Hlavná

Ateróm

Účinné masti z jaziev a jaziev: prehľad prostriedkov

Po chirurgickom zákroku, zraneniach a poraneniach zostávajú na ľudskom tele jizvy a jazvy. Niektorí ľudia ich vnímajú ako kozmetický problém, iní cítia bolesť, svrbenie a pálenie v postihnutej oblasti.

Môžete sa zbaviť jaziev a jaziev pomocou liekov a ľudových prostriedkov. Napriek tomu môžete ako chybu odstrániť poruchu laserovým resurfacingom. Ale keď je chyba čerstvá, môže byť rýchlo stiahnutá vďaka použitiu špeciálnej masti, krému, gélu alebo omietky.

Aké jazvy a jazvy môžete odstrániť miestnymi prostriedkami

Na základe skúseností lekárov a kozmetikov je liečba externých fondov vhodnejšia pre novovzniknuté jazvy. Prvýkrát po operácii metabolické procesy naďalej pretekajú do svojich tkanív. Normotrofické jazvy sú umiestnené na úrovni kože a kvôli bledému odtieňu sú sotva viditeľné. Jednoduché odstránenie miestnymi prostriedkami.

Atrofické jazvy sa líšia v chabé štruktúre. Vyzerajú duté a majú ružovú farbu. Ako príklad môžeme citovať postnatálne úseky na tele u žien, jazvy po kauterizácii kožných novotvarov. Atrofické jazvy sa dobre vylučujú prostriedkami, ktoré obsahujú silikónovú zložku a používajú sa pri elektroforéze.

Keloidné a hypertrofické jazvy sú najvýraznejšie. Sú nápadné cyanoticko-červenkastým odtieňom a hľuzovitou štruktúrou. Na dotyk sú takéto jazvy husté. Spôsobujú miernu bolesť a svrbenie. Žiadna masť na resorpciu jaziev a jaziev sa nedokáže vyrovnať s keloidmi a hypertrofickými jazvami. Ich oprava si vyžaduje komplexný prístup, ktorý zahŕňa laserový resurfacing, plastickú chirurgiu a použitie resorpčných liekov.

Aké sú náznaky použitia vonkajších prostriedkov na liečbu jaziev a jaziev:

 • Keloidy.
 • Dupuytrenova kontraktúra.
 • Hypertrofické jazvy.
 • Normotrofické jazvy.
 • Prevencia tkaniva po chirurgickej resekcii kože.
 • Atrofické jazvy po furunkulóze, kuracích kiahňach, akné.
 • Zmluvy šliach v dôsledku traumy.
 • Ulice po tehotenstve alebo pri náhlom úbytku hmotnosti.
 • Ankylóza, ktorá obmedzuje pohyblivosť kĺbov.

Niektoré prípravky na korekciu jaziev a jaziev nie sú povolené pre tehotné a dojčiace ženy. Existujú aj fondy, ktoré majú vekové hranice na použitie. Aký masť sa v konkrétnom prípade najlepšie používa, lekár vám poradí.

Prehľad účinných liekov z rôznych jaziev a jaziev

Aký druh mastí je potrebný na liečenie telesných jaziev a jaziev, pomôže pochopiť zoznam. Zozbierali sme všetky finančné prostriedky, ktoré špecialisti najčastejšie určujú pre pacientov s kožnými defektmi.

Vymenujme ich a podrobne popíšeme:

 • Kontraktubeks.
 • Zeraderm a Zeraderm Ultra.
 • Dermatrix a Dermatix Ultra.
 • Kelo-Cote.
 • Mederma.
 • Kelofibraza.
 • Fermenkol.
 • Skärgård.
 • Estetická estetika jaziev.
 • Redzhivasil.

Kontraktubeks

Liek nemeckej farmaceutickej spoločnosti Merz Pharma má extrakt z cibule Serae, heparín sodný a alantoín. Balený gel Kontraktubeks v malých skúmavkách s objemom 10, 20 a 50 g. Jeho farba je svetlohnedá, zápach je neutrálny.

Farmaceutické vlastnosti liečiva sú nasledujúce:

Aby sa zabránilo vzniku jaziev a jaziev, lekári predpisujú gél Kontraktubeks po úplnom vyliečení operovaných tkanív. Podľa pokynov na poškodenom mieste sa agens aplikuje až trikrát denne s jemnými masážnymi pohybmi. Kurz terapie - 1 mesiac. Stará jazva sa odoberie asi 6 mesiacov. Po večernej procedúre, ktorá je už vykonaná pred spaním, musíte vložiť vzduchotesný obväz. Miesto môže byť utesnené polyetylénom.

Pri používaní Kontraktubeksa je dôležité vyhnúť sa jazvu priamemu slnečnému žiareniu, chladu a intenzívnemu treniu. Gél môže používať deti, dospelí, tehotné a dojčiace matky.

Účinnosť nápravy závisí od správnosti postupov. Pri každodennom používaní spolu s vypaľovaním pokožky a vykonávaním fyziologických procedúr sa dosiahne rýchlejšie požadovaný výsledok. Náklady na drogy začínajú na 450 rubľov.

Zeraderm (Zeraderm Ultra)

Ako najlepšie riešenie pre jazvy a zjazvenie stojí za zváženie linky Zeraderm (Zeraderm a Zeraderm Ultra). Rúry s gélom s hmotnosťou 15 g vyrába holandský výrobca liekov Rofil Medical Estetics.

Pri kontakte s pokožkou sa produkt premieňa na silikónovú vzduchotesnú fóliu. "Skleníkový efekt" pod ním podporuje rýchlu resorpciu jazvy.

Aké sú vlastnosti gélov Zeraderm a Zeraderm Ultra:

 • Zmäkčte a splošte jazvu.
 • Odstráňte svrbenie, pálenie a zápal.
 • Urýchlite obnovu buniek.
 • Chráňte pokožku pred ultrafialovým svetlom.
 • Odstráňte pooperačný erytém.

Zeraderm sa môže použiť hneď ako sa rana liečí. Poškodená oblasť je predčistená a ošetrená tenkou vrstvou 2 krát denne. Prostriedok sa hladne pretrepáva. Kurz terapie závisí od predpisu a štruktúry jazvy. Minimálne - 2 - 3 týždne, maximálne - niekoľko mesiacov. Cena linky Zeraderm je od 700 rubľov.

Gél Zeraderm je založený na látke polysiloxán. Jedná sa o silikónovú zlúčeninu s vysokou molekulovou hmotnosťou. Zeraderm Ultra tiež obsahuje vitamíny E a K, koenzým Q10 a ultrafialový filter SPF-15.

Dermatrix a Dermatix Ultra

Silikónové výrobky Dermatix a Dermatix Ultra v skúmavkách 6 a 15 g vyrábaných holandským výrobcom ICN Pharmaceuticals Holland BV. Transparentná gélová hmota, ktorá sa usuší na koži, sa transformuje na silikónovú fóliu, pod ktorou sa vytvára priestor bez vzduchu. Vôňa nemá zápach. Náklady sú vysoké - od 1500 rubľov.

Gélová formulácia lieku Dermatix je založená na dvoch látkach - polysiloxane a oxide kremičitom. Zloženie produktu Dermatix Ultra zahŕňa aj vitamín C. Komplexný účinok látok zabezpečuje odstránenie svrbenia a pálenia v oblasti jazvy alebo jaziev, zmäkčovanie a resorpciu zhutnených tkanív a zníženie pigmentácie.

Jeden z gélov na jazvu sa môže aplikovať hneď po vyliečení kože. Ovplyvnené tkanivo je predtým vyčistené a vysušené. Potom aplikujte tenkú vrstvu lieku a jemne ho rozotrite niekoľko minút. Manipulácia sa vykonáva ráno a večer niekoľko mesiacov, až kým sa chyba úplne neodstráni (najmenej 2 mesiace).

