Hlavná

Dermatitída

Osvedčené ľudové prostriedky na liečbu psoriázy

Psoriáza je neinfekčné ochorenie kože známe ako šupinatý lišaj. Je spôsobené rôznymi faktormi, ale vo väčšine prípadov je mechanizmus vývoja choroby vysvetlený genetickou predispozíciou. Patológia trvá chronicky, sprevádzaná špecifickými erupciami a odlupovaním.

Okrem liečebnej liečby psoriázy existuje veľa ľudových liekov, ktoré pacienti volajú na starodávne recepty. Že nemali priniesť ďalšie zdravotné problémy, realizovateľnosť domácich mastí, odvary a nálevy by mal byť prerokovaný s dermatológom.

Zásady liečby ľudskej psoriázy

Znaharský prístup k odňatiu terapie je podobný tradíciám oficiálnej medicíny. Vonkajšie prostriedky vyrobené doma, zmierňujú svrbenie a zabraňujú zápalovým reakciám.

Pacientovi sa odporúča liečiť pokožku týmito látkami, ako sú:

 • ihly;
 • propolis;
 • Naftalan;
 • bobkový list;
 • decht - breza a vápno;
 • odvar a infúzie nechtíka, harmančeka, sladkého drievka, celandínu, sukcesie.

Zrýchlenie regeneračných procesov podráždenej česanej kože uľahčuje jej mazanie račňou olejovou. Na zmäkčenie oduševnených častíc používajte oleje rastlinného pôvodu - marhuľový, olivový alebo broskyňový. Na ten istý účel funguje olej avokáda skvelý.

Zásady internej terapie, ktoré sa vykonávajú ľudovými prostriedkami proti psoriázisku, sú založené na posilnení imunity a napravení práce tráviaceho traktu. Prípravky na posilnenie obrany tela sú pripravené zo ženšenu, echinacey, eleutherococcus. Ak chcete zlepšiť funkcie gastrointestinálneho traktu brať poplatky s žlčou, carminative a protizápalové byliny. Sú to:

V chladnom období, keď nemôžete jesť dostatok čerstvého ovocia, vitamín prínos pre telo zotavil z nápoje pripravené suché listy čiernych ríbezlí, maliny, jahody pobočky červeného žeriavu a divokej ruže.

Ak porovnáme tradičné metódy liečenia lupienky s tradičnou, sa do popredia dostávajú ďalšie postupné a šetrné pôsobenie domácich produktov na koži. Je to dobré alebo zlé, presvedčte sa sami o sebe: počas obdobia exacerbácie rýchleho pomôcky nebude existovať, ale majú menej vedľajších účinkov.

Aktívne uhlie a sóda proti lupienke

Existuje názor, že aktívne uhlie môže poraziť psoriázu. Spôsob liečby čiernymi tabletami skutočne existuje a je založený na adsorpčných vlastnostiach účinnej látky.

Stav lišejníkovho pacienta sa zlepšuje v dôsledku uvoľnenia tela z toxínov a toxínov - to uľahčuje uhlie. Denná dávka lieku je určená telesnou hmotnosťou: na každých 10 kg hmotnosti je potrebná jedna tableta. Napríklad pacient, ktorý má hmotnosť 60 kg, má užívať 6 tabliet počas dňa.

Ak však chcete, aby liečba psoriázy doma pomocou aktivovaného uhlíku bola účinnejšia, stlačte tablety čo najmenšie. S uhoľným práškom urobte toto:

Aktivované uhlie sa odporúča aplikovať av predvečer liečby psoriázy ľanovými semenami.

Nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté vo fyto surovinách sú lepšie absorbované v tele. Príprava sa strávi 3 večery v rade a vezme sa 2 tablety. Purifikácia pokračuje konzumáciou ľanového ovocia. 1 polievková lyžica. l. Semená jednoducho trvajú celú noc v 200 ml vriacej vody. Ráno sa liek užíva na prázdny žalúdok. Vďaka takýmto opatreniam telo ponechá významnú časť škodlivých látok, ktoré vyvolávajú psoriázu.

Vyčistite telo toxínov a alergénov pomôcť pečenie sódy. Na vnútorné použitie sa pripraví roztok: 0,5 lyžičky. prášok sa mieša v pohári teplej vody. Každé ráno používajte pop.

Ako vonkajší prostriedok roztok sódy vysuší vredy a urýchľuje pádu váhy. Použite ho nasledovne:

 • v zmesi s hustou sódu sa navlhčí bavlnený tampón a aplikuje sa na problematickú zónu;
 • Horké obklady s roztokom kvapalnej sódy sa nanášajú ponorom do uteráka. Obväz sa udržiava až do vychladnutia.

Sóda masť je pripravená z 1 lyžičky. prášok hydrogenuhličitanu sodného, ​​3 vaječné žĺtky, pohár kuracieho tuku, 1 lyžička. jedlý olej, 100 g chaga. Domáce mydlo a decht v zmesi sú uvedené v množstve 2 lyžice. l. A už pred najviac používať pri príprave žlče drog. Na lepšie vstrebávanie liečiva sa ošetrujú lupienky cez noc.

Antipsoriasis folk remedies pre interný príjem

Pri mierne exprimovaných jediných plakoch je psoriáza ošetrená jedľovkou vodou.

Liečivo sa pije ráno na prázdny žalúdok v množstve 100 ml 40 dní za sebou. Potom zorganizujte dvojtýždňovú prestávku a predĺžte liečbu o ďalší mesiac.

Propolis je užitočným produktom včelárstva, ľudová medicína používa dve metódy na odstránenie psoriázy:

Pri ľahkých formách liečby psoriázou sa propolis strávi 3 mesiace. V pokročilých štádiách trvá príprava s propolisom asi rok. Pacienti s alergiami na peľ sú kontraindikované propolisom.

Infúzia listov žihľava je tiež účinná v terapii šupinatých lišajníkov. Suroviny sa zhromažďujú v lese alebo na vyčistenie v letných mesiacoch. V množstve 50 g dostaneme 1 liter vriacej vody a necháme sa naplniť. Užitočná pitná voda 3 r. za deň na 100 ml.

Veľmi ľahko sa pripraví vývar z vavrínových listov. Niekoľko vetvičiek zo zväzku skladov sa naleje do vriacej vody a varí sa mierne teplo po dobu 10 minút. Agent pitie presne jeden týždeň na 3 r. za deň.

Fytoconštrukcia na liečbu psoriázy ľudových liekov sa pripravuje z niekoľkých zložiek:

 • kužele z chmeľu;
 • listy žihľavy;
 • korene lopuchu a sladkého drievka;
 • tráva struny a matka.

Z celkovej odoberanej hmotnosti 1 lyžica. l. miešajte a ukráňte ju v strmom vriacej vode počas 10 hodín. Nasledujúci deň sa všetko množstvo infúzie v rôznych časoch opíja v malých dúškoch. Fytoterapia sa vykonáva počas celého roka.

Zvážte ďalší recept na zbieranie rastlín. Jeho komponenty sú:

Zber sa naleje s vriacou vodou v pomere 1 veľká lyžica suroviny na pohár vody a navyše zmes varí pri nízkej teplote po dobu 6 až 8 minút. Potom sa činidlo trvalo 40 minút a prefiltrovalo sa. Píšte to dvakrát denne hodinu po hlavnom jedle. Jedna dávka - pol šálky. Ak máte problémy s gastrointestinálnym traktom, užitočnosť tohto lekárskeho predpisu by sa mala prejednať so svojím lekárom.

Ak nie ste náchylní na alergie, pokúste sa zbaviť tinktúry psoriázy Sophora Japanese. Výrobok trvá na presnej 30 dňovej vodke na mieste chránenom pred slnečným žiarením. Hotový recept sa užíva každý deň půl hodiny pred jedlom. Frekvencia použitia je 3 r. za deň, množstvo - 1 lyžička.

Lokálna liečba psoriázy s ľudskými liekmi

Zaujímavým variantom liečby psoriázy doma s ľudovými prostriedkami je recept so sleďmi.

Ryby sú z rýb odstránené, umyté a sušené, potom nakrájané. Trush sa zmieša s rybím olejom v rovnakom množstve. Výsledný produkt je každý deň rozotrený šupinami. Telo sa umyje 2 hodiny po aplikácii masti.

Ak chcete zbaviť kožných ochorení, často používajte celandín. Dobré výsledky rastlín dávajú a v boji proti lupienke. Stonka celandínu je roztrhnutá spolu s odrodom, rozdelená na časti a vylúčená šťava hojne zvlhčuje každý plak. Liečba sa vykonáva počas troch po sebe nasledujúcich mesiacov, zatiaľ čo rastlina zostáva šťavnatá. V zime je tento postup nahradený vnútornou konzumáciou surových tekvicových semien.

Medzi receptami babičky na liečbu psoriázy ľudových liekov sú niekoľko účinných masti.

 • S propolisom. V smaltovej miske roztavíme 500 gramov masla a dôkladne premiešame v skvapalnených 50 g práškového propolisu. V chladenej forme sa hmotnosť rozprestiera na gázové obväzy, ktoré sa na plaky viažu na 3 hodiny. Manipulácia sa vykonáva denne počas 4 týždňov.
 • S popolom. Popole zo šípky vetiev spaľovacích spojiť s petrolát 1: 1. masť sa používa na liečbu zápalových edematózne oblastí 1 ks. deň krátko pred spánkom.
 • S celandínom. Alkohol lastovičník extrakt, ľanový olej a vazelína sa skombinujú v zmesi v pomere 2: 4: 1. trápnych mazaných častí také prostriedky 1 ks. za deň.

videa: ľudové prostriedky proti lupienke.

Ak chcete zmäknúť psoriázu na hlave, pripravte odvar z brezových púčikov. 100 g suroviny prechádza mlynčekom na mäso a naleje sa do 1 litra horúcej vody. Médium sa varí pol hodiny. Používajte ho ako kondicionér na vlasy po každom umývaní hlavy.

