Hlavná

Kliniky

Roaccutane z akné - je hra stojí za sviečku?

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

Okrem zníženia zápalu kože, ROA pôsobí hlbšie. Okrem obmedzenia práce mazových žliaz tiež znižuje ich veľkosť. Brať lieky pre ťažké formy akné a výsledok v neprítomnosti ďalších alebo podobné ošetrenie (zvyčajne po podaní antibiotiká alebo iné silné látky, ktoré liečbe akné.

Je dôležité, aby sa liečba roaccutanom vykonávala výlučne pod dohľadom lekára a nie inak. Navyše nie každý dermatológ vám predpíše takúto liečbu. Sú to dôvody.

inštrukcia

Užíva sa perorálne počas jedla. So silným akné, 0,5 mg / kg za deň alebo niekoľko dávok počas 2-4 týždňov; keď sa dávka zvýši na 1 mg / kg a liečba trvá ďalších 12-20 týždňov. Maximálna denná dávka je 2 mg / kg. Dávka sa upraví v závislosti od individuálnej znášanlivosti lieku. Účinok sa zvyčajne stáva viditeľným až po 1-2 mesiacoch liečby. Niekedy trvá 4-5 mesiacov, kým sa dosiahne odpustenie. Ak sa vyrážka výrazne znížila, najmenej 70% v priebehu 15-20 týždňov, liečivo sa zastavilo. Keď sa choroba zotaví, pred opätovným ošetrením je potrebné prerušiť 8 týždňov.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

 1. Nie každý môže piť Roaccutane. Ľudia s ochorením obličiek a pečene sú zakázaní.
 2. Dávka sa vyberá vzhľadom na stupeň vyrážky (neexistuje žiadny definitívny postup, ktorý si dermatológ vyberie pre každý jednotlivý program).
 3. Nepoužívajte pri iných typoch dermatitídy, pretože môže dôjsť k exacerbácii.
 4. Počas liečby lekár kontroluje pozorované testy a monitoruje hladinu lipidov v krvi.

Vedľajšie účinky

Možné vedľajšie účinky Roaccutane hmotnosti: suché sliznice, potenie, možno bolesť hlavy, zhoršené videnie, katarakta, zmeny v počte krvných doštičiek, exacerbácia akné, zvýšená hladina cholesterolu, bolesti kĺbov a svalov, nevoľnosť, tam je apatia a malomyseľnosť. Droga je zakázaná používať počas tehotenstva, rovnako ako rok pred ním, pretože roukán môže spôsobiť deformitu plodu.

Ďalšou nevýhodou sú drahé náklady na ROA. Cena za túto drogu sa pohybuje v rozmedzí 4 tisíc rubľov. na balenie.

Pri užívaní tejto drogy je dôležité mať na pamäti:

 1. Látky ROA sa hromadia v pečeni, v dôsledku čoho sa dosiahne požadovaný účinok, ktorý trvá dlho po ukončení liečby.
 2. Vzhľadom k potlačeniu mazových žliaz kože sa stáva zraniteľnejšou, keď vonkajšie sily, začína schnúť, takže budete musieť neustále hydratujú pleť.
 3. Je prísne zakázané byť na slnku bez špeciálneho opaľovacieho prostriedku.
 4. Keďže liek je takmer úplne spracovaný pečeňou, musíte sa vzdať rôznych zlá návykov: nefajčite, nepite ani nejíst mastné potraviny.
 5. Je nevyhnutné, aby ste neodstránili vlasy laserom a tiež starostlivo vykonávali depiláciu, pretože existuje možnosť poškodenia kože.
 6. Na chvíľu sa musíte vzdať športu a neustále fyzickej námahy, pretože komponenty ROA oslabujú svaly a spôsobujú krehkosť kostí. V dôsledku toho sú možné striže a zlomeniny.

recenzia

ROA môže byť použitá len ako posledná možnosť. Podstúpil som druhú liečbu, pretože 6 mesiacov po jej použití sa koža opäť zhoršila. Opakovaný kurz priniesol očakávané výsledky.

Už pred rokom som pil drogu. Vedľajšie účinky sa nevyskytli, dobre, ak len trochu začervenanie a peeling. Oblička je stále dokonale čistá. Žiadne vyrážky a žiadne čierne škvrny.

Roaccutane je jediná vec, ktorá mi pomohla. Všetky ostatné masti sú úplné nezmysly. Všetko akné zmizlo po mesiaci prijatia, aj keď trpí akné viac ako 10 rokov.

Použil som ROA asi 6 mesiacov, výsledok je pre mňa príjemný. Všetky tieto strašné príbehy vedľajších účinkov nie sú odôvodnené. Pre mňa je hlavným výsledkom a on, ako sa hovorí, na tvári. A vo všeobecnosti môj názor - fajčenie a pitie je oveľa škodlivejšie ako používanie tejto drogy. Odvážne používajte Roaccutane, ak vám nič iné nepomôže.

Predpísal som tento liek spolu s podobnými liekmi, ako aj prostriedkami na ochranu tváre pred slnkom. Saw len 2 mesiace - výsledok bol ako. Budem piť ďalej.

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Roaccutane

Popis je aktuálny 05/20/2015

 • Latinský názov: Roaccutane
 • ATX kód: D10BA01
 • Účinná zložka: izotretinoín
 • výrobca: F. Hoffmann-La Roche Ltd. (Switzerland)

štruktúra

Účinná látka je izotretinoín (10 alebo 20 mg).

Pomocné prvky: sójový olej a včelí vosk.

Forma vydania

Prípravok je dostupný vo forme kapsúl.

Farmakologický účinok

Stimulátor regenerácie.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Aktívna zložka je biologicky aktívna forma vitamínu A, ktorá sa môže syntetizovať nezávisle v ľudskom tele. Základná látka sa nevzťahuje na podtriedy (receptory: alfa, beta, gama) nukleárnych receptorov kyselina retinová.

Izotretinoín na krátku dobu, ide do trans retinovou kyselinou (tretionin) a iné ligandy nukleárnych receptorov, ktoré v konečnom dôsledku dáva proces génovej expresie a syntézu bielkovín (pravdepodobne ako indukcie alebo inhibície).

Pod vplyvom lieku výroba a počet mazové žľazy, koncentrácia klesá Propionibacterium acnes, čo vám umožní zbaviť sa lieku Roaccutane z akné. Liek nemá antibakteriálnu a antimikrobiálnu aktivitu. Liečivo stimuluje regeneračné procesy, spomaľujú fáza terminálny diferenciáciu keratinocytov, a má protivoseboreynoe keratolytická a protizápalové účinky.

Indikácie na použitie

Izotretinoín je predpísaný pre liečbu závažné akné vulgaris vzniku a priebehu (za tvorby jaziev, stareckých škvŕn, vriedky, krvácanie), ktoré nie sú liečiteľné inými metódami.

Liečba je indikovaná v prípade porušenia procesu keratinizácie: červená vláknitá pityriáza, palmárno-plantárna forma keratoderma, ichtyóza, folikulárna keratóza. Tablety sú účinné pre purulentná hydradenitída, folikulitída (ak patogén patrí do gramnegatívnej flóry), pinkheads (ťažká verzia toku).

kontraindikácie

Lieky nie sú predpísané hyperavitaminóza A, neznášanlivosť na izotretinoín, tehotenstvo alebo pri plánovaní. Návod na použitie Roaccutane odporúča predpisujúcich lekárov s opatrnosťou u chronickej pankreatitídy, ťažkým ochorením obličiek a pečene systému, hypertriglyceridémiu cukrovka, obezita, alkoholizmus.

Vedľajšie účinky

Muskuloskeletálny systém: použitie vo vysokých dávkach vedie k rozvoju hyperostóza, kĺbov.

Nežiaduce účinky zo strany zmyslové orgány: šeroslepota, pocit pálenia v očiach, xeroftalmia, optická neuritída, nepríjemné pocity pri nosení šošoviek, zhoršenie vizuálneho vnímania, jasnosť, katarakta.

koža: cheilitis, kožné vyrážky, infekcie kože, stenčenie vlasov, kožný peeling na podrážkach a dlaniach, rozvoj fotosenzitizácie, svrbenie.

