Hlavná

Kliniky

Lishay u detí

Lishay u detí - skupina infekčných dermatóz, plesňových alebo vírusových pôvodu, vyskytujúcich sa vyrážky, svrbenie, šúpanie, porušenie pigmentáciu kože, vypadávanie vlasov. Pre deti existujú rôzne druhy lišajníkov (pásový opar, pestré, červenými byt, pityriasis, herpes), so špecifickými prejavmi. Identifikovať zbavujúce deti držané Dermatologické diagnózu: vyšetrenie kože pod lampu mikroskopických sterov Wooda, virologické a bakteriálne kultúry. Liečba zbavujúca deti zahŕňa karanténne opatrenia, liečbu postihnutej kože s antifungálnymi, antivírusovými, kortikosteroidmi, fyzioterapiou.

Lishay u detí

Lishay u detí je kolektívny termín pre vírusové a plesňové kožné ochorenia u detí, odlišný od etiológie, vonkajších prejavov a priebehu. Podľa štatistík nejaký druh zbavovania postihuje až 90% detí navštevujúcich rôzne detské inštitúcie. V pediatrickej dermatológii sa lišejníky častejšie diagnostikujú u detí mladších ako 14 rokov. Vzhľadom k tomu, že niektoré druhy zbavuje vysoko nákazlivé a predstavovali nebezpečenstvo pre ostatné deti i dospelých sa zmení niektorý skin nutné ukázať dieťaťa pediater, pediatrickú dermatológa alebo infekčné choroby.

Odborníkom v odbore pediatrie najčastejšie riešenie prípadov kožného ochorenia (trichofytózy a microsporia), Tine (farebná) ružová (zbavenie Gibert), aspoň - červená byt zoster u detí.

Príčiny zbavenia detí

Vzhľadom na príčinné činidlá sú lišajníky u detí rozdelené na plesňové a vírusové. Deti pásový opar zamorenia sa zvyčajne vyskytuje v skupinách (škôlka, škola, tábor), verejných miestach (bazény, sauny, kaderníctvo), v úzkom kontakte so zvieratami (psy, mačky), zlé osobnej hygieny.

Kožný ochorenie u detí má dve odrody mikrosporie a trichofytózy. Prvá z nich je spôsobená parazitickými hubami Microsporum canis; druhým je Trichophyton tonsurans. Hlavnými nositeľmi hrozby kontraindikácie pre deti sú zvieratá a ľudia infikovaní plesňovými infekciami. V mnohých prípadoch sa choroba prenáša prostredníctvom spór húb obsahujúcich domáce predmety a osobné predmety (hračky, žinule, hrebene, pokrývky hlavy).

Otrubevidny alebo tinea versicolor u detí sa vzťahuje na plesňové infekcie kože spôsobené kvasinkami troch typov - Pityrosporum orbiculare, P. ovale alebo Malassezia furfur. Táto huba často žije na koži bez toho, aby spôsobovala patologické zmeny. Podnetom k hubové procesu môže slúžiť ako infekčné choroby (tuberkulóza, AIDS), hormonálne poruchy (diabetes, koloidné struma, obezita, Cushingoidné choroba), potenie, seborrhea, reumatizmu, limfogranulomatoz, leukémie, dedičné predispozície. Viacbarevný lichen je mierne nákazlivý a je bežnejší u detí v dospievaní. Obľúbené biotopy patogénnych húb sú oblasti pokožky s veľkou akumuláciou potných žliaz.

Pink lišajník u detí sa zvyčajne vyskytuje po prenesených respiračných a intestinálnych infekciách, očkovaní, akútnej horúčke. Príčiny ochorenia nie sú presne známe; pravdepodobne príčinným činidlom je ľudský herpesvírus typu 7 (HHV7) a infekcia sa prenáša vzduchom alebo kontaktom. Ružové zbaviť chorých detí a dospelých vo veku od 10 do 35 rokov.

Etiológia červeného lichen planusu sa tiež dostatočne neštudovala. V súčasnosti sa uvažuje o niekoľkých teóriách (dedičná, vírusová, imunoalergická, neurogénna, intoxikácia).

Tinea u detí je známe ako herpes zoster. Ochorenie je spôsobené herpesvírusom Varicella zoster, ktorý je tiež pôvodcom kiahní. Po prenášaní ovčieho kiahne vírus "spí" v nervových gangliách a je aktivovaný pod vplyvom nepriaznivých faktorov. Seraonegatívne deti, ktoré boli v kontakte s pacientom so šindľami, môžu dostať ovčie kiahne.

Najvyšší výskyt hubových deprivácií u detí sa pozoruje v teplom období; vírus - v chladných ročných obdobiach. K rozvoju zbavovania sa detí predisponuje oslabenie imunity, nedostatok vitamínov, nadmerná práca; prítomnosť ARVI, alergické reakcie, vegetoneurozov, zvýšené potenie, malé kožné lézie.

Príznaky zbavenia detí

Kožného ochorenia u detí

Kožného ochorenia je najčastejšie hubové ochorenie u detí, ktoré postihuje kožu, vlasy, nechty. Od okamihu infekcie plesňou pred nástupom príznakov môže upútať deti od 5 dní do 6 týždňov. Keď je koža poškodená, vytvárajú sa okrúhle a oválne škvrny červenej farby. Koža na týchto miestach je pokrytá kôrkami a šupinami, je silne šupinatá; niekedy svrbenie a pálenie.

V prípade kožného ochorenia u detí, má vplyv na pokožku hlavy, je sprevádzaná tvorbou veľkého vypuknutia alopecia kruhového tvaru, v ktorom vlasy ulomené (ako v prípade reze) na úrovni 4-8 mm od pokožky hlavy. Okolo hlavného zamerania môže byť umiestnený malý, niekedy početné podobné lézie.

V krehkých detí môže kožného ochorenia pokračovať lymfadenitídou, horúčka, zníženie chuti do jedla, bolesť hlavy, pyodermia, folikulitída a perifollikulitom hlavou.

Otrybovidny (farebné) lišajníky u detí

Obľúbená lokalizácia žiarlivých lišajníkov u detí je "seboroické zóny" - skalp a horná polovica kmeňa. Na začiatku ochorenia okolo úst vlasových folikulov sa objaví nažltlé body, ktoré sú potom premenená na mieste ružové a žlté (hnedo-žltá) farby, pokryté šupinami šupinaté. Prvky sa postupne rozširujú okolo periférie a zlučujú sa do väčších priestorov. Keď sa váhy stupňujú, dochádza k zjavnému odlupovaniu.

Farba postihnutých oblastí sa môže meniť od svetlej krémovej až po tmavo hnedú farbu, ktorá slúžila ako dvojitý názov na zbavenie detských a ozdobných detí. Zóny postihnuté depriváciou majú majetok, ktorý nesmie tmavnúť pri spálení, čo vysvetľuje výskyt hypopigmentovaných oblastí na koži u detí.

Seboroická alebo atopickej dermatitídy u detí, spojené s pôvodcu lišajníka - P. orbiculare (ovale), rizikový faktor pri tvorbe zložitej a odolné proti tradičných foriem terapie.

