Hlavná

Bradavice

Psoriáza na rukách - foto a liečba počiatočnej fázy

Psoriáza na rukách - chronické ochorenie kože, ktoré nie je úplne pochopené, doposiaľ neexistuje žiadny zvláštny posun v hľadaní účinnej liečby. Patológia nástupu psoriázy na rukách predstavuje až 80% celkového počtu tohto ochorenia. Psoriázové škvrny alebo pláty môžu postihnúť všetky oblasti kože.

Na jednej strane psoriáza na rukách neohrozuje život pacienta. Ak však začnete liečbu a ochorenie priniesť vážnu formu, môže to spôsobiť vážne komplikácie, ktoré už nie sú tak neškodné. Napríklad psoriáza môže ovplyvniť hlavné kĺby osoby, viesť k vzniku psoriatickej artritídy, nepriaznivo ovplyvniť činnosť muskuloskeletálneho systému.

Tieto dôsledky môžu nakoniec viesť k zdravotnému postihnutiu a invalidizmu. Je ťažké liečiť psoriázu na rukách, napriek tomu s kvalitatívnou komplexnou liečbou je možné významne predĺžiť dobu remisie.

príčiny

Čo je to? Vďaka vedeckému výskumu existuje veľa hypotéz o výskyte tejto kožnej choroby. Napriek tomu nie je možné dokázať príčiny ochorenia s úplnou istotou. Podľa vedeckej formulácie existujú dve údajné príčiny vzniku psoriázy:

 • autoimunitná forma;
 • dysfunkcie kože.

Autoimunitná forma psoriázy sa prejavuje v nesystematickej tvorbe rôznych látok, ktoré poškodzujú pokožku. Druhým dôvodom vzniku psoriázových plakov je zrenie zbytočných buniek, ktoré sú roztrhnuté zdravým tkanivom. Existujú predpoklady, že psoriáza má dedičné príčinné súvislosti.

Hlavné provokujúce faktory vedúce k nástupu ochorenia sú:

 • choroby tráviaceho traktu (najmä pečene a čriev);
 • hormonálne ochorenia (zníženie hladiny melatonínu, zvýšenie koncentrácie rastového hormónu, prolaktínu, inzulínu);
 • zaťažená dedičnosť (psoriáza, diagnostikovaná v predchádzajúcich generáciách);
 • alergická nálada tela;
 • ochorenia kože (alergické, hubové, atď.);
 • trauma z kože (vrátane uhryznutia hmyzom a tetovania);
 • stres, vyčerpanie nervového systému;
 • infekcia (HIV, deti majú časté ARVI);
 • užívanie liekov;
 • vystavenie kože rúk chemicky aktívnym látkam (chemikálie pre domácnosť, vonkajšie lieky atď.);
 • toxické účinky na telo (alkohol, fajčenie);
 • pôrod u žien.

Psoriáza na rukách znamená nielen estetické nepohodlie, ale aj fyziologické problémy, pretože s touto chorobou existuje vysoká pravdepodobnosť atrofie malých kĺbov a následne aj zníženie ich účinnosti a citlivosti.

Toto zákerné ochorenie môže ovplyvniť ruky aj pokožku medzi prstami a dlaňou. Je dôležité začať liečiť psoriázu v počiatočnej fáze, to znamená, keď sa objavia prvé príznaky. V opačnom prípade sa riziko psoriatickej artritídy a rozšírenie do iných častí tela zvyšuje.

príznaky

Psoriáza na rukách a jej symptómy sa postupne rozvíjajú. V počiatočnom štádiu sa papuly objavujú v oblastiach rozšírenia. Sú malé a ploché, vystupujú na koži. Pokryté bielymi šupinami, ktoré ľahko zaostávajú.

Pre ďalší vývoj psoriázy na rukách sú charakteristické tieto znaky:

 • ak odtrhnete váhy, potom sa olupovanie zvýši.
 • exfoliovať film, ktorý pokrýva papulu.
 • sú malé krvné body (kvapkajúce krvácanie).
 • Uzly vyvíjajú, rozširujú, získavajú veľké rozmery.
 • tam sú plaky.

Psoriáza na rukách sa môže líšiť: vo forme jednotlivých škvŕn rôznych veľkostí alebo oddelenia nechtov až po ich úplnú stratu. Choroba je sprevádzaná opuchom v blízkosti kĺbov a na nich. Koža na rukách je suchá, na nej sa objavujú praskliny a zápaly

Psoriáza na rukách: foto

Ako vypadá psoriáza na rukách, aj v počiatočnej fáze, môžete sa pozrieť na prezentované fotografie.

Len na liečbu psoriázy na rukách

V prípade výskytu psoriázy na rukách je liečba zložitá, pretože sa používa lokálna a všeobecná terapia, ako aj dodržiavanie diéty a režimu. Pri určovaní liekov a postupov musí lekár určiť stupeň a formu ochorenia, aby liečba bola skutočne účinná.

Ako sa liečiť? Komplex terapeutických opatrení zahŕňa:

 1. Všeobecná liečba - pacientovi sú predpísané antihistaminikum a upokojujúce lieky (Zirtek, Claritin), použitie imunomodulátorov. Podávanie liekov na zlepšenie imunity (Likopid a ďalšie), vitamíny A, B, C, D.
 2. Miestna liečba - pacientovi sú predpísané protizápalové masti (salicylové), recidivujúce lieky (ichthyolová masť, síranový decht). Prípravky na zlepšenie práce tráviaceho traktu (Linex, Polysorb). Možné použitie mastí s kortikosteroidmi (Flucinar, Sinaflanc, Fluorcort).
 3. Fyzioterapeutická liečba - metódy ako parafínové aplikácie, PUVA terapia, UV žiarenie sú široko používané.
 4. Terapeutická diéta je povinným faktorom pri liečbe psoriázy na rukách, dlaniach, lakte atď.

V počiatočnom štádiu je veľmi dôležité nestrácať čas na oslovenie kompetentných špecialistov, ktorí sú oboznámení s povahou psoriázy a môžu poskytnúť kvalifikovanú pomoc. Pacienti s touto chorobou často potrebujú psycho-emocionálnu korekciu a poradenstvo psychológov. Na zmiernenie napätia sú predpísané sedatíva, prostriedky s miernym hypnotickým účinkom.

Masť na ošetrenie počiatočnej fázy

Taktika liečby počiatočnej fázy psoriázy sa postupne mení. Výrazne znížilo použitie cytostatik a hormonálnych liekov, ktoré majú závažné vedľajšie účinky. Na úľavu od akútnych ochorení špecialisti predpisujú aromatické retinoidy a nehormonálne prípravky lokálneho pôsobenia (masti, gély, spreje).

Nehormonálne masti sú široko používané:

 1. Salicylová masť odstraňuje odumreté vrstvy kože, zmäkčuje ju, umožňuje hlbšie prenikanie iných liekov. Naneste ho na končatinu každý deň, kým sa nedosiahne požadovaný účinok.
 2. Antralín znižuje aktivitu bunkového delenia, čím prispieva k vyhladzovaniu plaku.
 3. Naftalanová masť (ako kyselina sírová) eliminuje pocit svrbenia, čo niekedy spôsobuje pacientovi veľa nepohodlia.

