Hlavná

Ovčie kiahne

Lishay u ľudí


obsah:

Lishay - infekčná choroba, ktorá postihuje kožu človeka; Počas infekcie dochádza k nosovým formáciám, zápalu a nekróze tkanív. Etiológia odňatia osoby je väčšinou vírusová alebo hubová.

Choroba je nákazlivá (s výnimkou niektorých jej odrôd) a pri absencii liečby je nebezpečná pre ostatných. Na ľudskom tele lišejník postihuje všetky oblasti; Najzriedkavejšie prejavy zbavujú krk, pohlavné orgány, sliznice.

Fotografovanie

Ružové lišajníky po ruke

Červené ploché lišajníky

Druhy a typy lišajníkov u ľudí

Existuje mnoho typov lišajníkov; základné, najčastejšie sa vyskytujú u ľudí:

pásový opar - prenášané vzdušnými kvapôčkami pri kontakte s pacientmi s kiahňou. Môže existovať v niekoľkých formách, ktoré sa líšia v klinických prejavoch (ganglio, necrotický, zvlhčujúci, očný, meningoencefalický, diseminovaný).

Viacfarebné (štipľavé) - hubové ochorenie, ktoré sa aktívne postupuje v prítomnosti dostatočnej úrovne vlhkosti, napríklad s hojným uvoľnením potu.

ružový - má herpesvírusový charakter, ale nie je prenášaný kontaktom a kvapkami vo vzduchu. Najčastejšie sa vyskytuje u dospievajúcich. Pravdepodobne je príčinou aktivácie vírusu nízka imunita.

strihanie - postihuje kožu a chlpaté oblasti, je spôsobená mikrosporovými hubami a aktívne sa množí na ľudskej pokožke pri najmenšej vlhkosti.

Červený plochý - má autoimunitnú etiológiu, postihuje ľudí v akomkoľvek veku a nie je nákazlivý. Existuje niekoľko typov tohto typu chorôb - atrofické, ekzémové, pigmentované, monolitické, hyperkeratotické, prstencové.

Príčiny líšanovej deprivácie u ľudí

Pôvod lišiekov u ľudí je spôsobený rôznych patogénov, ako aj vnútorné faktory a predispozície organizmu.

pásový opar Lichen je spôsobený vírusom herpes zoster. So znížením imunity, ktorá vedie k infekčným chorobám, zdôrazňuje chronické ochorenia, vírus ľahko preniká do tela pri kontakte s pacientmi s kiahňou. Rovnako za rovnakých podmienok sa môžu ľudia, ktorí kedysi mali ochorenie kiahní, objaviť v prípade opakovanej infekcie.

pityriasis Lichén sa prenáša domácou metódou od infikovanej osoby tak, že kontaktuje pokožku s konkrétnou hubou, ktorá sa násobí, keď sa vlhkosť stúpa. Ďalším dôvodom tohto typu deprivácie je seboroická dermatitída. Prokurujúce faktory sú vysoké teploty a vlhkosť. Často sa vyskytuje intrafamiliálna infekcia hubami.

ružový lišejníky sú považované za imunitné ochorenia, jej pôvodcom je vírus údajne herpes zoskupenia. S hormonálnymi poruchami, zmenami metabolických procesov a niektorými chorobami strácajú bunky imunitného systému ochranné funkcie. Výsledok - prudké zníženie imunity, aktivácia vírusu a rozvoj vypadávania vlasov.

príčiny pásový opar zbavenie - prenosu od chorého, infekcie zvieraťa. Je tiež možné infikovať, keď kultivujeme pôdu bez rukavíc.

Červený plochý lišejník je autoimunitná choroba. Príčiny - dedičná predispozícia, provokujúce faktory - stresy, ťažké infekčné choroby, niektoré ochorenia vnútorných orgánov, alergické reakcie tela.

Symptómy a príznaky deprivácie

Bežný príznak, charakteristický pre akúkoľvek líniu - silná, neznesiteľná svrbenie. V zriedkavých prípadoch je očividná symptomatológia ochorenia neprítomná alebo vyhladená a vykazuje iba sotva viditeľné znaky kože.

príznaky zoster zbavuje sa: horúčky, intoxikácie, bolesti v mieste budúceho lokalizácie zbavujúceho sa (s akútnym nástupom ochorenia); malá vyrážka, často okolo formy; zvýšená bolesť pri palpácii; opuch kože, začervenanie; výskyt vyrážky bublín s kvapalným obsahom na mieste; Po roztrhnutí vezikulov na ich mieste tvoria kôry.

dôkaz pityriasis zbavuje: nástup ochorenia - výskyt ružovej náplasti, ktorá nezvyšuje nad pokožkou, potom - zmena farby škvŕn na žltohnedú. Priemer škvŕn je 3-5 mm. Hranice sú jasné, ale nerovnomerné, ako rastú, škvrny sú zoskupené; olupovanie kože.

Znaky vzhľadu ružový zbavuje: postihnutá oblasť je prevažne trup; nástup ochorenia - výskyt ružovej náplasti veľkosti 1-2 cm, okrúhly alebo oválny; s prechodom času získa stredný bod škvrny žltý nádych, vrásky a šupky; v priebehu ochorenia dochádza k ďalšiemu šíreniu škvŕn pozdĺž tela, a nie k vzájomnému zlúčeniu; Po 6 až 8 týždňoch môže choroba prejsť sama.

príznaky červená zbavuje sa: lokalizácia - žalúdok, chrbát, záhyby rúk a nôh; vzhľad - uzliny červenej alebo modrej farby s lesklým povrchom; stred noduly je plochý dojem; s priebehom ochorenia dochádza k fúzii uzlíkov do plakov so štruktúrou oka.

strihanie lišejnín sa prejavuje ako: viacnásobné ohniská vypadávania vlasov a zriedenie, odlupovanie a oddeľovanie sivých a bielych šupín od pokožky tela; Na okrajoch plátov je možné vidieť žlté krusty a pľuzgiere; ohniská zápalu - priemer 1-4 cm, väčšinou - zaoblené; lokalizácia - končatiny, krk, kmeň, hlavu; versicolor v tečúcej forme môže výrazne vzrásť nad kožou vo forme purpurovej hnis formácie s kvapôčky majú nepríjemný sladkého zápachu.

Dôsledky zbavenia osoby

Niektoré typy lišajníkov môžu spôsobiť nepríjemné komplikácie u ľudí, najmä pri nesprávnej alebo predčasnej liečbe.
Ružové a červené lišajky môžu prejsť spontánne, pretože ich vzhľad je priamo spojený so stavom ľudského imunitného systému. Zvyčajne výbuchy činnosti sú pozorované na jar a na jeseň. Komplikácie, ktoré sú nebezpečné okolo šindľov, môžu vzniknúť zo strany muskuloskeletálneho systému. Napríklad zanedbané formy lišajníka môžu spôsobiť priečnu myelitídu s čiastočnou paralýzou.

Diagnóza zbavenia osoby

Ružové lišajníky u detí

Na rozlíšenie výskytu lišajníka sa uskutočňuje vizuálne vyšetrenie a zhromaždenie anamnézy choroby, ako aj škrabanie z postihnutej kože. Zozbierané materiály sa skúmajú pod mikroskopom, po čom sa mykél a spóry identifikujú podľa detekovaných filamentov a izoluje sa patogén. Na to sa spóry umiestňujú do živného média a po rýchlom raste špecifikujte typ ochorenia.

Ďalšia metóda diagnostiky - použitie Balzerovho testu, pozostávajúceho z rozmazania škvŕn zbavujúcich jódu a potom ich otrieť alkoholom. Pod vplyvom týchto látok sa formácie na koži uvoľnia a stanú sa rozpoznateľnejšími na diagnostiku. Súčasne s inými oblasťami s rozšírením choroby sú osvetlené drevenou lampou, po ktorej sa lišajník skúma pod mikroskopom priamo na ľudskom tele.

Ak sa pripravujú druhy spojené s imunitným stavu systému, identifikácia alergénu možno odporučiť použitie kožné testy, krvný test podľa počtu imunitných buniek, protilátky proti ovčím kiahňam a herpes vírusu.

Liečba zbavuje osobu

Rôzne typy lišajníkov vyžadujú individuálny prístup k liečbe. Po stanovení presnej diagnózy sa uskutočňuje výber spôsobov liečby ochorenia.

Liečebný program zoster zbavenie sa zahŕňa:

 1. Odstránenie patogénu - vírus herpes zoster. Používajú sa antivirotiká - acyklovir, valacyklovir, farmakiclovir. Vysoká účinnosť má metisazónový priebeh 6-8 dní a môže sa použiť paralelne s antivírusovými látkami.
 2. Zníženie bolesti: 4-5 dní liečby blokátormi ganglií (pyrilén, ganglór).
 3. Po znížení vonkajších displejov na úľavu od bolesti sa používajú analgetiká a nesteroidné protizápalové lieky. Pri silnej bolesti sa odporúča diazepam, gabapentín.
 4. Metódy fyzioterapie.
 5. Miestna liečba: mazanie prejavov, ktoré zbavujú Castellani kvapaliny, roztok brilantnej zeleniny, mangán. Používajú sa tiež masť alpizarín, zovirax, epigen, aplikácie s interferónom.

liečba pityriasis zbavenie znamená:

 • Antifungálna liečba - nizoral, mycosoril, fungoterbine.
 • Prípravky vo forme tabliet - flukonazol, ketokonazol.
 • Časté umývanie tela, dodržiavanie hygieny odevov a bielizne, dezinfekcia vecí susediacich s telom.

terapia ružový Zbavenie znížená na príjem antihistaminiká, vyhnúť sa kontaktu s možnými dráždivé látky (syntetické, vlnené odevy), a hypoalergénne diétu. Okrem toho sa odporúča askorutín a v obdobiach možných exacerbácií - multivitamínové a minerálne komplexy.

Pri liečbe autoimunitných ochorení - červená ploché lišajníky - do tých istých liekov sa pridá sedatíva (valerián, matka) a vo vážnych prípadoch - fenozepam. Ak chcete znížiť svrbenie a podráždenie, môžete pokropiť miesta akumulácie prejavov tým, že zbavíte mastenca alebo detského prášku.

liečba pásový opar zbavenie sa zahŕňa:

 • Izolácia pacienta. Niekedy potrebujete úplné holenie vlasov na hlave.
 • Miestna liečba: mazanie postihnutej pokožky roztokom jódu, síro-salicylovej, sírno-dechtovej masti. Súčasne sa používajú masti bifonazol, ikonazol, cyklopyrox, klotrimazol. V zanedbávaných prípadoch ochorenia - hormonálnych činiteľov miestneho účinku - mykozolón, travokort. Pri pripojení bakteriálnej infekcie - masť triderm.
 • Antifungálne prostriedky - griseofulvín, terbinafín na perorálne podávanie 4-krát denne. Keďže tieto prípravky sú rozpustné v tukoch, premyjú sa rastlinnými olejmi. Postup liečby trvá až 2 mesiace.

Liečba zbavuje ľudové metódy

Tradičná medicína odporúča používať recepty z dostupných produktov a bylinných liekov na liečbu kožných ciest, šindľov a pityriázy. Pre červené a ružové lišajníky môžete použiť rovnaké nástroje na zmiernenie svrbenia a podráždenia.