Ružové lišajníky u detí

S typickou formou ružovej, ktorá zbavuje telo dieťaťa, sa najprv vytvorí primárne zameranie - jediný materinský plak. Má tvar jasne ružovej oválnej škvrny s priemerom 2 až 5 cm. Približne po 7 - 10 dňoch sa vyskytuje niekoľko sekundárnych vyrážok menšej veľkosti (1-2 cm), oválne. Pre vyrážky charakterizované lúpanie v centre na mieste a červeným okrajom, bez šupín - na periférii, čo z nich vyzerajú ako medailón. Spravidla sú škvrny umiestnené v prirodzených záhyboch pokožky (pozdĺž línií Langer).

Ak trpíte ružovou depriváciou detí, malá svrbenie môže byť znepokojujúce. Obdobie vyrážok trvá 4-6 týždňov, potom prvky zmiznú bez stopy. Pri neustále dráždenie postihnutých oblastí (pranie, trú oblečenie, ultrafialové žiarenie), lézie môžu nakaziť, čo vedie k hnisavých komplikácií - folikulitída, impetigo, gidradenity.

Červené ploché lišajníky u detí

Tento typ lišajníkov u detí je veľmi zriedkavý. Keď choroba postihuje kožu, sliznice, zriedka - nechty. Dermatóza je charakterizovaná monomorfnou vyrážkou vo forme plochých uzlín jasne červenej alebo kyanotickej farby s lesklým povrchom s priemerom 2-3 mm. Červený plochý lichen je sprevádzaný intenzívnym svrbením, ktorý zbavuje deti spánok. Pri zapečení tvoria uzliny malé plochy s malými šupinami.

Charakteristická lokalizácia lézií v plochý lišaj u detí - ohýbacie plochy predlaktia, zápästia kĺby, vnútornej strane stehien, trieslovinové a axilárny oblastiach, sliznice úst.

Tinea u detí

Herpes zoster (herpes) sa vyvinie u detí starších ako 10 rokov a dospelých, ktorí v minulosti zažili kiahní. Výskytu kožné vyrážky šindľov u detí predchádza chrípkových stavu - malátnosť, mrazivost, horúčka, pocit pálenia, znecitlivenie alebo mravčenie v priebehu senzorických nervov v oblasti budúcich erupcií.

Po 1 až 2 dňoch na erytematózno-edémovom pozadí sú skupiny bublín s veľkosťou 0,3 až 0,5 cm, naplnené priehľadným obsahom. Vyrážka sa nachádza lineárne v priebehu veľkých nervových kmeňov a nervových vetví. V období aktívneho vyrážky sa vyskytuje vysoká horúčka, ožarujúca bolesť pozdĺž interkostálneho a trojklanného nervu a lymfadenitída. O niekoľko dní neskôr obsah vezikúl oblak a vyschnú; na ich mieste sa vytvárajú krusty, ktoré potom zmiznú a zanechávajú miernu pigmentáciu. Obnova zvyčajne trvá 15 dní až 1 mesiac.

Pásový opar u detí sa môže vyvinúť stomatitída, zápal spojiviek, keratitída, iridocyclitis, optickú neuritídu a okohybných nervy neuralgií. U oslabených detí môžu byť šindle komplikované seróznou meningitídou, encefalitídou, myelitídou.

Diagnóza vypadávania vlasov u detí

Diagnóza odňatia detí, ako aj určenie jeho formy vykonáva detský dermatológ, mykológ alebo špecialista na infekčné ochorenia. Na potvrdenie údajnej diagnózy lekár vykonáva vizuálnu kontrolu kože, špeciálne testy, luminiscenčnú diagnostiku. Každá forma zbavenia detí má svoje vlastné zvláštnosti v morfológii prvkov, ako aj charakteristická fluorescencia postihnutých oblastí pri skúmaní kože dieťaťa pod drevenou lampou.

Na určenie druhov patriacich k hubovým patogénom sa uskutočňuje oškrabanie kože pod svetelným mikroskopom, na mikroflóre sa štiepia / odoberajú baktérie. Na potvrdenie diagnózy červených plochých lichenov sa deti niekedy musia uchýliť k biopsii kože a študovať morfológiu buniek a tkanív.

So šindľami u detí môže byť potrebné vykonať krvný test ELISA, konzultáciu pediatrického neurológa a detského očného lekára.

Diferenciálna diagnostika zoster u detí sa vykonáva s lupienka, ekzémy, miestne alergické reakcie, detských infekcií (osýpky, rubeola), vitiligo, alopecia areata u detí (s kožného ochorenia).

Liečba zbavuje deti

Schéma terapie zbavujúca deti závisí od typu infekcie a závažnosti prejavov. Vo všetkých prípadoch sa má liečba vykonávať pod dohľadom dermatológa. Infekčné formy lišajníkov vyžadujú izoláciu chorého dieťaťa a dočasné ukončenie kontaktov s ním iných detí.

Liečba zbavujú detí spôsobených hubovými patogénmi zahŕňa holenie vlasy v postihnutej oblasti, prijímania systémových antimykotík (grizeofulvín), ošetrenie pleti s antifungálne masťou, drží pripravujú vitamín terapia, imunomodulačnej terapii. S ťažkým svrbením kože sa predpisujú antihistaminiká, kortikosteroidné masti. V prípade zapojenia pružnej pokožky hlavy sa používajú terapeutické šampóny na fungicídnej báze. Kritériom vyliečenia plesňovej deprivácie u detí je trojitá negatívna analýza húb.

Liečba herpes zoster u detí sa vykonáva antivírusové miestne a obecné akčné (interferón, acyklovir), analgetiká, NSA. Mazanie lézií so zelenými listami a inými dezinfekčnými roztokmi sa vykonáva na prevenciu hnisavých komplikácií. Veľmi efektívne pre herpes zoster v detskej fyzioterapiu - solljuks, UFO, ultrazvuk, elektroforéza, diatermia, magnetickým poľom. Pri syndróme výraznej bolesti sa vykonávajú blokády novokainu a reflexná terapia.

Dôležitým bodom je striktné dodržiavanie pravidiel hygieny (pravidelná výmena posteľnej bielizne a detské oblečenie, bielizeň a žehliť im zabraňuje poškrabaniu prvky dezinfekcia osobné starostlivosti), dočasné vylúčenie bežných vodných procedúr, hypoalergénne potraviny.

Prevencia vypadávania vlasov u detí

Faktory, ktoré zabraňujú kontaminácii, nás zbavujú: úplnej izolácie chorého dieťaťa od zdravých detí; obmedzenie styku detí s bezdomovcami; pravidelná kontrola domácich zvierat veterinárnym lekárom. Je nesmierne dôležité venovať pozornosť posilňovaniu imunity detí a podnecovať hygienické zručnosti detí.

Liečba zbavujúca deti je dlhý a ubohý proces. Často vymiznutie viditeľných príznakov, nemusí nutne znamenať úplnú obnovu, takže sa musí prísne regulovať určeným liečby lekár a karantény.

Viacfarebné lišajníky: príznaky u ľudí, fotky, liečba a prípravky

V srdci vzhľadu viacfarebného lišca je plesňová infekcia. Ochorenie je bežné v miestach s teplým a vlhkým podnebím a hyperfunkcia potných žliaz je tiež známa ako provokujúci faktor. O všetkých príčinách viacfarebných lišajníkov u ľudí, o symptómoch a liečbe patológie sa hovorí ďalej.

