Hlavná

Kliniky

Herpes na tele - príčiny a liečba

Herpes je vírus, ktorý sa prejavuje vo forme vodnatých pľuzgierov na tvári, perách, slizniciach, pohlavných orgánoch, prakticky po celom tele. Vezikuly spôsobujú silnú bolesť, pálenie, svrbenie. V budúcnosti sa herpes na tele tvorí kožné vredy.

K dnešnému dňu sa herpesvírus považuje za najbežnejší vírus, ktorý postihuje takmer 90% svetovej populácie. Tento vírus, prenikajúci do génov bunky, začína ho zničiť zvnútra a postupne sa šíri do iných susedných buniek.

V tomto článku sa dozviete nielen o príčinách a symptómoch herpesu na tele (pozri fotografiu), ale aj o tom, ako tento problém riešiť doma.

Príčiny vzhľadu

Herpes je najčastejším vírusom na Zemi, môže sa dostať do ľudského tela už v prvom roku života. Detská, na prvý pohľad neškodná choroba ovčieho kiahne je výsledkom infekcie herpesu.

Akonáhle je v tele, nezmizne nikde. Rovnako ako väčšina DNA vírusov, pôvodca herpes sa usadil v nervovom systéme a je nemožné ho zbaviť.

Existujú určité faktory, ktoré môžu vyvolať výskyt symptómov herpesu na tele:

 • trvalé nervové kmene;
 • infekcie, ktoré znižujú ochranné funkcie;
 • chronických ochorení v akútnom štádiu;
 • diabetes mellitus a jeho komplikácie;
 • choroba môže vyvolať častú hypotermiu alebo prehriatie tela;
 • užívanie určitých liekov.

90% ľudí je infikovaných vírusom. Zriedka sa však prejavuje len vtedy, ak je imunita človeka oslabená. Nie je tak ťažké dostať infikované vírusom herpesu. Prenáša sa cez sliznice človeka.

Typy herpes

Akékoľvek prejavy terapeutickej povahy herpesu na tele priamo závisia od typu vírusu:

 1. Prvý typ - herpes sa prejavuje vyrážkami v ústach a na perách. Ak je oblasť poškodenia dostatočne veľká, pacient môže byť diagnostikovaný s horúčkou, malátnosťou, svalovou bolesťou a slabosťou;
 2. Druhým typom je genitálny herpes. Hlavné prejavy sa vždy objavujú v genitálnej oblasti. Zvyčajne ide o hlavu penisu alebo pysky. Okrem vyrážok majú pacienti pocit svrbenia v oblasti lézie, bolesti chrbta a spodnej časti brucha;
 3. Tretí typ je herpes zoster na tele, u detí - ovčie kiahne. Je spôsobená vírusom ovčieho kiahne a je známejšie ako pásový zoster.
 4. Vírus Epstein-Barr, ktorý spôsobuje infekčnú mononukleózu. Vo svojej typickej forme táto choroba nespôsobuje kožné vyrážky, ale použitie antibiotík pri liečbe paralelných ochorení takmer vždy spôsobuje vyrážku na tele.
 5. Cytomegalovírus, veľmi častý u ľudskej populácie. Je pomerne zriedkavé a len so slabou imunitou vedie ku kožným léziám.
 6. Herpes vírus typu 6, čo vedie k vývoju pseudo-červenej. Hlavným a hlavným príznakom tejto choroby je len rozsiahla vyrážka po celom tele, zvyčajne u dojčiat, veľmi podobná tej, ktorá má typickú ružienku.

Ako liečiť herpes na tele závisí od formy ochorenia a lokalizácie vyrážok, závažnosti priebehu ochorenia. Zvyčajne sú popri hlavnej liečbe predpísané imunomodulátory alebo imunostimulancie a sú podávané multivitamínové komplexy.

Symptómy herpesu na tele

Herpes na tele môže dať osobe vážne nepríjemnosti. Závažnosť príznakov tejto choroby je z veľkej časti určená stavom imunity, závisí od sprievodných ochorení a lokalizácie herpesu.

Okrem všeobecnej nevoľnosti je osoba narušená nasledujúcimi príznakmi:

 1. Tráviace problémy, ktoré sa objavujú náhle, bez toho, aby to bolo nevyhnutné.
 2. Pocit slabosti, únavy.
 3. Zvýšenie teploty, ktoré sa zvyčajne vyskytuje na 37,5 stupňov, nie je kritické.
 4. Bolestivé pocity, ktoré vznikajú hlavne presne v oblasti, kde sa objavia vyrážky v budúcnosti.
 5. Vzhľad bublín na tele a ich počet sa zvyšuje s každou hodinou.
 6. Pocit horúčavy, najmä v oblasti, kde sa objavili vyrážky.

Vyrážky sú lokalizované v závislosti od miesta primárnej expozície herpetického vírusu do tela a spôsobu infekcie. Asi tri až štyri dni prestávajú a choroba už klesá. Symptómy sú charakterizované najintenzívnejšie bolesť a rôznou dĺžkou trvania prietoku - je poškodenie nervov hlavy a tváre pri ovplyvnená očných viečok a rohovky.

Fotky herptického tela

Ako herpes vyzerá na tele, ponúkame podrobné fotografie na zobrazenie.

Liečba herpesu na tele

V prípade odhalenia herpesu na tele je liečba zameraná na elimináciu symptómov a najprv závisí od vírusu, ktorý spôsobil vyrážku.

Použitie špeciálne dostatočne silných liekov je odôvodnené len v prípade, že sú možné závažné komplikácie v dôsledku vývoja infekcie. Typicky sa to vyskytuje u infikovaných tehotných žien, ľudí s imunodeficienciou a neonatálnych infekcií.

Po diagnostikovaní môže lekár predpísať antivírusovú liečbu. Spravidla ide o Acyklovir, Valaciclovir alebo Famciclovir vo forme tabliet alebo injekcií. Na zmiernenie bolesti, spolu s antivírusovými liekmi, doktor môže predpisovať a bolesť lieky.

Treba tiež spomenúť, že nebol vyvinutý žiadny taký liek, ktorý by úplne zbavil vírus. Napriek tomu však niektoré lieky, najmä tie, ktoré posilňujú imunitnú obranu, majú pozitívny vplyv na priebeh a načasovanie ochorenia. Je potrebné jesť potraviny bohaté na rôzne mikroelementy, vitamíny A, C, E, ako aj cesnak a propolis.

Herpes na tele je jasným indikátorom aktívnej infekcie, bez ohľadu na typ vírusu, ktorý bol spôsobený. Osoba v tejto dobe je veľmi nákazlivá, takže počas liečby by mal obmedziť chôdzu na miestach preťaženia. Optimálna zábava s oparom bude odpočinok a odpočinok doma. Tým sa zabezpečí pokojnejší prenos ochorenia a zrýchlenie zotavenia.

Liečba herpesu na tele v domácnosti

Po prvé, liečba doma znamená dodržiavanie hygienických pravidiel. Upozorňujeme, že vezikuly obsahujúce sérovú tekutinu môžu byť infikované. Herpes nie je nebezpečný, keď je pokožka pokrčená, aj napriek tomu je potrebné prijať naliehavé opatrenia.

Pacient by mal mať svoj vlastný uterák, iní ho nemôžu používať. Kontakt čo najmenšie s deťmi. Nepoužívajte šampóny, gély, pokúste sa nepoškodiť postihnuté miesto. Nemôžete používať kroviny, pretože kvôli tomu môžu vyrážky na celom tele. Keď sa ochorenie zhorší, sprcha sa musí užívať raz za tri dni.

Kým sa nevytvoria kôry, malo by sa nosiť iba bavlnené spodné prádlo, takže bude možné chrániť pred sekundárnou infekciou.