Nervový systém: pseudotumor mozgu (Prejavy v podobe nekontrolovateľné vracanie a nevoľnosť, bolesti hlavy, poruchy zrakového vnímania), samovražedné myšlienky, únava, psychóza, depresie.

Tráviaci trakt: sucho v ústach, dyspeptické prejavy, kolitída, zápal pečene, regionálnej podobe ileitída, krvácanie z ďasien.

Na pozadí liečby Roaccutane je možná zmena parametrov laboratória: zníženie hladiny HDL cholesterolu, zvýšenie cholesterolu, triglyceridy.

Účinky liekov na plod, embryotoxické a teratogénny účinok: spôsobuje vývojové vady z kardiovaskulárneho systému, mikrooftalmiyu, hydrocefalus alebo mikrocefália, hypoplázia kostí predlaktia, stehná, krčné stavce, lebka, odtlačky prstov, nízko položený uši, rázštep podnebia, alebo úplný nedostatok zaostalosti časti vonkajšieho zvukovodu, predčasné uzavretie rastových epifýzy zón, porušovania týmusová žľaza, Fúzie prstov rúk a nôh, v rôznych prevedeniach kostnej zrasty, hernia mozgu a miechy, a to až k úmrtiu plodu v perinatálnej období.

Počas pokusov na zvieratách spôsobil liek tvorbu feochromocytóm.

Liek môže tiež spôsobiť suchosť a krvácanie zo slizníc nosa.

Roaccutane, návod na použitie (metóda a dávkovanie)

Roaccutane z akné

Priebeh liečby 2-4 týždne, denný príjem - 0,5 mg na 1 kg hmotnosti; Druhý stupeň liečby trvá 12-20 týždňov, denne 1 mg na kg telesnej hmotnosti. Kapsuly sa užívajú perorálne počas jedál.

Korekcia schémy liečby sa vykonáva s prihliadnutím na účinnosť lieku, závažnosť vedľajších účinkov, znášanlivosť účinnej látky. Zaznamenateľný terapeutický účinok sa prejavuje po 1-2 mesiacoch liečby, v niektorých situáciách sú potrebné 4 až 5 mesiacov na dosiahnutie remisie. Ak do 15 týždňov dochádza k poklesu kožných lézií o 70%, potom sa liečivo zruší.

V prípade potvrdenia opakovaného a pretrvávajúceho priebehu ochorenia sa povinná prestávka vyžaduje 8 týždňov pred začiatkom nového kurzu. Ak je na pozadí liečby zaznamenaná nová exacerbácia, odporúča sa znížiť dávku lieku na 0,5 mg na 1 kg počas 2 týždňov.

na purulentná hydradenitída, ružový akné, folikulitída, spôsobené gramnegatívnymi flóra Roaccutane tablety podáva v dennej dávke 0,5-1 mg na 1 kg hmotnosti, predmet je určený po dobu 4 mesiacov.

Porušenie keratinizácie

Liečba je indikovaná v dávke 4 mg na 1 kg telesnej hmotnosti za deň, priebeh trvá 4 mesiace. Po dosiahnutí klinickej remisie prejdú na nízke dávky.

predávkovať

Existujú rovnaké príznaky ako pri prebytku vitamínu A v tele. Na začiatku môže byť potrebné opláchnuť žalúdok.

interakcie

minocyklín a ďalšie tetracyklíny v kombinácii s Roaccutanom zvyšujú hladinu intrakraniálneho tlaku a znižujú účinnosť izotretinoínu.

Tiazidové diuretiká, sulfónamidy a iné lieky, ktoré zvyšujú fotosenzitivitu, zvyšujú pravdepodobnosť spálenia.

Súbežná liečba retinoidy (Adapalen, retinol, acitretin, tazarotén, tretinoin) vedie k rozvoju hyperavitaminózy A.

Obchodné podmienky

Podmienky skladovania

Na suchom, tmavom mieste, ktoré nie je prístupné deťom pri teplote nepresahujúcej 25 stupňov Celzia.

Dátum vypršania platnosti

Nie viac ako tri roky.

Špeciálne pokyny

Pacienti s cukrovkou vyžadujú stálu kontrolu nad hladinou glukózy.

Počas liečby sa odporúča opustiť kontaktné šošovky a použiť okuliare.

Darcovia majú zakázané darovať krv počas užívania lieku, a to do jedného mesiaca dokončiť priebeh liečby (v kontakte s príjemcom krvi - tehotná žena môže prejaviť embryotoxické alebo teratogénne účinky lieku na plod).

Ženy sú dôrazne vyzývané, aby sa uchýlili k spoľahlivej antikoncepcii 4 týždne pred liečbou, počas liečby a tiež do mesiaca po ukončení liečby. Na začiatku tehotenstva v stanovenom čase je prerušená lekárskymi indikáciami.

Počas liečby sa odporúča vyhnúť sa ultrafialové žiarenie a zvýšil sa slnenie.

Ak existuje kolitída, príznaky pseudotumoru mozgu, porušenie vizuálneho vnímania, tablety Roaccutane sú zrušené. Pri registrácii symptómov je povinné vykonať neurologické vyšetrenie pseudotumorov mozgu.

Liek môže mať nepriaznivý vplyv na schopnosť riadiť vozidlá a vykonávať všetky druhy prác, ktoré vyžadujú zvýšenú koncentráciu, najmä v prvých štádiách liečby.

Analogy Roaccutanu

Analógy sú: Aknekutan, izotretinoín, zmaže, Retinická masť, Retasol.

Recenzie spoločnosti Roaccutane

Svedectvo odborníkov svedčí o dobrej znášanlivosti lieku pri dodržaní indikovaných dávok, ako aj o vysokej účinnosti lieku.

S ľahkým a miernym prúdom vulgárneho akné, pilulky nie sú predpísané pre akné. Lieková terapia vyžaduje povinnú kontrolu pečene, hladina lipidov (analýza sa vykonáva na prázdny žalúdok).

Foto: pred a po Roaccutane.

Cena Roakkutanu, kde kúpiť

Liek je možné zakúpiť v lekárni (prezentácia formulára na predpis sa nevyžaduje). Špecializované stránky vám umožňujú objednať si lieky na internete s doručením do vášho domova.

Dávkovanie: 10 a 20 mg (forma kapsuly).

Kúpiť Roaccutane v Moskve môže byť za cenu 1500 až 3000 rubľov.

Cena Roakkutanu v Kazachstane je približne 17 000 kusov.

Roaccutane

Akné vyrážka, akné je pohromou mnohých moderných mladých ľudí. Choroba je veľmi častá a jej príčina je často porušením v práci mazových žliaz.

Stáva sa, že pacient nemá prospech z mnohých spôsobov boja proti akné a vyrážka je už v stave zanedbania. Práve v tomto bode môže lekár-kozmetológ vymenovať "Roaccutane".

V tomto článku zvážime, prečo lekári menujú Roaccutane, vrátane pokynov na použitie, analógov a cien tejto drogy v lekárňach. REÁLNE POZNÁMKY ľudia, ktorí už použili Roaccutane na akné, si môžete prečítať v komentároch a pozrieť si fotky pred a po liečbe.

Zloženie a forma uvoľnenia

Formulácia lieku Roaccutane - kapsuly: oválne, nepriehľadné; obsah kapsúl je suspenzia s jednotnou konzistenciou od tmavo žltej po žltú.

 • Účinnou látkou je izotretinoín (10 alebo 20 mg).
 • Pomocné prvky: sójový olej a včelí vosk.

Klinicko-farmakologická skupina: liek na liečbu akné. Retinoid.

Čo pomáha Roakkutan?

Liečivo sa používa na liečbu kožných ochorení. Patria medzi ne:

 1. Akné, ak iné metódy sú bezmocné;
 2. Pustulárne akné;
 3. Akné je ružové;
 4. Ťažké formy cystického akné;
 5. seborrhea;
 6. Orálna dermatitída;
 7. Folikulárna keratóza;
 8. Keratoderma.