Gély Dermatix, Dermatix Ultra, Zeraderm a Zeraderm Ultra sú perfektne tolerované u pacientov a sú vhodné pre deti i dospelých. Môžu sa používať v gravidite a počas dojčenia.

Kelo-Cote

Príprava americkej spoločnosti Advanced Bio-Techologies má formu gélu a spreje. Gél je utesnený v skúmavkách 6 a 15 g. Postrek je v aerosólovej banke s objemom 50 alebo 100 ml.

Zloženie rôznych foriem je rovnaké. Na ošetrenej ploche tvoria účinné látky vzduchotesný film.

Ako gél, tak Kelo-cote sprej obsahujú polysiloxán a oxid kremičitý. Jazvy a jazvy látok majú komplexný vplyv:

Kelo-mačka sa aplikuje na suchú a čistú pokožku 1 až 2 krát denne. Keď prostriedok vyschne, môžete použiť opaľovací krém alebo make-up na vrchole. Trvanie liečby je 2 - 3 mesiace alebo dlhšie.

Vedľajšie účinky s Kelo-cote sú zriedkavé. Používanie gélu / sprejov počas tehotenstva a laktácie je povolené. Náklady Kelo-kot drahé - 3500 rubľov.

Mederma

Gél nemeckej spoločnosti Merz Pharma pod názvom Mederma sa predáva v tubách s hmotnosťou 20 g.

Je to transparentný liek s osobitným zápachom. Skladá sa z alantoínu a zepalínu (cibuľový extrakt Serae). Komplexný vplyv komponentov umožňuje dosiahnuť tieto ciele:

 • Odstránenie zápalového procesu.
 • Stimulácia kolagenézy, cirkulácie a obnovy kožných buniek.
 • Nasýtenie keratinizovaného tkaniva vlhkosťou.
 • Zmäkčovanie a rozpúšťanie zhutnenej oblasti.
 • Odstránenie krvných zrazenín.
 • Antibakteriálny účinok.

Pomocou takejto masti proti zjazveniu a jaziev, pretože Mederma rýchlo dostane nové chyby. Ich vek by nemal presiahnuť 12 mesiacov. Výrobok dokonale vyhladzuje strihy, odstraňuje pooperačné jazvy, stopy po akné a neúspešné odstránenie tetovania, jazvy po chemických a tepelných popáleninách a jazvy po kozmetických olúpaniach.

Podobne ako iné lieky, Medermu sa aplikuje na čistú suchú jazvu (3 až 4 rieke denne) a 3 až 5 minút sa pretreje do tkaniva, až kým sa úplne neabsorbuje. Pohyby dlaní sú zacvaknuté miernym tlakom. Kurz terapie môže byť krátky 3 mesiace alebo dlhý, až šesť mesiacov alebo viac. Cena je od 500 rubľov.

V zriedkavých prípadoch vyvoláva gél Mederma vedľajšie reakcie. Pacienti hlásia sčervenanie, vyrážky, svrbenie, pocit brnenia a prasknutie v ošetrenej oblasti.

Kelofibraza

Príjemná vôňa sviežosti, rýchla nasiakavosť a výborné zvlhčovanie tkaniva jazvy - takto môžete charakterizovať krém Kelofibraz. Produkt nemeckého koncernu Sandoz Pharmaceut GMBH sa predáva v skúmavkách s objemom 25 a 50 g.

V kelofibráze nie sú žiadne silikónové zlúčeniny. Krém je založený na troch účinných látkach:

Postupne po aplikácii masti z jaziev a jaziev po operácii môžete dosiahnuť nasledujúce výsledky:

 • Zníženie opuchu tkanív.
 • Zlepšenie miestneho obehu a regenerácie.
 • Zmierňovanie a zvlhčovanie hrubého tkaniva.
 • Odstránenie krvných zrazenín.
 • Zvýšenie pružnosti.
 • Rýchla resorpcia patologického tkaniva.
 • Anestetický a protizápalový účinok.

Princíp liečby jazvy s krémom Kelofibraza je jednoduchý. Na postihnutú oblasť sa činidlo aplikuje na tenkú vrstvu a jazva sa masíruje, kým sa krém úplne nezabudne. Frekvencia procedúr - 2 - 4 denne. Čerstvé jazvy sa ošetrujú 2 krát denne, staré alebo hrubé jazvy - 3 - 4 krát denne. Posledný postup sa vykonáva v noci s použitím kompresie. Náklady na krém je 2500 rubľov.

Veková kategória pacientov, ktorí môžu používať krém Kelofibraz na odstránenie jaziev a jaziev na tvári, začína 1 rok. Novorodenci do 12 mesiacov, tehotné a dojčiace ženy nemôžu použiť tento liek.

Fermenkol

Enzýmom z jaziev a jaziev je gél v trubici s veľkosťou 20 g a sada na elektroforézu (2 ampulky so suchým práškom v balení). Ruská NPK "Vysoké Techhnologii" vyrába výrobky.

Transparentný gél sa skladá z niekoľkých enzýmov odvodených z morských bezstavovcov. Užitočné kolagenolytické proteázy štiepia aminokyseliny keloidov a hypertrofických jaziev, eliminujú svrbenie a bolesť a znižujú viditeľnosť poškodenej oblasti.

Ako používať Fermenkol:

Cena gélu Fermenkol začína známkou 700 rubľov.

Kontraindikované použitie Fermencolu so zvýšenou citlivosťou na zložku kolagenázy. Tiež náprava nepomôže pacientom, ktorí majú atrofické a hypertrofické jazvy.

skärgård

Korekčný tekutý krém z jaziev a jaziev Scarguard, posudzujúci názory pacientov, podporuje najrýchlejšie zmäkčenie a resorpciu jazvy. Scargard má tri účinné zložky - vitamín E, silikón a hydrokortizón. Toto je najdrahšia korekcia. Na predaj Skargard krém za cenu 6 tisíc rubľov.

Aplikujte kvapalný prípravok špeciálnym štetcom 1 - 2 krát denne počas 4 týždňov. Ovplyvnená oblasť je predpraná a sušená mäkkou uterákom. Ošetrovaná oblasť môže byť pokrytá opaľovacími prípravkami a aplikovanou dekoračnou kozmetikou.

Po vysušení tvorí Skargardova krém film na jazvu, ktorého účinok je podobný pôsobeniu tlakového obväzu. V prípade potreby možno liečbu predĺžiť až na šesť mesiacov. Kvapalné činidlo je vhodné na liečbu a prevenciu všetkých typov jaziev. Nevyvoláva nežiaduce reakcie. Scarguard je však kontraindikovaný v tehotenstve a laktácii.

Estetická estetika jaziev

Scar Esthetique je krém od americkej firmy ScarHeal určený na liečenie jaziev a jaziev. Objem skúmavky je 60 ml.

Zloženie krému je pomerne bohaté. Okrem silikónu obsahuje tiež 23 aktívnych zložiek, medzi ktoré patria:

 • Beta-karotén.
 • Arnica.
 • Bambucké maslo.
 • Luk Seray.
 • Chitosan.
 • Koenzým Q-10.
 • Vitamíny A a C atď.

Aktívne zložky krému zmäkčujú a hladia utesnené tkanivá, aktivujú tvorbu kolagénu a zlepšujú estetickosť pokožky. Agent je predpísaný na odstránenie strihov a rôznych jaziev, ktoré zostávajú po operáciách, popáleninách a zraneniach.

Podľa pokynov sa krém Scar Esthetique aplikuje na čistú suchú jazvu a trení sa jemnými masážnymi pohybmi. Frekvencia liečby porúch je 3 až 4 krát denne po dobu 3 až 4 mesiacov.

Vedľajšie účinky počas aplikácie skarského estetického krému sa prejavujú vyrážkami a sčervenaním kože. Negatívne reakcie zaniknú po ukončení liečby.

