sú často zranené odevom, čo môže viesť k zvýšenému rastu a infekcii.
 • Pod vplyvom negatívnych faktorov, tieto subjekty môžu degenerovať do zhubných. Je to veľmi vzácny scenár, ale nemožno ho úplne vylúčiť. Najnebezpečnejším z tohto hľadiska je rast na pohlavných orgánoch (Okrem toho často spôsobujú komplikácie počas pohlavného styku, močenia a / alebo defekácie).
 • Zapálený rast na sliznici vokálnych šnúr, hrdla a priedušnice môže viesť k narušeniu dýchacieho systému a dokonca aj uduseniu.

Preto je nevyhnutné zbaviť sa takýchto nádorov na koži: nielenže rieši estetické problémy, ale tiež sa stáva prevenciou rozvoja vážnejších a nebezpečnejších patológií.

Výhody a nevýhody laserového odstránenia papilómov

V arzenále kozmetikov a plastických chirurgov existuje niekoľko "pracovných" spôsobov boja proti vonkajším prejavom HPV, vrátane. rádiové vlny, pálenie kvapalným dusíkom a chirurgická excízia. Ale v porovnaní s nimi, laser má niekoľko zjavných výhod:

 • Minimálna trauma. Vďaka vysokej presnosti prístroja sú odstránené len problematické tkanivá a zdravá koža a sliznice okolo nich zostávajú nedotknuté. Súčasne sú poškodené nádoby utesnené, v dôsledku čoho prakticky neexistuje žiadna krv a nevyhnutná rana sa ukáže ako veľmi malá a čistá - a na jej mieste nebudú žiadne jazvy ani jazvy.
 • Sterilita postupu - laserový lúč umožňuje úplne eliminovať riziko infekcie ošetrených oblastí.
 • Schopnosť odstrániť papilómy vo veľkých množstvách av najťažších oblastiach - tvár, sliznice, pohlavné orgány.

Existujú dve hlavné nevýhody:

 • Laser úplne vyparuje rast, takže v budúcnosti nebude možné ho poslať na histologickú štúdiu. Ak existuje dokonca minimálne podozrenie z malignity vzdelania, táto metóda nefunguje: najprv musíte vykonať potrebné testy (rovnaká histológia, biopsia, dermatoskopia atď.) a uistite sa, že nie sú patológie. V opačnom prípade je možné odstrániť "podozrivý" papillóm iba chirurgicky a až po konzultácii s onkológom.
 • Relatívne vysoké náklady. Odstránenie laserom spravidla bude stáť viac ako iné metódy. Ale vo všeobecnosti je táto služba relatívne lacná, rozdiel v cene nebude taký významný a navyše úplne prevyšuje estetiku konečného výsledku.

Ako sa postup vykonáva

Na odstránenie papilómov sa používajú veľmi presné chirurgické CO2 lasery, ako napríklad populárny SmartXide Dot. Jedná sa o závažný techniky a práca s ním malo byť plastický chirurg alebo kozmetička vyškolený - inak veľké riziko popálenín a iných negatívnych dôsledkov.

 • Postup začína vyšetrením, počas ktorého lekár zaznamená všetky formácie na tvári a tele pacienta, ktoré sa majú odstrániť. V rámci toho istého sedenia môžete vyčistiť krtky, bradavice atď. - neexistujú žiadne zásadné rozdiely v protokole a neexistujú žiadne osobitné požiadavky na prácu s nimi.
 • Anestetický krém sa potom aplikuje na ošetrované oblasti pokožky. Prah nízke bolesti, a v prípade, že nahromadenie je veľmi veľké a / alebo sa nachádza v mimoriadne citlivej oblasti, je možné použiť injekcie lidokaínu alebo iné podobné anestetikum, ale vo väčšine prípadov to nie je nutné.
 • Potom doktor ladí laser na požadovaný výkon a pokračuje v procedúre. Lúč je privádzaný do papilómu krátkymi impulzmi, pod pôsobením ktorého sa postupne odparuje. Postup je celkom tolerantný, ale nie bezbolestný: aj pri zvýšenej anestézii môže pacient pocítiť pocity podobné miernemu pálenie alebo brnenie s ihlou. Okrem toho je proces doprevádzaný zápachom zapálenej pokožky, čo sa nedá vyhnúť ani pri dobrom vetraní skrine.
 • Odstránenie jediného papilomatického laseru trvá niekoľko sekúnd až niekoľko minút - v závislosti od jeho veľkosti a polohy - po ktorom môžete okamžite prejsť na ďalšiu. V jednej relácii sa môžete zbaviť niekoľkých desiatok útvarov naraz.
 • Po dokončení sa všetky rany ošetria antiseptikom. Veľké môžu byť pokryté bandážou namočenou v regeneračnom činidle, ako je "Levomechol", malé - nie je to potrebné. Ihneď po tom môže pacient odísť domov.