 • Zmiešajte 1 lyžičku. jódu (5%), rovnakého objemu tinktúry valerijského a rastlinného oleja a trikrát denne namazať postihnuté oblasti. Priebeh liečby nie je kratší ako 10 dní.
 • Juice z cesnaku sa môže rýchlo zbaviť lišajníkov. Čerstvé džúsy na rozmazanie vyrážajú na pokožku niekoľkokrát denne. Ak chcete zbaviť kožného ochorenia, môžete naliať 3 strúčiky cesnaku s 3 šálky jablčného octu, 2 týždne trvajú na tom. Aplikujte ako kompresiu v noci.
 • 30 gramov eukalyptu (listy) variť v pohári vriacej vody, trvať na hodine. Chopte cesnakové kebabky, nalejte do infúzie. Vyčistite bylinku takým krémom niekoľkokrát denne.
 • Vezmite 1 lyžičku. prášok kyseliny boritej, nalejte 100 ml. voda. Pri pomalom zahrievaní kyselinu rozpustite, ochlaďte ju. Predtým, ako sa posuniete do postele, nechajte mazať, položte na bielizeň a choďte do postele. Kryštály opláchnite z tela len ráno.
 • So šindľami sú užitočné kúpele s morskou soľou. Je dôležité, aby voda nebola teplejšia ako 36-37 stupňov. Do kúpeľa môžete pridať niekoľko kvapiek šalvie, čajového stromu, cédrového oleja.
 • Jemne nakrájajte 50 gramov celandínu, nalejte 200 gramov vodky, nechajte variť 24 hodín. Namažte postihnuté miesta 2 krát denne.
 • Užitočné pre zbavenie sa lišajníka bude mazať s aloe šťava alebo make lotion na noc z odvaru s listami tejto rastliny.
 • Zahrejte všetok rastlinný olej prakticky na varenie, navlhčite rúno alebo obväz a prilepte ho na oblasť postihnutú lišajníkmi. Najdôležitejšou vecou je dávať pozor, aby ste sa nespálili.
 • 50 gramov brezových púčikov varí 200 ml. vriacej vode, zohrievajte vo vodnom kúpeli po dobu najmenej 15 minút. Použite ako prostriedok na lisovanie proti liškám.

Preventívne opatrenia zbavujú

Opatrenia na prevenciu infekcie sú zbavené nasledovných:

Identifikácia možných infekcií ciest a minimalizáciu (vyhnúť sa kontaktu s túlavých zvierat, dôkladná kontrola pre chorobu pripravila domáce zvieratá, v prípade infekcie rodinného príslušníka - dodržiavanie pravidiel hygieny, časté umývanie rúk, používanie predmetov osobnej starostlivosti a doplnkov spodnej bielizne).

Dezinfekčné ošetrenie bielizne, žehlenie pri vysokej teplote.

Na ulici môžete použiť špeciálne prostriedky na dezinfekciu rúk, aby sa zabránilo kontaminácii pôdou, rastlinami.

Posilnenie imunity, kalenie, vitamíny, stravu s dostatkom ovocia a zeleniny, vyhnúť sa kontaktu s alergénmi a dráždivé látky.

Pink lichen, šindle, otrebus: príznaky, liečba

lišajník u ľudí - kolektívne označenie skupiny kožných ochorení u detí a dospelých, bez ohľadu na ich príčinu, pre ktoré charakteristickým znakom sú vyrážky šupinatých škvŕn alebo papuly. Dôvody na zbavenie sú rôzne. Často je infekcia hubami, nákazlivá a vysoko nákazlivá. Často sa prenáša od chorých psov a mačiek, menej často od chorých.

Tu berú do úvahy všetky príčiny zbavenia dieťaťa a dospelého človeka, príznaky a liečenie lišejníkov doma s ľudovými prostriedkami, predpismi ľudovej medicíny a lekárskymi prípravkami a liekmi.

Existuje mnoho typov lišajníkov: ružový (červený), šindľový (bublinková), obtiažny (viacfarebný), azbest. Na samostatnej stránke si môžete prečítať o kožných ochoreniach - trichophytosis a microsporia.

Lishay u ľudí: fotografie

Pink lichen: príznaky a liečba

Veľmi časté, pravdepodobne vírusové ochorenie, ktoré sa častejšie pozoruje vo veku 20-40 rokov. Rozvíja sa prudko. Na koži sa objavujú symetrické ružovo-žlté alebo svetlo-červené, mierne nad úrovňou kožných škvŕn oválneho alebo okrúhleho tvaru, ktoré sa zvyšujú na priemer 1-2 cm. V strede miesta je jemné zloženie pokožky, jemné ovariálne škálovanie a pozdĺž okraja koruna ružovo-červenej farby, bez váhy.

Zvyčajne postihuje kožu trupu a končatín. Tváre, ruky a nohy nie sú ovplyvnené.

Niekedy 7-10 dni než sa objaví vyrážka "materský plak" - veľká, 3x4 cm zaoblené škvrna ružové, centrálna časť, ktorá sa postupne zožltne a mierne šupinatá.

Počas mimoriadnych vyrážok môže byť slabosť, malátnosť, teplota v subfebrile. Subjekčné pocity chýbajú. Môže sa vyskytnúť svrbenie kože.

Liečbu. Uprostred ochorenia sa neumývajte, zvlášť s mydlom a žinenkou.

Lekári dovnútra Antibiotiká - oletetrin, amoxicilín, znecitlivujúce činidlá - difenhydramín, Suprastinum a glukonát vápenatý alebo chlorid vápenatý.

Externé kortikosteroidné krémy - sinalar, flucinar, lorinden atď.

Pokiaľ ide o ľudové metódy liečby, môžeme odporučiť nasledovné:

 1. K listu priložte čerstvý list z kapusty, rozotrený kyslou smotanou. Keď list vysuší, vymeňte ho za iný.
 2. Odvar z repy zmiešanej s medom. Namažte postihnuté miesta pokožky.
 3. Masť z kvetov z nechtíka. Táto masť môže byť pripravená kúpiť v lekárni a môžete sa sami ochutnať. Aby ste to urobili, vezmite 10 g sušených práškovitých, kaderných kvetov v prášku a 50 g vazelíny. Všetci opatrne premiešajte. Lime to dvakrát denne - ráno a večer.
 4. Mliečna šťava - namazať zaparené miesta.

Herpes simplex, herpes zoster: príznaky a liečba

Synonymum - farebný lichen - malokontagioznoe plesňové ochorenia kože, vyznačujúci sa tým, vzhľad okolo ústia vlasových folikulov žlto-ružové alebo hnedé škvrny, najprv malé, potom väčšie, zlúčenie s navzájom a tvoria lézií s vrúbkovaným okrajom. Povrch škvŕn je šupinatý s jemnými šupinovitými šupinami, ktoré sú lepšie odhalené pri škrabaní.

Primárna lokalizácia - koža na hrudníku, chrbte, ramenách, bruchu, menej často na pokožke hlavy, krku. Dlaň a podrážka nie sú ovplyvnené. Subjekčné pocity zvyčajne chýbajú, ľahké svrbenie je možné.

Liečba: vonkajšie - 3-5% salicylalkohol, 5-10% sírová masť, Wilkinsonova masť, undecín, vnútri - neotigason.

Tradičná medicína vám ponúkne metódy liečby tejto choroby.

 1. Cibuľa džúsu - namažte ohniská raz denne.2. Liečba "papierovým tukom".

Ak chcete získať "papierový tuk", musíte si vziať list obyčajného bieleho papiera, zložiť ho s lievikom, položiť ho na dosku ostrým koncom a zapáliť ho. Keď sa papier zmení na popol a žltá tučná kvapalina zostáva na doske, mala by sa užívať s nožom, kým nie je studená a nanesená na postihnuté miesto pokožky. Opakujte liečbu niekoľkokrát, až kým nezmizne lišejník.

Do dvoch týždňov trvajte na tmavom mieste 20 g kvetov obyčajnej šela v 200 ml liečebného liehu. Výsledná infúzia lubrikuje postihnutú oblasť.

Azbestový diabetes: Ako liečiť

Choroba pokožky a pokožky hlavy, charakterizovaná zvláštnym, obmedzeným peelingom, jej príčiny nie sú známe. Chlpatá časť hlavy a vlasov je pokrytá obrovským množstvom pevne hustých, belavých šedej váhy, ktoré veľmi pripomínajú azbestové vlákna (kamenný ľan). Väčšina váhy na čelných a parietálnych častiach hlavy, menej - na zadnej strane hlavy. Vlasy sú navzájom prilepené váhami, ktoré sa ťažko oddelia od vlasov. Vysušené vlasy, bez prírodného lesku, ale nerozbitné. Vlasy sú pokryté bielym krytom. Choroba môže byť sprevádzaná svrbením. Deti a mladí ľudia sú častejšie chorí.

Liečba sa uskutočňuje 3-5% nej sírovej salitsilovo- tar masť alebo 2% síry-salicylová, masti alebo čiapku s kožou, orálne podávať multivitamínové Aevitum, vitamíny B6, B12.

Z ľudových prostriedkov môžete odporučiť nasledovné recepty:

 1. tuk z bravčového mäsa - 100 g; kostná dreň (hovädzie alebo bravčové) - 50 g; Kyselina salicylová a kyselina benzoová - každé 2 g.

Roztierajte všetky zložky vo vodnom kúpeli, dobre premiešajte. Získajte masť nanášanú na vlasy a vlasovú pokožku, top, aby ste vložili celofánové vrecko alebo gumovú čiapku. Po 2 hodinách umyte vlasy mydlom a vodou. Opakujte postup týždenne.

 1. Pripravte emulziu rovnorodých častí ricínového oleja a tinktúrovej tinktúry. Vŕtajte do pokožky hlavy 2-3 krát týždenne.

Liečba zbavuje ľudové prostriedky doma

cibuľa. Šťavy z čerstvých žiaroviek (napustené niekoľkými vrstvami gázy) namazať postihnutú kožu 2-3 krát denne.

Rasta veľká. Používa sa na mazanie vo forme hotového lopatového oleja. Aplikujte 1-2 krát denne po dobu 10-12 dní v rade.

nechtík. Tinktura kvetov z nechtíka (1: 5) na vodku. Ak dôjde k podráždeniu pokožky, zrieďte ju vodou (čajovú lyžičku alkoholovej infúzie do pohára vody).

Ľubovník bodkovaný perforovaný. Na namazanie postihnutých oblastí pokožky sa používajú infúzie ľubovníka bodkovaného (2 lyžice na šálku vriacej vody, nechajte 1 hodinu). Môžete použiť hibernáciu olej alebo masť z rastlinného prášku (10 g prášku na 40 g vazelíny alebo smaltzu).

Na liečbu kožných ochorení (lichen, herpes, erysipelas) Avicenna odporučil prášok Ruta officinalis, zmiešaná s maslom (1: 5). Namažte dvakrát denne.

Odvar z koreňov a semien šťavnaté. Zmiešajte rozdrvenú zeleninu rastliny s kyslou smotanou alebo smotanou a namažte postihnuté oblasti pokožky (lišaj, svrab, opar, atď.).

Keď vlasy zoster ( "husia koža"), aby do teplého kúpeľa a trela postihnutú oblasť žinku namočenou v mydlovej roztokom sódy alebo dusené otruby, a potom vytrite lúpaný olej.

Pri lišejníkoch sa odporúča piť slivkový kvet zmiešaný s medom.

tráva Stachys nevyhnutne pôsobiť ako vo vnútri (infúzie, odvar), tak aj zvonku so všetkými kožnými ochoreniami.