Viacfarebný lichen - čo je táto choroba?

Viacfarebný lichen je infekčná kožná patológia, zvyčajne nie je sprevádzaná zápalovým procesom. Patogén - podmienečne patogénne huby rodu Pitirosporum (Pityrosporum), čo má vplyv na kožu rohovej vrstvy, čo má za následok výskyt hnedé škvrny alebo žltkastý-ružové (viď foto).

Viacfarebný lichen - fotografia osoby

Liečba je zameraná na odstránenie formácií a má predovšetkým estetický charakter. Priebeh choroby je dlhý, ale nie je prenášaný iným ľuďom a nemá žiadne komplikácie.

Druhy farebných lišajníkov:

 • Inverzia, v ktorej sú body vytvorené v záhyboch kože - podpazušie, pod prsné žľazy vo vnútorných záhybov končatín - a nie zápalového charakteru.
 • Erythematózne - šupinaté - aj nezaťažujúce, škvrny sú lokalizované na rôznych miestach tela a majú rozdielne veľkosti.
 • Folikulárny - typ okrádanie sprevádzaný zápalom, vredy prítomné na miestach až 3 mm a sú svrbenie a spôsobovať ťažkosti. Táto forma ochorenia sa vyvíja v ťažkých prípadoch, napríklad po liečbe hormonálnymi liekmi alebo antibiotikami, pri diabete mellitus.

Príčiny výskytu viacfarebných lichenov

Z Pityrosporum húb, čo spôsobuje pityriasis versicolor, žije v malom počte na koži zdravého človeka, ktorý je súčasťou normálnej mikroflóry a sú vo forme Pityrosporum orbiculare. Za istých podmienok sa začínajú množiť a prechádzať do ich patogénnych foriem:

 • Pityrosporum ovale je huba, ktorá má oválny tvar a spôsobuje primárnu léziu stratum corneum;
 • Malassezia furfur - je aktivovaný v ďalšom vývoji choroby, po vzniku škvŕn prenikajú do hlbších vrstiev a tvorí mycélia.

Všetky tri pomenované formy sú odrody jedného druhu kvasinkových húb a provokujúce príčiny vzhľadu farebných lišajníkov sú:

 • zvýšené uvoľnenie potu - v horúcom počasí, s vysokou fyzickou námahou, na pozadí patológií;
 • slabá nevyvážená výživa;
 • ochorenia s pravidelným nárastom teploty;
 • seborrhea mastného typu;
 • dlhodobé používanie antimikrobiálnych látok, perorálnych kontraceptív alebo glukokortikoidov;
 • alkalický pot, vyvolaný obezitou, diabetom, malígnymi novotvarmi;
 • dedičná predispozícia;
 • ktorí žijú v krajinách tropického alebo subtropického pásma, na porovnanie - v tropech s touto patológiou sa zrazí až 40% obyvateľstva, v miernom pásme iba až do 5%;
 • vo veku do 10 rokov a po 55 rokoch.

Zníženie imunity sa lekármi nepovažuje za jeden z hlavných predisponujúcich faktorov alebo príčin rôznej farby. Pitirosporum huba sa neprenáša z človeka na človeka, je táto forma lišajníkov nie je nákazlivá, a to napriek jeho infekčné povahy.

Symptómy farebných lišajníkov v človeku - foto

fotografia príznakov rôznofarebnej farby u ľudí

Jedným z hlavných príznakov viacfarebných lišajníkov je výskyt škvŕn rôznych veľkostí na koži. Stále častejšie sú umiestnené v hornej časti tela - ramená, hrudník, brucho, triesla, paže, chrbát, - a majú kruhový alebo oválny tvar a zubaté okraje.

Niekedy sa objavujú na pohlavných orgánoch, pokožke hlavy a tváre a nikdy sa nedotknú nohami a kefami.

S priebehom choroby od 3 do 4 mm sa zväčšujú na väčšiu veľkosť a môžu sa kombinovať na veľké škvrny, ktoré tvoria rôzne tvary. Na ich povrchu sú viditeľné najmenšie ľahké suché váhy, pri čistení, ktoré začnú peeling.

Čím menej pacient umyje telo, tým výraznejší je. Pacienti užívajúci sprchu alebo vaňu každý deň, váhy sú takmer neviditeľné, pretože odumreté čiastočky neustále opláchnuť vodou.

Škvrny na koži s rôznofarebnými lišaj plochý nie je vyvýšený, nie je ohromený zápalom, nie je jasné vymedzenie okruhu a zo zdravej kože oddelená len svojou farbou. Môžu byť mierne alebo mierne svrbiace a v postihnutej oblasti tela niekedy vypadnú vlasy, s výnimkou pokožky hlavy.

Odtieň farebných lichenov je svetlo ružový, hnedý, žltkastý alebo červený. V takom prípade sa môže na tele objaviť niekoľko rôznych farieb.

prejavy sú úplne iné, to je jasne vidieť na fotografii

Po opálení sa škvrny stávajú jasné až do bielej farby a sú výrazne poškriabané. A silný lúpanie v dôsledku vystavenia slnku môže niekedy viesť k nezávislému vyliečeniu lišejníkov. To sa vysvetľuje oddelením všetkých keratogénnych buniek postihnutých hubou. Neodporúča sa však špeciálne opaľovať sa na účely liečby.

 • Hlavné poškodenie, ktoré prináša viacfarebný lišaj človeku, je nepríjemný vzhľad a psychické nepohodlie.

Komplikácie, ktoré sú nebezpečné pre život a zdravie, nespôsobujú patológiu. Otrienoid lišejníky sú často diagnostikované v detstve a dospievaní. Jeho príznaky a formy sú podobné ako u dospelých.

Viacfarebný lišajník u detí sa často vyvíja kvôli tomu, že nosí príliš teplé a syntetické oblečenie, najmä v horúcom počasí a tiež kvôli užívaniu liekov.

Liečba viacfarebných lišajníkov, prípravkov a masti

V niektorých prípadoch existuje nezávislý liek, ale drogy správne zvolené lekárom umožňujú zbaviť sa viacfarebnej zbavujúcej sa oveľa rýchlejšie. Po vyliečení škvrny zostávajú na koži ešte 2-4 mesiace, postupne miznú bez stopy.

Všeobecná taktika liečby líšatých prípravkov s rôznymi farbivami je nasledujúca:

 1. Liečba kože s antifungálnymi a keratolytickými masťami striedavo.
 2. Použitie špeciálnych šampónov na lokalizáciu lézií na pokožke hlavy.
 3. Prijatie antifungálnych tabliet s neúčinnosťou miestnych prostriedkov.

Príklady špecifických príprav sú uvedené nižšie.

Miestne fondy

Antifungálne masti z viacfarebných lišajníkov priamo ovplyvňujú hubu a inhibujú jej činnosť. Aplikujte kompozície na základe:

 • ketokonazol - Mycoquette, Nizoral, Sebozol, Dermazol;
 • clotrimazol - Imidil, Funginal, Kanison, Amicon;
 • ekonazol - Ecodax, Ifenec;
 • Sertaconazol - Sertamicol, Zalain, Sertaconazol;
 • Mikonazol - mikozón, dakarín;
 • terbinafín - Lamisil, Dermgel, Myconorm, Exifin;
 • bifonazol - mykospóry, bifasam;
 • naftyfín - Exodermil, Mycoderyl.