Ak vyššie uvedené lieky nefungujú, potom je liečba hormonálna. K týmto patria masť flumetazón, triamcinolón, acetonid a ďalšie.

PUVA terapia pre psoriázu

PUVA terapia - fotochemoterapeutická liečba psoriázy. Metóda je založená na použití ultrafialového a fotosenzibilizátora, ktoré zvyšujú citlivosť pokožky na UV žiarenie. Pre úplné očistenie kože pred psoriatickými plakmi sa vyžaduje až 20-25 ošetrení.

PUVA-terapia sa používa najčastejšie s eukssudativnoy, vulgárne formy psoriázy, vrátane lokalizácie ohniská zápalu v dlaniach. Metóda je účinná pri 85-90%.

Prevencia relapsu

Táto choroba má vlastnosti na pokrok a ustupovanie, preto by sa to malo vždy pamätať a dodržiavať určité preventívne opatrenia:

 • Kožná ruka by mala byť navlhčená čo najčastejšie;
 • vyhnúť sa vystaveniu chemickým látkam;
 • dodržiavať správnu výživu okrem nikotínu a alkoholu;
 • používať komplexy vitamínov.

Stojí za zmienku, že pri psoriáze nohy je potrebné udržať rovnováhu vlhkosti, pretože príliš suchá koža nôh môže začať prasknúť, čo je hlavný zdroj psoriázy, pretože koža je traumatizovaná. Navyše, koža nohy by nemala byť príliš mastná, pretože môže tiež zhoršiť ochorenie.

Ako vyzerá psoriáza na vašich rukách?

Obsah článku

Psoriáza je chronické ochorenie, ktoré postihuje povrch pokožky, nechtov av ťažkých štádiách - dokonca aj kĺby. V tomto článku budeme hovoriť o jednej z najproblematickejších foriem ochorenia, pri ktorej sú vyrážky lokalizované na rukách (ruky, palmy, prsty, lakte). Hoci to nie je nákazlivá choroba, lézie vyzerajú veľmi neatraktívne. Keďže je ťažké ich skryť, ľudia často začínajú viesť uzavretý spôsob života, vyhnúť sa komunikácii a stať sa originálnymi reklusmi.

V tomto článku môžete vidieť, ako psoriáza vyzerá na rukách, dozvedieť sa o najbežnejších príčinách ochorenia, liečbe a prevencii relapsu. Hoci táto choroba je vážna, môžete sa jej zbaviť!

Psoriáza na rukách

Obvykle sa na palce a lakte objavujú prvé špecifické plaky. Lekári a výskumní pracovníci nezverejnili konkrétny dôvod ich vzhľadu. Malo by byť zrejmé, že psoriáza na prstoch (foto), ako aj na nohách, hlave a iných častiach tela nie je infekčná a nie je prenášaná trasením rukami alebo osobnými predmetmi. To však neznamená, že liečba choroby by sa nemala spúšťať, pretože je plná závažných komplikácií.

Psoriáza v počiatočnej fáze na rukách je ťažké si nevšimnúť.

Vyrážky skoro v psoriáze

Nástup choroby je sprevádzaný pomerne živými príznakmi. Zvyčajne sa na palmách a medzi prstami objavia jednotlivé červené škvrny. Vzhľad vyrážky je podobný ako pri bežnej alergii, preto sa pacienti v tomto štádiu zriedkavo obrátia na dermatológa a počkajú, kým problém neprejde sám.

S rozvojom psoriázy sú škvrny pokryté sivými šupinami a začínajú vyschnúť. Potom sa objavujú charakteristické znaky choroby. V budúcnosti nie sú lézie šupinaté a prestanú rásť. Napriek tomu vyzerajú veľmi odpudzujúco, pretože mnohí ľudia majú silné psychologické ťažkosti.

U dospelých môžu svrbivé červené škvrny na lakte, prstoch, rukách a dlaniach pripomínať lišajníky alebo huby. Hlavným rozdielom medzi psoriázou a takýmito ochoreniami je jasná hranica škvŕn. Pri iných ochoreniach nie je viditeľný okraj v léziách.

Je tiež potrebné poznamenať, že keď choroba postihuje prsty, vo väčšine prípadov má vplyv na nechty. V dôsledku toho sa nechtové dosky deformujú a delaminujú na okrajoch. Psoriatické postihnuté prsty bobtnajú, čo je často sprevádzané bolesťou v oblasti kĺbov. Podobne vývoj ochorenia u detí.

Psoriáza v rukách počiatočnej fázy

Spočiatku sa psoriatické vyrážky objavujú ako malé, hladké škvrny kruhového tvaru. Jedným z hlavných rozdielov je ich jasná koncepcia. Tak začína psoriáza počiatočnej fázy na rukách (fotografia), ktorých dôvody sú odlišné.

Po niekoľkých dňoch sú vyrážky pokryté ľahkými šupinami. Oni vločiek a ľahko spadnúť. Potom choroba postupuje, vyrážka sa zväčšuje a zaberá viac a viac priestoru.

Psoriáza na prstoch počiatočného štádia u väčšiny pacientov začína v záhyboch medzi prstami, kde sa tvorí najvhodnejšie médium na ochorenie.

Vo všeobecnosti sa počiatočná fáza vyznačuje tromi hlavnými črtami:

 • objaví sa červené miesto;
 • Papuly sú pokryté lesklým filmom;
 • ak škrípíte papulu, objavia sa kvapôčky krvi.

Okrem toho sa v počiatočnom štádiu psoriázy stýkajú podlhovasté kĺby, sčervenanie kože a zápal v oblasti v blízkosti nechtov. S rozvojom choroby papuly prestávajú rásť a peeling sa znižuje.

Ako začne psoriáza na rukách a jej príznaky sú viditeľné na prezentovanej fotografii. Ale nedávajte si diagnózu, pretože tu existuje možnosť, že ju zmiešate s inými kožnými ochoreniami.

Ako začne psoriáza na rukách a jej príznaky?

Známky psoriázy na rukách

Zvyčajne sa príznaky psoriázy u žien v ramenách prejavujú najpresnejšie na dlaniach rúk. U mužov v tejto oblasti je ochorenie menej časté. Táto forma psoriázy je najťažšie liečiť, pretože palmy sú neustále v kontakte s detergentmi a okolitými predmetmi.

Známky psoriázy u žien na rukách

Spočiatku koža vyschne a začne prasknúť. Zranenia na dlaniach môžu byť zahlbené a hrubšie, pripomínajúce kukurice vo vzhľade. Psoriáza počiatočného štádia na rukách fotografie môže byť zamieňaná s inými ochoreniami: napríklad s ekzémom alebo mykózou. Preto lekári vykonávajú biopsiu na potvrdenie diagnózy. Psoriáza počiatočného štádia na rukách Znaky choroby sa líšia v závislosti od lokalizácie zápalov. Rozprávajme sa podrobnejšie o každom z nich.

prsty

S touto formou ochorenia začína psoriáza medzi prstami (na fotografii). Koža je šupinatá a zapálená. Často sa príznaky zhoršujú príchodom nachladnutia (jeseň, zima). Bez liečby problém vedie k vážnym následkom.