Kúpele s vývarom listy čierneho ryže sú vhodné pre deti vo väčšine ochorení kože.

Čerstvé guličky (rastov) dubové listy alebo prášok z nich sa používa vo vnútri a vonku s lišajníkom a ekzémom.

Pri deprivácii získanej od psov alebo mačiek je užitočné:

 1. Namočte postihnuté oblasti fialovým atramentom 2 krát denne.
 2. Prášková farbivá (1: 1), zmiešajte s vazelínou alebo smaltz v pomere 1: 5 a rozotrite pokožku 2 krát denne.
 3. V postihnutých oblastiach pokožky odstráňte obyčajnú hrozienku (alebo z nej použite kôrovcov).
 4. Lishay je vyliečená, ak každý deň, 2 krát denne po dobu 10-12 dní, otrepte múku do zasiahnutých oblastí.
 5. Namočte šťavu do mlieka.
 6. Najprv sa rozotrel cesnak a následne si trehal zmes brezového dreva a šťavy z koreňa lopúcha.
 7. Dobrým výsledkom je trenie kože s brusnicovou šťavou.

Jeden z najlepších prostriedkov na zbavenie - jablkový mušt ocot. Líščí lišejníky namažte šesťkrát denne, a to aj v noci 1-2 krát počas týždňa.

Externá aplikácia rašelinový, broskyňový, psík a hibernácie oleje vylieči väčšinu kožných ochorení.

Liečba lišejníkov: lieky a lieky

Vesikul a šindle

miestna Liečba týchto typov pri zbavenie podobne ošetrených herpes (Cycloferon, valacykloviru, acyklovir, Zovirax) mazanie lézií alebo Corvalolum alkoholu, aloe, terpentínu.

Všeobecné informácie Liečba: salicyláty, analgetiká, vitamíny B1, B12, interferón v injekciách.

Liečba je dobre podporovaná fyzioterapiou UHF, elektroforézou s novokaínom a adrenalínom.

Pink lichen

Antibiotiká (erytromycín, levomycetin, rondomycín). So svrbením, antihistaminikami. Vitamíny B, Ascorutin, Autohemoterapia sú tiež predpísané.

Ako liečiť lichen: ľudové recepty - všeobecné ošetrenie

Recepty tradičnej medicíny, ktoré sa používajú pri všetkých druhoch zbavujúcich sa.

 1. Džús tečúci z viniča, "hrozna slza", sa aplikuje denne na lézie. Tento recept sa zachoval od doby Avicenny (1. - 2. storočie nl).
 2. Utrite postihnutú pokožku odvarom pohánky (1 pohár obilnín - 2 šálky vody).
 3. Uložiť koláč kvaseného cesta na lišajníky. Po 2 hodinách umyte teplou vodou. Priebeh liečby je 5 dní.
 4. Liečba včelím bodnutím. Strach v predlaktí.

1. deň - 1 zhryz;
2. deň - 1 zhryz v každej ruke;
3. deň - dva kousky;
4. deň - 3 uhryznutia;
5. deň - 4 uhryznutia;
6. deň - 5 uhryznutí.

Po týždňovej prestávke opakujte kurz.

 1. Vezmite rovnaké množstvo čistého dechtu a masla, dôkladne premiešajte. Urobte v oblasti, ktorá zbavuje obväz s touto masťou na noc.
 2. 150 g čistej dechtovej zmesi s 2 žĺtkami a 100 g čerstvého krému alebo 1 žĺtok a 50 g krému. Vtlačte do postihnutých oblastí dvakrát denne. Tento recept pomáha aj pri pretrvávajúcej deprivácii.
 3. Infúzia a odvar z lopúcha plsti (lopúcha) sa používa vo forme pleťových krémov alebo náplní.
 4. Liečba ľanového semena:

a) 20 g byliny na varenie v 0,5 litroch mlieka. Výsledná kaša sa aplikuje vo forme obkladov;
b) 1,5 lyžičky. bylinkové ľanové semienko trvá 20 minút v 1 šálke vriacej vody. Strain. Vezmite 1 polievkovú lyžičku. l. 3 krát denne po jedle; rovnaká infúzia môže byť použitá externe.

 1. Liečba koreňov liekov na mydlo.

a) 1 lyžička. korene a korene trvať na 1 pohár studenej varenej vody na 4-8 hodín v uzavretej nádobe. Strain. Vezmite 1/4 šálky 4 krát denne.
b) 3 polievkové lyžice. l. koreň a oddenky misky na mydlo, nalejte 250 ml horúcej vody, nechajte niekoľko hodín. Strain. Použite na pleťové vody a obklady.

 1. Namažte zaparené miesta s mliečnikom.
 2. Liečba dymom z lúča živicovej borovice. Luchina sa vznieti, uhasí, posiela dym lišejníku. Opakujte trikrát denne počas 10 dní.

Podobné videá

Lisha u dieťaťa a dospelého: ako a čo liečiť a vyliečiť?

Pink zbaviť: čo robiť, aké liečenie

Video kanál Perov Sergey, kozmetika a dermatovenerológia, tel: (495) 766-09-39.

Liečba červeného lichen planus

Abnormálne lichen: príčiny, symptómy, liečba

Zdroj: NGNegov Oficiálna a tradičná medicína. Najpodrobnejšia encyklopédia. - Moskva: vydavateľstvo Eksmo, 2012.

Šindle v osobe: fotografie, symptómy a liečba

Šindle sú tiež nazývané zoster herpes - vírusová infekcia, ktorá je sprevádzaná silnými bolesťami a kožnými vyrážkami.

Choroba vyvoláva herpes vírus (herpes zoster), pôsobí ako kauzálny činiteľ ovčieho kiahne, ktorý sa v lekárskych kruhoch nazýva "kurací kiahň".

Výskyt šindľov sa vyskytuje spravidla v zime a na jeseň a častejšie u starších ľudí. Táto doba a vek sú spôsobené jednoduchou skutočnosťou - stavom imunity, ktorá je v týchto ročných obdobiach nižšia a v dôsledku veku oslabená u starších ľudí.

dôvody

Čo je to? Takže šindle sú v podstate herpes. Ale to nie je ten, ktorý zvyčajne nazývame chladom. Všetko je tu oveľa vážnejšie. Ide o varicella zoster. Je známy veľa z aktívnej detskej choroby - kiahní.

Osoba, ktorá bola chorá s kiahňou kiahňou, sa stala nosičom vírusu, ktorý bol dlhodobo neaktívny. Zvyčajne je vírus lokalizovaný v nervových tkanivách. Podľa lekárov sa vírus stáva aktívnym, najčastejšie v dôsledku oslabenia imunity, častého stresu a nervového preťaženia.

Na vyvolanie vývoja herpes zoster u dospelých môže:

 • Silný stres, oslabujúca práca;
 • užívanie liekov, ktoré znižujú obranyschopnosť tela;
 • rôzne malígne nádory, lymfogranulomatóza a nehodgkinské lymfómy;
 • účinok radiačnej terapie;
 • transplantácia kostnej drene a orgánov;
 • HIV infekcie vo fáze prechodu na AIDS.

Oslabená imunita je dôvod, prečo sa táto choroba najčastejšie vyskytuje u starších dospelých a tých, ktorí nedávno utrpeli hormonálnu, radiačnú alebo chemoterapiu.

klasifikácia

Vo väčšine prípadov sa šindle vyskytujú v typickej forme, ktorá je klasifikovaná ako gangliová, jej symptómy budú opísané nižšie. Ale v niektorých prípadoch sa ochorenie môže prejaviť aj v iných klinických formách:

 • Ucho. Vyrážka je lokalizovaná na uši, vo vonkajšom zvukovom kanáli.
 • Eye. Vyrážky sa vyberajú ako miesto lokalizácie trigeminálnej nervovej vetvy a vyskytujú sa na koži tváre, sliznice nosa a sliznice očí.
 • Gangrény (nekrotické). Vyvíja sa u ľudí s oslabenou imunitou.
 • Meningoencephalitic. Vyskytuje sa pomerne zriedkavo av ťažkom kurze sa líši.
 • Neúspešný. Je považovaná za najľahšiu formu ochorenia, charakterizovanú absenciou vyrážky s bublinami a syndrómom silnej bolesti.
 • Cystická. Táto forma je sprevádzaná výskytom veľkých blistrov naplnených seróznou tekutinou.
 • Hemoragická. Táto forma je charakterizovaná vzhľadom na bubliny naplnené krvavým obsahom.

Symptómy šindľov u dospelých

Celková doba výskytu herpes zoster u človeka od prvých príznakov až do úplného vymiznutia chrasty na koži, je zvyčajne 20-30 dní. Niekedy môže choroba úplne skončiť v priebehu 10-12 dní.

Pre herpes zoster je veľmi charakteristické, že vyrážky s ním sa objavujú z akejkoľvek strany tela. V prevažnej väčšine prípadov sú všetky vonkajšie prejavy šindľov na tele - v hrudníku, bruchu a panve. Vo viac zriedkavých prípadoch môžu byť lokalizované na rukách, nohách a hlave.

Počiatočné obdobie ochorenia je podobné prejavom ochorenia alebo ARVI. Je charakterizovaná všeobecnou malátnosťou, neuralgickou bolesťou rôznej intenzity, trvá v priemere 2-4 dni:

 1. Bolesti hlavy.
 2. Teplota tela pod krvou, menej často horúčka až do 39 ° C.
 3. Chladenie, slabosť.
 4. Poruchy dyspepsie, gastrointestinálne poruchy.
 5. Bolesť, svrbenie, pálenie, brnenie v periférnych nervoch v oblasti, kde sa objavia vyrážky.
 6. Najčastejšie s akútnym procesom sa stávajú bolestivými a regionálne lymfatické uzliny sa zvyšujú.
 7. V závažných prípadoch môže dôjsť k oneskoreniu močenia a iných porúch určitých systémov a orgánov.

V ďalšej fáze je charakteristický vzhľad opuchnutých ružové škvrny, sú behom 3-4 dní zoskupených erytematózne papúl, ktoré sa rýchlo zmení v bubliny. Asi 6-8 hodín bublinky začnú schnúť alebo namiesto nich objavujú žlto-hnedú kôrku, ktorý potom zmizne samy o sebe, mierne zafarbenie môže zostať na svojom mieste.

Bolestivé pocity, nazývané aj postherpetická neuralgia, môžu trápiť človeka niekoľko týždňov a dokonca mesiacov po zmiznutí iných príznakov, ktoré ju zbavujú.

Atypický prúd

Vyššie opísaná klinika je typická pre typickú formu ochorenia, ale niekedy vyrážky môžu mať iný charakter:

 1. Nevhodná forma - po vytvorení papuly sa vyrážka prudko regresuje a obíde bublina.
 2. Forma bubliny je charakterizovaná vývojom väčších vezikúl, zoskupených; exsudatívne prvky sa môžu zlúčiť, vytvárať bubliny - s nerovnými okrajmi.
 3. Bulózna forma - vezikuly sa spájajú, tvoria veľké bubliny s hemoragickým obsahom.
 4. Gangréna forma herpes zoster je najzávažnejším prejavom ochorenia; na mieste vezikúl sa vyvinú ulceratívne nekrotické zmeny - s výsledkom zjazvenia; zatiaľ čo je pozorovaný závažný všeobecný stav (odráža výraznú imunosupresiu).
 5. Generalized forma - po výskyte lokálnych lézií, nové vačky sú rozdelené po celom povrchu kože a slizníc (napr forma je bežné v imunitnej nedostatočnosti).