Redzhivasil

Americká spoločnosť ScarHeal vyrába ešte jednu účinnú prípravu proti jaziev a jaziev - to je gél RejuvaSil v tubách s objemom 4, 10, 15 a 30 ml. Okrem silikónu obsahuje výrobok skvalén, kyselinu askorbovú a olej Emu. Rovnako ako iné nápravné lieky, Regvysil gél sa používa 2 až 3 krát denne.

Malé množstvo liečiva sa aplikuje na jazvu, trenie a čaká na úplné vysušenie. Ďalej, ak je to potrebné, koža je ošetrená opaľovacími prípravkami. Ak je jazva na tvári, po ošetrení môžete použiť make-up.

Gél Regvysil sa predpisuje len dospelým pacientom, vrátane tehotných a dojčiacich žien. Pri výskyte vyrážky alebo červených škvŕn sa liečba zastaví.

Nenákladné prostriedky na liečbu jaziev a jaziev

Ako viete, zahraničné drogy z jaziev a jaziev sa predávajú za vysokú cenu, takže nie sú k dispozícii väčšine spotrebiteľov. Avšak chudobní pacienti sa budú môcť zbaviť kožnej defekty.

Pre lekárne majú lekárne možnosti:

 • Krém jasný - Ajurvédsky prípravok odstraňuje stopy post-akné, postnatálne strihy a pigmentové škvrny. Zmierňuje reliéf, rozjasňuje a vykazuje antibakteriálne, protizápalové a dezinfekčné vlastnosti. Krém zvyšuje elasticitu dermis a urýchľuje proces resorpcie brucha. Náklady jasné je lacné - 100 - 150 rubľov.
 • Masť heparínu. Silný antikoagulačný heparín zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a rozpúšťa existujúce jazvy a jazvy. Druhá zložka - benzokaín, funguje ako anestetikum. Látka benzinikotinát zlepšuje absorpciu heparínu a dilatuje krvné cievy.
 • Masť Sledotsid. Táto masť z jaziev a jaziev je najefektívnejším a najlacnejším prostriedkom, ktorý sa vyrovná s post-akné a chronickými jazvami. Odstraňuje zápal, obnovuje kožné bunky v postihnutej oblasti a zabraňuje zjazveniu tkaniva. Sledotsid používajte dvakrát denne pri individuálnej dávke. Trubica mastí s objemom 15 g sa predáva za cenu 100 rubľov a o niečo vyššiu.
 • Balzam záchranca. Liečba sa vyrovná s jazvami a jazvami, ktoré po popáleninách a zraneniach zostali na tele. Balenie chemických zložiek neobsahuje. Jeho vzorec je založený na včelieho vosku, olivových a rakytníkovom oleji, výťažku z nechtíka lekárskeho a vitamínov A a E. Prírodné zložky rýchlo vyriešia čerstvé nedostatky a zmierňujú zápal. Naneste balzam na problémovú oblasť pod obväz s silnou vrstvou. Tuba v objeme 30 g je v predaji za 120 až 150 rubľov.
 • Rastlinný olej. Nasýtené vitamínmi, mastnými kyselinami a stopovými prvkami, produkt odstraňuje staré jazvy čo najviac. Olej zlepšuje miestny prísun krvi, nasýti pokožku vlhkosťou, spôsobuje rast zdravých buniek a vykazuje antibakteriálne vlastnosti. Použitie oleja rakytníka na jazvu sa odporúča pod obväzom. Tento liek nie je vhodný pre alergikov.
 • Esenciálny olej čajovníka. Liečivo sa zriedi vodou v pomere 1: 3. Ak sa počas liečby objaví pálenie alebo iné nepohodlie, znamená to, že výrobok nie je dobre vnímaný telom.

Medzi lacné prostriedky proti jaziev a jaziev patrí kyselina salicylová. Je to agresívna látka, ktorá sa môže používať v koncentráciách do 10%. Kyselina môže zvýšiť podráždenie kože a vyvolávať ešte väčšie zjazvenie. Môže sa použiť iba po dohode s dermatológiou.

Silikónové omietky

V odpovediach spotrebiteľov na rôzne prostriedky z jaziev a zjazvenia sa zvyšujú komentáre o účinnosti silikónových náplastí.

Tieto malé platne sú pripojené k poškodenej oblasti a po určitú dobu vykazujú nasledujúce užitočné vlastnosti:

 • Navlhčite a zmäkčte zabalené epitel.
 • Zlepšite mobilitu postihnutého tkaniva.
 • Jemne natiahnite pokožku a zároveň roztiahnite jazvu.
 • Odďaľuje rast fibroblastov, čo neumožňuje zväčšenie oblasti jazvy.

Silikónové omietky - hodná alternatíva k mastiam a gélam, určená na opravu zjazvenia a jaziev. Čistí čisté aj staré stopy zranení a operácií.

PS: Bez vedomia lekára však nestojí za to, že by ste mali používať akýkoľvek opravný prostriedok. Iba špecialista môže určiť typ bachoru.

Keď vediete typ defektov, lekár zvolí najvhodnejšiu možnosť liečby. Čím skôr začne liečba, tým skôr pacient dostane priaznivé riešenie problému.

Účinné masti z jaziev a jaziev

Kvalitná masť z jaziev a jaziev by mala preniknúť hlboko do kože, zmäkčiť ju a urobiť ju pružnejšou. Takýto výrobok možno kúpiť v lekárni alebo vyrobiť samostatne.

Revízia masti

Najbežnejšie masti z jaziev a jaziev, vrátane starých, majú vyriešujúci účinok. Takéto výrobky sa vyrábajú na báze inertného silikónu. Táto látka nereaguje s inými liekmi, ani nemá negatívny vplyv na telo. Pri kúpe masti by ste mali starostlivo preskúmať jej zloženie, pretože nie všetky výrobky sú vyrobené z úplne bezpečných zložiek.

Rastlinné krémy majú často extrémne slabé účinky. Dokážu sa vyrovnať s malými hematómami, ale zjazvenie to neovplyvní. Preto by ľudia s významným poškodením kože nemali kupovať lieky vyrobené len z prírodných zložiek.

Kelofibraza

Kelofibraza je silikónový krém, ktorý vyrába nemecká farmaceutická spoločnosť. Liečivo sa môže použiť z koloidných jaziev, pooperačných jaziev a modrín. Krém nie je kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace ženy. Pomocou toho môžete odstrániť strihy, ktoré sa objavili po dodaní.

Návod na použitie: Naneste produkt na hrubú vrstvu 2-3 krát denne na poškodené miesta. Liečba trvá niekoľko týždňov až šesť mesiacov. Najdlhšie rozpúšťajúce pooperačné stehy.

Produkt je k dispozícii v dvoch variantoch: 25 g alebo 50 g. Pre vaše vlastné úspory sa odporúča kúpiť väčší balík. Priemerná cena liečiva: 1500 rubľov. Môžete si ho objednať v internetových obchodoch.

Zeraderm Ultra

Zeraderm ultra (Zeraderm ultra) - antifungálna masť na silikónovej báze. Obsahuje aktívny kyslík, vitamíny A a E. Výrobok chráni pokožku pred priamym slnečným žiarením (SPF 15). Masť je vhodná na liečbu stehov po chirurgickom zákroku vrátane - porúch cesareanskej časti. Preniká hlboko do kože, urýchľuje jej regeneráciu.

Poškodenie pokožky je nepriaznivo ovplyvnené vonkajšími faktormi: nadmerná vlhkosť, priame slnečné žiarenie. Lieky na silikónovej báze tvoria film, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Agent by mal byť aplikovaný dvakrát denne. Počas liečby trvá 2-3 mesiace. V jednom balení obsahuje len 15 gramov, ale vzhľadom na hustú štruktúru krému je dosť úsporné. Náklady na produkt: 2000 rubľov.