Keratolytiká sú potrebné na zmäkčenie, aktívnu exfoliáciu keratinizovaných buniek z povrchu pokožky a jej čistenie. Pri ošetrení rôznorodých lístia sa používajú také keratolytické činidlá:

 • masť salicylová 5%;
 • 5-10% roztok kyseliny glykolovej;
 • decht z dechtu;
 • alkoholy - resorcinol 5%, salicyl 3-5% alebo ich kombinácie.

tablety

Ak používanie vonkajších prostriedkov nepracuje do jedného mesiaca, predpisujú sa antifungálne lieky na perorálne podanie. Častejšie ide o tabletu založenú na:

 • ketokonazol - Nizoral, Fungavis, Mycosoril, Oronazol;
 • itrakonazol - Kanditral, Tecnazol, Miconiol;
 • Flukonazol - Nofung, Flukostat, Tsiskan, Diflucan, Mikomaks.

šampóny

V prípade poškodenia viacfarebnej pokožky pokožky hlavy by mal byť bežný šampón nahradený terapeutickým šampónom. Môže obsahovať ketokonazol (Nizoral, Sebozol, Keto-plus) alebo iné účinné látky v zložení:

 • sulfid selénu - Solsen Forte, Sulsen;
 • pyritón zinok - Keto-plus, kožný uzáver.

Ďalšie odporúčania

Ľudové lieky na liečbu multi-farebné lišajníky sú len schopné znížiť intenzitu peeling a zvláčňujú pokožku, ale nemajú vplyv na aktivitu patogénu. Používanie octu, bylinných infúzií a odvarov preto nemožno považovať za alternatívu k liečbe liekmi.

Počas liečby je dôležité dodržiavať určité odporúčania:

 • bielizeň a uteráky umývané vo veľmi horúcej vode;
 • po umytí bielizne na oboch stranách žehlite;
 • denné upratovanie;
 • huby a ďalšie hygienické príslušenstvo na spracovanie s vriacou vodou s mydlom alebo protiplesňovými roztokmi.

Opaľovanie kontraindikované, pretože UV žiarenie môže spôsobiť psevdoleykodermu pri ktorej postihnutých oblastí zbelie.

Počas liečby a po zotavení je potrebné temperovať, obohatiť stravu o čerstvú zeleninu, ovocie a byliny, dodržiavať zdravý pracovný a odpočinkový režim. Ak chcete vylúčiť vývoj recidívy choroby, je užitočné vziať 1 pilulku antifungálnej látky každý mesiac.

výhľad

Patológia môže trvať mnoho rokov bez toho, aby spôsobila vážne poškodenie, s výnimkou nepohodlia a estetického nepohodlia. Viacfarebný lichen môže dobre reagovať na liečbu, nemá žiadne závažné komplikácie a nepredstavuje nebezpečenstvo pre život a zdravie.

V niektorých prípadoch môže byť nepríjemným následkom folikulitída, ktorá zapaľuje vlasové folikuly na hrudi a chrbte, ale táto choroba je tiež dobre liečená.

Pri negramotnej samošetrení alebo bez liečby môžu byť lézie na koži dlhší čas a ochorenie môže byť nahradené obdobiami remisie (v lete) a exacerbáciami.

Lishay v dieťati: znaky, typy, ako to vyzerá, liečba

Väčšina rodičov musí čeliť výskytu príznakov ochorenia, ako sú lišajníky u detí. Nie vždy pochopiť, aké sú jeho črty, mnohí začínajú experimentovať a snažia sa vyrovnať sa s depriváciou v domácnosti. Lekári varujú, že samoliečba je najčastejšie zbytočná a nebezpečná. Najprv musíte nastaviť typ zbavovania. Koniec koncov, deti sa môžu nakaziť rôznymi chorobami. K liečbe každého z nich potrebujete špeciálne lieky. Dodržiavanie hygienických pravidiel môže znížiť pravdepodobnosť infekcie.

Lishay a jeho vlastnosti

Medzi kožnými ochoreniami, ktoré sa vyskytujú u detí, je najčastejšie liško - dermatóza hubového alebo vírusového pôvodu. Ružové škvrny na koži alebo vyrážky sa môžu vyskytnúť aj pri alergiách a niektorých infekčných detských chorobách (napr. Osýpkam). Kožné prejavy však v týchto prípadoch zvyčajne vymiznú po zotavení detí. Lishay je nezávislá choroba s charakteristickými vlastnosťami.

Ak rodičia vidia, že škvrny nemenia svoj vzhľad do 2 dní, dochádza k svrbeniu, vypadávaniu vlasov v oblasti lézie, naliehavo potrebujeme konzultovať s dermatológa. Nebezpečenstvo je, že škvrny lišajníka sa môžu rozšíriť po celom tele. Dieťa je nakazené ľuďom okolo neho, nemôže ísť do materskej školy alebo školy. Čím viac sa choroba začne, tým závažnejšia bude liečba. Choroba môže prechádzať do chronickej formy. Lishaya sa infikuje v každom veku.

Pri riziku infekcie zbavujeme deti vo veku do 5 rokov, ktorých koža je najpresnejšia a častejšie jej poškodenie. Je ťažšie dodržiavať hygienu rúk malého dieťaťa.

Toto ochorenie je charakterizované výskytom ružových oválnych škvŕn s jasnými hranicami rôznych veľkostí. Na rozlíšenie lišejníkov od dermatitídy, ekzému, psoriázy je potrebné vykonať laboratórnu štúdiu buniek odobraných z povrchu.

Video: Príčiny, príznaky a liečba ružových lišajníkov u detí

Typy zbavovania a príčiny chorôb detí

V závislosti od typu patogénu a charakteru prejavov sa u detí rozlišujú tieto druhy lišajníkov:

 • pásový opar;
 • ružový lichen;
 • viacfarebný (lichen);
 • herpes zoster;
 • ploché červené lišajníky.

Príčiny a symptómy pre každý z týchto typov ochorení majú charakteristické znaky. Ale bežnými provokujúcimi faktormi, ako je vylúčenie detí, môže byť znížená odolnosť tela voči infekcii, traume alebo iným ochoreniam kože, jeho zmäkčovanie pri dlhšom kontakte s vodou.

Infekcia u detí sa šíri prostredníctvom kontaktu, takže sa môžete nakaziť na akomkoľvek verejnom mieste, detskej inštitúcii, kaderníctve, detskom polyklinickom zariadení. Zbavíme dieťa dieťaťa po zápase s uličnými zvieratami. Je charakteristické, že celoživotná imunita po ochorení je zbavená akéhokoľvek typu sa nevytvára, pri kontakte s pacientom sa môžete opakovane ochorieť.

pásový opar

Tento typ odrody je bežný u detí vo veku 3-8 rokov. Táto plesňová choroba dieťa sa môže infikovať zo zvierat (mačiek, psov, oviec, koní a iných zvierat, ktoré má rád pat, krmiva z ruky). Patogény, ktoré zbavujú deti, sú prenášané kontaktom chorého (keď používa svoje osobné veci, hrebeň, čelenku, uterák, posteľnú bielizeň).

