Hlavná

Ovčie kiahne

Krtek bol suchý a čierny

Suché materské znamienko nie je tak bezpečné, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad.

Je to celkom alarmujúci príznak, ktorý vyžaduje odborné poradenstvo.

Je nepravdepodobné, že na svete nájde človeka, ktorého koža nemá materské znamienka, v medicíne s názvom nevi.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Najčastejšie ide o úplne bezpečné miesta, ktoré sa objavujú u dospelých a dieťaťa a nepredstavujú hrozbu pre život a zdravie.

Avšak niekedy môžu byť materské znamenia degenerované do malígnych formácií.

Všeobecne sa predpokladá, že len visiaci, rýchlo rastúci čierny krtek je dôkazom nebezpečenstva. To však nie je úplne pravda.

Existuje niekoľko znakov degenerácie nevusov:

 1. Sušenie hornej vrstvy krtka. V tomto prípade koža nóvy začína koža a svrbenie.
 2. Zosvetlenie materského znamienka, ktoré spolu s inými faktormi môžu naznačovať nepríjemné následky.

Ak je materské znamienko čierne a stmavnutie nie je sprevádzané suchosťou a škálovaním, aký druh materského znamienka sa považuje za benígny a nepotrebuje liečbu.

Foto: Suchý začiernený krtek s príznakmi znovuzrodenia

Aké nebezpečenstvo predstavuje?

Takže, ak suché materské znamenie na tele, začal odlupovať, tam bol svrbenie, to všetko môže hovoriť o jeho degeneráciu do malígneho nádoru.

A v tomto prípade nezáleží na tom, akú veľkosť je materská značka, na nohe je alebo úplne rovná, aj najmenšie suché miesto môže byť veľmi nebezpečné.

Prečo sa na telo objavujú materské znamienka a bradavice? Zistite si tu.

Dôvody pre peeling

Pre deskvamáciu a degeneráciu krtku je niekoľko faktorov, z ktorých najbežnejšie sú:

 1. Jedným z hlavných a nebezpečných faktorov sú škodlivé účinky ultrafialového žiarenia. Aby ste znížili riziko degenerácie, musíte sa na prvom mieste zdržať návštevy solária. Okrem toho sa neodporúča chodiť na slnku v lete od 11 do 15 hodín a ešte viac nie opaľovať v tomto okamihu. V tomto prípade nezáleží na tom, kde je materské znamienko na telo alebo na hlavu, slnečné lúče sú nemilosrdní k akejkoľvek oblasti kože. -Li pobyt na slnku je nevyhnutné, potom na koži a priamo moľami nevyhnutne nutné použiť krém s najvyššou úrovňou SPF. Veľký krtek na tele, aj keď je svetlo, alebo dokonca biela, je žiaduce schovať pod oblečenie.
 2. Zranenie materského znamienka. V prípade, že molárna je konvexný a jeho nepríjemné alebo trvalo poškodiť guma z oblečenia, goliere, náramok, reťaz, alebo iné predmety, môže dôjsť k porušeniu hornej vrstvy, peeling, aktívne rast névus a jeho degeneráciu do malígneho nádoru. Najčastejšie ženy majú suché krtky na chrbte, ktoré môžu byť podráždené pružným pásom podprsenky. Navyše, materské znamienko v žiadnom prípade nemôže byť roztrhané a česané.
 3. Syntetické tkaniny. Pri kontakte s takým materiálom môže byť koža moru podráždená, čo vedie k suchému krustovaniu a odlupovaniu. Horná vrstva nervu sa rozpadá. Aby ste tomu zabránili, odporúčame nosiť tielko prírodných tkanín.
 4. Kozmetika na tvári môže tiež spôsobiť podráždenie krtka. Pri individuálnej neznášanlivosti k určitej kozmetickej zložke dochádza k alergickej reakcii, horná vrstva pokožky sa začne odlupovať, dochádza k svrbeniu.
 5. Ožiarenie. Nie je neobvyklé, že sa objavujú nové nevyskysné látky, ako aj ich regenerácia v dôsledku ožiarenia, ktoré pacient dostal počas prechodu počítačovej tomografie, a tiež röntgenových lúčov. Môže to byť buď plochá materská alebo konvexná.

Toto nie je úplný zoznam faktorov, ktoré prispievajú k degenerácii krtkov v melanóme.

Prakticky každý rok lekári volajú stále nové a nové menej bežné príčiny.

Video: "Nebezpečné znamienky! Stojí to za to odstrániť a rozpoznať melanóm v čase? "

Symptómy degenerácie materského znamienka

Aby sa zabránilo vzniku ochorenia, je dôležité vedieť o najčastejších príznakoch degenerácie nevusov:

 • krtek začal aktívne rásť;
 • na dotyk sa nevus stal oveľa ťažším ako predtým;
 • prsia vyšla;
 • farba sa zmenila, môže to byť ako stmavnutie a objasnenie jednotlivých miest materského znamienka;
 • z povrchu moča, chĺpky, ktoré na ňom rastú, nezávisle vypadnú;
 • okraje materského znamienka sa roztrhli, vznikla asymetria.
 • tam boli trhliny, výrastky, peeling, koža spadala kusy;
 • tam bola jasná krv alebo nejaké škvrny;
 • Povrch krtka a oblasť okolo neho začala mokrá;
 • boli to nepríjemné pocity, svrbenie, pichanie a iné.

diagnostika

Foto: diagnostika metódou dermatoskopie

Aby ste predišli nebezpečným a dokonca nezvratným dôsledkom, je potrebné pravidelne preskúmavať materské znamienky sami.

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať suchým veľkým konvexným neviam, bez toho, aby čakala na to, že pôrodná značka vypadne.

Ak sa na mieste materského znamienka vyskytne sčervenanie kože, svrbenie, bolestivé pocity, je potrebné urýchlene navštíviť špecialistu.

Najčastejšie lekár určí ďalšie histologické vyšetrenie materského znamienka, podľa výsledkov ktorého sa rozhodne jeho odstránenie.

Je dôležité identifikovať ochorenie čo najskôr, pretože melanóm je extrémne ťažko liečiteľný a predpovede pre úplné zotavenie sú nepriaznivé.

Ak je ochorenie diagnostikované v počiatočnom štádiu a začne sa včasná liečba, riziko metastáz a relapsov je výrazne znížené a šanca na úplné vyliečenie.

Prečo sa objavujú slová po soláriu? Zistite si tu.

Čo sa stane, ak bude mŕtvica zapálená? Čítajte ďalej.

Niekedy na koži je suchý nový rast ("suchá bolesť"), ktorú mnohí mylne zamieňajú s krtkom. V skutočnosti to môže byť bežná bradavice.

Indikácie na odstránenie suchých krtkov

Indikácie na odstránenie suchých krtkov môžu byť:

 • jej zranenia;
 • trenie névy na látku;
 • nevoľnosť;
 • bodovanie atď.