Levanduľový olej z MeiYanQiong

Prírodný levanduľový olej z Meiyanqiong dokonale vyživuje a zjemňuje pokožku. Výrobca tvrdí, že výrobok pomáha zbaviť sa rôznych chýb, ale to nie je úplne pravda. Levanduľový olej sa môže použiť ako doplnok základného lieku. Použitie tohto výrobku urýchli liečbu.

Olej by mal byť pridaný do krému (2-3 kvapky) a aplikovaný na postihnuté oblasti. Odporúča sa používať 1-2 krát denne. Cena je lacná: asi 500 rubľov na 10 ml. Môžete si kúpiť v internetových obchodoch. Olej tiež pomáha zbaviť sa pupienkov a abnormálnej pigmentácie.

ScarGuard MD

Scarguard (Skarsgard) je liečivá kvapalina určená na liečbu starých poškodení pokožky a prevenciu nových. Odporúča sa používať na preventívne účely po operácii alebo traume. Tekutina sa rýchlo vstrebáva, nezanecháva stopy na oblečenie. Výrobok pomáha zbaviť sa chýb tváre a tela.

Liečivo obsahuje vitamín E, silikón a hydrokortizón. Druhá zložka má výrazný liečivý účinok. Liečivo by sa malo aplikovať 2-krát denne počas 2-3 mesiacov. Produkt sa vstrebáva do 1 minúty, mierne pociťuje na pokožke 15 minút po aplikácii.

Mínus drogy je jej vysoká cena (6000 rubľov za 15 ml). Podobné fondy sú niekoľkonásobne menšie. Kúpiť ScarGuard MD sa môže nachádzať na oficiálnej webovej stránke výrobcu.

Fermenkol

Fermentol - gél proti jaziev, hematómom a jaziev. Analógom lieku je Kontratubeks. Fermentol sa musí aplikovať na očistenú poškodenú pokožku silnou vrstvou. Na trenie gélu je nemožné, absorbuje sa do 10-20 minút. Produkt používajte 2-3 krát denne po dobu jedného mesiaca. Môžete opakovať priebeh liečby 2 týždne po skončení prvého.

Fermentol je tiež dostupný vo forme súpravy na elektroforézu. Dodáva sa so suchým práškom a kvapalinou. Z týchto zložiek sa pripraví roztok. Mala by byť aplikovaná na obrúsok a aplikovaná na postihnuté miesto. Priebeh liečby elektroforézou trvá 10-15 dní. Na jeho realizáciu potrebujete špeciálne zariadenie, ktorého cena je v priemere 2500 rubľov.

Tento postup umožňuje aktívnym látkam preniknúť hlbšie do kože. Elektroforéza je najefektívnejším prostriedkom na odstránenie starých jaziev.

Cena drogy sa pohybuje od 500 do 900 rubľov. Môžete si kúpiť v lekárňach a internetových obchodoch.

Kontratubeks

Kontratubeks je vodný gél určený na vyhladenie a zmäkčenie epidermy. Používa sa na liečbu malých lézií, je neúčinný vo vzťahu k hlbokým a starým jazvom. Gél obsahuje niekoľko účinných látok: cibuľa, alantoín, heparín. Náprava pomáha rýchlo zbaviť modriny (modriny, modriny). Jedinou kontraindikáciou je individuálna intolerancia zložiek formulácie.

Liečivo sa má aplikovať na poškodené oblasti 1-2 krát denne. S ním môžete vyrábať liečivé obväzy. Dĺžka liečby trvá od 1 do 3 mesiacov.

Náklady na zariadenie: od 400 do 800 rubľov (závisí od objemu balenia). Liek sa predáva v lekárňach.

Klirvin

Čistiaci prostriedok je krém, ktorý pomáha zbaviť pigmentových škvŕn, akné a jaziev. Nepoužíva sa na liečbu stagnujúcich jaziev. Prípravok je vyrobený z prírodných zložiek: bylinné extrakty, vitamín E a antioxidanty. Náprava sa používa dokonca aj na odstránenie vakov a tmavých škvŕn pod očami.

Krém sa má aplikovať 2-3 krát denne. Účinok bude viditeľný po 5 až 6 týždňoch. Liek nereaguje s inými liekmi. Náklady na finančné prostriedky nepresahujú 150 rubľov. Môžete si ju kúpiť v lekárňach.

Dermatiks

Dermatix je gél založený na silikóne, určený na nápravu rôznych kožných defektov. Odporúča sa použiť ho na popáleniny a zranenia a tiež po operáciách. Nástroj je vyrobený dvoma spoločnosťami. Odporúča sa kúpiť liek od výrobcu MEDA, pretože obsahuje vitamín C.

Gél by mal byť aplikovaný na tenkú vrstvu priamo na kožnú poruchu. Neotrite. Spracovateľ vysuší v priebehu 5-10 minút. Prebytočný gél v prípade čistenia utierkou. Použite lieky 2 krát denne. Hmatateľný výsledok sa objaví po 5 - 7 týždňoch užívania, ale úplný priebeh liečby trvá najmenej 2 mesiace.

Náklady na liek: od 1200 rubľov za 15 mg. Môžete si kúpiť v lekárňach a internetových obchodoch.

solkoseril

Solkoseryl je dostupný v niekoľkých formách masti a injekčného roztoku. Liečivo je vyrobené z krvi zdravých teliat. Liek je určený na liečbu suchých a mokrých lézií vrátane trofických vredov. Solkoseryl má priamy vplyv na proces regenerácie tkaniva. Pred použitím produktu dôrazne odporúčame konzultovať s lekárom.

Masť môže spôsobiť závažné alergické reakcie.

Liečba sa má aplikovať 2-3 krát denne s tenkou vrstvou. Dĺžka kurzu: od 1 do 4 mesiacov. Náklady na liek: 300-400 rubľov za 20 g. Solkoseryl sa predáva v lekárňach a vydáva sa bez lekárskeho predpisu.

keratan

Masť Keratan je určená na vyhladenie a obnovu epidermis. Liečivo obsahuje levomethicín - antibakteriálne činidlo. Presne tá istá zložka je v zložení Levomecholu. Masť Keratan je skôr kozmetická než terapeutická. Môže sa používať na zmäkčenie a upokojenie pokožky.

Aplikujte výrobok 3-4 krát denne. Priebeh liečby: od 2 týždňov do 2 mesiacov. Náklady na masť: 890 rubľov za 15 ml. Môžete si kúpiť v internetových obchodoch.

Ichthyol masť

Univerzálna a lacná ihtyolová masť sa používa na liečbu jaziev, jaziev, húb a dermatózy. Výrobok má výrazný antiseptický účinok. Liečivo aktívne bojuje s patogénnymi mikroorganizmami, ktoré sa nachádzajú na povrchu kože. Masť sa neodporúča ako primárna terapeutická látka.

Liečivo sa má aplikovať na očistenú pokožku 2-3 krát denne. Priebeh liečby: od 3 týždňov do 2 mesiacov. Náklady na masť: asi 100 rubľov. Môžete si kúpiť v akejkoľvek lekárni.

Masť Višnevského

Vishnevsky masť sa používa na potlačenie rôznych defektov pokožky: pupienky, akné, čerstvé jazvy a odreniny. Liečivo má antiseptický účinok. Liek aktivuje mikrocirkuláciu krvi v dôsledku jej dráždivého účinku. Z tohto dôvodu sa proces regenerácie tkanív urýchľuje.

Masť sa má aplikovať dvakrát denne. Na poškodenú oblasť epidermis by sa mala aplikovať tenká vrstva. Odporúča sa, aby ste sa netierali. Dĺžka liečby trvá od 3 týždňov až po 2 až 3 mesiace. Náklady na drogu: nie viac ako 100 rubľov. Predáva sa v každej lekárni, je uvoľňovaná bez lekárskeho predpisu.

heparín

Masť heparínu sa používa na liečbu modrín, odrenín a modrín. Môže sa použiť aj na liečbu malých a čerstvých jaziev, jaziev. Masť urýchľuje regeneráciu tkanív a obnovuje poškodenú elasticitu kože. Výrobok by nemal byť aplikovaný na otvorené rany a mokré zranenia.