Existujú dva typy húb, ktoré môžu spôsobiť ochorenie. Preto sa môžu vyskytnúť také odrody kožných ciest, ako sú mikroskória a trichofytóza. Rozpoznať ich podľa povahy škvŕn môže len špecializovaný dermatológ. A na potvrdenie diagnózy je potrebné vykonať bakteriologické očkovanie postihnutých kožných častíc.

Zaoblené ružové škvrny, pokryté malými šupinami a s červenavým okrajom, sa najčastejšie objavujú na hlave, tvári, krku, ale môžu sa objaviť aj na pleciach, v oblasti slabín a iných častiach tela. Priemer lienových škvŕn je 1 - 10 cm.

Svrbenie sa nezobrazuje okamžite, ale po niekoľkých dňoch, takže si nemôžete všimnúť škvrny dieťaťa. Na hlave nie je svrbenie, ale rozpoznávajú chorobu na plešatosti pokožky v oblasti lézie.

Inkubačná doba ochorenia je 1-6 týždňov.

Podľa stupňa závažnosti prejavov sa rozlišujú nasledujúce formy priebehu kožného ochorenia:

 1. Surface. Koža nie je zapálená, na nej sa objavujú iba jednotlivé škvrny (zvyčajne na tvári, krku alebo pokožke hlavy). Prúd je jednoduchý.
 2. Chronické. Na pokožke sú veľké tmavé škvrny s priemerom do 1 cm, ich hranice sú rozmazané, pokožka je lúpaná a svrbenie v oblasti, ktorá ju zbavuje. Najčastejšie sa zranenie vyskytuje na zadnej strane hlavy, chrámov, lakťov, dlaní, hýždeň. Často sa choroba kombinuje s hubou nechtov.
 3. Hlboké (purulentné). Veľké škvrny jasne červenej farby sú hrboľaté, hnisavý zápal. Liečenie sa vyskytne počas niekoľkých mesiacov. Zostávajú jazvy na mieste, ktoré zbavuje. Počas exacerbácie sa lymfatické uzliny zvyšujú.

Poznámka: Je zaznamenané, že chronický kožný ochorenie sa zvyčajne vyskytuje u dievčat adolescentov a u chlapcov tohto veku sa často uzdravuje.

Pink lichen (Zhibera)

Najčastejšie u detí, lišejníky tohto typu sa vyskytujú na pozadí stresu alebo hypotermie (prudké oslabenie imunity). Vzťahuje sa na vírusové kožné ochorenia.

Je charakteristické, že pri tomto type choroby na hlave nie sú žiadne škvrny. Vyskytujú sa na zadnej strane alebo v žalúdku, ramenách, v ohybe lakťov a pod kolenami. Najprv je na jednom mieste niekoľko miest malého rozmeru, ktoré sa potom rozšíria do iných častí tela.

Svrbenie sa zvyšuje, ak sa dieťa potní alebo sa kúpe v horúcej vode. Často s touto chorobou má dieťa príznaky akútneho respiračného syndrómu (výtok z nosa, bolesť v krku, bolesť hlavy).

pásový opar

Patogény - herpes vírusy (vrátane vírusu spôsobujúceho ovčie kiahne).

Výskyt erupcií sa najčastejšie objavuje v oblasti medzičasových a bedrových nervov, prechádza zozadu do hrudníka, veľmi zriedka sa vyskytuje dokonca aj pred očami (môže to viesť k výraznému zhoršeniu videnia).

V počiatočnom štádiu tejto deprivácie sa dieťaťu vytvoria červené, neurčité formy škvrny, ktoré sú potom pokryté malými nažltlými vezikuly. Na mieste porážky dochádza k silnej vnútornej bolesti spôsobenej zápalom nervu a tiež k netolerovateľnému svrbeniu. Telesná teplota dieťaťa stúpa.

Po ozdravení sa vezikuly rozdrvia, vysušia a potom sa koža očistí. Na mieste, ktoré opúšťa tmavú náplasť, sa môže vyskytnúť svrbenie. Manifestácie majú inú závažnosť - od jemných vyrážok až po purulentný zápal a krvácanie z pľuzgierov.

Farba (lišajník) lichen

Obvykle sa vyskytuje u starších detí. Príčinou môže byť hormonálne zlyhanie u adolescentov, ktorí vstúpili do fázy sexuálneho vývoja, reakcie na určitý druh kozmetiky. Niekedy sa vyskytuje u adolescentov s mastnou pokožkou a veľkými pórmi. Kauzálnymi činidlami infekcie sú kvasinkové huby. Obzvlášť rýchlo sa množia v podmienkach vysokej vlhkosti a tepla.

Škvrny nerovnomerného tvaru s touto chorobou majú zelenkastý, ružový, hnedý odtieň. V zime je tmavšia, v lete je ľahšia. V tomto prípade je deprivácia dieťaťa spôsobená narušením zloženia kožnej mikroflóry v dôsledku zneužívania kozmetických výrobkov.

Ploché červené lišajníky

Táto forma ochorenia sa zvyčajne vyskytuje u diabetes mellitus, chorôb tráviaceho systému, čo vedie k poruchám metabolizmu. Niekedy sa vyskytuje pri alergiách, po infekčných vírusových ochoreniach, nervovom strese. U detí vzniká zriedka.

Zvyčajne sa rozvíja na bruchu, chrbte (vo forme modro-červených tuberkulóz), ako aj v slizniciach úst a pohlavných orgánov (objavujú sa bledo-ružové plaky). V miestach uzlov je silné svrbenie, zápal.

Etapy vývoja chorôb, stupeň infekčnosti

Spoločné pre všetky tieto ochorenia spočíva v tom, že sa rozvíjajú postupne. Na začiatku dochádza k začervenaniu kože na miestach postihnutých mikróbmi. Potom sa objaví svrbenie, zväčšenie kože.

Škvrny získajú vzhľad charakteristický pre každú chorobu, rozšírenú pozdĺž tela. Ak nedôjde k včasnej liečbe, teplota stúpa, lymfatické uzliny sa zvyšujú.

Najviac nákazlivé typy ochorení sú kožné ochorenia a herpes zoster.

Video: Príčiny infekcie rôznymi typmi lišajníkov. Nebezpečenstvo samošetrenia v programe "Všetko bude dobré"

Liečba detí s rôznymi druhmi lišajníkov

Pred určením liečby sa vykoná diagnóza vypadávania vlasov u detí (výsev kožných častíc z postihnutej oblasti).

Pri liečbe sa používajú masti alebo tablety prípravkov s antihistaminikami a antifungálnym účinkom, aby sa odstránil svrbenie a odstránil sa pôvodca ochorenia. Zároveň je potrebné dodržiavať všeobecné lekárske odporúčania a urobiť všetko pre to, aby sa zabránilo česaniu postihnutých oblastí kože.

Pacient by nemal mať syntetické oblečenie, je lepšie vybrať si bavlnu, ktorá absorbuje pot. V miestnosti, kde je dieťa, musíte každý deň mokré čistenie. Teplota v miestnosti by nemala byť vyššia ako 20 °, vlhkosť vzduchu - 50-70%.