Príznaky psoriázy medzi prstami

štetec

Štvrtina chorých ľudí trpí touto formou psoriázy. Príznaky sú podobné ako príznaky prstov. Problémové oblasti sú hrubé a pokryté červenou kôrkou podobnou vzhľadu ku kukurici. Táto škvrna tiež vyráža a prináša osobe všetky nepríjemnosti.

dlaň

Ako sme už povedali, je to jedna z najbolestivejších foriem psoriázy, pretože postihnutá koža je veľmi svrbivá. Kvôli vážnemu svrbeniu často pacienti nemôžu spať, čo môže spôsobiť neurózu. Malé škvrny sa zvyčajne objavujú na bočnej strane dlane. Potom sa papuly zlúčia do veľkých, svrbivých a prasknutých plátov.

kĺby

Tento druh lupienky je tiež považovaný za jeden z najvážnejších. Ovplyvňuje kĺby kefiek medzi falangami a potom prechádza na ostatné kĺby. V počiatočnom štádiu sa ochorenie nemusí objaviť na koži, aj keď pacient môže už mať bolesť kĺbov.

Liečenie kĺbov so psoriázou

Psoriáza v rukách detí

Vo väčšine prípadov, lupienka na ruky dieťaťa (viď foto) dochádza, ak jeden alebo obaja rodičia sú náchylní k alergiám a kožným ochoreniam. Táto sklon sa prenáša geneticky a nemôže sa prejaviť, kým nie je vyvolaný určitým faktorom. Nikto nevie presné dôvody, ktoré vyvolávajú vývoj choroby.

Ide o dedičnú teóriu vzniku psoriázy u detí podporovaných väčšinou lekárov. Predpokladá sa, že ak jeden rodič trpí kožnými ochoreniami, pravdepodobnosť toho istého problému pre dieťa bude 25%. Ak majú obaja rodičia sklon k psoriázii, potom šanca na chorobu u dieťaťa dosiahne 75 percent.

Medzi provokujúce faktory patrí stres, streptokokové infekcie, zneužívanie alkoholu, lieky.

Psoriáza je často v kombinácii so systémovými chorobami, vrátane metabolického syndrómu, cukrovky typu II, ischemickej choroby srdca, hypertenzia, abnormality hepatobiliárne.

Bez ohľadu na príčinu psoriázy môžeme povedať jednu vec: táto choroba nie je povrchnou léziou pokožky. Ukazuje, že v tele sú hlboké problémy s vnútornými orgánmi skryté.

Ak členovia vašej rodiny trpí kožné ochorenia, najmä psoriázy, je nutné starostlivo sledovať režim a stravu dieťaťa, aby posilnili svoj imunitný systém a udržanie zdravého životného štýlu. Tým sa zabráni prejaveniu tejto choroby.

Ako sa psoriáza rozvíja v rukách dieťaťa:

Počiatočná fáza

Prvé psoriatické škvrny u malých detí sú v mnohých prípadoch akceptované ako bežnejšie diatéza alebo alergia. Obvykle sú najmenšie deti predovšetkým mierne sčervenanie. Vyrážky pripomínajú okrúhle pupienky červeného alebo ružového odtieňa. Počas niekoľkých dní vyrážka zostáva hladká, po ktorej sa tvoria strieborné šupinovité váhy.

Progresívna etapa

Táto fáza sa vyznačuje nárastom a fúziou škvŕn. Peeling pokračuje len uprostred škvŕn, zatiaľ čo rastú na okrajoch. Rozmazané škvrny, svrbenie a zápal. Táto fáza môže trvať dva týždne a dlhšie (až niekoľko mesiacov). Potom sa dostane do regresnej fázy, kde sa škvrny zastavia a postupne zmiznú.

Tiež choroba môže mať vplyv na nechty. Keďže nechty sú u detí citlivejšie ako u dospelých, okrem základných liekov sú predpísané lieky proti bolesti.

Pozor prosím! Mnohí rodičia detí, trpiacich psoriázou, majú strach z toho, že táto chronická a skôr bolestivá choroba sa môže prejaviť po celý život. V tejto situácii by mal lekár vysvetliť, že ak budete postupovať zdravé režim, jesť, aby si špeciálny make-up a vyhnúť sa stresu, nemusí byť zjavné ochorenie. Okrem toho sa v mnohých prípadoch môže psoriáza liečiť doma.

Symptómy psoriázy na rukách

Príznaky psoriázy na rukách sú sprevádzané neustálym svrbením, čo pomáha vyrovnať sa s kompetentnou liečbou. Ak pacient vycpáva vyrážku, na jeho koži sa môžu objaviť početné rany. Zvyčajne sa takéto rany hoja u detí oveľa rýchlejšie ako u dospelých.

Hlavné symptómy psoriázy na rukách:

 • pokožka sa stáva červená a vyschne; Zožltnutie kože na rukách
 • postihnutá oblasť napučiava a zahustí; Hyperémia oblasti postihnutej psoriázou
 • psoriatické lézie crack; Krakovanie psoriatických ložísk
 • jednotlivé fúzie sa môžu zlúčiť, môžu sa objaviť na nových miestach; Fúzia psoriatických ložísk
 • peeling je zvyčajne horšie v zime;
 • ak sa choroba nezaobchádza, prsty sa nabobtnajú a zakryjú sa zahustenými bolestivými plakmi; Edém a bolestivé plaky na prsiach psoriázy
 • nechty sa rýchlo poškodzujú, menia farbu (nažltnú alebo hnedú), trhliny a škvrny. Poškodenie nechtov pri psoriáze

Liečba psoriázy na rukách a nechtoch

Liečba psoriázy na rukách a jej príznaky sa považuje za ťažké. Dokonca aj v obdobiach remisí môžu spoty zostať viditeľné, aj keď sa znižujú. Na dosiahnutie čo najlepšieho účinku lekári používajú integrovaný prístup. Zohľadňujú sa mnohé parametre: typ ochorenia, vek pacienta, iné patologické stavy atď. Biopsia sa používa na potvrdenie diagnózy.

Pri liečení psoriázy sa používajú nasledujúce metódy a prostriedky:

 • masti, ktoré pomáhajú zmäkčiť a hojiť pokožku a niekedy zmierniť svrbenie;
 • antihistaminiká, ktoré bojujú s opuchom a svrbením;
 • lieky na podporu pečene a obnovenie práce v zažívacom trakte;
 • drog na posilnenie imunity;
 • protizápalové lieky;
 • Analgetiká (ak sú poškodené nechty alebo kĺby).

Tiež pri absencii kontraindikácií môže byť pacientovi predpísaná fyzioterapia. Priaznivý účinok sa prejavil ručnou masážou pomocou hojivých krémov a masti, ktoré zlepšujú krvný obeh. Pred použitím týchto liekov je však lepšie konzultovať s lekárom. Vylučuje možnosť vzniku vedľajších účinkov a skontroluje, či existujú možné kontraindikácie.

Kozmetika La Cree pre psoriázu rúk

Dosiahnutie dlhodobej remisie je možné len vtedy, ak sú dodržané hlavné preventívne opatrenia. Ľudia náchylní na psoriázu potrebujú pravidelne hydratovať pokožku pomocou krému alebo masti. Tiež sa dotýkajte pokožky čistiacimi prostriedkami (noste rukavice atď.) A samozrejme postupujte podľa stravy.