Stojí za zmienku, že pred objavením sa vyrážky je diagnóza herpes zoster prakticky nemožná. Vznikajúce bolesti (v závislosti od lokalizácie) môžu pripomínať choroby srdca, pľúc, nervového systému. Po vyvolaní charakteristické vyrážky - s jednostrannými lokalizované exsudatívna prvkov pozdĺž nervov (monomorfních prvkov - bublín rôznych veľkostí), a výrazný neurologické bolesti - diagnózu šindle - žiadne ťažkosti.

Šindle: foto

Ako herpes zoster u dospelého človeka ponúkame podrobnú fotografiu vyrážok na koži.

komplikácie

Pri závažnom klinickom priebehu a nedostatočnej liečbe môžu šindle spôsobiť vážne komplikácie:

 1. Najčastejšou (až 70%) je postherpetická neuralgia. Bolesti pozdĺž nervu sú ponechané niekoľko mesiacov, niektoré trvajú dlhé roky a tým starší pacient je pravdepodobnejšie, že sa táto komplikácia rozvinie.
 2. Paralýza, ktorá sa prejavuje porušením motorických konárov nervov;
 3. Paralýza tvárového nervu a skosenie tváre na jednej strane;
 4. Zápal pľúc, duodena, močového mechúra;
 5. Očné lézie rôznej závažnosti;
 6. Meningoencefalitída je mimoriadne zriedkavá, ale najnebezpečnejšia komplikácia. V období od 2 do 20 dní od nástupu ochorenia existuje silná bolesť hlavy, fotofóbia, vracanie, môžu sa vyskytnúť halucinácie a strata vedomia.

V súvislosti s rizikom vzniku následkov špecialisti naliehajú na pacientov, aby odmietli samošetrenie doma a včas, aby vyhľadali pomoc špecializovaných inštitúcií.

Liečba šindľov u ľudí

Nekomplikované prípady sa liečia doma. Hospitalizácia je indikovaná všetkým ľuďom s podozrením na rozšírený proces s poškodením očí a mozgu.

Vo väčšine prípadov môžu šindle dospelého jedinca odísť samostatne bez liečby. Avšak bez použitia liekov je pravdepodobnosť závažných komplikácií ochorenia vysoká, ako aj neschopnosť tolerovať silnú bolesť v akútnej a chronickej fáze. Metódy terapie sú zamerané na urýchlenie zotavenia, znižovanie bolesti a prevenciu účinkov herpesu.

Schéma liečby herpes zoster u ľudí je založená na použití nasledujúcich liekov:

 1. Antivírusové lieky. Na liečbu herpes zoster sa používajú acyklovir, valaciklovir a famciklovir. Na začiatku liečby do 72 hodín od objavenia sa prvého vyrážky sú schopní znížiť závažnosť bolesti, znížiť dĺžku ochorenia a pravdepodobnosť postherpetickej neuralgie. Famciclovir a valaciklovir majú vhodnejší spôsob podania ako acyklovir, ale sú menej skúmané a niekedy drahšie.
 2. Lieky proti bolesti. Anestézia je jedným z kľúčových momentov pri liečbe herpes zoster. Primeraná anestézia umožňuje normálne dýchať, pohybovať sa a znižovať psychické nepohodlie. Z bežných analgetík používajte: ibuprofén, ketoprofén, dexketoprofén atď.
 3. Antikonvulzíva. Antikonvulzíva sa bežne používajú pri epilepsii, ale majú aj schopnosť znižovať neuropatickú bolesť. Pri použití herpes zoster možno niektoré z nich použiť, napríklad gabapentín a pregabalín.
 4. Antidepresíva. Pozoruje sa pozitívna úloha antidepresív v liečbe postherpetickej neuralgie.
 5. Kortikosteroidy. Znížte zápal a svrbenie. Niektoré štúdie preukázali svoju schopnosť v kombinácii s antivírusovými látkami znížiť symptómy miernych a stredne ťažkých foriem ochorenia. Avšak tieto lieky sa v súčasnosti neodporúčajú na použitie pri tejto chorobe.

Účelom liečebnej terapie je predovšetkým tých, ktorí majú vysoké riziko komplikácií, ako aj v dlhodobom priebehu ochorenia. Liečba je indikovaná pre osoby s imunodeficienciou a pacientov, ktorých vek prekročil 50-ročnú bariéru. Účinnosť antivírusovej liečby u mladých a zdravých ľudí nie je preukázaná.

Pri šindle je dôležité, aby ste nepanikli. Vo väčšine prípadov včas iniciovaná antivírusová liečba poskytuje rýchly výsledok a pomáha predchádzať komplikáciám. Avšak zanedbávať návštevu špecialistu, najmä ak ide o nervy tváre alebo trojklaného nervu, taktiež nestojí za to.

Ktorému lekárovi sa môžete prihlásiť

Ak sú na koži alebo slizniciach bubliny, musíte sa obrátiť na dermatológa. V niektorých prípadoch sa vyžaduje dodatočné vyšetrenie neurológov. Pri dlhšom, intenzívnom, opakujúcom sa priebehu je potrebné konzultovať s odborníkom na imunológiu a infekčné ochorenia.

Ako liečiť depriváciu? Čo je to...

Lishay je bežný názov pre množstvo kožných ochorení, ktorých pôvodcom môžu byť huby a niektoré vírusy. Najviac postihnuté sú deti a ľudia s oslabenou imunitou. Niektoré typy lišajníkov sú nákazlivé a môžu sa prenášať nielen z človeka na človeka, ale aj zo zvierat na ľudí.

Bežné choroby zvanej "pásový opar" sú pigmentové poruchy kože, sprevádzaná odlupovaním kože a svrbenie. Vzhľadom k veľkej vonkajšej podoby zbavenie niektorých kožných ochorení (dermatitídy, lupienky), je ťažké dať presnú diagnózu, takže identifikácia ochorenia konzultovať s lekárom dermatológ, ktorý identifikuje chorobu a predpísať správne zaobchádzanie založené na type okrádanie a individuálnych charakteristík pacienta.

Liečba sa vyberá depriváciou, ale má podobné princípy:

 • Obmedzenie komunikácie pacientov s cieľom znížiť pravdepodobnosť prenosu infekčných lišajníkov;
 • Zlepšenie imunitného systému;
 • Určenie lokálnych liekov zameraných na liečbu vonkajších prejavov ochorenia.

Existuje obrovský počet druhov lišajníkov, avšak v praxi sa rozlišuje niekoľko druhov, ktoré sa najčastejšie vyskytujú:

 • pásový opar;
 • Ružový lichen (lichen Zhibera);
 • pásový opar;
 • Pityriasis lichen;
 • Červené ploché lišajníky.

Pitiriáza alebo ružový lichen

Pitiriáza alebo ružový lichen

Vyskytuje sa súčasne v rôznych častiach tela (boky, chrbát, hrudník, brucho). Zriedka sa objavuje na končatinách, zriedka sa nachádza miesto v jednej zóne. Škvrny majú zvyčajne okrúhly alebo elipsoidný tvar, môžu mať inú farbu ako svetlo ružová až svetlohnedá s okrajmi pozdĺž okrajov. Ich veľkosť sa pohybuje od niekoľkých milimetrov do 1-2 centimetrov. Príčina výskytu nie je úplne pochopená, predpokladá sa, že povahou nástupu je herpes vírus. Rizikové skupiny sú ženy v strednom veku, najčastejšie sa vyskytujú pri vzniku pityriázy. vznik spojené s hypotermiou a prechladnutím počas obdobia exacerbácie - jeseň, jar. Počas tohto obdobia sa mnohí ľudia stretávajú so zhoršením imunity, čo umožňuje vírusu úspešne sa rozvíjať.

Na začiatku ochorenia existuje jedno miesto s šupinatou pokožkou, ktorá sa postupne zvyšuje vo veľkosti, týždeň alebo dva neskôr sa škvrny začínajú objavovať na iných miestach kože. U pacientov je mierne svrbenie kože v mieste vyrážky.

Ako ho liečiť?

Tento typ lišajníka neposkytuje špeciálnu liečbu - zvyčajne po 1 až 2 mesiacoch vyrážky prechádzajú nezávisle. Na zníženie svrbenia sa predpisujú antialergické lieky (Tavegil, Zodak, atď.). Ak je choroba sprevádzaná horúčkou, môžu sa predpísať sulfonamidy a antipyretiká (paracetamol a jeho deriváty). Je zakázané používať topické masti obsahujúce decht a síru, ktoré vyvolávajú vývoj choroby. Odporúča sa tiež znížiť kontakt s vodou, nepoužívať kozmetické krémy pre telo, vzdať sa včas zo syntetických a vlnených šiat, skrátiť čas strávený na slnku (ultrafialové je nebezpečné). Akékoľvek zahrievanie sa skrýva, nárast teploty (pred potením) môže spôsobiť progresiu ochorenia. Je prísne zakázané hrebeňové škvrny.

Červené ploché lišajníky

Choroba, ktorá môže ovplyvniť oba kožné telieska a sliznice, nechty.

Červené ploché lišajníky

Tak uzliny objavia červenú farbu (farba môže byť purpurovo fialová) na kožu, ružové alebo šedé uzlíky na sliznice, výskyt lézií sprevádzaná svrbením. Keď je klinec poškodený, dochádza k jej úplnému zničeniu. Presný pôvodca červeného plochého lichenu nie je známy, predpokladá sa, že má vírusovú povahu.

Súčasne, rizikových faktorov, zjednotenie pacientov:

 1. Najčastejšie sú ženy vo veku od 40 do 60 rokov;
 2. Chronický stres;
 3. Prítomnosť alergií alebo predispozície k nej;
 4. Choroby tráviaceho traktu, pečene a žlčníka;
 5. Diabetes mellitus.

So všetkým Red lichen má niekoľko foriem:

 • Kruhový tvar, keď kožné lézie pripomínajú krúžok v ich usporiadaní;
 • Warty, ak vyrážka má hľuznatý povrch, lišajník je sprevádzaný ťažkým svrbením;
 • erytematózny - keď na škvrne vyčnievajú červené bubliny, lichen je sprevádzaný charakteristickým svrbením;
 • erozívna ulceratívna - keď vyrážka má štádium vredov (na sliznici a pokožke).

Liečba červených plochých lišajníkov je zameraná na:

 • riešenie problému pruritu (vymenovanie antihistaminík - Tavegil, Loratidine atď.);
 • nárast imunitnej obrany a prevencia iných infekcií a vírusov (vymenovanie komplexných vitamínov, imunita - Reaferon, Decaris);
 • identifikácia tráviacich problémov a liečba gastrointestinálneho traktu;
 • sanatórium a fyzioterapia (zamerané na liečbu stresu).

Ak chcete vyriešiť problém svrbenie a vyrážky liečba je lokálna trenie a uplatňovať masti. Trením je alkohol (70% alkoholu + 1% chloralhydrátu), zvyčajne bezprostredne po aplikácii glukokortikoidov masti (napr Advantan), kortikosteroid masť (prednizolón, atď.). Použitie takýchto masti poskytuje účinok iba pri systémovej liečbe. S ďalší rozvoj choroby môžu byť liečené antibiotikami potlačiť vírus (tetracyklín, makrolidu). Látky ústnej sliznice sa ošetrujú opláchnutím sódy s ústnou dutinou. Kryoterapia môže byť použitá na odstránenie jednotlivých skupín. Keď sa pripravujú neurotickú povahu môžu byť priradené a upokojujúce prípravky - kozlík, bróm, vitamín B komplex, C

pásový opar

Na rozdiel od vyššie opísaného druhu má veľmi špecifický pôvodca - herpes vírus.