Rozhodnutie odstrániť alebo zachovať materské znamienko by nikdy nemalo byť prijaté sami.

Musí to robiť špecialista. Aj keď krtka zmizla, môže byť potrebné odstrániť kožu okolo svojej bývalej polohy.

Moderné spôsoby odstraňovania

Ak boli predtým zmienené materské znamienka odstránené výlučne chirurgicky, keď bol nevus vyrezaný skalpelom, potom sú dnes aj iné menej traumatické spôsoby:

 1. Odstránenie lasera. Lekári hovoria, že toto je jedna z najodolnejších a najrýchlejších metód odstraňovania. Krtka je vypálená pomocou laserového lúča, zatiaľ čo okolité oblasti sa nedotýkajú. Obdobie rehabilitácie po aplikácii laseru je 1-2 týždne. Jazvy a zjazvenie najčastejšie nezostávajú.
 2. Odstránenie kvapalného dusíka. Táto metóda je bolestivejšia ako predchádzajúca a je vhodná na odstránenie malých jediných materských znamienok. Dusík sa priamo aplikuje na nevus, v dôsledku čoho nakoniec vysuší a zmizne. Táto metóda odstránenie je zriedka používaný na tvári, najčastejšie sa používa, ako sa zbaviť molí na nohách, paží, trupu, krku.
 3. Elektrokoagulácia. Pomocou špeciálneho zariadenia sa nevus odreže pod koreň. Tento postup vyžaduje zavedenie liekov na bolesť. Šitie sa nevyžaduje, miesto vyrezania sa počas odstraňovania vysuší.

Preventívne opatrenia

Aby sa zabránilo degenerácii materského znamienka do malígneho nádoru, odporúča sa melanóm:

 • Vyhnite sa priamemu vystaveniu slnečnému žiareniu, najmä počas dňa;
 • odmietnuť navštíviť solárium;
 • v žiadnom prípade nemusíte hrebeň ani odtrhnúť krtky;
 • Vyhnite sa treniu a zraneniu krtkov.

Bez ohľadu na vzhľad môže byť znamienka na tele, čierny, blond alebo sivé, visí alebo ploché, nie s nimi zaobchádzať nedbalo, pretože ich stav závisí na svoje zdravie a možno aj život.

Suchý a drsný krtek - čo to znamená?

Moles (sú nevoučenci) sú benígne formácie, ktoré nemôžu spôsobiť, že osoba má problémy v priebehu ich života, a môže spôsobiť vážny stav, zmena na malígny nádor - melanóm. Jedným z príznakov, ktoré sa vyskytujú s krtkom, je drsnosť, zmenšovanie formácie a jej suchosť. Tieto zmeny pravdepodobne nevedú k rakovine a dôvody týchto zmien sú úplne neškodné, ale je žiaduce, aby ich potvrdila dermatológka.

Prečo je moker suchý a kôra

Ak povrch moču sa stal hrubým a suchým, to je možno vysvetliť buď nesprávnym výberom oblečenia a kozmetiky alebo častými pobytmi na slnku alebo začiatok znovuzrodenia benígnych buniek do malígnych. V každom prípade by sa mal konzultovať so špecialistom, pretože len on bude schopný určiť, či príčiny sú neškodné a reverzibilné, alebo či by sa mali prijať neodkladné opatrenia na odstránenie novotvaru.

Foto 1. Krtka sa môže po dlhom pobyte na slnku začnú odlupovať a začať odlupovať. Zdroj: Flickr (Rachel).

Najväčším nebezpečenstvom je situácia, keď suchosť a odlupovanie krtka je príznakom začiatku melanómu - jednej z najagresívnejších foriem rakoviny.

Ako nebezpečné je to?

Prvá akcia človek, ak sa jeho krtek stal drsný a suchý, by malo byť ísť na lekára.

Peeling a suchosť móla môže byť dôsledkom vplyv určitých faktorov:

 • traumatické mechanické poškodenie (zvyčajne v dôsledku pravidelného trenia vzdelávania o oblečení, najmä ak sú vyrobené zo syntetickej textílie alebo ak je nedbalosť pri vykonávaní kozmetických postupov);
 • ultrafialové svetlo (v dôsledku dlhodobej expozície slnku alebo častých návštev solária);
 • používanie kozmetiky (Tento efekt môže poskytnúť tónové krémy, ktoré sa používajú na maskovanie krtkov, ako aj niektoré prírodné oleje používané na masáž a zložky v pleťových prípravkoch na starostlivosť o telo);
 • hormonálne zmeny (na pozadí dlhodobého užívania hormonálnych liekov, ako aj v štádiu puberty, tehotenstva a menopauzy).

Keď sa krt z jedného z uvedených dôvodov stal drsný, situácia sa považuje za reverzibilnú. Nosiť oblečenie vyrobené z prírodných tkanín, tak voľné, aby nedošlo k poraneniu materské znamienka, s výnimkou kozmetiky a chráni pokožku pred ultrafialovým žiarením, rovnako ako obnoviť rovnováhu hormónov, škola prestala rušiť, prestane byť suchý a olúpať.

Nebezpečný pre zdravie je situácia, keď Drsnosť a suchosť nevusu sú spôsobené jeho degenerácia do malígneho nádoru:

 • bolestivosť pri dotyku;
 • exfoliácia horných buniek pokožka;
 • objavenie sa okolo nevusu zdurená koruna;
 • krvácajúce vzdelanie (niekedy s uvoľnením hnisu);
 • zmena farby a textúry;
 • vypadávanie vlasov.

To je dôležité! Tieto príznaky naznačujú nástup závažného patologického procesu, s ktorým by človek mal nevyhnutne vyzerať dermatológ a potom, ak je to potrebné, aj onkológ.

Čo robiť

Hoci dôvody, ktoré krtko sa stala drsná a tvrdá, môže byť celkom neškodné faktorov, ktorých odstránenie by viedlo k vymiznutiu príznakov, meniace vzdelávanie môžu stále ešte viesť k vážnymi následkami, ak sa snažíme zvládnuť sami s nimi.

Kategorický nemôže

 • vyčistenie, poškriabaniu a výberu tvorenie, pretože jeho trauma zvýši pravdepodobnosť degenerácie na rakovinu kože;
 • škvrna materské znamienko jódu a zelene pre napaľovanie, pretože obe tieto látky majú základ alkoholu, a stimuluje expanziu krvných ciev v koži a zvýšený výkon krtkovia bunky, pretože z toho, že bude rýchlo zväčšovať;
 • na vytiahnutie alebo oholenie vlasov na moru, čo tiež spôsobí jeho poškodenie a povedie k znovuzrodeniu.

dôležitý

 • poskytnúť ochranu hrubé a suché vzdelávanie zo slnečného svetla;
 • vyhýbajte sa kontaktu vzdelávania s chemickými a kozmetickými látkami;
 • uložiť névus od všetko možné mechanické poškodenie;
 • keď je poškodená materská značka používajte antiseptickú a baktericídnu náplasť, po ktorom sa čo najskôr poraďte s lekárom.
Foto 2. Ak je materská značka konvexná, je lepšie jej odstrániť alebo aspoň lepiť lepiacou páskou. Zdroj: Flickr (Zeynep Kübra Sağın).