Psoriáza vedie k nadmernej suchosti pokožky, takže jedna z hlavných zložiek liečby by mala byť zvlhčujúca. Ale bežní hydratačný s psoriázou nie sú vhodné, pretože môžu obsahovať vonné látky a ďalšie látky, ktoré môžu spôsobovať suchú kožu razdrazhenie.Krem pre La-Kri vyživuje pokožku tukom, hydratuje, znižuje stratu vlhkosti a obnovuje rovnováhu lipidov. Produkt je tiež možné použiť na ochranu pokožky pred chladným a veterným počasím.

Tento krém na báze prírodných prísad neobsahuje parabény, vonné látky a chemické zložky. Je úplne neutrálny a bezpečný, takže je vhodný aj pre tehotné ženy a deti.

Neutrálne rad kozmetiky La Cree zahŕňa ďalšie produkty starostlivosti o citlivú pleť, ktoré môžu byť použité ľudia s kožnými chorobami, vrátane lupienky. Táto kozmetika vám pomôže zachovať krásu vašich rúk a maximalizovať doby odpustenia.

Ako liečiť psoriázu na rukách

Chronické ochorenie psoriázy postihuje mnohých ľudí. Viac ako polovica z nich má psoriázu na rukách. Psoriatické pláty môžu ovplyvňovať povrch extentora, kefy, dokonca aj celý povrch rúk. Liečba psoriázy v rukách vyžaduje osobitnú starostlivosť, pretože sú v neustálom kontakte. Akékoľvek vyrážky, ktoré sa objavia, musia byť upozornené - môže to byť počiatočná fáza psoriázy na rukách.

Symptómy psoriázy v rukách fotografie

Prvé príznaky psoriáza na rukách (foto 2) sú jasne vyslovené a je jednoducho nemožné ich nevšimnúť. Vzhľad jednotlivých ohniskov je najčastejšie viditeľný na zadnej strane alebo medzi prstami. Psoriáza začína na rukách náhle, často nepozorovane. Len málo ľudí bude venovať pozornosť malej vyrážke, ktorá ju užíva na alergie.

Iba vtedy, keď sa objavia prvé symptómy psoriázy na rukách - šedé suché šupiny, začnite liečbu. Oni sú liečené častejšie doma, preferovať seba-starostlivosti kvalifikovanej starostlivosti. Existuje druh ľudí, ktorí bez dôkladného poznania Je psoriáza nákazlivá v náručí, začať viesť uzavretý spôsob života.

Psoriatické prvky sa môžu vyskytovať v miestach s menším poškodením. Často zamaskované ako obyčajná psoriáza pustulózna psoriáza dlaní, čo je nebezpečnejšie. Pri psoriáze, ktorá nadobudla účinnosť, peeling klesá, staré papuly prestávajú rásť, nové uzliny sa nevytvárajú. Zdá sa, že psoriáza na rukách je celkom neatraktívna.

Úvodná fáza: fotky psoriázy na rukách

Koža rúk je pokrytá malými papulami. Sú okrúhle a hladké, ich povrch je lesklý a obrysy sú jasné. Vyzerá to psoriáza na rukách v počiatočnom štádiu (obrázok 3). O pár dní neskôr sa papule začnú odlupovať. Striebovo biele stupnice sa ľahko odstránia. Po chvíli začína počiatočná fáza psoriázy na rukách, čím sa zvyšuje veľkosť vyrážky. Toto obdobie je veľmi podobné vulgárna psoriáza, ktoré pokrývajú významnú oblasť rúk. Pod váhy papuly je povrch hladký, lesklý, nazýva sa terminálnou fóliou. Psoriáza na prstoch rúk v počiatočnom štádiu (foto nižšie) sa v podstate začína objavovať medzi prstami. Tam je to najpriaznivejšie prostredie pre neho. Psoriáza na rukách počiatočnej fázy má 3 špecifické javy:

 • stearínová škvrna;
 • psoriatický film;
 • krvavá rosa.

Liečba psoriázy v rukách

Budovanie taktickej liečba psoriázy v rukách, by sa mali riadiť viacerými parametrami. Zvážte prítomnosť patológií, vek, typ psoriázy. Liečba psoriázy na rukách sa vyskytuje len komplexným spôsobom. V tomto období úspešne využili najnovšie metódy liečenia choroby. Podľa jej technológie, psoriáza na rukách liečby zahŕňa chirurgické. Dr. Martynov navrhol účinnú techniku: obnovenie ventilu tenkého čreva. Táto metóda je taká účinná, že psoriáza na rukách sa nemôže obťažovať niekoľko rokov. Ďalšou metódou je úzka pásma fototerapie. Práve vďaka nej úspešne prechádza liečba psoriázy nechtov s minimálnymi vedľajšími účinkami. Fototerapia má jednu z popredných miest a liečba psoriázy na dlaniach je oveľa rýchlejšia.

Len na liečbu psoriázy na rukách

Toto je najpopulárnejšia otázka u pacientov. Na liečbu psoriázy na rukách sa musia nevyhnutne riadiť hlavnými smermi. Doplatok môže lekárovi ponúknuť iné metódy, ale so všetkými kritériami, ktoré sa berú do úvahy. Pred liečbou psoriáza na rukách (foto 5) sa vykoná biopsia. Takže môžete vylúčiť choroby podobné psoriáze. Štandardným spôsobom je masť psoriázy na rukách.

Teraz je ich voľba rozsiahlejšia, akcia je účinnejšia. Veľmi dôležité, liečenie psoriáza na lakťoch, nedovoľte, aby pokožka vyschla. Psoriáza na rukách je liečená antihistaminikami, nesteroidnými liekmi, upokojujúcimi. Vzhľadom na štádium je psoriáza na rukách ošetrená keratolytickými alebo redukčnými činidlami.

Ako liečiť psoriázu vo svojich rukách doma

A dodnes lekári nemajú spoločný názor na to, ako úplne vyliečiť psoriázu na svojich rukách. Liečba choroby doma sa týka významnej časti terapie. Úspešne Liečte psoriázu v náručí doma, Je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel. Najdôležitejšie sú strava a hygiena. Toto je zvlášť potrebné, ak medzi prstami existuje psoriáza (foto 6), pretože koža je tu citlivejšia a zraniteľnejšia. Obtiažnosťou je udržať pokožku v určitom stave: bez nadmerného osudu, ale predchádzaním a nadmerným zvlhčením. Psoriáza na rukách je ošetrená zvlhčujúcimi špeciálnymi masťami, kúpeľmi. Hrubá koža v týchto oblastiach je z dôvodu ochorenia výrazne zahustená. Počas liečby si vyžaduje starostlivosť psoriáza na dlaniach.

Ľudové lieky na psoriázu na rukách

Počas prejavu prvých príznakov sú ľudové lieky na liečbu psoriázy na rukách obzvlášť účinné. Pretože dlho liečba psoriázy na tele s ľudovými prostriedkami sa vykonáva hlavne s využitím celandínu. Je možné úplne očistiť pokožku plakov, ak používate čerstvé trávne šťavy na tri letné obdobia. Aplikujte tiež masť z čučoriedky, ktorá sa pretreje na postihnutých miestach.

