Hlavná

Bradavice

Liečba psoriázy v domácnosti

Liečba psoriázy v domácnosti pohodlné a nie zaťažujúce. Choroba sa považuje za nevyliečiteľnú, ale môžete dosiahnuť stabilnú a trvalú remisiu. Zvážte ľudové lieky, masti a krémy, prostriedky na orálnu aplikáciu: inštrukcie, recenzie z fór o psoriáze.

Typy psoriázy na samošetrenie

Doma môžete liečiť nasledujúce typy psoriázy:

 • vulgárne (obyčajné);
 • seboroickej psoriázy alebo psoriázy hlavy;
 • palmar-plantárna psoriáza;
 • psoriáza v tvare slzy;
 • psoriáza nechtov, na tvári, lakte a nohách.

Prečítajte si viac o každom druhu v recenzovanom článku: "Aké sú typy psoriázy".

Niektoré formy liečby doma sú prísne zakázané, tieto ťažké formy vyžadujú hospitalizáciu a nemocničnú liečbu:

Obrázky psoriázy

Fotografia jasne ukazuje, ako psoriáza vyzerá na rôznych miestach tela. Pred výberom domácej liečby si určite diagnostikujte.

Psoriáza - príznaky ochorenia

Psoriáza v počiatočnom štádiu sa prejavuje ako červené škvrny, svrbenie, pálenie na týchto miestach. Veľké formy sa prejavujú horúčkou a vysokou horúčkou. V každom prípade musíte vykonať test na určenie presnej diagnózy.

Príznaky ochorenia sú uvedené na fotografiách.

Ako liečiť psoriázu doma

Na liečbu doma si môžete vybrať súbor terapií. Niektoré metódy (napríklad ultrafialové 311 nm) môžu liečiť psoriázu bez ďalších finančných prostriedkov. Zvážte liečbu doma s pomocou ľudových receptov, ultrafialových 311 nm, tabliet a vonkajších produktov (masti a šampóny).

Liečba psoriázy doma pomocou ľudových prostriedkov

Materiál - "Preskúmanie 53 ľudových receptov na liečbu psoriázy" - predstavuje účinné recepty proti psoriáze. Vyberte niekoľko receptov sami, zvoľte jednu alebo viac metód z každej sekcie. Môžete napríklad použiť takýto komplex:

Ľudové lieky poskytujú výsledok liečby psoriázy

 1. Extrakt koreňovRhodiola rosea Vezmite 10 - 30 kvapiek za pol hodinu pred jedlom, 2-3 krát denne.
 2. Odvar z čakanky Vezmite štyri šálky, 4 krát denne.
 3. Infúzia čierneho ryžca užite 300-500 ml denne.
 4. Infúzia plantain piť 1 polievkovú lyžicu, 30 minút pred jedlom, 3-4 krát denne.
 5. Šťava, infúzia alebo odvar z rakytníka Vezmite si pol šálky, trikrát denne. Je tiež dobré použiť morský rakytníkový olej, za 1-2 polievkové lyžice. l. denne spolu s jedlom Opísané recepty liečia chorobu komplexným spôsobom:
 • rhodiola rosea pomáha orgánu riešiť nepriaznivé účinky;
 • čakanka upokojuje, nespôsobuje ospalosť;
 • čierne ríbezle normalizuje činnosť nadobličiek;
 • plantain veľký obnovuje metabolizmus lipidov v tele;
 • rakytník rešetliakový zvyšuje tón pokožky, obnovuje ochranné funkcie.

Ľudové lieky na psoriázu nemajú žiadne kontraindikácie a majú minimálne vedľajšie účinky. Vyberte si niekoľko receptov na liečbu psoriázy doma. Výsledky takejto liečby sa objavujú individuálne, tu nie je možné predpovedať, ktorý recept bude fungovať (môže byť potrebné ho nahradiť iným).

S výnimkou výnimiek, ľudové metódy majú takmer žiadne kontraindikácie kvôli svojmu prirodzenému zloženiu.

Liečba ultrafialovým svetlom 311 nm

Lampa na liečbu psoriázy

Ultrafialové 311 nm sa používa na liečbu od 60. rokov minulého storočia. Vedúci dodávateľ zdravotníckej techniky - spoločnosť Phillips - vyrába lekárske lampy s úzkopásmovým spektrom, ktoré liečia psoriázu. V Rusku sa toto zariadenie (lampa Dermalight) používa v klinikách doma.

Doma musíte ožarovať psoriatické plaky a vyrážky prísne podľa času špecifikovaného v inštrukcii. V závislosti od oblasti ochorenia môže trvať niekoľko minút alebo pol hodiny. Realizujte zasadnutie každý druhý deň. Môžete použiť lampu Dermalight s ďalšími liekmi, ak existuje veľa lúpania alebo lúpania. Ak sú škvrny trochu šupinaté, stačí len odstrániť váhy z povrchu kože a lesk bez ďalších prostriedkov.

svetlý akty o chorobe z rôznych strán:

 1. Zastaví nadmerné rozdelenie kožných buniek.
 2. Obnovuje normálny metabolizmus v kožných bunkách (keranocyty).
 3. Obnovuje rovnováhu cytokínov - tieto bunky sú zodpovedné za zápalové procesy v tele.

V dôsledku toho sa psoriatické plaky postupne znižujú vo veľkosti a zmiznú.

prístroj úplne bezpečné, certifikované a vytvorené špeciálne pre liečbu doma. Môže byť použitý pre deti od 3 rokov, tehotné ženy, dojčiace matky.

Prípravky na liečbu psoriázy

Tablety a suspenzie proti lupienke by mali lekár predpísať na základe charakteristík a závažnosti ochorenia. Zvážte niektoré populárne drogy a recenzie z fór o psoriáze.

Polysorb prášok

Tento liek sa používa ako adjuvant na normalizáciu činnosti čriev pri psoriáze.

Recenzie o zariadení:

Autor posudku Гость_Надва o príprave Polysorb

Posúdené Jaroslavom o Polisor

Psoriolom tablety

Nehormonálne liečivo, ktoré sa používa na komplexnú liečbu bežnej psoriázy.

Existujú pozitívne hodnotenia:

Posúdené Poli089 hosťami z Psoril

Lycopid tablety

Používajú sa ako imunostimulačné činidlá pre psoriázu.

Recenzie sú nejednoznačné:

Autor posudku Гость_Ольга o príprave Ликопид

Hodnotený infaithful o Lycopid

Tablety, roztoky, suspenzie, mať zložité opatrenia. Niektorí potláčajú imunitu, iní čistia pečeň a črevá. Vyberte si komplex podľa toho, aké funkcie trupu ste porušili.

Osobitná pozornosť venujte pozornosť kontraindikáciám, používať počas tehotenstva a laktácie.

Vonkajšie prostriedky na liečbu psoriázy

Masť pomáha pri psoriáze

Masti a krémy sa používajú na liečbu všetkých foriem psoriázy. V domácnosti je vhodné použiť aplikáciu Skin-cap, Psorilom, Daivonex.

"Kartalin" a salicylová masť poskytujú slabý účinok, môžu sa použiť ako pomocné látky. Hormonálne masti môže to byť nebezpečné používať sami doma. Použite ich len na základe vymenovania lekára a pod prísnou kontrolou výsledkov.

Masť má zložitý účinok na symptómy psoriázy:

 • zmierniť zápal;
 • znížiť svrbenie;
 • odlupovanie váhy;
 • zmäkčte pokožku.

Postup liečby pre každého človeka trvá najmenej 1 mesiac. Väčšina masti spôsobuje návykový efekt - po dlhodobom používaní prestane fungovať produkt a keď sa liek preruší, plaky sa vrátia.

Každá masť má svoje vlastné kontraindikácie. Nepoužívajte kontraindikácie len masti s prírodným zložením. Prečítajte si viac o každej masti v materiáli: "Prehľad 10 masti zo psoriázy". Pre domácu liečbu je všetko vhodné, okrem prvej časti (hormonálne masti).

Psoriáza na hlave: liečba doma

Na liečbu psoriázy na hlave sú určené šampóny. Najefektívnejším z nich podľa odporúčaní a odporúčaní lekárov je:

Šampón "Skin-cap"

Lekárske vyšetrenie ukázalo 83,3% prípadov, výsledky sú pozitívne.

Šampón "Psorilóm"

Recenzie o nástroji sú pozitívne, neexistujú žiadne štúdie. Výrobok má úplne prirodzenú kompozíciu.

Šampón "Etreex"

Má pozitívne odpovede a odporúčania lekárov. Avšak je nevyhnutné ho používať doma veľmi starostlivo - má hormonálnu látku.