Venujte pozornosť! Muž s mólami, sa náhle stáva suchá, drsná a tvrdá, je nutné navštíviť dermatológa, a to aj v prípade, že pôvodný takáto podmienka nebola spôsobená patologickým a vnútroštátnych dôvodov.

Kedy ísť k lekárovi

Suchosť, drsnosť a vyčerpanosť krtka sú signálom o potrebe navštíviť lekára, bez ohľadu na príčinu, ktorá spôsobila tento stav. Špecialista vykoná prieskum a zistí, či existujú objektívne dôkazy o zrušení takéhoto vzdelania.

Indikácie pre odstránenie materského znamienka

 • správne drsnosť, zvýšená suchosť a peeling névus;
 • rozdielnosťpovrchové znamienka štandardy kvalitného vzdelania - správna forma, jemnosť, plynulosť, absencia tesnení;
 • prítomnosť krvácania alebo hnisu od vybudovania;
 • tesniace krtka a koža okolo neho;
 • bolestivosť keď sa dotknete vzdelávania;
 • zmena farby nóvy, jeho tvar a veľkosť (ak sa zvýši na 6 mm a bude pokračovať v raste).

To je dôležité! V prípade, že sucha a drsnosti névus sprevádzaná aspoň jedným z vyššie uvedených príznakov, odborník bude pravdepodobne vymenovať jeho odstránenie, pretože toto opatrenie pomôže len včas eliminovať pareniska zhubného bujnenia a bráni rozvoju rakoviny kože - melanómu.

Čo je hrozný drsný krtek

V medicíne nie je žiadna taká vec ako drsný krtek - novotvar na tele alebo tvári sa nazýva nevus. Sú prítomní vo väčšine ľudí a nespôsobujú obavy. Niekedy sa nevie môže rozrastať, stane sa hrboľatá, veľa má svrbenie. Takže zvyčajné materské znamienko sa mení na drsné, čo sa nazýva keratóm. Jej vzhľad vystrašuje človeka, ale nie vždy sa musíme obávať. Čo by som mal hľadať, ak pacient našiel keratóm na tele?

Príčiny vzhľadu

Ak sa mole stane nerovnomerným na dotyk, svrbenie a vločky, potom je s najväčšou pravdepodobnosťou ovplyvnená vonkajšími faktormi. Jedným z najagresívnejších je slnečné lúče. Milovníci opaľovania si často všimnú, že materské znamienko ubehlo, pokrčilo. Takáto zmena novotvaru nastáva po mechanickom pôsobení: trenie, náraz, spálenie s chemickou látkou. Ak keratóm na koži neublíži, v ňom nie sú tesnenia, považuje sa to za variant normy. Dlhodobý pobyt pod horiacim slnkom zvyšuje riziko nádorov. Ale môžete sa opaľovať v lete v období, keď je slnko najmenej agresívne (pred 11 a po 15 hodinách).
Keratómy sa môžu objaviť v dôsledku poruchy v tele. Dôvodom je nedostatok vitamínov a mikroelementov, hormonálna nerovnováha, metabolické poruchy. Takéto novotvary sa častejšie objavujú u ľudí po 30 rokoch. Vekové zmeny ovplyvňujú pokožku, stávajú sa suché, nepružné a náchylné na vzhľad kerat. Ďalšou spoločnou príčinou je dedičný faktor.
Mali by ste starostlivo sledovať stravu. Ak osoba si všimol zmeny na koži, mal by pridať do svojho jedálnička potraviny, ktoré obsahujú vitamín A a E. Prvý z nich je k dispozícii v mrkve, jablká, papriky zeleninovej, tvaroh, vajcia. Vitamín E je bohatý na orechy a špenát.

Ak nie je možné sa obávať?

Nie každý nevus, ktorý sa stáva hrubým, je nebezpečný. Ak takýto novotvar nie je väčší ako 0,5 cm v priemere a nespôsobuje bolesť, pravdepodobnosť komplikácií je malá. Nebojte sa, ak sa farba a veľkosť časom nezmení. Ale aj pri takýchto vlastnostiach by bolo zbytočné konzultovať s lekárom. Môžete prísť k lekárovi s výsledkami kontroly. Typicky ide o všeobecný krvný test a test hormónov. To značne uľahčí diagnostiku.
Hlavným nebezpečenstvom je transformácia keratómu. Neškodný uzlík spôsobuje rakovinu. Jedným z nebezpečných znakov je kôra na krtku. Ak je suchá a svrbivá, je to príznak patologického procesu na pokožke. Ďalšie nebezpečné príznaky:

 • nárast priemeru väčší ako 0,5 cm;
 • nerovných okrajov, zubov, uzlíkov na povrchu;
 • zmena formy;
 • bolesť v strede pri stlačení;
 • pod kôrou sú príznaky krvi alebo hnisu.

Stojí za to znepokojenie, ak má materská značka zabudovaný okraj. Je to nádor, ktorý môže byť benígny a malígny. Určite to môže byť iba lekár prostredníctvom laboratórneho výskumu. Po analýze buniek môžete zistiť pravdepodobnú hrozbu. Benígny nárast rastu vyžaduje pozorovanie. Zhubné nádory sú chirurgicky odstránené.
Nepoužívajte samoliečbu. Rast a bradavice sú veľmi podobné. Preto sa mnohí ľudia snažia zlikvidovať svoje domy pomocou ľudových metód. Je veľmi nebezpečné a hrozí komplikáciami po odstránení materského znamienka: infekcia krvi, výskyt malígnych nádorov.

Diagnostické metódy

Keratóm, ktorý začal kŕmiť, zvyšovať a spôsobovať nepohodlie, sa skúma v laboratóriu. Tu sú základné testy, ktoré budete potrebovať:

 1. Histológie. Malý kúsok tkaniva sa skúma pod mikroskopom, aby sa odhalili rakovinové bunky.
 2. Mikroskopie. Štúdium celého poškodeného povrchu pomocou špeciálnych zariadení.
 3. Rádio-izotopové skenovanie. Do postihnutej oblasti sa vstrekuje kontrastné médium a potom sa odoberie séria röntgenových lúčov. Toto je informatívny spôsob získavania informácií o nádoroch.
 4. US. Vyšetrenie nádorov pomocou ultrazvukových vĺn.
 5. Menej často sa používa počítačová tomografia. V tejto metóde sa tiež používajú röntgenové lúče.
 6. Krvný test na melanóm. Posúďte celkový stav tela, pravdepodobnosť onkológie.

