Hlavná

Kliniky

Prípravky na liečbu herpesu. Lepšie sa liečiť herpes.

Herpes je jednou z najbežnejších vírusových ochorení. Táto choroba s výraznou symptomatológiou spôsobuje veľa problémov osobe. Je nevyliečiteľná, ale účinné antivírusové lieky dokážu odstrániť vonkajšie prejavy, znížiť svrbenie a bolesť.

Ako liečiť herpes

S vzácnymi vyrážkami sa môžete dostať so zvyčajnými krémami. Ak prejdú herpetické vezikuly rýchlo a bez následkov, potom je táto možnosť liečby optimálna. Ak časté recidívy a každý prejav herpesu vedie k zvýšeniu teploty a dokonca horúčke, je to nevyhnutné integrovaný prístup.

opar - vírusové ochorenie, potom je potrebné bojovať proti vírusu. Preto sa primárne používajú protivírusové lieky rôznych foriem. Ale ochorenie sa prejavuje miestnym alebo všeobecným znížením imunity, na prevenciu a liečbu liekov potrebných na imunitu proti herpesu.

Ak človek vie o svojej tendencii k herpetickým prejavom s najmenšou indispozíciou alebo ochladením, účinnými liekmi na prechladnutie pre neho sú tie, ktoré kombinujú antivírusové a imunostimulačné účinky.

Formy liekov

Choroba je spôsobená 8 vírusmi. V závislosti od toho, aký typ vírusu choroba spôsobila, vyberte liek z herpesu. Vo forme môžu byť masti alebo tablety. Ak sú herpetické vezikuly lokalizované, potom pre ich liečbu existuje dostatok lokálnych prípravkov, to znamená masti a pre viacnásobné prejavy bez tabliet, ktoré nemôžete urobiť. Tiež sa používajú perorálne lieky, ak sa herpes prejavuje nielen vonkajšími vyrážkami, ale aj horúčkou. Tableta odobratá včas zabraňuje vzniku viditeľných vredov na perách alebo na tele.

Lokálna príprava proti herpesu pôsobí dostatočne rýchlo. masť:

 • vysuší bolesť;
 • zmierňuje svrbenie a bolesť;
 • zabraňuje vzniku nových bublín.

Okrem masti a tabliet je tiež známe intravenózne podávanie antivirotík.

Najúčinnejšie antivírusové lieky

Existuje niekoľko hlavných liekov, ktoré ovplyvňujú herpes vírus.

acyklovir

Prvý liek z herpesu s preukázanou účinnosťou, sa vydáva pod týmto názvom, ako aj pod značkou Zovirax. Na svete sa vyrába veľké množstvo generík acyklovíru. Toto sú antivírusové lieky proti herpesu, Vivorax, Atsigerpin, Virolex, Lizavir, Medovor a iné. to Používa sa na zmiernenie symptómov herpes typu 1, šindle a ovčie kiahne. Produkované vo forme tabliet a masti sa podávajú tablety 200, 400 alebo 800 mg účinnej látky. Pripravia sa tiež prášky na prípravu injekcií. Zásluhy acykloviru a prípravkov založených na ňom sú nízku toxicitu a účinnosť pri liečbe herpes simplex typu 1.

Používanie acykloviru: tablety by sa mali začať užívať už pri prvých príznakoch - s brnenie a svrbením v oblasti pier. Vezmite 1 tabletu päťkrát denne. Liečba je zvyčajne dostatočná na päť dní užívania lieku. Ak sa objavujú vredy, je vhodné pridať acyklovir vo forme masti na liečbu. Ak po piatich dňoch vonkajšie prejavy neklesli, svrbenie pretrváva, môžete pokračovať v užívaní drogy, ale odporúčame konzultovať s lekárom a prípadne vybrať inú drogu.

Vedľajšie účinky: kožné vyrážky, bolesti hlavy, ospalosť, ťažkosti s dýchaním, tráviace ťažkosti. Ak sa takéto príznaky prejavia, liek sa musí prerušiť.

Upozornenie: Acyclovir je kontraindikovaný u detí, rovnako ako u tehotných žien a laktácie.

valacykloviru

Antivírusová látka proti herpesu vo forme tabliet, ktorá sa dostáva do ľudského tela a premenila sa na acyklovir. Používa sa na liečbu herpes simplex, šindľov, zabraňujúcich cytomegalovírusu. Pôvodná príprava valacikloviru - Valtrex, generík - Valwihr, Vałlogard. Valaciklovir sa lepšie absorbuje v tele, čo znamená, že je potrebných menej tabliet.

Použitie valacikloviru: Keď sa herpes zoster užíva 1000 mg trikrát denne počas jedného týždňa. S jednoduchým herpesom sa 500 mg lieku užíva dvakrát denne do 5 až 10 dní.

Odporúča sa užívať valaciklovir, aby sa zabránilo infekcii genitálnymi herpesmi počas sexuálnych činov. Infikovaný partner má užívať liek (500 mg) tri dni pred údajným činom s nepravidelným sexuálnym životom alebo trvá celý rok jednou tabletu každý deň s pravidelným sexuálnym životom.

Vedľajší účinok: často s podávaním tejto drogy, ľudia trpia bolesťami hlavy a nevoľnosťou.

Upozornenie: Prípravky na báze valacikloviru sú kontraindikované u ľudí s poškodením funkcie obličiek.

famciklovir

Dobrý liek na herpes v tabletovej forme, vo forme krému, sa tento liek nazýva penciklovir. Ďalej je liek dostupný pod menom Famvir. Účinné proti genitálnymu herpesu, šindľovému šlachu a cytomegalovírusu. Je považovaný za účinnejší liek, má dlhodobý účinok, zostáva v bunkách až 12 hodín po prvom príjme, čo znamená, že účinne potláča vírus a zabráni jeho šíreniu. Famciclovir potláča všetky známe formy vírusu herpes simplex. Vyrába sa v tabletách 125, 250 a 500 mg.

Aplikácia famcikloviru: užite 500 mg trikrát denne. Dávkovanie a počet dávok sa musia dohodnúť s lekárom, pretože liek má toxický účinok na telo.

Vedľajší účinok: poruchy tráviaceho systému, kožné vyrážky, depresia. Liečivo je považované za toxické a neodporúča sa na jeho samostatnú administráciu.

panavir

Antivírusové lieky proti herpesu tiež vyvíjajú ruskí výrobcovia. Príkladom je Panavir - širokospektrálnej drogy, ktorá pomáha pri rôznych typoch herpesu, vrátane genitálnych, šindľových, ophthalmoherpes (herpes eyes).

Vyrobené v nasledujúcich formách:

 • ampulky s injekčným roztokom;
 • gél;
 • sex-spray.

Účinná látka je extrakt zo zemiakových výhonkov. Liek má protizápalový a hojivý účinok. Okrem toho chráni bunky tela pred vírusmi a tiež zvyšuje odolnosť voči infekciám. Je považovaná za antivírusovú aj za imunomodulačnú látku.