šampóny zmiernenie symptómov psoriázy - Svrbenie, peeling. V dôsledku toho plaky postupne vymiznú. Napriek tomu spôsobujú návykové účinky a sú účinné len počas obdobia aplikácie.

Kontraindikácie pre každý produkt sú individuálne.

V kombinácii so šampónom je vhodné použiť ultrafialové 311 nm. Metóda poskytuje výsledky po 2-3 týždňoch liečby a poskytuje dlhodobú remisiu psoriázy pokožky hlavy.

výsledok

Psoriáza - systémové ochorenie, prejavuje sa nielen na koži.

Ovplyvňuje nervový, endokrinný, imunitný systém. S touto chorobou je narušená činnosť nadobličiek, pečene a metabolických procesov. Preto je potrebné komplexne zaobchádzať s týmito orgánmi, ktoré nesprávne pracujú. Psoriáza nie je nákazlivá.

Doma môžete liečiť určité typy psoriázy: vulgárne, seborrheické, palmárno-plantárne, slzotvorné. A tiež psoriáza na lakte, nohách, tvári, hlave.

Ako liečiť psoriázu doma? metódy:

Na liečbu psoriázy nie je viac ako 20% tela dobrým výsledkom komplexné: masť (šampón) a ultrafialová 311 nm. Po 2-3 mesiacoch liečby sa pozoruje pretrvávajúca remisia.

Pri závažnosti ochorenia, pri ktorom sa choroba rozšírila o viac ako 20% tela, musíte navštíviť lekára. Príslušný dermatológ zvolí komplex liečby a potrebnú dávku liekov.

Liečba psoriázy v domácnosti

Obsah článku

Liečba psoriázy zahŕňa integrovaný prístup zahŕňajúci podrobenie dermatologickej prejavy tejto choroby, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, vylučovanie toxínov. Zvyčajne sa na dosiahnutie pozitívneho výsledku (znižovanie symptómov a predlžovanie periódy remisie) používajú lieky predpísané lekárom. V niektorých prípadoch však možno dosiahnuť znateľný účinok aj s domácimi predpismi.

Ľudové lieky na liečbu psoriázy

Ako k liečbe lupienky v domácnosti, čo ľudový opravné prostriedky a masti prispieť k dosiahnutiu pozitívnych výsledkov, to nebolí seba, výberom procedúr svoje babičky? O tom sa dozviete z nášho článku. Aj v nej nájdete odpoveď na otázku týkajúcu sa vhodnosti homeopatie pri liečbe psoriázy.

Ako poraziť psoriázu: liečbu doma

Väčšina ľudí, ktorí zažili túto chorobu, sa zaujíma o to, ako liečiť psoriázu doma navždy a je to možné? Táto otázka je obzvlášť dôležitá pre tých pacientov, ktorí sa z istých dôvodov nemôžu alebo nechcú obracať na skúsenosti s tradičnou medicínou a uprednostňujú liečbu babičkovými prostriedkami.

V prvom rade je potrebné poznamenať, že sa ním dosiahne úplné vyliečenie psoriázy v okamihu, keď to nie je možné - a to platí tak pre metód tradičnej medicíny, rovnako ako populárne receptov. Psoriáza patrí do kategórie chronických neinfekčných ochorení a je charakteristická vlnovitým priebehom s obdobiami exacerbácií a remisií. Jediná vec, ktorú je možné dosiahnuť pomocou rôznych metód liečby, je zníženie intenzity prejavov ochorenia a predĺženie periódy remisie. V niektorých prípadoch choroba môže ustúpiť po dostatočne dlhú dobu (až desiatky rokov), ale jej prejavy v každom prípade byť obnovené v budúcnosti.

Na zlepšenie stavu pacienta a zvýšenie ochranných síl jeho tela existuje mnoho rôznych metód. Jednou z nich je liečba psoriázy na hlave, tvári a tele s ľudovými prostriedkami. Nie je vždy možné dosiahnuť citeľný výsledok doma a zlepšiť celkové zdravie, ale táto metóda môže priniesť znateľné výsledky, ak je rozumné pristupovať k jej používaniu.

Jednou z hlavných požiadaviek je potrebné dodržiavať pri liečbe lupienky ľudových prostriedkov a receptov babičkinej - predchádzajúcej konzultácii s lekárom. Odborník bude schopný predpovedať účinnosť tejto liečby na základe posúdenia celkový zdravotný stav pacienta, vek, prítomnosť / neprítomnosť abnormality orgánov a systémov, formy, závažnosti a lokalizáciu ochorenia, prítomnosť kontraindikácie pacientov a alergické reakcie proti niektorým zložky domácich receptov. Ak zanedbáte túto požiadavku a vykonátete samoliečbu, môžete dosiahnuť prechod choroby na ťažšiu, zanedbanú formu.

Ľudové lieky na psoriázu

Ľudové lieky na psoriázu

Na boj proti psoriatickej plaky, suchosť, svrbenie, začervenanie a odlupovanie kože používa odvary a nálevy z bylín, pleťových vôd a obklady, masti, kúpele a kúpele, šampóny a balzamy. Väčšinu z nich môžete pripraviť sami doma.

Odlúpanie pokožky psoriázou

Ktoré zložky sa najčastejšie používajú na prípravu ľudových liekov na psoriázu?