Umiestnenie kožných lézií je medzikontálny priestor (pozdĺž nervových zakončení). Vírus môže byť ovplyvnený deťmi vo forme ovčieho kiahne. Pre dospelých, ktorí v detstve nepriniesli kiahne, existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa na pôde zhorší imunitná ochrana.

Symptómy herpes zoster sú:

 1. bolesť v rebrách;
 2. výrazné svrbenie;
 3. tvorba vezikúl pozdĺž interkostálnych nervov (ako v prípade kuracích kiahní majú plnenie kvapalinou).

Po niekoľkých dňoch tieto bubliny prasknú tvorbou zväzkov. Počiatočný vzhľad bolesti a svrbenia môže byť lokalizovaný na jednej strane tela. Tvorba bublinovej vyrážky je možná aj v iných častiach tela, kde prechádzajú veľké nervové uzliny.

Samoliečenie s touto formou zbavenia je nebezpečné. Menovanie liekov vykonáva lekár v nasledujúcich oblastiach:

 • antivírusová liečba (napríklad acyklovir) sa aplikuje zvnútra, v závislosti od rozsahu lézie;
 • zníženie bolestivého syndrómu užívaním nesteroidných liečiv s protizápalovým účinkom, ako aj analgetiká (analgetiká).

Liečba sa vykonáva až do vzniku nových vyrážok a tvorby kôr. Keďže choroba je nákazlivá a prenáša sa vzdušnými kvapôčkami, odporúča sa, aby bol pacient hospitalizovaný. Niekedy sa môže použiť fyzioterapia a reflexná terapia. Na ošetrenie šindľov nie sú však typické.

Trichophytosis alebo ringworm

Choroba hubovej prírody, patogén - trichofytóny.

Trichophytosis alebo ringworm

Existujú také typy: antropofilné a zooantofilné. V prvom prípade sa prenášajú medzi ľuďmi, v druhom - od zviera po človeka. Najčastejšie zbavujeme deti, ktoré navštevujú detské a verejné inštitúcie. Huba môže byť prenášaná dlhodobým kontaktom prostredníctvom osobnej hygieny (hrebeň), pokrývky hlavy.

Symptómy ochorenia:

 • Tvorba nerovných ružových škvŕn na pokožke hlavy;
 • Významné riedenie vlasov; tie, ktoré sa nachádzajú na miestach - pretrhnúť, pričom konope v rozmedzí 1-3 mm.
 • Svrbenie na miestach

V budúcnosti sa môžu objaviť škvrny na iných miestach tela, lokalizácia škvŕn je zarovnaná výškou pozdĺž okrajov ako nerovnosť.

Liečba pacienta je určená lekárom, zahŕňa:

 • Izolácia pacienta od iných ľudí;
 • Vnútorné a vonkajšie ošetrenie;
 • Skontrolujte prítomnosť huby.

Pred ošetrením ohoďte alebo ohoďte vlasy, aby ste uľahčili prístup k postihnutým oblastiam. Ďalej sa každý týždeň opakuje účes / holenie. Niekedy sa na odstránenie vegetácie používa 4% epilínová náplasť. Namiesto toho môže byť použitý na odstránenie chĺpkov. Tento postup okamžite neodstráni vlasy - ožarovanie ukáže výsledok za 2-3 týždne. Preto sú vlasy stále rezané alebo oholené krátke.

Najčastejšie sa na liečbu kožného ochorenia používa antifungálny prípravok Griseofulvin. Môže byť použitý externe a interne. Ak nie je možné použiť taký liek, režim liečby sa môže zmeniť a použije sa externá liečba.

Externá liečba je liečba lišajových škvŕn (napríklad ráno sa jód spracováva vo večerných hodinách - sírová alebo sírová salicylová masť, je možná salicylová kyselina). Trvanie liečby závisí od použitej hlavnej drogy. Pri liečbe Griseofulvinu môže byť liečba až 25 dní, zatiaľ čo škrabanie z lišajových škvŕn prináša pozitívny výsledok. Po obdržaní negatívneho výsledku na hubu trvá liečba ešte dva týždne. Bez použitia tohto lieku sa škrabanie vykoná ihneď po ošetrení, o týždeň neskôr opakovaná analýza sa vykonáva po 2-3 mesiacoch. Ak niektorá z týchto analýz odhalí zvyšok huby, liečba sa opakuje.

Peregrine lichen

Pravidelne sa vyskytuje pod názvom viacfarebný lichen, ale je tiež spôsobená hubou.

S touto chorobou sa na koži objavujú škvrny rôznych tvarov, veľkostí a farieb, ktoré sú v kontraste so základnou farbou kože (belavé na vyčinené, ružové na bledom pokožke). Keď ochorenie postupuje, škvrny rastú vo veľkosti, spájajú sa spolu. Choroba môže trvať dlhé obdobie - až niekoľko rokov. V tomto prípade postihnuté oblasti majú mierne odlupovanie a nemajú svrbenie.

Liečba viacfarebných lišajníkov sa uskutočňuje externe s antifungálnymi činidlami, napríklad Exoderyl: činidlo sa aplikuje denne na predtým očistenú pokožku. V prípade veľkých lézií je možné použiť všeobecné prostriedky vrátane vnútorných. Z antimykotik sa spravidla používajú ketokonazol, itrakonazol, sertakonazol. Systémová liečba prináša pozitívny výsledok.

Bežné pri liečbe lišajníkov je, že je potrebná včasná liečba. Ak zistíte príznaky podobné léziám lišajového kože, ihneď kontaktujte dermatológa, aby ste vykonali nevyhnutné testy a začali liečbu čo najskôr.

Lishay: ružové lišajníky, pityriazis lichen, šindle

Názov "pásový opar" (Lichen), známa už od dôb Hippokrata, pod ňou sú zoskupené mnoho kožných chorôb, ktoré sú charakterizované výskytom farebných škvŕn a lúpaním. Sama o sebe, meno "herpes", je veľmi podmienená, pretože napríklad herpes populárno volal herpes zoster, lupienka - šupinatý, atď., Ale tieto kožné choroby s veľkým úseku možno pripísať zbaviť.

lišajník - generalizujúci názov dermatóz, ktorých hlavným prejavom sú povrchové peelingové škvrny alebo papuly.

Rôzne typy lišajníkov vyvolávajú rôzne príčiny - huba, vírus, ale v mnohých prípadoch znížená imunita - je jedným z hlavných provokačných faktorov.

Etiológia niektorých foriem lišajníkov je stále neznáma. O príčinách choroby a faktory, ktoré podporujú jej vývoj, existuje veľký počet verzií: stres, genetické faktory, infekčné etiológie (vírusová), znížená odolnosť, alergickú reakciu na príjem niečo žiadne lieky. Predpokladá sa, že ochorenie sa často vyskytuje na pozadí hypotermie, ako aj pri akútnej respiračnej vírusovej infekcii.

Choroba sa často vyskytuje u mužov a žien vo veku 30-70 rokov, ale stále sa vyskytuje u mladých ľudí. Prúd je charakterizovaný rôznym trvaním: od niekoľkých mesiacov až niekoľko rokov, rovnako ako rozmanitosť začiatku, a to ako postupné, tak okamžité, náhle.

Zvyčajne sa objavuje vyrážka vyrážka na koži červenej alebo ružovej farby s nerovnými obrysmi, vezikuly. Pustuly sú zriedkavé. Lokalizácia procesu môže byť odlišná, ale najčastejšie sú lézie umiestnené na končatinách, chrbte, krku, pokožke hlavy, v zriedkavých prípadoch - v ústach, genitálnej oblasti.

Približne v 20% prípadov sa ochorenie nelíši výrazne symptomaticky a nevyžaduje liečbu. Najčastejšie však pacient trpí dlhotrvajúcim svrbením.

Existujú nasledujúce typy lišajníkov

- Pink zoster - je ochorenie infekčné a alergické povahy, ktorý je sprevádzaný výskytom ružovej farbe mierne šupín pyatenokruglyh alebo oválne tvary.
- šindle je sporadické ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku aktivácie latentného vírusu oviec.
Charakterizovaná zápalom zadných koreňov miechy a medzistavcové uzlín, rovnako ako výskyt horúčky, rozsiahle toxicity a vezikulárnej exanthémy samozrejme zapojený do senzorických nervov.
-pityriasis lichen - iný názov je farebný lichen lat. tinea versicolor) je infekčné (hubové) ochorenie kože.
- kožné ochorenie (trichophytosis) -dermatomykóza, ktorá je spôsobená parazitickými hubami rodu Trichophyton.
- plochý lišaj - svrbivé dermatózy neznámej etiológie, vyznačujúci sa tým, ploché polygonálne červené papuly s hladkým lesklým povrchom a mierne retrakcia v stredu, a lézie sliznice a zriedka lesk.

Pink lichen

Pink lichen je choroba infekčno-alergickej povahy, ktorá je sprevádzaná vzhľadom na ružovú farbu mierne vločkovitých škvŕn so zaoblenými alebo oválnymi obrysmi. Pink lichen sa pozoruje v každom veku, ale častejšie u mladých ľudí.

Choroba nie je veľmi nákazlivá, je extrémne zriedkavá pre členov tej istej rodiny. Primárnou lokalizáciou vyrážky je kmeň. Ružové lišajky môžu byť prenášané prostredníctvom osobných vecí (uterák, kefka, lyka, atď.) Chorého človeka. Príčina ružovej lišajnice je neistá. Vývoj choroby je podporovaný bežným nachladnutím.
Ohniská ochorenia sa pozorujú častejšie na jar a na jeseň. U ľudí s oslabenou imunitou sa choroba môže znovu vyskytnúť. Charakterizované cyklickými a bez chorôb, pravdepodobne v dôsledku vývoja imunity.

Trvanie ochorenia ružovej stráca 6-9 týždňov. V prípade nekvalitnej liečby, častého prania a tiež pri vysokom potenie a u osôb s alergickými reakciami môžu vyrážky pretrvávať dlhšie.

Diagnózu určuje dermatológ pri vyšetrení, nie sú potrebné žiadne ďalšie štúdie. Diagnóza je založená na charakteristickom klinickom obrázku. Syfilitická ruža je vylúčená na základe prítomnosti šupy, materského plaku, negatívnych sérologických reakcií a absencie iných znakov syfilisu.

pásový opar

História herpes zoster je skvelý recept, ale iba na konci neurológ minulého storočia Erb (1893) a Landor (1885) ako prvý navrhli infekčného pôvodu herpes zoster, ktorá je potvrdená nasledujúcimi klinickými nálezmi: zvýšenie teploty cyklovanie počas choroby dvoch členov jednej rodiny a viac. Vírus (varicella zoster - VZ) je zahrnutý do skupiny vírusov obsahujúcich DNA. Veľkosť vírusu je od 120 do 250 mikrónov. Jadro viriónu pozostáva z DNA potiahnutej bielkovinou. Virion obsahuje viac ako 30 bielkovín s molekulovou hmotnosťou do 2,9 x 10 daltonov. Vírusy tejto skupiny sa začínajú rozmnožovať v jadre. Priečneho neutralizačné účinky, ktoré experimenty vykonávané Taylor-Robinson (1959), varicella zoster vírus, a zoster vírus Herpes zničené identické v rekonvalescencii séra. Tak séra odobratých od pacientov s progresívnym Herpes zoster že vykazujú vyššiu neutralizačnú aktivitu ako sére odobratej pri rovnakých časoch prípadov ovčích kiahní. A. K. Shubladze a TM Maevskaya verí, že je to zrejme v dôsledku skutočnosti, že Herpes zoster je sekundárna prejav infekcie, ktorá je spôsobená vírusom varicella-zoster. Väčšina moderných výskumníkov verí, že vírus VZ je základom tejto choroby.