Na odstránenie symptómov choroby existujú ľudových metód liečby psoriázy rúk: musíte si zobrať pár lyžíc koreňovej čakanky, najprv to nakrájame, potom vylejeme vriacou vodou a zapaľujeme oheň do misky na 15 minút. Po filtrovaní vývaru musíte navlhčiť obväz a ošetriť boľavé miesto. Ľudové metódy liečby psoriázy ruky odporúčajú používať a produkty živočíšneho pôvodu. Napríklad vajcia kurčiat, tuku. Kuracie vajcia sa rozdrvia a potom sa zmes vytláča olejom. Táto kompozícia vo forme kompresie je umiestnená na postihnutom mieste.

Psoriáza na prstoch (foto 7) je dobre ošetrená koreňom mendicant, koža z vlašských orechov, syridlo. Pomáha tiež pestovať pšenicu. Sušené korene pšenice trvá 4 hodiny a potom sa toto riešenie používa pre kúpele. Často, revízia ľudových prostriedkov na psoriázu na rukách, môžete nájsť veľa receptov so šťavou z bobúľ, brezového dechtu.

Úplne nahradiť liečbu choroby len ľudové prostriedky nemôžu - účinok možno dosiahnuť len komplexné liečenie.

Príčiny výskytu psoriázy na rukách a spôsob liečby

Jedným typom chronickej zápalovej choroby psoriázy je psoriáza na rukách. Táto forma ochorenia sa najčastejšie rozširuje na oblasť dlane, ruky a psoriázu medzi prstami. Okrem problémov s drogami spôsobuje patológia u pacientov so psoriatickými vyrážkami rad komplexov. Človek sa zaväzuje, že sa objaví v spoločnosti, stáva sa stiahnutým a nesúvislým. Ďalším vážnym problémom je, že ruky sú jednou z najpohyblivejších a najzraniteľnejších častí tela. To spôsobuje komplikáciu priebehu ochorenia, pretože rany často prasknú, krvácajú a zle sa liečia, dokonca aj pri správnej liečbe. Takže, čo je psoriáza na rukách, čo sa prejavuje a aké metódy liečby existujú, analyzujeme nižšie v článku.

Čo vyvoláva psoriázu

Príčiny psoriázy na rukách a vzhľad vyrážok, tak na rukách, ako aj v tele, sú rovnaké. Dnes neexistuje jeden schválený pohľad na pôvod choroby. Vedci robia len predpoklady založené na rokoch výskumu choroby. Medzi najspoľahlivejšie stanoviská patria nasledujúce teórie:

 1. Imunitná teória. Niektorí vedci sa domnievajú, že príčinou tejto choroby je určitá porucha normálnej činnosti ľudskej imunity. Jednoducho povedané, imunitné bunky tela vnímajú svoje bunky dermis pre cudzí organizmus a začnú ich odtrhnúť, čo spôsobí silný zápalový proces. Ale mnohé štúdie tento názor úplne nepotvrdzujú. Iba niektoré fakty naznačujú pravdu predpokladov.
 2. Genetická teória. Prívrženci tohto názoru tvrdia, že choroba je dedičná. Podľa zdravotníckej štatistiky viac ako 60% všetkých pacientov s psoriázou postihlo aj jedného z príbuzných patológiu. Podnet na výskyt ochorenia môže tiež slúžiť ako nesprávna výmena bielkovín, zlyhanie metabolizmu sacharidov a lipidov, ako aj vírusová infekcia.
 3. Nesprávne metabolické procesy v tele. Mnoho faktorov môže ovplyvniť porušenie zdravých metabolických procesov. Patria sem chladné a suché podnebie, zlé návyky, poranenia kože, prerušenia práce endokrinného systému. Psoriáza na rukách sa tiež môže vyvinúť v dôsledku pôsobenia chemických produktov na pokožku.

Ako rozpoznať psoriázu v rukách

Symptómy psoriázy na rukách sú ľahko rozpoznateľné. Choroba začína prejavom pocitu mierneho svrbenia a nepohodlia. Ďalej sa môže objaviť začervenanie niektorých častí dlane a rúk. Potom sa začnú objavovať charakteristické oválne alebo okrúhle škvrny vo forme papuly a plakov. V prvej fáze vyrážky sú pokryté belavými šupinami, ktoré sú ľahko oškrabované. V lekárskej praxi je bežné rozdeliť príznaky psoriázy do niekoľkých etáp. Zahŕňajú:

 1. Vzhľad stearínovej škvrny. Keď sa pokúšate odstrániť šupiny, stávajú sa len väčšími a peeling sa zvyšuje. Vzhľadom na podobnosť so škvrnou stearínom, vyrážka dostala tento názov.
 2. Tvorba psoriatického filmu. Po odstránení váhy môžete pozorovať červený alebo ružový lesklý film v osobe. Je tenká a ľahko sa poškodí.
 3. Krvavá rosa. Tento prejav psoriázy na rukách možno zistiť, ak je film odstránený. Na povrchu kože dochádza k menšiemu krvácaniu vo forme malých kvapiek.

Počas tejto choroby človek zažije silný pocit nepohodlia a svrbenia, ako aj suchosť a podráždenosť pokožky. Pri nesprávnej alebo predčasnej liečbe sa psoriatické škvrny rýchlo zväčšujú a zlúčia sa do jednej veľkej lézie.

Etapy priebehu ochorenia

Psoriáza na prstoch a iných častiach je charakterizovaná troma fázami. Zahŕňajú:

 • postupujúca fáza - charakterizovaná aktívnym výskytom vyrážok s akútnymi symptómami a zápalovým procesom;
 • stacionárna fáza - znamená pokojný vzhľad vyrážok, nové miesta sa nezobrazujú, ale hojenie sa nevyskytuje;
 • Regresná fáza je poslednou fázou sprevádzanou znížením symptómov, hojením kože a zlepšením stavu kože. Psoriáza rúk začína miznúť.

Metódy liečby psoriázy

Mnohí pacienti, ktorí majú problém, sa pýtajú: ako liečiť psoriázu rúk? Ďalej sa pokúsime zistiť vlastnosti a zásady liečby choroby.

V začiatočných fázach terapie zahŕňa použitie finančných prostriedkov na externú aplikáciu. Lekári môžu predpisovať ako jednu drogu a súčasne aj niektoré lieky. Masť z psoriázy na rukách môže mať hormonálnu alebo nehormonálnu základňu.

Použitie nehormonálnych liekov

Používajte masť z psoriázy na rukách ako nezávislý liek iba v prípadoch, keď je psoriáza rúk ľahko tvarovaná a nie je sprevádzaná vážnymi príznakmi. Výhody takýchto liekov sú minimálne vedľajšie účinky, ale požadovaný výsledok liečby sa vyskytuje po dosť dlhom čase.

Medzi najobľúbenejšie masti tejto skupiny patria:

Psoriáza na rukách

Psoriáza na rukách sa týka dermatologických ochorení kože chronickej povahy a napriek tomu, že nie je nákazlivá, vytvára vážne problémy v sociálnej adaptácii pacienta v okolitej spoločnosti.