 • Grease. Solidol je viskózny tuk s bohatou žltou, hnedou alebo hnedou farbou. Získava sa zahustením rôznych olejov použitím rastlinných alebo syntetických mastných kyselín. V ľudových receptúrach z psoriázy sa široko používa sololol, ktorý sa líši v zložení od technického. Je založená na príprave masti, mydlá, šampóny, pasty. Medzi výhody solidolovyh fondy sú nasledovné: môžu byť použité na dosiahnutie pomerne rýchly pokles kože odlupujúce sa, znížiť intenzitu svrbenie a pálenie. Tiež vďaka použitiu tuhého tuku sa pozoruje pokles plochy postihnutých oblastí, dochádza k hojeniu vredov. Pokiaľ ide o metódy liečby psoriázy s touto pomôckou, najjednoduchším z nich je mazanie postihnutých oblastí s tuhom po dobu 20-60 minút, po čom nasleduje opláchnutie dechtovým mydlom.
 • Sóda na pečenie. Existuje veľa účinných metód ľudskej liečby psoriázy doma s sódou. Vzhľadom k tomu, že podľa jednej z verzií sa táto choroba vyskytuje v dôsledku zvýšenej kyslosti krvi, vďaka použitiu jedlej sódy sa alkalizuje. Na prípravu kúpeľov, obkladov a mastí sa používa hydrogenuhličitan sodný a taktiež sa užíva vo zriedenej forme vo vnútri. Jeho účinok na postihnuté oblasti pokožky je nasledovný: psoriatické plaky sú zmäkčené, svrbenie a sčervenanie pokožky sa pozoruje. Okrem toho sóda podporuje lepšiu cirkuláciu krvi a lymfy, odstraňuje toxíny a toxíny z tela. Samostatne stojí za zmienku o dostupnosti tohto nástroja, jeho nízkej cene a relatívne vysokej účinnosti.
 • Tar. Breza alebo borovica decht je hustá oranžová viskózna látka, hnedej alebo hnedej farby získané v dôsledku suchou destiláciou dreva. Zloženie brezy a mäkkého dreva obsahujú množstvo látok (vrátane organických kyselín, silice, fetontsidy, krezolov, guajakol, fenol, toluén, atď), ktorý má antiseptické, dezinfekčné, keratoplastickým a keratolytická vlastnosti. Z tohto dôvodu sa na liečbu lupienky široko používajú dechtové mydlá, mydlá a šampóny.
 • Fytoterapie. Psoriáza sa ošetruje masťami, lotionami, odvarmi a infúziami bylín. Za týmto účelom, séria, harmanček, koreň lopúcha, valeriána lekárska, púpava, levanduľa, mäta, limeta, túžobník, mladí koše slnečnice a ďalšie. Pokiaľ si zvolíte tento spôsob liečby by nemali zabúdať, že takmer všetky bylinné lieky môžu byť príčinou alergií.
 • Štiepková šťava. Osvedčená liečba psoriázy v domácnosti s využitím celandínu. Najjednoduchší spôsob, ako použiť túto rastlinu, je aplikovať na lézie niekoľko kvapiek čerstvo narezaných stoniek celandínu. Avšak jeden by mal brať do úvahy, že šťava z tejto rastliny môže byť nebezpečné, takže sa musíte uistiť, že sa nedostane na zdravú pokožku. Je tiež potrebné poznamenať, že používanie šťavy z čokolády by sa malo prísne merať.
 • Morská soľ. Prijatie kúpeľov pripravených na báze morskej soli poskytuje pozitívny výsledok pri liečbe psoriázy doma. Vzhľadom k prítomnosti v jeho zložení užitočné mikroelementy a minerálnych látok (ako je jód, horčík, draslík, vápnik, sodík, chloridy, sírany a podobne), k poklesu miery svrbivých intenzity, zníženie olupovanie pokožky, zlepšuje náladu pacienta, normalizácie jeho spánok a voľnosť z podráždenia, Odporúča sa používať veľké more kryštály soli (napr., Získané z Mŕtveho mora vody) predávané v lekárňach či kozmetických obchodov. Ak pacient nemá možnosť kúpiť morskú soľ, môžete pripraviť kúpeľ na základe stolovej soli.
 • Terpentín. Zakladateľ liečenie rôznych chorôb (vrátane - lupienka) s použitím terpentín kúpeľa uskutočnenej na začiatku dvadsiateho storočia, Dr A. Zalmanov. Jeho navrhovaná metóda sa ukázala ako veľmi účinná: po behu terpentínu kúpeľov, mnoho ľudí, ktorí trpia lupienkou, na vedomie zlepšenie ich zdravotného stavu. Liečba tohto spôsobu zahŕňa pridanie do kúpeľa špeciálnej emulzie, ktorá zahŕňa terpentín, bylinné výťažky, dojčenská mydlo prášok, rastlinné oleje, a ďalšie komponenty. Je však potrebné mať na pamäti, že sa terpentín kúpeľa kontraindikácie, vrátane nízkeho krvného tlaku, tehotenstvo, cirhóza, tuberkulóza a ďalšie. Treba tiež pripomenúť, že existuje niekoľko druhov terpentínu emulziou, z ktorých každý je priradený s určitým typom lupienky, a tiež má črty a kontraindikácie. Môžete sa poradiť s lekárom alebo lekárnikom.
 • Škrob. Škrob sa používa pri príprave kúpeľov na zníženie svrbenia a odlupovania charakteristických pre psoriázu. Treba mať na pamäti, že v podobe vedľajšieho účinku po kúpeli v škrobových kúpeľoch je možné pozorovať suchú kožu, takže ich prijatie by malo byť predpísané lekárom.
 • Ľanové semienko, rakytník, lopúch, olivový olej. Jedlé rastlinné oleje majú zvláčňujúce a regeneračné vlastnosti, vďaka ktorým dochádza k významnému zlepšeniu stavu pokožky, zníženie oblasť lézie, zrýchlenie regeneráciu postihnutej pokožky. Zvyčajne sa používajú na mazanie plakov a vyrážok.
 • Ovos. Na kontrolu psoriázy sa často používa ovos - pripravujú odvar na požitie, pridávajú sa do kúpeľov a vriejú vločky z plaku. Keď vezmete ovsené bujóny vo vnútri, očistíte črevá, zlepšujete krvný obeh a v dôsledku toho očistíte pokožku. V prípade vonkajšieho použitia ovsa si pacienti všimnú, že plaky sú bledé, ich počet sa znižuje, svrbenie a odlupovanie pokožky klesá.
 • Éterické oleje. Na liečbu psoriázy domáce opravné prostriedky sú široko využívané silice jedľa, čierny rasca, ylang-ylang, levandule, ruže, jazmín, šalvia, čaj strom, eukalyptus, a tak ďalej. Obvykle niekoľko kvapiek oleja pridaný do kúpeľa, krém, šampón alebo masti. Základné zložky olejov obsahujú antiseptické, protizápalové, upokojujúce a regeneračné vlastnosti. Okrem blahodarných účinkov na postihnutú kožu, éterické oleje tiež prispieť k obranyschopnosť organizmu, zlepšuje náladu, odstrániť podráždenosť, a normalizovať spánok. Majte na pamäti, že esenciálne oleje môžu spôsobiť alergické reakcie, takže než je ich použitie nevyhnutné na vykonanie skúšky: Naneste 1 kvapku na svojom zápästí a počkajte po dobu 15 minút. Nezabúdajte tiež, že niektoré oleje majú kontraindikácie, z ktorých najčastejšie ide o tehotenstvo.
 • Horčičný prášok. Zloženie horčicového prášku obsahuje vitamíny A, D, E a B, mastné nenasýtené kyseliny a esenciálne oleje. Vzhľadom k tomu, že horčica prášok je súčasťou mnohých domácich liekov na psoriázu na hlave, lakte, chodidlách, dlaňach a ďalších oblastiach tela. Jeho použitie zlepšuje krvný obeh v postihnutých oblastiach pokožky, znižuje lúpanie a regeneráciu pokožky.

Okrem vyššie uvedeného, ​​na kontrolu psoriázy doma možno použiť nasledujúce metódy:

 • Terapeutické hladovanie. Pôst je radikálnym spôsobom liečby psoriázy doma, takže predtým, ako začnete, by ste mali vždy konzultovať s lekárom. Dĺžka trvania odmietnutia z potravy by mala závisieť od veku pacienta, od stavu jeho zdravia a od závažnosti ochorenia. V závislosti od týchto faktorov sa doba nalačenia pohybuje od 2-3 do 20-30 dní, čo predchádza prípravné obdobie. V niektorých prípadoch môže hladovanie výrazne predĺžiť obdobia remisie a znížiť plochu lézií. Pozitívny účinok tejto techniky je nasledujúci: prebieha čistenie čreva, čo zlepšuje krvný obeh a celkový stav pokožky. Kúpeľ a sauna s psoriázou
 • Liečba vaňou alebo saunou. V niektorých prípadoch koža vyčesávajúca pod vplyvom vysokých teplôt prináša pozitívne výsledky: suché častice postihnutých oblastí kože sú ľahšie exfoliované a intenzita svrbenia sa znižuje. Táto metóda liečby by sa však mala opatrne pristupovať, pretože veľa ľudí zaznamenalo zhoršenie príznakov ochorenia po návšteve sauny alebo sauny. Okrem toho je táto metóda neprijateľná v prípade psoriatickej erytrodermie, pustulóznej psoriázy a ak je ochorenie v akútnych štádiách. Pamätajte tiež, že predtým, ako idete do parného kúpeľa, musíte sa poradiť s lekárom. Elektrický systém pre psoriázu
 • Čistenie krvi, čriev, obličiek, pečene. Jedným zo šampiónov všeobecnej purifikácie tela s psoriázou je John Pegano. Tento doktor chiropraktik vytvoril výživový systém, ktorý bol navrhnutý na čistenie gastrointestinálneho traktu, lymfy a krvi. Mnohí pacienti trpiaci psoriázou a experimentujúcimi s vlastnou stravou stravou Pegano zaznamenali výrazné zlepšenie svojho stavu.
Zlepšenie metabolizmu je jedným zo zásad liečby psoriázy

Ako pripraviť masť z psoriázy: ľudové recepty

Na prípravu masti je možné použiť rôzne zložky - decht, tuhé látky, vajcia, rastlinné oleje, sódu na pečenie atď. Nižšie nájdete zoznam najbežnejších receptov masti používaných na liečbu psoriázy.

 • Vajcia masť je pripravená zo 4 kuracie vajcia a 2 lyžice. l. olivového oleja. Zložky sa porazia, až kým sa nedosiahne homogénna hmota, po ktorej 1 st. l. kyseliny octovej. Výsledná zmes sa lubrikuje psoriatickými plakmi a vyrážkami.
 • Masť zo psoriázy z koreňa mendicantu. koreň rastliny potrebujú brúsiť v mixéri alebo mlynčeku na kávu, po ktoré sú prepojené s vazelíny a zmes sa mieša do hustej homogénnej hmoty a tepla na parnom kúpeli. Ochlaďte, namažte postihnutú pokožku.
 • Ak chcete pripraviť horčicovú masť zo psoriázy, potrebujete 1 lyžičku. horčičný prášok, 1 lyžička. olivový olej alebo olej z rakytníka a 4 lyžičky. eukalyptová tinktúra. Zložky kombinujú, premiešajú a namažujú výslednú masť plaku.
 • Propolisová mast z psoriázy. 100 g masla bude vyžadovať 5 g propolisu. Zložky sa zahrievajú vo vodnom kúpeli a kontinuálne sa miešajú počas 5 až 10 minút. Výsledná zmes sa ochladí a aplikuje na postihnuté oblasti tela. Hotová masť sa uchováva v chladničke.

Psoriáza a homeopatia

Homeopatia je kontroverznou metódou liečby mnohých ochorení (vrátane psoriázy) a má tak priaznivcov, ako aj protivníkov. Táto technika je založená na tom, že pacient používa minimálne dávky určitých aktívnych zložiek, ktoré podporujú aktiváciu zdrojov ľudského tela.