Aplikácia lieku Panavir: 5 ml roztoku sa podáva intravenózne dvakrát v intervale 48 hodín. V prípade potreby opakujte kurz v priebehu mesiaca.

Pozor: počas laboratórnych testov neboli vedľajšie účinky lieku Panavir identifikované, môže sa však vyskytnúť individuálna intolerancia.

Masti, krémy a gély z herpesu

Čo je lepšie od herpes - masti alebo pilulky? Mnohí z nich majú tendenciu tomu veriť Masti a gély sú pre telo menej škodlivé, ako tablety, keďže sa aplikujú iba na postihnuté miesto. Navyše mastí nielen potláčajú účinok vírusu, ale prispievajú aj k hojeniu postihnutej oblasti kože. Preto sú vonkajšie herpes prípravky na liečbu prezentované v lekárňach vo väčšom sortimente ako tablety a injekčné roztoky.

Najefektívnejšie externé lieky proti herpesu:

Zovirax - masť na báze acykloviru sa úspešne použila na liečbu a prevenciu herpesu na perách. Aplikuje sa v kruhových pohyboch až na päťkrát denne do herpózových liekoviek, je potrebné udržiavať interval najmenej 4 hodiny. Riaďte sa ranou predtým, ako je pokrytá chrastavou, alebo ju jednoducho vložte do sucha. Zovirax je dobre absorbovaný a dostatočne účinný, avšak nemusí byť užitočný pre niektoré kmene vírusu herpesu. Liečivo je bezpečné, ale môže spôsobiť alergickú reakciu vo forme kožnej vyrážky vedľa postihnutej oblasti.

acyklovir - ruský analóg lieku Zovirax, od ktorého sa líši v zložení pomocných látok a nižšiu cenu. Používa sa rovnako ako Zovirax.

Vivoraks - krém na báze acyklovir sa používa na liečbu jednoduchého a genitálneho herpesu, ako aj šindľov. Aplikuje sa na postihnuté oblasti 10 dní päťkrát denne v intervaloch 4 hodiny. Krém na slizniciach nie je žiadúci. Krém s dlhodobým používaním spôsobuje vysušenie alebo odlupovanie kože.

Fenistil Pencivir - krém na báze pencikloviru, účinný proti herpesu na perách. Môže sa používať od 12 rokov. Aplikuje sa na postihnutú oblasť každé dve hodiny. Môže sa použiť na zabránenie výskytu herpetických vezikúl - s prvými príznakmi. Krém môže spôsobiť pálenie a znecitlivenie pier.

bonafton - masť na liečbu herpetickej keratitídy, jednoduchého a herpes zoster, herpetickej stomatitídy. Na rozdiel od iných mastí je možné aplikovať na sliznicu. V herpetických očiach sa masť umiestňuje za očné viečka 3 až 4 krát denne. V tomto prípade môžete pocítiť pocit pálenia, ku ktorému dôjde po 5 minútach. Keď je masť na pery z herpesu aplikovaná 2 až 3 krát denne, s léziami pohlavných orgánov - až 6 krát denne. Táto masť sa môže použiť pri liečení detí, ale nie viac ako 0,025 gramu na aplikáciu.

Viru-Merz Serol - krém na báze tromantadínu. Vysychá dobre herpetické vezikuly, pomáha pri šindeloch a kiahní, zmierňuje pálenie a svrbenie. Krém sa aplikuje až päťkrát denne.

panavir - gél na báze hexózového glykozidu, ktorý sa aplikuje na oblasti postihnuté oparom až päťkrát denne. Kurz trvá 5 dní, v prípade potreby môže trvať až 10 dní. Gél pomáha s jednoduchým a genitálnym herpesom, s herpes zoster a očné mäkkýše.

Oksolinovaya masť - 1% alebo 2% účinnej látky v kompozícii, aplikované 3 až 4 krát denne počas 3 až 5 dní.

Helepin - 1% masť sa používa na liečbu očných zápalov a 5% masť sa používa na liečbu genitálnej a herpes zoster. Použiť 2 až 6 krát denne. Liečba môže trvať až 4 týždne.

Okrem týchto liekov existuje na trhu aj veľa druhov indického a ruského pôvodu. Táto masť je založená na acyklovíru - Gervirax, Atsigerpin, Gerperax a ďalšie.

Pomocné prípravky

Prípravy s herpes by nemali mať len nielen antivírusový, ale aj liečebný účinok. Ak tablety, masti a krémy uvedené vyššie nie sú postačujúce, používajú pomocné prostriedky:

 • panthenol a iné krémy na jeho základe - stimulujú obnovu tkanív, vďaka nim sa hojenie rán rýchlejšie vyskytuje;
 • morský rakytníkový olej a na nej rôzne liečivá, napríklad Hyporamin - urýchľuje hojenie herpetických vezikúl;
 • šípkový olej - tiež stimuluje regeneráciu tkanív, je bezpečná a nespôsobuje nepríjemné pocity pri nástupe na sliznicu.

Nešpecifické lieky proti herpesu

Z prejavu herpesu pomáhajú nielen lieky špeciálne určené na tento účel, ale aj veľmi neočakávané prostriedky. Napríklad, korvalol proti herpesu je dobre známy a veľmi účinný prostriedok. Kapky alebo zbité tablety niekoľkokrát denne namazávajú postihnuté miesto. Účinok je spôsobený obsahom alkoholu a mätového oleja v korvalole, má antiseptický účinok a zmierňuje edém. Antivírusové pôsobenie nemá Corvalol, takže so silným prejavom herpesu to nepomôže.

Ďalším pôvodným liekom je peroxid vodíka, ktorý funguje aj ako antiseptikum. Ona, podobne ako Corvalolus, môže zastaviť výskyt vredov, ale na ich úplné vyliečenie je lepšie používať antivírusové lieky širokého rozsahu.

Ako liečiť šindle

Šindle - druh herpesu. Z iných lišajníkov spôsobených hubami sa líši v tom, že sú spôsobené herpes vírusmi. Lieky na liečbu vypadávania vlasov u ľudí, ak hovoríme o opradení, sa používajú rovnako ako na liečbu herpes simplex.

Prípravky na zbavenie herpes zoster:

Nejúčinnejší pre herpes zoster alebo lišejníky je Famvir. Toto liečivo je účinné proti kmeňom vírusu rezistentného na Acyclovir. Famvir sa užíva počas týždňa na 500 mg trikrát denne, po týždni sa dávka zníži na polovicu.

Ako acyklovir aj valaciklovir môžu byť účinné. Okrem tabliet stojí za použitie masti. Používajú sa na postihnuté oblasti až päťkrát denne pred otvorením vezikúl a vysušením vredov. Výber lieku je najlepšie zverený lekárovi, keďže každá droga má svoje vlastné kontraindikácie. Lieky proti liškám majú negatívny vplyv na pečeň, takže samotná liečba je kontraindikovaná.