Prvé príznaky herpesu na tele

Herpes na tele u ľudí: liečba a symptómy

Herpes vírus sa prejavuje v mnohých oblastiach kože a je najbežnejšou chorobou na svete. Herpes sa prejavuje množstvom malých vezikúl, ktoré sa hromadia na koži, perách a pohlavných orgánoch.

Herpes je vírus, ktorý preniká do bunky a na genetickej úrovni ju mení, proces tiež ovplyvňuje susedné bunky.

Avšak aj cez tento vysoký výskyt herpes, ale trpí 90% obyvateľstva (podbrobnee na spôsoby, herpetické infekcie), a to klinické príznaky každého pacienta objavia vôbec, potom tam môže byť herpes v latentnej forme nezobrazí celé roky. To sa deje len z jedného dôvodu - silný silný imunitný systém nedovoľuje, aby sa vírus prebudil.

Externé prejavy herpesu na tele

Akékoľvek prejavy terapeutickej povahy herpesu na tele priamo závisia od typu vírusu:

 • Prvý typ. Herpes sa prejavuje vyrážkami v ústach a na perách. Ak je oblasť poškodenia dostatočne veľká, pacient môže byť diagnostikovaný s horúčkou, malátnosťou, svalovou bolesťou a slabosťou;
 • Druhý typ. Genitálny herpes. Hlavné prejavy sa vždy objavujú v genitálnej oblasti. Zvyčajne ide o hlavu penisu alebo pysky. Okrem vyrážok majú pacienti pocit svrbenia v oblasti lézie, bolesti chrbta a spodnej časti brucha;
 • Tretí typ. Herpes zoster na tele, u detí - ovčie kiahne. Je spôsobená vírusom ovčieho kiahne a je známejšie ako pásový zoster.

Herpes: Príčiny

Máme záujem o oparu na tele, v našom prípade ide o šindle, čo je dôsledok opakovanej kiahní. Napriek tomu, že v detstve je vyliečená kiahní, opar žije v mozgovom tkanive a so znížením imunity sa stáva aktívnejším.

Preto je herpes zoster najčastejšie diagnostikovaný u starších ľudí alebo u pacientov s oslabenou imunitou.

Ďalšou príčinou herpesu je stres, nadmerný emočný stres.

Okrem toho, akékoľvek chronické ochorenie, ktoré poškodzuje nervový systém, môže na tele vyvolať herpes, predovšetkým to:

 • tuberkulóza;
 • Diabetes mellitus;
 • Choroby pečene;
 • Onkologické ochorenia.

Zranenia s rôznou závažnosťou môžu tiež vyvolať aktivitu kiahní. Viac informácií o príčinách herpesu nájdete v tomto článku.

Symptómy herpesu

Poruchy trávenia sa môžu považovať za prvé príznaky aktivácie herpesu. Potom nasleduje mierne zvýšenie teploty, bolesť v rôznych častiach pokožky a predovšetkým v miestach budúcej vyrážky. Toto obdobie trvá nie viac ako týždeň, po ktorom začínajú vonkajšie prejavy.

Spolu s erupciou ovce ovplyvňuje niekoľko nervových kmeňov, najčastejšie interkostálne. Vyrážky pripomínajú vezikuly, vo vezikuloch sa zhromažďuje sivá kvapalina a v klastroch je cítiť stále svrbenie a svrbenie. Útoky bolesti s rôznou intenzitou sa zintenzívňujú v noci.

Závažnosť symptómu a následný priebeh závisí priamo od stavu imunity. Najsilnejšia bolesť spôsobuje vážny pokles imunity a poškodenie nervových kmeňov v tvári a rohovke. Viac informácií o tom môžete prečítať tu.

Liečba herpesu na tele

Hlavné body, na ktorých závisí liečba, sú: vek pacienta, závažnosť symptómov, spoločná povaha herpóznych lézií. Je veľmi dôležité, aby sa nezačala nezávislá diagnostika a liečba, ale aby sa vykonali testy a liečba pod vedením lekára.

Na základe etymológie ochorenia sú predpísané orálne prípravky anti-herpetického typu. Tiež proti oparu sú predpísané injekcie Acyclovir, Zoviraks a Viroleks.

Podobné prípravky vo forme masti a krémy sú predpísané na liečbu poškodených oblastí kože. Dávajte pozor na gély Bonafton, Depanthenol, Panavir.

Je dôležité, aby nepodliehali samo-liečebným hormonálnym liekom, dokonca ani v mastiach a krémy by nemali byť hormóny. Viac informácií o liečbe genitálneho herpesu nájdete tu.

V prípade silnej bolesti sa používajú analgetiká štandardného typu. Ak teplota stúpa, môže byť kontrolovaná paracetamolom.

Pri liečbe herpesu. okrem anti-herpetických liekov sú mimoriadne dôležité prostriedky na posilnenie a zvýšenie imunitného systému. Ide o imunomodulátory, napríklad Cycloferon, ktorý sa užíva len prísne podľa predpisu lekára. Je potrebné užívať vitamíny A, B, C, E.

Včasná a najdôležitejšia komplexná liečba herpes zosteru je to hlavný bod úspešného výsledku liečby.

Hlavná vec je, že keď dostanete liečbu, nezabudnite, že zbytkové symptómy v podobe bolesti môžu trvať určitý čas, aby sa prejavili v priemere asi mesiac. Takéto prejavy sú charakteristické u starších ľudí, keď je mimoriadne ťažké obnoviť imunitu.

Herpes zoster u dospelých: liečba a fotografie

Herpes na perách: liečba, príčiny a fotografie

Charakteristika vonkajších príznakov herpesu na tele

Herpes na tele je dermatologická choroba, prejavujúca sa zrážaním malých vezikúl s priehľadným obsahom. Na tele je herpes lokalizovaný v oblasti chrbta, rebier a hrudníka. Toto je tzv. Pásový opar alebo herpes zoster alebo herpes zoster. Ak chcete správne stanoviť diagnózu a predpísať liečbu, musíte poznať vonkajšie príznaky bolestivých prejavov.

Príčiny herpesu na tele

Herpes na tele, ktorý sa prejavuje vo forme herpes zoster, nie je nič iné ako herpes zoster. Primárnou infekciou spôsobenou týmto vírusom je kiahní. Väčšinou sú postihnuté deti. Vírus sa prenáša vzduchom a kontaktu s léziami na koži. Inkubačná doba je 10-23 dní. 4 dni pred nástupom vyrážok môže pacient infikovať iných. Po ochorení vírus herpes zoster zostáva v tele po celý život.

Herpes zoster postihuje ľudí, ktorí v detstve zažili ovčie kiahne. Riziko ochorenia sa zvyšuje s vekom, najmä po 50 rokoch. Pacienti so zníženou imunitou sú najviac náchylní na túto chorobu. Občas sa môžu vyskytnúť šindle, ktoré sa opakovane objavujú na tom istom mieste. Príčinným činidlom je vírus varicella zoster.

Vonkajšie príznaky herpesu na tele

Keď viete, ako herpes vyzerá na tele, môžete sa chrániť pred prípadnými recidívami ochorenia a ihneď požiadať o lekársku pomoc špecialistu.

Symptómy kiahní

Kurací kiahní je prvým prejavom herpes zoster. Väčšinou sú postihnuté deti, niekedy sa vyskytujú u dospelých, ktorí v detstve nemali ovčie kiahne. Ide o infekčnú chorobu, ktorá sa vyskytuje na základe infekcie herpesvírusom typu 3 nazývaným Varicella zoster. Citlivosť na ochorenie je absolútna. Penetruje vírus do tela cez dýchacie cesty. Kedysi v krvi sa rozšíri do vrstvy kože, čo spôsobuje charakteristické znaky choroby. Vo vonkajšom prostredí je vírus nestabilný a môže zomrieť z bežného mokrého čistenia alebo vystavenia pôsobeniu ultrafialového žiarenia, čo je dôležité pre prevenciu choroby.