Liečivo sa má používať 1-2 krát denne. Masť treba aplikovať na tenkú vrstvu, nie do tkaniva. Priebeh liečby: od 1 do 3 mesiacov. Odporúča sa používať v symbióze silnejšie lieky. Náklady na masť heparínu: 70-80 rubľov. Predáva sa v lekárňach.

Madekassol

Madecassol masť sa vyrába v Turecku a vo Švajčiarsku. Používa sa na liečbu povrchového suchého poškodenia epidermis. Liečivo má antimikrobiálny účinok a tiež stimuluje regeneráciu. Výrobok je vhodný na odstránenie popálenín, pooperačných jaziev.

Aplikujte Madecassol dvakrát denne. Pred aplikáciou masti by mala byť koža ošetrená antiseptikom. Priebeh liečby trvá asi 1,5 - 2 mesiace.

Náklady na drogu: od 100 do 700 rubľov (v závislosti od miesta kúpy). Jediné negatívne: získať Madecassol je veľmi ťažké, v lekárňach tento nástroj nie je. Môžete vyhľadávať v online obchode.

Epitoneks

Epitonix je multifunkčný výrobok určený na starostlivosť o pokožku. Používa sa na resorpciu jaziev, zrýchlenie hojenia rán a odstránenie pigmentových škvŕn. Najlepšia liečba pre menšie kožné lézie (z hľadiska pomeru cena / kvalita).

Kozmetický výrobok sa aplikuje na poškodenú oblasť počas 2-3 mesiacov. Používajte ho každé 2-3 dni. Náklady na smotanu: od 250 rubľov za 35 ml. Predáva sa v lekárňach a internetových obchodoch.

jazva

Rubtsvit - dobrá masť na zmäkčenie koloidných jaziev. Liek urýchľuje regeneráciu tkanív, vyživuje a vyhladzuje pokožku. Činidlo je neúčinné vo vzťahu k hlbokým jazkaniu. Môže sa používať na liečbu kontraktúry (ochorenie kĺbov).

Masť sa má používať 2-3 krát denne. Dĺžka liečby trvá od 1 do 3 mesiacov. Náklady na drogu: asi 400 rubľov za 15 g. Môžete si kúpiť vo veľkých lekárňach.

Lidaza

Pod názvom Lidaza sú resorpčné prípravky dostupné vo forme masti a roztoku. Účinnou látkou v médiu je kyselina hyalurónová, ktorá obnovuje kožné tkanivá. Liečivo Lydase vo forme gélu pôsobí na malé hematómy a jazvy. Roztok lieku sa podáva intramuskulárne a používa sa na vážnejšie poranenia.

Gél by sa mal používať 2-3 krát denne počas 1,5-2 mesiacov. Mal by sa aplikovať tenkou vrstvou a nechať ju úplne absorbovať. Náklady na drogu: od 350 rubľov. Predáva sa v lekárňach.

Methyluracilum

Liečivo Metiluratsil je k dispozícii vo forme sviečok, tabliet a masti. Liečivo je silným stimulátorom regenerácie tkanív. Masť obsahuje vazelínu, ktorá má priaznivý účinok na celkový stav pokožky. Má výrazné terapeutické účinky: zmäkčovanie, hojenie a antibakteriálne účinky.

Tablety je možné užívať iba podľa pokynov lekára. Masť sa má používať maximálne dvakrát denne. Aplikujte na pokožku ošetrenú antiseptikom. Dĺžka liečby trvá od 5 týždňov do 3 mesiacov.

Náklady na drogu: od 300 rubľov. Predáva sa v lekárňach a internetových obchodoch.

Ľudové opravné prostriedky

Doma môžete efektívne masti z jaziev a jaziev. Pre väčší účinok sa odporúča užívať vitamíny skupiny A a E. S ich pomocou sa pokožka obnoví oveľa rýchlejšie.

Masť s múmiami

Pre varenie budete potrebovať:

 • lekárska vazelína (100 g);
 • múmia (5 g);
 • (25 ml).

Mumiyo sa musí miešať s vodou a nechať 10-15 minút. Vaselína musí byť roztavená vo vodnom kúpeli a pridávať do nej roztok s múmiami. Zmes by mala prežiť, kým sa ropná vazelína nezmení. Potom je možné misku vytiahnuť z platne. Zmes sa musí posúdiť na teplotu miestnosti.

Namiesto vazelíny môžete použiť detský krém bez prísad. Vaselín je známy svojim zmäkčujúcim a hojivým účinkom, takže je vhodnejší pre tento recept.

Domáca masť sa má používať 1-2 krát denne. Mala by byť rozmazaná tenkou vrstvou, ktorá sa netreba do kože. Množstvo zmesi bude stačiť na 1,5 mesiaca bežného používania.

Prostriedky modrej hliny

Modrá hlina zmäkčuje a obnovuje pokožku. S jeho pomocou môžete vytvoriť efektívnu a bezpečnú masť. Musíte vziať tašku modrej hliny a oleja z čajovníka. Môžete tiež použiť bambucké maslo.

Hlina by sa mala zriediť vodou (pomer 3: 1). Na výstupe by mala byť hustá zmes. V ňom môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálnych olejov. Použite túto masť by mala byť 1 mesiac denne po dobu jedného mesiaca.

Pre dosiahnutie najlepšieho účinku naneste produkt na náplasť a pripojte ju k poškodenej oblasti pokožky.

Včelí vosk a slanina

Ak chcete zarobiť peniaze, ktoré budete potrebovať:

 • včelí vosk (50 g);
 • Smrekový smrek (50 g);
 • bravčová masť (30 g);
 • maslo (20 g).

Tuk sa musí roztaviť vo vodnom kúpeli s včelím voskom. Potom pridajte maslo a pokrčený žiabrom do horúcej zmesi. Dobre premiešajte a nechajte 20-30 minút.

Výsledná zmes sa má aplikovať na kožné defekty 1 krát denne počas 1-2 mesiacov. Pomocou tejto masti sa môžete zbaviť starých jaziev a jaziev.

Existuje špeciálny postup - subcision navrhnutý na odstránenie veľkých, starých a hlbokých defektov pokožky. Niektorí ľudia tiež robia injekcie kolagénu v kozmetických klinikách. Táto metóda je vhodná na plnenie plytkých jaziev. Posledná radikálna liečba: resurfacing laserom.

Čo je lepšie zvoliť na liečbu poškodenia kože? Je potrebné použiť komplexnú terapiu pozostávajúcu z viacerých liekov (1 primárna a 1-2 pomocná). Najlepšia liečba je vybraná individuálne pre každého pacienta dermatológa.

Top 10 masti na resorpciu jaziev a jaziev

Masť z jaziev a jaziev sa vyrovná iba povrchovým zmenám kože. Hlboké deformácie bez estetickej chirurgie sa nedajú vyhnúť. Ak sa jazvy objavili v poslednej dobe, regeneračné lieky na vonkajšie použitie budú prínosom. S ich pomocou je možné odstrániť pooperačné jazvy, zvyškové stopy akné, dôsledky povrchových popálenín. Tieto lieky pôsobia lokálne, zabraňujú šíreniu spojivového tkaniva a zlepšujú metabolizmus tkaniva.

Indikácie pre aplikáciu masti

Nie všetky prípravky sú univerzálne, preto pred použitím masti sa poraďte s dermatológiou. Ak sa masť zneužije, stav pokožky sa môže zhoršiť. Bežné indikácie používania antimikrobiálnych masti sú:

 • strias spôsobené súborom alebo prudkým poklesom hmotnosti;
 • posttraumatické kontrakcie šliach;
 • prevencia zjazvenia po operácii;
 • keloidné (koloidné) jazvy;
 • atrofické a normotrofické jazvy;
 • hyperpigmentácia a po akné;
 • čerstvé hypertrofické jazvy.