Roaccutane je vysoko účinný liek na liečbu akné rôzneho pôvodu. Avšak lekári ju predpisujú s veľkou starostlivosťou: liek nie je určený pre všetkých pacientov s akné.

Ako funguje liek?

Izotretinoín je hlavnou aktívnou látkou lieku. Je schopný znížiť stratum corneum na koži, takže účinné látky voľne prenikajú hlboko do buniek epidermis. Roaccutane má protizápalové a proti seboroické účinky.

Vzhľadom na to sa zmenšuje veľkosť mazových žliaz a prestáva sa produkovať prebytočný tuk. To zase vedie k zníženiu množenia baktérií a spomaľuje tvorbu keratinizácie na tvári. V dôsledku toho sú mazové žľazy voľné, čisté a nové akné a akné (vrátane rosacea) jednoducho nemôžu tvoriť.

Vďaka všetkým týmto vlastnostiam lieku je množstvo akné na pokožke výrazne znížené a nové akné sa nezobrazuje. Liečivo je predpísané pre akné v ťažkej forme, akné, na liečbu akné na tvári a tele, keď iné formy liečby a lieky nemali potrebný účinok.

Návod na použitie

Podľa návodu na použitie by sa pilulky Roaccutane z akné mali užívať s jedlom. Dávka lieku, ktorú doktor vyberie individuálne, zvyčajne je 1-2 kapsuly denne. Odporúča sa začať liečbu s minimálnymi dávkami, ktoré sa vypočítavajú v pomere 0,5 mg na 1 kg telesnej hmotnosti. U väčšiny pacientov sa dávka pohybuje od 0,5 do 1,0 mg / kg telesnej hmotnosti za deň.

Množstvo lieku získaného ako výsledok výpočtov sa musí odobrať do 24 hodín. V závislosti od závažnosti lézií môže byť maximálna denná dávka zvýšená. Vo väčšine prípadov sa môže dosiahnuť stabilný výsledok po 4 až 6 mesiacoch liečby, dlhšie užívanie lieku je nežiaduce.

Povinné podmienky používania Roaccutanu:

 1. Vykonajte vyšetrenie a vykonajte všetky vyšetrenia predpísané lekárom;
 2. Po vymenovaní tejto drogy sa musíte dozvedieť viac o špeciálnych preventívnych opatreniach lekára ao spôsobe použitia;
 3. Periodicita používania a dávkovanie sa musia dodržiavať presne podľa pokynov lekára;
 4. Opatrne prečítajte súhrn lieku a postupujte podľa pokynov v ňom;
 5. Nezvyšujte alebo znižujte dávkovanie, neprerušujte liečbu sami;
 6. Pri stretnutí s lekárom pravidelne konajte a vykonajte všetky testy predpísané počas liečby.
 7. Pri prvých prejavoch vedľajších účinkov a komplikácií okamžite informujte ošetrujúceho lekára.

Účinnosť liekov je taká, že jediný priebeh liečby postačí na úplné zotavenie, pričom vyrážka úplne zmizne a remisia pretrváva dlhú dobu. Ak dôjde k relapsu, lekár môže predpísať druhú liečbu. Keďže zlepšenie môže pokračovať až 8 týždňov po odstúpení od lieku, opakovaný postup by mal byť stanovený najskôr po uplynutí tohto obdobia.

Ak máte podozrenie na prvý vedľajší účinok a komplikácie, okamžite kontaktujte svojho lekára.

Nájdené prísaha nepriateľské huby hubu! Nechty budú vyčistené za 3 dni! Vezmite si to.

Ako rýchlo normalizovať arteriálny tlak po 40 rokoch? Recept je jednoduchý, zapíšte si.

Unavený z hemoroidov? Tam je cesta von! To môže byť vyliečené doma za pár dní, je to potrebné.

Prítomnosť červov hovorí SMELL z úst! Jedného dňa piť vodu s kvapkou.

Roaccutane: pred a po liečbe

Na snímke je uvedený výsledok liečby Roakkutanom pred a po ňom.

kontraindikácie

Nepoužívajte liek v takýchto prípadoch:

 • ťažká hyperlipidémia;
 • hypervitaminóza A;
 • hepatálna insuficiencia;
 • vek do 12 rokov;
 • obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • súbežné použitie tetracyklínov;
 • zvýšená citlivosť na komponenty Roaccutane.

Neodporúča sa používať liek na takéto ochorenia:

 • porušovanie metabolizmu lipidov;
 • obezita;
 • diabetes mellitus;
 • história depresie;
 • alkoholizmus.

Tehotenstvo je absolútnou kontraindikáciou pre podávanie Roaccutanu. Ak sa tehotenstvo napriek varovaniam vyskytne počas liečebného obdobia alebo do 30 dní po ukončení užívania lieku, existuje veľmi vysoká pravdepodobnosť výskytu závažných vývojových porúch.

Nežiaduce účinky

Výskyt vedľajších účinkov závisí od dávky lieku. Po úprave vedľajšie účinky zmiznú alebo klesajú. V niektorých prípadoch však príznaky môžu pretrvávať dlho.

Počas liečby môžete zaznamenať:

 1. Psychické gule a nervového systému centrálnej, porucha správania, bolesť hlavy, kŕče, zvýšený vnútrolebečný tlak ( "mozgu pseudotumor": rozmazané videnie, bolesť hlavy, nevoľnosť, vracanie, opuch zrakového nervu).
 2. Zmyselné orgány: strata zrakovej ostrosti, slzenie, fotofóbia, podráždenie a začervenanie očí, nedostatok videnia v noci, infekčné ochorenia očí.
 3. Alergia: vyrážka, svrbenie, angioedém, anafylaktický šok, strata vlasov, dermatitída, potenie, pleťové erytém, hirzutizmu.
 4. Tráviaci systém: hnačka, nevoľnosť, zápalové ochorenie čriev (ileitída, kolitída), krvácanie, pankreatitída (najmä pri súčasnom hypertriglyceridémia vyššej ako 800 mg / dl), a prechodné reverzibilné zvýšenie pečeňových transamináz. Sú opísané jednotlivé prípady vývoja hepatitídy a pankreatitídy so smrteľným následkom.
 5. Zmeny v krvi: anémia, zvýšená ESR, trombocytóza alebo trombopénia, pokles leukocytov a hematokrit.
 6. Respiračný systém: v izolovaných situáciách - kŕč priedušiek.
 7. Zo strany imunity: infekcie spôsobené mikroorganizmami.
 8. Môže sa vyskytnúť suchosť z kože a slizníc. Pysky suché, oči, nosná sliznica.
 9. Svalový systém: bolesť svalov a kĺbov, hyperostóza, vývoj artritídy a artrózy, výskyt vápnika a solí v kĺboch.
  Zo strany močového systému: proteinúria, hematúria.

Výskyt ktoréhokoľvek z vyššie uvedených vedľajších účinkov spôsobených liekom Roaccutane je dôvodom na kontakt s vaším lekárom. Niekedy je potrebné znížiť dávku Roaccutanu alebo ho zrušiť.

Tehotenstvo a laktemia

Tehotenstvo je absolútnou kontraindikáciou pre terapiu Roaccutanom. Ak dôjde k tehotenstvu, aj napriek varovaniam, počas liečby alebo do jedného mesiaca po ukončení liečby existuje veľmi vysoké riziko vzniku dieťaťa s vážnymi vývojovými poruchami.

Izotetinoín je liečivo so silným teratogénnym účinkom. Pokiaľ dôjde k otehotneniu v priebehu tohto obdobia, kedy žena berie ústnej izotretinoín (v akejkoľvek dávke, a to aj na krátku dobu), existuje veľké riziko, že dieťa s mentálnym postihnutím.

Priemerná cena lieku ROAKKUTAN v lekárňach (Moskva) je 1 800 rubľov.

Roaccutane

Formy uvoľnenia

Recenzie lekárov o roakkutane

Použiteľné v liečbe závažných a zanedbávaných foriem akné. Má antimikrobiálne a komedologické účinky. Vyjadril pozitívny účinok lieku v prvom týždni použitia.