Lishay dáva pacientovi veľa nepríjemností. Koža svrbenie, svrbenie, človek je v bolesti. Ak chcete uvoľniť nepohodlie odporúčame použitie liekov proti bolesti, napríklad Baralgin, analgetiká (ibuprofén, naproxén, atď.), Rovnako ako upokojujúci prostriedky a dokonca aj lieky.

Ak lišajník prijal gangrenóznu formu, antibiotiká sa pridávajú do režimu, vrátane mastí, ktoré obsahujú erytromycínu a tetracyklínu.

Dôležité: kortikosteroidy sa nepoužívajú na liečbu herpes zoster a imunosupresíva sa počas liečby zrušia počas trvania liečby!

Vlastnosti používania antivírusových liekov

Nepoužívajú sa antivírusové lieky na laktáciu a tehotenstvo. Môžu mať teratogénny účinok na plod a môžu sa prenášať cez materské mlieko.

Antivírusové lieky a alkohol sú nekompatibilné. Používa sa na liečbu herpesových liečiv má toxický účinok na pečeň, ktorý je posilnený v kombinácii s alkoholom. Počas trvania liečby je potrebné upustiť od alkoholu.

Imunomodulačné lieky

Herpes vírus je v ľudskom tele po celý život. Nemožno ho odstrániť, ale môžeme zastaviť len škodlivé účinky na telo. Ak niekto netrpí systémovými ochoreniami, vedie zdravý životný štýl, nezachycuje a opotrebenie nefunguje, potom herpes ho nemôže obťažovať. Ale ak je telo oslabené, herpes retsedivy môže byť časté. Aby sa tomu zabránilo, rovnako ako na rýchle vyliečenie prejavov herpes sú predpísané imunomodulačné lieky.

Najbežnejšie imunitné prípravky pre herpes, ktoré sa úspešne používajú v lekárskej praxi:

 1. polyoxidonium - normalizuje imunitu, odstraňuje toxíny (čo je dôležité pri používaní toxických antivírusových liekov na liečbu herpesu), je k dispozícii vo forme sviečok, tabliet a prášku na injekciu, môže byť použitý pri liečbe detí.
 2. Likopid - zvyšuje imunitu, uvoľňuje sa v tabletách s dávkou 10 a 1 g, dokonca aj novorodené deti môžu liečiť.
 3. Derin - zvyšuje imunitu, zlepšuje regeneráciu tkanív, nemá vedľajšie účinky.
 4. interferóny (Wiferon, Genferon, Hyaferon a ďalšie) sú vyvinuté v ľudskom tele, lieky na ich základe "stimulujú" imunitný systém a umožňujú účinnejšiu kontrolu vírusov. Viferon proti herpesu je účinný, pretože je imunomodulačný aj protivírusový liek.

Imunomodulačné lieky na herpes by mali byť predpísané lekárom. Samostatné a nesystematické podávanie týchto liekov v najlepšom prípade neprinesie žiadny prínos a v najhoršom prípade spôsobí nenapraviteľné poškodenie imunitného systému.

Čo je lepšie od herpesu

Takže na liečbu herpesu je potrebná kombinácia antivírusových a imunomodulačných liečiv. Antivirotiká rastlinného pôvodu a syntetické zastaviť negatívny dopad herpes vírusu v tele, zmiernenie negatívnych prejavov - sušené bubliny stimulujú hojenie vredov a zabrániť šíreniu viditeľných lézií. Imunomodulátory naopak umožňujú telu rýchlejšie a ľahšie zvládnuť túto chorobu.

Samošetrenie herpesu sa neodporúča. Je účinný a bezpečný len pri jediných a zriedkavých erupciách na perách. V závažnejších prípadoch musíte vidieť lekára, ktorý si zvolí najefektívnejšiu liečbu oparu.

Najlepšie antivírusové lieky proti herpesu

Na liečbu herpesu treba dôkladne pristupovať, uprednostňovať preukázané protivírusové lieky. Herpes vírus sa objaví na tele s bolestivými vezikuly. So zníženou prácou imunitného systému tela sa znova a znova objavujú rany, ktoré človeku spôsobujú obrovské nepohodlie.

Farmaceutický trh doposiaľ ponúka širokú škálu liekov na liečbu herpesu vo forme tabliet vo forme masti, injekcií, sviečok atď. Stojí za zmienku, že neexistuje taký nástroj, ktorý by úplne zbavil telo vírusu o 100%. Antivírusové lieky na herpes pomáhajú eliminovať príznaky ochorenia a urýchľujú nástup fázy remisie.

Použitie liekov nielen zbavuje bolestivé symptómy ochorenia, ale je tiež dobrým prostriedkom na prevenciu recidívy. Väčšina pacientov preferuje lieky s imunomodulátormi, ktoré majú nielen anti-herpetický účinok, ale tiež zlepšujú odolnosť organizmu voči pôsobeniu vírusu.

Prostriedky proti oparu by mali byť predpísané lekárom.

Herpes pilulky na tele

Liečba herpesu s antivírusovými tabletami úplne nezbavuje herpesvírus, ale pomôže zmierniť symptómy a urýchliť proces hojenia postihnutého tkaniva. Užívanie tabliet sa týka lokálnej liečby. Včasné užívanie tabliet pomôže zabrániť vzniku bolestivého vyrážok a iných nepríjemných symptómov.

Pre dosiahnutie čo najlepšieho výsledku je predpísané podávanie antivírusových a imunomodulačných liekov. Pri penetrácii do buniek infikovaných vírusom blokujú aktívne zložky lieku replikáciu vírusu. Imunitný systém im v tom pomáha. V dôsledku toho vírus už nie je schopný reprodukovať.

Napriek vysoko efektívnemu výsledku sa lieky tejto skupiny majú užívať s mimoriadnou opatrnosťou a iba podľa odporúčaní ošetrujúceho lekára. Nedostatočné používanie môže spôsobiť obrovské poškodenie zdravia.

Antivírusová skupina liekov

Antivírusové tablety sa používajú na odstránenie herpetických vyrážok na slizniciach a pokožke. Môžu sa použiť ako liek na herpes na perách, telo, genitálie.

Inhibuje vírusy herpes simplex, šindle, ovčie kiahne, EBV. Používa sa ako liečba infekčných ochorení spôsobených vírusmi vírusu 1 a typu 2 a používa sa tiež ako liek na herpes genitálií a jeho relapsy.

Uvoľňovanie formy: tablety, masť, injekčný roztok.

Odporúča sa v počiatočnom štádiu ochorenia.

Injekčný roztok - 5 mg na 1 kg telesnej hmotnosti pacienta. Intravenózna infúzia každých 8 hodín.