S čistým dechtom sa psoriatické plaky ošetrujú na ľubovoľných miestach tela okrem tváre. Látka sa aplikuje raz denne počas 20 minút a premyje sa teplou vodou. Relácia je ukončená hydratáciou pokožky so smotanou. Celkovo je potrebných 25 postupov. Dlhšie používanie dechtu môže spôsobiť poruchu obličiek.

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami

Psoriáza - šupinatá lišaj, je malátnosťou multifaktorovej povahy. Pri vzniku tejto choroby zohráva hlavnú úlohu genetický faktor. Psoriáza sa tiež týka chronických a neinfekčných ochorení kože. Sú sprevádzané vyrážkami a škálovaním špecifickej formy. Malo by sa pamätať na to, že napriek mnohým odporúčaniam na používanie niektorých liekov aplikujte akúkoľvek masť, tinktúru alebo pleťovú vodu prísne po konzultácii s lekárom. V opačnom prípade môžete spôsobiť nenapraviteľné poškodenie vášho zdravia.

bluegrass

Výborným liekom na vyrážky psoriaticheskogo prírody je pšenica. Na začiatku jari, na jeseň, je potrebné kopať a vysušiť korene pšeničnej trávy. Na jeho základe sa pripraví odvar. A potom chorí pacienti sa kúpajú. Pri príprave lekárskej infúzie je potrebné rozdrviť rozdrvené korene pšeničnej trávy do priehľadnej priehľadnej nádoby, ktorá meria požadovaný objem. Potom sa vyliali do veľkej panvice, nalejte šesť litrov vriacej vody, vložte na teplé miesto a trváte na takmer štyri hodiny. Potom je panvicu vložený do ohňa (veľmi pomalý), privedený do bodu varu. Doba varu je päť minút. Hotový vývar sa odfiltruje, naleje do kúpeľa s teplou vodou. Aby sa pacientovi dostal potrebný účinok, pacient by mal zostať v takom kúte najmenej 15-25 minút. Pre pohodlie je kúpeľ pripravený cez noc. Frekvencia procedúr je jeden až dvakrát týždenne. Okamžite očakáva úplné očistenie pokožky.

Síran meďnatý, mangán

Pre liečivú zmes je potrebné zobrať 1,5 litra chladenej a vriacej vody, pol pohára síranu meďnatého, polovicu balenia manganistanu draselného. Všetky zložky treba dôkladne premiešať. Ovplyvnené oblasti sa ošetria tampónom navlhčeným tampónom. Stojí to byť pripravený na to, čo bude spálené. Bude trvať 4 hodiny, kým vydržite, zmes sa umyje iba teplou vodou a bez prítomnosti mydla. Priebeh liečby sa zvyčajne počíta 10 dní. Frekvencia postupov je ovplyvnená rýchlosťou obnovy a blahobytu. V podstate hovoríme o manipuláciách 1-2 krát týždenne. Ak sa stav pacienta výrazne zlepší, potom môže byť koncentrácia vitriolu a mangánu znížená o polovicu. Ak je ochorenie chronické, potom sa po jednorazovej prestávke liečba musí zopakovať. Takáto ľudská liečba psoriázy pomôže zbaviť sa prejavov ochorenia. Avšak vzhľadom na individuálnu intoleranciu kože sa neodporúča používať bez povolenia lekára.

Špecifické recepty

Ako populárna liečba psoriázy stojí za to použiť pomerne jednoduché, nie obyčajné prostriedky. Ak ho chcete použiť, musíte mať čistý list papiera, vrátiť ho do vreca a riadne zabezpečiť, aby bolo možné udržať požadovaný tvar. Spodná široká hrana je narezaná a všetko umiestnená na keramickom tanieri. Horná špicatá časť je zapálená. Keď je vak úplne spálená a popol jemne odstráni a dotyk, ktorý zostáva v tanierik s žlto-šedým odtieňom, namažte postihnutú oblasť na pokožke. Postup sa opakuje, kým nezmiznú všetky prejavy psoriatických plakov. Toto liečenie psoriázy ľudovými metódami je pomerne účinné.

Zbierka bylín

Liečiť lupienku, musíte vziať dve Starodávny kvetine blizny kukurica, lístie, brusnice, Oman koreň, jednu časť lastovičník, sled troch častí, koreň močiar, ľubovníka bodkovaného. Jedna polievková lyžica tejto zbierky sa naleje do pohára vriacej vody. Celá zmes sa varí na miernom ohni po dobu asi 7-10 minút, po - 40 minút, to bolo jednoducho trvajú, opatrne filtruje, vziať jednu pol šálky po jedle 1 hodiny, dvakrát denne. U pacientov s gastrointestinálnymi problémami sa môžu vyskytnúť nežiaduce reakcie, takže bez odporúčaní lekára - neplatí!

Ľudové recepty na liečbu psoriázy vonkajšej metódy zahŕňajú použitie zberu strún, koreňov lopuchu, sladkého drievka, močiarnej aury, líškovú žihľavku. Z tejto sady bylín sa každý musí odobrať rovnomerne a zmiešať. Jedna polievková lyžica z kolekcie sa naleje s rovnakou lyžicou vody, všetko v ohni v ohni pomaly dosť na asi 6 minút. Po tom, čo dostali, trvajú asi hodinu, filtrujú a namazajú kožné lézie postihnuté psoriatickými plakmi.

Terapeutické zmesi

Tradičné liečenie psoriázy receptov môžu byť použité ako také metódy: 150 gramov, je potrebné vziať do brezovej dechtu, rovnako čistý alkohol, niekoľko gramov gáfor oleja, tri čerstvého vaječného žĺtka. Pre brúsenie žĺtky, je lepšie, aby sa kovový hrniec, pridať späť niekoľko kvapiek gáfor oleja, všetko dôkladne premiešať. Decht, alkohol sa pridáva postupne, všetko sa dôkladne zmieša. Masť je rozložená na tmavých pohároch. Masť v tejto forme sa môže uchovávať približne rok. Je to aplikovať takto: vezmite vatový tampón a dôkladne utrieť pripravila táto masť na postihnuté oblasti tela. Nechajte to všetko na jeden deň. Nedotýkajte sa, neumývajte. Po tom, ako sa všetko dôkladne umyjete spolu s mydlom, urobte jeden deň prestávku, opäť rozmazajte telo. Opakovanie takýchto manipulácií je potrebné na dokončenie obnovy.

V ľudovej medicíne sa lieči psoriáza, vrátane aplikácie nasledujúceho liečebného režimu. Pozor prosím! Komponenty môžu poškodiť telo, takže bez lekárskeho povolenia sa predpis nesmie používať. Masť sa vyrába na báze pevného tuku, bielkoviny dvoch vajec, lipového medu, fazule, potom je potrebné mastovať denne počas dvoch týždňov v postihnutej oblasti. Po dvoch týždňoch sa do tej istej masti pridá priesvitný a mletý kolín. Takže mazať miesto vyrážky psoriázy potrebujú dva týždne. Priebeh prvých postupov po objavení sa známok zlepšenia je žiaduci opakovať.

Ľudových receptov z psoriázy patrí zloženie ako rybí olej, borovicový oleoresiny, olivový olej, decht, breza, šťavy zlatými fúzy, aloe, spáliteľné síry, propolis. Táto zmes, v prípade, že lekár schváli svoju žiadosť, je potrebné mazať postihnutých oblastí na koži každý deň. Pre dosiahnutie najlepšieho efektu, môžete pridať do smotanovej lastovičník, šípky ťažbe ropy, rakytníkový olej, kopytníkov európskeho prekonávanie-tráva.

Sophora japonské a iné zlúčeniny

Pri psoriáze môže ľudová liečba zahŕňať použitie tinktúry Sophora. Je vyrobená zo samotnej Sophory, ktorá sa nalieva na vodku, trvajú na celom mesiaci na mieste, kde slnečné lúče nedosahujú. Táto kompozícia sa užíva trikrát denne na jednu čajovú lyžičku najmenej 30 minút pred začiatkom jedla. Môžu sa vyskytnúť alergie.

Ďalším efektívnym receptom je to, že musíte miešať 20-25 gramov popola z dubovej kôry spolu s popolom bokov. Pridajte tiež 100 gramov pevného tuku, 10 gramov celandínu s vaječnou bielou. Trváte na tom, že zmes je potrebná pri izbových podmienkach počas 15 dní a postihnuté oblasti sa matia aspoň trikrát denne.

Musíte si vziať 2 polievkové lyžice celandínu, 1 polievkovú lyžicu balíčka harmančeka, reťazec, nechtík, matka. Všetky bylinky sú naplnené vriacou vodou, nádoby sa dajú na malý oheň. Varenie nie je možné. Potom sa všetko musí vlievať do kúpeľa s teplou vodou. Čo zostáva - opäť dôkladne variť.

Zmes jedného proteínu slepačích vajec a 2,5 lyžice veľký kvet medu, tretí rúrka detský krém, jedna lyžička malého síry, jeden dezertné lyžice cesnak šťavy, jedna lyžička trochou šťavy z luku, dve čajové lyžičky popola a niekoľko šípky. Celá zmes sa zmieša so zmiešavačom. Do pripravenej hmoty pridajte solidol a znova premiešajte všetko. Pokiaľ ide o konzistenciu masti, mala by sa podobať kyslej smotane. Takéto ľudové lieky na psoriázu používajú aspoň tri až štyri mesiace.

Treba vždy pamätať: bez ohľadu na to, aké účinné sú ľudské spôsoby liečenia psoriázy, doteraz ich bezpečnosť nebola preukázaná. Preto sa samo-liečba prísne neodporúča. V skutočnosti môžu byť neškodné bylinky zmiešané, a preto pacienti s psoriázou potrebujú koordinovať svoje kroky s lekárom. A ak lekár zakáže samoliečbu, potom by ste mali počúvať, inak môže byť zdravie nevratne podkopané.