Hračky a osobné veci sa často ošetrujú dezinfekčnými prostriedkami. Je potrebné chodiť s deťmi, zbaviť chorých iba za súmraku, aby sa slnečné lúče nedostali do postihnutých oblastí pokožky.

Zabráňte kontaktu so zdravými ľuďmi, najmä s ostatnými deťmi.

Liečba kožných ciest

Liečba postihnutej pokožky 5% roztokom jódu alebo 3% roztoku kyseliny salicylovej sa uskutočňuje a potom po vysušení je oblasť mazaná antifungálnou masťou. Dojčatá (staršie ako 1 mesiac) môžu mazať pokožku smotanovým travogénom (má protiplesňový a protizápalový účinok). Pri liečbe lišajníkov u detí starších ako 2 roky sa používajú masti, ako je klotrimazol, lamizil alebo mykoseptín. Na mazanie lišajníkov, sírne-dechtovej, síro-salicylovej masti sa používa aj pasta Lassara.

V chronickej forme ochorenia, keď sú postihnuté veľké plochy kože, sú lieky predpísané v tabletách (napr. Griseofulvín). Dávkovanie sa vypočíta s prihliadnutím na vek a hmotnosť dieťaťa.

Liečba sa vykonáva po dobu 1 mesiaca. Každý týždeň sa uskutoční škrabanie na bakteriologické vyšetrenie. Po analýze ukazuje absenciu huby, liečba pokračuje ďalších 14 dní. Potom sa vykonajú dve ďalšie analýzy s intervalom 1 týždeň a po 2 mesiacoch sa vykoná kontrolná výsev stierania z vyhojenej kože. Ak sa huba opäť objaví, predpísaná je iná droga.

Urýchliť hojenie lézií a obnoviť imunity pri liečbe zbavovania sa detí predpísaných vitamínov, prostriedkov na zlepšenie krvného obehu, imunostimulantov.

Aby dieťa neinfikovalo iných členov rodiny, je potrebné zakryť boľavý bod oblečením (alebo šatkou, ak je na hlave zbavený), aby sa infekcia nedostala na rôzne predmety, hračky, uteráky. Po ošetrení chorého miesta sa osoba, ktorá sa stará o deti, má dôkladne umyť ruky, najlepšie s dechtovým mydlom.

Nápravné opatrenia pre ružové lišajníky

Pri liečení tohto typu ochorenia nemožno použiť antifungálne a antiseptické látky, pretože stav kože sa môže prudko zhoršiť a vyrážky sa rozšíria na veľkú plochu. Iba rastlinné oleje (ľubovník bodkovaný, psie ruže, rakytník) sa používajú na zmäkčenie a dezinfekciu účinku. Ako antiseptickú tinktúru celandínu sa používa roztok romazulanu (antimikrobiálne činidlo založené na chemickom harmanole).

Na odstránenie svrbenia dieťaťu dostávajú antihistaminiká, ktoré mu vyhovujú podľa veku (od 6 mesiacov môžete podať zirtek, ketotifen). Ak sú oblasti kožných lézií veľké, zbavujú dieťa zápaly sprevádzané na mazanie predpísanými hormonálnymi masťami (kortomitsetínom a inými).

varovanie: Akékoľvek masti a ešte viac hormonálne u detí sa používajú iba na predpis lekára, pretože nesprávne použitie spôsobí nekrózu kože a ovplyvní celkové zdravie dieťaťa.

Liečba herpes zoster

Liečba detí z lišajnice sa vykonáva približne 10 dní. Spracovanie pokožky s antiseptikmi a mazanie pomocou mastiacej antikoncepcie acyclovir. Používa sa tiež masť Oxolin.

Pri rozsiahlych kožných léziách je aciklovir predpísaný v tabletách. Ak má dieťa neuralgickú bolesť, dostávajú lieky proti bolesti (paracetamol, ibuprofén vo forme sirupov alebo tabliet v závislosti od veku).

S hnisavými zápalovými procesmi, ktoré vznikajú v dôsledku penetrácie baktérií do rany, sú predpísané antibiotiká. Použili sa metódy fyzioterapie, ktoré umožňujú urýchliť hojenie (UFO, magnetoterapia, solux). S bolesťami, reflexná terapia, elektroforéza s novokainom sa používa.

Video: Liečba herpes zoster

Liečba farebnej deprivácie

V deň 1 na postihnutej koži sa aplikuje masť exodermil alebo iné antifungálne masti, koža sa čistí antiseptickými roztokmi. V závažných prípadoch sú antifungálne lieky podávané v tabletách. Liečba sa vykonáva 2 týždne a dlhšie.

Ľudové opravné prostriedky

Birch decht sa používa ako prostriedok na liečbu lišejníkov u detí v ľudovej medicíne. Je prítomný aj v lekárskych liekoch (napríklad Vishnevsky mast). Ako prírodné antiseptické činidlá sa používajú tinktúry propolisu, rovnako ako zložky rastlín, ako sú brezy bradaviek, koreň lopúcha, cesnak, celandín. Dezinfekcia jabĺk má jablčný jačmeň.

Odporúča sa aplikovať obklady z buničiny. Jej rošt, stlačte a potom uložte na herpes. Pre kompresie môžete použiť infúziu kôrovcov (2 lyžice nakrájaných koreňov na trvanie 1/3 šálky vriacej vody).

prevencia

Aby sme predišli chorobám, musíme vysvetliť, že nemôžete žehliť pouličné zviera. Keď prídete z ulice, dôkladne si umyte ruky mydlom a vodou.

Ak je domáci pes alebo mačka chorý, mali by byť ihneď odovzdané veterinárovi.

Každý člen rodiny by mal mať osobný uterák, kefku na vlasy a iné veci starostlivosti. Je potrebné dbať na posilnenie imunity detí.

Hnačka u dieťaťa: ako rozpoznať a liečiť?

V niektorých prípadoch zbaviť dieťa vzniká v dôsledku dedičnej predispozície, prítomnosti autoimunitných ochorení. Pre deti sa však prejavujú prejavy zvedavosti a túžba prejaviť sa v sociálnom prostredí. Komunikácia s rovesníkmi, pri kontakte so zvieratami a záujmom o cudzie predmety, deti sa vystavujú riziku infekčnej alebo hubovej infekcie dermatózou. Aby sa zabránilo vzniku ochorenia, je dôležité vedieť ako plechovka aby vyzerali zbavené u detí a spôsoby liečenia tejto choroby.

Príznaky zbavenia detí

Každá z odrôd lišajníka má svoje vlastné vlastnosti. Je možné podozrenie na nástup choroby, ak sa zistí zmenená časť tela, ktorá bude charakterizovaná:

 • zmena farby kože v lézi;
 • výskyt vezikúl na koži s tekutinou alebo bez nej;
 • bolestivé pocity v léze;
 • prítomnosť šupín naznačujúcich proces odlupovania kože;
 • svrbenie v postihnutej oblasti;
 • zvýšenie telesnej teploty v mieste lokalizácie vyrážok.

Dieťa sa môže sťažovať na bolesť hlavy a pocit slabosti. Môže dôjsť k zvýšeniu lymfatických uzlín, celkovej teploty tela.

Známky zbavujúce deti nie súčasne, ale postupne.