Krém - miestna aplikácia malého množstva krému na postihnutú oblasť tela až 5 krát denne. Priemerný priebeh liečby je 5 dní.

Používa sa vo vnútri, miestne (masť, krém) a iv.

Intravenózne - 5 mg / kg telesnej hmotnosti 3 krát denne.

Krém sa aplikuje na postihnuté miesta tela 5 krát denne s minimálnym časovým intervalom 1 hodinu, priemerný priebeh liečby je 5 až 10 dní.

Je zvlášť účinný v počiatočnom štádiu vývoja ochorenia.

Odporúčaná dávka je 250 mg trikrát denne počas 5 až 7 dní.

Môže byť použitý na preventívne účely.

Vyrába sa vo forme tabliet.

V závažnejších prípadoch môže byť liečba predĺžená na odporúčanie lekára.

imunomodulátory

Použitie imunomodulačných liečiv stimuluje imunitné procesy v tele a tiež aktivuje prácu imunokompetentných buniek. Imunomodulačné liečivá môžu zlepšiť celkovú rezistenciu tela na ochorenie.

Stojí za zmienku, že pri vírusových ochoreniach je posilnenie imunitného systému jednou z dôležitých fáz liečby. Ale v niektorých prípadoch môže neprimeraný príjem imunomodulátorov "vyjsť na stranu". Ľudský imunitný systém nebol ešte dôkladne preskúmaný, takže jeho zbytočné ovplyvnenie môže viesť k negatívnym následkom.

Systémové užívanie lieku znižuje riziko spojenia s hubovou infekciou. Uvoľňovanie tabliet - absorbovateľné tablety.

Deti do 3 rokov ½ tablety, predtým rozpustené v 15 ml teplej vody.

Liečivo má zvýšenú aktivitu proti infekcii papilomavírusu, herpesvírusovej infekcii, sekundárnym vírusovým infekciám.

Priemerná dávka aplikácie pre dospelých je 500 mg denne.

Deti od 3 do 12 rokov majú predpísané dávky 50 mg / kg / deň.

V závislosti od závažnosti ochorenia môže byť dávka zvýšená.

Priemerná dĺžka prijatia je 5 až 10 dní.

Najčastejšie sa používa pri komplexnej terapii.

Sviečky - deti do 12 rokov 50 mg denne, dospelí - 100 mg.

Priemerný priebeh liečby je 5 dní.

Tablety - 1 tableta 4 krát denne. Priebeh liečby sa môže meniť až na 3 týždne.

Injekcie - 200 mg (1 injekcia) každých 24/48/72 hodín v závislosti od závažnosti ochorenia.

Použitie antivírusových liekov na herpes počas tehotenstva

Antivírusové lieky na tehotenstvo sa používajú iba na predpis lekára. Vlastné použitie je prísne zakázané.

Prostriedky z herpesu na pier, tela, pohlavných orgánov počas tehotenstva sú povolené na použitie len na účely zodpovedného lekára. Najnebezpečnejším typom vírusovej choroby je sexuálny herpes, ktorý v tomto alebo v tomto prípade môže predstavovať hrozbu pre nosenie dieťaťa. Bez náležitej liečby a použitia liekov na herpes genitálií môže ochorenie viesť k potratu.

Podľa štatistík sa vírus herpesvirus vyskytuje u 30% tehotných žien. Používajú sa nasledujúce lieky:

 • Tablety, masti, krémy, sviečky, ktoré majú anti-herpetický účinok. Takéto prostriedky zahŕňajú Acyclovir (podľa mnohých pacientov - najlepšie lieky na herpes), Foscarnet, Penciclovir.
 • Okrem farmakoterapie sa používajú ľudové lieky, ktoré urýchľujú proces obnovy. Na postihnuté oblasti je možné liečiť rakytníkom, bokom / infúziou z bokov.

V zriedkavých prípadoch je herpes vírus v prvej fáze príčinou mŕtveho tehotenstva. Vírus môže prejsť na novorodenca. Infekcia dieťaťa nastáva počas prechodu postihnutého pôrodného kanála.

Na mňa sa pomerne často objavuje herpes v rohoch labií. Predtým on, rovnako ako mnohí iní, sa s ním zaobchádzali s rôznymi protivírusovými masťami. Ale nebol žiadny špeciálny účinok. Ale vedľajšie účinky boli - žalúdok začal bolesť. Nakoniec som sa obrátil na lekára, na liečbu herpesu mi boli predpísané injekcie stymfortu. Nechcem povedať, že okamžite si všimol účinok, spočiatku sa zdalo, že tento liek rovnako ako všetky predchádzajúce nepomohlo. Ale teraz už niekoľko mesiacov uplynulo a "chlad" na perách už nevyteká! Stimforte pracuje!

Asi pred tromi rokmi sa najprv stretla s genitálnym herpesom. Predtým sa často nakláňali do rúk, no nikdy som si nemyslel, že by sa to mohlo prejaviť na inom mieste. Lekár mi predpísal masť z herpes a injekcie vitamínov a imunomodulátorov podľa schémy. Vyrážky ma stále znepokojovali, aj keď sa začali objavovať menej často. Počas poslednej návštevy doktorka zmenila svoj liek, predpísala injekcie stymforte. Po tejto vyrážke už niekoľko mesiacov. Naozaj chcem veriť, že tentoraz bude odpustenie dlhé.

Pracujem v lekárni. Viem, že liek stifforte. Často sa ho pýtali. Pripomienky známych lekárov v susednom polykliniku počuli dobre. Balenie obsahuje 4 banky s objemom 3 mg. Injekcie pomáhajú zbaviť herpes po dlhú dobu.

O stiymforte počul spätnú väzbu od priateľa. Herpes ma často navštívil. Ale nemohol som to vziať, lekár povedal: dojčila dieťa. Ale po osvedčení o kŕmení okamžite išiel na predpis) po 4 injekciách si všimol, že na chvíľu sa bolesti na peru už nevyskytovali. Šesť mesiacov - ticho =)

Herpes remedy - najúčinnejšie a nové injekcie, masti, tablety s popismi a cenami

Infekčná choroba spôsobuje nielen fyzickú a psychickú nepohodu, ale aj nebezpečenstvo pre ostatných. Lekári predpisujú lieky na herpes v závislosti od lokalizácie patológie - na telo, pery, pohlavné orgány - to môžu byť prípravky vo forme tabliet, masti. Či je možné vyliečiť túto chorobu, ako rýchlo sa vyrovnať s touto chorobou - to je v revízii účinných liekov na vírusovú infekciu.

Čo je herpes?

Zvláštnosťou choroby je prítomnosť bublinových vyrážok na postihnutých povrchoch. Herpes je jednou z najčastejších infekcií vyvolaných vírusmi. Pri kontaminácii nebezpečnými časticami:

 • šíria sa po celom tele;
 • sú vstavané do genetického aparátu nervových buniek a zostávajú v nich po celý život;
 • množia sa v krvi, lymfatickom systéme, slizniciach, pokožke;
 • vykazujú odolnosť voči chladu;
 • zomrie pri teplote 37,5 stupňov.