Neprimerane vysoké náklady na drogu spôsobujú, že droga je nedostupná.

Vedľajšie účinky neboli pozorované u skupín pacientov.

Skutočne účinný prostriedok na liečbu zložitých prípadov. Trvá dlhý mesiac príjem. Dobrý klinický účinok.

Takmer vždy sa vyskytujú nežiaduce liekové reakcie - cheilitída, suchá koža.

Odporúčam vám používať len pod prísnym dohľadom svojho lekára.

Systémový retinoid je vo svojej praxi široko používaný na liečbu akné ťažkých foriem rezistentných voči iným typom terapie.

Z vedľajších účinkov je potrebné poznamenať, že suchosť pokožky, peeling, cheilitis.

Pri predpisovaní tejto drogy je potrebné podrobiť podrobný pokyn pacienta, podpísať informovaný dobrovoľný súhlas.

Droga "Roaccutane" dobre zavedené v liečbe ťažkých foriem rezistentné k iným terapiám akné. V praxi používam široko používaný liek na liečbu akné. Správny výpočet dávky poskytuje vynikajúce výsledky.

Z pozorovaných vedľajších účinkov: suchá koža, cheilitída, fotosenzitizácia.

Pri vymenovaní lieku Roakcutan je potrebné pacientovi podpisovať informovaný dobrovoľný súhlas.

Rôzne dávkovanie, vhodné na výber individuálnej dávky, stabilný účinok s správne zvolenou dávkou, predvídateľné vedľajšie účinky.

Cena drogy je príliš vysoká, ale krása, ako je známe, vyžaduje obetavosť. Niekedy sa vyskytujú výrazné vedľajšie účinky vo forme cheilitídy, konjunktivitídy, zvýšenia transamináz (nie často).

Táto droga vyžaduje prísny prístup k potrebe vymenovania. Nevyhnutné pre liečbu konglobátu akné.

Pôvodná droga, účinná, je pohodlné kontrolovať dávkovanie, v súčasnosti v mojej praxi, žiadne nepredvídateľné vedľajšie účinky nemali. Častým vedľajším účinkom je cheilitída a xeróza kože.

Docela drahý liek, nie každý jeden z dedinčanov, ktorí naozaj potrebujú pomoc (pacienti s ťažkými formami akné, folikulitída podkopáva Hoffman) si môže dovoliť plnú liečebnú kúru s touto drogou.

Zo všetkých systémových retinoidy, sú preferované daného lieku, hoci existujú situácie, kedy je nutné použiť taký liek ako "Erase" (s odkazom na skutočnosť, že je lacnejšie, pretože pacient môže dovoliť ju len pre seba).

Pohodlná forma recepcie. Z minus, možno len cena, ale droga stojí za to.

Výborná príprava na liečbu akné strednej závažnosti a ťažkých foriem.

Spätná väzba pacienta na liečbu roaccutanom

Čo som sa práve nesnažil zbaviť akné na tvári. Vzal som rôzne lieky, krvnú transfúziu v mojom mladíčku, rozmazané pleťové vody a oveľa viac. Nič nepomohlo, a ak to pomohlo, nebolo to veľmi nápadné pre mňa a pre iných. Pľukla som, myslela som si, že prejdú včas, ale to tam nebolo. Spadol už 34 rokov a akné nezmizlo. Išiel som na kliniku s kožou a išiel k rovnakému lekárovi, ktorý vykonal svoje testy v tele a povedal, že by sme metodicky spracovaný. Povedal, že užívanie tohto lieku "Roaccutane" Nebudem písať dávka, ako som už povedal, je to individuálne a pod jeho dohľadom. V tej dobe, skôr niekde v posledných šiestich mesiacoch dokonca musel zabudnúť na ťažkej fyzickej námahe (bar). Mám niečo s pórmi a mazovými žľazmi, nechodím do detailov. Doktor povedal, a ja som to urobil. Aj alkohol v akejkoľvek forme mimochodom počas liečby je nemožný. Výsledkom je toto: koža sa výrazne zlepšila a akné takmer zmizlo. Začal cvičiť as silným zaťažením, nie, nie a vyskočil pupienok. Liečivo s vhodnou aplikáciou pomáha, ale je potrebné počas liečby byť čisté a počúvať lekára.

Tento liek nie je vhodný pre všetkých! Buďte veľmi opatrní, aby začať svoj príjem, a ak nie sú žiadne závažné problémy, lepšie hľadať iné možnosti liečby. Moja dcéra vzal prášky asi mesiac, a teraz jej kože na tvári a na tele je veľmi suchá a voľné, vlasy začali istonchonnye, hrozný vypadnutie stmavnutie farby vlasov, pery sucho neustále praskať a už prešiel 3 (!) Let po nástupe "Roaccutane". Všetko je veľmi individuálne: niekto pomáha a niekto pridáva problémy. Ľudia, buďte opatrní pri tomto lieku!

Dobrý prostriedok v boji proti ťažkej akné. Nevýhody: dlhodobá liečba je potrebná od 6 do 12 mesiacov, kurz sa môže zopakovať. Pros: kompletný liek na túto chorobu.

Začal som brať "Roaccutane" Po rokoch boja s akné rôznych liekov: Zener, Skinoren, rôznymi lekárne "kaša" s antibakteriálnymi zložkami ako gentamicín a klindamycín masť s zinok, kyselina salicylová, fyzioterapia, v konečnom dôsledku aj užívanie antibiotík a antikoncepčných piluliek. Nič nepomohlo! V zúfalej snahe poradiť s dermatológom, ktorý vzal do úvahy odolnosť proti iné typy liečby odporúča ku mne "Roaccutane". To nie je príliš lacný liek, a po prečítaní o niekoľkých vedľajších účinkov, dlhú dobu som sa rozhodol začať užívať. Mal som predpísanú malú dávku 10 mg denne s postupným znižovaním dávky lieku. Suchá pokožka tela, úst, nosa krvácanie - vo všetkých týchto nežiaducich účinkov, s ktorými som sa stretávajú. Ale to všetko sa dá ľahko vyhnúť paralelným menovaním krému s panthenolom. Upozornenie: Tento výrobok nie je určený pre tých, ktorí plánujú tehotenstvo, liek má teratogénne účinky, čo je napísané na obale, a to, čo je nutné upozorniť ošetrujúceho lekára. Teraz 2 mesiace nebral drogy a nepohodlie nežiaducich účinkov stojí za to, má viacnásobné bolestivé vyrážky na tvári sa zmenil jediný, malé, bezbolestné. Som rád, že konečne vysporiadať s týmto problémom, v skutočnosti, zdravú kožu pre mladú dievčinu - veľmi dôležitý aspekt spoločenského života.

Od dospievania trpela na tvári akné. Pri štúdiu na vysokej škole, som išiel do dermatológ, že menovaný krvnú transfúziu, "Baziron AC" a "Differin gél." Akné sa stalo oveľa menej. Na konci roka 2010, v dôsledku vzniknutého napätia, zhoršenie išla - na prvý pohľad nebolo možné sledovať bez sĺz. Akné sa mieša po dobu 2-3 kusov v jeden veľký pupienok, boli na čelo, brada, chrámy, chrbta a ramien. A veľmi bolestivé a fialovo-modrej farby. Bolo to strašné! Apeloval na kožu a pohlavné choroby kliniky, lekár po analýze, inšpekcie a vyšetrovania menovaný "Roaccutane" vzal ma sľúbiť, že ak by som otehotnieť v priebehu liečby - Sľubujem, že budem mať potrat, pretože droga spôsobuje mutácie a deformácie plodu. Vtedy som bol pripravený sľúbiť čokoľvek. Liečiť "Roaccutane" šesť mesiacov, mesačná darcovstvo krvi (v rámci analýzy lekár sledoval hladiny lipidov), a pre seba, ja tvár snímke na každý týždeň alebo dva. Výsledok prišiel po týždni recepcii - pokožka sa stala ľahší s časom a modrými škvrnami na tvári nič viac. Pokožka sa stáva tenké a suché, aj keď akné bola tak hlboká, že niekedy opustil celkom hlboké jazvy a jamy, ktoré som potom čistené na kozmetička žmolkovaniu a výplňové injekcie, ale všetky rovnaké, výsledok stojí za to riskovať a zaobchádzať! Hlavná vec - byť zaobchádzať pod dohľadom špecialistu, po všetkých jeho odporúčaniach! Bolo to už 7 rokov a nedošlo k opätovnému výskytu tejto choroby. Som veľmi rád, že existuje taká nádherná droga!