Etapy výskytu choroby

Pretože niektoré druhy lišajníkov sa ľahko prenášajú z človeka na človeka, kedy prvé znaky tým je lepšie sa obrátiť na dermatológa. Existuje niekoľko fáz vývoja ochorenia:

 1. Skorý štádium, ktorý sa vyznačuje vzhľadom na škvrny na tele. Krehká pokožka dieťaťa alebo predškoláka sa začína odlupovať.
 2. Pri absencii liečby sa lišajník šíri cez telo, ovplyvňuje kožu, nechty, tvár, sliznice pier alebo úst.
 3. Ďalšie šírenie choroby sprevádza zvýšenie lymfatických uzlín a zvýšenie telesnej teploty na 39 °.

K rozvoju ochorenia prispieva množstvo faktorov:

 • oslabená imunita;
 • klimatické faktory: priaznivé prostredie pre vývoj huby - vlhké počasie;
 • zranenia a odreniny;
 • prítomnosť chronických ochorení u dieťaťa, porušenie endokrinnej povahy;
 • ťažké potenie a nedodržiavanie osobnej hygieny;
 • nepriaznivé psycho-emočné prostredie doma, v predškolskom zariadení alebo v škole;
 • zneužívanie agresívnych čistiacich prostriedkov pri kúpe.

Ak je na tele nájdená škvrna, je možné porovnať hlavné príznaky druhu lišajníka s ňou, prijať opatrenia na zabránenie jej ďalšieho šírenia a chrániť pred kontamináciou ostatných.

Liečba zbavuje deti

pred ako liečiť lišejníky u dieťaťa, by mal určiť, čo je jej príčinným činiteľom. Častejšie má choroba vírusovú alebo hubovú pôvodu.

Ak deťom vyvolané hubou - strihanie, zľutovanie (viacfarebné), je potrebné:

1 Pravidelne mačte lišu s antimykotikami a užívajte perorálne protiplesňové činidlá. Patria medzi ne:

 • Cyclopyrox - pre deti sa môže používať podľa prísnych indikácií. Krém alebo roztok sa aplikuje 2 týždne 2 krát denne.
 • Bifonazol (analógy - Mycospores, Bifosin, Biffon). Prípravky obsahujúce bifonazol môžu byť použité na liečbu lišajníkov u detí mladších ako 1 rok, ale pod dohľadom lekára. Dĺžka liečby je 3 až 4 týždne.
 • Clotrimazol - používa sa ako sprejová kvapalina alebo krém po dobu jedného mesiaca.
 • Tablety o zbavení detí: Terbinafín - nie je indikovaný na použitie u detí mladších ako 3 roky, Griseofulvin - je dostupný vo forme tabliet a dojčenskej suspenzie, ale účinok lieku na deti mladšie ako 2 roky nebol študovaný.

2 Odstráňte vlasy v postihnutej oblasti, ak spôsobuje vypadávanie vlasov na pokožke hlavy.

3. Začnite dostávať imunomodulačné liečivá, vitamíny.

Vyliečiť zbaviť dieťa z hlavy, Je potrebné použiť šampón Ketoconazol alebo Nizoral na umývanie vlasov a celého tela.

Po ukončení priebehu liečby sa vykoná analýza prítomnosti huby v hornej vrstve dermis trikrát. Ak sú všetky testy negatívne, choroba sa vylieči.

Dôležitou podmienkou pre rýchle zotavenie je vhodná organizácia životných podmienok dieťaťa. Rodičia by mali dodržiavať pravidlá:

 • Nepoužívajte oblečenie z vzduchotesnej handry;
 • denné mokré čistenie v izbe pacienta;
 • Manipulujte s hračkami a osobnými predmetmi s dezinfekčnými prostriedkami;
 • zabrániť vniknutiu vody do lézie.

Ako vyliečiť zbaviť dieťa, ak je patogén vírusom? Na tento účel sa používajú antivírusové lieky, protizápalové lieky, analgetiká. Aby sa zabránilo vzniku zápalových procesov v oblasti mykózy, je to salivový alkohol mazaný zeleňou.

V prípade bolestivých pocitov sa používa novokaín, používa sa reflexná terapia.

Typy vypadávania vlasov u detí

začať liečba zbavujúca deti Je to možné len po rozpoznaní jeho tvaru. Nasledujúce Typy vypadávania vlasov u detí:

Kožného ochorenia u detí

Tento typ mykózy často postihuje deti navštevujúce materskú školu a strednú školu. Má 2 formy:

 • Trichofytóza, ktorá môže byť zooantroponóza, ovplyvňuje zvieratá a človeka a je antropofilná - postihuje iba osobu. lišajník lokalizované dieťa má hlavu, koža ramien, krku, tváre.
 • Microsporia - najčastejšie u detí a vyskytuje sa, keď sú v kontakte s infikovanými mačkami, psy, cudzími predmetmi.

Je možné laikovi rozlíšiť okuliare od inej dermatózy? Uvedomte si, že choroba môže byť z viacerých dôvodov:

 • tvorenie pozbavenie dieťaťa na pokožke hlavy, v niektorých prípadoch - na tvári, na krku. Ostatné časti tela sú zriedkavo infikované. Škvrny sú opuchnuté, majú ružový odtieň, zaoblený tvar, hladké okraje, šupinatý povrch. Vlasy v léziách sú roztrhnuté v základni.
 • Pacient sa nemusí sťažovať na svrbenie, ale časom bude škvrna spôsobovať trvalé nepríjemné pocity a túžbu hrebeť.
 • Pri absencii liečby sa škvrny zvyšujú, svrbenie výrazne tvoria plešaté škvrny.

Ako môže by malo byť zaobchádzať Pásový opar? Antihistaminiká pomôžu znížiť svrbenie. Antifungálne lieky vo forme masti a sprejov by sa mali používať v noci a ráno by sa mali rozmazávať alkoholovým roztokom jódu.

Ak nie zaobchádzať strihanie zbaviť dieťa z hlavy, je možné pripojiť bakteriálnu infekciu. Počas obdobia ochorenia je žiaduce, aby strava bola nasýtená ovocím a zeleninou na zvýšenie imunity.

Ružové lišajníky u detí

Predpokladá sa, že výskyt ružového lichenu (Zhibera) je spôsobený hypotermiou, stresom a samotnou mykózou je pôvod vírusu; často sa vyskytuje u dievčat.

Podozrenie na výskyt zbavenie Gibert dieťa je možné na týchto znakoch:

 • Vzhľad materského plaku - miesto lokalizované v bruchu alebo chrbte, ramená, hrudník, na ohyboch kolená alebo lakťov.
 • Rozširovanie lišajníkov do iných častí tela do 1 týždňa po výskyte materského plaku. Vyrážka je hojná, šupinatá v strede a má červenú hranicu.
 • Dieťa vykazuje príznaky ochorenia súvisiaceho s ochorením zažívacieho ústrojenstva: bolesť nosa, bolesť v krku, príznaky celkovej nevoľnosti vo forme slabosti a závratov.

Odhaliť ružové zbaviť ťažké. Toto ochorenie je dlhodobo asymptomatické a zhoršuje sa na pozadí nervového šoku.