Prehľad antimikrobiálnych látok

Voľba terapeutický prostriedok bezpečnejšie dôveryhodné lekára, a to najmä potom, čo vzhľad jaziev je v prevádzke - zápal slepého čreva, prietrže, atď Tak retinová masť účinná proti akné a po akné, ale v prípade traumatických jaziev je bezmocná.. Liečivo "Strataderm" na báze silikónov sa vyrovná s jazvami a jazvami, odstraňuje strihy, ale je to drahé. A jedna skúmavka na liečbu nestačí.

Zvážte zoznam nárokovaných finančných prostriedkov z jaziev a jaziev, ktoré sú účinné a nezasahujú do rodinného rozpočtu.

Ktorá masť účinne odstraňuje jazvy a jazvy?

Moderná medicína ponúka mnoho spôsobov a lieky, ktoré môžu pomôcť liečiť a rýchle odstránenie rôznych kožných lézií, podporuje vstrebávanie jaziev, jaziev, ankylóz, strií, stopy po chirurgickom zákroku. Aby ste to urobili, musíte vybrať ten správny nástroj. Ak chcete získať dobrý výsledok, musíte začať terapiu čo najskôr.

Masť z jaziev a jaziev je jedným z najúčinnejších prostriedkov, ktoré pomáhajú vyhladzovať pokožku a regenerovať poškodené tkanivá. Správny liek môže zvoliť iba lekár, v závislosti od parametrov jazvy a ich zložitosti.

Najdôležitejší prostriedok na liečenie jaziev

Účinná masť z jaziev a jaziev je starostlivo vybraná, pretože závisí od rýchleho hojenia poškodenej oblasti. Výber sa najlepšie vykoná konzultáciou s odborníkom.

 • Kontraktubeks. Najefektívnejšia masť z jaziev a jaziev prispieva k poklesu ich počtu a veľkosti, vyvoláva produkciu kolagénu, má protizápalový účinok. Okrem toho má také vlastnosti: zmäkčovanie, vyhladenie, hojenie. Odporúčané na použitie pri popáleninách. Používa sa na odstránenie jaziev rôznych veľkostí. Ak chcete zvýšiť efekt, môžete použiť aj ultrazvuk.
 • Dermatiks. Poskytuje pozitívny výsledok kvôli oxidu kremičitému a silikónu v kompozícii. Priaznivo ovplyvňuje resorpciu jaziev s akoukoľvek zložitosťou alebo sa používa na zabránenie ich výskytu. Špeciálny priedušný film chráni jazvy pred vstupom baktérií. Účinné látky prispievajú k rýchlemu vyhladzovaniu jaziev, ktoré silne vyčnievajú nad povrch pokožky, odstraňujú svrbenie. Aplikujte len na vyčistené, dobre umyté a sušené miesto. Použite až 2 krát denne, kým sa nezobrazí požadovaný výsledok.
 • Klirvin. Má široké využitie: odstraňuje jazvy, strihy po narodení, stopy alebo pigmentové škvrny po ranách a akné. Príprava sa vyrába len z bylín, ktoré rastú v Indii. Pridajte tiež tulsi, včelí vosk. Jeho použitie prispieva k normalizácii krvného obehu, vyhladzuje pokožku a zvyšuje jej osvetlenie. Ženy tiež zaznamenali Clearwichov efekt od strihov.
 • Kelofibraza. Masť na resorpciu jaziev, eliminuje jazvy po operácii alebo stopy po kožných ochoreniach. Aktívne látky aktívne zjemňujú jazvy a vyhladzujú pokožku. Plus liekom je minimálny počet kontraindikácií a jeho hypoalergénnosť. Pri použití nie sú žiadne nepríjemné pocity. Pozitívny účinok možno dosiahnuť veľmi rýchlo. Počet aplikácií závisí od hĺbky jazvy. Odpoledne je lepšie aplikovať masť tenkou vrstvou na pokožku. V noci je lepšie používať kompresie s liekom. To výrazne zvýši efektivitu.
 • Fermenkol. Účinná masť z jaziev. Jeho účinnosť je spôsobená kolagénom, ktorý vám umožňuje odstrániť jazvy a jazvy, prispieva k resorpcii nových aj starých. Ak sa odporúča vykonať elektroforézu s liekom, je potrebná jazva dlhšia ako 5 rokov. Môže sa použiť len jeden mesiac po úplnom vyliečení rany. Po aplikácii sa pokožka stáva pružnou, elastickou. Znížte jazvu Fermentolom rýchlo (najmä ak nie je starší ako 2 roky).
 • Keratan. Vyhladzuje pokožku a rýchlo obnoví poškodené tkanivo. Slúži ako ideálne antibakteriálne činidlo, lebo má v kompozícii levomethicín. Treba poznamenať, že masť sa najlepšie používa na dosiahnutie kozmetického účinku, a nie na liečbu. Aplikujte až trikrát denne, trvanie terapie - až 60 dní.
 • Ichthyol masť. Cenovo dostupný a všestranný nástroj, ktorý dokáže odstrániť jazvy, jazvy, dermatózu a huby. Okrem toho, že rýchlo liečia postihnuté oblasti, neumožňuje prenikanie patogénnych baktérií do nich. Lekári odporúčajú používať ichthyolovú masť ako adjuvantnú liečbu, ale nie hlavnú. Pred aplikáciou (až 3 krát denne) sa pokožka dôkladne vyčistí. Terapia môže trvať až 3 mesiace.
 • Masť Višnevského. Odstraňuje kožné defekty rôzneho pôvodu: akné, akné, odreniny a nedávne zjazvenie. Masť je považovaná za antiseptickú, normalizuje krvný obeh v tkanivách, čím dochádza k rýchlejšej regenerácii tkanív. Priemerný počet žiadostí je 2 krát denne. Pri nanášaní netriekajte tenkú vrstvu. Trvanie liečby je od 2 do 16 týždňov.
 • Scar. Masť dobre zmäkčuje koloidné jazvy, prechádza rýchlejšou resorpciou a obnovou tkanív. Používa sa na vyhladenie kože. Nemusí byť účinný proti hlbokým jazkaniu, ale je aktívne používaný pri ochoreniach kĺbov. Aplikujte Rubtsevit na postihnuté miesta 3 krát denne. Trvanie liečby závisí od hĺbky jaziev a môže trvať až 90 dní.

Základné kontraindikácie

Prakticky každá účinná masť z jaziev a jaziev má svoje kontraindikácie. Lekári napíšu zoznam bežných kontraindikácií pre masti a krémy:

 • Individuálna intolerancia zložiek lieku.
 • Alergické prejavy v oblastiach použitia: svrbenie, odlupovanie, sčervenanie.
 • Prítomnosť vredov alebo nádorov so zápalom, ktoré sprevádzajú uvoľňovanie hnisu, smrť kožného tkaniva.
 • Existujú otvorené rany.
 • Neďaleko jazvy alebo jazvy sú neoplazmy (zhubné alebo benígne).

Ľudový predpis na jazvy

Milovníci ľudovej medicíny sa odporúčajú na odstránenie zjazvených a ľudových metód. Pred použitím každej z nich je vhodné zhodnotiť recept a jeho zložky. Väčšina týchto látok sa pripravuje pridaním ďalších zložiek do bežných výživných alebo zvlhčujúcich krémov. Môžu to byť: múmia, zmes olivového oleja s niekoľkými éterickými, tinktúry liečivých rastlín, med, vitamíny. Samostatne pripravené masti by nemali zostať na koži dlhšie ako 30 minút.

Pred použitím akejkoľvek masti alebo krému si prečítajte pokyny. Zvlášť venujte pozornosť indikáciám na použitie, kontraindikáciám a vedľajším účinkom.