Liečba psoriázy s ľudskými prostriedkami

Ľudové lieky na psoriázu na tele sa dnes čoraz viac rozširujú. Keď stratili vieru v účinnosť mnohých syntetických drog, mnohí pacienti hľadajú bezpečnú alternatívu vo forme tzv. Babičkových receptov. Hlavnou výhodou použitia ľudových liekov na psoriázu je ich relatívna bezpečnosť, dostupnosť materiálov a vynikajúce účinky.

Niečo o tejto chorobe

Psoriáza je chronická zápalová patológia. Patológia sa vyskytuje vo forme formácie na tele červených škvŕn oválneho alebo okrúhleho tvaru. Takéto škvrny sa nazývajú plaky alebo papuly. Vyrážky môžu byť jednorazové alebo viacnásobné, sprevádzané silným olupovaním a svrbením.

Príčiny choroby sú najčastejšie:

 1. Oslabená imunita.
 2. Prenos chorôb infekčnej zápalovej povahy.
 3. Chemické a mechanické poškodenie kože.
 4. Zdôrazňuje nervózne skúsenosti.
 5. Dedičnosť.
 6. Podchladenie.
 7. Dlho pobytu na slnku.
 8. Alergická reakcia.

Až do konca príčiny patológie neboli študované. Často provokujúce faktory patológie zostávajú neznáme.

Symptómy patológie

Psoriáza je sprevádzaná tvorbou psoriatických plakov na tele s odlišnými obrysmi. Vyrážky sa vyznačujú silným olupovaním a svrbením. V závislosti od typu patológie môže byť povaha vyrážky trochu odlišná. Pri obvyklej vulgárnej psoriáze majú vyrážky oválny alebo okrúhly tvar a dosahujú priemer 2 až 10 mm. Dosky stúpajú nad úroveň zdravého kože o niekoľko mm.

Pri psoriáze v tvare kvapky majú škvrny malý priemer, podobajúci sa tvaru kvapiek. Bodový typ ochorenia je charakterizovaný viacnásobnými papuliami, veľkosťou hlavice zápasov. Jednou z najzávažnejších foriem ochorenia je pustulózna psoriáza. Tento typ ochorenia sprevádza hnisavé erupcie, ktoré sa pri ich vzniku menia na bolestivé krusty.

Úloha tradičnej medicíny v boji proti tejto chorobe

Liečba psoriázy ľudovými metódami je niekedy menej účinná v porovnaní s určitými liekmi. Prírodné produkty sa radí týmito činnosťami:

 • protizápalové;
 • dezinfekciu;
 • antialergický;
 • proti plesniam;
 • analgetikum;
 • hojenie rán;
 • regeneračné.

Kombinácia niekoľkých prírodných zložiek naraz poskytuje komplexnú činnosť, ktorá zaisťuje efektívnu a bezpečnú likvidáciu pacienta z výskytu psoriatických erupcií.

Ľudské lieky na liečbu psoriázy dlho boli zhromažďované skúsenými liečiteľmi a samotnými pacientmi. Najúčinnejším z hľadiska patológie je použitie nasledujúcich prírodných materiálov:

 • tráva;
 • decht;
 • medicínsky pevný prostriedok;
 • výrobky z včelárstva;
 • terapeutické bahno a hlina;
 • morská soľ;
 • sóda a mnoho ďalších produktov.

Napriek bezpečnosti ľudových metód liečby psoriázy by ste mali vždy pred použitím prírodných produktov konzultovať s lekárom.

Masť na báze solidol doma

Výborným ľudovým liekom na psoriázu na tele je masť s prídavkom medicínskeho pevného lieku. Pozrime sa na niektoré populárne recepty:

 1. Polievková lyžica solidolu sa zmieša s lyžicou medu. Potom sa do lieku pridá drvená dubová kôra. Potom sa do získaného produktu pridá surové vajce a polievková lyžica vazelíny. Všetky zložky sú dôkladne zmiešané, masť je uložená v chladničke. Aplikujte činidlo na plaky 2-3krát počas dňa.
 2. Na prípravu krému z psoriázy mix 2 lyžice. l. lekárskym tuhom a rovnakým množstvom detského krému. Vo výslednej hmotnosti je potrebné pridať lyžicu rakytníka olejného. Tento liek sa rozmazáva niekoľkokrát denne s plakmi.

Pravidelné používanie masti s tuhom pomáha znižovať odlupovanie pokožky, pomáha eliminovať svrbenie, postupne znižuje množstvo vyrážok, prechádza zápalovým procesom.

Použitie dechtu

Ľudové recepty na psoriázu nemôžu robiť bez použitia dechtu. Najbežnejším z týchto dôvodov je brezový, borovicový a borovicový decht. Aby sa zbavili vyrážky na tele, odporúča sa pripraviť masti, ktoré obsahujú jeden z nasledujúcich typov dechtu:

 1. Polievková lyžica vazelíny sa zmieša s rovnakým množstvom brezového dechtu, opatrne zmiešaná, potom sa do výrobku pridáva polievková lyžica celandínového džúsu. Masť sa aplikuje na postihnuté oblasti dermis 2-3 krát počas dňa.
 2. Ďalším populárnym prostriedkom na báze dechtu je masť z popola brezových vetvičiek. Za týmto účelom sa lyžica popola zmieša s múkou v masti, výsledné činidlo spracuje plaky.
 3. Často sa výrobok používa v čistej forme. Pre tento účel sú vhodné všetky druhy dechtu. Prostriedok sa aplikuje na telo, necháva sa 5-15 minút.

Decht má špecifickú vôňu a veľa špinavého oblečenia. Použitie produktu sa odporúča v noci alebo v tých dňoch, kedy môžete zostať doma.

Aplikácia sódy

Sóda so psoriázou pomáha zmierňovať psoriatické vyrážky, normalizuje kyslé vyváženie dermy. Aby ste sa zbavili vyrážok, odporúčame používať sódu na pridanie kúpacích kúpeľov. Za týmto účelom sa 250 g produktu rozpustí v teplej vode a kúpe sa 15-20 minút.

Osvedčené teplé sódy. Za týmto účelom sa 100 g produktu rozpustí v teplej vode (500 ml). Vo výslednom výrobku sa malý uterák navlhčí a aplikuje sa na postihnutú oblasť. Na vrchole kompresie, ktorá je pokrytá fóliou a vlnenou handričkou.

Masť založená na propolisu

Propolis má silný protizápalový, dezinfekčný, hojivý účinok na rany. Masť na báze propolisu sa pripraví nasledovne: produkt sa rozomelie, umiestni sa na vodný kúpeľ až do úplného rozpustenia. Potom sa do produktu pridá niekoľko kvapiek oleja z rakytníka a čajovej lyžičky glycerínu. Zložky sa zmiešajú, po ktorých sa postihnuté oblasti ošetria masťou. Plaky by sa mali mazať niekoľkokrát denne počas 12 dní.

Liečba psoriázy jódom

Jód v psoriáze má hojenie, dezinfekciu, protizápalové a imunomodulačné účinky. Aby sa zbavili psoriatických plakov, liečba sa vykonáva roztokom jódu, ktorý sa aplikuje na postihnuté oblasti. Ďalšou možnosťou liečby je vnútorná aplikácia lieku. Za týmto účelom sa 10 kvapiek jódu riedi v pohári vriacej vody, výsledná droga sa opije dvakrát. Dĺžka liečby je 12 dní. Potom musíte urobiť prestávku. V prípade potreby opakujte liečbu.

Pri liečbe jódu je potrebné si uvedomiť kontraindikácie. Zahŕňajú:

 • zlyhanie obličiek a srdca;
 • Cievne ochorenie;
 • patológia endokrinného systému;
 • tuberkulóza;
 • cirhóza pečene;
 • vek do 3 rokov.

Pred použitím jódu vždy vyhľadajte lekára.

Ľudová liečba psoriázy s vajíčkami

Mnohí pacienti sa čudujú, ako liečiť psoriázu ľudovými prostriedkami bez poškodenia zdravia? Výbornou metódou terapie je použitie kuracích vajec. Pozrime sa na niektoré účinné nástroje:

 1. Čerstvé vajce treba tvrdo variť. Odporúča sa používať vajcia domácich kurčiat. Pri príprave masti sa používa len žĺtok. Mala by byť umiestnená na vyhrievanej panvici bez oleja a mala by sa neustále miešať. Hotový výrobok sa uvažuje v okamihu, kedy žĺtok začína uvoľňovať olejovitú kvapalinu. Používa sa na liečbu plakov.
 2. Na prípravu zmesi masti 2 vaječné žĺtky, čajovej lyžičky kafrového oleja, čajovej lyžičky dechtu. Všetky zložky sa dôkladne zmiešajú, aplikujú sa na psoriatické škvrny 2 krát denne.

Komentáre pacientov k používaniu vaječných masiek poukazujú na účinnosť a bezpečnosť nápravy.

Vývar bobkový list

Ľudové lieky na liečbu psoriázy na tele pomocou bobkových listov poskytujú rýchly účinok, pomáhajú zbaviť sa plakov na krátky čas. Najčastejšie na umývanie škvŕn používajte bobkový list. Pri príprave prípravku sa 10 listov umiestni do smaltovanej panvice a varíme 20-30 minút. Prípravok by nemal variť. Potom sa liek filtruje, používa sa na kompresie, pláchanie plátno a pridávanie do kúpeľne.

Pred použitím vývare sa uistite, že na zložky výrobku nie je žiadna alergická reakcia.

Aplikácia aloe

Je ťažké vybrať si najúčinnejší liek na liečbu psoriázy. Prírodné materiály majú odlišný účinok na pokožku pacientov. Bezpochyby je jednou z najpopulárnejších metód ľudovej terapie používanie aloe.