Na tvári, od veku 16 rokov, bolo veľa akné, ktoré na liečbu krémami bolo zbytočné. Koža bola mastná, aj keď bola umývaná takmer každú hodinu. Predpísané "Skinoren", "Dalatsin", ale nič nepomohlo, kým predpísali "Roaukkutan". Koža už nie je mastná. K správnemu pôsobeniu tabliet bolo potrebné piť veľa vody a zvlhčiť pokožku. Píšte "Roaccutane" niekoľko mesiacov a pokožka sa dokonale čistá. Teraz sa koža stala kombináciou a veľmi zriedkavo existuje individuálne akné. Som veľmi spokojný s touto činnosťou, ale existuje množstvo kontraindikácií. Ale ak sa chcete naozaj zbaviť ťažkej formy akné, potom tieto pilulky sú pre vás.

"Roaccutane" bola predpísaná mojej sestre z ťažkej akné, keď skúšali všetky možné lieky, krémy a ľudové lieky. Dermatológ okamžite varoval, že rok by mal byť vylúčený z možnosti tehotenstva, pretože liek môže viesť k ošklivosti a smrti plodu. Vezmite si to striktne podľa schémy šesť mesiacov a každý mesiac darujte krv do biochémie, sledovať možné vedľajšie účinky na pečeň. Výsledok je samozrejme zrejmý (a na tvári), ale užívajte tento liek iba na zamýšľaný účel a pod dohľadom lekára - žiadna samoliečba, všetko je veľmi vážne!

Vzal si môj synovec, ako s vekom, akné na tvári sa začalo výrazne prejavovať a pre teenagera je to samozrejme stres. Mnoho lekárov a testov prešlo, používali drogy, ale len Roaccutane pomohol. Zápal zmizol a vzhľad nových sa zmenšil.

Dlho som bojoval s ťažkou formou akné na tvári. Je to hrozné, keď ste v rozpakoch hovoriť s niekým, koho chcete, keď ho máte na tvári. Bolo mi povedané, že je to kvôli činnosti mazových žliaz a zníženie veľkosti akné odporúčanej užívať túto drogu. Úprimne povedané, som spokojný s výsledkom. Koža sa stala čistejšou, čierne bodky zmizli.

Problémy s pacientmi

Pokyny na použitie roustanu

Farmakologický účinok

Retinoid pre systémovú liečbu akné.

Izotretinoín je stereoizomér úplne trans-retinovej kyseliny (tretinoin).

Presný mechanizmus účinku Roaccutanu ešte nebol objasnený, ale bolo preukázané, že zlepšenie klinického obrazu závažných foriem akné je spojené s potlačovaním aktivity mazových žliaz a histologicky potvrdeným poklesom ich veľkosti. Okrem toho bol dokázaný protizápalový účinok izotretinoínu na pokožku.

Hyperkeratóza epitelových buniek vlasových folikulov a mazových žliaz vedie k vylučovaniu korneocyty do kanála a žľazy zasunutím posledný keratín a prebytok mazové sekrécie. Nasleduje vytvorenie komedonu a v niektorých prípadoch aj pripojenie zápalového procesu. Roaccutane potláča proliferáciu sebocytov a pôsobí na akné a obnovuje normálny proces bunkovej diferenciácie. Kožný tuk je hlavným substrátom pre rast Propionibacterium acnes, takže zníženie tvorby mazu potláča bakteriálnu kolonizáciu potrubia.

farmakokinetika

Keďže kinetika izotretinoínu a jeho metabolitov je lineárna, jeho plazmatické koncentrácie počas liečby možno predpovedať na základe údajov získaných po jednorazovej dávke. Táto vlastnosť lieku tiež naznačuje, že neovplyvňuje aktivitu pečeňových enzýmov, ktoré sa podieľajú na metabolizme liekov.

Absorpcia izotretinoínu z gastrointestinálneho traktu kolíše. Absolútna biologická dostupnosť izotretinoínu nebola stanovená, pretože neexistujú žiadne formy uvoľňovania liečiva na intravenózne použitie u ľudí. Avšak extrapolácia údajov získaných v experimente na psoch naznačuje pomerne nízku a variabilnú systémovú biologickú dostupnosť. U pacientov s akné sa maximálne plazmatické koncentrácie (Cmax) v rovnovážnom stave po podaní 80 mg nalačno izotretinoínu boli 310 ng / ml (rozmedzie 188 až 473 ng / ml) a boli dosiahnuté po 2 až 4 hodinách. Koncentrácia izotretinoínu v plazme je približne 1,7-krát vyššia ako koncentrácia v krvi v dôsledku slabej penetrácie izotretinoínu do erytrocytov.

Príjem izotretinoínu spolu s jedlom zvyšuje biologickú dostupnosť dvakrát v porovnaní s hladovaním.

Izotretinoín je veľmi (99,9%) viaže na plazmatické proteíny, najmä na albumín, ale celý rad terapeutických koncentráciách obsahom voľného (farmakologicky aktívny) frakcia lieku je menej ako 0,1% z jeho celkového množstva.

Objem distribúcie izotretinoínu u ľudí nebol stanovený, pretože neexistuje žiadna dávková forma na intravenózne podanie.

Rovnovážne koncentrácie izotretinoínu v krvi (C. ss min) u pacientov s ťažkým akné, pričom sa 40 mg lieku podávala dvakrát denne v rozmedzí od 120 do 200 ng / ml.

Koncentrácie 4-oxoizotretinoínu u týchto pacientov boli 2,5-krát vyššie ako koncentrácie izotretinoínu. Údaje o penetrácii izotretinoínu v ľudskom tkanive nestačia. Koncentrácia izotretinoínu v epidermis je dvakrát nižšia ako v sére.

Po požití sú v plazme detekované tri hlavné metabolity: 4-oxoizotretinoín, tretinoin (úplne trans-retinová kyselina) a 4-oxo-retinoín. Hlavným metabolitom je 4-oxoizotretinoín, ktorého plazmatické koncentrácie v rovnovážnom stave sú 2,5-krát vyššie ako koncentrácie počiatočného prípravku. Existujú tiež menej významné metabolity, vrátane aj glukuronidov, avšak štruktúra nie všetkých metabolitov je stanovená.

Metabolity izotretinoínu majú biologickú aktivitu, potvrdené v niekoľkých laboratórnych testoch. Takže klinické účinky lieku u pacientov môžu byť výsledkom farmakologickej aktivity izotretinoínu a jeho metabolitov.

Vzhľadom na to, že in vivo izotretinoín a tretinoin (úplne trans-retinová kyselina) sa reverzibilne konvertujú navzájom, metabolizmus tretinoínu je spojený s metabolizmom izotretinoínu. 20 až 30% dávky izotretinoínu sa metabolizuje izomerizáciou.

Vo farmakokinetike izotretinoínu u ľudí môže dôležitú úlohu zohrávať enterohepatálna cirkulácia.

Štúdie metabolizmu in vitro ukázali, že niekoľko enzýmov CYP sa zúčastňuje na premene izotretinoínu na 4-oxoizotretinoín a tretinoín. Zdá sa, že ani jedna z izoforiem nemá dominantnú úlohu. Roakután a jeho metabolity nemajú významný vplyv na aktivitu enzýmov systému CYP.

Po požití rádioaktívne značeného izotretinoínu v moči a výkaloch sa zistilo približne rovnaké množstvo. Polčas rozpadu konečnej fázy pre nezmenený liek u pacientov s akné je v priemere 19 hodín. Polčas konečnej fázy pre 4-oxoizotretinoín je väčší a je v priemere 29 hodín.