Choroba začína objavením sa špecifických plakov v oblasti dlane a extrémnych končatín. Príčiny psoriázy nie je úplne známy, ale že to nie je nákazlivý, neprenáša kontaktom, ako sú trasúcimi sa rukami a osobné hygienické potreby, dlhodobo osvedčená sledovanie pacientov. Napriek tomu je potrebné liečiť ho, inak poranenie hrebene môže viesť k závažnej infekcii kože.

Príčiny psoriatického poškodenia rúk

Najčastejšie príčiny psoriázy sú:

 • dedičná predispozícia;
 • poruchy funkcie imunitného systému;
 • porušenie metabolických procesov v tele;
 • príčiny vzniku psoriázy na rukách môžu byť v psycho-emocionálnom preťažení;
 • nesprávna strava;
 • zlé návyky;
 • všeobecná intoxikácia tela;
 • dosť často príčinou psoriázy sú vírusové, bakteriálne a plesňové infekcie;
 • prudké zmeny klímy;
 • chronické ochorenia kože;
 • dlhodobé užívanie určitých liekov (antidepresíva, antikonvulzívum, steroidy atď.).

Okrem toho príčiny exacerbácie ochorenia môžu byť príliš hygienické, pretože rôzne čistiace prostriedky sú schopné zbaviť kožu prirodzenú ochranu. Preto by sa malo pamätať na to, že psoriáza nie je nákazlivá a nevyžaduje sa nadmerná hygiena.

Symptómy psoriázy na rukách

Psoriáza na povrchu dlaní je zvyčajne najrozumiteľnejšia ako iné formy a je oveľa ťažšie liečiť, pretože ruky sú v neustálom kontakte s okolitými predmetmi a domácimi chemikáliami. Ak sa podieľa na zápale prstov a nechtov, môže dôjsť k strate pocitu a opuchu kĺbu.

Povrch rúk je suchý, dochádza k trhline. S psoriázou na dlaniach sú príznaky zhrubnutia a hrubnutia epidermis, ako napríklad kukuričné. Klinická symptomatológia psoriázy na rukách pripomína mykózu a ekzém, takže sa často odoberajú vzorky na biopsiu.

Hlavné príznaky psoriázy sú:

 • sčervenanie a zvýšená suchosť pokožky (na obrázku);
 • môže vyvolať opuch a zhrubnutie epidermis;
 • často dochádza k praskaniu psoriatických pustúl;
 • na postihnutom povrchu môžu byť príznaky fúzie jednotlivých prvkov s následným rozšírením na iné oblasti pokožky.

V chladnej sezóne sa symptómy psoriázy prejavujú vo forme intenzívneho lúpania postihnutých oblastí. Pri neprítomnosti liečby sa prsty rozvinú opuch a zosilnené psoriatické plaky, čo môže byť bolestivé.

Formy psoriázy

Psoriáza na rukách má rôzne formy a lokalizáciu:

Na prstoch rúk. Pri vývoji tejto formy sa na prvom mieste dochádza k olupovaniu postihnutých oblastí (na fotografii), ktoré následne nakazia. Zvyčajne sa symptómy psoriatických príznakov zhoršujú v období jeseň-zima. Ak sa nelieči psoriáza, komplikácie sú možné.

NA ČISTENIA. Táto forma psoriázy sa vyskytuje len u 25% pacientov. Príznaky ochorenia sú podobné príznaky prstov, ale patologický proces kože na rukách a coarsens dochádza preťažené kukurica formácie pripomínajúce, ktoré silne svrbí a svrbí, vytvára nepohodlie pre pacienta.

FORMÁLNA FORMÁT. Tento typ psoriázy sa najčastejšie vyskytuje iba u tých pacientov, ktorých aktivita je spojená so zvýšenou fyzickou námahou. Symptomatická forma tejto formy sa vyvíja s výskytom malých papulov, ktoré sú pokryté striebristými šupinami a následne sa môžu zlúčiť do jednotlivých prasknutých psoriatických plakov. Najčastejšia psoriáza v oblasti dlaní druhov v tvare plakoviek. Pri ďalšom vývoji patologického procesu môžu byť symptómy psoriázy pozorované na bočných povrchoch dlane. Psoriáza na dlaniach je sprevádzaná bolestivou svrbivosťou, ktorá vedie pacienta k vzniku neuróz a nespavosti.

ARTHROPATIC PSORIAZ. Jedná sa o jednu z najvážnejších foriem psoriázy sprevádzanú poškodením kĺbov (na obrázku). Spočiatku sú postihnuté medzifalančné karpálne kĺby, potom sa do procesu zapájajú väčšie kĺby. Často bolesť v kĺboch ​​sa môže objaviť ešte pred nástupom papulárnych vyrážok. Často má pacient bolesť. Neexistujú žiadne psoriatické vyrážky.

PSORIASY BARBER (PASTULÁRNE). Pustulózna psoriáza dlaní a chodidiel sa vyvíja v dôsledku rôznych infekcií, stresových situácií, hormonálnych porúch v tele. Povrchové až pustulové vyrážky (na fotografii) sa objavujú na pozadí psoriatických plakov, ktoré majú jasné hranice. Najčastejší vyrážka je lokalizovaná na výške palca a malého prsta. Súčasne nedošlo k zhoršeniu celkového stavu pacienta. Táto forma ochorenia je charakterizovaná častými recidívami, preto je veľmi ťažké liečiť psoriázu.

PSORIATIC ERYTHERODERMIA. V niektorých prípadoch zhoršenie obvyklých foriem psoriázy na rukách v dôsledku pôsobenia dráždivých látok sa môže objaviť psoriatické erytrodermia (na obrázku), v ktorom sú psoriatické lézie pozorované nielen v rukách, ale aj na celom tele. Ovplyvnené oblasti sú husté, hyperemické so šupinatými vyrážkami rôznych veľkostí. Pacient môže mať hypertermiu, lymfadenitídu a prudké zhoršenie celkového stavu tela.

Etapy choroby

Psoriáza na rukách má 4 fázy:

 1. ELEMENTARY - sa prejavuje vo forme malých papuly, ktoré sú zaoblené s lesklým hladkým povrchom a presnými obrysy. Často choroba počiatočnej formy vyzerá ako vulgárna psoriáza. Po 2-3 dňoch dochádza k odlupovaniu a zvýšeniu veľkosti vyrážky. Psoriáza na prstoch, kde počiatočné tvar je najčastejšie vidieť medzi prstami 3 má špecifické prejavy (stearová miesto psoriatickej film a čierny plesní), ktoré sa nazývajú "psoriatická trojica". Ďalej, počiatočná forma prechádza do progresie;
 2. PROGRESSIVE - počas tejto fázy dochádza k nárastu nových a starých erupcií psoriatických ochorení. Papulárne uzliny sú pestré a škvrny sú najvýraznejšie v strede papule. Často príčinou tejto fázy sú drobné zranenia. V tomto prípade je papulózna vyrážka na koži lineárna;
 1. STATIONÁRNE - charakterizované zastavením papulárneho rastu. Pleťový peeling sa znižuje a výskyt psoriatických erupcií je modrastý.
 2. Regresívna etapa - regresia je papulo obklopená belochou zóny 2-3 mm. Existuje resorpcia uzlíkov od stredu k okraju. Vyrážka bledá a lúpanie sa úplne zastaví. Namiesto papuliek je možná hypopigmentácia epidermis.