Šindle sú sporadické ochorenia, ktoré sa vyskytujú v dôsledku aktivácie latentného vírusu oviec.

Vyznačujúci sa tým, vospolitelnym proces ganglií dorzálnych koreňov z mozgu a medzistavcové a výskyt horúčky, všeobecné intoxikácie a vezikulárnej exanthémy počas procesu podieľajú na senzorických nervov.

Etiológia je vírus ovčích kiahní (vírus herpes typu 3). Osoby, ktoré preniesli kiahne, sú choré. Ľudia sú obvykle senilní. Frekvencia ochorenia sa pohybuje od 5 do 10 na 1000 ľudí vo veku 60-80 rokov. U niektorých pacientov (približne 2% pacientov s normálnou imunitou a 10% prípadov s imunodeficienciami) sa ochorenie opakuje. Pri kontakte s deťmi, ktoré neboli predtým choré so šindľami, majú typickú kiahňovú neštovicu.

Pásový opar často sa vyskytuje u ľudí, ktorí sú vystavení rôzne vplyvy, ktoré oslabujú imunitný systém (pacientom leukémie, Hodgkinova choroba, nádory, liečených chemoterapiou, prijímajúci dlhodobé kortikosteroidy a imunosedativy, najčastejšie infekcie dochádza v prípadoch, so syndrómom získanej imunitnej nedostatočnosti).

Starší pacienti sú chorí kvôli poklesu imunitnej obrany súvisiacej s vekom. V dôsledku excitovaného latentný vírus varicella-zoster infekcia, ktorá po desaťročia zostal v tele, bez toho by to vyvolalo nejaké klinické prejavy. Nevyhnutnou súčasťou je charakteristika aktivácia vírusové infekcie sa poškodeniu ganglionevrit medzistavcové ganglií (uzlín alebo hlavových nervov) a poškodenie miechových. Vírus môže zahŕňať vegetačné ganglia a spôsobuje meningoencefalitídu. Vnútorné orgány môžu byť ovplyvnené. Preto v obrazom herpes zoster, na rozdiel od ovčie kiahne do popredia ani tak epite-lyotropní, as známky neurotropného vírus.

Inkubačná doba so šindľami (od prenosu primárnej infekcie po aktiváciu) pokračuje už mnoho rokov.

Nasledujúce klinické formy ochorenia sa líšia:

1) gangliová koža;
2) uši a oči;
3) gangrenózne (nekrotické);
4) šindle s poškodením vegetatívnych ganglií;
5) meningoencefalitída;
6) rozširované.

Najčastejšia gangliová forma ochorenia začína horúčkou, príznakmi všeobecnej intoxikácie a ťažkou silnou bolesťou v mieste plánovaných vyrážok. Po 3-4 dňoch (niekedy až po 10-12 dňoch) je charakteristická vyrážka. Lokalizácia bolesti a vyrážky je podobná postihnutým nervom (často medzičasom) a má brúsny charakter. Bolesť sa niekedy stáva neprípustná, intenzívna a nie je skvelá pre pokožku, s chladením, pohybom. V mieste vyrážky na vezikulách sa najprv objaví infiltrácia a hyperémia pokožky, na ktorej sa potom vytvárajú bubliny, naplnené priehľadným a potom zakaleným obsahom. Vezikuly sa vyschnú a začnú sa pokrčiť. Niekedy je choroba sprevádzaná intoxikáciou a neuralgickou bolesťou, nie je vyrážka. Keď sa objavia kožné vyrážky, bolesti majú tendenciu byť menej silné.

Trigénová neuralgia je ostro odhalená, čo môže trvať niekoľko týždňov. Vo forme oka existuje špecifická vírusová keratitída, menej často iritída, glaukóm.

Každá z vyššie uvedených foriem môže byť sprevádzaná autonómnych ganglií lézií s vývojom neštandardných pre šindle príznaky (poruchami vazomotorických, Hornerovho syndrómu, retencia moču, a zápcha alebo hnačka).

Komplikácie deprivácie: priečna myelitída sprevádzaná motorickou paralýzou.
Tinea u HIV-infikovaných a iných imunodeficiencií je ťažké. Trvanie vyrážky sa vyvíja až do 1 týždňa, trhliny, ktoré pokrývajú vezikuly, sa nevysychajú pred 3. týždňom ochorenia. Najväčšie riziko rozvoja pásového oparu je náchylné na pacientov s lymfogranulomatózou alebo lymfómom, približne 40% z nich môže mať vyrážku, ktorá sa šíri po celej ploche kože. U 5-10% ľudí s rozšírenými kožnými útvarmi sa vyvinula vírusová pneumónia, meningoencefalitída, hepatitída a iné závažné komplikácie.

S rozvinutým klinickým obrazom gangliových foriem šindelov diagnóza nepredstavuje žiadne ťažkosti. Chyby sa často objavujú v počiatočnom období ochorenia, keď sú príznaky intoxikácie, horúčky a akútnej bolesti. V takýchto prípadoch sa nesprávne stanovila diagnóza angíny, pleurisy, infarktu pľúc, renálnej koliky, akútnej apendicitídy atď.

Odlišujte od štandardného herpesu, erysipela, akútneho ekzému; generalizovaná forma herpes zoster - z kuracích kiahní. Pre laboratórne potvrdenie diagnózy sa prítomnosť vírusu používa v mikroskopii alebo pri použití imunofluorescenčnej metódy, izolácie vírusu na tkanivových kultúrach, sérologických metódach.
Po prvýkrát dni choroby boli prijaté opatrenia zamerané na boj proti intoxikácii, odstránenie bolesti a zabránenie generalizácii infekcie. Samolepiace šindle môžu viesť k rozvoju postherpetickej neuralgie.

Peregrine lichen

Lichen pityriasis (lichen-colored) je plesňová choroba kože.
Patogén - huby rodu Malassezia (starý názov Pityrosporum orbiculare), žijúci v rohovej vrstve epidermis. Táto choroba je bežná v horúcich krajinách a v našej klíme postihuje až 5-10% ľudí. Predisponujúce faktory zahŕňajú nadmerné potenie, seboreálnu diatézu. Viacbarevný lišajník sa spravidla rozvíja u jedincov so zvýšeným potennom, ktoré sa vyznačujú exacerbáciou počas horúcej sezóny.

V modernej dermatologickej praxi je jedno z najdôležitejších miest obsadené plesňovými léziami kože. Takže podľa zahraničných autorov je frekvencia ochorenia s viacfarebnými lichenmi 2% v krajinách s miernym podnebím a 40% v tropickom a subtropickom prostredí. Viacfarebný lichen udrie ľudí rôzneho pohlavia. Porovnanie chorých žien a mužov je 2: 1. Choroba prevažuje u mladých ľudí, vrchol choroby je 18 až 25 rokov. V roku 1846 sa Eichstedt prvýkrát opísal ako pôvodca farebného lišajníka.

Prenos patogénu z pacienta s viacfarebným pozostatkom alebo nosičom: napríklad v spoločnom lôžku alebo v spoločnom oblečení alebo bielizni je v zásade pravdepodobný. Avšak väčšina ľudí je nositeľmi tých istých húb Malassezia prítomných na koži (v oblastiach bohatých na mazové žľazy) a nespôsobuje choroby. Preto viacfarebný lichen nie je nákazlivá choroba. Začína to s pityriázou, zvyčajne s výskytom malého, nie veľmi zapáleného a nezvyšujúceho sa nad povrchom kože ružovej škvrny.

Keď infekcia pityriasis alebo farby kože lišajníkov na hrudi, chrbte, krku, ramenný pás a zriedka pokožku hlavy sú malé (priemer 3-5 mm) nezápalové žlto-hnedé škvrny s jasnými hranicami nie úplne hladký, poskablivanii ktoré odhalili mierne defurfuration. V dôsledku rastu periférnych miestach zväčšujú čo do veľkosti a sú spojené vo veľkých vreciek tzv zemepisnej obrysy. Subjekčné pocity chýbajú. Pre diagnostické použitie jódu testovacie Balser: škvrny a rozmazaniu s tinktúra jódu, potom sú sfarbené tmavo hnedé, potom utrite alkoholom: uvoľnil huba nadržaný vrstva rýchlo absorbuje jód a škvrny tinea versicolor vyniknúť tým, že maľuje v tmavo hnedej farbe na pozadí mierne zažltnutý neporušený pleť. Nesnažte sa dať tento test sami. Pod vplyvom ultrafialového žiarenia (najmä pri spálení slnkom), v dôsledku odlupovanie z dôvodu bývalých lézií sú nezagoreshie-psevdoleykoderma škvrny.

Pod lampou Wood sú škvrny farebných lišajníkov žlté.

Keď sedíte pod mikroskopom, doktor dokáže vidieť charakteristický obraz - preťaženie hubových vlákien so zaoblenými bunkami. Diagnóza je založená na charakteristickej klinickej symptomatológii a pozitívnom jódovom teste. V problematických prípadoch sa vykoná mikroskopické vyšetrenie kožných šupín na detekciu patogénu

Diferenciálna diagnostika sa vykonáva v niektorých prípadoch s syfilitické roseola, ktoré neodlupuje nie sú spojené do kontinuálnych lézií, jód vzorka teda negatívne a sérologické testy na syfilis pozitívne, môžu existovať aj iné prejavy syfilis. Psevdoleykodermu je potrebné odlíšiť od skutočného syfilitickú leukoderma, kde je malý guľatý (0,5-1centimetry) alebo merle hypopigmented miesta bez výslovného hranice sú na trochu pigmentovaná koža posterolaterálnej povrchy krku, niekedy razrostayas na kožu chrbta; pozitívne sérologické vyšetrenie na syfilis a iné známky umožní, aby sa odlíšil od psevdoleykodermy.

Opaľovaná pokožka vyzerá trochu ľahšie. Škvrny sú náchylné na fúziu s výskytom veľkých ohniskov, ale môžu existovať izolovane. Zápalové javy sú neprítomné, je mierny otrebrevennoe peeling.
Prevencia zahŕňa široký arzenál všeobecných hygienických postupov: vytvrdzovanie, trvalé uvoľňovanie soľnej vody alebo vínno-acetickej stierky, liečba nadmerného potenia.

Red lichen

Líškovo červený plochý je ochorenie, ktoré postihuje kožu, sliznice a zriedkavo nechty.

Etiológia, patogenéza nie je definitívne stanovená. Existujú neurogénne, vírusové a infekčné alergické teórie o výskyte choroby, ktoré pripisujú veľký význam strediskám chronickej infekcie. Existujú aj prípady vývoja červených plochých lišajníkov ako alergickej reakcie na niektoré liečivé prípravky (antibiotiká, antimalariká atď.). Zníženie funkčnej aktivity pečene bolo pozorované u niektorých pacientov. Väčšina dospelých pacientov ochorela, prípady detskej choroby sú zriedkavé.