Na liečbu plakov je potrebné užívať čerstvú šťavu z rastlín (2 lyžice) a rovnaké množstvo medu. Komponenty sú dobre zmiešané, masť sa aplikuje na postihnutých oblastiach tenkou vrstvou.

Ďalším dobrým liekom je masť založená na aloe, rakytníkovom oleji a propolisu. Všetky produkty sú zmiešané v rovnakom pomere. Liečte plaky čerstvým liekom.

Bylinky zo psoriázy

Liečivé byliny hrajú dôležitú úlohu v liečbe kožnej patológie. Ak chcete zbaviť plakov, použite bylinky, ktoré majú protizápalové, protiedematózne, antialergické, hojenie, dezinfekciu. Často na liečbu ochorenia používajte:

 • harmanček;
 • series;
 • Ľubovník bodkovaný;
 • rebríček;
 • nechtík;
 • Nard;
 • mäta pieporná;
 • palinu a mnoho ďalších.

Byliny možno užívať vo forme čaju alebo bujónu, pridávať do kúpeľov, používať ako kompresie, pleťové vody.

Pripravený na prípravu odvaru jednoducho. Pre túto 2 lyžice. l. Liečivé suroviny sa nalejú s litrom vriacej vody. Varejte vývar 5 až 10 minút na nízkej teplote.

Pre čaj sa tráva môže variť v termose. K tomu použite jeden alebo viac druhov rastlín. Produkt sa umiestni do termosky a naleje sa do vriacej vody rýchlosťou lyžice bylinky na 500 ml vody.

Kurz liečby bylinami trvá od 10 do 30 dní. Je veľmi potrebné prerušiť liečbu, aby sa zabránilo presýteniu tela liečivými zložkami.

Použitie peroxidu vodíka

Dobrý výsledok je použitie peroxidu vodíka. Agent sa používa na interný príjem a externé použitie. Pri internom príjme sa priebeh terapie uskutočňuje podľa tejto schémy: v prvý deň má pacient piť 3 kvapky liečiva rozpustené v pohári vody. Druhý deň - 3 kvapky. Každý deň sa zvyšuje počet kvapiek až do dosiahnutia 30 kvapiek. Potom sa táto úprava vykoná v opačnom poradí. Počet kvapiek každým dňom klesá o 1.

Externá aplikácia zahŕňa ošetrenie plakov peroxidom. Môžete použiť liek na pleťové vody a obklady.

Všeobecné odporúčania pre ľudskú liečbu psoriázy

Keď sa rozhodnete používať tradičné lieky, je dôležité konzultovať s odborníkmi. Okrem toho je potrebné dodržiavať tieto tipy:

 1. Pred aplikáciou nového lieku sa vykoná test citlivosti. Za týmto účelom sa malé množstvo liečiva aplikuje na zápästie. Ak sa neobjaví sčervenanie, svrbenie alebo iné negatívne prejavy, môžete použiť nápravu.
 2. Je potrebné prísne dodržiavať formuláciu a dávkovanie liekov.
 3. Nie je žiaduce súčasne používať niekoľko receptov súčasne. V prípade vývoja alergie nebude možné určiť, ktorá zložka spôsobila negatívnu reakciu.
 4. Ak sa stav zhorší, okamžite ukončite liečbu a poraďte sa so svojím lekárom.

Dodržiavanie všetkých odporúčaní, kompetentné používanie národných receptúr, pozorný postoj k vášmu zdraviu vám pomôže zostať šťastným a zdravým po mnoho rokov.

Psoriáza - Liečba ľudovými prostriedkami - masť psoriázy

Zvážte najbežnejšie ľudové lieky a metódy liečby psoriázy.
Ako liečiť psoriázu? Začnime najjednoduchšími receptami, ktoré pomôžu dlhodobo oslabiť alebo odstrániť symptómy tejto choroby. Rovnako ako pri liečbe úradnej medicíny, pri liečbe psoriázy s ľudskými prostriedkami musíte testovať niekoľko metód. Niekto bude mať prospech z jedného národného receptu a inému pacientovi bude pomáhať iným spôsobom, ktorý by nemohol pomôcť prvému. Ak chcete vidieť výsledok, postup liečby by sa mal vykonať až do konca, nie menej ako 10-15 dní, ak nie je presne stanovená presná doba, a nie hádzanie lieku po 2-3 procedúrach.

Pri liečení psoriázy doma je žiaduce používať súčasne viacero ľudových liekov: napríklad, užívanie infúzií byliniek - vo vnútri a rozmazanie pokožky - zvonka. Ak chcete čo najskôr získať pozitívne výsledky, je potrebné komplexne zaobchádzať s liečbou. Pomocou ľudových nápravné opatrenia, je nevyhnutné sledovať čistotu tela pomocou diéty, použite imunomodulačné lieky (tinktúry ženšenu, rozchodnica ružová, Aralia, Eleutherococcus). Pred liečbou lupienky sa musíte zbaviť zlých návykov.

Takže, čo a ako liečiť psoriázu?
Ľanové semeno zo psoriázy
Recepty na varenie: 1 polievková lyžica. l. semená varenie 1 šálka vriacej vody, trvať v termos noci, nápoj ráno na prázdny žalúdok v noci. Pred spaním si vezmite 2 tablety aktívneho uhlia. Táto ľudová metóda očistí telo toxínov a pomôže koži očistiť od vyrážok.

Liečba psoriázy dechtom v domácnosti.
Stáva sa, že po ochorení alebo silnom strese sa celé telo náhle potiahne psoriázou. S týmito čerstvé erupcie môžu byť spracované nasledujúcim spôsobom: cez pult brezového dechtu, namazať decht psoriatická ložiská drží prostriedky na tele asi hodinu, potom sa umyť, kefa doska infúzie lastovičník tinktúry a čakať v suchom stave. Vykonajte 15 denných procedúr. Po použití tohto lieku u niektorých pacientov symptómy psoriázy zmizli po mnoho rokov. Jedinou nevýhodou je ostrý pach.

Dechtové, jaseňové a brezové pupeny pri psoriáze.
Liečba psoriázy s predchádzajúcou metódou bude ešte efektívnejšia, ak pridáte popol.
Zmes dechtu s brezovým popolom: Na 0,75 dielu dechtu - 0,25 dielov popola. Namažte vredy. Vo vnútri vezmite odvar z brezových púčikov. 2 lyžičky. obličky naliať pohár vriacej vody, trvať na vodnom kúpeli po dobu pol hodiny. Pite jednu tretinu pohára pred jedlom. Aplikujte kompresy z tohto bujónu na vredy

Ako liečiť psoriázu s telátkom doma.
Rozdrviť koreň celeru. Vytvorte kompresiu z kakaa do postihnutej oblasti. Robiť denne, udržať 2 hodiny. Dĺžka liečby je 2 mesiace. Zároveň vezmite celeru šťavu vnútri, 2 lyžice. l. 3 krát denne. Tento ľudový liek na psoriázu je založený na skutočnosti, že celer čistí telo rôznych trosiek

Ľudová liečba psoriázy doma s ďatelinou.
2-3 polievkové lyžice. l. suché kvetiny ďateliny obalené gázou a varené vriacou vodou. Naplňte jednu minútu, jemne stlačte a aplikujte na boľavý bod 1-2 hodiny. Infúzia nápoja z ďateliny. Clover odstraňuje cievy, vylieči zápalové ochorenia kože.

Ľudová liečba psoriázy so zriedenou kapustou.
V noci navlhčite celé telo alebo zaparkujte zriedenou kapustou, vysušte a snažte sa niekoľko dní vypláchnuť soľanku dlhšie. Vykonajte najmenej 7 procedúr. 1-2 mesiace po ukončení procedúry sa pokožka očistí.

Masť na psoriázu z vaječných žĺtkov je veľmi neobvyklý, ale účinný ľudový liek na psoriázu.
Tento ľudový predpis sa často uvádza v lekárskych inštitúciách. Vezmite oplodnené vajcia v dedine, varte tvrdo, odstráňte žĺtky z nich a rozdrviť tieto žĺtky do kaše. Potom by ste mali túto kašu oprať v čistej (bez masla) panvici na nízkej teplote a občas sa miešať, kým na červenkavej olejovitej kvapaline asi 45 minút. Z prijatej hmoty cez gázu je potrebné vytlačiť olej a mast 's týmto olejom prekvapiť miesta 1-2 krát. Z 20 vajec dostane 0,5 lyžičky. oleja

Domáca liečba psoriázy ľanovým olejom.
Namiešajte postihnuté časti tela ľanovým olejom 2-3 krát denne. Toto je najjednoduchší ľudový prostriedok. Ak vám to vyhovuje, výsledky budú viditeľné počas 10-15 dní. Namiesto ľanového oleja niekedy rakytník rešetliakový.

Ako liečiť psoriázu peroxidom vodíka
Rovnako ako v predchádzajúcom receptúre, mačte plaky psoriázy s neriedeným peroxidom 2-3 krát denne

Liečba psoriázy so zemiakmi doma.
Ak sa trochu vyráža, tak môže pomôcť taký ľudový prostriedok, ako sú kompresy z strúhaných surových zemiakov ružovej farby. Zdržujte kompresiu na postihnutej ploche tela minimálne 2 hodiny denne

Pri liečbe psoriázy sa ľudské lieky veľmi často používajú so soľterom.
Solidol sa používa ako jediný liek alebo ako tukový základ masti na liečenie postihnutých oblastí. Niekedy namiesto solidolu v zložení masti ako tukovej základne sa používa vazelína, smalty, ale použitie pevných látok poskytuje maximálny výsledok pri liečení psoriázy.
Tak ako liečiť psoriázu: postihnuté miesta sú rozmazané masťou pripravenou z 0,5 kg čistého pevného tuku, 2 polievkové lyžice medu a 1/2 trubice detského krému po dobu dvoch mesiacov. Ak je lézia veľká, potom mazať raz denne, malé vyrážky - 2 krát denne. Účinok tohto liečiva sa výrazne zvýši, ak sa do získanej masti pridáva proteín jedného čerstvého kuracieho vajca z psoriázy, 1 lyžička. Sírový prášok, 2 lyžičky. popol z ovocia z gaštanu, 2 lyžičky. popol z bokov, v extrémnom prípade brezový popol. (Na základe skúsenosti s touto metódou liečby a bylinnej infúzie možno nájsť v HLS 13 za rok 2004, str. 8-9). Ak toto nápravu nepomohlo ku koncu, ale došlo k zlepšeniu stavu, potom 3 lyžice. l. rozdrvte bylinky a pokračujte v liečbe ďalších 2 mesiacov. Súčasne pijú tinktúry rastlín, ktoré zvyšujú imunitu.