Takéto fondy sú obzvlášť atraktívne pre ľudí, ktorí z istých dôvodov nemôžu používať tradičné lieky. Napríklad sa to môže týkať starších pacientov, ľudí trpiacich poruchami obličiek a pečene, ako aj tých, ktorí uprednostňujú prírodnú liečbu.

Liečba psoriázy s homeopatiou má výhody aj nevýhody. Medzi zásluhy tejto metódy stojí za zmienku:

 • Prítomnosť prírodných zložiek (najmä rastlinných extraktov) v zložení prípravkov a neprítomnosti škodlivých chemických zlúčenín.
 • Pozitívny vplyv na imunitný systém.
 • Zriedkavý výskyt alergických reakcií a vedľajších účinkov.
 • Vďaka prirodzenému zloženiu prípravkov pečeň a obličky netrpia homeopatiou pri liečbe psoriázy.
 • Prijatie takýchto pomôcok podporuje čistenie čreva, odstránenie toxínov a toxínov z tela.
 • Zlepšuje sa práca všetkých orgánov a systémov.
Homeopatia na liečbu psoriázy

Liečba psoriázy s homeopatiou má nevýhody, z ktorých hlavná je nasledujúca. Keďže homeopatické lieky majú mierny účinok na telo a majú kumulatívny účinok, ich príjem by mal byť dlhší ako tradičné lieky. Prvé pozitívne výsledky sa môžu objaviť po niekoľkých mesiacoch a dokonca rokoch. Malo by sa tiež vziať do úvahy, že nie je ľahké nájsť skúseného odborníka, ktorý môže vybrať tie najlepšie lieky a vyvinúť vhodný systém na liečbu psoriázy.

Niektorí ľudia veria, že homeopatické lieky nefungujú správne a zlepšenie stavu pacienta je dôsledkom placebo účinku; Ešte stále nie sú k dispozícii žiadne spoľahlivé údaje o pozitívnom účinku homeopatie. Pokiaľ ide o relevantnosť a relevantnosť tohto vyhlásenia, spor sa stále diskutuje.

Medzi liečivami, ktoré sa najčastejšie predpisujú na liečbu psoriázy homeopatiou, vychádzajú nasledujúce kvapky, zrná a masti:

 • Jedným z najbežnejších prostriedkov na liečbu psoriázy je Psorinochel. Táto droga má komplexný účinok na celé telo a predáva sa v lekárňach bez lekárskeho predpisu.
 • Psoriaten. Tento liek je prezentovaný vo forme masti so zložitým účinkom na telo. Môžete si ju kúpiť na väčšine lekární bez lekárskeho vymenovania.
 • Na liečbu psoriatickej artritídy určite Manganum.
 • V prípadoch bolestivých trhlín, ktoré sa objavujú na koži (najmä keď je psoriáza lokalizovaná na nohách a dlaňach), môže byť predpísaný prípravok, ako je Sepia.
 • Keď sú nechty zranené na rukách a nohách, zvyčajne sa odporúča ošetrenie ropou.
 • Ak je ochorenie lokalizované na pokožke hlavy, zvyčajne sa predpisuje Arsenicum Album.

Produkty "La Cree" - dodatočná pomoc pri psoriáze

Ak chcete dosiahnuť najvýraznejšie výsledky, môžete doplniť liečbu psoriázy predpísanú lekárom a používať tradičné receptúry medicíny pomocou prostriedkov "La Cree". Zloženie krémov, gélu, emulzie a šampónu odporúčané na použitie pri psoriáze zahŕňa bylinné zložky, ktoré pomáhajú hydratovať a vyživovať postihnuté oblasti pokožky. Vďaka pravidelnému používaniu produktov "La Cree" je možné dosiahnuť výrazné zlepšenie stavu pokožky - zníženie svrbenia a začervenania, suchosti a odlupovania. Kompozícia okrem toho neobsahuje hormóny, vonné látky, silikóny, parabény a farbivá, takže ich môžu používať aj deti.

Liečba psoriázy doma - účinné lieky

Psoriáza je tak ťažký a neznáma choroba, ktorá doteraz nepodarilo zistiť skutočné dôvody pre jej rozvoj. Vedci na celom svete pracujú tvrdo, aby zistili mechanizmus ochorenia. Napriek spoločnému úsiliu lekárov a vedcov sa patológia týka nevyliečiteľných chorôb a provokujúce faktory, ktoré ovplyvňujú výskyt nevyliečiteľných vyrážok na tele, zostávajú úplne nepochopené.

Známy historický fakt je výrok Winstona Churchilla, že by zvýšil pamätník muža, ktorý by bol schopný objasniť príčiny choroby a nájsť spôsob, ako účinne liečiť psoriázu. Ako viete, samotný politik trpel vyrážkami na koži.

Nižšie v článku sa budeme snažiť zistiť, ako liečiť psoriázu doma a aké metódy sú pre to najvhodnejšie.

Psoriáza a jej vlastnosti

V dnešnej dobe o psoriáze je možné povedať nasledujúce: ochorenie sa týka chronických zápalových procesov, nie infekčného charakteru. To znamená, že výskyt škvŕn na tele nie je vírusová alebo bakteriálna infekcia, ale trochu iná povaha. Manifestácia patológie je veľmi rôznorodá a vždy závisí od typu choroby a individuálnych charakteristík ľudského tela.

Nie je možné infikovať psoriázou od osoby domácnosťou alebo iným spôsobom. Choroba sa týka autoimunitných ochorení a nemôže byť prenášaná úzkym kontaktom. Avšak dedičný faktor hrá veľmi veľkú úlohu. Podľa zdravotníckych štatistík je veľmi pravdepodobné, že dieťa, ktorého rodičia trpia ochoreniami, rozvinie túto chorobu. Riziko sa zvyšuje v prípade, že lupienka vyráža obidve rodičia.

príznaky

Príznaky psoriázy závisia od štádia a typu ochorenia. Lekári rozdeľujú priebeh choroby na niekoľko fáz. Zahŕňajú:

 1. Fáza pokroku.
 2. Stacionárna fáza.
 3. Regresiu.

Takmer všetky typy ochorení sú sprevádzané objavením sa rôznych častí tela a papuly, ktoré sú svrbiace a šupinaté. Takmer všetky formy ochorenia sú charakterizované tzv. "Psoriatickou triádou". Nasledujúce príznaky sa nazývajú:

 1. Vzhľad stearínovej škvrny. Takže charakterizujte vzhľad škvŕn rôznych veľkostí na koži od niekoľkých milimetrov do niekoľkých centimetrov. Miesto môže mať okrúhly alebo oválny tvar a má na svojom povrchu belavé alebo šedivé váhy. Vrstva mŕtvej kože sa ľahko odstráni a vyzerá ako stearín.
 2. Terminálny film. Ak odškrabujete váhy, zostane na koži pacienta veľmi tenký ružový film. Koža na tomto mieste je veľmi jemná a ľahko mechanicky poškodená.
 3. Krvavá rosa. Po odstránení konečného filmu vyčnievajú jemné kvapôčky krvi na povrch dermis. Sú umiestnené hlavne okolo obvodu kĺbu zdravej kože a hraníc miesta.

Výnimkou sú také ochorenia, akými sú pustulózna psoriáza a psoriáza v tvare slzy. V prípade pustulárneho typu choroby sa na tele objavia zvláštne bubliny, naplnené čírou tekutinou. Po uvoľnení obsahu zostanú na koži červené škvrny s jasným červeným alebo ružovým odtieňom. V prípade psoriázy v tvare kvapky nie je možné vôbec pozorovať charakteristické škálovanie, alebo sa prejavuje vo veľmi slabej forme.

Príčiny patológie

Jednoducho povedané, psoriáza je nesprávna reakcia imunitného systému tela na vonkajšie a vnútorné podnety. Príčiny ochorenia môžu byť závažné metabolické poruchy v tele, ako aj bežná alergická reakcia. Nie je možné predvídať nástup ochorenia. Medzi najpravdepodobnejšie príčiny patria nasledujúce faktory:

 • rôzne alergické reakcie tela;
 • vlhké a chladné podnebie;
 • časté infekčné choroby;
 • hormonálne poruchy;
 • stres a duševné poruchy;
 • patológia endokrinného systému;
 • užívanie niektorých liekov;
 • mechanické a chemické účinky na pokožku.

Ak existujú faktory prispievajúce k patológii, dochádza k zrýchlenému rozdeleniu buniek dermis. Stále nezmazané bunky zomrú a tvoria horné vrstvy kože. Na týchto miestach sa začína rozvíjať silný zápalový proces, pretože imunity považujú tento proces za mimozemský.

Všetky teórie o pôvode choroby doteraz súhlasia s tým, že psoriáza sa vzťahuje na neinfekčnú, autoimunitnú patológiu, ktorá je dnes úplne nemožné liečiť.