Pred výskytom vonkajších prejavov ovčieho kiahne môže pacient pocítiť v priebehu 24 až 48 hodín bolesť v krvnom obehu a horúčku. Tieto príznaky sú výraznejšie u dospelých.

Ako vyzerá herpes na tele s kuracím kiahňam? Jeho hlavným rysom sú charakteristické vyrážky na povrchu kože. Spočiatku sa objaví vyrážka, ktorá má veľkosť červeného škvrna 2 až 4 mm a po niekoľkých hodinách sa otáča do tvorby vezikúl. Z vonkajšieho hľadiska bubliny na tele vyzerajú rovnako ako pri jednoduchom herpeze, ktoré sa naleje napríklad na pery. Na okraji sú zápaly vo forme ráfiky.

Po 1 až 3 dňoch sa bubliny objavia kôrky, ktoré po určitej dobe vypršia. Okrem prejavov na koži stúpa aj telesná teplota pacienta, ktorá môže pretrvávať až 7-10 dní. Zvyšovanie teploty súvisí s tvorbou vezikúl na koži, zatiaľ čo pacient pocíva svrbenie. Vyrážka sa nedá česať, aby sa zabránilo vzniku jaziev.

Symptómy herpes zoster

Šindle, ktoré sa vyskytujú hlavne u tých, ktorí mali v detstve kiahní, sú charakterizované výskytom vyrážky na tele pozdĺž nervových kmeňov. Infekcia vírusu varicella zoster - vírus zoster vstúpi do tela pacienta, náchylný k ochoreniu, vzduchom alebo kontaktným spôsobom.

Keď dieťa má ako dieťa ovčie kiahne, vírus, ktorý sa hromadí v tkanivách nervového systému, zostáva v tele až do konca života. Pri relapse sa herpes zoster aktivuje v tele a spôsobuje herpes zoster. Virus zoster sa pravdepodobne hromadí v nervových uzloch a odtiaľ sa prenáša do vrstiev kože cez lymfatický priestor. Výpady sú lokalizované v podobe pásky pozdĺž projekcie nervových kmeňov na koži.

 • silná bolesť pozdĺž línie nervov;
 • opuch kože;
 • vyrážky vo forme vezikúl;
 • zvýšenie telesnej teploty.

Ako sa herpes pozrie na jej telo herpes zoster? Choroba začína akútne. Výpadky lokalizované pozdĺž priebehu senzorických nervov sú ružové škvrny rôznych priemerov (od 3 cm alebo viac). Najčastejšie sa nachádzajú na zadnej strane a na hrudi, pozdĺž medzičasových nervov, na jednej strane.

Namiesto škvŕn sa čoskoro vytvoria skupiny bublín, usporiadané v skupinách, s vnútorným obsahom v sére. Výskyt bolestivých ohniskov obvykle predchádza svrbenie, brnenie, všeobecné nevoľnosť, neuralgické bolesti a horúčka. Po asi týždni začnú bubliny vysušiť a vzniknú kôry, po ktorých zostane na koži malá pigmentácia.

Zdieľať s priateľmi:

Príčiny a liečba herpesu na tele

Herpes je vírusová infekcia, ktorá nájde miesto na slizniciach, koži, perách, na pohlavných orgánoch. Je to ako bubliny, ktoré spôsobujú bolestivé pocity. Je to bežný vírus. Vo svete 90% ľudí trpí touto infekciou. Je to parazit, ktorý sa tvorí vnútri buniek, ničí ich štruktúru a pohybuje sa do ostatných. Herpesvírus sa vo všetkých prípadoch neprejavuje na koži osoby s klinickými príznakmi. Ak je telo zdravé a imunitný systém je v poriadku, infekcia nedáva znaky. Keď je ľudské telo oslabené, herpes reprodukuje a poškodzuje zdravie.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE! Jediným nápravou pre herpes a choroby spojené s herpesvírusom, odporúčané Olga Samarskaya! Prečítajte si viac.

Druhy vírusu a jeho prejavy

Choroba má nasledujúce typy:

 • Jednoduché - vytvorené na labialných orgánoch a vedľa nich. Taký herpes spôsobuje zimnica a bolesť svalov.
 • Pohlavný (sexuálny) - prejavuje sa ako herpetická erupcia na pohlavných orgánoch.
 • Šindle - inými slovami, "kuracia kiahň". Tento typ sa nazýva herpes na tele. Liečba je prísne podľa lekárskeho predpisu.

príčiny

Formuje herpes infekciu tela v dôsledku vážne prenášanej ovčie kiahne. Po liečbe sa herpetický vírus usadí v mieche a znovu sa objaví s najmenším oslabením tela. Vo väčšine prípadov sa herpes v tele vyskytuje u staršej populácie. Ich zdravie je oslabené mnohými ďalšími ochoreniami.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE! Prakticky 90% ľudí je infikovaných vírusom herpesu. K dnešnému dňu existuje cesta, ktorá má za cieľ túto agóniu. Začnite čítať.

Aspekty ovplyvňujúce opätovný výskyt herpesu na tele:

 • ochorenia spojené s onkológiou;
 • preťaženie tela, nevyvážená strava, hypotermia;
 • ochorenia obehového a cievneho systému;
 • chronické ochorenie v ťažkej forme;
 • Herpes na pokožke môže prispieť k vážnym poraneniam.

Známky na koži

S tvorbou herpesu na tele pôvodne dochádza k narušeniu tráviaceho traktu, k zvýšeniu teploty, k slabému stavu, bolestivým pocitom v tele, najmä v oblastiach budúceho vyrážky. Takéto príznaky môžu byť štyri dni znepokojujúce. Potom sa vyrážka zmení na bubliny, ktoré sa tvoria súčasne na viacerých miestach. Obsahujú tekutinu.

Stáva sa, že príznaky herpesu na tele spôsobujú poruchy hmatovej citlivosti v léziách nasledujúcich nervových kanálov:

 • v močovom mechúre;
 • okulomotorický a tvárový nerv;
 • svalový systém končatín;
 • na bruchu.

S herpesom na tele sa určuje stupeň infekcie spolu s inými chorobami a lokalizáciou infekcie.

Ako liečiť?

Ako liečiť herpes na tele, závisí od zrelosti pacienta, stupňa poškodenia, závažnosti klinických príznakov. Liečba nutne určuje špecialistu. Herpes na telo dieťaťa je liečený rovnako, ale jeho vzhľad by mal byť dôvodom pre naliehavú návštevu endokrinológ, imunológ a špecialista na infekčné ochorenia.

Lieky na herpes:

 • antialergické lieky - Acyclovir, jeho analógy;
 • rovnaké lieky vo forme masti a krémy sú predpísané na liečbu kože;
 • Použitie glukokortikoidných masťov sa neodporúča pri detekcii oparu v tele;
 • anestetické masti sú tie, ktoré obsahujú acetaminofén, lidokaín, naproxén a ibuprofen s paracetamolom ako antipyretickými prvkami;
 • Na túto chorobu je potrebné brať vitamíny.

A teraz odpovedzte na otázku: Ste spokojný s týmto? Nie ste mučený, aby ste vydržali herpes? A koľko peňazí ste už vyliali do neefektívnej liečby? To je správne - je čas skončiť s vírusom! Súhlasíte? Preto sme sa rozhodli zverejniť exkluzívny príbeh Olgy Samarskej, v ktorej odhalila tajomstvo jej zbavenia sa herpesu. Prečítajte si viac.

Herpes na tele u dospelých, symptómy a liečebný režim

Herpes na tele je infekčné ochorenie, ktoré je spôsobené vírusom herpesu - jedným z najbežnejších na svete, možno po víruse chrípky. Zvyčajne sa choroba prejavuje vyrážkami na koži a sliznice v podobe malých skupín bolestivé pľuzgiere, ale môže tiež ovplyvniť nervovú tkanív a vnútorných orgánov.