Krvný prach z psoriázy.
Recept je nasledovný: 100 g vazelíny zmiešanej s 1 lyžičkou. najmenší strelný prach. Mazanie mastí s psoriatickými plakmi denne. Tento ľudový liek by mal pomôcť úplne zbaviť psoriázy šesť mesiacov.

Výron z mlieka na liečbu psoriázy v domácnosti
Varenie mlieka v smaltovanej nádobe, vypusťte ju do inej misky a namažte postihnuté oblasti bielym povlakom, ktorý zostane na stenách panvice. Robte to každý deň, aspoň 10 krát.

Propolis je nádherný ľudový liek na lupienku.
Ak ho chcete použiť, musíte pripraviť masť pre tento recept: 10-15 g propolisu dal v 100 g zohriateho masla, premiešajte dôkladne a pridajte 3 kapsule vitamínu A. V postihnutej oblasti aplikuje gázou namočenou dostal masť a pásku up alebo opraviť náplasť.

Liečba psoriázy s bylinami doma. Liečba psoriázy

Čučoriedka
V ľudových metódach liečby psoriázy sa často používa starší. 1 polievková lyžica. l. Staršia černica naliať 600 ml vriacej vody, trvať 1 hodinu, trvať 3 krát denne hodinu po jedle pol šálky.

prasličky
2 polievkové lyžice. l. vysušená strúhaná praslička nalijeme 700 ml vody, varíme 5 minút, trváme 3 hodiny, vypustíme. Použite odvar na denné umývanie tela, nepoužívajte uterák, vysušte ho vo vzduchu. Kúpele s odvarom berú raz týždenne. Ľanové prádlo sa mení denne. Pokračujte v žiadosti o profylaxiu každé 2-3 dni.

Účinným ľudovým liekom na liečbu psoriázy je tinktúra japonskej sopóry.
50 g suchého Sophora trvá 14 dní v 500 g vodky, filter, je lepšie brať čerstvé ovocie, potom 100 g ovocia vezme 200 g vodky. Alebo kúpiť tinktúru v lekárni. Vezmite 1/2 čajovú lyžičku 3 krát denne, rozpustite sa vo vode. Dojčatá miesto tinktúry lepšie pripraviť infúziu - 1 polievková lyžica. l. na 1 šálku vriacej vody. Vezmite infúziu trikrát denne na 1 polievkovú lyžicu.

Ľudová liečba psoriázy s chagou.
Birch huba (chaga) namočiť vo vriacej vode na noc, prejsť mlynček na mäso. Táto hmota sa naleje do vody predhriatej na 50 ° C, v ktorej je čaga namočená (v pomere 1: 5). Trvať na 2 dňoch a akceptovať trikrát denne pred jedlom na 1/2 pohára.

Ako liečiť psoriázu so zlatými fúškami doma.
Najprv musíte pripraviť tinktúru Vezmite 50 kĺbov zlatého fúzy a nalejte 0,5 litra vodky. Trvať na 21 dní. Otrite boľavé body, kým nie je čistá. Dĺžka liečby je 3 mesiace. Účinok bude viditeľný po 10 dňoch.

Ľudová liečba psoriázy Kalanchoe.
Aplikujte na oparu škvrny z listov Kalanchoe v gázu, fixujte pomocou lepiacej omietky

Čistota pri psoriáze doma.
Čerstvá celandínová šťava sa rozmazáva s léziami 2 krát denne. Používajte celandínovú šťavu na liečbu psoriázy počas leta. Pokiaľ je v lete nemal čas na zotavenie, v zime pripraviť masť z lastovičník práškom suchého a vazelíny pomere 1: 1, potom obsadil hotovú masť na postihnuté miesto po dobu 3 dní, plákania, kefa s odvar z lastovičník, nechajte zaschnúť. 4 dni odpočinku a zopakujte trojdňovú masť. A tak až do vymiznutia psoriatických plakov.

Kúpele s bylinkami z psoriázy.
Každý deň, s psoriázou 15-20 minút na kúpeľ s odvarom vývaru, celandín, šalvia, praslička, nechtík alebo harmanček. Po kúpeli sa neotrite.

Ľudová liečba psoriázy s bylinami.
Súčasne s vonkajšími ľudovými liekmi na liečbu psoriázy je veľmi žiaduce konzumovať liečivé byliny. Najlepšie pomôžu v komplexe vo forme poplatkov.
Zber bylín číslo 1 Zmiešajte v rovnakých rozmeroch: biele imelo, celandín, koreň valeriánov, nechtík, harmanček, koreň púpavy. 1 polievková lyžica. l. Zozbierajte 1 šálku vriacej vody, trváte 2 hodiny v termose. Piť počas dňa. Kurz nie je kratší ako 15 dní, vyrážky by mali blednúť, svrbenie zmizne.
Zber bylín číslo 2.Sa 1 diel čierny kvitne, praslička, Oman koreň, kukurica blizny, brusnica list, 0,5 dielu lastovičník, 1,5 časti postupnosti, Hypericum a koreňových calamus. Všetky tieto zmesi, 1 lyžica kolekcia lyžica naliať pohár vriacej vody a dusíme na miernom ohni po dobu 5 minút, potom stlačte 1 hodinu, napätie a vziať pol šálky dvakrát denne 1 hodinu po jedle.
Číslo kolekcie 3 pre vonkajšie použitie: Vezmite 1 časť šnúry, koreň sladkého drievka, koreň lopúcha, podzemku bažinatého kalamusu a listu kopytníkov. 1 polievková lyžica. l. Zozbierajte šálku vriacej vody, varte 5 minút, trvajte 1 hodinu, namažte postihnutú pokožku.
Zbierka číslo 4. Zmiešajte v rovnakých pomeroch bylinky, bylinky, rakyňu, bylinnú trávu, brezové lístie a fazuľa. 3 lyžice zmes nalejte vo večerných hodinách v termosku 1 liter vriacej vody, v noci trvať, piť počas dňa 1 hodinu pred jedlom pohára. Kurz liečby týmito bylinami je 20-30 dní, nič viac, pretože je farba jedovatá, ale tu je vo vysokej koncentrácii. Je lepšie nepoužívať túto zbierku s chorými pečeňami.
Číslo kolekcie 5. zmiešajte 30 g strúhanky, 20 g jabĺk, 30 g ľubovníka bodkovaného, ​​10 g trávy trávy, 20 g listov cviknutých, 20 g praslovej trávy. 1 polievková lyžica. l. nalejte 0,5 litra vriacej vody, trvať na chladenie. Vezmite 1/2 pohára dvakrát denne po jedle
Číslo kolekcie 6. Liečba týmito bylinkami sa používa na chronickú chronickú psoriázu. Zmiešajte v rovnakých pomeroch celandín, sukcesť, šalvia, kvety z ostružiny, fialové trojbarevné, nechtík a harmanček. 1 polievková lyžica. miešajte varenie s pohárom vriacej vody a naplňte ju 2 hodiny. Vezmite infúziu bylín na 0,5 pohára denne 30 minút pred jedlom.
Číslo kolekcie 7. Liečba týmito bylinkami sa používa v progresívnej forme psoriázy: Valerian officinalis (koreň) - 1 diel; althaea medicinal (root) - 1 diel; tripartitná sekvencia - 3 diely; celandín veľký (tráva) - 1 diel; Ľubovník bodkovaný (tráva) - 1 diel. 1 polievková lyžica. miešajte varenie s pohárom vriacej vody a naplňte ju 2 hodiny. Vezmite v teplej forme 1/2 šálky 2 krát denne po jedle.
Číslo kolekcie 8. Séria - 6 dielov jahôd - 6 dielov, ríbezle listy - 5 kusov, žihľava - 4 diely, lopúch trávne - 4 diely, rebríček - 3 diely, tricolor fialová - 3 diely,. Všetko premiešajte. 1 polievková lyžica. l. zbierka na 2 šálky vriacej vody, trvá 15 minút. Vezmite 0,5 pohára 3 krát denne. Tento ľudový prostriedok očistí krv a zmierni príznaky ochorenia.

Masť na psoriázu - ako pripraviť liečivú masť doma

Veľmi často sa v ľudových metódach liečby psoriázy používa takýto nástroj ako masť vyrobená z rôznych zložiek, ktoré majú mnohostranný pozitívny účinok v boji proti symptómom psoriázy.
Veľmi rýchlo pri liečbe psoriázy pomáha tuk (zloženie masti s tuhým sa už uvažovalo vyššie), podiel ASD. Dobrým efektom je aplikácia včelích produktov.

Veľmi zložitá masť na liečbu psoriázy
Masť na báze frakcie SDA-3 (frakcia Dorogova), ktorá divy v liečbe rôznych ochorení, najmä kože. Najlepšie je, aby lekárnik varenie. Všetky súčasti je možné zakúpiť vo veterinárnej lekárni a v pravidelnej lekárni. SDA-3 - 100 ml, 30 g levorinovoy, nystatín a amfoteritsinovoy masť 25 g masť psoralina, 35 ml dusičnanu strieborného a vioforma roztok, 70 ml brezového dechtu, 50 ml rybieho oleja s 30 ml rakytníka a šípkou, 60 ml roztoku Kostellani a 40 ml eukalyptového oleja. Každý, kto použil túto masť, dokonca aj pacienti s pokročilou psoriázou, sa podarilo úplne zotaviť.