Klinický obraz (príznaky stripovanie) sa vyznačuje tým, monomorfní malé polygonálne papuly červeno-fialovej farby s lesklým povrchom a s plochou umbilikus v stredu. Takmer vždy je možné identifikovať uzlíky v koži červenej farby, s hladkým povrchom, pupkoobraznym depresia, priečne pruhovanie. Viacnásobné lézie sú náchylné k skupine a sú umiestnené v "obľúbených" miest: zvyčajne ohýbacie ploche predlaktia, lakťa, podpazušie, spodnej časti brucha, dolnej časti chrbta, vnútorné stehná, genitálie a nohy.

Často sú vyrážky sprevádzané ťažkým svrbením.

Papuly sa môžu zlúčiť s vytváraním malých plátov (ako "dlažobný kameň"). Na povrchu papuly detekovaná belavej farby ok vzor sieťoviny Vikema ktorý je najviac jasne viditeľná pri namáčanie prvky mazať je voda alebo rastlinný olej. Niekedy vytvárajú kruhovité postavy. Namiesto papuly, ktoré sa rozpúšťajú, dochádza často k pretrvávajúcej pigmentácii. Na vnútornej strane líca, červeným okrajom pyskov, bočné povrchu jazyka, na vulvy alebo žaludi sú malé biele žiariace papuly, ktoré tvoria "papraď vzor" alebo mriežku.

S progresiou ochorenia v mieste drobných poranení kože (poškriabanie, škrabanie) sa objaví čerstvé erupcie (pozitívne reakcie) izomorfné. V oddelenej oblasti kožných jemných uzlov môžu byť zoskupené, spojené v priemere plaku až 1 cm a viac drsné, šupín povrchu. Farba plakiet sa postupne stáva cyanoticky fialová, hnedá. Pri zmiznutí vyrážky sú oblasti hyperpigmentácie kože intenzívne hnedé. Poškodenie sliznice sa pozoruje u takmer polovice pacientov. Môže byť lokálna, ktorá sa nachádza len na sliznici ústnej dutiny (najčastejšie v oblasti líca, zadnej časti jazyka) alebo pohlavných orgánov (na hlave penisu, vulvy) a môže byť tiež spojená s poškodením kože

Izolované lézie ústnej sliznice sú často spojené s prítomnosťou kovových zubných koruniek, najmä z rôznych kovov. Vyrážky pripomínajú šedo-bielu čipku, vetvy, krúžky, zaoblené ostrovčeky opalínovej farby. Nie je často pozorovaná bulózna, erozívno-ulceratívna forma, pravdepodobná u pacientov trpiacich diabetes mellitus a hypertenzia (syndróm Grinshpan-Potekayevov).
Plochý lišaj sa líši od väčšiny iných dermatózy frekvencia somatických zlúčeniny s rôznymi chorobami (chronické gastritídy, žalúdočných a dvanástnikových vredov, biliárna cirhóza, diabetes a ďalšie.).

Veľmi významným znakom červeného plochého lišajníka je vzhľad uzlíkov. Porážka slizníc (zvyčajne ústna dutina) sa vyskytuje v 75% prípadov. Zmeny nechtov boli pozorované u 12 - 20% pacientov, vyskytujú sa pri všetkých formách dermatózy.

Nosné dosky sa takto deformujú vo forme pozdĺžnych hrebienok, drážok, drážok, povrchová vrstva klinca sa stáva hľuznatým, dochádza k medzistupňovaniu, doska sa stáva tenšou.

Okrem typickej formy červeného lichen planus rozlišujte iné typy lichen: atrofická forma
pigmentové forma
ekzematóznej formy
monolitická forma
prstencovú formu
zosteriformnej forme
verukový tvar
hyperkeratotickú formu

Na sliznici rozlíšiť tieto formy plochý lišaj: exudativní hyperemické erozívnou ulcerózna bulózne giperkeraticheskaya. Prevencia planus je rehabilitačné strediská neustále vznikajúcich infekcií (zápal vedľajších nosových dutín, angíny, zápal prínosových dutín, atď.), Pričom liečenie neuropsychiatrických porúch, vylúčenie vyčerpania nervového systému, stres dopady.

pásový opar

Kožný ochorenie (trichofytóza) je kožné ochorenie skupiny dermatofytózy, ktorá sa vyznačuje porušením hladkej kože, pokožky hlavy, vlasov a nechtov.

Funkciou huby je jej schopnosť byť distribuovaná nielen cez kožu, ale aj lymfogénnou cestou.

V závislosti od povahy patogénu a odozvy tela pacienta na jeho zavedenie, umiestnenie ohniska, lézie rozlišujú niekoľko klinických typov trichophytosis:
Povrch (vyvíja sa na pokožke hlavy a hladkú pokožku),
chronická,
trichofytóza nechtov,
infiltratívny-hnisavé.

Od chvíle, keď huba zasiahne kožu, vlasy, nechty človeka, až kým sa nezobrazia prvé príznaky ochorenia, zvyčajne trvajú od 5 do 15 dní

Ochorenie sa prejavuje tvorbou niekoľkých alebo viacerých ohnisiek s výrazným zriedením vlasov a značnou desquamáciou vo forme malých, hrozivých šedých alebo belavých šupín. Vlasy v ohniskách sa čiastočne roztrhnu vo vzdialenosti 1-3 mm od povrchovej vrstvy kože a majú tvar konope. Preto sa choroba tiež nazýva kožný výrastok. Príležitostne sa v ohniskách zaznamená slabý erytém a na okrajoch sa objavujú malé bubliny alebo žlté kôry. Ohniská vo väčšine prípadov nie sú rovnaké vo veľkosti (od 1 do 3 cm v priemere a väčšie), okrúhle alebo často nepravidelné. Z tohto dôvodu rozlišujú malé a stredné odrody choroby.

Ochorenie sa prejavuje výskytom končatín, krku, tváre, jasne vymedzeným kmeňom, zaobleným tvarom a postupne sa zvyšujúcimi léziami. Niekedy ohniská nemajú ostré hranice. Stredná časť ohnisiek je svetlo ružová a pokryté malými platňami sivými šupinami. Zväčšené zameranie je hľuznatý, pomerne veľký, ktorý sa zdvihne nad úroveň kože, karmínová farba, forma nádoru, z ktorej spontánne alebo stlačením kvapky hustého hnisu. Veľké množstvo vlasov v oblasti poškodenia vypadne, ostatné sú ľahko odstránené pinzetou. Ohniská spôsobujú škaredú, sladkú vôňu. Počet z nich zvyčajne nie je početný, hodnota je iná, jednotlivci môžu dosiahnuť veľkosti paliem a ešte viac. V niektorých prípadoch je proces komplikovaný bolestivým zvýšením regionálnych lymfatických uzlín s možným následným zmäknutím a otvorením. U oslabených osôb sa všeobecné javy môžu objaviť vo forme zvýšenia teploty, bolesti hlavy, nevoľnosti.

Chronické kožného ochorenia sa zvyčajne vyskytuje iba u žien, ktoré trpia detstvo povrchu trihofitii skalpu alebo povrchových trihofitii hladkú kožu. Táto forma trihofitii sa objaví v súvislosti s porušovaním funkciou štítnej žľazy a pohlavných žliaz, zmeny v periférnom obehu a imunobiologického reaktivity organizmu, so znížením rezervy vitamínu. Ochorenie možno zistiť poškodením pokožky hlavy, hladkou pokožkou a nechtami. V tomto prípade, na vlasatej časti hlavy (obyčajne v časových a okcipitálnych oblastiach) existujú malé, hladký, ľahko pripomínajúce atrofické jazvy alebo viac škrupiny bez viditeľných zápalových ložísk. Vlasy v týchto miestach sa prelínajú na úrovni kože a vytvárajú sa takzvané "čierne škvrny". Na hladkú kožu z zadok, stehná, extensor povrchy kolená a lakte, dlaňami pozorované mierne zapálené, stagnujúci-modrasté alebo ružovkastú farbu, jasne definované, ľahko šupinaté škvrny veľkých rozmerov.

Subjekčné pocity v ohniskách často chýbajú, existuje mierny svrbenie. Ovplyvnené nechtové dosky prstov strácajú lesk, priehľadnosť, sú zakalené, šedé, ich voľná hrana je zúbkovaná, voľne odlúpnutá. Klinec je niekedy ostre tenký, potom naopak hustší.

Chronický krúžok trvá dlhé roky, dokonca aj desaťročia, a pacienti, ktorí sú zdrojom infekcie, predstavujú nebezpečenstvo pre ostatných, najmä pre deti.

Hlboká trichofytóza kože tváre - parazitárna sykóza - má približne rovnaký klinický obraz ako na hlave, ale tento proces sa zvyčajne uskutočňuje s akútnejšou zápalovou odpoveďou. Vyzerajú viac masívne nasýtené červené, hrboľaté, pripomínajúce povrch malín, uzly.

Hlboká trichofytóza, spôsobená vývojom imunitného systému, má veľkú sklon k spontánnemu vyliečeniu, ktorá zvyčajne trvá 2-3 mesiace a je sprevádzaná tvorbou zjazvenia a čiastočnou stratou vlasov.

Medzi deťmi je najčastejšou chorobou plesní.

Odstránenie liečby

Vzhľadom k tomu, druhy, ktoré zbavujú obrovské množstvo, potom sa prirodzene líši liečba jedného druhu od druhého. Preto v každom prípade choroby sme o ňom veľmi vážne zbavení, pretože len odborník môže určiť typ zbavovania a jeho liečbu. Ale stále sa snažíme aspoň všeobecne opísať spôsob liečby niektorých druhov lišajníkov.

Liečba červeného lichen planus

Je dôležité zvážiť podmienky vedúce k nástupu choroby. V tomto prípade je potrebné vylúčiť rizikové faktory - domáce a pracovné nebezpečenstvo, sprievodné ochorenia, ohniská ohniskovej infekcie.

Liečba vitamínmi má pozitívny účinok. V akútnej fáze v prítomnosti u pacienta chronických infekcií ložísk, displejov širokospektrálne antibiotiká, prípravky vápnika, antihistaminiká, útlm, alektroson (môžu byť kombinované s nadobličiek diatermia) Diadynamické prúdy paravertebrálne, vitamíny C, A a skupiny B Navonok použitia suspenzie, ktorá rozrušený (oxid zinočnatý, mastenec, škrob 10 g, glycerol - 20 ml, destilovanej vody - 100 ml), kortikosteroid masť (výhodne podoklyuzionnuyu bandáž). Vyrazenie sluchayah- PUVA terapia kortikosteroidmi vnútri. Way of non-farmakologickej liečby je hoden pozornosti fototerapia (suberythermal dávky UVR). V súčasnosti sa úspešne používa metóda fotochemoterapie (PUVA)

V posledných rokoch sa čoraz častejšie používajú imunotropního terapia planus, vrátane s použitím exogénneho interferónu (IFN) a blokovacie interferonogenic (neovir, ridostin). Neovir 12,5% intramuskulárne 2 ml raz za 2 až 3 dni, v priebehu 5 injekcií, ridostin - 2 ml každé 2 dni pre 3., iba 4 injekcie.
Zber bylín sa môže používať v kombinácii s inými liekmi.
Zlepšenie bylinného lekárstva nastáva po 2-3 týždňoch konštantného príjmu bylín. Pred prijatím akéhokoľvek zberu sa odporúča oboznámiť sa s kontraindikáciami na bylinky, ktoré sú súčasťou tejto zbierky v bylinke.
Úspešnosť liečby je možná len pri komplexnom a individuálnom liečení s využitím moderných prostriedkov a metód.