Existuje až osem druhov herpesu. Príčinný činiteľ je extrémne nákazlivý vírus, ktorý je veľmi rozšírený v prírode a ľahko sa prenáša od chorých ľudí na zdravé.

Ako sa mám nakaziť?

Ako sa herpes prenáša do tela dieťaťa alebo dospelého? Formy infekcie (prenos vírusu) od chorého k zdravému človeku závisia od typu vírusu:

 1. Labial (perorálny) vírus sa prenáša bozkávaním, použitím bežných jedál, uterákov.
 2. Pohlavné orgány - pri sexuálnych kontaktoch;
 3. Vírus ovčieho kiahne (Zoster) sa prenáša vzduchom kvapôčkami.

Rôzne druhy herpesvírusov si vyberajú lokalizačné lokality. Avšak s nízkou imunitou sa šíria širšie. Genitálny herpes sa môže objaviť na vnútornom povrchu nohy, na bokoch a hýždach. Ústa na lícach, krku, ramenách a chrbte.

Príčinou herpesu je vírus. Rôzne druhy herpesvírus (Herpesviridae) sú lokalizované v rôznych častiach tela (retní - okolo úst, genitálií - v oblasti genitálií zoster - po celom tele v podobe ovčích kiahní). Citlivosť organizmu na vírusovú infekciu závisí od stavu imunity. Forma ochorenia (ťažká alebo ľahká), množstvo vyrážok je tiež určené imunitou.

Ako hlavní takíto provokatéri tejto choroby, lekári vybrali:

 • používanie viacerých liekov;
 • ťažká hypotermia;
 • silné prehriatie;
 • obdobia exacerbácie chronických ochorení;
 • depresie;
 • chronická únava;
 • chronický nedostatok spánku;
 • beri-beri;
 • predĺžené nervové preťaženie;
 • diabetes mellitus;
 • časté infekčné ochorenia (chrípka, ARI, ARVI);
 • vo veku nad 50 rokov.

So silnou imunitou sa vírus nemusí objaviť zvonku, lokalizovať sa v nervových tkanivách a byť uložený v latentnom (latentnom) stave. S oslabeným imunitným systémom spôsobuje vírusový herpes rozsiahle vyrážky na tele, čo spôsobuje horúčku. Priemerný stav imunita umožňuje vzhľad vyrážky na tele vo forme bubliniek, ale rýchlo sa lokalizuje sa objavila vyrážka, a po dobu 10-14 dní lieči kožné rany.

klasifikácia

Odborníci rozlišujú 8 odrôd herpes vírusu, z ktorých každý má svoje vlastné zvláštnosti v obrazoch choroby, dynamike priebehu a terapii. Zvážte preto každú z nich podrobnejšie:

 1. Najbežnejšie sú HSV-1 a HSV-2. Tieto typy oparu na tele ovplyvňujú pery (ľudia volajú bubliny z prechladnutia) a pohlavné orgány. Herpes typu 2 sa nazýva genitálie.
 2. 3 typ herpes je známy pre lekárov a pacientov pre ochorenia, ako sú kiahne a šindle. V detstve je telo pokryté prvkami ovčieho kiahne, ale príznaky patológie sa ľahko zastavia. Sekundárna infekcia spôsobuje špecifické vyrážky na tele. Liečba šindľov musí byť integrovaná s použitím externých protivírusových liekov a perorálnych liekov (antihistaminiká, lieky proti bolesti, vitamíny).
 3. Štvrtý typ vírusu herpesu (synonymum pre ochorenie Epstein-Barra) - zriedkavo nájdený, môže vyvolať lymfogranulomatózu a mononukleózu.
 4. 5 typu herpes stimuluje ochorenie "cytomegalovírus". Venereológovia to považujú za sexuálnu infekciu, pretože kmeň sa prenáša s nechránenými kontaktmi. Ale tiež sa šíri vzduchom a transfúziou krvi medzi infikovaným a zdravým človekom z hľadiska herpesu.
 5. Herpes 6, 7 a 8 nie sú úplne pochopené. Existuje hypotéza, že vírus sa prejavuje ako náhle vyrážka alebo postihuje nervový systém spôsobom, ktorý spôsobuje neurologické poruchy.

Herpes simplex vesicles pramení nielen na koži. V niektorých prípadoch je patogén lokalizovaný pod nechtami alebo na kožnicu. Podobné ochorenie sa nazýva "herpes panaritium".

Symptómy herpesu na tele

Spočiatku dospelých choroba zažije mierny horúčka, celková slabosť, strata chuti do jedla, bolesti tela, a to najmä v oblasti budúcich herpes vredy, najčastejšie v priebehu periférnych nervov. Zvyčajne toto obdobie trvá až štyri dni s rôznou intenzitou príznakov a intoxikáciou.

Medzi najbežnejšie lokality vírusu patria:

 • Koža pier.
 • Koža na tvári, ušiach a krku (herpes, nachádzajúci sa v tejto zóne možno pozorovať u športovcov, ktorí majú záujem o tie športy, ktoré vyžadujú kontakt s inými ľuďmi).
 • Oblasť pohlavných orgánov u predstaviteľov oboch pohlaví, vo vagíne a na slinách žien.
 • Hýžde a boky (vo väčšine prípadov sa vyskytuje po análnom sexe s partnerom infikovaným genitálnym herpesom).
 • Na bruchu, bokoch, ohybách lakťov a kolená (tu je vírus lokalizovaný u ľudí so slabou imunitou).
 • Na koži v blízkosti nechtov a pod nimi.
 • Koža na očných viečkach.
 • Koreňová zóna hlavy, v tomto prípade človek cíti silné svrbenie a pálenie kože na podklade vlasov, aj tento vírus vyvoláva hojný vzhľad lupín.

Potom prichádza obdobie vyrážok, kedy na koži pozdĺž nervov sú herpetiformné vezikuly. A keď dôjde k násobeniu vírusu herpesu na tele, príznaky sa môžu okamžite rozšíriť na niekoľko nervových kmeňov. Obľúbený lokalizácia herpes zoster je projekcia medzirebrové nerv, trojklanného nervu do tváre, niekedy vyrážka na stehnách a genitálnej oblasti. Vyrážka sa podobá skupine vezikúl, ktoré sa nachádzajú na zakalenej sčervenatej koži, vnútri vezikúl sa nachádza sérová tekutina.

V miestach, kde je horiace vyrážka dosť intenzívna paroxyzmálna bolesť, horšie v noci. Niekedy sa príznaky oparu sa vyznačujú poruchami taktilné citlivosti v oblastiach, poškodenie nervov - tváre, okohybných nervov, svalov končatín a brucha, zvierača močového mechúra. Akonáhle odznie horúčkovité teploty a zníženie príznakov toxicity, zlepšenie celkového stavu pacienta.

Závažnosť priebehu tejto choroby je do značnej miery určená stavom ľudskej imunity, závisí od sprievodných ochorení a lokalizácie herpesu. Symptómy sú charakterizované najintenzívnejšie bolesť a rôznou dĺžkou trvania prietoku - je poškodenie nervov hlavy a tváre pri ovplyvnená očných viečok a rohovky.

Ako liečiť herpes na tele?

Ak chcete zbaviť sa bublinových vyrážok na tele a upokojiť vírus, dospelým pomôžu lieky rôznych skupín:

 1. Lieky proti bolesti. Paracetamol a ibuprofen pomáhajú odstrániť bolesť a podráždenie pokožky. Telo možno lubrikovať externými liekmi s lidokaínom alebo acetaminofénom.
 2. Antivírusová látka - Valtrex, Zovirax, Acyclovir, Virollex. Antivírusové lieky je najlepšie piť pred výskytom pupienkov, keď začína narušovať svrbenie. Vonkajšie prípravky z blistrov Herperax, Serol, Acyclovir sa lubrikujú každé 3 hodiny. V noci pokožku očistite antiseptikom. V pokročilých prípadoch sa injekčné lieky podávajú.
 3. Hojenie prasknutých prvkov je podporované sprejom Panthenol a masťou obsahujúcou Depanthenol.
 4. Aby sa zabránilo infekcii rany, pľuzgiere sú liečené antiseptikmi (masť zinok a streptokid, Miramistin, Chlorhexidín).