Jednoduchšia masť na psoriázu na základe ASD
Fľaša s ASD-3 sa nedá otvoriť. Zbierajte potrebné množstvo injekčnej striekačky cez zátku. V malej nádobe sa premieša 5 ml frakcie a rovnaké množstvo akéhokoľvek rastlinného oleja (lepšie ako ľanové alebo rakytník). Vatka sa dostala na postihnutú oblasť. Úplne sa čistí po 6 mesiacoch. Môžete súčasne odobrať frakciu ASD-2 vo vnútri schémy: začnite s 1 kvapkou v 50 ml vody a pijte 1/2 šálku mlieka a vyvinute až 30 kvapiek a späť z 30 kvapiek na 1 kvapku.

Domáca masť z psoriázy s aplikáciou produktov včelárstva.
100 g masla, 30 g propolisu, 1 lyžica. rybí olej alebo kafrový olej, 20 g včelieho vosku (nie parafín), 10 tabliet "Apilaka", 1 polievková lyžica. peľ alebo perga. To všetko sa varí vo vodnom kúpeli, aby sa naleje len olej z tresčej pečene alebo kafrový olej, keď sa trochu ochladí. Aplikujte masť na postihnuté oblasti tela 2-3 krát denne. Okrem tejto masti nezabudnite vziať do vnútra 30% alkoholickej tinktúry propolisu - 20 - 30 kvapiek na 0,5 šálky vody 30 minút pred jedlom.

Psoriasová masť s tinktúrnou tinktúrou
50 g otáčky na nalial 50 g alkoholu, trvať na 10 dní. Na trávu vyčistite trávu, pridajte do tinktúry 30 g lanolínu a 30 g vazelíny. Namažte postihnutú oblasť 2 krát denne. Môžete si striedavo užívať 15 kvapiek liehovej tinktúry pred riedením vodou.

Ďalšia jednoduchá masť.
Táto mast z psoriázy sa ľahko pripravuje doma. Šťava Kalanchoe - 10 gramov, eukalyptový olej - 30 gramov, med - 10 gramov, dôkladne premiešajte, trvá 5 dní. Namažte postihnutú oblasť dvakrát denne.

Ako rýchlo vyliečiť psoriázu so soľnými kúpeľmi a cibuľou doma.
Kúpeľ musí byť naplnená do večera s teplou vodou a rozpustí sa v nej soľ balíček, môžete pridať vývar sebou, lastovičník, šalvia, praslička, nechtík a harmanček. Pacient by mal ležať v kúpeli po dobu 15 minút a nutne za mokra hlavy (v prípade, lupienka skalpu). Keď opustíte kúpeľ, neotrite sa, nechajte telo vysušiť. Potom naneste čerstvo pripravenú cibuľu na hlavu a na celé telo, dobre sa vtekajte do pokožky. Po 20 minútach si trieť húsenku z vlasov a utrite tkaninu gázou. Žiadne telo, žiadne umývanie hlavy nie je nutné. Choď do postele.
Ráno ponorte do vedra 300 g celandínu, nechajte varenie, ochlaďte a vymyte túto infúziu z tela a hlavu so soľou a kašou. Tretí deň je dobré umyť si vo vode mydlo a mangán. Štvrtý večer opakujte všetko. Je potrebné vykonať 6-7 procedúr.

Príklad integrovaného prístupu k liečbe psoriázy
V novinách "Vestnik ZHZH" č. 5 za rok 2007 sa rozpráva príbeh zotavenia z psoriázy:
1. Prijatie lekárskeho kúpeľa (alebo stieranie). Pridajte do kadičky jedle alebo smrekové vetvy, aby sa voda stala tmavá, pridajte 10 kvapiek cédrového oleja, naliať infúziu do vane alebo ju utrieť. Voda by mala byť horúca, 40-50 °, vydržte 20 minút. Robte dvakrát týždenne.
2. Súčasne použite nasledujúcu masť: zmiešajte jednu malú hadičku s detským krémom, 20 kvapiek jedlého oleja a 10 kvapiek brezového dechtu. 2 x denne na zvládnutie postihnutej oblasti (a po kúpeľoch - potrebné).
3. Kúpiť hustý extrakt chaga (befungín). Pripraviť odvar 1 lyžice. Extrahujte extrakt do pohára vriacej vody s teplou vodou. Piť 1 polievková lyžica. roztok lyžice 20-30 minút pred jedlom 2-3 krát denne.
4. Vezmite slnko a vzduchové kúpele.
5. Dodržujte strava
Po 3 mesiacoch prešla psoriáza.

Diéta pre psoriázu.
Pri liečbe psoriázy je potrebné jesť hlavne kyslé mlieko a rastlinné potraviny. Na minimálny limit spotreba mäsa, vajec, živočíšnych tukov, cukru, múky, zemiakov. Vylučte údené produkty, korenené jedlá, čaj, kávu, čokoládu a citrusy.
Pamätajte, že alkohol a fajčenie zhoršujú psoriázu.
Pri liečbe psoriázy noste voľné a ľahké oblečenie, pretože nadmerný tlak na pokožku môže spôsobiť vznik nových vyrážok.

Liečíme psoriázu samostatne doma s ľudovými prostriedkami

Rôzne ľudové lieky sa používajú na liečbu psoriázy. Choroba je dlhá a takéto metódy nebudú liečené, ale pomôže významne oslabiť príznaky. Okrem toho úradné lekárstvo pozitívne odkazuje na rôzne možnosti liečby psoriázy s ľudskými liekmi doma.

Príčiny psoriázy

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu spôsobiť ochorenie:

 • dedičnosť (genetická predispozícia má vplyv - chemické činitele, mechanické poškodenie, hubové choroby, dermatitída, alergická reakcia, chronické ochorenia, stresy, zážitky, vírusové a bakteriálne infekcie);
 • oslabená imunita (ktorá je znížená v dôsledku podvýživy, hypotermie, zlých návykov, stresu);
 • neurogenná príčina vývoja (duševná trauma, emočný šok, psycho-emocionálny stres);
 • metabolické poruchy (zvýšený cholesterol, nedostatok vitamínu A a B, zinok, meď a železo);
 • porušenie hormonálneho zázemia (puberta, menopauza, tehotenstvo).

Dôležité! Pri prvých príznakoch nástupu ochorenia sa poraďte s lekárom, ktorý liečí psoriázu!

deti

Často u detí je psoriáza spôsobená genetickou predispozíciou. Ale to neznamená, že ak niekto z blízkej psoriázy, dieťa bude tiež musieť ochorieť. Niektoré dôvody dnes neexistujú. Existujú však aj provokatívne faktory:

 • infekčné;
 • ochorenie obličiek;
 • porucha funkcie pečene;
 • mechanické poškodenie kože.

Liečba psoriázy u detí je založená na metóde:

 • 5% roztok glukonátu vápenatého a 10% chlorid vápenatý (10 až 15 injekcií);
 • vitamíny (kyselina askorbová, roztok pyridoxínu, vitamín B12 a A);
 • Glukokortikoidy v zriedkavých prípadoch (prednizolón).

Pre vonkajšie použitie použite:

 • ak sú postihnuté dlane a podrážka - obväzy so salicylovými a sírovými dechtovými masťami;
 • na chorých miestach vlasového pokrytia - teofylín a papaverínová masť.

Je dôležité pochopiť, že medzi súborom ľudových receptov je potrebné hľadať tie, ktoré sú vhodné pre konkrétnu osobu. Určitá bylina, kompresia alebo masť bude mať úžasný účinok v jednej situácii a v inej situácii môže byť úplne neaktívna.

Dôležité! Výsledky priebehu liečby ľudovými metódami možno pozorovať nie skôr ako za dva týždne (v neprítomnosti iného, ​​špecifikovaného v lekárskych lehotách). Takže musíte dokončiť kurz a nekončiť po troch postupoch. Je ľahšie znížiť prejavy psoriázy v počiatočnom štádiu.

Liečba psoriázy rôznymi spôsobmi

Než začnete liečiť chorobu, musíte zistiť, či je psoriáza nákazlivá, podrobnejšie si prečítajte v tomto článku.

O domácej liečbe a ľudových prostriedkoch

Najlepšie je použiť niekoľko ľudových liekov na rôzne účely, takže môžete liečiť psoriázu doma. Napríklad spolu s infúziami bylín, ktoré sa užívajú perorálne, používajte vonkajšie masti. Komplexná liečba, podobne ako pri iných ochoreniach, pomôže rýchlejšie dosiahnuť pozitívne výsledky.

Existujú rôzne spôsoby, ako sa sóda používa na liečbu psoriázy:

 • kúpeľ (na zozbieranie horúcej kúpeľa s objemom asi 60-80 litrov a zrieďte v nej 900 g sódy, ponorte celé telo, vezmite pol hodiny, potom netrite uterákom, len si vlhkú pokožku). Postup je vykonávaný každý druhý deň dva týždne pred spaním;
 • ošetrenie (2 lyžičky sódy rozpustite v 200 ml vody, získaný roztok utrite postihnuté miesta 3 krát denne);
 • stlačte (2 lyžice sódy nalejte vodu, aby ste získali homogénnu hmotnosť, pomocou tampónu nanášajte na postihnuté miesto 2 krát denne počas dvoch týždňov);
 • (rozpustite 3 polievkové lyžice sódy v 500 ml horúcej vody, navlhčite obväz v zmesi a aplikujte na zaparené miesta, nechajte ju vychladnúť, opakujte postup niekoľko týždňov).

Kúpele s morskou soľou budú mať vplyv po niekoľkých procedúrach. Liečba bude nielen užitočná, ale aj príjemná. Ak sa chcete zbaviť psoriázy, odporúča sa používať morskú soľ, ale v jej neprítomnosti môžete použiť bežnú kuchyňu (akcia bude o niečo slabšia).