Pri nepriaznivých podmienkach sa aktivujú škodlivé prvky a spôsobujú choroby. Existuje 8 typov vírusov zodpovedných za porážku rôznych častí tela:

 • 1 - herpetické erupcie na tvári (jednoduchý herpes);
 • 2 - porážka pohlavných orgánov;
 • 3 - kuracia kiahňa, herpes zoster;
 • 4 - infekčná mononukleóza;
 • 5 - cytomegalovírus - spôsobuje cytomegáliu;
 • 6, 7, 8 - sú predmetom štúdie.

dôvody

Infekcia sa prenáša z nosiča vírusu s blízkym kontaktom, sexuálnym stykom, vzduchom, z matky na plod počas tehotenstva. Prokurujúcim faktorom je zníženie imunity. Vývoj choroby uľahčujú:

 • používanie odevov iných ľudí, domácich predmetov;
 • nedodržiavanie osobnej hygieny - šírenie infekcie cez telo chorým;
 • časté zmeny sexuálnych partnerov.

Reprodukcia kmeňov vírusov v tele vyvoláva:

 • onkologické ochorenia;
 • dlho zostať na slnku;
 • poškodenie kože - rany, škrabance;
 • stresové situácie;
 • skorý nástup sexuálnej aktivity;
 • nedostatok vitamínov;
 • používanie diét;
 • únava;
 • bakteriálne infekcie;
 • vyčerpania;
 • trauma;
 • menštruácie;
 • podchladenie;
 • fyzické preťaženie.

liečba

Keďže škodlivý vírus žije vo vnútri nervovej bunky, nie je možné ho úplne vyliečiť modernými liekmi. Existujú lieky proti herpesu, ktoré znižujú riziko opakovanej infekcie, zmierňujú bolestivé príznaky, urýchľujú liečenie. Komplexná liečba je potrebná na zmiernenie stavu pacienta. Liečba závisí od faktorov:

 • lokalizácia infekcie;
 • štádiu ochorenia;
 • príznaky;
 • stav imunitného systému.

S malými vyrážkami sa vyrovnajú pomocou miestnych produktov - masti, gély, krémy. Časté relapsy, vysoké teploty, si vyžadujú integrovaný prístup k liečbe. Schéma terapie zahŕňa:

 • antivírusové činidlá vo forme tabliet, intravenózne injekcie;
 • lieky na podporu imunitného systému;
 • antioxidanty - vitamíny C, E;
 • znamená urýchlenie hojenia tkanív;
 • očkovanie - 2 mesiace po priebehu antivírusovej liečby - na aktiváciu bunkovej imunity.

Herpes prípravky

Na zmiernenie stavu pacienta s vírusovou infekciou používajú herpetické lieky, ktoré sa líšia svojim účinkom na telo. Takáto terapia urýchľuje proces hojenia. Na liečbu:

 • antivírusové lieky proti herpesu, ktoré potláčajú DNA syntézu škodlivých prvkov, zastavujú proces replikácie - Famciclovir, penciklovir;
 • induktory interferónu, regulujúce syntézu cytokínov, korigovanie imunitného stavu organizmu - Amiksin, Tsikloferon;
 • olej z rakytníka, šípka, urýchľuje regeneráciu tkanív.

Pomôcť s vírusovými infekčnými liekmi na liečbu herpesu:

 • imunomodulátory, aktivácia humorálnej, bunkovej imunity, - Polyoxidonium, Galavit;
 • nesteroidné protizápalové lieky v prítomnosti exsudatívne zložky - ibuprofén, indomethacin;
 • hormóny týmusu s výrazným potlačovaním imunitného systému - Timalin;
 • interferóny, ktoré pomáhajú pri častých relapsoch, - Viferon, Reaferon;
 • herpetická očkovacia látka - aktivuje imunitu, zabraňuje vzniku primárnej infekcie, uľahčuje pacientovu stálosť - Vitaherpavak.

tablety

Táto forma liekov sa odporúča pre exacerbácie a chronické ochorenia. Dávkovanie a trvanie kurzu určuje lekár podľa závažnosti patológie. Účinné tablety proti herpesu:

 • Valtrex - založený na valacikloviru, liečbe šindľov, slúži ako preventívna starostlivosť o relapsy jednoduchých foriem infekcie, je kontraindikovaný pri zlyhaní obličiek;
 • Minák - účinný pri exacerbácii chronických foriem ochorenia, ophthalmoherpes, sa neodporúča deťom, tehotným ženám, mínus - vysoká cena.

Liečba ochorenia herpesu, sprevádzaná výskytom vezikúl v malých oblastiach kože, sa môže uskutočniť s použitím lokálnych liekov. Masti sa nanášajú v tenkej vrstve, udržiavajú sa, kým sa neobjaví ochranný film. Liečba je predpísaná lekárom. Účinné prípravky:

 • Alpizarinovaya masť - liek na herpes na tele, pohlavných orgánov, slizníc, stimuluje imunitu. Povrch je mazaný dvakrát denne, priebeh liečby - až dva týždne.
 • Gerpeľir - účinný na začiatku infekcie na perách, s vírusom varicella-zoster, analógom Acyclovir, sa aplikuje 5 krát denne, nie viac ako 10 dní.

Liek v tejto forme rýchlo preniká do tkaniva, zastavuje vznik nového vyrážky. Krém na herpes sa používa na lokalizáciu infekcie. Lekári menujú:

 • Vektavir je aktívna zložka pencicloviru, ktorá sa aplikuje každé štyri hodiny, nie viac ako štyri dni, u tehotných žien, detí mladších ako 16 rokov, kontraindikovaných;
 • Zovirax - liek na liečbu herpesu na báze acykloviru, je účinný v počiatočnom štádiu v prítomnosti svrbenia, pálenia, aplikuje sa 5-krát denne, priebeh liečby stanoví lekár.

Anti-herpetické prípravky novej generácie

Boli vyvinuté moderné prostriedky, ktoré pôsobia proti všetkým typom herpesu. Sú účinné, keď pôvodca vírusu má rezistenciu voči tradičným liekom. Nedostatok financií novej generácie je vysoká cena. Účinné lieky proti herpesu:

 • Famciclovir - je dostupný vo forme tabliet, masti, smotany, jedovaté, vyžaduje dohľad nad lekárom, priebeh liečby - 7 dní, sú vedľajšie účinky;
 • Foscarnet - účinný so zníženou imunitou, pôsobí proti vírusu na úrovni DNA, používa sa vo forme kvapiek, mastí, má kontraindikácie.