Keďže vírus herpesu vykazuje aktivitu s oslabenou imunitou, je dôležité posilniť obranyschopnosť tela a priblížiť liečenie. Na zlepšenie imunity sa zobrazujú cykly Cycloferonu a Polyoxidonium. Minerálne komplexy a vitamíny E, A, C sú predpísané pre pacientov na interné použitie. Intramuskulárne injekčne podávané vitamíny skupiny B.

Hygienické pravidlá

Treba poznamenať, že herpes je nákazlivé ochorenie. Najčastejšie sa infekcia vyskytuje v čase tvorby pupienkov, ktoré obsahujú sérovú tekutinu, a pripomínajú pustuly. Choroba sa považuje za bezpečnú pre ostatných po výskyte vyrážok na tele suchých kôr. Napriek tomu by ste mali byť opatrní a udržiavať odpočinok v lôžku až do úplného zotavenia. Neperte v horúcej vani.

 1. Aby sa zabránilo šíreniu choroby, všetci pacienti by mali mať veci na individuálne použitie, oddelene od svojich rodinných príslušníkov. Takisto pred zotavením by sa malo zabrániť hmatateľným kontaktom s príbuznými, deťmi a cudzími ľuďmi.
 2. V priebehu progresie ochorenia nemožno použiť kozmetiku (vrátane šampóny, kroviny a gély) kvôli možnej alergickej vyrážky a zhoršenie po šírenie vyrážky na tele. Môžete umývať v sprche nie viac ako 3 krát týždenne. Ak je to možné, radšej opustiť častý kontakt s vodou, pretože zvyk častého kúpania propaguje "šírenie" akné na tele.

Až do vzniku kôry na vredy sa odporúča používať len bavlnené prádlo. Keď klesnú pupienky, sérová tekutina, ktorá z nich prúdi pri kontakte s odevom, nespôsobí alergické reakcie, podráždenie a bolestivé pocity. Prirodzená bielizeň absorbuje všetku kvapalinu bez toho, aby spôsobila infekciu.

diéta

Počas liečby tak, aby sa prejavy znížili, dodržujte diétu, ktorá zahŕňa zvýšenie obsahu lyzínu. Toto mliečne a kyslé mliečne výrobky: tvaroh, fermentované pečené mlieko, jogurt, jogurt (lepšie nesladené). Jesť šalát z morského kale, je bohatý na jód. Uprednostňujte pokrmy z vtákov, zemiakov, vajec. Nezabudnite na čerstvú zeleninu a ovocie. V miernom množstve konzumujú strukoviny. Okrem toho, vezmite vitamíny A, E a C, pomôže to bojovať proti tejto chorobe.

Vydajte sa včas z tučných jedál, čokolády, kakaa, orechov a semien. Káva ráno nahraďte zeleným čajom. Zo zeleniny vylúčte paradajky.

Ako zabrániť chorobe a relapsu

Neexistuje žiadna jasná schéma na prevenciu herpesovej vyrážky na tele. Existuje očkovacia látka proti herpes zoster, ale pre jej zavedenie existuje množstvo kontraindikácií: alergia, tehotenstvo, akútne respiračné ochorenie.

Upraviť prácu imunitného systému pomôže špeciálne lieky - imunomodulátory, ktoré sú vymenované imunologom po výsledkoch vyšetrenia a špeciálnych testov.

Vychádzajúc zo skutočnosti, že sa vírus prejavuje v oslabenom organizme, veľkú pozornosť treba venovať zdraviu. Ak chcete posilniť imunitu, vezmite si to ako zvyk jesť správne a správne včas. Triedy vo fitness centre a posilňovni zlepšia zdravie. Sauna a sauna nebudú nadbytočné a zohrávajú pozitívnu úlohu pri prevencii herpesu. Žiadne zázračné drogy nemôžu konkurovať zdravému životnému štýlu.

Ktorý doktor liečí herpes na tele?

Výber špecialistu by mal byť založený na tom, kde sa nachádzajú herpetické erupcie:

 • s jednoduchým typom na perách je ísť k dermatológovi;
 • vyrážky na pohlavných orgánoch by mali byť dôvodom na kontaktovanie gynekológa alebo urológa;
 • na určenie vývoja herpesu pred očami bude schopný a bežný terapeut, ale pacient bude nevyhnutne poslaný na vyšetrenie oftalmológa;
 • umiestnenie vyrážok na tele v rôznych miestach (tvár, krk, kňaz) - musíte ísť na terapeuta.

Treba povedať, že pri zohľadnení charakteristík vývoja choroby sa všetci pacienti s touto diagnózou posielajú na konzultáciu s imunológom.

normalizovaný obal;normalizovaný obal;

-kategórie

 • 1000. Tip +1 (294)
 • Tipy pre všetky príležitosti (96)
 • Malé triky skvelého varenia (83)
 • Pre milenku poznámky (118)
 • Rozvoj (82)
 • Vývoj pamäti (48)
 • Tipy na záchranu života (12)
 • Časové riadenie (11)
 • Komunikačné zručnosti (9)
 • Čítanie rýchlosti (3)
 • Tanec (73)
 • Latina (26)
 • Zumba, tanec na chudnutie (15)
 • Go-Go (5)
 • Tanečné prvky (2)
 • Oriental dance (25)
 • FAQ (77)
 • Často kladené otázky (20)
 • LiRu (2)
 • Registrácia (5)
 • Memo (24)
 • Naši malí bratia (653)
 • Psy (35)
 • "Žijú ako mačka a pes" (25)
 • Moje zviera (5)
 • Zo života mačiek -1 (154)
 • Zo života mačiek-2 (35)
 • Zaujímavosti o mačkách (62)
 • Mačiatka (16)
 • Mačky (obrázky) (231)
 • Pre majiteľov mačiek (37)
 • Tieto pekné malé zvieratá (73)
 • V sieťach World Wide Web (326)
 • Hudobná zbierka (32)
 • Aký pokrok sa dosiahol. (8)
 • Chcem vedieť všetko (114)
 • Kreatíva (17)
 • Mýty a fakty (36)
 • Neviete si predstaviť, čo robiť (3)
 • Passion-Mordaste (44)
 • Úžasné - blízko! (14)
 • Showbiz (39)
 • Všetko o všetkom (39)
 • Život v radosti (648)
 • Live Easy (184)
 • Rituály, príbehy, znamenia (126)
 • Sviatky, tradície (97)
 • Money Magic (70)
 • Muž a žena (45)
 • Simoron (36)
 • Numerológia, horoskop (28)
 • Pre dušu (25)
 • Feng Shui (17)
 • Ezoterické (2)
 • Chystanie (1)
 • Svätyne (5)
 • ABC viery (99)
 • Zdravie (77)
 • Pomôžte sami (352)
 • Vlastná masáž podľa všetkých pravidiel (91)
 • Choroby (70)
 • Qigong, Tai Chi Quan, Taichi (60)
 • Akupresúra, reflexológia (38)
 • Starnutie nie je zábava? (26)
 • Tradičné medicína (9)
 • Korekcia videnia (5)
 • Východná medicína (1)
 • Žiť zdravo (132)
 • Tradičné lekárstvo (43)
 • Čistenie tela (39)
 • Posledná cigareta (24)
 • Izrael (143)
 • Mestá (34)
 • Zasľúbená krajina (10)
 • Užitočné informácie (4)
 • IzraVideo (19)
 • Fotoreportáže (11)
 • Jóga (210)
 • Jóga komplexy (123)
 • Jóga rieši problémy (43)
 • Cvičenia (30)
 • Asanas (9)
 • Jóga pre prsty (mudry) (7)
 • Tipy a triky (2)
 • Krása bez mágie (1130)
 • Gymnastika pre tvár, cvičenia (208)
 • Luxusné vlasy (132)
 • Krása v japončine, ázijské techniky (74)
 • Tajomstvo mládeže (54)
 • Masážna technika (24)
 • Pôvodná manikúra (20)
 • Cesta k lesklej kože (115)
 • Kozmetika (55)
 • Perfektný make-up (105)
 • Problémy (39)
 • Umenie byť krásnym (32)
 • Štýl (131)
 • Starostlivosť (317)
 • Varenie (766)
 • Pečenie (93)
 • Ozdoby (18)
 • Prvý kurz (12)
 • Etnická kuchyňa (6)
 • Dezert (52)
 • Občerstvenie (117)
 • Výrobky z cesta (83)
 • Jedlo sa podáva (50)
 • Maso (113)
 • Bič hore (31)
 • Nápoje (75)
 • Zelenina a zelenina (114)
 • Recepty (25)
 • Ryby a morské výrobky (34)
 • Šaláty (60)
 • Omáčky a korenie (8)
 • Pojmy (16)
 • Užitočné stránky (11)
 • Foto (8)
 • Photo Editors (3)
 • Stravovacie služby (7)
 • Užitočné odkazy (7)
 • Softvér (11)
 • V živote sa smeje. (132)
 • Video Funnies (33)
 • Zábavné obrázky (2)
 • Hračky (25)
 • Ó, tie deti. (27)
 • Prikusy (29)
 • Jednoducho skvelé! (15)
 • Jehla (208)
 • Pletenie (21)
 • Vyšívanie (11)
 • Oprava (3)
 • Urob si sám (82)
 • Vytvorte pohodlie (37)
 • Šitie (70)
 • Básne a próza (242)
 • Texty (149)
 • Príslovia (66)
 • Aforizmy, citácie (22)
 • Próza (4)
 • Okrídlené výrazy (1)
 • Perfektné telo (620)
 • Bodyflex, oxysize (120)
 • Pilates (37)
 • Aerobik (25)
 • Callanetika (21)
 • Milena. Fitness (18)
 • Posilňovňa (17)
 • Bodigransformácia (5)
 • Anatómia (1)
 • Rady (69)
 • Šport (video) (87)
 • Strečing (40)
 • Cvičenia (226)
 • Fotobanka (63)
 • Umelci (5)
 • Príroda (5)
 • Foto (16)
 • Fotografi a ich diela (31)
 • Kvety (8)
 • Photoshop (5)
 • Vyvolávame nadváhu (545)
 • Zachytený v strave (62)
 • Zákony výživy (117)
 • Máme žiť. (76)
 • HLS (16)
 • Produkty (73)
 • Inteligentne stráca hmotnosť (123)
 • Cesta k ideálu (102)