Zásady liečby psoriázy doma

Často ľudia s lupienkou sú zvedaví, ako na liečbu psoriázy navždy domov? Bohužiaľ, nemožno sa zbaviť tejto choroby ani pri najdrahšej a intenzívnejšej liečbe. Vo väčšine prípadov sa choroba vracia. Stav remisie je nahradený recidívou a naopak. Avšak liečba psoriázy doma je stále možná a najčastejšie sa jej snaží zbaviť akútnych symptómov, ako aj očistiť kožu človeka pred plaky a papuly. Základným princípom domáce terapia - kontrola v priebehu choroby a zamedzenie komplikáciám ochorenia.

Domáca liečba psoriázy je použitie liekov rôznych foriem uvoľňovania, ako aj tradičnej medicíny. Lieky môžu byť nasledujúce:

 • prostriedky na vonkajšie použitie - masti, krémy, pleťové vody, šampóny;
 • drogy používané vo vnútri - rôzne lieky, ako aj tinktúry, odvarky;
 • pleťové vody, masky a obklady;
 • kúpeľne s bylinami;
 • solárne a vzduchové kúpele.

Všetky typy liečby sú zamerané na zmiernenie stavu pacienta, čistenie a regeneráciu pokožky.

Čo treba zvážiť pri liečbe doma

Liečba psoriázy doma by mala byť veľmi opatrná. Počas liečby a pred začiatkom užívania liekov by ste mali stále konzultovať s odborníkom. Aby sa dosiahli požadované výsledky, mali by sa dodržiavať tieto pravidlá:

 1. Dodržujte prísne pokyny na užívanie liekov.
 2. Keď mierne formy ochorenia môžu byť obmedzené na masti a niektoré liečivé rastliny. Ak choroba prebieha v ťažších formách, je nepravdepodobné, že by sa vyhol liečbe takými závažnými liekmi, ako sú napríklad kortikosteroidy.
 3. Uistite sa, že používate hydratačné krémy. To pomôže zachovať prirodzenú vlhkosť pokožky.
 4. Kôry odstráňte až po zmäkčení. Musíte to urobiť veľmi opatrne, aby ste nepoškodili pokožku.
 5. Ak užívate slnečné alebo vzduchové kúpele, musíte prísne dodržiavať predpísané pokyny.
 6. Nepoužívajte viaceré masti súčasne. To nezvýši účinok liečby, ale môže spôsobiť vedľajšie účinky.
 7. Po ukončení liečby je nutná prestávka. Čím závažnejší je liek, tým dlhší je interval medzi jeho ďalším príjmom.
 8. Je veľmi dôležité dodržiavať diétu a režim dňa. Tiež sa musíte vzdať zlých návykov. Dokonca aj najefektívnejšia liečba môže byť zbytočná, ak neexistujú preventívne opatrenia.

Používanie masti a krémy

Efektívna liečba psoriázy doma sa uskutočňuje pomocou prostriedkov určených na vonkajšie použitie. Vo väčšine prípadov sú tieto lieky predpísané lekárom, pretože lieky často majú veľa vedľajších účinkov a ak sú zneužité, môžu spôsobiť výrazné poškodenie tela. Po diagnostikovaní a predpisovaní liekov môžete naďalej liečiť psoriázu doma. Ďalej v článku budeme analyzovať skupiny liekov, ktoré sú najčastejšie predpísané pre patológiu.

Hormonálne prípravky

Hormonálne lieky sú predpísané predovšetkým na ťažkú ​​psoriázu. Takéto lieky môžu mať rýchly účinok, ale vo väčšine prípadov je výsledok krátkodobý. Okrem toho je zakázané dlhodobé užívanie liekov hormonálne, pretože môžu spôsobiť vážne poškodenie niektorých vnútorných orgánov. Napríklad pečeň, obličky, srdce. Ďalšou hlavnou nevýhodou týchto liečiv je to, že ich použitie často vedie k vzniku psoriatickej artritídy. Väčšina masti sa môže rozdeliť do nasledujúcich skupín:

 1. Na základe triamcinolónu. Sú to nástroje ako Kenalog, Ftorokot. Lieky majú protialergické, protizápalové vlastnosti. Sú dobré pre svrbenie a opuch.
 2. Na základe flumetazónu, acetonidu, fluocinalonu. Toto zahŕňa locusalen, flukort, ultralin. Má výrazné antiexudatívne, antipruritické, antialergické vlastnosti.
 3. Na základe hydrokortizónu. Je to zuby, locoid, kortizón. Podporujte regeneráciu a regeneráciu dermis. Spomaľuje patologické rýchle rozdelenie kožných buniek.
 4. Masť s betametazónom. Patria sem celeston, diprosalik a iné. Prostriedky tejto skupiny dokonale zbavujú zápal, eliminujú svrbenie a opuch.

Nehormonálne prostriedky

Liečba psoriázy doma sa najčastejšie vykonáva s nehormonálnymi masťami. Hlavnou výhodou takýchto liekov je minimálne vedľajšie účinky a nedostatok závislosti. Účinok týchto liekov je menej rýchly ako účinok liekov na báze hormónov, ale účinok liečby je dlhší. Hlavné skupiny liekov sú nasledovné:

 1. Salicylová a zinková masť.
 2. Masti na báze dechtu. Medzi ne patrí antipsorróza, alfosil. Majú protizápalové, dezinfekčné, antialergické účinky.
 3. Krémy s vitamínom D. Tieto lieky majú pozitívny účinok na bunky dermy, zmierňujú svrbenie a podráždenie, vyživujú a obnovujú.
 4. Vitamínové prípravky. Sú to drogy ako Aekol a iné. Obsahujú veľa potrebných prvkov, ako je zinok, horčík, draslík, meď, železo a iné.
 5. Prípravky obsahujúce tuhú látku. Toto je kartalín, magnéspora a iné. Tieto lieky dokonale nastavujú metabolické procesy, zmierňujú zápal, eliminujú svrbenie a opuch.

Prípravky určené na interný príjem

Metódy liečby psoriázy doma tiež znamenajú použitie prostriedkov na interný príjem. Liečba doma musí nevyhnutne zahŕňať podávanie antihistaminík a sedatív. Patria medzi ne:

Ak je priebeh ochorenia pacienta sprevádzaný gastrointestinálnymi poruchami, používanie takýchto liekov je indikované:

V prípadoch pripojenia bakteriálnej alebo vírusovej infekcie sú indikované antibiotiká. K nim patria:

Liečba psoriázy doma pomocou ľudových prostriedkov

Úspešná liečba psoriázy s ľudovými prostriedkami je celkom možná, ak dodržiavate nasledujúci súbor odporúčaní uvedených vo všeobecnej tabuľke. Liečba psoriázy doma pomocou ľudových prostriedkov je bežnou praxou.

Navyše väčšina odborníkov má pozitívny vplyv na netradičné lieky v boji proti lupienke.

Dokonca aj ľudia liečitelia verili, že boj proti psoriáze by mal byť vykonávaný komplexným spôsobom, to znamená, že liečba patológie je potrebná nielen zvonku, ale aj zvnútra.

Ako liečiť psoriázu doma?

Na vonkajšie použitie môže byť nasledovné liečenie a profylaxia vykonané samotnými:

 • masti;
 • šampóny;
 • vody;
 • zbierka liečivých rastlín pre liečebné kúpele.

Pre interné použitie,

 • infúzie a odvar z liečivých rastlín;
 • prášky, tablety;
 • viaczložkové prostriedky.

Úspešná liečba psoriázy s ľudovými prostriedkami je celkom možná, ak dodržiavate nasledujúci súbor odporúčaní uvedených vo všeobecnej tabuľke.

Koža osoby trpiacej psoriázou si vyžaduje neustálu starostlivosť a pozornosť. Musí sa navlhčiť, chrániť vyrážky pred úrazmi, aby sa zabránilo infekcii a zhoršeniu choroby.

Ľudové lieky na psoriázu hlavy

Liečba psoriázy na pokožke hlavy by sa mala uskutočňovať zložitým spôsobom s použitím viacerých liekov:

 • všeobecné zdravotnícke zariadenia sú multivitamínové komplexy, minerály, imunomodulátory;
 • upokojujúce látky, normalizácia psychoemotionálneho stavu a ochrana pred negatívnym vplyvom stresových faktorov;
 • lokálne topické lieky.

Patria sem rôzne šampóny, masky a masti, ktorých úlohou je normalizovať mikroflóru a zlepšiť stav pokožky na hlave. Môžete si ich variť sami doma.