Liečba ružových lišajníkov

Často ružové lišajníky je možné liečiť samostatne bez liečby. Pacientom sa neodporúča kúpať sa (môžete sa umyť, ale používať upokojujúce čistiace prostriedky a sprchu). Neodporúča sa používať masti a pasty na vlastnú päsť, čo môže viesť k ešte väčšiemu rozšíreniu vyrážky.

Počas obdobia ochorenia sa neodporúča zostať na slnku.

Je zakázané nosiť syntetické odevy, odporúča sa používanie rašeliníku, psík, lovcov a broskyňových olejov, chlorofyllipt, sanguirithrin, romazulan; 6-7 jednorazové zmáčanie denne s jablčným jablčným octom.

Liečba herpes zoster

Liečba herpes zoster by mala prebiehať pod dohľadom lekára. Lekár predpisuje lieky a fyzioterapiu. Musíte tiež chrániť léziu pred hnisavosťou.

Priebeh choroby je dlhý, niekedy až 4-5 týždňov. Ak bolesť po odstránení kožných prejavov pretrváva, musíte vidieť lekára pre fyzioterapeutickú liečbu. Pri liečení šindľov môžu predpísať taký liek ako imunoglobulín. Tento liek je predpísaný intramuskulárne čo najskôr v dávke 5 až 10 ml. Jedna injekcia je postačujúca. Povinné zavedenie ľudského imunoglobulínu pre liečenie osôb, u ktorých sa ochorenie manifestuje na použitie pozadí cytostatických prípravkov, kortikosteroidy, imunosupresíva, v prítomnosti závažného sprievodných ochorení (leukémie, Hodgkinova choroba, HIV infekcie, atď.). Lieky, ktoré potláčajú imunogenézu, by sa mali zrušiť. Antibiotiká sa predpisujú len vtedy, ak sú opakované bakteriálne komplikácie. Lokálne použiť masti, ktoré obsahujú antibiotiká (tetracyklín, eritromitsinovaya). U ťažkých foriem ochorení sa používajú intravenózna ribavirín v dávke 15 mg / kg za deň vo forme kontinuálnej (12 hodín), intravenóznou infúziou. Zavedenie acykloviru neznižuje bolesti, ale bráni rozvoju viscerálnych komplikácií.

Liečba nepríjemného alebo viacfarebného lišajníka

Liečba rôznofarebných lišajníkov sa uskutočňuje rôznymi liekmi. Nedávno sa špecializované formy antimykotik používali častejšie, také lieky ako salicylalkohol sa používali skôr.

Problémom je opakovanie ochorenia po ukončení liečby. Sú typické pre veľké množstvo liečených pacientov, najmä pri samošetrení a nesystémovej symptomatickej liečbe.

V súčasnosti sa zavádzajú nové, účinnejšie režimy na liečbu pityriazis (viacfarebných) lišajníkov. Umožňujú poskytnúť spoľahlivejší účinok s nízkou pravdepodobnosťou relapsu.

Liečba kožných ciest

Súčasné lieky úplne vyliečiť kožného ochorenia, preto v prípade podozrenia z kožného ochorenia je potrebné navštíviť lekára, ktorý vám predpíše priebeh tabliet a mastí pre kvalitatívne zničenie huby.

Keď sa liek povrch trihofitii skalp a viac ohniská na hladkú kožu, ako aj poškodenie pacientov vellus vlasových priradených grizeofulvín až 15 mg na 1 kg telesnej hmotnosti za deň (3 dávky) každý deň, až do prvej zápornej analýzu vlasov alebo vločiek v prítomnosti huby (približne 15-25 dní). Potom sa griseofulvin podáva v rovnakej dávke každý druhý deň počas 2 týždňov; potom - raz za 3 dni aj počas 2 týždňov. Tiež ráno ložiská mazané 3-5% roztoku jódu, a v noci sa v nich trieť salicylovú síry (3% kyseliny salicylovej a 10% zrážaného síry) alebo síry decht (5 alebo 10% síry a dechtu v rovnakej časti vzhľadom k masť) masť. Pred začiatkom uzdravenia sa vlasy na hlave oholia a potom sa oholia raz týždenne. Chorý by mal byť izolovaný dokončiť liek. Osoby, ktoré ho kontaktovali, by mali pravidelne kontrolovať, či boli infikovaní.

Lichen červený plochý

Červené ploché lichen je ochorenie, ktoré postihuje kožu, sliznice a zriedkavo nechty.

Príčiny výskytu červenej lichen planus. Najčastejšie príčinou choroby je infekcia, aj keď existujú aj iné teórie.

Symptómy červeného plochého lichenu. Na pokožke brucha, chrbta, záhyby rúk sa objavujú malé uzliny s lesklým povrchom, ostro vymedzené z okolitej kože. Ich farba je načervenalá, cyanotická a niekedy hnedastá. V strede uzlín je pupočný dojem. Noduly sa môžu zlúčiť, vytvárajúce plaky, na ktorých je charakteristický sieťový vzhľad, ktorý sa zjavne prejavuje po namazaní postihnutej pokožky rastlinným olejom. Koža na miestach, kde sa objavujú uzliny, sa svrbia a potom stmavujú.

Liečba červeného lichen planus. Hlavnou úlohou je zistiť a odstrániť príčinu, ktorá spôsobila negatívnu reakciu tela. Dôkladné vyšetrenie je potrebné na zistenie vnútorných ochorení. Najskôr je potrebné preskúmať gastrointestinálny trakt, hladinu cukru v krvi. Antialergické, sedatívne lieky, vitamíny B, prípravky vápnika sú predpísané. Ak existujú ohniská chronickej infekcie, používajú sa antibiotiká. Vonkajšie, najmä na začiatku ochorenia, sú predpísané krémy a masti s kortikosteroidmi, miešacia suspenzia (oxid zinočnatý, mastenec, škrob, glycerín, destilovaná voda).

Lieky používané pri liečbe (podľa menovania a podľa pozorovania lekára)
Antialergické lieky
difenhydramín
Ketotifén (Astafen, Broniten, Zaditen, Ketasma, Keto-
tyfus, Stafen) Clemastil (Tavegil)
Kromoglykénová kyselina (Intal, Iphiral, Cromolin) Loratadin (Vero-Loratadine, Claridol, Claricens, Clari-
Cín, Clarifer, Clarotadine, Loradin, Loratin, Lorid,
Loridin, Erolin)
Chloropyramín (Subrestin, Suprastin) Cetirizín (Zirtek, Citrin)
Kortikosteroidné masti
Betametazón (Akriderm, Beloderm, Betagentam, beţnú-Veit, Garazon, Diprolen, Kuter, trider, Flosteron, Celestoderm)
Triamcinolón (Azmacort, Berlikort, Kenacort, Kenalog, Nazakort, Polkortalon, Triacort, Tricort, Fluorocortex)
Upokojujúce prostriedky
Bromazepam (Bromazep, Calmeam, Lexumium, Lexotan,
Normok)
Diazepam (Apaurin, Valium, DIKA, i, Seduxen) oxazepam (Apo-oxazepam, Nozepam, tazepam)

Pink lichen

Ružový lichen je vírusová kožná choroba.

Príčiny ružových lišajníkov. Nástup choroby prispieva k bežnej chlade. Ohniská sú zaznamenané častejšie na jar a na jeseň.

Symptómy ružovej lišajnice. Choroba začína (zvyčajne na pozadí, alebo krátko po prechladnutí) sa objaví na tele veľké okrúhle škvrny ružovej farby s priemerom 2 cm a viac, stredná časť, ktorá sa postupne zožltne, vráskavá a mierne sa začne odlupovať. O pár dní neskôr sa na koži trupu a končatín objaví niekoľko malých oválnych ružových škvŕn. V strede škvŕn sa objavujú sotva viditeľné suché zložené váhy, a okolo okrajov - červený okraj s váhy, čo robí škvrny vyzerať ako medailóny. Svrbenie je možné. Doba trvania ochorenia je 4 až 6 týždňov, po uplynutí ktorej sa únik zmizne spontánne.

Liečba ružových lišajníkov. Je prísne zakázané umývať a nosiť vlnené a syntetické spodné prádlo. Pri závažných ochoreniach sú predpísané antialergické lieky.

Lieky používané pri liečbe (podľa menovania a podľa pozorovania lekára)
Antialergické lieky
Dimedrol Clemastil (Tavegil)
Loratadín (Vero-Loratadin, Claridol, Claricens, Claritin, Clarifer, Clarotadine, Loradin, Loratin, Lorid, Loridin, Erolin)
Chloropyramín (Subreastin, Suprastin)
Cetirizín (Zirtek, Citrín)

Recepty Wangs z privlastnenia

Vanga ponúkol nasledujúcu liečbu: aplikáciu nezriedeného jablčného octu do postihnutých oblastí (napojenie priamo z fľaše) 4 krát denne a 3 krát v noci (ak sa zobudíte). Niekoľko minút po aplikácii jablčného octu sa zmizne svrbenie a pocit pálenia pokožky. S touto liečbou sa lišejníky rýchlo liečia.

Pre ošetrenie rakoviny olejnej z dvoch druhov miligramov denne a vonkajšie ako masť z rakytníka olejného sa odporúča použiť lievikovitý lišajník.

Z lišajníka, získaného zo zvierat, v boľavej škvrne sa jemne preosiala ražná múka.

Silné bujóny chistetsa mazať boľavé miesta.

Srsť miesto rub cesnak, potom 20 - 30 minút trh brezové uhlie v zmesi s čerstvým stlačeným koreňom lopúcha.

Nakrájajte a nakrájajte hrozienka a opatrne ich otrepte. Môžete použiť pre-namočené hrozienka.

Nemocné miesta s "mliekom" akéhokoľvek druhu mliečneho mlieka. Šťava z tejto rastliny sa používa pri liečbe a odstraňovaní bradavíc, krtkov, nehojacích vredov, húb postihnutých hubami.

Namočte boľavú škvrnu do zmesi čerstvého mlieka a popola z dubovej kôry.

Vezmite mladú čerstvú vetvičku z vlašského orechu, vypaľte slzu, ktorá z nej odkvapká. Výsledná látka sa potom zmieša s lišajníkmi.

Keď infikované zbavíme mačiek a psov, boľavá škvrna musí byť rozmazaná hustou zmesou horúcej siry a olivového oleja. Nesmrtené miesta nemožno umývať. Postup liečby pokračuje až do vymiznutia lišajníkov.

Šťava plodov živočíšneho obyčajného maziva potiahne tvár.

Brusnicová šťava sa používa pre lišajníky vo forme obkladov.

Masť z chmeľu, lopúcha a nechtíka: pre masť sa pripravuje odvar zo zmesi 20 gramov chmeľových šištičiek a koreňov lopúcha a 10 gramov nechtíkových kvetov. Jednu časť odvaru použite v dvoch častiach vazelíny. Táto masť sa má niekoľkokrát aplikovať na postihnuté miesta s horúcou vrstvou.