Izotretinoín sa týka prírodných (fyziologických) retinoidov. Endogénne koncentrácie retinoidov sa obnovia približne 2 týždne po ukončení užívania Roaccutanu.

Farmakokinetika v špeciálnych klinických prípadoch

Keďže izotretinoín je kontraindikovaný v prípadoch poškodenia funkcie pečene, údaje o farmakokinetike lieku u tejto skupiny pacientov sú obmedzené.

Renálna insuficiencia nemá vplyv na farmakokinetiku izotretinoínu.

Forma uvoľňovania, zloženie a balenie

kapsule hnedočervená farba, nepriehľadná, oválna, s nápisom na povrchu čiernym atramentom "ROA 10"; obsah kapsúl je homogénna suspenzia zo žltej až tmavo žltej farby.

pomocných látok: Sójový olej - 107,92 mg, žltý včelí vosk - 7,68 mg hydrogenovaného sójového oleja - 7,68 mg, sójový olej je čiastočne hydrogenovaný - 30,72 mg.

Kompozícia škrupín kapsúl: glycerol 85% - 31275 mg, želatína - 75,64 mg Karion 83 (hydrolyzovaný zemiakový škrob, manitol, sorbitol), - 8,065 mg červený oxid železitý farbivo (E172), - 0,185 mg oxid titaničitý (E 171), - 1,185 mg.
štruktúraatrament: šelak, oxid železitý čierny oxid (E172); Je povolené používať hotovú opacode čiernu farbu S-1-27794.

10 ks. - blistre (3) - balenia z lepenky.
10 ks. - blistre (10) - balenia z lepenky.

Dávkovací režim

Vnútri s jedlom raz alebo dvakrát denne.

Terapeutická účinnosť Roaccutanu a jeho vedľajších účinkov závisí od dávky a mení sa u rôznych pacientov. To určuje potrebu individuálneho výberu dávky počas liečby.

Liečba Roaccutane by mala začínať dávkou 0,5 mg / kg telesnej hmotnosti / deň. U väčšiny pacientov sa dávka pohybuje od 0,5 do 1,0 mg / kg telesnej hmotnosti za deň. Pacienti s veľmi závažnými ochoreniami alebo s akné trupu môžu potrebovať vyššie denné dávky - až do 2,0 mg / kg / deň. Je dokázané, že frekvencia remisie a prevenciu relapsu pomocou optimálne dávky priebehu 120 -150 mg / kg (per liečby), takže trvanie liečby u jednotlivých pacientov líšiť v závislosti na dennú dávku. Úplná remisia akné je často dosiahnutá v 16-24 týždňoch liečby. U pacientov, ktorí sú veľmi zle tolerovaní odporúčanou dávkou, liečba môže pokračovať s nižšou dávkou, ale je dlhšia.

U väčšiny pacientov akné úplne zmizne po jedinom priebehu liečby. Pri jasnom relapsu sa druhý cyklus liečby Roaccutane prejavuje rovnakým denným a výmenným kurzom ako prvý. Keďže zlepšenie môže pokračovať až 8 týždňov po odstúpení od lieku, opakovaný postup by mal byť stanovený najskôr po uplynutí tohto obdobia.

Dávkovanie v špeciálnych prípadoch

U pacientov s ťažká renálna insuficiencia liečba by mala začať s nižšou dávkou (napr. 10 mg / deň) a potom sa zvýši na 1 mg / kg / deň alebo maximálne tolerovateľné.

predávkovať

V prípade predávkovania sa môžu objaviť príznaky hypervitaminázy A. V prvých hodinách po predávkovaní môže byť potrebné výplach žalúdka.

Liekové interakcie

Vzhľadom na možné zvýšenie symptómov hypervitaminózy A sa treba vyhnúť súčasnému podávaniu Roaccutanu a vitamínu A.

Vzhľadom na to, že tetracyklíny môžu tiež spôsobiť zvýšenie intrakraniálneho tlaku, je ich použitie v kombinácii s Roaccutane kontraindikované.

Isotretinoín môže zhoršiť účinnosť progesterónových prípravkov, preto nepoužívajte antikoncepčné prostriedky obsahujúce malé dávky progesterónu.

Kombinované použitie s miestnymi keratolytická alebo exfoliatívna prípravky na liečbu akné je kontraindikované vzhľadom na možné zvýšenie lokálneho podráždenia.

Vedľajší účinok

Väčšina vedľajších účinkov Roaccutanu závisí od dávky. Spravidla pri určovaní odporúčaných dávok je pre pacienta prípustný pomer prínosu a rizika pri zohľadnení závažnosti ochorenia. Zvyčajne sú vedľajšie účinky reverzibilné po úprave dávky alebo odobratí lieku, niektoré však môžu pretrvávať po ukončení liečby.

Zo strany centrálneho nervového systému a psychickej sféry: porucha správania, depresia, bolesti hlavy, zvýšený vnútrolebečný tlak ( "mozgu pseudotumor": bolesti hlavy, nevoľnosť, vracanie, rozmazané videnie, opuch zrakového nervu), kŕčovité záchvaty.

Zo zmyslových orgánov: Jednotlivé prípady porušovania zrakovej ostrosti, fotofóbia, poruchy adaptácie na tmu (pokles vo vizuálnom šera), zriedka - porušením farby (bude po vysadení lieku), lentikulárne katarakta, keratitída, blefaritída, konjunktivitída, podráždenie očí, opuch optického nervu (ako prejav intrakraniálna hypertenzia) ; poruchy sluchu pri určitých audio frekvenciách.

Z tráviaceho systému: nauzea, hnačka, zápalové ochorenie čriev (kolitída, ileitis), krvácanie; Pankreatitída (najmä pri súbežnej hypertriglyceridémii nad 800 mg / dl). Zriedkavé prípady pankreatitídy so smrteľným následkom sú opísané. Prechodné a reverzibilné zvýšenie aktivity pečeňových transamináz, izolované prípady hepatitídy. V mnohých z týchto prípadov zmeny neprekročili hranice normy a vrátili sa do základnej línie v liečebnom procese, avšak v niektorých situáciách bolo potrebné znížiť dávku alebo zrušiť Roaccutane.

Na strane hematopoetického systému: anémia, pokles hematokritu, leukopénia, neutropénia, zvýšenie alebo zníženie počtu krvných doštičiek, zrýchlenie ESR.

Z dýchacieho systému: zriedkavo - bronchospazmus (častejšie u pacientov s bronchiálnou astmou v anamnéze).

Z muskuloskeletálneho systému: bolesť svalov s alebo bez zvýšeného CK v sére, bolesť kĺbov, hyperostóza, artritída, kalcifikácia väziva a šliach, iné zmeny kostí, tendonitída.

Dermatologické reakcie: vyrážka, erytém tváre / dermatitída, potenie, pyogénne granulóm, paronychia, onychodystrofie, zvýšená proliferácia granulačného tkaniva, pretrvávajúce rednutie vlasov, reverzibilná strata vlasov, fulminantnej formy akné, hirsutizmu, hyperpigmentácia, fotosenzitivita fotoalergie, ľahkou kožou traumatizovaná. Včasná liečba môže dôjsť k zhoršeniu akné, ktorá pretrváva po dobu niekoľkých týždňov.

Účinky spôsobené hypervitaminózou A: suchá koža, sliznice, vrátane pier (cheilitída), nosovej dutiny (krvácanie), laryngopharynx (chrapot), očné (zápal spojiviek, zákalu rohovky a reverzibilné intolerancia kontaktných šošoviek).

Laboratórne ukazovatele: hypertriglyceridémia, hypercholesterolémia, hyperurikémia, zníženie hladiny lipoproteínov s vysokou hustotou a zriedkavo hyperglykémia. V priebehu užívania Roaccutanu boli hlásené prípady novo diagnostikovaného diabetes mellitus. U niektorých pacientov, najmä tých, ktorí sa zaoberajú intenzívnou fyzickou aktivitou, sú opísané jednotlivé prípady zvýšenej aktivity CK v sére.