Základné pravidlá, ktoré sú dôležité pri sledovaní psoriázy pokožky hlavy:

 • Je potrebné liečiť nie vlasy, ale vyrážky na koži.
 • Pri vykonávaní lekárskych manipulácií a pri starostlivosti o pokožku by ste nemali dovoliť, aby sa zranila, napríklad poškriabaním, odtrhnutím váhy vyrážky.
 • Po umytí hlavy, kým je pokožka mäkká, môžete opatrne odstrániť váhy vyrážky, ktoré sú voľne priľahlé k poškodenej kože.
 • Hlava môže byť umývaná len so špeciálnymi šampónami, mala by byť ponechaná na hlave najmenej 10 minút, takže lekárske zložky, ktoré ju tvoria, môžu poskytnúť potrebný terapeutický účinok.
 • Lieky, priemyselné aj domáce, sa musia pretrepávať priamo do poškodenej kože a nie do vlasov.

Uvádzame hlavné recepty z tejto skupiny.

Masiek. V rovnakom pomere vezmite kvapalný med, decht, vaječný bielok a ricínový olej. Opatrne premiešajte všetky zložky a aplikujte ich na postihnutú časť hlavy. Toto činidlo znižuje aktivitu patogénnej flóry, znižuje suchosť, normalizuje aktivitu syntézy mazu. Zlepšuje nielen stav kože, ale aj vlasy - transformujú sa, stávajú sa objemnejšími a dobre upravovanými.

Mixte brezový decht, majonézu a ricínový olej v rovnakých pomeroch. Odporúča sa mať vlastnú majonézu bez chemických plnív, čo môže spôsobiť ďalšie podráždenie pokožky. Domáca majonéza by mala obsahovať len tri zložky - kuracie vajce, prírodný ocot a rastlinný olej.

Výsledná maska ​​sa má aplikovať na lézie a vlasy po dobu 20 minút. Potom musíte dôkladne umyť hlavu dechtovým mydlom alebo šampónom. Po umytí hlavy nepotrebujete na pokožku žiadne ďalšie prostriedky. Môžete liečiť psoriázu na vašej hlave takým spôsobom denne, až kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

Infúzia. Recepty z výťažku z horčice a harmančeka majú pozitívny vplyv na zapálenú pokožku, zmierňujú svrbenie a upokojujú podráždenie. Infúzia pely a heřmánek má antimikrobiálny účinok, zlepšuje stav vlasov. Infúzia heřmánku, celandínu, striedavého pelyňa a odstraňuje zápaly a boje s mierou.

Všetky tieto bylinné infúzie na oplachovanie pokožky hlavy po umývaní je potrebné použiť v kombinácii s terapeutickými maskami a šampónami. Iba integrovaný prístup prinesie najlepší výsledok.

Masť. 20 gramov trávnatej trávy, ktoré sa rozdrvia na prášok a zmiešajú sa s rovnakým množstvom husacieho alebo bravčového tuku. Výrobok položte na vodný kúpeľ a nechajte ho ohriať na hodinu pri slabom ohni. Pripravená masť s vlašským orechom ochladila a namazala jej vyrážky na hlave.

Vložte 500 gramov dobrého masla a 50 gramov propolisu do smaltovaných nádob. Nádobu vložte do vodného kúpeľa a opekajte aspoň 30 minút. Po dosiahnutí jednotnej konzistencie a spevňovania liečiva je možné liečiť ich lézie 3 krát denne.

OLEJE KOMPRESE. Ak ochorenie začalo vypadávať z vlasovej pokožky vlasové vlasy, prídu na záchranu olejové kompresie.

Vezmite si umenie. lyžičku lopúcha (v extrémnych prípadoch olivového oleja) a ľanového oleja, pridajte lyžicu Rotokan (môžete kúpiť v lekárni) a 2 lyžice. lyžica jogurtu. Zmiešajte médium a zohrejte ho vo vodnom kúpeli na teplotu okolo tela. Veľkostne sa aplikujte na postihnuté oblasti hlavy, položte vrecko s celofánom a ohrievajte obal s viečkom alebo vreckom. Produkt uchovávajte na vlasoch najmenej 2 hodiny a potom umyte. Kompresia sa môže vykonať denne počas troch dní, vždy pri príprave nového lieku.

V rovnakom množstve pripojte lopúch, ricín a olivový olej. Aplikujte výrobok na vlasy a pokožku, obalte celofánom a vreckom, nechajte kompresiu celú noc. Ak chcete vyliečiť vypadávanie vlasov, stačia dva stlačenia oleja týždenne.

Liečba psoriázy na nechtoch

Pri psoriáze nehtov najprv vzrastá vzhľad nechtovacej dosky ako dôsledok jej exfoliácie a nadmernej suchosti kože na rukách.

Aké sú účinné recepty z ľudovej medicíny na liečbu známej psoriázy nechtov? V domácnosti budú tieto postupy veľkým úspechom:

 • OVAR z dubového korku. Na jeho základe sú vyrobené podnosy pre postihnuté nechty - skvelý spôsob, ako riešiť túto patológiu. Denné aplikácie čoskoro prinesú pozitívny výsledok: laminácia plechu sa zastaví, koža okolo nechtov bude zdravšia a zvlhčená. Neodporúča sa použiť odvar na viac ako 2 - 3 týždne, pretože po tomto čase začne vysušovať pokožku.
 • OLEJOVÝ OLEJ. Používa sa na vyživovanie a regeneráciu strateného vzhľadu nechtov, dá im zdravší vzhľad. Olej sa môže používať podľa želania - frekvencia používania nie je obmedzená.
 • PLNENIE NA ZÁKLADE LAVROW LESOV. Zlepšuje nielen vzhľad nechtov, ale aj "funguje" zvnútra, preniká hlboko do postihnutých tkanív a bráni aktivite patogénnej flóry. Príprava vývaru je jednoduchá - art. Lyžica rozdrvené listy Lavrushka je potrebné naliať pohár vody a privedie k varu.
 • RÔZNE ŠARŽÍ. Taktiež priaznivý účinok na poškodené nechtové platne má terapeutické kúpele vyrobené doma na báze kukuričného škrobu alebo ovseného mäsa. Oba tieto výrobky úspešne posilňujú nechty, eliminujú nadmernú pórovitosť, zlepšujú vzhľad.

Ľudové lieky na psoriázu na lakťoch

Lupienka, lokalizovaný v lakťoch, vyžaduje komplexný prístup, rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch. Toto ochorenie je potrebné liečiť nielen špeciálnych prostriedkov externe zavedených doma alebo zakúpené v lekárni, ale aj s vnútorným prísunu vitamínov, minerálov, imunostimulačných látok, ktoré zvyšujú obranyschopnosť organizmu.

Medzi domácimi postupmi určenými na liečbu psoriázy na lakte sa môžu rozlíšiť tieto účinné techniky:

 • uvoľňujúce kúpele s použitím morskej soli;
 • hydratačný gél alebo krém, vytvorený na báze vody, ktorý zabraňuje nadmernému vysušeniu kože na lakťoch;
 • bujóny s celandínom, heřmákom, dubovou kôrou na pravidelné ošetrenie a čistenie poškodenej kože;
 • borievkový vývar vo forme vody a kúpeľov.

Vymenujme niektoré recepty:

 • Čistiace prostriedky s čistiacim prostriedkom. 0,5 litra vodky a 4 polievkové lyžice. Lyžičku koňovitých listov spolu a trváme na tmavom mieste po dobu 7 dní. Psoriáza postihnutých oblastí na lakťoch utrite s hotovou tinktúrou.
 • OLEJ V ZLOŽENÍ KURČOVÝCH VAJEC. Dve vajcia a umenie. lyžica nerafinovaného rastlinného oleja, kombinovať a poraziť. Vajcia sú žiaduce, aby sa z domácich kurčiat, pretože vajcia kúpené v obchode sú neúčinné v ľudovej medicíne. Beat vajíčka s maslom až do hladkej konzistencie, pridajte k výslednej zmesi. lyžica octu. Každý večer, po kúpaní alebo sprchovaní, aplikujte masť na lakte a iných zápalových častiach tela.
 • PRÍPRAVKY Z KRAJINY ŽLUTÉHO. Ďalšia účinná masť, ktorá sa dá ošetriť psoriázou na lakťoch, pozostáva výhradne z vajec domácich kurčiat. 20 vajec varene tvrdo, extrakt žĺtky z nich a brúsiť ich v miske. Výsledná žĺtková kaša sa umiestni do suchej nádoby a za stáleho miešania sa zahrieva zmes. Po 40 minútach od žltej hmoty môžete vidieť, ako sa uvoľňuje olej. V tomto okamihu musíte požiar vypnúť a celú hmotu vložiť do predtým pripraveného vrecka gázy. Stlačte žĺtky a snažte sa z nich vytlačiť všetok olej. Výrobok je jedinečný a úspešne lieči psoriázu nielen na lakte, ale aj na celom tele.
 • OLEJ S POUŽITÍM OVZDUŠIA. 2 polievkové lyžice. lyžice brezového dechtu, 4 lyžice. lyžice rastlinného oleja, 1 polievková lyžica. lyžičky včelieho vosku a rovnaké množstvo medu, octu, síry a síranu meďnatého pripojenie v smaltovanej nádoby a zahrieva sa pri nízkej teplote za stáleho miešania. Prijaté prostriedky na použitie pri zápalových javoch na lakte.