Tradičná liečba psoriázy na rukách

Liečba psoriázy na rukách je pomerne zložitá. Zvyčajne, dokonca aj s remisiou, sú na koži viditeľné psoriatické plaky napriek výraznému zníženiu veľkosti. Liečba by mala byť zložitá s prevažujúcim poklesom vonkajšieho podráždenia kože.

Najčastejšie priradené sú:

 • Na liečbu psoriázy sa odporúča najprv pomocou vonkajších prostriedkov, ktoré zmäkčujú a liečia pokožku (Kartalinová masť, Psorilamový krém, Betasalik);
 • odstrániť opuch rúk a silné svrbenie predpisované antihistaminiká (Claritin, Zodak, atď.);
 • na normalizáciu gastrointestinálneho traktu a pečene sa odporúča použitie liekov Essentiale, Heptal, Linex, Polysorb;
 • Na posilnenie imunitných síl sú menovaní Likopid a Wobenzym. V prípade komplikácií sa používa cyklosporín;
 • často lekár odporúča psoriázu homeopatické lieky (Psoriaten, Psorilom), ktoré jemne ovplyvňujú telo. Okrem toho nemajú prakticky žiadne vedľajšie účinky;
 • v závislosti na stupni psoriázy lekár predpísal protizápalovú masť (salicylovú) a keratolytická reduktory a vonkajším vplyvom (síry dechtu masť ichtamol, atď.);
 • ak neexistujú žiadne kontraindikácie, fotochemoterapia a fyzioterapia sú predpísané;
 • keď sa odporúča bolesť kĺbov, užívajúc indometacin, ibuprofen atď.

Dobrý účinok sa zaznamenáva pri masáži prstov a dlaní so špeciálnymi masťami a krémami (Dermo-naftou, Calcipotriolom, Tridermovým krémom, Lokoidom atď.). Tieto lieky zvyšujú krvný obeh a prietok lymfy, čo je pre pokožku užitočné. Treba však mať na pamäti, že môžete použiť krém a používať masť len po konzultácii s lekárom, berúc do úvahy možné kontraindikácie.

Tradičné metódy liečby

Dôležitú úlohu pri zbavení sa psoriázy na rukách má alternatívna medicína a ľudové metódy liečby. Niekedy sú tieto techniky umožňujú dlhodobú remisiu.

Tradičné metódy liečby zahŕňajú:

 • Pozitívne účinky na pokožku majú kúpele s morskou soľou, ktoré sa užívajú pred vonkajším použitím lieku. Soľ má protizápalový účinok, neutralizuje edém a čistí kožu kôry. Po takomto postupe pokožka vyzerá oveľa lepšie;
 • odporúča sa užívať bylinné kúpele (1 lyžica na 1 liter horúcej vody) s prídavkom nechtíka, kvetov harmančeka, liečivých valeriánov, šalvie a fazule. Postup sa uskutočňuje nie viac ako 20 minút každý druhý deň;
 • odporúča sa použiť masť pripravenú z 0,5 lyžičky na postihnuté oblasti. prášok celandín + detský krém (5 g) + 1 kuracie bielkoviny;
 • ľahko odstráni svrbenie infúzie borievky a peeling sa znižuje pri použití brezového dechtu.

Avšak nielen ľudové recepty a symptomatická liečba môžu neutralizovať prejavy psoriázy na rukách.

Dlhodobú remisiu možno pozorovať pri dodržiavaní preventívnych opatrení vrátane:

 1. pravidelné zvlhčovanie kože rúk pomocou krému alebo masti;
 2. zabránenie dostať do rúk prací prostriedok;
 3. je potrebné dodržiavať špeciálnu diétu.

Na dosiahnutie maximálnej účinnosti pri liečbe psoriázy je potrebné dodržiavať predpisy ošetrujúceho lekára. Je dôležité mať na pamäti, že táto choroba nie je nákazlivá. Psoriáza sa neprenáša kontaktom.

ČLÁNOK JE V RUBRIKE - choroby, psoriáza.

Ako liečiť psoriázu na rukách alebo ruke?

Plakotvorné kožné lézie sú najčastejšími prejavmi šupinatých lišajníkov. Psoriáza na rukách je chronické ochorenie, ktoré výrazne zhoršuje kvalitu ľudského života. Má špeciálnu symptomatológiu, ako aj mnohé predpoklady pre vývoj.

Psoriáza je chronické ochorenie

Príčiny psoriázy na rukách

Čo spôsobuje výskyt vyrážok vo forme hrubých plakov na dlani av miestach flexie horných končatín? nemôžete vždy okamžite pochopiť. Hlavné príčiny psoriázy na rukách sú:

 • dedičná predispozícia k chorobe;
 • výsledok infekčných, vírusových a katarálnych ochorení;
 • metabolických porúch a hormonálnych patológií (diabetes mellitus);
 • stresové situácie, nervové poruchy, emocionálne šoky;
 • častý kontakt s agresívnymi chemikáliami (chemikálie pre domácnosť, kozmetika);
 • trauma kože (odreniny, rany, trhliny, škrabance).

Môže sa objaviť psoriáza v dôsledku silného stresu

Symptómy manifestácie

S psoriázou koža zmení farbu a stane sa suchá

Ďalším príznakom zbavenia škvŕn je výskyt plakov s váhy medzi prstami. Koža na týchto miestach pripomína mozoly, rovnako hrubé a hrubé.

Formy psoriázy rúk

Povaha súčasných a klinických prejavov šupinatých lišajníkov je veľmi rôznorodá. Vyrážka môže mať vplyv nielen na kefy, ale má vplyv aj na ramená, krk, hrudník, najmä ak dieťa trpí touto chorobou. Psoriáza rúk je najčastejším typom dermatózy a môže sa vyskytnúť v niekoľkých základných formách opísaných nižšie.

Plaketa alebo zvyčajne.

Kožné kryty v postihnutých oblastiach sú zhustnuté, pokryté bielou kôrkou a prasklinami, ktoré niekedy krvácajú. Plaky sa spájajú do skupín a vytvárajú veľké škody.

Palma postihnutá psoriázou podobnou plaku

Kvapka v tvare.

Vyrážka najčastejšie postihuje hornú časť zbraní bližšie k ramenám. Plaky sú husto pokryté bielymi šupinami a vyzerajú ako kvapky. Tento druh psoriázy sa rýchlo šíri cez telo, čo ovplyvňuje predlaktia a boky. Zhoršuje sa hlavne po vstupe do tela streptokokov (pôvodca mandlí, tonzilitídy, SARS).

Guttačná psoriáza sa rýchlo šíri cez telo

Exudatívne alebo pustulózne šupinatý lichen

Je lokalizovaný na predlaktie, má vážne úniky - viaceré blistre s čírou tekutinou, hnisavé procesy, ako aj vyrážka nad horné končatiny.

Pustulózna psoriáza sa vyznačuje hnisavým výbojom

Psoriáza nechtov.

Pre túto formu je charakteristický vzhľad pozdĺžnych alebo priečnych línií bielej alebo šedej farby. Koža okolo dosky sa zahusťuje a samotný klinec sa uvoľní a uvoľní, čo vedie k jeho ďalšiemu zničeniu.