Ako sa správne starať o zranenie

Dĺžka rehabilitácie závisí od niekoľkých faktorov: hĺbka a veľkosť nánosu, stav imunitného systému a dodržiavanie lekárskych predpisov pacientom. Zvyčajne sa stopa z malého papilómu prehne v priebehu niekoľkých dní, od veľkého po 2-6 týždňov. Počas prvých dní po zákroku začervenanie možno pozorovať, ako po silnom spálení slnkom potom vytvorí na rany kôry (krusty) a na priľahlých tkanív - mierny opuch. Ale po 2-4 dňoch opuch zmizne a kôry začnú klesať, odhaľujúc čistú pokožku. Po ďalších 2-3 týždňoch sa farba kože vráti do normálu a regeneračný proces sa môže považovať za úplný.

 • Zvlášť nie je nutné v tejto dobe spracovávať alebo rozmazávať ranu - spravidla sa liečia perfektne a bez pomocných prostriedkov.
 • V prípade hlbokej alebo rozsiahlej expozície sa lieky môžu predpisovať individuálne, zvyčajne rovnako ako Levomekol. Súčasne je mimoriadne dôležité, aby sa dekoratívna kozmetika, krémy a masti nepoužili na poškodenú oblasť pokožky, s výnimkou tých, ktoré predpisuje lekár.
 • Ak sa tento postup vykonal v oblasti pohlavných orgánov, musíte sa vyhnúť dôverným kontaktom, kým sa sliznica úplne neobnoví a odborník sa znovu preskúma.

S hlbokým dopadom, alebo odstrániť špeciálny veľké papilómy môže zostať malé jazvy alebo belavý odtieň zmeniť pigmentáciu oblasti kože, ktorá je v kontakte s laserovým lúčom. Ale aj v týchto prípadoch stopy u väčšiny pacientov s časom zmiznú. Aby sa zabezpečilo, že na mieste poranenia nie je žiadna jizva, je absolútne nemožné:

 • zabrániť podchladeniu, prehriatiu alebo nadmernej vlhkosti poškodené plochy, takže sa nemusíte zostať na slnku v období rekonvalescencie, s dlhou kúpeľ, opaľovať sa, ísť do solária, bazén, sauna;
 • hrebeň a odtrhnúť ochrannú kôru;
 • sušiť pokožku jódom, peroxid vodíka alebo zelenok, vyrábať obklady, kúpele atď.

Ak papilloma bola na tvári, rukách alebo iných častí tela, že neexistuje žiadny spôsob, ako ju chrániť pred kontaktom s vodou zo sprchy byť trochu suché rany, namočenú sterilným obväzom alebo fúka fén súčasťou minimálnych otáčkach.

Kontraindikácie, možné komplikácie a vedľajšie účinky

Laserové odstránenie papilómov sa nevykonáva v nasledujúcich prípadoch:

 • onkologické choroby, diabetes mellitus, stavy imunitnej nedostatočnosti, exacerbácia akýchkoľvek chronických ochorení;
 • obdobie tehotenstva alebo laktácie;
 • Prítomnosť pacienta s precitlivenosťou alebo alergiou na ultrafialové žiarenie (fotodermoza);
 • akékoľvek zápalové alebo infekčné ochorenia v akútnom štádiu;
 • prítomnosť plesňových, vírusových, bakteriálnych infekcií na koži s papilómom;
 • nedávne mechanické, chemické alebo tepelné účinky na pokožku (lúpanie, návšteva solária alebo pláže).

Okrem toho táto metóda zvyčajne odstraňuje relatívne malé formácie s veľkosťou 1 až 5 mm. Pri väčších výrastkoch môže lekár odporučiť spôsob elektrokoagulácie. Komplikácie a "pobochki" sa vyskytujú zriedkavo, hlavné sú:

 • Infekcia rany počas liečeného obdobia. Mimoriadne zriedkavý problém, pretože trať zostáva takmer suchá a okamžite zarastená kôrkou. Zvyčajne je to príčinou samotného pacienta, dotýkal sa ošetrovanej oblasti špinavými rukami. V dôsledku toho môže byť potrebná ďalšia liečba lokálnymi antiseptickými masťami av závažnejších prípadoch - dokonca aj s antibiotikami.
 • Relapse: rýchly nárast nových formácií namiesto vzdialených. V prítomnosti viacerých papilómov, ktorých výskyt je spôsobený vysokou aktivitou HPV, nestačí bojovať len s vonkajšími prejavmi vitálnej aktivity vírusu. Pred alebo bezprostredne potom, čo je nutné postup podstúpiť liečbu immunokorregirujushchej lieky predpísané lekárom, ktoré sú zamerané na obnovu a reguláciu reakcie tela.

Koľko stojí za odstránenie papilomatického lasera? Bežné ceny

Výdavky pacienta budú závisieť najmä od počtu výrastkov, v menšej miere od ich veľkosti a polohy. Klinické kliniky zvyčajne ich účtujú iba v skupinách (1-10 ks, 10-20 ks a podobne.), bude potrebné zaplatiť okrem toho iba vtedy, ak ide o otázku obzvlášť veľkého vzdelania. "Veľkoobchod", samozrejme, je lacnejšie. Spoľahnite sa na hmatateľné sezónne zľavy nie sú stojí za to - tento postup je dôležitá po celý rok a spravidla ide o prúd, takže sa ďalej stimulovať pacientmi finančný zisk nie je nutný.