Liečba psoriázy na nohách

Koža na nohách, podobne ako zvyšok tela, si vyžaduje dodatočnú pozornosť a starostlivosť zameranú na odstránenie sucha a odlupovania. Ako vyliečiť chorobu doma?

Ak sa toto pravidlo ignoruje, olupovanie a suchosť sa zintenzívnia a stanú sa provokujúcimi bolesťami, zdravotný stav osoby trpiacej psoriázou sa výrazne zhorší.

Aké recepty sú vhodné na lokalizáciu ochorenia na nohách? Vymenúvame ich.

 • RECEPT 1. 200 gramov dobrého masla a 10 gramov propolisu sa má umiestniť do smaltovaných nádob a položiť na malý oheň. Pri nepretržitom miešaní privádzajte olej a propolis do monotónneho stavu. Získaná masť sa používa na liečbu psoriázy na nohách.
  Do hlinenej nádoby musíte vložiť 20 gramov propolisu, ľubovníka a čistotu, 10 gramov nechtíka a malého množstva rastlinného oleja. Manuálne rozomlejte výrobok na jednotnú konzistenciu. Uchovávajte masť na tmavom mieste.
 • RECEPT 2. Na prípravu tejto drogy budete potrebovať váhy odobraté z rýb (môžete ich vziať). Rozpusťte malé množstvo váhy s veľkým objemom tečúcej vody, dôkladne vysušte a rozomlejte na prášok. Tento prášok je kombinovaný s rybím olejom, masť by mala pripomínať tukovú kyslou smotanou. Aplikujte výrobok až 5 krát denne na postihnutú kožu nohy.
 • RECEPT 3. Ďalší nápravný prostriedok s celandínom. Sušil sa a rozomelil sa na práškový ceandín zmiešaný s vazelínu, nanesený na poškodenú pokožku na nohách a nechal úplne vysušiť. Prípravok sa nemôže vymývať niekoľko dní - terapeutický účinok tohto účinku sa len zvýši.
 • RECEPT 4. Veľmi účinná mast so psoriázou, nielen na koži nohy, ale aj na celom tele. V riad zo skla, aby breza dechtu 50 g, 30 g medu, čerstvé vaječné bielkoviny, 10 g rybieho oleja a kyseliny boritej, 20 g vazelíny. Zmiešajte všetky zložky budúcej masti na homogénnu štruktúru a namažte postihnuté oblasti na lakte, nohách a iných povrchoch postihnutých ochorením.

Ľudové lieky na psoriázu palmárno-plantárnej

Psoriáza palmárno-plantárneho typu sa môže tiež zastaviť a dosiahnuť dlhodobú remisiu pomocou ľudových receptov. Hlavnou výhodou prípravkov na báze rastlinných zložiek je ich bezpečnosť a minimálny počet nežiaducich účinkov (najčastejšie len alergie). Preto sa tieto recepty môžu používať na liečbu psoriázy u dožadujúcich sa matiek av detstve.

Existuje mnoho receptov, ktoré pomáhajú s touto formou ochorenia. Vymenujeme ich:

 • ÚLOHA NA VSTUP DO RECEPCIE. Mark v malých množstvách čerstvo vybral brusnica list, žihľava, kukurica hodváb, Oman, praslička a nechtíka (s výhodou všetky z nich boli v čerstvom stave, pričom v takom prípade bude účinnosť odvar zvýšila s palmoplantárnej formou ochorenia). Zmes rastlinných surovín by mala produkovať jedno sklo, naliať ho medovou vodou - umenie. lyžičku medu na 500 ml vriacej vody. Trvanie trvania trvá 3 dni.
 • BYLOVÝ TROUT. Pozitívnymi vlastnosťami pre pokožku sú celandín, šnúra a ľubovník bodkovaný, na ich základe môžete pripraviť kúpele na psoriázu. Vezmite liečivé byliny v rovnakom množstve, napríklad niekoľko z nich, nalejte vodu a varte pri minimálnom ohreve asi pol hodiny. Infúzte vývar až do úplného ochladenia a nalejte do vopred naplneného kúpeľa. Liečebné kúpele majú pozitívny účinok na liečbu ochorenia, zlepšujú stav pokožky, eliminujú svrbenie a odlupovanie. Vykúpať s potrebou ochorenia aspoň štvrť hodiny, a potom, bez použitia mydla a opláchnutie pokožku čistou vodou, dostať sa von z vane a nechajte zaschnúť integuments bez uterákov.
 • OLEJ Z BIRKOVÝCH TUKOV. Početné prehľady naznačujú, že tento liek je účinný v palmárno-plantárnej forme ochorenia, a to ako vo fáze remisie, tak exacerbácie. Na prípravu masti bude potrebné malé množstvo brezového dechtu a neotvorené brezy. Nalejte tieto prísady s nerafinovaným rastlinným olejom v rovnakých pomeroch. Prijatý agent, aby na centrá zápalu neobmedzené množstvo alebo množstvo časov (čím častejšie je účinnejšie).
 • ÚDRŽBA S ČISTIČOM. Rastlinné suroviny a tučný tuk sa odoberajú v rovnakých množstvách a zapália sa presne jednu hodinu. Masť sa môže použiť ihneď po ochladení. Prostriedky priaznivý vplyv na palmoplantárnej psoriázy, čistenie kože, čo prispieva k ich regenerácii a liečenie a olejovité masti vytvorí vynikajúce hydratačné a výživný účinok.

Univerzálne prostriedky pre vnútorné použitie

Vymenovali sme prostriedky na vonkajšie použitie, aby sme posilnili ich účinok, pomôžu lieky, ktoré sa odporúčajú užívať orálne s akoukoľvek formou psoriázy.

Možno, so všetkými uvedenými výhodami vonkajších a vnútorných liekov, ktoré je potrebné liečiť psoriázou, ochorenie jednoducho nemá šancu na relaps!

Takže uveďme, aké recepty na interné použitie sa môžete pripraviť.

 • REFERENCIA Z LAVROW SHEET. Ručné 20 gramov listov laurushka, nalejte 500 ml vody, varte. Získaný vývar bujónu a vziať dovnútra pred jedením pol pohára. Kurz liečby nie je dlhší ako týždeň. Jedná sa o najdostupnejší prostriedok na požitie, pretože vavrína sa nachádza v kuchyni každej hostiteľky. Pozor prosím! Má abortívny účinok a môže zvýšiť krvácanie u žien v menštruačnom období.
 • Prostriedky založené na VODKE. Aby ste to dosiahli, potrebujete 1 kg medu, 0,5 litra vodky, 200 gramov bravčového tuku a čerstvú šťavu z listov aloe. Všetky zložky budúceho lieku dajte do misky s hrubými stenami a vložte ju do rúry na 4 hodiny pri priemernej teplote vyhrievania. Pripravený liek užívajte vnútri 2 lyžice 3 krát denne.
 • TENTO JE "PÄŤ DROBOVÝCH BYTOV". 4 polievkové lyžice. lyžice harmančeka kvetenstvo, 4 lyžice. lyžice ľubovníka bodkovaného, ​​3 lyžice. lžičky fialiek a 2 polievkové lyžice. lyžička zmiešanej zeleniny. Art. Výslednú zmes nalejte do šálky vriacej vody a trvá 30 minút. V hotovom produkte pridajte umenie. lyžičkový extrakt z Eleutherococcus. Pijte drogu v plnom rozsahu, najlepšie ráno pred raňajkami.
 • ÚLOHA S ČISTIČOM. Jedna čajová lyžička bylinkovej polievkovej lyžičky s pohárom vriacej vody a trvajte na jej ochladení. Piť v podobe čaju 3 krát denne pred jedlom. Vezmite si opatrne infúzie s kolinandínom, pretože prekročenie doporučenej dávky môže byť nebezpečné, pretože je to jedovatá rastlina.
 • TABUĽKA BARLIE. Jačmenný slad v množstve 2 lyžice. lyžička naliať liter vriacej vody a trvať najmenej 4 hodiny, najlepšie v thermos. Pripravte infúzne napätie a vezmite si ho cez deň v plnom rozsahu. Odporúča sa rozdeliť infúziu na šesť denných dávok. Ak sa chuť nápoja zdá príliš nepríjemná, môžete do neho pridať malé množstvo medu - účinnosť receptúry nebude ovplyvnená.
 • CHLADNENIE Z LIPUKU TELO A DANDUELERU. Vezmite si umenie. lyžičku koreň púpava a lopúk naliať pohár vriacej vody, zapaľovanie a varte aspoň 10 minút. Pripravené na použitie prostriedky na filtrovanie a prevzatie polovice skla medzi intervaly v jedle.
 • Čaj na liečivých bylinách. 6 polievkových lyžičiek. lyžice jahodového listu, 6 lyžice. lyžice turnu, 5 lyžice. lyžice rybie listy, 4 lyžice. lyžice bylinkového lopuchu, 4 lyžice. lyžice žihľavy, 3 lyžice. lyžice raka a 3 lyžice. lyžička trojfarebnej fialky. Zmiešajte všetky rastlinné zložky z získaného surového čaju na prípravu: Čl. Polievku odložte 2 šálky vriacej vody a nechajte ju odstáť 20 minút. Napíjajte čaj na pol pohára 3 krát denne pred jedlom.