-video

-hudba

-Vyhľadávanie podľa denníka

-Odoberať e-mailom

-Pravidelné čítačky

Herpes na tele: jeho odrody, vlastnosti a liečba


Príčiny herpesu na tele

Herpes je najčastejším vírusom na Zemi, môže sa dostať do ľudského tela už v prvom roku života. Detská, na prvý pohľad neškodná choroba ovčieho kiahne je výsledkom infekcie herpesu. Príčinou ochorenia je vírus varicella zoster, jeho iný názov varicella zoster (Varicella Zoster). V prípade ovčieho kiahne sa na tvári a tele dieťaťa vyskytujú početné erupcie, vzhľad svrbivých pľuzgierov so sérovou tekutinou. Liečba je vždy účinná - kiahne sa utiahne a všetky nepríjemné príznaky zmiznú.

V skutočnosti vírus nezmizne nikde v tele. Rovnako ako väčšina DNA vírusov, pôvodca herpes sa usadil v nervovom systéme a je nemožné ho zbaviť. Vírus už nemôže rušiť človeka, ale keď sú ovplyvnené určité negatívne faktory, symptómy herpesu sa znova prejavia. Čo môže spôsobiť herpes na tele? Najčastejšie to je:

 • stres a pravidelné emocionálne preťaženie;
 • častá hypotermia alebo prehriatie tela;
 • infekčné ochorenia, oslabenie rezistencie tela;
 • exacerbácia chronických ochorení;
 • komplikovaný priebeh diabetes mellitus;
 • užívanie určitých liekov (napr. glukokortikoidných hormónov).

Najdôležitejším faktorom vo výskyte herpesu je oslabenie imunity, napríklad po chemoterapii, tehotenstve, transplantácii orgánov alebo infekcii HIV. Aj na faktor opakovaného prejavu choroby sa lekári odvolávajú na starší vek - herpes najčastejšie postihuje ľudí starších ako 50 rokov.

V prevažnej väčšine prípadov príčiny herpetických vyrážok na tele sú zníženie imunity pacienta a recidívy choroby, ktorú utrpel v minulosti, možno už dávno. Avšak primárna infekcia niektorými herpesvírusmi vedie k vzniku charakteristických vyrážok a vredov. Od toho istého konkrétneho typu herpesu, ktorému bola osoba nakazená, závisí charakter, rozmer a závažnosť prejavov vyrážok na tele.

Z viac ako 200 druhov herpesvírusov, najčastejšie u ľudí a schopných vyvolať vyrážku na tele, je šesť. Medzi nimi:

 1. Vírus herpes simplex prvého typu. V prevažnej väčšine prípadov je to ten, kto spôsobuje vyrážky na perách, nazývané populárne "chlad na perách". Keď ju preniesť do iných častí tela môže spôsobiť poškodenie a zápal v okolí očí - na očné viečka a obočie, pod nechty, v slabinách, v ústach, a vo veľmi zriedkavých prípadoch - na kožu do iných častí tela.
 2. Vírus herpes simplex druhého typu, veľmi blízko k predchádzajúcej, ale vo väčšine prípadov je lokalizovaný do rozkroku a výsledkom vyrážky na genitáliách, hrádze, zadok, stehná, a občas - v chrbte a nohách.
 3. Vírus kiahní, v priebehu primárnej infekcie, čo vedie k takmer všetky známe kiahne s bohatou, veľké a veľmi výraznú a vyrážka po celom tele, a v relapsu - Pásový opar je charakterizovaný lézií na koži, na bokoch batožinového priestoru, alebo späť.
 4. Vírus Epstein-Barr, čo spôsobuje infekčnú mononukleózu. Vo svojej typickej forme táto choroba nespôsobuje kožné vyrážky, ale použitie antibiotík pri liečbe paralelných ochorení takmer vždy spôsobuje vyrážku na tele.
 5. cytomegalovírus, veľmi časté v ľudskej populácii. Je pomerne zriedkavé a len so slabou imunitou vedie ku kožným léziám.
 6. Vírus typu Herpes simplex typu 6, čo vedie k rozvoju pseudo-začervenania. Hlavným a hlavným príznakom tejto choroby je len rozsiahla vyrážka po celom tele, zvyčajne u dojčiat, veľmi podobná tej, ktorá má typickú ružienku.

Výpady na tele sú tiež charakteristické pre hrozivé exotické opičieho oparu, veľmi zriedkavo sa prenáša na ľudí, ale v prípade infekcie, ktorá často vedie k smrti.