Lekár môže predpísať ďalšie testy v závislosti od modelu ochorenia. Je to potrebné, ak existuje podozrenie na metabolickú poruchu v tele. Také patológie môžu prispieť k vzniku nádorov.

Charakteristiky drsného krtka

Pri narodení alebo počas života sa na ľudskom tele môže objaviť iný druh a farebné škvrny. Oni sú tzv. Znamienka alebo materské znamienka. Môžu byť svetlé, ružové, hnedé, červené, modré, fialové, s venóznymi žilami, vlasmi atď. Značka tmavej farby získala lekárske meno - nevus.

Mole môžu byť rôznych farieb a umiestnené na akejkoľvek časti tela

Viac o krtkoch

Miesto určuje ktokoľvek, až po sliznicu, vaše telo je plátno na kreslenie. Z vonkajších dôvodov môžu byť krtci:

 • ploché: prakticky nevystupujú na koži, sú hladké, suché - to je najbežnejší typ škvŕn, ktorý nepredstavuje hrozbu pre ľudské zdravie;
 • konvexný, ako výrastok, tuberkulo: tmavé, hladké alebo hrubé, s vlasmi;
 • podobné výskytu bradavíc: tmavé konvexné rasty - musia byť mimoriadne opatrní, pretože existuje možnosť traumatizácie alebo dokonca úplné odtrhnutie.

V závislosti od ich polohy sú rozdelené do troch typov:

 • epidermálna materská značka - sa narodí v epidermis, takmer nemá pocit, keď sa dotkne, odtiene sú odlišné, svetlé aj tmavé;
 • Intradermálna materská znamienka je konvexný výrastok, tvorí sa hlboko v koži, môže byť hladká, drsná, s vlasmi, najčastejšie tmavou farbou;
 • hraničná materská značka - vždy plochá, hladká, bezsrstá, rôznych tvarov, reaguje na účinky slnečného žiarenia.

Prichádza taký čas, kedy sú bunky pokožky presýtené pigmentom a vytvárajú melanocyty. Vytvára pigment, ktorý je zodpovedný za farbu pleti - melanín. Akumulácia melanocytov vedie k vzniku materského znamienka. Pigmentové značky sa začínajú objavovať vo veku 10 rokov. Väčšinou sa prejavuje v puberte, keď je telo preplnené hormónmi. Spočiatku sa svetelné značky stávajú tmavšími, rastú vo veľkostiach, prehlbujú, menia tvar. Vedci-lekári na základe vykonaných výskumov schválili, že na tvári sa častejšie objavujú materské znamienka. Značky sú iba zo štyroch dôvodov:

 • dedičná predispozícia - niektoré materské znamienka sú pôvodne zakotvené v ľudskej DNA;
 • slnečné svetlo - dlhodobé vystavenie priamemu slnečnému žiareniu vedie k vyrážke na tele v podobe krtkov;
 • zmena v hormonálnom pozadí - stresové situácie, choroby, nervózne skúsenosti vyvolávajú vznik nových a dokonca zmiznutie starých miest;
 • vírus, trauma, röntgenové žiarenie a žiarenie.

Každá osoba má niekoľko znakov, ale keď prekročí druhý desiatok, je potrebné sledovať ich stav a vzhľad nových. Vo všeobecnosti sú všetky miesta získané počas celého života.

Epidermálna materská značka pochádza z epidermy

Je to nebezpečné alebo nie?

Rozmery škvŕn sa pohybujú od niekoľkých milimetrov do desiatok centimetrov. Nebezpečné sú vo väčšine prípadov obrovské krtky. Mala by byť pravidelne kontrolovaná lekárom a nezávisle sledovať vývoj škvrny. Rodné znamienka môže prežiť celý svoj život v súlade so svojím pánom a nerušiť ho vôbec. Napriek tomu sme už uviedli veľa príznakov, ktoré sa môžu zmeniť na malígny nádor na úplne bezpečnej úrovni. Proces zmeny pigmentácie je sprevádzaný peelingom, svrbením, zmenou farby, krtka sa stáva suchá, zväčšuje sa veľkosť.

Hrdzavý nevus naznačuje, že niečo nie je v poriadku, pretože v normálnom, pozitívnom stave je krtko hladké a mäkké, nemá žiadne tesnenia.

Všetky zmeny stavu nevusu, ktoré spôsobujú nepríjemné pocity, by mali byť nevyhnutne vyšetrené pod dohľadom lekára.

Drsnosť nevysužíva podozrenie

Dôvody na zmenu znamienok

Prečo zmeny v krtku? Niektoré dôvody vysvetľujú peeling, svrbivú pigmentáciu.

 1. Mechanický efekt. Často sú materské znamienka na miestach, ktoré sú nedobrovoľne vystavené treniu. Ozdoby, oblečenie, len záhyby tela môžu spôsobiť poškodenie hornej vrstvy a z toho sa začne svrbieť, vyschnúť, odlupovať. S cieľom chrániť nevus je potrebné zabezpečiť, aby oblečenie bolo voľné, nestláčajte miesta krtkom. Syntetické tkaniny sa pre nich dajú dráždiť, dávajú prednosť prírodným tkanivám. Ak dôvodom na zmenu nevusu nie je oblečenie, ale záhyb, záhyb tela, je lepšie ho odstrániť kontaktovaním špecialistu.
 2. Ultrafialové lúče. Pre milovníkov prirodzeného a umelého úpalu je dôležité pred prijatím slnečných kozmetických postupov prijať opatrenia na ochranu miest pigmentácie. Ultrafialové žiarenie je jedným z najzávažnejších dráždivých látok pokožky, môže viesť k suchu a odlupovaniu nóvy. Je dôležité zakryť znamienka, namazať špeciálnymi krémami s UV ochranou.
 3. Kozmetické prípravky. Používanie kozmetiky nie je vždy bezpečné a nie všetky časti kože môžu reagovať rovnakým spôsobom. Ak zistíte, že matovacie činidlá, oleje, rôzne ľudové prostriedky začali negatívne ovplyvňovať škvrny, je potrebné ich prestať používať. Len vylúčenie priameho stimulu zastaví svrbenie a odlupovanie v oblasti nevusu.
 4. Hormonálne zlyhanie. Obdobie, počas ktorého hormóny vylučuje telo, neprechádza bez stopy pre vašu pokožku. Prijatie hormonálnych liekov, tehotenstvo, zmeny adolescentov sa môžu chvíľu zmeniť na jarný vzhľad materského znamienka. Keď sa hormonálne pozadie stabilizuje, potom sa škvrna zastaví odlupovaním, svrbenie, zmena odtieňa. V tomto prípade by sa nemalo robiť nič nadbytočné.