Najobľúbenejšie herpes prípravky

Pri vírusovej infekcii nemožno samoliečiť. Len lekár zvolí liek v závislosti od závažnosti ochorenia, symptómov konkrétneho pacienta. Reklama a prijateľná cena sú zlými pomocníkmi pri výbere prostriedkov. Lekár sa pri predpisovaní lieku opiera o skúsenosti a výsledky liečby pacientov. Populárne lieky:

Amiksin

Tablety proti herpesu majú účinnú látku tilaxín. Liek má antivírusový, imunostimulačný účinok. Pri vymenovaní Amiksinu je potrebné zvážiť:

 • Liečivo sa používa na cytomegalovírus, herpes infekciu orálne, po jedle;
 • schéma liečby - 2 dni pre 125 mg (1 tableta), potom opakujte po 48 hodinách;
 • všeobecný kurz - až 20 kusov podľa lekára;
 • kontraindikácie - tehotenstvo, deti do 7 rokov, obdobie laktácie, citlivosť na Amiksin;
 • vedľajšie účinky - alergické reakcie.

Ktoré bylinné prípravky sú lepšie a účinnejšie na liečbu?

Herpes je extrémne častá vírusová infekcia, ktorej symptómy aspoň raz v živote sa stretáva s akoukoľvek osobou. Vyzerá to ako bolestivá vyrážka na koži a slizniciach a je sprevádzaná všeobecným zhoršením blahobytu. Prípravky z herpesu sa uvoľňujú v niekoľkých dávkových formách: vo forme tabliet a kapsúl na orálne podávanie, masti a gély na vonkajšie použitie.

Odborníci odporúčajú používať antivírusové masti pri prvom nákaze infekcie. Tento prístup v mnohých prípadoch umožňuje vyhnúť sa výskytu bublinových vyrážok a utopiť exacerbáciu herpesu. Ak vírusová infekcia získa chronickú povahu kurzu, recidívy sa vyskytujú často a lézie sú rozsiahle, lekár predpíše antivírusové lieky v tabletách.

Populárne doplnky herpes v tabletách: prehľad

 1. Acyclovir (analógy Zoviraxu, Cicloviru, Vivoraxu). Klasický Acyclovir v tabletách je jedným z najlacnejších a cenovo dostupných antivírusových látok. Navyše je to jediný liek v tejto skupine, ktorý sa môže použiť na liečbu tehotných žien a detí. Lieky založené na acyklovíru sú vysoko účinné proti vírusu herpes simplex typu 1 a typu 2. Vezmite pilulku až 4-krát denne v štandardnej dávke (800-1000 mg denne). Pri infekciách Epstein-Barr a Zoster sa dávka lieku zdvojnásobí. Pre deti dávku vypočíta lekár jednotlivo, berúc do úvahy telesnú hmotnosť dieťaťa. Tablety sa po jedle odoberajú a opláchnutia veľkým množstvom tekutiny. Priebeh liečby je od 5 do 10 dní. Priemerná cena lieku Acyclovir na balenie po 20 tabliet je 40 - 60 rubľov.
 2. Famvir (Famciclovir). To je najlepší liek z herpesu, ktorý sa uvoľňuje v troch dávkach (tablety 150, 250 a 500 mg). Lieková forma môže obsahovať 7 až 40 tabliet. Výhodou lieku je jeho vysoká účinnosť a schopnosť potlačiť takéto kmene vírusu, ktoré nie sú predmetom liečiv na báze acyklovíru. Pri podávaní tabliet herpes simplex v dávke 250 mg trikrát denne, s inými typmi herpetickej infekcie, lekár zvolí dávku individuálne. Prípravky založené na famcikloviru sa vyznačujú vysokou cenou, pretože balenie lieku (v závislosti od výrobcu a počtu tabliet) bude musieť poskytnúť od 1200 do 4500 rubľov.
 3. Valtrex. Základom lieku je valaciklovir (derivát acykloviru). Táto účinná látka je oveľa lepšie absorbovaná v tele a vyznačuje sa vyššou účinnosťou a rýchlosťou terapeutického účinku. Ďalšou výhodou je ľahké používanie. Valtrex sa konzumuje bez ohľadu na jedlo, dvakrát denne v jednej dávke 500 mg. Antifungálna látka pomáha vyrovnať sa s prejavmi vírusu za 5 dní, zatiaľ čo liečba acyklovirom trvá v priemere až 10 dní. Balenie obsahuje 10 alebo 42 tabliet. Liečivo sa vyznačuje pomerne vysokou cenou, ktorá sa pohybuje od 900 do 3500 rubľov (pre veľké balenie).

Vlastnosti herpetickej infekcie

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) asi 90% svetovej populácie je infikovaných herpes vírusom. A mnoho nosičov infekcie vôbec nehádajú o prítomnosti vírusu v organizme, pretože má silnú imunitu, môže byť dlho v latentnom (spánkovom) stave.

Patogén sa aktivuje, keď sa obranyschopnosť organizmu oslabená a ďalšie herpes môže neustále pripomínať sami vredy na sebemenší chladu alebo mrazu.

Po preniknutí do tela vírus zostáva v ňom na celý život. Moderná medicína zatiaľ nenašla účinný nástroj, ktorý úplne eliminuje herpesvírus.

Vo farmaceutických laboratóriách však vznikli mnohé antivírusové látky, ktoré rýchlo uvoľňujú nepríjemné symptómy (svrbenie, pálenie, bolesť, zápal) a prenesú ochorenie na stav remisie. Poďme zistiť, ktoré herpes prípravky sú lepšie a efektívnejšie pri zvládaní ich úlohy.

Čo je nebezpečný herpes?

Hlavným nebezpečenstvom herpetickej infekcie je, že mnohí pacienti nepripisujú veľkú dôležitosť vzhľadu "chladu" na perách, pretože veria, že za pár dní všetko prebehne bez následkov. Je to veľmi nebezpečné pochybenie, pretože v prípade, že nedôjde k včasnej liečbe, vírus rozmnoží a podkopáva imunitu.

Progresia infekcie spôsobí poškodenie vnútorných orgánov a môže ovplyvniť ľudský reprodukčný systém, čo spôsobuje neplodnosť. Zvlášť závažné dôsledky sú sprevádzané primárnou infekciou vírusom počas tehotenstva.

Infekcia môže spôsobiť predčasný pôrod alebo vyvolávať rôzne patológie vývoja u plodu. Preto nie je potrebné ignorovať prejavy herpesu a pri prvých dysfunkčných príznakoch sa obráťte na lekára včas, aby ste získali primeranú liečbu. Akonáhle sa vytvorí typ vírusu, špecialista vyberie lieky, ktoré ho môžu oslabiť a premeniť na latentný stav.