Z mnemotechnického systému: lokálne alebo systémové infekcie spôsobené grampozitívnymi patogénmi (Staphylococcus aureus).

Ostatné: lymfadenopatia, hematúria, proteinúria, vaskulitída (Wegenerova granulomatóza, hypersenzitívna vaskulitída), systémové reakcie precitlivenosti, glomerulonefritída.

V postmarketingovom dohľade popisuje Roaccutane prípady vývoja závažných kožných reakcií, ako je multiformný erytém,Stevensov-Johnsonov syndróm, toxická epidermálna nekrolýza (pozri tiež časť "Špeciálne pokyny").

svedectvo

- závažné formy akné (nodulárne-cystické, konglobátové akné alebo akné s rizikom zjazvenia);

- Akné, ktoré nie je možné liečiť inými druhmi liečby.

Kontraindikácie pre použitie

- súbežná liečba tetracyklínami;

- obdobie dojčenia;

- vek detí do 12 rokov;

- Precitlivenosť na liek alebo jeho zložky.

C opatrnosť: anamnéza depresie, diabetes mellitus, obezita, poruchy metabolizmu lipidov, alkoholizmus.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Tehotenstvo je absolútnou kontraindikáciou pre terapiu Roaccutanom. Ak dôjde k tehotenstvu, aj napriek varovaniam, počas liečby alebo do jedného mesiaca po ukončení liečby existuje veľmi vysoké riziko vzniku dieťaťa s vážnymi vývojovými poruchami.

Izotretinoín je liek so silným teratogénnym účinkom. Pokiaľ dôjde k otehotneniu v priebehu tohto obdobia, kedy žena berie ústnej izotretinoín (v akejkoľvek dávke, a to aj na krátku dobu), existuje veľké riziko, že dieťa s mentálnym postihnutím.

Roaccutane je kontraindikovaný ženy v plodnom veku, ak len stav ženy nespĺňa všetky nasledujúce kritériá:

- musí trpieť ťažkou formou akné, ktorá je odolná konvenčným metódam liečby;

- musí pochopiť a dodržiavať pokyny lekára;

- mala by byť lekárom informovaná o nebezpečenstvách tehotenstva počas liečby Roakcutanom, a to do jedného mesiaca od jeho podania a naliehavých konzultáciách v prípade podozrenia na tehotenstvo;

- mala by byť upozornená na možnú neúčinnosť antikoncepčných prostriedkov;

- musí potvrdiť, že chápe podstatu preventívnych opatrení;

- malo by byť zrejmé a je potrebné neustále používať účinnú antikoncepciu po dobu jedného mesiaca pred ošetrením Roaccutane, počas liečby a po dobu jedného mesiaca od jej uzavretia (pozri "Interakcie s inými liekmi" časť). Je žiaduce použiť súčasne 2 rôzne metódy antikoncepcie vrátane bariéry;

- mal by dostať negatívny výsledok platného tehotenského testu do 11 dní pred začiatkom užívania lieku; počas liečby a 5 týždňov po ukončení liečby sa dôrazne odporúča vykonať tehotenský test;

- má začať liečbu Rojkutanom až 2-3 dni po nasledujúcom normálnom menštruačnom cykle;

- mala by pochopiť potrebu povinných lekárskych návštev každý mesiac;

- liečba recidivujúce ochorenie je potrebné vždy používať rovnaké účinné metódy antikoncepcie po dobu jedného mesiaca pred začatím liečby Roaccutane, počas liečby a po dobu jedného mesiaca po jej skončení, rovnako ako prejsť rovnakú skúšku spoľahlivý tehotenstva;

- musí plne pochopiť potrebu preventívnych opatrení a potvrdiť jej porozumenie a túžbu uplatňovať spoľahlivé metódy antikoncepcie, ktoré jej lekár vysvetlil.

Použitie antikoncepčných prostriedkov na tieto pokyny počas liečby izotretinoínom by mala byť podporovaná aj tie ženy, ktoré sa normálne nepoužívajú antikoncepciu kvôli neplodnosti (s výnimkou pacientov, ktorí podstúpili hysterektómiu), amenorey, alebo ktorí uvádzajú, že nie sú sexuálne aktívne.

Lekár musí byť istý, že:

- pacient trpí ťažkým akné (nodulárne-cystické, konglobované akné alebo akné s rizikom zjazvenia); akné, ktoré nie je možné liečiť inými druhmi;

- negatívny výsledok platného tehotenského testu bol získaný pred podaním lieku počas liečby a 5 týždňov po ukončení liečby; dátumy a výsledky tehotenského testu musia byť zdokumentované;

- pacient používa najmenej 1, prednostne 2 účinné metódy antikoncepcie, vrátane metódy bariéry, do jedného mesiaca pred začiatkom liečby Roaccutanom počas liečby a po dobu jedného mesiaca po jeho ukončení;

- pacient je schopný pochopiť a splniť všetky vyššie uvedené požiadavky na ochranu pred tehotenstvom;

- pacient spĺňa všetky vyššie uvedené podmienky.

Tehotenský test

V súlade s bežnou praxou sa počas prvých 3 dní menštruačného cyklu má vykonať tehotenský test s minimálnou citlivosťou 25 mME / ml:

Pred začiatkom liečby

Aby sa vylúčilo možné tehotenstvo pred aplikáciou antikoncepcie, musí byť výsledok a dátum počiatočného tehotenského testu zaznamenaný lekárom. U pacientov s nepravidelnou menštruáciou závisí načasovanie tehotenského testu od sexuálnej aktivity, malo by sa uskutočniť 3 týždne po nechránenom pohlavnom styku. Lekár by mal informovať pacienta o metódach antikoncepcie.

Tehotenský test sa vykonáva v deň, kedy bol Roaccutane vymenovaný, alebo 3 dni pred návštevou pacienta u lekára. Špecialista by mal zaznamenať výsledky testov. Liek môže byť predpísaný iba pacientom, ktorí dostali účinnú antikoncepciu najmenej 1 mesiac pred začiatkom liečby Roaccutanom.

Počas liečby

Pacient musí navštíviť lekára každých 28 dní. Potreba mesačného tehotenského testu sa určí v súlade s miestnou praxou as prihliadnutím na sexuálnu aktivitu pred poruchami menštruačného cyklu. Ak existuje dôkaz, tehotenský test sa vykonáva v deň návštevy alebo tri dni pred návštevou lekára, výsledky testov sa musia zaznamenať.

Po 5 týždňoch po ukončení liečby sa vykoná test na vylúčenie tehotenstva.

Recept na roacután je žena schopná pôrodu, ktorá môže byť vypustená iba počas 30 dní liečby, pokračovanie liečby vyžaduje nový lekársky predpis lekára. Odporúča sa, aby sa v ten istý deň uskutočnil tehotenský test, predpis a príprava.

Dodávka lieku Roaccutane v lekárni by sa mala uskutočniť iba do 7 dní od prijatia predpisu.

Ak chcete pomôcť lekárov, lekárnikov a pacientov, aby sa zabránilo riziku vystavenia Roaccutane na plod, výrobná spoločnosť vytvorila "program ochrany tehotenstva", zameraný na prevenciu drogových teratogenite a podčiarknuť úplne povinné používanie spoľahlivých opatrení antikoncepcie žien v plodnom veku. Program obsahuje nasledujúce materiály:

- Sprievodca lekárom o menovaní Roakkutanu ženám;

- forma informovaného súhlasu pre pacienta;

- forma registrácie lieku pre ženy.

- informačná brožúra pre pacienta;

- Čo potrebujete vedieť o antikoncepcii.

- sprievodca farmaceutmi o uvoľnení lieku Roakkutan.

Úplné informácie o teratogénnom riziku a prísne dodržiavanie opatrení na zabránenie gravidity by mali byť poskytnuté mužom i ženám.

U pacientov mužského pohlavia

Existujúce dôkazy naznačujú, že u žien expozícia liečiva zo spermy a spermy mužov užívajúcich Roaccutane nie je dostatočná na objavenie sa teratogénnych účinkov Roaccutanu.