Kozmetika môže vyvolať vzhľad nevi

Zlomenú zmenu

Vyššie uvedené dôvody odlúpnutia materských znamienok možno vylúčiť a nevyvolávať ich zmeny. Stáva sa však, že dokonca aj bez vlastných katalyzátorov sa z normálneho miesta rýchlo vytvoril drsný krtek. To naznačuje, že nevus rastie do melanómu. Pretože váš krtek začal rásť, prešiel proces odlupovania horných šupín, svrbenie, suchosť.

Melanóm je malígny nádor, ktorý sa objavuje na pigmentovaných kožných bunkách. Najnebezpečnejšia vec je to, že telo nereaguje na svoj vzhľad samotné, nevytvára ochranu. Preto melanóm vyvíja s rozhorčenou rýchlosťou.

Ak si všimnete, že krtka rýchlo zmení veľkosť, textúru, okolo seba sa objaví obrys, napučia, vlasy vypadnú z oblasti - čo najskôr ukážte svojmu špecialistovi.

Zmeny v moči, nerovnomernú farbu a veľkosť indikujú malígnu degeneráciu

Ak náhle zmizol krtek

Moles sa môžu nielen objaviť, ale aj zmiznúť, jednoducho sa rozpadajú. Ak si všimnete, že výrastok zomrel a vypadol, nebojte sa. V tomto prípade existuje niekoľko vysvetlení.

 1. Pravdepodobne to nebolo materské znamienko, ale obyčajný papilóm. Je to rovnaká benígna forma na koži človeka, ktorá vyčnieva nad kožu a pripomína bradavku. Vonkajšie veľmi podobné konvexným znamienkam. Vyskytuje sa na pozadí zníženia imunity.
 2. Krtko jednoducho prežil svoju vlastnú, vysušil a spadol. Môže to byť spôsobené hormonálnymi zmenami. Ako už bolo uvedené vyššie, s normalizáciou produkcie hormónov v tele, zmizne to, čo zmizne počas poruchy.

Ak sa vzdelanie stane čiernym a potom zmizne, potom v tomto prípade nestojí za radosť. Zmena farby materského znamienka naznačuje, že začala proces prechodu na malígnu fázu. Alebo, ak predtým došlo k mechanickému traumu, potom sa farba môže zmeniť v dôsledku prekrvenej krvi. Oba faktory je potrebné skontrolovať u lekára. Je dôležité, aby na mieste, kde bola materská značka predtým, neboli žiadne nebezpečné bunky.

Čo robiť, ak zmizla materská značka

Prvým krokom je mať dermatológ. Mole, ktorá je uschnutá, musí byť tiež pripísaná analýze, aby sa zistila, či nesie benígne alebo malígne bunky.

Zhubné formácie môžu zanechať tie isté bunky, ktoré je potrebné odstrániť. Benígne - vyžadujú predchádzanie miestu, kde narástol rastlinný znak. Vyhýbajte sa vystaveniu slnečnému žiareniu, namažte miesto poranenia špeciálnym krémom, ak sa objaví kôra, neodtrhnite ju, odstráňte ju samostatne.

Analýza mólu bude ukazovať prítomnosť alebo neprítomnosť patologických buniek

Aké formácie sa stávajú nebezpečnými

Tu je zoznam materských znamienok, ktoré sa môžu stať nebezpečnými pre zdravie:

 • škvrny, ktoré sa vytvorili po 20 rokoch;
 • ploché výrastky, ktoré sa objavujú na dlaniach, chodidlách, oblastiach, kde nie sú chlpy;
 • šupinatý nevus;
 • materské znamienka s nerovnomernou farbou;
 • rasty, ktoré sú často náchylné na zranenie;
 • vlhký nevus, ktorý pokrýva alebo svrbia;
 • vzdelanie, ktoré bolí.

Samozrejme, pri každom z týchto pocitov musíte absolvovať lekárske vyšetrenie.

Zvyčajne je peeling nevúka spôsobený vonkajšími faktormi. Treba však poznamenať, že svrbenie, okrem odlupovania, môže znamenať, že značka pigmentu rastie do melanómu.

Láska a starostlivý prístup k vášmu telu vás ochráni pred nepríjemnými formáciami.

Prečo sa mole stane suchým: možné príčiny odlupovania

Rodné znamenie na koži je takmer každá osoba. Niektoré sa objavujú pri narodení, iní ľudia získavajú v procese života. Predpokladá sa, že ak sa objavia krtky po 35 rokoch, je to dôvod pre kontakt s dermatológa.

Príčiny vzniku nevi:

 • narušenie hormonálnej rovnováhy v tele;
 • častý a dlhodobý pobyt na slnku;
 • umelé opaľovanie v soláriu;
 • dedičná predispozícia.

Obvyklá materská značka je bezbolestná forma, rovnomernej farby bez tesnení a zárezov. Ak sa nevus zrazu zmení na dotyk, nadobudne inú farbu, vybledne, koža okolo sa stáva suchá, podráždená, je možné degeneráciu formácie do zhubnej formy. A hoci prípady ochorenia sú len 4-5%, je potrebné zvážiť túto možnosť, aby sa liečba začala včas.

Prečo sa nevus začína odlupovať

Bez ohľadu na to, kde je mol, odporúča sa chrániť pred škodlivými prírodnými alebo mechanickými vplyvmi. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa nevus môže stať malígnym subjektom.

Prírodné alebo umelé ožarovanie s ultrafialovým žiarením môže spôsobiť vznik narodenia. Preto je žiaduce opustiť časté návštevy solária.

Počas slnečného počasia je potrebné zakryť nevus pod oblečením. Odporúča sa opaľovať sa až do poludnia, keď intenzita ultrafialového žiarenia nedosiahla maximum. Počas vystavenia slnečnému žiareniu sa odporúča aplikovať ochranný krém na pokožku.

Porušenie integrity materského znamienka je dôsledkom kontaktu s odevom, najmä zo syntetického materiálu. Podprsenka popruh, elastický, opasok a ďalšie detaily spodnej bielizne vytvára nebezpečenstvo trhania, biť, poškriabanie materské znamienko, stáva sa katalyzátorom pre jeho zvrhnutie do zhubných formácie.

Kozmetické chemické výrobky nanesené na pokožku tváre a tela môžu spôsobiť alergickú reakciu, čo spôsobí vyčerpanie a svrbenie povrchu krtkov. Svetlá koža tela môže vyvolať degeneráciu materského znamienka.

Ožarovanie tela v rozsiahlej diagnostike ochorení - výpočtová tomografia, röntgenové a iné podobné štúdie - v zriedkavých prípadoch vedú k tomu, že moč je suchá.