Prípravky z herpes vírusu

Všetky herpetické antivírusové lieky sa dajú rozdeliť do niekoľkých hlavných skupín, v závislosti od toho, ktorá aktívna zložka je na ich základe:

 1. Prípravky z herpesu na báze acykloviru a jeho derivátov. Táto skupina liekov zahŕňa lieky Acyclovir, Zovirax, Vivorax. Sú uvoľňované vo forme tabliet a masti. Masťová forma prípravkov na báze acykloviru sa dobre vyrovná s kožnými prejavmi herpesu, eliminuje vyrážky a tablety na orálne podanie sú účinné proti mnohým kmeňom vírusu.
 2. Druhá, nie menej rozšírená skupina prípravkov sa vydáva na základe valaciklovíru. Výhodou takýchto prostriedkov, ako valacykloviru, Valtrex Virdel alebo že pri nižších dávkach účinne zvládnuť aj s týmito kmeňmi vírusov, proti ktorým bezmocné prípravky založené na acyklovir. Lieky tejto skupiny sa uvoľňujú vo forme tabliet.
 3. Ďalšia skupina - prípravky z herpesu na báze famcikloviru (Famvir a Famciclovir). Sú to silné lieky, ktoré sú účinné proti všetkým druhom vírusu, ale sú veľmi drahé a majú veľa vedľajších účinkov. Preto by sa mali brať striktne podľa pokynov a len podľa lekárskeho predpisu.
 4. Antivírusové látky z herpesu na základe rastlinných surovín. Medzi ne patrí Panavirgel, Mirtoplex, Alpizarin, Helepin. Phytopreparácie sa vyznačujú tým, že neprichádzajú o toxické účinky na telo a môžu sa použiť na liečbu detí a tehotných žien.
 5. Skupina liečiv s antivírusovými účinkami na základe ostatných zložiek, a zahŕňa prostriedky ERAZABAN Abreva (dokonazol účinnú látku) Viferon (interferón), Vir -Merts (tromantadín).

Táto rôznorodosť prípravky proti herpesu umožňuje výber optimálneho liečebného režimu pre každého pacienta, pričom sa zohľadnia možné kontraindikácie, kmeň patogénu a závažnosť základných príznakov. Najdôležitejšie by sme mali prebývať účinných liekov proti herpesu a povedať, ako ich aplikovať.

Prípravky na ošetrenie herpesu vo forme masti

Acyclovir masť - cenovo dostupný a dostupný liek z herpesu na perách. Účinná látka, acyklovir, rýchlo preniká do bunky infikovanej vírusom a pôsobí na úrovni DNA, čím zabraňuje šíreniu patogénu.

Masť Acyklovir by mala byť vždy v domovskom lekárničke, je účinná nielen z "studená" na pery, ale tiež si poradí s prejavmi herpes zoster, ovčie kiahne, alebo genitálny herpes.

Prípravok ošetruje vyrážku až 5 krát denne, pričom na léziu aplikuje tenkú vrstvu masti. Začať používať masť by mala byť pri prvom znamení aktivácie herpesvirus (pálenie, svrbenie, bolesť). V tomto prípade je možné vyhnúť sa výskytu bublinových vyrážok a urýchliť zotavenie. Náklady na balenie s masťou 5 gramov v priemere 25-30 rubľov.

Zovirax Populárna masť dovážanej produkcie, ktorá vám umožní rýchlo zvládnuť príznaky herpesu. Používa sa na liečbu erupcií na perách, tele a v oblasti pohlavných orgánov. Okrem acyklovíru tento liek obsahuje aj propylénglykol, ktorý výrazne uľahčuje penetráciu účinnej látky do buniek postihnutých vírusom.

Navyše, na rozdiel od iných antivírusových látok na báze parafínu alebo vazelíny, Zovirax sa rýchlo vstrebáva do pokožky a slizníc, pričom sa nevyskytujú žiadne olejové stopy. Použite masť až päťkrát denne. Náklady na balenie lieku, objem 2 gramov je asi 180 rubľov.

Fenistil Pencivir. Účinnou látkou lieku je penciclovir, ktorý vykazuje vysokú účinnosť a umožňuje liečbu patogénu v ľubovoľnom štádiu infekčného procesu. Použitie masti rýchlo blokuje šírenie herpesvírusu, uľahčuje stav pacienta a podporuje hojenie kože.

Súčasne sa liek musí používať častejšie ako iné antivírusové látky a liečiť lézie každé 2 hodiny. Cena za balenie Fenistila (2g) je 250 rubľov.

Vivorax - masť na báze valacikloviru a pencikloviru. Komplexná kombinácia účinných látok umožňuje vyrovnať sa s týmito druhmi vírusu, ktoré nemôžu deaktivovať finančné prostriedky na báze acykloviru. Droga získala širokú popularitu kvôli bezpečnosti a minimálnym vedľajším účinkom.

Môže byť predpísaný pacientom, ktorí majú individuálnu intoleranciu na acyklovir. Obrovským prínosom je dostupná cena drogy. Balenie masti Vivorax stojí od 80 do 100 rubľov.

Gervirax (Gerperax) - analógy vyrábané ruskými a indickými farmaceutickými spoločnosťami. Tieto antivírusové lieky rýchlo uvoľňujú bolesť, eliminujú svrbenie, sušia rany a podporujú rýchle hojenie kože.

Lieky môžu byť použité nielen na lekárske, ale aj na preventívne účely, čo pomáha predchádzať relapsu choroby. Liečivo je veľmi lacné, od 25 rubľov na balenie.

Antivírusové prípravky rastlinného pôvodu

Panavir je gél. Liečivo je založené na prírodných rastlinných glykozidoch, izolované z výhonkov mladých zemiakov. Liečba sa dobre vyrovná s prejavmi vírusu a odporúča sa pre pacientov s individuálnou intoleranciou voči syntetickým drogám.

Použitie gélu rýchlo deaktivuje vírus a zabraňuje šíreniu infekčného procesu. Ak používate liek pri prvom príznaku herpesu, vo väčšine prípadov sa môže vyhnúť výskytu bolestivých vezikúl.

To je jeden z najvšestrannejších antivirotík, môže byť použitý na odstránenie opary na tele a slizníc, a aj na liečbu genitálny herpes.

Liečba gélu sa vykonáva až šesťkrát denne počas 5 až 7 dní. Panavir nie je návykový, je bezpečné pre zdravie, takže môžete gél používať dlhší čas. Existujú však obmedzenia používania drogy.

Neodporúča sa gravidným ženám a malým deťom. Stojí za to prírodný produkt je drahý, na balenie gél s objemom 30 ml bude musieť zaplatiť asi 800 rubľov.

Alpizarin - masť s antivírusovým účinkom, vytvorená na základe prírodných zložiek izolovaných z rastlín čeľade strukovín a sumacovye. Rastlinné výťažky účinne potláčajú reprodukciu vírusu, odstraňujú nepohodlie a zápaly a podporujú hojenie kože.