Účinné lieky v boji proti zraneniam: masti, krémy a gély z jaziev a jaziev

Pri liečbe jaziev musíte identifikovať problém a jeho zložitosť. Ako sa zbaviť jazvy navždy? A čo je najväčšia jazva, ktorá sa má odstrániť? Je to jedna vec, keď je malý rez, po ktorom vznikla chyba. Ale pre toľko ľudí jazvy rastú za ranu. V tomto prípade ide o hypertrofické jazvy alebo keloidy. Mimochodom, má silnú genetickú predispozíciu. Keloidné chyby sú vždy sprevádzané svrbením, bolesťou, sčervenaním, takže jazvy nie sú len škaredé, ale niekedy len bolestivé.

Existujú rôzne spôsoby riešenia problému. Je dôležité si uvedomiť, že zbaviť sa jazvy, jazvy, najmä hlbokých a zreteľná, je nepravdepodobné, takže neveria reklamu, hovoriť o úplné vyliečenie týchto vád. Aj nezúfajte, pretože jazvy môže byť oveľa menej nápadné, vďaka úsiliu nielen kozmetické lekárov, chirurgov, ale aj veľa peňazí z lekárne.

V medicíne existuje niekoľko operatívnych opatrení zameraných na presun jaziev na menej viditeľné miesta, ak sú napríklad na tvári. Existujú niektoré operácie terapeutického charakteru na potlačenie hypertrofických alebo keloidných nedostatkov. Pokiaľ ide o takéto jazvy, často sa používajú radikálnejšie metódy, vrátane radiačnej a harmo- terapie. Počas posledného menovania sa do jazvy zavádzajú hormóny, ktoré spôsobujú atrofiu ciev, ktoré tvoria túto jazvu. Počas manipulácie sa nádoby spadnú, chyba zmení bledosť, stane sa menej nápadná a bolestivá.

Vyššie uvedené sú zložité prípady v histórii jaziev a jaziev. Okrem takýchto nedostatkov sú zanedbateľné tie, ktoré je možné liečiť pomocou masti, gély, krémy. Získané finančné prostriedky v lekárni. Niektoré recepty sú pripravené doma s vlastnými rukami. Hovorme o tom neskôr.

Ako sa tvorí jazva?

Bohužiaľ, jazvy alebo inak jazvy na koži sú takmer nevyhnutelným dôsledkom hlbokej rany a zostávajú celoživotným mužom a dodávajú kozmetické chyby. Taktiež, ak je jazva veľká, môže to spôsobiť nepohodlie pri pohybe určitej časti tela.

Všetko začína formovaním rany. Akonáhle osoba poškodí určitú oblasť pokožky, jej bunky sú tiež zranené a uvoľňujú špeciálne chemikálie. Tieto látky pomáhajú aktivovať zápal a aktivovať fibroblasty - prvky, ktoré produkujú veľké množstvo kolagénu. Tento kolagén, podobne ako stavebný materiál, je položený v ranách a vytvára jazvu. Spočiatku je jazva červená, otoková a vystupuje nad ranou. V priebehu času sa pri správnom hojení kože prebytočný kolagén rozpúšťa a vytvára normálnu jazvu, plochú, bledú so slabou alebo silnou citlivosťou.

Na vytvorenie správnej jazvy, ktorá nespôsobí žiadne nepríjemnosti a bude takmer neviditeľná, musíte dodržiavať určité pravidlá:

 • Neustále monitorovať stav rany, často liečené antiseptickými prostriedkami. Vďaka tomu sa na ňom nevyskytne žiadna hnisavosť, čím vznikne správna jazva;
 • Je potrebné, aby sa rana udržiavala vo vlhkom prostredí, aby sa neustále opätovne obväzovala a aby sa zabezpečilo, že sa nevyparí;
 • Zničte poranenie panthenolom, zvlášť účinný proti popáleniu.

Naša pleť vykonáva ochrannú funkciu, ale keď je jej bezpečnostná rezerva vyčerpaná, objavujú sa škaredé jazvy a jazvy. Správna starostlivosť o poškodenú oblasť znamená 70%, aby sa zabránilo chybám.

Typy jaziev a jaziev

Z dôvodov výskytu sú nedostatky na tele rozdielne. Ako dôsledky traumatických faktorov vyzerajú odlišne a správajú sa v bežnom živote.

Pooperačné jazvy. Tento problém znepokojuje veľa poctivého pohlavia po gynekologických operáciách a cisárskych rezoch. Škaredá pozdĺžna chyba na bruchu spôsobuje estetické nepohodlie, výrazne zhoršuje kvalitu života. Pri liečbe takejto jazvy sú často účinné kardinálne, plastové metódy.

Jazvy z kuracích kiahní, úhorov, popálenin. Vady z vyrážok z ovčích kiahní, akné nie sú dôvodom pre operáciu, preto je vhodnejšie používať kozmetické a lekárske výrobky. Pri popálení je všetko ťažšie. Keď je tepelne poškodená oblasť na koži široká, odporúča sa pacientovi plastická chirurgia.

Keloidné jazvy, s hlavným rysom nepretržitého rastu tkaniva jazvy. Pri liečbe tohto druhu je účinná kompresia, injekcia silikónového hélia, kortikosteroidy, kvapalný dusík, cievny laser, špeciálne masti.

prúdy, ako druhy cicavcov, sú často viditeľné na tele žien. Príčiny porúch: ochorenia spojené s hormonálnymi poruchami, ostrý súbor telesnej hmotnosti, tehotenské procesy. Ak chcete liečiť strihy, môžete použiť rovnakú techniku ​​ako zmeny šupín.

Poruchy môžu byť rôzne prejavy na pokožke. Často dávajú nepríjemné pocity a niekedy nemajú žiadnu citlivosť.

Účinné masti

Masť je pastovitá hmota, ktorá má mäkký, jemný účinok. Pridaním špecifických komponentov pomáha pri liečbe ochorení kože v rôznych smeroch. Vychádzajúc z dopytu spotrebiteľov, vyberieme najúčinnejšie prostriedky na ošetrenie mastí pre jazvy a jazvy.

"Metiluratsil" - nástroj na stimuláciu procesov obnovy v hornej dermis od firmy "Nizhpharm". Stimulácia oprave tkaniva účinne bojuje s zjavnými prejavmi jazvy.

"Solkoseril" - mast, ktorá zabraňuje tvorbe jaziev. Zkvapkáva krv, podporuje rýchlu resorpciu hematómu a vedie k rýchlemu hojeniu.

Zeraderm Ultra. Niekoľko dní po produkcii kolagénu v rane jazva nadobúda vyvýšeninu, ktorá prevyšuje svoj zdroj. Cream zosúlaďuje štruktúru chyby a dáva jej nenápadný vzhľad. Predložený liek je vynikajúci v boji proti malým jazerám. Takže ich dokáže úplne odstrániť z pohľadu, čím je život majiteľa esteticky pohodlný.

"Klirvin" - topická masť. Lively reguluje metabolické procesy v jazve a pri oprave poškodených ciev podporuje resorpciu vnútorného zápalu. Spolu s masťou môžete používať kozmetické prípravky na bielenie jaziev. Nástroj je vhodný pri riešení problémov s akné.

"Mederma". Účinná látka masti podporuje zmiznutie defektov na tvári a intenzívne vyhladzuje povrch jazvy. Špeciálne doplnky prispievajú k tomu, že jazva alebo jazva sú zriedkavé a menej nápadné.

Existujú aj iné produkty masti, o ktorých sa môžete opýtať v lekárňach. V každom prípade uvedené výrobky majú relatívne nízke náklady a preukázali svoju účinnosť.

Dobré gély

Gél "Silicon". Účinná príprava z jaziev, získaných v dôsledku mechanických poranení, ako aj nárazov rezaných rezmi. Replenuje kolagén v pokožke, stimuluje rýchlu reguláciu. Odporúča sa zabrániť výskytu defektov pokožky.