Symptómy, keď by ste mali vidieť naliehavú potrebu vidieť lekára dermatológ alebo onkológ:

 • moč zapálený, viditeľne viditeľný opuch, výtok krvi alebo hnisu;
 • dochádza k neustálemu svrbeniu vzdelávania, pocit nezvyčajných pocitov - brnenie, bolesť, pálenie;
 • V strede nevusu sa vyskytujú kondenzácie, náhrobky alebo poklesy tkaniva.
 • citlivosť pri dotyku oblasti krtka;
 • povrch sa stáva suchý, hrubý, nerovný;
 • výrazný nárast spotu;
 • výrazná asymetria vzdelávania;
 • hrany močiarov sa stávajú nepravidelným tvarom, s fuzzy hranicou;
 • farba nevusu sa mení a stane sa škvrnami s ľahkou a tmavou impregnáciou;
 • veľkosť formácie presahuje 6 mm a stále sa zvyšuje.

Ak sa sucho a olupovanie materského znamienka zhoduje s aspoň jednou položkou, odporúča sa neodkladne konzultovať s dermatológa alebo onkológom.

Nepredpokladajte okamžite, že najhoršie, drsné krtek môže znamenať nedostatok vitamínov a živín, zvyčajne suchú pokožku.

Deti majú menej znamienok ako dospelí. Plochý alebo konvexný neškodný krtek sa odlišuje od rovnomernosti farby, hustoty, malých rozmerov. Odchýlka aspoň jedného parametra slúži ako zámienka na konzultáciu s lekárom.

Diagnostika vzdelávania

Ak počas vizuálnej prehliadky stav starnutia spôsobí obavy, lekár predpíše zrušenie vzdelania, aby sa zabránilo onkologickej chorobe. Analýza prítomnosti rakovinových buniek sa zvyčajne vykonáva z už odstráneného materiálu, ale pred chirurgickým zákrokom sa vykoná biopsia. Výsledok histológie poskytuje 100% presnosť štúdie.

Je žiaduce vykonať prieskum všetkých znamienok na koži, aby sa úplne odstránili nebezpečné dôsledky:

 1. Histológia vykonáva komplexnú analýzu tkanív pomocou silného mikroskopu a určuje, či sú v obsahu nevusu postihnuté bunky postihnuté rakovinou.
 2. Digitálny výskum využívajúci systém z Nemecka "Fotofinder", ktorý vám umožňuje sledovať dynamiku vzdelávania po určitý čas.
 3. Molekulárne vyšetrenie dokáže zistiť jednu malígnu bunku, aj keď zvyšok je zdravý.
 4. Dermatoskopia je inštrumentálna metóda, ktorou sa určuje typ a charakteristika pôrodu a kontroluje sa prítomnosť malígnej degenerácie.
 5. Epiluminiscenčná dermatoskopia sa vykonáva na počítači a umožňuje preskúmať vonkajšie a vnútorné tkanivá materského znamienka bez narušenia jej tela.
 6. Konfokálna mikroskopia pomocou infračerveného žiarenia skúma kožu na bunkovej úrovni.
 7. Skenovanie kože s rádioizotopmi vám umožňuje študovať dynamiku zmien, ktoré sa vyskytujú vo vnútri drsného krtka z obrázkov.

Odstránenie nevusu

Ak sa mol stal drsným, potom jediným spôsobom liečby je odstránenie nevysu. Neodporúča sa, aby sa pokúšalo liečiť vzdelávanie populárnymi metódami. Existuje riziko straty drahocenného času, pretože liečivé byliny dávajú pozitívny výsledok po dlhej expozícii. Nepočúvajte priateľov a neznámych poradcov na fórach, je to o udržaní zdravia a možno samotného života. Len lekár môže predpisovať správnu a včasnú liečbu.

Moderná medicína ponúka niekoľko spôsobov, ako odstrániť nechcené materské znamienko od dospelého človeka, ktoré si pacienti zvolia podľa odporúčaní lekára:

 1. Použitie kvapalného dusíka na zmrazenie nervu. Bezpečné a bezbolestné počas chirurgického zákroku spôsobuje úplné odstránenie malígnych buniek. Tekutina sa aplikuje iba na postihnutú oblasť. Keď krtka vypadne, vytvorí sa pod ním novej kože takmer bez jazvy.
 2. Odstránenie materského znamienka elektrickým prúdom. Horiaci nevus trvá dlhšie ako 30 minút v závislosti od veľkosti objektu. Stopy na pokožke po zákroku nezostávajú.
 3. Najziskovejšou metódou je laserová chirurgia. Táto operácia umožňuje úplné odstránenie postihnutých buniek v čo najkratšom čase, po procedúre nie sú žiadne stopy.
 4. Chirurgická metóda sa používa v prípade veľkého vzdelania, po udalosti zostáva malá jazva. Ak je degenerácia nevusu do malígneho melanómu potvrdená štúdiou, operatívna metóda je jediný spôsob, ako zastaviť šírenie choroby.

Preventívne opatrenia

Aby sa zabránilo výskytu krtkov, je takmer nemožné, ale vplyv faktorov ovplyvňujúcich ich rast a vývoj by sa mal znížiť:

 • by mala chrániť pokožku neviami pred priamym slnečným žiarením: zakryte oblečenie, naneste ochranný krém, nevstupujte do solária, neodpájajte si popoludní;
 • že materské znamienko nie je ovplyvnené účinkami chemických látok;
 • Nejedzte potraviny s posilňovačom chuti a vône, ktorý "prebudí" rakovinové bunky;
 • starostlivo sledovať vzhľad nových znamienok;
 • pokúsiť sa nepoškodiť vzdelanie;
 • pravidelne navštevujú dermatológov, v prípade potreby onkológ, podstupujú prístupnú diagnózu neví.

Čo je prognóza ochorenia

Je potrebné venovať pozornosť vášmu zdravotnému stavu, včas pozorovať zmeny vo vývoji materských znamienok, neodkladať návštevu lekára.

Aj keď je materská značka suchá, nezúfajte. Melanóm a iné malígne ochorenia sa úspešne vyliečia v počiatočnom štádiu. Iba spoločným úsilím - doktorom a pacientom - môže zabrániť a poraziť nebezpečnú chorobu.

Takéto rôzne znamienky

Onkológovia a dermatológovia, materské znamienka, najčastejšie nazývané nevusy. Ľudia bez lekárskej výchovy (alebo niečo, a lekársky) môžu mať čokoľvek, čokoľvek, akúkoľvek novú formáciu kože. Vrátane malígneho nádoru.
Moles nie sú medicínskym, populárnym názvom pre dermálne neoplazmy, ktoré sú vrodené a získané. No, ak je meno populárne, všetci si do nej vložia niečo vlastné. Avšak lekári, pozorujúci pacientov s takýmito formáciami každý deň, majú predstavu o frekvencii výskytu určitých typov nádorov. Ako onkológ som sa pokúsil identifikovať najčastejšie z tých, ktoré sa nazývajú krtkovia, a popísať v samostatnom článku.