Na tento postup musíte vyzdvihnúť kúpeľňu s teplou vodou a vyliatať balík soľ, ležať v ňom na 15 minút. Potom neplachujte, utierať, taky nepotrebujete, je to len namočiť mäkké mäkké uteráky. Potom môžete na zasiahnuté oblasti urobiť soľný kompres a mazať ich terapeutickou masťou alebo krémom.

Chlorid jód sa používa pri psoriáze s tvorbou malých plakov. Odporúča sa pokryť celý povrch postihnutej oblasti. Treba mať na pamäti, že postup je bolestivý. Môžete sa pridržiavať určitého programu pomocou nielen jódu, ale aj inými spôsobmi:

 • prvý týždeň - ráno namočte postihnutú oblasť jódom, večer - so slanou vodou;
 • Druhý týždeň sa ošetruje raz denne s pevným podielom.

Približný priebeh liečby mesiac a pol. Bez súhlasu lekára sa tieto prostriedky nemôžu použiť.

Ľanové semená a olej

Výborné na liečbu psoriázy sú ľanové semená. Stačí, aby si ich v množstve polievkovej lyžice, naliať pohár vriacej vody. Nasypejte noci, použite roztok ráno, bezprostredne po prebudení. Môžete piť niekoľko tabliet s aktívnym uhlím pred spaním, aby ste mohli lepšie asimilovať ľanové semená. Táto metóda pomôže zbaviť sa početných vyrážok, ktoré vznikajú pri hromadení toxínov.

Pokiaľ ide o obyčajný ľanový olej, môžu zasiahnuť postihnuté miesta niekoľkokrát denne. Toto je populárny ľudový liek na opísané ochorenie, ktoré ukáže prvé výsledky v priebehu niekoľkých týždňov.

decht

Psoriáza sa týka takých ochorení, ktoré sa môžu zhoršiť na pozadí stresu. Osoba má závažné vyrážky a rýchlo sa s ňou vyrovnáva. V tejto situácii bežný brezový decht, ktorý sa predáva v lekárni. Musia mazať problémové oblasti a odísť na hodinu. Potom postihnutú oblasť opláchnite a ošetrujte infúziou fazule. Vykonajte 14 procedúr. Pamätajte, že mínus tohto ľudového spôsobu liečby psoriázy je ostrý a nepríjemný zápach dechtu.

Popol s brezovými púčikmi

Ak sa chcete rýchlo vyrovnať s vyrážkami, odporúča sa pridanie dechtu k ďalším zložkám. Najmä pre 0,75 dielu dechtu si vezmite 0,15 dielu brezového popola. Získajte masť, ktorá je vhodná na mazanie vyrážok. Pokiaľ ide o odvar z púčikov brezy, je potrebné brať perorálne (veľké lyžice obličiek naliať pohár vriacej vody, vo vodnom kúpeli, aby sa pol hodiny). Pred každým jedlom vypijte pižmové brezy na 50 ml. Bujón môže byť použitý na kompresie.

zeler

Celer sa zvyčajne používa iba pri príprave šalátov, ale našiel sa použitie v ľudovej medicíne. Rastlina pomôže vyliečiť psoriázu doma. Je potrebné odobrať koreňovú časť a rozmiešať ju (mixér, malý strúhadlo). Kompresie sa aplikujú na postihnuté oblasti tela na dve hodiny. Liečba sa vykonáva 60 dní v rade. Tiež pomôcť zlepšiť účinok celej šťavy: stačí piť dve polievkové lyžice trikrát denne.

ďatelina

Použitie pri liečbe psoriázy vyžaduje suché kvety ďateliny. Sú odobraté v množstve niekoľkých polievkových lyžíc, zabalených do gázy a varenej vody. Trvať na tom, kvetiny by mali byť niekoľko minút, potom smažiť a pripojiť k miestom vyrážky na niekoľko hodín. Pokiaľ ide o infúziu, môže byť opitý vo vnútri na čistenie ciev.

Pickle z kapusty

Choré miesta na noc sú rozmazané s kapustou soľanky. Nechajte pokožku vyschnúť a snažte sa, ak je to možné, zriedkavá kapusta sa niekoľko dní nevymyje. Prinajmenšom by sa malo vykonať sedem takýchto postupov.

Vaječné žĺtky

Na liečbu sa odporúča používať iba domáce kuracie vajcia. Musíte si zobrať oplodnené vajíčko, vyvarovať ho. Odstráňte žĺtok z vajíčka a rozdrvijte ho, kým nedosiahne kazetu. Potom ho vyprážame v suchom horúcej panvici, kým sa neobjaví červená olejovitá kvapalina (trvá asi hodinu, než sa vypije). Vložte kávu do gázy a vytlačte olej cez ňu. Namažte zasiahnuté oblasti. Pamätajte, 100 ml masla možno získať z dvoch desiatok vajec.

Peroxid vodíka

Nič nie je komplikované týmto spôsobom liečenia psoriázy. Vezmite si bežný peroxid vodíka, je to vlhká vata. Namažte postihnuté miesta pokožky trikrát denne. Peroxid nie je potrebné riediť.

Aktívne uhlie

Vďaka adsorpčným vlastnostiam aktívneho uhlia je bezpečne používaný doma. Je potrebné rozdrviť tablety (1 tableta na 10 kg hmotnosti) do prášku, nalievať vodu, pretrepať a piť 2 hodiny pred jedlom. Počas štyridsiatich dní liečby nutných dodržiavať diétu, vylúčiť zo stravy tučné, slané, korenené, údené potraviny a nápoje.

zemiaky

Z strúhaných surových zemiakov, ktorých odrody by mali mať ružovú farbu, môžete vyrobiť kašu a použiť ako kompresiu. Je dôležité, aby sa kompresor dotýkal postihnutej oblasti najmenej dve hodiny.

tuk

Tento liek môže byť použitý samostatne a ako základ pre rôzne masti. Často namiesto olejovej základne pre masti sa okrem tužidla používa aj vazelína. Ale pri liečení psoriázy je to soľ, ktorá vyvoláva výrazný účinok. Masť na varenie z tužidla môže byť založená na pol kilogramu tohto produktu s prídavkom niekoľkých polievkových lyžíc medu a pol krémovej krému. Malé vyrážky mastujú dvakrát denne, ale pri veľkých léziách je dostatok a jednorazové použitie počas dňa.

prášok

Ak nájdete malú lyžicu střelného prachu, na jej základe môžete pripraviť efektívny prostriedok. Prášok na strečové zbrane sa zriedi v 100 ml vazelíny. Aplikujte zmes na postihnuté oblasti každý deň po dobu 6 mesiacov. Metóda sa vzťahuje na bezpečnosť, ktorá nie je schválená lekármi.

Mliečna mierka

Mlieko, je lepšie, aby si domáce výrobok, mali by ste variť v smaltové nádoby. Potom odtok do inej misky a na stenách v panve by mal zostať biely povlak. Mlietia postihnuté miesta tela počas desiatich dní.

propolis

15 gramov propolisu by sa malo vložiť do 100 gramov teplého masla. Zmiešajte pridaním troch kapsúl vitamínu A. Naneste na postihnuté oblasti pomocou gázy (jednoducho namočte ju v tejto zmesi).

Na základe medu sú masti často pripravené na liečbu psoriázy. Ak sa na dlaňach a chodidlách objavia plaky, odporúčajte recept na masť s glycerínom - 2 lyžice. l. glycerín zmiešaný s 1 polievkovou lyžičkou. l. med. Táto masť pomáha zmäkčiť pokožku.

Dobré výsledky ukázali, masť na báze medu, lastovičník a proteín: 25 g dôkladne premieša kvetového medu, 50 g vaječnej bielkoviny, 1,3 g suchého drveného lastovičník, 50 g bielej vazelíny, 10 g detský krém. Po dobu 10 dní mačte postihnuté miesta 2 krát denne.

pijavice

Liečba pijavicami sa nazýva hirudoterapia. Terapia je 7-10 zasadnutí, odporúča sa prejsť druhým kurzom za mesiac. Hirudoterapia nemá vedľajšie účinky. Liečba je kontraindikovaná:

 • s individuálnou neznášanlivosťou;
 • anémia;
 • hemofílie;
 • hypotenzia;
 • tehotenstvo.

Čo bylinky pomáhajú zbaviť sa psoriázy

Čierna čučoriedka

Veľká lyžička listov z elderberry by mala byť nalieva do dvoch pohárov vriacej vody. Nechajte infúziu na hodinu, potom piť po jedle 100 ml trikrát na jeden deň.

lastovičník

Čistota pri psoriáze sa používa niekoľkými spôsobmi:

 • Vaňa (1 polievková lyžica list rastliny zalejeme 4 litre vody a varu, krytu a nechá sa stáť 1 h infúzia doplnok varené vo vodnom kúpeli..);
 • infúzie (mix lastovičník, nasekané orechy, mäty a ostružina list v pomere 2: 1: 1: 3 polievkové lyžice naliať 1,5 litra vriacej vody, 1 hodinu, ako zabezpečiť variť, sa 1 polievková lyžica 2 krát denne.. na jeden týždeň);
 • čistá šťava (1 kvapka šťavy na 100 ml vody, denne sa zvyšuje o 1 kvapku až do dvadsiateho dňa, trvá 1 krát denne po jedle);
 • masť (2 CH. l. lastovičník, 100 g tuku, 15 g masti flutsinar dôkladne. krytia a nechajte stáť po dobu 3 dní, po dobu piatich dní trieť masti do chorých oblastí 2 krát denne).

Poľná prasiatka

V tomto populárnom receptúre na psoriázu musíte zobrať dve veľké lyžice nakrájanej suché prasličky. Naliate tri poháre horúcej vody, varte zmes na päť minút. Namočte uterák do odvaru, ktorý by mal byť umiestnený na postihnuté miesta. Môžete sa kúpať raz týždenne s touto odvarom.