Psoriáza môže ovplyvniť aj nechty

Ako na každom fotografii jasne vyzerajú jednotlivé tvary šupinatých lúpaných rúk.

Etapy ochorenia kože

Psoriáza je chronické ochorenie, ktoré má určitú postupnosť vývoja. V závislosti od intenzity prejavov ochorenia a frekvencie recidív sa vyskytuje 3 hlavné štádiá ochorenia:

 • postupujúci - počiatočné štádium - vzhľad rúk, ramien, medzi prstami a rozšírenie lakte Zane niekoľko šupinatých papuly, sprevádzaný edém, zápal, svrbenie;
 • stacionárna fáza - nedochádza k novým vyrážkam a staré plaky sú husto pokryté bielymi šupinami, postihnuté oblasti prestávajú svrbieť (choroba zmrzne na jednom mieste);
 • stupňa regresie - symptomatológia začína zmiznúť (papuly sa stávajú bledé, suché plaky sa rozpúšťajú, koža sa vyčistí, zostávajú len malé tmavé škvrny).
V stave remisie môže byť psoriáza od 2-4 mesiacov do niekoľkých rokov.

Liečba s lekárskymi výrobkami

Scaly lichene, aj keď nie infekčné ochorenie, ale prináša veľa nepohodlia a nepohodlie. Hlavným cieľom liečebnej liečby je zlepšenie celkového stavu pacienta:

 • eliminovať desquamation a svrbenie;
 • na odstránenie zápalu;
 • upokojte pokožku.
 1. Hormonálna - Triamitsinol, flutsinar, Uniderm, Berlikort, Dayvobet, Belosalik - znižujú zápal, podráždenie, opuchy, svrbenie a bolesť, zníženie papuly s kvapalinou v exsudatívnou psoriázy. Navyše masti odstraňujú alergické prejavy.
 2. Hormonálna - Zinok masť, Kartalin, Akrustal, salicylová masť - odstrániť hlavné príznaky, nespôsobujú vedľajšie účinky, mäkké na koži, ale menej účinné v porovnaní s glukokortikoid (hormonálna) liečiv.
 3. Homeopatické - Psoriaten, Arsenicum album, Gidrokolite, Petroleum, Manganui - používa, keď silný peeling, svrbenie, pomoc v čase poškodenia kĺbov.

Dokonca aj "zanedbaná" psoriáza môže byť vyliečená doma. Len nezabudnite rozmazávať raz denne.

Flucinar pomôže zbaviť sa tejto choroby

Homeopatia je účinná iba vtedy, ak je správne zvolená, berúc do úvahy všetky nuansy priebehu ochorenia a charakteristiky tela pacienta.

V prípade slabého výsledku z miestnych liekov môže lekár predpisovať systémovú terapiu vo forme injekcií a tabliet. Efektívne v rôznych štádiách ochorenia, najmä v zanedbávaných formách, sú metotrexát, Reamberin, Diprospan. Lieky potláčajú intenzívnu deľbu kožných buniek, detoxikujú telo, čím odstraňujú hlavné príznaky, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality života.

Okrem hlavných liekov zameraných na inhibíciu psoriázy komplexná terapia využíva finančné prostriedky na podporu celého tela:

 • vitamíny;
 • prípravky na podporu pečene - hepatoprotektory (Phosphogliv);
 • sorbenty - čistenie čreva toxínmi a jedmi (Enterosgel, Polysorb);
 • antihistaminiká (Cetrin, Tavegil, Suprastin);
 • imunomodulátory (Lycopid).

Lekár vysvetlí, ako správne liečiť psoriázu

Ľudové opravné prostriedky

Často pacienti majú záujem o to, ako liečiť psoriázu doma. V boji proti šupinatej laxnosti rúk sú rastlinné prípravky a liečebné kúpele dobré. Navyše, ľudové lieky prispievajú k posilneniu účinku liečby a prechodu choroby na stupeň remisie.

Kúpele z kandidánu

Drvená tráva (100 g) nalejte 3 litre vriacej vody a trvá 1-1,5 hodín. Filtrovanú kvapalinu nalejte do horúceho kúpeľa (37-40 stupňov). Trvanie jedného postupu nie je dlhšie ako 15 minút.

Čistota je účinným prostriedkom na liečbu psoriázy

Priebeh liečby - 10-12 sedení, ktoré sa môžu denne vykonávať.

Bylinná zbierka na manipuláciu s vodou

Je potrebné, aby sa v rovnakých pomeroch (50 g každej) miešali:

V 250 ml vody sa varí 30 g odberu počas 5 minút. Nechajte vývar variť 1,5-2 hodín, napnite a pridajte do veľkého kontajnera na kúpanie.

Bylinné prípravky sú prírodnými prostriedkami na boj proti tejto chorobe

Propolisová masť

Roztopíme 300 g masla, pridáme 20 g mletého propolisu, všetko vrijeme, až kým sa nevytvorí jednotná konzistencia. Chladnú masť dokončili na spracovanie postihnutých oblastí na rukách. Prostriedky vhodné na kompresie. Na bavlnenú podložku naneste malé množstvo lieku, pripojte sa k poškodeným miestam a fixujte ho obväzom.

Je dobré sa zbaviť psoriázy kompresiami s propolisom

Pred použitím masti musíte plaky ošetrovať peroxidom vodíka a počkajte, až kým nevyschne. To posilní činnosť ľudských prostriedkov.

Birch decht

Po dobu 30-45 dní je potrebné postihnuté časti rúk namazať brezovým dechtom. Urobte to lepšie jednu hodinu pred spaním. Látka by mala zostať na koži minimálne 10 minút, potom sa umyje teplou vodou. Postupne sa doba zadržiavania dechtu na plakoch zvyšuje na 30 minút.

Birch decht je účinný ľudový liek na lupienku

Tento liek je najúčinnejší pri liečbe ochorenia kože. Ľudový liek čistí nepríjemné symptómy a dlhodobo predlžuje dobu remisie.

Profylaxia psoriázy v rukách

Ruky častejšie ako zvyšok kože trpia vyrážkami. Choroba je ťažké liečiť kvôli neustálemu kontaktu rúk s provokujúcimi faktormi. Na dosiahnutie dlhodobej úľavy je dôležité dodržiavať preventívne opatrenia:

 • nedovoľte, aby pokožka vyschla;
 • používať chemikálie pre domácnosť v rukaviciach;
 • používať špeciálne vybrané krémy na starostlivosť o ruky;
 • Zabráňte kontaktu s agresívnymi látkami;
 • okamžite vyhľadajte pomoc lekára, keď dôjde k prvému vyrážke;
 • nezneužívajte alkohol a nefajčite.

Vylúčte z vášho života zlé návyky

Pri prevencii psoriázy rúk treba venovať pozornosť správnej výžive. Zo stravy je potrebné vylúčiť vyprážané, údené, solené, mastné, korenené jedlá. Neodporúča sa zapojiť sa do čokolády a výrobkov z múky. Jedlo je lepšie varené, dusené alebo pečené a ovocie a zelenina s červeným pigmentom (čerešne, jahody, paradajky), ktoré majú byť tepelne ošetrené.

recenzia

Psoriáza - ako sa zbaviť smrteľnej autoimunitnej choroby?

Hodnotiť tento článok
(2 priemery 5.00 z 5)