Prečo sa znamienka zobrazuje?

Samozrejme, na svete neexistuje žiadna osoba, ktorá nemá na svojom tele materské znamienky. Veľké a malé, tmavé a svetlé, ploché alebo konvexné, sú odlišné. Väčšina krtkov nespôsobuje problém človeku, ale nezabudnite, že nie všetky tieto formácie sú rovnako neškodné. Neexistuje jediné miesto na koži tela, kde sa nemôžu objaviť znamienka. Existujú prípady, kedy sa môžu vyskytnúť aj na slizniciach.

Bez ohľadu na presnú rozmanitosť materského znamienka, jej vzhľad napomáha:

 • časté vystavenie priamemu slnečnému žiareniu alebo dlhú návštevu solária;
 • zápal kože spôsobený infekciou;
 • hormonálne zmeny v tele;
 • trauma a masáž.

Rovná tmavá materská značka je hraničným nevusom.

Hraničný nevus je plochá, plochá materská značka do 1 cm, farba bledohneda až čierna. Stín závisí od množstva melanínu v bunkách, ktoré tvoria krtky. Charakteristickým znakom je nedostatok rastu vlasov. Na tele nemá žiadne obľúbené miesta, môže byť na akejkoľvek časti pokožky. Najčastejšie je krtka vrodená, zriedkavo sa objavuje u ľudí, starší vek. Na jednej strane, s vekom, väčšina z týchto znamienok stane sa viac konvexné, získať, okrem vnútornej, aj vonkajšej časti. Na druhej strane takéto nevi sa radšej stanú dysplastickými a potom degenerujú do malígneho nádoru. Preto ak zmeníte veľkosť, farbu, svrbenie, krvácanie z krtka, musíte okamžite vyhľadať radu od dermatológa alebo onkológa.

Svetlá materská značka na tvári - s najväčšou pravdepodobnosťou intradermálny nevus.

Intradermálny nevus - materské znamienko v priemere od 2 mm do 2 cm. Farbenie od svetlohnedej po čierne. Na tvári sa tieto materské znamienka často vyskytujú v telesnej, belavú farbu. Vyzerá to ako kupola a vystupuje nad povrchom pokožky. Chcú vyrastať z nepríjemných hraničných nevolieb na tvári, stávajú sa čoraz častejšie s vekom. Ide o benígnu tvorbu kože, len zriedkavo sa mení na melanómovú kožu. Príčina degenerácie materských znamienok môže slúžiť ako trvalý pobyt na slnku a kožné traumy. Vyskytuje sa u 90% všetkých ľudí na planéte. Ak tieto materské znamienka nenarušujú ich vzhľad, rast, svrbenie, zmenu sfarbenia, nepodliehajú ich povinnému odstráneniu. Odstráňte tvorbu onkológov, dermatológov alebo chirurgov.

Dysplastický nevus je podivné znamienko.

Dysplastický nevus - akýkoľvek mol, ktorý sa odchyľuje od štandardného vzhľadu podobného tvarovania. Napríklad má rozmazané hrany alebo nepravidelný tvar. Heterogénna farba od svetlohnedej až po červeno-hnedú. Vrátane - priemeru materského znamienka, dosahujúceho 1,4 cm. Na jednej strane môžu byť tieto zmeny znakom melanómu. Na druhej strane tieto znaky nie sú také výrazné. Rozlíšenie dysplastického nevusu od kožného melanómu nie je vždy možné. Preto sú všetky takéto materské znamienka žiaduce odstrániť, dodržiavať, prinajmenšom. Tvorba dysplastických neví sa zvyčajne vyskytuje počas puberty alebo pred nimi. Nevylučujte výskyt životnosti. Materská značka je často spojená s nadmerným vystavením slnku. Časté umiestnenie tejto materskej značky: kmeň, hýždenie, končatiny, pokožka hlavy, tvár, pohlavné orgány. Ale je možné, že sa objaví na iných miestach kože. Počet takýchto materských znamienok sa pohybuje až do 100. V strede nevusu je niekedy tmavšia náplasť. Navyše, takáto materská značka môže nielen pripomínať melanómovú kožu, môže sa nakoniec stať novým, najmä ak existuje predispozícia rodiny.

Veľký krtek vo forme karfiolu je papilomatózny nevus.

Papilomatózny nevus - je považovaný za počet spoločných krtkov. Má nepravidelný tvar, hľuzovitý povrch, ktorý sa zdvihne nad úroveň kože. Farba od tela po hnedú. Zriedka sa stáva, že krtka má čiernu farbu. Nachádza sa väčšinou na tvári, krku, pokožke hlavy, ale môže byť na akejkoľvek časti tela. Postupne narastá krtka, ktorá dosahuje veľkú veľkosť. Byť na hlave, tvári, krku, často zranený, v dôsledku čoho sa zapáli a stane sa bolestivým. Rastú pigmentované vlasy a spôsobuje, že materské znamienko je významnou a hlavnou kozmetickou poruchou. Častou traumou, poškriabaním kože, psychologickým faktorom slúži ako zámienka na odstránenie nádoru. K tomu dochádza pomocou laserového, kvapalného dusíka a rádiovej vlny. Po odstránení materského znamienka sa niekedy vyžaduje histologické vyšetrenie na vylúčenie melanómu.

Hustá tmavá materská značka s odťahom - dermatofibróm.

Dermatofibróm (histiocytóm) je benígny nádor tvorený bunkami spojivového tkaniva. Má okrúhly tvar, zreteľné a rovnomerné hrany, nad úrovňou kože alebo plochou. Pri stláčaní na bokoch dochádza k zataženiu kože v strede. Farba materského znamienka je sivá alebo hnedá, ale môže byť tiež modro-čierna alebo červeno-fialová. Mole tohto druhu, zvyčajne umiestnené na rukách, nohách, spodnej časti chrbta, hornej časti chrbta. Vznikajú v dôsledku zranení, uhryznutí a infekčných ochorení kože. Často sú ľudia, ktorí trpia akné (akné). Majú dedičnú povahu. Veľkosť móla sa pohybuje od 0,3 do 1,5 cm, ale existujú aj oveľa väčšie veľkosti. Môže byť ulcerovaný a krvácať, ak je zranený. Je veľmi zriedkavé degenerovať do kožného sarkómu - malígneho nádoru. Príležitostne prejdú sami. Nepotrebuje chirurgickú liečbu, ak nespôsobuje žiadne nepohodlie.

Červené krívačky - senilné angiómy.