Sophora japončina

Na ošetrenie bude potrebných 50 gramov Sophory. Je dosť ťažké ho dostať, ale ak áno, účinnosť liečby sa zvýši. Nalijte 0,5 litra vodky a trvajte dva týždne. Ak vezmete čerstvé ovocie, potom 100 gramov produktu nalejte 200 ml vodky. Túto tinktúru už v hotovej forme môžete kúpiť v lekárni. Vezmite polovicu malej lyžičky trikrát denne, rozpustite vo vode.

Birch chaga chaga

Musíte nájsť húb na čistom mieste s dobrou ekológiou. Odrežte, umyte a nalejte cez noc prevarenou vodou. Presuňte hubu cez mlynček na mäso. Výsledná hmotnosť vody na nalievanie vody 50 stupňov Celzia. Dávkujte infúziu dva dni a pred jedlom vezmite 100 ml tinktúry.

liečenie

Liečba psoriázy zahŕňa príjem rôznych liečiv, použitie masti a iných prostriedkov. Ústne vziať:

 • antihistaminiká (Diazolin, Suprastin);
 • hepatoprotektory (Essentiale, Karsil);
 • enzýmy (Creon, Festal);
 • Enterosorbenty (Enterosgel, Polysorb);
 • antibiotiká (zo skupiny penicilínov, makrolidov a cefalosporínov);
 • nesteroidné protizápalové lieky (Nurofen, Nyz);
 • imunosupresory (Alefaccept);
 • biologickými.

Hormonálne lieky sa používajú na mierne a závažné formy ochorenia. Používajte len podľa pokynov lekára. V ostatných prípadoch sa odporúča urobiť bez nich. Lieky potláčajú činnosť kôry nadobličiek, aj keď vedú k rýchlemu účinku, ale na krátke obdobie. Navyše hormonálne lieky majú veľa ďalších vedľajších účinkov.

metotrexát

Tento liek je predpísaný pre pacientov so stredne ťažkým ochorením a s ťažkou formou. indikácie:

 • plocha poškodenia je viac ako 20%;
 • pustulózna psoriáza;
 • psoriatická artritída;
 • psoriatická erytrodermia;
 • s komplexnými formami lézií nechtov;
 • atypická psoriáza.

Masti na liečbu psoriázy sa delia na dve skupiny: hormonálne a nehormonálne. Hormonálne masti vedú k závislosti a majú dostatočný počet vedľajších účinkov. Nehormonálne lieky sú pre pacienta bezpečnejšie, ale menej účinné. Najbežnejšie účinné masti na psoriázu:

 • solidolovye (Kartalin, Magnipor);
 • Mast naftalan, produkty na báze oleja (Naftaderm, Losterin);
 • tselestoderm;
 • sírová;
 • Elokim;
 • Likan Shuangju;
 • Thai.

Masť na vonkajšie použitie:

 • kortikosteroidy (Triderm, Uniderm);
 • keratoly (založené na kyseline mliečnej a salicylovej);
 • vrátane syntetických analógov vitamínu D (Daivobet);
 • so zložením dreva a uhoľného dechtu (Ditrial);
 • prípravky naftalanu.

homeopatie

Homeopatické lieky na psoriázu sa predpisujú individuálne na základe symptómov a štádia ochorenia. Často napíšte:

 • paralelný príjem a použitie Psorinochel a Psoriaten;
 • Pri exacerbácii v chladnom počasí doporučujeme Acidum Formicum;
 • od lúpania albumov Arsenicum albumov;
 • pacienti v pokročilom veku vyžadujú jodičnan Arsenicum;
 • s príznakmi ostrého lúpania - Calcaria carbonica;
 • peeling so začervenaním - hydrokolón;
 • s ochorením rúk a nechtov - ropa;
 • ak sú kĺby postihnuté - mangán.

ultrafialový

Liečba psoriázy prispieva k vitamínu D, ktorý pacient dostane pri vystavení ultrafialovému žiareniu. Druhým pozitívnym faktorom je zlepšenie nervového stavu, zbavenie sa depresie, čo je tiež výhodou v boji proti tejto chorobe. Koža sa spáli a postihnuté oblasti sa stávajú menej výraznými. Ultrafialové lúče nepriaznivo ovplyvňujú pacientov so suchou pokožkou as individuálnou neznášanlivosťou.

Liečba rôznych foriem choroby

Vulgarózna psoriáza

Pri lôžkovej liečbe sa vulgárna psoriáza lieči nasledujúcimi liekmi:

 • zavedenie síranu horečnatého (pri vysokom tlaku);
 • diuretiká (s exudatívnou formou);
 • antihistaminiká (ak má pacient tendenciu alergických reakcií);
 • cytostatiká a retinoidy (v ťažkých formách);
 • monoklonálne protilátky;
 • hormonálne masti (na topickú aplikáciu).

Ak sa pacient nachádza na ambulantnej liečbe, pripisujú sa tieto prostriedky:

 • Teplé kúpele s odvarami bylín (heřmánok, nechtík);
 • dodržiavanie režimu dňa (plný spánok, viac odpočinku);
 • korekcia výživy (odmietanie slaného, ​​akútneho, vysoko alergénneho, tučného jedla);
 • používanie nehormonálnych a hormonálnych liekov (závisí od štádia psoriázy).

Seborrheická psoriáza

Liečba seboroickej psoriázy by mala byť zložitá:

 • ultrafialové ožiarenie;
 • príjem vitamínov a liekov, ktoré posilňujú imunitný systém;
 • sedatíva;
 • laserová terapia;
 • dodržiavanie diéty;
 • monoklonálne protilátky;
 • hormonálne lieky (v ťažkých prípadoch);
 • špeciálna starostlivosť o pleť.

Vymenovanie určitých finančných prostriedkov by mal zaobchádzať s dermatológiou, aby nedošlo k zhoršeniu situácie.

Liečba psoriázy

Kvapkovitá psoriázy je zle zaobchádzať, dlhodobá liečba, pretože postihnuté miesta zaberajú veľkú plochu. Liečba nestačí držať masti, krémy a pleťové vody pre miestnu aplikáciu, často predpisujú fototerapia, plazmaferéza, imunomodulátory.

Pri exacerbácii

Po prvé, keď sa ochorenie zhorší, je potrebné:

 • dodržiavať racionálnu stravu;
 • na odstránenie toxínov (sorbentov);
 • obnoviť črevnú mikroflóru a funkciu pečene;
 • hydratuje a vyživuje pokožku ráno a večer.

Ak chcete zbaviť vonkajších príznakov ochorenia predpísané masti na báze kyseliny salicylovej, v pokročilých štádiách - kortikosteroidy. Počas exacerbácie pomáha aj ultrafialové ožarovanie. V niektorých prípadoch sa vyžaduje použitie antidepresív. Je potrebné posilniť telo vitamínmi.

Počas tehotenstva

V tehotenstve, psoriasis pôsobí zmäkčovadlami a hydratačné krémy a oleje, kortizón, exfoliačný činidla, vztiahnuté na kyselinu salicylovú.

Bezpečnou metódou pre očakávané matky je fototerapia. V jednotlivých prípadoch sa predpisuje cyklosporín. Ale môže negatívne ovplyvniť zdravie tehotnej ženy, spôsobiť predčasný pôrod.

Liečba psoriázy na hlave

Účinnejšie liečby psoriázy sú kortikosteroidy, vitamíny A, B1, B6, B12, kyselina askorbová. Priradenie použitie šampóny, kondicionéry a spreje, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú, decht, zinok, mastnotu, naftalén.

Dôležité! Prečítajte si viac o príznakoch a liečbe psoriázy na hlave v našom článku.

 • fototerapia;
 • ožarovanie laserom;
 • ultrafialové žiarenie.

Účinný ľudový liek: lievik z lievového oleja do pokožky hlavy trikrát denne až do výrazného zlepšenia.

Liečba nechtov psoriáza doma

Liečba psoriázy by mala začínať príjmom vápnika. Môžete ho zakúpiť v lekárni, nezabudnite tiež na výrobky obsahujúce vápnik. Ak je svrbenie problémové, použite antihistaminiká. Dobre pôsobiace relaxačné ručné kúpele na báze bylín. Starajte sa o svoje ruky, dbajte na svoju hygienu. Pred nočným spánkom zakryjte nechty olivovým, kukuricovým alebo slnečnicovým olejom. Obohatené telo s vitamínmi A, B, C, E, R. Lieky (masti, krémy) by sa mali používať výlučne na určený účel.

Psoriáza na lakte

Tradičná medicína ponúka komplexnú liečbu psoriázy na lakte doma:

 • hormonálne prostriedky (Advantan);
 • prípravky na lokálne použitie obsahujúce aktivovaný zinok (Zinocap);
 • vitamín D, syntetický analóg (kalcipotriol);
 • masť na vonkajšie použitie (Ichthyol, salicylová);
 • antihistaminiká (Suprastin, Tavegil);
 • sedatíva (Persen, Fytosed);
 • imunostimulanty a vitamíny (Complivit).

Z prostriedkov alternatívnej medicíny odporúčame použiť účinnú masť:

 1. 50 g síranu meďnatého, 50 g síry, 25 g drveného lastovičník a brezy dechtu, 150 g bravčového tukové zmesi.
 2. Vložte do vodného kúpeľa po dobu 15 minút, odstráňte a pravidelne premiešajte, kým sa zmes ochladí.
 3. Počas troch týždňov namažte postihnuté oblasti lakťov pred spaním.

Pri liečbe psoriázy musíte spomenúť na správnu výživu. Osobám trpiacim touto chorobou sa odporúča jesť iba malé rastlinné potraviny, ako aj kyslé mliečne výrobky, nízkotučné mäso v malom množstve. Všetky produkty živočíšneho pôvodu, ako aj cukor, múka a zemiaky sa snažia minimalizovať.