"Kontraktubeks". Náprava je súčasťou skupiny najnovších. Vyrába sa v Nemecku. Táto krajina je známa pre jeho výrobu vysoko kvalitné nie je len technológie, ale aj veľa liekov, vrátane kozmetiky. S vysokými nákladmi na značky gélu "Kontraktubeks" účinné proti jazvy odvodených z hlbokých odrenín, prasklín mäkkých tkanív, chirurgia a popálenín. To bolo tiež vidieť vysoký terapeutický účinok pri liečbe jaziev z kožných ochorení, akné a jaziev z chirurgických lasera.

"Žiadne jazvy". Táto droga je veľmi lacná, stojí asi 50 rubľov. Zlepšuje vzhľad jazvy, pomáha urýchliť opravu tkaniva. Skladá sa z alantoínu, kyseliny hyalurónovej, heparínu, rutiny, vitamínov a extraktov, ktoré zlepšujú prietok krvi.

"Derma-Cat". Liečia jazvy po chirurgickom zákroku, popáleninách, strilách, keloidných jazvach, jazve po kiahňovej kiahni, akné, akné a dôsledkoch laserovej chirurgie. Jedinečnosť gélu spočíva v schopnosti skrývať a vyrovnávať bolestivé zmeny na koži z tepelného, ​​chemického mechanického poškodenia, ktoré určuje jej univerzálnosť.

«Scagel». Liečivo sa aplikuje na staré i nové jazvy. Účinok sa dosiahne vďaka obsahu komponentov, ktoré sa postupne používajú počas celého vývoja jazvy. Vďaka gélu v rane je zabezpečená stabilná produkcia kolagénu prvého a tretieho typu. Účinnou látkou je výťažok z semien embrya.

Gél "Hiruskar" na odstránenie jaziev a strihov. Stojí to asi 1000 rubľov. Výrobok sa vyrába efektívnou technológiou a je najnovším vývojom značky Medinova (Švajčiarsko). Spoločnosť praktizuje tvorbu estetickej kozmetiky už viac ako štyridsať rokov. Jej produkty z jaziev a strihov sa dokážu vyrovnať s čerstvými jazvami a už zjazvenou jazvou. Časté ošetrenie spôsobuje, že chyby sú neviditeľné, vyhladené. Rovnaký účinok priaznivo ovplyvňuje strigy (rozťahovanie kožných tkanív).

«SCAR» z Mela jasné. Liečivo obsahuje vitamín E a je zamerané na odstránenie jaziev po akné. Gély aktívne prenikajú do hornej epidermis a nezanechávajú stopy na povrchu vo forme mastných škvŕn. Je krásna pri aplikácii na oblasť kože ľubovoľnej časti tela. Navyše, mnoho žien uprednostňuje gél s komármi a inými komármi. Aj "SCAR" vytvára neviditeľné chyby vo forme vyrážok, jaziev a jaziev po poškriabaní.

"Hiruskar". Gél má vysoký antibakteriálny vzorec. Zaobchádza s jazvami rôznych etiológií, okrem fistulóznych a koloidných defektov. Je efektívna pre niekoľko funkcií: osvetlenie, odstránenie sčervenania, zníženie hĺbky jazvy, zablokovanie vzhľadu nových vyrážok a zjazvenia.

"Fermenkol" - Prostriedok pre profesionálnu starostlivosť o hornú epidermis v rôznych častiach tela. Predaj sa vydáva vo forme jedinej ampulky s účinnou látkou a gélovitého zloženia v inej skúmavke. Obidve časti zasahujú do jedného elixíru. Vyliečia nové tváre, nenápadnú jazvu.

"Stratamed". Platí pre otvorené rany a miesta s poškodeným krytom. Liečia nedokonalosti po chirurgickom zákroku, spália následky, obnovujú pokožku po uhryznutí zvieraťa, škrabance, akné. Je vynikajúci na liečbu jaziev získaných z účinkov laserových lúčov, tetovania, chemických účinkov, dermabrázie. Tento účinok sa prejavuje v podobe zmiernenia nedostatku, odstránenia svrbenia, neutralizujúcich pocitov nepohodlia, ako aj zníženia sčervenania a depigmentácie. Pri ošetrovaní zločinu zložitých nedostatkov zjazvenia môže gél pôsobiť ako vysoko účinný preventívny prostriedok.

Mechanizmus všetky založené na tvorbe gélov plynotesná a vodotesná silikónová hélium ochranná vrstva schopná jazvy hydratujú a bezpečný kontakt kože s chemickými alebo bakteriálnymi dráždivé látky.

Efektívne krémy

"MELT". Liečivo je vysoko účinné. Rozptýlené spektrum: neurotrofické, atrofické, hypertrofické, keloidné jazvy. Normalizuje metabolizmus v bunkách, zúčastňuje sa regeneračných procesov. Maximálny účinok sa dosiahne po 30 dňoch použitia. Posilňujúci účinok nastane po niekoľkých skúmavkách.

Krém zo spoločnosti «Zlatí manželi». Názov drogy používa slovo "droga", takže ju nemožno zamieňať s inými prostriedkami známej série. Účinok účinných látok je zameraný na odstránenie strihov a jaziev. Kompozícia obsahuje aktívny keratín, alantoín, cibuľový extrakt schopný jemne vyhladzovať jazvu a natiahnuť, čím prináša farbu bližšiu k vlastnostiam kože. Podstatou metódy aplikácie je aplikácia lieku do problémových oblastí, až kým sa úplne neabsorbuje. V prípade strií sú to gluteálne časti, hrudník, spodná časť brucha.

«Nuobisong». Krém je vhodný na liečbu jaziev po akné. Vyhladzuje povrch, skrýva dierky od akné a jazvy z problémového akné. Čínsky nástroj, lacný a efektívny.

"Kelofibraza". Krémová emulzia je vyrábaná farmaceutickou organizáciou z Nemecka. Účinne konfrontuje jazvy, jazvy všetkých druhov etiológie. "Kelofibraza" sa vyrovná aj s nedokonalosťami vzniknutými po ochorení kože. Kompozícia zahŕňa močovinu, zvlhčujúcu jazvu; heparín sodný, zlepšuje metabolizmus v tkanivách, vyhladzuje jazvu; d-gáfor, ktorý stimuluje mikrocirkuláciu kože.

"Klirvin". Multifunkčný krém pre problémovú pokožku. Prirodzená viaczložková kompozícia preniká do jazvy a aktivuje regeneračné procesy, v dôsledku ktorých telo zmenilo tkanivo jazvy na normálne.

Rozdiel medzi krémami a inými typmi prostriedkov spočíva v obalení jazvy po celom projekte a hlbokom preniknutí cez póry. Vďaka výraznému zvlhčovaniu bude každá krémová štruktúra dokonale vyrovnávať nedokonalosť. Spôsob, akým sa táto skupina liekov používa, zahŕňa dlhodobé používanie na dosiahnutie maximálneho terapeutického účinku.

Nedostatky kože vo forme tvorby jaziev sa objavujú v dôsledku rôznych traumatických účinkov, ako je chirurgický zásah, laserová intervencia, pády s prerušením tkaniva, popáleninami. Niektorí nie sú esteticky spokojní so vzhľadom svojich tvárí, na ktorých sú zdobené stopy dospievajúcej akné. Samozrejme, ľudské telo je celý systém schopný seba-zotaviť. Niekedy však aj taký silný mechanizmus potrebuje pomoc. Pri liečbe jaziev, jaziev a strihov, aktívnych mastí, krémov, gélov, ktoré sa líšia cenou a majú viacsmerový účinok, majú takú silu. Ich používanie sa musí riešiť čo najsprávnejšie. Iba potom môžeme hovoriť o úplnom vyliečení krásy vášho milovaného tela.