Červené krvinky (senilné angiómy) sú odrodou cievnych nádorov kože. Tie, ktoré sú u dojčiat, sa nazývajú hemangiómy. Väčšina červených krtkov, ktoré sa objavujú počas celého života, sú senilné angiómy. Vznikajú dostatočne skoro, môžu sa objaviť hneď po puberte. Najčastejšie veľkosť dosahuje 0,5-6 mm. Ale tieto krtky môžu byť veľmi početné. Farba od jasnej ružovej až po čerešňu. Má jasný obrys, zaoblený tvar, hladký povrch. Výskyt červených krviniek môže byť spôsobený prítomnosťou vírusu herpes vírusu typu 8 (nie papiloma vírusu!). Tieto vírusy ovplyvňujú bunky lemujúce cievy kože, čo vedie k ich nadmernej reprodukcii. Niekedy sú tieto krtky zranené a krvácajú. Zvyčajne výskyt senilného angiómu nenaznačuje žiadnu patológiu a je benígny. Ale ak začne ostrý a rýchly rast, môže sa hovoriť o znížení imunity, s vysokou pravdepodobnosťou malígnych nádorov v budúcnosti. Miesto lokalizácie je najčastejšie na trupu, ale je tiež možné sa objaviť na hlave, tvári, ramenách a nohách. Počet sa pohybuje od niekoľkých malých červených krtkov až po stovky. Odstránenie červených krviniek je indikované častou traumatizáciou, krvácaním v prípade kožnej defekty kože.

Najčastejšími príznakmi zo spánku sú seboroická keratóza.

Seboroická keratóza (senilné bradavice, keratómy) je nádorový benígny novotvar kože. Toto sú "najobľúbenejšie" materské znamienka starších ľudí, ktoré je s nimi možno posúvať z hlavy až na nohy. Počiatočné prejavy seboroickej keratózy sa môžu vyskytnúť u mužov i žien starších ako 35 rokov. Ak je pokožka počas celého života vystavená intenzívnemu slnečnému žiareniu, môže byť možné skorší vzhľad. Mole tejto odrody sú veľmi rozmanité: pigmentové škvrny, plaky, rastu, vyrážky, bradavice, papilómy, s výraznými okrajmi, s veľkosťou niekoľkých milimetrov až 6,5 cm. Existuje slušný počet odrôd seboroickej keratózy. Niektoré z týchto druhov sú veľmi podobné nevi, aj keď majú úplne inú štruktúru, hustotu. Mnohí onkológovia a dermatológovia, ktorí počas celého života pracovali, si v zásade nevšimli rozdiel medzi nevusom a seboréznou keratózou. Farba krtkov od žltkastého po čierny. Tvar je často okrúhly alebo vajcový, mierne stúpajúci nad povrchom kože. Často sprevádzané svrbením. Mole tohto typu postihujú ľubovoľnú časť tela, okrem dlaní a chodidiel chodidiel. Presné príčiny výskytu nie sú odhalené. Vplyv vírusov (HPV), slnečného žiarenia, zmeny v receptoroch pre rastové faktory spôsobené mutáciami bol stanovený. Najčastejšie sa vyskytujú u ľudí, ktorých rodiny majú prípady ochorenia. Z toho vyplýva, že vzdelanie má aj genetickú predispozíciu.

Hrubé krtky - filiformné bradavice.

Bradavice na tele, v skutočnosti, prichádzajú v niekoľkých odrôd. Väčšina zvažuje bradavice len tie, ktoré sú umiestnené na rukách adolescentov - to sú obyčajné bradavice. Existujú však aj filamentózne, plantárne, okolonogtevye. A v svaloch a análke sú genitálne bradavice. Mole môžu byť nazývané závitovité bradavice, ktoré sa objavujú na kmeň, ramená, predlaktia, boky a nohy. Napriek svojmu názvu nie sú tenké a dlhé, ani sa nevzťahujú na vlákno. Jednoducho majú často niekoľko prstov v tvare vyvýšeniny na povrchu. Moderná kozmetika (dokonca aj mydlo) však prispieva k rýchlemu zmäkčeniu nadržaných mas a odstráneniu (spláchnutiu) výrastkov. Z vláknitého bradavice je len hrubá vyčnievajúca základňa, ktorú možno nazvať krtka. Vznik týchto materských znamienok je uľahčený ľudským papilomavírusom. Odovzdáva sa od inej osoby, je nákazlivá. Veľkosť 1-3 cm v priemere, nerovný povrch, suchý a hrubý na dotyk, často bolestivý. Impulzom pre vznik krtkov je stres, ktorý má syntetické vlákna, má príliš tesnú obuv, hypotermiu, nadmerné potenie. Odporúča sa odstránenie, aby sa zabránilo šíreniu vírusu ľudského papilómu, ktorý prispieva k výskytu rakoviny. Niekedy môžu tieto znamienka zmiznúť na vlastnú päsť mesiacov alebo rokov.

Hnedé papilómy ako krtky.

Pigmentované papilómy sú benígny novotvar kože spôsobený vírusom. Zmena farby na zadnej časti svetla alebo tmavej hnedej farby ich robí veľmi podobnými neviami a seboroickou keratózou. Preto sa tiež často nazývajú "krtkovia". Vyzerajú ako papilla na tenkej stonke. Šírenie do iných oblastí pokožky s časom. Infekcia sa vyskytuje spôsobom kontaktnej domácnosti. Impulzom pre vznik je oslabenie imunity, zlé návyky, tehotenstvo. Liečba mólov je odstránenie papilómov laserom, kryogestrukciou, metódou rádiových vĺn. Čo je lepšie kombinovať s použitím antivírusových a imunostimulačných liekov.

Basaloma ako materské znamienko (pomaly rastúce).

Basalóm je najčastejším typom rakoviny kože. Ďalším názvom je karcinóm bazálnych buniek. Niektoré roky rastie. Neubližujte. Často prezentované v množnom čísle. Tam sú veľmi tmavé, takmer čierne odrody. To všetko dáva dôvod nazývať ich "krtkovia". Rizikovou skupinou sú starší ľudia, ľudia, ktorí dlho nezakrývajú pokožku pred horiacim slnkom. Tiež pracuje s arzénom a ropnými produktmi. Vo vzhľade sa táto materská značka javí ako svetlo sfarbená alebo jasne ružový uzol alebo plak. Môžu mať rôzne tvary. Jeho veľkosť je od 0,5 cm alebo viac. Najčastejšie sa nachádzajú na tvári, existujú jedno i viac. Nachádza sa v bazálnej vrstve kože, rastie pomaly. Nespôsobuje krv a lymfatické cievy, preto nespôsobuje metastázu. Tento materské znamienko je často zmätený s chladom alebo pupienky, rip z kôry pre rýchlejšie hojenie. V prvej fáze to nie je bolestivé. V budúcnosti sa vyvíja erózia, pozdĺž ktorej hrany sú uzliny. Časom sa tieto uzliny rozkladajú a objaví sa mokrý, bezbolestný vred. Onkológ sa zaoberá liečbou, predpisuje operáciu, kryokonstrikciu alebo radiačnú terapiu.