Na liečbu ružové zbavenie platí:

 1. Antihistaminiká, ktoré zmierňujú svrbenie v oblasti poškodenia. Toto je Tavegil - pre deti od 1 roka, Suprastin - aplikované od 1 mesiaca, Erius vo forme sirupu predpísaného pre deti od 6 mesiacov.
 2. Antimikrobiálne látky: Sanguirytrín - používa sa na liečbu kožných ochorení novorodencov vo forme 0,2% vodného roztoku; Chlorofyllipt - pre deti sa používa len externe.
 3. Prípravky obsahujúce dexpanténol. Účinne pôsobia na pokožku, prispievajú k znižovaniu zápalového procesu.

že rýchlejšie vyliečenie zbaviť sa, je dôležité zabrániť tomu, aby sa voda dostala do postihnutých oblastí pokožky a používať tradičné dieťa na náhradu broskýň alebo olivového oleja.

S včasnou liečbou, trvaním inkubačné obdobie bude 5-10 dní.

Tinea u detí

Príčinou herpes zoster je herpes vírus. V prípade detí spôsobuje vírus ovčie kiahne a vo veľmi zriedkavých prípadoch aj šindle. Choroba je veľmi nákazlivá. Infekcia je označená ako abstinenčné príznaky u detí:

 • Celkové ochorenie spojené s bolesťami hlavy a horúčkou.
 • Poruchy gastrointestinálneho traktu: pálenie záhy, plynatosť, zápcha, nauzea, znížená chuť do jedla.
 • Rozptýlite body vyrážky vo forme malých bubliniek s obsahom bielkovín. Miesto lokalizácie lichenov sa zhoduje s lokalizáciou nervových kmeňov, konárov a koncov.
 • Obdobie vzniku nových vezikúl je 3-5 dní.
 • Vzhľad kôry a ich zmiznutie po 7-14 dňoch.

Po prenesenej chorobe existuje silná imunita voči vírusu, ktorá ju spôsobuje.

Terapeutické činnosti sú obmedzené na použitie antivirotík (aciklovir - 3 mesiace), ktoré obsahujú glycyrrhizin (koreň sladkého drievka sirup), vitamíny C, F, B, interferón.

Odruvidny zbaviť sa detí

Príčinou pityriázy (viacfarebnej) lišajnice je huba, ktorá sa množí v hornej vrstve kože. Skupina s rizikom chorobnosti zahŕňa deti s hormonálnymi poruchami, ktoré trpia nadmernou potu a vysokým obsahom tuku v koži.

Choroba je nákazlivá, takže keď deti trpia, známky deprivácie sa prejavujú v celej rodine. Zahŕňajú:

 • výskyt asymetrických škvŕn na bruchu, chrbte alebo hrudníku, ktorých farba sa mení od žltej po hnedú;
 • peeling, menšie svrbenie na mieste vypadávania vlasov.

Liečba zbavujúca dieťa sa znižuje na použitie antifungálnych liekov s bifonazolom; pleťové vody a gély s kyselinou salicylovou; vitamíny a imunomodulačné liečivá.

Červené ploché lišajníky u detí

Líšeň tohto typu nemá spoľahlivo vytvorený príčiny. V dermatológii existuje niekoľko verzií faktorov ovplyvňujúcich vývoj ochorenia: vírusová infekcia, alergické prejavy, stresové situácie, ochorenia vnútorných orgánov.

Ako môže môžete uznať choroba u dieťaťa? Keď je ochorenie červené, objavia sa príznaky:

 • nodulárna svrbivá vyrážka červenej farby;
 • Lishay sa objavuje na zápästí, brucho, prsia, niekedy - sliznice úst.
 • ochorenie spôsobuje zničenie nechtov;
  malá vyrážka sa tvorí vo veľkých plátoch.

Na zmiernenie stavu dieťaťa používajte antihistaminiká (Advantan, Prednisolon), vitamíny a imunostimulanty.

Ak chcete vybrať zoznam liekov na liečbu červených lišajníkov, môže len dermatológ, pretože choroba má rôzne formy a nevhodná liečba môže trvať až šesť mesiacov, neustále sa opakuje.

Masť na vypadávanie vlasov u detí

Po zistení lišejníkov je potrebné sa obrátiť na dermatológa. Ale čo keď nie je možnosť navštíviť lekára? Aby ste predišli šíreniu choroby, môžete začať liečbu sami.

Je lepšie použiť na liečbu masti:

 1. Salicylová kyselina je antiseptická, protizápalová. Podporuje exfoliáciu, regeneráciu pokožky. U detí je vystavený podmienke uvedenia na malé časti tela. Môže byť mazaný zbaviť tvár dieťaťa.
 2. Síra sa používa ako antiseptikum, dezinfekčný prostriedok. Odporúča sa používať v mykóze pre deti po 3 rokoch.
 3. Cyklopopyrox je širokospektrálny prípravok používaný na hubové a infekčné ochorenia kože. Pre deti v mladšom veku je určené pod prísnymi údajmi. Priebeh liečby trvá 14 dní.
 4. Oksolinovuyu - má antivírusový účinok a pomáha pri šindľovkách, šupinatých lišejníkoch. Ukazuje sa, že používa od 2 rokov.
 5. Exoderyl je účinné protiplesňové činidlo. Používa sa pri kožných ochoreniach, pityrióznych lysách, léziách nechtov. Je predpísaný pre deti na použitie 1-2 krát denne počas 2 týždňov.
 6. Clotrimazol - sa používa ako antifungálna látka pre deti všetkých vekových skupín.

Pred nákupom masti alebo krému by ste mali starostlivo preštudovať pokyny, pretože veľa nástrojov má vekové obmedzenia. Je dôležité mať na pamäti, že drogy môžu spôsobovať alergie, takže okamžite je potrebné vykonať alergický test na malej časti tela. Ak sa po 2 hodinách nezobrazí negatívna reakcia, môžete začať liečbu.

Prevencia vypadávania vlasov u detí

Aby ste zabránili tejto chorobe, môžete hovoriť s dieťaťom len o hygienických predpisoch a prijať opatrenia na posilnenie imunitného systému.

Po prvé, je potrebné varovať pred nebezpečenstvom infekcie zbaviť zvierat žijúcich na ulici alebo doma. Odporúča sa pravidelne kontrolovať domáce zvieratá u veterinára za prítomnosť lišajníkov. Ak sa vyskytne hmatový kontakt - dôkladne umyte ruky mydlom alebo protiplesňovou látkou.

Ak je jeden z nájomcov bytu chorý, sme zbavení, je potrebné chrániť jeho komunikáciu s dieťaťom, používať samostatné prostriedky pre domácnosť a hygienu; Pravidelne manipulovať s hračkami a detským odevom s antiseptikmi. denne stráviť v mokrom upratovaní domu.

Keďže jedným z hlavných dôvodov vývoja choroby je zníženie imunity, je dôležité vykonať opatrenia na jeho posilnenie: poskytnúť dieťaťu vitamíny; organizovať voľný čas, ktorý zahŕňa športové a temperačné procedúry. Je tiež dôležité sledovať psychický stav detí predškolského veku a dospievajúcich.

Aj keď nebolo možné predchádzať chorobe, nezúfajte. Lishai nesie smrteľnú hrozbu, nevedie k zdravotnému postihnutiu a je doma liečiteľná. Je len potrebné dodržiavať harmonogram užívania liekov a návštevu lekára, aby ste sledovali priebeh ochorenia.