Muži by mali vylúčiť možnosť užívania drogy inými, najmä ženami.

Ak napriek opatrenia prijaté v priebehu liečby liekom Roaccutane alebo po dobu jedného mesiaca po ukončení tehotenstva napriek tomu došlo, existuje vysoké riziko veľmi ťažkej fetálnej malformácie (najmä zo strany centrálneho nervového systému, srdca a veľkých ciev). Okrem toho sa zvyšuje riziko spontánnych potratov.

Keď nastane otehotnenie, Roaccutane sa preruší. Malo by sa prerokovať vhodnosť jeho uchovávania u lekára špecializovaného na teratológiu.

Dokumentované ťažké vrodené chyby plodu osoba spojená s vymenovaním Roaccutane, vrátane hydrocefalus, mikrocefália, vrodených vád mozočku, anomálie vonkajšieho ucha (microtia, zúženie alebo absencia vonkajšieho zvukovodu), mikroftalmia, kardiovaskulárne anomálie (Fallotova tetralógia, transpozícia veľkých ciev, priečky vady), vady tváre (rázštep podnebia), týmus, prištítnych teliesok patológiu.

Keďže izotretinoín má vysokú lipofilnosť, je veľmi pravdepodobné, že vstúpi do materského mlieka. Vzhľadom na možné vedľajšie účinky sa Roaccutane nemôže podávať dojčiacim matkám.

Žiadosť o porušenie funkcie pečene

Žiadosť o porušenie funkcie obličiek

Použitie u detí

Špeciálne pokyny

Roaccutane by mali predpisovať len lekári, prednostne dermatológovia, ktorí majú skúsenosti so systémovými retinoidmi a ktorí si uvedomujú riziko teratogenity lieku. Pacienti, samici aj mužov, musia poskytnúť kópiu brožúry s informáciami pre pacienta.

Aby ste sa vyhli náhodnému vystaveniu drogy telo iných ľudí, u pacientov, ktorí dostali Roaccutane alebo krátko pred týmto (1 mesiac), nemôžete užívať krv darcu.

Odporúča sa monitorovať funkciu pečene a pečeňové enzýmy pred liečbou, 1 mesiac po jej nástupe a potom každé 3 mesiace alebo podľa indikácií. Vyskytol sa prechodný a reverzibilný nárast hepatálnych transamináz, vo väčšine prípadov v normálnych hodnotách. Ak hladina hepatálnych transamináz prekračuje normu, je potrebné znížiť dávku lieku alebo ho zrušiť.

Úroveň sérových lipidov v sére nalačno by sa mala stanoviť pred liečbou, 1 mesiac po začiatku a potom každé 3 mesiace alebo podľa indikácií. Obvykle sú koncentrácie lipidov normalizované po znížení dávky alebo pri odvykaní lieku, ako aj pri diéte. Je potrebné sledovať klinicky významné zvýšenie hladín triglyceridov, pretože ich zvýšenie nad 800 mg / dl alebo 9 mmol / l môže sprevádzať rozvoj akútnej pankreatitídy, pravdepodobne smrteľnej. Pri pretrvávajúcej hypertriglyceridémii alebo príznakoch pankreatitídy sa má Roaccutane prerušiť.

Vo zriedkavých prípadoch sú pacienti liečení Roaccutanom popísané pre depresiu, psychotické príznaky a veľmi zriedkavé pokusy o samovraždu. Aj keď nebola preukázaná ich príčinná súvislosť s užívaním lieku, je potrebné venovať osobitnú pozornosť u pacientov s depresiou v anamnéze a sledovať všetkých pacientov na výskyt depresie počas liečby drogovej závislosti, odkazuje je k špecialistovi v prípade potreby. Zrušenie lieku Roaccutane však nemusí viesť k zmiznutiu príznakov a môže vyžadovať ďalšie pozorovanie a liečbu špecialistom.

V zriedkavých prípadoch sa na začiatku liečby vyskytne exacerbácia akné, ku ktorej dochádza v priebehu 7-10 dní bez korekcie dávky lieku.

Počas niekoľkých málo rokov po aplikácii liečby Roaccutane dyskeratóza celkový kurz dávku a dĺžku liečby odporúčané vyššie pre liečbu akné, ktorý bol vypracovaný kostných zmien, vrátane predčasného uzavretia rastových epifýzy zón, hyperostózy, kalcifikácie väzov a šliach. Preto pri predpisovaní lieku akémukoľvek pacientovi by ste mali najskôr starostlivo zhodnotiť pomer možných prínosov a rizík.

Pacientom užívajúcim Roaccutane sa odporúča používať hydratačný masť alebo telový krém, balzam na pery na zníženie suchého kože a slizníc na začiatku liečby.

Po uvedení lieku na trh v priebehu užívania drogy Roaccutane popísané prípady závažné kožné reakcie, ako je multiformný erytém, Stevens-Johnsonov syndróm, toxická epidermálna nekrolýza. Tieto javy môžu byť vážne a vedú k invalidite, život ohrozujúcim podmienkam, hospitalizácii alebo smrteľnému výsledku. Pacienti užívajúci Roaccutane musia starostlivo sledovať, aby zistili závažné kožné reakcie av prípade potreby rozhodli, či liečbu prerušiť.

Počas užívania Roaccutane môže byť bolesť svalov a kĺbov, zvýšená hodnota kreatínfosfokinázy v sére, čo môže byť sprevádzané znížením znášanlivosti intenzívne cvičenie.

Upustiť od hlbokej chemickej dermoabrazii a laserové ošetrenie u pacientov užívajúcich Roaccutane, rovnako ako počas 5-6 mesiacov po ukončení liečby z dôvodu možného výkonu jaziev v atypických oblastiach a výskyt hyper- a hypopigmentácia. Počas liečby Roaccutane a po dobu 6 mesiacov po depilácii nemožno vykonať pomocou aplikácií vosku dôvodu rizika odlúčenie epidermis, vývoj zjazvenie a dermatitídy.

Vzhľadom na to, že niektorí pacienti môžu mať zníženú ostrosť zraku, ktorá niekedy pretrváva po ukončení liečby, pacienti by mali byť informovaní o možnosti tohto stavu a odporučiť im opatrnosť pri jazde autom v noci. Je potrebné pozorne sledovať stav zrakovej ostrosti.

Suchosť spojoviek očí, nepriehľadnosť rohovky, zhoršenie nočného videnia a keratitída zvyčajne prechádza po vysadení lieku. So sliznicou suchého oka môžete používať aplikácie zvlhčujúce očné masti alebo umelú prípravu na slzenie. Je potrebné pozorovať pacientov so suchosťou spojovky pre možný rozvoj keratitídy. Pacienti, ktorí majú sťažnosti na videnie, by mali byť odkázaní na oftalmológov a zvážiť, či je vhodné zrušiť Roaccutane. Ak by sa počas liečby neznášali kontaktné šošovky, mali by sa používať okuliare.

Limitujte vystavenie slnečnému žiareniu a UV žiareniu. V prípade potreby používajte opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom najmenej 15 SPF.

Zriedkavé prípady vývoja benígnej intrakraniálnej hypertenzie ("pseudotumárny mozog") vrátane. keď sú kombinované s tetracyklínami. Títo pacienti majú okamžite zrušiť Roaccutan.

Pri liečbe Roaccutane sa môže vyskytnúť zápalové ochorenie čriev. U pacientov s ťažkou hemoragickou hnačkou má byť Roaccutane okamžite vysadený.

Zriedkavé prípady anafylaktických reakcií, ktoré sa vyskytli až po predchádzajúcej vonkajšej aplikácii retinoidov, sú opísané. Závažné alergické reakcie diktujú potrebu prerušiť liečbu a pozorne sledovať pacienta.

Pacienti vo vysokorizikovej skupine (s cukrovkou, obezitou, chronickým alkoholizmom alebo poruchami metabolizmu tukov) môžu potrebovať častejšie laboratórne monitorovanie hladín glukózy a lipidov pri užívaní Rojkutanu.

Za prítomnosti cukrovky alebo podozrenia z nej sa odporúča častejšia definícia glykémie.