Snáď najväčšie nepríjemnosti pre človeka spôsobujú herpes na tele, alebo, ako sa stále nazývajú, šindle. Pacient sa zaoberá nielen estetickými problémami, ale aj sprievodnou malátnosťou. Časté symptómy ochorenia sú:

 • Charakteristická vyrážka na tele. Vyrážky sa objavujú vo veľkom počte, vyzerajú ako zhluky bublín naplnené čírou tekutinou. Niekedy sa ostrovčeky vyrážky môžu zlúčiť do jedného veľkého miesta a zaberajú veľkú časť tela. Koža vedľa vyrážok sa stáva červenou alebo ružovou farbou. Po 3-4 dňoch od začiatku vyrážky sa vezikuly roztrhajú a na ich mieste sa tvoria vredy. Následne sú pokryté kôrou a po uzdravení vredov na koži sú jasné škvrny.
 • Bolestivosť kože, precitlivenosť. Bolesť v mieste erupcií je vysvetlená skutočnosťou, že vírus žije v nervovom systéme a šíri sa pozdĺž nervu. Bolestivosť pri dotyku, trenie postihnutých oblastí môže trvať až do úplného vyliečenia vredov (od 12 dní do mesiaca).
 • Slabosť, horúčka, mierne zimnice môžu byť aj tele herpesu na tele.
 • V zriedkavých prípadoch sa môže objaviť vyrážka bez bolesti, alebo naopak - herpes na tele sa deklaruje len bolestivé časti kože, bez príznakov akýchkoľvek vyrážok.
 • pásový opar sa môže objaviť nielen na tele, ale aj na tvári - na nos, viečka. K symptómom ochorenia sa pridá svrbenie, ktoré sa vypaľuje na mieste vyrážok.

Menej často sa herpes na tele môže prejaviť inými príznakmi, ako sú:

 • slabosť svalov v oblasti vyrážky;
 • silná bolesť hlavy a závrat;
 • nevoľnosť a vracanie;
 • strata alebo zmena chuti a zápachu;
 • teplota a silné zimnice;
 • mdloby.

Podobné znaky hovoria o komplikovanom priebehu choroby, bez toho, aby bola v takejto situácii potrebná lekárska pomoc. Zvlášť nebezpečný je výskyt týchto príznakov u detí.

Herpes na tele, spôsobené vírusom herpes simplex, má mnoho charakteristických vlastností, ktoré uľahčujú rozpoznanie.

Vyrážka spôsobená vírusom herpes simplex je veľký počet malých vodnatých vezikúl, najprv priehľadný a keď sa choroba vyvíja belavý odtieň.

V závislosti od spôsobu infekcie a miesta primárneho vstupu vírusu do tela môžu byť vyrážky lokalizované rôznymi spôsobmi:

 • na perách.
 • Na pohlavných orgánoch, v slabín, niekedy - vo vagíne u žien alebo na povrchu konečníka u pacientov oboch pohlaví.
 • Na zadku, najčastejšie v prípade infekcie genitálnymi herpesmi počas análneho sexu.
 • V oblasti očí vrátane spojovky, čo spôsobuje herpetickú konjunktivitídu.
 • Pod nechtami alebo v kožičke. V tomto prípade sa choroba nazýva herpetický panaricium.
 • Na krku, tvári alebo ušiach športovcov zapojených do kontaktných športov. Takáto porážka sa nazýva "zápasový herpes" a okrem vyrážok sa vyznačuje príznakmi horúčky a horúčky.
 • Na spodnej strane vlasov, čo spôsobuje nadmerné lupiny a trvalé svrbenie na pokožke hlavy.
 • V záhyboch kože - na lakte, pod kolenami, na bruchu, tvoria poškodenie podobné poškriabaniu. Táto forma je typická pre pacientov s oslabenou imunitou alebo pre vyjadrené imunodeficiencie.
 • Vo forme ekzemopodobnyh vredov po celom tele u ľudí trpiacich dermatitídou.

Je potrebné poznamenať, že okrem prvých troch situáciách, všetko ostatné sú zriedkavé. Vyrážky na pery a genitálie sú skutočnou pohromou pre ľudí nakazených vírusom herpes simplex, v mnohých prípadoch sa pravidelne objavuje v chladnom období a spôsobuje nielen zhoršenie vzhľadu, ale aj niektoré z - niekedy veľmi vážny - komplikácie.


Kuracie kiahne a šindle

Varicella zoster vírus (varicella zoster vírus) má vplyv na väčšinu prípadov detí mladších ako 8 rokov, čo je dobre známy ovčie kiahne. Rovnako ako všetky ostatné herpesvírusom, mu nedáva úplné vylúčenie z tela, takže infekcia v nervovom tkanive, a s oslabením imunity v každom veku môže spôsobiť pásový opar.

Pri veľmi ovčie kiahne sú vyrážky na tele dobre identifikované a spôsobujú vážne utrpenie pacientovi. Takmer vždy sú bolestivé a spôsobujú svrbenie, pri čistení sa menia na malé rany a rany, ktoré sú ešte bolestivejšie a sú vstupnou bránou k prenikaniu ďalších infekcií do tela.

Okrem toho, ak sa na konci priebehu ochorenia vyrážajú sami, nezanechávajú stopy na koži, potom keď sú poškriabané, po uzdravení sa premenia na liečivé jazvy.

Výpady s ovčím kiahňam sa šíria po celom tele. Najprv sú jednoduché ružové škvrny, z ktorých niektoré sa neskôr zmenia na papuly s priehľadnou tekutinou. Spravidla sa objavujú dva až tri týždne po infekcii.

Na konci primárneho akútneho vyrážka prechádza úplne, ale v budúcnosti s oslabením imunity, objaví sa v inej forme, a s inou sadou príznakov zvanej šindle alebo herpes zoster. Jeho hlavné funkcie sú:

 • malé poškodenie. Často ide o škvrnu s ružovou svrbivou léziou s veľkosťou kože.
 • Jednostranná porážka tela. Vyrážka sa objaví buď na pravej strane, alebo na ľavej strane, na jednej strane na chrbte, ramenách, krku, menej často - na rukách a nohách.
 • Nedostatok vezikúl. Vyrážky sú rovnako ako kožné lézie.

Pásový opar je nebezpečné, pretože pri silnom prúde môže spôsobiť vážne komplikácie, av mnohých prípadoch zanecháva postherpetickej neuralgie, čo sa prejavuje v silnej bolesti v vyrážka webov, neprechádzajú cez týždne, mesiace či dokonca roky.

Viac o kiahňovej kiahni a šindle


Pediatric Roseola: Príznaky a nebezpečenstvo

Toto ochorenie najčastejšie postihuje deti a je charakterizované hojnými erupciami celého tela, podobnými ako rubeola. Predchádza ich príznaky horúčky a komplikácie môžu byť konvulzie u dieťaťa a rozvoj meningitídy alebo encefalitídy.

Samotné vyrážky s pseudokrómom pripomínajú vírus herpes simplex, ale sú husto zoskupené a majú červenú farbu. Nepôsobia tak silné svrbenie, ako vyrážka s kiahňou, ale stále spôsobujú, že dieťa trpí. Prejdite sami bez ďalšej liečby počas 4-7 dní.

Viac informácií o detskej ružole (náhle exantém)


Povaha vyrážky na tele pri infikovaní vírusom Epstein-Barr a cytomegalovírusom

Pre infekciu oboch vírusov kožné vyrážky nie sú typické príznaky. Zvyčajne, cytomegalovírus u pacientov so všeobecne asymptomatická, ale keď oslabená imunita spôsobuje mononukleózu, symptomaticky veľmi podobný infekčná mononukleóza, keď infekcia vírusom Epstein-Barrovej.

Kožné vyrážky na tieto ochorenia sa niekedy prejavujú pri používaní antibiotík pre pacientov. Treba poznamenať, že antibiotická liečba žiadnej z týchto ochorení nebude fungovať, pretože všetky tieto lieky sú zbytočné v boji proti vírusom. Avšak v zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť mononukleóza a syndróm podobný mononukleóze na pozadí iných ochorení, proti ktorým sa používajú antibiotiká.

Vyrážka v týchto prípadoch nie je veľmi zrejmá, častejšie - na bokoch, bokoch a v oblasti pohlavných orgánov. Je to zriedka bolestivé a takmer vždy nastane v priebehu niekoľkých dní.