Liečba psoriázy pomocou aktívneho uhlia

S touto chorobou sa táto droga odporúča používať v kurzoch.

Ale najprv, rovnako ako pri liečbe iných ľudových liekov, je potrebné poradiť sa s lekárom. Expert môže špecifikovať, aký spôsob liečby uhlím a jeho trvanie bude optimálny v konkrétnom prípade, v závislosti od formy ochorenia a individuálnych charakteristík pacienta.

Existuje päť metód vnútorného príjmu aktívneho uhlia na liečbu psoriázy a jej príčin. Pozrime ich na tabuľku.

Medzi kontraindikácie tejto metódy patrí používanie alkoholických nápojov, mastných a vyprážaných potravín. Neodporúča sa zapojiť sa do surovej zeleniny, pretože môžu dráždiť črevá, čo môže znížiť účinok lieku.

Malo by sa tiež vziať do úvahy, že jedna psoriáza s aktívnym uhlím nebude vyliečená. Ide o systémovú chorobu, preto potrebuje kombinovaný prístup. Liečba aktívnym uhlím sa môže uskutočňovať u detí a tehotných žien, ale v týchto prípadoch nie je nevyhnutné zapojiť sa do liečby.

Prevencia ochorenia

Aby sa zabránilo riziku psoriázy, patológia nestačí len na liečbu, je dôležité dodržiavať preventívne odporúčania na jej prevenciu. Ak dodržiavate jednoduché pravidlá na ochranu fyzického a duševného zdravia, môžete významne znížiť pravdepodobnosť relapsu psoriázy.

Bohužiaľ, existuje mnoho nepriaznivých faktorov, ktoré môžu tlačiť na mechanizmus vývoja choroby, a je takmer nemožné vnímať veľa z nich v každodennom živote, ale čiastočne ovplyvniť ich v silách všetkých. Takže uveďme, aké opatrenia možno v tomto prípade urobiť:

 • Počas odpustenia ochorenia, zatiaľ čo psoriáza je v režime "spánku" a jeho symptómy sú slabo vyjadrené, starostlivosť o pokožku nemožno ignorovať! Je nevyhnutné maximálne využiť všetky dostupné metódy a drogy, aby sa čo najdlhšie "pozastavil" ostražitosť patologického procesu.
 • Pri psoriáze môže ultrafialové alebo slnečné žiarenie spôsobiť poškodenie, ale môže naopak priniesť úžitok. V závislosti na tom, akú patológie pacient trpí, je odporúčané dávkovať alebo prísne pobyt mimo slnka a nosiť odev, ktorý chráni citlivú pokožku, alebo naopak, čo najviac otvoriť telo a ostrihať vlasy, aby slnko ovplyvnila otvorenej časti tela.
 • Ak chcete očistiť vlasy a vlasovú pokožku, môžete používať len šampóny určené pre ľudí s psoriázou. V extrémnom prípade, ak takýto šampón nie je po ruke, môžete použiť neutrálny čistiaci šampón.
 • Pred použitím šampónu sa odporúča vytvoriť masky, ktoré zmäkčujú pokožku hlavy poškodenú chorobou. Môžu byť vyrobené doma s celandínom, kuracím vajcom, rastlinnými olejmi a mnohými ďalšími zložkami, ktoré pomáhajú zmäkčovať a odstraňovať zápal z pokožky hlavy.
 • Aby sa zabránilo relapsu ochorenia, je dôležité ochrániť telo pred infekciami dýchacích ciest v chladnej sezóne, aby nedošlo k nadmernému ochladeniu.
 • Na podporu imunitného systému sa odporúča brať multivitamínové komplexy, dodržiavať princípy zdravého stravovania, cvičenia, často chodiť vonku.
 • Ak je lupienka lokalizovaná na hlave, hrebeň namiesto toho je potrebné vziať kefa s mäkkými štetinami ako je to možné, ktoré nebudú poškodzovať zapálenú pokožku.
 • Dávajte pozor na vzduch v miestnosti, nedovoľte, aby sa nadmerne osušil. Odporúča sa zakúpiť zvlhčovač.
 • Na ulici kedykoľvek v roku je žiaduce nosiť klobúk, ktorý zodpovedá poveternostným podmienkam.
 • Pred liečbou akéhokoľvek ochorenia, ktoré nie je spojené s psoriázou, je potrebné poradiť sa s lekárom o predpísaných liekoch a nahlásiť svoju diagnózu. Faktom je, že niektoré lieky môžu spôsobiť recidívu patológie.
 • Odmietajte zlé návyky, pretože fajčenie a alkohol oslabujú imunitnú obranu.

Nevýhody tradičnej medicíny

Liečba psoriázy s bylinami môže byť sprevádzaná problémami a ťažkosťami, ktoré môžu výrazne komplikovať existujúcu situáciu. Vymenúvame ich.

 • Alergia alebo precitlivenosť na zložky liekov. Zložky, najmä rastlinný pôvod - hlavné príčiny alergických reakcií na telo. Svrbenie, hyperémia, nadúvanie a celkové zhoršenie zdravotného stavu svedčí o tom, že tento liek má alergiu a musí byť okamžite zrušený. Pred ošetrením postihnutých oblastí pokožky musíte najskôr pripraviť pripravený výrobok na zdravú malú časť tela.
 • Ťažkosti pri príprave nápravy. Ak chcete pripraviť liečivý prípravok a liečiť ho pokožkou, recept na niektoré lieky si vyžaduje dodatočné čakanie od niekoľkých hodín do niekoľkých dní. Okrem toho musíte starostlivo zvážiť požadovanú dávku produktu, pretože aj tie najmenšie chyby pri jeho príprave môžu viesť k vážnym zdravotným následkom. Napríklad, otravy sa môžu vyskytnúť, ak ste v receptoch zneužívali chrípku.
 • Nízka účinnosť alebo úplná absencia. Akákoľvek záruka, že navrhovaný predpis vylieči existujúcu chorobu, nikto nemá. Je to spôsobené skutočnosťou, že ľudové recepty neboli testované v klinickom prostredí, takže o ich účinnosti je možné povedať len prostredníctvom spätnej väzby od ľudí.
 • Pri používaní predpisu o sebe, musíte byť opatrný a pamätajte si na možné riziko spustenia existujúcej choroby. Preto je potrebné liečiť psoriázu na tele s maximálnou zodpovednosťou, dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia, dávky zložiek rastliny a kontrolovať akékoľvek zmeny kožných teliesok v pozitívnom alebo negatívnom smere.


Len vďaka tomuto prístupu je v blízkej budúcnosti možné vidieť očakávaný výsledok vo forme zlepšenia stavu kože.

ČLÁNOK JE V RUBRIKE - choroby, psoriáza.

Zdieľajte skúsenosti, nechajte svoj komentár k článku - "Liečba psoriázy v domácnosti ľudovými prostriedkami"

Nie je ľahké dosiahnuť remisiu psoriázou. A spôsoby ľudí nie sú veľmi užitočné. "Psoriasniki" vedia, že je potrebná prísna strava. A z vonkajšej prípravy je nafthermánom dobrý výsledok. Hoci to nie je rýchlo, ale stále dáva výrazné zlepšenie.

Elena a "nie je rýchle" je koľko? Ako dlho mám používať Naftaderm? A aký je to nástroj? Podľa toho, že neexistuje rýchly výsledok. toto je nehormonálna droga?

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Copyright © 2016 Alergia. Materiály tejto stránky sú duševným vlastníctvom majiteľa internetovej stránky. Kopírovanie informácií z tohto zdroja je povolené len vtedy, keď zadáte úplný aktívny odkaz na zdroj. Pred použitím materiálov je povinná konzultácia s lekárom.