Prírodné antivírusové činidlo je dobre tolerované, nemá prakticky žiadne kontraindikácie a nespôsobuje nežiaduce reakcie. Môže sa používať u tehotných žien a detí (od 12 mesiacov). Liečba lézií vyrobených podľa návodu na 5-6 dní, tentoraz stačí na zvládnutie príznakov herpetickej infekcie. Priemerná cena mastí Alpizarin je celkom prijateľná a je približne 170 rubľov na balenie.

Mirtopleks. Antivírusové činidlo na báze esencie extrahovanej z mytílskeho stromu. Liečivo sa dobre vyrovná s prejavmi herpesu na perách, tele a pohlavných orgánoch. Začať liečba by mala byť s prvými alarmujúcimi príznakmi a aplikácia drogy každých 4 hodiny.

Na úplné deaktivovanie vírusu postačuje 7 dní bežného používania. Výrobok nemá toxický účinok na telo, ale v niektorých prípadoch môže vyvolať alergické reakcie, ktoré sa prejavujú sčervenaním kože, pálenie a svrbenie. Cena lieku je 250 rubľov.

Helepin. Základom antivírusovej masti je rastlinný extrakt kanadského demodia. Táto droga je široko používaná. Používa sa na "chladu" na perách, liečbe vyrážok so šindľom, ovčím kiahňam a predpísanie herpetickej stomatitídy.

Prírodný prípravok má zložitý účinok. Okrem boja proti vírusu vykazuje antibakteriálne vlastnosti a pomáha pri boji s komplikáciami vyplývajúcimi z pripojenia sekundárnych bakteriálnych infekcií. Helepin je málo toxický a bezpečný, jediným obmedzením použitia je individuálna intolerancia jeho zložiek. Liečba masťou sa vykonáva každých 4 hodiny, po dobu 6 dní.

Hiporamin. Ďalší bylinný liek, vytvorený na báze extraktu z rakytníka a eukalyptového oleja. Zložky lieku poskytujú výrazný antivírusový účinok a rýchlo eliminujú akútne prejavy normálneho a genitálneho herpesu. Pomocou masti je možné zmierniť bolestivé symptómy a zmierniť stav s kiahňou neštovicami a šindľami.

Herpes vírus nie je schopný vyvinúť rezistenciu voči aktívnym látkam lieku, takže ani pri dlhodobom používaní sa účinnosť lieku neznižuje. Liečba ohniskov herpesu sa má vykonať až šesťkrát denne, je povolené aplikovať drogu na tehotné ženy a deti. Priemerná cena balenia Giporaminy je 120 rubľov.

Medzi ďalšie antivírusové lieky si zaslúži pozornosť masť Viferon, vytvorená na báze interferónov a gélu Viru-Mertz s aktívnou zložkou tromantadín. Viferon aktívne stimuluje imunitný systém a zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť tela, v dôsledku čoho nezávisle začne bojovať proti vírusu.

Gél Viru-Merz rýchlo odstraňuje príznaky jednoduchého a genitálneho herpesu. Závislosť od drogy nevzniká, môže byť dlhodobo používaná, najmä preto, že je pre ňu veľmi málo kontraindikácií.

Prípravky z genitálneho herpesu

Väčšina antivírusových liekov sa dobre vyrovná s rôznymi kmeňmi patogénu a môže sa použiť nielen na liečbu kožných vyrážok, ale aj na liečbu genitálneho herpesu.

Takže denný príjem jednej tablety valacikloviru slúži ako spoľahlivé preventívne opatrenie, ktoré bráni prenosu genitálneho herpesu z chorého partnera na zdravého partnera. Tablety Famvir v genitálnom herpes sa užívajú v dennej dávke 750 mg po dobu 5 dní. Lieky v tabletách Acyclovir, Famciclovir a Valtrex sú hlavnými prostriedkami na liečbu genitálneho herpesu, rýchlo potláčajú aktivitu vírusu a zmierňujú bolestivé príznaky.

Väčšina vonkajších liekov je tiež vhodná na liečbu herpetických prejavov v genitálnej oblasti. Uvádzame antivírusové masti, ktoré sa môžu použiť na liečbu lézií:

 • Acyklovir (masť)
 • Zovirax (masť)
 • Panavir (gél)
 • Alpisarín (masť)
 • Myrtoplex (masť).

V prípade závažného genitálneho herpesu sa antivírusové lieky podávajú intravenózne. Dávkovanie a liečebný režim v tomto prípade vyberie špecialista s ohľadom na všeobecný stav pacienta a závažnosť symptómov.

Na zvládanie genitálneho herpesu niektoré antivírusové lieky nemusia stačiť. Schéma komplexnej liečby nevyhnutne zahŕňa prípravky - imnomoduljatory (Viferon) a prostriedky podporujúce vývoj interferónu v organizme (Amiksin, Tsikloferon). Okrem toho používajú rastlinné prípravky s posilňujúcim účinkom a predpisujú príjem vitamínových komplexov. Táto schéma liečby posilňuje obranyschopnosť tela a podporuje imunitu, ktorá môže účinne potlačiť vírusovú infekciu.

Spätná väzba na liečbu

Referenčné číslo 1

Minulý rok, na dovolenke, syn zdvihol herpetické boľavé hrdlo. Teplota sa zvýšila, v ústach sa objavilo veľa bolestivých vredov. Bol veľmi slabý a nemohol dobre jesť.

Lekár odporučil tablety Acyclovir. Podali sme tri tablety denne a opláchli sme ústami s antiseptikom. V priebehu jedného dňa teplota klesla a čoskoro sa stav zlepšil, opäť bola chuť do jedla. Takže teraz som vždy držal Acyclovir v lekárni kabinet, najmä droga je veľmi lacná.

Alina, Petrohrad

Referenčné číslo 2

Predtým na mojich perách bolo "chladno", takmer každý mesiac som išiel s mnohými ranami. Vyskúšali masti Acyclovir a Zovirax, ale pomohli len málo. Stalo sa to trochu podchladiť alebo plávať v rybníku, pretože hneď na dolnom peru sa objavili bolestivé pľuzgiere.

Známe odporúčané piť antivírusové tablety Valtrex. Liečivo je veľmi drahé, ale po šesťmesačnej liečbe sa herpes neobťažuje. Veľmi silný nástroj a jeho cena je rovnakej kvality.

Recenzia №3

V poslednom čase liečil exacerbáciu genitálneho herpesu. Lekár predpísal drahé tablety valacikloviru. Vezmite ich dvakrát denne. Kurz liečby je určený na týždeň. Ale už druhý deň po užití ďalšej dávky začala ťažká nevoľnosť.

Takže som nemohol priniesť liečbu až do konca. Lekár povedal, že som netoleroval tento liek. Márne len vyháňala peniaze na vietor, teraz som bežal alebo zaobchádzal s obvyklým Atsiklovirom, ale účinnosť na ňom alebo ona necháva veľa byť žiaduce.