Diagnóza rôznych typov herpesu na znakoch prejavov na tele

Podľa povahy vyrážok na tele, načasovania a sprievodných symptómov sa herpesvírusové infekcie navzájom značne líšia, len v niektorých prípadoch ponechávajú neistotu a možnosť chyby.

Ak je vyrážka lokalizovaná v pomerne malých oblastiach tela - povrch pery, viečka, kožičky nechtov - môžete hovoriť o jednoduchom herpes. Jeho zjavné rozdiely sú transparentnosť alebo bledosť samotných bublín.

Rovnaké priehľadné alebo biele bubliny, ale objavil sa na genitáliách, slabinách alebo stehná uviesť vírus herpes simplex, genitálny ale jeho forme.

Ak sa podobné farebné vyrážky šíriť po celom tele bez väzby na oblasti genitálií, ale keď sa pozoroval nárast lymfatických ciev, môžu podozrenie mononukleózu alebo cytomegalovírus. Rozlišovať ich od seba je dosť ťažké, a preto je potrebné uchýliť sa k špeciálnym laboratórnym metódam diagnostiky.

Červené vyrážky často naznačujú buď ovčie kiahne alebo detskú ružičku. V prvom rade sú samotné papuly odpojené a deti prakticky všetkých vekových skupín sú postihnuté. Druhá je špecifickejšia pre novorodencov a deti do 2 rokov. Okrem toho je ružovka charakterizovaná prakticky nepretržitým pokrytím rozsiahlych častí tela vyrážkou.

Najpresnejšiu diagnózu však možno vykonať len pomocou špeciálnych laboratórnych metód. V každom prípade je diagnóza na ďalšie ošetrenie by malo byť obmedzené na vyškolených lekárov, as pokusy o self-diagnóza často končí v omyle, a v dôsledku toho zlého, neúčinné a dokonca nebezpečné, aby sám si naordinovať liečbu.


Čo je nebezpečné pre herpes na tele?

Okrem vyrážok na tele sa všetky herpesvírusy vyznačujú pravdepodobnosťou vzniku vážnych komplikácií. Medzi nimi:

 • herpetická cystitída, prostatitída, rektálne trhliny, herpetická uretritída - s genitálnymi herpes
 • myokarditída, encefalitída, pyodermia - s kiahňou kiahňou a šindľami
 • zápalu a poškodenia vnútorných orgánov pri cytomegalovírusovej infekcii u ľudí s imunodeficienciami
 • vývoj nádorových nádorov v dôsledku infekcie vírusom Epstein-Barr
 • encefalitíde a meningitíde u detí s pseudo-začervenaním.

Avšak komplikácie herpesu sú najnebezpečnejšie, keď sa herpetická vyrážka objaví u ženy počas tehotenstva. V závislosti na ochorení, gestačný vek, v ktorom bolo vyrážky, a charakter infekcie po takých erupcií z matky na plod môže byť ovplyvnená vírusov s rôznymi poruchy, ďalší vývoj, až do smrti a potratu.

Po pravde povedať, že sa to stane veľmi často, ale pravdepodobnosť, že núti lekára, aby udržať prehľad o všetkých oparu u tehotných žien, a prijať vhodné opatrenia v čase.


Liečba herpesu na tele: lieky a metódy

Liečba herpesu na tele závisí od vírusu, ktorý spôsobil vyrážku. Použitie špeciálne dostatočne silných liekov je odôvodnené len v prípade, že sú možné závažné komplikácie v dôsledku vývoja infekcie. Typicky sa to vyskytuje u infikovaných tehotných žien, ľudí s imunodeficienciou a neonatálnych infekcií.

Skupina liekov na liečbu je špecifická pre každý vírus:

 • keď vyrážky spôsobené vírusmi herpes simplex a s kiahňou neštovicami sú najprv špecifické ľudských imunoglobulínov vo forme injekcií alebo antivírusových liekov Acyclovir, valaciklovir a panavir. Imunoglobulíny sú optimálnym spôsobom liečby vo všetkých prípadoch, pretože nemajú toxické vlastnosti a sú plodu neškodné pre tehotné ženy. Antivírusové lieky sa neodporúčajú používať tehotné ženy, pretože môžu vykazovať mutagénne vlastnosti. Avšak v niektorých prípadoch môže lekár predpísať ich použitie, ale v znížených dávkach. Valacykloviru je teraz považovaná za najúčinnejší zo všetkých troch antivirotík ako schopných potláčať proliferáciu dokonca aj tie kmene vírusu, ktoré sú neúčinné proti acyklovir a Panavir.
 • Vyrážky s mononukleózou a syndrómom podobným mononukleóze nevyžadujú určenie akejkoľvek liečby, ale naznačujú potrebu prestať používať antibiotiká.
 • Pri pseudokorekcii je potrebná iba starostlivá úľava z príznakov horúčky u dieťaťa. Samotná vyrážka prechádza bez toho, aby zanechala stopu niekoľko dní, počas ktorých musí dieťa zabezpečiť mier a prísne odpočinok na lôžku.

Samotné vyrážky a hlavne vredy na ich mieste sa môžu liečiť rôznymi masťami na zníženie bolesti a svrbenia. S ovčím kiahňam môžete na to použiť zelenku a jód. Herpes simplex erupcia v premazať rešetliaky olejom alebo aloe alebo Panavir tetracyklín-gélu alebo masti, aby sa zabránilo šíreniu vírusu po prasknutí bublín.

Deti staršie ako 5 rokov a dospelí so zistenou recidívou herpesu môžu užívať interferónové lieky na zlepšenie imunity. Takýto krok je však oprávnený iba v prípade vážnych možných následkov choroby, pretože tieto lieky majú určité vedľajšie účinky.

Súvisiace väčšina vyrážky na tele s herpes infekcie príznakmi - horúčka, zažívacie poruchy - uvoľniť iba vtedy, keď dosiahnu vysoký stupeň expresie. Predtým, každý z týchto príznakov je nevyhnutný pre telo ako podpora v boji proti vírusu.

Mnoho pacientov trpiacich zákerným vírusom sa zaujíma o otázku - je herpes nákazlivý? Odpoveď je jednoznačná - áno, je to nákazlivá. Herpes vírus sa môže prenášať metódami na palube, pohlavným stykom alebo kontaktom s domácimi. Treba poznamenať, že vírus je extrémne stabilný vo vonkajšom prostredí - pri normálnej teplote môže patogén prežiť 24 hodín, zmrazenie na -70 ° C zabíja patogén až po niekoľkých dňoch. Iba vystavenie extrémne vysokým teplotám (nad 55 ° C) má negatívny vplyv na patogén.

Prvá infekcia herpesom sa vyskytuje veľmi skoro a toto, ako sa už uviedlo, sa prejavuje ovčím kiahňam. Po zotavení pacient má už určitú imunitu voči chorobe, takže ďalšie exacerbácie herpesu sú pravdepodobné, ale pokračujú v miernom stave. Je to oveľa nebezpečnejšie, aby si herpes v dospelosti, napríklad s nechráneným sexom. V tomto prípade je herpes asymptomatický, dá sa identifikovať až po niekoľkých špecifických testoch. Veľmi často sa vírus prenáša počas tehotenstva na dieťa od matky intrauterinnou metódou.

Počas exacerbácie je herpes obzvlášť nebezpečný, avšak pravdepodobnosť infekcie je iba v počiatočnom štádiu - zatiaľ čo sa vytvárajú bubliny. Keď sa vyrážka premení na vredy, šindle sú menej nebezpečné. Počas exacerbácie herpesu na tele je pre pacienta dôležité dodržiavať pravidlá osobnej hygieny - mať osobný uterák, posteľ a spodnú bielizeň. Pokiaľ je to možné, je potrebné zredukovať všetky hmatové kontakty s deťmi a staršími osobami, ako aj s tými, ktorí ako dieťa netrpeli ovčím kiahňam.